Vyvarujte se těchto 4 chyb a obchodujte binární opce ziskově!

Tento článek pojednává o binárních opcích, které momentálně obchodovat nelze u žádné firmy v EU. Existuje však alternativa s názvem FX Opce. Více o tom zde: Co jsou FX Opce?

Binární obchodování může být snadné, ale stejně snadné může být dělat chyby. Existuje pár chyb, které dělá většina nových obchodníků binárních opcí. Mezi tyto chyby se řadí např. přeobchodování a nedodržování správného money managementu (nakládání s penězi na obchodním účtě)

Chyba 1.: Přeobchodování

binární opce citátZa asi největší a nejčastější chybu, které se dopouští nejen začátečníci, ale i pokročilejší obchodníci, považuji přeobchodování. Přeobchodování u binárních opcí znamená jediné: Člověk chce vydělat co nejvíce peněz a to co nejrychleji a proto chce udělat co nejvíce obchodů. Občas to tak může vycházet, ale říkám vám jediné: jednou si takový člověk tzv. nabije čumák a peníze prodělá.

Je důležité uvědomit si jedno. Na trhu nemusíte VŽDY použít VŠECHNY signály abyste byli úspěšní. Trh se hýbe i bez vás. A hýbe se tak, jak trh sám chce a cenové patterny si také vytváří sám. Takže i když si někdy můžete myslet, že vidíte skvělou cenovou formaci a trh se prostě musí otočit, tak se radši znovu zamyslete.

Vždy je lepší udělat méně obchodů, protože když to všechno skončí a burza bude zavřená, nikdy nebudete litovat toho, co jste neudělali tak jako toho, co jste udělali (špatně).

Chyba 2.: Špatné zacházení s penězi

I když už jste se poučili a neděláte šílených 10 obchodů denně, stále je tu jedna věc, kterou si musíte uvědomit. A to, že nikdy byste neměli obchodovat s více, než 5 % (nebo v extrémních případech 10 %) vašeho současného konta. Proč? Více o tom můžete zjistit ve videu.

Chyba 3.: Hledání zázraku

Toto je také mnohokrát omílané téma. A musím se přiznat, ani já jsem na začátku obchodování s binárními opcemi nebyl jiný. Chodil jsem různě po internetu a do vyhledávačů jsem zadával nejrůznější hesla… “Binární opce strategie, Binary Options Strategy, 15 minutes binary strategy” a podobné…

google binary options stretegy

Když se teď na to kouknu zpětně, byla to hloupost. Ani nevím, co jsem to hledal. Pravděpodobně nějakou strategii, kterých je na internetu spousta. Nějaké můžete najít na našich stránkách (sekce strategie) a nebo např. pětiminutové strategie na binární opce strategie.cz.

Má smysl hledat na binární opce strategii? Podle mě ano. Pro nováčky to smysl určitě má! Tak nějak Vám to zpříjemní hledání a vymýšlení obchodních systémů. Naučíte se spoustu věcí ohledně Meta Traderu, indikátorů, dokonce se naučíte i tak nějak mít na trh odhad.

Chyba 4.: Neotestovaná strategie

Čtvrtá chyba uzce souvisí s minulým bodem. Doporučoval jsem vám do jisté míry si strategie hledat a zkoušet. Ale žádná strategie není neprůstřelná a některé jsou naopak úplně k ničemu. Občas to nejde zjistit tak, že se jednoduše kouknete do historie, protože se indikátory můžou překreslovat. Proto doporučuji na 100 % vyzkoušet si všechny strategie, se kterými chcete obchodovat na reálném účtu, nejdříve vyzkoušet na demo účtu.

1 komentář

  1. Zdravím, měl by jste upozornit obchodníky a zvláště začátečníky,že je velký rozdíl mezi demo a reál účtem. Ukazovat fungující strategii na demu je zavádějící a já to neberu jako garanci.Tou je alespoň 3 měsíce v kuse na reálu s prokazatelnými výsledky.
    Dále upozorněte na správný výběr brookera – což já považuju za největší zádrhel v obchodování. I když máte supr strategii,vyzkoušenou a doloženou,že na reálu funguje,tak u vašeho brookera stačí,aby vám zpomalil platformu a jste v řiti. Proto obchoduju binárky jen při jasném tahu trhu,kdy budou velké rozdíly. Při běžném trhu se mě to nevyplatí a raději jedu forex

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.