Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměny » XRP (Ripple) – Kurz, graf ceny, jak koupit, peněženka

XRP (Ripple) – Kurz, graf ceny, jak koupit, peněženka

Graf kurzu XRP

CZK
USD
EUR

Informace o XRP (Ripple)

Kryptoměna XRP (často nesprávně nazývaná Ripple), dlouhodobě třetí nejhodnotnější kryptoměna, je platforma pro převod fiat měn a dalších aktiv. Decentralizovaná platební síť vyniká rychlostí převodu (v průměru 4 sekundy i v případě mezinárodního převodu) a extrémně nízkými transakčními poplatky.

Vlastním jménem se kryptoměna nazývá XRP, nejčastěji se ale o ní mluví jako o Ripple. Pokud bychom se ale ve skutečnosti opravdu bavili o Ripple, jedná se spíše o společnost poskytující softwarové řešení s využitím právě zmíněného tokenu XRP.

V Česku nemá kryptoměna – kvůli kontroverznímu prodeji XRP balíčků – mezi laickou veřejností navíc příliš dobrou pověst.

XRP se zaměřuje na bankovní sektor – jeho síť (RippleNet) využívají desítky finančních institucí. XRP tokeny, které plní roli média mezi různými aktivy, není možné těžit.

Ripple je ale velmi složitý projekt a pochopit ho není úplně jednoduché. V čem je tato kryptoměna tak výjimečná a jak funguje? V čem se liší od Bitcoinu? To a ještě mnohem více se dozvíte v tomto článku.

Obsah článku o Ripple

1.K čemu XRP (Ripple) slouží?2.XRP (Ripple): Výhody a nevýhody3.Rozdíl Ripple vs. Bitcoin4.Historie XRP (Ripple)5.Kde koupit XRP tokeny?6.Těžba XRP (Ripple) – mining7.Peněženka pro XRP (Ripple)8.Má XRP budoucnost? 9.Pár slov na závěr10.Diskuze o XRP (komentáře)

XRP tokeny – vývoj ceny

Mezi rokem 2012 (emise tokenů) a únorem 2017 oscilovala cena tokenů okolo hodnoty 0,006 $/XRP. Prvního většího vrcholu dosáhla 17. května 2017, kdy se XRP obchodovalo za 0,431 dolaru.

Na svůj dosavadní vrchol se XRP podívalo 4. ledna 2018 – tehdy hodnota tokenu dosáhla 3,84 dolaru. Nyní je cena tokenu $0,29.

K čemu XRP (Ripple) slouží?

XRP vznikl s cílem zajistit okamžité a levné, mezinárodní bankovní převody. Decentralizovaná platební síť se nazývá RippleNet, název Ripple (který mnozí zaměňují se samotnou kryptoměnou) ve skutečnosti označuje společnost, která na vývoj XRP dohlíží.

Ripple se od počátku zaměřuje na spolupráci s finančními institucemi. XRP tokeny slouží jako mezičlánek mezi různými páry fiat měn a zajišťují jejich likviditu.

XRP funguje v praxi na jednoduchém principu. Chce-li klient americké banky poslat svému známému (např. do Velké Británie) 50 dolarů, nakoupí banka za tuto částku XRP tokeny a přes RippleNet je pošle na vybraný účet v britské bance. Ta přijaté tokeny prodá a ekvivalent 50 amerických dolarů vyplatí v librách na účet příjemce.

Informace o převodu se zaznamenají do XRP Ledgeru, obdoby bitcoinového blockchainu. Zde jsou data o transakci volně přístupná a dohledatelná – využíváním XRP tak bankovní instituce mj. posilují svou důvěryhodnost.

xrp ripple jak funguje

Grafika – Jak funguje XRP (Ripple)? (Zdroj: Simobnr)

XRP tokeny zároveň slouží pro úhradu převodů. Transakční poplatek ve výši 0,0001 XRP se po uhrazení převodu zničí; celkový počet tokenů tedy klesá, k srpnu 2019 ale stále zbývá 99,99 % původní emise.

Ověřování transakcí zajišťují validátoři. Verifikace neprobíhá hrubou výpočetní silou (jako např. u Bitcoinu – proof-of-work). Využívá se tzv. Ripple Protocol Consensus Algorithm, který pracuje s důvěryhodností mezi jednotlivými validátory. Pokud se na pravosti převodu shodne 80 % validátorů, považuje se daná transakce za ověřenou a je zanesena do ledgeru.

Rozdíly mezi sítí ripple a bitcoin

Rozdíly mezi potvrzováním v sítích Bitcoin a Ripple.

Jak vyplývá z předchozích řádků, roli validátorů typicky zastávají banky a další finanční instituce. Vedle ověřování transakcí zajišťují roli tzv. Ripple Gateways, jakýchsi „bran“, přes které mají k síti RippleNet přístup i běžní uživatelé.

XRP umožňuje bankám či investičním fondům obchodovat také s fyzickými aktivy, jako je zlato, ropa nebo např. dobytek. Zápis o transakci do ledgeru probíhá emisí tzv. IOU („I Owe You“) tokenů. Výměnou za určité aktivum je vydává subjekt, který vydáním IOU tokenů veřejně slibuje splacení svého dluhu věřiteli. Příslib budoucího vyrovnání ovšem není závazný, záleží na dobré vůli dlužníka. Stejně jako XRP tokeny, také IOU je možné uložit do softwarové nebo hardwarové peněženky.

VIDEO: Co je Ripple? (v angličtině)

Zajímavou funkcí XRP jsou tzv. escrows, obdoba chytrých kontraktů na XRP ledgeru. Escrow představuje účet, do kterého odesílatel uzamkne určitý počet tokenů. Při splnění určených podmínek (např. v určitý den) dojde k odeslání tokenů na účet příjemce.

Funkčnost escrows je časově omezená – nedojde-li k naplnění stanovených podmínek do data expirace, vrátí se tokeny odesílateli.

XRP (Ripple): Výhody a nevýhody

Obrovskou předností XRP je vysoký objem transakcí (až 1 500 převodů za sekundu). Existuje sice několik kryptoměn s vyšším objemem převodu (např. EOS, teoreticky IOTA), co do využití v běžném životě je ovšem XRP nejdál. Aktuálně jej pro převod využívá na 200 finančních institucí, mj. Bank of America, Unicredit Bank, HSBC, Barclay nebo Commonwealth Bank.

rychlost platební sítě xrp paypal

Porovnání rychlosti sítě různých platebních systémů

Tradiční transakční systémy zase XRP poráží rychlým převodem a nízkým transakčním poplatkem. Zatímco standardní převod do zahraničí zabere i několik dní a nezřídka vyjde na desítky dolarů, XRP zvládne totéž během 4 sekund a (při kurzu ke konci srpna 2019) za 0,000257 centu.

Plusem pro XRP je dohledatelnost transakcí. Ledger je 100% transparentní, kdokoliv na něm může sledovat pohyb tokenů a jejich směnu za fiat měny. Převody velkých částek podmiňuje kryptoměna nutností prokázat totožnost (AML/KYC princip).

Podle studie ze Stanford University vyniká XRP nízkou spotřebou energie – až 48 600× nižší než Bitcoin (údaje za rok 2016):

Měna / metoda převoduEnergie spotřebovaná na provozEnergetická spotřeba na transakci
Bitcoin (BTC)26,05 TWh118 kWh
Ethereum (ETH)9,68 TWh20,294 kWh
VISA (USD)0,5406 TWh0,00649 kWh
XRP (Ripple)0,000536 TWh0.00001133 kWh

Negativní stránkou Ripple je nařčení z centralizace kryptoměny. K 31. srpnu 2019 existuje jen 1 042 nodes, 60 % tokenů (60 miliard) navíc vlastní soukromá společnost Ripple, která 55 miliard tokenů uzamkla do chytrého kontraktu. Pro svůj provoz každý měsíc uvolňuje 1 miliardu XRP, nevyužité tokeny se poté opět uzamknou do escrow.

Nevýhodou může být také volatilita XRP – ta je sice v porovnání s ostatními kryptoměnami nízká, ovšem bankám, které musí pro potřeby transakcí držet relativně velké množství tokenů, nemusí prudký vzrůst či propad ceny vyhovovat.

Rozdíl Ripple vs. Bitcoin

Nejznámější kryptoměnou je stále Bitcoin o tom není pochyb. Nicméně, Ripple si stále více získává svou popularitu mezi fanoušky kryptoměn a investory po celém světě. Jaké jsou hlavní rozdíly mezi těmito dvěma kryptoměnami? Jaké jsou jejich výhody a nevýhody? Pojďme se na to podívat.

 • Hlavní rozdíl je ten, že bitcoin “vlastní” veřejnost, lidé a XRP vlastní soukromá společnost.
 • Bitcoin vznikl především za účelem placení zboží, resp. uchování a převodu hodnoty, ale Ripple je platební systém a platforma pro směnu a platby bankám a společnostem.
 • Tokeny XRP nejdou na rozdíl od Bitcoinu těžit. U Bitcoinu probíhá potvrzování transakcí těžením, zatímco Ripple využívá zcela odlišný přístup.
 • V síti Bitcoin se monitorují pouze infsormace o pohybu měny (transakce), Ripple umožňuje monitorovat jakoukoliv informaci. Lze sledovat i platby s různými měnami.
 • Síť Ripple je oproti Bitcoinu rychlejší a energeticky úspornější. Platby se potvrzují na základě Konsensu. Díky tomu trvají řádově jen několik sekund.

Ripple, od svého vydání zpracoval více než 35 milionů transakcí, bez problémů. Síť je schopna zpracovat 1500 transakcí za sekundu (TPS) a byla aktualizována tak, aby byla škálovatelná až na úroveň Visa v počtu transakcí. Tedy 50 000 transakcí za sekundu. Pro srovnání, Bitcoin zvládne 3-6 transakcí za sekundu (bez škálování vrstev) a Ethereum 15 transakcí za sekundu.

Historie XRP (Ripple)

S konceptem decentralizované platební sítě (ze které se později vyvinul XRP) přišel už v roce 2005 vývojář Ryan Fugger. V roce 2012 Fugger spojil své síly s Jedem McCalebem (v roce 2013 odešel, viz dále) a dalšími vývojáři a pod hlavičkou společnosti OpenCoin začali pracovat na vývoji XRP platformy, kterou v témže roce spustili. Mezitím vydali pro XRP vlastní white paper.

V dubnu 2013 získala firma investici od několika venture kapitálových fondů. O pět měsíců později se OpenCoin přejmenoval na Ripple Labs a konečně v říjnu 2015 na Ripple. Už v prosinci 2014 uzavřeli představitelé kryptoměny spolupráci s první finanční institucí, mezinárodní platební sítí Earthport.

Na začátku 2014 vytvořil Jed McCaleb hard forkem z XRP vlastní kryptoměnu, Stellar Lumens. Její koncept je v základě totožný jako XRP, namísto spolupráce s bankami ale kryptoměna cílí na zprostředkování rychlých a levných mezinárodních převodů běžným uživatelům.

Kde koupit XRP tokeny?

Za české koruny je nejsnazší pravděpodobně nákup XRP (Ripple) tokenů u ccShop. Za eura a dolary koupíte XRP tokeny také na směnárnách SimpleCoin a CoinMate. Obchodování s XRP tokeny nabízí ale i všechny přední burzy:

Favorit redakce
 • Velice snadné použití
 • Není třeba registrace (částečná anonymita)
 • Objednávka trvá max 24h
 • O něco méně výhodné ceny

XRP koupíte zde:

 • ccShop: Směnárna ccShop nabízí rychlou směnu českých korun za kryptoměny, ke kterým vám doručí i vlastní papírovou peněženku. Stálé zákazníky láká na slevu až 15 %!
 • SimpleCoin: Simplecoin je česká firma s českými stránkami a akceptující české koruny. Funguje již od roku 2013 a za tu dobu proces směny Kč -> Krypto zdokonalila na maximum. Není třeba se registrovat a stačí provést objednávku, zaplatit pomocí bankovního převodu a nechat si tak hned po zpracování platby převést LTC přímo do peněženky.
 • Binance: Největší kryptoměnová burza na světě, kde koupíte stovky kryptoměn. Nepodporují však vklad ve fiat měnách a tak je Binance vhodná spíše pro zkušené uživatele, kteří už nějaké kryptoměny (např. BTC) mají.

Těžba XRP (Ripple) – mining

XRP není možné těžit – všechny tokeny (100 miliard) byly emitovány již na začátku. Ripple totiž nestojí na decentralizovaném sytému a nevzniká metodou Proof of Work a ani se zde neformují žádné bloky, jako je tomu například u Bitcoinu.

Peněženka pro XRP (Ripple)

Pro uložení XRP tokenů můžete využít celou řadu peněženek – pro smartphony se hodí např. Trust Wallet nebo Atomic Wallet (obě podporují Android a iOS), pro desktop Toast Wallet (Windows, MacOS, Linux).

Pro bezpečné uložení zvolte hardwarové peněženky Ledger nebo Trezor.

Favorit redakce
 • Bezpečná hardware peněženka
 • Česká firma
 • Dražší než ostatní peněženky
 • Pro začátečníky může působit složitě

Ripple Kurz (cena)

Pokud vývoj cen kryptoměn sledujete, víte, že se Ripple řadí spíše mezi stabilnější měny. Nejedná se o kryptoměnu, která by den co den lámala rekordy, ani není její kurz v řádech stovek či dokonce tisíců dolarů.

I když se může zdát, že tato kryptoměna zůstává takříkajíc ve stínu ostatních gigantů, není tomu tak. Její tržní kapitalizace se pohybuje v řádech miliard dolarů a úspěšně se drží na žebříčku top kryptoměn. Do oběhu bylo vpuštěno 100 miliard ripple tokenů. Žádné další už nevzniknout.

Cena Ripple se na začátku roku dostala na své historické maximum (3,84 USD). Měna se zde ale příliš dlouho neohřála a opět klesla. Momentálně je cena Ripple $0,29.

xrp all time high

Kurz Ripple dosáhla historické maximum $3,84 USD (4. Ledna 2018)

Má XRP budoucnost?

O Ripple, jak už jsme zmínili, projevilo zájem několik centralizovaných bankovních systémů. Například CBW Bank a Cross River Bank již Ripple používají. O tento systém se ale zajímá např. Santander nebo UniCredit. Banky do svého systému zařadí Ripple protokol a umožní tak klientům využívat všechny výhody. Ripple umí propojit různé platformy a vytváří automatizované skripty.

Hodnota kurz ripple xrp

Hodnota ripple sice zažila veliký růst, ale stále je stabilnější než hodnota BTC

Dá se říci, že i po těch letech, co už kryptoměna existuje, je stále na svém začátku působení. Budoucnost ripple, jako firma, určitě má. Otázkou však je, zda jejich úspěch bude znamenat i zvýšení ceny jejich tokenu XRP a jestli token přežije i v dalších letech.

Fundamentální faktory

V porovnání s jinými kryptoměnami nepatří Ripple mezi takové, jejichž ambicí je stát se náhradou Bitcoinu. Ripple není proklamován jako něco dalšího převratného. Zatímco uživatelé Bitcoinu považují banky za zlo a volají po totální demontáži globálního finančního systému, Ripple se snaží zavděčit potřebám obřích finančních institucí.

Svědčí o tom fakt, že 75 bank z různých konců světa již dnes využívá při svých každodenních operacích systém ripple. Pokud by síť aktivních uživatelů Ripple vykazovala další nárůst, lze předpokládat, že s ní poroste i jeho cena. Ripple rozhodně nebude měnou, kterou by si toužebně přáli všemožní měnoví anarchisté (ačkoli bitcoin se o to pokoušel), nýbrž umí poskytnout slušné měnové výsledky.

Někteří odborníci ve svých prognózách dokonce předvídají lepší budoucnost měnám jako Ethereum či Ripple na úkor dnešního lídra, Bitcoinu. Jaký je jeho skutečný růstový potenciál lze dnes sotva odhadnout. Pravdou však zůstává, že od uvedení do oběhu v roce 2012 zvýšil ripple svou hodnotu o 3 868%. Kam až hodnota této aktuálně třetí nejrozšířenější kryptoměny může růst? To ukáže teprve budoucnost.

Pár slov na závěr

Ať už se rozhodnete nějaké Ripple (XRP) koupit, nebo ne, je přinejmenším zajímavé tuto kryptoměnu a její kurz i nadále sledovat.

Nedá se zde mluvit o nějakém obrovském využití pro klasického obyčejného uživatele, jako jsme my. Když se ale na Ripple podíváte jako nástroj pro globální platební systémy a celkově platební průmysl, je celá věc hned o něco zajímavější.

Spousta nadšenců a expertů do kryptoměn a blockchainové technologie, nemají na ripple úplně kladný pohled. Spousta z nich kritizuje hlavně jistou centralizovanost v kontrastu s ideály a výhodami decentralizované sítě, jako je bitcoin. Jelikož je to kryptoměna, kterou stále ovládá jedna společnost a vlastní její většinu, konkrétně cca 60%, nedá se zde opravdu mluvit o decentralizovanosti a klasické kryptoměně.

Jaký názor máte na kryptoměnu XRP vy?

stars
94 %
XRP
Transakční síť XRP nabízí extrémně rychlé a levné mezibankovní transakce. Spolupráce s desítkami bank po celém světě dělá z XRP dobrého kandidáta pro globální využívání na trhu kryptoměn.
 • Spolupráce s bankami a investory po celém světě
 • Již aktivně využívaný systém pro mezistátní transakce
 • Centralizovaná a předtěžená kryptoměna v rukou společnosti Ripple

✅ KryptoměnaRipple
✅ JednotkaXRP
✅ Tržní kapitalizace$12 516 553 722
✅ Max. počet tokenů100 000 000 000
✅ Počet tokenů99 991 349 973
✅ Volume-28%
✅ ZakladatelArthur Britto, David Schwartz, Ryan Fugger
✅ Vytvořeno2012
✅ Webové stránkyhttps://ripple.com/xrp/
✅ Lze těžit?
✅ Typ těžbyRipple nelze těžit
✅ Tvorba blokuCca 5 sekund

Kurz kryptoměny Ripple za poslední 2 týdny

DatumCenaJednotka
12. 09. 2019$0,26XRP
13. 09. 2019$0,26XRP
14. 09. 2019$0,26XRP
15. 09. 2019$0,26XRP
16. 09. 2019$0,26XRP
17. 09. 2019$0,29XRP
18. 09. 2019$0,32XRP
19. 09. 2019$0,3XRP
20. 09. 2019$0,29XRP
21. 09. 2019$0,29XRP

Ohodnoťte tuto kryptoměnu


Diskuze k tomuto článku: 32 komentářů
Vlasta Justová

Koupila jsem balíček xrp v hodnotě 4950,–. Dostala jsem zprávu, že múj účet s peněženkou byl označen. A teď jsem u konce. Nevím co a jak dál. Čtu si věci týkající se xrp a je mě jasné, že tomu vůbec nerozumím. Doufám, že mě budete pomáhat jak dál, jinak budu muset ukončit mé pokusy s kryptoměnou! Je mě 72 let a naivně jsem si myslela že to zvládnu.Nemám žádné zkušenosti s touto prací. A počítač je pro mě také občas “problém”. Tak děkuji za přečtení mé zprávy.

Míla

Ha ha ha, když si čtu tu diskusi, tak všichni co naletěli na ten podvod s balíčkama ripple jsou tupci, musím se jim smát. Když vidím co tam je napsáno, vydělejte 6 000 Kč za den, to je naprostá krávovina a hlavně že tam je 100% legální! Ha ha ha to přesvědčí fakt jen troubu, s prominutím… Je přece na 99.99 % jasný, že to je jeden velkej podvod! Ty balíčky jsou prostě pro blbce co tomu nerozumí a nechají se zmanipulovat. Jinak XRP je samozřejmě normální kryptoměna, která normálně funguje, dá se odesílat, obchodovat,.. Sám nějaké mám.. Ale ty balíčky… ha ha díky za hezký den

Dana

Dobrý den, také jsem si objednala balíček za 990,- Kč na základě inzerátu, který se mi objevil v mobilu. Za chvíli mi volal pán, že by bylo lepší vložit 15000,- Kč, že budu moci častěji vybírat a nebudu se muset o nic starat, že se postarají oni. Včera mi přišlo do e-mailu zpráva, od orderconfirmations24.com, že mi posílají kartu a kód abych se zaregistrovala a zaplatila kurýrovi 15000,- Kč. Podle dotazů výše uvedených mám obavy. Prosím o odpověď, zda mám zásilku převzít. Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, Dano, určitě doporučuji přečíst tento článek: https://finex.cz/nenalette-na-xrp-ripple-balicky/
Osobně bych ten balíček 100% nepřebíral, protože vím, že se jedná o velice nevýhodnou koupi. A žádné zisky tam garantované samozřejmě nejsou! A to co slibují, X tisíc denně, to je naprostá hloupost. Takže pozor na to.

Josef Oktábec

Také jsem si objednal za 5000.00 Kč Ripple,podobně jako popsané případy..
Dodávku balíčku jsem právě kurírovi odmítl převzí a zaplatit,protože jsem si přečetl předešlé historie a vaše rady,ještě štěstí,že jsem na internetu
získal informace.
Děkuji předem za budoucí informace a zdravím Josef Oktábec

Magazín Finex

Dobrý den Josefe, máme radost, že jsme pomohli. Jen bychom ale rádi uvedli na pravou míru, že Ripple (XRP) jako takový rozhodně není žádný podvod. Jedná se o fungující společnost s fungujícím platebním produktem, který spolehlivě funguje již od roku 2012. Jako podvodný se však zdá typ prodeje XRP na dobírku – na něj pozor.

p.LAŠÁK

RÁD BYCH DOSTAL OD VÁS UPOZORNĚNÍ ŽE UŽ VYŠEL ČLÁNEK O BALÍČCÍCH DANÉ SPOLEČNOSTI KTERÁ NA NÁS HODNĚ VYDĚLÁVÁ. DÍKY!!

Magazín Finex

Dobrý den, článek je připraven, přečtěte si ho zde: https://finex.cz/nenalette-na-xrp-ripple-balicky/

Jindra Varmužová

Také jsem koupila balíček za 990kč a teď hledám informace co s tím, protože to asi není tak jednoduché, jak bylo napsáno v komentářích. Chybami se člověk stále učí, ale nejde o život.

Magazín Finex

Dobrý den, podívejte se, prosím, na článek zde: https://finex.cz/nenalette-na-xrp-ripple-balicky/

Jana Prantlova

Ted jsem koupila balíček a trochu jsem na to koukala a nelíbí se mi ta platba a vytahuji z Vás osobni udaje a ucet .asi jsem udělala chybu.da se něco dělat a jak to funguje u Simplecoinu

Magazín Finex

Dobrý den, Jano, stejně jako ostatním i Vám bych poradil balíček neplatit, nepřebírat a nic bych už neřešil. U SimpleCoin to funguje poměrně jednoduše, mrkněte např. na náš návod zde – jen místo Bitcoinu budete kupovat XRP. Pokud chcete o balíčcích vědět více, přečtěte si článek ripple balíčky.

Milan

Dobrý den,na základě poznatků zde přečtených jsem se rozhodl objednaný balíček nepřevzít,můžou mi hrozit nějaké sankce?

Magazín Finex

Dobrý den, nemyslím si, že by nějaké sankce mohly hrozit. Pokud je to klasická objednávka z internetu, měl byste ze zákona mít právo ji do 14 dnů zrušit bez udání důvodu.

Ondřej

Zajímalo by mě k čemu mi tato měna bude. A proč bych si ji měl koupit, či směnit.

Helena ryšavá

Objednala jsem si též balíček na dobírku a chtěla bych se zeptat jak se dá koupit jinak než touto cestou děkuji Helena

Magazín Finex

Hezký den Heleno, určitě nedoporučujeme si objednávat kryptoměny na dobírku tak jak říkáte Vy, nebo i další diskutující níže. V článku zmiňujeme odkazy na směnárny, kde lze XRP koupit. My doporučujeme Simplecoin či ccShop.

Henrieta

:-)

Hana Hromadova

Dobry den, chtěla bych se zeptat na můj obchod do kryptomeny XRP (Ripple), do kterého jsem vstoupila prostřednictvím inzerátu v novinach, a posléze zaplatila dobírkou na tuto menu Kč 1802,-, a to dne 7.1.2019. Následně mi bylo zasláno cislo účtu. Jelikož jsem starší “amatér”, a nevyznám se v kryptomenach, byla bych moc rada, kdybyste mi mohl sdělit, jestli jsem již něco vydělala, a kdyz bych chtěla tuto menu prodat, co mám udělat. A hlavně zda-li je tento můj obchod platný. Dekuji Vám za ochotu a budu se těšit na Vaši odpověď. S díky Hana Hromadova

Magazín Finex

Dobrý den. Můžete mi trochu přiblížit, jak jste si mohla koupit kryptoměnu na dobírku? Kryptoměny nemají žádnou fyzickou podobu – co Vám tento prodejce poslal? Kdyby Vám opravdu poslal papírovou peněženku obsahující odpovídající množství XRP, do této chvíle by na té peněžence bylo cca 1 950 Kč.
Pokud to nechcete řešit takto veřejně v komentářích, můžete nás kontaktovat na info@finex.cz. Myslím si, že jste bohužel jen naletěla na špek nějakému “chytrákovi”.
Aktualizováno, více informací o těchto balíčcích najdete zde.
Vojtěch, Finex.cz

Vendulka

Dobrý den, dnes jsem si objednala stejný balíček s Ripple jako paní výše. V uvedeném článku odkazují a lákají na dobré týdenní výdělky. Myslíte že je to podvod? Mám z toho ten pocit. Děkuji za odpověď. V. Vávrová

Magazín Finex

Dobrý den Vendulko,
momentálně to s Hanou řešíme po emailu, každopádně být Vámi bych objednávku určitě zrušil, nebo alespoň nepřevzal.
Vojtěch, Finex.cz

Vendulka

Dobrý den, dobře zatím Vám děkuji za odpověď. Dnes mi mají zásilku doručit. Pro jistotu ji nepřevezmu. I když komentáře ostatních zní a vypadají lákavě.,na dnešní dobu ale i podezřelé.
S pozdravem V.

Magazín Finex

Vendulko, pokud myslíte komentáře na daných stránkách, tipl bych si, že jsou nafikslované a žádné reálné komentáře tam nebudou.

Karel

Oplatí se obyčejnému uživateli nakupovat XRP ? Jak se dají později třeba prodat ?

Magazín Finex

Karle, pokud systému XRP a celé společnosti Ripple věříte stejně, nebo více, než Bitcoinu, nevidím v tom problém. Osobně ale XRP moc rád nemám a proto ho nepoužívám, místo toho radši platím Litecoinem. Ale XRP jako jedna z největších kryptoměn určitě nemá problém s likviditou, pokud jich tedy nemáte miliony či miliardy, neměl by být problém prodat je na jakékoli směnárně či burze prakticky ihned.
Jiří, Finex.cz

Bruno

Pozdravujem všetkých.
Aký je Váš názor na ripple. Ma tendenciu rásť v roku 2018?
Čítal som už všetko možné a myslim že má potenciál.
Zaujíma ma Váš názor.
Ďakujem
Bruno

Štěpán Petřivý

Ahoj Bruno… Sám Ripple moc nemusím a i když v posledních dnech udělal stovky procent, stejně si je kupovat nebudu. Krypto pro mě vždy bylo něco jako “odpor systému”, něco co se staví proti samotnému systému bankovnictví atp.. A Ripple je přesný opak a proto ho nebudu nijak podporovat, ale určitě stojí za to, o něm vědět a proto jsme tento článek vydali.

Eva

Dobrý den,objednala jsem ripple v balíčku na dobírku za 999kc…Chci se optat zda je do možné to takto objednat a mám zásilku vyzvednout či nikoli.Potvrzení o objednání mi přišlo z emailu info.cz @ orderconfirmations24.com. Děkuji za odpověď.Eva

Magazín Finex

Dobrý den Evo, po komunikaci s paní Olgou jsme zjistili, že tyto balíčky jsou vysoce nevýhodné a za dané peníze získáte pouze cca 60% hodnotu, než by šlo koupit např. u Simplecoin či CCshop. Proto tedy, pokud nechcete zbytečně přijít o peníze, bych zmíněný balíček nepřebíral a radši bych využil služby směnáren.

Petra

Dobrý den, také jsem koupila balíček za 1328Kč z orderconfirmations24.com. V obálce byla obálka od bestvouchers.com s kartou s aktivačním kódem. Po přihlášení se mi zobrazuje tabulka s podrobnostmi objednaného produktu a e-booky. Nikde jsem ale nezjistila kam se mám přihlásit, abych mohla sledovat kurz měny. Děkuji za komentáře a podporu. Petra Kučerová

Magazín Finex

Dobrý den, Petro, již brzy se můžete těšit na článek o balíčcích, který připravujeme.

RECENZE

TOP Kryptoměnové směnárny

SimpleCoin logo
SimpleCoin★ 97 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coinbase logo
Coinbase★ 93 %
ccShop logo
ccShop★ 92 %
RECENZE

TOP Kryptoměnové burzy

Binance logo
Binance★ 98 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coingi logo
Coingi★ 96 %
Bitmex logo
Bitmex★ 95 %
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
RECENZE

TOP Kryptoměnové peněženky

Trezor logo
Trezor★ 100 %
Trust Wallet logo
Trust Wallet★ 96 %
Ledger Nano logo
Ledger Nano★ 95 %

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC