Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
netflix
NFLX
Akcie Netflix (NFLX) – Aktuální cena, graf, kde koupit
Váš kapitál může být ohrožen*
Graf NFLX

$555 (13 138 Kč)

-11 % za 7 dní

netflix

Akcie Netflix (NFLX) – Aktuální cena, graf, kde koupit

Cena akcií Netflix
Graf NFLX

$555 (13 138 Kč)

-11 % za 7 dní

Váš kapitál může být ohrožen*

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Graf ceny akcií Netflix

Logo Netflix
Netflix/NFLX
Načítání
Načítání
Kupte si akcie Netflix Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Aktuální data pro společnost Netflix

Tržní kapitalizace $239,2 mld. EBITDA $8,23 mld.
Příští dividenda - P/B (Cena k účetní hodnotě) 13,09
Roční dividenda na akcii - P/E (Cena k zisku) 46,06
Dividendový výnos - Návratnost aktiv 10,01 %
Příjmy společnosti $34,93 mld. Návratnost vlastního kapitálu 29,8 %
Příjmy na akcii $79,7 Provozní marže 28,09 %
Účetní hodnota na akcii $49,45 Zisková marže 18,42 %
Hodnota podniku $246,8 mld. Cílová cena Wall Street $634,6

Netflix je americká společnost provozující online filmovou půjčovnu a streamovací služby. Akcie Netflixu jsou součástí indexu NASDAQ-100. Tato společnost se sídlem v Los Gatos v Kalifornii je celosvětovým gigantem, který působí ve všech státech na světě kromě Číny, Ruska, Sýrie a Severní Koreje.

Díky široké působnosti nabízí akcie Netflixu nejen velké zhodnocení, také diverzifikují riziko do poptávky napříč státy celého světa. V tomto komplexním článku si ukážeme, jak lze akcie Netflix pořídit, zda z nich lze inkasovat dividendu, provedeme pár ukázkových obchodů a na závěr zhodnotíme roly akcií Netflix v portfoliu.

Ještě než se ale pustíme do investiční části, pojďme si říci něco o této společnosti a její historii.

Obsah článku o akciích Netflix

Historie Netflixu

Zdroj: Pixabay.com

Jedná se o poměrně mladou společnost, která byla založena v roce 1997 Reedem Hustingsem a Marcem Randolphem ve Scotts Valley v Kalifornii. Prvními obchodními kroky společnosti bylo prodávání DVD, které posílaly poštou. Tento nejspíše nevýdělečný krok vedl po roce podnikání ke změně obchodní strategie a společnost se zcela přeorientovala na půjčování filmových DVD.

Společnost v roce 2010 zažila první silnou vlnu své expanze a to do Kanady, Latinské Ameriky a Karibiku. Další významný krok přišel v roce 2013, kdy společnost vstoupila do produkčního průmyslu díky debutu svého filmu House of Cards (Dům z karet). Úspěch tohoto seriálu odstartoval další expanzi, která se v roce 2016 zastavila na čísle 190 zemí.

Společnost Netflix těží především ze spolupráce s filmovým studiem Paramout, od kterého v roce 2018 odkoupila licenci na streamování filmu The Cloverfield Paradox, který se po uvedení na trh stal velkým hitem, což nastolila další budoucí projekty těchto dvou společností.

Největší oblibě se Netflix a jeho webová platforma pro streamování dočkaly mezi lety 2020-2022, kdy svět sužovala zdravotnická krize, která masu lidí připoutala doma u monitorů. Vystřízlivění světa po této události, ovšem nebylo pro Netflix příliš příjemné. Odliv uživatelů a pokles cen reklamy způsobily v roce 2022 největší pokles akcií Netflix a to o více než 75 %.

Může se vyplatit do takovýchto akcií stále investovat? Jistě, pojďme si ukázat jak na to!

Informace o akciích Netflix

Chcete-li obchodovat akcie Netflixu, pak tak musíte učinit prostřednictvím brokera, který má přístup na americkou burzu NASDAQ. Obchodní hodiny jsou od 9:30 do 16:00 místního času (15:30 až 22:00 SEC).

Akcie Netflix nabízejí pouze jeden způsob, jak díky nim lze zhodnocovat volné finance, který lze provést několika způsoby. V první řadě je třeba říci, že společnost Netflix nevyplácí dividendy, takže tento dodatečný příjem investorům odpadá. Zůstává tak jediná možnost jak zhodnotit peníze a to je na změnách cen akcií.

Do akcií této společnosti je možné investovat prostřednictvím brokera buď zakoupením přímo fyzického cenného papíru (akcie) nebo pomocí CFD kontraktu.

Pořízení fyzické akcie společnosti Netflix je poměrně jednoduché, pouze zadáte nákupní obchodní příkaz u brokera. Ovšem pořízení této akcie může být ovšem pro některé investory finančně náročnější, protože cena se pohybuje v řádu stovek dolarů (maximální cena byla v roce 2021 700 USD). Navíc absence dividend může některé investory od nákupu odradit.

Alternativou poté zůstává pořízení akcií Netflix pomocí CFD. Tento instrument nabízí možnost spekulace jak na růst ceny akcií Netflix, tak i možnost spekulovat na jejich pokles, což u fyzických akcií není možné. Na druhou stranu nevýhodou pořízení akcií přes CFD je to, že investor bude muset pracovat výrazněji s rizikem a dopředu si spočítat objem obchodního příkazu na základě finanční páky.

Historický vývoj cen akcií Netflix

Logo Netflix
Netflix/NFLX
Načítání
Načítání
Kupte si akcie Netflix Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

V roce 2013 se akcie Netflixu vydaly na dlouhodobý růst, během kterého mnohonásobně zvýšily svou cenu. V půli roku 2018 dosáhla cenu vrcholu a následoval její půlroční prudký pád o zhruba 150 dolarů. Poté cena rychle vzrostla, ale ne až k absolutnímu maximu. Po opětovném pádu se ve čtvrtém čtvrtletí vydala opět vzhůru a v době koronavirové krize růst cen akcií ještě zrychlil a překonal své dosavadní historické maximum.

Ještě než přišel již zmiňovaný propad akcií Netflix, investoři byli svědky vytvoření historického maxima, při kterém se akcie této společnosti obchodovaly za 700 USD. Tuto hranici se ovšem nepodařilo překonat a v půlce roku 2022, se akcie po 76% propadu obchodují na cenách z roku 2017, tedy okolo 250 USD.

Netflix dividendy

Netflix ve své cestě vzhůru značnou část výdělků investoval do svého dalšího rozvoje a proto ještě nikdy nevyplatil dividendu. V budoucnu po upevnění pozice na trhu se to však pochopitelně může změnit.

Vliv na neproplácení dividendy může mít také fakt, že společnost je částečně vybudována na dluhu (jak chápat dluh akciové společnosti?). Výše otevřených pohledávek činí téměř jednu čtvrtinu celkové hodnoty podniku, která se pohybuje přes 100 miliard USD. K zavedení dividend pro investory také nepřispěl fakt, že společnost si v roce 2022 prošla výrazným propadem, při kterém bylo odepsáno více jak 75 % celkové jejich hodnoty.

Jak obchodovat akcie Netflix?

Zdroj: Unsplash.com

Akcie Netflixu patří v investičním světě mezi jedny z těch dražších finančních instrumentů. Investoři, kteří v roce 2021 chtěli vlastnit akcie této společnosti, museli sáhnout do své peněženky i pro 650 USD, aby si koupili jednu jejich akcii. To není zrovna malá částka, pro drobného nebo začínajícího investora.

Navíc z držení fyzických akcií neplyne žádná výhoda (nevyplácí dividendu), proto je potřeba správně vyhodnotit situaci na trhu, například pomocí technické nebo fundamentální analýzy, aby investor mohl zhodnocovat své finance buď na růstu, případně poklesu (přes CFD) ceny akcií Netflix.

Příklad obchodu s fyzickými akciemi:

V roce 2022 investoři dostali možnost nakoupit akcie Netflix za výrazně nižší cenu, než v předešlém roce. Cena 200 USD za akcii je tak mnohem dostupnější pro investory. Při nákupu 10 akcií investor zaplatí 2 000 USD a vzhledem k tomu, že se trh tu dobu nachází na supportní zóně, počká investor až cena akcií díky vysoké poptávce vzroste k hodnotě 400 USD, čímž se jeho investice zdvojnásobí.

Díky znalosti technické analýzy (schopnost identifikovat support) se tedy investorovi pomocí nákupu akcií společnosti Netflix povedlo zdvojnásobit svou investici a může tak vybrat svůj zisk 2 000 USD. Samozřejmě, že investice může být držena i déle, což u akcií této známé společnosti nemusí být na škodu. Investor má tedy také možnost vybrat zisk z pouze poloviny své investice a zbytek nechat dále zhodnocovat.

V takovém případě by investor vybral zisk z 5 akcií, tedy 1 000 USD a zbytek své investice by mohl podržet do té doby, než trh opět otestuje maximální ceny z roku 2021, kdy byla cena akcií Netflix 700 USD. V takovém případě investor celkově zhodnotí svou investici o 1 000 USD (vybrán zisk z prvních 5 akcií) + 2 500 USD (při výběru zbytku akcií na hodnotě 7OO USD). Celkový zisk z investice tedy činí 3 500 USD při počáteční výši investice 2 000.

Příklad pákového obchodu:

Akcie Netflixu budou na ceně 410 dolarů. Při koupi 20 akcií byste potřebovali 8 200 dolarů. Vy ale u brokera využijete páku 1:5. Díky tomu zaplatíte ze svého jen 1 640 dolarů a zbylých 6 560 vám půjčí broker.

Po dvou týdnech cena vystoupá na hodnotu 425 dolarů za akcii. Při prodeji tak inkasujete (425-410) * 20 = 300 dolarů. Jelikož jste použili páku, váš procentuální zisk z obchodu bude 18,3%.

Při použití páky ovšem nezapomeňte, že díky ní můžete mít nejenom vyšší zisky, ale i vyšší ztráty. Nezapomínejte proto vždy nastavit stop-loss.

Níže se můžete podívat na video, které vám na akciích Apple ukáže, v čem se liší klasický nákup akcií a obchodování akcií prostřednictvím CFD kontraktů. Obchody jsou prováděny u brokera RoboMarkets.

Video: Vzorové nákupy akcií Apple u Robomarkets

Jak na koupi prvních akcií Netflixu?

Akcie Netflixu vás zaujaly a už si je chcete koupit, abyste nepřišli ani o jediný den jejich růstu? Co musíte udělat, abyste si akcie mohli koupit? Čeká vás několik nutných kroků. Pojďme se na ně podívat.

  • Jelikož na burze nemůžete obchodovat přímo, musíte si nejprve vybrat brokera, který vám obchody bude zprostředkovávat. Obchodovat na burze NASDAQ, kde se obchodují akcie Netflixu, umožňují téměř všichni. Zajímejte se proto hlavně o výši poplatků.
  • Po jeho vybrání si u něj založíte účet, což by neměl být problém provést z domova, budete-li schopni vyfotit své doklady totožnosti.
  • Zároveň si budete muset vytvořit obchodní strategii, podle které budete akcie nakupovat i prodávat. U některých brokerů lze k vyzkoušení využít i demo účet.
  • Pak si na účet brokera převedete peníze, se kterými chcete obchodovat. Vždy obchodujte jen s penězi, o které si můžete dovolit přijít.
  • Po splnění těchto kroků vás pak bude čekat už jen váš vysněný první obchod. Počkáte, až vám vaše vyzkoušená strategie dá obchodní signál a provedete první příkaz. Ideálně na konci obchodu vystoupíte se ziskem, ale pokud ne, nezoufejte. Žádná strategie není stoprocentně úspěšná. Vždy proto používejte stop-loss, ať při ztrátovém obchodu nepřijdete o všechny prostředky.

Zde můžete akcie Netflixu bezpečně obchodovat

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou

Proč investovat do akciích Netflixu?

Netflix je velká, ale stále rostoucí společnost, která má už poměrně silné postavení na trhu. Akcie mají slušnou likviditu, proto není problém je v jakýkoliv okamžik koupit či prodat. Obchodovat je zároveň můžete u naprosté většiny brokerů.

Rizikem může být pohyb kurzu CZK/USD, jelikož akcie se obchodují v amerických dolarech. Při dlouhodobém držení se také musíte spoléhat pouze na růst samotné ceny akcií, jelikož Netflix nevyplácí dividendu.

Věštíte streamovacím platformám budoucnost? Chtěli byste si ukrojit kousek ze zisků Netflixu? Podělte se s námi o své názory a postřehy.

Další zdroje informací:

Více informací o akciích Netflix (NFLX)

Základní informace
Název společnostiNetflix
TickerNFLX
Základní informace o společnosti
Webové stránkyhttps://www.netflix.com/
Adresa sídla společnosti121 Albright Way, Los Gatos, CA, United States, 95032
Založeno1997
Datum IPO23. 5. 2002
SektorTelekomunikační služby
PrůmyslZábava
Zaměstnanci13 000
Vedení společnostiCo-Founder & Executive Chairman: Mr. Wilmot Reed Hastings Jr.
Dividendy
Vyplácí dividendy?
Příští dividenda-
Datum výplaty dividendy-
Datum ex dividenda-
Roční dividenda na akcii-
Dividendový výnos-
Výplatní poměr-
Příjmy
Příjmy společnosti$34 932 232 192
Příjmy na akcii$79,7
Růst příjmů čtvrtletně R/R14,8 %
Valuace
Tržní kapitalizace$239 167 275 008
Hodnota podniku$246 797 467 648
P/B (Cena k účetní hodnotě)13,09
P/E (Cena k zisku)46,06
Očekávané P/E36,1
Účetní hodnota na akcii$49,45
Cílová cena Wall Street$634,6
Hodnota podniku k příjmům8,21
Hodnota podniku k EBITDA12,88
Cena k příjmům7,99
Rentabilita
EBITDA$8 226 065 920
Provozní marže28,09 %
Zisková marže18,42 %
Hrubý zisk$12 447 265 000
Zisk na akcii (EPS)$12,05
Zředěný zisk na akcii (EPS)$12,05
Očekávaný EPS (tento rok)$17,3
Očekávaný EPS (příští rok)$21,34
Očekávaný EPS (tento kvartál)$4,26
Očekávaný EPS (příští kvartál)$4,27
Růst zisků čtvrtletně R/R83,3 %
Výkonnost
Návratnost aktiv10,01 %
Návratnost vlastního kapitálu29,8 %
Názor analytiků
Cílová cena$434
Silně kupovat23
Kupovat6
Držet16
Prodat1
Silně prodávat1
Rozdělení
Faktor posledního rozdělení 7:1
Datum posledního rozdělení15. 7. 2015
Ohodnoťte akcie firmy Netflix
5
1

Autor

Vystudovaný ekonom s vášnivým zájmem o pasivní investování a americké akcie. Zkušenosti nabyté ve finančním sektoru využívá pro vytváření stabilních investičních portfolií. Jeho cílem je dosáhnout finanční svobody prostřednictvím dlouhodobého investičního přístupu. Fanoušek hnutí FIRE a Roberta Kiyosakiho.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Akcie, které by vás mohly zajímat