Finex.cz logo
Menu
Finex » 📈 Akcie » Netflix

Akcie Netflix (NFLX) – Aktuální cena, graf, kde koupit

Váš kapitál může být ohrožen*

Graf ceny akcií Netflix

Akcie Netflix (NFLX)
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Novinky o akciích Netflix

Netflix je americká společnost provozující online filmovou půjčovnu a streamovací služby. Akcie Netflixu jsou součástí indexu NASDAQ-100. Tato společnost se sídlem v Los Gatos v Kalifornii je celosvětovým gigantem, který působí ve všech státech na světě kromě Číny, Ruska, Sýrie a Severní Koreje.

Díky široké působnosti nabízí akcie Netflixu nejen velké zhodnocení, také diverzifikují riziko do poptávky napříč státy celého světa. V tomto komplexním článku si ukážeme, jak lze akcie Netflix pořídit, zda z nich lze inkasovat dividendu, provedeme pár ukázkových obchodů a na závěr zhodnotíme roly akcií Netflix v portfoliu.

Ještě než se ale pustíme do investiční části, pojďme si říci něco o této společnosti a její historii.

Obsah článku o akciích Netflix

1.Historie Netflixu2.Informace o akciích Netflix3.Historický vývoj cen akcií NetflixNetflix dividendy4.Jak obchodovat akcie Netflix?5.Jak na koupi prvních akcií Netflixu?6.Proč investovat do akciích Netflixu?7.Diskuze o akciích Netflix (komentáře)

Historie Netflixu

Zdroj: Pixabay.com

Jedná se o poměrně mladou společnost, která byla založena v roce 1997 Reedem Hustingsem a Marcem Randolphem ve Scotts Valley v Kalifornii. Prvními obchodními kroky společnosti bylo prodávání DVD, které posílaly poštou. Tento nejspíše nevýdělečný krok vedl po roce podnikání ke změně obchodní strategie a společnost se zcela přeorientovala na půjčování filmových DVD.

Společnost v roce 2010 zažila první silnou vlnu své expanze a to do Kanady, Latinské Ameriky a Karibiku. Další významný krok přišel v roce 2013, kdy společnost vstoupila do produkčního průmyslu díky debutu svého filmu House of Cards (Dům z karet). Úspěch tohoto seriálu odstartoval další expanzi, která se v roce 2016 zastavila na čísle 190 zemí.

Společnost Netflix těží především ze spolupráce s filmovým studiem Paramout, od kterého v roce 2018 odkoupila licenci na streamování filmu The Cloverfield Paradox, který se po uvedení na trh stal velkým hitem, což nastolila další budoucí projekty těchto dvou společností.

Největší oblibě se Netflix a jeho webová platforma pro streamování dočkaly mezi lety 2020-2022, kdy svět sužovala zdravotnická krize, která masu lidí připoutala doma u monitorů. Vystřízlivění světa po této události, ovšem nebylo pro Netflix příliš příjemné. Odliv uživatelů a pokles cen reklamy způsobily v roce 2022 největší pokles akcií Netflix a to o více než 75 %.

Může se vyplatit do takovýchto akcií stále investovat? Jistě, pojďme si ukázat jak na to!

Informace o akciích Netflix

Chcete-li obchodovat akcie Netflixu, pak tak musíte učinit prostřednictvím brokera, který má přístup na americkou burzu NASDAQ. Obchodní hodiny jsou od 9:30 do 16:00 místního času (15:30 až 22:00 SEC).

Akcie Netflix nabízejí pouze jeden způsob, jak díky nim lze zhodnocovat volné finance, který lze provést několika způsoby. V první řadě je třeba říci, že společnost Netflix nevyplácí dividendy, takže tento dodatečný příjem investorům odpadá. Zůstává tak jediná možnost jak zhodnotit peníze a to je na změnách cen akcií.

Do akcií této společnosti je možné investovat prostřednictvím brokera buď zakoupením přímo fyzického cenného papíru (akcie) nebo pomocí CFD kontraktu.

Pořízení fyzické akcie společnosti Netflix je poměrně jednoduché, pouze zadáte nákupní obchodní příkaz u brokera. Ovšem pořízení této akcie může být ovšem pro některé investory finančně náročnější, protože cena se pohybuje v řádu stovek dolarů (maximální cena byla v roce 2021 700 USD). Navíc absence dividend může některé investory od nákupu odradit.

Alternativou poté zůstává pořízení akcií Netflix pomocí CFD. Tento instrument nabízí možnost spekulace jak na růst ceny akcií Netflix, tak i možnost spekulovat na jejich pokles, což u fyzických akcií není možné. Na druhou stranu nevýhodou pořízení akcií přes CFD je to, že investor bude muset pracovat výrazněji s rizikem a dopředu si spočítat objem obchodního příkazu na základě finanční páky.

Historický vývoj cen akcií Netflix

Vývoj akcií Netflixu za posledních 10 let
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

V roce 2013 se akcie Netflixu vydaly na dlouhodobý růst, během kterého mnohonásobně zvýšily svou cenu. V půli roku 2018 dosáhla cenu vrcholu a následoval její půlroční prudký pád o zhruba 150 dolarů. Poté cena rychle vzrostla, ale ne až k absolutnímu maximu. Po opětovném pádu se ve čtvrtém čtvrtletí vydala opět vzhůru a v době koronavirové krize růst cen akcií ještě zrychlil a překonal své dosavadní historické maximum.

Ještě než přišel již zmiňovaný propad akcií Netflix, investoři byli svědky vytvoření historického maxima, při kterém se akcie této společnosti obchodovaly za 700 USD. Tuto hranici se ovšem nepodařilo překonat a v půlce roku 2022, se akcie po 76% propadu obchodují na cenách z roku 2017, tedy okolo 250 USD.

Netflix dividendy

Netflix ve své cestě vzhůru značnou část výdělků investoval do svého dalšího rozvoje a proto ještě nikdy nevyplatil dividendu. V budoucnu po upevnění pozice na trhu se to však pochopitelně může změnit.

Vliv na neproplácení dividendy může mít také fakt, že společnost je částečně vybudována na dluhu (jak chápat dluh akciové společnosti?). Výše otevřených pohledávek činí téměř jednu čtvrtinu celkové hodnoty podniku, která se pohybuje přes 100 miliard USD. K zavedení dividend pro investory také nepřispěl fakt, že společnost si v roce 2022 prošla výrazným propadem, při kterém bylo odepsáno více jak 75 % celkové jejich hodnoty.

Jak obchodovat akcie Netflix?

Zdroj: Unsplash.com

Akcie Netflixu patří v investičním světě mezi jedny z těch dražších finančních instrumentů. Investoři, kteří v roce 2021 chtěli vlastnit akcie této společnosti, museli sáhnout do své peněženky i pro 650 USD, aby si koupili jednu jejich akcii. To není zrovna malá částka, pro drobného nebo začínajícího investora.

Navíc z držení fyzických akcií neplyne žádná výhoda (nevyplácí dividendu), proto je potřeba správně vyhodnotit situaci na trhu, například pomocí technické nebo fundamentální analýzy, aby investor mohl zhodnocovat své finance buď na růstu, případně poklesu (přes CFD) ceny akcií Netflix.

Příklad obchodu s fyzickými akciemi:

V roce 2022 investoři dostali možnost nakoupit akcie Netflix za výrazně nižší cenu, než v předešlém roce. Cena 200 USD za akcii je tak mnohem dostupnější pro investory. Při nákupu 10 akcií investor zaplatí 2 000 USD a vzhledem k tomu, že se trh tu dobu nachází na supportní zóně, počká investor až cena akcií díky vysoké poptávce vzroste k hodnotě 400 USD, čímž se jeho investice zdvojnásobí.

Díky znalosti technické analýzy (schopnost identifikovat support) se tedy investorovi pomocí nákupu akcií společnosti Netflix povedlo zdvojnásobit svou investici a může tak vybrat svůj zisk 2 000 USD. Samozřejmě, že investice může být držena i déle, což u akcií této známé společnosti nemusí být na škodu. Investor má tedy také možnost vybrat zisk z pouze poloviny své investice a zbytek nechat dále zhodnocovat.

V takovém případě by investor vybral zisk z 5 akcií, tedy 1 000 USD a zbytek své investice by mohl podržet do té doby, než trh opět otestuje maximální ceny z roku 2021, kdy byla cena akcií Netflix 700 USD. V takovém případě investor celkově zhodnotí svou investici o 1 000 USD (vybrán zisk z prvních 5 akcií) + 2 500 USD (při výběru zbytku akcií na hodnotě 7OO USD). Celkový zisk z investice tedy činí 3 500 USD při počáteční výši investice 2 000.

Příklad pákového obchodu:

Akcie Netflixu budou na ceně 410 dolarů. Při koupi 20 akcií byste potřebovali 8 200 dolarů. Vy ale u brokera využijete páku 1:5. Díky tomu zaplatíte ze svého jen 1 640 dolarů a zbylých 6 560 vám půjčí broker.

Po dvou týdnech cena vystoupá na hodnotu 425 dolarů za akcii. Při prodeji tak inkasujete (425-410) * 20 = 300 dolarů. Jelikož jste použili páku, váš procentuální zisk z obchodu bude 18,3%.

Při použití páky ovšem nezapomeňte, že díky ní můžete mít nejenom vyšší zisky, ale i vyšší ztráty. Nezapomínejte proto vždy nastavit stop-loss.

Níže se můžete podívat na video, které vám na akciích Apple ukáže, v čem se liší klasický nákup akcií a obchodování akcií prostřednictvím CFD kontraktů. Obchody jsou prováděny u brokera RoboMarkets.

Video: Vzorové nákupy akcií Apple u Robomarkets

Jak na koupi prvních akcií Netflixu?

Akcie Netflixu vás zaujaly a už si je chcete koupit, abyste nepřišli ani o jediný den jejich růstu? Co musíte udělat, abyste si akcie mohli koupit? Čeká vás několik nutných kroků. Pojďme se na ně podívat.

  • Jelikož na burze nemůžete obchodovat přímo, musíte si nejprve vybrat brokera, který vám obchody bude zprostředkovávat. Obchodovat na burze NASDAQ, kde se obchodují akcie Netflixu, umožňují téměř všichni. Zajímejte se proto hlavně o výši poplatků.
  • Po jeho vybrání si u něj založíte účet, což by neměl být problém provést z domova, budete-li schopni vyfotit své doklady totožnosti.
  • Zároveň si budete muset vytvořit obchodní strategii, podle které budete akcie nakupovat i prodávat. U některých brokerů lze k vyzkoušení využít i demo účet.
  • Pak si na účet brokera převedete peníze, se kterými chcete obchodovat. Vždy obchodujte jen s penězi, o které si můžete dovolit přijít.
  • Po splnění těchto kroků vás pak bude čekat už jen váš vysněný první obchod. Počkáte, až vám vaše vyzkoušená strategie dá obchodní signál a provedete první příkaz. Ideálně na konci obchodu vystoupíte se ziskem, ale pokud ne, nezoufejte. Žádná strategie není stoprocentně úspěšná. Vždy proto používejte stop-loss, ať při ztrátovém obchodu nepřijdete o všechny prostředky.

Zde můžete akcie Netflixu bezpečně obchodovat

Favorit redakce
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
  • Nákup a prodej akcií a ETF bez poplatku
  • Dobrá zákaznická podpora v češtině
  • Při obchodování menších objemů jsou větší poplatky (kromě akcií a ETF)
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Proč investovat do akciích Netflixu?

Netflix je velká, ale stále rostoucí společnost, která má už poměrně silné postavení na trhu. Akcie mají slušnou likviditu, proto není problém je v jakýkoliv okamžik koupit či prodat. Obchodovat je zároveň můžete u naprosté většiny brokerů.

Rizikem může být pohyb kurzu CZK/USD, jelikož akcie se obchodují v amerických dolarech. Při dlouhodobém držení se také musíte spoléhat pouze na růst samotné ceny akcií, jelikož Netflix nevyplácí dividendu.

Věštíte streamovacím platformám budoucnost? Chtěli byste si ukrojit kousek ze zisků Netflixu? Podělte se s námi o své názory a postřehy.

Další zdroje informací:


Více informací o akciích Netflix (NFLX)

JménoNetflix
TickerNFLX
Webové stránkyhttps://www.netflix.com/
Založeno1997
SektorTelekomunikační služby
PrůmyslZábava
Vyplácí dividendy?

Vývoj ceny akcie Netflix za posl. 2 týdny

Datum Hodnota Ticker
30. 05. 2023 Načítání... NFLX
29. 05. 2023 Načítání... NFLX
28. 05. 2023 Načítání... NFLX
27. 05. 2023 Načítání... NFLX
26. 05. 2023 Načítání... NFLX
25. 05. 2023 Načítání... NFLX
24. 05. 2023 Načítání... NFLX
23. 05. 2023 Načítání... NFLX
22. 05. 2023 Načítání... NFLX
21. 05. 2023 Načítání... NFLX
20. 05. 2023 Načítání... NFLX
19. 05. 2023 Načítání... NFLX
18. 05. 2023 Načítání... NFLX
17. 05. 2023 Načítání... NFLX

Ohodnoťte akcie firmy Netflix


Připojte se k diskuzi

Další Akcie, které by vás mohly zajímat

RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo