Finex.cz logo
Menu
Finex » 📈 Akcie » Netflix

Akcie Netflix (NFLX) – Aktuální cena, graf, kde koupit

Váš kapitál může být ohrožen*

Graf ceny akcií Netflix

Akcie Netflix (NFLX)
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Novinky o akciích Netflix

Netflix je americká společnost provozující online filmovou půjčovnu a streamovací služby. Akcie Netflixu jsou součástí indexu NASDAQ-100.

Nabízí akcie Netflixu velké zhodnocení, jako tomu bylo v minulosti? Lze z nich inkasovat dividendu? Jak můžete do těchto akcií investovat i vy? Odpovědi na tyto a další otázky najdete v tomto článku.

Obsah článku o akciích Netflix

1.Historie Netflixu2.Akcie Netflix3.Historický vývoj cen akcií Netflix4.U Netflixu s dividendami ostrouháte5.Jak obchodovat akcie Netflix?6.Jak na koupi prvních akcií Netlfixu?7.Vyplatí se o akciích Netflixu uvažovat?8.Diskuze o akciích Netflix (komentáře)

Historie Netflixu

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Netflix je poměrně mladá společnost, založena byla teprve roku 1997. O dva roky později začala poskytovat filmy na DVD, které rozesílala poštou.

V roce 2010 Netflix spustil svou streamovací službu a nabídl možnost koukání na filmy přes internet. O tři roky později pak začal i s produkcí vlastních pořadů a filmů.

O dalších sedm let později, v roce 2020, měl Netflix kolem 150 milionů předplatitelů a fungoval ve více jak 190 zemích světa.

Akcie Netflix

Chcete-li obchodovat akcie Netflixu, pak tak musíte učinit prostřednictvím brokera, který má přístup na americkou burzu NASDAQ. Obchodní hodiny jsou od 9:30 do 16:00 místního času (15:30 až 22:00 našeho).

Akcie Netflixu se denně obchodují ve vyšších jednotkách milionů kontraktů, což je již dostatečné pro bezproblémové intradenní obchodování.

Historický vývoj cen akcií Netflix

netflix vyvoj akcii
Vývoj akcií Netflixu za posledních 10 let

V roce 2013 se akcie Netflixu vydaly na dlouhodobý růst, během kterého mnohonásobně zvýšily svou cenu. V půli roku 2018 dosáhla cenu vrcholu a následoval její půlroční prudký pád o zhruba 150 dolarů.

Poté cena rychle vzrostla, ale ne až k absolutnímu maximu. Po opětovném pádu se ve čtvrtém čtvrtletí vydala opět vzhůru a v době koronavirové krize růst cen akcií ještě zrychlil a překonal své dosavadní historické maximum.

U Netflixu s dividendami ostrouháte

Netflix ve své cestě vzhůru značnou část výdělků investoval do svého dalšího rozvoje a proto ještě nikdy nevyplatil dividendu. V budoucnu po upevnění pozice na trhu se to však pochopitelně může změnit.

Jak obchodovat akcie Netflix?

Zdroj: unsplash.com

Akcie Netflixu můžete držet dlouhodobě. Jelikož však nemůžete počítat s inkasováním dividendy, vyplatí se tato metoda jen v případě dlouhodobého značného růstu.

Jelikož z vlastnictví akcií neplynou žádné výhody, můžete bez problémů využít obchodování pomocí CFD. Při něm nevlastníte akcie, ale jen spekulujete na jejich růst či pokles.

Obchodovat tak můžete střednědobě i krátkodobě. V obou případech je vhodné kromě fundamentálních informací sledovat i signály technické analýzy.

Příklad obchodu: Akcie Netflixu budou na ceně 410 dolarů. Při koupi 20 akcií byste potřebovali 8 200 dolarů. Vy ale u brokera využijete páku 1:5. Díky tomu zaplatíte ze svého jen 1 640 dolarů a zbylých 6 560 vám půjčí broker.

Po dvou týdnech cena vystoupá na hodnotu 425 dolarů za akcii. Při prodeji tak inkasujete (425-410) * 20 = 300 dolarů. Jelikož jste použili páku, váš procentuální zisk z obchodu bude 18,3%.

Při použití páky ovšem nezapomeňte, že díky ní můžete mít nejenom vyšší zisky, ale i vyšší ztráty. Nezapomínejte proto vždy nastavit stop-loss.

Níže se můžete podívat na video, které vám na akciích Apple ukáže, v čem se liší klasický nákup akcií a obchodování akcií prostřednictvím CFD kontraktů. Obchody jsou prováděny u brokera RoboMarkets.

Video: Vzorové nákupy akcií Apple u Robomarkets

Jak na koupi prvních akcií Netlfixu?

Akcie Netflixu vás zaujaly a už si je chcete koupit, abyste nepřišli ani o jediný den jejich růstu. Co musíte udělat, abyste si akcie mohli koupit? Čeká vás několik nutných kroků. Pojďme se na ně podívat.

  • Jelikož na burze nemůžete obchodovat přímo, musíte si nejprve vybrat brokera, který vám obchody bude zprostředkovávat. Obchodovat na burze NASDAQ, kde se obchodují akcie Netflixu, umožňují téměř všichni. Zajímejte se proto hlavně o výši poplatků.
  • Po jeho vybrání si u něj založíte účet, což by neměl být problém provést z domova, budete-li schopni vyfotit své doklady totožnosti.
  • Zároveň si budete muset vytvořit obchodní strategii, podle které budete akcie nakupovat i prodávat. U některých brokerů lze k vyzkoušení využít i demo účet.
  • Pak si na účet brokera převedete peníze, se kterými chcete obchodovat. Vždy obchodujte jen s penězi, o které si můžete dovolit přijít.
  • Po splnění těchto kroků vás pak bude čekat už jen váš vysněný první obchod. Počkáte, až vám vaše vyzkoušená strategie dá obchodní signál a provedete první příkaz. Ideálně na konci obchodu vystoupíte se ziskem, ale pokud ne, nezoufejte. Žádná strategie není stoprocentně úspěšná. Vždy proto používejte stop-loss, ať při ztrátovém obchodu nepřijdete o všechny prostředky.

Zde můžete akcie Netflixu bezpečně obchodovat

Favorit redakce
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
  • Nákup a prodej akcií a ETF bez poplatku
  • Dobrá zákaznická podpora v češtině
  • Při obchodování menších objemů jsou větší poplatky (kromě akcií a ETF)
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Vyplatí se o akciích Netflixu uvažovat?

Netflix je velká, ale stále rostoucí společnost, která má už poměrně silné postavení na trhu. Akcie mají slušnou likviditu, proto není problém je v jakýkoli okamžik koupit či prodat. Obchodovat je zároveň můžete u naprosté většiny brokerů.

Rizikem může být pohyb kurzu CZK/USD, jelikož akcie se obchodují v amerických dolarech. Při dlouhodobém držení se také musíte spoléhat pouze na růst samotné ceny akcií, jelikož Netflix nevyplácí dividendu.

Věštíte streamovacím platformám budoucnost? Chtěli byste si ukrojit kousek ze zisků Netflixu? Podělte se s námi o své dotazy a postřehy.

Další zdroje informací:


Více informací o Netflix

JménoNetflix
TickerNFLX
Webové stránkyhttps://www.netflix.com/
Založeno1997
Vyplácí dividendy?

Cena akcie Netflix za poslední 2 týdny

Datum Hodnota Jednotka
19. 05. 2022 Načítání... NFLX
18. 05. 2022 Načítání... NFLX
17. 05. 2022 Načítání... NFLX
16. 05. 2022 Načítání... NFLX
15. 05. 2022 Načítání... NFLX
14. 05. 2022 Načítání... NFLX
13. 05. 2022 Načítání... NFLX
12. 05. 2022 Načítání... NFLX
11. 05. 2022 Načítání... NFLX
10. 05. 2022 Načítání... NFLX

Ohodnoťte akcie firmy Netflix


Připojte se k diskuzi

Další Akcie, které by vás mohly zajímat

RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo