Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
logo banky ceska sporitelna
Česká spořitelna Studentský účet
logo banky ceska sporitelna
Česká spořitelna Studentský účet
logo banky ceska sporitelna

Česká spořitelna Studentský účetRecenze, poplatky, podmínky

Autor recenze
Ověřeno
Poslední aktualizace
31. 5. 2024
logo banky ceska sporitelna

Hodnocení Finex.cz

- 6. místo -
94 %
Poslední aktualizace
31. 5. 2024

Nadstandardní studentský účet od 18 let

Studentský účet od České spořitelny je určený pro studenty od 18 let do 27 let včetně. Tento účet pro studenty může být vybaven stejně jako nadstandardní účet Plus, ale pro vedení zdarma je nutné splnit podmínku 4 plateb kartou. Velkou nevýhodou jsou zpoplatněné výběry z cizích bankomatů v ČR i v zahraničí.

logo banky ceska sporitelna

Hodnocení Finex.cz

- 6. místo -
94 %
Poplatky a podmínky
Hodnocena je zde celková poplatková politika a podmínky účtu. Konkrétně jsou brány v potaz poplatky za vedení účtu, za domácí a SEPA platby, výběry hotovosti, vklady hotovosti, výběry u cizích bank a další.

85%

Pokrytí na území ČR
Hodnocení zahrnuje počet bankomatů, poboček a počet vkladomatů na území České republiky včetně koncentrace obchodní sítě v menších městech a obcích. Do hodnocení zahrnujeme také cenu za výběry z bankomatů.

97%

Digitalizace a přívětivost
V hodnocení se soustředíme na to, zda je banka digitální či nikoliv a jak moc složité je, si sjednat služby nebo produkty online z pohodlí domova. Dále hodnotíme přívětivost internetového a mobilního bankovnictví, bezpečnost, logické uspořádání, snadné ovládání (funkcionalita, uživatelská přívětivost) a odezvu aplikací. V potaz bereme také názory a hodnocení uživatelů.

95%

Důvěryhodnost a stabilita značky
Hodnocení důvěryhodnosti banky zahrnuje dobu působení dané značky na trhu, velikost její uživatelské základny, hodnocení našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty), získaná ocenění bankou a obecnou reputaci. V této kategorii bereme také v potaz, zda za bankou stojí silná finanční skupina či nikoliv.

100%

Základní informace o Česká spořitelna Studentský účet

Typ účtu Účet pro studenty
Sjednání online Ne
Poplatek za vedení účtu 0 Kč / 100 Kč

Česká spořitelna nabízí zdarma Studentský účet od 18 let do 27 let včetně, a to bez dokládání potvrzení o studiu. Studenti si mohou vybrat mezi dvěma typy účtů: Plus účtem a Standard účtem.

Plus účet je studentský účet, který umí všechno, ale lze jej sjednat pouze na pobočce. Standard účet je mírně omezený, avšak je zdarma bez podmínek a lze jej sjednat online.

Vedení účtu, transakce v korunách i v eurech, výběry hotovosti z bankomatů České spořitelny a další služby máte zdarma, a to ať již studujete nebo ne. Banka nepožaduje potvrzení o studiu, stačí dosáhnout plnoletosti.

Poznámka

TIP: TIP: Pro dospělé nabízí Česká spořitelna dva typy účtů: Standard účet a Plus účet.

Recenze České spořitelny

Nevíte, co od České spořitelny čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Česká spořitelna je největší bankou v České republice, a zároveň bankou s nejdelší tradicí na českém trhu. Je součástí finanční skupiny Erste Group, která operuje ve střední a východní Evropě a řadí se mezi největší poskytovatele finančních služeb v těchto oblastech Evropy.

Banka nabízí široké portfolio služeb jak pro jednotlivce, tak pro malé a střední podniky, města a obce. Financuje ale také velké korporace a poskytuje služby finančním trhům. V České republice disponuje více než 396 pobočkami a 1 738 bankomaty či transakčními terminály.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o České spořitelně a jejích produktech? Přejděte na naši komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Co vše vám může studentský účet od České spořitelny nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Co nabízí studentský účet od České spořitelny?

Můžete si zvolit, jestli chcete plně vybavený účet Plus, nebo jestli si zvolíte Standard účet. Banka sice nepožaduje pro vedení účtu zdarma potvrzení o studiu, ale pro vedení Plus účtu bez poplatků musíte splnit podmínku 4x plateb v měsíci debetní nebo kreditní kartou vydanou k účtu. Standard účet je automaticky s vedením zdarma.

Zdroj: csas.cz
Studentský účet Česká spořitelna
Studentský účet od České spořitelny – porovnání Plus účtu a Standard účtu.

Oba typy účtů nabízí debetní kartu, virtuální George kartu, příchozí a elektronické odchozí včetně okamžitých plateb a výběry z bankomatů České spořitelny zdarma. Součástí obou účtů je také internetové a mobilní bankovnictví George, Bankovní IDentita a Moneyback.

Součástí Plus účtu jsou navíc výběry z bankomatů Erste zdarma, druhá debetní karta s barevným designem na výběr, druhá virtuální George karta a jeden cizoměnový účet s multiměnovou funkcí na kartě.

Součástí obou účtů jsou dále všechny příchozí úhrady v korunách v rámci ČR a v EUR v rámci EHP, všechny elektronicky zadané odchozí úhrady v Kč v rámci ČR i v EUR v rámci EHP (včetně trvalých příkazů, inkas a SIPO a instantních plateb). K účtu dále náleží kontokorent a okamžité platby zdarma.

Výhodou konta u České spořitelny je široká síť bankomatů. Pro peníze tak nikdy nemusíte daleko. Banka má k dispozici více než 1 780 bankomatů.

Účet navíc umožňuje pohodlné platby mobilem, a to s Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay a Garmin Pay.

Studentský od České spořitelny je úročen úrokovou sazbou 0 % p.a., ale pokud byste si chtěli odložit peníze bokem, využít můžete spořicí účet Spoření České spořitelny pro klienty s Plus účtem, které nabízí úrok u vkladů do 200 000 Kč 4 % p.a.

Nejedná se o nijak závratné úročení a doporučili bychom peníze zhodnocovat na jiném spořicím účtu nebo lépe formou investování, ale pokud si budete chtít pouze peníze odložit, nabízí se tato možnost.

Poznámka

Česká spořitelna má v nabídce běžných účtů dále: již zmíněný Plus účet, Standard účet, dětský účet či účet pro seniory a běžný devizový účet

Sazebník poplatků – studentský účet

Založení studentského účtu je zdarma od 18 do 27 let včetně, a to ať studujete nebo ne. Poplatek za vedení účtu závisí na tom, jestli si vyberete Standard nebo Plus účet.

Vedení Standard účtu je zdarma, Plus účet je zpoplatněn 100 Kč měsíčně. Pokud ale splníte podmínku pro vedení účtu zdarma – zaplatíte 4x v daném měsíci platební kartou vydanou k účtu, získáte vedení také zdarma.

Součástí studentského Plus účtu jsou výběry ze všech bankomatů České spořitelny v ČR a bankomatů Erste, okamžité platby, dvě debetní karty VISA, účet v cizí měně, kontokorent, všechny elektronické příchozí i odchozí platby v Kč nebo v EUR v rámci EHP včetně trvalých příkazů, inkas a SIPO.

Naopak zpoplatněné je zasílání informačních SMS (25 SMS, 25 Kč měsíčně) nebo výběry z bankomatů v zahraničí (balíček obsahuje výběry hotovosti z bankomatů ostatních bank v zahraničí za zvýhodněnou cenu měsíčně 40 Kč / výběr hotovosti v případě zakoupení balíčku za 25 Kč měsíčně) a poštovní výpis na adresu v ČR (50 Kč / měsíčně).

Poplatky studentský účet

 • Měsíční vedení účtu: 0 Kč / 100 Kč
 • Dvě debetní karty VISA: 2 karty v ceně / každá další 25 Kč
 • Virtuální George karta: 0 Kč
 • Multiměnová funkce k debetní kartě: 0 Kč
 • Výběr z vlastního bankomatu v CZK: 0 Kč
 • Internetové a mobilní bankovnictví: 0 Kč
 • Příchozí a odchozí tuzemské platby: 0 Kč
 • Příchozí / odchozí úhrada v rámci EHP v měně EUR: 0 Kč
 • Provedení trvalého příkazu, SEPA platby a inkasa: 0 Kč
 • Zasílání informačních SMS: 25 Kč
 • Zasílání výpisu poštou: 50 Kč / 100 Kč poštou / na pobočce
 • Výběry hotovosti z bankomatů v zahraničí: 40 Kč (v případě zakoupení balíčku 25 Kč měsíčně)

Do aktuálního ceníku České spořitelny můžete nahlédnout na stránkách csas.cz.

Jak založit studentský účet u České spořitelny?

Plus účet u České spořitelny můžete založit na pobočce. Minimální věk pro založení je 18 let. Stačit vám bude platný doklad totožnosti, třeba občanka.

Pokud se rozhodnete si místo studentského Plus účtu založit “obyčejný” studentský Standard účet, můžete si jej sjednat online. V takovém případě si připravte druhý doklad (řidičský průkaz nebo pas), mobilní telefon a emailovou adresu. Pokud ještě nemáte účet u žádné jiné tuzemské banky, budete muset stejně navštívit pobočku.

Studentský účet – přihlášení na účet

Účet lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví a v mobilní aplikaci George, kde získáte podrobný přehled o svém účtu.

Banka vám umožní vyšší zabezpečení během přihlašování do bankovnictví a při potvrzování plateb. Navíc již nemusíte přepisovat hesla při placení online.

Vzhled internetového bankovnictví České spořitelny.

Další produkty od České spořitelny

Pro koho je studentský účet vhodný?

Studentský účet od České spořitelny je osobní účet, který nabízí možnost výběru mezi klasickým Standard účtem nebo nadstandardním Plus účtem. Výhodou je, že můžete využívat služby nadstandardního Plus účtu, ale současně i bez poplatků za vedení, a to pokud splníte podmínky pro vedení zdarma. Studenti si tak mohou užívat například druhé debetní karty, účtu v cizí měně a multiměnové funkce ke kartě a to za 0 Kč.

Výhodou účtu jsou výběry z bankomatů České spořitelny v České republice a z bankomatů Erste v zahraničí zdarma. Tyto “funkce” navíc využijí například studenti na zahraničních pobytech. 

Nezaujal vás studentský účet od České spořitelny? Zajímavou alternativou může být například účet pro studenty a děti od Raiffeisenbank s vedením zdarma a výběry z bankomatů v ČR a po celém světě zdarma.

Přehled poplatků a parametrů pro produkt Studentský účet

Obecné informace o produktu
Jméno produktuČeská spořitelna Studentský účet
PoskytovatelČeská spořitelna
Typ účtu Účet pro studenty
Účty v cizích měnách
Měna účtu CZK, EUR, USD, GBP, CHF, PLN, HUF...
Účet je určený proStudenty od 18 let do 27 let včetně
Sjednání online
Minimální vklad 0 Kč
Úrok0 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu 0 Kč / 100 Kč
Max. poplatek za vedení účtu100 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatkůNe
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti 0 Kč
Výběr z vlastního bankomatu0 Kč
Výběr na přepážce 100 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ40 Kč
Výběr z bankomatu EU 0 Kč / 25 Kč balíček
Výběr z bankomatů mimo EU125 Kč
Dotaz na zůstatek u jiné banky 20 Kč
Fyzický bankovní výpis 50 Kč / 100 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč
Zahraniční platba odchozí 1 % z částky úhrady
Zahraniční platba příchozí 1 % z částky úhrady
Odchozí SEPA platba0 Kč
Příchozí SEPA platba 0 Kč
Expresní platba125 Kč
Okamžité platby 0 Kč
Platební karty
Typy vydávaných karetVISA
Platební karta k účtu Dvě debetní karty VISA
Poplatek za kartu2 karty v ceně / každá další 25 Kč
Vlastní design karty
Pojištění karty
Poplatek za novou kartu 200 Kč
Kreditní karta
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízení0 Kč
Inkaso zřízení0 Kč
SIPO zřízení0 Kč
Trvalý příkaz platba0 Kč
Inkaso platby 0 Kč
SIPO platby 0 Kč
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu George klíč / login + heslo + SMS
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Max. výše kontokorentu100 000 Kč
Další informace
Bonus k účtu
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.csas.cz/cs/osobni-finance/cenik
Sazebník poplatkůhttps://www.csas.cz/cs/osobni-finance/cenik
Ohodnoťte produkt Česká spořitelna Studentský účet
2
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další Produkty, které by vás mohly zajímat