Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Freedom24
Broker Freedom 24 – Recenze, poplatky, demo účet
Logo Freedom24
Freedom24
Logo Freedom24

Broker Freedom 24 – Recenze, poplatky, demo účet

Poslední aktualizace recenze 26. 2. 2024 | Ing. Patrik Kudláček

Základní informace o Freedom24

Možnost obchodovat Akcie, ETF, dluhopisy, futures, opce
Poplatky za obchodování Od 1,2 USD za příkaz + dle objemu transakce
Minimální vklad Bez omezení
V češtině? Ano
České akcie Ne
Demo účet Ano
W-8BEN formulář Ano
Frakční akcie Ne

Broker Freedom24 byl založen v roce 2008 a může se pochlubit více než 400 000 klienty po celém světě. Na své obchodní platformě nabízí investování do akcií, ETF, dluhopisů, futures a amerických opcí za poplatky, které jsou zejména v případě finančních derivátů velmi atraktivní. Investorům poskytuje přímý přístup na celkem 15 burz v USA, Evropě a Asii.

Freedom 24 kromě tradičních brokerských služeb nabízí podobně jako konkurence také spoření – hotovostní zůstatek je úročen variabilně stanovovanou úrokovou sazbou – které se mění dle vývoje globálních úrokových měr.

Užitečným nástrojem pro začínající (i zkušené) obchodníky je také blog “Investiční nápady” (Invest Ideas) od oceňovaných analytiků cenných papírů společnosti Freedom 24, který obsahuje aktuální doporučení a finanční prognózy, přičemž sám broker zmiňuje, že průměrný výnos investičních nápadů činí 21 %.

Za zmínku také stojí, že tento broker nabízí vlastní online investiční akademii s bezplatnými kurzy jak pro začátečníky, tak i zkušené investory.

Obsah recenze Freedom 24

Obchodní platforma Freedom 24

Pokud chcete investovat prostřednictvím brokera Freedom 24, máte dvě možnosti – webovou verzi nebo mobilní aplikaci.

Obě obchodní platformy jsou pro provádění obchodů dostačující. Pro začátečníka, nebo člověka, který s platformou nemá zkušenosti, však není úplně snadné ji začít hned plně využívat a je potřeba se na platformě trochu zorientovat.

Začneme-li webovou verzí, po přihlášení si všimnete přehledného shrnutí vašeho účtu:

Zdroj: freedom24.com
Freedom24 recenze - přehled portfolia
Freedom24 recenze – přehled portfolia

Tento přehled je pro většinu investorů dostatečný. Platformy, které uvádějí informace jednoduchým způsobem, určitě nejsou na škodu.

Odtud máte přístup k několika funkcím, jako jsou Obchody, Členská oblast a Grafy.

Zdroj: freedom24.com
Freedom24 recenze – grafy
Freedom24 recenze – grafy

Demo terminál se zobrazí, jakmile dokončíte první krok registrace (mezi krokem, kdy vyplníte svůj email, a konečným potvrzením pomocí selfie a otevřením skutečného účtu). Pokud je však otevřen reálný účet, demo se ukončí.

Pokud chcete pokračovat v reálném obchodování a demo obchodování souběžně, je potřeba si zaregistrovat další účet, u kterého registraci nedokončíte.

Mobilní aplikace pak funguje na stejné logice jako webová verze, díky čemuž je s webovou verzí dokonale sladěná.

K získání rychlého přehledu o stavu účtu je možná ještě lepší než webová platforma. K obchodování se však dle našeho názoru více hodí webová verze obchodní platformy Freedom 24.

Zdroj: freedom24.com
Freedom24 recenze – mobilní aplikace
Freedom24 recenze – mobilní aplikace

Freedom 24 – proces registrace

Registrační proces u Freedom 24 se nijak neliší od registrací u kteréhokoliv jiného brokera. Registraci zahájíte kliknutím na zelené tlačítko Otevřít účet v pravém horním rohu domovské stránky.

Zdroj: freedom24.com
Proces registrace u brokera Freedom 24 – krok 1
Proces registrace u brokera Freedom 24 – krok 1

Na následující stránce vyplníte registrační email a heslo. Kliknete na tlačítko Registrace a posléze budete vyzváni k zadání telefonního čísla, na které obdržíte SMS kód.

Zdroj: freedom24.com
Proces registrace u brokera Freedom 24 – krok 2
Proces registrace u brokera Freedom 24 – krok 2

Následně si vyberete, zda budete účet používat jako fyzická osoba nebo firma a kliknete na tlačítko “Pokračovat”.

Zdroj: freedom24.com
Proces registrace u brokera Freedom 24 – krok 3
Proces registrace u brokera Freedom 24 – krok 3

Poté v SMS obdržíte odkaz ke stažení aplikace Freedom 24 do mobilního telefonu, kde budete se svou registrací pokračovat.

Zdroj: freedom24.com
Proces registrace u brokera Freedom 24 – krok 4
Proces registrace u brokera Freedom 24 – krok 4

Aplikaci si tedy stáhněte do vašeho smartphonu a poté klikněte na tlačítko Přihlásit se.

Zdroj: freedom24.com
Proces registrace u brokera Freedom 24 – krok 5
Proces registrace u brokera Freedom 24 – krok 5

Přihlásíte se prostřednictvím emailu a hesla, které jste vyplnili v prvním kroku registrace a pokračujete v mobilní aplikaci – vyplníte požadované údaje (daňové číslo je v případě fyzických osob rodné číslo) a následně podepíšete smlouvu s brokerem zadáním kódu, který obdržíte prostřednictvím SMS.

Nyní můžete začít využívat demo účet.

Zdroj: freedom24.com
Proces registrace u brokera Freedom 24 – krok 6
Proces registrace u brokera Freedom 24 – krok 6

Pro otevření reálného obchodního účtu je třeba ještě registraci dokončit – vyplnit v registračním formuláři osobní údaje a poslat brokerovi kopii dvou dokladů totožnosti a také potvrzení o vašem trvalém bydlišti (výpis z bankovního účtu, nebo účet za energie). Nakonec ještě připojíte selfie.

Co lze u Freedom 24 obchodovat?

Freedom 24 nabízí tisíce obchodních nástrojů. Naleznete zde akcie, ETF, dluhopisy, futures a opce na hlavních amerických, asijských a evropských burzách (např. NASDAQ, NYSE, CME, HKEX, LSE, Deutsche Börse a další).

Nakupovat můžete vše od růstových po hodnotové akcie, od dividendových aristokratů po ropné společnosti – možností je zde opravdu mnoho.

TIP

V neposlední řadě platforma nabízí také něco jako spořicí účet s pevným výnosem, který umožňuje získat úrok z neinvestované hotovosti.

Poplatky za obchodování s brokerem Freedom 24

Freedom24 nabízí dva typy účtů, které nazývají Tarify. Jedná se o All inclusive USD účet a Smart EUR účet.

 • All inclusive v USD: neplatíte žádný měsíční poplatek, ale:
  • u amerických a evropských akcií a ETF zaplatíte 1,2 USD za transakci + 0,5% z hodnoty transakce + 0,012 USD za každý kus,
  • a u asijských akcií a ETF zaplatíte 10 HKD za transakci + 0,25 % z hodnoty transakce.
 • Smart účet v EUR: neplatíte žádný měsíční poplatek, ale:
  • u amerických a evropských akcií a ETF zaplatíte 2 EUR za transakci + 0,02 EUR za každý kus
  • a u asijských akcií a ETF zaplatíte 10 HKD za transakci + 0,25 % z hodnoty transakce.
Zdroj: Freedom24.com
Porovnání jednotlivých typů účtů u Freedom24
Porovnání jednotlivých typů účtů u Freedom24

Podrobnější informace o jednotlivých cenových plánech naleznete na stránkách Freedom 24. Podrobný sazebník poplatků pak naleznete v tomto dokumentu.

Další poplatky

Kromě výše zmíněných poplatků za obchodování si Freedom 24 účtuje ještě další neobchodní poplatky:

 • Maržové půjčky: Pokaždé, když se rozhodnete pro své investice využít finanční páku, denně budete platit poplatek dle roční úrokové sazby za výši částky, kterou jste využili
 • Americké akciové opce: 0,65 USD za kontrakt
 • ETF opce a futures: 1,5 USD/EUR za kontrakt a 1,5 USD/EUR za jeho expiraci
 • Vklad platební kartou: Při vkladu platební kartou vám jsou peníze okamžitě připsány na obchodní účet, ale zaplatíte relativně vysoký poplatek ve výši 2 % – pokud je navíc vaše karta v jiné měně, např. CZK, své bance zaplatíte ještě poplatek za konverzi měny, který se také nejčastěji pohybuje okolo 2 %
 • Vklad bankovním převodem: je zdarma a trvá 1 až 3 pracovní dny
 • Výběr bankovním převodem: 7 USD/EUR za převod
 • Převod cenných papírů: Freedom 24 si také účtuje 100 USD/EUR poplatek za převod cenných papírů (ať už k brokerovi nebo ven od něho)
 • Při uzavření obchodního účtu: může být účtováno až 100 EUR/USD, které na daném účtu budou zbývat

Spořící účty u brokera Freedom 24

Spořicí účty, které jsou nabízeny brokerem Freedom 24 si rovněž zaslouží pozornost. Broker nabízí dvě varianty: Denní spořicí plán (tzv. D-účet), který má vlastnosti klasického spořicího účtu a dlouhodobé spořicí plány, které mohou být alternativou k termínovaným vkladům.

Obě možnosti spoření vám umožňují zhodnocovat volné finanční prostředky, které jste zatím nevyužili v rámci své obchodní či investiční strategie.

D-účet

Tato alternativa ke klasickému spořicímu účtu je automaticky zřízena všem klientům s otevřením obchodního účtu – jakmile na účet vložíte finanční prostředky a aktivujete si denní spořicí plán.

K lednu 2024 D-účet nabízel úrok 3,888 % ročně u eurového vkladu a 5,31 % ročně u dolarového vkladu.

Úrok z volných finančních prostředků je na obchodní účet připisován denně, nejste omezeni maximální částkou a minimální finanční zůstatek činí alespoň 150 EUR nebo USD.

Dlouhodobý spořicí plán

Dlouhodobé spořicí plány fungují podobně jako klasické termínované vklady. Minimální vklad, který můžete zhodnocovat prostřednictvím tohoto spořícího plánu, je 1 000 EUR nebo USD s tím, že si zvolíte délku spoření – 3, 6 nebo 12 měsíců. Maximální výška spořené částky zde rovněž není nastavena.

S prodlužující se délkou spoření roste i úroková sazba, kterou můžete za své odložené finanční prostředky inkasovat.

K lednu 2024 činila maximální úroková sazba 5,832 % u eurového vkladu a až 7,965 % u dolarového vkladu. Nutno však říci, že na tuto úrokovou sazbu dosáhnete pouze v případě, kdy své finance vložíte na 12 měsíců.

Kromě toho mají držitelé dlouhodobě umístěných prostředků v hodnotě vyšší než 100 000 EUR/USD nárok na bonus ve výši 0,4 % až 0,8 % ročně v závislosti na měně a době umístění.

K lednu 2024 tak maximální výnos plánu dlouhodobých umístění prostředků Freedom24 včetně bonusů činil krásných 8,795 % pro USD a 6,422 % pro EUR.

Tyto výnosy se v průběhu času mění a odvíjejí se od výše sazeb SOFR pro USD a EURIBOR pro EUR. Budou-li v budoucnu obecně úrokové sazby stanovované centrálními bankami klesat, bude klesat i zhodnocení spořících plánů Freedom 24 (a naopak).

Budete-li potřebovat přístup k penězům dříve, než po uplynutí nastavené 3, 6 či 12měsíční lhůty, máte možnost peníze vybrat bez poplatku, nicméně přijdete o zhodnocení.

Zákaznická podpora

Zdroj: freedom24.com
Freedom24 recenze – zákaznická podpora
Freedom24 recenze – zákaznická podpora

Broker Freedom 24 nemá české zastoupení, nemůžete tak počítat ani s plnohodnotnou zákaznickou podporou v českém jazyce.

Máte možnost volat na telefonní číslo uvedené na stránkách brokera v pracovní dny od 9:00 do 21:00, případně využít emailové komunikace.

Veškerá komunikace však aktuálně probíhá pouze v anglickém jazyce.

Bezpečnost a regulace

Freedom Finance Europe – mateřská společnost Freedom 24 – je společnost regulována Kyperskou komisí pro cenné papíry (CySEC) na základě licence CIF 275/15 a je registrována v několika dalších zemích v rámci volného pohybu služeb, včetně České republiky.

Majetek klientů společnosti Freedom 24 je oddělen v samostatných subjektech, a je tak chráněn proti platební neschopnosti. V nepravděpodobném případě, že by oddělená aktiva nemohla být klientům vrácena, spadá Freedom 24 pod Fond pro odškodnění investorů (ICF), který kompenzuje případné ztráty z nevrácených investic až do výše 20 000 EUR.

Freedom24 funguje pouze jako zprostředkovatel mezi vámi a burzou, což znamená, že akcie, které nakoupíte, jsou vaše. Přesto by v případě extrémního scénáře bankrotu regulační orgány přidělily správce aktiv, po kterém by klienti mohli požádat o převod svých aktiv k jinému makléři.

Info

Jak už bylo řečeno, Freedom 24 je dceřinou společností Freedom Finance Europe. A Freedom Finance Europe je dceřinou společností Freedom Holding se sídlem v USA, která je kótovaná na burze NASDAQ.

Veřejně obchodované společnosti podléhají přísným zákonům o zveřejňování informací týkajících se finanční situace, provozních výsledků a dalších oblastí podnikání.

To znamená, že jsou ve srovnání se soukromými společnostmi mnohem více kontrolovány. Veřejná dostupnost hospodářských výsledků mateřské společnosti tak přináší další vrstvu důvěry.

Výhody a nevýhody brokera Freedom 24

 • Freedom24 je renomovaný broker, jehož mateřská společnost Freedom Holding Corp. má hodnotu téměř 6 miliard USD, což z něj činí důvěryhodnou brokerskou alternativu.
 • Obzvlášť zajímavá je dostupnost obchodování s opcemi, která je jednou z nejlevnějších v Evropě. Investorům umožňuje přístup k široké škále investičních nástrojů a potenciálně dosahovat vyšších výnosů.
 • Spořicí účet nabízený společností Freedom 24 pak umožňuje uživatelům získat úrok z jejich nezainvestovaných finančních prostředků.
 • Freedom 24 nemá v nabídce české akcie.
 • Prostřednictvím tohoto brokera nelze obchodovat frakčních akcie.
 • Nenabízí obchodování akcií nebo ETF bez poplatku.

Dává smysl si otevřít účet u Freedom 24?

Každá obchodní platforma má své pro a proti. Obchodní platformy Freedom 24, a to jak počítačové, tak mobilní, splňují pravděpodobně vše, co od nich investor či obchodník očekává.

Nabízí demo obchodování, ale tak trochu vás tlačí vás k tomu, abyste začali obchodovat s reálnými penězi. To je ale celkem logické. Freedom24 je vhodnou možností pro nákup a prodej akcií, které nepatří úplně k mainstreamu – platforma nabízí přístup na celou řadu burz po celém světě, což je jistě velkou výhodou.

Pokud však nejste aktivní obchodník nebo nepotřebujete přístup k mnoha burzám, mohou být pro vaše potřeby vhodnější jiné platformy, a to díky jejich bezplatným vkladům/výběrům, obchodováním akcií a ETF bez poplatku a možnostem obchodování s frakčními akciemi. Freedom 24 na druhé straně nabízí výhodné obchodování futures a opcí a úročení hotovostního zůstatku.

Nakonec vždy záleží na tom, co při výběru brokera hledáte.

Pokud jste přesvědčeni, že budete využívat služeb společnosti Freedom 24, jako je obchodování na asijských burzách, pak je to jistě jedna z vhodných možností, kterou můžete zvážit.

Často kladené otázky ohledně brokera Freedom 24 (FAQ)

Je Freedom 24 seriózní broker?

Ano, Freedom 24 je renomovaný broker s mateřskou společností se sídlem v USA, založený v roce 2008, kótovaný na burze Nasdaq a s tržní hodnotou téměř 5 miliard USD.

Jak dlouho trvá otevření účtu u Freedom24?

Proces otevření účtu u Freedom 24 je rychlý a snadný, trvá přibližně 15 minut.

Jaké investiční možnosti jsou u Freedom 24 k dispozici?

Freedom24 nabízí obchodování se známými americkými, evropskými a asijskými akciemi, ETF, futures na dluhopisy a opcemi s přístupem na více než 20 burz.

Pro koho je Freedom 24 vhodný?

Freedom 24 je vhodný broker pro aktivní obchodníky, kteří hledají přístup k více burzám z jednoho obchodního účtu. Tento online broker nabízí více než 40 000 akcií, ETF, opcí a futures, což vám umožní obchodovat s mnohem větším množstvím finančních nástrojů než na jiných evropských obchodních platformách.

Pro koho naopak broker 24 vhodný není?

Hledáte-li low-cost brokera, který nabízí obchodování akcií zdarma případně obchodování frakčních akcií, budete se muset porozhlédnout někde jinde.

Další zdroje informací:

Více informací o Freedom24

Jméno firmyFreedom24
Základní informace o brokerovi
V češtině?
Vznik brokera2008
ProvozovatelFreedom Holding Corp.
Webová stránkahttps://freedom24.com/
Sídlo brokeraLimassol, Kypr
Počet aktiv1000000
Důležité informace pro investora
Možnost obchodovatAkcie, ETF, dluhopisy, futures, opce
Dohled ČNB
Demo účet
Měna účtuEUR, USD, GBP
Minimální vkladBez omezení
Minimální obchodOd 1,2 EUR
W-8BEN formulář
Pojištění vkladů
Poplatky za obchodováníOd 1,2 USD za příkaz + dle objemu transakce
PákaAž 1:4
Ohodnoťte společnost Freedom24
1
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎