Finex.cz logo
Menu
Finex » Banky » Fio banka » Spořicí účet Fio konto

Spořicí účet Fio konto - Recenze, poplatky, podmínky

Základní informace o Spořicí účet Fio konto

Běžný úrok

5,50 % p.a.

Bonusový úrok (max. sazba)

5,50 % p.a.

Sjednání online

Ano

Běžný účet podmínkou

Ano

Spořicí účet Fio konto nabízí vyšší zhodnocení než běžný účet. Je vhodný pro odkládání peněz na krátkodobou rezervu, která je kdykoliv dostupná. U Fio konta nelze využít SIPO platby a inkaso. Peníze z něj lze převádět pouze na jeden externí účet. Ten můžete kdykoliv elektronicky zdarma změnit. Zřízení, vedení a zrušení účtu je zdarma.

U většiny bank není možné nastavovat na spořicích účtech trvalé příkazy a součástí nebývá platební karta. V tomto je Fio banka výjimkou. Klient získá bezkontaktní platební kartu Visa nebo Mastercard a neomezené výběry z bankomatů Fio banky.

Recenze Fio banky

Fio banka byla původně firma zaměřená na obchodování s cennými papíry a vznikla v roce 1993. O tři roky později se z ní stala družstevní záložna a teprve až v roce 2010 se z ní stala banka. Jde o ryze českou banku s českými majiteli. Svým klientům nabízí běžné bankovní produkty pro osobní i firemní finance. A jejich počet neustále roste. V roce 2015 měla 500 000 klientů, zatímco v dubnu 2020 jejich počet přesáhl milion.

Ve Fio bance se soustředí především na poskytování kvalitní bankovních služeb a zároveň zprostředkovávají obchod s cennými papíry. Jelikož poskytují účty zdarma, jejich zisk plyne především z úroků z hypoték, podnikatelských úvěrů nebo ze zprostředkování obchodů na burzách.

O kvalitě banky dostatečně hovoří pravidelně získaná ocenění. V roce 2019 získala 3. místo v kategorii Nejlepší banka v soutěži Hospodářských novin a v letech 2018 až 2021 se vždy umístila také v anketě Zlatá koruna.

Fio banka se zaměřuje na různé finanční oblasti a výčet jejich aktivit je velmi obsáhlý. Veškeré informace o bance si můžete přečíst v naší podrobné recenzi.

Fio banka logo

Fio banka

★ 93 %

Kód banky: 2010

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co nabídne spořící účet od Fio banky? Jak jej založit? A skutečně vás nic nestojí?

Co nabízí spořicí účet Fio konto?

Spořicí účet Fio konto je aktuálně úročen maximální úrokovou sazbou 5,50 % p.a. do částky 200 000 Kč. Neplatíte nic za zřízení, vedení nebo zrušení účtu. Samozřejmostí je internetové bankovnictví a Smartbanking pro iOS a Android.

K účtu získáte zdarma platební kartu, se kterou vybíráte z bankomatů Fio banky zdarma. S kartou Visa máte neomezené výběry z libovolného bankomatu v ČR i v zahraničí též zdarma. Pro platební karty MasterCard jsou přidělené dva výběry měsíčně zdarma. Na pobočce lze vybírat hotovost od 1 000 Kč.

Úrok na spořicím účtu je omezený maximální uloženou částkou. Do 200 000 Kč můžete získat až 5,50 % p.a., od 200 000 Kč do 1 mil. Kč 0,1 %, nad 1 mil. Kč 0,15 % a nad 10 mil. Kč 0,20 %.

Sazebník poplatků

Fio konto vás poplatky rozhodně příliš nezatíží. V podstatě platíte jen za výběry z cizích bankomatů (pokud nemáte kartu Visa, se kterou jsou zdarma také výběry z bankomatů ostatních bank). Vzhledem k tomu, že většina lidí využívá spořicí účty k ukládání peněz a ne k výběru, nemusí vás stát ani korunu.

 • Vedení účtu: 0 Kč
 • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
 • Příchozí platba v Kč z jiné banky: 0 Kč

Další informace o poplatcích si můžete kdykoliv přečíst v aktuálním ceníku fio.cz.

Založení Fio konta

Pokud chcete u Fio banky spořit a ještě nejste jejím klientem, je podmínkou sjednání běžného účtu u Fio na pobočce. Jestliže nechcete nikam chodit, můžete si běžný účet sjednat také online a k němu pak přes internetové bankovnictví spořící účet. Ke zřízení účtu potřebujete:

 • platný občanský průkaz a druhý doklad totožnosti,
 • číslo původního účtu (pokud nemáte účet u Fio),
 • telefonní číslo.

Spořicí účet můžete založit i dětem, kterým ještě nebylo 18 let. Ovšem musíte je doprovázet na pobočku a mít s sebou jejich doklad totožnosti.

Pokud jste se rozhodli založit spořící účet online, musíte začít se založením Fio běžného účtu. Vyplníte online žádost, nahrajete dva doklady totožnosti, číslo mobilního telefonu, e-mail, sken dokladu o vedení jiného běžného účtu. Ten je důležitý kvůli potvrzovací platbě ve výši 1 Kč, kterou musíte zaslat na svůj nový Fio účet.

Banka vám následně zašle 1 halíř s aktivačním kódem. Na e-mail vám přijde smlouva, kterou aktivačním kódem uvedete v platnost. Máte běžný účet u Fio? Pak stačí v internetovém bankovnictví kliknout na Nový produkt/Založit Fio konto.

Jak se přihlásit ke spořicímu účtu Fio?

Ke svému Fio kontu se přihlašujete přes internetové bankovnictví na stránkách Fio banky a v mobilní aplikaci Smartbanking. Internetbanking spustila v České republice Fio banka jako první a je logické, že si po několika letech žádal změnu. K té došlo v roce 2015 a rozhodně o něm lze říci, že je moderní, přehledné a jednoduše se ovládá. Příjemné jsou především některé funkce jako přehled o pohybech na účtu, šablony, filtry, správa platebních karet nebo funkce Fio servis pro zaslání dotazů bance.

Pro chytré telefony a tablety bylo vyvinuté mobilní bankovnictví, které v roce 2015 získalo první místo v soutěži Zlatá koruna. Přes mobilní telefon můžete kdykoliv zdarma kontrolovat stav účtu, dívat se do historie transakcí, zadávat platební příkazy, měnit nastavení platebních karet, číst zprávy od banky apod. Funguje pro Android i pro iOS.

Další varianty spoření

Mimo spořicího účtu Fio konto můžete využít další dva druhy spoření. Jde o Termínované vklady a Cizoměnový vklad.

 • Termínovaný vklad Fio: Fio banka nabízí termínovaný vklad s automatickou obnovou. To znamená, že dokud není vklad zcela zrušen, bude obnoven za podmínek platných ke dni jeho obnovy. Zřízení i vedení termínovaného vkladu je zdarma, vklad je možné sjednat na pobočce nebo v Internetbankingu. Maximální úroková sazba na termínovaném vkladu Fio banky činí 5,10 % p.a.
 • Cizoměnový vklad: své peníze můžete spořit také v jiné měně než koruně. Fio banka umožňuje zhodnocení prostředků na spořícím a termínovaném vkladu s obnovou v EUR nebo v USD.

Pro koho je Fio konto vhodné?

Fio konto ocení klienti, kteří chtějí vlastnit ke spořicímu účtu platební kartu s možností vybírat a platit. Úročení je v porovnání s ostatními spořicími účty celkem zajímavé, maximální úroková sazba činí 5,50 % p.a., ale platí pouze u částek do 200 000 Kč. Nad tento limit je úrok pouhých 0,1 % p.a., pokud tedy chcete ukládat vyšší částky, nemá smysl si jej sjednávat.

Není pro vás spořicí účet Fio konto ten pravý? Zkuste se podívat na nabídku Hello bank a její spořicí účet s úrokem až 4,5 % p.a.

Spořicí účet s platební kartou zdarma
Spořicí účet Fio konto je účet s lepším úročením, než má běžný účet. Při vkladech do 200 000 Kč získáte maximální úrokovou sazbu 5,50 % p.a. Zřízení a vedení konta je zdarma. Získáte platební kartu pro výběry z bankomatu a platby v obchodech. Spořicí účet můžete sjednat i pro osoby mladší 18 let. Musíte ale s dítětem dojít na pobočku a mít s sebou své doklady totožnosti, a také doklad totožnosti pro dítě.
 • Zřízení, vedení a zrušení účtu zdarma
 • Možnost založení trvalých příkazů a SIPO plateb
 • Zdarma tuzemské transakce a platby mezi ČR a SR
 • Platební karta zdarma
 • Výběry z bankomatů Fio banky zdarma
 • Možnost spoření v cizích měnách
 • Nad 200 000 Kč prakticky nulový úrok
 • Výběry kartou MasterCard jsou zpoplatněné
 • Zajímavý úrok platí pouze pro zůstatky do 200 000 Kč

Přehled poplatků a parametrů pro spořicí účet Fio konto

Obecné informace o produktu
Jméno produktuSpořicí účet Fio konto
Typ účtu Spořicí účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK, USD, EUR
Sjednání online
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Jednorázové SMS kódy či elektronického klíče
iOS aplikace
Android aplikace
Další informace
Pásmové úročení
Vedení účtu0 Kč
Počáteční vklad100 Kč
Běžný úrok 5,50 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 5,50 % p.a.
Běžný účet podmínkou
Minimální zůstatek100 Kč
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokMaximální úrokovou sazbu získáte u vkladů do 200 000 Kč.
VkladyDo 200 000 Kč 5,50 % p.a.
VkladyNad 200 000 Kč a do 1 mil. Kč 0,1 % p.a.
Maximální výše spořeníNeuvádí
Připisování úrokůMěsíčně
Pojištění vkladů
Poslední aktualizace1. 12. 2022
Sazebník úrokových sazeb https://www.fio.cz/o-nas/dokumenty-ceniky/ceniky-sazebniky
Sazebník poplatkůhttps://www.fio.cz/o-nas/dokumenty-ceniky/ceniky-sazebniky

Ohodnoťte produkt Spořicí účet Fio konto


Připojte se k diskuzi

Další Produkty, které by vás mohly zajímat

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 79 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 88 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo