Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
logo fio banka
Fio spořicí účet Fio konto
logo fio banka
Fio konto spořicí účet
logo fio banka

Fio spořicí účet Fio kontoRecenze, poplatky, podmínky

Poslední aktualizace
11. 5. 2024
Autor recenze
Poslední aktualizace
11. 5. 2024
logo fio banka

Hodnocení Finex.cz

- 6. místo -
90 %

Spořicí účet s platební kartou zdarma

Spořicí účet Fio konto je účet s lepším úročením, než má běžný účet. Při vkladech do 200 000 Kč získáte maximální úrokovou sazbu 5,00 % p.a. Zřízení a vedení konta je zdarma. Získáte platební kartu pro výběry z bankomatu a platby v obchodech. Spořicí účet můžete sjednat i pro osoby mladší 18 let. Musíte ale s dítětem dojít na pobočku a mít s sebou své doklady totožnosti, a také doklad totožnosti pro dítě.

logo fio banka

Hodnocení Finex.cz

- 6. místo -
90 %

Základní informace o Fio konto spořicí účet

Běžný úrok 5,00 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 5,00 % p.a.
Sjednání online Ano
Běžný účet podmínkou Ano

Spořicí účet Fio konto nabízí vyšší zhodnocení než běžný účet. Je vhodný pro odkládání peněz na krátkodobou rezervu, která je kdykoliv dostupná. U Fio konta nelze využít SIPO platby a inkaso. Peníze z něj lze převádět pouze na jeden externí účet. Ten můžete kdykoliv elektronicky zdarma změnit. Zřízení, vedení a zrušení účtu je zdarma.

U většiny bank není možné nastavovat na spořicích účtech trvalé příkazy a součástí nebývá platební karta. V tomto je Fio banka výjimkou. Klient získá bezkontaktní platební kartu Visa nebo Mastercard a neomezené výběry z bankomatů Fio banky.

Fio banka ještě nabízí Fio spořicí účet a Fio spořicí účet pro podnikatele. O obou spořeních zmiňujeme více informací v recenzi níže.

Poznámka

Podmínkou pro sjednání Fio konta je založení běžného účtu u Fio banky.

Recenze Fio banky

Fio banka vznikla v roce 1993 a byla původně zaměřená na obchodování s cennými papíry. O tři roky později se z ní stala družstevní záložna a teprve až v roce 2010 se stala bankou. Jedná se o ryze českou banku s českými majiteli. Svým klientům nabízí běžné bankovní produkty pro osobní i firemní finance. A jejich počet neustále roste. V roce 2015 měla 500 000 klientů, ke konci roku 2022 už se ale pyšnila 1 250 000 klientů.

Ve Fio bance se soustředí především na poskytování kvalitní bankovních služeb a zároveň zprostředkovávají obchod s cennými papíry. Jelikož poskytují účty zdarma, jejich zisk plyne především z úroků z hypoték, podnikatelských úvěrů nebo ze zprostředkování obchodů na burzách.

O kvalitě banky dostatečně hovoří pravidelně získaná ocenění. V roce 2022 si dokonce vydobyla trojnásobné nejvyšší umístění v soutěži Zlatá koruna 2022. První místo si odnesl osobní účet, podnikatelský úvěr a investiční aplikace e-Broker. Stříbrnou korunu pak získal účet pro podnikatele.

Fio banka se zaměřuje na různé finanční oblasti a výčet jejich aktivit je velmi obsáhlý. Veškeré informace o bance si můžete přečíst v naší podrobné recenzi.

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co nabídne spořící účet od Fio banky? Jak jej založit? A skutečně vás nic nestojí?

Co nabízí spořicí účet Fio konto?

Spořicí účet Fio konto je aktuálně úročen maximální úrokovou sazbou 5,00 % p.a. do částky 200 000 Kč. Neplatíte nic za zřízení, vedení nebo zrušení účtu. Samozřejmostí je internetové bankovnictví a Smartbanking pro iOS a Android.

K účtu získáte zdarma platební kartu, se kterou vybíráte z bankomatů Fio banky zdarma. Máte-li platební kartu MasterCard, získáte dva výběry měsíčně zdarma. Další výběry zdarma můžete získat za každé celé 4 000 Kč v součtu vyúčtované prostřednictvím platebních terminálů nebo internetových platebních bran za jeden uzavřený kalendářní měsíc.

Počet výběrů zdarma je omezen na pět v jednom měsíci. Pokud vyčerpáte počet výběrů zdarma, u karty MasterCard platíte 25 Kč za jeden výběr. S platební kartou Visa získáte výběr z bankomatů jiné banky v České republice nebo v zahraničí vždy zdarma.

Součástí účtu jsou také všechny odchozí i příchozí tuzemské platby v CZK zdarma. Výběr hotovosti na pobočce je možný od 1 000 Kč.

Úrok na spořicím účtu je omezený maximální uloženou částkou. Do 200 000 Kč můžete získat až 5,00 % p.a., od 200 000 Kč do 1 mil. Kč 0,10 %, nad 1 mil. Kč 0,15 % a nad 10 mil. Kč 0,20 %.

Poznámka

Chcete vědět, jaké sazby nabízí jiné spořicí účty? Podívejte se na přehledné srovnání spořicích účtů 2024.

Fio spořicí účet

Fio banka nabízí ještě druhý typ spoření, a to Fio spořicí účet. Ten poskytuje mnohem nižší úrokovou sazbu, aktuálně 4 % p.a. pro celou výši vkladů. Tento spořicí účet je tedy vhodný, pokud chcete úročit částky nad 200 000 Kč. Jinak se ale absolutně nevyplatí, protože úroková sazba je velmi nízká a hravě ji překoná úrok na spořicím účtu Fio konto.

Od běžného účtu nebo Fio konta se tento spořicí účet liší tím, že k němu nelze vydat platební kartu ani nelze nastavit SIPO platby, trvalé příkazy a inkasa. Počet odchozích plateb je navíc omezen pouze na 4 měsíčně.

Fio spořicí účet lze založit, vést nebo zrušit zdarma. Sjednat si ho můžete online nebo na pobočce. Na účtu je možné provádět příchozí a odchozí platby, vybírat hotovost na pobočce (od 1 000 Kč) nebo vkládat. Účet lze ovládat v internetovém nebo mobilní bankovnictví.

Fio spořicí účet pro podnikatele

Další možností v nabídce banky je Fio spořicí účet pro podnikatele určený pro fyzické osoby a pro právnické osoby. Úroková sazba u spoření pro fyzické osoby podnikající činí 4 % p.a. a u spoření pro právnické osoby 3 % p.a.

Účet funguje na stejném principu jako Fio spořicí účet, to znamená, že k němu nelze vydat platební kartu a počet měsíčních plateb je omezen. I podnikatelské spoření je možné sjednat na pobočce nebo online v Internetbankingu.

Sazebník poplatků

Fio konto vás poplatky rozhodně příliš nezatíží. V podstatě platíte jen za výběry z cizích bankomatů (pokud nemáte kartu Visa, se kterou jsou zdarma také výběry z bankomatů ostatních bank). Vzhledem k tomu, že většina lidí využívá spořicí účty k ukládání peněz a ne k výběru, nemusí vás stát ani korunu.

  • Vedení účtu: 0 Kč
  • Převod z účtu na účet v rámci banky: 0 Kč
  • Příchozí platba v Kč z jiné banky: 0 Kč

Další informace o poplatcích si můžete kdykoliv přečíst v aktuálním ceníku fio.cz.

Založení Fio konta

Pokud chcete u Fio banky spořit a ještě nejste jejím klientem, je podmínkou sjednání běžného účtu u Fio na pobočce. Jestliže nechcete nikam chodit, můžete si běžný účet sjednat také online a k němu pak přes internetové bankovnictví spořící účet. Ke zřízení účtu potřebujete:

  • platný občanský průkaz a druhý doklad totožnosti,
  • číslo původního účtu (pokud nemáte účet u Fio),
  • telefonní číslo.

Spořicí účet můžete založit i dětem, kterým ještě nebylo 18 let. Ovšem musíte je doprovázet na pobočku a mít s sebou jejich doklad totožnosti.

Pokud jste se rozhodli založit spořící účet online, musíte začít se založením Fio běžného účtu. Vyplníte online žádost, nahrajete dva doklady totožnosti, číslo mobilního telefonu, e-mail, sken dokladu o vedení jiného běžného účtu. Ten je důležitý kvůli potvrzovací platbě ve výši 1 Kč, kterou musíte zaslat na svůj nový Fio účet.

Banka vám následně zašle 1 halíř s aktivačním kódem. Na e-mail vám přijde smlouva, kterou aktivačním kódem uvedete v platnost. Máte běžný účet u Fio? Pak stačí v internetovém bankovnictví kliknout na Nový produkt/Založit Fio konto.

Jak se přihlásit ke spořicímu účtu Fio?

Ke svému Fio kontu se přihlašujete přes internetové bankovnictví na stránkách Fio banky a v mobilní aplikaci Smartbanking. Internetbanking spustila v České republice Fio banka jako první a je logické, že si po několika letech žádal změnu. K té došlo v roce 2015 a rozhodně o něm lze říci, že je moderní, přehledné a jednoduše se ovládá. Příjemné jsou především některé funkce jako přehled o pohybech na účtu, šablony, filtry, správa platebních karet nebo funkce Fio servis pro zaslání dotazů bance.

Pro chytré telefony a tablety bylo vyvinuté mobilní bankovnictví, které v roce 2015 získalo první místo v soutěži Zlatá koruna. Přes mobilní telefon můžete kdykoliv zdarma kontrolovat stav účtu, dívat se do historie transakcí, zadávat platební příkazy, měnit nastavení platebních karet, číst zprávy od banky apod. Funguje pro Android i pro iOS.

Další produkty od Fio banky

Pro koho je Fio konto vhodné?

Fio konto ocení klienti, kteří chtějí vlastnit ke spořicímu účtu platební kartu s možností vybírat a platit. Úročení je v porovnání s ostatními spořicími účty celkem zajímavé, maximální úroková sazba činí 5,00 % p.a., ale platí pouze u částek do 200 000 Kč. Nad tento limit je úrok pouhých 0,1 % p.a., pokud tedy chcete ukládat vyšší částky, nemá smysl si jej sjednávat.

Přehled poplatků a parametrů pro spořicí účet Fio konto

Obecné informace o produktu
Jméno produktuFio konto spořicí účet
PoskytovatelFio banka
Typ účtu Spořicí účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK, USD, EUR
Sjednání online
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + heslo / bankovní identita
iOS aplikace
Android aplikace
Další informace
Pásmové úročení
Vedení účtu0 Kč
Počáteční vklad100 Kč
Běžný úrok 5,00 % p.a.
Bonusový úrok (max. sazba) 5,00 % p.a.
Běžný účet podmínkou
Minimální zůstatek100 Kč
Převod z účtu na účet v rámci banky0 Kč
Příchozí platba v Kč z jiné CZ banky0 Kč
Podmínka pro úrokMaximální úrokovou sazbu získáte u vkladů do 200 000 Kč.
VkladyDo 200 000 Kč 5,00 % p.a.
VkladyNad 200 000 Kč a do 1 mil. Kč 0,10 % p.a.
Maximální výše spořeníNeuvádí
Připisování úrokůMěsíčně
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.fio.cz/o-nas/dokumenty-ceniky/ceniky-sazebniky
Sazebník poplatkůhttps://www.fio.cz/o-nas/dokumenty-ceniky/ceniky-sazebniky
Ohodnoťte produkt Fio konto spořicí účet
42
17

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat