Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Binance umožní kopírování profesionálních obchodníků. Jak bude novinka fungovat?

Největší kryptoměnová burza Binance nově spouští nástroj pro automatické kopírování spotových obchodů těch nejlepších traderů.

Publikováno
Binance umožní kopírování profesionálních obchodníků. Jak bude novinka fungovat?
Zdroj: bitcoin.com

Pionýrem sociálního obchodování byla platforma eToro, která umožňuje každému uživateli využít obchodních strategií zkušených obchodníků. A profesionální tradeři zase mohou monetizovat své znalosti díky podílu na zisku uživatelů.

V posledních letech podobné nástroje nasadily i kryptoměnové burzy jako OKX nebo Bybit. A nyní s copy tradingem přichází i největší kryptoměnová burza podle objemu obchodování, Binance. Ta již nyní nabízí kopírování výjimečných obchodníků na své derivátové platformě Binance Futures a v příštích dnech rozšíří funkci i na Spot.

Kopírování spotových obchodů na Binance

Myšlenka vzešla ze zpětné vazby komunity, která po možnosti automatického obchodování po vzoru úspěšných obchodníků volala.

Nový produkt od Binance byl v úterý otevřen k registraci “vedoucím obchodníkům”, kteří splňují minimální požadavky na správu aktiv v jejich portfoliu. Pro uživatele bude spuštěn v květnu.

Od 24. dubna do 8. května proběhne turnaj pro vedoucí obchodníky, což jim umožní začít budovat svá portfolia před uvedením produktu do provozu v aplikaci Binance.

Vedoucí obchodníci, kteří jsou zapsáni do existujícího produktu pro kopírování obchodování na Binance Futures se musí pro účast ve spotovém copy tradingu registrovat zvlášť. Portfolia všech vedoucích obchodníků také musí mít hodnotu v rozmezí od 500 USDT do 250 000 USDT.

Funkce bude zpočátku dostupná ve vybraných trzích v Latinské Americe, Evropě, na Středním východě a v regionech Asie a Tichomoří.

Výhody nového nástroje

Vedoucí obchodníci obdrží týdně 10% podíl na zisku a 10% slevu na obchodní provizi od kopírujících obchodníků a “další exkluzivní výhody z propagačních akcí a aktivit”.

Uživatelé si mohou prohlédnout statistiky vedoucích obchodníků, jako je jejich záznam zisku a ztrát (PnL), kopírovat až 10 portfolií vedoucích obchodníků najednou a nastavit si vlastní omezení rizika, jako např. stop-loss.

Kopírovat obchody půjde fixní částkou, nebo fixním poměrem a nebude možné použití páky.

Funkce copy tradingu na spotovém trhu rozšíří stávající nabídku automatizovaných obchodních nástrojů Binance. Přidá se tak k automatizovaným strategickým nástrojům, včetně dollar-cost averagingu (DCA) nebo robota, který automaticky rebalancuje kryptoměnová portfolia.

Dle vlastního vyjádření Binance umožňují tyto nástroje uživatelům lépe kontrolovat jejich účast na trhu, který funguje 24/7. Také omezují rozhodování pod tlakem emocí a umožňují efektivnější provádění obchodních strategií s lepším řízením rizik.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.