Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
banka csob logo
ČSOB podnikatelský účet Online
banka csob logo
Online podnikatelský účet
banka csob logo

ČSOB podnikatelský účet OnlineRecenze, poplatky, podmínky

Autor recenze
Poslední aktualizace
11. 5. 2024
banka csob logo

Hodnocení Finex.cz

- 2. místo -
95 %
Poslední aktualizace
11. 5. 2024

Podnikatelský účet zdarma při sjednání online

ČSOB nabízí dva typy podnikatelských účtů, konkrétně Podnikatelský účet Online a pouze Podnikatelský účet. Oba jsou v základu stejné, rozdíl je pouze v ceně za vedení účtu a v omezení tuzemských a SEPA plateb zdarma. V naší recenzi se věnujeme především Podnikatelskému účtu Online, který je s vedením zdarma, a to díky tomu, že si jej sjednáte prostřednictvím internetu. Druhý typ je zpoplatněn částkou 59 Kč měsíčně za vedení účtu, a to když si jej založíte na pobočce. Určitě se tedy vyplatí sjednat si účet přes internet a získat vedení zdarma a neomezené tuzemské transakce bez poplatků. Jinak je účet celkem zajímavý, jednoduše se ovládá, ale má i své nevýhody. Jednou z nich je zbytečně moc poplatků, především by banka měla snížit své poplatky za výběry z cizích bankomatů. Další nevýhodou je také zpoplatněná další platební karta, zrovna u podnikatelského účtu je to velké mínus.

banka csob logo

Hodnocení Finex.cz

- 2. místo -
95 %

Základní informace o Online podnikatelský účet

Typ účtu Podnikatelský účet
Sjednání online Ano
Poplatek za vedení účtu 0 Kč / 59 Kč

ČSOB má ve své nabídce Podnikatelský účet Online určený pro fyzické osoby podnikatele. Vedení účtu je zdarma bez podmínek, součástí jsou výběry z více než 1 000 bankomatů ČSOB, neomezený počet tuzemských plateb a bezkontaktní platební karta.

K účtu si lze sjednat kreditní kartu MasterCard Business Standard a banka podporuje bezkontaktní platby i okamžité platby pro živnostníky. Podnikatelský účet lze sjednat kompletně online nebo můžete podepsat smlouvu s kurýrem.

Banka nabízí stejný Podnikatelský účet s vedením za 59 Kč měsíčně, pokud se rozhodnete jej sjednat na pobočce.

Poznámka

TIP: Pokud hledáte firemní účet, podívejte se na naši recenzi Firemního účtu Online od ČSOB. Jedná se o první firemní účet v ČR sjednaný kompletně online..

Recenze ČSOB

Nevíte, co od ČSOB čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

ČSOB je druhou největší bankou v České republice. Lze ji charakterizovat jako univerzální bankovní instituci. Pyšnit se může více než 4 miliony klientů. Banka má bohatou nabídku služeb a rozšířenou síť bankomatů a poboček.

Nabízí běžné účty, spoření, půjčky, termínované vklady, podílové fondy, hypotéky, pojištění, služby spojené s obchodem s akciemi a specializované obchody.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o ČSOB a jejích produktech? Přejděte na naši komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Co vše vám může Podnikatelský účet Online od ČSOB nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Co nabízí Podnikatelský účet Online od ČSOB?

Součástí ČSOB Podnikatelského účtu Online jsou výběry z bankomatů ČSOB zdarma, vedení účtu zdarma, neomezený počet tuzemských plateb a bezkontaktní platební karta MasterCard Business Standard pojištěná proti ztrátě a krádeži.

Bez poplatků jsou také vklady prostřednictvím vkladového bankomatu, ČSOB Identita a zasílání elektronických výpisů.

U ČSOB se o podnikatele stará bankéř se znalostí podnikatelského prostředí. Banka má více než 200 poboček a 1 000 bankomatů. Také disponuje více než 200 vkladovými bankomaty pro odvod tržeb. Pro hotovostní operace lze využít 3 200 přepážek České pošty.

Navíc umožňuje okamžité odchozí i příchozí platby a bezkontaktní platby pomocí Apple Pay, Google Pay a Garmin Pay.

Sjednat si můžete kreditní kartu Business, která poskytuje o rok delší záruku na vybrané zboží, jako jsou mobilní telefony, elektronika, pracovní nástroje, nářadí a vybavení provozovny.

Získáte tak zdarma záruku navíc, za kterou se běžně v obchodech připlácí. Z každého nákupu navíc dostanete 2 % zpět, přičemž maximálně můžete získat 3 000 Kč měsíčně. Podnikatelský účet je úročen úrokovou sazbou 0 % p.a.

Banka nabízí také platební řešení, konkrétně platební terminály, které zajistí vyšší objem tržeb v průměru až o 20 %. Součástí řešení je bezplatný portál pro správu karet. Klient může požádat o platební terminál na 6 měsíců zdarma.

Poznámka

TIP: ČSOB má ve své nabídce běžných účtů: Plus Konto, Premium Konto, Účet pro děti, Účet pro seniory a Studentské konto.

Sazebník poplatků Podnikatelský účet

Vedení Podnikatelského účtu Online je zdarma včetně tuzemských plateb, bezkontaktní platební karty a výběrů z bankomatů ČSOB.

Pokud si účet nesjednáte online, již se nejedná o Podnikatelský účet Online, a budete tak mít zpoplatněné vedení účtu 59 Kč měsíčně. Dále budete mít také omezené elektronické příchozí, odchozí a SEPA platby, které jsou u účtu Online neomezeně zdarma.

Jaké jsou další poplatky u tohoto účtu?

  • Měsíční vedení účtu: 0 Kč / 59 Kč
  • Bezkontaktní platební karta MasterCard Business: 0 Kč
  • Výběry z bankomatů ČSOB: 0 Kč / 5 Kč (v SR nebo ve skupině KBC)
  • Výběry z bankomatů ostatních bank: 50 Kč
  • Příchozí tuzemské platby: 0 Kč
  • Odchozí tuzemské platby: 0 Kč
  • Internetové a mobilní bankovnictví: 0 Kč
  • Elektronické výpisy: 0 Kč
  • Zaslání výpisu poštou měsíčně: 50 Kč

Do aktuálního ceníku ČSOB můžete nahlédnout na stránkách csob.cz.

Jak založit Podnikatelský účet Online u ČSOB?

Sjednání Podnikatelského účtu je možné online nebo na pobočce. Ke sjednání je potřeba pouze občanka a řidičský průkaz nebo pas. Účet je určen pro fyzické osoby podnikatele / OSVČ. Jednáte-li za společnost (právnickou osobu), ČSOB nabízí také Firemní účet online pro firmy.

Máte-li dva doklady totožnosti, účet u jakékoliv banky a chytrý telefon, lze žádost dokončit kompletně online. Pokud nemáte ještě účet u žádné banky nebo nevlastníte druhý doklad totožnosti, smlouvu bude třeba podepsat s kurýrem.

V případě, že se rozhodnete sjednat si Podnikatelský účet na pobočce, již se nejedná o Podnikatelský účet Online. Podmínky jsou zde poté jiné. Vedení účtu je zde zpoplatněné 59 Kč, dále jsou omezené tuzemské transakce, které máte jinak u účtu Online neomezeně zdarma.

Zdroj: csob.cz
Podnikatelský účet online
Podmínky u Podnikatelského účtu Online vs Podnikatelského účtu.

Podnikatelský účet – přihlášení na účet

Účet lze pohodlně spravovat v elektronickém bankovnictví ČSOB nebo v mobilní aplikaci ČSOB Smart. Přihlášení do účtu probíhá na stránkách csob.cz, stačí vyplnit uživatelské jméno a heslo.

Další možnosti přihlášení jsou prostřednictvím ČSOB Smart klíče nebo ČSOB Identitou, která slouží k ověření vaší totožnosti v online světě. Funguje jako elektronická občanka, se kterou se můžete na internetu bezpečně prokázat. S ČSOB Identitou se přihlásíte do mobilního a internetového bankovnictví ČSOB a také do portálu státní správy (Portál občana, Mojedane.cz atd.).

Další produkty od ČSOB

Pro koho je Podnikatelský účet vhodný?

ČSOB Podnikatelský účet Online je určený fyzickým osobám podnikatelům. Výhodou je, že jeho vedení je zdarma (pokud si jej sjednáte online), a navíc nabízí zajímavé možnosti. Kromě tuzemských příchozích a odchozích úhrad bez poplatků to je pojištěná embosovaná platební karta MasterCard Business Standard, ČSOB Identita či například kreditní karta Business v ceně.

Účet lze sjednat online a obsluhovat jednoduše v mobilním telefonu prostřednictvím aplikace Smart Banka nebo v Elektronickém bankovnictví. Za velkou nevýhodu považujeme zpoplatněné výběry hotovosti z jiných bank v ČR i v zahraničí, či zpoplatněné vklady a výběry na přepážce. Za poplatek je také další platební karta, což je u podnikatelského konta též mínusový bod.

Přehled poplatků a parametrů pro produkt Podnikatelský účet Online

Obecné informace o produktu
Jméno produktuOnline podnikatelský účet
PoskytovatelČSOB
Typ účtu Podnikatelský účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK
Účet je určený proFyzické osoby podnikající
Sjednání online
Minimální vklad 500 Kč
Úrok0 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu 0 Kč / 59 Kč
Max. poplatek za vedení účtu59 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatkůPro vedení účtu zdarma je třeba jej sjednat online.
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti 0 Kč / 50 Kč
Výběr z vlastního bankomatu 0 Kč / 5 Kč
Výběr na přepážce 100 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ50 Kč
Výběr z bankomatu EU 50 Kč
Výběr z bankomatů mimo EU100 Kč
Dotaz na zůstatek u jiné banky 0 Kč / 30 Kč
Fyzický bankovní výpis50 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Mimořádný výpis 150 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč
Zahraniční platba odchozí 1 % z převáděné částky
Zahraniční platba příchozí 1 % z převáděné částky
Odchozí SEPA platba0 Kč
Příchozí SEPA platba 0 Kč
Expresní platba100 Kč
Okamžité platby 0 Kč
Platební karty
Typy vydávaných karetMasterCard Business
Platební karta k účtuMasterCard Business Standard
Poplatek za kartu0 Kč
Vlastní design karty
Pojištění karty
Poplatek za novou kartu 45 Kč
Kreditní karta
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízení0 Kč
Inkaso zřízení0 Kč
SIPO zřízení0 Kč
Trvalý příkaz platba0 Kč
Inkaso platby 0 Kč
SIPO platby 0 Kč
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Smart klíč / SMS kód / ČSOB Identita
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Max. výše kontokorentu150 000 Kč
Další informace
Pásmové úročení
Běžný účet podmínkou
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.csob.cz/portal/firmy/poplatky-a-sazby
Sazebník poplatkůhttps://www.csob.cz/portal/firmy/poplatky-a-sazby
Ohodnoťte produkt Online podnikatelský účet
2
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat