Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměnové burzy » CoinMate

CoinMate.io – Recenze, zkušenosti, návod na nákup

Základní informace o CoinMate

Možnost obchodovat

Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP, Dash

Spread

Do 1%

V češtině?

CoinMate.io je kryptoměnová burza/směnárna založena v roce 2014 dvěma Čechy z Pardubic. Pokud chcete koupit Bitcoin, Litecoin či jiné kryptoměny, podle našeho názoru se momentálně jedná o jednu z nejspolehlivějších firem, u které můžete nákup provést.

CoinMate je rozhodně bezpečnou a volbou, a to hlavně pro pokročilejší uživatele, kteří se vyznají v složitějších platformách a nedělá jim problém projít KYC procesem.

Přesvědčte se o tom sami v této CoinMate recenzi, kde se s touto firmou podrobně seznámíme. Podíváme se na to, jaké jsou poplatky pro nákup, jak probíhají vklady a výběry peněz, co na směnárnu říkají ostatní lidé a mnohem více!

Obsah recenze CoinMate

1.Platforma CoinMate2.Vklad a výběr peněz3.Poplatky u CoinMate4.Verifikace CoinMate účtu5.Obchodování s pákou6.Vaše zkušenosti s CoinMate (komentáře)

Nákup kryptoměn u Coinmate probíhá poměrně jednoduše, ale je třeba se v celém systému zorientovat, obzvlášť pokud jste v celém krypto-světě začátečníci.

Pro nákup kryptoměn u Coinmate je třeba se zaregistrovat, svůj účet verifikovat a poté převést na svůj registrovaný účet peníze. Poté můžete provést nákup v platformě Coinmate a nakoupené kryptoměny si poslat na svoji peněženku, nebo držet přímo na účtu u Coinmate.

Stejně tak, pokud chcete tyto kryptoměny prodat, stačí si je na váš CoinMate.io účet poslat např. z jiné burzy nebo peněženky, směnit si je za české koruny podle aktuálního kurzu a zažádat o výběr na bankovní účet.

I přestože CoinMate nenabízí stránky v českém jazyce, což může být pro někoho problém, je nákup vcelku jednoduchý a pokud máte již existující a ověřený obchodní účet, zabere vám jen pár vteřin.

Platforma CoinMate.io

CoinMate je kryptoměnová burza, která nabízí 2 druhy webových platforem s tím, že každá z těchto platforem má trochu jiný záměr.

Mně osobně se platforma jejich burzy graficky moc nelíbí, ale svoji funkci obchodování plní dobře, což je nejdůležitější. Někomu zase naopak může naprosto vyhovovat – je to věc názoru.

První platforma (burza), kterou můžete vidět na obrázku níže, je pro začátečníky poměrně složitá. Do burzy se dostanete tlačítkem Trade.

Můžete si zde nastavit limit či market order na nákup a prodej kryptoměn za předem stanovené ceny. Jaký je mezi těmito příkazy rozdíl?

 

 • Market order – nejjednodušší příkaz
  Díky tomuto příkazu lze ihned nakoupit anebo prodat danou kryptoměnu za momentálně nejvýhodnější dostupnou cenu na trhu. Objednávka se na burzu odešle hned a tam je spárována s nejvýhodnější protinabídkou. Pokud tedy nechcete dlouze čekat na “lepší cenu”, která by ani nemusela přijít, využijte příkaz MARKET, který je zpracován hned.
 • Limit order
  Naopak u příkazu typu LIMIT máte možnost nastavit si konkrétní cenu, za kterou chcete určité množství kryptoměny koupit anebo prodat. Platforma příkaz přijme a zařadí do tzv. order book. Tam bude příkaz čekat, až některý obchodník bude s vaší nabídkou souhlasit a směnu mezi vámi vytvoří. To se může stát do pár minut, ale příkaz se také nemusí vyplnit nikdy – záleží na vámi zadané ceně a pohybu cenyv budoucnosti.

 

Kromě toho na pravé straně obrazovky vidíte všechny čekající příkazy (tedy orderbook) vaše poslední nákupy či prodeje.

platforma bitcoin burzy coinmate.io

Platforma burzy CoinMate.io

Pokud patříte mezi nováčky a plánujete nakoupit své první kryptoměny, je pro vás platforma burzy CoinMate zbytečně složitá.

Druhá platforma, kterou Coinmate poskytuje, pro vás bude mnohem vhodnější.

K ní se dostanete tlačítkem BUY/SELL. Pokud chcete nějaké kryptoměny nakoupit, zvolte Quick buy (rychlý nákup) a pokud prodat tak Quick sell (rychlý prodej).

Dále zde pak naleznete pouze políčko pro částku, za kterou chcete nakoupit či za kterou chcete kryptoměny prodat a tlačítko CONFIRM (potvrzení).

Kliknutím na tlačítko potvrzení se automaticky, podle aktuálního kurzu, provede obchod a to bez nutnosti jakkoli sledovat graf či vybírat mezi limit/market ordery a nahlížet do orderbooku.

Jednoduchá platforma pro nákup kryptoměn u coinmate

Jednoduchá platforma pro nákup kryptoměn u coinmate

Nákupu či prodej je v této platformě proveden během pár vteřin a instantně na aktuální ceně.

Vklady a výběry na CoinMate

Jak do a z platformy CoinMate dostat peníze? Vklady a výběry lze provádět hned několika způsoby.

Buďto převodem peněz na CoinMate bankovní účet v Eurech, nebo převodem korun přes platformu GoPay a nebo převodem dostupných kryptoměn.

Níže naleznete kompletní přehled metod pro vklad a výběr + příslušné poplatky. 

Co se týče zabezpečení vašeho účtu, tak ten je zabezpečený díky dvoufaktorové autentizaci, která je požadována pro výběry a nastavení účtu.

Poplatky u CoinMate

Jak můžete vidět z přiloženého obrázku níže, poplatky u CoinMate jsou nízké. Za výběr na bankovní účet si účtují 1 euro (26 Kč), za vklad nic a za nákup kryptoměn pouze 0,05-0,35 %.

Výběr peněz z CoinMate je zpoplatněn 1 EUR. Při našem testovacím výběru přišly peníze na účet Fio banky za 9 hodin a to i přesto, že byla sobota. Výběry jsou posílány denně ve vlnách, kdy první výběr je odesílán okolo 12:00 a druhý okolo 18:00.

recenze CoinMate - vklad/výběr + coinmate poplatky

Metody vkladu a výběru peněz na CoinMate + poplatky pro danou metodu

Jak vidíte, tak poplatky jsou opravdu minimální. Žádných skrytých mega poplatků se bát nemusíte.

Verifikace CoinMate účtu

Důležitá věc, kterou je třeba zmínit ještě před tím, než u Coinmate začnete obchodovat, je verifikace. Prakticky sice nutná není, ale pokud chcete nakupovat či prodávat za běžné měny (Kč, EUR,…), nebo mít možnost vkládat přes bankovní účet, budete ji potřebovat.

Níže naleznete tabulku s danými stupni verifikace a limitů. Zde je vidíte, pro co a jaký typ verifikace je potřeba. Pokud chcete mít odemčené vše (limity a metody pro vklad a výběr), musíte verifikaci dokončit kompletně až do třetího stupně.

coinmate cz verifikace a limity

Tabulka limitů pro jednotlivé typy účtů dle úrovně verifikace (CoinMate)

Jak vidíte z obrázku výše, na CoinMate existuje prakticky 5 typy účtů a liší se tím, jaké částky a jakým způsobem lze vkládat či z účtu vybírat:

 • Anonymní registrace: Vklady a výběry pouze v kryptoměnách. Převody mezi CZK a krypto jsou ale povoleny.
 • Ověřeno osobními informacemi: Vklady a výběry jsou možné v kryptoměnách.
 • Ověřeno videem: Je třeba si pomocí jejich aplikace zavolat s operátorem, který potvrdí, že jste opravdu tím, za koho se vydáváte. Připravte si občanský průkaz. Pokud se takto ověříte, můžete na účet vkládat a vybírat i v českých korunách klasickým bankovním převodem. Bohužel je hovor v angličtině a nemůžete mít tlumočníka.
 • Ověřeno dokumenty: Tak jak je zvykem u většiny online obchodních platforem, i zde můžete zaslat fakturu + fotografie občanského průkazu pro zvýšení limitů.
 • Individuální limity: Pro dosažení tohoto účtu je třeba vytisknout, vyplnit a odeslat dvoustránkový KYC formulář, na kterém popíšete vaše zkušenosti s obchodováním, plánované množství peněz, které si chcete nahrát na účet, atp. Díky tomuto ověření můžete provádět operace až ve výši 2.5 milionu Kč měsíčně.

Jak verifikace probíhá (video zde)

Verifikace na IDnow (coinmate cz)

Verifikace na IDnow

Verifikace na CoinMate probíhá přes službu třetí strany – IDnow. Verifikovat se můžete dvěma způsoby – buď si stáhnete mobilní aplikaci IDnow, nebo vše uděláte za pomocí své webové kamery na počítači.

Po registraci na CoinMate je po vás verifikace požadována z výše zmíněných důvodů (limity a celkové možnosti). Verifikace vám umožní nakupovat kryptoměny a dělat vklady a výběry, jak se vám zalíbí. Verifikace je vyžadována ze zákona a mimo jiné slouží proti praní špinavých peněz, není možné se jí nějak vyvarovat.

K verifikaci je každému přidělen tzv. verifikační kód, který potom do již zmiňované mobilní aplikace IDnow zadáte, čímž zabezpečeně spárujete ověření na CoinMate se službou třetí strany IDnow.

Když se přihlásíte do aplikace a zadáte kód, uvidíte, kolikátý v řadě lidí co se chtějí ověřit, jste.

Kamarád se například registroval na CoinMate někdy kolem 20. 12. 2017 (v době největší slávy Bitcoinu za poslední roky) a verifikovat se mu povedlo až 7.1.2018. Je to tím, že se na tuto stránku v tu dobu registrovalo tisíce lidí (ne-li více) denně a verifikaci dělají skuteční lidé, a firma na to nemá takovou kapacitu.

Když si konečně „vystojíte“ řadu, spojí vás systém s operátorem, který začne vaše ověření. Je potřeba mít u sebe pas či občanský průkaz, kterým prokážete, že opravdu jste člověk, za kterého se vydáváte. Operátor vás pak bude navádět, z jaké strany chce doklad vidět, párkrát ji otočíte on si vás s ní vyfotí a to je vše. Žádné další dokumenty nejsou potřeba a celková verifikace zabere asi 5 minut (+ čekání na spojení s operátorem).

Informace o průběhu verifikace coinmate od uživatele Lukáše:

Další zkušenosti s verifikací si můžete přečíst v komentářích níže. Pozor! Verifikace probíhá pouze v angličtině.

V případě nějakých dotazů ohledně verifikace nás neváhejte kontaktovat. Budeme se snažit vám pomoci.

Obchodování s pákou

I když je tato firma tak trochu burzou, bohužel nelze u CoinMate obchodovat s finanční pákou. Jedná se hlavně o zprostředkovatele prodávání a nakupování kryptoměn. Na obchodování s pákou jsou tu jiní brokeři a kryptoměnové burzy.

Přitom obchodování s pákou není nic složitého, jako by se na první pohled mohlo zdát. Broker vám jednoduše nabídne obchodovat několikanásobně větší objemy, než byste s vašimi penězi momentálně byli schopni. Máte na vašem obchodním účtu 10 000 Kč a máte nastavenou páku na 1:10? Pak můžete vstupovat do obchodů stejně velikých, jako kdybyste na účtu měli 100 000 Kč. Vaše výdělky tak potenciálně budou 10x větší.

Nevýhoda, která bezesporu stojí za zmínku, je: Stejně tak jako vaše výdělky mohou být mnohokrát větší, tak mohou být větší i vaše prodělky. Tak funguje pákový efekt.

Od března 2018 je již možno kryptoměny u brokerů obchodovat pouze s maximální pákou 1:2. To kvůli nejnovějšímu nařízení ESMA, které má za cíl ochránit investory před možnou ztrátou. Bohužel také ale i před možným ziskem. Burzy však stále nabízí mnohonásobně vyšší páku, například BitMEX burza vám nabídne až 1:100.

Brokeři, kteří umožňují obchodovat kryptoměny s pákou

Favorit redakce
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
 • Spolehlivě fungující firma
 • Dobrá zákaznická podpora v češtině
 • Vyšší poplatky při malých objemech
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo

eToro

★ 95 %

U 62 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Plus500 logo

Plus500

★ 88 %

U 76.4 % účtů retailových investorů došlo ke vzniku finanční ztráty.

Naše hodnocení CoinMate

Co se týče našich zkušeností s touto firmou, tak jsou pouze kladné. S CoinMate jsme nikdy neměli jediný problém, a to ať už se bavíme o výběru, nebo vkladu peněz.

Pokud hledáte dobrý způsob, jak nakoupit kryptoměny, právě jste ho našli. Tato firma je ideální jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.

Jedinou nevýhodou může být absence českého jazyka a verifikace přes IDnow, která probíhá v angličtině. S verifikací by vám ale měl pomoci náš výše zmíněný článek, nebo případně diskuze s ostatními.

Pro ještě snadnější a jednodušší nákupy v češtině můžeme doporučit směnárnu Simplecoin, ta má však o něco vyšší poplatky.

Doufáme, že vám naše CoinMate recenze líbila a pokud byste měli jakýkoliv dotaz, tak se nás můžete zeptat níže v komentářích. Děkujeme.

Další informace

stars
96 %
2. místo
Skvělá burza
CoinMate je stabilně fungující společnost, která přijímá vklad v českých korunách a nabízí jak pokročilou obchodní platformu, tak i jednoduchou směnárnu.
 • Český bankovní účet a obchodování v CZK
 • Nízké spready
 • Jednoduchá platforma
 • Platforma není v češtině
 • Nenabízí obchodování s pákou

Jméno firmyCoinMate
Webová stránkawww.coinmate.io
V češtině?
Sídlo společnostiLondýn, Anglie
Demo účet
Minimální vklad100 Kč
Minimální obchod50 Kč
Zákaznická podporaAno, emailem v češtině. Je ale poměrně pomalá.
Počet aktiv6
PákaNenabízí páku
SpreadDo 1%
Další poplatkyVklad kartou až 4 %, jinak 0.25 % taker
Metody vkladuKryptoměny, Bankovní převod
Metody výběruKryptoměny, Bankovní převod
Měna účtuČeské koruny, Eura
Mobilní verze?
Webová verze?
Možnost obchodovatBitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP, Dash
Podporované kryptoměnyBitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP, Dash

Diskuze k tomuto článku: 140 komentářů
Václav

Podvodníci!!!!!!Je Coinmate ukradli mi tam všechny kryptoměny bez ověření a vůbec se nemají k vysvětlení pozorná ně!!!!!!!!!

Magazín Finex

Dobrý den, Václave. Můžete nám říci více informací o tom, jak Vám byly kryptoměny ukradeny? Jaké metody zabezpečení máte u Coinmate aktivní a kdy k útoku došlo?

Karel

To Vám tak maximálně vykradl hacker, protože jste si nezabezpečil účet přes 2FA. Taky se mi to stalo takže o tom vím dost. Určitě Vás neokradla Coinmate! Používám několik let a žádný problém.

Dave

Ahoj, chci se zeptat, zda při verifikaci účtu na fotografii dokladu rozmazáváte své foto/podpis (Řidičský průkaz) ?

Magazín Finex

Dobrý den, některé firmy takto upravené fotografie ani nepřijmou, u jiných to projde bez problému. Jak to je přímo s Coinmate, to si nejsem jist. Můžete to zkusit a pak dát vědět. :-)

Loskutak

Dobry den,
chystam se vyzkouset obchodovani s bitcoiny na burze a vidim,
ze jsou nejake problemy.
Kdy to bude vyresene ?
Jsou nejake jine burzy, ktere akceptuji ceske koruny ?

Magazín Finex

Dobrý den, Loskutáku. Máte pravdu, od března mají Coinmate problémy s bankovním účtem. Momentálně tedy pro ně není úplně ideální situace. Můžete vyzkoušet Coingi, ale i ti mají s bank. účtem problém. Jednoduše banky v Česku moc kryptoměnové burzy nerady. Další burzy, které by nabízely páry s CZK, nejsou. Budete se tedy muset spokojit např. s Binance či Krakenem, kde můžete obchodovat v EUR. A nebo pokud chcete kryptoměny pouze nakoupit a držet – tedy nepotřebujete vyloženě obchodovat na denní bázi – proč nezkusit některou z krypto. směnáren? Většina z nich nabízí nákup a prodej za CZK.

Hubini

Hmm zajímavé. Mám u nich nějaké drobné prostředky v BTC. Pokud bych chtěl nakoupit a držet je lepší si BTC, co mám u nich technicky převést do peněženky a raději přejít pouze na formu směnárny?

Magazín Finex

Dobrý den, Hubini. Je to tak – vždy je lepší (pokud dodržíte základní bezpečnostní pravidla) mít kryptoměny na vlastních peněženkách. Např. na peněžence Trezor.

Karel

To už dávno není pravda. Už lze zase vkládat a vybírat přes SEPA a nově GoPay bránu. K

Jan

Dobrý den, všiml jsem si, že v poslední době se nějak jinak začala chovat cena BTC na Coinmate. Dříve hezký kopírovala pohyb na trhu, ale nyní velmi stagnuje a i když se pohne cena např o 300 dolarů, tak cena na Coinmate zůstává buď stejná nebo třeba dokonce i klesne. Je mi jasné, že cenotvorba je komplexní a zohledňuje poplatky a také otupuje náhlé změny, tedy tím i short obchodování tak trochu. Máte nějaké informace, že by v poslední době došlo k změnám v nastavování ceny? Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, Jane. Cenu netvoří sami na Coinmate, takže by neměla žádná “změna v nastavování ceny” proběhnout. Cena je tvořena trhem a tím, jak jejich zákazníci obchodují nebo neobchodují. Bohužel se ale kvůli nynějšímu několikaměsíčnímu výpadku bankovního účtu velmi snížily jak zobchodované objemy (lidé nemohli obchodovat, protože na Coinmate ani ven nemohli dostat peníze), tak i celková likvidita a věřím, že to má souvislost právě s tím. Pokud se situace v následujících měsících nic nezlepší, obávám se, že by to Coinmate mohlo položit.

Hubini

Udělejte si aktualizaci údajů. Dnes jsem obdržel e-mail, že umožňují fundovat účet v CZK pomocí GoPay. Platbu jsem měl u nich nafundovanou během 10 min.

Vážení přátelé,

S potěšením oznamujeme, že jsme dnes
prostřednictvím GoPay aktivovali bankovní vklady v CZK v omezeném režimu (maximálně 26500 Kč / měsíc).

Omlouváme se za dlouhé čekání, ale vyjednávání a vyladění trvalo
nějakou dobu. Dnes jsme však
v nadcházejících měsících podnikli první krok k úplnému opětovnému povolení vkladů a výběrů v Kč.

V neposlední řadě jsou bankovní vklady přes GoPay rychlé a
službu nabízíme zcela zdarma!

Výběry jsou k dispozici v měně EUR.
Takže neváhejte a zkuste Coinmate znovu!
Další informace naleznete na našem blogu.

Johny

Zdravím,

mám nějakou částku v CZK na coinmate a dlouho jsem nebyl přihlášen.
Jak tuto částku vyberu zpět na cz účet?

Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, kvůli momentálním problémům Coinmate s bankovními účty v tuto chvíli CZK vybrat nemůžete. Můžete buď vybrat EUR, nebo kryptoměny. Tyto kryptoměny ale po jejich výběru samozřejmě můžete prodat jakýmkoli jiným způsobem, třeba na nějaké směnárně.

Magazín Finex

Dobrý den, Hubini, děkujeme za Váš komentář. O těchto změnách samozřejmě již víme a recenze byla aktualizována.

Radek

Dobrý den,
chtěl jsem zkusit ten GoPay deposit, ale po zadání částky a kliknutí na Payment tlačítko se nic nestane (pouze se zobrazí prázdné červené chybové pole pod nápisem “GoPay Deposit”).
Neměl s tím ještě někdo problém? A pokud ano, jak jste to vyřešili?
Zkoušel jsem různé prohlížeče i počítače vždy se stejným výsledkem – nikdy se nezobrazí platební brána GoPay, takže vklad nelze provést.
Díky.

Magazín Finex

Dobrý den, s tím my bohužel nepomůžeme. Nejlepší bude kontaktovat zákaznickou podporu Coinmate přes kontaktní formulář a podrobně jim vysvětlit problém. Určitě Vám poradí.

Juraj

Dobrý deň,
chcem sa spýtať je možné z Coinmate posielať peniaze na bankový účet?
Je lepší Coinmate alebo SimpleCoin?

Ďakujem

Magazín Finex

Dobrý den. Dříve to možné bylo, ale kvůli problémům s bankou je teď již pár měsíců výpadek možnosti výběru peněz na bankovní účet. To je ale dle Coinmate v řešení a již brzy by vklady a výběry na bank. účet v EUR i CZK měly fungovat. Co se týče odpovědi na otázku “co je lepší” – na to nelze jednoznačne odpovědět. SimpleCoin je snazší na použití, ale má vyšší poplatky. CoinMate má zase menší poplatky, ale je třeba si zakládat účet, ověřovat identitu, převádět peníze a vyznat se v jejich burzovní platformě. Odměnou za to vše jsou ale téměř 10x nižší náklady na nákup kryptoměn.

Juraj

Dobrý deň,
ak potrebujem len platformu z ktorej môžem posielať peniaze na svoj účet čo mi odporúčate?
Ďakujem

Magazín Finex

Dobrý den. Pro více info ohledně prodeje kryptoměn si přečtěte článek zde. CoinMate by snad brzy mělo začít fungovat jako fungovalo dříve, takže pokud nespěcháte, mělo by to být OK. :-)

radek

Dobrý den,

zrovna jsem si převedl určitou sumu bitcoinů na CZK na coinmate.io a chtěl bych se zeptat – jaké mám možnosti výběru peněz? Nikde jsem nenašel možnost přeposlat si je na bankovní účet. Chápu správně, že budu nucen opět směnit na bitcoiny, uložit do peněženky a z peněženky převést do jiné směnárny, odkud bych si pak směněné peníze mohl vybrat?

Díky za odpověď, jsem v tomhle docela nováček (pokud dotaz zní divně)
Radek

Magazín Finex

Dobrý den, Radku. Bohužel, jak uvádíme v recenzi, u CoinMate před pár týdny nastaly problémy bankovním účtem. Není tedy již možné vkládat ani vybírat Kč. Dle oficiálních informací však situaci řeší a v brzké době by (snad) měli mít bank. účet u jiné banky. Je tedy třeba počkat. Do té doby je však, jak píšete, možnost kryptoměny prodat u jiné směnárny či burzy. Velmi jednoduše (ikdyž s vyšším poplatkem) to je možné udělat na SimpleCoin. Nebo můžete využít jiné burzy, ze které můžete vybrat eura a ty si následně směnit u vlastní banky. Nabízí se tak třeba Kraken či Coinbase Pro.

ondras

Škoda té nepřijemné zprávy o zrušení účtu ze strany FIO banky,myslím že Coinmate budovali svojí reputaci slušných pár let a úspěšně,není fér burzu tímto způsobem podrazit ,v mnoha uživatelích burzy vyvolala nejistota,co bude s jejich prostředky Krypto,FIAT.. strach a negativní pocity i směrem k burze,bohužel… Včera jsem ještě bez problému obchodoval v docela větších objemech,všechny prostředky v BTC,BCH,LTC,ETH,XRP,DASH přeposlány bez naprostých problému na jinou burzu..Podotýkám,že vše dorazilo bez sebemenšího zádrhelu..XRP,LTC,ETH téměř okamžitě..BTC,BCH a Dash cca do 30minut,což je dáno protokolem schvalování..Až obnoví účet u jiné banky,rád se k obchodování na burze Coinmate vrátím,přehledná a navíc užitečné funkce jako trailling,hidden příkazy,které u spoustu burz nejsou k dispozici.. Všechny obchodované páry doposud funkční,výběry v CZK,EUR zmizely z burzy ve všech možnostech

Zdeněk

Dobrý den,
nějaké info, jak to vypadá s Coinmate a Fio bankou?
Děkuji za odpověď.
Zdeněk

Pavel

Poslední dobou se zhoršil kurz, už i na Simplecoin je lepší a krypto nemůžete převést hned, ale až za 24 hodin po nákupu. Ten kurz bych ještě pochopil, ale ty převody opravdu ne !!!!!!!

Magazín Finex

Pavle, coinmate sám kurz neurčuje, ten je určen nabídkou a poptávkou dalších obchodníků na coinmate. A teď na to zrovna koukám, momentálně 1 BTC koupíte na coinmate za 144 209 Kč a na simplecoin za 146 911 Kč, takže to není tak úplně pravda, co říkáte. Možná občas a to pouze chvílemi. A pokud mluvíte o výběru krypta až po 24 hodinách – s tím jsem se ještě nesetkal a to výběry provádím poměrně často. Dokonce i teď jsem to vyzkoušel a prošel ihned po nákupu.

Pavel

Nákup za CZK jsem provedl včera 12.3.2020 kolem 13:00 a při odeslání se zobrazuje tohle :
Due to security reasons, crypto withdrawals are limited after each bank deposit. You will be able to make your crypto withdrawal at Fri, 13 Mar 2020 13:14:15 GMT, thank you for understanding.
Nakupoval jsem den předtím a bylo to stejné, převod mohl být realizován, až po 24 hodinách. V minulosti jsem mohl hned po připsání peněz na účet Coinmate nakoupit a krypto poslat. Ohledně toho kurzu, jste si asi špatně vyložil. Kurz je opravdu určen nabídkou a poptávkou, ale zrovna při včerejší situaci na trhu, se dalo výhodněji nakupovat právě na Simplecoin. ( Kurz se může klidně měnit z minuty na minutu ). Také jsem psal, že ten kurz bych ještě pochopil. Takže jak píšete, že to není tak úplně pravda, záleží v tomto případě na tom v jakém čase sledujete jakou burzu. Mám účty u většiny burz, které přijímají platbu v CZK a právě podle toho se rozhoduji kam peníze pošlu a kde nakoupím.

Magazín Finex

Pavle, máte pravdu. Já předtím měl peníze na účtě a neprováděl jsem tedy čerstvý vklad, ale teď s čerstvým vkladem tuto zprávu vidím také. No, co se dá dělat, prostě si 24h počkáme, nevidím v tom velký problém. Věřím, že toto opatření CoinMate brzy odeberou.

Peťa

Dobrý den, chtěla jsem vložit prostředky bankovním převodem z FIO účtu, ale když jdu do části Deposit,tak mi to už tuto možnost nenabízí. Došlo k nějakým změnám? děkuji za radu

Magazín Finex

Dobrý den, Péťo, dle dostupných informací má momentálně Coinmate problémy s tzv. API od FIO banky, takže deposity jsou na pár dní pozastaveny. Výběry ale normáně fungují a deposity budou již brzy také. Nejedná se o problémy s bankovním účtem, jak se někdo domnívá, nýbrž pouze o technický problém komunikace systému coinmate a fio banky. Pokud chcete tedy kupovat kryptoměny ihned a nechcete čekat, skočte na moment k Simplecoin. :-)

Peťa

děkuji za informace

Popi

Dobrý den, mám problém na COINMATE s verifikací KYC, kdy mi ji už dvakrát vrátili,že tam mám chybu a absolutně nevím kde. Mohli by jste mi pomoci s daným problémem?

Děkuji mockrát Michal

Magazín Finex

Dobrý den Michale. Vyplňte, prosím, kontaktní formulář zde a popište svůj problém co nejpřesněji (jak verifikaci děláte, s jakým dokladem, co CM uvádí jako důvod pro zamítnutí verifikace, atp.) a my se na to podíváme a budeme se snažit pomoci.

Mario

otazka: môzem svoj učet verifikovať cez tablet,alebo musí to byt cez mobilný telefon ?
Ďakujem a prajem pekný deň.

Magazín Finex

Hezký den Mario, mělo by to fungovat i přes tablet. :-)

Mario

Ďakujem :)

Jan

Dobrý den,
asi před měsícem jsem se bez problémů zaregistroval na Coinmate a uskutečnil pár obchodů. Vše funguje bez problémů. Ještě před samotným obchodováním jsem si pořídil demo u RoboMarkets a MT4. Je možné nějak propojit Coinmate a MT4, či vložit do MT4 BTC/CZK místo BTC/USD. Vadí mi, že na Coinmate si nemůžu nastavit indikátory, oznámení…+ na Coinmate mám BTC/CZK a v MT4 BTC/USD. Existuje nějaká možnost, nebo musím zvolit jinou burzu, která poskytuje propracovanější platformu?

Magazín Finex

Dobrý den Honzo,
to bohužel nejde. S firmou Meta Quotes (která naprogramovala MT4) si každý broker musí zřídit smlouvu a platit jim za využívání MT4 poplatky. To coinmate nedělá. Alert si ale na Coinmate nastavit můžete, mrkněte se do nastavení svého účtu. :-) Většina světových burz využívá platformu TradingView, kde si můžete nastavit jak alerty, tak i indikátory. Mrkněte tedy např. na Binance nebo Bitfinex.
Vojtěch, Finex.cz

Jan

Děkuji za radu, alert se mi podařilo nastavit. Přeji hodně úspěchů.

Sylva

Ahoj, je někde návod , v případě, že chci prodávat na CoinMate, jak jim převést bitcoiny ze své peněženky? Díky.

Magazín Finex

Hezký den Sylvo. To je jednoduché, stačí se přihlásit do svého účtu a v horním menu zvolit Funds -> Deposit -> Bitcoin. Pak už jen pošlete své mince na zobrazenou adresu. Po připsání peněz je stačí pomocí Quick Sell nebo přímo v pokročilejší platformě prodat. České koruny si vyberete kliknutím na Funds -> Withdrawal -> Bank (CZK).

Pozor ale, min. vklad je 0.001 BTC. Také si dejte pozor, abyste posílala kryptoměnu na správnou adresu, nelze na BTC adresu poslat LTC nebo třeba na ETH adresu BTC. :-)

Vojtěch, Finex.cz

Lenka

Dobrý den, co je ident id a kde ho najdu?dekuji

Dominik

Myslel jsem, že je normálně na občance, ale když zadávám (ID),,CZE32……..” tak mi tam nejde dopsat poslední číslo zkoušel jsem i různé kombinace a problém trvá.

Magazín Finex

Dominiku, číslo občanskéh průkazu by nemělo začínat na CZE, zkuste to dát bez toho. A nebo to zkuste s řidičským průkazem, příp. pasem.

Dominik

Bohužel ani IDnow, když ho vložím nefunguje, respektive potom jo a celý proces skenování probíhá znova. potřetí to dělat nebudu.

druxx

Až na to že nově zavedli nějakou ochranu, že vybrat BTC jde až 24 hodin po připsání Fiat depositu. Což je k ničemu, když chcete rychle něco zaplatit v BTC. Zhoršili se. Do té doby Top směnárna..

Pavel

Dobrý den, chci se zeptat zda můžu uchovávat své BTC na burze, nakoupil jsem je na coinmate, sice mám peněženku, ale stane se něco když je nechám na coinmate a nebudu si je nikam přeposílat?

Magazín Finex

Dobrý den, Pavle. Samozřejmě BTC na burze držet můžete a “pravděpodobně” se nic nestane. Není to ale bez rizika. V případě prolomení ochrany na straně CoinMate by vaše BTC mohly být ukradeny. To je ten důvod, proč používat vlastní peněženku. Jak se říká, “Not my (private) keys, not my bitcoin,” což zjednodušeně znamená, že dokud si BTC z burzy nevyberete, stále nejste jeho vlastníkem.

Pavel

Děkuji za rychlou odpověď, jaký je teda rozdíl v ochraně mezi softwarovou peněženkou třeba na blockchainu, nebo mít BTC přímo na burze… u obou je vlastníkem 3tí strana, záleží jen aby neprolomili ochranu u nich… kdybych to stáhl do notebooku, který nepoužívám a nechal to offline tam, tak to bude asi lepší, můžete poradit kterou takovou peněženku byste doporučil?

Magazín Finex

Pavle, mezi softwarovou peněženkou jako je Blockchain.com a burzou jako Coinmate není moc velký rozdíl. Nejbezpečnější je vždy samozřejmě hardware peněženka, jako je Trezor či Ledger – ve verzi Nano S lze koupit cca za 1200 Kč a to už za bezpečí, podle mého, stojí. Pokud ale nechcete investovat nic, tak za doporučení určitě stojí mobilní peněženka Trust Wallet, která má desktop verzi zatím jen na Mac, ale Windows bude brzy (klíče a seed máte u sebe). Pro počítač samozřejmě klasika – Electrum.

Tomáš Bezradný

Dobrý den,

mám dotaz, jsem na platformě nováček takže se předem omlouvám…
Včera jsem posílal na zkoušku 1000 ,- pokoupil BTC a poslal 10 000,- bylo 21:00. Do současné doby je v Kolonce Funds/deposit history / pending u
10 000 a u první 1000,- je OK.

Mohu se zeptat oč se jedná ?

Děkuji Tomáš Bezradný

Magazín Finex

Dobrý den Tomáši. Myslím, že o tomhle problému už jsem slyšel. Vyčkejte prosím 24h a pokud se deposit nepotvrdí, napište na support. Myslím, že problém je v tom, že je možno zpracovat pouze 1 deposit pro 1 člověka za 24h. Proč to tak je, nevím. Budeme rádi, když se zítra ozvete, zda je vše OK. :-)

Jan

Dobrý den, na Coinmate Je nyní možnost obchodovat pomoci stop order, prosím mohli byste mi to trochu přiblížit? Já myslel, že je to možnost kdy nastavím částku za kterou chci nakoupit a až se tam cena dostane tak to nakoupí aniž bych musel sedět u počítače(to samé s prodejem), tak jsem to zkusil s jedním eurem ale buď jsem to nepochopil a zadal špatně nebo to není to co jsem si myslel. Prosím o pomoc a vysvětlení těch orderů.

Magazín Finex

Honzo, to co popisujete je limitní příkaz. Stop order je něco jiného a prakticky úplným opakem limitního příkazu. Mrkněte na tento článek: 29. díl Seriálu technické analýzy – Co je to order book – cca v polovině je to vysvětleno i s obrázky.

Jan

Mockrát děkuji za odpověď.

Jirka

Dobrý den, nedávno jsem se verifikoval na Coinmate a mám potíže ohledně bankovního výpisu, který mám pouze v elektronické podobě. Mohu to převést pouze do Excelu. V požadavcích mají celý poslední měsíc. Máte někdo zkušenosti co opravdu potřebují, jestli musí být opravdu celý výpis včetně hlavičky, jména, adresy, číslo učtu a název banky? Prošel jsem videoverifikací a stále nemohu vkládat CZK. Děkuji

Jan

Já jsem asi tak rok na coinmate a me na vklad videoverifikace staci. Máte prepnuto na pár BTC/CZK?

Magazín Finex

Dobrý den Jirko, jakou máte banku? Já to zkoušel u Fio, KB i ČSOB a vždy je možnost exportovat si výpis do .PDF. Právě hlavička je, podle mých informací, na výpisu to nejdůležitější. Obsahuje totiž č.ú., majitele a jeho adresu, což je pro AML zákony právě to potřebné.

Jirka

Mám Monetu a možnost převedení je pouze do Excelu, v tom se zobrazují jen transakce. Na Coinmate je napsáno,že celý poslední měsíc, takže si nejsem jistý jestli ji bude hlavička výpisu stačit. Našel bych určitě starší výpis, třeba pár let zpět. Napadla mě ještě možnost zajít na pobočku a nechat si vytisknout aktuální.

Magazín Finex

Ano, nechat si vytisknout výpis přímo na pobočce je také způsob. To by mělo být snad i nejlepší – možná i s podpisem z banky. ;-)

hlavac

Dobrý den.
Nemáte naopak návod, jak dostat z peněženky kryptoměnu do směnárny?
Díky
Hlaváč

Magazín Finex

Dobrý den, to je celkem snadné – stačí se přihlásit do svého coinmate účtu a v horní nabídce vybrat Funds -> Deposit. Poté už jen vyberete měnu, kterou chcete vložit, a ukáže se Vám adresa, na kterou danou měnu pošlete. Dejte si ale pozor, u některých měn je nastavena minimální částka. U BTC je to 0.001. Pokud pošlete méně, deposit nebude započítán. Po úspěšném převodu a několika potvrzeních můžete kryptoměnu prodat nebo směnit za jinou. Máte ještě nějaké otázky?
Vojtěch, Finex.cz

hlavac

Děkuji mnohokrát

Jirka

Dobrý den, již 5 dní mi nefungují výběry z mého účtu coinmate io, již pátý den se mnou nikdo nekomunikuje, jedná se o částku vyšší než 40 000 Euro, kterou mi bez vysvětlení a upozornění zadržují. Bankovní výpisy jsem již doložil, nehledě na to, že je celá komunikace netransparentní, nikdy nevíte s kým komunikujete, komu své dokumenty od A do Z dokládáte. Mám podobnou zkušenost jako shora popisuje SIDI. Stále věřím, že se situace co nejrychleji vyřeší, budu vás informovat. Máte někdo podobnou zkušenost?

Magazín Finex

Dobrý den Jirko, rádi Vám pomůžeme. Můžu se zeptat zda se jedná o výběr ve FIAT měně, nebo v kryptoměně? A také zda se snažíte vybrat celou tuto částku na jednou, nebo jste to zkoušel i na části? Pokud uvedete i vaši email. adresu nebo vaše coinmate jméno, pomohlo by to, ale chápeme, že to asi veřejne nechcete. Můžete nám také napsat na email, nebo použít kontaktní formulář.
Vojtěch, Finex.cz

Luďěk

Dneska coinmate šílenej teda…. jsem chtěl udělat verifikace a asi 3x mi to spadlo a celá platforma zabugovaná, doufám, že to bude takhle jen dneska, nebo odcházím. Šílený.

Alexx66

Je možno mluvit s operátorkou i v němčině Děkuji za info

Magazín Finex

Zdravím Alexi, to bohužel nevím. Řekl bych ale, že to možné bude. Pokud to budeš zkoušet, určitě nám můžeš napsat, jak to dopadlo! :)

Radim

Ahoj všem,
nevíte, jestli bude Coinmate někdy podporovat Bitcoin SV (resp. jestli se ti, co měli k danému okamžiku forku na Coinmate Bitcoin Cash, někdy doberou i ke svým případným Bitcoinům SV)?
Díky

Magazín Finex

Dobrý den Radime,
to bohužel nevíme. Je možnost zeptat se na jejich zákaznické podpoře, ale myslím si, že ani ti nebudou vědět. To ukáže až čas a adaptace Bitcoin SV.

Aleš

Ahoj jsem jeden z dalších co neovládá anglicky jazyk a netuším jak na verifikaci má někdo nějakej postup pár frází jsem schopen ze sebe vymáčknout ale nevím jaké a taky jestli stačí občanka nebo je potřeba pas prostě návod pro Česká buran ?

Stan

Dobrý den, rád bych sdílel svoji malou zkušenosti. U coinmate už jsem provedl několik desítek v kladů a výběrů a nikdy jsem neměl jediný problém, pro mě je to prostě pořád ta nejlepší směnárna, jakou podle mě můžete využít. Nízké poplatky, skvělá platforma, za mě 1*

Magazín Finex

Od konce roku 2018 je nově možné vkládat peníze na účet CoinMate v Kč i pomocí platebních a kreditních karet MasterCard. Karty VISA prý budou přidány brzy.

Sampano

Za mě coinmate = super, fakt je to pecka. Už tam nějaký ten pátek nakupuju a nikdy jsem neměl jediný problém, kryptoměny si tam normálně i držím, přijde mi že je to opravdu bezpečné. Ale tak zas na druhou stranu to asi přijde každému, do doby, než se něco stane.

Mirek Kryštof

čusík, jaký jsou prosimvás poplatky na coinmate? Kolik zaplatím když bych chtěl například kupovat za 10.000 Kč a jaký by byl poplatek pak při výberu?

Magazín Finex

Ahoj Mirku,
poplatky na CoinMate jsou pro uživatele s měsíčním obratem pod 10 000 € ve výši 0.12/0.25 % pro maker/taker příkazy. Kdybys tedy chtěl ihned nakoupit nějakou kryptoměnu za 10 000 Kč, zaplatíš za to poplatek 25 Kč, což je super výhodné. Poplatek za výběr v kryptoměně se neplatí, za výběr v Kč se platí 10 Kč.
Vojtěch, Finex.cz

Magazín Finex

Novinka: U CoinMate od zítřka, 13. 12. 2018, bude možné obchodovat i ETH.

Pavel

Dobrý den, děkuji za odpověď na mou otázku. Měl bych ještě jeden dotaz. Jak se na Coinmate zadává limitní příkaz k nákupu nebo prodeji?
Děkuji

Pavel

Magazín Finex

Pavle, přímo o tomto máme na webu článek. Stačí se překliknout do trading platformy namísto simple buy platformy. Více zde: Plánování obchodů u coinmate.

Vojtěch, Finex.cz

Pavel

Dobrý den, chtěl bych investovat nějaké peníze do Bitcoinu a Coinmate mi připadá ok. Chtěl bych Vás poprosit o radu. Co se týká Coinmate, tak jsem četl, ze ověření účtu probíhá přes videohovor a bez znalosti AJ to asi nejde. Je to pravda? Dále nerozumím těm limitům 26000 CZK/den (respektive 130 tisíc CZK/měsíc?)? Jak to chápat?
Děkuji
Pavel

Magazín Finex

Dobrý den Pavle,
ověření probíhá přes videohovor, jak píšeme i v recenzi výše. Není na tom ale nic složitého. Podle mě si vystačíte s frázemi “Hello my name is Pavel” a “I don’t speak english”. Určitě nebudete první, paní to pochopí. Stačí ukázat svůj obličej a občanský průkaz z obou stran a mělo by to být.

Jinak ty limity jsou limity pro vklad či výběr ve fiat měně. Tzn. po ověření tímto videohovorem bude možné vkládat na coinmate účet či z něho vybírat pouze 25 500 Kč denně. BTC lze vytáhnout a vložit libovolné množství. Pro další stupeň ověření, kde je třeba pouze vyplnit pár informací o Vás a poslat první stránku výpisu z banky pro ověření bankovního účtu a adresy je to přes 100 000 Kč denně, což už stačí téměř každému.

Hezký den
Vojtěch, Finex.cz

Pavel

Dobrý den, tak bohužel. Jak jsem paní řekl, že nemluvím anglicky, tak se se mnou rozloučila. Zkusil jsem to znova a zeptal jsem se, jestli mohu mít překladatele? Nemohu! Pak se mi snažila říct něco v tom smyslu, že mám zavolat na Coinmate. Nerozuměl jsem! Tolik má dnešní zkušenost. Nevím ,jak to obejit?????.

Ruda Vaněk

Jak je na tom coinmate oproti například coinbase, co je lepší, do čeho mám jít? Chci si tam poslat nějaké peníze když teď crypto kleslo a rozhoduji se mezi temito dvěma, máte nějaké doporučení? Díky!

Magazín Finex

Dobrý den Rudo. Coinmate a Coinbase jsou asi nejlepší volbou pro čechy. Rozdíl je ten, že na coinbase lze platit kartou, ale na coinmate pouze převodem z účtu (v Kč či EUR).

Jednoduše: Na coinmate si pošlete peníze z účtu a až budete chtít, můžete si je směnit za kryptoměnu a tu následně poslat dál, nebo si ji nechat na coinmate účtě. Naopak na coinbase provádíte nákup ihned a to pomocí platební karty s trochu větším poplatkem.

Pro co se rozhodnete je na Vás.

Vojtěch, Finex.cz

Tajak

“We could not process your cryptocurrency operation. Please try again later.”
… tato zpráva se zobrazuje poté, co chci přeposlat BTC z CoinMate do svojí peněženky – verifikační mail dorazí, kód opsán, tlačítko “WITHDRAW” stisknuto …
Toto se mi děje poprvé, možná příliš velký nápor na server (BTC leze nahoru). :-/

Štěpán Petřivý

Ahoj Tajak, já před 2 dny BTC kupoval a posílal – bez problému. BTC máš ale (pravděpodobně) nakoupené, takže ti nic neuteče a zkus, prosím, withdraw za pár hodin/dní. A dej vědět, kdyby něco!

Roman

Ahoj. Ma nekdo zkusnost za jak dlouho penize z CM prepisou na ucet Fio? Tam je to za vteriny…a zpet?

Štěpán Petřivý

Ahoj, pokud máš verifikovaný účet (já mám) tak by to mělo být za 2-4 dny. Už ti peníze připsali? ;-)

romann

Coinmate je super, jediný s čím jsem měl problém je tak debi*** verifikace. Snažil jsem se verifikovat nějak kolem 15 prosince a vůbec to nešlo a podařilo se mi to někde až 3 ledna. Měli tam tolik lidí, že nestíhali, ani ten čas čekání mi to neukazovalo.

Jirka

Dobry den,
na verifikaci jsem se dovolal na prvni pokus. Operatorka neni rodila anglicanka, takze ji je dobre rozumet. A ted to dulezite: Neuznavaji obcanky, aspon ty starsi zelene. Takze to musim zkusit znovu, az budu mit pri sobe pas. Radsi si pripravte dopredu oba doklady.

Štěpán Petřivý

Ahoj Jirko – diky za zpravu. To jsem ani nevedel, ze nekdo zelene občanky ještě má. Ty jsem myslel už musí být všechny propadlé. :-)

Jakub

Nové OP se začali vydávat rokem 2012, tzn. že ty staré tu budou strašit až do roku 2022.

vitek

Pridam me aktualni postredy s CoinMate:
Pred hodinou jsem absolvoval verifikaci. Nejdriv jsem instaloval IDnow Ident aplikaci (na iPhone). Po otevreni potvrdite povoleni webkamery a mikrofonu a zacne to hned volat operatorce. Ta Vas vyfoti (pripadne rekne, ze mate dat mobil vyse apod. kvuli lepsi fotce :)). pak chce vedet, jestli volate skutecne kvuli verifikaci, pak chce fotku OP nebo pasu z obou stran. Pak behem callu chce aplikace potvrzeni Vaseho telefonniho cisla a po potvrzeni Vam ma prijit sms kod, ktery mate do aplikace zadat. Ja musel klikat jeste na link k poslani kodu znovu, protoze napoprve neprisel. Po zadani kodu do aplikace se s Vami operatorka rozlouci. Nutno rici, ze spojeni bylo docela prerusovane, ale po zopakovani otazky jsem operatorce nakonec rozumnel. Zabralo mi to cca 3 minuty, kdyz mate vse po ruce.
Platba pres FIO banku take v pohode, jen jsem se divil, ze u platby nedavate zadny variabilni symbol, ale davate kod do Zpravu pro prijemce. Platba pripsana okamzite. Take je zajimave, ze pri nakupu vetsiho mnozstvi bitcoinu muze probehnout vicero trade obchodu (videt v logu coinmate) a kazdy ma trochu jiny kurz. Duvod je asi ten, ze nikdo neprodava vetsi mnozstvi BTC najednou.
Jo a doporucuji zapnout dvoufazovou autorizaci v nastaveni coinmate, coz posledni dobou zapinam kde se da.

Good luck with trading :)

Štěpán Petřivý

Ahoj Vítku – super, díky moc za shrnutí. A ohledně více obchodů: Jde o to, že ty si nekupuješ btc od coinmate, ale od ostatních uživatelů na coinmate, kteří prodávají – tedy jako na burze. Prakticky pokud chceš koupit na aktuální ceně 10 BTC, a na celé burze budou s touto cenou všichni dohromady chtít prodat jen 5 BTC (budou na této ceně nastaveny limitní příkazy v celkové hodnotě 5 btc) tak samozřejmě musí burza sáhnout i pro BTC prodeje z jiné ceny (té nejbližší) aby celý tvůj nákup “uspokojila”. :-)

Zdenko

Masaker cely coinmate. Psali nejdriv overovani op. Vytocim overovani a jak videli op tak naschle bez slova.
Rikam si ze se overi manzelka. Taky ji tipli, protoze v prvnim kroku overovani jsem zadal ji.
Chci tedy prvni krok zmenit. Odpoved ze musite mit pas. Pas nemam protoze muj op ma uzemni platnost v cele eu.
Jejich jednani je silene. Nikdy vic.

Marek

Ahoj. Zasekl jsem se na verifikaci. Po vyplnenni pov. udaju a kliknuti na video verifikaci stranka, na kterou jsem presmerovan https://go.idnow.de/GWM-FKDHM nejde.. Stejne tak mail supportu. App IDNow mam stazenou, naistalovanlu, jen nevim co presne po spusteni vyplnit pod Ident-Id. Zaroven bych se rad zeptal, jakym zpusobem muzu utrzeny a pripadny vydelany crypto, vybrat v korunach.

Diky

Štěpán Petřivý

Ahoj, návod na verifikaci coinmate připravujeme, brzy vyjde i s odpovědí na tvoji otázku. Jinak vybrat vydělané peníze je snadné. Stačí u brokera znovu crypto prodat za Kč a ty pak pomocí “withdrawal” poslat na svůj bank. účet :-)

Tom

Bude možnost verifikace také v češtině?
Nebo jiným způsobem?
Zatím se mi to nedaří a je nás více z ČR.

Štěpán Petřivý

Ahoj Tome, to bohužel nevím. Bylo by to ale logické, vzhledem k tomu, že přes 80 % uživatelů této firmy je z ČR.

Čáp

Ahoj,
Prosím o radu dneska jsem se chtěl přihlásit na svůj účet na coinmate a psalo mi to že jsem zadal špatný údaje což je blbost, tak jsem chtěl resetovat heslo ale když jsem zadal muj mail tak to taky nešlo. Neměl někdo podobný problém? Mám se smířit s tím že mi účet někdo ukradl i s penězi?

Tess

Ahoj,stalo se mi to same cca pred dvema dny.Byla jsem si jista,ze zadavam spravne heslo,ale nepodarilo se mi prihlasit. Resetovala jsem heslo a neprisel e-mail s resetovacim linkem.Asi jsi taky zjistil,ze to jde jen jednou,pri dalsim pokusu je tam uz hlaska,ze na uvedeny mail byl uz link zaslan.Byla jsem z toho na nervy skoro cely den, psala na support a nic, zkousela to porad dokola a najednou slo znovu zadat email se zadosti o reset a pote dorazil mail do par vterin. Nutno dodat, ze po dalsim dni prisel i mail ze supportu a byli celkem ochotni,ale nastesti uz se mi to mezitim podarilo vyresit.

Štěpán Petřivý

Díky za zprávu Tess. Ještě nutno podotknout, abyste si 100% zkontrolovali, zda se opravdu ke svému účtu snažíte přihlásit na správné adrese – coinmate.io. Může se totiž také jednat o phishingovou stránku, která vám Vaše údaje ukradne. Dejte si pozor!

Štěpán Petřivý

Ahoj Čápe. Jsi si jistý, že vše zadáváš správně? Nemáš třeba 2 emaily? Teoreticky i kdyby ti někdo účet ukradl, nemůže změnit emailovou adresu. Dávej si pozor i na velikost písmen.

Pepa

Ahoj,
dneska jsem chtěl vybrat peníze ale nepřišel mi verifikační email s kódem na seznam.cz. Máte někdo podobné zkušenosti?

skrumky

Ahoj Štěpáne, dá se změnit číslo bankovního účtu, se kterým mám Coinmate účet spojený? Nevíš, kde se to v rozhraní CoinMate aktualizuje? Nechce se mi platit 10 EUR jako deposit fee z jiné banky. Díky za radu!

Štěpán Petřivý

Ahoj Skrumky, nejsem si jistý, ale myslím si, že můžeš vkládat z jakékoli banky. Důležité je, aby byl účet na tvé jméno. Těch 10 EUR fee je za to, když bude jméno odesílatele jiné než tvoje. Strhnou za to 10 EUR a platbu vrátí.

Jirka

Ahoj, nevíte jak jednoduše udělat ověření na coinmate? Neovládám angličtinu.

Štěpán Petřivý

Ahoj, připravujeme na to návod zde do recenze. Brzy to snad bude.

Lukas

Ahoj Štěpáne, podařilo se dát dokupy nějaký návod na video verifikaci pro ty, co nevladnou Aj. Co nás ve videohovoru čeká ? Díky. Lukas

Honza

Zdravím,
zkoušel někdo včera nebo dnes na Coinmate poslat peníze přes FIO? Zatím mi nic nedorazilo, tak hádám, že to tam sypou ručně a pracovat budou nejdřív až v úterý. Nechci jim hned psát na report, určitě tam už mají zpráv dost.

Štěpán Petřivý

Ahoj, už několik týdnů jsem to nedělal. Support psal, že všechny “zaseknuté” transakce, které neproběhnout automaticky, provedou až 2.1.2018. Tak snad. :-) Pokud bys to na účtne neměl ani 3.1. nebo dokonce 4.1., teprve potom bych je kontaktoval.

Honza

Super, díky :-)

Honza

Tak nakonec to přišlo ještě 31. 12. Posílal jsem si teď další peníze z FIO a bylo to tam do 10 vteřin.

Mirek

21.12.2017 Jsem poslal na Coin mate 30000Kč. Do dnes se nepripsali. Od včerejška to řeším přes sport. Odeslal jsem jim výpis z banky o převodu, a fotku transakční historie v Coin mate. Včera se mi ozvali, že už to připsali. Ale ani dnes to tam není. Tak jsem jim psal ráno znovu a už se neozvali. Tak se modlím aby se na to nevykaslali a já nepřišel o 30 tisíc.

Štěpán Petřivý

Ahoj, neboj, určitě se to vyřeší, je to solidní firma. Neposílal jsi to přes FIO banku, že ne? A taky poslal jsi správný kód jako zprávu pro příjemce? Support mají, myslím, do 2. 1. dovolenou. Takže nějak extra rychlé to, bohužel, nebude. To víš, s tím vším, co se teď v krypto-světě děje, mají stovky nových účtů denně a support bych si dokázal představit, že je doslova zahlcený zprávami. Držím palce ale věřím, že vše dobře dopadne.

Mirek

Posílal jsem to z Eqbanky. Zprávu pro příjemce jsem vyplnil správně. Straší mě to, že mi napsali, že s to již připsali. Tak se obávám, že to připsali na jiný účet. Doufám že to nějak vrátí.

Štěpán Petřivý

Ahoj, v tom případě tvoje obavy chápu. Určitě se to nějak vyřeší.

Mirek

Tak už to vyřešili. Paráda ?

David

Ahoj, dá se do bitcoinu investovat dlouhodobě na plus500? mě to vyhodí po dvou dnech, ale já bych si představoval mnohem delší držbu. Případně kde se dají tyto bitcoiny držet dlouhodobě? díky :)

David

Bitcoin Cash*

Štěpán Petřivý

Ahoj, pokud chceš do bitcoinu investovat dlouhodobě, určitě bych si ho koupil přímo na svou peněženku. Brzy budeme vydávat návod. :-)

Lukáš

Ahoj nevíte náhodou co se stalo s coinmatem od rána se hlásí jako vypnutý “Service Unavailable” jsem z toho mírně nervózní. Nikde jsme se nedočetl ani nepřišel email o plánované odstávce.

Štěpán Petřivý

Ahoj,

už dávno vše funguje, podle mě byla jen přetížená síť. :-)

Mikkes

Ja som rozčarovaný hneď na začiatok, snažil som sa overiť si účet na coinmate, avšak služba IDnow akceptuje len pas….to ako vážne ? To že som občanom EU vám je uplne k h…u ! Proste pas, dovi, dopo.

Štěpán Petřivý

Ahoj, já si účet ověřoval přes občanku. Ano, je to sice už několik měsíců zpět, ale stejně by to mělo jít.. To se mi zdá zvláštní, nepřehlédl jsi něco?

Vojtěch

Dnes mi psali mail, že kromě Bitcoin a Litecoin už přidávají i kryptoměnu Bitcoin Cash. ;)

Investor

Bitcoin obdržen, díky

Michal

Dobrý den,
Chtěl bych upozornit, že ani učet u FIO není u coinmate zárukou rychlosti. Peníze se sice v transakcich coinmate objeví okamžitě ale pouze jako PENDING a tím to skončí.Takže na vcasné pripsání do učtu nespolehejte.

Hezký den
Michal

Štěpán Petřivý

Ahoj,

to se mi teda ještě nikdy nestalo – a vkladů přes Fio převod jsem provedl už něco okolo desítky. :-) Tak snad to brzo přijde.

Michal

No momentálně je obchod v háji, penize efektivně zablokované protože nejde s nimi nic. Support nereaguje. Takže asi tak.

Štěpán Petřivý

Ahoj,

můžeš popsat přesně co jsi udělal a kde to ztroskotalo? A taky, jsi verifikovaný? A máš Fio, že?

SP

Vašek

Dneska z fio a pending cely den. Asi je to moc. Porad nic. Support konec. Asi nestihaj, narust ne enormnj.

Štěpán Petřivý

Ahoj, ano, mají spousty a spousty nových klientů každý den. I tak mi ale i před pár týdny deposity procházely ihned. Už je to OK, Vašku?

Vojta

Na této stránce jsem už tak 20x koupil a prodal bitcoin, musím doporučit ;) Jen ta verifikace je občas na prd, trvá to… Ale jinak obchody super rychlé, kurz super

Lukáš

Dobrý den,

dnes jsem zaslal na Coinmate.io nějaké peníze, zhruba kolem 16hod. Mám ČSOB, peníze tam ani po 3.hodinách nejsou. Platbu jsem zadal správně, několikrát jsem kontroloval. Z mého bankovnictví se peníze odečetly, ale na Coinmate účet nedorazily. Je to normální jev, nebo by transakce neměla trvat takhle dlouho?

Děkuji.
Hoffmann

Štěpán Petřivý

Ahoj Lukáši. Nejsem si 100% jistý jestli vůbec platby z ČSOB přijímají. Až to zjistím, napíšu to do recenze. Každopádně převod je vždy poměrně pomalý, pokud nemáš fio banku (což doporučuji), klidně se může stát, že se peníze připíšou až v úterý. Pokud by ale v úterý na účtě nic nebylo, začal bych to řešit.

Lukáš

Ahoj Štěpáne,

peníze tam naskočily druhý den, takže vše v pořádku a navíc celkem rychle reagují na supportu.

Děkuji.

Štěpán Petřivý

Ahoj, super. Jo, jsou dobří. :)

Zobrazit celou diskuzi (140)

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Nahrávaný obrázek
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo