Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové burzy » Coinmate

Coinmate.io - Recenze, zkušenosti, návod na nákup

Bonus za registraci u Coinmate až 500 Kč. Více info v recenzi.
Základní informace o Coinmate

Možnost obchodovat

Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP, Cardano, Solana

Další poplatky

Až 0.35 %

V češtině?

Ano

Coinmate.io je první česká kryptoměnová burza fungující již od roku 2014. Její zakladatelé jsou Roman Valihrach a Daniel Houška a ačkoli firmu původně založili v Anglii, nyní sídlí v Česku. Pokud chcete koupit Bitcoin, Litecoin či jiné kryptoměny, Coinmate představuje jednu ze spolehlivých firem, kde nákup provést.

Máte-li strach o své finance, zde se bát nemusíte. Coinmate na trhu rozhodně patří mezi jednu z těch bezpečnějších voleb, a to hlavně pro pokročilejší uživatele, kteří se vyznají v složitějších platformách a nedělá jim problém projít KYC procesem.

Přesvědčte se o tom sami v této Coinmate recenzi, kde vás s touto firmou podrobně seznámíme. Podíváme se na to, jaké jsou zde poplatky pro nákup, jak probíhají vklady a výběry peněz, co na směnárnu říkají ostatní lidé a mnohem více!

Obsah recenze Coinmate

1.Rychlý úvod do Coinmate2.BONUS: Získejte od Coinmate 500 Kč zdarma!3.Platforma CoinMate4.Vklad a výběr peněz5.Poplatky u Coinmate6.Verifikace Coinmate účtu7.Obchodování s pákou8.Vaše zkušenosti s Coinmate (komentáře)

Rychlý úvod do Coinmate

Nákup kryptoměn u Coinmate probíhá poměrně jednoduše, ale je třeba se v celém systému zorientovat, obzvlášť pokud jste v celém krypto-světě začátečníci.

Pro nákup kryptoměn u Coinmate je nejdříve třeba se zaregistrovat, svůj účet verifikovat, zabezpečit pomocí 2FA a poté převést na svůj registrovaný účet peníze.

Teprve poté můžete provést nákup v platformě Coinmate a nakoupené kryptoměny si buď poslat na svoji vlastní peněženku, nebo držet přímo na účtu u Coinmate.

Stejně tak, pokud chcete tyto kryptoměny prodat, stačí si je na váš Coinmate.io účet poslat např. z jiné burzy nebo peněženky, směnit je za české koruny nebo eura dle aktuálního kurzu a zažádat o výběr na bankovní účet.

BONUS: Získejte od Coinmate 500 Kč zdarma!

Nakupte přes Coinmate kryptoměny v hodnotě alespoň 1 000 Kč a na vašem obchodním účtu se automaticky objeví bonus ve výši 500 Kč zdarma.

Jediné, co je pro získání bonusu třeba, je registrovat se přes zelené tlačítko v recenzi na těchto stránkách. To naleznete třeba hned níže:

Coinmate logo

Coinmate

★ 86 %

Bonus za registraci u Coinmate až 500 Kč. Více info v recenzi.

Platforma Coinmate.io

Coinmate je kryptoměnová burza, která nabízí 2 druhy webových platforem, přičemž každá z nich platforem má trochu jiný záměr.

Platforma jejich burzy je oproti konkurenci lehce zastaralá, ale svoji funkci obchodování plní dobře, což je nejdůležitější. Někomu zase naopak může naprosto vyhovovat.

První platforma (burza), kterou můžete vidět na obrázku níže, je pro začátečníky poměrně složitá. Do burzy se dostanete tlačítkem Trade.

Můžete si zde nastavit limit či market order na nákup a prodej kryptoměn za předem stanovené ceny. Jaký je mezi těmito příkazy rozdíl?

 • Market order – nejjednodušší příkaz
  Díky tomuto příkazu lze ihned nakoupit anebo prodat danou kryptoměnu za momentálně nejvýhodnější dostupnou cenu na trhu. Objednávka se na burzu odešle hned a tam je spárována s nejvýhodnější protinabídkou. Pokud tedy nechcete dlouze čekat na "lepší cenu”, která by ani nemusela přijít, využijte příkaz MARKET, který je zpracován ihned.
 • Limit order
  Naopak u příkazu typu LIMIT máte možnost nastavit si konkrétní cenu, za kterou chcete určité množství kryptoměny koupit anebo prodat. Platforma příkaz přijme a zařadí do tzv. order book. Tam bude příkaz čekat, až některý obchodník bude s vaší nabídkou souhlasit a směnu mezi vámi vytvoří. To se může stát do pár minut, ale příkaz se také nemusí vyplnit nikdy – záleží na vámi zadané ceně a pohybu cenyv budoucnosti.

Kromě toho na pravé straně obrazovky vidíte všechny čekající příkazy (tedy orderbook) vaše poslední nákupy či prodeje.

platforma bitcoin burzy coinmate.io
Platforma burzy Coinmate.io

Pokud patříte mezi nováčky a plánujete nakoupit své první kryptoměny, je pro vás platforma burzy Coinmate zbytečně složitá.

Druhá platforma, kterou Coinmate poskytuje, pro vás bude mnohem vhodnější.

K ní se dostanete tlačítkem BUY/SELL. Pokud chcete nějaké kryptoměny nakoupit, zvolte Quick buy (rychlý nákup) a pokud prodat tak Quick sell (rychlý prodej).

Dále zde pak naleznete pouze políčko pro částku, za kterou chcete nakoupit či za kterou chcete kryptoměny prodat a tlačítko CONFIRM (potvrzení).

Kliknutím na tlačítko potvrzení se automaticky, podle aktuálního kurzu, provede obchod a to bez nutnosti jakkoli sledovat graf či vybírat mezi limit/market ordery a nahlížet do orderbooku.

Jednoduchá platforma pro nákup kryptoměn u coinmate
Jednoduchá platforma pro nákup kryptoměn u Coinmate

Nákupu či prodej je v této platformě proveden během pár vteřin a instantně na aktuální ceně.

Vklady a výběry na Coinmate

Jak do a z platformy Coinmate dostat peníze? Vklady a výběry lze provádět hned několika způsoby.

Vklad

Pro vklad peněz na Coinmate můžete využít bankovní převod z účtu v korunách či eurech, nákup přímo přes platební kartu a nebo převést koruny přes platformu GoPay, se kterou Coinmate spolupracuje.

Na Coinmate ale samozřejmě můžete vložit i podporované kryptoměny, které byste třeba chtěli prodat.

Výběr

Pro výběr můžete použít bankovní převod, který můžete znovu provést buď v korunách nebo v eurech. Výběr převodem ale Coinmate schválí pouze na účty, ze kterých jste v minulosti provedli vklad a tím jste ověřili jejich vlastnictví.

Výběr z CoinMate převodem Kč na účet
Výběr z Coinmate převodem Kč na účet

V případě, že jste si kryptoměny koupili a chcete si je vybrat do své vlastní peněženky, můžete samozřejmě provést i to.

Kompletní přehled metod pro vklad a výběr a příslušné poplatky naleznete níže. 

Je dobré také předem zmínit, že je třeba si na svém účtu nastavit dvoufaktorovou autentizaci, která je pro výběry vyžadována.

Vklady a výběry jsou zatíženy menšími poplatky:

 • Při vkladu i výběru převodem eur zaplatíte vždy 1 EUR za transakci.
 • Při nákupu kryptoměn přes kreditní kartu od společnosti VISA zaplatíte 1,9% poplatek, při použití karty od společnosti MasterCard 2,9% poplatek.
 • Při výběru CZK zaplatíte poplatek ve výši 1 EUR, vklad CZK je ale zdarma.
 • Při výběru kryptoměn zaplatíte poplatky síti, jejich výši naleznete v tabulce níže.
Poplatky za vklady a výběry na Coinmate
Poplatky za vklady a výběry na Coinmate
Zdroj: coinmate.io

Poplatky za vklady a výběry tedy, jak sami vidíte, nejsou nijak vysoké, i v rámci transakcí přes platební kartu. Pokud chcete investovat už jen pár tisíc korun, tak bychom se nebáli říci, že jsou zanedbatelné.

Poplatky u Coinmate

Kromě poplatků za vklady či výběry je nutné zmínit, že poplatky u Coinmate zaplatíte také za obchodování jako takové. To je u směnáren a burz běžná praxe.

Poplatky za obchodování u Coinmate - maker a taker fees
Poplatky za obchodování u Coinmate – maker a taker fees
Zdroj: Coinmate.io

Pokud nejste žádný velký obchodník (měsíční obrat, který na vašem účtu uděláte, je nižší než 10 000 EUR, v době psaní článku tedy asi 250 000 Kč) pak za každý obchod zaplatíte mezi 0,3 – 0,35 % v závislosti na tom, zda provádíte obchody typu LIMIT nebo MARKET.

Při obratu nad 10 000 EUR ale pod 100 000 EUR už zaplatíte poplatek pouze mezi 0,15 – 0,25 %, ale i to je na takto vysoký zobchodovaný objem celkem hodně.

Pro porovnání: na burze Binance je základní velikost poplatku 0,1 % a tento poplatek je možné ještě snížit.

Verifikace Coinmate účtu

Důležitá věc, kterou je třeba zmínit ještě před tím, než u Coinmate začnete obchodovat, je verifikace.

Níže naleznete tabulku s danými stupni verifikace a limitů. Zde je vidíte, pro co a jaký typ verifikace je potřeba. Pokud chcete mít odemčené vše (limity a metody pro vklad a výběr), musíte verifikaci dokončit kompletně až do třetího stupně.

coinmate cz verifikace a limity
Tabulka limitů pro jednotlivé typy účtů dle úrovně verifikace (Coinmate)

Jak vidíte z obrázku výše, na Coinmate existuje prakticky 5 typů účtů a liší se tím, jaké částky a jakým způsobem lze vkládat či z účtu vybírat:

 • Anonymní registrace: Vklady a výběry pouze v kryptoměnách. Převody mezi CZK a krypto jsou ale povoleny.
 • Ověřeno osobními informacemi: Vklady a výběry jsou možné v kryptoměnách.
 • Ověřeno pomocí aplikace: Je třeba si pomocí jejich aplikace zavolat s operátorem, který potvrdí, že jste opravdu tím, za koho se vydáváte. Připravte si občanský průkaz. Pokud se takto ověříte, můžete na účet vkládat a vybírat i v českých korunách klasickým bankovním převodem. Bohužel je hovor v angličtině a nemůžete mít tlumočníka.
 • Ověřeno dokumenty: Tak jak je zvykem u většiny online obchodních platforem, i zde můžete zaslat fakturu + fotografie občanského průkazu pro zvýšení limitů.
 • Individuální limity: Pro dosažení tohoto účtu je třeba vytisknout, vyplnit a odeslat dvoustránkový KYC formulář, na kterém popíšete vaše zkušenosti s obchodováním, plánované množství peněz, které si chcete nahrát na účet, atp. Díky tomuto ověření můžete provádět operace až ve výši 2.5 milionu Kč měsíčně.

Jak verifikace probíhá (video zde)

Verifikace na IDnow (coinmate cz)
Verifikace na IDnow

Verifikace na Coinmate probíhá přes službu třetí strany – IDnow. Budete si muset stáhnout aplikaci ID Now, ale vše je poměrně jednoduché.

Po registraci na Coinmate je po vás verifikace požadována z výše zmíněných důvodů (limity a celkové možnosti). Verifikace vám umožní nakupovat kryptoměny a dělat vklady a výběry, jak se vám zalíbí. Verifikace je vyžadována ze zákona a mimo jiné slouží proti praní špinavých peněz, není možné se jí nějak vyvarovat.

K verifikaci je každému přidělen tzv. verifikační kód, který potom do již zmiňované mobilní aplikace IDnow zadáte, čímž zabezpečeně spárujete ověření na Coinmate se službou třetí strany IDnow.

Je potřeba mít u sebe pas či občanský průkaz, který vyfotíte a tím prokážete, že opravdu jste člověk, za kterého se vydáváte. Poté ještě musíte udělat selfie, neboli namířit kameru na sebe sama, a pomalu naklánět hlavu.

To je vše.

Obchodování s pákou

I když je tato firma tak trochu burzou, bohužel nelze u Coinmate obchodovat s finanční pákou. Jedná se hlavně o zprostředkovatele prodávání a nakupování kryptoměn. Na obchodování s pákou jsou tu jiní brokeři a kryptoměnové burzy.

Přitom obchodování s pákou není nic složitého, jako by se na první pohled mohlo zdát. Broker vám jednoduše nabídne obchodovat několikanásobně větší objemy, než byste s vašimi penězi momentálně byli schopni. Máte na vašem obchodním účtu 10 000 Kč a máte nastavenou páku na 1:10? Pak můžete vstupovat do obchodů stejně velikých, jako kdybyste na účtu měli 100 000 Kč. Vaše výdělky tak potenciálně budou 10x větší.

Nevýhoda, která bezesporu stojí za zmínku, je: Stejně tak jako vaše výdělky mohou být mnohokrát větší, tak mohou být větší i vaše prodělky. Tak funguje pákový efekt.

Od března 2018 je již možno kryptoměny u brokerů obchodovat pouze s maximální pákou 1:2. To kvůli nejnovějšímu nařízení ESMA, které má za cíl ochránit investory před možnou ztrátou. Bohužel také ale i před možným ziskem. Burzy však stále nabízí mnohonásobně vyšší páku, například BitMEX burza vám nabídne až 1:100.

Brokeři, kteří umožňují obchodovat kryptoměny s pákou

Favorit redakce
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
 • Nákup a prodej akcií a ETF bez poplatku
 • Dobrá zákaznická podpora v češtině
 • Při obchodování menších objemů jsou větší poplatky (kromě akcií a ETF)
 • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo

eToro

★ 90 %

U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Plus500 logo

Plus500

★ 84 %

U 86 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Naše hodnocení Coinmate

Co se týče našich zkušeností s touto firmou, tak ačkoli jsou zejména z let 2017 a 2018, vždy byly kladné. S Coinmate jsme nikdy neměli jediný problém, a to ať už se bavíme o obchodování nebo vkladu a výběru peněz.

A protože od začátku roku 2022 se v Coinmate pustili do velké restrukturalizace, věříme, že se od té doby vše posunulo k lepšímu.

Doufáme, že vám naše Coinmate recenze líbila a pokud byste měli jakýkoliv dotaz, tak se nás můžete zeptat níže v komentářích. Děkujeme.

Další informace

Přívětivost pro Čechy 75%
Přívětivost platformy 80%
Poplatky 90%
Dostupné možnosti 90%
Registrace a verifikace 90%
Důvěryhodnost značky 90%
86 %
2. místo
Skvělá burza
Coinmate je stabilně fungující společnost, která přijímá vklad v českých korunách a nabízí jak pokročilou obchodní platformu, tak i jednoduchou směnárnu.
 • Český bankovní účet a obchodování v CZK
 • Nízké spready
 • Jednoduchá platforma
 • Relativně malý výběr kryptoměn
 • Kromě nákupů a prodejů nenabízí žádné nadstandardní funkce či služby

Více informací o Coinmate

Jméno firmyCoinmate
Hlavní výhodaPokročilá směnárna
Webová stránkawww.coinmate.io
V češtině?
Dohled ČNB
Sídlo společnostiLondýn, Anglie
Minimální vklad100 Kč
Minimální obchod50 Kč
Zákaznická podporaAno, emailem v češtině. Je ale poměrně pomalá.
Počet aktiv7
PákaNenabízí páku
Další poplatkyAž 0.35 %
Metody vkladuKryptoměny, Bankovní převod, Gopay, Platební karty
Metody výběruKryptoměny, Bankovní převod
Měna účtuKč, EUR, Kryptoměny
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Možnost obchodovatBitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP, Cardano, Solana
Podporované kryptoměnyBitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP, Cardano, Solana

Ohodnoťte společnost Coinmate


Diskuze k článku 206
Matěj Stolárik

Mám dotaz. Při verifikaci jsem musel nafotit občanku přes webovou stránku v mobilu. Coinmate píše že ověření provádi iDentify. Poté to pomě ještě chtělo druhý doklad jako je řidičák nebo pas. Je tento postup v pořádku? A je bezpečný když se má nafotit občanka i pas přes web na který mě Coinmate nasměroval?

Matouš Vondrák
Odpověď na Matěj Stolárik

Dobrý den, Matěji,

ano, tento postup je v pořádku. Je běžné, že po vás kryptoměnové burzy či směnárny vyžadují ověření identity skrze dva doklady totožnosti, někdy budete muset dodat i výpis z bankovního účtu či dokument prokazující adresu vašeho pobytu. Kryptoměnovým platformám tuto povinnost udává zákon, přesněji řečeno evropské AML regulace proti praní špinavých peněz.

Burzy si toto běžně nezařizují samy, ale delegují to na profesionální společnosti, které identitu zákazníků pro burzy ověří. I odesílání přes jiný web je tedy naprosto v pořádku, pouze si ověřte, že vás na třetí stranu burza Coinmate odkazuje ze svých vlastních stránek – https://coinmate.io/.

Lukas Pekara

Kolegovi zablokovali moznosti vyberu (crypto aj eur) bez vysvetlenia.
Neexistuje cislo / email, kam sa da dovolat / napisat.

Ticket na support bez reakcie.
To ako vazne? Takto sa to robi?

Portál Finex.cz
Odpověď na Lukas Pekara

Dobrý den, Lukáši. Děkujeme za komentář. Tento problém jsme zatím nezaznamenali. Je pravda, že v posledních týdnech u CoinMate probíhají velké změny a je možné, že se jedná o nedorozumění. Doporučujeme kontaktovat je přímo na jejich podporu, případně nás ještě napadá využít jejich oficiální Discord.

Bc. Adam Vávra

Za sebe hodnotit nebudu, ale známá má celkem problémy s Coinmate, včetně pozdních příchodů plateb, což je u volatilních kurzů dost problém (třeba i dva dny, než přijdou peníze). Podobně je problém s nákupy (Ethereum vůbec nešlo nakoupit, BTC musí často refreshnout stránku, než se podaří).

Petr

Mám za sebou velmi špatnou zkušenost s COINMATE. Zobchodoval jsem u nich větší částku a až ex-post jsem si všiml, že mi nabídli o 20% horší kurz než u COINBASE. WTF a když to reklamuju tak se ještě tváří jako, že to je normální.

Dan

Podle ceníku Coin Mate se za výběr Bitcoinu platí poplatek 0.00027 BTC. Při současné ceně 65 000 USD je to skoro 400 Kč. Chápu správně, že pokud si koupím BTC za 10 000 Kč, zaplatím jen za převod BTC do peněženky 400 Kč? To jsou 4%!

Portál Finex.cz
Odpověď na Dan

Dobrý den, Dane. Poplatky kryptoměnovým sítím jsou bohužel neúprosné a je nutné je platit, jinak transakce v sítích jednoduše provádět nelze. Více informací naleznete například v našem článku: Poplatky u kryptoměnových transakcí – jak fungují? Kolik se za převody bitcoinů platí?. To, jaké poplatky si účtuje CoinMate nebo jiné burzy, to bohužel nejsme schopni potvrdit ani obhájit. Z naší zkušenosti se tyto poplatky často mění.

Dan

Dobrý den, chtěl bych jen info, že CoinMate začíná najíždět v češtině.

Portál Finex.cz
Odpověď na Dan

Dobrý den, Dane. Máte pravdu, před pár týdny se CoinMate rozhodli celý systém přepracovat do češtiny. Za to mají od nás určitě palec nahoru!

Marta

Dobry den, minuly tyzden som si zalozila ucet u coinmate poslala sumu 20000kc a to premenila na ETH, potom si to zadala ako withdrawal na zaslanie do penazenky metamask. Bohuzial od soboty je ta transakcia pending… support viacmenej nereaguje… ked dam ikonku kos tak sa mi tie eth vratia spat na ucet? Neviete poradit co v takomto pripade robit? Dakujem

Mates

CoinMate nedoporučuji, je to největší odpad, co znám! Potřeboval jsem si někam poslat nĚjaké drobné v ETH.
Pošlu si peníze na coinmate 1000Kč a čekám do druhého dne!
Pak chci poslat všechny ETH na jednu adresu a:
1. NEJDE TO, píše mi to “Due to security reasons, crypto withdrawals are limited after each bank deposit. You will be able to make your crypto withdrawal at Mon, 23 Aug 2021 14:28:19 GMT, thank you for understanding.”
Dneska je pondělí 23 a je 14:50 a i přesto nic odeslat nejde!!!!!!
2. Poplatek za převod do peněženky je snad špatný vtip?!, chtějí si strhnout šílených 18%!!!! Tak to už je váže silný kafe a lichvářský ojeb první kategorie.

Doporučuji se CoinMate obloukem vyhnout, je to vydřidušský odpad!!!!!!!!

Ladislav Cyprich

a ja platom len 3 % z toho co vzberem pouzivam na to inter.banku.A kupovat BTC v teto dobe je blbost vztvoril som si tabulku takze viem co mam kupit a kedysa mi to oplati predat

Marek

Coinmate – založení účtu a následné navýšení limitu je rychlé, spárujete-li k účtu Trezor (nejlevnější model One je cca 1500Kč). Poté se lze přihlašovat do Coinmate jedním klikem myši. Příjemné.

Graf je velmi nevzhledný (v porovnání s TradingView).

Obrovskou nevýhodou je ztracená spolupráce s tuzemskou FIO bankou.
Alternativa GoPay nabízí jen převod Kč do Coinmate a to ještě s technickým omezením (nyní tuším 150 tisíc Kč měsíčně).
Peníze v Kč zpět do své banky přes GoPay však nedostanete – to lze provést jen SEPA platbou, kdy převodem Kč/Euro tratíte.

Poplatek za nákup BTC je v případě limit order 0,3%. Převod na peněženku závisí na vyřízení sítě, tento měsíc byl ekonomy převod i za 7Kč (víkend).

Coinmate účet je velmi vhodný pro spoření v malých částkách např. do BTC, kdy nakoupíte a následující den provedete převod na peněženku.

Jan

Dobrý den, koupil sem na coinmate.io BTC za 20.000 Kč. Z detailu transakce jsem se ale dozvěděl, že se BTC převádí poze za 16.000. Zbytek jako by zmizel. V FAQ psali že tam může být poplatek ale takový? Samozřejmě přímo na TRANSFER stránce žádné upozornění. Transakci jsem zrušil, ale to mi vzalo ještě víc peněz takže aktuálně tam mám 15.500 Kč. Co jsem psal na support tak jsem zatím dostal jenom jednu zprávu, že transakci můžu klidně zrušit a nebudu platit žádné fee. Mimochodem zprávu si ani nelze zobrazit celou, protože to ukazeje “page not exist”. Nedokážete poradit co s tím prosím?

Portál Finex.cz
Odpověď na Jan

Dobrý den, Jane. Bohužel bez konkrétních informací a výpisu z účtu nejsme schopni odhalit problém. Ale můžeme už předem říci, že problém určitě nebude v poplatku. Možná jste vytvořil limitní objednávku se špatně nastavenou cenou?

Vít
Odpověď na Jan

A zrušil jste transakci jakým způsobem ? Kliknutím na ikonu koše vpravo ?

Martin

Dobrý den, jak se již zde psalo, tak momentálně nejdou czk převést na účet v bance. Jaký spolehlivý, nejlépe v češtině si mám zvolit trezor pro uložení a následný převod kryptomény.

Děkuji Martin

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den, Martine. Popravdě úplně nerozumíme Vaší otázce. Pokud to ale správně chápeme, hledáte spolehlivou kryptoměnovou peněženku, kam si necháte poslat BTC z coinmate, abyste je mohl později prodat někde jinde, je to tak? Pak doporučujeme samozřejmě nejbezpečnější Trezor Model T (hardware peněženka), nebo třeba mobilní peněženku Coinomi.

John

Coinmate určitě nedoporučuji. Schvalovací proces víc než na týden.. ověření občanky přes externí aplikaci ok ale pak chtějí stejně naskenovat občánku a poslat přílohou.. docela mi to smrdí .. firma Slovenska a v obchodním rejstříku nevidíte ani majitel… Ale jak jsem psal na začátku nejvíc mi vadí ta šílená čekací doba víc než týden

Nicol

Zdravím, chcem sa spýtať čo mám spraviť v prípade keď som sa vydala a tým pádom sa mi zmenil názov účtu a coinmate mi neprijal vklad tak mi ho už 3 dni posielajú naspäť (čakám snáď príde)… A neviem ako si mam poslať kam peniaze ktoré mam uložené v coinmate… Keď účet sa vola inak. Dalo by sa to nejak že na iný coinmate priateľov napríklad.. Alebo na môj nový otvorený účet s novým menom.
Ďakujem za každú radu

Vasek
Odpověď na Nicol

Napiste jim radsi na support, urcite Vam radi poradi.

Vasek

Ohledne poplatku, uvadite pouze taker fee 0.25%, ale co ted koukam, tak poplatky jsou taker fee 0.35%, maker fee 0.3%. Coz je proti treba Binance s 0.1/0.1 3x vic.

Portál Finex.cz
Odpověď na Vasek

Dobrý den, Vašku. Máte pravdu, info v recenzi bylo už maličko zastaralé. Momentálně platí ty poplatky, které uvádíte ve svém komentáři. Děkujeme za upozornění – informace v recenzi jsme upravili.

Honza

Dobrý den,
coinmate jsme si vybral jako platformu kvůli nízkým poplatkům. Nedávno jsem si bitcoin chtěl převést do peněženky a vyskočil na mě poplatek 0.00031 BTC. Pravděpodobně změnili ceník a rozhodně už to není výhodné, jak to bylo dříve. Mohli by jste aktualizovat i ceník ve vaší recenzi.

Honza II
Odpověď na Honza

Ano rikal jsem si to same. Vyber BTC, tedy predpokladam, ze se jedna treba o prevod do vlastni penezenky uvadite 0.00045 BTC, nebo Honza tady pise 0.00031 BTC. Oboji je skandalni. Pokud se bavime o tom, ze BTC ma dnes hodnotu treba 1 milion, tak je poplatek (jeslti teda dobre pocitam) 450 Kc. A platit za BTC v CZK, tak to vas jeste oberou na prevodu men. Jako palec dolu!

Vlčice

Dobrý den,
provedla jsem na coinmate nákup bitcoinu a nyní bych si jej ráda převedla do peněženky. Oproti zde uváděným informacím, výběr bitcoinu je zpoplatněn a možný pouze do Trezoru.
Je tento poplatek fixní či se odvíjí od velikosti obnosu? Je možné bitcoin zaslat i do coinomi?
Díky

Portál Finex.cz
Odpověď na Vlčice

Dobrý den, z CoinMate byste měla být schopna poslat BTC na libovolnou adresu, tedy nejen do Trezoru, ale i do jiných peněženek. Poplatek je fixní (neodvíjí se od velikosti výběru), ale mění se dle aktuální situace v BTC síti. Pokud je síť zahlcená a spousta lidí provádí transakce, poplatky jsou zpravidla vyšší, aby byly transakce zpracovány co nejrychleji.

Petr

Dneska jsem si chtěl poslat btc do peněženky a dostal jsem zprávu jako kolega níže. Due to security reasons, crypto withdrawals are limited after each bank deposit. Přijde mi to neuvěřitelný a nechápu, jakej důvod todle má.

1lomeno3

Kurz se mi zde opravdu jeví jako nevýhodný, viz nyní, kdy vidím cenu cca 720k za 1TBC oproti např. Revolutu, kde je cena cca 700k.

Mates
Odpověď na 1lomeno3

Tak u Revolutu je spread cca 25%. Teď jsem smněňoval crypto na kč a dívám se, že jsem měl hned cca -7000Kč za transakci :-( Je tam poplatek 1,5% ale ne z rozdílu koupě/prodej ale z CELÉ částky! Bacha tedy na to.

Co se týká cionmate, tak tam bych si i něco koupil, ale zas mě odrazuje, že mi napsali, že mám limit pouze 25 000 Kč, za to nic skoro nekoupím, když BTC stojí cca 700 K.
Poradí někdo, jak u Coinmate navýšit limity?

Pavel

Dobrý den.
Můžete mi prosím upřesnit co přesně na Coinmate nakoupím? Pokud např. nakoupím za 15.000,-Kč při kurzu 11039,5, Nakoupil jsem a budu mít připsáno 1,35875719 BCH. To ale neznamená, že koupím 1,35 BCH, hodnota 1 BCH je daleko vyšší. Co bych tedy vlastně koupil? A pokud si to převedu do Bitcoinové peněženky, kolik BCH tam budu mít?
Děkuji moc za vysvětlení.

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Dobrý den, u Coinmate kupujete opravdové kryptoměny. Možná jste si jen popletl rozdíl mezi BTC a BCH – je to možné?

Martin

Před necelými 14 dny došlo k vykradení mého účtu u Coinmate, docela vysoká částka peněz – zloděj na mém účtu, jak se ukázalo, nerušeně hospodařil skoro celý den, stovky operací. Řešení v nedohlednu, poslali mi výpis pohybů na účtu a nazdar. Předali zprávu, že se mám obrátit na policii. Když jsem proti tomu protestoval, zablokovali mi navíc IP adresu abych se nemohl na jejich stránky více přihlásit. Komunikace s podporou mizerná. Předávám věc právníkovi a budu kontaktovat i média, je- li tu též někdo poškozený, ať se na mě obrátí, můžeme spojit síly. [email protected]
Firmu rozhodně nedoporučuji!
Abych byl upřímný, ze začátku to docela šlo, ale za poslední měsíce se celá platforma zhoršuje, časté pády, stránky mimo provoz.

Martin
Odpověď na Martin

Dobrý den, Martine,
také mám vykradený účet na této platformě , také dost peněz, už je to více jak rok. Neměli v té době ani dvoufaktorové ověření. Na reakce v češtině neodpovídají, přestože majitelé jsou Češi. Psal jsem tedy v Aj, předal jsem případ policii, šance mizivá. Připojím se k Vám

Marek

Nedá se nějak nastavit, aby mi od Coinmate došlo upozornění třeba na email, když se provede zadaný stop order?

Portál Finex.cz
Odpověď na Marek

Dobrý den, Marku. Bohužel o této možnosti nevíme, pravděpodobně ji Coinmate zatím nenabízí. Nicméně je možné si u Coinmate vytvořit upozornění na pohyb ceny na danou hodnotu, takže pokud si nastavíte upozornění na stejnou cenu, na které máte svůj order, tak by to mělo fungovat dostatečně dobře. :-)

Martin

Ahoj, ve směnárně CoinMate jsem si chtěl převést koruny na svůj český bankovní účet. Už je to pět dnů a peníze stále nedorazily. Máte někdo podobnou zkušenost? Nevíte prosím, v čem by mohl být problém?

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den, CoinMate už bohužel výběry v CZK poměrně dlouhou dobu nenabízí – někde tedy musí být chyba. Peníze vám z účtu zmizely?

Pravděpodobně to budete muset udělat tak, že si své CZK přeměníte na EUR a až potom vám to půjde přes SEPA platbu z účtu vybrat.

Napište nám více informací, rádi vám s celou věcí poradíme.

Přeji hezký den.

1lomeno3
Odpověď na Portál Finex.cz

Nevíte, zda se plánuje přidat podpora pro převod do CZ banky? To byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem se pro coinmate rozhodnul, nyní uvažuji o odchodu.

Portál Finex.cz
Odpověď na 1lomeno3

Dobrý den, nemůžeme mluvit za Coinmate, ale pravděpodobně to v plánu je, nicméně určitě se jedná o složitější problém, než by si někdo možná představoval. :-)

Zobrazit další odpovědi (1)
Peter

Dobrý den, chtěl bych se zeptat kde by se dal na stánkách burzy Coinmate zjistit stav čerpaní limitu pro obchodování ?(přiznaný limit pro obchodování 10000/5000 EUR Měsíc/den). Jaké operace se do čerpání tohoto limitu zahrnují?

Portál Finex.cz
Odpověď na Peter

Dobrý den, aktuální stav limitů si myslím, že vidět nelze. Lze si to ale samozřejmě spočítat. Když vím, že mám například 2 000 EUR na den, tak se orientovat podle toho.

Do limitů se nezahrnují krypto transakce ani trading jako takový. Limity platí pro vklady i výběry ve FIAT.

Pokud však potřebujete větší limity, není problém podstoupit další level verifikace (pokud nemáte všechny), nebo napsat na support (jaké limity byste si představoval) a oni vás individuálně posoudí a na základě toho vám mohou podstatně navýšit limity.

Přeji hezký den.

Matt

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li je bezpečné se verifikovat pomocí občanského průkazu, nemusím se obávat zneužití ze strany IDnow, nebo CoinMate?

Portál Finex.cz
Odpověď na Matt

Dobrý den, Matte. S trochou nadsázky je možné říci, že o stoprocentním bezpečí není možné mluvit nikdy. Nicméně je pravda, že za několik let se nestalo, že by z CoinMate či IDnow nějaká data o jejich uživatelích unikla.

David

Poslední dobou velmi špatná funkčnost celé platformy. Mnohokrát denně se ukáže hláška Error. Převod vkladu (přestože sami uvádějí cca 15 minut z oveřeného účtu) trvá hodiny. A jako vrchol všeho mi dají ban bez jakéhokoli důvodu. Neuvěřitelné. NEDOPORUČUJI. Vyberu si peníze a jdu jinam.

Portál Finex.cz
Odpověď na David

Dobrý den, sami jsme problémy s přístupností platformy v posledních dnech zaznamenali. Dle našeho názoru je lepší alternativou burza Binance. Pokud však chcete jednoduchost, můžeme doporučit i naši vlastní směnárnu Finex.cz :-)

Jozin_z_Bazin

Dobrý den,
chci se zeptat pokud bych chtěl jenom občas nakoupit jako investici
nějakou kryptoměnu, jako na příklad bitcoin, jakou softwarowou
peněženku by jste mi doporučili ?
Nechce se mi kupovat hardwarová, protože to je zase investice navíc.
Když bych nakoupil i jinou kryptoměnu, jak bych jí potom přeměnil zpátky na CZK ?
Na příklad na bitcoin jsou “bankomaty”, ale jak je to s dalšími kryptoměnami.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jozin_z_Bazin

Dobrý den, v tom případě bych Vám doporučil mobilní peněženku Coinomi. Prodat kryptoměny je snadné, viz náš článek Jak prodat kryptoměny. :-)

Ferme

Poplatky rozhodně nejsou malé. Dnes jsem přesouval Eth za 300kč do peněženky a chtěli 6,84€ což je víc jak půlka celkové částky. Prostě zlodějina… Ve finále lepší koupit v předražené SimpleCoin, kde si vzali z celkové částky “jen” třetinu

Portál Finex.cz
Odpověď na Ferme

Ferme, bohužel se zde nejedná o vyloženou zlodějinu ze strany Coinmate. Poplatky v ETH síti jsou vysoké samy o sobě a odvést je musíte vždy. Bohužel aktuálně nemá smysl posílat si takto malé částky, protože kvůli vysokému zájmu o DeFi apod jsou sítě přeplněné a je třeba s dalšími transakcemi ve výši poplatků “soupeřit”.

Oldřich
Odpověď na Ferme

dobrý den, chtel jsem u coinmate pouze koupit bitcoin a hned si ho poslat na peněženku. Nakoupil jsem za 500kč a poplatek za přeposlání na peněženku je 125kč, což mi příjde jako nehorázná částka v porovnání kolik chci vybrat. Muj dotaz zní, jestli je to vždy 125 kč za přeposlání a mam radeji počkat až budu mít více btc a pak až přeposílat, nebo jsou ty poplaty takhle vysoké v procentech ? Když bych časem nakoupil více btc a měl platit stejná procenta poplatku¨, tak mi to přijde taky jako pěkná zlodějina…

Portál Finex.cz
Odpověď na Oldřich

Dobrý den, jedná se o mírně zvýšený poplatek Bitcoinové síti, který se ale neodvíjí od odesílané částky. Tzn. i kdybyste si posílal 100 000 Kč, stále byste měl zaplatit identickou částku.

Ferme

Nejnižší poplatek je v přepočtu 47kč což je šestina mnou vyzkoušeného vkladu… Nic moc

Portál Finex.cz
Odpověď na Ferme

Dobrý den, Ferme. O jakém poplatku teď mluvíte – při výběru BTC z Coinmate, při obchodování, nebo třeba při vkladu?

Kolemjdoucí

Zajímavé, vložil jsem si na CoinMate 500Kč, abych to vyzkoušel. V sekci deposit a balance tu 500Kč vidím, ale když dám BUY/SELL tak tam je pouze Eur a mám tam nulu, nejde mi tam těch 500Kč zadat a ani ekvivalent v eurech, prostě nejde nic nakupovat, je to zhruba 5 dní, co jsem se tam registroval. Registrace v pohodě, ale zbytečně otravné otázky typu, kolik chci průměrně investovat, kupovat, vybírat, odkud mám peníze, jestli jsem zaměstnanec, atd. pak ještě výpis z účtu, ten jim nestačil, tak další výpis z jiného účtu. Prostě OTŘES!!!! Co jim je kurwa do toho, kde jsem vzal peníze a kolik chci investovat/koupit, nechápu? Prostě jsem si u nich chtěl koupit jen Bitcoin, popřípadě to vyzkoušet a pak koupit. Asi u nich nakonec ale nic nekoupím a účet zruším, mají nehorázné manýry! Raději nakoupím jinde, kde jsou lidi slušní a kde nemusím dokůádat zbytečně tunu papírů okolo, dobré leda pro to, aby mi ty data ještě někde unikly :-( Tak doufám, že jsou alespoň opravdu pořádně zabezpečení.

Pavel
Odpověď na Kolemjdoucí

Musíte si v pravo nahoře přehodit výchozí BTC/EUR na BTC/CZK. Pak vám půjde obchodovat v korunách. Také jsem se na tom jednou zasekl, ale mají ty měny oddělené, tudíž při vybrání jiné vám obchod nenabídne ani přepočtený – mě to stálo znovu převedení na BTC a zpět na EUR, jinak jsem nemohl peníze v CZK vybrat :-(, Takže na ty koruny pozor. Když chcete peníze vybrat, vždy měňte BTC na EURa a ne na koruny, jinak je z coinmate nedostanete…

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Dobrý den,

je to přesně jak říkáte. Aktuálně není možné v CZK vybírat, pouze vkládat. Doufejme, že Coinmate brzo nabídne i výběry.

Přeji hezký den.

Petr

Měl bych ještě dotaz. Teď tam lze poslat CZ měnu přes Go Pay a z coinmate teď nijak peníze nedostanu zpět na účet? Ani přes SEPA platbu?

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr

Dobrý den, Petře. Momentálně je opravdu možné vložit CZK pouze přes GoPay. Vybrat CZK možné není, ale EUR přes SEPA platbu poslat jde. V CoinMate na tom ale neustále pracují, takže je možné, že v brzké budoucnosti vklad i výběr CZK převodem bude možný.

Petr

Tak verifikaci přes IDnow už není potřeba spojovat s operátorem. Navádí vás samotná aplikace, nemusíte s nikým mluvit :-) a to jsem se na to tak dlouho psychicky připravoval :-D ale teda měl jsem co dělat tam naskenovat ten OP, vůbec mi to nechtělo vzít, jak se mi potom třepaly ruce

Marek
Odpověď na Petr

Taky mi to dlouho nechtělo vzít, asi i kvůli staršímu mobilu… Je na to ale jednoduchý trik – občanku položit na stůl a mobil podepřít např. o vhodně vysokou sklenici tak, aby byl kompletně stabilní. Pak to vezme hned a fotka je krásně ostrá :).

Portál Finex.cz
Odpověď na Marek

Dobrý den, máte pravdu, že je lepší si to položit. Ono obecně jsou občas ty verifikace docela oříšek, když si zrovna robot usmyslí, že se mu naše fotografie nelíbí atp.

Většinou je to ale otázka pár minut a člověk je s procesem hotový.

Přeji hezký den.

Václav

Podvodníci!!!!!!Je Coinmate ukradli mi tam všechny kryptoměny bez ověření a vůbec se nemají k vysvětlení pozorná ně!!!!!!!!!

Portál Finex.cz
Odpověď na Václav

Dobrý den, Václave. Můžete nám říci více informací o tom, jak Vám byly kryptoměny ukradeny? Jaké metody zabezpečení máte u Coinmate aktivní a kdy k útoku došlo?

Karel
Odpověď na Václav

To Vám tak maximálně vykradl hacker, protože jste si nezabezpečil účet přes 2FA. Taky se mi to stalo takže o tom vím dost. Určitě Vás neokradla Coinmate! Používám několik let a žádný problém.

Ferda
Odpověď na Karel

Bohužel i mně se to stalo. Během půl minuty mi zmizelo hodně peněz. Zabezpečení přes 2FA by měla být samozřejmost jako standard u bank. Pokud jsem otevíral aplikaci, tak mi to dalo zabezpečení přes 2FA, ale hakerovi, který mi vykrádal účet s algoritmem Quick Sell – Quik Buy BTC a pryč na peněženku, tak tam nějak faktor 2FA nefungoval. Jinak by nemohlo k tomu dojít. Ale na druhou stranu musím říci, že mi byly peníze v BTC znovu připsány v plném rozsahu asi do týdne.

Marek
Odpověď na Ferda

Zdravím ,
Také mám problém s přihlášením na účet ,komunikují se [email protected] a většinou mě odpovídá robot ,nemůže té mi poradit ,jam se mám obrátit.

Děkuji za odpověď .

Marek

bishop
Odpověď na Marek

Ahoj, řešil sem ztrátu google authenticatoru a vyřešeno do pár dnů přes support mail.

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Dave

Ahoj, chci se zeptat, zda při verifikaci účtu na fotografii dokladu rozmazáváte své foto/podpis (Řidičský průkaz) ?

Portál Finex.cz
Odpověď na Dave

Dobrý den, některé firmy takto upravené fotografie ani nepřijmou, u jiných to projde bez problému. Jak to je přímo s Coinmate, to si nejsem jist. Můžete to zkusit a pak dát vědět. :-)

Loskutak

Dobry den,
chystam se vyzkouset obchodovani s bitcoiny na burze a vidim,
ze jsou nejake problemy.
Kdy to bude vyresene ?
Jsou nejake jine burzy, ktere akceptuji ceske koruny ?

Portál Finex.cz
Odpověď na Loskutak

Dobrý den, Loskutáku. Máte pravdu, od března mají Coinmate problémy s bankovním účtem. Momentálně tedy pro ně není úplně ideální situace. Můžete vyzkoušet Coingi, ale i ti mají s bank. účtem problém. Jednoduše banky v Česku moc kryptoměnové burzy nerady. Další burzy, které by nabízely páry s CZK, nejsou. Budete se tedy muset spokojit např. s Binance či Krakenem, kde můžete obchodovat v EUR. A nebo pokud chcete kryptoměny pouze nakoupit a držet – tedy nepotřebujete vyloženě obchodovat na denní bázi – proč nezkusit některou z krypto. směnáren? Většina z nich nabízí nákup a prodej za CZK.

Hubini
Odpověď na Portál Finex.cz

Hmm zajímavé. Mám u nich nějaké drobné prostředky v BTC. Pokud bych chtěl nakoupit a držet je lepší si BTC, co mám u nich technicky převést do peněženky a raději přejít pouze na formu směnárny?

Portál Finex.cz
Odpověď na Hubini

Dobrý den, Hubini. Je to tak – vždy je lepší (pokud dodržíte základní bezpečnostní pravidla) mít kryptoměny na vlastních peněženkách. Např. na peněžence Trezor.

Zobrazit další odpovědi (1)
Karel
Odpověď na Portál Finex.cz

To už dávno není pravda. Už lze zase vkládat a vybírat přes SEPA a nově GoPay bránu. K

Jan

Dobrý den, všiml jsem si, že v poslední době se nějak jinak začala chovat cena BTC na Coinmate. Dříve hezký kopírovala pohyb na trhu, ale nyní velmi stagnuje a i když se pohne cena např o 300 dolarů, tak cena na Coinmate zůstává buď stejná nebo třeba dokonce i klesne. Je mi jasné, že cenotvorba je komplexní a zohledňuje poplatky a také otupuje náhlé změny, tedy tím i short obchodování tak trochu. Máte nějaké informace, že by v poslední době došlo k změnám v nastavování ceny? Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Jan

Dobrý den, Jane. Cenu netvoří sami na Coinmate, takže by neměla žádná “změna v nastavování ceny” proběhnout. Cena je tvořena trhem a tím, jak jejich zákazníci obchodují nebo neobchodují. Bohužel se ale kvůli nynějšímu několikaměsíčnímu výpadku bankovního účtu velmi snížily jak zobchodované objemy (lidé nemohli obchodovat, protože na Coinmate ani ven nemohli dostat peníze), tak i celková likvidita a věřím, že to má souvislost právě s tím. Pokud se situace v následujících měsících nic nezlepší, obávám se, že by to Coinmate mohlo položit.

Hubini

Udělejte si aktualizaci údajů. Dnes jsem obdržel e-mail, že umožňují fundovat účet v CZK pomocí GoPay. Platbu jsem měl u nich nafundovanou během 10 min.

Vážení přátelé,

S potěšením oznamujeme, že jsme dnes
prostřednictvím GoPay aktivovali bankovní vklady v CZK v omezeném režimu (maximálně 26500 Kč / měsíc).

Omlouváme se za dlouhé čekání, ale vyjednávání a vyladění trvalo
nějakou dobu. Dnes jsme však
v nadcházejících měsících podnikli první krok k úplnému opětovnému povolení vkladů a výběrů v Kč.

V neposlední řadě jsou bankovní vklady přes GoPay rychlé a
službu nabízíme zcela zdarma!

Výběry jsou k dispozici v měně EUR.
Takže neváhejte a zkuste Coinmate znovu!
Další informace naleznete na našem blogu.

Johny
Odpověď na Hubini

Zdravím,

mám nějakou částku v CZK na coinmate a dlouho jsem nebyl přihlášen.
Jak tuto částku vyberu zpět na cz účet?

Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Johny

Dobrý den, kvůli momentálním problémům Coinmate s bankovními účty v tuto chvíli CZK vybrat nemůžete. Můžete buď vybrat EUR, nebo kryptoměny. Tyto kryptoměny ale po jejich výběru samozřejmě můžete prodat jakýmkoli jiným způsobem, třeba na nějaké směnárně.

Portál Finex.cz
Odpověď na Hubini

Dobrý den, Hubini, děkujeme za Váš komentář. O těchto změnách samozřejmě již víme a recenze byla aktualizována.

Radek
Odpověď na Hubini

Dobrý den,
chtěl jsem zkusit ten GoPay deposit, ale po zadání částky a kliknutí na Payment tlačítko se nic nestane (pouze se zobrazí prázdné červené chybové pole pod nápisem “GoPay Deposit”).
Neměl s tím ještě někdo problém? A pokud ano, jak jste to vyřešili?
Zkoušel jsem různé prohlížeče i počítače vždy se stejným výsledkem – nikdy se nezobrazí platební brána GoPay, takže vklad nelze provést.
Díky.

Portál Finex.cz
Odpověď na Radek

Dobrý den, s tím my bohužel nepomůžeme. Nejlepší bude kontaktovat zákaznickou podporu Coinmate přes kontaktní formulář a podrobně jim vysvětlit problém. Určitě Vám poradí.

Juraj

Dobrý deň,
chcem sa spýtať je možné z Coinmate posielať peniaze na bankový účet?
Je lepší Coinmate alebo SimpleCoin?

Ďakujem

Portál Finex.cz
Odpověď na Juraj

Dobrý den. Dříve to možné bylo, ale kvůli problémům s bankou je teď již pár měsíců výpadek možnosti výběru peněz na bankovní účet. To je ale dle Coinmate v řešení a již brzy by vklady a výběry na bank. účet v EUR i CZK měly fungovat. Co se týče odpovědi na otázku “co je lepší” – na to nelze jednoznačne odpovědět. SimpleCoin je snazší na použití, ale má vyšší poplatky. CoinMate má zase menší poplatky, ale je třeba si zakládat účet, ověřovat identitu, převádět peníze a vyznat se v jejich burzovní platformě. Odměnou za to vše jsou ale téměř 10x nižší náklady na nákup kryptoměn.

Juraj
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý deň,
ak potrebujem len platformu z ktorej môžem posielať peniaze na svoj účet čo mi odporúčate?
Ďakujem

Portál Finex.cz
Odpověď na Juraj

Dobrý den. Pro více info ohledně prodeje kryptoměn si přečtěte článek zde. CoinMate by snad brzy mělo začít fungovat jako fungovalo dříve, takže pokud nespěcháte, mělo by to být OK. :-)

Zobrazit další odpovědi (1)
radek

Dobrý den,

zrovna jsem si převedl určitou sumu bitcoinů na CZK na coinmate.io a chtěl bych se zeptat – jaké mám možnosti výběru peněz? Nikde jsem nenašel možnost přeposlat si je na bankovní účet. Chápu správně, že budu nucen opět směnit na bitcoiny, uložit do peněženky a z peněženky převést do jiné směnárny, odkud bych si pak směněné peníze mohl vybrat?

Díky za odpověď, jsem v tomhle docela nováček (pokud dotaz zní divně)
Radek

Portál Finex.cz
Odpověď na radek

Dobrý den, Radku. Bohužel, jak uvádíme v recenzi, u CoinMate před pár týdny nastaly problémy bankovním účtem. Není tedy již možné vkládat ani vybírat Kč. Dle oficiálních informací však situaci řeší a v brzké době by (snad) měli mít bank. účet u jiné banky. Je tedy třeba počkat. Do té doby je však, jak píšete, možnost kryptoměny prodat u jiné směnárny či burzy. Velmi jednoduše (ikdyž s vyšším poplatkem) to je možné udělat na SimpleCoin. Nebo můžete využít jiné burzy, ze které můžete vybrat eura a ty si následně směnit u vlastní banky. Nabízí se tak třeba Kraken či Coinbase Pro.

ondras

Škoda té nepřijemné zprávy o zrušení účtu ze strany FIO banky,myslím že Coinmate budovali svojí reputaci slušných pár let a úspěšně,není fér burzu tímto způsobem podrazit ,v mnoha uživatelích burzy vyvolala nejistota,co bude s jejich prostředky Krypto,FIAT.. strach a negativní pocity i směrem k burze,bohužel… Včera jsem ještě bez problému obchodoval v docela větších objemech,všechny prostředky v BTC,BCH,LTC,ETH,XRP,DASH přeposlány bez naprostých problému na jinou burzu..Podotýkám,že vše dorazilo bez sebemenšího zádrhelu..XRP,LTC,ETH téměř okamžitě..BTC,BCH a Dash cca do 30minut,což je dáno protokolem schvalování..Až obnoví účet u jiné banky,rád se k obchodování na burze Coinmate vrátím,přehledná a navíc užitečné funkce jako trailling,hidden příkazy,které u spoustu burz nejsou k dispozici.. Všechny obchodované páry doposud funkční,výběry v CZK,EUR zmizely z burzy ve všech možnostech

Zdeněk

Dobrý den,
nějaké info, jak to vypadá s Coinmate a Fio bankou?
Děkuji za odpověď.
Zdeněk

Pavel

Poslední dobou se zhoršil kurz, už i na Simplecoin je lepší a krypto nemůžete převést hned, ale až za 24 hodin po nákupu. Ten kurz bych ještě pochopil, ale ty převody opravdu ne !!!!!!!

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Pavle, coinmate sám kurz neurčuje, ten je určen nabídkou a poptávkou dalších obchodníků na coinmate. A teď na to zrovna koukám, momentálně 1 BTC koupíte na coinmate za 144 209 Kč a na simplecoin za 146 911 Kč, takže to není tak úplně pravda, co říkáte. Možná občas a to pouze chvílemi. A pokud mluvíte o výběru krypta až po 24 hodinách – s tím jsem se ještě nesetkal a to výběry provádím poměrně často. Dokonce i teď jsem to vyzkoušel a prošel ihned po nákupu.

Pavel
Odpověď na Portál Finex.cz

Nákup za CZK jsem provedl včera 12.3.2020 kolem 13:00 a při odeslání se zobrazuje tohle :
Due to security reasons, crypto withdrawals are limited after each bank deposit. You will be able to make your crypto withdrawal at Fri, 13 Mar 2020 13:14:15 GMT, thank you for understanding.
Nakupoval jsem den předtím a bylo to stejné, převod mohl být realizován, až po 24 hodinách. V minulosti jsem mohl hned po připsání peněz na účet Coinmate nakoupit a krypto poslat. Ohledně toho kurzu, jste si asi špatně vyložil. Kurz je opravdu určen nabídkou a poptávkou, ale zrovna při včerejší situaci na trhu, se dalo výhodněji nakupovat právě na Simplecoin. ( Kurz se může klidně měnit z minuty na minutu ). Také jsem psal, že ten kurz bych ještě pochopil. Takže jak píšete, že to není tak úplně pravda, záleží v tomto případě na tom v jakém čase sledujete jakou burzu. Mám účty u většiny burz, které přijímají platbu v CZK a právě podle toho se rozhoduji kam peníze pošlu a kde nakoupím.

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Pavle, máte pravdu. Já předtím měl peníze na účtě a neprováděl jsem tedy čerstvý vklad, ale teď s čerstvým vkladem tuto zprávu vidím také. No, co se dá dělat, prostě si 24h počkáme, nevidím v tom velký problém. Věřím, že toto opatření CoinMate brzy odeberou.

Zobrazit další odpovědi (1)
Peťa

Dobrý den, chtěla jsem vložit prostředky bankovním převodem z FIO účtu, ale když jdu do části Deposit,tak mi to už tuto možnost nenabízí. Došlo k nějakým změnám? děkuji za radu

Portál Finex.cz
Odpověď na Peťa

Dobrý den, Péťo, dle dostupných informací má momentálně Coinmate problémy s tzv. API od FIO banky, takže deposity jsou na pár dní pozastaveny. Výběry ale normáně fungují a deposity budou již brzy také. Nejedná se o problémy s bankovním účtem, jak se někdo domnívá, nýbrž pouze o technický problém komunikace systému coinmate a fio banky. Pokud chcete tedy kupovat kryptoměny ihned a nechcete čekat, skočte na moment k Simplecoin. :-)

Popi

Dobrý den, mám problém na COINMATE s verifikací KYC, kdy mi ji už dvakrát vrátili,že tam mám chybu a absolutně nevím kde. Mohli by jste mi pomoci s daným problémem?

Děkuji mockrát Michal

Portál Finex.cz
Odpověď na Popi

Dobrý den Michale. Vyplňte, prosím, kontaktní formulář zde a popište svůj problém co nejpřesněji (jak verifikaci děláte, s jakým dokladem, co CM uvádí jako důvod pro zamítnutí verifikace, atp.) a my se na to podíváme a budeme se snažit pomoci.

Mario

otazka: môzem svoj učet verifikovať cez tablet,alebo musí to byt cez mobilný telefon ?
Ďakujem a prajem pekný deň.

Jan

Dobrý den,
asi před měsícem jsem se bez problémů zaregistroval na Coinmate a uskutečnil pár obchodů. Vše funguje bez problémů. Ještě před samotným obchodováním jsem si pořídil demo u RoboMarkets a MT4. Je možné nějak propojit Coinmate a MT4, či vložit do MT4 BTC/CZK místo BTC/USD. Vadí mi, že na Coinmate si nemůžu nastavit indikátory, oznámení…+ na Coinmate mám BTC/CZK a v MT4 BTC/USD. Existuje nějaká možnost, nebo musím zvolit jinou burzu, která poskytuje propracovanější platformu?

Portál Finex.cz
Odpověď na Jan

Dobrý den Honzo,
to bohužel nejde. S firmou Meta Quotes (která naprogramovala MT4) si každý broker musí zřídit smlouvu a platit jim za využívání MT4 poplatky. To coinmate nedělá. Alert si ale na Coinmate nastavit můžete, mrkněte se do nastavení svého účtu. :-) Většina světových burz využívá platformu TradingView, kde si můžete nastavit jak alerty, tak i indikátory. Mrkněte tedy např. na Binance nebo Bitfinex.
Vojtěch, Finex.cz

Jan
Odpověď na Portál Finex.cz

Děkuji za radu, alert se mi podařilo nastavit. Přeji hodně úspěchů.

Sylva

Ahoj, je někde návod , v případě, že chci prodávat na CoinMate, jak jim převést bitcoiny ze své peněženky? Díky.

Portál Finex.cz
Odpověď na Sylva

Hezký den Sylvo. To je jednoduché, stačí se přihlásit do svého účtu a v horním menu zvolit Funds -> Deposit -> Bitcoin. Pak už jen pošlete své mince na zobrazenou adresu. Po připsání peněz je stačí pomocí Quick Sell nebo přímo v pokročilejší platformě prodat. České koruny si vyberete kliknutím na Funds -> Withdrawal -> Bank (CZK).

Pozor ale, min. vklad je 0.001 BTC. Také si dejte pozor, abyste posílala kryptoměnu na správnou adresu, nelze na BTC adresu poslat LTC nebo třeba na ETH adresu BTC. :-)

Vojtěch, Finex.cz

Lenka
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den, co je ident id a kde ho najdu?dekuji

Dominik
Odpověď na Lenka

Myslel jsem, že je normálně na občance, ale když zadávám (ID),,CZE32……..” tak mi tam nejde dopsat poslední číslo zkoušel jsem i různé kombinace a problém trvá.

Portál Finex.cz
Odpověď na Dominik

Dominiku, číslo občanskéh průkazu by nemělo začínat na CZE, zkuste to dát bez toho. A nebo to zkuste s řidičským průkazem, příp. pasem.

Zobrazit další odpovědi (1)
Dominik
Odpověď na Lenka

Bohužel ani IDnow, když ho vložím nefunguje, respektive potom jo a celý proces skenování probíhá znova. potřetí to dělat nebudu.

Zobrazit další odpovědi (2)
druxx
Odpověď na Portál Finex.cz

Až na to že nově zavedli nějakou ochranu, že vybrat BTC jde až 24 hodin po připsání Fiat depositu. Což je k ničemu, když chcete rychle něco zaplatit v BTC. Zhoršili se. Do té doby Top směnárna..

Pavel

Dobrý den, chci se zeptat zda můžu uchovávat své BTC na burze, nakoupil jsem je na coinmate, sice mám peněženku, ale stane se něco když je nechám na coinmate a nebudu si je nikam přeposílat?

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Dobrý den, Pavle. Samozřejmě BTC na burze držet můžete a “pravděpodobně” se nic nestane. Není to ale bez rizika. V případě prolomení ochrany na straně CoinMate by vaše BTC mohly být ukradeny. To je ten důvod, proč používat vlastní peněženku. Jak se říká, “Not my (private) keys, not my bitcoin,” což zjednodušeně znamená, že dokud si BTC z burzy nevyberete, stále nejste jeho vlastníkem.

Pavel
Odpověď na Portál Finex.cz

Děkuji za rychlou odpověď, jaký je teda rozdíl v ochraně mezi softwarovou peněženkou třeba na blockchainu, nebo mít BTC přímo na burze… u obou je vlastníkem 3tí strana, záleží jen aby neprolomili ochranu u nich… kdybych to stáhl do notebooku, který nepoužívám a nechal to offline tam, tak to bude asi lepší, můžete poradit kterou takovou peněženku byste doporučil?

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Pavle, mezi softwarovou peněženkou jako je Blockchain.com a burzou jako Coinmate není moc velký rozdíl. Nejbezpečnější je vždy samozřejmě hardware peněženka, jako je Trezor či Ledger – ve verzi Nano S lze koupit cca za 1200 Kč a to už za bezpečí, podle mého, stojí. Pokud ale nechcete investovat nic, tak za doporučení určitě stojí mobilní peněženka Trust Wallet, která má desktop verzi zatím jen na Mac, ale Windows bude brzy (klíče a seed máte u sebe). Pro počítač samozřejmě klasika – Electrum.

Zobrazit další odpovědi (1)
Tomáš Bezradný

Dobrý den,

mám dotaz, jsem na platformě nováček takže se předem omlouvám…
Včera jsem posílal na zkoušku 1000 ,- pokoupil BTC a poslal 10 000,- bylo 21:00. Do současné doby je v Kolonce Funds/deposit history / pending u
10 000 a u první 1000,- je OK.

Mohu se zeptat oč se jedná ?

Děkuji Tomáš Bezradný

Portál Finex.cz
Odpověď na Tomáš Bezradný

Dobrý den Tomáši. Myslím, že o tomhle problému už jsem slyšel. Vyčkejte prosím 24h a pokud se deposit nepotvrdí, napište na support. Myslím, že problém je v tom, že je možno zpracovat pouze 1 deposit pro 1 člověka za 24h. Proč to tak je, nevím. Budeme rádi, když se zítra ozvete, zda je vše OK. :-)

Jan

Dobrý den, na Coinmate Je nyní možnost obchodovat pomoci stop order, prosím mohli byste mi to trochu přiblížit? Já myslel, že je to možnost kdy nastavím částku za kterou chci nakoupit a až se tam cena dostane tak to nakoupí aniž bych musel sedět u počítače(to samé s prodejem), tak jsem to zkusil s jedním eurem ale buď jsem to nepochopil a zadal špatně nebo to není to co jsem si myslel. Prosím o pomoc a vysvětlení těch orderů.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jan

Honzo, to co popisujete je limitní příkaz. Stop order je něco jiného a prakticky úplným opakem limitního příkazu. Mrkněte na tento článek: 29. díl Seriálu technické analýzy – Co je to order book – cca v polovině je to vysvětleno i s obrázky.

Jirka

Dobrý den, nedávno jsem se verifikoval na Coinmate a mám potíže ohledně bankovního výpisu, který mám pouze v elektronické podobě. Mohu to převést pouze do Excelu. V požadavcích mají celý poslední měsíc. Máte někdo zkušenosti co opravdu potřebují, jestli musí být opravdu celý výpis včetně hlavičky, jména, adresy, číslo učtu a název banky? Prošel jsem videoverifikací a stále nemohu vkládat CZK. Děkuji

Jan
Odpověď na Jirka

Já jsem asi tak rok na coinmate a me na vklad videoverifikace staci. Máte prepnuto na pár BTC/CZK?

Portál Finex.cz
Odpověď na Jirka

Dobrý den Jirko, jakou máte banku? Já to zkoušel u Fio, KB i ČSOB a vždy je možnost exportovat si výpis do .PDF. Právě hlavička je, podle mých informací, na výpisu to nejdůležitější. Obsahuje totiž č.ú., majitele a jeho adresu, což je pro AML zákony právě to potřebné.

Jirka
Odpověď na Portál Finex.cz

Mám Monetu a možnost převedení je pouze do Excelu, v tom se zobrazují jen transakce. Na Coinmate je napsáno,že celý poslední měsíc, takže si nejsem jistý jestli ji bude hlavička výpisu stačit. Našel bych určitě starší výpis, třeba pár let zpět. Napadla mě ještě možnost zajít na pobočku a nechat si vytisknout aktuální.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jirka

Ano, nechat si vytisknout výpis přímo na pobočce je také způsob. To by mělo být snad i nejlepší – možná i s podpisem z banky. ;-)

Zobrazit další odpovědi (1)
hlavac

Dobrý den.
Nemáte naopak návod, jak dostat z peněženky kryptoměnu do směnárny?
Díky
Hlaváč

Portál Finex.cz
Odpověď na hlavac

Dobrý den, to je celkem snadné – stačí se přihlásit do svého coinmate účtu a v horní nabídce vybrat Funds -> Deposit. Poté už jen vyberete měnu, kterou chcete vložit, a ukáže se Vám adresa, na kterou danou měnu pošlete. Dejte si ale pozor, u některých měn je nastavena minimální částka. U BTC je to 0.001. Pokud pošlete méně, deposit nebude započítán. Po úspěšném převodu a několika potvrzeních můžete kryptoměnu prodat nebo směnit za jinou. Máte ještě nějaké otázky?
Vojtěch, Finex.cz

Jirka

Dobrý den, již 5 dní mi nefungují výběry z mého účtu coinmate io, již pátý den se mnou nikdo nekomunikuje, jedná se o částku vyšší než 40 000 Euro, kterou mi bez vysvětlení a upozornění zadržují. Bankovní výpisy jsem již doložil, nehledě na to, že je celá komunikace netransparentní, nikdy nevíte s kým komunikujete, komu své dokumenty od A do Z dokládáte. Mám podobnou zkušenost jako shora popisuje SIDI. Stále věřím, že se situace co nejrychleji vyřeší, budu vás informovat. Máte někdo podobnou zkušenost?

Portál Finex.cz
Odpověď na Jirka

Dobrý den Jirko, rádi Vám pomůžeme. Můžu se zeptat zda se jedná o výběr ve FIAT měně, nebo v kryptoměně? A také zda se snažíte vybrat celou tuto částku na jednou, nebo jste to zkoušel i na části? Pokud uvedete i vaši email. adresu nebo vaše coinmate jméno, pomohlo by to, ale chápeme, že to asi veřejne nechcete. Můžete nám také napsat na email, nebo použít kontaktní formulář.
Vojtěch, Finex.cz

Luďěk

Dneska coinmate šílenej teda…. jsem chtěl udělat verifikace a asi 3x mi to spadlo a celá platforma zabugovaná, doufám, že to bude takhle jen dneska, nebo odcházím. Šílený.

Alexx66

Je možno mluvit s operátorkou i v němčině Děkuji za info

Portál Finex.cz
Odpověď na Alexx66

Zdravím Alexi, to bohužel nevím. Řekl bych ale, že to možné bude. Pokud to budeš zkoušet, určitě nám můžeš napsat, jak to dopadlo! :)

Radim

Ahoj všem,
nevíte, jestli bude Coinmate někdy podporovat Bitcoin SV (resp. jestli se ti, co měli k danému okamžiku forku na Coinmate Bitcoin Cash, někdy doberou i ke svým případným Bitcoinům SV)?
Díky

Portál Finex.cz
Odpověď na Radim

Dobrý den Radime,
to bohužel nevíme. Je možnost zeptat se na jejich zákaznické podpoře, ale myslím si, že ani ti nebudou vědět. To ukáže až čas a adaptace Bitcoin SV.

Aleš

Ahoj jsem jeden z dalších co neovládá anglicky jazyk a netuším jak na verifikaci má někdo nějakej postup pár frází jsem schopen ze sebe vymáčknout ale nevím jaké a taky jestli stačí občanka nebo je potřeba pas prostě návod pro Česká buran ?

Stan

Dobrý den, rád bych sdílel svoji malou zkušenosti. U coinmate už jsem provedl několik desítek v kladů a výběrů a nikdy jsem neměl jediný problém, pro mě je to prostě pořád ta nejlepší směnárna, jakou podle mě můžete využít. Nízké poplatky, skvělá platforma, za mě 1*

Portál Finex.cz

Od konce roku 2018 je nově možné vkládat peníze na účet CoinMate v Kč i pomocí platebních a kreditních karet MasterCard. Karty VISA prý budou přidány brzy.

Sampano

Za mě coinmate = super, fakt je to pecka. Už tam nějaký ten pátek nakupuju a nikdy jsem neměl jediný problém, kryptoměny si tam normálně i držím, přijde mi že je to opravdu bezpečné. Ale tak zas na druhou stranu to asi přijde každému, do doby, než se něco stane.

Mirek Kryštof

čusík, jaký jsou prosimvás poplatky na coinmate? Kolik zaplatím když bych chtěl například kupovat za 10.000 Kč a jaký by byl poplatek pak při výberu?

Portál Finex.cz
Odpověď na Mirek Kryštof

Ahoj Mirku,
poplatky na CoinMate jsou pro uživatele s měsíčním obratem pod 10 000 € ve výši 0.12/0.25 % pro maker/taker příkazy. Kdybys tedy chtěl ihned nakoupit nějakou kryptoměnu za 10 000 Kč, zaplatíš za to poplatek 25 Kč, což je super výhodné. Poplatek za výběr v kryptoměně se neplatí, za výběr v Kč se platí 10 Kč.
Vojtěch, Finex.cz

Portál Finex.cz

Novinka: U CoinMate od zítřka, 13. 12. 2018, bude možné obchodovat i ETH.

Pavel

Dobrý den, děkuji za odpověď na mou otázku. Měl bych ještě jeden dotaz. Jak se na Coinmate zadává limitní příkaz k nákupu nebo prodeji?
Děkuji

Pavel

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Pavle, přímo o tomto máme na webu článek. Stačí se překliknout do trading platformy namísto simple buy platformy. Více zde: Plánování obchodů u coinmate.

Vojtěch, Finex.cz

Pavel

Dobrý den, chtěl bych investovat nějaké peníze do Bitcoinu a Coinmate mi připadá ok. Chtěl bych Vás poprosit o radu. Co se týká Coinmate, tak jsem četl, ze ověření účtu probíhá přes videohovor a bez znalosti AJ to asi nejde. Je to pravda? Dále nerozumím těm limitům 26000 CZK/den (respektive 130 tisíc CZK/měsíc?)? Jak to chápat?
Děkuji
Pavel

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Dobrý den Pavle,
ověření probíhá přes videohovor, jak píšeme i v recenzi výše. Není na tom ale nic složitého. Podle mě si vystačíte s frázemi “Hello my name is Pavel” a “I don’t speak english”. Určitě nebudete první, paní to pochopí. Stačí ukázat svůj obličej a občanský průkaz z obou stran a mělo by to být.

Jinak ty limity jsou limity pro vklad či výběr ve fiat měně. Tzn. po ověření tímto videohovorem bude možné vkládat na coinmate účet či z něho vybírat pouze 25 500 Kč denně. BTC lze vytáhnout a vložit libovolné množství. Pro další stupeň ověření, kde je třeba pouze vyplnit pár informací o Vás a poslat první stránku výpisu z banky pro ověření bankovního účtu a adresy je to přes 100 000 Kč denně, což už stačí téměř každému.

Hezký den
Vojtěch, Finex.cz

Pavel
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den, tak bohužel. Jak jsem paní řekl, že nemluvím anglicky, tak se se mnou rozloučila. Zkusil jsem to znova a zeptal jsem se, jestli mohu mít překladatele? Nemohu! Pak se mi snažila říct něco v tom smyslu, že mám zavolat na Coinmate. Nerozuměl jsem! Tolik má dnešní zkušenost. Nevím ,jak to obejit?????.

Ruda Vaněk

Jak je na tom coinmate oproti například coinbase, co je lepší, do čeho mám jít? Chci si tam poslat nějaké peníze když teď crypto kleslo a rozhoduji se mezi temito dvěma, máte nějaké doporučení? Díky!

Portál Finex.cz
Odpověď na Ruda Vaněk

Dobrý den Rudo. Coinmate a Coinbase jsou asi nejlepší volbou pro čechy. Rozdíl je ten, že na coinbase lze platit kartou, ale na coinmate pouze převodem z účtu (v Kč či EUR).

Jednoduše: Na coinmate si pošlete peníze z účtu a až budete chtít, můžete si je směnit za kryptoměnu a tu následně poslat dál, nebo si ji nechat na coinmate účtě. Naopak na coinbase provádíte nákup ihned a to pomocí platební karty s trochu větším poplatkem.

Pro co se rozhodnete je na Vás.

Vojtěch, Finex.cz

Tajak

“We could not process your cryptocurrency operation. Please try again later.”
… tato zpráva se zobrazuje poté, co chci přeposlat BTC z CoinMate do svojí peněženky – verifikační mail dorazí, kód opsán, tlačítko “WITHDRAW” stisknuto …
Toto se mi děje poprvé, možná příliš velký nápor na server (BTC leze nahoru). :-/

Štěpán Petřivý
Odpověď na Tajak

Ahoj Tajak, já před 2 dny BTC kupoval a posílal – bez problému. BTC máš ale (pravděpodobně) nakoupené, takže ti nic neuteče a zkus, prosím, withdraw za pár hodin/dní. A dej vědět, kdyby něco!

Roman

Ahoj. Ma nekdo zkusnost za jak dlouho penize z CM prepisou na ucet Fio? Tam je to za vteriny…a zpet?

Štěpán Petřivý
Odpověď na Roman

Ahoj, pokud máš verifikovaný účet (já mám) tak by to mělo být za 2-4 dny. Už ti peníze připsali? ;-)

romann

Coinmate je super, jediný s čím jsem měl problém je tak debi*** verifikace. Snažil jsem se verifikovat nějak kolem 15 prosince a vůbec to nešlo a podařilo se mi to někde až 3 ledna. Měli tam tolik lidí, že nestíhali, ani ten čas čekání mi to neukazovalo.

Jirka

Dobry den,
na verifikaci jsem se dovolal na prvni pokus. Operatorka neni rodila anglicanka, takze ji je dobre rozumet. A ted to dulezite: Neuznavaji obcanky, aspon ty starsi zelene. Takze to musim zkusit znovu, az budu mit pri sobe pas. Radsi si pripravte dopredu oba doklady.

Štěpán Petřivý
Odpověď na Jirka

Ahoj Jirko – diky za zpravu. To jsem ani nevedel, ze nekdo zelene občanky ještě má. Ty jsem myslel už musí být všechny propadlé. :-)

Jakub
Odpověď na Štěpán Petřivý

Nové OP se začali vydávat rokem 2012, tzn. že ty staré tu budou strašit až do roku 2022.

vitek

Pridam me aktualni postredy s CoinMate:
Pred hodinou jsem absolvoval verifikaci. Nejdriv jsem instaloval IDnow Ident aplikaci (na iPhone). Po otevreni potvrdite povoleni webkamery a mikrofonu a zacne to hned volat operatorce. Ta Vas vyfoti (pripadne rekne, ze mate dat mobil vyse apod. kvuli lepsi fotce :)). pak chce vedet, jestli volate skutecne kvuli verifikaci, pak chce fotku OP nebo pasu z obou stran. Pak behem callu chce aplikace potvrzeni Vaseho telefonniho cisla a po potvrzeni Vam ma prijit sms kod, ktery mate do aplikace zadat. Ja musel klikat jeste na link k poslani kodu znovu, protoze napoprve neprisel. Po zadani kodu do aplikace se s Vami operatorka rozlouci. Nutno rici, ze spojeni bylo docela prerusovane, ale po zopakovani otazky jsem operatorce nakonec rozumnel. Zabralo mi to cca 3 minuty, kdyz mate vse po ruce.
Platba pres FIO banku take v pohode, jen jsem se divil, ze u platby nedavate zadny variabilni symbol, ale davate kod do Zpravu pro prijemce. Platba pripsana okamzite. Take je zajimave, ze pri nakupu vetsiho mnozstvi bitcoinu muze probehnout vicero trade obchodu (videt v logu coinmate) a kazdy ma trochu jiny kurz. Duvod je asi ten, ze nikdo neprodava vetsi mnozstvi BTC najednou.
Jo a doporucuji zapnout dvoufazovou autorizaci v nastaveni coinmate, coz posledni dobou zapinam kde se da.

Good luck with trading :)

Štěpán Petřivý
Odpověď na vitek

Ahoj Vítku – super, díky moc za shrnutí. A ohledně více obchodů: Jde o to, že ty si nekupuješ btc od coinmate, ale od ostatních uživatelů na coinmate, kteří prodávají – tedy jako na burze. Prakticky pokud chceš koupit na aktuální ceně 10 BTC, a na celé burze budou s touto cenou všichni dohromady chtít prodat jen 5 BTC (budou na této ceně nastaveny limitní příkazy v celkové hodnotě 5 btc) tak samozřejmě musí burza sáhnout i pro BTC prodeje z jiné ceny (té nejbližší) aby celý tvůj nákup “uspokojila”. :-)

Zdenko

Masaker cely coinmate. Psali nejdriv overovani op. Vytocim overovani a jak videli op tak naschle bez slova.
Rikam si ze se overi manzelka. Taky ji tipli, protoze v prvnim kroku overovani jsem zadal ji.
Chci tedy prvni krok zmenit. Odpoved ze musite mit pas. Pas nemam protoze muj op ma uzemni platnost v cele eu.
Jejich jednani je silene. Nikdy vic.

Marek

Ahoj. Zasekl jsem se na verifikaci. Po vyplnenni pov. udaju a kliknuti na video verifikaci stranka, na kterou jsem presmerovan https://go.idnow.de/GWM-FKDHM nejde.. Stejne tak mail supportu. App IDNow mam stazenou, naistalovanlu, jen nevim co presne po spusteni vyplnit pod Ident-Id. Zaroven bych se rad zeptal, jakym zpusobem muzu utrzeny a pripadny vydelany crypto, vybrat v korunach.

Diky

Štěpán Petřivý
Odpověď na Marek

Ahoj, návod na verifikaci coinmate připravujeme, brzy vyjde i s odpovědí na tvoji otázku. Jinak vybrat vydělané peníze je snadné. Stačí u brokera znovu crypto prodat za Kč a ty pak pomocí “withdrawal” poslat na svůj bank. účet :-)

Tom
Odpověď na Štěpán Petřivý

Bude možnost verifikace také v češtině?
Nebo jiným způsobem?
Zatím se mi to nedaří a je nás více z ČR.

Štěpán Petřivý
Odpověď na Tom

Ahoj Tome, to bohužel nevím. Bylo by to ale logické, vzhledem k tomu, že přes 80 % uživatelů této firmy je z ČR.

Zobrazit další odpovědi (1)
Čáp

Ahoj,
Prosím o radu dneska jsem se chtěl přihlásit na svůj účet na coinmate a psalo mi to že jsem zadal špatný údaje což je blbost, tak jsem chtěl resetovat heslo ale když jsem zadal muj mail tak to taky nešlo. Neměl někdo podobný problém? Mám se smířit s tím že mi účet někdo ukradl i s penězi?

Tess
Odpověď na Čáp

Ahoj,stalo se mi to same cca pred dvema dny.Byla jsem si jista,ze zadavam spravne heslo,ale nepodarilo se mi prihlasit. Resetovala jsem heslo a neprisel e-mail s resetovacim linkem.Asi jsi taky zjistil,ze to jde jen jednou,pri dalsim pokusu je tam uz hlaska,ze na uvedeny mail byl uz link zaslan.Byla jsem z toho na nervy skoro cely den, psala na support a nic, zkousela to porad dokola a najednou slo znovu zadat email se zadosti o reset a pote dorazil mail do par vterin. Nutno dodat, ze po dalsim dni prisel i mail ze supportu a byli celkem ochotni,ale nastesti uz se mi to mezitim podarilo vyresit.

Štěpán Petřivý
Odpověď na Tess

Díky za zprávu Tess. Ještě nutno podotknout, abyste si 100% zkontrolovali, zda se opravdu ke svému účtu snažíte přihlásit na správné adrese – coinmate.io. Může se totiž také jednat o phishingovou stránku, která vám Vaše údaje ukradne. Dejte si pozor!

Štěpán Petřivý
Odpověď na Čáp

Ahoj Čápe. Jsi si jistý, že vše zadáváš správně? Nemáš třeba 2 emaily? Teoreticky i kdyby ti někdo účet ukradl, nemůže změnit emailovou adresu. Dávej si pozor i na velikost písmen.

Pepa

Ahoj,
dneska jsem chtěl vybrat peníze ale nepřišel mi verifikační email s kódem na seznam.cz. Máte někdo podobné zkušenosti?

skrumky

Ahoj Štěpáne, dá se změnit číslo bankovního účtu, se kterým mám Coinmate účet spojený? Nevíš, kde se to v rozhraní CoinMate aktualizuje? Nechce se mi platit 10 EUR jako deposit fee z jiné banky. Díky za radu!

Štěpán Petřivý
Odpověď na skrumky

Ahoj Skrumky, nejsem si jistý, ale myslím si, že můžeš vkládat z jakékoli banky. Důležité je, aby byl účet na tvé jméno. Těch 10 EUR fee je za to, když bude jméno odesílatele jiné než tvoje. Strhnou za to 10 EUR a platbu vrátí.

Jirka

Ahoj, nevíte jak jednoduše udělat ověření na coinmate? Neovládám angličtinu.

Štěpán Petřivý
Odpověď na Jirka

Ahoj, připravujeme na to návod zde do recenze. Brzy to snad bude.

Lukas
Odpověď na Štěpán Petřivý

Ahoj Štěpáne, podařilo se dát dokupy nějaký návod na video verifikaci pro ty, co nevladnou Aj. Co nás ve videohovoru čeká ? Díky. Lukas

Honza

Zdravím,
zkoušel někdo včera nebo dnes na Coinmate poslat peníze přes FIO? Zatím mi nic nedorazilo, tak hádám, že to tam sypou ručně a pracovat budou nejdřív až v úterý. Nechci jim hned psát na report, určitě tam už mají zpráv dost.

Štěpán Petřivý
Odpověď na Honza

Ahoj, už několik týdnů jsem to nedělal. Support psal, že všechny “zaseknuté” transakce, které neproběhnout automaticky, provedou až 2.1.2018. Tak snad. :-) Pokud bys to na účtne neměl ani 3.1. nebo dokonce 4.1., teprve potom bych je kontaktoval.

Honza
Odpověď na Štěpán Petřivý

Tak nakonec to přišlo ještě 31. 12. Posílal jsem si teď další peníze z FIO a bylo to tam do 10 vteřin.

Mirek

21.12.2017 Jsem poslal na Coin mate 30000Kč. Do dnes se nepripsali. Od včerejška to řeším přes sport. Odeslal jsem jim výpis z banky o převodu, a fotku transakční historie v Coin mate. Včera se mi ozvali, že už to připsali. Ale ani dnes to tam není. Tak jsem jim psal ráno znovu a už se neozvali. Tak se modlím aby se na to nevykaslali a já nepřišel o 30 tisíc.

Štěpán Petřivý
Odpověď na Mirek

Ahoj, neboj, určitě se to vyřeší, je to solidní firma. Neposílal jsi to přes FIO banku, že ne? A taky poslal jsi správný kód jako zprávu pro příjemce? Support mají, myslím, do 2. 1. dovolenou. Takže nějak extra rychlé to, bohužel, nebude. To víš, s tím vším, co se teď v krypto-světě děje, mají stovky nových účtů denně a support bych si dokázal představit, že je doslova zahlcený zprávami. Držím palce ale věřím, že vše dobře dopadne.

Mirek
Odpověď na Štěpán Petřivý

Posílal jsem to z Eqbanky. Zprávu pro příjemce jsem vyplnil správně. Straší mě to, že mi napsali, že s to již připsali. Tak se obávám, že to připsali na jiný účet. Doufám že to nějak vrátí.

Štěpán Petřivý
Odpověď na Mirek

Ahoj, v tom případě tvoje obavy chápu. Určitě se to nějak vyřeší.

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
David

Ahoj, dá se do bitcoinu investovat dlouhodobě na plus500? mě to vyhodí po dvou dnech, ale já bych si představoval mnohem delší držbu. Případně kde se dají tyto bitcoiny držet dlouhodobě? díky :)

Štěpán Petřivý
Odpověď na David

Ahoj, pokud chceš do bitcoinu investovat dlouhodobě, určitě bych si ho koupil přímo na svou peněženku. Brzy budeme vydávat návod. :-)

Lukáš

Ahoj nevíte náhodou co se stalo s coinmatem od rána se hlásí jako vypnutý “Service Unavailable” jsem z toho mírně nervózní. Nikde jsme se nedočetl ani nepřišel email o plánované odstávce.

Štěpán Petřivý
Odpověď na Lukáš

Ahoj,

už dávno vše funguje, podle mě byla jen přetížená síť. :-)

Mikkes

Ja som rozčarovaný hneď na začiatok, snažil som sa overiť si účet na coinmate, avšak služba IDnow akceptuje len pas….to ako vážne ? To že som občanom EU vám je uplne k h…u ! Proste pas, dovi, dopo.

Štěpán Petřivý
Odpověď na Mikkes

Ahoj, já si účet ověřoval přes občanku. Ano, je to sice už několik měsíců zpět, ale stejně by to mělo jít.. To se mi zdá zvláštní, nepřehlédl jsi něco?

Vojtěch

Dnes mi psali mail, že kromě Bitcoin a Litecoin už přidávají i kryptoměnu Bitcoin Cash. ;)

Investor

Bitcoin obdržen, díky

Michal

Dobrý den,
Chtěl bych upozornit, že ani učet u FIO není u coinmate zárukou rychlosti. Peníze se sice v transakcich coinmate objeví okamžitě ale pouze jako PENDING a tím to skončí.Takže na vcasné pripsání do učtu nespolehejte.

Hezký den
Michal

Štěpán Petřivý
Odpověď na Michal

Ahoj,

to se mi teda ještě nikdy nestalo – a vkladů přes Fio převod jsem provedl už něco okolo desítky. :-) Tak snad to brzo přijde.

Michal
Odpověď na Štěpán Petřivý

No momentálně je obchod v háji, penize efektivně zablokované protože nejde s nimi nic. Support nereaguje. Takže asi tak.

Štěpán Petřivý
Odpověď na Michal

Ahoj,

můžeš popsat přesně co jsi udělal a kde to ztroskotalo? A taky, jsi verifikovaný? A máš Fio, že?

SP

Vašek
Odpověď na Štěpán Petřivý

Dneska z fio a pending cely den. Asi je to moc. Porad nic. Support konec. Asi nestihaj, narust ne enormnj.

Štěpán Petřivý
Odpověď na Vašek

Ahoj, ano, mají spousty a spousty nových klientů každý den. I tak mi ale i před pár týdny deposity procházely ihned. Už je to OK, Vašku?

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Vojta

Na této stránce jsem už tak 20x koupil a prodal bitcoin, musím doporučit ;) Jen ta verifikace je občas na prd, trvá to… Ale jinak obchody super rychlé, kurz super

Lukáš

Dobrý den,

dnes jsem zaslal na Coinmate.io nějaké peníze, zhruba kolem 16hod. Mám ČSOB, peníze tam ani po 3.hodinách nejsou. Platbu jsem zadal správně, několikrát jsem kontroloval. Z mého bankovnictví se peníze odečetly, ale na Coinmate účet nedorazily. Je to normální jev, nebo by transakce neměla trvat takhle dlouho?

Děkuji.
Hoffmann

Štěpán Petřivý
Odpověď na Lukáš

Ahoj Lukáši. Nejsem si 100% jistý jestli vůbec platby z ČSOB přijímají. Až to zjistím, napíšu to do recenze. Každopádně převod je vždy poměrně pomalý, pokud nemáš fio banku (což doporučuji), klidně se může stát, že se peníze připíšou až v úterý. Pokud by ale v úterý na účtě nic nebylo, začal bych to řešit.

Lukáš
Odpověď na Štěpán Petřivý

Ahoj Štěpáne,

peníze tam naskočily druhý den, takže vše v pořádku a navíc celkem rychle reagují na supportu.

Děkuji.

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit celou diskuzi (206)
Připojte se k diskuzi

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo