CoinMate.io – Recenze, zkušenosti

Celkové hodnocení:
95/100
Základní informace o CoinMate

Možnost obchodovat

Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash

Spread

Do 1%

V češtině?

CoinMate.io je kryptoměnová směnárna založena dvěma čechy z Pardubic. Pokud chcete koupit Bitcoin či Litecoin, podle mého názoru se momentálně jedná o nejspolehlivější firmu, u které tak můžete provést.

Je to sice taková “česká” stránka – dokonce i s českou Fio bankou a účtem v Kč, ale bohužel nemá webové stránky v češtině. Nákup kryptoměn vždy probíhá velice jednoduše. Stačí se zaregistrovat, svůj účet verifikovat a poté převést na svůj registrovaný účet peníze a během pár vteřin můžete provést nákup.

Stejně tak, pokud chcete tyto kryptoměny prodat, stačí si je na váš coinmate.io účet poslat např. z jiné burzy nebo peněženky, směnit si je za české koruny podle aktuálního kurzu a zažádat o výběr na bankovní účet. Poplatky u coinmate jsou velice nízké, za výběr si účtují 10 Kč, za vklad nic a za nákup pouze 0,05-0,35%.

Klady

 • Česká firma
 • Český bankovní účet a obchodování v CZK
 • Nízké spready
 • Jednoduchá platforma

Zápory

 • Pouze směnárna: nenabízí obchodování s pákou
 • Není v češtině

Platforma CoinMate.io

Jejich platforma se mi sice moc nelíbí, ale svoji funkci plní dobře, což je důležité. Prakticky se můžeme u coinmate dostat na 2 druhy platforem. Jedna, ta hlavní, kterou můžete vidět na obrázku níže, je poměrně složitá. Můžeme si nastavit limit či market order na nákup a prodej aktiv. Kromě toho na pravé straně obrazovky vidíme čekající příkazy k vyplnění a naše poslední nákupy či prodeje.

Druhá platforma je ve skutečnosti pouze tlačítko “BUY” a políčko pro částku, za kterou chceme nakoupit či kterou chceme obdržet. To nám automaticky provede obchod ihned a to bez nutnosti jakkoli sledovat graf.

CoinMate platforma
CoinMate recenze: Platforma směnárny CoinMate je velice jednoduchá

Druhou platformu (Quick Buy) používám u CoinMate asi nejčastěji. A opravdu to stačí, pokud nechcete takzvaně vlnkovat, neboli scalpovat (nakupovat nízko, prodávat výše a tento cyklus opakovat a tím si zvyšovat hodnotu portfolia). Po potvrzení nákupu či prodeje je proveden instantně na aktuální ceně.

Vklady a výběry na CoinMate

Vklady lze provádět buď převodem peněz na CoinMate bankovní účet (u Fio banky) a nebo převodem kryptoměn (LTC, BTC) na vám vygenerovanou peněženku.

Vklad z účtu u FIO banky trvá v řádech sekund. Pokud máte jinou banku, může to trvat i pár dní. Občas se i stane, že transakci vám banka zruší a peníze vám vrátí – toto dělá hlavně Reiffeisen bank. Normálně za vklad peněz není žádný poplatek – vždy vám tedy na účet připíšou stejnou částku, jako odešlete. Vklady v kryptoměnách trvají pár minut až pár hodin – podle Vámi nastaveného poplatku. U BTC jsem nejdéle čekal 12 hodin, u LTC pak asi 30 minut.

Vklady pomocí platební karty u brokera CoinMate nelze provádět. Pokud si přejete koupit kryptoměnu pomocí karty – ihned a z jakékoli banky – použijte pro tyto potřeby stránky americké směnárny CoinBase.

Výběr peněz z CoinMate je zpoplatněn 10 Kč. Pokud máte FIO banku, výběry probíhajíj takřka ihned. Při našem testovacím výběru přišly peníze na účet Fio banky za 9 hodin a to i přesto, že byla sobota!

Verifikace CoinMate účtu

Důležitá věc, kterou je třeba zmínit, je nutná verifikace. Prakticky sice nutná není, ale pokud chcete nakupovat či prodávat za běžné měny (Kč, EUR,…) budete ji potřebovat. Níže si můžete zobrazit tabulku toho, kdy je verifikace. třeba

coinmate verifikace a limity
Tabulka limitů pro jednotlivé typy účtů dle úrovně verifikace

Jak vidíte z obrázku výše, na coinmate existuje prakticky 5 typy účtů a liší se tím, jaké částky a jakým způsobem lze vkládat či z účtu vybírat:

 • Anonymní registrace: Vklady a výběry pouze v kryptoměnách. Převody mezi CZK a krypto jsou ale povoleny.
 • Ověřeno osobními informacemi: Vklady a výběry jsou možné v kryptoměnách + převodem s použitím MoneyPolo.
 • Ověřeno videem: Je třeba si pomocí jejich aplikace zavolat s moderátorkou, která potvrdí, že jste opravdu tím, za koho se vydáváte. Připravte si občanský průkaz. Pokud se takto ověříte, můžete na účet vkládat a vybírat i v českých korunách klasickým bankovním převodem.
 • Ověřeno dokumenty: Tak jak je u binárních opcí zvykem, i zde můžeme zaslat fakturu + fotografie občanského průkazu pro zvýšení limitů.
 • Individuální limity: Pro dosažení tohoto účtu je třeba vytisknout, vyplnit a odeslat dvoustránkový KYC formulář, na kterém popíšete vaše zkušenosti s obchodováním, plánované množství peněz, které si chcete nahrát na účet atp. Díky tomuto ověření můžete provádět operace až ve výši 2.5 milionu Kč měsíčně.

Jak verifikace probíhá

Verifikace na IDnow
Průběh verifikace na IDnow

Verifikace probíhá přes službu IDnow. Verifikovat se můžete dvěma způsoby – buď si stáhnete mobilní aplikaci IDnow, nebo vše uděláte za pomocí své webové kamery na počítači.

Když se zaregistrujete na CoinMate a bude po vás požadována verifikace, abyste mohli kryptoměny dokončit vklad a výběr prostředků. K verifikaci je každému přidělen tzv. verifikační kód, který potom do již zmiňované mobilní aplikace IDnow zadáte, čímž zabezpečeně spárujete ověření na CoinMate se službou třetí strany IDnow.

Když se přihlásíte do aplikace a zadáte kod, uvidíte, kolikatý v řadě lidí co se chtějí ověřit, jste. Kamarád se například registroval na CoinMate někdy kolem 20. 12. 2017 a verifikovat se mu povedlo až 7.1.2017. Je to tím že se na tuto stránku registrují tisíce lidí (ne-li více) denně a verifikaci dělají skuteční lidé, a firma na to nemá takovou kapacitu.

Popravdě ale je pravda, že zmíněný kamarád verifikaci zkoušel jen asi 3x – kdyby se snažil, jsem si jistý, že je možné být verifikovaný v řádu hodin, max. dne.

Když si konečně „vystojíte“ řadu spojí vás systém s operátorem, který začne vaše ověření. Je potřeba mít u sebe pas či občanský průkaz, kterým prokážete, že opravdu jste člověk, za kterého se vydáváte. Operátor vás pak bude navádět, z jaké strany chce doklad vidět, párkrát ji otočíte on si vás s ní vyfotí a to je vše. Žádné další dokumenty nejsou potřeba a celková verifikace zabere asi 5 minut (+ čekání na spojení s operátorem). Další zkušenosti si můžete přečíst v komentářích níže.

Obchodování s pákou

U brokera CoinMate není možné obchodovat s pákou. Jedná se vyloženě pouze o zprostředkovatele prodávání a nakupování kryptoměn. Na obchodování s pákou jsou tu jiní brokeři.

Přitom obchodování s pákou není nic složitého, jako by se na první pohled mohlo zdát. Broker vám jednoduše nabídne obchodovat několiknásobně větší objemy, než byste s vašimi penězi momentálně byli schopni. Máte na vašem obchodním účtě 10 000 Kč a máte nastavenou páku na 1:10? Pak můžete vstupovat do obchodů stejně velikých, jako kdybyste na účtě měli 100 000 Kč. Vaše výdělky tak potenciálně budou 10x větší. Nevýhoda, která bezesporu stojí za zmínku, je: Stejně tak jako vaše výdělky mohou být mnohokrát větší, tak mohou být větší i vaše prodělky.

Aktualizováno Březen 2018: Nově je již možno kryptoměny obchodovat pouze s maximální pákou 1:2. To kvůli nejnovějšímu nařízení ESMA, které má za cíl ochránit investory před možnou ztrátou. Bohužel také ale i před možným ziskem.

Doufáme, že vám naše coinmate recenze líbila a pokud byste měli jakýkoliv dotaz, tak se nás můžete zeptat níže v komentářích. Děkujeme.

Brokeři, kteří umožňují obchodovat kryptoměny s pákou

XTB logo

Hlavní výhoda

Plně česká podpora

Celkové hodnocení

97/100

U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Plus500 logo

Hlavní výhoda

Česká podpora a platforma

Celkové hodnocení

95/100

U 80.6 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
IQ Option logo

Hlavní výhoda

Lze obchodovat FX Opce!

Celkové hodnocení

92/100

U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo

Hlavní výhoda

Možnost kopírovat úspěšnéch obchodníky

Celkové hodnocení

88/100

U 65 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XM logo

Hlavní výhoda

Plně česká podpora

Celkové hodnocení

86/100

U 69.4 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
BDSwiss logo

Hlavní výhoda

Obchodování v Kč

Celkové hodnocení

85/100

Upozornění na rizika: Váš kapitál může být ohrožen

Další informace

Jméno firmy CoinMate
Hlavní výhoda Pokročilá směnárna
Webová stránka www.coinmate.io
V češtině?
Sídlo společnosti Londýn, Anglie
Demo účet
Minimální vklad 100 Kč
Minimální obchod 50 Kč
Zákaznická podpora Ano, emailem v češtině. Je ale poměrně pomalá.
Počet aktiv 3
Páka Nenabízí páku
Spread Do 1%
Poplatky Bez poplatků
Metody vkladu Kryptoměny, Bankovní převod, MoneyPolo
Metody výběru Kryptoměny, Bankovní převod, MoneyPolo
Měna účtu České koruny, Eura
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Možnost obchodovat Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash
Podporované kryptoměny Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash

Otevřít účet

Hodnocení
Hodnoceno dne
Broker
CoinMate
Hodnocení
51star1star1star1star1star

60 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den, děkuji za odpověď na mou otázku. Měl bych ještě jeden dotaz. Jak se na Coinmate zadává limitní příkaz k nákupu nebo prodeji?
  Děkuji

  Pavel

 2. Dobrý den, chtěl bych investovat nějaké peníze do Bitcoinu a Coinmate mi připadá ok. Chtěl bych Vás poprosit o radu. Co se týká Coinmate, tak jsem četl, ze ověření účtu probíhá přes videohovor a bez znalosti AJ to asi nejde. Je to pravda? Dále nerozumím těm limitům 26000 CZK/den (respektive 130 tisíc CZK/měsíc?)? Jak to chápat?
  Děkuji
  Pavel

  • Dobrý den Pavle,
   ověření probíhá přes videohovor, jak píšeme i v recenzi výše. Není na tom ale nic složitého. Podle mě si vystačíte s frázemi “Hello my name is Pavel” a “I don’t speak english”. Určitě nebudete první, paní to pochopí. Stačí ukázat svůj obličej a občanský průkaz z obou stran a mělo by to být.

   Jinak ty limity jsou limity pro vklad či výběr ve fiat měně. Tzn. po ověření tímto videohovorem bude možné vkládat na coinmate účet či z něho vybírat pouze 25 500 Kč denně. BTC lze vytáhnout a vložit libovolné množství. Pro další stupeň ověření, kde je třeba pouze vyplnit pár informací o Vás a poslat první stránku výpisu z banky pro ověření bankovního účtu a adresy je to přes 100 000 Kč denně, což už stačí téměř každému.

   Hezký den
   Vojtěch, Finex.cz

   • Dobrý den, tak bohužel. Jak jsem paní řekl, že nemluvím anglicky, tak se se mnou rozloučila. Zkusil jsem to znova a zeptal jsem se, jestli mohu mít překladatele? Nemohu! Pak se mi snažila říct něco v tom smyslu, že mám zavolat na Coinmate. Nerozuměl jsem! Tolik má dnešní zkušenost. Nevím ,jak to obejit😤😤😤😤😤.

 3. Jak je na tom coinmate oproti například coinbase, co je lepší, do čeho mám jít? Chci si tam poslat nějaké peníze když teď crypto kleslo a rozhoduji se mezi temito dvěma, máte nějaké doporučení? Díky!

  • Dobrý den Rudo. Coinmate a Coinbase jsou asi nejlepší volbou pro čechy. Rozdíl je ten, že na coinbase lze platit kartou, ale na coinmate pouze převodem z účtu (v Kč či EUR).

   Jednoduše: Na coinmate si pošlete peníze z účtu a až budete chtít, můžete si je směnit za kryptoměnu a tu následně poslat dál, nebo si ji nechat na coinmate účtě. Naopak na coinbase provádíte nákup ihned a to pomocí platební karty s trochu větším poplatkem.

   Pro co se rozhodnete je na Vás.

   Vojtěch, Finex.cz

 4. “We could not process your cryptocurrency operation. Please try again later.”
  … tato zpráva se zobrazuje poté, co chci přeposlat BTC z CoinMate do svojí peněženky – verifikační mail dorazí, kód opsán, tlačítko “WITHDRAW” stisknuto …
  Toto se mi děje poprvé, možná příliš velký nápor na server (BTC leze nahoru). :-/

  • Ahoj Tajak, já před 2 dny BTC kupoval a posílal – bez problému. BTC máš ale (pravděpodobně) nakoupené, takže ti nic neuteče a zkus, prosím, withdraw za pár hodin/dní. A dej vědět, kdyby něco!

 5. Coinmate je super, jediný s čím jsem měl problém je tak debi*** verifikace. Snažil jsem se verifikovat nějak kolem 15 prosince a vůbec to nešlo a podařilo se mi to někde až 3 ledna. Měli tam tolik lidí, že nestíhali, ani ten čas čekání mi to neukazovalo.

 6. Dobry den,
  na verifikaci jsem se dovolal na prvni pokus. Operatorka neni rodila anglicanka, takze ji je dobre rozumet. A ted to dulezite: Neuznavaji obcanky, aspon ty starsi zelene. Takze to musim zkusit znovu, az budu mit pri sobe pas. Radsi si pripravte dopredu oba doklady.

 7. Pridam me aktualni postredy s CoinMate:
  Pred hodinou jsem absolvoval verifikaci. Nejdriv jsem instaloval IDnow Ident aplikaci (na iPhone). Po otevreni potvrdite povoleni webkamery a mikrofonu a zacne to hned volat operatorce. Ta Vas vyfoti (pripadne rekne, ze mate dat mobil vyse apod. kvuli lepsi fotce :)). pak chce vedet, jestli volate skutecne kvuli verifikaci, pak chce fotku OP nebo pasu z obou stran. Pak behem callu chce aplikace potvrzeni Vaseho telefonniho cisla a po potvrzeni Vam ma prijit sms kod, ktery mate do aplikace zadat. Ja musel klikat jeste na link k poslani kodu znovu, protoze napoprve neprisel. Po zadani kodu do aplikace se s Vami operatorka rozlouci. Nutno rici, ze spojeni bylo docela prerusovane, ale po zopakovani otazky jsem operatorce nakonec rozumnel. Zabralo mi to cca 3 minuty, kdyz mate vse po ruce.
  Platba pres FIO banku take v pohode, jen jsem se divil, ze u platby nedavate zadny variabilni symbol, ale davate kod do Zpravu pro prijemce. Platba pripsana okamzite. Take je zajimave, ze pri nakupu vetsiho mnozstvi bitcoinu muze probehnout vicero trade obchodu (videt v logu coinmate) a kazdy ma trochu jiny kurz. Duvod je asi ten, ze nikdo neprodava vetsi mnozstvi BTC najednou.
  Jo a doporucuji zapnout dvoufazovou autorizaci v nastaveni coinmate, coz posledni dobou zapinam kde se da.

  Good luck with trading 🙂

  • Ahoj Vítku – super, díky moc za shrnutí. A ohledně více obchodů: Jde o to, že ty si nekupuješ btc od coinmate, ale od ostatních uživatelů na coinmate, kteří prodávají – tedy jako na burze. Prakticky pokud chceš koupit na aktuální ceně 10 BTC, a na celé burze budou s touto cenou všichni dohromady chtít prodat jen 5 BTC (budou na této ceně nastaveny limitní příkazy v celkové hodnotě 5 btc) tak samozřejmě musí burza sáhnout i pro BTC prodeje z jiné ceny (té nejbližší) aby celý tvůj nákup “uspokojila”. 🙂

 8. Masaker cely coinmate. Psali nejdriv overovani op. Vytocim overovani a jak videli op tak naschle bez slova.
  Rikam si ze se overi manzelka. Taky ji tipli, protoze v prvnim kroku overovani jsem zadal ji.
  Chci tedy prvni krok zmenit. Odpoved ze musite mit pas. Pas nemam protoze muj op ma uzemni platnost v cele eu.
  Jejich jednani je silene. Nikdy vic.

 9. Ahoj. Zasekl jsem se na verifikaci. Po vyplnenni pov. udaju a kliknuti na video verifikaci stranka, na kterou jsem presmerovan https://go.idnow.de/GWM-FKDHM nejde.. Stejne tak mail supportu. App IDNow mam stazenou, naistalovanlu, jen nevim co presne po spusteni vyplnit pod Ident-Id. Zaroven bych se rad zeptal, jakym zpusobem muzu utrzeny a pripadny vydelany crypto, vybrat v korunach.

  Diky

 10. Ahoj,
  Prosím o radu dneska jsem se chtěl přihlásit na svůj účet na coinmate a psalo mi to že jsem zadal špatný údaje což je blbost, tak jsem chtěl resetovat heslo ale když jsem zadal muj mail tak to taky nešlo. Neměl někdo podobný problém? Mám se smířit s tím že mi účet někdo ukradl i s penězi?

  • Ahoj,stalo se mi to same cca pred dvema dny.Byla jsem si jista,ze zadavam spravne heslo,ale nepodarilo se mi prihlasit. Resetovala jsem heslo a neprisel e-mail s resetovacim linkem.Asi jsi taky zjistil,ze to jde jen jednou,pri dalsim pokusu je tam uz hlaska,ze na uvedeny mail byl uz link zaslan.Byla jsem z toho na nervy skoro cely den, psala na support a nic, zkousela to porad dokola a najednou slo znovu zadat email se zadosti o reset a pote dorazil mail do par vterin. Nutno dodat, ze po dalsim dni prisel i mail ze supportu a byli celkem ochotni,ale nastesti uz se mi to mezitim podarilo vyresit.

  • Ahoj Čápe. Jsi si jistý, že vše zadáváš správně? Nemáš třeba 2 emaily? Teoreticky i kdyby ti někdo účet ukradl, nemůže změnit emailovou adresu. Dávej si pozor i na velikost písmen.

 11. Ahoj,
  dneska jsem chtěl vybrat peníze ale nepřišel mi verifikační email s kódem na seznam.cz. Máte někdo podobné zkušenosti?

 12. Ahoj Štěpáne, dá se změnit číslo bankovního účtu, se kterým mám Coinmate účet spojený? Nevíš, kde se to v rozhraní CoinMate aktualizuje? Nechce se mi platit 10 EUR jako deposit fee z jiné banky. Díky za radu!

  • Ahoj Skrumky, nejsem si jistý, ale myslím si, že můžeš vkládat z jakékoli banky. Důležité je, aby byl účet na tvé jméno. Těch 10 EUR fee je za to, když bude jméno odesílatele jiné než tvoje. Strhnou za to 10 EUR a platbu vrátí.

 13. Zdravím,
  zkoušel někdo včera nebo dnes na Coinmate poslat peníze přes FIO? Zatím mi nic nedorazilo, tak hádám, že to tam sypou ručně a pracovat budou nejdřív až v úterý. Nechci jim hned psát na report, určitě tam už mají zpráv dost.

 14. 21.12.2017 Jsem poslal na Coin mate 30000Kč. Do dnes se nepripsali. Od včerejška to řeším přes sport. Odeslal jsem jim výpis z banky o převodu, a fotku transakční historie v Coin mate. Včera se mi ozvali, že už to připsali. Ale ani dnes to tam není. Tak jsem jim psal ráno znovu a už se neozvali. Tak se modlím aby se na to nevykaslali a já nepřišel o 30 tisíc.

  • Ahoj, neboj, určitě se to vyřeší, je to solidní firma. Neposílal jsi to přes FIO banku, že ne? A taky poslal jsi správný kód jako zprávu pro příjemce? Support mají, myslím, do 2. 1. dovolenou. Takže nějak extra rychlé to, bohužel, nebude. To víš, s tím vším, co se teď v krypto-světě děje, mají stovky nových účtů denně a support bych si dokázal představit, že je doslova zahlcený zprávami. Držím palce ale věřím, že vše dobře dopadne.

 15. Ahoj, dá se do bitcoinu investovat dlouhodobě na plus500? mě to vyhodí po dvou dnech, ale já bych si představoval mnohem delší držbu. Případně kde se dají tyto bitcoiny držet dlouhodobě? díky 🙂

 16. Ahoj nevíte náhodou co se stalo s coinmatem od rána se hlásí jako vypnutý “Service Unavailable” jsem z toho mírně nervózní. Nikde jsme se nedočetl ani nepřišel email o plánované odstávce.

 17. Ja som rozčarovaný hneď na začiatok, snažil som sa overiť si účet na coinmate, avšak služba IDnow akceptuje len pas….to ako vážne ? To že som občanom EU vám je uplne k h…u ! Proste pas, dovi, dopo.

 18. Dobrý den,
  Chtěl bych upozornit, že ani učet u FIO není u coinmate zárukou rychlosti. Peníze se sice v transakcich coinmate objeví okamžitě ale pouze jako PENDING a tím to skončí.Takže na vcasné pripsání do učtu nespolehejte.

  Hezký den
  Michal

 19. Na této stránce jsem už tak 20x koupil a prodal bitcoin, musím doporučit 😉 Jen ta verifikace je občas na prd, trvá to… Ale jinak obchody super rychlé, kurz super

 20. Dobrý den,

  dnes jsem zaslal na Coinmate.io nějaké peníze, zhruba kolem 16hod. Mám ČSOB, peníze tam ani po 3.hodinách nejsou. Platbu jsem zadal správně, několikrát jsem kontroloval. Z mého bankovnictví se peníze odečetly, ale na Coinmate účet nedorazily. Je to normální jev, nebo by transakce neměla trvat takhle dlouho?

  Děkuji.
  Hoffmann

  • Ahoj Lukáši. Nejsem si 100% jistý jestli vůbec platby z ČSOB přijímají. Až to zjistím, napíšu to do recenze. Každopádně převod je vždy poměrně pomalý, pokud nemáš fio banku (což doporučuji), klidně se může stát, že se peníze připíšou až v úterý. Pokud by ale v úterý na účtě nic nebylo, začal bych to řešit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.