Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Coinmate
Coinmate.io –⁠ Recenze, zkušenosti, návod na nákup
Logo Coinmate
Coinmate
Logo Coinmate

Coinmate.io –⁠ Recenze, zkušenosti, návod na nákup

Poslední aktualizace recenze 19. 4. 2024 | Michal Sobol
Hodnocení Finex.cz
86 %
Promo akce
Bonus za registraci u Coinmate až 100 Kč. Více info v recenzi.

Základní informace o Coinmate

V češtině? Ano
Podporované kryptoměny Bitcoin, Litecoin, Ethereum, XRP, Cardano, Solana, USDT

Coinmate.io je jedna z prvních českých kryptoměnových burz a směnáren. Funguje již od roku 2014 a jejími zakladateli jsou Roman Valihrach a Daniel Houška. Ačkoli firmu původně založili v Anglii, nyní sídlí v Česku na adrese Pernerova 697/35, Karlín, Praha 8.

Pro Coinmate hraje určitě to, že je dobrou volbou pro začátečníky, ale své si na ní dokáží najít i pokročilí uživatelé. Pokud se tedy v kryptoměnovém světě teprve učíte chodit, mohla by pro vás být Coinmate dobrou volbou. A i jakmile budete o něco jistější, nebudete muset přecházet na jinou službu. Burza také klade velký důraz na bezpečnost, takže o své kryptoměny rozhodně nemusíte mít strach.

V této recenzi vás s firmou podrobně seznámíme. Podíváme se na to, jaké jsou zde poplatky pro nákup, jak probíhají vklady a výběry peněz, co na směnárnu říkají ostatní lidé a mnohem více!

Obsah recenze Coinmate

Rychlý úvod do Coinmate

Nákup kryptoměn u Coinmate probíhá poměrně jednoduše, ale je třeba se v celém systému zorientovat, obzvlášť pokud jste v celém kryptoměnovém světě začátečníci.

Pro nákup kryptoměn u Coinmate je třeba se nejdříve zaregistrovat, svůj účet verifikovat, zabezpečit pomocí dvoufaktorového přístupu a poté převést na svůj registrovaný účet peníze.

Teprve poté můžete provést nákup kryptoměny si následně buď poslat na svoji vlastní peněženku, nebo držet přímo na účtu u Coinmate.

Jednoduché už je to pak i v opačném případě. Pokud chcete tyto kryptoměny prodat, stačí si je na váš Coinmate.io účet poslat např. z jiné burzy nebo peněženky, směnit je za české koruny nebo eura dle aktuálního kurzu a zažádat o výběr na bankovní účet.

BONUS: Získejte 100 Kč zdarma

Coinmate nabízí novým zákazníkům i příjemný bonus v podobě 100 Kč. Jediné, co musíte udělat pro jeho získání, je založit obchodní účet, aktivovat jej a poté vložit alespoň za 1 000 Kč.

Coinmate se zaručuje za to, že vám odměna přijde do hodiny od splnění podmínek.

Více o bonusu se můžete dočíst zde.

Směnárna a burza Coinmate prakticky

Prošli jsme si všechny vlastnosti burzy Coinmate. Pojďme se teď podívat na praktické použití této služby. Nemusíte se ničeho bát. Celé uživatelské rozhraní je velice příjemné, přehledné a jsme si jisti, že jej zvládne zkrotit každý.

Obchodní prostředí Coinmate.io

Platforma burzy je oproti konkurenci lehce zastaralá, ale svoji funkci pro obchodování plní dobře. To je koneckonců to nejdůležitější. Rozhodně se ale nikdo nebude divit, když řeknete, že vám prostředí nevyhovuje. Do burzy se dostanete tlačítkem “Nákup a prodej” a následně “Pokročilé obchodování“.

Platforma není nijak složitá a v podstatě jediné, co zde můžete dělat, je nastavovat obchody. Můžete si zde nastavit např. limit či market order na nákup a prodej kryptoměn za předem stanovené ceny. Jaký je mezi těmito příkazy rozdíl?

 • Market order: Díky tomuto příkazu lze ihned nakoupit nebo prodat danou kryptoměnu za momentálně nejvýhodnější dostupnou cenu na trhu. Objednávka se na burzu odešle hned a tam je spárována s nejvýhodnější protinabídkou.
 • Limit order: Naopak u příkazu typu limit máte možnost nastavit si konkrétní cenu, za kterou chcete určité množství kryptoměny koupit nebo prodat. Platforma příkaz přijme a zařadí do tzv. order book. Tam bude příkaz čekat, až některý obchodník bude s vaší nabídkou souhlasit a směnu mezi vámi vytvoří. To se může stát do pár minut, ale příkaz se také nemusí vyplnit nikdy – záleží na vámi zadané ceně a pohybu ceny v budoucnosti.
 • Limit + Stop pokyn: Tento příkaz nastavujete v případě, že chcete nakoupit nebo prodat nad určitou nebo pod určitou cenou. Po překonání hranice se příkaz aktivuje, a pokud by se měl trh vrátit, vyplní se na stop ceně.
 • Trailing stop: Pokud do příkazu přidáte trailing stop metriku, bude vaše cena v příkazu pohyblivá. Řekněme, že nastavíte trailing stop o pět jednotek menší než tržní cena. Pokud bude trh stoupat, trailing stop se bude posouvat pořád výš a výš. Když bude ale klesat, trailing stop se nepohne a příkaz se vyplní ve chvíli, kdy cena narazí na o 5 menší než tržní hodnotu.

Kromě toho na pravé straně obrazovky vidíte všechny čekající příkazy (tedy knihu objednávek) a vaše poslední nákupy či prodeje.

Zdroj: Coinmate
Platforma burzy Coinmate.io
Obchodní prostřední burzy Coinmate.io

Pokud patříte mezi nováčky a chcete nakoupit své první kryptoměny rychle a bez větších starostí, určitě pro vás tato obchodní platforma nebude tou nejvhodnější možností. Když si tu práci ale dáte a věnujete problematice možná 20 minut času, dokážete své poplatky stáhnout na minimum.

Nabízené kryptoměny

Coinmate je z pohledu nabízených kryptoměn vcelku omezená. Najdete zde jen velké kryptoměnové projekty jako Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP (XRP), Cardano (ADA) nebo Litecoin (LTC). Můžete zde také nakoupit stablecoin Tether (USDT) vázaný na dolar, a tak převést hodnotu z fiat peněz z fyzického světa do kryptoměnového.

Zdroj: Coinmate
Podporované kryptoměny na směnárně Coinmate
Seznam podporovaných kryptoměn

Coinmate je kvalitní služba, ale rozhodně není pro ty, kteří hledají ohromnou domovskou stránku, ze které budou moct nakupovat všechno možné od A do Z.

Rychlý nákup kryptoměn

Pokud chcete nakoupit kryptoměny rychle a bez čekání, bude pro vás nejlepší využít možnost rychlého nákupu. V tomto případě si můžete vybrat mezi platbou platební kartou nebo rychlou platbou z bankovního účtu. Celá operace vám v obou případech zabere pouze pár minut.

Při platbě platební kartou se Coinmate spoléhá na zahraniční prostředníky, kvůli tomu je třeba připravit se na vyšší poplatek –⁠ bohužel 4,9 % z transakce v českých korunách nebo 1,9 % z transakce v eurech.

Kvůli tomu směnárna doporučuje využít téměř stejně rychlé platby přes bankovní účet. Vklad rychlým bankovním převodem pomocí platebních bran GoPay nebo ThePay je proveden do 5 minut a je zdarma.

Rychlý nákup kryptoměn
Rychlý nákup kryptoměn

Vždy byste si měli položit otázku, jak rychle potřebujete kryptoměny nakoupit. Máte-li čas, pak je vždy finančně lepší naučit se s lehce složitější cestou nákupu, protože vám to může v souhrnu ušetřit relativně hodně peněz.

Pravidelný nákup kryptoměn

Průměrování ceny (DCA) je jedna z osvědčených investičních taktik. Jelikož nejsme věštci a nedokážeme odhadnout, kdy bude nejlepší nákupní příležitost, prostě skousneme to, že budeme nakupovat průběžně. Díky tomu vychytáme vrcholy i propady.

Coinmate svým zákazníkům umožňuje provádět pravidelné nákupy. Vše se dělá pomocí trvalého příkazu v bance. Jakmile jej nastavíte, nemusíte již nic řešit. Coinmate každou automatickou platbu zpracuje a převede do kryptoměn.

Zde je potřeba dodržet jen dvě věci:

 • minimální částka na pravidelnou platbu je 50 Kč,
 • maximální částka je pak stanovena obchodními limity účtu, které se mj. zobrazují přímo u údajů o bankovním příkazu.

Poplatky za tento typ nákupu jsou pak stejné jako za Rychlý nákup.

Obchodování s pákou

I když je Coinmate tak trochu burzou, bohužel zde nelze obchodovat s finanční pákou a společnost tuto funkci nejspíše v dohledné době nepřidá. Na to jsou tu jiné kryptoměnové burzy.

Registrace a Bank ID

Do Coinmate se dá registrovat naprosto standardní cestou s pomocí e-mailu, hesla a jiných údajů. Mnohem zajímavější je ale možnost využít Bank ID.

Poznámka

Bank ID neboli Bankovní identita je služba, která spojuje bankovní instituce v České republice. Tyto instituce o svých klientech drží mnoho informací, které jsou již ověřené a potvrzené. Není proto potřeba všechny údaje sbírat a otravovat tak zbytečně zákazníka.

Bank ID je momentálně pravděpodobně nejjednodušší způsob, jak se na burzu Coinmate registrovat. Systém vás požádá o potvrzení akce, přičemž pak získá vaše údaje z bankovní databáze.

Výběr bank při registraci skrze Bank ID
Výběr bank při registraci skrze Bank ID

Jak můžete na obrázku výše vidět, v nabídce jsou ty největší bankovní domy v ČR. Jakmile si jeden vyberete, bude potřeba potvrdit celou žádost s pomocí internetového bankovnictví a třeba aplikace v telefonu. Na poslední obrazovce údaje už jenom překontrolujete a hotovo.

Co je na přihlášení skrze bankovní identitě nejlepší? Kromě rychlosti je to fakt, že je vaše identita automaticky ověřena a zvyšují se vám díky tomu limity na obchodním účtu. Nebudete se tedy muset zaobírat skenování dokladů totožnosti apod. Prostě se jen zaregistrujete a můžete jít na věc.

Verifikace zákaznického účtu

Již jsme toto téma nakousli o pár odstavců výše. Pokud chcete na Coinmate obchodovat, musíte projít procesem verifikace známým také jako KYC. Jestliže se budete registrovat standardním způsobem bez využití Bank ID, pak bude nutné identitu ověřit manuálně.

S každou úrovní verifikace získává váš účet další oprávnění. Zatímco s nulovou verifikací lze obchodovat pouze kryptoměny mezi sebou bez využití eur nebo korun, s dalšími stupni je již možné kryptoměny i normálně nakupovat či prodávat. Průběžně se také zvedají obnosy, jaké můžete v součtu zobchodovat za den a měsíc.

Ověření totožnosti není nic složitého, ale občas to může být vcelku zdlouhavé. Coinmate pro tyto účely využívá aplikaci iDenfy. Pro autorizaci účtu je třeba do systému nahrátr sken dvou vašich průkazů totožnosti. Coinmate přijímá občanský průkaz, řidičský průkaz nebo cestovní pas. Průkazy nejjednodušeji nafotíte mobilním telefonem a rovnou je nahrajete do aplikace.

Zdroj: Coinmate
Příklad limitů a podmínek verifikace
Příklad limitů a podmínek verifikace

Když budete chtít následně zvýšit nákupní limity a jednotlivá oprávnění, systém vás požádá o vyplnění investičního dotazníku a doplnění několika osobních údajů. Kromě jiného bude chtít zaslat například výpis z účtu.

Poznámka

Proč po nás chtějí KYC? Kryptoměnové burzy a směnárny mají ze zákona povinnost sbírat údaje o svých zákaznících. Vyplývá to ze směrnic, které se snaží bojovat proti praní špinavých peněz a financování terorismu. Na druhé straně si ale musíte uvědomit, že tímto krokem odevzdáváte v podstatě všechny důležité osobní informace, které by šly poměrně lehce zneužít. Je to na zvážení každého jednotlivce.

Poplatky

Poplatky jsou pro spoustu lidí jednou z nejdůležitějších věcí, kterou na směnárnách řeší. Jak je na tom v tomto ohledu Coinmate?

Co se týče poplatků za vklady a výběry, možností je zde skutečně mnoho a stejně tak se každá liší velikostí poplatku. Jsou zde možnosti, které lze použít pouze pro vklad, avšak výběr už bude nutné udělat jinak. Standardní vklad skrze bankovní převod nemá žádný poplatek, avšak pokud budete bankovním převodem prostředky i vybírat, zaplatíte 25 Kč při každé transakci.

Zdroj: Coinmate
Poplatky za vklady a výběry na Coinmate
Poplatky za vklady a výběry na Coinmate

Další poplatky souvisí se samotným obchodováním. Společnost má několik typů služeb, ke kterým má i různou poplatkovou politiku. Když budete nakupovat kryptoměny skrze rychlý nákup, systém vám ukáže pevně daný kurz. Ačkoliv vám směnárna neukáže poplatek přímo, svou platbu si strhne na rozdílu mezi nákupní a prodejní cenou.

Další hlavní službou je Pokročilé obchodování, ve kterém budete vše vyřizovat z prostředí obchodní platformy.

Zdroj: Coinmate
Poplatky za obchodování u Coinmate - maker a taker fees
Poplatky za obchodování u Coinmate – maker a taker fees

Pokud nejste žádný velký obchodník (měsíční obrat, který na vašem účtu uděláte, je nižší než 10 000 EUR), pak za každý obchod zaplatíte mezi 0,3 – 0,35 % v závislosti na tom, zda provádíte obchody typu limit (jste maker, umisťujete svůj příkaz do knihy objednávek a čekáte na vyplnění) nebo market (jste taker, přijímáte nabídky z knihy objednávek, naplňujete či prodáváte okamžitě).

Při obratu od 10 000 EUR do 100 000 EUR už zaplatíte poplatek pouze mezi 0,15 – 0,25 %, ale i to je v porovnání se zahraničními burzami na takto vysoký zobchodovaný objem celkem hodně.

Vklady a výběry

Abyste mohli s hlavní částí účtu pracovat a kryptoměny nakupovat, musíte na něj nejprve vložit nějaké peníze. Coinmate v tomto ohledu nabízí hned několik možností.

Tím základním je samozřejmě bankovní převod. Ten můžete provést buď v EUR nebo CZK.

Možnosti pro vklady a výběry
Možnosti pro vklady a výběry

Pokud již nějaké kryptoměny vlastníte, můžete samozřejmě i ty použít pro nabití vašeho zákaznického účtu.

U výběrů jsou úplně stejné možnosti jako u vkladů. Je zde bankovní převod, platba kartou a SEPA platba.

Zde je potřeba připomenout jednu věc. Bezpečnost je pro Coinmate jednou ze zásadních metrik a tuto politiku aplikuje i na bankovní převody. Peníze lze odeslat jen na bankovní účet, ze kterého již nějaké peníze přišly, nelze tedy vkládat z jednoho a vybírat na jiný.

Jak už jsme uváděli v kapitole o poplatcích, za každý výběrový bankovní převod zaplatíte 25 Kč. Je proto vždy lepší, když budete odesílat větší částky.

Zabezpečení prostředků

Společnost na svých stránkách tvrdí, že zhruba 95 % všech kryptoměn ukládá na hardwarové peněženky. To jsou dnes zdaleka nejbezpečnější nástroje pro úschovu kryptoměn. Peněžní prostředky jsou pak již tradičně pojištěny do 100 000 eur, což je částka, která je pro bankovní účty stanovená ze zákona.

Výhody a nevýhody směnárny Coinmate

Každá služba má svá pro a proti. I Coinmate je v tomto ohledu vhodná jen v některých případech.

 • Jednoduchá registrace skrze BankID: Většinou je u směnáren potřeba nahrávat průkazy totožnosti apod. Coinmate má otevřenou možnost registrace a autorizace skrze bankovní identitu, takže je všechno pěkně rychlé a skoro bezpracné.
 • Kryptoměny můžete směňovat za jiné i bez autorizace: Pokud chcete kryptoměny jen směnit za jiné, nemusíte žádnou autorizaci řešit.
 • Lze nakupovat pomocí platebních karet: Pokud hledáte možnost okamžitého nákupu, můžete použít platbu kartou. Jediné, s čím se musíte smířit, jsou vyšší poplatky –⁠ 4,9 % u platby v korunách a 1,9 % u platby v eurech.
 • Malý počet kryptoměn: Rozhodně nepočítejte s tím, že budete obchodovat méně známé projekty, které zrovna přišly na trh. Na Coinmate jsou pouze 7 největších kryptoměn.
 • Prostředí burzy: Uživatelské prostředí by mohlo projít změnou designu, nabídnout více funkcí, ale i lepší přívětivost pro uživatele.
 • Netransparentní poplatky v případě rychlého nákupu: Samotná směnárna uvádí, že cíleně neukazuje rozepsané poplatky u rychlého nákupu.

Často kladené otázky (FAQ)

Lidé se nás často ptají na spoustu otázek týkajících se samotné služby. Abychom vám celou tuhle práci ulehčili, vytvořili jsme toto krátké FAQ, ve kterém najdete snad všechny informace, které hledáte. Kdyby vás pak něco i přesto zajímalo, nebojte se nám napsat do komentářů nebo na náš Discord, kde vám rádi velmi rychle odpovíme.

Jaké jsou na Coinmate poplatky?

U Coinmate hodně záleží na způsobu, jaký k nákupu kryptoměn použijete.

Při rychlém nákupu s možností využití platební karty například zaplatíte za nákup na spreadu, ale zároveň ještě několik procent za platbu kartou, takže vcelku hodně.

Když naopak půjdete nakupovat skrze platformu nazvanou “Pokročilé obchodování“, vaše poplatky se mohou dostat jen na pouhých několik desetin procenta za nákup. Investorovi se rozhodně vyplatí tuto obchodní platformu využít, neboť pak jde stáhnout výsledné náklady za poplatky na minimum.

Jaké kryptoměny lze na Coinmate obchodovat?

Coinmate má ve své nabídce pouze velké a známé projekty. Celkově můžete obchodovat 7 kryptoměn – Bitcoin, Ethereum, XRP, Cardano, Solanu, Litecoin a stablecoin USDT.

Je Coinmate česká firma?

Coinmate je firma, která vznikla v České republice, a to již v roce 2014. Na trhu je tedy již pěknou řádku let, za které si dokázala vydobýt své místo na trhu.

Jak dlouho trvá nákup a výběr kryptoměn?

Nákup kryptoměn na Coinmate, potažmo na každé směnárně, je dobré rozdělit na vložení peněz a samotný nákup. Nákup jako takový je v podstatě okamžitý. Problém může být při platbě za službu.

Při platbě kartou je vše vyřízeno skoro hned. Naopak u bankovního převodu se může objevit nějaké zpoždění, které může být oprávněné, ale také klidně uměle způsobené samotnou bankovní institucí. I s bankovním zpožděním by ale nákup neměl trvat déle než pár hodin.

Lze na Coinmate kryptoměny uložit?

Coinmate svým zákazníkům nabízí i služby kryptoměnové peněženky. Pokud tedy nemáte svou vlastní, můžete si nechat prostředky i v péči této směnárny. Je samozřejmě pak dobré pochopit, že své kryptoměny sice vlastníte, ale reálně je neovládáte, a kdyby se jakkoliv změnil zákon a přišel například zákaz kryptoměny vlastnit, směnárny budou to první, na co se politici zaměří.

Má Coinmate nějaké limity pro nákup?

V podstatě každá centralizovaná služba je dnes nucená k tomu, aby limitovala zákazníky, kteří neprošli procesem autorizace. Coinmate v tomto ohledu není jiná, přičemž se limity na objem nákupu odvíjejí od úrovně ověření identity.

Je potřeba provést autorizaci uživatele?

Autorizaci je nutné provést vždy, když budete chtít nakupovat kryptoměny za fiat měny. Dokud to neuděláte, můžete pracovat pouze s kryptoměnami, které již vlastníte.

Shrnutí a naše zkušenosti s Coinmate

Co se týče našich zkušeností se společností Coinmate, tak ačkoli jsou zejména z let 2017 a 2018, vždy byly kladné. S Coinmate jsme nikdy neměli jediný problém, a to ať už se bavíme o registraci, obchodování nebo vkladu a výběru peněz.

A protože Coinmate svůj produkt stále aktivně vyvíjí, věříme, že se od té doby vše posunulo ještě k lepšímu.

Hodnocení Finex.cz

2. místo
Burza
86 %
2024

Na české poměry skvělá burza!

Coinmate je stabilně fungující společnost, která přijímá vklad v českých korunách a nabízí jak funkce burzy, tak i jednoduchou směnárnu.

Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky firmy v České republice.

100%

Přívětivost platformy
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu.

70%

Poplatky
Hodnoceny jsou průměrné spready, poplatky za otevření/uzavření obchodu, swapy, poplatky za vklad či výběr peněz a další. Vpotaz je brána nejen průměrná, ale i minimální výše poplatku.

80%

Dostupné možnosti
Hodnocení zahrnuje počet dostupných tříd aktiv, celkový počet aktiv, možnost obchodovat české akcie, dostupné obchodní instrumenty a další nadstandardní funkce.

75%

Registrace a verifikace
V tomto kritériu je zohledněna celková rychlost a jednoduchost procesu registrace, popř. procesu ověřování totožnosti, je-li to vyžadováno.

95%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, názory našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

95%

Více informací o Coinmate

Jméno firmyCoinmate
Podporované kryptoměnyBitcoin, Litecoin, Ethereum, XRP, Cardano, Solana, USDT
Základní informace o brokerovi
V češtině?
Webová stránkawww.coinmate.io
Sídlo brokeraPernerova 697/35, Karlín, Praha 8
Počet aktiv7
Důležité informace pro investora
Možnost obchodovatBitcoin, Litecoin, Ethereum, XRP, Cardano, Solana, USDT
Dohled ČNB
Demo účet
Měna účtuKč, EUR, Kryptoměny
Minimální vklad100 Kč
Minimální obchod50 Kč
W-8BEN formulář
Pojištění vkladů
PákaNenabízí páku
V češtině
V češtině
Výplaty odměn
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Rozšíření do prohlížeče
Zákaznická podpora
Internetové peněženky
Ohodnoťte společnost Coinmate
9
4

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz vedu kryptoměnovou redakci. Po několika letech sledování kryptoměnového trhu si myslím, že obchodovat digitální aktiva bez nutných vědomostí je holý nerozum. V tomto světě totiž ještě více než kdekoli jinde platí, že zkušení vyhrávají a nezkušení prohrávají. I z tohoto důvodu rád přikládám ruku k dílu a věřím, že společně s redaktory a přispěvateli dokážeme čtenářům Finex.cz předat mnoho užitečných informací.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (210 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

V K

Burza komunikuje pouze pomocí bezejmenných lidí/botů, a to vždy jen po jedné zprávě bez možnosti odpovědi. Nemají žádný e-mail ani telefon. Slibují, že se ozvou do 24 hodin, ale když se rozhodnou vaši zprávu prostě ignorovat, tak s tím nic nezmůžete. Kromě toho, že komunikují česky, nemají prakticky žádnou jinou výhodu. I poplatky mají 3x vyšší než např. Binance a v nejbližší době je mají ještě zvyšovat.

Spadi Spadius21

Dobrý den všem, mám bohužel momentálně špatnou zkušenost s coinmate.io, chtěl jsem to na základě recenzí vyzkoušet. Naúčet jsem poslal 1000 Kč. Provedl jsem nákup vše ok. Sledoval jsem jak se služba chová. Dnes jsem se chtěl po práci přihlásit k účtu přes bankovní identitu a spustil se znovu stav registrace. Registrace se provedla znovu stav účtu 0. Následně jsem jsem pátral a zjistil, že v mailu mám E-mail cca v 13hod o zrušení účtu s tím, že požadavek na zrušení účtu jsem nedával. Ani jsem se keslužbě v tédobě nepřihlašoval. Máte někdo podobnou zkušenost? Na podporu jsem psal, zatím neodpověděli. Pokud mi zruší účet maj povinnost mi poslat peníze na účet zpět nebo ne (respektive refundovat nakoupenou kryptoměnu? Sice je to jen BCT za ” 1000kc” nicméně ještě, že jsem si tam neposlal více.

Spadi Spadius21

Upgrade: nakonec mi byl původní účet i s nakoupenou měnou reaktivován, a včera dorazila omluva od produktového manažera s vysvětlením situace – což odceňuji. Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, moc díky za zprávu. Jsme rádi, že se vše vyřešilo.

Matěj Stolárik

Mám dotaz. Při verifikaci jsem musel nafotit občanku přes webovou stránku v mobilu. Coinmate píše že ověření provádi iDentify. Poté to pomě ještě chtělo druhý doklad jako je řidičák nebo pas. Je tento postup v pořádku? A je bezpečný když se má nafotit občanka i pas přes web na který mě Coinmate nasměroval?

Matouš Vondrák

Dobrý den, Matěji,

ano, tento postup je v pořádku. Je běžné, že po vás kryptoměnové burzy či směnárny vyžadují ověření identity skrze dva doklady totožnosti, někdy budete muset dodat i výpis z bankovního účtu či dokument prokazující adresu vašeho pobytu. Kryptoměnovým platformám tuto povinnost udává zákon, přesněji řečeno evropské AML regulace proti praní špinavých peněz.

Burzy si toto běžně nezařizují samy, ale delegují to na profesionální společnosti, které identitu zákazníků pro burzy ověří. I odesílání přes jiný web je tedy naprosto v pořádku, pouze si ověřte, že vás na třetí stranu burza Coinmate odkazuje ze svých vlastních stránek – https://coinmate.io/.

Lukas Pekara

Kolegovi zablokovali moznosti vyberu (crypto aj eur) bez vysvetlenia.
Neexistuje cislo / email, kam sa da dovolat / napisat.

Ticket na support bez reakcie.
To ako vazne? Takto sa to robi?

Redakce Finex

Dobrý den, Lukáši. Děkujeme za komentář. Tento problém jsme zatím nezaznamenali. Je pravda, že v posledních týdnech u CoinMate probíhají velké změny a je možné, že se jedná o nedorozumění. Doporučujeme kontaktovat je přímo na jejich podporu, případně nás ještě napadá využít jejich oficiální Discord.

Bc. Adam Vávra

Za sebe hodnotit nebudu, ale známá má celkem problémy s Coinmate, včetně pozdních příchodů plateb, což je u volatilních kurzů dost problém (třeba i dva dny, než přijdou peníze). Podobně je problém s nákupy (Ethereum vůbec nešlo nakoupit, BTC musí často refreshnout stránku, než se podaří).

Petr

Mám za sebou velmi špatnou zkušenost s COINMATE. Zobchodoval jsem u nich větší částku a až ex-post jsem si všiml, že mi nabídli o 20% horší kurz než u COINBASE. WTF a když to reklamuju tak se ještě tváří jako, že to je normální.

Dan

Podle ceníku Coin Mate se za výběr Bitcoinu platí poplatek 0.00027 BTC. Při současné ceně 65 000 USD je to skoro 400 Kč. Chápu správně, že pokud si koupím BTC za 10 000 Kč, zaplatím jen za převod BTC do peněženky 400 Kč? To jsou 4%!

Redakce Finex

Dobrý den, Dane. Poplatky kryptoměnovým sítím jsou bohužel neúprosné a je nutné je platit, jinak transakce v sítích jednoduše provádět nelze. Více informací naleznete například v našem článku: Poplatky u kryptoměnových transakcí – jak fungují? Kolik se za převody bitcoinů platí?. To, jaké poplatky si účtuje CoinMate nebo jiné burzy, to bohužel nejsme schopni potvrdit ani obhájit. Z naší zkušenosti se tyto poplatky často mění.

Dan

Dobrý den, chtěl bych jen info, že CoinMate začíná najíždět v češtině.

Redakce Finex

Dobrý den, Dane. Máte pravdu, před pár týdny se CoinMate rozhodli celý systém přepracovat do češtiny. Za to mají od nás určitě palec nahoru!

Marta

Dobry den, minuly tyzden som si zalozila ucet u coinmate poslala sumu 20000kc a to premenila na ETH, potom si to zadala ako withdrawal na zaslanie do penazenky metamask. Bohuzial od soboty je ta transakcia pending… support viacmenej nereaguje… ked dam ikonku kos tak sa mi tie eth vratia spat na ucet? Neviete poradit co v takomto pripade robit? Dakujem

Mates

CoinMate nedoporučuji, je to největší odpad, co znám! Potřeboval jsem si někam poslat nĚjaké drobné v ETH.
Pošlu si peníze na coinmate 1000Kč a čekám do druhého dne!
Pak chci poslat všechny ETH na jednu adresu a:
1. NEJDE TO, píše mi to “Due to security reasons, crypto withdrawals are limited after each bank deposit. You will be able to make your crypto withdrawal at Mon, 23 Aug 2021 14:28:19 GMT, thank you for understanding.”
Dneska je pondělí 23 a je 14:50 a i přesto nic odeslat nejde!!!!!!
2. Poplatek za převod do peněženky je snad špatný vtip?!, chtějí si strhnout šílených 18%!!!! Tak to už je váže silný kafe a lichvářský ojeb první kategorie.

Doporučuji se CoinMate obloukem vyhnout, je to vydřidušský odpad!!!!!!!!

Ladislav Cyprich

a ja platom len 3 % z toho co vzberem pouzivam na to inter.banku.A kupovat BTC v teto dobe je blbost vztvoril som si tabulku takze viem co mam kupit a kedysa mi to oplati predat

Marek

Coinmate – založení účtu a následné navýšení limitu je rychlé, spárujete-li k účtu Trezor (nejlevnější model One je cca 1500Kč). Poté se lze přihlašovat do Coinmate jedním klikem myši. Příjemné.

Graf je velmi nevzhledný (v porovnání s TradingView).

Obrovskou nevýhodou je ztracená spolupráce s tuzemskou FIO bankou.
Alternativa GoPay nabízí jen převod Kč do Coinmate a to ještě s technickým omezením (nyní tuším 150 tisíc Kč měsíčně).
Peníze v Kč zpět do své banky přes GoPay však nedostanete – to lze provést jen SEPA platbou, kdy převodem Kč/Euro tratíte.

Poplatek za nákup BTC je v případě limit order 0,3%. Převod na peněženku závisí na vyřízení sítě, tento měsíc byl ekonomy převod i za 7Kč (víkend).

Coinmate účet je velmi vhodný pro spoření v malých částkách např. do BTC, kdy nakoupíte a následující den provedete převod na peněženku.

Jan

Dobrý den, koupil sem na coinmate.io BTC za 20.000 Kč. Z detailu transakce jsem se ale dozvěděl, že se BTC převádí poze za 16.000. Zbytek jako by zmizel. V FAQ psali že tam může být poplatek ale takový? Samozřejmě přímo na TRANSFER stránce žádné upozornění. Transakci jsem zrušil, ale to mi vzalo ještě víc peněz takže aktuálně tam mám 15.500 Kč. Co jsem psal na support tak jsem zatím dostal jenom jednu zprávu, že transakci můžu klidně zrušit a nebudu platit žádné fee. Mimochodem zprávu si ani nelze zobrazit celou, protože to ukazeje “page not exist”. Nedokážete poradit co s tím prosím?

Vít

A zrušil jste transakci jakým způsobem ? Kliknutím na ikonu koše vpravo ?

Redakce Finex

Dobrý den, Jane. Bohužel bez konkrétních informací a výpisu z účtu nejsme schopni odhalit problém. Ale můžeme už předem říci, že problém určitě nebude v poplatku. Možná jste vytvořil limitní objednávku se špatně nastavenou cenou?

Martin

Dobrý den, jak se již zde psalo, tak momentálně nejdou czk převést na účet v bance. Jaký spolehlivý, nejlépe v češtině si mám zvolit trezor pro uložení a následný převod kryptomény.

Děkuji Martin

Redakce Finex

Dobrý den, Martine. Popravdě úplně nerozumíme Vaší otázce. Pokud to ale správně chápeme, hledáte spolehlivou kryptoměnovou peněženku, kam si necháte poslat BTC z coinmate, abyste je mohl později prodat někde jinde, je to tak? Pak doporučujeme samozřejmě nejbezpečnější Trezor Model T (hardware peněženka), nebo třeba mobilní peněženku Coinomi.

John

Coinmate určitě nedoporučuji. Schvalovací proces víc než na týden.. ověření občanky přes externí aplikaci ok ale pak chtějí stejně naskenovat občánku a poslat přílohou.. docela mi to smrdí .. firma Slovenska a v obchodním rejstříku nevidíte ani majitel… Ale jak jsem psal na začátku nejvíc mi vadí ta šílená čekací doba víc než týden

Nicol

Zdravím, chcem sa spýtať čo mám spraviť v prípade keď som sa vydala a tým pádom sa mi zmenil názov účtu a coinmate mi neprijal vklad tak mi ho už 3 dni posielajú naspäť (čakám snáď príde)… A neviem ako si mam poslať kam peniaze ktoré mam uložené v coinmate… Keď účet sa vola inak. Dalo by sa to nejak že na iný coinmate priateľov napríklad.. Alebo na môj nový otvorený účet s novým menom.
Ďakujem za každú radu

Vasek

Napiste jim radsi na support, urcite Vam radi poradi.

Vasek

Ohledne poplatku, uvadite pouze taker fee 0.25%, ale co ted koukam, tak poplatky jsou taker fee 0.35%, maker fee 0.3%. Coz je proti treba Binance s 0.1/0.1 3x vic.

Redakce Finex

Dobrý den, Vašku. Máte pravdu, info v recenzi bylo už maličko zastaralé. Momentálně platí ty poplatky, které uvádíte ve svém komentáři. Děkujeme za upozornění – informace v recenzi jsme upravili.

Honza

Dobrý den,
coinmate jsme si vybral jako platformu kvůli nízkým poplatkům. Nedávno jsem si bitcoin chtěl převést do peněženky a vyskočil na mě poplatek 0.00031 BTC. Pravděpodobně změnili ceník a rozhodně už to není výhodné, jak to bylo dříve. Mohli by jste aktualizovat i ceník ve vaší recenzi.

Honza II

Ano rikal jsem si to same. Vyber BTC, tedy predpokladam, ze se jedna treba o prevod do vlastni penezenky uvadite 0.00045 BTC, nebo Honza tady pise 0.00031 BTC. Oboji je skandalni. Pokud se bavime o tom, ze BTC ma dnes hodnotu treba 1 milion, tak je poplatek (jeslti teda dobre pocitam) 450 Kc. A platit za BTC v CZK, tak to vas jeste oberou na prevodu men. Jako palec dolu!

Vlčice

Dobrý den,
provedla jsem na coinmate nákup bitcoinu a nyní bych si jej ráda převedla do peněženky. Oproti zde uváděným informacím, výběr bitcoinu je zpoplatněn a možný pouze do Trezoru.
Je tento poplatek fixní či se odvíjí od velikosti obnosu? Je možné bitcoin zaslat i do coinomi?
Díky

Redakce Finex

Dobrý den, z CoinMate byste měla být schopna poslat BTC na libovolnou adresu, tedy nejen do Trezoru, ale i do jiných peněženek. Poplatek je fixní (neodvíjí se od velikosti výběru), ale mění se dle aktuální situace v BTC síti. Pokud je síť zahlcená a spousta lidí provádí transakce, poplatky jsou zpravidla vyšší, aby byly transakce zpracovány co nejrychleji.

Petr

Dneska jsem si chtěl poslat btc do peněženky a dostal jsem zprávu jako kolega níže. Due to security reasons, crypto withdrawals are limited after each bank deposit. Přijde mi to neuvěřitelný a nechápu, jakej důvod todle má.

1lomeno3

Kurz se mi zde opravdu jeví jako nevýhodný, viz nyní, kdy vidím cenu cca 720k za 1TBC oproti např. Revolutu, kde je cena cca 700k.

Mates

Tak u Revolutu je spread cca 25%. Teď jsem smněňoval crypto na kč a dívám se, že jsem měl hned cca -7000Kč za transakci :-( Je tam poplatek 1,5% ale ne z rozdílu koupě/prodej ale z CELÉ částky! Bacha tedy na to.

Co se týká cionmate, tak tam bych si i něco koupil, ale zas mě odrazuje, že mi napsali, že mám limit pouze 25 000 Kč, za to nic skoro nekoupím, když BTC stojí cca 700 K.
Poradí někdo, jak u Coinmate navýšit limity?

Pavel

Dobrý den.
Můžete mi prosím upřesnit co přesně na Coinmate nakoupím? Pokud např. nakoupím za 15.000,-Kč při kurzu 11039,5, Nakoupil jsem a budu mít připsáno 1,35875719 BCH. To ale neznamená, že koupím 1,35 BCH, hodnota 1 BCH je daleko vyšší. Co bych tedy vlastně koupil? A pokud si to převedu do Bitcoinové peněženky, kolik BCH tam budu mít?
Děkuji moc za vysvětlení.

Redakce Finex

Dobrý den, u Coinmate kupujete opravdové kryptoměny. Možná jste si jen popletl rozdíl mezi BTC a BCH – je to možné?

Martin

Před necelými 14 dny došlo k vykradení mého účtu u Coinmate, docela vysoká částka peněz – zloděj na mém účtu, jak se ukázalo, nerušeně hospodařil skoro celý den, stovky operací. Řešení v nedohlednu, poslali mi výpis pohybů na účtu a nazdar. Předali zprávu, že se mám obrátit na policii. Když jsem proti tomu protestoval, zablokovali mi navíc IP adresu abych se nemohl na jejich stránky více přihlásit. Komunikace s podporou mizerná. Předávám věc právníkovi a budu kontaktovat i média, je- li tu též někdo poškozený, ať se na mě obrátí, můžeme spojit síly. [email protected]
Firmu rozhodně nedoporučuji!
Abych byl upřímný, ze začátku to docela šlo, ale za poslední měsíce se celá platforma zhoršuje, časté pády, stránky mimo provoz.

Martin

Dobrý den, Martine,
také mám vykradený účet na této platformě , také dost peněz, už je to více jak rok. Neměli v té době ani dvoufaktorové ověření. Na reakce v češtině neodpovídají, přestože majitelé jsou Češi. Psal jsem tedy v Aj, předal jsem případ policii, šance mizivá. Připojím se k Vám

Marek

Nedá se nějak nastavit, aby mi od Coinmate došlo upozornění třeba na email, když se provede zadaný stop order?

Redakce Finex

Dobrý den, Marku. Bohužel o této možnosti nevíme, pravděpodobně ji Coinmate zatím nenabízí. Nicméně je možné si u Coinmate vytvořit upozornění na pohyb ceny na danou hodnotu, takže pokud si nastavíte upozornění na stejnou cenu, na které máte svůj order, tak by to mělo fungovat dostatečně dobře. :-)

Martin

Ahoj, ve směnárně CoinMate jsem si chtěl převést koruny na svůj český bankovní účet. Už je to pět dnů a peníze stále nedorazily. Máte někdo podobnou zkušenost? Nevíte prosím, v čem by mohl být problém?

Redakce Finex

Dobrý den, CoinMate už bohužel výběry v CZK poměrně dlouhou dobu nenabízí – někde tedy musí být chyba. Peníze vám z účtu zmizely?

Pravděpodobně to budete muset udělat tak, že si své CZK přeměníte na EUR a až potom vám to půjde přes SEPA platbu z účtu vybrat.

Napište nám více informací, rádi vám s celou věcí poradíme.

Přeji hezký den.

1lomeno3

Nevíte, zda se plánuje přidat podpora pro převod do CZ banky? To byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem se pro coinmate rozhodnul, nyní uvažuji o odchodu.

Redakce Finex

Dobrý den, nemůžeme mluvit za Coinmate, ale pravděpodobně to v plánu je, nicméně určitě se jedná o složitější problém, než by si někdo možná představoval. :-)

Peter

Dobrý den, chtěl bych se zeptat kde by se dal na stánkách burzy Coinmate zjistit stav čerpaní limitu pro obchodování ?(přiznaný limit pro obchodování 10000/5000 EUR Měsíc/den). Jaké operace se do čerpání tohoto limitu zahrnují?

Redakce Finex

Dobrý den, aktuální stav limitů si myslím, že vidět nelze. Lze si to ale samozřejmě spočítat. Když vím, že mám například 2 000 EUR na den, tak se orientovat podle toho.

Do limitů se nezahrnují krypto transakce ani trading jako takový. Limity platí pro vklady i výběry ve FIAT.

Pokud však potřebujete větší limity, není problém podstoupit další level verifikace (pokud nemáte všechny), nebo napsat na support (jaké limity byste si představoval) a oni vás individuálně posoudí a na základě toho vám mohou podstatně navýšit limity.

Přeji hezký den.

Matt

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li je bezpečné se verifikovat pomocí občanského průkazu, nemusím se obávat zneužití ze strany IDnow, nebo CoinMate?

Redakce Finex

Dobrý den, Matte. S trochou nadsázky je možné říci, že o stoprocentním bezpečí není možné mluvit nikdy. Nicméně je pravda, že za několik let se nestalo, že by z CoinMate či IDnow nějaká data o jejich uživatelích unikla.

David

Poslední dobou velmi špatná funkčnost celé platformy. Mnohokrát denně se ukáže hláška Error. Převod vkladu (přestože sami uvádějí cca 15 minut z oveřeného účtu) trvá hodiny. A jako vrchol všeho mi dají ban bez jakéhokoli důvodu. Neuvěřitelné. NEDOPORUČUJI. Vyberu si peníze a jdu jinam.