Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Nexo Card
Kryptoměnová karta Nexo Card – Cashback, zkušenosti, poplatky a další
Logo Nexo Card
Nexo Card
Logo Nexo Card

Kryptoměnová karta Nexo Card – Cashback, zkušenosti, poplatky a další

Poslední aktualizace recenze 17. 10. 2023 | Matouš Vondrák
Hodnocení Finex.cz
84 %

Základní informace o Nexo Card

Typ karty Debetní karta s možností kreditu
Cashback Až 2 %

Informace o kartě Nexo Card

Nexo Card je kryptoměnová platební karta uvedená na trh 13. dubna 2022. Funguje na bázi infrastruktury MasterCard, tudíž je dostupná kdekoliv, kde se dá platit běžnými kartami MasterCard.

Funguje ve spojení se stejnojmennou platformou Nexo – pomocí Nexo Card mohou uživatelé platit kryptoměnami uloženými na svých zákaznických účtech.

Může fungovat jak ve virtuální, tak i ve fyzické podobě. Váže se na ni spoustu výhod, jejichž výše závisí na věrnostní úrovni na platformě Nexo. Jaké jsou její přednosti a v čem Nexo Card naopak pokulhává? To vše si rozebereme v následující recenzi.

Obsah článku o Nexo Card

Kryptoměnová platební karta Nexo Card

Nexo Card je sice de facto debetní kartou, ale v principu funguje jako kreditka. To znamená, že při placení neutrácíme přímo naše držené kryptoměny (tedy je neprodáváme), ale platíme formou kreditu (“dluhu”), který později na platformě Nexo dorovnáme.

To je obrovskou výhodou oproti jiným kryptoměnovým kartám (např. Binance Card nebo karta Crypto.com). U jiných karet většinou držené kryptoměny pří placení přímo prodáme za současnou tržní cenu, přičemž vzniká daňová povinnost.

V závislosti na naší věrnostní úrovni na platformě Nexo se liší i úroky na zaplaceném kreditu. Nejvyšších hodnot dosahují na 13,9 %, což je oproti kreditním kartám v tradičním bankovním sektoru i tak relativně příjemné číslo.

S využitím věrnostních úrovní je však možné dosáhnout až nulové úrokové sazby! Více informací je k dispozici dále v článku.

Karta primárně funguje jako virtuální (integrovaná do Google Pay nebo Apple Pay), může však fungovat i ve fyzické podobě jako jakákoliv běžná bankovní karta.

Jelikož jí stojí za zády MasterCard, můžeme pomocí Nexo Card platit až u 90 milionů obchodníků po celém světě.

Jak Nexo Card funguje?

Platební karta Nexo Card čerpá finanční prostředky z Credit Line, jakési vyhraněné sekce našich kryptoměn na platformě Nexo. V této sekci jsou digitální aktiva připravena sloužit jako kolaterál jak pro uzavírání půjček, tak právě pro placení skrze kartu.

Poznámka

Poznámka: Informace o tom, jak fungují interní peněženky Nexa a jaké jsou věrnostní úrovně, najdete v recenzi platformy.

Jakmile kartou kdekoliv zaplatíme, z technického pohledu je to to samé, jako bychom si v dané částce sjednali na Nexu půjčku – dostatečné množství kryptoměn nám poslouží jako kolaterál. To je taky důvod, proč se kredit za kartu Nexo Card splácí úplně stejně jako půjčka – vše si dále vysvětlíme.

Abychom tedy pomocí Nexo Card mohli platit, musíme mít na účtu Nexo dostatek kryptoměn. Limity jsou jen velmi málo omezující a poplatky téměř žádné, jsme tedy vlastně limitováni pouze tím, jaké množství kryptoměn si na platformu vložíme.

Jak získat Nexo Card?

Virtuální kartu můžeme získat téměř okamžitě. Jedinou podmínkou je provést KYC a na NEXO účtu držet kryptoměny v minimální částce 50 dolarů, což na druhou stranu dává smysl, abychom na účtu alespoň nějakou tu zástavu měli.

Virtuální kartou můžeme, už jen vzhledem k její povaze, platit pouze skrze telefon s NFC čipem. Nexo Card je tedy možné aktivovat pouze skrze mobilní aplikaci. Pro aktivaci karty přejdeme na záložku Card v pravém dolním rohu.

Zdroj: nexo.io
Rozhraní aplikace Nexo - přechod na záložku Card
Rozhraní aplikace Nexo – přechod na záložku Card

Abychom si mohli kartu aktivovat, musíme aplikaci zabezpečit pomocí PIN kódu, ideálně ještě pomocí dalších bezpečnostních opatření jako je otisk prstu nebo čtečka obličeje a následně kliknout na Activate Card.

Zdroj: nexo.io
Aktivace karty Nexo Card
Aktivace karty Nexo Card

Když ji máme aktivovanou, můžeme si ji přidat do Google Pay nebo Apple Pay – pokud používáme Android, máme jen jednu možnost.

Poznámka

Nyní máme kartu s platebními bránami spárovanou a můžeme ji začít využívat.

Fyzická karta

Objednání fyzické karty je též velmi jednoduché, stačí pouze přejet prsty doleva na druhý slide a pomocí jednoho kliknutí fyzickou kryptoměnovou kartu objednat na zvolenou adresu.

Poznámka

Pozor: Pro objednání fyzické karty je nutné mít na účtu Nexa kryptoměny v minimální hodnotě alespoň 500 dolarů a mít platinovou věrnostní úroveň.

Používání Nexo Card

Jak jsme si již řekli, placení probíhá skrze Apple Pay či Google Pay, pokud tedy máme kartu aktivovanou a na účtu dostatek prostředků (které nejsou napevno uzamčeny do stakingu či nejsou povoleny k převodu na Credit Line Wallet), v používání nám nic nebrání.

Zdroj: nexo.io
Rozhraní karty Nexo Card v aplikaci Nexo
Rozhraní karty Nexo Card v aplikaci Nexo

V aplikaci si dále můžeme změnit karetní PIN, kartu zmrazit (pokud např. ztratíme telefon nebo fyzickou Nexo Card) či ji přímo odstranit a také si zobrazit její detaily – naše jméno, číslo karty, platnost a CVC kód.

Poznámka

Poznámka: Nexo se snaží tyto ošemetné části aplikace co nejvíce zabezpečit – při přihlášení vyžaduje ověření a informace odhaluje jen po určitou dobu.

Samozřejmostí je také plně viditelná historie transakcí, stejně jako v každé jiné bankovní či kryptoměnové aplikaci.

Další nastavení – cashback a limity

Kliknutím na tlačítko Card settings ve spodní části se dostaneme na podrobnější nastavení. Karta nám z transakcí vyplácí 2% cashback nezávisle na velikosti transakce.

Zdroj: coincodecamp.com
Nexo - oznámení o provedení transakce včetně cashbacku
Nexo – oznámení o provedení transakce včetně cashbacku

Můžeme si vybrat, jestli chceme cashback dostávat v NEXO tokenech nebo v Bitcoinu. Při výběru BTC cashback bohužel dosahuje pouhých 0,5 % oproti tokenům NEXO, ve kterých dostáváme všude inzerovaný 2% cashback.

V dalších záložkách najdeme nastavení limitů – na výběry z bankomatů, na denní platby, na jednu transakci atd. Je samozřejmě možné je manuálně snížit, jejich nejvyšší hodnoty se nacházejí v další kapitole.

Splácení kreditu

Zde stojí znovu za zmínku propojení Nexo Card a půjček na platformě Nexo. Protože oba dva produkty čerpají finance ze stejné peněženky zákazníka (Credit Line Wallet), jsou i stejně spláceny.

Pro splacení tedy postačí na hlavní stránce v aplikaci či na webu (tato možnost je na rozdíl od zbytku o Nexo Card dostupná i ve webové aplikaci Nexa) kliknout na volbu Repay.

Zdroj: nexo.io
Splácení kreditu
Splácení kreditu

Uvidíme zde celkovou sumu za náš utracený kredit z placení kartou a taky naše ještě nezaplacené půjčky, pokud nějaké máme.

Zdroj: nexo.io
Pro splacení máme na výběr jak z kryptoměn, tak z fiatu
Pro splácení máme na výběr jak z kryptoměn, tak z fiatu

Na obrázku výše je celkový dluh 305 dolarů a je jedno, jestli z placení kartou nebo z půjček. Můžeme splatit vše najednou, a můžeme tak učinit jak skrze kryptoměny a stablecoiny, tak i skrze fiat měny (např. eura nebo dolary).

Limity a poplatky

Limity

Limitů na kartě Nexo Card můžeme nalézt více. Část z nich je fixně dána, některé jsou proměnlivé podle dosažené věrnostní úrovně na platformě Nexo.

Fixní limity na transakce:

 • měsíčně až do 60 000 eur,
 • denně až do 10 000 eur,
 • na jednu transakci až do 10 000 eur.

Fixní limity na výběry z bankomatu:

 • měsíčně do 10 000 eur,
 • denně do 2 000 eur,
 • na jeden výběr do 600 eur.

Všechny tyto limity se dají dodatečně snížit přímo v nastavení, jak bylo vysvětleno výše.

Na počet výběrů z bankomatu zdarma za měsíc se vztahují proměnné limity podle věrnostní úrovně:

 • základní: 1 výběr měsíčně zdarma,
 • stříbrná: 3 výběry měsíčně zdarma,
 • zlatá: 5 výběrů měsíčně zdarma,
 • platinová: 10 výběrů měsíčně zdarma.

Při překročení počtu výběrů zdarma bude každý další výběr účtován poplatkem 1,99 eur.

Poplatky

Karta je téměř bez poplatků. Nexo si neúčtuje žádné měsíční, roční poplatky či poplatky za neaktivitu. Karta zároveň nemá žádné požadavky na minimální splácení – technicky funguje na bázi půjček validovaných skrze komponent Nexo Oracle.

Jediné poplatky, které na Nexo Card nalezneme, se vztahují na zahraniční transakce a jsou opět rozděleny dle dosažené věrnostní úrovně:

 • základní: žádné poplatky až do 3 000 eur za měsíc,
 • stříbrná: žádné poplatky až do 5 000 eur za měsíc,
 • zlatá: žádné poplatky až do 10 000 eur za měsíc,
 • platinová: žádné poplatky až do 20 000 eur za měsíc.

Výhody a nevýhody karty Nexo Card

Nexo Card bezesporu patří mezi jednu z nejlepších kryptoměnových karet nabízejících placení formou kreditu. Šikovně využívá již zavedenou infrastrukturu platformy Nexo, vzhledem k její legislativní dostupnosti a partnerství s MasterCard je téměř všemožně dostupná.

Výhody

 • Dostupnost: Nexo Card z pohledu uživatele funguje téměř jako jakákoliv jiná kreditní karta a díky podpoře MasterCard je dostupná až u 90 milionů obchodníků po celém světě. Jediným rozdílem je, že není možné na kartě zablokovat neomezenou sumu, tedy oproti Nexo Card si například v cizině nepůjčíte auto.
 • Platební “kreditní” karta: Na rozdíl od jiných kryptoměnových karet při placení kartou Nexo kryptoměny nemusíte prodávat, ale platíte formou kreditu. Placení je tak jednodušší zejména díky daňovým výhodám.
 • 2% cashback: Při placení si můžeme vybrat mezi 2% cashbackem v NEXO tokenech nebo 0,5% cashbackem v BTC. Volba BTC je v tomto směru zjevně větší sázka na jistotu, což souvisí s nižšími procenty.
 • Virtuální forma: Digitalizovaná karta přináší větší bezpečnost oproti fyzické kartě v peněžence – její údaje nemusíte nikam zadávat, stačí využít platební bránu Google Pay či Apple Pay.
 • Nízké úrokové sazby: Ačkoliv je míra úrokových sazeb závislá na věrnostní úrovni, i pro tu nejnižší sazby nevyrostou na více než 14 %, což je stále velmi příjemné číslo. Naopak s tou nejvyšší věrnostní úrovni dosáhneme sazby nulové.

Nevýhody

 • Kartu mohou využívat pouze zákazníci platformy Nexo: Vzhledem ke svému konceptu Nexo Card potřebuje aktivní účet na Nexo s nabitými finančními prostředky.
 • Kreditní forma je tou jedinou možnou: Jestli nám z nějakého důvodu nevyhovuje forma placení v kreditu a naše kryptoměny bychom při placení raději přímo prodávali, u Nexo Card tuto možnost bohužel nenajdeme, naopak např. u Binance Card ano.

Závěr a zkušenosti s Nexo Card

Nexo Card je platební kryptoměnovou kartou fungující pod stejnojmennou platformou. Funguje ve spolupráci s MasterCard, její využití tedy najdeme u opravdu širokého množství obchodníků.

Kartu je vhodné kombinovat s intenzivním využíváním platformy Nexo, toho se nicméně společnost stojící za platformou i touto kartou snaží přirozeně dosáhnout. Benefity při dosažení nejvyšší věrnostní úrovně jsou opravdu zajímavé. A 20 % tokenů NEXO ve vašem portfoliu, za což platinovou úroveň právě dostanete, není vůbec těžké dosáhnout, zvláště s 2% cashbackem v NEXO tokenech.

V době psaní článku je na trhu prozatím velmi krátce, i za tu dobu však dosáhla velmi velké popularity. My jsme si kartou vyzkoušeli platit u několika obchodníků prakticky ihned po její aktivaci a fungovala naprosto bez problémů.

Hodnocení Finex.cz

3. místo
84 %
2024

Nexo Card

Nexo Card je platební kryptoměnová karta fungující pod záštitou stejnojmenné platformy Nexo. Nabízí placení pouze formou kreditu, velmi nízké úrokové sazby a až 2% cashback.

Jednoduchost použití
Hodnocena je především přehlednost a jednoduchost použití aplikace/webové stránky. Důležité je ale také to, jak rychle po objednání karty je možné s ní platit, u jakých obchodníků je karta přijímána a celkový dojem z využívaní nabízených služeb.

85%

Přívětivost pro Čechy
Hodnocení zahrnuje zejména možnost použití české měny, ale také jazyk rozhraní aplikace, zákaznické podpory a akceptaci karty mezi českými obchodníky.

55%

Nabízené výhody
Výhody mohou být např. cashback jako odměna za používání karty, ale také nadstandardní proplacení služeb, jako třeba Netflix, Spotify, Apple Music, přístup do letištních salonků nebo pojištění ke kartě.

90%

Dostupné možnosti
Hodnocené jsou dostupné možnosti, které karta nabízí. Mezi ně patří např. Apple Pay a Google Pay, možnost využití kreditu (půjčky), dobíjení zůstatku na kartě, zmrazení karty, změna PINu, atp.

86%

Poplatky
Hodnoceny jsou všechny poplatky související s použitím karty. Mezi ně patří např. poplatek za platbu či výběr z bankomatu, poplatek nebo výhodnost kurzu při platbě v cizí měně, poplatek za aktivaci či výměnu karty, poplatek za dobití zůstatku na kartě, atp.

93%

Důvěryhodnost firmy
Hodnocená je důvěryhodnost firmy nabízející danou kartu. Ať už z pohledu stáří dané firmy, počtu jejích zákazníků, zkušeností a hodnocení zákazníků, atp.

95%

Informace o Nexo Card

Název kartyNexo Card
Základní informace o kartě
Typ kartyDebetní karta s možností kreditu
Oficiální stránkyhttps://nexo.io/nexo-card
CashbackAž 2 %
Měna kartyEUR, GBP, USD
Ohodnoťte kartu Nexo Card
2
0

Autor

Bývalý šéfredaktor, softwarový architekt a nadšenec do kryptografie, kyberbezpečnosti a blockchainu. V rámci Finexu se zaměřuje zejména na technická témata v oblasti kryptoměn. V současnosti působí také jako správce financí v rámci investiční skupiny Icecaps Capital, v níž se zaměřuje na využití strojového učení v algoritmickém obchodování.

Kryptoměny považuje za platidlo budoucnosti řešící řadu problémů s centralizovanou náturou existujících platebních prostředků. DeFi svět považuje za úchvatný a nabízející spoustu skvělých příležitostí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Karty, které by vás mohly zajímat