Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
sushiswap
SUSHI
Kryptoměna SushiSwap (SUSHI) – Kurz, graf vývoje, kde koupit?

$1,19 (26,61 Kč)

+9,98 % za 7 dní

sushiswap

Kryptoměna SushiSwap (SUSHI) – Kurz, graf vývoje, kde koupit?

Graf SUSHI

$1,19 (26,61 Kč)

+9,98 % za 7 dní

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Graf kurzu SushiSwap

Kalkulačka: SUSHI to CZK

SUSHI
CZK

Informace o kryptoměně Sushi Swap

Kryptoměna SushiSwap (SUSHI) je tokenem decentralizované burzy SushiSwap. A přestože byla burza SushiSwap spuštěna pouze koncem roku 2020, tak se za tento čas stihlo udát hned několik změn nejen na dané DEX, ale také v rámci její governance tokenu SUSHI.

Například v prvních dvou týdnech byl SUSHI token tvořen v počtu 1 000 SUSHI za jeden vytvořený blok. Takový poměr však trval pouze přibližně první dva týdny, během nichž se rozdistribuovalo přibližně 100 milionů SUSHI tokenů (100 000 bloků). Následně se odměna za nový blok snížila na 100 SUSHI.

Stejně zajímavě se vyvinula i situace ve spojení s celkovou nabídkou SUSHI tokenů. Původní plán byl totiž mít nabídku neurčitou, což znamená, že by se mohla postupně navyšovat prostřednictvím různých inflačních prvků.

S tím však ale nesouhlasila komunita SUSHI hodlerů a stakerů, kteří se v jednom z hlasování na toto téma rozhodli nastavit celkovou nabídku na 250 milionů SUSHI tokenů. Avšak přesný koncept toho, jak dojde ke vytvoření a distribuci celkové nabídky za těchto nových podmínek ještě není vytvořen.

Obsah článku o kryptoměně SushiSwap

Na co SUSHI slouží?

Tento token je dalším z plejády governance tokenů, což znamená, že jedním z jeho primárních využití je možnost hlasování na komunitních návrzích a při změnách. Aby k tomu došlo, je třeba vytvořeniť hlasování, které se děje prostřednictvím SUSHI POWAH (čteno jako Sushi Power), která slouží jako hlasovací metrika pro měření hlasů pro a proti danému návrhu.

Platí přitom následující:

  • Každý SUSHI token držen na peněžence má hodnotu 1 SUSHIPOWAH.
  • Každý SUSHI držen prostřednictvím xSUSHI tokenů má hodnotu 1 SUSHIPOWAH.
  • Každý SUSHI token v poolu SUSHI-ETH má hodnotu 2 SUSHIPOWAH.
Poznámka

K tomu, aby došlo ke schválení jakéhokoli návrhu, musí být podpora daného návrhu minimálně 5 milionů SUSHIPOWAH.

Je přitom přímo na voličích, jakou formou chtějí hlasovat, přičemž platí, že každý si může zvolit jeden způsob, nebo všechny tři.

Co je však podstatné, tak voliči musí vlastnit tyto tokeny už předtím, než bylo hlasování spuštěno. To znamená, že se nemůže stát, že si někdo nakoupí tyto tokeny na to, aby se zučastnil na hlasování, které již probíhá. Tento bezpečnostní prvek slouží k tomu, aby se snížil risk ovlivňování hlasování.

Staking prostřednictvím SushiBar

Sushibar je místo, ve kterém můžete stakeovat SUSHI, za které dostanete xSushi, které můžete následně přemístit do xSushi poolu, ve kterém dostáváte za tento staking část z transakčních poplatků ve formě nových SUSHI.

SushiBar
SushiBar, Zdroj: help.sushidocs.com

Zní to komplikovaně? Ve skutečnosti ale není. Čtěte dál!

Vaše SUSHI tokeny, které použijete ke stakingu, se pouze na jistou dobu uzamknou, a jako důkaz toho, že jste takto udělali, dostanete xSushi tokeny, které jsou umístěny do různých likvidity poolů. Pokud uživatelé v těchto poolech provádí transakce (což by se vždy mělo dít), tak díky xSushi získáte část uhrazeného poplatku v závislosti na tom, jak velký poměr daného poolu vlastníte.

Tento poplatek je vám vyplacen formou nových SUSHI tokenů, což znamená, že vámi držené xSushi je aktuálně hodnotnější o nové SUSHI tokeny.

Aktuálně jsou touto formou distribuované přibližně 2/3 všech nově vznikajících SUSHI tokenů. Ty jsou postupně uzamčeny na takzvané “lockup address” a později jsou přerozděleny již výše zmíněným způsobem do různých likvidity poolů.

Kde koupit a držet?

První možností je koupit SUSHI na běžných centralizovaných burzách, jako jsou např. Binance, OKEx, nebo třeba Huobi.

Favorit redakce

Výhody
  • Opravdu propracovaná a funkční platforma
  • Nízké poplatky
Nevýhody
  • Kontakt zákaznické podpory může být složitý a na dlouho
  • Platforma může na nové uživatele působit příliš složitě

Avšak jako token decentralizované burzy je také samozřejmě možné (ne-li vhodné) získat ho směnou za jakýkoli jiný ERC20 token na decentralizovaných burzách, například samotné SushiSwap, nebo jejího předchůdce Uniswap.

Své SUSHI tokeny poté můžete držet buď v peněžence na dané centralizované burze, nebo si ho jako běžný ERC-20 token poslat do vlastní kryptoměnové peněženky, jako Trezor, Ledger nebo třeba MetaMask.

Hodnocení Finex.cz

SUSHI

SUSHI token splňuje zejména dva úkoly. Jednou je motivace k držení tohoto tokenu, které umí přinést zajímavé staking možnosti, které generují nové SUSHI tokeny. Druhý úkol je hlasování, které je v této komunitě poměrně oblíbené, což přináší další důvod k tomu, aby si lidé koupili SUSHI tokeny. Budoucnost tohoto tokenu však závisí na úspěšnosti decentralizované burzy SushiSwap.

Více informací o SushiSwap

KryptoměnaSushiSwap
SymbolSUSHI
Lze těžit?
Aktuální počet tokenů192 789 256
Maximální počet tokenů250 000 000
Obchodní objem (24h)$36 092 945
Tržní kapitalizace$232 244 586
Změna ceny za 24h-3,3 %
Ohodnoťte kryptoměnu SushiSwap
9
2

Autor

Od roku 2017 se věnuji kryptoměnám zejména z pohledu novinek a fundamentálních analýz, přičemž píšu články nejen pro několik slovenských a českých webů, ale také pro zahraniční projekty. Na kryptoměnách mě fascinuje zejména jejich ekonomický potenciál a to, jak mohou ovlivnit a společně změnit finanční svět. Je téměř jisté, že FinTech, kryptoměny a decentralizované technologie najdeme v budoucnu ve všech možných odvětvích a já chci určitě být součástí této změny.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Další Kryptoměny, které by vás mohly zajímat