Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » 📈 Kryptoměny » SushiSwap

Kryptoměna SushiSwap (SUSHI) – Kurz, graf vývoje, kde koupit?

SELECT `timestamp` FROM wp_chart_data WHERE `data_type` = 2 AND (post_type='cryptocurrency' AND id LIKE 'sushi-sushi') GROUP BY id ORDER BY `timestamp` ASC LIMIT 1

Graf kurzu SushiSwap

Kurz SUSHI
CZK
USD
EUR
BTC
Normální osa
Logaritmická osa

Kalkulačka: SUSHI to CZK

SUSHI
CZK
USD
CZK
EUR

Informace o kryptoměně Sushi Swap

Kryptoměna SushiSwap (SUSHI) je tokenem decentralizované burzy SushiSwap. A přestože byla burza SushiSwap spuštěna pouze koncem roku 2020, tak se za tento čas stihlo udát hned několik změn nejen na dané DEX, ale také v rámci její governance tokenu SUSHI.

Například v prvních dvou týdnech byl SUSHI token tvořen v počtu 1 000 SUSHI za jeden vytvořený blok. Takový poměr však trval pouze  přibližně první dva týdny, během nichž se rozdistribuovalo přibližně 100 milionů SUSHI tokenů (100 000 bloků). Následně se odměna za nový blok snížila na 100 SUSHI.

Stejně zajímavě se vyvinula i situace ve spojení s celkovou nabídkou SUSHI tokenů. Původní plán byl totiž mít nabídku neurčitou, což znamená, že by se mohla postupně navyšovat prostřednictvím různých inflačních prvků.

S tím však ale nesouhlasila komunita SUSHI hodlerů a stakerů, kteří se v jednom z hlasování na toto téma rozhodli nastavit celkovou nabídku na 250 milionů SUSHI tokenů. Avšak přesný koncept toho, jak dojde ke vytvoření a distribuci celkové nabídky za těchto nových podmínek ještě není vytvořen.

Obsah článku o kryptoměně SushiSwap

1.Na co SUSHI slouží?2.Staking prostřednictvím SushiBar3.Kde koupit a držet?4.Diskuze o kryptoměně SushiSwap

Na co SUSHI slouží?

Tento token je dalším z plejády governance tokenů, což znamená, že jedním z jeho primárních využití je možnost hlasování na komunitních návrzích a při změnách. Aby k tomu došlo, je třeba vytvořeniť hlasování, které se děje prostřednictvím SUSHI POWAH (čteno jako Sushi Power), která slouží jako hlasovací metrika pro měření hlasů pro a proti danému návrhu.

Platí přitom následující:

  • Každý SUSHI token držen na peněžence má hodnotu 1 SUSHIPOWAH.
  • Každý SUSHI držen prostřednictvím xSUSHI tokenů má hodnotu 1 SUSHIPOWAH.
  • Každý SUSHI token v poolu SUSHI-ETH má hodnotu 2 SUSHIPOWAH.

Je přitom přímo na voličích, jakou formou chtějí hlasovat, přičemž platí, že každý si může zvolit jeden způsob, nebo všechny tři.

Co je však podstatné, tak voliči musí vlastnit tyto tokeny už předtím, než bylo hlasování spuštěno. To znamená, že se nemůže stát, že si někdo nakoupí tyto tokeny na to, aby se zučastnil na hlasování, které již probíhá. Tento bezpečnostní prvek slouží k tomu, aby se snížil risk ovlivňování hlasování.

Staking prostřednictvím SushiBar

Sushibar je místo, ve kterém můžete stakeovat SUSHI, za které dostanete xSushi, které můžete následně přemístit do xSushi poolu, ve kterém dostáváte za tento staking část z transakčních poplatků ve formě nových SUSHI.

SushiBar
SushiBar, Zdroj: help.sushidocs.com

Zní to komplikovaně? Ve skutečnosti ale není. Čtěte dál!

Vaše SUSHI tokeny, které použijete ke stakingu, se pouze na jistou dobu uzamknou, a jako důkaz toho, že jste takto udělali, dostanete xSushi tokeny, které jsou umístěny do různých likvidity poolů. Pokud uživatelé v těchto poolech provádí transakce (což by se vždy mělo dít), tak díky xSushi získáte část uhrazeného poplatku v závislosti na tom, jak velký poměr daného poolu vlastníte.

Tento poplatek je vám vyplacen formou nových SUSHI tokenů, což znamená, že vámi držené xSushi je aktuálně hodnotnější o nové SUSHI tokeny.

Aktuálně jsou touto formou distribuované přibližně 2/3 všech nově vznikajících SUSHI tokenů. Ty jsou postupně uzamčeny na takzvané "lockup address" a později jsou přerozděleny již výše zmíněným způsobem do různých likvidity poolů.

Kde koupit a držet?

První možností je koupit SUSHI na běžných centralizovaných burzách, jako jsou např. Binance, OKEx, nebo třeba Huobi.

Favorit redakce
  • Opravdu propracovaná a funkční platforma
  • Možnost vkládat a vybírat fiat měny
  • Zákaznická podpora mívá dlouhou odezvu
  • Pro vklad či výběr fiat měny je třeba projít KYC verifikací

Avšak jako token decentralizované burzy je také samozřejmě možné (ne-li vhodné) získat ho směnou za jakýkoli jiný ERC20 token na decentralizovaných burzách, například samotné SushiSwap, nebo jejího předchůdce Uniswap.

Své SUSHI tokeny poté můžete držet buď v peněžence na dané centralizované burze, nebo si ho jako běžný ERC-20 token poslat do vlastní kryptoměnové peněženky, jako Trezor, Ledger nebo třeba MetaMask.

Baserank rating™
SUSHI
SUSHI token splňuje zejména dva úkoly. Jednou je motivace k držení tohoto tokenu, které umí přinést zajímavé staking možnosti, které generují nové SUSHI tokeny. Druhý úkol je hlasování, které je v této komunitě poměrně oblíbené, což přináší další důvod k tomu, aby si lidé koupili SUSHI tokeny. Budoucnost tohoto tokenu však závisí na úspěšnosti decentralizované burzy SushiSwap.

KryptoměnaSushiSwap
Vytvořeno2020
Webové stránkyhttps://sushiswap.org/
ZakladatelChef Nomi
JednotkaSUSHI
Aktuální počet tokenů233 626 308
Maximální počet tokenů0
Tržní kapitalizace$1 351 170 021

Kurz kryptoměny SushiSwap za poslední 2 týdny

Datum Hodnota Jednotka
25. 10. 2021 $10,59 SUSHI
24. 10. 2021 $10,42 SUSHI
23. 10. 2021 $10,86 SUSHI
22. 10. 2021 $10,77 SUSHI
21. 10. 2021 $11,06 SUSHI
20. 10. 2021 $11,39 SUSHI
19. 10. 2021 $10,6 SUSHI
18. 10. 2021 $10,76 SUSHI
17. 10. 2021 $11,18 SUSHI
16. 10. 2021 $11,39 SUSHI
15. 10. 2021 $11,03 SUSHI
14. 10. 2021 $10,73 SUSHI
13. 10. 2021 $10,11 SUSHI
12. 10. 2021 $10,02 SUSHI
11. 10. 2021 $10,29 SUSHI

Ohodnoťte tuto kryptoměnu


Připojte se k diskuzi

Další Kryptoměny, které by vás mohly zajímat

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo