Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Komerční banka vyplatí parádní dividendu! Na nákup akcií ještě není pozdě

Komerční bance sice v loňském roce klesl zisk, ale rozhodla se ho celý rozdělit akcionářům. Dividenda tak vzrostla o víc než třetinu.

Publikováno
Komerční banka vyplatí parádní dividendu! Na nákup akcií ještě není pozdě
Zdroj: commons.wikimedia.org

V uplynulém roce zaznamenala Komerční banka pokles čistého zisku o 11,4 % na 15,6 miliardy korun.

Celkové výnosy se pak snížily o 6,3 % a dosáhly 36,2 miliardy korun, zatímco provozní náklady vzrostly o 8,2 % na 17,3 miliardy korun.

Navzdory těmto problémům se banka rozhodla rozdělit letos plných 100 % čistého zisku akcionářům ve formě dividend, což je v ostrém kontrastu s 65% výplatním poměrem z předchozího roku.

Aktuální vývoj ceny akcií Komerční banky

Načítání
Načítání
Kupte si akcie KB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Jedna z největších finančních institucí v České republice, jejímž majoritním akcionářem je francouzská banka Société Générale s podílem 60,4 %, tak ve středu oznámila výrazné zvýšení výplaty dividend.

Akcionáři schválili výplatu 82,66 korun na akcii navrhnutou představenstvem, což je téměř 37% nárůst z loňských 60,42 korun.

Tomáš Cverna, analytik XTB, upozorňuje, že schválená dividenda je nejvyšší od rozštěpení akcií Komerční banky v roce 2016. Na příští rok ji odhaduje na 81 korun.

Nárok na výplatu dividendy mají investoři, kteří budou držet akcie obchodované na pražské burze k 6. květnu 2024, přičemž datum výplaty je stanoveno na 27. května. Komerčka má nyní zhruba 69 000 převážně českých akcionářů.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
10
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎