Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Obrovská novinka pro největší AI kryptoměnu. Worldcoin konečně spustí vlastní blockchain

Necháte si naskenovat duhovku výměnou za výhody v novém blockchainu a několik tokenů?

Publikováno
Obrovská novinka pro největší AI kryptoměnu. Worldcoin konečně spustí vlastní blockchain
Zdroj: cryptoslate.com

Projekt Worldcoin (WLD) zakladatele OpenAI Sama Altmana se chystá v létě spustit svůj vlastní blockchain s názvem World Chain, který bude sítí druhé vrstvy Etherea (ETH).

Jde o další krok v rozvoji World ID, který má za cíl rozlišit skutečné lidi od botů a upřednostnit je. Doteď World ID fungoval “pouze” jako decentralizovaná aplikace skládající se z chytrých kontraktů na Ethereu.

Blockchain pro skutečné lidi

Síť bude oficiálně spuštěna nadací Worldcoin Foundation, přestože ji primárně vyvinula jiná společnost Sama Altmana, Tools for Humanity.

Ta také stvořila Orb – zařízení schopné nasnímat duhovku lidského oka, která je podobně jako otisky prstů unikátní u každého jedince.

Digitální pas World ID potvrzující skutečně lidského uživatele může člověk obdržet, pokud si nechá duhovku naskenovat Orbem.

Zdroj: screenrant.com
Proces skenování duhovky pomocí zařízení Orb

Tento doklad o lidskosti je ústředním bodem vize Worldcoinu o budoucím internetu, kde je nezbytné rozlišovat mezi lidskými a uměle vytvořenými aktéry.

Sken z Orbu zajišťuje, že každý účet je spojen s jedinečnou osobou, nikoli robotem, a že žádná osoba nemá více účtů.

World Chain nabídne přednostní prostor v blocích a nějaký ten gas zdarma uživatelům s World ID, čímž se sníží dopad automatizovaných a robotických transakcí, které mohou nafouknout poplatky a zahltit sítě,” uvádí tým Tools for Humanity.

Tiago Sada, vedoucí oddělení produktů, inženýrství a designu v Tools For Humanity, také zdůraznil potřebu systému, který zvýhodňuje lidské uživatele, protože už dnes je značná část transakcí automatizovaná.

Řekl bych, že je jasné, že 50 až 90 % transakcí v chainu je automatizovaných,” vysvětlil Sada.

Co nová síť přinese?

World Chain má zvýšit kapacitu a být tak schopný pojmout nové uživatele ve velkém měřítku, zatímco těm stávajícím nabídne rychlejší, levnější a spolehlivější transakce.

Nový blockchain bude profitovaz z bezpečnosti Etherea a fungovat bude na OP Stacku, Optimism (OP) frameworku pro budování blockchainu, který využívá třeba Coinbase pro svou síť Base a další “rollupy” 2. vrstvy.

Poznámka

Tyto rollupy sdružují transakce a předávají je dolů do Etherea k trvalému záznamu, díky čemuž World Chain může uživatelům nabídnout nižší poplatky, než jaké vznikají při transakcích přímo na Ethereu.

World Chain také umožní ostatním aplikacím peněženek integrovat World ID a učinit z WLD primární měnu pro síťové poplatky.

Přes značnou kontroverzi, která skenování očních duhovek provází, se World ID rozrůstá, a je tedy vidět, že ne všichni mají obavy z narušení svého soukromí.

S více než 5 miliony uživatelů ve více než 167 zemích je Worldcoin druhým největším protokolem na OP Chain podle objemu transakcí, přičemž doposud zaznamenal více než 70 milionů transakcí.

Aktuální vývoj ceny Worldcoin

Líbil se vám tento článek?
0
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.