Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměnové směnárny » SimpleCoin

Simplecoin – Recenze, poplatky, zkušenosti

Základní informace o SimpleCoin

Podporované kryptoměny

Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP, ZCash

Minimální obchod

260 Kč

V češtině?

Na SimpleCoin nemusíte skutečně hledat nic složitého. Jedná se o českou směnárnu kryptoměn s historií od roku 2013, sídlící v Praze a s přesahem na Slovensko a do Polska. Lze tak obchodovat kryptoměny nejen za české koruny, ale pochopitelně také za měny těchto zemí, tedy eura a polské zloté.

Fakt, že SimpleCoin funguje bezproblémově tak dlouho, dodává této společnosti na značné důvěře.

I když jsou operace na SimpleCoin jednoduché, není na škodu v pár odstavcích říci, jak tam všechno vlastně funguje.

Obsah recenze SimpleCoin

1.Jak nakoupit na SimpleCoin?2.Video: Jak provést nákup kryptoměn u SimpleCoin3.Plusy a minusy SimpleCoin4.SimpleCoin a konkurence5.Zhodnocení směnárny SimpleCoin6.Vaše zkušenosti se SimpleCoin (komentáře)

Jak se kryptoměny na SimpleCoin kupují?

Simplecoin poskytuje nákup přes internet z pohodlí domova. Bohužel Simplecoin nepřijímá platební karty a potřebujete tedy i přístup k bankovnímu účtu, abyste za kryptoměny mohli zaplatit.

Jste zcela bez starostí, pokud v průběhu 30 dnů nepřesáhne objem zobchodovaných transakcí 200 euro, což je cca 5 000 Kč. V tomto případě není nutná jak registrace, tak ani verifikace.

Ovšem v případě, že vaše transakce za měsíc přesáhnou 200 euro, musíte se registrovat a verifikovat.

Video: Jak provést nákup kryptoměn u SimpleCoin

Chcete-li vše vidět rychle ve videu s komentářem, podívejte se níže. V případě že si chcete vše v klidu přečíst, podívejte se na náš podrobný návod.

 

Informace: Nákup kryptoměn u Simplecoin

Toto je jediná větší překážka, kterou však také není těžké překonat. Nákup a prodej kryptoměn pak probíhá velice snadno. Jak už jsme řekli, obchodovat lze za klasické fiat měny, tedy české koruny, eura a polské zloté.

SimpleCoin na druhé straně z kryptoměn podporuje Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, XRP (Ripple) a Ethereum. Jakmile si vyberete, co vlastně chcete prodávat či nakupovat, stanovíte požadovanou částku, vyplníte email, kam vám bude vše potřebné k transakci zasláno a uvedete adresu své kryptopeněženky, kam vám budou kryptoměny připsány.

SimpleCoin recenze platformy

Platforma české směnárny SimpleCoin

Pokyny k platbě obdržíte emailem

simplecoin cz nákup kryptoměn

Email potvrzující objednávku, níže naleznete i pokyny k platbě

Jakmile formulář odešlete, na email vám přijdou pokyny k platbě. Jestliže kryptoměny nakupujete, musíte odeslat peníze na bankovní účet SimpleCoin. SimpleCoin má bankovní účet vedený u Equa bank, takže pokud máte účet u této banky také, převod proběhne téměř instantně.

Máte-li však účet u jiné banky, zpravidla si počkáte několik hodin až jeden pracovní den.

Důležité je vyplnit zprávu pro příjemce

Aby směnárna dokázala vaši platbu identifikovat, nesmíte zapomenout na zprávu pro příjemce, na což budete také upozorněni v obdrženém emailu s platební pokyny.

Prodáváte-li kryptoměny, bude směnárna vyčkávat na okamžik, kdy přijde konkrétní kryptoměna do kryptopeněženky, až poté jsou peníze připsány na bankovní účet, který jste uvedli ve formuláři.

Verifikace u SimpleCoin

Verifikace (nebo také ověření totožnosti či KYC) je proces, při kterém uvedete a prokážete svoji totožnost. Bohužel se jedná o trochu zdržující a nepříjemný proces, který ale směnárny musí po klientech ze zákona vyžadovat. Údajně je to kvůli tomu, aby se předešlo praní peněz a financování nelegálních aktivit.

Verifikace probíhá tak, že vyplníte formulář se svými osobními údaji a předložíte naskenovaný průkaz totožnosti. Simplecoin má však celý proces jednoduše nastaven a provedete ho přímo v nastavení svého účtu.

Proces verifikace v profilu u SimpleCoin

Plusy a minusy SimpleCoin

SimpleCoin se dá nejen díky své dlouhodobé existenci považovat za důvěryhodnou společnost, třebaže na internetu se sem tam vyloupne nějaká ta stížnost. Na SimpleCoin se nám líbí její jednoduchost nákupů, s čímž také souvisí fakt, který lze považovat za minus SimpleCoinu, kterým jsou o něco vyšší marže, než jak je tomu u jejich konkurence z oblasti kryptoměnových burz, jako CoinMate, Coingi či Bitstamp.

I s o něco horším směnným kurzem než u výše zmíněných společností je však SimpleCoin pro nováčky ve světě kryptoměn výhodnější a přehlednější variantou. Velká výhoda SimpleCoinu je, že převod peněz je možný ze všech českých tuzemských bank, zatímco např. směnárnu CoinBase podporují jen nějaké.

Jak si SimpleCoin stojí vedle konkurence?

Když už jsme nakousli téma konkurence, pojďme si něco říct o tom, jak si SimpliCoin mezi ostatními kryptosměnárnami stojí. SimpleCoin je na tom velmi podobně jako většina českých směnáren kryptoměn: má jednoduchou platformu a nulové poplatky, což je super, ale na druhou stranu má o trochu méně výhodný kurz – ale určitě ne nejhorší na trhu.

Rozdíl mezi nákupní a středovou cenou u SimpleCoin je okolo 3 %, což není úplně špatné, vzhledem k tomu, že jiné české kryptosměnárny mívají rozdíl mezi nákupem a prodejem i dvojnásobný. Toto řadí SimpleCoin na poli českých směnáren k těm výhodnějším.

Na zahraniční konkurenci SimpleCoin nemá

Horší postavení má SimpleCoin ale oproti směnárnám v zahraničí. Rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou například u kryptosměnárny Coinbase je okolo 1 %. Takže i s poplatky za převod je směna na Coinbase výhodnější.

Ovšem minusem pro nás Čechy je, že Coinbase nepodporuje platby v českých korunách, ani platby převodem a ani nemají český jazyk. Navíc při platbě kartou si u Coinbase připlatíte další 3,49 % navíc.

Závěr ke směnárně SimpleCoin

V případě, že chcete ale i ušetřit, stojí za zvážení opuštění své komfortní zóny a vyzkoušení kryptoměnové burzy. Ano, kryptoměnovou burzou ztrácí směna kryptoměn punc jednoduchosti, ale na druhou stranu zase ušetříte

V současné době je pro nás Čechy patrně nejvýhodnější burzou Coinmate, která české koruny podporuje a kde bývá mnohdy rozdíl mezi nákupními a prodejními cenami dokonce nižší než 1 %, ovšem s poplatkem za transakci v maximální výši 0,35 %. I přesto je však Coinmate výhodnější. Nevýhodou je, že člověk musí projít verifikací, odeslat své osobní dokumenty a obchodovat pouze v angličtině.

Další zdroje informací

stars
97 %
2. místo
Výborná směnárna!
SimpleCoin je dlouho fungující a spolehlivá směnárna pro směnu mezi fiat měnami a kryptoměnami. Spread je okolo 3 %, ale to je stále OK.
  • Snadný nákup kryptoměn
  • Ověřená česká firma
  • Fungující od roku 2013
  • Pouze 6 kryptoměn na výběr
  • Převod může trvat až pár dní

Jméno firmySimpleCoin
Webová stránkahttps://exchange.simplecoin.eu/
V češtině?
Sídlo společnostiPraha, Česká republika
Minimální obchod260 Kč
Zákaznická podporaAno, v češtině
Počet aktiv6
PákaNenabízí páku
Další poplatkyCca 3 %
Metody vkladuBankovní převod v Kč či EUR, převod kryptoměn
Metody výběruPřevod kryptoměn + bankovní převod
Mobilní verze?
Webová verze?
Podporované kryptoměnyBitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP, ZCash

Diskuze k tomuto článku: 38 komentářů
Tomáš

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat – lze zakoupenou kryptoměnu přes směnárnu vložit do hardware peněženky?

Děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den, Tomáši. Samozřejmě je to možné. Při vytváření objednávky jen do formuláře zadáte adresu Vaší HW peněženky. Jen si dejte pozor, abyste použil správnou adresu – vždy ke správné měně!

Tomáš

Dobrý den, děkuji za pohotovou odpověď. Když si tedy koupím např. HW peněženku ,,Trezor”, tak ta bude mít nějakou svou adresu? Omlouvám se za laické dotazy, nemám s tímto jakoukoliv zkušenost.
Děkuji

Magazín Finex

Ano, samozřejmě. Všechny peněženky mají svoji adresu, ať už se jedná o mobilní peněženky, hardware peněženky, nebo klidně papírové peněženky. A většinou dokonce mají adres více – pro každou transakci generují adresu novou (ale všechny můžete používat kolikrát chcete). Adresu Vašeho trezoru naleznete v rozhraní peněženky na počítači. Podívejte se na video zde, kde Kicom hezky ukazuje a vysvětluje jak Trezor spustit a používat.

Tomáš

Děkuji moc za skvělou odpověď a přeji vám hezky den.
Tomáš

eziel

Za jak dlouho vám přišel ten potvrzovací mail?

Magazín Finex

Dobrý den, email by měl dorazit do několika minut po provedení objednávky. Zadal(a) jste do objednávky správný email bez překlepu?

eziel

Je to už víc než 24 hodin a nepřišlo mi vůbec nic (zkoušela jsem dokonce 2 objednávky) jsem si celkem jistá, že zadaný byl správně (vždycky adresu kopíruju) přímo z mailu

Marie

Dobrý den, ráda bych se zeptala kde a jak si založit krypto peněženku.Pokud nakoupím u směnárny kryptomenu,je třeba zadat adresu peněženky.Tak z toho mi plyne , že ji musím mít už založenou, děkuji za odpověď, Marie

Magazín Finex

Dobrý den, podívejte se např. na peněženku Coinomi. Na této stránce nalezenete i návod. A nebo, chcete-li získat kompletní přehled o Bitcoinu, podívejte se na náš ebook FENOMÉN BITCOIN. Psali jsme ho snadnou řečí tak, aby ho pochopil úplně každý. :-)
Přeji hezký den, Vojtěch

spooky

Zdravím, jen taková technická…u SimpleCoin se musí člověk registrovat a verifikovat již při transakci nad 200 euro ne jak píšete 400
tak jsem se zaregistroval a verifikoval což byl dost porod dokládat nějaký bankovní věci + 2 doklady totožnosti atd…a musel jsem poslat nějakej peníz aby se jim to zpárovalo nebo co…každopádně je to už 3dny a nemám od nich žádný info….nevíte jestli tam nemají nějaký problémy?

Magazín Finex

Dobrý den, děkujeme za opravení – opravdu v posledních měsících došlo ke snížení tohoto limitu – upravili jsme tedy i info v recenzi. Ohledně toho, že by měli problémy žádné info nemáme.

Jakub

Dobrý den, chci investovat do krypta, ale již 6 let (pro jistotu) namám banku(všechny prachy pod polštářem)tudíž dotaz: jde poslat obnos ke směně krypta přímo z pobočky Equa banky?asi jo, že jo když údaje k platbě mi pošlou e-mailem…
děkuji za odpověď

Magazín Finex

Dobrý den. Na tuto otázku bohužel 100% odpověď nemáme, budete se muset zeptat na podpoře Simplecoin. Můj názor však je, že to nepujde. Podle jejich podmínek je kvůli tzv. AML zákonům třeba, aby peníze odcházely z účtu patřícího osobě, která nákup provádí – vklad v hotovosti, myslím, nepřijmou. Pokud chcete nakupovat za hotovost, není ale nic snazšího, než využít bitcoinmaty ve všech větších městech ČR, nebo třeba localbitcoins.

Pavla

Zdravím, lze u Simplecoinu platit přes Paypal? Děkuji za odpověď

Magazín Finex

Dobrý den, Pavlo. Ne, to bohužel nejde. Popravdě snad nikdo moudrý Vás nenechá za krypto platit PayPalem. Spousta takových služeb bylo, ale také rychle skončily. U PayPalu se totiž dá nahlásit hack účtu, který vrátí peníze od prodejce kupujícímu i přesto, že mohly být kryptoměny odeslány.

Peter

Zdravim Vas
Chcem investovat 750 000 ceskych korun do Rippla Da sa nakupit a previest tato suma a zrealizovat ihned obchod v Simplecoin Alebo su ine zmenarne ktore prevedu a zxrealizuju obchod Dakujem

Magazín Finex

Dobrý den, ano, SimpleCoin takovou směnu zrealizuje, ale bude třeba ověřit svoji totožnost kvůli AML zákonům. Když se registrujete na Simplecoin a napíšete svůj požadavek na podporu, vše Vám vysvětlí.

Pavel

Zdravím měl bych prosbu jestli se přes simplecoin dá XRP směnit na Kč? Díky Pavel

Magazín Finex

Dobrý den, Pavle. Bohužel u Simplecoin není možné XRP prodat – z jakého důvodu, to nevíme. Koupit u nich lze. XRP ale můžete prodat např. u Coinmate či Coinbase.

Dalibor

U mě proběhlo vše OK, bez problémová směna

jindra

Dobrý den,
po přečtení zde uvedených několika komentářů jsem se rozhodl požádat Vás o Váš názor ohledně možnostu nákupu XRP (Ripple) na adrese: time-for-investment.com
Mám podezření, zda se nejedná o podvod?
Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den Jindro,
nevidím žádný dobrý důvod proč kryptoměny kupovat na nějakých pofidérních cizích stránkách, když i v ČR máme několik prověřených a důvěryhodných směnáren, které nemají ani žádné extrémní poplatky. Má rada je: vyberte si nějakou směnárnu zde a u nich nakupujte. Ušetříte si tím případné problémy.

Vojtěch, Finex.cz

Petres22

Přemýšlím že nakoupím nějaký to krypto. Přeci jen by to mohlo brzy začít stoupat ne? Chtěl bych do toho vrazit zhruba 70 tisíc a přemýšlel jsem, že bych koupilt třeba za 50 BTC a zbytek nějaký menší coiny. Mohli byste mi doporučit na jaké ty mini coiny se zaměřit.. děkuji a je simplecoin dobrý?

Magazín Finex

Petres, směnárna Simplecoin je jednou z nejlepších směnáren, které můžete v ČR využít, toho bych se určitě nebál. Jediná nevýhoda je, že nabízí jen pár kryptoměn. Kdybyste chtěl, jak říkáte, koupit nějaké “mini coiny”, doporučím třeba další českou směnárnu ccShop či velkou světovou burzu Binance. Jinak co se týče doporučení menších coinů, podívejte se např. na naše portfolio, jako Finex.cz držíme 16 kryptoměn.

Vojtěch, Finex.cz

Tonda

Je možné kryptomeny u simplecoin i držet, nebo si je musím hned poslat do peněženky? Díky za radu.

Magazín Finex

Dobrý den Tondo, při směně na Simplecoin je třeba ihned zadat adresu Vaší peněženky a směna proběhne tak, že kryptoměnu obdržíte. Simplecoin momentálně nenabízí možnost držení či uchování kryptoměn přímo na obchodním účtu u nich.

Vojtěch, Finex.cz

Drbohlav

Zdravím, jaká je podle vás nejlépe zabezpečená směnárna? Je to právě simplecoin, nebo jiná? Osobně dost tuto otázku bezpečnosti řeším a tak by mě zajímalo, kde moje peníze budou nejvíce v bezpeční.

Magazín Finex

Drbohlave,
například Vámi zmiňovaný SimpleCoin vaši kryptoměnu vůbec nedrží, ale rovnou po přijetí platby Vám ji pošle na kryptoměnovou peněženku. Blíže jsme celý postup nákupu u Simplecoin popsali v článku zde: Jak provést nákup kryptoměny u SimpleCoin. Z tohoto důvodu ani není nutné se bát o zabezpečení, protože hackeři v případě prolomení hesla ani nemají co vám ukrást.
Vojtěch, Finex.cz

Magazín Finex

Dnes 22. 1. 2019 SimpleCoin na svém oficiálním Facebookovém profilu oznámili, že byli nuceni zavřít svůj bankovní účet u ČSOB. Nadále je možno využívat pouze služeb jejich Equa Bank bankovního účtu.

Magazín Finex

Dnes jsme přes SimpleCoin prováděli další nákup kryptoměn. Od vytvoření objednávky po přijetí kryptoměny tato transakce trvala pouze 3 hodiny a poplatek byl pouze 3 %.

Lukáš

Je možné si peníze vkládat bankovním převodem, nebo ne? Rád bych této možnosti využil, nemám povolené platby kartou na internetu, tak doufám, že to simplecoin nabízí, nebo ne? Luky

Magazín Finex

Lukáši,
SimpleCoin funguje tak, že si vytvoříš objednávku za určitou částku (např. 2 000 Kč) a zadáš adresu své peněženky. Poté provedeš platbu a až ji zpracují (cca 24h) tak ti poměrnou částku v kryptoměně pošlou na tebou uvedenou adresu. U SimpleCoin nemáš na účtě možnost žádné peníze nechat “viset” jako to je třeba u CoinBase. A ano, bankovním převodem to tedy jde. :-)

Vojtěch, Finex.cz

kamen

Pra nakup BTC Simplecoin nema ucet u FIO.

Cituji jejich FAQ:

V současné době máme účet u :

CZK, 265629859/0300 (ČSOB)
EUR, SK0675000000004020842289 (ČSOB SK)
CZK, 1027608117/6100 (Equa bank)

Magazín Finex

Díky za upřesnění, recenzi opravujeme. :-)

kristian

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jakou máte osobní zkušenost se simplecoinem? Četl jsem nejeky recenzí na internetu, ale pár z nich nebylo kladných, tak jsem se chtěl zeptat, jak to teda je…. Díky.

Pavel

Za mě 100% simplecoin. Rychlé, jednoduché, převodem, v Kč, bez zbytečných řečí…. :-)

Magazín Finex

Díky za komentář Pavle. Je pravda, že lidi, kteří s kryptoměnami teprve začínají, SimpleCoin ocení hlavně pro jejich jednoduchost a vstřícnost.

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Nahrávaný obrázek
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo