Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměnové směnárny » Simplecoin – Recenze, poplatky, zkušenosti

Simplecoin – Recenze, poplatky, zkušenosti

Základní informace o SimpleCoin

Podporované kryptoměny

Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP, ZCash

Minimální obchod

260 Kč

V češtině?

Na SimpleCoin nemusíte skutečně hledat nic složitého. Jedná se o českou směnárnu kryptoměn s historií od roku 2013, sídlící v Praze a s přesahem na Slovensko a do Polska. Lze tak obchodovat kryptoměny nejen za české koruny, ale pochopitelně také za měny těchto zemí, tedy eura a polské zloté.

Fakt, že SimpleCoin funguje bezproblémově tak dlouho, dodává této společnosti na značné důvěře.

I když jsou operace na SimpleCoin jednoduché, není na škodu v pár odstavcích říci, jak tam všechno vlastně funguje.

Obsah recenze SimpleCoin

1.Jak nakoupit na SimpleCoin?2.Video: Jak provést nákup kryptoměn u SimpleCoin3.Plusy a minusy SimpleCoin4.SimpleCoin a konkurence5.Zhodnocení směnárny SimpleCoin6.Vaše zkušenosti se SimpleCoin (komentáře)

Jak se kryptoměny na SimpleCoin kupují?

Simplecoin poskytuje nákup přes internet z pohodlí domova. Bohužel Simplecoin nepřijímá platební karty a potřebujete tedy i přístup k bankovnímu účtu, abyste za kryptoměny mohli zaplatit.

Jste zcela bez starostí, pokud v průběhu 30 dnů nepřesáhne objem zobchodovaných transakcí 400 euro, což je cca 10 000 Kč. V tomto případě není nutná jak registrace, tak ani verifikace. Ovšem v případě, že vaše transakce 400 euro přesáhnou, musíte se registrovat a verifikovat tím, že vyplníte formulář se svými osobními údaji a předložíte naskenovaný průkaz totožnosti.

Video: Jak provést nákup kryptoměn u SimpleCoin

Chcete-li vše vidět rychle ve videu s komentářem, podívejte se níže. V případě že si chcete vše v klidu přečíst, podívejte se na náš podrobný návod.

Informace: Nákup kryptoměn u Simplecoin

Toto je jediná větší překážka, kterou však také není těžké překonat. Nákup a prodej kryptoměn pak probíhá velice snadno. Jak už jsme řekli, obchodovat lze za klasické fiat měny, tedy české koruny, eura a polské zloté.

SimpleCoin na druhé straně z kryptoměn podporuje Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, XRP (Ripple) a Ethereum. Jakmile si vyberete, co vlastně chcete prodávat či nakupovat, stanovíte požadovanou částku, vyplníte email, kam vám bude vše potřebné k transakci zasláno a uvedete adresu své kryptopeněženky, kam vám budou kryptoměny připsány.

SimpleCoin recenze platformy

Platforma české směnárny SimpleCoin

Pokyny k platbě obdržíte emailem

simplecoin cz nákup kryptoměn

Email potvrzující objednávku, níže naleznete i pokyny k platbě

Jakmile formulář odešlete, na email vám přijdou pokyny k platbě. Jestliže kryptoměny nakupujete, musíte odeslat peníze na bankovní účet SimpleCoin. SimpleCoin má bankovní účet vedený u Equa bank, takže pokud máte účet u této banky také, převod proběhne téměř instantně.

Máte-li však účet u jiné banky, zpravidla si počkáte několik hodin až jeden pracovní den.

Důležité je vyplnit zprávu pro příjemce

Aby směnárna dokázala vaši platbu identifikovat, nesmíte zapomenout na zprávu pro příjemce, na což budete také upozorněni v obdrženém emailu s platební pokyny.

Prodáváte-li kryptoměny, bude směnárna vyčkávat na okamžik, kdy přijde konkrétní kryptoměna do kryptopeněženky, až poté jsou peníze připsány na bankovní účet, který jste uvedli ve formuláři.

Plusy a minusy SimpleCoin

SimpleCoin se dá nejen díky své dlouhodobé existenci považovat za důvěryhodnou společnost, třebaže na internetu se sem tam vyloupne nějaká ta stížnost. Na SimpleCoin se nám líbí její jednoduchost nákupů, s čímž také souvisí fakt, který lze považovat za minus SimpleCoinu, kterým jsou o něco vyšší marže, než jak je tomu u jejich konkurence z oblasti kryptoměnových burz, jako CoinMate, Coingi či Bitstamp.

I s o něco horším směnným kurzem než u výše zmíněných společností je však SimpleCoin pro nováčky ve světě kryptoměn výhodnější a přehlednější variantou. Velká výhoda SimpleCoinu je, že převod peněz je možný ze všech českých tuzemských bank, zatímco např. směnárnu CoinBase podporují jen nějaké.

Jak si SimpleCoin stojí vedle konkurence?

Když už jsme nakousli téma konkurence, pojďme si něco říct o tom, jak si SimpliCoin mezi ostatními kryptosměnárnami stojí. SimpleCoin je na tom velmi podobně jako většina českých směnáren kryptoměn: má jednoduchou platformu a nulové poplatky, což je super, ale na druhou stranu má o trochu méně výhodný kurz – ale určitě ne nejhorší na trhu.

Rozdíl mezi nákupní a středovou cenou u SimpleCoin je okolo 3 %, což není úplně špatné, vzhledem k tomu, že jiné české kryptosměnárny mívají rozdíl mezi nákupem a prodejem i dvojnásobný. Toto řadí SimpleCoin na poli českých směnáren k těm výhodnějším.

Na zahraniční konkurenci SimpleCoin nemá

Horší postavení má SimpleCoin ale oproti směnárnám v zahraničí. Rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou například u kryptosměnárny Coinbase je okolo 1 %. Takže i s poplatky za převod je směna na Coinbase výhodnější. Ovšem minusem pro nás Čechy je, že Coinbase nepodporuje platby v českých korunách, ani platby převodem a ani nemají český jazyk. Navíc při platbě kartou si u Coinbase připlatíte další 3,49 % navíc.

Závěr ke směnárně SimpleCoin

V případě, že chcete ale i ušetřit, stojí za zvážení opuštění své komfortní zóny a vyzkoušení kryptoměnové burzy. Ano, kryptoměnovou burzou ztrácí směna kryptoměn punc jednoduchosti, ale na druhou stranu zase ušetříte

V současné době je pro nás Čechy patrně nejvýhodnější burzou Coinmate, která české koruny podporuje a kde bývá mnohdy rozdíl mezi nákupními a prodejními cenami dokonce nižší než 1 %, ovšem s poplatkem za transakci v maximální výši 0,35 %. I přesto je však Coinmate výhodnější. Nevýhodou je, že člověk musí projít verifikací, odeslat své osobní dokumenty a obchodovat pouze v angličtině.

Další zdroje informací

stars
97 %
1. místo
Výborná směnárna!
SimpleCoin je dlouho fungující a spolehlivá směnárna pro směnu mezi fiat měnami a kryptoměnami. Spread je okolo 3 %, ale to je stále OK.
  • Snadný nákup kryptoměn
  • Ověřená česká firma
  • Fungující od roku 2013
  • Pouze 6 kryptoměn na výběr
  • Převod může trvat až pár dní

✅ Jméno firmySimpleCoin
✅ Webová stránkahttps://exchange.simplecoin.eu/
✅ V češtině?
✅ Sídlo společnostiPraha, Česká republika
✅ Demo účet
✅ Minimální obchod260 Kč
✅ Zákaznická podporaAno, v češtině
✅ Počet aktiv6
✅ PákaNenabízí páku
✅ SpreadCca 3 %
✅ Poplatky0 %
✅ Metody vkladuBankovní převod v Kč či EUR, převod kryptoměn
✅ Metody výběruPřevod kryptoměn + bankovní převod
✅ Mobilní aplikace?
✅ Webová verze?
✅ Podporované kryptoměnyBitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP, ZCash

Diskuze k tomuto článku: 17 komentářů
jindra

Dobrý den,
po přečtení zde uvedených několika komentářů jsem se rozhodl požádat Vás o Váš názor ohledně možnostu nákupu XRP (Ripple) na adrese: time-for-investment.com
Mám podezření, zda se nejedná o podvod?
Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den Jindro,
nevidím žádný dobrý důvod proč kryptoměny kupovat na nějakých pofidérních cizích stránkách, když i v ČR máme několik prověřených a důvěryhodných směnáren, které nemají ani žádné extrémní poplatky. Má rada je: vyberte si nějakou směnárnu zde a u nich nakupujte. Ušetříte si tím případné problémy.

Vojtěch, Finex.cz

Petres22

Přemýšlím že nakoupím nějaký to krypto. Přeci jen by to mohlo brzy začít stoupat ne? Chtěl bych do toho vrazit zhruba 70 tisíc a přemýšlel jsem, že bych koupilt třeba za 50 BTC a zbytek nějaký menší coiny. Mohli byste mi doporučit na jaké ty mini coiny se zaměřit.. děkuji a je simplecoin dobrý?

Magazín Finex

Petres, směnárna Simplecoin je jednou z nejlepších směnáren, které můžete v ČR využít, toho bych se určitě nebál. Jediná nevýhoda je, že nabízí jen pár kryptoměn. Kdybyste chtěl, jak říkáte, koupit nějaké “mini coiny”, doporučím třeba další českou směnárnu ccShop či velkou světovou burzu Binance. Jinak co se týče doporučení menších coinů, podívejte se např. na naše portfolio, jako Finex.cz držíme 16 kryptoměn.

Vojtěch, Finex.cz

Tonda

Je možné kryptomeny u simplecoin i držet, nebo si je musím hned poslat do peněženky? Díky za radu.

Magazín Finex

Dobrý den Tondo, při směně na Simplecoin je třeba ihned zadat adresu Vaší peněženky a směna proběhne tak, že kryptoměnu obdržíte. Simplecoin momentálně nenabízí možnost držení či uchování kryptoměn přímo na obchodním účtu u nich.

Vojtěch, Finex.cz

Drbohlav

Zdravím, jaká je podle vás nejlépe zabezpečená směnárna? Je to právě simplecoin, nebo jiná? Osobně dost tuto otázku bezpečnosti řeším a tak by mě zajímalo, kde moje peníze budou nejvíce v bezpeční.

Magazín Finex

Drbohlave,
například Vámi zmiňovaný SimpleCoin vaši kryptoměnu vůbec nedrží, ale rovnou po přijetí platby Vám ji pošle na kryptoměnovou peněženku. Blíže jsme celý postup nákupu u Simplecoin popsali v článku zde: Jak provést nákup kryptoměny u SimpleCoin. Z tohoto důvodu ani není nutné se bát o zabezpečení, protože hackeři v případě prolomení hesla ani nemají co vám ukrást.
Vojtěch, Finex.cz

Magazín Finex

Dnes 22. 1. 2019 SimpleCoin na svém oficiálním Facebookovém profilu oznámili, že byli nuceni zavřít svůj bankovní účet u ČSOB. Nadále je možno využívat pouze služeb jejich Equa Bank bankovního účtu.

Magazín Finex

Dnes jsme přes SimpleCoin prováděli další nákup kryptoměn. Od vytvoření objednávky po přijetí kryptoměny tato transakce trvala pouze 3 hodiny a poplatek byl pouze 3 %.

Lukáš

Je možné si peníze vkládat bankovním převodem, nebo ne? Rád bych této možnosti využil, nemám povolené platby kartou na internetu, tak doufám, že to simplecoin nabízí, nebo ne? Luky

Magazín Finex

Lukáši,
SimpleCoin funguje tak, že si vytvoříš objednávku za určitou částku (např. 2 000 Kč) a zadáš adresu své peněženky. Poté provedeš platbu a až ji zpracují (cca 24h) tak ti poměrnou částku v kryptoměně pošlou na tebou uvedenou adresu. U SimpleCoin nemáš na účtě možnost žádné peníze nechat “viset” jako to je třeba u CoinBase. A ano, bankovním převodem to tedy jde. :-)

Vojtěch, Finex.cz

kamen

Pra nakup BTC Simplecoin nema ucet u FIO.

Cituji jejich FAQ:

V současné době máme účet u :

CZK, 265629859/0300 (ČSOB)
EUR, SK0675000000004020842289 (ČSOB SK)
CZK, 1027608117/6100 (Equa bank)

Magazín Finex

Díky za upřesnění, recenzi opravujeme. :-)

kristian

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jakou máte osobní zkušenost se simplecoinem? Četl jsem nejeky recenzí na internetu, ale pár z nich nebylo kladných, tak jsem se chtěl zeptat, jak to teda je…. Díky.

Pavel

Za mě 100% simplecoin. Rychlé, jednoduché, převodem, v Kč, bez zbytečných řečí…. :-)

Magazín Finex

Díky za komentář Pavle. Je pravda, že lidi, kteří s kryptoměnami teprve začínají, SimpleCoin ocení hlavně pro jejich jednoduchost a vstřícnost.

RECENZE

TOP Kryptoměnové směnárny

SimpleCoin logo
SimpleCoin★ 97 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coinbase logo
Coinbase★ 93 %
ccShop logo
ccShop★ 92 %
RECENZE

TOP Kryptoměnové burzy

Binance logo
Binance★ 98 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coingi logo
Coingi★ 96 %
Bitmex logo
Bitmex★ 95 %
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
RECENZE

TOP Kryptoměnové peněženky

Trezor logo
Trezor★ 100 %
Trust Wallet logo
Trust Wallet★ 96 %
Ledger Nano logo
Ledger Nano★ 95 %

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC