Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměnové směnárny » SimpleCoin

Simplecoin – Recenze, poplatky, zkušenosti

Základní informace o SimpleCoin

Podporované kryptoměny

Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP, ZCash

Minimální obchod

260 Kč

V češtině?

Na SimpleCoin nemusíte skutečně hledat nic složitého. Jedná se o českou směnárnu kryptoměn s historií od roku 2013, sídlící v Praze a s přesahem na Slovensko a do Polska. Lze tak obchodovat kryptoměny nejen za české koruny, ale pochopitelně také za měny těchto zemí, tedy eura a polské zloté.

Fakt, že SimpleCoin funguje bezproblémově tak dlouho, dodává této společnosti na značné důvěře.

I když jsou operace na SimpleCoin jednoduché, není na škodu v pár odstavcích říci, jak tam všechno vlastně funguje.

Obsah recenze SimpleCoin

1.Jak nakoupit na SimpleCoin?2.Video: Jak provést nákup kryptoměn u SimpleCoin3.Plusy a minusy SimpleCoin4.SimpleCoin a konkurence5.Zhodnocení směnárny SimpleCoin6.Vaše zkušenosti se SimpleCoin (komentáře)

Jak se kryptoměny na SimpleCoin kupují?

Simplecoin poskytuje nákup přes internet z pohodlí domova. Bohužel Simplecoin nepřijímá platební karty a potřebujete tedy i přístup k bankovnímu účtu, abyste za kryptoměny mohli zaplatit.

Jste zcela bez starostí, pokud v průběhu 30 dnů nepřesáhne objem zobchodovaných transakcí 200 euro, což je cca 5 000 Kč. V tomto případě není nutná jak registrace, tak ani verifikace.

Ovšem v případě, že vaše transakce za měsíc přesáhnou 200 euro, musíte se registrovat a verifikovat.

Video: Jak provést nákup kryptoměn u SimpleCoin

Chcete-li vše vidět rychle ve videu s komentářem, podívejte se níže. V případě že si chcete vše v klidu přečíst, podívejte se na náš podrobný návod.

 

Informace: Nákup kryptoměn u Simplecoin

Toto je jediná větší překážka, kterou však také není těžké překonat. Nákup a prodej kryptoměn pak probíhá velice snadno. Jak už jsme řekli, obchodovat lze za klasické fiat měny, tedy české koruny, eura a polské zloté.

SimpleCoin na druhé straně z kryptoměn podporuje Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, XRP (Ripple) a Ethereum. Jakmile si vyberete, co vlastně chcete prodávat či nakupovat, stanovíte požadovanou částku, vyplníte email, kam vám bude vše potřebné k transakci zasláno a uvedete adresu své kryptopeněženky, kam vám budou kryptoměny připsány.

SimpleCoin recenze platformy

Platforma české směnárny SimpleCoin

Pokyny k platbě obdržíte emailem

simplecoin cz nákup kryptoměn

Email potvrzující objednávku, níže naleznete i pokyny k platbě

Jakmile formulář odešlete, na email vám přijdou pokyny k platbě. Jestliže kryptoměny nakupujete, musíte odeslat peníze na bankovní účet SimpleCoin. SimpleCoin má bankovní účet vedený u Equa bank, takže pokud máte účet u této banky také, převod proběhne téměř instantně.

Máte-li však účet u jiné banky, zpravidla si počkáte několik hodin až jeden pracovní den.

Důležité je vyplnit zprávu pro příjemce

Aby směnárna dokázala vaši platbu identifikovat, nesmíte zapomenout na zprávu pro příjemce, na což budete také upozorněni v obdrženém emailu s platební pokyny.

Prodáváte-li kryptoměny, bude směnárna vyčkávat na okamžik, kdy přijde konkrétní kryptoměna do kryptopeněženky, až poté jsou peníze připsány na bankovní účet, který jste uvedli ve formuláři.

Verifikace u SimpleCoin

Verifikace (nebo také ověření totožnosti či KYC) je proces, při kterém uvedete a prokážete svoji totožnost. Bohužel se jedná o trochu zdržující a nepříjemný proces, který ale směnárny musí po klientech ze zákona vyžadovat. Údajně je to kvůli tomu, aby se předešlo praní peněz a financování nelegálních aktivit.

Verifikace probíhá tak, že vyplníte formulář se svými osobními údaji a předložíte naskenovaný průkaz totožnosti. Simplecoin má však celý proces jednoduše nastaven a provedete ho přímo v nastavení svého účtu.

Proces verifikace v profilu u SimpleCoin

Plusy a minusy SimpleCoin

SimpleCoin se dá nejen díky své dlouhodobé existenci považovat za důvěryhodnou společnost, třebaže na internetu se sem tam vyloupne nějaká ta stížnost. Na SimpleCoin se nám líbí její jednoduchost nákupů, s čímž také souvisí fakt, který lze považovat za minus SimpleCoinu, kterým jsou o něco vyšší marže, než jak je tomu u jejich konkurence z oblasti kryptoměnových burz, jako CoinMate, Coingi či Bitstamp.

I s o něco horším směnným kurzem než u výše zmíněných společností je však SimpleCoin pro nováčky ve světě kryptoměn výhodnější a přehlednější variantou. Velká výhoda SimpleCoinu je, že převod peněz je možný ze všech českých tuzemských bank, zatímco např. směnárnu CoinBase podporují jen nějaké.

Jak si SimpleCoin stojí vedle konkurence?

Když už jsme nakousli téma konkurence, pojďme si něco říct o tom, jak si SimpliCoin mezi ostatními kryptosměnárnami stojí. SimpleCoin je na tom velmi podobně jako většina českých směnáren kryptoměn: má jednoduchou platformu a nulové poplatky, což je super, ale na druhou stranu má o trochu méně výhodný kurz – ale určitě ne nejhorší na trhu.

Rozdíl mezi nákupní a středovou cenou u SimpleCoin je okolo 3 %, což není úplně špatné, vzhledem k tomu, že jiné české kryptosměnárny mívají rozdíl mezi nákupem a prodejem i dvojnásobný. Toto řadí SimpleCoin na poli českých směnáren k těm výhodnějším.

Na zahraniční konkurenci SimpleCoin nemá

Horší postavení má SimpleCoin ale oproti směnárnám v zahraničí. Rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou například u kryptosměnárny Coinbase je okolo 1 %. Takže i s poplatky za převod je směna na Coinbase výhodnější.

Ovšem minusem pro nás Čechy je, že Coinbase nepodporuje platby v českých korunách, ani platby převodem a ani nemají český jazyk. Navíc při platbě kartou si u Coinbase připlatíte další 3,49 % navíc.

Závěr ke směnárně SimpleCoin

V případě, že chcete ale i ušetřit, stojí za zvážení opuštění své komfortní zóny a vyzkoušení kryptoměnové burzy. Ano, kryptoměnovou burzou ztrácí směna kryptoměn punc jednoduchosti, ale na druhou stranu zase ušetříte

V současné době je pro nás Čechy patrně nejvýhodnější burzou Coinmate, která české koruny podporuje a kde bývá mnohdy rozdíl mezi nákupními a prodejními cenami dokonce nižší než 1 %, ovšem s poplatkem za transakci v maximální výši 0,35 %. I přesto je však Coinmate výhodnější. Nevýhodou je, že člověk musí projít verifikací, odeslat své osobní dokumenty a obchodovat pouze v angličtině.

Další zdroje informací

stars
97 %
1. místo
Výborná směnárna!
SimpleCoin je dlouho fungující a spolehlivá směnárna pro směnu mezi fiat měnami a kryptoměnami. Spread je okolo 3 %, ale to je stále OK.
  • Snadný nákup kryptoměn
  • Ověřená česká firma
  • Fungující od roku 2013
  • Pouze 6 kryptoměn na výběr
  • Převod může trvat až pár dní

Jméno firmySimpleCoin
Webová stránkahttps://exchange.simplecoin.eu/
V češtině?
Sídlo společnostiPraha, Česká republika
Minimální obchod260 Kč
Zákaznická podporaAno, v češtině
Počet aktiv6
PákaNenabízí páku
Další poplatkyCca 3 %
Metody vkladuBankovní převod v Kč či EUR, převod kryptoměn
Metody výběruPřevod kryptoměn + bankovní převod
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Podporované kryptoměnyBitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP, ZCash

Diskuze k tomuto článku: 38 komentářů
Tomáš

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat – lze zakoupenou kryptoměnu přes směnárnu vložit do hardware peněženky?

Děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den, Tomáši. Samozřejmě je to možné. Při vytváření objednávky jen do formuláře zadáte adresu Vaší HW peněženky. Jen si dejte pozor, abyste použil správnou adresu – vždy ke správné měně!

Tomáš

Dobrý den, děkuji za pohotovou odpověď. Když si tedy koupím např. HW peněženku ,,Trezor”, tak ta bude mít nějakou svou adresu? Omlouvám se za laické dotazy, nemám s tímto jakoukoliv zkušenost.
Děkuji

Magazín Finex

Ano, samozřejmě. Všechny peněženky mají svoji adresu, ať už se jedná o mobilní peněženky, hardware peněženky, nebo klidně papírové peněženky. A většinou dokonce mají adres více – pro každou transakci generují adresu novou (ale všechny můžete používat kolikrát chcete). Adresu Vašeho trezoru naleznete v rozhraní peněženky na počítači. Podívejte se na video zde, kde Kicom hezky ukazuje a vysvětluje jak Trezor spustit a používat.

Tomáš

Děkuji moc za skvělou odpověď a přeji vám hezky den.
Tomáš

eziel

Za jak dlouho vám přišel ten potvrzovací mail?

Magazín Finex

Dobrý den, email by měl dorazit do několika minut po provedení objednávky. Zadal(a) jste do objednávky správný email bez překlepu?

eziel

Je to už víc než 24 hodin a nepřišlo mi vůbec nic (zkoušela jsem dokonce 2 objednávky) jsem si celkem jistá, že zadaný byl správně (vždycky adresu kopíruju) přímo z mailu

Marie

Dobrý den, ráda bych se zeptala kde a jak si založit krypto peněženku.Pokud nakoupím u směnárny kryptomenu,je třeba zadat adresu peněženky.Tak z toho mi plyne , že ji musím mít už založenou, děkuji za odpověď, Marie

Magazín Finex

Dobrý den, podívejte se např. na peněženku Coinomi. Na této stránce nalezenete i návod. A nebo, chcete-li získat kompletní přehled o Bitcoinu, podívejte se na náš ebook FENOMÉN BITCOIN. Psali jsme ho snadnou řečí tak, aby ho pochopil úplně každý. :-)
Přeji hezký den, Vojtěch

spooky

Zdravím, jen taková technická…u SimpleCoin se musí člověk registrovat a verifikovat již při transakci nad 200 euro ne jak píšete 400
tak jsem se zaregistroval a verifikoval což byl dost porod dokládat nějaký bankovní věci + 2 doklady totožnosti atd…a musel jsem poslat nějakej peníz aby se jim to zpárovalo nebo co…každopádně je to už 3dny a nemám od nich žádný info….nevíte jestli tam nemají nějaký problémy?

Magazín Finex

Dobrý den, děkujeme za opravení – opravdu v posledních měsících došlo ke snížení tohoto limitu – upravili jsme tedy i info v recenzi. Ohledně toho, že by měli problémy žádné info nemáme.

Jakub

Dobrý den, chci investovat do krypta, ale již 6 let (pro jistotu) namám banku(všechny prachy pod polštářem)tudíž dotaz: jde poslat obnos ke směně krypta přímo z pobočky Equa banky?asi jo, že jo když údaje k platbě mi pošlou e-mailem…
děkuji za odpověď

Magazín Finex

Dobrý den. Na tuto otázku bohužel 100% odpověď nemáme, budete se muset zeptat na podpoře Simplecoin. Můj názor však je, že to nepujde. Podle jejich podmínek je kvůli tzv. AML zákonům třeba, aby peníze odcházely z účtu patřícího osobě, která nákup provádí – vklad v hotovosti, myslím, nepřijmou. Pokud chcete nakupovat za hotovost, není ale nic snazšího, než využít bitcoinmaty ve všech větších městech ČR, nebo třeba localbitcoins.

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Lazyloaded image
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo