Simplecoin

Celkové hodnocení:
92/100
Základní informace o Simplecoin

Podporované kryptoměny

Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ripple

Minimální obchod

250 Kč

V češtině?

Na SimpleCoin nemusíte skutečně hledat nic složitého. Jedná se o českou směnárnu kryptoměn s historií od roku 2012 sídlící v Praze a s přesahem na Slovensko a do Polska. Lze tak obchodovat kryptoměny nejen za české koruny, ale pochopitelně také za měny těchto zemí, tedy eura a polské zloté. Fakt, že SimpleCoin funguje bezproblémově tak dlouho, dodává této společnosti na značné důvěře.

I když jsou operace na SimpleCoin jednoduché, není na škodu v pár odstavcích říci, jak to tam všechno vlastně funguje.

Jak se kryptoměny na SimpleCoin kupují?

Jste zcela bez starostí, pokud v průběhu 30 dnů nepřesáhne objem zobchodovaných transakcí 400 euro. V tomto případě není nutná jak registrace, tak ani verifikace. Ovšem v případě, že vaše transakce 400 euro přesáhnou, musíte se registrovat a verifikovat tím, že vyplníte formulář se svými osobními údaji a předložíte naskenovaný průkaz totožnosti.

Tip: Abyste mohli na SimpleCoin nakupovat kryptoměny, musíte mít zřízenou kryptopeněženku. V případě, že kryptoměny jen podáváte, stačí vám uvést pouze číslo bankovního účtu.

Toto je jediná větší překážka, kterou však také není těžké překonat. Nákup a prodej kryptoměn probíhá velice snadno. Jak už jsme řekli, obchodovat lze za klasické fiat měny, tedy české koruny, eura a polské zloté. SimpleCoin na druhé straně podporuje z krytpoměn Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Riple a Ethereum. Jakmile si vyberete, co vlastně chcete prodávat či nakupovat, stanovíte částku, vyplníte email, kam vám bude vše potřebné k transakci zasláno a uvedete adresu své kryptopeněženky, kam vám budou kryptoměny připsány.

Platforma české směnárny SimpleCoin
Platforma české směnárny SimpleCoin

Pokyny k platbě obdržíte emailem

Jakmile formulář odešlete, na email vám přijdou pokyny k platbě. Jestliže kryptoměny nakupujete, musíte odeslat peníze na bankovní účet SimpleCoin. SimpleCoin má účty vedené u FIO banky a u ČSOB, takže pokud máte také účet u jedné z těchto bank, převod proběhne téměř v mžiku. Máte-li však účet u jiné banky, zpravidla si počkáte jeden pracovní den.

Důležité je vyplnit zprávu pro příjemce

Aby směnárna dokázala vaši platbu identifikovat, nesmíte zapomenout na zprávu pro příjemce, na což budete také upozorněni v obdrženém emailu s platební pokyny.

Prodáváte-li kryptoměny, bude směnárna vyčkávat na okamžik, kdy přijde konkrétní kryptoměna do kryptopeněženky, až poté jsou peníze připsány na bankovní účet, který jste uvedli ve formuláři.

Plusy a mínusy SimpleCoinu

SimpleCoin se dá nejen díky své dlouhodobé existenci považovat za důvěryhodnou společnost, třebaže na internetu se sem tam vyloupne nějaká ta stížnost. Na SimpleCoin se nám líbí její jednoduchost nákupů, s čímž také souvisí fakt, který lze považovat za mínus SimpleCoinu, kterým jsou vyšší marže, než jak je tomu u jejich konkurence z oblasti kryptoměnových směnáren, např. Changelly či CoinMate.

Jak si SimpleCoin stojí vedle konkurence?

Když už jsme nakousli téma konkurence, pojďme si něco říct o tom, jak si SimpleCoin mezi ostatními kryptosměnárnami stojí. SimpleCoin je na tom velmi podobně jako většina českých směnáren kryptoměn: má jednoduchou platformu a nulové poplatky, což je super, ale na druhou stranu má méně výhodný kurz.

Rozdíl mezi prodejní a nákupní cenou (tzv. spread) u SimpleCoin je okolo 6 %, což není úplně špatné, vzhledem k tomu, že jiné české kryptosměnárny mívají rozdíl mezi nákupem a prodejem i dvojnásobný (např. ccShop). Toto řadí SimpleCoin na poli českých směnáren k těm výhodnějším.

Na zahraniční konkurenci SimpleCoin nemá

Horší postavení má SimpleCoin ale oproti směnárnám v zahraničí. Rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou například u kryptosměnárny CoinBase je okolo 1 %. Takže i s poplatky za převod je směna na Coinbase výhodnější. Ovšem mínusem pro nás Čechy je, že Coinbase nepodporuje platby v českých korunách, ani platby převodem a ani nemají český jazyk.

Závěr ke směnárně SimpleCoin

Pokud hledáte hlavně jednoduchost, SimpleCoin je pro vás ideální. V případě, že chcete ale i ušetřit, stojí za zvážení opuštění své komfortní zóny a vyzkoušení kryptoměnové burzy. Ano, kryptoměnovou burzou ztrácí směna kryptoměn punc jednoduchosti, ale na druhou stranu zase ušetříte.

Coinmate podporuje české koruny

V současné době je pro nás Čechy patrně nejvýhodnější burzou Coinmate, která české koruny podporuje a kde bývá mnohdy rozdíl mezi nákupními a prodejními cenami dokonce nižší než 1 %, ovšem s poplatkem za transakci v maximální výši 0,35 %. I přesto je však Coinmate výhodnější.

Jméno firmy Simplecoin
Hlavní výhoda Česká firma
Webová stránka https://simplecoin.cz/
V češtině?
Sídlo společnosti Praha, Česká republika
Demo účet
Minimální vklad 250 Kč
Minimální obchod 250 Kč
Zákaznická podpora Tel. +420 608 746 753 + Facebook
Počet aktiv 5
Páka Nenabízí páku
Spread Okolo 5%
Poplatky Bez poplatků
Metody vkladu Kryptoměny, Bankovní převod
Metody výběru Kryptoměny, Bankovní převod
Měna účtu České koruny
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Možnost obchodovat Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ripple
Podporované kryptoměny Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ripple

Otevřít účet

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.