Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Simplecoin
Směnárna Simplecoin
Logo Simplecoin
Simplecoin
Logo Simplecoin

Směnárna SimplecoinRecenze, návod, zkušenosti, poplatky, diskuze 2024

Autor recenze
Ověřeno
Poslední aktualizace
15. 5. 2024
Logo Simplecoin

Hodnocení Finex.cz

- 5. místo -
89 %
Poslední aktualizace
15. 5. 2024

Dlouho fungující a spolehlivá směnárna

SimpleCoin je dlouho fungující a spolehlivá směnárna pro směnu mezi fiat měnami a kryptoměnami. Poplatky jsou již zahrnuté ve směnném kurzu a to ve výši okolo 3 %, což je na směnárnu stále přijatelná výše.

Logo Simplecoin

Hodnocení Finex.cz

- 5. místo -
89 %
Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky firmy v České republice.

100%

Přívětivost platformy
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu.

90%

Poplatky
Hodnoceny jsou průměrné spready, poplatky za otevření/uzavření obchodu, swapy, poplatky za vklad či výběr peněz a další. Vpotaz je brána nejen průměrná, ale i minimální výše poplatku.

85%

Dostupné možnosti
Hodnocení zahrnuje počet dostupných tříd aktiv, celkový počet aktiv, možnost obchodovat české akcie, dostupné obchodní instrumenty a další nadstandardní funkce.

71%

Registrace a verifikace
V tomto kritériu je zohledněna celková rychlost a jednoduchost procesu registrace, popř. procesu ověřování totožnosti, je-li to vyžadováno.

90%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, názory našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

100%

Základní informace o Simplecoin

V češtině Ano
Vznik 2013
Rychlost směny Od obdržení peněz do 30 min
Minimální vklad 50 eur
Minimální investice 50 eur
Počet kryptoměn 9
Možnost limitního příkazu Ano
Nutnost KYC Ano

Na Simplecoinu nemusíte skutečně hledat nic složitého. Jedná se o českou směnárnu kryptoměn s historií od roku 2013 sídlící v Praze a s přesahem na Slovensko a do Polska. Lze tak obchodovat kryptoměny nejen za české koruny, ale pochopitelně také za eura.

V recenzi si celou směnárnu představíme. Postupně se prokoušeme přes všechny podstatné informace jako například poplatky, podporované kryptoměny apod. Rozebereme si také výhody a nevýhody směnárny. A samozřejmě se podíváme na praktický návod na to, jak kryptoměny s pomocí Simplecoinu nakupovat a prodávat. Pojďme na to.

Obsah recenze Simplecoin

Historie společnosti Simplecoin

Jak již z názvu vyplývá, Simplecoin se zaměřuje především na jednoduchost a uživatelskou přívětivost. Je to vidět hned při prvním použití služby – všechno je na pár kliknutí, prostředí je přehledné a museli byste se skutečně hodně snažit, abyste se někde ztratili.

Celá tato strategie očividně funguje velmi dobře, což dokazují provozní čísla. Od roku 2013 prošlo přes směnárnu více než 38 000 zákazníků, přičemž se dá předpokládat, že velká část z nich nenakupovala pouze jednou. V době psaní článku směnárna uvádí, že za posledních 90 dní zobchodovala necelých 80 milionů korun v 2 400 objednávkách.

Jak jsme si již řekli, Simplecoin byl založen v roce 2013, což z něj dělá nejstarší českou kryptoměnovou směnárnu. Hlavním členem týmu, který stojí za vývojem, je Pavel Niedoba. To je také současný ředitel firmy.

Mezi lety 2016 a 2019 spolupracoval společnost se světovým výrobcem kryptoměnových bankomatů General Bytes. V roce 2019 směnárna také navázala spolupráci s Trezorem, přičemž společně vytvořily most, který zákazníkům umožňuje převod prostředků do peněženky bez toho, aby musel uživatel řešit adresy a vystavoval se tak riziku nějaké chyby.

Pokud byste o to měli zájem, můžete Simplecoin dokonce osobně navštívit. Od roku 2022 má směnárna svou vlastní pobočku v Praze, kde mj. provádí i konzultace.

Zdroj: Recenze Google
Simplecoin pobočka
Pobočka společnosti sídlí v pražských Dejvicích

Jak nakoupit a prodat kryptoměny

Jediné, co budete k celému nákupu potřebovat, je vlastní kryptoměnová peněženka. Pokud nevíte, co to kryptoměnová peněženka je a jak se používá, můžete si o tomto tématu přečíst náš článek:

1. Vyplňte částku a objednávkový formulář

Řekněme, že chcete nakupovat kryptoměny za 2 000 Kč. Konkrétně se bude jednat o Bitcoin. S touto částkou není potřeba řešit ověření identity, což znamená, že můžete začít rovnou na hlavní stránce.

Vyplňte jednoduchou kalkulačku
Vyplňte jednoduchou kalkulačku

Na hlavní stránce Simplecoinu máte hned na začátku jednoduchou kalkulačku. Jelikož je oboustranná, můžete do políček zadat buď částku ve fiat měně (pro nás v CZK), nebo do políčka níže množství kryptoměn, které chcete nakoupit. Kalkulačka vám vždy dopočítá chybějící políčko.

Jakmile kliknete na políčko Nakoupit, stránka vás přesune na zbytek objednávkového formuláře:

Objednávkový formulář
Objednávkový formulář

Zde stačí vyplnit pouze e-mail a kryptoměnovou adresu, kterou najdete ve vaší peněžence.

2. Zaplaťte za objednávku převodem z bankovního účtu

Na e-mail vám po odkliknutí objednávky přijde zpráva s údaji, které bude potřeba vyplnit do vašeho bankovního převodu. Buď můžete vše přepisovat manuálně, nebo využijete přiložený QR kód, který po naskenování v mobilním bankovnictvím automaticky vyplní všechny údaje.

Je důležité překontrolovat, že je částka i kryptoměnová adresa v pořádku. Jakákoliv chyba zde může skončit prodloužením celého procesu nákupu. Špatně zadaná kryptoměnová adresu bude znamenat dokonce úplnou a nevyřešitelnou ztrátu objednaných kryptoměn.

3. Překontrolujte si své kryptoměny

Jakmile platbu odešlete, pouští se do práce směnárna. Ta teď půjde na trh, na kterém kryptoměny nakoupí. Následně je odešle na vaši kryptoměnovou peněženku. Vám už jen zbývá obnos kryptoměn překontrolovat.

Chcete-li vše vidět rychle ve videu s komentářem, podívejte se níže:

Video: Jak provést nákup kryptoměn u Simplecoinu

Jaké kryptoměny Simplecoin nabízí?

V tuto chvíli nabízí Simplecoin 9 kryptoměn. Konkrétně jde o:

 1. Bitcoin (BTC),
 2. Ethereum (ETH),
 3. Litecoin (LTC),
 4. Bitcoin Cash (BCH),
 5. XRP (XRP),
 6. Dogecoin (DOGE)
 7. ZCash (ZEC),
 8. Stellar (XLM)
 9. a stablecoin USDC (USDC).

Nabídka tedy není nijak velká. Ještě ke všemu je potřeba počítat s tím, že kryptoměnu Stellar (XLM) a stablecoin USDC je možné pouze nakupovat, nikoliv však prodávat.

Na druhou stranu směnárna umožňuje nákup a prodej mezi jednotlivými kryptoměny. Pokud tedy chcete, můžete například směňovat BTC za DOGE atd. Všechny páry jsou dostupné pro registrované i neregistrované uživatele.

Poplatky

Kryptoměnové směnárny mají v zásadě dva způsoby, jak zákazníkovi naúčtovat poplatek za transakci. Poplatek je buď vyjádřen procentem z celkové částky, nebo si směnárna vybere svou platbu na horším nákupním a prodejním kurzu.

Simplecoin se řadí do druhé skupiny. Spread na kurzech dosahuje až na 3 %, což je na směnárny relativně průměrný poplatek, ale obecně lze kryptoměny zakoupit mnohem levněji a to na kryptoměnových burzách, kde se poplatky pohybují mezi 0,1 až 0,5 %.

Marži směnárny je pak možné snížit. Simplecoin nabízí svým zákazníkům slevu 5 % v případě, že verifikují svoji totožnost. Dalších 5 %, celkem tedy slevu 10 %, lze získat po doložení příjmů. Směnárna má také množstevní slevu, která se pohybuje od 0 % do 33 % z celkové marže.

Ačkoliv se nejedná o žádné strašné částky, je zde potřeba Simplecoinu vytknout jistou netransparentnost. Služba se na první pohled tváří jako naprosto bezpoplatková, přičemž o nějakém ceníku na stránkách nenajdete ani slovo. Skutečná platba za služby je skrytá v podobě horších kurzů, což by mohl někdo označit za praktiku, která není zrovna úplně košer.

Dalším poplatkem, který při nákupu zaplatíte, je transakční poplatek, který je však nutné platit vždy a služba jej vlastně nijak neovlivňuje, jelikož za zpracování transakcí musí sama platit poplatky těžařům či validátorům ověřujícím transakce na blockchainu.

Ověření totožnosti (KYC) u Simplecoinu

Pokud chcete na Simplecoinu obchodovat sumy větší než 200 EUR za 10 dní, musíte projít procesem verifikace známým také jako KYC. Simplecoin na rozdíl např. od Coinmate nenabízí verifikaci pomocí Bank ID, identitu je tedy nutné ověřit manuálně.

Poznámka

Proč po nás chtějí KYC? Kryptoměnové burzy a směnárny mají ze zákona povinnost sbírat údaje o svých zákaznících. Vyplývá to ze směrnic, které se snaží bojovat proti praní špinavých peněz a financování terorismu. Na druhé straně si ale musíte uvědomit, že tímto krokem odevzdáváte v podstatě všechny důležité osobní informace, které by šly poměrně lehce zneužít. Je to na zvážení každého jednotlivce.

A ověření totožnosti u Simplecoinu je opravdu důkladné. Jak by se dalo očekávat, bude potřeba vašich průkazů totožnosti. Simplecoin přijímá občanský průkaz, řidičský průkaz nebo cestovní pas. Kromě toho po vás bude směnárna požadovat i selfie s vašimi doklady, ověřovací platbu, uskutečnění ověřovacího telefonátu a zadání účelu transakce.

Kdo bude chtít nakupovat za více než 10 000 EUR, bude muset doložit ještě původ příjmu na základě čehož dojde k určení jeho individuálních limitů.

Zdroj: simplecoin.eu
Verifikace Simplecoin
Toto všechno po vás bude Simplecoin chtít

Ačkoli chce Simplecoin opravdu hodně informací, jedná se o českou společnost, o které není vůbec žádný důvod si myslet, že nedodržuje přísné předpisy Evropské unie na ochranu osobních údajů. Vaše data by tak u Simplecoinu měla být v bezpečí, stejně jako např. sázkové kanceláře.

Bezpečnost a podpora

Otázka bezpečnosti a spolehlivosti je přirozeně jedna z nejdůležitějších, kterou můžete mít. Jak je na tom v tomto ohledu Simplecoin? Firma za celou svou historii údajně neměla ani jeden bezpečnostní incident, který by ohrožoval uživatelská data či prostředky.

Jen fakt, že směnárna pracuje již od roku 2013, je svým způsobem důkaz spolehlivosti. Zejména v odvětví, kde jde přímo o peníze, je jakákoliv chyba likvidační, neboť vše záleží na důvěře zákazníka. Zde rozhodně Simplecoin nezklamal a nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo něco změnit.

V případě jakéhokoliv problémů můžete Simplecoin kontaktovat skrze e-mail, telefon nebo osobně na pobočce na adrese Bubenečská 184/1 Praha, Dejvice. Z recenzí uživatelů pak vyplývá, že podpora reaguje relativně svižně.

Výhody a nevýhody směnárny SimpleCoin

Každá služba má nějaké plusy a minusy. Pojďme si teď společně zhodnotit kryptoměnovou směnárnu Simplecoin.

Výhody

 • Jednoduché uživatelské prostředí: Simplecoin je ideální směnárnou pro začátečníky především díky jednoduchému a přehlednému uživatelskému prostředí. Ať už nakupujete s registrací nebo bez, všude stačí jen pár kliknutí.
 • Dlouhá doba fungování: Směnárna je na trhu již od roku 2013, což znamená, že funguje již přes 10 let. Za takovou dobu už snad není potřeba debatovat o tom, že se jedná o kvalitní službu, která přestála mnoho zkoušek a medvědích trhů.
 • Možnost nakupovat bez registrace: Registrace může být otravnou záležitostí, a to i vzhledem k tomu, že je často vyžadováno ověření identity. Simplecoin naštěstí umožňuje alespoň malý nákup bez registrace, což je výhoda i v případě, že chcete nějaké kryptoměny nakoupit co nejrychleji.
 • Směna i mezi jednotlivými kryptoměnami: Základní funkcí směnárny je převod mezi fiat měnami (CZK, EUR apod.) a kryptoměnami. Velkou výhodou je ale také fakt, že Simplecoin umožňuje směňování i mezi kryptoměnami samotnými.
 • Aktivní podpora: Dobrou podporu většinou oceníme až tehdy, kdy se dostaneme do nějakého maléru. Z naší zkušenosti a z uživatelských recenzí vyplývá, že podpora Simplecoinu funguje velice dobře a odpovídá v podstatě obratem.

Nevýhody

 • Relativně malý výběr kryptoměn: Na Simplecoinu nehledejte žádný velký výběr kryptoměn. Směnárna nabízí celkem 9coinů, přičemž se jedná hlavně o ty největší. Low cap projekty hledejte jinde.
 • Nepřehledná poplatková struktura: Asi největší chybou Simplecoinu je nepřehledná poplatková struktura. Směnárna se v podstatě prezentuje jako bezpoplatková, ale svou cenu si strhne na horším kurzovním rozdílu. Jak velký tento spread je, se bohužel nikde nedozvíte, ale můžete počítat zhruba se 3 %.
 • Podporuje pouze bankovní převod: Platbu platební kartou, která je pro většinu směnáren již standardem, zde nehledejte. Simplecoin to alespoň nahrazuje možností směňovat i jednotlivé kryptoměny navzájem.

Často kladené otázky (FAQ)

Abychom vám vše zpřehlednili a odpověděli na ty nejpalčivější otázky, vytvořili jsme toto krátké FAQ. Pokud v článku nějakou informaci nenajdete, nebojte se nám napsat do komentářů.

1️⃣ Jaké kryptoměny Simplecoin nabízí?

Simplecoin nabízí výběr z 9 kryptoměn. Jde především o ty největší kryptoměny – BTC, ETH, XRP, BCH, LTC, DOGE, ZEC, XLM, USDC.

2️⃣ Jaké má směnárna poplatky?

Simplecoin nemá žádné přímé poplatky, avšak svou platbu si strhne na horším směnném kurzu. V tomto ohledu poplatek sahá na zhruba 3 %.

3️⃣ Je Simplecoin spolehlivá služba?

Simplecoin existuje již přes 10 let. Za tuto dobu stihl obsloužit desítky tisíc zákazníků, a i když se občas nějaká negativní recenze objeví, většinou funguje směnárna bez jakýchkoliv problémů.

Závěr –⁠ Pro koho je Simplecoin?

Pokud hledáte hlavně jednoduchost, Simplecoin je pro vás ideální. Vše je v češtině, přehledné a s fungující zákaznickou podporou.

V případě, že chcete ale i ušetřit, stojí za zvážení opuštění své komfortní zóny a vyzkoušení kryptoměnové burzy. Ano, kryptoměnovou burzou ztrácí směna kryptoměn punc jednoduchosti, ale na druhou stranu zase ušetříte.

V současné době je pro Čechy patrně nejvýhodnější burzou česká Coinmate, která české koruny podporuje a kde bývá mnohdy rozdíl mezi nákupními a prodejními cenami dokonce nižší než 1 %.

TIP

Nezaujala vás směnárna Simplecoin? Podívejte se na jiné prověřené možnosti. Například zmíněný Coinmate nebo Coinbase jsou dobrou volbou.

Další zdroje informací

Více informací o Simplecoin

Jméno firmySimplecoin
Kryptoměnové směnárny
Základní informace o směnárně
Vznik2013
Počet klientů40 000+
Webová stránkahttps://www.simplecoin.eu/cs/
V češtině
Dohled ČNB
Provozovatel směnárnySimple Coin s.r.o.
Sídlo společnostiBubenečská 1, Praha - Dejvice, ČR
Důležité informace pro investora
Rychlost směnyOd obdržení peněz do 30 min
Minimální vklad50 eur
Minimální investice50 eur
Počet kryptoměn9
Měna účtuCZK (eurové platby aktuálně pozastaveny)
Možnost uschování kryptoměn
Nutnost KYC
Pojištění vkladů
Možnosti investování
Možnost limitního příkazu
Pravidelné investice (DCA)
Staking (Earn)
Finanční páka
Další službyMožnost směnit vybrané kryptoměny navzájem
Poplatky směnárny
Poplatek za vedení účtuNe
Poplatek za obchodováníNe, avšak spread cca 3 %
Vklad bankovním převodem Zdarma
Výběr bankovním převodem Zdarma
Vklad platební kartouNeumožňuje
Výběr platební kartouNeumožňuje
Metody vkladu a výběru peněz
Metody vkladuBankovní převod, kryptoměny
Metody výběruBankovní převod, kryptoměny
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Vícefaktorová autentizace
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyEmail, telefon, možnost schůzky v klientském centru v Praze
Email[email protected]
Telefonní kontakt+420 608 746 753
Ohodnoťte společnost Simplecoin
3
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (72 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

jáchym

Dobrý den za jak dlouho dorazí btc na mou peněženku od zadání transakce?

Redakce Finex

Dobrý den, Jáchyme. V zásadě by zpracování objednávky u Simplecoinu mělo trvat pár hodin. Více informací o trvání transakcí se dozvíte např. zde.

Radim

Zdravím jsem zatim naprostý laik ale chtěl jsem si pro zábavu zkusit taky svět kryptoměn. Zvládl jsem tedy až na několikerý pokus aktivovat peněženku Trezor one. Přes simplecoint si zkušebně koupil za dva tisíce bitcoin, díky tomu že podporuje přímé propojení s trezorem a byla to celkem jednoducha operace i pro úplnou lamu. No a úplně blbý dotaz, když si spustim aplikaci trezoru vidím že na účtě mám bitcoiny za cca 1600.- (ano poměrně vysoky celkový poplatek asi 20procent z původní ceny 2000.- ) znamená to tedy že už nemusim nakoupené bitcoiny odnikud převádět do trezoru, ale už tam automaticky jsou tím že proběhla platba u směnárny?

ace_racmar

Ten poplatek se mi zdá dost divný. Teď, když na Simplecoin zadám objednávku na BTC za 2000 Kč, píše to, že dostanu Bitcoin v hodnotě 1933 Kč.

Redakce Finex

Dobrý den, pánové. To je logické – poplatky v kryptoměnové síti se neustále mění v závislosti na situaci na trhu. Čím více lidí chce převody provádět, tím vyšší poplatky jsou. To se nutně musí promítnout i do objemu kryptoměn, které od směnáren získáte. Více informací naleznete např. v našem článku o tom, jak fungují poplatky u Bitcoinu.

Redakce Finex

Dobrý den, Radime, pokud jste při nákupu spároval svůj účet na Simplecoin s Trezorem, pak už byste bitcoiny měl mít bezpečně v Trezoru a není třeba již nic převádět.

Jarmila Svobodová

Dobrý den,
chtěla bych někoho požádat o radu, jak převést z “peněženky” kryptoměnu na bankovní účet. Disponuji kryptoměnou XRP (RIple) a investovala jsem do REN (ale tyto kryptoměny ještě nemám převedeny v “peněžence”.
Děkuji.

Redakce Finex

Dobrý den, Jarmilo. Až budete mít kryptoměny ve vlastní peněžence, nejlepším způsobem bude vytvořit si účet na Binance a tam kryptoměny ze své peněženky poslat. Poté je můžete prodat a pomocí tlačítka Výběr (Withdrawal) si peníze nechat poslat na bankovní účet.

Jan

Dobry den,
Nakoupil jsem na Simplecoin a musim rict ze poplatky maji opravdu velke. Nakoupil jsem za 2 tis kc na zkousku a do penezenky se mi pripsali bitcoiny v hodnote jen 1566 kc a uz dve hodiny stale klesaji…

Miroslav

Dobrý den,
V prezentaci firmy uvádíte minimální obchod ve Vaší směnárně za 350kč.Chtěl jsem tuto nabídku využít,bohužel při vytváření objednávky mně to upozorňuje na minimální částku 1287,60kč.Děkuji za vysvětlení

Ing. Rostislav Pavelka

Jako všechny články tady na finexu – zavádějící, neúplné, lživé, protože neplatí, nefungují!
Základdm všeho je VYDĚLAT. Ve světě kryptoměn platíte za každou sorry pí***inu, která ve světě fiat již dávno není.
Už při vkládání peněz do peněženek,směnáren, burz – jeden poplatek za druhým.
A články zde jsou jen obecné, nekonkrétní a často staré! Běžte raději na youtube videa.
Simplecoin je shit – mjnimum kryotoměn, nucené druhy peněženek, nucená instalace aplikací třetích stran, omezení minimální částky plateb. Nefunkce základního platidla dnes – karzy!
Ne. Simplecoin – 29% !

Redakce Finex

Vážený pane Pavelko. Z Vašich ostatních komentářů, které se nachází u různých článků na stránkách Finex.cz je zjevné, že se v problematice, ke které se vyjadřujete, bohužel moc neorientujete. To samozřejmě samo o sobě není nic špatného, nicméně nás mrzí, že nás tímto způsobem zbytečně osočujete, přičemž Vaše argumenty jsou založeny pouze na Vaší neznalosti. Simplecoin je pravděpodobně nejdůvěryhodnější směnárnou v této zemi.

Redakce Finex

Dobrý den, info v recenzi je bohužel pár měsíců staré a od té doby se jak na trhu, tak i u Simplecoinu, udály určité změny. Děkujeme za komentář, informaci v recenzi jsme upravili.

Martin

Dobrý den, z jakého základu se vypočítává aktuální procentuální růst/pokles kryptoměn? Např. vždy 1.leden daného roku se určí jako nový základ? Abych věděl, z čeho mám vycházet, při počítání průměrného zhodnocování. Děkuji

Šimon

Dobrý den, k nákupu kryptoměn se musí využívat pouze softwarová peněženka nebo lze použít fyzickou peněženku např. Trezor ?

Redakce Finex

Dobrý den, Šimone. Pro nákup můžete využít libovolnou peněženku. :-)

ondrej

Dobrý den
máte i návod jak přes simplecoin měnu prodat?
díky

Redakce Finex

Dobrý den,

prodej kryptoměn u Simplecoinu funguje naprosto jednoduše. Pokud nejste registrovaný stačí zadat množství dané kryptoměny, kterou chcete prodat a číslo vašeho bankovního účtu. Na základě uvedených informací vám bude vygenerována adresa peněženky kryptoměnové, na kterou pošlete z vaší peněženky zvolený obnos, který chcete prodat. Po tom, co směnárna vaše bitcoiny či jiné mince obdrží, odešle předem domluvenou částku bankovním převodem na číslo účtu, které jste při vytváření objednávky zadali. Vy peníze obdržíte (v závislosti na bance) do několika hodin od úspěšného prodeje.

Další možnosti jak a kde prodat kryptoměny prodat jsme zpracovali do tohoto článku – https://finex.cz/jak-prodat-bitcoin-a-jine-kryptomeny/

K prodeji kryptoměn můžete případně využít i naši kryptoměnovou směnárnu. Více informací se dočtete zde – https://finex.cz/recenze/smenarna-finex/

V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit.

Přeji hezký den.

Ivan

Takže to mám potvrzeno. Další chamraď napojená na centrální banku. Silně nedoporučuji.

trubecka

Ivane a která není?

Redakce Finex

Dobrý den, Ivane. Můžete nám napsat více informací? O čem mluvíte?

Vladimír Matějka

Vlastním určité kryptoměny a jak je mohu prodat.

Redakce Finex

Dobrý den, Vladimíre. Pokud máte dané kryptoměny ve vlastní peněžence, tak není nic snazšího, než se řídit dle návodu v našem článku: jak prodat bitcoin a jiné kryptoměny.

Richard

Dobry den. Lze na simplecoin nastavit trvalý příkaz který by me pravidelne měsíčně posílal na walet např 1000 kč?

Redakce Finex

Dobrý den, Richarde. Ano, to je možné. Podívejte se na článek zde, který právě tuto možnost vysvětluje.

Monika

Pozor na Coinbas při převodu to není 1% ale 3.3% a při konvertu který má zadarmo tak o ceně 1000eu třeba z BTC na CVC vám záhadně zmizí 70eu

Petr

Dobrý den,

lze na simplecoin či podobných serverech vytvořit online peněženku přímo jakby v bankovnictví?

Redakce Finex

Dobrý den, Petře. Na SimpleCoin konkrétně nic držet nejde, ale tuším, že něco podobného do budoucna chystají. Nechávat si “ležet” kryptoměny je možné na jiných stránkách (povětšinou kryptoměnové burzy).

Tomáš

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat – lze zakoupenou kryptoměnu přes směnárnu vložit do hardware peněženky?

Děkuji.

Redakce Finex

Dobrý den, Tomáši. Samozřejmě je to možné. Při vytváření objednávky jen do formuláře zadáte adresu Vaší HW peněženky. Jen si dejte pozor, abyste použil správnou adresu – vždy ke správné měně!

Tomáš

Dobrý den, děkuji za pohotovou odpověď. Když si tedy koupím např. HW peněženku ,,Trezor”, tak ta bude mít nějakou svou adresu? Omlouvám se za laické dotazy, nemám s tímto jakoukoliv zkušenost.
Děkuji

Redakce Finex

Ano, samozřejmě. Všechny peněženky mají svoji adresu, ať už se jedná o mobilní peněženky, hardware peněženky, nebo klidně papírové peněženky. A většinou dokonce mají adres více – pro každou transakci generují adresu novou (ale všechny můžete používat kolikrát chcete). Adresu Vašeho trezoru naleznete v rozhraní peněženky na počítači. Podívejte se na video zde, kde Kicom hezky ukazuje a vysvětluje jak Trezor spustit a používat.

Redakce Finex

Dobrý den, Davide. O své kryptoměny samozřejmě nepřijdete. Tedy pokud se na případ možné ztráty připravíte. Doporučujeme nastudovat následující články, po jejich přečtení vám bude vše jasné.

David

Dobrý den,
mám objednanou peněženku Trezor. Jak zatím naprostého lajka mě zajímá, co se stane, když tuto fyzickou peněženku ztratím, případně se rozbije, nepůjde připojit a jiné podobné potíže. Přijdu o své kryptoměny?

Tomáš

Děkuji moc za skvělou odpověď a přeji vám hezky den.
Tomáš

eziel

Za jak dlouho vám přišel ten potvrzovací mail?

Redakce Finex

Dobrý den, email by měl dorazit do několika minut po provedení objednávky. Zadal(a) jste do objednávky správný email bez překlepu?

Marie

Dobrý den, ráda bych se zeptala kde a jak si založit krypto peněženku.Pokud nakoupím u směnárny kryptomenu,je třeba zadat adresu peněženky.Tak z toho mi plyne , že ji musím mít už založenou, děkuji za odpověď, Marie

Redakce Finex

Dobrý den, podívejte se např. na peněženku Coinomi. Na této stránce nalezenete i návod. A nebo, chcete-li získat kompletní přehled o Bitcoinu, podívejte se na náš ebook FENOMÉN BITCOIN. Psali jsme ho snadnou řečí tak, aby ho pochopil úplně každý. :-)
Přeji hezký den, Vojtěch

Ing. Rostislav Pavelka

To je Lez jsko vez. Nuti mne do jinych penezenek, nrz mam. Asi chteji jen trezor.
Za mne k nicemu.

Redakce Finex

Dobrý den, Simplecoin Vás k ničemu nenutí. Využít můžete libovolnou peněženku.

eziel

Je to už víc než 24 hodin a nepřišlo mi vůbec nic (zkoušela jsem dokonce 2 objednávky) jsem si celkem jistá, že zadaný byl správně (vždycky adresu kopíruju) přímo z mailu

spooky

Zdravím, jen taková technická…u SimpleCoin se musí člověk registrovat a verifikovat již při transakci nad 200 euro ne jak píšete 400
tak jsem se zaregistroval a verifikoval což byl dost porod dokládat nějaký bankovní věci + 2 doklady totožnosti atd…a musel jsem poslat nějakej peníz aby se jim to zpárovalo nebo co…každopádně je to už 3dny a nemám od nich žádný info….nevíte jestli tam nemají nějaký problémy?

Redakce Finex

Dobrý den, děkujeme za opravení – opravdu v posledních měsících došlo ke snížení tohoto limitu – upravili jsme tedy i info v recenzi. Ohledně toho, že by měli problémy žádné info nemáme.

Jakub

Dobrý den, chci investovat do krypta, ale již 6 let (pro jistotu) namám banku(všechny prachy pod polštářem)tudíž dotaz: jde poslat obnos ke směně krypta přímo z pobočky Equa banky?asi jo, že jo když údaje k platbě mi pošlou e-mailem…
děkuji za odpověď

Redakce Finex

Dobrý den. Na tuto otázku bohužel 100% odpověď nemáme, budete se muset zeptat na podpoře Simplecoin. Můj názor však je, že to nepujde. Podle jejich podmínek je kvůli tzv. AML zákonům třeba, aby peníze odcházely z účtu patřícího osobě, která nákup provádí – vklad v hotovosti, myslím, nepřijmou. Pokud chcete nakupovat za hotovost, není ale nic snazšího, než využít bitcoinmaty ve všech větších městech ČR, nebo třeba localbitcoins.

Pavla

Zdravím, lze u Simplecoinu platit přes Paypal? Děkuji za odpověď

Peter

Zdravim Vas
Chcem investovat 750 000 ceskych korun do Rippla Da sa nakupit a previest tato suma a zrealizovat ihned obchod v Simplecoin Alebo su ine zmenarne ktore prevedu a zxrealizuju obchod Dakujem

Redakce Finex

Dobrý den, ano, SimpleCoin takovou směnu zrealizuje, ale bude třeba ověřit svoji totožnost kvůli AML zákonům. Když se registrujete na Simplecoin a napíšete svůj požadavek na podporu, vše Vám vysvětlí.

Redakce Finex

Dobrý den, Pavlo. Ne, to bohužel nejde. Popravdě snad nikdo moudrý Vás nenechá za krypto platit PayPalem. Spousta takových služeb bylo, ale také rychle skončily. U PayPalu se totiž dá nahlásit hack účtu, který vrátí peníze od prodejce kupujícímu i přesto, že mohly být kryptoměny odeslány.

Pavel

Zdravím měl bych prosbu jestli se přes simplecoin dá XRP směnit na Kč? Díky Pavel

Redakce Finex