Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Ledger Nano
Kryptoměnová peněženka Ledger – Recenze, porovnání modelů a zkušenosti uživatelů 2024
Logo Ledger Nano
Ledger Nano
Logo Ledger Nano

Kryptoměnová peněženka Ledger – Recenze, porovnání modelů a zkušenosti uživatelů 2024

Poslední aktualizace recenze 22. 2. 2024 | Redakce Finex
Hodnocení Finex.cz
89 %

Základní informace o Ledger Nano

V češtině? Ne
Typ peněženky Hardware peněženka
Podporované kryptoměny Všechny základní kryptoměny a tisíce dalších tokenů + NFT
Cena Od 2 049 Kč

Kryptoměnové peněženky Ledger jsou nejprodávanější peněženky světa. První dva modely Ledger Nano S a Ledger Nano X připomínají klasický USB flashdisk a ovládat je lze kromě počítače i přes mobilní telefon. Jedná se o největší konkurenci všem známého Trezoru.

Uvnitř zařízení se však skrývá neobyčejná technologie, která je dílem světových špiček z oboru kryptografie, softwarového, hardwarového a sociálního inženýringu a také “spřátelených” hackerů, kteří pracují na tom, aby bylo zabezpečení jejich produktů na té nejvyšší úrovni.

Co všechno peněženky Ledger umí a jaké jsou naopak jejich limity? Jsou bezpečné? Co když je ztratíte nebo je někdo odcizí? To vše a ještě více se dozvíte níže.

Obsah recenze peněženek Ledger

Jak používat peněženku Ledger

Při prvním zapojení zařízení k počítači nebo telefonu (Ledger Nano X je možné pomocí technologie bluetooth možné ovládat i z telefonu) je nejprve nutné stáhnout si aplikaci Ledger Live. Tato aplikace slouží pro komunikaci počítače s vaším zařízením.

Uživatelské rozhraní aplikace Ledger Live
Uživatelské rozhraní aplikace Ledger Live

Ještě než si na peněženku Ledger pošlete své první bitcoiny či jiné mince, je nutné ji aktivovat. Jedná se o proces, který trvá pár minut, ale začátečník by se v něm mohl lehce ztratit.

Proces je trochu delší (je třeba si opisovat a následně ověřovat váš seed) a bohužel pouze v anglickém jazyce. Pokud anglicky neumíte dostatečně, zavolejte si někoho zkušenějšího na pomoc. Ale pozor, aby si nezapamatoval váš seed!

Níže naleznete i video, kde Kicom z Bitcoinového kanálu instalací prochází.

Video: Jak aktivovat (nastavit) Ledger

Jak se v aplikaci Ledger Live orientovat

Pokud tuto aplikaci vidíte poprvé, bude vhodné vysvětlit, jak se v ní orientovat. Pokud máte zařízení Ledger připojeno k počítači a v aplikaci jste se přihlásili, uvidíte něco podobného, jako na obrázku níže.

Bohužel aplikace zatím (narozdíl od Trezoru) není v českém jazyce.

Uživatelské rozhraní aplikace Ledger Live
Uživatelské rozhraní aplikace Ledger Live

V levém sloupci naleznete menu, které pro navigaci aplikací používáte. Co jednotlivé položky znamenají?

  • Portfolio – Základní obrazovka aplikace, která zobrazuje vývoj hodnoty aktiv ukrytých na vašem zařízení.
  • Accounts – Zde můžete spravovat jednotlivé účty v rámci jednoho zařízení. Jedná se o jakési oddělené “přihrádky”, kam můžete své mince ukrývat. Kromě rozdělení jednotlivých kryptoměn se účty hodí např. pokud máte kamaráda, který peněženku nemá a vy držíte jeho mince.
  • Receive – Tuto možnost využijte pro generování adres pro příjem kryptoměn na toto zařízení. Chcete-li si nechat kryptoměny do Ledgeru poslat ze směnárny, z burzy nebo od přátel? Na záložce receive získáte vaši adresu, kterou jim pošlete.
    Pozor – adresa se liší pro každou novou transakci. Ale není třeba se bát, to je normální. Aplikace tak trochu pomáhá s vaší anonymitou. Každou adresu ale můžete použít i vícekrát, pokud chcete.
  • Send – Už nějaké kryptoměny na peněžence máte a potřebujete si je přeposlat na burzu, prodat je, nebo jimi něco zaplatit? Využijte možnosti Send.
  • Buy crypto – Spojení aplikace Ledger Live s kryptoměnovými směnárnami. V ČR zatím víceméně nepoužitelná možnost zejména pro vysoké poplatky – o mnoho lepší je koupit si kryptoměny na ověřených směnárnách, jako např. SimpleCoin.
  • Manager – Na této záložce spravujete své zařízení co se týče aplikací, které jsou na něm nainstalovány. Více info níže.

Co je to Ledger Live Manager a jak ho použít?

Peněženky Ledger fungují tak, že pro příjem určitých kryptoměn musíte nejdříve na své zařízení nainstalovat aplikaci příslušné měny. Tato aplikace pak generuje adresy, podepisuje transakce a o vše se stará.

Pokud tedy chcete na Ledger přijímat XRP (Ripple), je třeba nainstalovat si aplikaci XRP.

Ledger Live Manager
Ledger Live Manager

Různé verze peněženek Ledger – jakou vybrat?

Asi jste si už všimli, že se momentálně prodávají dva modely zařízení Ledger, přičemž se odlišují zejména cenou. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl?

Co se bezpečnosti týče, je prakticky jedno, jaký model Ledgeru zvolíte. Obě dvě verze jsou maximálně zabezpečené. Nedávalo by přeci smysl prodávat produkt, o kterém by jeho tvůrce věděl, že je méně bezpečný. V tom tedy rozdíl nehledejte.

Takže jaké jsou mezi nimi rozdíly? A jaký model si vybrat?

Možnost A) Ledger Nano S

bitcoin peněženka ledger nano s
Ledger Nano S

Ledger Nano S byla druhá verze zařízení Ledger (po tzv. Ledger Blue, který se již neprodává) a byla jednoduše vytvořena pro jediný účel – bezpečné uchování kryptoměn.

Popravdě – jeho provedení není žádná sláva a může na první pohled a dotek působit docela lacině – je poměrně lehký a provedení plastů nepůsobí nic moc.

  • Fyzické provedení: Kartáčovaná nerezová ocel a plast
  • Váha: 16g
  • Displej zařízení: Rozlišení 128 x 32
  • Čipy: ST31H320 (zabezpečený) + STM32F042
  • Připojení: Micro USB kabel
  • Podpora: Windows (7+), Mac (10.8+), Linux. Vyžaduje USB port
  • Napájení: Přes USB kabel
  • Cena: +- 2 000 Kč

Možnost B) Ledger Nano X

zařízení ledger nano x
Ledger Nano X

Ledger Nano X je již třetí generací této peněženky, která byla uvedena do prodeje v roce 2019.

Nano X vyniká svým fyzickým provedením, ale i možností připojení k počítači či telefonu pomocí bluetooth.

  • Fyzické provedení: Kartáčovaná nerezová ocel a odolnější plast
  • Váha: 34g
  • Displej zařízení: Rozlišení 128 x 64
  • Čipy: ST33J2M0 (zabezpečený) a STM32WB55 (dvoujádrová MCU)
  • Připojení: USB-C kabel + Bluetooth
  • Podpora: Windows (7+), Mac (10.8+), Linux. Vyžaduje USB port nebo Bluetooth
  • Napájení: Přes USB kabel + 100 mAh baterie
  • Cena: +- 3 800 Kč

Možnost C) Ledger Stax

Ukázka zařízení Ledger Stax
Ukázka zařízení Ledger Stax

Ledger Stax je nejnovější variantou této peněženky, vyvinutá a představená v roce 2022.

Jedná se o aktuálně nejnovější model této hardwarové peněženky, která vyniká futuristickým designem, dotykovým displejem, na jehož pozadí si můžete nastavit své NFT, ale nabízí také možnost připojení k počítači či telefonu pomocí bluetooth nebo využití paměťové karty.

  • Fyzické provedení: Hliník a plast se zabudovanými magnety pro snazší vrstvení více peněženek na sebe
  • Váha: 45,2g
  • Displej zařízení: Always on dotykový E Ink® displej s 3.7 palcovou (9,4 cm) uhlopříčkou a rozlišením 400×672 px
  • Čip: ST33K1M5 s certifikací CC EAL5+
  • Připojení: USB C + Bluetooth 5.2
  • Podpora: Windows (10+), MacOS (12+), Linux
  • Napájení: USB-C nebo Qi bezdrátové nabíjení 200 mAh baterie, která vydrží několik měsíců
  • Cena: +- 6 800 Kč

Porovnání: Ledger Nano S, Ledger Nano X a Ledger Stax

Hlavní rozdíl, kterého si všimne každý každý, je fyzické provedení všech zařízení. Verze Nano S má dvě tlačítka shora, malý displej a někdo by řekl fórové provedení. Ledger Nano X má jedno tlačítko z přední strany ukryté pod krytem z nerezové oceli, a druhé tlačítko uprostřed krytu. Displej má 2x větší rozlišení a celé zařízení působí robustněji. Ledger Stax má poté úplně jiné rozměry a velký dotykový displej.

Dalším rozdílem je kapacita, kdy do Nano S nainstalujete max. 8 aplikací, modely Nano X a Stax jich zvládnou vyšší desítky.

Co se konektivity týče, Nano X i Stax připojíte k počítači i mobilu pomocí bluetooth (např. na cestách) a vlastní baterii. To je oproti modelu Nano S, který musí být připojen na kabelu, obrovská výhoda. Paranoidnější uživatelé se ale s technologií Bluetooth rozhodně budou trochu bát zařízení brát mezi lidi.

Posledním významným rozdílem je cena, která se u modelů Nano S, Nano X a Stax rapidně zvyšuje.

Pokud bychom měli jeden z modelů doporučit, rozhodně to bude Ledger Nano X.

Bezpečnost peněženek Ledger

Na klasických penězích je dobré, že je můžete vzít a schovat do matrace nebo zakopat na “bezpečné” místo někde na zahradě. Takto však pochopitelně své virtuální peníze (kryptoměny) neochráníte. Proto je jasné, že bezpečnost je v tomto případě potřeba zajistit jinak.

Proto se objevily společnosti jako je právě Ledger, které vyvíjí ultimátně zabezpečené hardware peněženky, aby na vaše kryptoměny nemohl sáhnout nikdo jiný, než jste vy sami.

Systém Ledgeru zabezpečí všechny vaše důvěrné informace, finanční prostředky a přístupové klíče, které jsou v zašifrované podobě uloženy právě uvnitř této malé krabičky a ještě k tomu zamknuté pomocí PIN kódu.

Ledger postavil všechna svá zařízení na základech specializovaných čipů s názvem Secure Elements a navrhl bezpečný operační systém (BOLOS) navržený tak, aby využíval své jedinečné bezpečnostní funkce.

K vybudování relativně složitého elektronického zařízení, jako je hardwarová peněženka, potřebujete mikrokontroler. Je to v podstatě to samé jako procesor ve vašem počítači nebo smartphonu, ale v mnohem menším měřítku. V jednoduchosti lze říci, že existují dva typy mikrokontrolerů:

  • Normální, který se používá v mikrovlnné troubě nebo televizním dálkovém ovladači. Říká se mu MicroController Unit neboli MCU.
  • Bezpečný, používaný v platebních kartách, SIM kartách nebo pasech. Říká se mu Secure Element neboli SE.

Zabezpečené prvky se používají hlavně v kritických prostředích, kde jsou ohrožena důležité informace, jako jsou peníze nebo identita.

Hardwarové peněženky používají ke správě kryptoměn tzv. veřejné a soukromé klíče. Krypto aktiva jsou pak uložena na veřejné adrese, jejíž majitel je může utratit jen pomocí jedinečného soukromého klíče, který je zašifrován v zařízeních Ledger.

Hardwarové peněženky byly navrženy tak, aby znemožňovaly přístup k soukromým klíčům, které chrání, protože nikdy neopouštějí zařízení. Tomu se říká princip izolace, známý také jako cold storage. Soukromé klíče nejsou nikdy uloženy na zařízeních, které jsou online, což znamená, že je nikdy nikdo nemůže “zvenčí” ukrást.

Secure Element je také schopný ověřit integritu zařízení a zajistit, že s ním nebylo nijak manipulováno a že mu skutečně lze důvěřovat.

Poznámka

K přihlášení do Ledgeru slouží 4-8 místný PIN kód, který si vytvoříte při prvním použití. Kdyby vám někdo Ledger odcizil, po 3 špatných pokusech zadání PIN se vymaže celý obsah – pomocí recovery phrase (seedu) jej ale jako jeho majitel můžete obnovit na jiném zařízení.

Co se stane, když mi Ledger někdo ukradne?

Pokud se stane, že vám kryptopeněženku Ledger někdo ukradne, nebo ji ztratíte, vaše finance jsou i tak v bezpečí díky PIN kódu, kterým je zařízení chráněno a po 3 špatných pokusech se celé zařízení smaže.

Vy si tak můžete koupit další virtuální peněženku a pomocí tzv. recovery seedu se vám všechny kryptoměny v zařízení obnoví. Všechny vaše finance jsou v bezpečí, pokud ovšem hacker nepřijde na recovery seed.

Aby se hacker k recovery seedu nedostal, je nutné kupovat si Ledger Nano S přímo od výrobce anebo od autorizovaných prodejců, nikdy ne z druhé ruky. Pokud si koupíte peněženku někde na bazaru nebo od nějakých neautorizovaných kšeftmanů, nelze se spolehnout na to, že budou vaše finance v bezpečí. Toto však platí v případě všech hardware kryptoměnových peněženek.

Recovery seed? Co to je?

V odstavcích výše jsme zmiňovali tzv. Recovery Seed (Phrase). Recovery seed je text, který se skládá z 24 nahodilých anglických slov, které se automaticky vygenerují při úvodním nastavení peněženky. Recovery seed je na celé té peněžence nejdůležitější, je to její Achillova pata, ke které se nesmí nikdo jiný kromě vás dostat.

Pokud jej budete znát jenom vy, jsou vaše finance naprosto v bezpečí a vy můžete klidně spát. Recovery seeed byste si tak měli uložit na nějaké bezpečné místo. Papír a propiska jsou v tomto případě nejbezpečnějšími nástroji. Rozhodně si NIKDY svůj recovery seed neukládejte do počítače nebo mobilu. Prostě do ničeho, co je připojeno k internetu.

papír pro recovery seed u ledger
Papírek, na který si opíšete vygenerovaný seed

Podporované kryptoměny v zařízeních Ledger

Jednou z nejdůležitějších informací je, jaké mince a tokeny do této peněženky vůbec můžete uložit. Přeci si ji nekoupíte, abyste následně zjistili, že vaše oblíbené tokeny si s prostředím Ledgeru nerozumí. Mimochodem, věděli jste, že Ledger byl první hardware peněženkou s podporou známé kryptoměny Ethereum?

Obě verze Ledgeru (tedy verze Nano S a Nano X) podporují celou řadu více než 1280+ kryptoměn, jejichž seznam naleznete na oficiálních stránkách zde.

Seznam podporovaných kryptoměn peněženkou Ledger Nano
Seznam podporovaných kryptoměn peněženkou Ledger Nano

Je tak velmi jednoduché přijímat platby a mít kontrolu nad všemi svými účty pro každou měnu na jednom jediném zařízení.

Ledger Nano S bohužel ale pro svoji menší paměť umožní naráz pracovat pouze s pár kryptoměnami, zatímco díky novější verzi Nano X můžete pracovat s množstvím takřka neomezeným.

Závěr k peněžence Ledger

Vaše peníze budou v Ledger Nano v bezpečí, pokud budete vy coby uživatel dodržovat bezpečnostní opatření. To znamená, že si toto zařízení koupíte buď přímo od výrobce anebo od autorizovaných prodejců, nikdy ne od neautorizovaných nebo z druhé ruky.

Šetření zrovna na tomto místě není v pořádku, jelikož se nemusí vůbec vyplatit. Cena totiž není nikterak likvidační a pohybuje se okolo 2 000 Kč za starší model Ledger Nano S a okolo 3 800 Kč za novější Ledger Nano X.

Svůj recovery seed si napíšete na papír a schováte na bezpečném místě – cokoli, co je připojeno k internetu bezpečné není. Ledger ztratit klidně můžete, ale recovery seed nikdy, na to pozor.

My osobně využíváme radši český Trezor, ale prakticky je jedno, pro kterou hardware peněženku se rozhodnete. Obě jsou 100% bezpečné.

Poznámka

TIP: Nezaujal vás Ledger? Třeba vás zaujme hardware peněženka Trezor, nebo mobilní peněženka Trust Wallet.

Hodnocení Finex.cz

2. místo
Hardware peněženka
89 %
2024

Dobrá peněženka!

Kvalitní a vysoce bezpečná hardware peněženka s velkým množstvím podporovaných kryptoměn. Za nás je však lepší její český konkurent Trezor.

Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky firmy v České republice.

80%

Přívětivost platformy
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu.

90%

Dostupné možnosti
Hodnocení zahrnuje počet dostupných tříd aktiv, celkový počet aktiv, možnost obchodovat české akcie, dostupné obchodní instrumenty a další nadstandardní funkce.

95%

Bezpečnost peněženky
V tomto kritériu je zahrnuta nejen celková bezpečnost peněženky, ale také jednotlivé zabezpečovací prvky, jako například délka seedu, možnost přidat passphrase, nebo zda měla tato peněženka v minulosti nějaké problémy.

85%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, názory našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

95%

Více informací o Ledger Nano

Jméno firmyLedger Nano
Typ peněženkyHardware peněženka
Podporované kryptoměnyVšechny základní kryptoměny a tisíce dalších tokenů + NFT
Základní informace o brokerovi
V češtině?
Webová stránkahttps://www.ledgerwallet.com/
Sídlo brokeraPaříž, Francie
Počet aktiv5000
Důležité informace pro investora
Dohled ČNB
Demo účet
Měna účtuČeské koruny, eura, dolary a další
Minimální vklad1 satoshi
Minimální obchod1 satoshi
W-8BEN formulář
Pojištění vkladů
Ohodnoťte společnost Ledger Nano
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Diskuze (33 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Marek Ondruš

dobry den. chci se prosim zeptat, jestli ten recovery seed vlastne zabezpecuje vsetky kryptomemy ktore v nem budu mit, nebo se pre kazdu kryptomenu/aplikacii kteru tam nainstaluju musi vygenerovat novy seed. napr kdyz si na ledger poslu ETH, tak jakym spusobem by som si pri odcizeni ledgeru svoje ETH obnovil? pomocou puvodniho recovery seedu? nebo je potreba pre konkretnu menu generovat nejake dalsie seedy? mockrat diky :)

Redakce Finex

Dobrý den, Marku. Ano, seed peněženky zabezpečuje úplně všechny kryptoměny, které na peněžence máte. Zjednodušeně se jedná o klíč k peněžence, na základě kterého jsou až poté (ať už máte Ledger, Trezor nebo třeba Trust Wallet) generovány privátní a veřejné klíče ke všem kryptoměnovým sítím, které peněženka podporuje.

Letící Orel

Dobrý den,
jak je to s poplatky směnáren a burz za převod do Ledgeru (nebo jiné hw peněženky)? Platím stejný poplatek když si crypto nakoupím na burze a uložím tam, jako když si crypto rovnou pošlu do hw peněženky? Nebo se ty poplatky nějak liší? Chápu, že když bych měl uložené crypto na burze a pak ho chtěl převést do hw wallet, tak platím něco navíc za transakci, ale když tam ten mezikrok není, je tam poplatek stejný?

Redakce Finex

Dobrý den, převody kryptoměn do jiných peněženek jsou vždy zatíženy transakčním poplatkem. Ten se liší v závislosti na tom, jakou kryptoměnu převádíte. Např. o poplatcích u převodu bitcoinů jsme psali v tomto článku a u poplatků spojených s převodem etherů jsme psali zde. V zásadě už ale nehraje roli, zda kryptoměny převádíte do Ledgeru, Trezoru nebo na mobilní peněženku. V případě, že kryptoměny necháte ležet na obchodním účtu na burze, za žádné převody platit nemusíte.

Martin

Dobrý den, našel jsem různé recenze, že není možné některé měny kombinovat. Konkrétně mě zajímá, jestli lze na NANO S dostat bitcoin, ether a litecoin a to vše s třemi adresami, tj. 3x BTC, 3x ETH, 3x LTC. Prosím někoho, kdo podobnou zkušenost má – podle manuálu to je možné “v závislosti na velikosti aplikace”

Karel Adam

Dobry den,

Lze nabijet Ledger nano x i pres adapter ze zasuvky nebo pouze pres PC?

Predem moc dekuji za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, Ledger Nano X je možné nabíjet i ze zásuvky nebo např. z power banky. Nemusí to být nutně z PC.

Redakce Finex

Dobrý den, Martine, to by mělo být možné bez problému.

Petr P.

Dobrý den chci se jen zeptat když si koupím peněženku Ledger nano S,můžu tam poslat tyto kryptomeny:Litecoin+TRX+Xrp+Ada+CHZ+BAT…? Co se stane s mým Brokerem (zůstane tam něco a nebo můžu všechno převést do peněženky…?) A co bude se stakingem za KRYPTO Ada a TRX?
Velmi děkuji za Vaši odpověď…😉

Redakce Finex

Dobrý den, Petře. Dle oficiálních stránek jsou všechny Vámi zmíněné kryptoměny v Ledgeru dostupné. Pokud si své kryptoměny necháte poslat na Ledger, budou uloženy pouze tam a na burze/u brokera už nebudou. V případě, že byste je chtěl prodat, si je z ledgeru znovu budete muset poslat zpět. Staking je na Ledgeru rovněž možný.

Iv

Nikde se nemohu dočíst, zda to podporuje cardano.

Redakce Finex

Dobrý den, mince kryptoměny Cardano (ADA) je možné do Ledgeru poslat.

Miroslav

Dobrý den, lze více ledgeru používat na jednom PC ? Abych nemusel žádný mazat pro aplikaci Ledger live? Treba 4 ledgery a chtěl bCh každý den koukat na aktuální hodnotu peněženky ,tak to mám udělat jak ? L.M

Redakce Finex

Dobrý den, Miroslave. Používat více zařízení pod jedním Ledger Live účtem je samozřejmě možné. Stačí je postupně s účtem spojit a poté můžete vždy využívat zrovna ten, který máte k PC připojený. Jedinou nevýhodou je, že aplikace sama od sebe neukazuje, ze kterého zařízení konkrétní pod-účet pochází, proto doporučujeme si je důkladně pojmenovat, abyste se v tom poté sám vyznal :-).

Petr Špitálský

Pěkný den přeji, převedl jsem si na peněženku Ledger nano x, měnu (MANA) a po nějaké době jsem chtěl tuto měnu v peněžence směnit za jinou ( např. bitcoin), ale prostě nejsem schopen tuto směnu provést. Stále mě to informuje, že nemám dostatek prostředků na poplatky ( mám 800 MANA a chtěl jsem převést 400 MANA). U jiných měn mi směna funguje. Mohl by mi někdo poradit, jak to lze provést? Nejsem schopen to nikde dohledat. Děkuji Petr Š

Redakce Finex

Dobrý den, Petře. Pokud máte v peněžence MANU jako ERC-20 token, pak je nutné na této peněžence mít i nějaké ethery, jakožto palivo pro chování na síti Ethereum.

Peter Mikloš

Ledger nano x.Keď zadám trikrát po sebe zlý pin zariadenie sa zmaže ako bolo popísané vyššie. Je možné ho obnoviť? Ďakujem

Redakce Finex

Dobrý den, Petere. Ano, samozřejmě zařízení je možné obnovit, a to pomocí seedu, který jste si při aktivaci zařízení opisoval.

Martin

Funguje i pro Terra (LUNA)?

Redakce Finex

Dobrý den, Martine. Ano, na Ledger Nano byste měl být schopen přijmout i tokeny Terra (LUNA).

Jiří

Zdravím, jsem absolutní začátečník a proto se ptám, zada mi někdo odpoví. Ve specifikace je uvedeo Windows 7, já ale bohužel mám Windows 10 64Bit Profi. Ví někdo, zda s tímto operačním systémem bude toto zařízení kompatabilní. Děkuji za odpověď

Redakce Finex

Dobrý den, Ledger by měl být bez problému kompatibilní i s Windows 10. :-)

Pavel

Jiří, buďte v klidu, Windows 10 Ledger i Ledger Live umí naprosto normálně.

Tomáš

Dobrý den,

mám ledger nano x, můžu přijmout crypto i když nemám připojený ledger k PC? Pokud ano, crypto se pak nahraje do HW peněženky až po připojení? A co když se mi vygeneruje nová adresa a já budu příjímat stále na starou? Např pri těžbě. Díky

Redakce Finex

Dobrý den, Tomáši. Jistě, Vaše zařízení ani počítač není pro příjem kryptoměn fakticky potřeba. Jedná se o jednoduchý převod v síti blockchainu a Vaše zařízení slouží pouze pro “náhled” do této sítě, popř. k podepisování odchozích transakcí. Pokud už máte Vaši přijímací adresu, zařízení pro příjem není nutné. Každou adresu přitom můžete využít několikrát, není třeba pro každou transakci využívat novou adresu.

Milan

Dodbrý den, měl bych dotaz chtěl bych si koupit Ledger nano S, ale všiml jsem si že to podporuje jen myslím 8 kryptoměn najednou, tak bych se chtěl zeptat jak to vlastně funguje? Jako když budu mit na peněžence uložených 8 kryptoměn a budu si chtít koupit další, tak jde to nějak udělat? Když si odinstaluji jinou aplikaci, budu mít stále ty kryptoměny a jenom je nebudu moct zpravovat a nebo o něj přijdu?
dekuji

Redakce Finex

Dobrý den, Milane. Pokud si nějakou aplikaci v Ledgeru odinstalujete a nainstalujete místo ní jinou, pak samozřejmě o “původní” kryptoměny nepřijdete. Po odinstalování nové aplikace a následné instalaci té první tam kryptoměny stále budete mít. Ale přiznáváme, že se jedná o poměrně zmatený proces a v tomto ohledu musíme říci, že rozhodně vede Trezor.

david

Nainstaluješ jinou aplikaci na krypto které potřebuješ a můžeš převádět. O Krypta samozřejmě nepřijdeš , budou se stále zobrazovat v aplikaci jen s nimi nepůjde pracovat dokud je zase nevyměníš v H. peněžence . Jinak mám nano S a těch kryptoměn se tam vejde 3 -6 podle velikosti aplikace pro jednotlivé krypto, ale není to žádný velký problém , najednou pracuješ stejně vždy jen s jedním kryptem.

Pavel

A co dělat, když mi oznamuje, že mám vybitou baterii? Předpokládal jsem, že se začne dobíjet, ale není tomu tak. Před chvílí mi hlásil slabou baterii, teď už kritickou. :(

Redakce Finex

Dobrý den, je možné, že používáte jiný kabel, než který jste obdržel společně s Ledgerem? Pokud použijete kabel, který je přiložený přímo v krabičce u Ledgeru, měl by se při používání (připojení k PC) nabíjet.

Jakub

zdravím, neviete, kde by mohol byť problém, keď som posielal ethereum na ledger s, z binance. Na binance je už transakcia dokončená, ale na ledger s nevidím ani transakciu ani iné info.
Díky.

Vanda

Já mám ledger už roky a naprostá spokojenost s ním, neměnil bych s niikým za nic (protože ho mám dost plný :D :D)

Redakce Finex

Novinka: Dne 2. 11. 2018 bylo oznámeno, že hardwarová peněženka Ledger podporuje uchovávání tokenů kryptoměny IOTA.