Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměnové burzy » Bitstamp

Recenze burzy Bitstamp – Návod, zkušenosti, poplatky

Základní informace o Bitstamp

Další poplatky

Obchodování 0.10-0.25 %, Poplatek 5 % za vklad kartou

V češtině?

Počet aktiv

5

Bitstamp je jednou z nejstarších kryptoměnových burz/směnáren nejen v Evropě, ale i na světě. Svou činnost provozuje od roku 2011, vznikla tedy jen krátce po vzniku Bitcoinu, ještě v době, kdy se nevědělo, zda kryptoměny vůbec přežijí. Tehdy byla založena dvěma přáteli ze Slovinska Nejcem Kodričem a Damijanem Merlakem jako evropská alternativa tokijského Mt. Gox.

Zatímco velikán Mt. Gox neustál hackerský útok a dnes již neexistuje, Bitstamp svou pozici uhájila a dnes se v tabulce CoinMarketCap nachází mezi nejúspěšnějšími kryptoměnovými burzami na světě. Své kanceláře má v Lucembursku, Londýně a v New Yorku.

Obsah recenze Bitstamp

1.Bitstamp platforma2.Obchodování na Bitstamp3.Nákup a prodej kryptoměn4.Typy účtů na Bitstamp5.Mobilní aplikace Bitstamp6.Bitstamp bezpečnost7.Bitstamp zkušenosti8.Vaše zkušenosti s Bitstamp (komentáře)

Jaká je platforma Bitstamp?

Platforma Bitstamp je velmi oblíbená zejména mezi pokročilými a profesionálními obchodníky disponujícími větším objemem kapitálu. I přestože je platforma sama o sobě přehledná a pro pokročilé uživatele přívětivě uzpůsobená, začátečník se v ní možná ztratí. I vzhledem k poplatkům nahrává platforma spíše větším investorům.

Bitstamp totiž motivuje uživatele, aby objem svých obchodů navyšovali, čímž jim poplatky klesají. Kompletní přehled poplatků naleznete přímo na stránkách burzy zde. Ani přesto nejsou však poplatky na Bitstamp závratně vysoké a v porovnání s jinými kryptoburzami jsou pořád relativně nízké.

platforma bitstamp

Vzhled obchodní platformy Bitstamp

Obchodování na Bitstamp

Rychlé obchody můžete provádět ihned z domovské stránky kliknutím na Buy/Sell anebo po otevření plné platformy Tradeview. Pro lepší přehled o obchodování můžete také využívat grafu, kam lze vkládat různé indikátory, pomocné linie či nabídky k prodeji a k nákupu.

Minimální hodnota transakce činí 5 EUR, 5 USD anebo 0,001 BTC.

Prodávat či nakupovat kryptoměny lze 5 způsoby

Stejně jako u jiných burz i u Bitstampu je možné zadávat různé typy obchodních příkazů. Vyberete si tak způsob, který nejvíce vyhovuje vašim požadavkům a možnostem.

 1. Instant order
  Kryptoměnu nakoupíte či prodáte ihned za aktuální cenu na trhu. Je to velmi jednoduché. Tento příkaz doporučujeme využít v případě, že potřebujete kryptoměnu rychle koupit či prodat.
 2. Limit order
  Zde máte možnost nastavit si konkrétní cenu, za kterou chcete koupit anebo prodat určité množství kryptoměny. Vy pak budete čekat, až některý uživatel bude s vaší nabídkou souhlasit a objednávku potvrdí.
 3. Market order
  Díky tomuto příkazu lze nakoupit anebo prodat za nejvýhodnější cenu na trhu. Objednávka se pak dostane na burzu a tam je spárována s nejvýhodnější nabídkou.
 4. Stop order
  Tento příkaz se využívá k zabránění možných ztrát v případech, kdy cena za kryptoměnu náhle vzroste anebo spadne. Zde se stanovuje konkrétní cena, při které se automaticky spustí nákup či prodej.
 5. Trailing stop order
  Trailing stop je flexibilnější variantou klasického stop order. Je to dynamický příkaz, který se situaci na trhu přizpůsobuje tak, aby mohlo dojít k uzamčení zisků, jestliže se cena vyvíjí ve váš prospěch.

Sám jsem byl trochu zaskočen existencí dvou zádnlivě stejných typů objednávek: instant a market.

Rozdíl mezi nimi je ten, že pokud na aktuální ceně není dostatečné množství prodejních příkazů, se kterými by se bylo možné naši objednávku spárovat, instant objednávky se zastaví v půlce a pokračují až po přidání prodejních příkazů, naopak objednávky typu market si sáhnou i pro horší cenu, pokud je to nutné. Market orders tak mohou být méně výhodné.

Pouze 5 kryptoměn a 11 obchodních párů

Bitstamp umožňuje obchodovat pouze s pěti kryptoměnami, je tedy vhodná pro ty obchodníky, kteří mají zájem obchodovat zejména s hlavními kryptoměnami. Co se měnových párů týče, těch nabízí Bitstamp pouze 11, zatímco taková Poloniex 97.

 • Bitcoin (BTC)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Litecoin (LTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Ripple (XRP)
Seznam párů v platformě Bitstamp

Seznam dostupných párů v platformě Bitstamp

Dva typy účtů na Bitstamp

Bitstamp umožňuje založení dvou typů účtů. Buď osobní anebo firemní. Můžete vlastnit oba typy účtů, nicméně každý musí být založen zvlášť. Kdy si ale založit osobní a kdy firemní účet? A vůbec, jak na to?

Jak si založit osobní účet na Bitstamp?

Tento účet je určen fyzickým osobám k nekomerčnímu užití. Bankovní účet fyzické osoby musí být psán přímo na jméno majitele účtu na Bitstamp.

Založení a verifikace osobního účtu je velmi jednoduché.

 • Proveďte registraci účtu a poté vyplňte registrační formulář.
 • Jakmile formulář vyplníte, přejděte do fáze verifikace účtu kliknutím na “Personal account verification”. Zde vyplňte vše potřebné a nahrajte požadované dokumenty.
 • Jakmile bude váš účet ověřen, přijde vám na e-mail potvrzení. Následně poskytněte ještě údaje do KYC formuláře (Know Your Customer, který slouží k ověření totožnosti zákazníka).

Jak si založit firemní účet na Bitstamp?

Jestliže chcete obchodovat s firemním kapitálem, musíte mít na Bitstamp založený účet přímo na firmu.

Ani zde není založení a verifikace firemního účtu složitá.

 • V prvním kroku zaregistrujete svůj účet. Toto se nijak neliší od osobního účtu.
 • Ve druhém kroku nicméně zvolíte “Corporate account verification”.
 • Nyní vyplníte vše potřebné a nahrajete požadované dokumenty a budete čekat na potvrzení verifikace.

Mobilní aplikace Bitstamp

Mobilní aplikace je uživatelsky přívětivá a spustit lze jak na iOS, tak na Androidu, ale nijak zvlášť bohužel neoslní. Lze na ní snadno uskutečnit objednávky, sledovat pozice, ale pochopitelně není tak dobrá jako platforma pro počítače.

Pokud tedy spíše raději obchodujete přes mobilní telefon, není pro vás Bitstamp nejvhodnější platformou a měli byste si proto raději najít nějakou lepší s propracovanější mobilní verzí.

Že opravdu za moc nestojí dokazuje také hodnocení aplikace na App Store 1,7 hvězdiček z 5 možných.

Je kryptoburza Bitstamp bezpečná?

Bezpečnost je to, na co klade Bitstamp obrovský důraz. Dnes burza využívá jedno z nejlepších zabezpečení vůbec. Naprostá většina finančních prostředků je bezpečně uložena na offline místech, ke kterým se hackeři přirozeně nemají jak dostat. Finanční prostředky se z těchto zdrojů uvolní pouze tehdy, kdy už nebudou v dostatečném množství na online peněženkách jednotlivých uživatelů.

Bitstamp implementovala technologii Multi-Sig, což znamená, že transakce bude provedena pouze tehdy, bude-li potvrzena několika klíči. V podstatě tento úkon vyžaduje potvrzení několika zaměstnanců Bitstampu. I když je platforma Bitstamp zabezpečená dobře, není moudré nechávat to pouze na ní. I vy byste si měli svůj účet zabezpečit pomocí dvoufaktorové autentizace.

Použití dvoufaktorové autentizace znamená, že vy jako uživatel musíte poskytnout dva typy informací, abyste se ke svému účtu dostali. Tou první informací je obvykle heslo k vašemu obchodnímu účtu a druhou kód, který vám vygeneruje bezpečná aplikace jako je například Google Authenticator.

Dá se tedy říci, že Bitstamp bezpečnou platformou bezesporu je a od roku 2015 funguje bez problémů. Právě v tomto roce na Bitstamp proběhl hackerský útok (odcizeno bylo na 19 tisíc BTC), který nejenže platforma ustála, ale navíc ji i posílil. Právě na základě těchto hackerských zkušeností přijala platforma velmi silná bezpečnostní opatření.

Zkušenosti s kryptoburzou Bistamp

Tak jako u každé velké burzy, i zde se najde množství jak pozitivních, tak negativních uživatelských recenzí. Klienti Bitstamp mnohdy kritizují za problémy jak při výběru, tak vkládání financí, za pomalé vyřizování plateb a především pak za příliš dlouhý verifikační proces, který může trvat i déle než měsíc. My nikdy s vklady ani výběry neměli problémy, ale je pravda, že nikdy jsme nezkoušeli vkládat fiat měny.

Opravdu velká kritika se snáší na hlavy zaměstnanců zákaznické podpory, která by měla u kryptoburz fungovat co možná nejlépe, ale sami jistě dobře víte, že právě zákaznická podpora bývá u značného množství kryptosměnáren a burz velmi slabým článkem. Ale na druhou stranu má Bitstamp velice pěkně propracovanou sekci FAQ, kde možná odpověď na svou otázku naleznete.

Pokud se domluvíte anglicky, můžete Bitstamp kontaktovat i telefonicky. Zde podle všeho zákaznická podpora funguje dobře a na dotazy zákazníků odpovídá. Je možná tedy lepší kontaktovat zákaznickou podporu Bitstamp touto cestou.

 • Londýn: +44 20 3868 9628
 • New York: +1 646 568 9784

stars
88 %
12. místo
Výborná burza
Burza Bitstamp stabilně bez větších problémů funguje už od roku 2011. Nepřijímá však české koruny a nemá k dispozici moc kryptoměn.
 • Dobrá reputace a dlouhá historie
 • Jednoduchá obchodní platforma
 • Umožňuje nakupovat kryptoměny za fiat měnu
 • Relativně nízké poplatky v porovnání s jinými kryptosměnárnami
 • Nepovedená mobilní aplikace
 • Malá nabídka kryptoměn
 • Složitá pro začátečníky

Jméno firmyBitstamp
Webová stránkahttps://www.bitstamp.net/
V češtině?
Sídlo společnostiLuxembourg
Demo účet
Minimální vklad50 USD
Minimální obchod50 USD
Zákaznická podporaFAQ + Emailem v angličtině
Počet aktiv5
PákaNenabízí páku
Další poplatkyObchodování 0.10-0.25 %, Poplatek 5 % za vklad kartou
Metody vkladuPlatební karta, bankovní převod, kryptoměny
Metody výběruBankovní převod, kryptoměny
Měna účtuDolary, Eura
Mobilní verze?
Webová verze?
Možnost obchodovatKryptoměny
Podporované kryptoměnyBitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, XRP

Diskuze k tomuto článku: 10 komentářů
Michaela

dobrý den, před 2 roky jsme investovali do ccxcrypto.com, od února letošního roku byla stránka nedostupná ale náš makléř v Anglii s námi stále komunikoval. naše peníze skončili na Bitstampu. Uvažovali jme o výběru ale na našem účtu nic nevidíme. Pro výběr chce zaplatit nejdřív 20% poplatek(daň) a pak nám do 30 minut převede celý zůstatek. je to možné?

Magazín Finex

Dobrý den, bohužel to vypadá, že jste byla podvedena. Zdá se mi to celé podivné, nehledě na to, že uvedená stránka “ccxcrypto.com” již neexistuje. Pokud byste měla platit něco předem za výběr, neposílejte jim to, protože by Vás o to pravděpodobně okradli stejně jako o zbylé peníze. Pokud si mají něco účtovat (jako že by neměli, ale i kdyby ano) tak ať si to vezmou z částky, kterou u nich už tak máte.

Jaroslav

Zdravím Vás,
jaké banky podporuje Bistamp při výběru sepa platbou. Posílám eura do Fio banky, ale bohužel platba neproběhne.

Magazín Finex

Dobrý den, pokud zadáváte všechny údaje včetně adresy banky, IBAN čísla účtu, SWIFT apod. správně, neměl by být se SEPA převodem na Fio problém. Mrkněte se na to pro jistotu znovu. :-)

Jan Moric

Dobrý den,
Lze vybrat i meně než 50 euro.. Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, dle informací dostupných zde je minimální výběr fiat měn u Bitstampu nastaven na 10 EUR a 50 USD.

Karel

Dobrý den, zajímalo by mě jak je to s placením daní z případných zisků při obchodování s kryptoměnami, děkuji. Karel

Magazín Finex

Dobrý den, Karle. Na vaši odpověď máme na webu celý článek, podívejte se proto zde: Zdanění kryptoměn – Kompletní návod.

Jiří

Dobrý den,
prosím o krátké info zda musím mít peněženku na kryptoměny když chci koupit ve směnárně Bitstamp.
Ve vašem jinak dobrém článku o Bts jsem to nenašel.
P.S.: jsem začátečník :-) Děkuji

Magazín Finex

Zdravím Vás, Jiří. Ve své podstatě peněženku mít samozřejmě nemusíte – u Bitstamp je možné kryptoměny držet “na jejich účtě”. Na druhou stranu je to mnohokrát nedoporučováno, protože v případě hacku burzy Bitstamp byste o všechny peníze mohl přijít. V poslední době jsou burzy sice velice dobře zabezpečeny a k hackům dochází spíše na menších “no-name” burzách, což není případ Bitstampu, který funguje již leta. Ale náhoda je blbec.
Naopak, když budete mít mince u sebe na Trezoru, nikdo Vám je neukradne (pokud neuděláte nějakou vlastní chybu, jako např. někoho nechat okopírovat Vás seed, nebo tak něco.)

Vojtěch, Finex.cz

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Nahrávaný obrázek
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo