Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Bitstamp
Burza Bitstamp
Logo Bitstamp
Bitstamp
Logo Bitstamp

Burza BitstampRecenze, návod, zkušenosti, poplatky 2024

Autor recenze
Ověřeno
Poslední aktualizace
20. 5. 2024
Logo Bitstamp

Hodnocení Finex.cz

- 9. místo -
81 %
Poslední aktualizace
20. 5. 2024

Výborná burza

Burza Bitstamp stabilně bez větších problémů funguje už od roku 2011. Nepřijímá však české koruny a nemá k dispozici moc kryptoměn.

Logo Bitstamp

Hodnocení Finex.cz

- 9. místo -
81 %
Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky firmy v České republice.

50%

Přívětivost platformy
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu.

78%

Poplatky
Hodnoceny jsou průměrné spready, poplatky za otevření/uzavření obchodu, swapy, poplatky za vklad či výběr peněz a další. Vpotaz je brána nejen průměrná, ale i minimální výše poplatku.

90%

Dostupné možnosti
Hodnocení zahrnuje počet dostupných tříd aktiv, celkový počet aktiv, možnost obchodovat české akcie, dostupné obchodní instrumenty a další nadstandardní funkce.

85%

Registrace a verifikace
V tomto kritériu je zohledněna celková rychlost a jednoduchost procesu registrace, popř. procesu ověřování totožnosti, je-li to vyžadováno.

85%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, názory našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

95%

Základní informace o Bitstamp

V češtině Ne
Vznik burzy 2011
Podporované kryptoměny BTC, XRP, ETH, SOL + 80 dalších
Poplatek za obchod na spotové burze Do 0,3 % pro makery a 0,4 % pro takery
Nabízené služby Úročení a staking, půjčky, akademie
Nutnost KYC Ano

Bitstamp je jednou z nejstarších kryptoměnových burz/směnáren nejen v Evropě, ale i na světě. Svou činnost provozuje od roku 2011, vznikla tedy jen krátce po vzniku Bitcoinu, ještě v době, kdy se nevědělo, zda kryptoměny vůbec přežijí. Tehdy byla založena dvěma přáteli ze Slovinska Nejcem Kodričem a Damijanem Merlakem jako evropská alternativa tokijského Mt. Gox.

Zatímco velikán Mt. Gox neustál hackerský útok a dnes již neexistuje, Bitstamp svou pozici uhájila a dnes se v tabulce CoinMarketCap nachází mezi nejúspěšnějšími kryptoměnovými burzami na světě. Své kanceláře má v Lucembursku, Londýně a v New Yorku.

Obsah recenze Bitstamp

Jaká je platforma Bitstamp?

Platforma Bitstamp je velmi oblíbená zejména mezi pokročilými a profesionálními obchodníky disponujícími větším objemem kapitálu. I přestože je platforma sama o sobě přehledná a pro pokročilé uživatele přívětivě uzpůsobená, začátečník se v ní možná ztratí. I vzhledem k poplatkům nahrává platforma spíše větším investorům.

Bitstamp totiž motivuje uživatele, aby objem svých obchodů navyšovali, čímž jim poplatky klesají. Kompletní přehled poplatků naleznete přímo na stránkách burzy zde. Ani přesto nejsou však poplatky na Bitstamp závratně vysoké a v porovnání s jinými kryptoburzami jsou pořád relativně nízké.

platforma bitstamp
Vzhled obchodní platformy Bitstamp

Obchodování na Bitstamp

Rychlé obchody můžete provádět ihned z domovské stránky kliknutím na Buy/Sell anebo po otevření plné platformy Tradeview. Pro lepší přehled o obchodování můžete také využívat grafu, kam lze vkládat různé indikátory, pomocné linie či nabídky k prodeji a k nákupu.

Minimální hodnota transakce činí 5 EUR, 5 USD anebo 0,001 BTC.

Prodávat či nakupovat kryptoměny lze 5 způsoby

Stejně jako u jiných burz i u Bitstampu je možné zadávat různé typy obchodních příkazů. Vyberete si tak způsob, který nejvíce vyhovuje vašim požadavkům a možnostem.

 1. Instant order
  Kryptoměnu nakoupíte či prodáte ihned za aktuální cenu na trhu. Je to velmi jednoduché. Tento příkaz doporučujeme využít v případě, že potřebujete kryptoměnu rychle koupit či prodat.
 2. Limit order
  Zde máte možnost nastavit si konkrétní cenu, za kterou chcete koupit anebo prodat určité množství kryptoměny. Vy pak budete čekat, až některý uživatel bude s vaší nabídkou souhlasit a objednávku potvrdí.
 3. Market order
  Díky tomuto příkazu lze nakoupit anebo prodat za nejvýhodnější cenu na trhu. Objednávka se pak dostane na burzu a tam je spárována s nejvýhodnější nabídkou.
 4. Stop order
  Tento příkaz se využívá k zabránění možných ztrát v případech, kdy cena za kryptoměnu náhle vzroste anebo spadne. Zde se stanovuje konkrétní cena, při které se automaticky spustí nákup či prodej.
 5. Trailing stop order
  Trailing stop je flexibilnější variantou klasického stop order. Je to dynamický příkaz, který se situaci na trhu přizpůsobuje tak, aby mohlo dojít k uzamčení zisků, jestliže se cena vyvíjí ve váš prospěch.

Sám jsem byl trochu zaskočen existencí dvou zádnlivě stejných typů objednávek: instant a market.

Rozdíl mezi nimi je ten, že pokud na aktuální ceně není dostatečné množství prodejních příkazů, se kterými by se bylo možné naši objednávku spárovat, instant objednávky se zastaví v půlce a pokračují až po přidání prodejních příkazů, naopak objednávky typu market si sáhnou i pro horší cenu, pokud je to nutné. Market orders tak mohou být méně výhodné.

Pouze 5 kryptoměn a 11 obchodních párů

Bitstamp umožňuje obchodovat pouze s pěti kryptoměnami, je tedy vhodná pro ty obchodníky, kteří mají zájem obchodovat zejména s hlavními kryptoměnami. Co se měnových párů týče, těch nabízí Bitstamp pouze 11, zatímco taková Poloniex 97.

 • Bitcoin (BTC)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Litecoin (LTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Ripple (XRP)
Seznam párů v platformě Bitstamp
Seznam dostupných párů v platformě Bitstamp

Dva typy účtů na Bitstamp

Bitstamp umožňuje založení dvou typů účtů. Buď osobní anebo firemní. Můžete vlastnit oba typy účtů, nicméně každý musí být založen zvlášť. Kdy si ale založit osobní a kdy firemní účet? A vůbec, jak na to?

Jak si založit osobní účet na Bitstamp?

Tento účet je určen fyzickým osobám k nekomerčnímu užití. Bankovní účet fyzické osoby musí být psán přímo na jméno majitele účtu na Bitstamp.

Založení a verifikace osobního účtu je velmi jednoduché.

 • Proveďte registraci účtu a poté vyplňte registrační formulář.
 • Jakmile formulář vyplníte, přejděte do fáze verifikace účtu kliknutím na “Personal account verification”. Zde vyplňte vše potřebné a nahrajte požadované dokumenty.
 • Jakmile bude váš účet ověřen, přijde vám na e-mail potvrzení. Následně poskytněte ještě údaje do KYC formuláře (Know Your Customer, který slouží k ověření totožnosti zákazníka).
Poznámka

Mně byl účet ověřen asi 7 minut po odeslání všech potřebných dokumentů. A to bylo v sobotu!

Jak si založit firemní účet na Bitstamp?

Jestliže chcete obchodovat s firemním kapitálem, musíte mít na Bitstamp založený účet přímo na firmu.

Ani zde není založení a verifikace firemního účtu složitá.

 • V prvním kroku zaregistrujete svůj účet. Toto se nijak neliší od osobního účtu.
 • Ve druhém kroku nicméně zvolíte “Corporate account verification”.
 • Nyní vyplníte vše potřebné a nahrajete požadované dokumenty a budete čekat na potvrzení verifikace.

Mobilní aplikace Bitstamp

Mobilní aplikace je uživatelsky přívětivá a spustit lze jak na iOS, tak na Androidu, ale nijak zvlášť bohužel neoslní. Lze na ní snadno uskutečnit objednávky, sledovat pozice, ale pochopitelně není tak dobrá jako platforma pro počítače.

Pokud tedy spíše raději obchodujete přes mobilní telefon, není pro vás Bitstamp nejvhodnější platformou a měli byste si proto raději najít nějakou lepší s propracovanější mobilní verzí.

Že opravdu za moc nestojí dokazuje také hodnocení aplikace na App Store 1,7 hvězdiček z 5 možných.

Je kryptoburza Bitstamp bezpečná?

Bezpečnost je to, na co klade Bitstamp obrovský důraz. Dnes burza využívá jedno z nejlepších zabezpečení vůbec. Naprostá většina finančních prostředků je bezpečně uložena na offline místech, ke kterým se hackeři přirozeně nemají jak dostat. Finanční prostředky se z těchto zdrojů uvolní pouze tehdy, kdy už nebudou v dostatečném množství na online peněženkách jednotlivých uživatelů.

Bitstamp implementovala technologii Multi-Sig, což znamená, že transakce bude provedena pouze tehdy, bude-li potvrzena několika klíči. V podstatě tento úkon vyžaduje potvrzení několika zaměstnanců Bitstampu. I když je platforma Bitstamp zabezpečená dobře, není moudré nechávat to pouze na ní. I vy byste si měli svůj účet zabezpečit pomocí dvoufaktorové autentizace.

Použití dvoufaktorové autentizace znamená, že vy jako uživatel musíte poskytnout dva typy informací, abyste se ke svému účtu dostali. Tou první informací je obvykle heslo k vašemu obchodnímu účtu a druhou kód, který vám vygeneruje bezpečná aplikace jako je například Google Authenticator.

Dá se tedy říci, že Bitstamp bezpečnou platformou bezesporu je a od roku 2015 funguje bez problémů. Právě v tomto roce na Bitstamp proběhl hackerský útok (odcizeno bylo na 19 tisíc BTC), který nejenže platforma ustála, ale navíc ji i posílil. Právě na základě těchto hackerských zkušeností přijala platforma velmi silná bezpečnostní opatření.

Zkušenosti s kryptoburzou Bistamp

Tak jako u každé velké burzy, i zde se najde množství jak pozitivních, tak negativních uživatelských recenzí. Klienti Bitstamp mnohdy kritizují za problémy jak při výběru, tak vkládání financí, za pomalé vyřizování plateb a především pak za příliš dlouhý verifikační proces, který může trvat i déle než měsíc. My nikdy s vklady ani výběry neměli problémy, ale je pravda, že nikdy jsme nezkoušeli vkládat fiat měny.

Opravdu velká kritika se snáší na hlavy zaměstnanců zákaznické podpory, která by měla u kryptoburz fungovat co možná nejlépe, ale sami jistě dobře víte, že právě zákaznická podpora bývá u značného množství kryptosměnáren a burz velmi slabým článkem. Ale na druhou stranu má Bitstamp velice pěkně propracovanou sekci FAQ, kde možná odpověď na svou otázku naleznete.

Pokud se domluvíte anglicky, můžete Bitstamp kontaktovat i telefonicky. Zde podle všeho zákaznická podpora funguje dobře a na dotazy zákazníků odpovídá. Je možná tedy lepší kontaktovat zákaznickou podporu Bitstamp touto cestou.

 • Londýn: +44 20 3868 9628
 • New York: +1 646 568 9784
Poznámka

TIP: Nezaujala vás burza Bitstamp? Podívejte se na jiné prověřené možnosti. Například: Binance, BitMEX, nebo Coingi.

Více informací o Bitstamp

Jméno firmyBitstamp
Základní informace o burze
Vznik burzy2011
Počet klientůpřes 5 mil. registrovaných uživatelů
Webová stránkahttps://www.bitstamp.net/
Typ burzyCentralizovaná, KYC
Vlastní tokenNení
V češtině
Česká koruna
Dohled ČNB
Provozovatel společnostiBitstamp Europe S.A.
ŘeditelstvíLucembursko
Sídlo pro EULucembursko
Důležité informace pro investora
Nabízené službyÚročení a staking, půjčky, akademie
Minimální vklad1 EUR
Minimální investice (objednávka)10 EUR/USD/GBP
Počet kryptoměn85
Podporované kryptoměnyBTC, XRP, ETH, SOL + 80 dalších
Měna účtuUSD, EUR, kryptoměny
Nutnost KYC
Pojištění vkladů
Nástroje a nabízené služby
Finanční páka
Futures
Opce
P2P Obchodování
Kopírování obchodníků
Obchodovací boti
Pravidelné investice (DCA)
Staking (Earn programy)
Půjčky
Launchpady
Launchpooly
OTC Trading
Demo trading
Vlastní platební krypto karta
Vlastní peněženka
Další službyNaproti ostatním burzám nabízí řadu eurových párů (jde primárně o evropskou burzu)
Poplatky za obchodování
Poplatek za obchod na spotové burzeDo 0,3 % pro makery a 0,4 % pro takery
Poplatek za nákup platební kartou4 %
Vklad a výběr peněz
Metody vkladuSEPA, Platební karta, Kryptoměny
Metody výběruSEPA, Kryptoměny
Poplatky za vklady a výběry
Vklad bankovním převodemZdarma
Vklad platební kartou4 %
Vklad kryptoměnZdarma
Výběr bankovním převodem3 EUR
Výběr platební kartouNelze
Výběr kryptoměnVariabilní
Další poplatky15 % ze stakingu
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Desktopová aplikace
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyFAQ, Kontaktní formulář, mail, telefon
Email[email protected]
Telefonní kontakt +352 20 88 10 96
Ohodnoťte společnost Bitstamp
0
0

Autor

Bývalý šéfredaktor, softwarový architekt a nadšenec do kryptografie, kyberbezpečnosti a blockchainu. V rámci Finexu se zaměřuje zejména na technická témata v oblasti kryptoměn. V současnosti působí také jako správce financí v rámci investiční skupiny Icecaps Capital, v níž se zaměřuje na využití strojového učení v algoritmickém obchodování.

Kryptoměny považuje za platidlo budoucnosti řešící řadu problémů s centralizovanou náturou existujících platebních prostředků. DeFi svět považuje za úchvatný a nabízející spoustu skvělých příležitostí.

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (19 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Olga

Dobrý deň, prosím Vás prečo tak často na bitstampe nefunguje predaj cez Instant a Market? Píše že je momentálne vypnutý. Predaj sa dá vtedy nastaviť len cez Limit, avšak niekedy to trvá aj niekoľko hodín, kým sa to predá za tú aktuálnu sumu a keď to najmä potrebujem hneď predať (alebo kúpiť). Ďakujem za odpoveď

Lenka

Dobrý den, nedávno jsem si založila účet u Bitstamp,ale ještě jsem neprovedla žádnou transakcí.Je vedení účtu zpoplatněno?

Redakce Finex

Dobrý den, Lenko. Vedení neaktivního účtu u Bitstamp není zpoplatněno.

JanaB

Dobrý den,
prosim o doporučení nějakého “softwaru” na zjednodušení výpočtu (mám hodně transakci) k daním. Zkusila jsem cointracker, ale mám víc než 25 transakcí a 60Eur se mi za vyšší verzi dávat nechce.
Děkuji

Kryštof

Dobrý den, mám Bitstamp nějaké limity na účtu, jako například Kraken(musíte verifikovat na účet pro)? Nebo je zde obchodování bezlimitní? Díky za odpověď

Redakce Finex

Dobrý den, Kryštofe. Přiznáme se, že jsme na žádné limity u Bitstampu nenarazili a po rychlém hledání na internetu jsme našli oficiální vyjádření Bitstampu z roku 2018, kde zmiňují, že žádné limity pro verifikované uživatele nemají.

Michaela

dobrý den, před 2 roky jsme investovali do ccxcrypto.com, od února letošního roku byla stránka nedostupná ale náš makléř v Anglii s námi stále komunikoval. naše peníze skončili na Bitstampu. Uvažovali jme o výběru ale na našem účtu nic nevidíme. Pro výběr chce zaplatit nejdřív 20% poplatek(daň) a pak nám do 30 minut převede celý zůstatek. je to možné?

Redakce Finex

Dobrý den, bohužel to vypadá, že jste byla podvedena. Zdá se mi to celé podivné, nehledě na to, že uvedená stránka “ccxcrypto.com” již neexistuje. Pokud byste měla platit něco předem za výběr, neposílejte jim to, protože by Vás o to pravděpodobně okradli stejně jako o zbylé peníze. Pokud si mají něco účtovat (jako že by neměli, ale i kdyby ano) tak ať si to vezmou z částky, kterou u nich už tak máte.

Jaroslav

Zdravím Vás,
jaké banky podporuje Bistamp při výběru sepa platbou. Posílám eura do Fio banky, ale bohužel platba neproběhne.

Redakce Finex

Dobrý den, pokud zadáváte všechny údaje včetně adresy banky, IBAN čísla účtu, SWIFT apod. správně, neměl by být se SEPA převodem na Fio problém. Mrkněte se na to pro jistotu znovu. :-)

Join

Můžete mi prosím sdělit kde získám bankovní údaje pro vložení USD na Bitstamp. Účet tam mám založen od 2017, ale od té doby jsem neobchodoval. Vše jsem zapoměl. Lze tam odeslat si peníze z Revolut? Z bitstamp mi už 3 dny neodepisují na 2 maily. Zvažuji zda je pepší SEPA platba v Eur z revolut anebo odeslání peněz z účtu. Neznám jaká ztráta vzniká převodem USD na EUR u Bitstamp ro nákup. Nevímkde tyto údaje najdu. Lovímto všude už 2 dny. Děkuji

Josef

Zajímala by mne tato odpověd. Víte prosím někdo něco k dotazům?

Redakce Finex

Dobrý den, viz zde. Mělo by stačit vyplnit formulář na stránce Deposit. Určitě také nejdříve musíte být verifikováni (KYC). Možná je problém, že máte neverifikovaný účet?

Jan Moric

Dobrý den,
Lze vybrat i meně než 50 euro.. Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, dle aktuálně oficiálně dostupných informací je minimální výběr fiat měn u Bitstampu nastaven na 10 EUR a 50 USD.

Karel

Dobrý den, zajímalo by mě jak je to s placením daní z případných zisků při obchodování s kryptoměnami, děkuji. Karel

Redakce Finex

Dobrý den, Karle. Na vaši odpověď máme na webu celý článek, podívejte se proto zde: Zdanění kryptoměn – Kompletní návod.

Jiří

Dobrý den,
prosím o krátké info zda musím mít peněženku na kryptoměny když chci koupit ve směnárně Bitstamp.
Ve vašem jinak dobrém článku o Bts jsem to nenašel.
P.S.: jsem začátečník :-) Děkuji

Redakce Finex

Zdravím Vás, Jiří. Ve své podstatě peněženku mít samozřejmě nemusíte – u Bitstamp je možné kryptoměny držet “na jejich účtě”. Na druhou stranu je to mnohokrát nedoporučováno, protože v případě hacku burzy Bitstamp byste o všechny peníze mohl přijít. V poslední době jsou burzy sice velice dobře zabezpečeny a k hackům dochází spíše na menších “no-name” burzách, což není případ Bitstampu, který funguje již leta. Ale náhoda je blbec.
Naopak, když budete mít mince u sebe na Trezoru, nikdo Vám je neukradne (pokud neuděláte nějakou vlastní chybu, jako např. někoho nechat okopírovat Vás seed, nebo tak něco.)

Vojtěch, Finex.cz