Finex.cz logo
Menu
Finex » NFT » Ceny NFT kolekcí » Azuki

NFT kolekce Azuki - Cena, floor price, statistiky a kde koupit?

Vývoj floor price NFT Azuki

Floor price NFT Azuki
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
ETH
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX
Základní informace o Azuki

Datum mintu

12. 01. 2022

Celkový počet tokenů

10 000

Celk. tržní kapitalizace kolekce

94 931 ETH

Počet prodejů za 24h

4

Azuki je kolekce 10 000 elegantních avatarů ve stylu japonského anime. Líbivými postavičky ale kolekce pouze začíná – Azuki si klade za cíl vybudovat světový metaverse brand.

Kolekce si zakládá na profesionalitě, silné komunitě a zkoušení nového. Po boku s Bored Ape Yacht Club, CryptoPunks a CloneX se řadí k těm nejúspěšnějším NFT kolekcím.

Obsah článku

1.Historie kolekce Azuki2.Myšlenková mapa Azuki3.Obrovský zájem, NFT se vyprodalo do 4 minut4.Výhody držitelům Azuki5.Závěr k Azuki6.Diskuze na téma NFT kolekce Azuki (komentáře)

Historie kolekce Azuki

Projekt Azuki spustil v lednu roku 2022 Chiru Labs, startup se sídlem v Los Angeles, složený z čtyřčlenného týmu známého pod přezdívky: ZAGABOND, 2pm.flow, location tba a HoshiBoy.

Zakladatelé Chiru Labs se ve svých popisech prezentují jako bývalí zaměstnanci Googlu, Facebooku a dalších big-tech společností, vzhledem k anonymitě členů ale není možné informace ověřit.

Kromě zakladatelů se na projektu podílel jeden z nejuznávanějších umělců Steamboy, což je bývalý umělecký ředitel postav ze společnosti Overwatch (Activision Blizzard). Steamboy se na projektu se podílel jako hlavní designér, který připravil jednotlivým postavám jedinečný vizuál.

V týmu projektu byli i velice zkušení vývojáři, kterým se podařilo vytvořit nový typ smart kontraktu ERC721A, který umožňuje razit více kusů NFT a platit přitom transakční poplatek jako za ražbu jednoho NFT. Tento standard od té doby používá k ražení NFT více projektů.

Pomyslným dosavadním standardem kryptoměnových projektů je zveřejňování tzv. "roadmapy", která co nejkonkrétněji uvádí kroky, které plánují zakladatelé podniknout v budoucnu. NFT projekt Azuki se už od svého počátku prezentoval pod maskou "záhadnosti" a proto se Azuki podobného striktního plánu nedrží a zveřejňuje pouze, "myšlenkovou mapu", která odkrývá pouze jejich, zatímco a přesné kroky nechává utajené.

Myšlenková mapa Azuki

Zmíněná myšlenková mapa Azuki je rozdělena do 7 částí:

Vize & hodnoty

Azuki se prezentuje jako komunita jednotlivců, kteří se nebojí posouvat hranice, zpochybňovat status quo a odvážně komunikovat. Ovlivňují kulturu web3. Hodnoty jsou rozděleny do 3 bodů:

  • Komunita: Azuki věří, že komunita je prioritou č. 1, protože komunitou vše začíná a končí.
  • Směr: Azuki je vynalézavý, odvážný a vytrvalý. Jde svou vlastní cestou.
  • Důvěra: Dobré věci zabírají čas. Decentralizované kroky nemohou být tak rychlé jako centralizované, to je požehnáním i zároveň prokletím.

Komunita

Azuki zavedla skupinu profesionálů fungující na plný úvazek. Skupina pomáhá s každodenními aktivity v rámci komunitních a produktových týmů. Dodržuje pravidelné přestávky a tráví spolu čas i mimo obrazovku.

Komunita nyní pracuje i na grantech pro kreativce, který by měli zájem pracovat na Azuki projektu a komunitních prostorách.

Metaverse

Metaverse je dnes místem, kde trávíme mnoho času. Kde bude virtuální svět za rok?

Azuki si v oblasti metaverse dalo za cíl zrealizovat:

  • Přehlednou galerii všech postaviček, galerie je dostupná na webu.
  • Frakcionalizovat NFT Azuki #40 (Bobu) bude brzy uložen do frakčního trezoru. Tento trezor vytvoří tokeny standardu ERC-1155, aby se všichni držitelé Bobu frakcí v komunitě mohli podílet na kolektivní správě nad Bobuovou postavou, klíčovou postavou ve vesmíru Azuki.
  • Vytvořit metaverse hru. Tým má na realizaci zkušenosti, zároveň ale přiznává, že půjde o obrovské úsilí, takže na výsledek si bude nutné nějaký čas počkat.

Fyzický svět

Azuki plánuje pořádat setkání, výstavy, hudební festivaly a další příležitosti, které dají možnost rozšířit dosah za čistě digitální zážitek. Držitelé zároveň brzy obdrží první exkluzivní streetwear oblečení.

Most

Most mezi fyzickým a digitálním světem představuje hřiště pro vytvoření nového typu médií. Azuki chce experimentovat s metaverse hrami, interaktivními zážitky a způsoby růstu IP (duševní vlastnictví).

Sazenice

Každý nápad začíná jako semínko. Společně je možné pěstovat sazenice, které budou mít větší dopad.

Azuki brzy oznámí uzavřená partnerství, zároveň vždy podpoří spolupráce s jinými značkami, které vidí stejnou vizi a estetiku.

Propojte svou mysl

"Human history is, in essence, a history of ideas."

H.G. Wells

Obrovský zájem, NFT se vyprodalo do 4 minut

Ražba (mint) NFT kolekce Azuki byla naplánována do 3 fází:

  • Dutch aukce prvních 8 700 NFT (v překladu holandská aukce, funguje na principu postupného snižování ceny. Počáteční cena je nastavena na určitou hodnotu a každých 10 minut klesá o předem určenou část. To je prováděno do chvíle, dokud cena nedosáhne minimální spodní hranice).
  • Mintlist (seznam vybraných lidí (a jejich peněženek) určených k ražbě NFT).
  • Veřejný prodej zbývajících kusů (Na který nedošlo)
3 faktorový plán mintu Azuki
Veřejný plán mintu Azuki NFT
Zdroj: azuki.com

Během první fáze dutch aukce mohli zájemci o Azuki vyrazit na svou peněženku až 5 kusů Azuki NFT, aukce začínala na hodnotě 1 ETH (v té době cca 3 400 dolarů).

V bezprecedentní a možná dokonce historické události, se každý z těchto 8 700 NFT vyprodal; ne v týdnech, ne dnech, dokonce ani v hodinách. První várka 8 700 Azuki NFT se vyprodala během čtyř minut.

O několik dní později se prodaly zbývající kusy, s obratem 2 miliony dolarů, v rámci mintlistu (cena byla oproti dutch aukci snížena na polovinu). Tým si nechal 200 kusů Azuki NFT pro spolupráce/partnerství a marketing.

Jak tým přistupoval k výběru "správných lidí" do limitovaného seznamu?

Do 20. ledna 2021 žádný z držitelů mintovaných NFT nevěděl, jakou postavu vlastně má. V ten den se však z 10 000 červených fazolí, které byly použity jako zástupný obrázek, vyvinuly plnohodnotné Azuki postavy.

Azuki kolekce pre-reveal
Obrázek všech NFT v kolekci Azuki před jeho odhalením 20. ledna 2021
Zdroj: opensea.io

Pouhé čtyři týdny po mintu, kolem 15. února 2022, překonala kolekce Azuki v zobchodovaném obratu mnohem starší kolekce, jako např. CryptoPunks a Bored Ape Yatch Club, a to s celkovým objemem prodeje rekordních 300 milionů dolarů.

"Komunita bývala středobodem všeho a lidé, kteří razí, byli těmi, kdo skutečně vstoupili do vize projektu. Znovu jsme prožili zkušenost s otevíráním balíčku Pokémonů, připojili jsme k našemu NFT příběh a tradice a přijali jsme je jako naše online persony.

Naší vizí v Azuki je vytvořit největší decentralizovanou značku pro metaverse společně s komunitou a budovat s lidmi, kteří skutečně rezonují s naším posláním a hodnotami."

Výhody držitelům Azuki

Držitelé Azuki NFT mají přístup do takzvaného "The Garden", což je koutek internetu, kde se umění, komunita a kultura spojují a vytvářejí kouzlo. Hranice mezi fyzickým a digitálním světem se stírají a pravidla se přepisují.

Necelé tři měsíce po mintu, 31. března 2022, přišlo během probíhající párty v The Garden nečekané oznámení. Oznámen byl první airdrop (odměna v podobě NFT nebo tokenu zdarma) pro všechny držitele.

Za každý držený Azuki NFT vlastník obdržel dvě neodhalené "something" NFT. Floor price (minimální cena kolekce) v okamžiku ražby vyletěla na 3 ETH.

"Vytváříme Azuki a společně utváříme budoucnost Web3," řekl člen týmu Azuki ZAGABOND.

Přestože v moment ražby nebyly zveřejněny žádné informace o tom, co NFT odhalí, nezabránilo to většině lidí využít své šance na sekundárním trhu, kdy se hodnota Azuki NFT téměř zdvojnásobila.

Azuki airdrop NFT
Nečekaný airdrop NFT s názvem "something"
Zdroj: opensea.io

To, co bylo po odhalení NFT uvnitř, asi nikdo čekal. Držitelé airdropu po odhalení spatřili otevřenou krabici s hlínou, a takto vypadala naprosto všechna NFT.

Zatímco mnozí v komunitě byli odhalením frustrováni, někteří se situaci zasmáli. Ačkoliv to tým nikde nezveřejnil, tak není náhodou, že toto odhalení bylo naplánováno na aprílový den – 1. dubna.

Something NFT odhalení
Odhalení NFT "something" šokovalo celou NFT komunitu
Zdroj: opensea.io

Kdo si ale 2 dny počkal, a ve frustraci krabici s hlínou neprodal, toho čekalo další překvapení. Kolekce "something" se 3. dubna dne změnila na na Beanz Official s popisem "BEANZ již brzy."

V době psaní článku není známo bližší info o budoucnosti NFT. Kolekce Beanz se však prodávala za 5,6 ETH (cca 18 000 dolarů), a to bylo pro držitele určitě příjemným překvapením.

Závěr k Azuki

Avatar z Azuki kolekce
Nejdražší prodaný avatar z Azuki kolekce
Zdroj: opensea.io

Podle tvůrců se očekává, že široký projekt Azuki bude v budoucnu zahrnovat animovaný seriál, hry a další produkty, které se postupně odkrývají na sociálních sítích Azuki, anebo v jejich myšlenkové mapě.

Azuki vytváří jedinečný brand pro metaverse a veřejně žádá, aby se členové ujali vedení, což, jak se zdá, se jim daří úspěšně.

Bariéry mezi fyzickým a digitálním světem se jasně stírají a nositelé Azuki se připravují na to, co přijde.

Během několika měsíců od svého uvedení na trh dokázala Azuki ovládnout trh NFT svým objemem prodejů a obecného zájmů NFT influencerů.

Doposud nejdražším prodejem je Azuki #9605 (na obrázku výše), který se prodal za 420 ETH, což představuje neuvěřitelnou částku 1 400 000 dolarů.

Azuki kolekce
Azuki se řadí mezi nejúspěšnější NFT kolekce
Zdroj: azuki.com

Další informace o kolekci Azuki

Jméno kolekceAzuki
Typ kolekceAvatar
Webové stránkyhttps://www.azuki.com/
Celkový počet tokenů10 000
Adresa kontraktu0xed5af388653567af2f388e6224dc7c4b3241c544
Mint této NFT kolekce
Datum mintu12. 01. 2022
Cena mintu1 ETH
Aktuální data
Celk. tržní kapitalizace kolekce94 931 ETH
Počet prodejů za 24h4
Objem prodejů za 24h14,17 ETH
Počet držitelů4992

Vývoj ceny Azuki za posl. 2 týdny

Datum Hodnota Jednotka
04. 02. 2023 Načítání... AZUKI
03. 02. 2023 Načítání... AZUKI
02. 02. 2023 Načítání... AZUKI
01. 02. 2023 Načítání... AZUKI
31. 01. 2023 Načítání... AZUKI
30. 01. 2023 Načítání... AZUKI
29. 01. 2023 Načítání... AZUKI
28. 01. 2023 Načítání... AZUKI
27. 01. 2023 Načítání... AZUKI
26. 01. 2023 Načítání... AZUKI
25. 01. 2023 Načítání... AZUKI
24. 01. 2023 Načítání... AZUKI
23. 01. 2023 Načítání... AZUKI
22. 01. 2023 Načítání... AZUKI

Ohodnoťte NFT kolekci Azuki


Připojte se k diskuzi

Další NFT, které by vás mohly zajímat

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo