Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nejlepší spořicí účty duben 2024. Kde získáte úrok 6,08 % p.a.?

Jaký spořicí účet vám nabídne nejvyšší úrok v dubnu 2024? Podívejte se na naše aktuální srovnání 5 nejlepších spořicích účtů.

Publikováno
Nejlepší spořicí účty duben 2024. Kde získáte úrok 6,08 % p.a.?

Česká národní banka pokračuje ve snižování základní úrokové sazby. Na svém zasedání 20. března ji zredukovala dokonce o 0,5% bodu na 5,75 %. Jakákoliv úprava klíčových sazeb samozřejmě ovlivňuje bankovní sektor.

Banky proto pomalu, ale jistě, osekávají své úrokové sazby, případně nabízí různé marketingové akce, jejichž podmínky mohou dle zákona měnit podle svých potřeb.

Ke snížení již přistoupily například banky jako je VÚB banka, Max banka, Creditas, Komerční banka, ČSOB, Raiffeisenbank a další.

Nicméně na finančním trhu existují instituce, které nabízí spořicí účty se stále ještě atraktivní úrokovou sazbou. Jedním z příkladů je spořicí účet Air Bank, který nabízí možnost získat úrok 6 % p.a. na vklady nad 250 000 Kč, avšak pouze dočasně.

Dalším příkladem je Trinity Bank, jejíž Jarní Skvělý účet poskytuje v rámci stejnojmenné propagační kampaně úrok 6,08 % p.a. na vklady do výše 250 000 Kč a pouze pro nové klienty.

V našem článku najdete přehled spořicích účtů, které v dubnu 2024 nabízejí nejatraktivnější zhodnocení, a zjistíte, jak tyto účty fungují!

Nejlepší spořicí účty s úrokem až 6,08 % p.a.

Na posledním zasedání bankovní rady České národní banky (ČNB) dne 20. března 2024 bylo rozhodnuto o snížení klíčových úrokových sazeb. Dvoutýdenní repo sazba byla snížena o 0,5procentního bodu na 5,75 %, diskontní sazba byla snížena na 4,75 % a lombardní sazba na 6,75 %.

Snížení základních úrokových sazeb centrální bankou má přímý dopad na úrokové sazby spořicích účtů, konkrétně to vede k jejich poklesu. Tato situace snižuje atraktivitu spoření pro domácnosti, protože výnosy z uložených peněz jsou nižší.

V důsledku toho jsou lidé méně motivováni držet své peníze na spořicích účtech a jsou více nakloněni utrácet nebo investovat, což stimuluje ekonomickou aktivitu a může podpořit její růst.

Tím, že peníze “pracují” v ekonomice místo toho, aby byly “zamčeny” na spořicích účtech, se zvyšuje spotřeba a investice, což jsou klíčové části ekonomického oživení.

Aktuálně TOP 5 nejlepších spořicích účtů

V listopadu přišla Trinity Bank s novinkou, spořicím účtem Výhoda+ Skvělý účet, který přepsal žebříčky nejlepších spořicích účtů. Tento nový produkt nabízí pro nové klienty nově v rámci marketingové akce Jarní Skvělý účet úrokovou sazbu 6,08 % p.a. u vkladů do 250 000 Kč.

Hned v závěsu za Trinity se nachází spořicí účet nové banky Partners Banka, který nabízí úrok 6,03 % p.a. Třetí v pořadí je spořicí účet od Air Bank, která zatím ještě nabízí úrok 6 % p.a. u vkladů nad 250 000 Kč. 

Jaké spořicí účty tedy aktuálně nabízí nejlepší úrokovou sazbu? Co přesně vám jednotlivá spoření mohou nabídnout, jak fungují a jaké jsou jejich podmínky? V našem srovnání se dozvíte více!

Spořicí účty srovnání

Produkt Bonusový úrok (max. sazba) Sjednání online Hodnocení
Logo VÚB banka spoření bez limitů
Bonusový úrok (max. sazba): 5,80 % p.a., Sjednání online
vub banka logo
5,80 % p.a.
Hvězdička hodnocení (bronzová) 65 %

Recenze

Logo Max Banka Max spořicí účet
Bonusový úrok (max. sazba): 5,70 % p.a., Sjednání online
max banka logo
5,70 % p.a.
Hvězdička hodnocení (zlatá) 90 %

Recenze

Logo Výhoda+ Skvělý účet spořicí účet
Bonusový úrok (max. sazba): 5,58 % p.a., Sjednání online
logo trinity bank
5,58 % p.a.
Hvězdička hodnocení (stříbrná) 80 %

Recenze

Logo Air Bank spořicí účet
Bonusový úrok (max. sazba): 3,75 % p.a., Sjednání online
airbank-logo
3,75 % p.a.
Hvězdička hodnocení (zlatá) 90 %

Recenze

Promo akce
Air Bank nabízí úrok 3,75 % p.a. u vkladů do 500 000 Kč. Stačí zaplatit 5x platební kartou.
Filtry
Řazení
Produkt
Bonusový úrok (max. sazba)
Sjednání online
Hodnocení

 

Spořicí účet Výhoda+ Jarní Skvělý účet Trinity Bank

Trinity Bank je známá zajímavým zhodnocením na svých vkladových produktech. Proto není překvapením, že před Vánoci přišla na trh s jedničkou mezi spořicími účty, účtem Výhoda+ Skvělý účet.

Teď na jaře navíc překvapila s marketingovou akcí Jarní Skvělý účet, který novým klientům nabízí úrokovou sazbu 6,08 % p.a. u vkladů do 250 000 Kč. Nad tento limit získáte úročení 5,58 % p.a.

Tato sazba je automaticky prodlužována a platí pouze pro nové klienty. Stávající klienti získají pro vklady od 0 – 10 milionů úrok 5,58 % p.a. Všechny vklady jsou ze zákona pojištěny, a to až do výše 100 000 EUR.

S penězi můžete pracovat podle svých potřeb, máte je totiž neustále k dispozici. Úroky jsou na váš spořicí účet připisovány vždy poslední den v měsíci. Nadále se také zhodnocují připsané úroky za předešlý měsíc.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Spořicí účet Partners Banka

Začátkem března letošního roku zahájila ostrý provoz nová česká banka Partners Banka, která má ve své nabídce spořicí účet s úrokem 6,03 % p.a. Tato banka nabízí několik typů balíčků, přičemž v rámci balíčků Pro dva a Pro rodinu získají klienti zmíněnou sazbu automaticky, bez nutnosti splnění jakýchkoliv podmínek.

Klienti s balíčkem Pro jednoho musí pro udržení sazby 6,03 % p.a. provést měsíčně minimálně 5 plateb kartou. Nepodaří-li se to během tří měsíců, dojde ke snížení sazby na 3 % p.a.

Banka je však připravena sazbu znovu zvýšit, pokud klient začne aktivněji využívat platební kartu nebo přejde na balíček Pro dva či Pro rodinu. Na účtu pro spoření je poskytován stejně výhodný úrok na každou uloženou korunu, bez nutnosti dosahovat minimálních vkladů či bez omezení na maximální zůstatky.

Spořicí účet Air Bank

Air Bank nabízí na svém spořicím účtu zajímavé úročení vkladů nad 250 000 Kč sazbou 6 % p.a. bez omezení maximální výše vkladu. Nabídka platí do odvolání, podmínkou je aktivovat si ji v emailu (jste-li stávající klient) a splnit podmínku 5 plateb kartou. Novým klientům stačí sjednat si spořicí účet u Air Bank.

Jak úročení funguje?

Stávajícím klientům banka rozeslala email s nabídkou speciálního úroku. Pokud si od 1. ledna do odvolání klient tuto nabídku aktivuje, získá na spořicím účtu úrok 6 % p.a. u částek nad 250 000 Kč. Podmínkou ale je uskutečnit 5x plateb kartou v předchozím měsíci. Zůstatek do 250 000 Kč je úročen 5 % p.a. ročně.

Noví klienti, kteří si založí účet během trvání akce, získají výhodný úrok bez podmínky 5 plateb kartou. Pro udržení zvýhodnění v dalších měsících je nutné podmínku splnit. Tato nabídka se nevztahuje na podnikatelské spořicí účty.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Spoření bez limitů VÚB Banka

Všeobecná úvěrová banka (VÚB) je se svými 13 miliony klientů jednou z největších bankovních skupin v Evropě. Jedná se o druhou největší slovenskou banku, která není ale ani v Čechách neznámá. Má zde pobočku již od roku 1991 a působí především pro podnikatelskou klientelu.

Vraťme se ale k její novince Spoření bez limitů, které nabízí úrokovou sazbu 5,80 % p.a. bez omezení výše vkladu. Sjednání, vedení účtu a všechny transakce jsou bez poplatků. Úroky jsou připisovány denně, nikoliv jednou měsíčně, což je také velkou výhodou tohoto spořicího účtu.

Nejedná se o český účet, nýbrž o účet založený na Slovensku. Banka má ale sběrný účet v České republice, klientům tak nejsou účtovány žádné přeshraniční poplatky za platby. Pro občany ČR je produkt dostupný pouze online, pro Slováky též online nebo na pobočkách banky VÚB. Sjednání účtu je snadné, jsou potřeba pouze dva doklady totožnosti a číslo stávajícího účtu.

Vzhledem k tomu, že úroky podléhají zdanění 19% slovenskou daní, musí český klient vyplnit tzv. daňový domicil a odevzdat na příslušný finanční úřad. Potvrzení poté bance VÚB zašle prostřednictvím internetového bankovnictví.

Tím potvrdí, že je daňovým rezidentem v ČR, nikoliv na Slovensku, a vyhne se dvojitému zdanění. Daňový domicil lze vyplnit kdykoliv, ideálně nejpozději do konce roku.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Max spořicí účet Max Banka (původní Expobank)

Max Banka se na českém trhu objevila v říjnu roku 2022, málokdo ale ví, že se přetransformovala z původní Expobank. Jejím cílem je stát se moderní online bankou pro retailové klienty a nabízet výhodné běžné účty, spořicí produkty a jednoduché online hypotéky nebo spotřebitelské úvěry.

Tato banka má ve své nabídce Max spořicí účet s úrokovou sazbou 5,70 % p.a. Tento úrok platí pro všechny klienty bez rozdílu až do výše vkladů 500 000 Kč. Zůstatek nad tuto hranici je úročen 5,60 % p.a. Jedná se o neplatební účet, proto musí být navázán na běžný NEO účet od Max banky.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Zajímá vás kompletní nabídka spořicích účtů na českém trhu, jak spořicí účty fungují a jaký je nejlepší? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2024.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎