Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
mbank logo
mBank dětský účet mKonto
mbank logo
mKonto dětský účet
mbank logo

mBank dětský účet mKontoRecenze, poplatky, podmínky

Autor recenze
Ověřeno
Poslední aktualizace
14. 5. 2024
mbank logo

Hodnocení Finex.cz

- 3. místo -
90 %
Poslední aktualizace
14. 5. 2024

Dětský běžný účet bez zbytečných poplatků

mKonto pro děti je dětský účet, který slouží jako první krok do světa financí. Je určený pro děti od narození až do 15 let věku. Založení a vedení účtu je zdarma. Dítě získá pasivní přístup ke svým financím a seznámí se z bankovnictvím a mobilní aplikací. Rodič má nad účtem plnou kontrolu. K účtu je možné založit až 4 spořicí účty eMax Plus. Od 8 let věku lze také sjednat platební kartu, na které lze nastavit denní limity plateb.

mbank logo

Hodnocení Finex.cz

- 3. místo -
90 %
Poplatky a podmínky
Hodnocena je zde celková poplatková politika a podmínky účtu. Konkrétně jsou brány v potaz poplatky za vedení účtu, za domácí a SEPA platby, výběry hotovosti, vklady hotovosti, výběry u cizích bank a další.

90%

Pokrytí na území ČR
Hodnocení zahrnuje počet bankomatů, poboček a počet vkladomatů na území České republiky včetně koncentrace obchodní sítě v menších městech a obcích. Do hodnocení zahrnujeme také cenu za výběry z bankomatů.

80%

Digitalizace a přívětivost
V hodnocení se soustředíme na to, zda je banka digitální či nikoliv a jak moc složité je, si sjednat služby nebo produkty online z pohodlí domova. Dále hodnotíme přívětivost internetového a mobilního bankovnictví, bezpečnost, logické uspořádání, snadné ovládání (funkcionalita, uživatelská přívětivost) a odezvu aplikací. V potaz bereme také názory a hodnocení uživatelů.

95%

Důvěryhodnost a stabilita značky
Hodnocení důvěryhodnosti banky zahrnuje dobu působení dané značky na trhu, velikost její uživatelské základny, hodnocení našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty), získaná ocenění bankou a obecnou reputaci. V této kategorii bereme také v potaz, zda za bankou stojí silná finanční skupina či nikoliv.

95%

Základní informace o mKonto dětský účet

Typ účtu Dětský účet
Sjednání online Ne
Poplatek za vedení účtu 0 Kč
 

Dětský účet mKonto je určený pro děti od narození do 15 let. Jedná se o účet bez zbytečných poplatků. Hlavní výhodou dětského účtu je seznámení dětí se správou financí.

Děti v mKontu získají pasivní přístup a seznámí se s internetovým bankovnictvím mBank. Plnou kontrolu nad účtem má však stále rodič. Díky dětským účtům se děti naučí hospodařit se svým kapesným. Účet je momentálně úročen úrokovou sazbou 0 % p. a.

Poznámka

Pokud hledáte účet pro mladé od 15 do 18 let, mBank nabízí mKonto #navlastnitriko.

Recenze mBank

Nevíte, co od banky mBank čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

mBank je internetová banka patřící do německé skupiny Commerzbank. Hlavními rysy jejích služeb jsou: snaha o poskytování dostupných služeb bez poplatků, orientace na kanály přímého bankovnictví a provádění základních bankovních operací.

mBank byla založena v roce 2000 v Polsku a v ČR působí od roku 2007. Své služby poskytuje ve Finančních centrech a tzv. mKioscích. Zajímá vás více informací o této bance a jejich dalších produktech? Podívejte se na naši podrobnou recenzi.

Kód banky: 6210

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co vše mKonto pro děti od mBank nabízí? Jak jej založit, obsluhovat a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Co mKonto pro děti od mBank nabízí?

mKonto je dětský běžný účet bez poplatků. Děti si mohou vyzkoušet hospodaření s penězi, tento účet však současně umožňuje rodičům získat plnou kontrolu nad financemi prostřednictvím internetového bankovnictví mBank a v mobilní aplikaci.

K tomuto účtu lze zřídit až 4 spořicí účty eMax Plus se zvýhodněným úrokem. K mKontu lze také sjednat platební kartu se spoustou výhod pro děti od 8 do 15 let.

mKonto běžný účet

Aktuálně nehledáte účet pro děti, ale přístup mBank se vám líbí? Možná by vás mohl zaujmout běžný účet mKonto, jehož založení a vedení je též bez poplatků. mKonto nabízí kontokorent, pojištění karty a osobních věcí, výběry z bankomatů při částce 1 500 Kč a více zdarma, a navíc je možné sjednat si jej zcela online.

Sazebník poplatků mKonto pro děti od mBank

Založení i vedení účtu mKonto je zdarma. Součástí účtu je platební karta pro děti od 8 do 15 let bez poplatků a 3 výběry měsíčně v ČR z jakéhokoliv bankomatu. Výběry v zahraničí jsou zdarma při ekvivalentu sumy nad 1 500 Kč a více. Na dětské mKonto lze vkládat hotovost prostřednictvím mBank vkladomatů.

  • Založení a vedení účtu: Zdarma
  • 3 výběry ze všech bankomatů v ČR: Zdarma
  • Výběry v zahraničí nad 1 500 Kč: Zdarma

Poplatky se však mohou rychle měnit. Aktuální sazebník poplatků naleznete na stránkách mBank – mBank.cz.

mBank založení účtu mKonto pro děti

mKonto pro děti lze pohodlně založit online a smlouvu podepsat na pobočce nebo u kurýra. Pokud se rozhodnete pro založení online, stačí vyplnit online žádost. Při podpisu smlouvy s sebou nezapomeňte rodný list dítěte.

Pokud již jste klientem mBank, žádost můžete vyplnit ve svém internetovém bankovnictví mBank. Identifikační údaje tím pádem nemusíte vyplňovat. Smlouvu i v tomto případě musíte podepsat na pobočce nebo u kurýra.

mKonto pro děti
Založení účtu mKonto pro děti u mBank. Zdroj: mBank.cz

Další produkty od mBank

mBank přihlášení k účtu

Přihlášení k dětskému účtu mBank probíhá v internetovém bankovnictví nebo v mobilní aplikaci. K přihlášení do účtu mBank potřebujete pouze identifikační číslo a heslo. Poté stačí potvrdit autorizační kód, který vám přijde v SMS.

Nezaujal vás dětský účet mKonto od mBank? Přemýšlíte spíš o samostatném spořicím účtu? Podívejte se na aktuální srovnání spořicích účtů pro rok 2024 a vyberte si ten nejlepší!

Mezi hlavní výhody mKonta pro děti od mBank se kromě nulových poplatků za zřízení a vedení řadí také seznámení dětí se správou financí a s internetovým bankovnictvím. Skvělá je také možnost nastavení denních limitů plateb, díky kterým si sami určíte, kolik smí vaše dítě utratit. Za zmínku stojí také platební nálepka, kterou jednoduše umístíte na telefon nebo cokoliv jiného, co bude vaše dítě nosit u sebe.

Přehled poplatků a parametrů pro produkt mKonto pro děti

Obecné informace o produktu
Jméno produktumKonto dětský účet
PoskytovatelmBank
Typ účtu Dětský účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK
Účet je určený proDěti od narození do 15 let
Sjednání online
Minimální vklad 0 Kč
Úrok0 % p. a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatkůNe
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti 0 Kč
Výběr z vlastního bankomatuNemá vlastní bankomaty.
Výběr na přepážce 29 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ 0 Kč / 29 Kč
Výběr z bankomatu EU 0 Kč / 29 Kč
Výběr z bankomatů mimo EU 0 Kč / 29 Kč
Dotaz na zůstatek u jiné banky 19 Kč
Fyzický bankovní výpis19 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč
Zahraniční platba odchozí0,5 % z částky převodu, min. 250 Kč, max. 840 Kč.
Zahraniční platba příchozí99 Kč
Odchozí SEPA platba0 Kč
Příchozí SEPA platba 0 Kč
Expresní platbaNenabízí
Okamžité platby 1 Kč
Platební karty
Typy vydávaných karetMasterCard
Platební karta k účtu Dětská mKarta
Poplatek za kartu0 Kč
Vlastní design karty
Pojištění karty
Poplatek za novou kartu 100 Kč
Kreditní karta
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízení0 Kč
Inkaso zřízení0 Kč
SIPO zřízení0 Kč
Trvalý příkaz platba0 Kč
Inkaso platby 0 Kč
SIPO platby 0 Kč
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Mobilní autorizace, SMS
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Bonus k účtu
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.mbank.cz/informace-k-produktum/urokovy-listek/osobni-finance/
Sazebník poplatkůhttps://www.mbank.cz/informace-k-produktum/sazebnik/osobni-finance/sazebnik_aktualni.pdf
Ohodnoťte produkt mKonto dětský účet
4
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat