Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Hledáte akcie, které můžete nyní koupit a držet navždy? Co tyto dvě farmaceutické hvězdy?

Nenechte si ujít dlouhodobý potenciál ve farmaceutickém sektoru. Představujeme vám dvě nadějné akcie s dlouhodobou perspektivou růstu.

Publikováno
Hledáte akcie, které můžete nyní koupit a držet navždy? Co tyto dvě farmaceutické hvězdy?
Zdroj: depositphotos.com

Investoři, kteří hledají dlouhodobé příležitosti, mají aktuálně ve farmaceutickém sektoru na výběr hned ze dvou zajímavých akcií: Vertex Pharmaceuticals a Novo Nordisk.

Pojďme se na obě akcie, podívat blíže v této analýze.

Vertex Pharmaceuticals

Společnost vyniká vývojem přípravků pro léčbu vzácných onemocnění se známými genetickými příčinami, což z ní činí atraktivní dlouhodobou investici.

Vyrábí 6 přípravků proti cystické fibróze a jeden, který pomáhá pacientům se srpkovitou anémií. Díky těmto lékům se za posledních pět let čistý zisk společnosti zvýšil o 63 % a přesáhl 3,6 miliardy dolarů.

Efektivní strategie Vertex Pharmaceuticals spočívající v repurposingu a vylepšování stávajících léčebných postupů pro cystickou fibrózu, čímž ušetřila značné náklady na výzkum a vývoj.

Co je repurposing

Na místo vývoje úplně nového léku společnost zkoumá stávající úspěšný produkt v kombinaci s jiným, nebo v pozměněné formě.

Díky tomu zdokonaluje své produktové portfolio s nižšími náklady, aniž by navíc svým již komercionalizovaným výrobkům vytvořila interní konkurenci.

Společnost vykazuje stabilní růst fundamentů. V roce 2023 její tržby vzrostly o 10,5 % a čistý zisk o necelých 9 %.

Ačkoli letošní výkon akcie není oslnivý a její cena zažila drobný pokles, za poslední rok je o více než 20 % výš.

Vývoj ceny akcií Vertex Pharmaceuticals za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie VRTX Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Novo Nordisk

Největší evropská akciový společnost dle tržní kapitalizace, která se specializuje na kardiometabolické léky, zaznamenala za posledních pět let více než dvojnásobný růst čistého zisku, který přesáhl 12,1 miliardy dolarů.

Strategické zaměření společnosti na metabolickou a hormonální léčbu, včetně inzulínu, přispělo k její tržní síle.

Její přední produkty, Ozempic a Wegovy, jsou připraveny využít předpokládaného růstu trhu s cukrovkou 2. typu a obezitou, který má podle odhadů do roku 2029 dosáhnout 33 miliard dolarů.

Tržby Novo Nordisk stouply v posledním roce o 31 % a čistý zisk dokonce o 50 % oproti roku 2022.

Novo Nordisk kromě aktuálních produktů zkoumá i možnosti léčby závažných onemocnění, jako je chronické onemocnění ledvin a Alzheimerova choroba.

Podobně jako Vertex se snaží vytěžit své úspěšné produkty na maximum. Liší se ale v přístupu. Namísto kombinace více léčiv se zaměřuje na pozitivní vliv svých stávajících léků na pacienty s jinými chorobami.

Díky obrovskému úspěchu léku Ozempic, bude mít Novo Nordisk jistě dostatek zdrojů k dalšímu vývoji a vzhledem k dosavadním prozíravým rozhodnutím se dá předpokládat, že se společnost bude nadále ubírat správným směrem.

V letošním roce vzrostly akcie Novo Nordisk o více než 20 %

Načítání
Načítání
Kupte si akcie NOVOB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
4
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎