Finex.cz logo
Menu
Finex » Banky » Fio banka

Fio banka recenze – Přehled produktů a zkušenosti

Kód banky: 2010

Rozcestník produktů

Fio banka je česká banka, která se zaměřuje na poskytování běžných bankovních služeb bez poplatků. V její nabídce naleznete také investice do cenných papírů. Banka navazuje na historii Finanční skupiny Fio.

Jedná se o ryze českou banku s českými majiteli. Neustále se rozvíjí a svým klientům nabízí širokou škálu produktů pro osobní i firemní finance.

Dvě hlavní oblasti, na které se tato banka soustředí, jsou: poskytování tradičních bankovních služeb a zprostředkování obchodu s cennými papíry.

Fio banka získala mnoho hodnotných ocenění. Například v roce 2019 obsadila 3. místo v soutěži Hospodářských novin v kategorii Nejlepší banka.

Fio banka ziskana oceneni
Některá získaná ocenění Fio banky. Zdroj Fio.cz

Má vám Fio banka co nabídnout? Jaké produkty (ne)nabízí? To vše, a ještě mnohem více se dozvíte v naši Fio recenzi.

Obsah recenze Fio banky

1.Představení Fio banky2.Čím se Fio banka zabývá?3.Finanční produkty Fio bankyFio podílové fondyObchodování přes FioFio spořicí účetTermínovaný vklad FioFio osobní účetFio hypotékaAmerická hypotéka FioFio kontokorent4.Fio Internetbanking5.Mobilní aplikace Smartbanking6.Fio banka pobočky a bankomaty7.Výhody a nevýhody Fio banky8.Závěr – Naše hodnocení banky Fio banka9.Vaše zkušenosti s Fio (diskuze)

Představení Fio banky

Ryze české bance Fio banka se podařila udržet samostatnost, a to i v dobách, kdy ostatní banky skončily v područí velkých zahraničních společností.

Fio je na českém trhu od roku 1993 a vznikla pod názvem Finanční skupina Fio. Díky tomu, že ji vybudovali a úspěšně řídili vzdělaní studenti, banka fungovala naprosto stabilně a stala se největším českým online brokerem zaměřeným na drobnou klientelu.

V roce 1998 jako první z finančních institucí vyvinula a spustila Fio Internetbanking v ČR. Roku 2006 Fio banka zakoupila mimoburzovní trh RM-SYSTÉM, oživila jej a transformovala na českou burzu cenných papírů.

Díky bohaté síti poboček mimoburzovního RM – SYSTÉMU začala tehdy ještě Finanční společnost Fio poskytovat své investiční a bankovní služby po celé ČR. V roce 2010 tak přistoupila k velkému kroku a změnila se z Finanční společnosti na banku s názvem Fio banka.

Fio se nebojí změn a inovací a rozhodně za svými mnohdy mezinárodními konkurenty nezaostává. Neustále zlepšuje své služby a rozšiřuje nabídku produktů.

Od roku 2020 nabízí okamžité platby v plném rozsahu, v roce 2019 spustila Apple Pay, vytvořila novou mobilní aplikaci pro Android a umožnila obchodování s podílovými listy přímo ve Fio Internetbankingu.

Není divu, že počet jejích klientů neustále roste. V dubnu 2020 banka přivítala svého miliontého klienta! V roce 2019 dosáhl počet klientů 900 000, roku 2018 se pyšnila 850 tisíci klienty a pro dlouhodobější srovnání – v roce 2015 měla 500 000 klientů.

Podle výroční zprávy za rok 2019, která byla uveřejněna 30. 4. 2020, banka dosáhla čistého zisku 1,8 mld. Kč a její zisk oproti roku 2018 tak vzrostl o více než 75 %.

Navíc nadále platí, že je Fio banka v nepřetržitém zisku každý rok od obdržení bankovní licence v roce 2010. Bance se ale daří i v jiných ukazatelích, například v různých soutěžích, výzkumech či anketách.

Čím se Fio banka zabývá?

V nabídce Fio banky naleznete typické bankovní produkty pro osobní i firemní bankovnictví, jako jsou běžné, spořicí a termínované účty. Nabízí též transparentní účet Fio a dále také úvěry, hypotéky či platební karty.

Zprostředkovává platební styk a poskytuje standardní služby bez poplatků pro všechny, bez zbytečných podmínek. Současně dbá na individuální přístup při poskytování úvěrů pro menší a střední podniky.

Fio se také věnuje investicím a je největším českým obchodníkem s cennými papíry. V obchodování s akciemi na internetu jednoznačně na českém trhu dominuje.

Banka také vlastní společnost RM-SYSTÉM – českou burzu cenných papírů a na této burze obchoduje s akciemi významných českých i zahraničních společností. Zaměřuje se na drobné a střední investory.

Fio banka již mnoho let generuje mírný zisk, ale přesto poskytuje své služby téměř bez poplatků.

Jak se jí tato strategie daří udržet a co ji odlišuje od ostatních bank?

Banka vyvíjí vlastní bankovní systém, klade důraz na nízké provozní náklady a maximální automatizaci. Hlavním zdrojem výnosů jsou úroky z úvěrů a na vkladech. Další výnosy plynou z investičních služeb. Díky tomu může poskytovat standardní bankovní služby bezplatně, navíc neustále inovuje a své služby vylepšuje.

Finanční produkty Fio banky

Jak už bylo řečeno výše. Fio banka se zabývá zřizováním bankovních produktů pro osobní i firemní bankovnictví a také investováním.

V její nabídce naleznete běžný bankovní účet Fio, transparentní účet Fio, Fio podílové fondy, spořicí účet Fio Konto, účty pro mladé, termínované vklady, úvěry, hypotéky a americké hypotéky. Banka poskytuje Fio kreditní karty i Fio kontokorent a zprostředkovává platební styk. Věnuje se také akciím a obchodování.

Jaké bankovní produkty vám může Fio nabídnout? Podívejte se na náš přehled produktů Fio banky.

1) Fio podílové fondy (Fio globální akciový fond)

Fio banka se věnuje podílovým fondům. Na základě toho má v nabídce Fio globální akciový fond, který je zaměřený na akciové tituly obchodované na trzích vyspělých ekonomik. Doporučená délka investice je zde 5 a více let.

Minimální investice do fondu je 300 Kč měsíčně, 5 000 Kč jednorázově. Vstupní poplatek činí 0 Kč, výstupní poplatek je 0 Kč, a pokud jste podílové listy drželi méně než 12 měsíců, zaplatíte 3 %. O majetek a výkonnost fondu se starají zkušení manažeři.

Fio globální akciový fond
Vývoj Fio globálního akciového fondu. Zdroj: Fio.cz

Rádi byste se o podílových fondech dozvěděli více? Podívejte se na náš článek, kde se dozvíte co jsou to podílové fondy a pro koho jsou vhodné.

2) Fio obchodování

Fio banka je největším českým brokerem s cennými papíry (co jsou cenné papíry?). Zaměřuje se na drobnou klientelu. V obchodování s akciemi si na českém trhu drží dominantní postavení. Současně je jedním z nejvýznamnějších členů Burzy cenných papírů Praha.

Banka navíc vlastní RM – SYSTÉM česká burza cenných papírů, na kterém zprostředkovává značnou část svých obchodů s akciemi. Rovněž také zprostředkovává obchody českých klientů na amerických trzích s akciemi a v Německu.

Podívejte se na naši podrobnou recenzi Fio e-broker. V recenzi se dozvíte, co je to Fio e-broker, jak si založit účet i jaké jsou poplatky.

Fio broker logo

Fio broker

★ 84 %

Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

3) Fio spořicí účet

Spořící účet Fio konto je speciální spořicí účet, který nabízí vyšší úročení, nežli naleznete u běžného účtu. Nevýhodou je, že u něj nelze využít SIPO platby nebo inkaso, finanční prostředky lze navíc převádět pouze na jeden externí účet. Ten si můžete elektronicky zdarma kdykoliv změnit.

Zřízení, vedení i zrušení spořícího účtu Fio je zdarma, současně také Internetbanking, Smartbanking i neomezený počet příchozích a odchozích plateb v rámci ČR a CZK měny jsou bez poplatků. Roční úroková sazba Fio spořicího účtu činí maximálně 5,50 % p.a.

4) Termínovaný vklad Fio

Prostřednictvím termínovaných vkladů Fio získáte ještě vyšší zhodnocení než na běžných účtech. Pro získání vyššího úročení jsou vklady u Fio vázány na předem dohodnutou dobu. Všechny mají automatickou obnovu za podmínek platných ke dni obnovy.

Zřízení i vedení termínovaného vkladu je zdarma. Vklad je možné zřídit na pobočce nebo v Internetbankingu. Úročení probíhá od minimálního zůstatku 3 000 Kč. Přečtěte si náš článek, jak termínované vklady fungují a jakého zhodnocení můžete dosáhnout.

5) Fio osobní účet

Fio běžný účet je osobní konto bez zbytečných poplatků a bez podmínek. Pro to, abyste měli účet zdarma, nemusíte splnit např. nesmyslnou podmínku zasílání pravidelné minimální částky na účet ani zaplatit několikrát měsíčně kartou či sjednávat jiný produkt u banky.

Fio osobní účet si můžete založit až ve 14 cizích měnách.

Transparentní účet Fio

Transparentní účet je typ běžného účtu, který se zřizuje za účelem poskytnutí detailních informací o transakcích pro informování široké veřejnosti.

Pohyby na transparentním účtu tak může kdokoliv a kdykoliv kontrolovat. Fio transparentní účet navíc umožňuje dohledání konkrétní transakce. Je zaměřen zejména na podporu neziskových organizací či jiných spolků.

Zřízení, vedení i zrušení transparentního účtu je zdarma. Stejně tak neomezené výběry z bankomatů Fio banky i neomezený počet trvalých příkazů, SIPO a inkas.

6) Fio hypotéka

Fio banka vám pomůže s financováním bydlení, a to za pomocí Fio hypotéky bez poplatků. Poskytnutí úvěru i vedení běžného a úvěrového účtu je zdarma, včetně rezervace prostředků i čerpání úvěru. Hypotéku od Fio lze navíc kdykoliv předčasně splatit bez poplatků a sankcí.

Je také možné kdykoliv splatit celý úvěr najednou zdarma. Navíc díky Hypospořicímu kontu, které je zdarma, si můžete snížit úroky a tím i měsíční splátky.

Hyposporici konto
Modelový příklad, jak můžete spořit s hypospořicím kontem. Zdroj: Fio.cz

7) Americká hypotéka Fio

Standardní hypotéka vašim požadavkům nevyhovuje? Americká hypotéka od Fio umožňuje získat peníze i neúčelově. Poskytnutí úvěru, vedení běžného a úvěrového účtu, rezervace prostředků i čerpání úvěru je zdarma.

Sleva na úvěr nad 1 milion Kč při refinancování činí 0,4 %. Navíc s Hypospořicím kontem si můžete díky volným financím snížit úroky. Ručit můžete nebytovými nemovitostmi. Výše úvěr činí maximálně 80 % z hodnoty nemovitosti – dle druhu zajištění.

8) Fio kontokorent

Fio banka nabízí také kontokorent, se kterým získáte finanční rezervu ke svému osobnímu účtu. Půjčené peníze můžete využít na cokoliv. Výhodou je, že kontokorent založíte z pohodlí domova a peníze čerpáte kdykoliv potřebujete.

Úrok poté platíte pouze z vypůjčené částky. Kontokorent si lze sjednat ve výši od 5 000 Kč dokonce až do 3 000 000 Kč. Úroková sazba se odvíjí dle konkrétního tarifu, podle toho, zda chcete půjčit jednorázově několikrát ročně nebo na delší dobu.

Podnikatelský kontokorent Fio

Podnikatelský kontokorent od Fio vám vytvoří finanční rezervu pro vaše podnikání. Půjčit si můžete na cokoliv a kdykoliv. Úroková sazba začíná na 9,9 %, v případě řádného splácení se může postupně snižovat až na 4,9 %.

Podnikatelský kontokorent je bez poplatků a je určen pro fyzické osoby podnikající a pro právnické osoby. Půjčit si můžete od 5 000 Kč do 3 000 000 Kč, čerpat peníze můžete kdykoliv potřebujete. Část úvěru nad 300 000 Kč se úročí úrokem od 2,9 %.

Fio Internetbanking

Internetové bankovnictví Fio Internetbanking je moderní a efektivní elektronická správa účtů. Umožňuje snadno a rychle ovládat vaše finance z pohodlí domova. Zdarma si jej můžete zřídit k běžnému nebo spořicímu účtu Fio či k termínovanému vkladu. Díky pokročilé metodě šifrování je zajištěna maximální bezpečnost bankovních operací.

Fio bylo v České republice první finanční institucí, která v roce 1998 nabídla Internetbanking. Hlavní výhodou jsou příchozí a odchozí platby v rámci ČR, i v rámci ČR-SR zdarma. Pokud si nejste jistí, zda vám bude Internetbanking vyhovovat, můžete si otestovat demo Internetbanking na 30 dní.

Jistě oceníte také bezpečné automatizované získávání dat z účtů – FIO API Bankovnictví, vysokou úroveň zabezpečení, neomezenou historii transakcí i možnost nastavení tzv. hlásičů.

Fio Internetbanking si můžete zřídit na jakékoliv pobočce Fio banky. Přihlášení do internetového bankovnictví Fio probíhá na stránkách Fio.cz a je chráněno tzv. silným ověřením klienta pomocí SMS.

Pokud se budete přihlašovat ze svého prohlížeče, můžete jej nastavit jako důvěryhodný a v takovém případě se můžete přihlásit pouze přihlašovacím jménem a heslem.

Fio Internetbanking prihlaseni
Fio internet banking přihlášení Zdroj: Fio.cz

Co Fio Internetbanking umožňuje?

 • Příchozí a odchozí platby v rámci ČR a SR zdarma
 • Vysoká úroveň zabezpečení proti zneužití (jednorázové SMS kódy, elektronické klíče)
 • Bezpečné automatizované získávání dat z účtů – FIO API Bankovnictví
 • Neomezená historie transakcí a nastavení tzv. hlásičů
 • Platební brány pro rychlé a bezpečné placení na internetu

Jak postupovat v internetovém bankovnictví, chcete-li provést domácí platbu? Podívejte se na video:

Fio internetbanking – Domácí platba. Zdroj: Fio.cz

Mobilní aplikace Smartbanking

Nová mobilní aplikace Smartbanking má jednoduchý a přehledný design. Navíc je responzivní i pro novější telefony a splňuje veškeré bezpečnostní nároky.

Smartbanking umožňuje sledovat zůstatek na vašem účtu, prohlížet historii plateb, zadávat platební příkazy, číst si zprávy od banky či měnit nastavení platebních karet. Prostřednictvím mobilní aplikace navíc můžete najít nejbližší pobočku nebo bankomat.

Platby v rámci ČR a na Slovensko jsou zdarma, stejně tak do ostatních zemí Eurozóny. Přihlášení do aplikace nebo potvrzení transakcí probíhá pomocí otisku prstu případně Face ID (pohledem).

Funkce mobilní aplikace Smartbanking

 • Moderní a přehledný design
 • Správa trvalých příkazů a zadání inkas
 • Načítání QR kódů z galerie nebo iCloudu
 • Nástěnka, kterou si můžete upravit
 • Funkce Zaplať mi umožňuje vytváření dalších QR kódů
 • Plánované i neprovedené platby
 • Zobrazení i stahování pravidelných výpisů

Google Pay a Apple Pay

Fio banka umožňuje placení mobilem nebo hodinkami prostřednictvím Google Pay a Apple Pay. Tento způsob placení je rychlý, jednoduchý a bezpečný. Mobilní telefon stačí vytáhnout z kapsy a přiložit k platebnímu terminálu.

Služba Google Pay i Apple Pay je u Fio banky zdarma. Stačí přidat svou platební kartu do aplikace Wallet nebo Google Pay, aktivovat ji a můžete jednoduše platit mobilem pouhým přiložením.

Fio placení mobilem
Bezkontaktní placení mobilem a hodinkami. Zdroj: Fio.cz

Fio banka pobočky a bankomaty

Fio banka má poměrně širokou síť poboček a bankomatů. Poboček je více než 90, bankomatů přes 200. Fio pobočky naleznete ve všech středně velkých i větších městech. Nejširší síť poboček Fio banky je v Praze, Brně, ale třeba také v Olomouci, Ostravě a dalších městech.

Bankomaty Fio jsou nejen v Praze a Brně, ale samozřejmě hojně rozšířené po celé České republice. Fio vkladomaty nemá banka žádné.

Výhody a nevýhody Fio banky

Výhody Fio banky

 • Standardní bankovní služby bez poplatků
 • Moderní a přehledné internetové a mobilní bankovnictví
 • Možnost obsluhovat své finance z velké části prostřednictvím Internetbankingu nebo Smartbankingu
 • Široká nabídka bankovních produktů
 • Platby v rámci ČR a SR zdarma
 • Neomezené výběry z bankomatů Fio banky zdarma
 • Stabilní, férový a udržitelný přístup
 • Nízké úroky u půjček a hypoték
 • Termínované vklady a spoření

Nevýhody Fio banky

 • Výběry z bankomatů jiných bank jsou zpoplatněné

Získaná ocenění banky

Fio banka získala za dobu svého působení na českém bankovním trhu mnoho významných ocenění.

Podívejme se na ocenění z roku 2019:

 • Soutěž Hospodářských novin – Nejlepší banka roku 2019

V soutěži Hospodářských novin 2019 se Fio banka umístila na 3. místě v kategorii Nejlepší banka. Tato soutěž hodnotí nejen zákaznickou zkušenost, ale také výhodnost pro akcionáře.

 • Soutěž Zlatá koruna 2019–4 získaná ocenění

Fio banka získala 4 ocenění v soutěži Zlatá koruna 2019. První místo obhájil podnikatelský účet a investiční aplikace e-Broker. Třetí příčku obsadil Fio osobní účet bez poplatků a Podnikatelský úvěr.

Co říkáte na reklamy od Fio banky? Podívejte se na vtipnou reklamu s Jakubem Kohákem.

Závěr – Naše hodnocení banky Fio banka

Fio banka se zdá být férovou a vstřícnou bankovní institucí, která dbá na udržení rovnováhy a vytvoření přátelských vztahů mezi bankou a klientem. To dokazuje nejen standardními bankovními produkty bez poplatků, ale také přehledným bankovnictvím a neustálými inovacemi.

Ačkoliv je banka stále pod vlastnictvím českých majitelů, rozhodně se nebojí pokroků a technologických změn. Ostatně to ona byla první bankou, která spustila Internetbanking v Čechách.

Svým klientům nabízí mnoho výhod, ať již se jedná o zmíněné nulové poplatky či neomezené výběry z bankomatů Fio banky zdarma. Fio je také navíc velmi úspěšným brokerem a partnerem pro investování, kterého byste jinde jenom těžko hledali.

Fio banka vás nepřesvědčila? Co třeba banka mBank?

Pokud vás Fio banka příliš nepřesvědčila, možná by se vám mohla zalíbit banka mBank. Troufneme si říci, že mBank je o stupeň modernější a technologicky pokročilejší než i tak velmi schopná Fio banka. Není divu, mBank je internetová banka, která se snaží poskytovat snadno dostupné a přehledné finanční služby online.

mBank se může pyšnit mnohokrát oceňovaným osobním účtem mKonto bez poplatků, které navíc nabízí výhodné platby v zahraničí. Její internetové i mobilní bankovnictví jsou velmi dobře propracované a umožňují intuitivní správu financí. Na druhou stranu banka nemá žádná vlastní bankomaty a nezaměřuje se na investování a obchodování. Je tedy na vás, promyslet si, co je pro vás důležité.

Máte-li nějaké dotazy nebo vás zajímá něco konkrétního o Fio bance nebo mBank, neváhejte se nás zeptat. Rádi vám pomůžeme.

Pokrytí obchodní sítě 90%
Přívětivost a bezpečnost bankingu 90%
Digitalizace bankovnictví 85%
Běžné poplatky 97%
Nabídka produktů 95%
Důvěryhodnost a stabilita značky 100%
93 %
9. místo
Stabilní nízkonákladová banka se zajímavými možnostmi investování
Fio banka bude určitě vyhovovat všem, kdo uvítají bezplatné bankovní služby a širokou nabídku bankovních produktů, jejíž součástí je také obchodování s cennými papíry. Fio je největším českým brokerem a zaměřuje se na drobné i střední investory. Ačkoliv má banka poměrně širokou síť poboček, své služby spíše směřuje do propracovaného Internetbankingu nebo Smartbankingu. Proto by nemusela vyhovovat těm, kdo upřednostňují návštěvy poboček před správou financí online.

Více informací o Fio banka

NázevFio banka
Založení banky2010
Kód banky2010
BIC kód (SWIFT) FIOBCZPPXXX
Webové stránkyhttps://www.fio.cz/
Internetové bankovnictvíhttps://ib.fio.cz/ib/login
Počet bankomatů208
Počet vkladomatů33
Počet poboček85
Hotovostní podklady (možnost výběru)Neuvádí
Počet klientů1,1 mil.
Kontakt na podporu224 346 800
Sídlo bankyV celnici 1028/10, Praha, 110 00
Odkaz na sazebník poplatkůhttps://www.fio.cz/o-nas/dokumenty-ceniky/ceniky-sazebniky
Odkaz na sazebník úrokových sazebhttps://www.fio.cz/o-nas/dokumenty-ceniky/ceniky-sazebniky
Služby a produkty nabízené bankou
Běžný účet
Spořicí účet
Termínovaný vklad
Stavební spotření
Podílové fondy
Půjčky
Hypotéky
Vlastní bankomaty
Platební karty
Dluhopisy
Produkty pro děti
Směnárna

Ohodnoťte banku Fio banka


Diskuze k článku 5
Luděk Klein

POZOR – zablokují Vám klidně Vaše vlastní peníze !!!!
Poslal jsem si z jednoho svého účtu na druhý svůj účet, v rámici jednoho internetového bankovnictví, peníze a ty z odchozího úču odešly a na cílovém účtu se sice objevily ovšem jako blokované se kerými nelze nic dělat. Stalo se to v cca 19:30 tak že se člověk dovolá jen na plechovou hubu a je bez peněz. Nedoporučuji – tuto banku pokud chcete mit kklid a aby vše normálně fungovalo.

Josef

S Fio bankou mám zatím skvělé zkušenosti. Přehledný intenrnetbanking, všechno jde nastavit přímo na webu, je tam spousta možností nastavení. Pro mě zatím všechno zdarma a bez poplatků, možnost zřídit na webových stránkách další účty, nastavení zda si nechat posílat sms nebo maily při pohybu na účtu, při poklesu pod určitou částku a podobně. Možnost výběru u cizích bankomatů několikrát do měsíce, což mi stačí. Nikdo mě neobtěžuje po telefonu.

Mirek

Pozor na hypotéku u FIO banky. Podáte žádost s nějakým úrokem, oni potom několik měsíců hypotéku “vyřizují” a na konci se dozvíte, ž evám ji neschválili, ale můžete si podat novou žádost s daleko vyšším úrokem.

Během toho jejich dlouhého “vyřizování” se zvýší úroky i u jiných bank a vy doplatíte na to, že jste hned se hned na začátku nerozhodli pro jinou banku, která by vám úrok skutečně garantovala a hypotéku vyřídila rychle.

Ivo Postranecky

Spatna zkusenost s porizenim platebni karty k uctu….
Dne 15.4. jsem pozadal o vystaveni platebni karty k uctu. Pracovnik banky mi sdelil, ze karta bude k dispozici do 15 ti dni. Po uplynuti teto doby jsem si sel pro kartu na pobocku, kam mela byt zaslana, nebyla tam a pracovnik mi sdelil, ze se jedna o 15 pracovnich dni. Po teto dobe karta opet nebyla, ale sdelili mi ze karta byla od vyrobce odeslana 21.4 a tech 15 dni bezi od tohoto data odeslani..po uplynuti teto doby karta opet nikde….pry za to muze posta. Pozadal jsem pracovnika, aby na poste si overil, kde je problem a zda karta nekde nezapadla….12. 5 jsem opet navstivil pobocku, karta nikde….pozadal jsem personal, aby zavolal na postu a i vyrobci pro overeni adresy…..nic z toho neudelali, pouze jsem obdrzel mail, ze si mam pozadat o dalsi kartu. Dnes je 17.5. a karta stale nikde, tentokrat mi pracovnik sdelil, ze to resi karetni oddeleni Fio bany…..Vzhledem k tomu a o tom jsem mailem banku informoval, potreboval jsem na ucet prevest finance a protoze 21.5.odjizdim, potreboval jsem kartu s sebou….
Neschopnost a neochote pracovniku banky kartu dohledat a nebo se aspon informovat na poste a u vyrobce me zpusobila velke potize a o ztracene duvere v tuto banku ani nemluve….Muzete pocitat s tim, ze si tuto zkusenost nenecham pouze pro sebe….. A na konec..dnes mi pracovnik banky nabidl, ze kartu necha udelat znovu a ze to bude trvat max 15 dni….na muj dotaz jestli normalnich dni nebo pracovnich odpovedel ze normalnich takze karta by mela byt k predani nejpozdeji 2.6……. tato informace je ale naprosto odlisna s predeslymi informacemi o pracovnich dnech, od data odeslani od vyrobce …..takze se mohu jenom domnivat, ze predesle informace byly nespravne ve snaze ziskat pouze cas….

Pavel

Lituji, že jsem si pro hypotéku vybral Fio banku a konkrétně hypotečního “specialistu“ v hypotečním centru v Praze. Nejenom, že tento specialista je neschopný, ale ještě k tomu neprofesionální a arogantní. Poradit ani rozhodnout nedokázal v ničem, nepodal informace, všechno jen přeposílal na centrálu k vyjádření a kontrole. Vznikly mi několikrát dodatečné a zbytečné náklady, protože po dodání požadovaných dokumentů si vymýšlel další požadavky a dokumenty se musely předělávat. Přestože jsem měl hypotéku schválenou nějakou dobu, těsně před čerpáním si banka navymýšlela další podmínky, hraničilo to se šikanou.

Připojte se k diskuzi

Další Banky, které by vás mohly zajímat

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo