Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Patria Finance
Broker Patria Finance
Logo Patria Finance
Patria Finance
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎
Logo Patria Finance

Broker Patria FinanceRecenze, poplatky, zkušenosti, demo

Poslední aktualizace
16. 5. 2024
Autor recenze
Poslední aktualizace
16. 5. 2024
Logo Patria Finance

Hodnocení Finex.cz

- 12. místo -
85 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Přední český broker s širokou nabídkou investic

Patria je jedním z největších a nejstarších brokerů v České republice, působící na trhu již více než 30 let. Společnost nabízí široké spektrum investic vhodných k dlouhodobému investování. Silnou stránkou Patrie je její české zázemí, včetně podpory a vzdělávacích programů v češtině, což je výhodné pro začínající i pokročilé investory. Vysoké poplatky za obchodování zahraničních akcií a zastaralé webové rozhraní mohou být nevýhodou pro aktivní tradery a technické analytiky.

Logo Patria Finance

Hodnocení Finex.cz

- 12. místo -
85 %
Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky firmy v České republice.

100%

Přívětivost platformy
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu.

78%

Poplatky
Hodnoceny jsou průměrné spready, poplatky za otevření/uzavření obchodu, swapy, poplatky za vklad či výběr peněz a další. Vpotaz je brána nejen průměrná, ale i minimální výše poplatku.

70%

Dostupné možnosti
Hodnocení zahrnuje počet dostupných tříd aktiv, celkový počet aktiv, možnost obchodovat české akcie, dostupné obchodní instrumenty a další nadstandardní funkce.

75%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, názory našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

100%

Základní informace o Patria Finance

Možnost obchodovat Fyzické akcie a ETF. Deriváty (warranty, pákové certifikáty), dluhopisy, komodity, investiční certifikáty
Poplatky za obchodování Od 16,90 EUR
Minimální vklad Není stanoven
V češtině? Ano
České akcie Ano
Demo účet Ano
W-8BEN formulář Ano
Frakční akcie Ne

Patria Finance je broker s více jak 30letou historií. Množství spokojených klientů může nasvědčovat tomu, že se jedná o správnou volbu. Jak už to tak ale bývá, každá služba má své výhody a nevýhody.

Jste investor a hledáte brokera sídlícího výhradně v České republice? Pak to budete mít relativně jednoduché – vybíráte totiž jen z několika málo společností. Mezi nimi naleznete i Patrii, která se již v minulém tisíciletí stala pro tuzemské investory standardem.

Jak je to s Patrií doopravdy? Pojďme se na kvality brokera Patria Finance podívat důkladněji v naší obsáhlé recenzi.

Neradi čtete? Pusťte si aktuální VIDEORECENZI platformy Patria Finance!

Obsah recenze Patria Finance

Co je Patria Finance (dříve Patria Direct)?

Patria Finance a Patria Direct byly dříve dvě rozdílné společnosti, které provozovaly různé aktivity. Podnikání těchto společností bylo v roce 2014 sloučeno pod jednotný název Patria Finance, který si firma zachovala dodnes.

Společnost Patria Finance funguje už od roku 1994 a byla první investiční bankou v ČR. Dnes patří do skupiny druhé největší banky, ČSOB.

Dnes je Patria jedním z největších brokerů v České republice, který svým klientům a uživatelům zpřístupňuje obchodování na desítkách burz po celém světě.

Pro obchodníky je Patria Finance primárně prostředníkem umožňujícím nakupovat a prodávat akcie, komoditní ETC, dluhopisy, fondy, ETF, nebo investiční certifikáty či deriváty. Portfolio je skutečně široké a není tak překvapením, že se Patria Finance chlubí nejširší nabídkou ze všech českých obchodníků s cennými papíry. Celkově nám chybí v zásadě jen forex, ale jak se níže dozvíte, ani na měny se úplně nezapomnělo.

Kromě brokerské činnosti se Patria zabývá i zpravodajstvím, tvorbou analýz a dalšími obory, mezi kterými můžeme zmínit například propracovaný systém vzdělávání nových investorů. Samotná Patria ve svém FAQ uvádí, že až 80 % veškerého obsahu na portálu je zdarma. Zbytek je poté odemčený pro členy Patria Plus a Investor Plus.

Patria je přímo vlastněná Československou obchodní bankou. Patří tak zároveň do skupiny KBC Group, která je jednou z nejsilnějších finančních společností v celé Evropě.

Patria Finance je členem pražské burzy cenných papírů a celkovou důvěryhodnost podtrhuje i Česká národní banka, která je dohledovou a licenční autoritou (na základě směrnice MiFID). Pro klienty je dalším benefitem osobní kontakt. Patrii můžete osobně navštívit na pobočce v Praze. Otevření obchodního účtu můžete uskutečnit i na kterékoliv pobočce ČSOB v České a Slovenské republice. A pokud si na fyzický kontakt nepotrpíte, tak samozřejmě můžete vše zvládnout on-line.

Obchodní platforma Patria Finance

Patria je na trhu už pěknou řádku let. Jejich služby a platforma prošly mnoha změnami a z pohledu funkčnosti je všechno špičkové. Tedy alespoň pro dlouhodobé investory, kteří nepotřebují tolik nástrojů.

Musíme zmínit, že oproti jiným tradingovým a investičním platformám velmi zaostává ve vzhledu a v počtu nástrojů. Především pro uživatele technické analýzy bude Patria spíše horší službou. V porovnání s rozvinutými obchodními nástroji jako MetaTrader je Patria tak trochu dinosaurem.

Aktuálně můžete zadávat obchodní příkazy a kontrolovat stav vašich obchodů jak přes webové prostředí, tak i v nové mobilní aplikaci. Pojďme se nejdříve podívat na webové rozhraní.

Desktopové prostředí WebTrader

Úplným základem Patrie je WebTrader – desktopové obchodní prostředí přístupné z webových stránek brokera.

Úvodní strana vás nijak neuchvátí. Skládá se jen z několika prvků a rozhodně by toho zvládla zobrazit více. Je vidět, že na moderní displeje s FullHD, 3K či dokonce 4K ještě není úplně připravena (viz obrázek níže), ostatně stejně na tom byl i e-broker FIO.

Můžete si zde zkontrolovat stav vašeho obchodního účtu s rozdělením do jednotlivých tříd aktiv, peněžní prostředky a výši úvěru. Na pravé straně najdete tabulku s největšími cenovými vzestupy a poklesy. Ve spodní části se nachází zpravodajství skládající se z aktualit (krátké zprávy, které nejdou nijak rozkliknout) a záložku “Korporátní akce“, kde najdete odkazy na dokumenty z valných hromad společností z celého světa.

Zdroj: Patria.cz
Úvodní obrazovka Patria Finance platformy (webtrader)
Úvodní obrazovka Patria Finance platformy (webtrader)

Všechno funguje, jak má, ale celkově prostředí prostě nevypadá úplně dobře. Pro někoho to bude jistě zásadní, nicméně obecně jsou důležitější věci jako rychlost vypořádání obchodů apod. S horším vzhledem už se dá nějak žít a na funkci brokera to nemá podstatný vliv.

Sekce Portfolio vás asi nijak nepřekvapí. Vidíte zde držené cenné papíry, zůstatky v daných měnách a podobně. Můžete se podívat i na vklady, výběry, dividendy či si stáhnout podklady pro daňové přiznání. Vše je přehledně na jednom místě.

Zdroj: Patria.cz
Sekce portfolia

V záložce Obchodování se uživatel dostane k tomu hlavnímu – nákupy a prodeje jednotlivých aktiv. Prostředí je čisté a vcelku přehledné. Vyhledávací pole je hned na očích a odezva po kliknutí na některou ze záložek je takřka okamžitá. V levé části vidíte oblíbené tituly, Akcie ČR, Akcie svět, ETF fondy, ETC komodity a další dělení.

Zdroj: Patria.cz
Záložka obchodování v Patria
Záložka obchodování v Patria

Chválíme, že i nováček se zde v zásadě okamžitě zorientuje. Vyhledávání a rozdělení (Top EU, Top US, Automobilky, Banky) máte i uprostřed strany. Samotné tituly jsou zobrazeny v podobě seznamu a v levé části (vedle názvu titulu) je lze okamžitě nakoupit (N) nebo prodat (P).

V pravé části (viz obrázek níže) máte další data o vybraném titulu. I zde můžete rychle nakoupit, prodat, nastavit upozornění, zobrazit graf (změnit časový rámec a zvětšit jej na celou obrazovku). Níže v pravé části nechybí ani podrobnější informace o titulu a najdete tam také historii posledních zpráv.

Když se uživatel rozhodne pro nákup některého z instrumentů, na obrazovce se mu otevře vyskakovací okno. V něm nastavujete parametry celého příkazu – typ pokynu, požadované množství a další věci.

Zdroj: Patria.cz
Pole po rozkliknutí možnosti "Nákup"
Pole po rozkliknutí možnosti “Nákup”

Záložka obchodování je nejdůležitější ze všech. Orientace je na této záložce snadná, ale k modernímu prostředí to má daleko. Pokud znáte MetaTrader či jiné zahraniční obchodní platformy, tak vidíte, že moderní design a celkově zobrazení není u Patrie ideální. Lze si ale najít svoje nastavení, zobrazit si vámi sledované tituly na celou obrazovku a vše si přizpůsobit.

Z pohledu uživatelské přívětivosti a vzhledu se zdá, že Patria usnula na vavřínech své vedoucí pozice na trhu. Nemůžeme ale říct nic špatného o funkčnosti, protože ta je prvotřídní.

Mobilní aplikace Patria Finance

Nikdo by to do Patrie neřekl, ale oni prostě mobilní aplikace umí. Nová platforma Patria se do Google Play a App Store dostala v roce 2022. Jedná se o žhavou novinku, která se nedrží zpátky doslova v ničem. Nabízí jedno z nejlépe postavených uživatelských prostředí v kategorii brokerů a může s přehledem konkurovat celosvětovým velikánům.

Aplikace nabízí naprosto plnohodnotné prostředí určené pro nakupování a prodávání jednotlivých instrumentů.

Z pohledu zabezpečení se uživatel přihlašuje pomocí uživatelského jména a hesla, nicméně pro rychlejší přístup je použit PIN kód či Face ID.

Mobilní aplikace se sice může zdát jako vedlejší nástroj, nicméně má všechny potřebné nástroje pro obchodování jednotlivých instrumentů. Pro spoustu lidí se tak může stát hlavním způsobem, jak finanční instrumenty nakupovat a prodávat.

Pojďme se ještě souhrnně podívat na to, co vše aplikace nabízí.

Mobilní aplikace Patria Finance nabízí:

 • Rychlé a intuitivní zadání obchodního pokynu
 • Provádění měnových konverzí
 • Zobrazení detailu a grafu cenného papíru
 • Zobrazení vlastního portfolia a historie pokynů
 • Sledování oblíbených titulů
 • Prohlížení zpráv k vybranému titulu i přehled aktuálních investičních příležitostí
 • Přihlašování do aplikace otiskem prstu
 • Demo účet
 • Moderní a intuitivní vzhled
 • Pravidelné zpravodajství

Takže ideální scénář? Cestou do práce se podíváte, jak jste na tom a co dělají otevřené obchody, případně si přečtete aktuální zpravodajství ze světa financí. Pokud neplánujete obchodovat a jste spíše dlouhodobý investor, můžete takto kontrolovat pozice, a to zcela bez PC.

Ať už se rozhodnete pro mobilní nebo webové prostředí, tak vás určitě potěší čeština. To je společně s českým zázemím hlavní důvod, proč Patrii jako brokera zvažovat.

Jaké produkty lze u Patrie obchodovat

Patria má širokou nabídku instrumentů, které můžete obchodovat. Najdete zde všechny základní instrumenty jako akcie a dluhopisy, ale stejně tak i pokročilejší nástroje, kterými jsou například deriváty a investiční certifikáty.

 • Akcie – Pro akciové investory nabízí Patria přes 30 burz z více než 20 zemí po celém světě. Ve většině případů se akcie dají obchodovat od jednoho kusu, nicméně v některých případech je minimální množství jiné.
 • Fondy a ETF – Jestliže chcete zhodnocovat peníze skrze nástroje kolektivního investování, nabídne vám Patria normální podílové fondy a burzovně obchodovatelné fondy ETF. Z podílových fondů najdete značky Allianz, Fidelity či JP Morgan. S pomocí ETF fondů se zase dostanete k investicím, které sledují např. světové indexy jako Dow Jones.
 • Komodity – Skrze ETC instrumenty mohou zákazníci Patrie investovat do komodit. Jde v zásadě o deriváty, které jsou veřejně obchodovatelné a sledují pohyby podkladového aktiva. Pomocí ETC dostanete přístup k cenným kovům, plodinám a např. průmyslovým surovinám.
 • Investiční certifikáty – Přes 400 000 investičních certifikátů je připravených v platformě Patria. Jde o strukturované produkty, které dávají emitentovi možnost disponovat s prostředky investora. Jejich cena vždy sleduje podkladové aktivum – akcie, indexy či forex.
 • Deriváty – Ze skupiny čistých derivátů můžete v Patrii obchodovat Pákové certifikáty a Warranty. Pákové certifikáty umožňují obchodníkovi investovat do podkladového aktiva s pákovým efektem. Warranty jsou na druhou stranu podobné opcím, až na fakt, že je lze pouze nakupovat (nelze je vypisovat).
 • Dluhopisy – Typický investiční nástroj, který je jedním z nejrozšířenějších a nejpoužívanějších po celém světě. Dluhopisů existuje ohromné množství a dělí se na několik kategorií. S Patrií lze nakupovat domácí i zahraniční státní dluhopisy, a dokonce i ty korporátní.

Co v nabídce chybí? Forex. Forex neboli měnové páry jsou velmi oblíbené, a i Patria online obchodování měn nabízela – Patria Forex. K 30. 6. 2017 ovšem služba Patria Forex skončila a zaměřuje se pouze na obchodování cenných papírů – akcie, warranty, fondy, dluhopisy, komodity a ETF akciové indexy. Patria Finance ovšem umožňuje libovolně za pohyblivý kurz měnu konvertovat. Žádná finanční páka, pouze směna. Teoreticky tak můžete udělat i spekulaci na měnový pohyb, ale k tomu bychom vám více doporučili forex brokera – třeba XTB.

Určitou okliku mohou nabízet investiční certifikáty. Stále se to ale nedá považovat za forexové obchodování.

Jaké fiat měny Patria přijímá

Patria je český broker, ale to neznamená, že operuje jen s korunami. Na svůj zákaznický účet můžete odeslat řadu fiat měn:

 • Česká koruna (CZK)
 • Euro (EUR)
 • Americký dolar (USD)
 • Švýcarský frank (CHF)
 • Britská libra (GBP)
 • Polský zlotý (PLN)
 • Maďarský forint (HUF)
 • Dánská koruna (DKK)
 • Švédská koruna (SEK)
 • Norská koruna (NOK)
 • Kanadský dolar (CAD)

Každá z měn má své vlastní bankovní spojení. Když budete na svůj účet vkládat prostředky, musíte si dát pozor na cílový účet a nezapomeňte na variabilní symbol ve formě čísla evidenčního účtu zákazníka nebo rodného čísla.

Doplňkové služby u Patrie

Patria se snaží zákazníky nalákat i jinou sadou výhod. Kromě základních funkcí má společnost ve svém repertoáru mnoho vedlejších služeb, které může ocenit velká část zákazníků. Pojďme si je představit.

Analytické služby a zpravodajství

Analýzy trhu a jednotlivých společností jsou pro každého investora naprosto zásadní. Stejně tak objektivní a ideálně okamžité informace o novinkách ze světa i businessu. Bez těchto věcí se investor nemůže rozhodovat a spíše se jeho obchody podobají hazardu.

Patria klade na tyto služby opravdu velký důraz a nabízí je každému jednotlivému zákazníkovi. V analytickém servisu můžete získat tyto informace:

 • Pražská burza – měsíční přehled Akciový kompas a analýzy jednotlivých společností
 • Zahraniční trhy – komentáře k výsledkům vybraných společností, ad hoc analýzy na aktuální téma
 • Strategie a doporučení – krátkodobé investiční tipy Radar ve světě akcií a dlouhodobé Investiční strategie, analytická podpora modelových portfolií
 • Makroekonomické analýzy – analýzy k makroekonomickým ukazatelům a k vývoji měn a komodit

Pod záložkou “Zpravodajství” se skrývá několik služeb soustředících se na sdělování novinek a žhavých zpráv z trhů. V případě, že si zákazník předplatí služby Investor Plus či Patria plus, získá přístup např. k placeným komentářům a novinkám na serveru Patria, informace do emailu a upozornění pomocí SMS zpráv na pohyby akcií, hodnotu portfolia apod.

Vzdělávání

Patria má celou část nazvanou “Škola investora“. Pro začínající investory je to zlatý důl. Celá tato sekce zajišťuje vzdělávání pro začátečníky, ale jistě si zde přijdou na své i zkušení investoři.

Zdroj: Patria.cz
Jednotlivé lekce ve Škole investora
Jednotlivé lekce ve Škole investora

Na začátku jsou základy, které se nazývají Akademie Investování. Pokud jste nikdy nic neobchodovali a teprve se chystáte na trhy vstoupit, doporučujeme vám celou Akademii nejprve projít a nasát maximální množství znalostí.

Ne nadarmo se říká, že největším nepřítelem výnosů je samotný investor. Emoce jsou hlavním motorem ztrát a nejlépe se s nimi bojuje vědomostmi. Zkušenosti možná hrají ještě podstatnější roli, nicméně není nutné ztrácet peníze jen kvůli tomu, že něco nevíte.

Později pak přicházejí rady a zkušenosti od velkých osobností z investičního světa, díky kterým získáte další dílky do obsáhlé skládačky.

Na každou vzdělávací akci se můžete přihlásit na těchto stránkách. Je zde vypsaný termín, místo konání, cena a stav. Když na stránce sjedete o něco níže, naleznete i seznam již proběhlých akcí, u kterých se můžete podívat dokonce i na záznamy.

Demo účet

Potenciální zákazník si může kdykoliv založit demo účet. V něm si zvládne vyzkoušet veškeré funkce platformy, tedy včetně zadávání a odesílání příkazů atd.

Jestliže nevíte, zda si chcete u Patrie zakládat opravdový účet, pak je demo účet skvělá volba.

Pravidelné investice

Patria svým zákazníkům umožňuje pravidelně investovat do některých instrumentů kapitálového trhu. Tato funkce je skvělá, neboť průměrování trhu je vyzkoušenou strategií, jak dlouhodobě a úspěšně zhodnocovat peníze na akciovém trhu.

Jestliže se cena kupovaného aktive dostane nad výši vaší pravidelné investice, Patria celý obnos zainvestuje pouze do části (frakce) daného aktiva.

Investovat můžete už od 500 Kč měsíčně do široké škály ETF fondů. Kromě toho nebudete muset řešit měnovou konverzi, protože o tu se postará přímo Patria.

To vše je v platformě Patria Finance možné s pouhým 0,8% poplatkem.

Podnikové finance Patria Corporate Finance

Jestliže potřebujete zařídit prodej či nákup nějaké firmy jako celku, může pro vás být Patria Corporate Finance tím správným partnerem. Tato odnož Patrie zprostředkovala již 470 transakcí a celkově zrealizovala obchody v hodnotě přes 246 miliard korun.

Patria Corporate Finance provozuje tři skupiny aktivit – zprostředkování prodeje, nákupu a valuaci jednotlivých společností.

Poznámka

Pokud by vás tato možnost zajímala, můžete podívat na oficiální web oddělení.

Úročení vložených prostředků

Vaše prostředky u Patrie vydělávají i v případě, že s nimi nijak neobchodujete a pouze je necháváte na účtech. Všechny peníze na evidenčních účtech jsou úročeny sazbou 0,01 % za rok, přičemž výnosy jsou vyplácené každý měsíc.

Samozřejmě se nejedná o žádnou závratnou sumu, spíše o malý bonus.

Poradenské služby

Patria Finance má vlastní tým makléřů. Ti pro vás neustále zpracovávají data trhu a jsou vám k dispozici. Mohou vám poskytnout konzultace, doporučení a názory na aktuální dění na trhu.

Pro začátečníky to je cesta k informacím, stejně tak je to možnost pro lidi s nedostatkem času, ale s volným kapitálem pro zhodnocení. Rozhodně se jedná o zajímavou službu a stojí za vyzkoušení. Bohužel, pokud se budete chtít výše zmíněnou technickou a fundamentální analýzu a jiné strategie pořádně naučit ovládat, budete se o to muset zajímat především sami.

Zabezpečení účtu

Dobré způsoby zabezpečení účtu mohou předejít řadě problémů. U Patrie najdete několik prvků na všech jejich platformách.

Webová aplikace WebTrader požaduje při každém přihlášení uživatelské jméno, heslo a následně potvrzení autorizačním kódem, který přijde na telefonní číslo uživatele. Zákazník může využít také Bezpečnostní klíč.

U mobilních aplikací je při prvním přihlášení vyžadováno jméno a heslo. Zákazník si následně nastaví PIN kód příp. Face ID.

Pojištění klientských prostředků

Obecně panuje u zákazníků velký nešvar – největší důraz kladou na poplatky. Je to logické, protože každý chce hlavně ušetřit a peníze investovat. Z širšího pohledu se ale může tato strategie opravdu šeredně vymstít. Jakmile se služba nebo broker dostane do problémů, může zákazník přijít o spoustu peněz. Pokud to má být opačně, je potřeba, aby měla společnost majetkové účty dostatečné pojištěné a dobře nastavené zásady fungování.

Patria má naprosto základní nabídku pojištění, která je oproti jiným společnostem vcelku chudá. Pro většinu zákazníků by ale měla stačit.

Oddělení prostředků brokera a klienta

Naprostým základem, který je dnes už v rozvinutých ekonomikách standardem finančních služeb, je oddělení majetku zákazníka od prostředků brokera. Tato praktika následně brání před několika problémy.

V první řadě si může být zákazník jistý, že broker nevyužívá zákaznické prostředky ke svému vlastnímu podnikání. Vložením prostředků nevzniká žádný dluh brokera k zákazníkovi. Zákazník může díky tomu kdykoliv prostředky vybrat a nemusí se bát, že by mu snad něco chybělo.

V druhém případě jde pak o ochranu zákazníka v situaci, kdy se společnost hroutí. Zákazník má v takovém případě znovu jistotu, že broker nevyužije uložené peníze pro svou vlastní potřebu (např. na splátku dluhů).

Patria má procesy nastavené správně a každý majetkový účet je oddělený od prostředků brokera. Nemusíte se tedy bát, že by snad Patria využívala vaše peníze pro svou vlastní potřebu.

Garanční fond

Garanční fond slouží jako ochrana zákazníků pro případ, že by se dostal samotný broker do problému a nebyl by z nějaké důvodu schopný dostát svým závazkům. Brokerské společnosti toto pojištění financují, neboť jejich příspěvky jsou jedním ze zdrojů peněz fondu.

Jestliže se broker dostane do problémů a není schopný vyplatit svěřené prostředky, nastupuje do hry fond. Každý zákazník má nárok na vyplacení 90 % prostředků, avšak pouze do výše 20 000 euro.

Patria je členem garančního fondu a stejně jako ostatní do něj i přispívá.

Postižený zákazník má 5 let na uplatnění svého práva na vyplacení prostředků. Po podání žádosti může celý proces trvat 3 měsíce, v průběhu kterých se žádost a nárok přezkoumá. Pokud se shledá, že zákazník o prostředky opravdu přišel, je mu vyplacena náhrada podle zmíněných pravidel.

Pojištění evidenčních účtů

Patria jako taková není bankou a peníze zákazníků jsou uložené na majetkových účtech u jiných institucí. Tyto účty jsou chráněny pojištěním vkladů, které vyplývá ze zákona. Pojištěno je 100 % vkladů do maximální výše 100 000 euro.

Patria se v dokumentech zříká jakékoliv odpovědnosti. Všechny problémy se ztraceným majetkem jdou v tomto ohledu za zákazníkem.

Pákové obchodování

Patria je broker vhodný spíše pro dlouhodobé investice. I navzdory tomu nabízí nějaké možnosti páky a úvěrů pro investory, kteří o tyto nástroje stojí.

Na svých stránkách Patria uvádí dva případy, kdy investorovi půjčí prostředky.

Ten první je situace, kdy investorovi chybí prostředky pro krátkodobé investice. Zákazník může použít své dlouhodobé investice k zajištění úvěru a využít tak krátkodobou příležitost.

Druhá situace je typické obchodování na páku. Když si chce investor zvýšit svůj zisk, může zainvestovat i půjčené prostředky a zvýšit tak efekt volatility. Ten funguje v růstech, ale také při propadech. Patria požaduje zajištění alespoň 40 %. Pro získání úvěru 100 000 Kč vám tedy bude stačit 40 000 Kč.

Poplatky a srážkové daně u společnosti Patria

Poplatky jsou vždy až na prvním místě. I když se to nedá považovat za nejlepší praktiku, je nám jasné, že se podle nich většina lidí řídí. Ukážeme si teď několik příkladů poplatků u instrumentů a nástrojů, které Patria nabízí.

Vklady a výběry

Vklad a výběr korun v hotovosti je u Patrie zdarma na jakýkoliv účet ČSOB. Stejně tak to funguje s eury v rámci SEPA prostoru. Jakmile by platba směřovala na účet nebo z účtu cizí banky, bude akce zpoplatněna 1 eurem. Jestliže budete potřebovat odeslat koruny a eura mimo ČR, může poplatek dosáhnout až na 280 korun.

U jiných měn jsou vklady z účtu ČSOB zdarma, ale z jiných bank je nastavený poplatek ekvivalentní 180 korunám. Výběr ostatních měn na účet ČSOB stojí 50 korun a mimo ČSOB 280 korun.

Obchodování

Každý z instrumentů má jinou poplatkovou strukturu. Z toho důvodu si je rozdělíme na ty nejoblíbenější.

 • Akcie

Patria je skvělý broker pro akcie českých firem. Za každý realizovaný obchod do 99 000 Kč zaplatí zákazník 0,45 % z celkového objemu (minimálně 80 Kč). Tato cena platí při podání příkazu přes webové prostředí.

Zdroj: Patria.cz
Poplatky za obchodování českých akciových titulů
Poplatky za obchodování českých akciových titulů

U ostatních akcií je to podstatně horší. Za americké tituly zaplatí zákazník minimálně 14,90 dolarů za obchod. To je několikrát více, než kolik si berou jiné společnosti. Stejně tak vysoká je cena v rámci eur a velkých evropských burz, neboť za každý obchod je nutné odevzdat poplatek minimálně 16,90 euro.

U menších trhů jako například Austrálie, Rusko či Japonsko není možné podat příkaz skrze webové prostředí a poplatky tak šplhají na desítky dolarů či eur.

 • Dluhopisy

Obchodování dluhopisů je na Patrii také nákladná záležitost. Za každý obchod je poplatek 0,30 %, minimálně však zákazník zaplatí 1 000 Kč při podání příkazu přes internet.

 • ETF fondy

Jednorázově obchodované burzovně obchodované fondy (ETF) mají poplatky stejné jako akcie, u pravidelných investic je poplatek nastaven na 0,8 %.

Ostatní poplatky si můžete prohlédnout v oficiálním ceníku Patrie.

Dividendy

V České republice je srážková daň na dividendy 15 %. Tato sazba bohužel neplatí všude a je třeba počítat s tím, že akcie a dividendy s jiným domicilem mohou mít sazbu úplně jinou. Maximální daňové zatížení u akcií obchodovaných skrze Patrii je 35 %. Jestliže zákazník neposkytne svojí daňovou dokumentaci, bude mu účtována právě tato sazba.

Zdroj: Patria.cz
Srážkové daně na dividendu u jednotlivých států
Srážkové daně na dividendu u jednotlivých států

Je třeba si uvědomit, že dividenda se platí u zdroje. Dividenda se tedy odvádí v domicilu akcie. Následně ale musí investor zaplatit daň z dividendy i u nás. Naštěstí má Česká republika s mnoha státy smlouvu o zamezení dvojího zdanění.

Po vyplnění a podepsání určitého formuláře (např. pro americké akcie je to formulář W-8BEN) může být tento problém vyřešený (problematika je samozřejmě trochu složitější). Každý stát má sazbu jinou, a proto musíte řešit vše individuálně.

Technická a fundamentální analýza v platformě

Pojďme se ještě maličko podrobněji podívat na platformu tohoto brokera, a to konkrétně na jednu ze základních obchodních strategií, které můžete na trhu využívat – Technickou analýzu.

Jakmile si v obchodní platformě (webová verze) zobrazíte graf na celou plochu, tak máte možnost provádět technickou analýzu. Technická analýza je naprosto základní a nabídne tyto indikátory v mnoha variantách (výpočtu, libovolné periodě a barvě).

 • Klouzavý průměr (AMA, EMA, SMA, MMA)
 • Bollingerova pásma
 • Keltnerův kanál
 • Obálka z klouzavého průměru
 • Cenové kanály
 • CCI
 • Stochastic
 • Aroon
 • MFI
 • Chalkin

Zastoupeny jsou jak trendové kanály, tak oscilátory, i obvyklé variace klouzavých průměrů. Je pravda, že existují i další nástroje, technické ukazatele, a webové prostředí vám je nedovolí nijak přidat, ale upřímně – potřebujete je? Patria nabízí slušný standard, navíc vše včetně českého popisku a vysvětlení.

Zdroj: Patria.cz
Technická analýza v Patria Finance
Technická analýza v Patria Finance

Vybraný instrument můžete i porovnat s jiným a ověřit si tak například korelaci. Celkově zde není nepřeberné množství nástrojů, ale vše potřebné zde vidíme.

Určitě se ale najde někdo, kdo obchoduje například RSI či další indikátory. Ty zde bohužel nenajdete, což pro někoho může být nedostatek.

Fundamentální analýza u Patrie

Fundamentální analýza je další ze základních obchodních strategií, kterou je potřeba znát a ovládat.

U Patrie před obchodováním naleznete základní fundamentální informace u daného titulu. U akcií ČEZu například vidíte čistý zisk na akcii, očekávaný čistý zisk na akcii, dividendu, dividendový výnos i výplatní poměr. Nechybí zde ani pole s posledními zprávami.

Obecně je Patria určena spíše pro středně a dlouhodobé investory a v tomto měřítku má fundamentální analýzy velký prostor. Patria Finance vám dává vše, co pro fundamentální analýzu potřebujete. Pokud jste navíc začátečníci, tak potěší i zdarma vzdělávání přímo od Patria. Pro klienty jsou obvykle zdarma i webináře, kde se dozvíte o aktuální situaci a fundamentech.

Indigo

Indigo je fintechová investiční platforma, která vznikla pod společností Patria Finance. Cílem Indiga je přinést zákazníkům jednoduchý způsob, jak investovat své peníze automaticky a bez práce. Ve svém fungování se velice podobá projektu Portu.

Na tuto investiční platformu se můžete dostat i přes klientský účet Patria.

Poznámka

TIP: O Indigu máme náš vlastní článek, který si můžete přečíst po kliknutí na tento odkaz.

Jak si založit obchodní účet

Otevření obchodního účtu je snadné a máte hned několik možností. Záleží, co preferujete.

Zdroj: patria.cz
Možnosti otevření účtu na patria.cz
Možnosti otevření účtu na patria.cz

Nejjednodušší a nejpohodlnější je založit si účet Patria on-line z pohodlí domova. Zabere vám to asi 15 minut.

Registrace zákazníka má naprosto standardní průběh. Nejprve vyplníte potřebné formuláře, do kterých budete zadávat osobní informace o vaší osobě. Dalším krokem je splnění podmínek legislativy KYC. Služba bude po zákazníkovi požadovat, aby na web nahrál ofocené průkazy totožnosti. To může být občanský průkaz, pas nebo řidičský průkaz.

U Patria se můžete nahrávání dokumentů vyhnout, pokud začnete registraci účtu bankovní identitou (je vidět na screenshotu výše), tam Patria všechny informace (včetně vašeho občanského průkazu a jeho čísla) získá z banky. Celý proces je díky bankovní identitě ještě rychlejší.

Posledním krokem je odeslání platby z bankovního účtu, který jste zadali při registraci. Stačí odeslat jen jednu korunu. Platba slouží jako verifikace majitele účtu. S tímto bankovním účtem budete poté pracovat při běžném používání Patrie.

Jakmile Patria doklady a platbu potvrdí, dostanete email a otevře se vám možnost přihlášení do klientského účtu. Při prvním přihlášení bude potřeba vyplnit investiční dotazník, podle kterého vám Patria vytvoří nabídku a odemkne jednotlivé instrumenty.

Obdobně to funguje i na kamenné pobočce Patria v Praze 5 – Výmolova 353/3, případně na kterékoliv pobočce ČSOB v ČR nebo SK – Tam ale musíte sami fyzicky být.

Pokud ještě váháte nebo čekáte, tak si zatím založte a vyzkoušejte demo účet zdarma. Je to skvělý způsob, jak vyzkoušet všechny funkce platformy. Celý systém si osaháte a můžete se poté mnohem lépe rozhodnout.

Poznámka

Dle našich zkušeností není dobré setrvávat na demo účtu příliš dlouho. Jen se naučte s platformou a hurá na reálný účet. Proč? Demo účet je skvělý způsob, jak platformu vyzkoušet, ale chybí mu jedna zásadní věc. I kdybyste si skrze demo účet zkusili všechno, nikdy nezískáte reálnou zkušenost. Žádný člověk si nemůže být jistý tím, jak bude reagovat při propadech a růstech. To zjistíte jedině tak, že zainvestujete reálné peníze a začnete se otrkávat.

Stačí si koupit jen jednu akcii a sledovat, jak na jednotlivé situace reagujete. Týden reálného investování vám dá mnohem víc než měsíce na demo účtu. Tak neváhejte a skočte do toho.

Abyste mohli peníze investovat, musíte samozřejmě vědět, jak akcie či jiné instrumenty koupit. Pojďme na to.

Jak na nákup a prodej

Nákup a prodej instrumentů je primární činností brokerských služeb. Podíváme se teď na to, jak obchodovat na jednotlivých platformách.

Desktopové prostředí WebTrader

Přihlaste se do webového prostředí Patria. Na úvodní obrazovce se přesuňte do záložky obchodování, kterou najdete na horní modré liště.

Zdroj: Patria.cz
Záložka obchodování v Patria
Záložka obchodování v Patria

Zde si musíte zvolit instrument, který chcete nakoupit či prodat. Položku můžete najít ve vyhledávacím poli podle názvu, ISINu či WKN. Instrument lze najít také postupným proklikáním jednotlivých tříd aktiv, jejichž skupiny máte na levé straně.

Vidíte instrument, který chcete obchodovat? Skvělé!

Jakmile na položku kliknete, otevře se vám okno s grafem, jaké můžete vidět na pravé straně obrázku. Jsou zde oranžová políčka “Prodat” a “Nakoupit“, přes které se dostanete do okna s nastavením příkazu. To můžete otevřít také kliknutím na malou ikonku velkého N a P, které se nacházejí vedle názvu instrumentu.

Zdroj: Patria.cz
Pole po rozkliknutí možnosti "Nákup"
Pole po rozkliknutí možnosti “Nákup”

Příkaz si upravte přesně podle vašich preferencí a odešlete ho. Jakmile se příkaz vyplní, aktiva se ukáží ve vašem portfoliu (pří prodeji naopak zmizí).

Prodeje fungují úplně stejně.

Mobilní aplikace Patria Finance

Spousta investorů považuje mobilní aplikace za standard a používá je dnes jako hlavní přístupový bod ke svému investičnímu účtu. Je hloupost myslet si, že za to aplikace nestojí. Jsou opravdu výkonné a pro dlouhodobé investory je to skvělá cesta, jak spravovat investice na dálku.

Mobilní aplikace Patria Finance splňuje vše, co byste od ní mohli potřebovat. Na úvodní stránce rozklepněte políčko lupy. Otevře se vám vyhledávací pole, kam zadáte název nebo ISIN instrumentu. Patria vás přesune na profil aktiva, kde vidíte jeho veškeré detaily. Ve spodní části máte také políčko “Prodej” a “Nákup“. Poté klikněte na “Nákup“.

Na obrazovce uvidíte jméno instrumentu, jeho cenu a nastavení celého obchodního pokynu. Můžete zde upravit jeho náležitosti a pak ho odeslat. Po jeho vyplnění se instrument zapíše do vašeho portfolia.

Nákupy i prodeje v aplikacích probíhají úplně stejně. V případě prodeje stačí kroky opakovat s tím rozdílem, že zvolíte pole “Prodej“. Abyste mohli prodávat, musíte instrument samozřejmě vlastnit.

Výhody a nevýhody investování skrze Patrii

Informací o brokerovi je opravdu hodně a je nám jasné, že je těžké se v té hromadě údajů zorientovat. Vytvořili jsme pro vás tento seznam výhod a nevýhod, který by vám v tom mohl pomoct.

 • Patria je společnost z České republiky – Jakékoliv vyjednávání a komunikace je vždy jednodušší s tuzemskou společnosti, která navíc spadá pod druhý největší bankovní instituci v ČR (ČSOB)
 • Česká podpora při potenciálních problémech – Na mobilních linkách a emailech se dostanete k česky mluvící podpoře
 • Možnost nakupovat české akciové společnosti – Patria je skvělá pro nákup českých firem
 • Nízké poplatky za nákup českých společností – Patria má u českých akcií poplatek už od 80 Kč za obchod
 • Skvělá mobilní aplikace – Aplikace pro telefon je opravdu dobře udělaná, přehledná a moderní
 • Vzdělávací programy, zpravodajství a analytické služby – Pro nováčky je vzdělávání jedna z nejdůležitějších věcí a Patria nabízí několik nástrojů, které vám pomohou
 • Možnost pravidelného investování do ETF – V platformě je možné nastavit si pravidelné investování do ETF. Přestože je investor z principu omezen přesnou investovanou částkou, Patria pro něho umí nakoupit i frakce fondů a investovat je tedy možné již od 500 Kč / 50 EUR (USD) – s poplatkem pouze 0,8%
 • Vysoké poplatky za nákup zahraničních společností – Patria je opravdu drahý broker pro všechny, kteří chtějí nakupovat zahraniční firmy, protože základní poplatky se pohybují kolem 15 eur
 • Webové prostředí je zastaralé – Oproti mobilní aplikaci je webové prostředí Patrie opravdu strašné z pohledu vzhledu, nicméně funguje, jak má, což je v případě investování rozhodně prioritou
 • Na Patrii není možné obchodovat forex – Patria v minulosti forex nabízela, ale v roce 2017 ho z nabídky vyřadila

Zkušenosti s Patria Finance

O brokerovi jsme si toho v této recenzi řekli dost, pojďme si nyní všechny informace pěkně shrnout. 

Patria Finance je na českém trhu již skutečně dlouho a není tomu náhodou. Seriózní online broker v podobě Patrie nabídne českému klientovi přesně to, co potřebuje. Vše je v češtině, je možné využít osobního přístupu při založení účtu na pobočce v Praze či na pobočkách ČSOB. Obávat se nemusíte ani o vložené peníze – zárukou je licence od ČNB.

Patria Finance se zároveň nežene tam, kde by neuspěla. S forex trhem sice nějaký ten čas Patria koketovala, ale upřímně, na trhu jsou lepší forex brokeři. Naopak Burza cenných papírů Praha, ostatní burzy či dluhopisy, warranty a fondy, to jsou místa, kde je Patria silná.

Pokud hledáte důvěryhodného brokera právě na výše zmíněné instrumenty, Patria se přímo nabízí. Navíc potěší slušné zázemí v podobě makléřů a on-line zpravodajství zdarma. Nezávislí obchodníci ocení online obchodní platformu a webové prostředí. V tomto bodě by bylo možné webové prostředí značně zlepšit, v porovnání s MetaTraderem zaspala Patria dobu. Je nutné si uvědomit, že Patria hledá spíše dlouhodobé investory a pro ty je platforma dostačující. Navíc potěší moderní mobilní aplikace pro iOS i Android.

Patria si zaslouží s klidným svědomím doporučení. O vaše peníze se u brokera nemusíte obávat (myšleno po stránce bezpečnosti, podvodů a podobně). Na český trh je to skutečně velmi solidní. Jedinou nevýhodou jsou poplatky za obchodování zahraničních společností a dluhopisů, kterou jsou v porovnání s jinými brokery opravdu velké.

Na úplný závěr bychom rádi odpověděli na velice častou otázku – Je lepší Patria Finance nebo Fio e-Broker? Oba brokeři jsou důvěryhodní a patří mezi stálice českého trhu. Vybrali bychom si tak podle nabídky instrumentů a poplatků. Více si o Fio e-Broker můžete přečíst v naší recenzi.

FAQs – Na co se nejčastěji ptáte

Co je Patria Finance?

Patria Finance je český broker s více než 30letou historií, nabízející širokou škálu investičních produktů jako akcie, ETF, dluhopisy a deriváty.

Jaké jsou poplatky za obchodování u Patria Finance?

Poplatky se liší podle instrumentu, např. za české akcie je poplatek 0,45 % (min. 80 Kč), za americké akcie min. 14,90 USD, a za dluhopisy min. 1 000 Kč.

Je možné u Patria Finance obchodovat forex?

Ne, Patria Finance ukončila své forexové obchodování v roce 2017 a zaměřuje se pouze na obchodování cenných papírů.

Nabízí Patria Finance demo účet?

Ano, Patria Finance nabízí demo účet, kde si mohou potenciální zákazníci vyzkoušet veškeré funkce platformy.

Jaké jsou možnosti vzdělávání u Patria Finance?

Patria nabízí Akademii Investování, vzdělávací programy, webináře, analytické služby a pravidelné zpravodajství.

Více informací o Patria Finance

Jméno firmyPatria Finance
Základní informace o brokerovi
V češtině?
Vznik brokera1994
ProvozovatelPatria Finance, a.s., člen skupiny ČSOB
Počet klientů30 000+
Webová stránkahttps://finance.patria.cz/
Sídlo brokeraVýmolova 353/3, 150 27 Praha 5"
Počet aktiv 100 000+
Typ brokeraSTP
Důležité informace pro investora
Možnost obchodovatFyzické akcie a ETF. Deriváty (warranty, pákové certifikáty), dluhopisy, komodity, investiční certifikáty
Dohled ČNB
Demo účet
Měna účtuCZK, EUR, USD
Minimální vkladNení stanoven
Minimální obchod1 akcie / kontrakt
W-8BEN formulář
Výše zdanění US dividend15 %
Výše zdanění CZ dividend15 %
Pojištění vkladů
Obchodní platforma Patria WebTrader a MobileTrader
Typy účtůNabízí pouze jeden typ účtu
Informace k obchodování
Poplatky za fyzické akcie a ETFOd 80 CZK za české / 14,90 USD za US akcie
Poplatky za obchodování Od 16,90 EUR
PákaAž 1:5
Spread Od 0,1 pipu
Swap Od 0,1 pipu
Nabídka brokera
České akcie
Fyzické akcie
ETF
Kryptoměny
Forex
Komodity
CFD
Futures
Opce
Podílové fondy
Warranty
Dluhopisy
Funkce a nástroje
Podpora MT4
Frakční akcie
Copy trading
Investiční portfolia
Úročení neinvestovaných prostředků
Poplatky brokera
Otevření a vedení účtu Zdarma
Poplatek za vklad bankovním převodemZdarma
Poplatek za vklad kartouNelze vkládat kartou
Poplatek za výběr bankovním převodemZdarma
Poplatek za výběr kartouNelze vybírat kartou
Poplatek za konverzi měn1,5 %
Další poplatkyPoplatek za čerpání CZK úvěru (při maržovém obchodování) - 11 % p.a.
Vklad a výběr peněz
Metody vkladuBankovní převod
Metody výběruBankovní převod
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyTelefon, Email
Email[email protected]
Telefon+420 221 424 240
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Ohodnoťte společnost Patria Finance
8
3

Autor

Můj zájem o finance začal v roce 2017. První ránu jsem dostal od kryptoměn. Jejich růst mi kouzlil úsměv na tváři, avšak propad v roce 2018 byl studenou sprchou. Jako další cestu jsem zvolil akcie, u kterých jsem zůstal dva roky. V roce 2020 se dostavil další kryptoměnový bull-run a společně s ním se znovu objevil i můj zájem o Bitcoin.

Tentokrát jsem ale věc vzal za správný konec. Nejprve vzdělávání.

Kryptoměny pro mě znamenají nový finanční systém a věřím, že se postupně dostanou i do běžných životů občanů. Psaní článků zde na Finex.cz mě především pozitivně motivuje k prohlubování znalostí, které mohu následně předat čtenářům.

Přečíst více

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (12 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Adam

U patria jsem asi 2 měsíce, hlavně kvůli reportingu dividend, které by tam mělo být na dobré úrovni(možná že tomu tak nebude, uvidím, na XTB mě zklamalo, když mi z dividend ČEZ strhli 35% daň a já to teď budu muset řešit s finančním úřadem, jestli to vůbec půjde). U Patria je hodně nepřesný reporting. V něm máte sice nákupní cenu za akcie, ale nejsou tam zahrnuté všechny poplatky, takže chcete-li mít přesný souhrnný přehled kolik jste zainvestovali a kolik jste zaplatili na poplatcích, musíte si vést vedle nějakou excelovskou tabulku. Úplně stejné je to s dividendami. Chybí mi jednoduchý reporting, kde uvidím jestli jsem celkově v plusu s tím, že když položku rozkliknu uvidím kompletní přehled zisků (dividendy) a nákladů (poplatky za evidenci, za nákup, za měnovou konverzi apod.).

Michal Řeháček

Já mám s Patrii jen ty nejlepší zkušenosti.

A i ty poplatky se mi nakonec nezdají tak velké – protože po pár letech vidím, co všechno je v nich započteno. Patria (narozdíl od některých jiných českých brokerů) neúčtuje poplatky za potvrzení pro řešení dvojího zdanění, a obecně jejich podklady pro podání daňového přiznání jsou skvělé a zadarmo (respektive v ceně poplatků za obchody); taková reklasifikace americké srážkové daně dokáže s daněmi trochu zamíchat, ale Patria má i tohle vyřešené dobře.

A narozdíl od mnoha jiných brokerů Patria nebude mé akcie používat k půjčování či jiným věcem (což je u některých brokerů cena za to, že nemají poplatky). A rovněž oceňuju to, že mají v české bance účty v různých měnách – zahraniční brokeři typicky vyžadují poslat peníze mimo ČR, což převod peněz prodražuje.

Když jsem před cca 5 lety vybíral brokera pro své budoucí USA akcie, rozhodoval jsem se mezi Patrií a někým v zahraničí – a u Patrie nelituju. Kdybych zvolil někoho jiného, čekalo by mě později asi pár překvapení (nejvíc asi řešení, resp. neřešení, reklasifikace srážkové daně, o které jsem dřív neměl ani tušení). A zrovna daňové podklady se v žádných recenzích v podstatě nediskutují – rozhodně ne do dostatečné hloubky.

Redakce Finex

Dobrý den, Michale. Děkujeme za sdílení Vašich zkušeností a přejeme, ať se daří i nadále.

Franta

Dobrý den.Jsem u Patria skutečným vlastníkem akcií a jsou zaknihované na mé jméno.Díky za odpověd

Redakce Finex

Dobrý den, Franto. Níže kopírujeme výňatek přímo z oficiálních informací od Patrie:

Cenné papíry nakoupené na Burze cenných papírů Praha (dále jen „BCPP”) jsou vedeny v Centrálním depozitáři cenných papírů (CDCP), který vede po zániku Střediska cenných papírů evidenci všech zaknihovaných českých cenných papírů, a to zpravidla na majetkovém účtu obchodníka.

Na pražské burze však mohou být obchodovány také zahraniční akcie – např. společností Erste Bank, CETV, Pegas Nonwovens SA, jež jsou registrovány v zahraničí. Evidenci těchto zahraničních emisí vede rovněž CDCP (dříve Univyc, a.s.). Zahraniční cenné papíry nakoupené nebo převedené na společnost Patria Finance, a.s. jsou evidovány na sběrných majetkových účtech vedených zahraničním správcem cenných papírů KBC Securities NV Brussels. Společnost Patria Finance, a.s. dále vede subregistr pořízených cenných papírů dle jednotlivých klientů.

Dagmar

Neschopnost, infolinka podává nepřesné/špatné informace, velmi netransparentní

Martin

Patria finance je takový broker nebroker. Jakožto akcionář byste měl mít právo se účastnit hlasování na valné hromadě. Patria vás nenechá. Také mají možnost blokovat vaše pokyny (mají to přímo napsáno v obchodních podmínkách) kdykoliv mají podezření na manipulaci trhu. Za to si mohou kdykoliv vymyslet cokoliv. Pomalá zákaznická podpora, ignorance a neochota. Nedoporučuji.

Redakce Finex

Dobrý den, Martine. Děkujeme za sdílení Vaší zkušenosti.

Tomáš

Dobrý den,
rád bych investoval do akcií, s důrazem an výběr dividend (když budou pochopitelně ????). Jakého brokera byste mi doporučili?
Děkuji moc.

Redakce Finex

Dobrý den, Tomáši. Výběr brokera je něco, co popisujeme na této stránce. Je třeba počítat s tím, že každý obchodník a investor má jiné preference a požaduje specifické nástroje a podmínky. A stejně tak každý broker je v něčem jiný a někomu bude nějaký broker vyhovovat a jinému zase vyhovovat nebude. V případě investování do dividendových akcií bych šel buď do RoboMarkets, Degiro nebo LYNX či brokera IB.

Vojta

Dobrý den někde jsem slyšel že se dá v Patrie kupovat bitcoin je to pravda
Děkuji za odpověď

Redakce Finex

Dobrý den. O této možnosti nevíme, ale i kdyby to šlo, pravděpodobně bychom to nedoporučili. Pro nákup bitcoinů je vždy lepší využít kryptoměnové směnárny nebo přímo velké burzy.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎