Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Akcie » Alphabet (Google)

Alphabet (Google)

Obchodovat!

Google je součástí mateřské společnosti Alphabet Inc. Samotný Google nabízí desítky služeb a Alphabet Inc. se orientuje i na další odvětví, třeba na autonomní vozy Waymo, providerské služby Fiber nebo na investiční fondy. Že to zní složitě hned v úvodu? Možná, ale proniknout do této skupiny se vyplatí. Roční růst ceny o více než 30 procent je toho jasným důkazem

Google není jen vyhledávač!

Larry Page a Sergey Brin

Larry Page a Sergey Brin

Larry Page a Sergey Brin založili Google v roce 1998 v Kalifornii. Těžko říct, zda v té době tušili, co za pár let vybudují, nebo co vůbec mohou vybudovat. Dnes zná Google snad každý, většina lidí jej používá k vyhledávání na internetu, a ti ostatní se s ním minimálně setkali v operačním systému Android, e-mailovém klientu Gmail, mapách se Street View, Google Drivu či v mnohých dalších službách, které Google poskytuje.

Samotný Google si nechává vyrábět vlastní telefony Nexus, pracuje na Google Home pro snadnější ovládání domácí chytré elektroniky, nabízí Google Apps, přišel s cenově dostupnou virtuální realitu Cardboard a… mnohé další. Můžete si být jisti, že když na se Google zaměříte, tak objevíte něco, co jste neznali, případně jste netušili, že za tím stojí právě Google.

Google a Alphabet

alphabetMožná jste to ani nevěděli, ale Google je součástí Alphabet Inc. Co to pro Google znamená? V zásadě nic, jen u akcií už neuvidíte Google, ale Alphabet Inc. (GOOG). Alphabet totiž založil Larry Page a Sergey Brin, tedy stejní zakladatelé, kteří stojí za Googlem. Tito podnikatelé se rozhodli k nákupu několika dalších společností, vrhli se i do dalších segmentů a rozhodli se vše spojit. Vytvořili tedy novou společnost Alphabet, jejíž součástí je i zmiňovaný Google. Na burze se následně obchoduje Alphabet jako celek a je tak nutné vědět i o ostatních segmentech Alphabetu, protože i to s cenou může zamávat.

V Alphabetu má jednoznačně největší slovo Google, ten je i zdrojem příjmů a zbylé projekty financuje. Například za první čtvrtletí přispěl Google Alphabetu provozním ziskem 6,7 miliardy dolarů. Ostatní části Alphabetu vytvořily ztrátu cca 600 milionů dolarů.

Hodnota akcií firmy Google, poté Alphabet.

Hodnota akcií firmy Google, poté Alphabet.

Alphabet v číslech

  • 74 000 zaměstnanců k dubnu 2017: meziroční nárůst + 10 000
  • Provozní zisk za první čtvrtletí 2017 činí 6,7 miliardy dolarů: meziroční nárůst o 27 %
  • Čistý zisk za první čtvrtletí 2017 je 5,4 miliardy dolarů: meziroční růst o 29 %

Jak obchodovat s akciemi Google?

Google má diverzifikované riziko, investuje do nových trendů a vidí potenciál i v oblastech, které jsou zatím ztrátové. Obchodovat Google čistě na základě jednotlivých sekcí by bylo velmi obtížné, ne-li nemožné. Z tohoto důvodu je nutné se zaměřit na globální informace. Ani Google díky své velikosti neunikl emocím, a to je přesně to, co potřebujete znát. Stejně jako u akcií Apple.

Nabízí se jednoduché obchodování na základě zveřejněných hospodářských výsledků. Ovšem velmi zajímavé jsou také soudní spory, třeba nedávný soud v Rusku odmítl suverenitu vyhledávače Google ve vlastním Androidu. Tohle jsou přesně ty zprávy, které zahýbou trhem.

Akcie Google, respektive Alphabet jsou v rostoucím trendu. Na základě jednoduchého pravidla „trend is your friend“ se doporučuje obchodovat do trendu. Pokud si chcete investici více zajistit, tak lze omezit riziko binárními opcemi. Ty jsou vhodné nejen pro začátečníky. Jejich hlavním benefitem je předem známé riziko, maximální zisk i ztráta. Tohle vše víte ještě před vstupem do obchodu.

A je tak trochu i kuriozitou, že třeba s výběrem vhodné strategie na binární opce vám může pomoci právě Google. S jeho vyhledávačem snadno získáte informace a investicí je přeměníte v profit. Binární opce navíc nabízejí obchodování již od jednoho dolaru, proč to tedy nevyzkoušet?

Důležité shrnutí

  • Zakladatelé Google založili i Alphabet a podnikají v mnoha odlišných oborech
  • Jen Google se člení na desítky služeb v oblasti software, není to jen vyhledávač
  • Meziroční nárůst je dvouciferný
  • Akcie Alphabet (Google) nejlépe reagují na hospodářské výsledky nebo na soudní spory
  • Pokud se obáváte tak velké společnosti s širokou strukturou, snižte riziko pomocí binárních opcí

✅ JménoAlphabet Inc
✅ TickerGOOG
✅ Webové stránkyhttps://www.google.com
✅ Založeno4. 9. 1998 v Kalifornii

Připojte se k diskuzi

RECENZE

TOP Forex a CFD brokeři

XTB logo
XTB★ 98 %
eToro logo
eToro★ 93 %
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 91 %

Při obchodování s rozdílovými smlouvami dochází u 74–89 % účtů retailových investorů ke vzniku finanční ztráty. *

RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 98 %
Degiro logo
Degiro★ 95 %
Patria Finance logo
Patria Finance★ 90 %

Při obchodování s rozdílovými smlouvami dochází u 74–89 % účtů retailových investorů ke vzniku finanční ztráty. *

Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC