Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Alphabet
GOOGL
Akcie společnosti Google (Alphabet) (GOOGL) – Aktuální cena, graf, dividendy, kde koupit
Váš kapitál může být ohrožen*

$158,8 (3 573 Kč)

+6,81 % za 7 dní

Logo Alphabet

Akcie společnosti Google (Alphabet) (GOOGL) – Aktuální cena, graf, dividendy, kde koupit

Cena akcií Google (Alphabet)
Graf GOOGL

$158,8 (3 573 Kč)

+6,81 % za 7 dní

Váš kapitál může být ohrožen*

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Graf akcií Google (Alphabet)

Logo Alphabet
Alphabet/GOOGL
Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alphabet Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!
Poslední aktualizace:

Aktuální data pro společnost Alphabet

Tržní kapitalizace $1,97 bil. EBITDA $115,5 mld.
Příští dividenda - P/B (Cena k účetní hodnotě) 6,52
Roční dividenda na akcii $0,2 P/E (Cena k zisku) 22,89
Dividendový výnos 0,5 % Návratnost aktiv 15,96 %
Příjmy společnosti $328,3 mld. Návratnost vlastního kapitálu 30,87 %
Příjmy na akcii $26,35 Provozní marže 32,36 %
Účetní hodnota na akcii $24,41 Zisková marže 26,7 %
Hodnota podniku $1,89 bil. Cílová cena Wall Street $201,5

Informace o Googlu (Alphabetu)

Google (Alphabet) je americká technologická akciová společnost, která začínala s produkty a službami na poli internetu a v oboru počítačových softwarů.

V současné době jsou však již působí v mnoha dalších odvětvích a lze ji považovat za technologického giganta.

Vlastní celou řadu dceřiných společností, které se zabývají vývojem umělé inteligence, strojového učení, cloudových technologií nebo prostředky pro zdokonalení lidského zdraví.

V roce 2009 pak společnost mj. začala pracovat rovněž na projektu autonomních vozidel Waymo. Světovou proslulost si vysloužila především díky svému internetovému vyhledávači.

Google.com je nejnavštěvovanější webovou stránkou na světě.

Mateřskou společností a 100% majitelem Googlu je akciová společnost Alphabet Inc. Google však zároveň vlastní mnoho dceřiných společností, z nichž k nejznámějším patří YouTube.

Mezi dceřiné společnosti Alphabetu pak patří Calico zabývající se lidským zdravím, DeepMind zaměřující se na vývoj umělé inteligence, robotický software Intrinsic, rozvážková služba využívající drony Wing a mnoho dalšího.

Společnost sídlí v Mountain View v Kalifornii (Silicon Valley). O místu, kde zaměstnanci Googlu pracují, se nezmiňují jinak než jako o “Googleplexu”.

Obsah článku o akciích Google

Historie společnosti Google

Zdroj: Wikipedia.org
Zakladatelé Googlu Larry Page a Sergey Brin, rok 2003
Zakladatelé Googlu Larry Page a Sergey Brin, rok 2003

Dva roky před založením společnosti v roce 1998 začali doktorandi Stanfordské univerzity v Kalifornii, Larry Page a Sergey Brin, pracovat na výzkumném projektu vytvoření internetového vyhledávače.

Google byl posléze založen s cílem setřídit světové informace a učinit je celosvětově přístupnými a užitečnými.

Oba tito vizionáři stáli v čele Googlu (Alphabetu) až do prosince 2019, kdy do křesla CEO usedl Sundar Pichai.

Zakladatelé společnosti stále zastávají významné funkce v představenstvu společnosti a ponechali si většinu hlasovacích práv – žádná z důležitých změn v Alphabetu se neobejde bez jejich souhlasu.

Page nepřišel s myšlenkou internetového vyhledávače jako první, jeho návrh se však od ostatních odlišil tím, že jeho algoritmus určoval relevanci webů podle počtu a důležitosti stránek (odkazů) na webu.

Předchozí vyhledávače pouze počítaly, kolikrát se daný výraz na stránce na webu objevil.

Vytvořili tak algoritmus “PageRank”, který skóruje každý web podle toho, kolik (a jak významných) odkazů stránka zahrnuje. Čím víc důležitých odkazů, tím příznivější pro vyhledávač.

Tento princip slouží jako základní kritérium dodnes, zdaleka však už dávno není jediné. Mechanismus “googlování” je samozřejmě daleko komplikovanější.

Poznámka

Název Google pochází od výrazu “googol”, což je označení pro číslo složené z jedničky a sta nul, tedy 10100 (deset sexdeciliard). Tato volba měla vypíchnout, jak obrovské kvantum informací bude vyhledávač poskytovat.

Aby společnost Google mohla být založena, potřebovala základní kapitál v řádu statisíců dolarů. Zajímavostí je, že mezi prvotními investory nalezneme i jméno Jeffa Bezose (zakladatele a šéfa Amazonu).

Vedoucí triumvirát společnosti, Larry Page, Sergey Brin a Eric Schmidt se rozhodli nabídnout akcie k veřejnému obchodování v srpnu 2004 tehdy v ceně 85 USD za jeden akciový podíl.

Úspěšné IPO a další růst umožnil Googlu v listopadu 2006 koupit YouTube za 1,65 mld USD.

Přibližně ve stejné době se slovo “googlit” stalo běžně užívaným komunikačním prostředkem, což donutilo správce Merriam-Webster Oxfordského slovníku přidat toto sloveso do svých záznamů.

V roce 2002 společnost uvedla na trh službu Google News, v roce 2004 službu Gmail, v roce 2005 Mapy Google, v roce 2008 prohlížeč Google Chrome.

V roce 2011 kromě mnoha dalších produktů také sociální síť známou jako Google+, která se s příliš velkým úspěchem nesetkala.

Googlu se dále v srpnu 2011 podařilo zakoupit Motorolu za 12,5 mld USD. V té době byla už Motorola sice značkou dávné minulosti, ale disponovala velkým množstvím patentů na mobilní a bezdrátové technologie.

To mělo Googlu pomoci ochránit se před mnoha stížnostmi a soudními řízeními s patenty proti svým technologickým konkurentům Applu a Microsoftu. V roce 2014 se pak Google vzdal této akvizice a prodal Motorolu čínské korporaci Lenovo.

Tajemství úspěchu Googlu spočívalo v rostoucím významu internetu.

Společnosti upouštěly od marketingových a reklamních kampaní v novinách, časopisech a televizi, začaly se víc soustředit na internet. Žádná jiná firma nemohla nabídnout lepší služby, jak se zviditelnit na internetu, než Google.

Úspěch jakékoliv firmy na internetu přitom není vůbec samozřejmý. Naopak tu najdeme obrovskou konkurenci.

Google si však získal a udržel dominanci na trhu díky svému algoritmu, který vždy zajistil rychlejší a kvalitnější výsledky než konkurenční vyhledávače.

S expanzí internetu do chudších částí světa příjmy korporace ze Silicon Valley dále raketově rostly. S každým užitím vyhledávače totiž přisypete do kapsy Googlu další malý příjem z inzerce.

Zhruba tři čtvrtiny veškerého vyhledávání na internetu se realizuje přes Google a podíl firmy na mobilním trhu, co se týče vyhledávání, je ještě větší (85 %).

Dalším faktorem rozmachu firmy bylo rozšíření internetového prohlížeče Google Chrome a operačního systému Android.

Aby si Google svou pozici pojistil, platí svému konkurentu nemalé částky, aby byl výchozím vyhledávačem na mobilních zařízeních Applu.

V srpnu 2015 šéfové Googlu založili konglomerát Alphabet Inc. zastřešující všechny rozličné firemní projekty. Google tedy nyní spadá pod Alphabet, do jehož vedení pochopitelně přešli oba zakladatelé.

Zjednodušeně řečeno, Google stále řídí všechny projekty spojené s internetem, Alphabet se podílí na vývoji všech ostatních technologií a zároveň zastřešuje veškerou aktivitu.

Kontroverze a daňová optimalizace společnosti Alphabet

Google vystoupal na čelo žebříčku nejhodnotnějších světových značek v roce 2017. Od té doby však čelí rostoucí kritice kvůli porušování soukromí, daňovým únikům, monopolizaci odvětví a politické cenzuře.

Poté, co se stal jednou z nejmocnějších firem na světě, čelil mnoha kontroverzím, soudním sporům a pokutám.

Za zmínku stojí třeba spor s Uberem ohledně technologie autonomního řízení, rekordní pokuta od EU ve výši 2,4 miliardy eur za zneužívání svého takřka monopolního postavení na trhu nebo skoro stejně tučná pokuta od Bruselu za úniky dat.

Zdroj: depositphotos.com

Google Alphabet

Spory Google vedl i na státní úrovni – žalovalo ho mimo jiné ministerstvo spravedlnosti Spojených států amerických, francouzské úřady nebo Japonsko, opět kvůli antimonopolním zákonům.

V květnu 2022 pak ruské úřady obstavily ruský bankovní účet společnosti Google a donutily ji měsíc poté vyhlásit bankrot, protože není schopna platit dodavatelům a zaměstnancům.

Jako investoři byste o těchto kontroverzích rozhodně měli vědět – mohou totiž způsobit minimálně krátkodobé výkyvy cen akcií.

Google je také notoricky známý tím, že dokáže skvěle optimalizovat své daňové povinnosti.

Oproti ostatním technologickým gigantům (Apple, MicrosoftTwitter atd.) odevzdává jednotlivým státům mnohem méně peněz a raději své korporátní příjmy daní v Nizozemsku, Irsku a na Bermudách.

Jde tu řádově o desítky miliard korun ročně, které si Google ponechává ve své kapse.

Navzdory těmto problémům si Alphabet Inc. dlouhodobě drží přední pozici na žebříčku nejhodnotnějších světových korporací podle tržní kapitalizace a nezdá se, že by v nejbližší době díky své dominance na trhu měl ustoupit ze slávy.

Produkty a služby společnosti Alphabet

Přestože jasně největší díl příjmů (téměř 90 %) Googlu stále přichází z reklamy a inzerování, už dávno byznys firmy nestojí jen na internetovém vyhledávači.

Služby, které jsou nabízené výhradně Googlem

Asi všichni znáte konkurenta Microsoft office – Google Docs nebo emailovou službu Gmail a na ně navázané služby jako jsou Google Calendar nebo Google Drive.

V době pandemie koronaviru však také výrazně vzrostla popularita služby pro elektronickou komunikaci Google Hangouts. Téměř každý uživatel internetu pak měl možnost využít Google Translator, zmiňovaný vyhledávač nebo třeba Google Maps.

V mobilních telefonech se hojně využívá operační systém Android, vysokou popularitu si udržuje i YouTube. V posledních letech se však Google zaměřil i na vývoj hardwaru, jakou jsou smartphony nebo Google Home Smart Speaker.

Zdaleka největší ziskový potenciál v sobě však skýtá trojka na trhu s cloudovými službami Google Cloud Platform.

Stručná charakteristika dalších dceřiných společností Alphabet:

Portfolio mateřského Alphabetu zahrnuje celou řadu dceřiných společností, které působí v mnoha odvětvích a významně se podílí na ziscích firmy. Pojďme si je v krátkosti představit.

Calico

  • firma zabývající se výzkumem a vývojem v oblasti zdraví a biotechnologií

CapitalG

  • soukromá kapitálová společnost spadající pod Alphabet, zaměřuje se na větší technologické společnosti v růstové fázi

DeepMind

  • britská dceřiná společnost Alphabetu zabývající se umělou inteligencí a rovněž výzkumná laboratoř založená v roce 2010

Google Fiber

  • Google Fiber poskytuje služby optického připojení do nemovitostí ve Spojených státech a zajišťuje širokopásmový internet a IPTV

GV

  • původně Google Ventures, venture kapitálová investiční odnož společnosti Alphabet, která poskytuje technologickým společnostem financování v počáteční, rizikové a růstové fázi podnikání

X Development

  • americké polotajné výzkumné a vývojové zařízení a organizace založená společností Google v lednu 2010

Isomorphic Labs

  • společnost zabývající se výzkumem léčiv

Intrinsic

  • společnost vyčleněná z X Development, zabývá se vývojem software pro průmyslové roboty

Verily

  • výzkumná organizace společnosti Alphabet, která se zabývá studiem věd o živé přírodě

Waymo

  • americká společnost vyvíjející technologie autonomního řízení

Wing

  • společnost vyvíjející technologii doručování nákladu pomocí dronů

Vývoj ceny akcií Google

Logo Alphabet
Alphabet / GOOGL
Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alphabet Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

IPO cena akcií Google v roce 2004 byla 85 USD. Rok 2005 akcie otevíraly už na ceně 193 USD a v roce 2019 už ta samá akcie otevřela s cenou 1045 USD.

Na konci roku 2021 pak už činila cena akcií Alphabet více než 3 000 dolarů, přičemž v průběhu historie došlo v roce 2014 ke splitu akcií v poměru 2:1 – jedna původní akcie z roku 2004 tak měla na konci roku 2021 hodnotu přesahující 6 000 USD.

V červenci 2022 pak došlo k dalšímu rozdělení akcií Alphabet, tentokrát v poměru 20:1.

Samozřejmě nelze očekávat takto silný růst donekonečna, přesto jsou však akcie Googlu dlouhodobě rostoucí a díky své převaze na trhu představují jednu z těch nejjistějších investic na jinak velmi volatilních amerických burzách.

Co byste měli vědět, než investujete do Googlu?

Google je jednou z nejúspěšnějších akcií 21. století.

Její hodnota vzrostla od srpna 2004 z 85 USD na více než 3 000 USD za jeden akciový podíl na konci roku 2021 (v roce 2014 došlo ke splitu v poměru 2:1, v červenci 2022 posléze ke splitu v poměru 20:1).

Aktuální cena akcií Google je .

Google, stejně jako například Amazon nevyplácí dividendu a zatím to ani neplánuje. Svůj zisk tyto společnosti raději používají k urychlení dalšího růstu.

Info

Dividendy jsou skvělé, ale je třeba je zdanit. Přečtěte si, jakou sazbou se dividendy daní a jak danit příjmy z obchodování akcií obecně.

Ano, čtete správně. Google nikdy nevyplatil dividendu svým akcionářům, takže se neřadí mezi dividendové akcie. Ani to v blízké budoucnosti nemá v plánu. Proč tomu tak je?

Page a Brin veřejně tvrdí o svém byznysu, že není založen na nahánění krátkodobých vysokých výdělků, ani na lákavých dividendách.

Vedení korporace rádo reinvestuje finanční prostředky do nových projektů.

Reinvestování zisků se společnosti očividně vyplácí. Jedná se o jednu z nejvíce ziskových společností na světě. Od konce roku 2009 do poloviny roku 2022 se Alphabetu podařilo více než zdesetinásobit tržby.

Podobně úspěšně se však společnosti díky neustálému vývoji nových technologií a akvizici společností daří i z hlediska čistého zisku.

Společnost tak ani více než 20 let od svého založení neustupuje od výrazného růstu, přičemž se za svou historii stala jednou z největších společností na světě.

Zdroj: depositphotos.com

Google

I přes svou velikost a dlouhodobý úspěch však vedení neusíná na vavřínech a volné finanční prostředky využívá k vývoji nových převratných technologií – viz výpis dceřiných společností Alphabetu výše.

Pro konzervativnější investory může být samozřejmě nekonvenčnost Googlu (Alphabetu), neustálý důraz na růst, absence dividend a hrozba vysokých pokut a státní regulace překážkou.

Jste-li opatrnějším investorem “ze staré školy”, asi raději zvolíte předvídatelnější společnosti s jedním jednoduchým vlajkovým produktem a vysokými dividendami jako třeba Coca-Cola.

Pokud se však nebojíte technologií, hledáte společnost s dlouhodobou konkurenční výhodou, zdravými finančními výkazy a touhou neustále růst na úkor nevyplácení dividend, pak vás mohou právě akcie Google (Alphabet) oslovit.

Při aktivním obchodování akcií Googlu si každý musí nejprve vyjasnit jednu věc – o který cenný papír má vlastně zájem?

Alphabet má totiž veřejně obchodované akcie rozděleny do 2 kategorií:

  • GOOGL akcie třídy A garantující hlasovací právo na valné hromadě akcionářů
  • GOOG akcie třídy C naopak zamezující držitelům aktivně se podílet na chodu společnosti prostřednictvím hlasování

Obchodník, který spekuluje v krátkodobějším horizontu, tak spíš přivítá podíly třídy C. Naopak pro pasivnějšího investora upřednostňujícího buy-and-hold strategii investování, se vyplatí uvažovat o GOOGL “áčku”. Akcie třídy A bývají o pár dolarů dražší.

Poznámka

Pro úplnost dodáváme, že existují ještě speciální akcie třídy B, které jsou rezervovány pouze pro zakladatele firmy a několik výkonných ředitelů. Tento druh akcií přirozeně není možné získat. Držitelé cenných papírů třídy B disponují 10 hlasy na jeden podíl a dohromady drží tito akcionáři 61% většinu hlasů.

Jak investovat do akcií Google (Alphabet)?

Nyní vám ukážeme dvě možnosti, jak do akcií Google (Alphabet) investovat. První možností je dlouhodobá investice formou nákupu akcií jako takových a druhou možnost představuje aktivní obchodování s těmito akciemi. Jaký je mezi tím rozdíl?

První možnost: nákup akcií Google (Alphabet)

Tento přístup je nejjednodušší, časově nenáročný a pro nezkušené investory mnohdy může být i nejúspěšnější.

V principu se jedná o prostý nákup fyzických akcií dané společnosti, po kterém se kupující stane akcionářem.

Jak investice formou nákupu akcií funguje?

Zajímá vás, jak taková investice funguje? Co všechno k ní potřebujete a co z toho pro vás plyne? Podívejte se na názorný příklad níže.

Příklad: Dejme tomu, že cena akcií Google (Alphabet) je 120 dolarů, jak tomu bylo např. po splitu akcií v polovině roku 2022. Vy máte na investici připravených rovných 6 000 USD a můžete si tedy koupit přesně 50 akcií.

V případě, že po určité době cena akcií vzroste o 50 % na 180 USD (jak tomu bylo například v druhé polovině roku 2020), což je ale velmi rychlý růst, z prodeje vašich 50 akcií byste inkasovali celkem 9 000 USD.

Hodnotu svého obchodního účtu byste takovým obchodem zvýšili o 3 000 dolarů, které si ihned můžete vybrat na svůj bankovní účet.

V případě, že by se po dobu vašeho držení těchto akcií vedení Alphabetu rozhodlo vyplácet dividendy, obdrželi byste další výnos. Zatím ale společnost žádné dividendy nevyplácí a ani tomu nic nenasvědčuje.

Druhá možnost: aktivní obchodování akcií Google (Alphabet)

Nyní se podíváme na 2. možnost, která má zásadní výhodu v tom, že “zlevňuje” a tím zpřístupňuje nákladné akcie Google i méně movitým investorům.

Taktéž umožňuje spekulantům za stejnou částku nakoupit akcií Alphabet mnohem více, než kolik by si mohli reálně dovolit.

Obchodování CFD s finanční pákou v zásadě znamená, že můžete nakoupit více akcií, než na kolik máte momentálně dostupné prostředky.

Poznámka

Pro tyto rizikovější a krátkodobější obchody s pákou ovšem radíme seznámit se s alespoň základy technické a fundamentální analýzy.

CFD kontrakty přibližují akcie Google vícero zájemcům. CFD kontrakty lze nakupovat díky finanční páce s několikanásobně menším kapitálem. Podívejte se na příklad níže.

Příklad: Uvažujme, že je cena akcií Google (stejně jako v předchozím příkladu) 120 USD a vy na obchodním účtu máte k dispozici 6 000 USD, s využitím pákového efektu 1:5 můžete disponovat s celkem 30 000 dolary (pětinásobkem).

Mohli byste si tedy koupit ne 50, ale rovnou 250 akcií Google (Alphabet). Pokud budeme počítat se stejnou změnou ceny, tedy růst z 120 USD na 180 USD, váš zisk by nečinil 3 000 USD, ale 15 000 USD.

Proč? Protože jste koupili 250 akcií a zhodnocení každé z nich je 60 USD. V případě uzavření obchodu (prodeji všech akcií) byste tedy na účtu měli celkem 21 000 USD (6 000 USD, se kterými jste začali, a 15 000 USD jako zisk z uskutečněného obchodu).

Na tomto příkladu je krásně vidět výhoda CFD obchodování a hlavně pak páky, kterou brokeři nabízí. Pozor ale! Finanční páka sice zvyšuje možný zisk, ale také případnou ztrátu.

Pokud by se budoucí vývoj akcií Google (Alphabet) otočil proti vám, stačí mnohem menší pohyb, abyste přišli o všechny investiční prostředky.

Spekulujete-li na růst ceny akcií s pákou 1:5, postačí 20% propad ceny aktiva, abyste přišli o všechny peníze.

V praxi budete navíc vyzváni brokerem k dodání dalších finančních prostředků na obchodní účet mnohem dříve, než tato situace nastane, tak aby nedošlo k automatickému uzavření vašich investičních pozic.

Dobrá rada nad zlato: vždy si nastavte určitý stop-loss (tj. automatické ukončení ztrátového obchodu) na předem stanovené ceně – aby vám jediný obchod nevymazal celý účet.

Video: Vzorový nákup akcií ČEZ u brokera XTB

Níže se můžete podívat na video, které vám ukáže, v čem se liší klasický nákup akcií a obchodování akcií prostřednictvím CFD kontraktů. Obchody na videu jsou prováděny u brokera XTB.

 

Kde můžete investovat do akcií Google?

Abyste mohli uskutečnit svou investici, je potřeba mít obchodní účet u jednoho z brokerů. My jsme ty nejlepší brokery otestovali a ty odzkoušené naleznete v tabulce níže:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních práv a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Užitečné odkazy

Více informací o akciích Alphabet (Google) (GOOGL)

Název společnostiAlphabet
TickerGOOGL
Webové stránkyhttps://www.google.com
Adresa sídla společnosti1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA, United States, 94043
Založeno4. září 1998
Datum IPO19. 8. 2004
SektorTelekomunikační služby
PrůmyslInteraktivní média a služby
Zaměstnanci179 582
Vedení společnostiCEO & Director: Mr. Sundar Pichai
Dividendy
Vyplácí dividendy?
Příští dividenda-
Datum výplaty dividendy16. 9. 2024
Datum ex dividenda9. 9. 2024
Roční dividenda na akcii$0,2
Dividendový výnos0,5 %
Výplatní poměr5,74 %
Příjmy
Příjmy společnosti$328 284 012 544
Příjmy na akcii$26,35
Růst příjmů čtvrtletně R/R13,6 %
Valuace
Tržní kapitalizace$1 966 598 389 760
Hodnota podniku$1 893 666 800 000
P/B (Cena k účetní hodnotě)6,52
P/E (Cena k zisku)22,89
Očekávané P/E18,18
Účetní hodnota na akcii$24,41
Cílová cena Wall Street$201,5
Hodnota podniku k příjmům5,77
Hodnota podniku k EBITDA16,41
Cena k příjmům5,99
Rentabilita
EBITDA$115 478 003 712
Provozní marže32,36 %
Zisková marže26,7 %
Hrubý zisk$156 633 000 000
Zisk na akcii (EPS)$6,96
Zředěný zisk na akcii (EPS)$6,96
Očekávaný EPS (tento rok)$7,65
Očekávaný EPS (příští rok)$8,71
Očekávaný EPS (tento kvartál)$1,84
Očekávaný EPS (příští kvartál)$1,87
Růst zisků čtvrtletně R/R31,4 %
Výkonnost
Návratnost aktiv15,96 %
Návratnost vlastního kapitálu30,87 %
Názor analytiků
Cílová cena$152,8
Silně kupovat34
Kupovat13
Držet13
Prodat-
Silně prodávat-
Rozdělení
Faktor posledního rozdělení 20:1
Datum posledního rozdělení18. 7. 2022
Ohodnoťte akcie firmy Alphabet
12
0

Autor

Tradingu CFD se věnuji aktivně od léta 2018. Hlavní zaměření: Forex a akcie, daytrading i dlouhodobé investování. Vždycky mě nejvíce zajímá, jak věci fungují. Proto studium technické a fundamentální analýzy patří mezi mé hlavní koníčky.

Baví mě podchytit jádro problému a informaci srozumitelně předat dál, ať už v psané nebo v mluvené formě. Už od mala rád píšu a svými články na Finexu mám v plánu podílet se na vybudování top ekonomického portálu v Česku.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další Akcie, které by vás mohly zajímat