Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Crypto.com Card
Kryptoměnová karta Crypto.com Card – Cashback, zkušenosti, poplatky a další
Logo Crypto.com Card
Crypto.com Card
Logo Crypto.com Card

Kryptoměnová karta Crypto.com Card – Cashback, zkušenosti, poplatky a další

Poslední aktualizace recenze 8. 9. 2023 | David Drštička
Hodnocení Finex.cz
87 %

Základní informace o Crypto.com Card

Typ karty Debetní karta
Cashback Až 5 %

Informace o platební kartě Crypto.com Card

Crypto.com Card je kryptoměnová platební karta napojená na kryptoměnovou burzu Crypto.com a největšího světového poskytovatele elektronických plateb, společnost VISA.

Jedná se o debetní kartu, na kterou si v rozhraní aplikace Crypto.com nabijete peníze (kryptoměnami nebo fiat měnou) a můžete s ní platit jako s každou jinou kartou.

Od svého uvedení na trh v listopadu 2018 se karta Crypto.com Card stala jednou z nejoblíbenějších karet spojených s kryptoměnami na světě a nyní je k dispozici ve více než 60 zemích.

Platební kartou Crypto.com je možné platit jak na internetu, tak i v kamenných obchodech a to všude po světě, kde akceptují platební karty VISA – i v Česku a Slovensku.

Těchto karet je k dispozici hned několik druhů, přičemž každá má jiné výhody a jejímu držiteli plynou jiné povinnosti. Níže naleznete základní přehled.

Obsah recenze Crypto.com Card

Jak a kde Crypto.com Card získat?

Pokud chcete platební kartu Crypto.com Card získat, stačí si stáhnout mobilní aplikaci Crypto.com, poté v sekci Card vyplnit a potvrdit požadované údaje.

Konkrétně je potřeba potvrdit podmínky používání karty a projít KYC ověřením: vyplnit informace o sobě, svém bydlišti a nahrát dokument, na kterém je vaše adresa bydliště, tedy například potvrzení o vedení bankovního účtu.

Poté už stačí jen čekat, až karta přijde poštou a hned ji můžete v aplikaci bez zdržení aktivovat a začít využívat.

Velkou výhodou je, že po odeslání žádosti o kartu naleznete v aplikaci Crypto.com virtuální kartu a údaje k ní. Tuto kartu můžete využít při nákupech na internetu ještě dříve, než obdržíte reálnou fyzickou kartu.

Fyzická karta by měla přijít do zhruba dvou až tří týdnů, ovšem v důsledku si ji vůbec objednávat nemusíte a můžete využívat pouze virtuální kartu, pokud chcete platit na internetu (tím pádem ale nezaplatíte v kamenném obchodě). Je nutné poznamenat, že virtuální kartu zatím nelze přidat do Apple Pay a nelze jí tedy tímto způsobem využívat.

K tomu je však možné využít službu Curve, do které zadáte údaje své virtuální Crypto.com karty a ta se spáruje s fyzickou kartou Curve. Více o tom však v samostatné recenzi (již brzy).

crypto.com karta
Takto Vám přijde karta Crypto.com

Kde můžete platební kartou Crypto.com Card platit?

Kartou Crypto.com je možné platit na všech místech, která jsou opatřena logem Visa, což znamená u více než 60 miliónů obchodníků po celém světě.

To znamená, že můžete zaplatit téměř všude: například nákup v obchodě, naftu na benzínce či svačinu v pekárně.

Kartu je možné samozřejmě použít i při online nákupech, ať už fyzického zboží nebo i virtuálních služeb, jako třeba předplatné na různé streamovací služby, atp.

Výběr z bankomatů

Samozřejmostí je také využití karty k výběru hotovosti z bankomatu. Za výběr hotovosti z běžných bankomatů nebudete v určitém limitu platit žádný poplatek. Limity naleznete níže v této recenzi.

Je ale také potřeba počítat s tím, že některé bankomaty si naúčtují vlastní poplatek (podobně jako výběry z bankomatu v zahraničí pomocí české platební karty), který už Crypto.com nijak neovlivní. Tento poplatek byste ale vždy měli vidět na obrazovce bankomatu a měli byste také vždy mít možnost transakci zrušit.

Úrovně karty a výše cashbacku Crypto.com Card

Crypto.com Card nabízí pět úrovní karet, přičemž ta nejnižší je samozřejmě zdarma. Pro začátek a ozkoušení to rozhodně stačí, ovšem nenabízí žádné výhody.

Pro získání vyšších úrovní je potřeba v aplikaci uzamknout určitou hodnotu v kryptoměně CRO. Více informací v tabulce níže.

Přehled druhů karet dle hodnoty zamknutých CRO – limity a výhody

Zdroj: Crypto.com
Crypto.com platební karta výhody cashback a limity
Všechny karty mají rozdílné výhody a limity a liší se podle toho, jakou hodnotu CRO tokenů uzamknete

Za zmínku stojí zejména cashback, který nabývá hodnot až do 5 % z každého nákupu, který provedete právě s Crypto.com platební kartou.

Pokud tedy nakoupíte např. skříň za 30 000 Kč v IKEA a zaplatíte ji kartou Crypto.com, získáte do pár minut po nákupu 300-1500 Kč zpět na váš Crypto.com účet (výše cashbacku závisí na typu vaší karty, viz obrázek výše).

Po registraci přes tento odkaz a objednání karty s min. stake $ 400 získáte $ 25 na váš Crypto.com účet.

A tento cashback se opravdu vyplatí. Zejména pokud jste zvyklí platit kartou spíše než hotovostí. Podívejte se níže:

Crypto.com karta cashback
Cashback za používání platební karty Crypto.com

Cashback u vyšších úrovní je vyplácen ve formě CRO na váš účet u Crypto.com. Hodnota mince CRO se logicky odvíjí od toho, jak moc bude celý tento ekosystém využíván.

Pokud bude mít dostatek uživatelů zájem o používání platební karty CRO Visa Card, bude cena tohoto tokenu logicky růst. Naopak pokud by nikdo nabízené platební karty nechtěl a nepoužíval, a nebyl tak incentivizován ke koupi a uzamknutí CRO, tak cena CRO tokenu pravděpodobně klesne.

Token CRO si můžete zakoupit buď v mobilní aplikaci Crypto.com, na burze Crypto.com a nebo na dalších burzách, jako třeba Huobi.

Další výhody Crypto.com Card

Jednotlivé úrovně karty Crypto.com (kromě první základní úrovně) poskytují kromě cashbacku i další benefity mimo Crypto.com sféru. Patří mezi ně úhrada platby za Spotify nebo Netflixu. Jejich výčet rovněž naleznete v tabulce výše.

Podotýkáme, že u předplatného na Spotify a Netflixu je pokryta úhrada pouze po dobu 6 měsíců u druhé a třetí úrovně karty, což znamená, že musíte mít zamknuto CRO v hodnotě 35 000 EUR (pro dosáhnutí čtvrté úrovně karty), pokud chcete tyto výhody využívat neomezeně.

Zde pak nastává otázka, jestli se vyplatí držet takové množství CRO, ale to už je vždy na zvážení každého z nás.

Mezi další výhody karet platí až 10% cashback u cestovního agregátoru Expedia, Amazon Prime, AirBNB nebo vstup do VIP letištních salonků po celém světě.

Nejvyšší úrovně karty nabízí ještě další bonusy jako Welcome Pack s Crypto.com merchandisem, dále se stanete členy Crypto.com Private, což by mělo přinést benefity jako například prioritní pomoc pro zákazníky (více zde).

Pro tu nejvyšší úroveň s názvem Obsidian je pak připraveno “Private Jet Partnership”, což znamená, že pokud budete cestovat soukromým tryskáčem společnosti VistaJet, získáte zdarma láhev Dom Perignon a proplacenou pozemní dopravu.

Je používání Crypto.com Card bezpečné?

Společnost Crypto.com využívá více než 50 milionů uživatelů po celém světě, je na trhu již několik let a dlouhodobě roste.

Použití Crypto.com Card je stejně bezpečné jako platba klasickou platební kartou. Uživatelé by neměli sdělovat cizím lidem informace o kartě a dodržovat i další zásady bezpečného placení.

Pokud vám někdo odcizí vaši Crypto.com kartu, je možné ji uzamknout pomocí mobilní aplikace Crypto.com a předejít tak ztrátě vašich prostředků.

My v redakci máme s kartou po stovkách provedených transakcí jen dobré zkušenosti.

Výhody a nevýhody Crypto.com Card

Výhody

  • Je k dispozici virtuální karta pro placení na internetu do doby, než obdržíte kartu fyzickou
  • Možnost nabít kartu klasickou platební kartou vaší banky, bankovním převodem nebo kryptoměnami z vaší Crypto.com peněženky
  • Možnost získání až 5% cashbacku z každého nákupu
  • Další výhody typu Spotify či Netflix zdarma

Nevýhody

  • Relativně vysoká hodnota CRO potřebná k získání vyšších úrovní karty
  • Vedení karty pouze v EUR nebo GBP. Pro směnu měn je však využit středový kurz

Závěr

Kryptoměnová karta Crypto.com je po několika letech a s miliony klientů (včetně naší redakce) ověřená služba.

Nabízí pět úrovní, přičemž čím vyšší úrovně dosáhnete, tím více výhod můžete čerpat. Vyšší úrovně jsou podmíněny uzamknutím tokenů CRO a dávají smysl hlavně od třetí úrovně, která nabízí 2% cashback a úhradu Netflixu a Spotify po dobu půl roku.

Pro dosáhnutí druhé úrovně a vyšší je potřeba držet určitou hodnotu CRO, což nemusí úplně každému vyhovovat, zvlášť když benefity, které karta přináší nejsou zase tak zajímavé.

Hodnocení Finex.cz

1. místo
87 %
2024

Crypto.com Card

Jednoduchost použití
Hodnocena je především přehlednost a jednoduchost použití aplikace/webové stránky. Důležité je ale také to, jak rychle po objednání karty je možné s ní platit, u jakých obchodníků je karta přijímána a celkový dojem z využívaní nabízených služeb.

86%

Přívětivost pro Čechy
Hodnocení zahrnuje zejména možnost použití české měny, ale také jazyk rozhraní aplikace, zákaznické podpory a akceptaci karty mezi českými obchodníky.

65%

Nabízené výhody
Výhody mohou být např. cashback jako odměna za používání karty, ale také nadstandardní proplacení služeb, jako třeba Netflix, Spotify, Apple Music, přístup do letištních salonků nebo pojištění ke kartě.

95%

Dostupné možnosti
Hodnocené jsou dostupné možnosti, které karta nabízí. Mezi ně patří např. Apple Pay a Google Pay, možnost využití kreditu (půjčky), dobíjení zůstatku na kartě, zmrazení karty, změna PINu, atp.

83%

Poplatky
Hodnoceny jsou všechny poplatky související s použitím karty. Mezi ně patří např. poplatek za platbu či výběr z bankomatu, poplatek nebo výhodnost kurzu při platbě v cizí měně, poplatek za aktivaci či výměnu karty, poplatek za dobití zůstatku na kartě, atp.

96%

Důvěryhodnost firmy
Hodnocená je důvěryhodnost firmy nabízející danou kartu. Ať už z pohledu stáří dané firmy, počtu jejích zákazníků, zkušeností a hodnocení zákazníků, atp.

99%

Více informací o Crypto.com Card

Název kartyCrypto.com Card
Základní informace o kartě
Vydavatel kartyVisa
Typ kartyDebetní karta
Oficiální stránkyhttps://crypto.com/eea/cards
CashbackAž 5 %
Měna kartyEUR
Další vlastnosti
Možnost zmrazit kartu v aplikaci
Podpora Apple Pay
Podpora Google Pay
Bezkontaktní platby
3-D Secure
Ohodnoťte kartu Crypto.com Card
9
2

Autor

Píšu o světě kryptoměn a NFT, vystudoval jsem bakalářský obor Anglický jazyk pro manažerskou praxi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a název mé bakalářská práce byl: Analýza využití NFT v marketingových strategiích ve vybraných českých fotbalových klubech (psáno v AJ).

Sdílejte tento článek

Diskuze (3 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Tomáš H

Dobrý den, článek se vůbec nevěnuje důležité věci, která mi přijde jako základní pro daný účel. Utrácení kryptoměn. Směna kryptoměny na fiat činí několik procent, takže je to celé dost nevýhodné. Zkoušel jsem prodat krypto na jejich burze, ale pak se fiat nedá poslat zpět, mají to dobře ošetřeno. Nebo mi něco uniká? Díky za názory!

Milan Sochor

Ve vašem článku jsem se dočetl, že držitelé karty Royal Indigo mají jako benefit Spotify a Netflix, ale pouze na dobu 6 měsíců. V době, kdy jsem kreditní kartu získal, tam byla platnost tohoto benefitu neomezená. To se změnilo někdy v roce 2022. Tato předplatné dostávám, ale není mě jasné, zda jako držitel této karty od roku 2020 je platím sám, nebo mě crypto.com částky strhává z karty.
Omlouvám se za dotaz.
S pozdravem
Milan Sochor

Redakce Finex

Dobrý den, Milane. Stačí se v aplikaci podívat do sekce Accounts > Crypto Wallet > Cronos (CRO). Pokud uvidíte transakce s názvem “Card Rebate: Netflix” nebo “Card Rebate: Spotify” – tak jsou Vám předplatná proplácena.

Další Karty, které by vás mohly zajímat