Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
komercni-banka-logo
Komerční banka Profi účet pro podnikatele
Recenze, poplatky, podmínky
komercni-banka-logo
KB Profi účet pro podnikatele
komercni-banka-logo

Komerční banka Profi účet pro podnikateleRecenze, poplatky, podmínky

Veronika Kubalová
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Autor recenze
Matěj Bajer
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Ověřeno
Poslední aktualizace
11. 5. 2024
komercni-banka-logo

Hodnocení Finex.cz

- 3. místo -
90 %
Poslední aktualizace
11. 5. 2024

Podnikatelský účet s doplňkovými službami

Profi účet pro podnikatele od Komerční banky je podnikatelský účet s mnoha zajímavými funkcemi a doplňkovými službami. V rámci Profi programu je jeho vedení zdarma. Pokud však nesplníte podmínky programu, vedení vás bude stát 99 Kč měsíčně. Finance lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví nebo v mobilní aplikaci. Nevýhodou jsou zbytečné poplatky, ať již za tuzemské platby nad rámec 50 plateb zdarma, nebo za SEPA platby, vklady hotovosti nebo výběry na pobočce. Účet je ideální pro podnikatele, kteří hledají komplexní konto s nabídkou služeb navíc.

komercni-banka-logo

Hodnocení Finex.cz

- 3. místo -
90 %

Základní informace o KB Profi účet pro podnikatele

Typ účtu Podnikatelský účet
Sjednání online Ne
Poplatek za vedení účtu 0 Kč / 99 Kč

Podnikatelům Komerční banka nabízí Profi podnikatelský účet pro fyzické osoby podnikatele a právnické osoby. Účet je veden v korunách a jeho součástí je bezkontaktní platební karta.

Vedení účtu stojí 99 Kč měsíčně, ale v rámci PROFI programu jej můžete mít zdarma. Výhodou konta jsou chytré funkce a zajímavé doplňkové služby pro snadnější podnikání.

Banka ještě nabízí další dva typy podnikatelských účtů: Profi účet pro začínající podnikatele a Profi účet Gold.

Poznámka

TIP: Podnikatelský účet můžete mít v rámci Profi programu zdarma, podmínkou je mít u Komerční banky osobní účet, a to ať již MůjÚčet, MůjÚčet Plus, MůjÚčet Gold nebo TOP nabídka.

Recenze Komerční banky

Nevíte, co od Komerční banky čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Komerční banka je třetí největší bankou v České republice. Z většiny ji vlastní francouzská finanční skupina Société Générale. V České republice má zhruba 1,6 milionů klientů.

Nabízí služby retailového, investičního a podnikového bankovnictví. Také se zaměřuje na specializované služby, jako je stavební spoření, penzijní připojištění a další. Její velkou výhodou je široká síť poboček.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o Komerční bance a jejich produktech? Přejděte na naší komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Co vše vám může Profi účet pro podnikatele od Komerční banky nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Co nabízí Profi účet pro podnikatele?

Profi účet od Komerční banky je určen pro fyzické osoby podnikající a právnické osoby. S účtem můžete provádět hotovostní a bezhotovostní úhrady, a bez příplatku jsou také okamžité platby. Součástí je bezkontaktní platební karta a 50 tuzemských úhrad měsíčně zdarma.

Sjednáte-li si také kreditní kartu, z každé platby získáte 1 % zpět. Jako podnikatel jistě oceníte možnost získat platební terminál na 1 rok zdarma. K dispozici navíc budete mít specializované odborné firemní centrum. Účet je úročen sazbou 0 % p.a.

Pro snazší podnikání vám Komerční banka může nabídnout zvýhodněné doplňkové služby.

Například iÚčto (moderní online účetnictví), Digitální dílna (online marketingová agentura), Fakturoid (fakturační online program), Fidoo pro malé firmy (nástroj pro digitalizaci firemních financí), Firma pro vás (pomoc se založením firmy), Valná hromada (aplikace pro hlasování online na valných hromadách), KB eTrading (aplikace pro obchodování s měnami a depozity) a Paymium (platební tlačítko bez nutnosti mít e-shop).

Komerční banka nabízí dva další typy podnikatelských účtů, pojďme si je krátce představit.

Profi účet pro začínající podnikatele

Profi účet pro začínající podnikatele je balíček do začátku podnikání. Účet je v principu stejný, jako Profi účet pro podnikatele, který zde recenzujeme. Rozdíl je v tom, že začínající podnikatelé (firmy a OSVČ), kteří podnikají 2 roky a méně, mají vedení účtu na 3 roky zdarma.

Jedná se o podporu podnikatelů, nežli se jejich podnikání rozjede. Podmínkou je, aby se jednalo o zcela nové podnikání nového podnikatele. Aby vám banka každý měsíc vrátila poplatek za vedení, musí na účtu proběhnout 1 aktivní transakce měsíčně.

Profi účet Gold

Profi účet Gold je prestižní podnikatelský účet, jehož vedení stojí 499 Kč měsíčně. Součástí jsou dvě konta, jedno v Kč a druhé v cizí měně. Ke Gold účtu navíc náleží Zlatá firemní karta, která umožňuje výběry z bankomatů doma i v cizině zdarma.

V rámci karty také získáte bez poplatků: cestovní pojištění pro celou rodinu, slevové programy, nonstop asistenci pro motoristy a vstup do letištních salonků MasterCard v Praze i ve Vídni. Tento prémiový účet má zdarma tuzemské příchozí a odchozí transakce i příchozí a odchozí SEPA úhrady.

Poznámka

TIP: Komerční banka má ve své nabídce také spořicí účty pro fyzické osoby. Například spořicí účet Konto Bonus, spořicí účet Konto Bonus Invest nebo termínovaný vklad.

Sazebník poplatků Profi účet

Vedení Profi účtu je zpoplatněné 99 Kč měsíčně, avšak s tzv. Profi programem můžete získat vedení účtu zdarma.

Jaké jsou podmínky Profi programu?

 1. Cenové zvýhodnění (vedení obou účtů zdarma) získáte, pokud u Komerčky aktivně využíváte osobní a podnikatelský účet, v této kombinaci: Profi účet + MůjÚčet / MůjÚčet PlusMůjÚčet GoldTOP nabídka.
 2. Máte-li sjednaný podnikatelský a osobní účet u KB, musíte osobní účet aktivně využívat. Jedině tak získáte Profi podnikatelský účet s vedením zdarma.
 3. Co znamená aktivní využívání osobního účtu? Musíte splnit měsíčně alespoň 2 a více aktivit. Pokud splníte 1 aktivitu, získáte vedení Profi účtu za polovinu.
 4. Mezi aktivity se řadí: alespoň jedna došlá platba na osobní účet u KB měsíčně, hypoteční nebo osobní úvěr u KB nebo Modré pyramidy, kreditní karta od Komerčky, zůstatek na účtech u KB minimálně 100 000 Kč, využívání spořicích nebo termínovaných produktů či investic od Skupiny KB nebi Amundi.

Poplatky Profi účet

 • Měsíční vedení účtu: 0 Kč / 99 Kč
 • Příchozí tuzemské platby: 0 Kč / 6 Kč
 • Odchozí tuzemské platby: 0 Kč / 6 Kč
 • Příchozí úhrada v rámci EHP v měně EUR: 0,9 % z převáděné částky
 • Odchozí úhrada v rámci EHP v měně EUR: 0,9 % z převáděné částky
 • Provedení trvalého příkazu, SEPA platby a inkasa: 0 Kč
 • Elektronický měsíční výpis: 0 Kč
 • Výpis zaslaný poštou: 60 Kč

Do aktuálního ceníku Komerční banky můžete nahlédnout na stránkách kb.cz.

Jak založit Profi účet u Komerční banky?

Podnikatelský účet u Komerční banky si můžete sjednat na pobočce. Jako OSVČ k tomu budete potřebovat průkaz totožnosti. Jako právnická osoba musíte doložit poslední platnou verzi stanov, notářský zápis nebo zakladatelskou listinu.

Právnická osoba musí také doložit průkaz totožnosti jednající osoby. Potřeba bude též prokázat vlastnickou strukturu, pokud není uvedena ve výše zmíněných dokumentech. Výpis z živnostenského nebo obchodního rejstříku si banka zajistí sama.

Profi účet KB přihlášení na účet

Přihlášení na účet probíhá prostřednictvím internetového bankovnictví MojeBanka Business nebo v mobilní aplikaci Mobilní banka Business. K přihlášení slouží uživatelské jméno a heslo, KB klíč nebo osobní certifikát na čipové kartě.

MojeBanka Business

MojeBanka Business je moderní internetové bankovnictví pro firemní zákazníky. Umožňuje individuální nastavení práv pro přístup k účtu více osobám, lze jej propojit s vaším účetním systémem a je zabezpečené prostřednictvím softwaru Trusteer Rapport.

Bankovnictví poskytuje přehled o účtech, transakcích i úvěrech. Lze si stahovat i tisknout výpisy, provádět jednorázové platby i trvalé příkazy, upravovat limity i obnovovat karty či investovat do podílových fondů.

Mobilní banka Business

Mobilní banka Business je mobilní aplikace pro firmy chráněná zabezpečením od IBM. S appkou získáte přehled o svých transakcích, můžete zadávat a autorizovat platby nebo spravovat šablony platebních příkazů. Sama vás upozorní na platby k autorizaci. Pokud využíváte systém iOS, můžete se přihlašovat otiskem prstu.

Zdroj: Kb.cz
Přihlášení do MojeBanka Business
Přihlášení do MojeBanka Business Komerční banky.

Jednoduché bezkontaktní platby

S účtem lze používat rychlé a jednoduché bezkontaktní platby pomocí služeb Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay nebo Fitbit Pay.

Pro koho je Profi účet vhodný?

Profi účet pro podnikatele je vhodný pro pohodlnou správu firemních financí. Díky Profi programu jej lze vést při splnění podmínek zdarma, což je velká výhoda.

Účet také nabízí 50 tuzemských transakcí zdarma, okamžité platby bez poplatků a zajímavé doplňkové služby. Velkým bonusem jsou výběry ve sdílené bankomatové síti bankomatů Komerční banky, Monety, Air Bank a UniCredit zdarma. K účtu automaticky také získáte debetní kartu a možnost své finance spravovat v internetovém a mobilním bankovnictví.

Nevýhodou pak jsou zbytečné poplatky, ať již za vedení (při nesplnění podmínky pro vedení zdarma), tak za tuzemské odchozí a příchozí platby nad rámec balíčku, elektronické příchozí a odchozí SEPA úhrady či výběry z bankomatů jiných bank v ČR a v Evropě.

Poznámka

TIP: Nezaujal vás Profi účet pro podnikatele od Komerční banky? Vyzkoušejte například Firemní účet Banky Creditas, jehož vedení je bez poplatků a bez podmínek. K účtu náleží platební karta MasterCard Business nebo MasterCard Business Gold a neomezené výběry v ČR i v zahraničí zdarma.

Přehled poplatků a parametrů pro produkt Profi účet pro podnikatele

Obecné informace o produktu
Jméno produktuKB Profi účet pro podnikatele
PoskytovatelKomerční banka
Typ účtu Podnikatelský účet
Účty v cizích měnách
Měna účtu CZK + lze sjednat cizoměnový účet
Účet je určený proFyzické osoby podnikatele i právnické osoby
Sjednání online
Minimální vklad 0 Kč
Úrok0 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu 0 Kč / 99 Kč
Max. poplatek za vedení účtu 99 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatků Ano
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti 9 Kč
Výběr z vlastního bankomatu0 Kč
Výběr na přepážce 100 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ 0 Kč / 39 Kč
Výběr z bankomatu EU 39 Kč
Výběr z bankomatů mimo EU99 Kč
Dotaz na zůstatek u jiné banky 25 Kč
Fyzický bankovní výpis60 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Mimořádný výpis75 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč / 6 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč / 6 Kč
Zahraniční platba odchozí6 Kč
Zahraniční platba příchozí6 Kč
Odchozí SEPA platba 0,9 % z převáděné částky
Příchozí SEPA platba 0,9 % z převáděné částky
Expresní platba100 Kč
Okamžité platby 0 Kč
Platební karty
Typy vydávaných karetVisa, MasterCard
Platební karta k účtu 1x Profi karta
Poplatek za kartu 0 Kč / 390 Kč
Vlastní design karty
Pojištění karty
Poplatek za novou kartu200 Kč
Kreditní karta
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízení 0 Kč
Inkaso zřízení 0 Kč
SIPO zřízení 0 Kč
Trvalý příkaz platba 0 Kč / 6 Kč
Inkaso platby 0 Kč / 6 Kč
SIPO platby 0 Kč / 6 Kč
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + heslo / SMS kód, KB klíč, certifikát na čipové kartě + PIN
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Max. výše kontokorentuAž 3 000 000 Kč
Další informace
Bonus k účtu
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://ms-kb.cz/ceny-a-sazby/podnikatele-podniky-a-municipality-v-obsluze-pobocek/
Sazebník poplatkůhttps://ms-kb.cz/ceny-a-sazby/podnikatele-podniky-a-municipality-v-obsluze-pobocek/
Ohodnoťte produkt KB Profi účet pro podnikatele
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další Produkty, které by vás mohly zajímat