Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
raiffaisen-bank-logo
Raiffeisenbank účet pro studenty a děti
raiffaisen-bank-logo
Raiffeisenbank účet pro studenty a děti
raiffaisen-bank-logo

Raiffeisenbank účet pro studenty a dětiRecenze, poplatky, podmínky

Autor recenze
Ověřeno
Poslední aktualizace
24. 5. 2024
raiffaisen-bank-logo

Hodnocení Finex.cz

- 2. místo -
95 %
Poslední aktualizace
24. 5. 2024

Studentský účet s výhodami do 26 let zdarma

Účet pro studenty a děti je určený pro mladé do 26 let. Účet lze sjednat na pobočce, a pokud vám již bylo 18 let, tak online. Účet nabízí stejné služby, jako Aktivní účet od Raiffeisenbank, ale jeho vedení je zdarma. Součástí konta jsou dvě mezinárodní platební karty, neomezené výběry z bankomatů v ČR i v zahraničí a peníze na účtu až v 18 měnách zdarma.

raiffaisen-bank-logo

Hodnocení Finex.cz

- 2. místo -
95 %
Poplatky a podmínky
Hodnocena je zde celková poplatková politika a podmínky účtu. Konkrétně jsou brány v potaz poplatky za vedení účtu, za domácí a SEPA platby, výběry hotovosti, vklady hotovosti, výběry u cizích bank a další.

95%

Pokrytí na území ČR
Hodnocení zahrnuje počet bankomatů, poboček a počet vkladomatů na území České republiky včetně koncentrace obchodní sítě v menších městech a obcích. Do hodnocení zahrnujeme také cenu za výběry z bankomatů.

93%

Digitalizace a přívětivost
V hodnocení se soustředíme na to, zda je banka digitální či nikoliv a jak moc složité je, si sjednat služby nebo produkty online z pohodlí domova. Dále hodnotíme přívětivost internetového a mobilního bankovnictví, bezpečnost, logické uspořádání, snadné ovládání (funkcionalita, uživatelská přívětivost) a odezvu aplikací. V potaz bereme také názory a hodnocení uživatelů.

90%

Důvěryhodnost a stabilita značky
Hodnocení důvěryhodnosti banky zahrnuje dobu působení dané značky na trhu, velikost její uživatelské základny, hodnocení našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty), získaná ocenění bankou a obecnou reputaci. V této kategorii bereme také v potaz, zda za bankou stojí silná finanční skupina či nikoliv.

100%

Základní informace o Raiffeisenbank účet pro studenty a děti

Typ účtu Studentský účet
Sjednání online Ano
Poplatek za vedení účtu 0 Kč

Raiffeisenbank má ve své nabídce Aktivní účet pro děti a studenty do 26 let s vedením zdarma. Součástí účtu jsou neomezené výběry z bankomatů všech bank v ČR i v zahraničí, dvě mezinárodní bezkontaktní platební karty a možnost vedení až v 18 různých měnách.

Součástí účtu je také neomezený počet zahraničních plateb v rámci eurozóny v měně EUR. Od 18 let lze účet sjednat i online na pár kliknutí. Ovládat jej můžete prostřednictvím mobilní aplikace Mobilní eKonto.

Poznámka

Pokud hledáte běžný účet pro dospělé, Raiffeisenbank nabízí Aktivní účet.

Recenze Raiffeisenbank

Nevíte, co od Raiffeisenbank čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Raiffeisenbank spadá pod rakouskou finanční instituci Raiffeisen Bank International AG. Na českém trhu působí od roku 1993, a podle počtu klientů se banka řadí na čtvrtou pozici, dle celkových aktiv pak na pátou pozici.

Banka nabízí široké portfolio služeb od běžných účtů až po hypotéky, pojištění a investování. Zaměřuje se na aktivní a náročné klienty. V České republice se může pyšnit více než 125 pobočkami, 157 bankomaty a přibližně 3 400 zaměstnanci. Může se pochlubit počtem více jak 1,841 miliony klientů.

Chcete se dozvědět další podrobnosti o Raiffeisenbank a jejích produktech? Přejděte na naši komplexní recenzi, ať vám neunikne žádná důležitá informace.

Kód banky: 5500

Co vše vám může Aktivní účet pro studenty a děti od Raiffeisenbank nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Co nabízí studentský účet od Raiffeisenbank?

Aktivní účet pro studenty a děti od Raiffeisenbank nabízí výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma a bez podmínek, platby v CZK se slovenskou Tatra bankou a zahraniční platby v rámci EHP v měně EUR. V ceně účtu jsou dvě mezinárodní bezkontaktní platební karty VISA GOLD BASE nebo STANDARD.

Účet se snadno ovládá v internetovém bankovnictví nebo v mobilní aplikaci Mobilní eKonto. Nákup zaplatíte pípnutím mobilu či hodinek, díky Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay nebo Garmin Pay. Pro bleskový převod mezi bankami banka umožňuje okamžité platby zdarma. Účet pro studenty a děti je úročen úrokovou sazbou 0 % p.a.

Účet pro studenty a děti se řadí k tzv. víceměnovým účtům. To znamená, že peníze na účtu můžete mít kromě českých korun až v 18 dalších měnách, jako např. EUR, USD nebo GBP.

Poznámka

Raiffeisenbank má kromě zmíněného Aktivního účtu pro studenty a děti ve své nabídce běžných a spořicích účtů dále: Aktivní účet, Chytrý účet, Prémiový účet, Exkluzivní účet nebo Bonusový spořicí účet.

Sazebník poplatků – Aktivní účet pro studenty

Vedení Aktivního účtu pro studenty a děti je zdarma bez podmínek. V ceně účtu jsou výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí, okamžité platby, dvě debetní mezinárodní platební karty, vedení až 19 měn a elektronické příchozí i odchozí platby včetně trvalých příkazů, inkas a SIPO.

Součástí jsou dále platby v CZK se slovenskou Tatra bankou a zahraniční platby v rámci EHP v měně EUR.

Naopak zpoplatněné jsou informační SMS (4 Kč), výpis poštou (40 Kč) nebo příchozí či odchozí úhrady mimo EHP v měně EUR – (příchozí 1 % z částky úhrady, min. 300 Kč, max. 1 200 Kč), odchozí 1 % z částky úhrady, min. 300 Kč, max. 1 500 Kč).

Zpoplatněné je dále přihlášení do internetového bankovnictví prostřednictvím mobilního elektronického klíče (MEK), které stojí 19 Kč.

Poplatky Aktivní účet

 • Měsíční vedení účtu: 0 Kč
 • Dvě debetní karty VISA: 2 karty v ceně / každá další 65 Kč měsíčně.
 • Výběry z bankomatů banky v ČR: 0 Kč
 • Internetové a mobilní bankovnictví: 0 Kč
 • Příchozí a odchozí tuzemské platby: 0 Kč
 • Příchozí / odchozí úhrada v rámci EHP
  v měně EUR: 0 Kč
 • Provedení trvalého příkazu, SEPA platby a inkasa: 0 Kč
 • Vedení až 19 měnových složek: 0 Kč
 • Přihlášení do IB prostřednictvím mobilního elektronického klíče: 19 Kč
 • Příchozí / odchozí úhrada mimo EHP v měně
  EUR, nebo úhrada v jiné měně než EUR: 1 % z částky úhrady, min. 300 Kč, max. 1 200 Kč / 1 % z částky úhrady, min. 300 Kč, max. 1 500 Kč
 • Výpis zaslaný poštou: 40 Kč

Do aktuálního ceníku Raiffeisenbank můžete nahlédnout na stránkách Raiffeisenbank.cz.

Jak založit studentský účet u Raiffeisenbank?

Aktivní studentský a dětský účet u Raiffeisenbank lze sjednat na pobočce. Pokud je vám více než 18 let, je možné sjednání online.

Účet je určen pro děti a studenty od 0–26 let věku. K založení potřebujete předložit občanský průkaz, cestovní pas nebo povolení k pobytu na území České republiky. Pokud vám je více než 18 let, k založení vám stačí doklad totožnosti.

Je-li vám méně než 18 let, smlouvu je nutné uzavřít na pobočce za přítomnosti zákonného zástupce, který předloží doklady totožnosti a váš rodný list. Také potřebujete potvrzení o studiu nebo kartu ISIC s platnou přelepkou nebo Evropskou kartu mládeže EYCA Student u studentů od 19 let.

Pro vydání debetní karty je nutné předložit doklad totožnosti studenta a pro sjednání internetového nebo mobilního bankovnictví je potřeba mít s sebou mobilní telefon.

Chytrý účet – přihlášení na účet

Účet lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví Internetbanking nebo v mobilní aplikaci Mobilní eKonto. Přihlášení do účtu probíhá na stránkách rb.cz pomocí tzv. dvoufaktorové autentizace. Stačí vyplnit klientské číslo a SMS kód / RB klíč nebo osobní klíč.

Další produkty od Raiffeisenbank

Pro koho je Aktivní účet vhodný?

Aktivní účet pro děti a studenty od Raiffeisenbank je určený pro mládež do 26 let věku. Bude vyhovovat všem studentům, a zejména těm, kdo studují v zahraničí a využijí výběry z bankomatů v cizině bez poplatků. V ceně je navíc vedení až 18 měn k účtu.

Výhodou pro děti a studenty je, že se jedná o účet bez zbytečných poplatků a od 18 let jej lze sjednat online. Mladým navíc bude vyhovovat pohodlná správa prostřednictvím internetového nebo mobilního bankovnictví.

Nezaujal vás Aktivní účet pro studenty od Raiffeisenbank, a potřebujete účet pro studenty do zahraničí? Zajímavou alternativou může být například Balíček Erasmus od Komerční banky, který si lze sjednat ke studentskému účtu od KB. Balíček umožňuje vedení účtu v EUR nebo USD zdarma a 1 výběr hotovosti měsíčně z bankomatu v zahraničí zdarma.

Přehled poplatků a parametrů pro produkt Aktivní účet pro studenty a děti

Obecné informace o produktu
Jméno produktuRaiffeisenbank účet pro studenty a děti
PoskytovatelRaiffeisenbank
Typ účtu Studentský účet
Účty v cizích měnách
Měna účtu CZK + až 17 dalších měn pod jedním číslem účtu
Účet je určený proDěti a studenty od 0 - 26 let
Sjednání online
Minimální vklad 0 Kč
Úrok0 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatkůNe
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti 0 / 29 Kč
Výběr z vlastního bankomatu0 Kč
Výběr na přepážce 0 / 120 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ0 Kč
Výběr z bankomatu EU 0 Kč
Výběr z bankomatů mimo EU0 Kč
Dotaz na zůstatek u jiné banky 0 Kč
Fyzický bankovní výpis40 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč
Zahraniční platba odchozí 1. v ceně, další 1 % z částky úhrady
Zahraniční platba příchozí 1. v ceně, další 1 % z částky úhrady
Odchozí SEPA platba0 Kč
Příchozí SEPA platba 0 Kč
Expresní platba100 Kč
Okamžité platby 0 Kč
Platební karty
Typy vydávaných karet VISA
Platební karta k účtu Dvě debetní karty VISA
Poplatek za kartu2 karty v ceně / každá další 65 Kč měsíčně.
Vlastní design karty
Pojištění karty
Poplatek za novou kartu 200 Kč
Kreditní karta
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízení0 Kč
Inkaso zřízení0 Kč
SIPO zřízení0 Kč
Trvalý příkaz platba0 Kč
Inkaso platby 0 Kč
SIPO platby 0 Kč
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Klientské číslo + RB klíč / SMS kód / osobní klíč
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Max. výše kontokorentu150 000 Kč
Další informace
Bonus k účtu
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.rb.cz/informacni-servis/informacni-a-online-sluzby/urokove-sazby
Sazebník poplatkůhttps://www.rb.cz/osobni/ceniky
Ohodnoťte produkt Raiffeisenbank účet pro studenty a děti
2
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další Produkty, které by vás mohly zajímat