Finex.cz logo
Menu
Finex » Banky » Air Bank » Běžný účet Air Bank

Běžný účet Air Bank – Recenze, poplatky, podmínky

Základní informace o Běžný účet Air Bank

Typ účtu

Běžný účet

Sjednání online

Ano

Poplatek za vedení účtu

0 Kč

Aktuální akce: AirBank vrací peníze z online nákupů při platbě kartou u vybraných obchodníků. Můžete získat zpět až 1 000 Kč.

Běžný účet Air Bank je zdarma a bez podmínek. Nejsou zpoplatněné příchozí ani odchozí platby či vklady v hotovosti na pobočce a pomocí vkladomatů. Za poplatek si klient může připlatit další služby podle svých preferencí. Air Bank se svým osobním účet získala již několik ocenění v soutěži Zlatá koruna.

Uživatelům nabízí spoustu různých výhod. Mezi nimi skvěle hodnocenou mobilní aplikaci s internetovým bankovnictvím My Air a možnost platit mobilem či hodinkami s aplikací Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay či Fitbit Pay. Běžný účet je momentálně úročen sazbou 0 % p.a.

Recenze Air Bank

Air Bank: "I banku můžete mít rádi". Toto reklamní heslo zná asi každý. Snaží se ale Air Bank dělat vše, aby tomu opravdu tak bylo? Air Bank se prezentuje jako moderní banka, která vtrhla na český bankovní trh v roce 2011 se svou vizí nabízet klientům produkty za nulové nebo velmi nízké poplatky.

Hlavní předností je propracované internetové bankovnictví, výhodnější úročení, a především co nejjednodušší bankovní služby. Banka cílí hlavně na klienty, kteří v hojné míře využívají mobilní bankovnictví a online služby. Snaží se ovšem vyhovět i klientům, kteří stále ještě preferují osobní kontakt, i když počet poboček není tak vysoký, zatím jich funguje 34.

Banka Air Bank patří pod skupinu PPF a je ryze česká. Zaměřuje se hlavně na drobné klienty. Chcete se o bance a jejích dalších produktech dozvědět více informací? Přečtěte si naší podrobnou recenzi.

Air Bank logo

Air Bank

★ 97 %

Kód banky: 3030

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co vše vám může běžný účet od Air Bank nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Co nabízí běžný účet od Air Bank?

Především zřízení, vedení i zrušení účtu zdarma. Mimo to jsou veškeré platby v rámci České republiky bez poplatku a stejně tak výběry z vlastních bankomatů. Účet si můžete zřídit snadno přes internet online a k němu dostanete dvě bezkontaktní platební karty. Pozor na to, že výběry z jiných bankomatů jsou zpoplatněny. U Air Bank si můžete otevřít až deset účtů, ale jen první je zdarma. Každý další pak stojí 10 Kč. K běžnému účtu nabízí banka maximálně tři spořicí účty. Ovšem s jednou podmínkou. Každý účet musí být vedený v jiné měně.

Největší devizou Air Bank je dozajista jejich propracované internetové bankovnictví řadící se mezi nejlepší na trhu a aplikace v mobilním telefonu s názvem My Air. Za svoji aplikaci získala banka ocenění Zlatá koruna v roce 2020 a 2021.

Banka poskytuje okamžité úhrady během pár vteřin a možnost výběru peněz u pokladen vybraných obchodníků. V ČR je již přes 6 000 takových míst. Vklady hotovosti jsou možné na pobočkách a vkladomatech. Banka nabízí také kontokorent a to až do výše 50 000 Kč. Kontokorent lze zapnout přes internetové bankovnictví. Jeho aktivace vás nic nestojí. Air Bank poskytuje svým klientům až 3 000 Kč bez úroků. Ty začnou naskakovat ve chvíli, kdy částka přesáhne 3 000 Kč.

Mimo běžného účtu pro dospělé si můžete sjednat taktéž účet Pro děti od 8 let, Pro mladé od 15 let a Pro rodinu.

Sazebník poplatků: Rychlý přehled

Air Bank poskytuje na svém běžném účtu většinu služeb zdarma, včetně příchozích a odchozích plateb. Pozor si dejte při výběru z cizích bankomatů, protože tyto výběry jsou už zpoplatněny.

 • Měsíční vedení účtu: 0 Kč
 • Příchozí platby v rámci ČR: 0 Kč
 • Odchozí platby v rámci ČR: 0 Kč
 • Poplatek za 2 platební karty: 0 Kč
 • Výběry z bankomatů banky: 0 Kč
 • Výběry z bankomatů ostatních bank v ČR i ve světě: 100 Kč / měsíčně

Protože poplatky se rychle mění, není na škodu se čas od času mrknout na aktuální ceník, který naleznete na stránkách Air Bank.

Založení běžného účtu u Air Bank

U Air Bank je založení běžného účtu otázkou chvilky. Můžete zajít na pobočku, kde s vámi účet založí nebo to zkusit na internetových stránkách banky vyplněním jednoduchého formuláře. Smlouvu k podpisu vám přiveze kurýr až domů, takže vás nečeká žádná cesta.

Ještě jednodušší možnost je založení účtu prostřednictvím mobilní aplikace My Air. Stáhnete si jí do mobilu, vyplníte potřebné údaje, vyfotíte dva doklady totožnosti a zašlete ověřovací platbu z jiného svého běžného účtu.

air bank bezny ucet
Zdroj: AirBank.cz

Air Bank přihlášení k účtu

Air Bank má, jako moderní banka, pro své klienty připravené velmi propracované internetové bankovnictví s uživatelsky přívětivým rozhraním, ať už se jedná o rychlé převody peněz, QR kódy či šablony. Přihlášení je jednoduché. Na internetových stránkách banky www.airbank.cz kliknete vpravo nahoře na ikonu Internetové bankovnictví a pak již zadáváte své přístupové údaje. Ještě jednodušší je přihlášení přes aplikaci My Air z vašeho mobilního telefonu. Stačí otevřít aplikaci, kliknout na ikonu klíče, ofotit QR

Pokud využíváte raději mobilní aplikaci v My Air, máte na výběr hned z několika druhů zabezpečení. Přihlásit se můžete pomocí otisku prstu, skenem obličeje nebo standardně heslem.

Další varianty účtu

 • Air Bank účet pro děti od 8 let – Běžný účet od 8 do 15 let. Účet vlastní rodiče a dítě se musí stát disponentem, aby mělo možnost spravovat své finance. Získá internetové bankovnictví, platební kartu nebo nálepku a možnost platit mobilem či hodinkami.
 • Pro mladé od 15 let – Pro mladé od 15 let je připraven běžný účet s platební kartou zdarma a odměnami za placení. V případě, že nemá mladý člověk už nějaký účet, musí s občankou na pobočku banky.
 • Pro rodiny – Běžný účet určený pro rodiny je ideální pro správu společných financí s propojením běžných účtů všech členů rodiny. Můžete se dívat na účet partnera i z něho platit, hlídat finance dětí. Stačí přidat disponenty ke svému účtu, nastavit přístup ostatních ke službám a požádat o vydání debetní karty.

Pro koho je běžný účet od Air Bank vhodný?

Běžný účet od Air Bank je vhodný pro všechny, kdo chtějí mít neustálý přehled o svém účtu a rádi jej ovládají ze svého mobilního telefonu, popřípadě počítače. Hodí se také pro rodiny, kde chce každý mít svůj účet, ale zároveň touží po společném přehledu. Lidé, kteří upřednostňují osobní jednání a touží po pobočce na každém rohu, pravděpodobně spokojeni nebudou.

Běžný účet prakticky zdarma a bez podmínek
Air Bank nabízí běžný účet, který lze rychle a jednoduše založit online. Banka vyznává politiku žádných nebo minimálních poplatků, což se odráží v jejích službách. Založení i vedení účtu je zdarma, stejně tak příchozí a odchozí platby nebo výběr z vlastních bankomatů v ČR. Zpoplatněné nejsou ani SEPA platby nebo vklady hotovosti ve vkladomatech. Klienti mají možnost vlastni více běžných účtů, ale jen jeden zdarma. Ostatní za poplatek 10 Kč. Součástí účtu jsou dvě debetní karty. Za nevýhodu pak považujeme zpoplatněné výběry ze všech ostatních bankomatů v ČR i ve světě jednorázovou měsíční částkou 100 Kč / měsíčně. Spravování účtu probíhá v jednoduchém, přehledném a moderním internetovém a mobilním bankovnictví. Účet využijí všichni klienti, kteří chtějí moderní a údernou banku s jasnou vizí.
 • Sjednání online
 • Zřízení a vedení běžného účtu zdarma
 • 2 platební karty k běžnému účtu
 • Jednoduchý sazebník
 • Moderní a přehledné internetové bankovnictví
 • Propracovaná aplikace My Air
 • Banka se hlásí ke Kodexu mobility
 • Poplatek za výběry z cizích bankomatů
 • Menší počet poboček
 • Chybí kreditní karta

Přehled poplatků a parametrů pro běžný účet od Air Bank

Obecné informace o produktu
Jméno produktuBěžný účet Air Bank
Typ účtu Běžný účet
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK, EUR, USD
Účet je určený proBěžné občany - Fyzické osoby
Sjednání online
Minimální vklad Není podmínkou
Úrok 0 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatkůNe
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti 0 Kč
Výběr z vlastního bankomatu0 Kč
Výběr na přepážce 0 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ100 Kč / měsíčně
Výběr z bankomatu EU 100 Kč / měsíčně
Výběr z bankomatů mimo EU100 Kč / měsíčně
Dotaz na zůstatek u jiné banky Dle sazebníku dané banky
Fyzický bankovní výpis25 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč
Zahraniční platba odchozí100 Kč
Zahraniční platba příchozí100 Kč
Odchozí SEPA platba0 Kč
Příchozí SEPA platba 0 Kč
Expresní platbaNenabízí
Okamžité platby 0 Kč
Platební karty
Typy vydávaných karetMasterCard
Platební karta k účtu Debetní platební karta MasterCard
Poplatek za kartu0 Kč
Vlastní design karty
Pojištění karty
Poplatek za novou kartu 100 Kč
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízení0 Kč
Inkaso zřízení0 Kč
SIPO zřízení0 Kč
Trvalý příkaz platba0 Kč
Inkaso platby 0 Kč
SIPO platby 0 Kč
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + heslo, autentizační SMS, smart klíč v mobilu
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Max. výše kontokorentu50 000 Kč
Další informace
Bonus k účtu
Pojištění vkladů
Poslední aktualizace27. 5. 2022
Sazebník úrokových sazeb https://www.airbank.cz/file-download/prehled-urokovych-sazeb
Sazebník poplatkůhttps://www.airbank.cz/file-download/cenik

Ohodnoťte produkt Běžný účet Air Bank


Připojte se k diskuzi

Další Produkty, které by vás mohly zajímat

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo