Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
creditas banka logo
Creditas dětský účet Richee Junior – Recenze, poplatky, podmínky
creditas banka logo
Richee Junior dětský účet
creditas banka logo

Creditas dětský účet Richee Junior – Recenze, poplatky, podmínky

Poslední aktualizace recenze 13. 3. 2024 | Veronika Cvejnová

Základní informace o Richee Junior dětský účet

Typ účtu Dětský účet
Sjednání online Ano
Poplatek za vedení účtu 0 Kč

Aktuální bonus: K dětskému účtu Creditas v současnosti žádný bonus nenabízí, ale můžete jim na něj darovat peníze elegantně přes dárkový poukaz.

Richee účet Junior poskytuje banka Creditas dětem od 6 do 17 let. Za zřízení a vedení účtu není žádný poplatek. K účtu náleží platební karta Richee Junior. Děti a mladiství neplatí za výběry z bankomatů nejen v ČR, ale i v zahraničí. Bezplatné je internetové bankovnictví, všechny tuzemské platby a rovněž SEPA platby.

Účet pro děti a mladé lidi je úročen sazbou 4,50 % p.a. do zůstatku 50 000 Kč. Rodiče mají možnost kontrolovat toky financí a nastavovat limity plateb.

Recenze banky Creditas

Creditas banka vznikla v roce 1996. Tehdy se jmenovala 1. Třebíčská záložna “spořitelní a úvěrní družstvo” a poskytovala své služby hlavně v Třebíči a okolí. V roce 2010 došlo k velké změně, kdy se změnil název na Záložnu CREDITAS, spořitelní družstvo a společnost se začala zaměřovat na celý český trh. V roce 2015 požádala Creditas o bankovní licenci. Získala jí v roce 2016 a 1. ledna 2017 mohla vzniknout oficiální banka Creditas.

Banka se orientuje především na služby platebního styku, spoření, termínované vklady a financování projektů českých firem. Vlastní více jak 35 poboček po celé ČR a je součástí investiční skupiny UNICAPITAL.

Zajímají vás produkty nabízené u Creditas? Jaké má výhody a nevýhody a další podrobné informace? Všechno najdete pěkně přehledně v naší recenzi banky Creditas.

Teď už k recenzi dětského účtu Richee od Creditas. Co všechno nabízí? Jak účet založit, pro koho je vhodný a stojí nějaké peníze? Pokračujte ve čtení.

Co nabízí Richee účet?

Richee běžný dětský účet má mnoho výhod. Nejen, že založení, vedení a běžné operace jsou zdarma, ale získáte i platební kartu MasterCard zdarma, lze ovládat více účtů najednou a účet propojit s Google Pay, Apple Pay a Garmin Pay. Banka navíc garantuje výhodné směnné kurzy a okamžité platby zdarma. Richee účet lze spravovat přes internetové bankovnictví a mobilní aplikaci.

Děti se prostřednictvím účtu naučí hospodařit s penězi a zvýší si finanční gramotnost. Díky vlastnímu internetovému bankovnictví nebo mobilní aplikaci může rodič Richee Junior účet pravidelně kontrolovat. Limity pro dítě nastavuje pouze zákonný zástupce, a to až do 14 let. Od 15 let už si je může nastavovat samotné dítě a lze je snadno měnit přes autorizovanou zprávu v internetovém bankovnictví a na pobočce. Stále ale platí, že výše limitů nesmí přesáhnout stanovenou částku pro danou věkovou kategorii.

Poznámka

TIP: Richee účet je sice úročen, ale peníze můžete odkládat i výhodněji. Podívejte se na spořicí účet Richee Junior od Creditas s aktuální sazbou 5,20 % p.a.

Spoření a tvoření rezervy je mnohem efektivnější na spořících produktech než na běžném účtu. Další spořicí účty si můžete vybírat v našem přehledu spořících účtů pro rok 2024.

Sazebník poplatků

Dětský účet od Creditas nabízí ty nejdůležitější služby zdarma. Co je zpoplatněno?

  • Zřízení, vedení a zrušení účtu: zdarma
  • Příchozí a odchozí tuzemské platby: zdarma
  • Platební karta: zdarma
  • Výběr z kteréhokoliv bankomatu doma i v zahraničí: zdarma
  • Trvalé příkazy: zdarma
  • Inkaso a SIPO: zdarma
  • Příchozí a odchozí SEPA platby: zdarma
  • Informační SMS: 2 Kč za jednu
  • Zaslání výpisu z účtu poštou: 25 Kč

Na přehled všech poplatků se můžete podívat do aktuálního sazebníku banky.

Založení účtu Richee od Creditas

Účet můžete založit přímo v aplikaci CREDITAS Banking. Oprávněni jsou k tomu pouze zákonní zástupci a musí mít k ruce rodný list dítěte. Účet lze založit také na pobočce banky, opět jsou nutné doklady prokazující totožnost u rodiče a dítěte. Děti do 14 let se prokazují rodným listem, od 15 do 17 let včetně už ke zřízení účtu rodiče nepotřebují a mohou si jej založit samy na pobočce.

Přihlášení k dětskému účtu Richee

Do internetového bankovnictví nebo do mobilní aplikace se dítě může kdykoliv přihlásit. Do 14 let nahlíží na informace o zůstatcích, historii, nastavení účtu a na výpisy. Může platit v rámci svého limitu, ale nemá možnost měnit nastavení účtu až na blokaci a aktivaci karty, změny PIN a přihlašovacích údajů. Od 15 let už mohou mladí lidé s účtem pracovat prakticky neomezeně až na stanovené limity a v 18 letech přejdou na běžný účet pro dospělé od Creditas.

Do samotného bankovnictví se přihlásíte svými přihlašovacími údaji s ověřením přes SMS zprávu nebo prostřednictvím QR kódu přes mobilní aplikaci CREDITAS Banking. Do aplikace se můžete přihlásit pomocí hesla, otiskem prstu nebo skenem obličeje. Aplikace umožňuje propojení s jinými účty u konkurenčních partnerských bank.

Další varianty účtu

  • Běžný účet pro dospělé: Creditas poskytuje svůj běžný účet zcela zdarma, a ne nadarmo za něj získala banka ocenění v soutěži Nejlepší banka 2021 Hospodářských novin. Samozřejmostí jsou výběry ze všech bankomatů zdarma, moderní bankovnictví a multibankovní aplikace.

Pro koho je vhodný Richee účet od Creditas?

Richee účet Junior Creditas banky je výbornou příležitostí, jak děti seznámit s penězi a naučit je s nimi hospodařit. Mají poměrně dost volnou ruku při správně účtu, ale zároveň jsou dostatečně limitováni. Velkou předností je úrok 4,50 % p.a., který na běžném dětském účtu není tak úplně běžný. Nelze zřídit kontokorent. Richee účet je založený na jméno dítěte a je jeho vlastníkem. Pokud chcete mít účet svého dítěte více takříkajíc pod palcem, musíte mrknout jinam.

Není pro vás Richee účet to pravé? Koukněte se na Air Bank dětský účet do 10 let zdarma s vychytanou aplikací My Air, kde je dítě pouze disponentem a ne vlastníkem.

V 15 lze smlouvu překlopit na jméno dítěte nebo ponechat ve stávající verzi.

Hodnocení Finex.cz

Richee účet Junior s výběry z bankomatu zdarma

Běžný dětský účet Creditas banky Richee Junior je celý zdarma. Neplatíte nic za zřízení, vedení nebo zrušení účtu. Velkou předností je úročení zůstatku. Richee má propracované bankovnictví a multibankovní aplikaci CREDITAS Banking. Do 14 let včetně dohlíží na celý účet zákonný zástupce, od 15 let už má dítě právo se svým účtem disponovat plně.

Přehled poplatků a parametrů pro účet Richee Junior

Obecné informace o produktu
Jméno produktuRichee Junior dětský účet
PoskytovatelCreditas
Typ účtu Dětský účet
Měna účtuCZK
Účet je určený proDěti od 6 do 17 let
Sjednání online
Minimální vklad 0 Kč
Úrok 4,50 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatkůNe
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti 0 Kč
Výběr z vlastního bankomatu0 Kč
Výběr na přepážce 10 Kč/50 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ0 Kč
Výběr z bankomatu EU 0 Kč
Výběr z bankomatů mimo EU0 Kč
Dotaz na zůstatek u jiné banky 0 Kč
Fyzický bankovní výpis25 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč
Zahraniční platba odchozí150 Kč
Zahraniční platba příchozí50 Kč
Odchozí SEPA platba0 Kč
Příchozí SEPA platba 0 Kč
Expresní platba0 Kč
Okamžité platby 0 Kč
Platební karty
Typy vydávaných karetMasterCard
Platební karta k účtuRichee karta Junior (MasterCard)
Poplatek za kartu0 Kč
Vlastní design karty
Pojištění karty
Poplatek za novou kartu 250 Kč
Kreditní karta
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízení0 Kč
Inkaso zřízení0 Kč
SIPO zřízení0 Kč
Trvalý příkaz platba0 Kč
Inkaso platby 0 Kč
SIPO platby 0 Kč
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Přihlašovací jméno + heslo (následné vložení kódu z SMS)
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Další informace
Bonus k účtu
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.creditas.cz/dulezite-dokumenty/
Sazebník poplatkůhttps://www.creditas.cz/dulezite-dokumenty/
Ohodnoťte produkt Richee Junior dětský účet
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat