Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Fondee
Investiční platforma Fondee
Logo Fondee
Fondee
Logo Fondee

Investiční platforma FondeeRecenze, zkušenosti a názory

Autor recenze
Ověřeno
Poslední aktualizace
12. 6. 2024
Logo Fondee

Hodnocení Finex.cz

- 5. místo -
90 %
Poslední aktualizace
12. 6. 2024

Moderní přístup k investování s nízkými poplatky

Fondee je investiční platforma s jedněmi z nejnižších poplatků na trhu. Velmi transparentní přístup, žádné vstupní ani výstupní poplatky z ní dělají dosti zajímavého hráče na trhu. Investování již od 1 000 Kč rozhodně ocení velká spousta lidí. Nevýhodou Fondee může být snad jenom její krátká historie a nemožnost zasahovat do skladby portfolia. Pokud jste méně zkušený investor nebo člověk, který nemá na edukaci v oblasti investování čas ani chuť, Fondee platforma je pro vás jako dělaná.

Logo Fondee

Hodnocení Finex.cz

- 5. místo -
90 %
Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky brokera v České republice.

95%

Obchodní platforma
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu. V hodnocení je kladen velký důraz také na mobilní aplikaci.

90%

Poplatky a podmínky
Hodnoceny jsou průměrné spready, poplatky za otevření/uzavření obchodu, swapy, poplatky za směnu, vklad či výběr peněz, poplatek za neaktivitu, výše zdanění CZ a US dividend a další. V potaz je brána nejen průměrná, ale i minimální výše poplatku.

95%

Dostupné instrumenty a aktiva
Hodnocení zahrnuje počet dostupných obchodních instrumentů, tříd aktiv, celkový počet aktiv a možnost obchodovat české akcie.

90%

Registrace a verifikace
V tomto kritériu je zohledněna celková rychlost a jednoduchost procesu registrace, popř. procesu ověřování totožnosti, je-li to vyžadováno.

90%

Jednoduchost použití

80%

Základní informace o Fondee

Možnosti investování ETF, ESG portfolií a DIP
Aktiv pod správou Společnost nezveřejňuje
Historické výnosy 3 % - 8 % ročně
Minimální vklad 1 000 Kč
Poplatek investora 0,9 % ročně
Otevření a vedení účtu Zdarma

Naučit Čechy, že peníze se nezhodnocují v bankách, ale v investicích, aneb “investice s lidskou tváří“. Tak přesně zní cíl nové a moderní investiční platformy Fondee, kterou na podzim roku 2017 společně založili a po pár letech testování v lednu 2020 také naostro spustili manželé Hlavsovi.

Rádi by nám ukázali, že investovat neznamená podstoupit nepřiměřené riziko a že to lze provést i jinak než prostřednictvím předražených bank či fondů. Co je na tom pravdy? Funguje Investování přes Fondee skutečně tak dobře? Nejen to se dozvíte zde v našem komplexním zhodnocení Fondee.

V článku se podíváme na zakladatele tohoto startupu, rozebereme, jak celé investování funguje, včetně rizika, návratnosti a pravidelné adjustace portfolia. Podrobně prozkoumáme související poplatky – jejich podrobnou skladbu. Ke konci této recenze se podíváme i na srovnání s podobně fungující platformou Portu, kterou jsme již dříve recenzovali.

Obsah recenze Fondee

Kdo stojí za projektem investiční platformy Fondee?

Samotné Fondee není zprostředkovatelem. I na svém oficiálním webu uvádí informaci, že nabízí plnohodnotnou službu přímých investic do akcií, dluhopisů a jiných finančních instrumentů.

Zatímco za Portu se skrývá perspektivní investiční společnost Wood & Company, která tímto projektem cíli na retail (doposud se věnovala pouze B2B trhu), Fondee založili “jen” dva manželé Jan a Eva Hlavsovi – a ještě k tomu jako startup.

Honza a Eva Hlavsovi – zakladatelé investiční platformy Fondee
Honza a Eva Hlavsovi – zakladatelé investiční platformy Fondee. Zdroj: Fondee.cz

To, že se jedná o dvě fyzické osoby a nikoliv velikou společnost, není důvod ke znepokojení. Tyto služby nemůže provozovat kde kdo. Manželé nejprve v roce 2017 založili společnost Fondee s.r.o. a museli získat licenci od České národní banky. Pak dva roky vyvíjeli platformu. Teprve poté mohli spustit ostrý start.

Oba dva manželé vystudovali ekonomii v Londýně. Eva má dlouholetou praxi mj. v Morgan Stanley, kde analyzovala investiční rizika, a pracovala také na Ministerstvu financí. Honza řadu let pracoval v londýnské City, kde se staral o miliardová portfolia. Mimo to sám investuje do akcií a dluhopisů. Oba tedy mají odpovídající praxi a zkušenosti v těchto odvětvích.

Poznámka

TIP: Pokud jste v investování a spoření úplní nováčci, zkuste se nejprve podívat na našeho průvodce investováním, kde jsme rozebrali důvody, proč investovat, kolik je k tomu potřeba peněz, co je to investiční trojúhelník (riziko vs výnos vs likvidita). V článku jsme také vysvětlili, co je to diverzifikace portfolia a uvedli obsáhlý seznam různých investičních možností.

Proč Fondee?

Jak funguje investování přes Fondee?

Investování přes Fondee probíhá tak, že za vložené peníze se nakoupí podíly v několika fondech (ETF), které samy obsahují stovky akcií či dluhopisů. Veskrze se tak jedná o jakousi alternativu investování do podílových fondů nebo investování do indexů na vlastní pěst.

Písmen ETF není třeba se bát. Jedná se o Exchange Traded Funds. Do češtiny tento termín překládáme jako burzovně obchodované fondy. Pokud byste se o tomto instrumentu rádi dozvěděli více, podívejte se na náš kompletní průvodce ETF, kde naleznete všechny potřebné informace.

Platforma Fondee tedy bude z povahy ETF vhodná především pro méně zkušené či zcela nezkušené investory a hlavně klienty, kteří se nechtějí investování aktivně věnovat a ve svém volném čase raději dělají něco jiného.

Výnos u Fondee bude mnohonásobně lepší než na spořicích účtech bank, ale pokročilejší investor by mohl dokázat své peníze zhodnotit lépe.

Je tu však i určitá nevýhoda. Pro někoho, kdo hledá napětí, obchody, vysoké zhodnocení a chce analyzovat různé možnosti či příležitosti, Fondee prostě není. Tady je potřeba jenom poslat peníze a být trpělivý, o vše je postaráno.

 • Nevýhodou Fondee je jejich prozatím krátká historie. Ostrý provoz začal v lednu 2020, testovací provoz běžel od srpna 2019. To bohužel příliš neumožňuje sledovat skutečný vývoj, k dispozici jsou tedy pouze odhady.

Odhady však ale nebudou daleko od pravdy. Investování přes Fondee funguje tak, že Klientovi je nakoupeno portfolio sestávající z ETF, přičemž každé z těchto ETF má za sebou již několik let historie obchodování.

Navíc každé ETF sleduje jasně definovaný akciový index nebo dluhopisový koš, který má historii starší 10 let a více. Produkty v portfoliu a jejich výnosnost a historický výkon jsou tedy dobře známy.

Na obhajobu Fondee je dobré zmínit, že téměř žádné z podobných investičních platforem nemají svou historii o moc delší. Jedná se o poměrně moderní způsob investování (či spoření), který přišel na trh teprve v posledních letech. Patrně jako reakce na předraženou nabídku investičních fondů, které si za tyto služby braly nepřiměřené poplatky a provize, a neefektivní spoření bank, které stěží přináší nějaký úrok a poráží inflaci. U běžných spořicích produktů se často úroky pohybují od 0,1 % do maximálně 3 %.

Tyto bankovní instituce a fondy patrně budou konkurenti platformy Fondee a jim podobným. Na trhu jsou však ještě bližší konkurenti. Fondee není jediná investiční platforma. U nás na webu naleznete i obsáhlou recenzi investiční platformy Portu. Srovnání obou platforem máte i zde na konci recenze.

Investovat s Fondee lze jednorázově i pravidelně

Vzhledem k povaze investování do ETF jsou obvykle lepší pravidelné investice, např. na měsíční bázi. Tímto se průměruje vstupní cena instrumentů a vyhnete se tak nakupování na vrcholu (výnosnost bude stabilnější a bezpečnější).

Přesto ale jednorázovému investování nic nebrání. Platforma Fondee je bez vstupních i výstupních poplatků (podrobněji v kapitole recenze o poplatcích), takže je na vás, kolik peněz budete posílat. Můžete i kdykoliv v průběhu investovanou částku změnit, přestat pár měsíců platit nebo z ničeho nic jednorázově zaslat vyšší částku. Je to jen na vás.

Povinností investora je učinit první vklad ve výši alespoň 1 000 Kč. Další vklady už ale mohou být libovolné – tedy i méně než 1 000 Kč.

Jakého zhodnocení lze na Fondee dosáhnout?

Konzervativní portfolio dosahuje výnosnosti okolo 3 %. To není moc, ale výnos je v čase poměrně stabilní (v krizích i při boomech) a stačí na ochránění úspor před inflací.

Poznámka

Poznámka: Výnos i nejméně rizikového portfolia je trojnásobný v porovnání s důchodových fondem, neboť jejich zhodnocení se pohybuje ve výši okolo pouhého jednoho procenta ročně.

Jak vypadá vývoj odvážnějšího portfolia? To dosahuje historicky výnosů okolo 8 % ročně. To je poměrně příjemné zhodnocení úspor, vzhledem k tomu, že se jedná o pasivní výdělek.

Pasivní výdělek jsou investice, které není potřeba spravovat. Právě to je případ i Fondee, do kterého stačí poslat peníze, a o nic dalšího se nestaráte. Peníze se zhodnocují samy.

Porovnání skladby různých investičních strategií dle rizika a jejich odpovídající výnos
Porovnání skladby různých investičních strategií dle rizika a jejich odpovídající výnos. Zdroj: Fondee.cz

Nevíte, kterou strategii byste si měli případně vybrat? Nezoufejte. Při registraci se vyplňuje dotazník, na základě kterého jsou klienti ohodnoceni a je jim doporučeno optimální investiční portfolio.

Vyšší riziko tedy znamená vyšší potenciál, avšak volatilita takové strategie je také vyšší.

Abyste si udělali lepší představu, co myslíme volatilitou v praxi a jak ve skutečnosti vypadá, podívejte se na obrázek níže. V případě, že hodnota investice najednou prudce spadne, řada začínajících investorů má tendenci panikařit a rychle zůstatek vybírat. To je ovšem veliká chyba a nemělo by k takovému chování dojít.

Proč? Výsledné zhodnocení pravidelného investování není tolik závislé od okamžiku zahájení investování (díky průměrování ceny), jako spíše od investičního horizontu (doby investování) a okamžiku ukončení investování (výběru peněz).

Po prudkém propadu, který jsme si zažili např. v 1. kvartálu 2020, obvykle následuje rychlý nárůst. Jestliže nestihnete investici ukončit před takovým propadem, nepanikařte. Zpravidla může stačit počkat jen o něco déle a dost možná si vyberete o mnoho procent vyšší částku.

Dlouhý investiční horizont pomůže zmírnit celkový význam propadů (tedy méně záleží na době výběru peněz). Proto se u rizikovější strategií doporučuje investovat déle.

Vliv načasování výběru na hodnotu investice
Vliv načasování výběru na hodnotu investice. Zdroj: Fondee.cz

Výše máme graf vývoje reálné investice přes Fondee. Jedná se o typ portfolia “smělý investor”, tedy rizikovější variantu s počátečním vkladem 100 000 Kč a pravidelnou měsíční úložkou 5 000 Kč.

Poznámka

Všimněte si, že pokud by vystrašený investor vybral peněžní prostředky na dně, byla by hodnota investice jen okolo 100 tis. Byl by tedy ve ztrátě. Kdyby naopak pouhé 2 měsíce počkal, hodnota by se vyšplhala na přibližně 130 tis. Kč.

Tímto si můžete zároveň udělat obrázek o tom, co přesně znamená volatilita.

Jaké poplatky se platí za investování přes Fondee? Jak a kdy jsou strhávány?

Ohromná výhoda Fondee oproti klasickým podílovým fondům jsou velice nízké poplatky. Ty v případě fondů bývají trojí. Vstupní poplatky, výstupní poplatky a poplatky za správu (manažerské).

Investičním fondům s výstupními poplatky se zpravidla raději vyhýbejte. Není nikde dané, že by nemohly být, avšak dnes již nejsou běžné. Mohou tedy působit podezřele. Vstupní poplatky jsou naopak zcela běžné. Obtížně se hledá fond, který by je neměl.

 • Výhodou Fondee je, že zde není žádný vstupní poplatek.

Jediné, co u Fondee budete platit, je 0,9 % ročně z aktuální hodnoty portfolia za jeho správu.

Poplatky jsou strhávány měsíčně, tedy každý měsíc se vám strhne 0,075 % (1/12 z poplatku) z aktuální hodnoty portfolia a to pouze v případě, že jste v daném měsíci měli nějaký zůstatek. Pokud však na svém účtu u Fondee nemáte žádné prostředky, neplatíte samozřejmě nic.

 • Celkově jsou tu poplatky velmi nízké.

Toto je rozhodně jeden z pozitivních aspektů investiční platformy Fondee. Oproti poplatkům u většiny podílových fondů je rozdíl markantní, a to zejména v dlouhodobém investičním horizontu.

Dopad vysokých poplatků u klasických fondů je ilustrován na následujícím grafu a v tabulce níže.

Rozdíl v hodnotě portfolia způsobený výší poplatků
Rozdíl v hodnotě portfolia způsobený výší poplatků. Zdroj: Fondee.cz

Jedná se o jednorázovou investici 100.000 Kč. U Fondee je počítán roční poplatek 1,05 %, u podílového fondu 2,7 % a roční zhodnocení je nastaveno na 7 % v případě obou.

Po 15 letech tento rozdíl činí přes 50 tisíc korun. Je to ohromný rozdíl. Skoro se zdá, že je někde chyba, ale propočet je správně (sami jsme si ho zkontrolovali). Pouze lze snad vytknout, že téměř 3% roční poplatek je jedna z těch dražších (nicméně zcela reálných) variant.

fondee poplatky
Detailní srovnání poplatků a výnosů u fondů a platformy Fondee. Zdroj: Fondee.cz

Automatická adjustace portfolia – Jak přesně funguje?

Obchodní dny, tedy kdy se provádí obchodní transakce (nákup a prodej ETF, výběry vkladů a také adjustace portfolia), jsou každý pracovní den. Rebalancing pak probíhá jednou za měsíc.

Každé portfolio má přesně dané složení instrumentů a jejich podíl. To totiž ovlivňuje rizikovost a očekávaný výnos (viz příklad na obrázku níže).

Příklad složení portfolia
Příklad složení portfolia. Zdroj: Fondee.cz

Jenže hodnota (cena) těchto ETF se v čase mění. V jeden moment mohou některé růst na ceně a jiné klesat. Tím se mění jejich procentuální zastoupení ve vašem portfoliu. Aby se zachovala rizikovost a jiné faktory, je možné jednou za měsíc rebalancovat portfolio.

Řečeno jednoduše: to, čeho je v portfoliu málo, se dokoupí. To, čeho je moc, se prodá (viz ilustrace níže).

Tento rebalancing je proveden na základě schválení klientem – pokud si to klient nepřeje, nemusí tedy proběhnout vůbec.

Vysvětlení adjustace portfolia
Vysvětlení adjustace portfolia. Zdroj: Fondee.cz

Díky tomuto systému Fondee častěji odhalí méně efektivní ETF, jejichž hodnota se zrovna propadá, a takové ETF bude dokupováno, a naopak vydělávající ETF, které roste na ceně, bude prodáváno, aby jeho podíl na portfoliu zůstal stejný. Toto je ve skutečnosti výhoda – ETF se díky rebalancingu “nakoupí levně a prodá draze.”

Obchodní dny u Fondee každý den

Obchodní dny byly u Fondee nejprve dvakrát měsíčně, po 14 dnech. Po jisté době však Fondee přišlo s vylepšením a nyní jsou obchodní dny každý pracovní den, přičemž poplatek investorů zůstává stejný. To je zásadní výhoda oproti ostatním platformám.

Nedokážu lépe investovat sám?

Zkušenější investor pravděpodobně nebude nijak ohromený potenciálním výnosem 8 % ročně. To ale neznamená, že si někdo jiný nemůže pomoci k daleko lepšímu zhodnocení peněz než v bance.

Vzhledem k tomu, jak je vše jednoduché a transparentní je potenciál zhodnocení odpovídající. Celkově se jedná o variantu vhodnou především pro méně zkušené investory nebo někoho, kdo hledá výhodnější variantu spoření např. na stáří než je důchodové spoření. Fondee je vhodné také pro lidi kteří nechtějí s investováním a edukací k tomu nutnou zbytečně ztrácet čas a radši své peníze někomu svěří.

Jak začít investovat přes Fondee – Jednoduchý návod na registraci

Na oficiálním webu Fondee vyberte možnost “chci investovat” a dostanete se na začátek registračního formuláře. Svůj účet můžete propojit s FB, LinkedInem nebo Googlem, my jsme ale zvolili klasickou registraci.

 1. Celá registrace je poměrně rychlá, hravě ji zvládnete do pár minut. Nejprve se tedy vyplní formulář, viz níže.
Registrační formulář Fondee
Registrační formulář Fondee. Zdroj: Fondee.cz
 1. Dále se vyplňuje investiční dotazník, který určí, jaký typ portfolia (rizikovost) je pro vás vhodné. Je to krátké, jde pouze o 13 otázek. Po poslední odpovědi se vám nezávazně zobrazí doporučené investiční portfolio. Sami si ale můžete vybrat, které budete chtít. Výsledkem dotazníku nejste podmíněni.
Registrační proces u Fondee
Registrační proces u Fondee
 1. Poté je nutné projít ověřením totožnosti, tedy nahráním fotografií osobních dokladů.
 2. Své zadané údaje nyní zkontrolujte a na pár kliknutí podepište vygenerovanou smlouvu.
 3. Dále pošlete první platbu. A od té doby jen posíláte vklady podle toho, jak budete chtít. Fondee je zainvestuje za vás.

Na oficiálním webu Fondee jsou k dispozici odpovědi na nejčastější dotazy. Pokud vás zajímá ještě něco dalšího, zkuste si je pročíst.

Portu nebo Fondee? Která platforma je lepší?

 

Portu Fondee
Poplatek za správu 0,89–1,89 % 0,90 %
Frekvence nákupů 7 dní každý den
Výběr peněz 5 – 10 pracovních dnů každý den
Automatická rebalance 10 % od relativní odchylky 1x měsíčně na přání klienta
Vlastní strategie ano ne
Počet portfolií 10 portfolií 7 portfolií
Změna typu portfolia v průběhu investice ano, ale omezeně každý den
Z kolika instrumentů se 6 – 11 ETF dle rizikovosti 15 ETF
portfolia skládají
Měnový hedging ano ne
Právní subjekt a.s. s.r.o

Hlavní rozdíly spočívají ve vyšším poplatku za správu (v případě nejrizikovějších variant je Portu o něco dražší). Předpokládaná výnosnost nejrizikovější varianty portfolia je ale v případě Portu také o něco vyšší.

Hedging je krytí před měnovým rizikem (tedy výkyvem kurzu). Finanční instrumenty jsou v cizích měnách. Pokud by dolar výrazně posílil, mohla by investice ztratit na hodnotě v korunách. Tyto výkyvy jsou z dlouhodobého hlediska spíše zanedbatelné, jelikož jsou cyklické (krátkodobý vliv ale může být citelný). Hedging není zadarmo, čímž na druhou stranu omezuje výnosnost. Záleží hlavně na investorovi, kterou variantu preferuje.

Velký rozdíl je i v automatické rebalanci, kterou jsme již rozbírali v recenzi Fondee. Obchodní dny, které určují také rychlost výběru peněz, hrají jednoznačně pro Portu. U obou platforem je možné investovat od 1 000 korun.

Právní entita, která stojí za těmito projekty, je velmi odlišná. Na straně Portu máme ohromnou investiční společnost, která má základní kapitál téměř půl miliardy korun a řadu let zkušeností. Naproti tomu stojí startup dvou manželů. Opět záleží na osobních preferencích investorů, neboť jsme si ukázali, že obě firmy působí velmi důvěryhodně.

Výhodou Portu je možnost sestavení si vlastního portfolia, ale asi to nebude úplně nezbytné pro každého investora. Někdo se specifickými nároky to ale ocení. Říct, která platforma je lepší, je velice těžké. Každý má jiné preference a investiční cíle. Je tedy na vás určit si své priority a podle toho vybírat.

Celkově jsou projekty velmi podobné, mají shodné strategické cíle a velmi podobnou, ne-li stejnou cílovou skupinu uživatelů.

Závěr – shrnutí výhod a nevýhod Fondee

Výhody Fondee

 • Vše je snadné, rychlé a plně online (registrace do 48 hodin kvůli ověření identity)
 • Pohodlný a časově nenáročný způsob investování
 • Sami si volíte aktuální výši vkladů a můžete je kdykoliv libovolně měnit (nad 1 000 Kč)
 • Výnos odpovídající jednoduchosti investice (v průměru až 8 % ročně)
 • Větší výnos než běžné spořicí produkty a prakticky bez námahy
 • Velmi nízký poplatek za správu portfolia
 • Žádné vstupní ani výstupní poplatky
 • Poplatek se platí průběžně a pouze pokud služby využíváte, investování lze kdykoliv ukončit
 • Velmi transparentní přístup
 • Pravidelné rebalancování skladby portfolia (možno vypnout)
 • Dostupná mobilní aplikace ukáže hodnotu vašich investic kdekoli a kdykooli

Nevýhody Fondee

 • Nemůžete zasahovat do investičních příkazů ani jinak ovlivňovat skladbu vybraného portfolia
 • Zkušený investor by mohl dosahovat vyššího zhodnocení a tuto formu investování asi bude považovat za poněkud “nudnou”
 • Krátká historie společnosti (krátká doba pro posouzení kredibility a udržitelnosti)

Pokud byste rádi investovali, ale zrovna Fondee ani Portu vás nezaujali, nezoufejte. V našem investičním průvodci jsme uvedli řadu tipů, kam můžete investovat. Seznamte se se všemi z nich.

Jak Fondee působí na vás? Rozhodli jste se přes něj investovat, nebo jste zvolili raději jejich konkurenta Portu? Byla pro vás tato recenze něčím přínosná? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích. Napište nám také, pokud byste se o Fondee rádi dozvěděli ještě něco dalšího.

FAQs – Na co se nejčastěji ptáte

Co je Fondee?

Fondee je investiční platforma založená v roce 2017 manželi Hlavsovými, která umožňuje nepřímé investice do akcií, dluhopisů a jiných finančních instrumentů přes ETF fondy.

Jak Fondee funguje?

Fondee investuje vložené peníze do portfolia složeného z několika ETF fondů, které obsahují stovky akcií a dluhopisů. Tím se zajišťuje diverzifikace a stabilnější výnos.

Jaké jsou poplatky u Fondee?

Fondee si účtuje roční poplatek 0,9 % z aktuální hodnoty portfolia. Poplatky jsou strhávány měsíčně a nejsou zde žádné vstupní ani výstupní poplatky.

Kolik musím investovat při založení účtu?

Minimální vklad při založení účtu je 1 000 Kč. Další vklady mohou být libovolné, i méně než 1 000 Kč.

Jaké jsou u Fondee výnosy?

Konzervativní portfolia dosahují výnosnosti okolo 3 % ročně, zatímco rizikovější portfolia mohou dosáhnout až 8 % ročně.

Je Fondee vhodné pro začátečníky?

Ano, Fondee je vhodné pro méně zkušené investory nebo ty, kteří se nechtějí investování aktivně věnovat. Platforma nabízí jednoduchý a transparentní způsob investování.

Další zdroje informací:

Více informací o Fondee

Jméno firmyFondee
Základní informace o platformě
Vznik platformy 2017
Počet klientů14 500+
Aktiv pod správouSpolečnost nezveřejňuje
Webová stránkahttps://www.fondee.cz/
Dohled ČNB
Kdo za společností stojíFondee a.s.
Sídlo společnostiRumunská 22/28, Vinohrady, 120 00 Praha
Důležité informace pro investora
Možnosti investováníETF, ESG portfolií a DIP
Historické výnosy 3 % - 8 % ročně
Měna účtuCZK, EUR
Minimální vklad 1 000 Kč
Minimální investice Od 1 Kč
Pojištění vkladů
Nabídka platformy
ETF
Jednotlivé akcie
České akcie
Dětský účet
DIP (dlouhodobý investiční produkt)
Kryptoměny
Firemní účet
Možnosti investování
Portfolia na míru
Vlastní portfolia
Možnost trvalého příkazu
Měnové zajištění
Automatické rebalancování portfolia
Vícefaktorová autentizace
W-8BEN
Poplatky platformy
Poplatek investora 0,9 % ročně
Otevření a vedení účtu Zdarma
Vstupní poplatekNení
Výstupní poplatekNení
Směna měnZdarma
Úschova cenných papírůZdarma
Výkonnostní poplatekNení
Vklad bankovním převodemZdarma
Vklad platební kartouNelze využít platební kartu
Výběr bankovním převodemZdarma
Výběr platební kartouNelze využít platební kartu
Metody vkladu a výběru peněz
Metody vkladu Bankovní převod
Metody výběru Bankovní převod
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyEmail, Telefon, Chat
Email[email protected]
Telefonní číslo+420 212 248 832
Ohodnoťte společnost Fondee
11
2

Autor

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (13 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

jana_nova

My používáme i Fondee i Portu. Fondee bylo trošku jednodušší. V Portu zase má člověk větší svobodu, do čeho bude investovat.

Eva

Já jsem u Fondee celý rok 2021 a mám aktuálně zhodnocení vkladů 8%. Vše je uživatelsky velice příjemné (zvlášť pro začátečníky) a stránky přehledné. Když mě napadne otázka, vždy dostanu rychlou odpověď.

Franta

Tato investiční patforma je ideální pro lidi co se sami neorientují na akciových a dluhopisových trzích a chtějí pravidelně investovat pomocí profesionálů za nízké náklady i minimální riziko. Já investuji ve Fondee i Portu v různých portfoliích pravidelně a nárazově obchoduji akcie a kryptoměny na burzách-učím se a baví mě to ale není to pro každého.Fondee je pro začínajícího investora naprostá bomba.

Zdenek

My máme s manželkou obojí, jak Fondee, tak Portu. Vzhledem k nízkému poplatku dětského účtu (jen 0,25% ročně) jsme zřídili Portu i oběma našim dětem. Snad jim to časem něco vydělá. Přeji úspěšné investování ať už s Fondee nebo Portu. Ať se daří :)

Ladislav

Doporučuju, jsem spokojený s investicí.

Irys

S Fondee jsem velice spokojena a investovat budu rozhodně i nadále.

Anna

Martin: to neni chyba. 0,9% je pro Fondee, ale jeste k tomu +0,15 pro brokera nebo co, takze celkem celkove poplatky 1,05% rocne

Petr

Také velmi dobrá zkušenost s Fondee. Jednoduché a srozumitelné i pro začátečníka, pěkné zhodnocení, žádný vstupní a výstupní poplatek, možno začít s vkladem 1000 Kč.

Jan

Už i poplatky jdou za portu. Maji slevu o 0,4% ze základního 1% uroku, který časem také snizi. A investice na 15 let je jasná věc. I to Gallery je skvělé a pilulka na opPortuNity nemělo chybu. Portu je ucelenéjsi, pruznejsi a komplexnější. Velké dříve!

Martin

Jo a ještě jedna věc.
V tabulce “Portu nebo Fondee?” máte pro Portu: Výběr peněz 5 – 10 pracovních dnů. U Fondee je výběr peněz každý den.
Ale pod tabulkou je uvedeno: Obchodní dny, které určují také rychlost výběru peněz, hrají jednoznačně pro Portu…

Martin

Vidim rozpor v poplatcích.
Na začátku a na konci článku máte: Poplatek investora 0,9 % ročně z aktuální hodnoty portfolia.
Ale uprostřed máte porovnání poplatků s bankovními fondy a tam ve dvou obrázcích je uveden roční poplatek 1,05 %…

Honza

Za mne mohu Fondee jen a jen doporučit

Redakce Finex

Dobrý den, Honzo. Děkujeme za Váš komentář a přejeme, ať se daří.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.