Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Plutus Card
Kryptoměnová karta Plutus Card
Logo Plutus Card
Plutus Card
Logo Plutus Card

Kryptoměnová karta Plutus CardCashback, zkušenosti, poplatky a další

Autor recenze
Poslední aktualizace
18. 5. 2024
Logo Plutus Card

Hodnocení Finex.cz

- 4. místo -
82 %
Poslední aktualizace
18. 5. 2024

Základní informace o Plutus Card

Vznik 2015
Typ platební karty Debetní karta
Hlavní výhoda karty Až 30 různých benefitů
Cashback Až 9 %
Kdo za kartou stojí BLOCK CODE LTD
Možnosti nabití karty SEPA převod, kryptoměny

Základní informace o platební kartě Plutus Card

Plutus Card je debetní karta, která je napojena na váš Plutus účet. K jejímu používání je potřeba na ni poslat jakékoli fiat peníze, které se převedou na EUR na vašem Plutus účtu.

Díky placení touto kartou dostáváte cashback ve formě kryptoměny Pluton (PLU). Základním kryptoměnovým cashbackem jsou 3 %. Můžete si zvolit i tzv. perks, tedy různé výhody, díky kterým dostanete proplaceno zpět předplatné na Netflixu nebo dalších známých platformách.

Obsah recenze Plutus Card

Zdroj: plutus.it

Plutus Card

Jak a kde Plutus Card získat?

Nejsnadnější cestou je se registrovat přes mobilní aplikaci Plutus (ke stažení ZDE), vložit na Plutus účet alespoň 20 EUR (po založení se případně dají poslat zpět) a čekat na zpřístupnění (obvykle 1 až 2 pracovní dny, často záleží na bance, z které posíláte eura). Po splnění všech těchto kroků vám bude k dispozici virtuální Plutus Card vydaná společností VISA. Od třetího čtvrtletí roku 2023 by měla být k dispozici i fyzická karta vydaná společností VISA.

Kde můžete kartou Plutus Card platit?

Jelikož je momentálně k dispozici pro nové uživatele pouze virtuální karta, je možné platit pouze online (eshopy, Netflix apod.) nebo pomocí Google Pay či Apple Pay. Alternativně by se Plutus Card dala přidat například do služby Curve.com (která umí sjednotit všechny vaše platební karty do jedné) a přes jejich kartu (fyzickou nebo Google/Apple Pay) platit i v kamenných obchodech.

Jak dlouho trvá, než Plutus Card přijde?

Virtuální karta je vám dispozici poté, co si doplníte alespoň 20 EUR do vašeho Plutus účtu. Je potřeba je poslat SEPA platbou přes váš bankovní účet (nebo třeba Revolut). Připsání by mělo trvat maximálně jeden pracovní den. Jakmile je 20 EUR na vašem Plutus účtu, je potřeba ještě chvíli počkat (max. jeden den), protože se vaše virtuální karta bude připravovat.

Úrovně karty a výše cashbacku Plutus Card

Plutus Card nabízí 3 úrovně předplatného. První úroveň (Starter) je zdarma a nabízí zajímavé výhody, jako 3 % krypto cashbacku (do utracené hodnoty 250 EUR). Další dvě úrovně (Everyday a Premium) jsou placené, viz obrázek níže, a díky těmto úrovním si také můžete zapnout více perků.

Zdroj: plutus.it
3 úrovně předplatného s rozdílnými výhodami

Další výhody Plutus Card

Mezi další výhody Plutus Card patří již zmíněné perky, další formy cashbacku, které můžete dostat v závislosti, u koho nakupujete nebo kde si platíte předplatné.

To znamená, že si můžete vybrat například perk Netflix a dostanete po zaplacení předplatného na Netflixu cashback v kryptoměně PLU v hodnotě až 10 EUR za každý měsíc. Můžete si vybrat z více než 40 služeb, od Netflixu, Spotify, Amazonu , Disney+, Lidlu, KFC a dalších…

Zdroj: plutus.it
Perks Plutus
Perks Plutus

S základním free účtem si každý měsíc můžete vybrat pouze 1 perk. Když budete na svém Plutus účtě držet určitý počet PLU, tak si můžete navýšit procento cashbacku ze 3 na 8 % a i počet perků, které si můžete zvolit, viz obrázek níže.

Zdroj: plutus.it
Lepší benefity Plutus Card
Úrovně PLU, které musíte mít, abyste dosáhli na lepší benefity

Limity a poplatky Plutus Card

Od 19. srpna 2023 mají poplatky novou podobu. Např. po 12 měsících neaktivity na Plutus účtě vám bude nově účtován poplatek 10 EUR měsíčně (účet se dá snadno zrušit v mobilní aplikaci pod Profile → Settings → Delete Account). Pokud si budete chtít vybrat své PLU, zaplatíte poplatek 3 EUR.

Pokud budete platit kartou na terminálu a platba proběhne v EUR, tak neplatíte žádný poplatek, pokud však budete platit v jiné měně, zaplatíte dodatečný poplatek 2,5 %.

Je používání Plutus Card bezpečné?

Použití Plutus Card je stejně bezpečné jako platba klasickou platební kartou. Uživatelé by neměli sdělovat cizím lidem informace o kartě a dodržovat i další zásady bezpečného placení. Pokud vám někdo odcizí vaši Plutus Card, je možné ji okamžitě uzamknout pomocí mobilní aplikace Plutus a předejít tak ztrátě prostředků.

Výhody a nevýhody Plutus Card

Výhody

  • Základní krypto cashback 3 %
  • Perky, které vám vrací peníze za předplatné (Netflix, Spotify apod.)
  • Možnost stackovat PLU a zvýšit si tím úroveň a počet perků

Nevýhody

  • Poplatek za neaktivitu po roce
  • Poplatek za výběr PLU ve výši 3 EUR
  • Poplatek za platbu v jiné měně než EUR 2,5 %
  • Účet zatím pouze v EUR

Shrnutí

Kryptoměnová karta Plutus Card je zajímavý produktem se stále roustoucím počtem uživatelů.

Už první úroveň (Starter) nabízí zcela zdarma, bez nutnosti pořízení jakéhokoli plánu, cashback 3 %, což z této karty dělá velmi zajímavý produkt, který stojí za vyzkoušení. Možnost perků, které vám vrací peníze do hodnoty 10 EUR, je taktéž zajímavým zpestřením.

V brzké době se chystá i fyzická platební karta od společnosti VISA, což z této karty může udělat velmi silného hráče na poli kryptoměnových karet.

Poznámka

TIP: Nezaujala vás karta Plutus? Podívejte se na jiné prověřené možnosti, například: Binance Card, Crypto.com Card nebo Nexo Card.

Více informací o Plutus Card

Základní informace o kartě
Název kartyPlutus Card
Hlavní výhoda kartyAž 30 různých benefitů
Vznik2015
Webová stránkahttps://plutus.it/
Měna kartyEUR
Kdo za kartou stojíBLOCK CODE LTD
Sídlo společnostiSpojené království
Informace o platební kartě
CashbackAž 9 %
Typ platební kartyDebetní karta
Vydavatel platební kartyVisa
Možnosti nabití kartySEPA převod, kryptoměny
Vlastnosti platební karty
Fyzická platební karta
Virtuální platební karta
Možnost vybírat z bankomatu
Možnost zmrazit kartu v aplikaci
Bezkontaktní platby
3-D Secure
Google Pay
Apple Pay
Další služby Tzv. "perks" v podobě vrácení peněz za předplatené
Poplatky a limity
Fyzická platební karta9,99 EUR
Poplatek za nabití kartyZdarma
Poplatek za výběr z bankomatu2,5 %
Poplatek za výběr z účtu kartouZdarma
Další poplatkyPoplatek za konverzi měn 2,5 %, poplatek za neaktivitu 10 EUR měsíčně
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyFAQ, Chat, Kontaktní formulář, E-mail
Email[email protected]
Telefonní kontaktNeuvádí
Ohodnoťte kartu Plutus Card
11
3

Autor

Píšu o světě kryptoměn a NFT, vystudoval jsem bakalářský obor Anglický jazyk pro manažerskou praxi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a název mé bakalářská práce byl: Analýza využití NFT v marketingových strategiích ve vybraných českých fotbalových klubech (psáno v AJ).

Sdílejte tento článek

Diskuze (9 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Jiří Bartoš

Btw na webu jsem se dočetl, ze je limitovana 1 platba ma 50 euro? :O takze jednorazove vic nezaplatím?

Redakce Finex

Dobrý den, tento limit se týká pouze bezkontaktních plateb pomocí karty. Jinak samozřejmě můžete platit i vyšší částky.

Jiří Bartoš

Zdravím, jestli jsem dobře pochopil, tak transakce s převodem na CZK jsou zpoplatnene 2,5%? Kdyz tedy pojedu pres Curve a necham prevezt menu na Curve, tak by to melo byt ok ne? A co platba odmen – Netflix, Spotify, Lidl aj.? Pozna Plutus pres Curve, ze to bylo placene a vrátí mi automaticky 10 euro, nebo ne? Tento cashback da ve fiatu nebo cryptu?
Diky moc za odpovědi, věřím, ze tim pomůžeme i jinym :)

Redakce Finex

Dobrý den, je to přesně tak, jak píšete. Směna měn (tedy platba v měně jiné, než EUR) je zpoplatněna 2,5 % – což je hodně. A přes Curve by se to vyřešilo, tam to aktuálně mají u karty zdarma do 1000 EUR měsíčně úplně bez poplatku a cokoliv nad 1000 EUR je za 2 % (min. však 2€, na to pozor).

Cashback by vám měl být připisován a je vyplácen vždy jen v PLU tokenech. Ale pro jistotu doporučujeme to zkonzultovat s podporou.

Ondřej Hrubý

Tak mohu už taky přidat recenzi. Použitelnost oproti Crypto.com je o dost horší zatím. Dvakrát jsem chtěl kartu k platbám využít, ale vzhledem k tomu jak dlouho trvá tam poslat peníze a pak ještě přesunout.. pojďme to shrnout
Koncem února jsem byl pracovně v DE a chtěl jet druhý den natankovat na cestu domu. V pátek odpoledne 24.2. tedy posílám peníze na Plutus, ty se připsali až v pondělí 27.2., nějak se mi nechtělo čekat na Aralce tři dny tak jsem vyměnil s minipřirážkou další eura na Revolutu, zaplatil jím a jel domů:)
V neděli 12.3. se rozhodnem jet s bandou na lyže s plánem na nadhcázející středu. Času dost, jdu tedy do app že tam zkouknu kolik tam je a udělám depozit včas, aplikace Plutus ale nefunguje 3 dny kuli maintenance (údržbě) do středy 15.3. 21:00 Takže platba za bydlení v eur není možná touto kartou v den příjezd. Druhý den ráno (čtrvtek 16.3. 8:00, posílám peníze alespoň na nákup skipassů, za 20 min peníze jsou v Plutus, přesouvám tedy ihned na kartu Plutus, čekám 10, 20min..40min.. už nečekám jdu vyměnit další peníze na Revolutu, kupuju skipasy očekávám že peníze dorazí hned poté.. peníze se tam nepřesunuli celý den, pak ani v pátek, o víkendu už to ani neočekávám, připsali se v pondělí ráno 20.3. (upozorňuji že se jedná o přesunutí peněz v rámci Plutus app)
8 dní celkem trvalo dobít kartu..
dovolená proběhla..
peníze teď na kartě které nejde poslat zpět, nemám pro ně využití samozřejmě teď.
SUPPORT: 18.3. Odeslán dotaz k tomuto..
19.3. odpověď jak jsem spokojen se supportem
2.4. dnes stále bez odpovědi
a to se vyplatí.. 🙂

Redakce Finex

Ještě jednou dobrý den, Ondro. Dnes Plutus rozesílal mailem následující informace. Vypadá to, že se opravdu blýská na lepší časy. :-) Hezký den.

Všechny účty našich zákazníků jsme přesunuli k novému a vylepšenému bankovnímu partnerovi. Nyní můžete posílat/přijímat peníze z jakéhokoli účtu. Dále sjednotíme vaši kartu a zůstatek na účtu pod jednoho poskytovatele, čímž eliminujeme aktuální čekací dobu na dobití karty.

Redakce Finex

Dobrý den, my jsme aktuálně top up zkoušeli a SEPA platba mezi bank. účtem a Plutus Account trvala doslova vteřinu. Převod mezi Account Balance a Card balance poté trvá z naší zkušenosti cca 24h, na což i sám systém upozorňuje (“This may take up to 1 business day, typically 1-2 hours.”)

Bohužel Vám tedy nepomůžeme, ale děkujeme alespoň za sdílení Vaší zkušenosti. Snad Vám pomůže zákaznická podpora.

Ondřej Hrubý

…dále …. 1.4. přichází email že se nemohl ztrhnout poplatek 4.99€ z karty (kde je mimochodem 433€) a že pokud se neztrhne do 3 dní budu downgradován na basic subscribe. Mohl bych napsat na podporu třeba, že bych zabil ještě nějaký čas :D

Roman Kohout

Dobrý den, na Plutus jsem poslal 40Euro, mailem přišlo potvrzení že dorazily. Když jsem se chtěl přihlásit, vyžadují Authy, tak se nepovedlo ani opakovaně. Přitom na Crypto.com to funguje. Nevím kde je chyba.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další Karty, které by vás mohly zajímat