Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
moneta-bank-logo
Moneta konto PRO podnikání
moneta-bank-logo
Moneta konto PRO podnikání
moneta-bank-logo

Moneta konto PRO podnikáníRecenze, poplatky, podmínky

Autor recenze
Poslední aktualizace
11. 5. 2024
moneta-bank-logo

Hodnocení Finex.cz

- 8. místo -
90 %
Poslední aktualizace
11. 5. 2024

Účet pro živnostníky zdarma a online

Konto PRO podnikání od Monety Money Bank je určené pro živnostníky a firmy. Stávající klient Monety si může účet založit pouze na pobočce, nový klient má možnost využít online sjednání. Účet nabízí vedení zdarma bez podmínek, což je určitě velká výhoda. Na druhou stranu se jedná opravdu o základní konto pro podnikatele, především proto, že nabízí pouze jednu debetní kartu v ceně a omezené množství transakcí zdarma. Velkým bonusem pak jsou výběry ze všech bankomatů v České republice i v zahraničí bez poplatků.

moneta-bank-logo

Hodnocení Finex.cz

- 8. místo -
90 %

Základní informace o Moneta konto PRO podnikání

Typ účtu Účet pro podnikatele
Sjednání online Ano
Poplatek za vedení účtu 0 Kč

Moneta Money Bank nabízí podnikatelům Konto PRO podnikání, které si můžete sjednat online a zdarma. Součástí účtu je jedna debetní karta, výběry ze všech bankomatů v ČR a v zahraničí, vklady prostřednictvím více než 186 vkladomatů Monety a 100 elektronických tuzemských transakcí.

K účtu si navíc můžete sjednat spořicí účet pro živnostníky bez omezení výše vkladu s úrokem 3,35 % p.a. Spoření si lze sjednat online nebo na pobočce a jeho vedení je zdarma. Banka nabízí další podnikatelské účty, konkrétně: účet KOMFORT, účet COMPLETE a účet OPTIMAL.

Poznámka

TIP: Pokud hledáte běžný účet pro fyzické osoby, podívejte se na běžný účet Tom Plus. Nabídne vám vedení zdarma a výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí bez poplatků.

Recenze Moneta Money Bank

Nevíte, co od banky Moneta Money Bank čekat? Co na banku, její ostatní služby a produkty říkají ostatní?

Moneta Money Bank vznikla z původní finanční společnosti Agrobanka, která byla založena roku 1990. Prodělala několik změn, nakonec se však osamostatnila a v roce 2016 se z ní stala ryze česká banka.

Snaží se držet krok s dobou a neustále vylepšuje svou nabídku produktů. Jedním z úspěšných kroků bylo vytvoření mobilní aplikace Smart Banka, která získala mnoho ocenění a sklízí úspěch mezi uživateli.

Moneta má okolo 1,5 milionu klientů a nabízí širokou nabídku produktů pro osobní i firemní bankovnictví. Aktuálně se může chlubit 140 pobočkami a 560 bankomaty.

Zajímá vás více informací o této bance a jejích dalších produktech? Podívejte se na naši podrobnou recenzi.

Co vše vám může Konto PRO podnikání od Monety Money Bank nabídnout, jak jej založit a disponuje přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Co nabízí Konto PRO podnikání?

Konto PRO podnikání je účet pro fyzické osoby podnikající a pro právnické osoby. Součástí účtu jsou výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma, vklady prostřednictvím 186 vkladomatů Monety, bezkontaktní debetní karta Visa nebo MasterCard Business CZK, elektronické výpisy přímo v internetovém bankovnictví a 100 tuzemských elektronických transakcí včetně okamžitých plateb a SEPA úhrad.

K dispozici jsou také služby vlastního bankéře. Navíc lze používat pohodlné platby mobilem, a to s Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay a Garmin Pay. Konto je úročeno sazbou 0 % p.a.

V nabídce banky jsou také další podnikatelské účty, které si stručně představíme:

Účet KOMFORT

Účet KOMFORT je zpoplatněn měsíčním poplatkem za vedení 499 Kč. Sjednat si jej můžete na pobočce. Je určen jak pro živnostníky, tak i pro firmy. Tuzemské příchozí a odchozí transakce jsou zdarma v neomezeném počtu.

Stejně jako Konto PRO podnikání nabízí výběry z bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma a možnost získat kontokorent a jednu debetní kartu Visa nebo MasterCard Business. Tento účet je vhodný pro obchodní firmy s větším počtem plateb.

Účet COMPLETE

Účet COMPLETE je určen pouze pro živnostníky a jeho vedení stojí 149 Kč měsíčně. I zde můžete využívat neomezený počet tuzemských plateb zdarma a výběry z bankomatů Moneta bez poplatků.

Výběry z bankomatů ostatních bank v ČR a v zahraničí jsou ale zpoplatněné 59 Kč / výběr. I v rámci tohoto účtu můžete získat kontokorent a jednu debetní kartu Visa nebo MasterCard Business v ceně účtu. Konto COMPLETE lze sjednat na pobočce.

Účet OPTIMAL

Účet OPTIMAL je určen pro firemní zákazníky, kteří si jej mohou sjednat na pobočce. Vedení účtu je zpoplatněno 250 Kč měsíčně. Tuzemské příchozí a odchozí platby zdarma jsou omezené počtem 250 ks. Za platby mezi účty Monety však nezaplatíte nic, a to bez omezení.

Součástí účtu jsou výběry z bankomatů Moneta Money Bank bez poplatků. Ale výběry z bankomatů ostatních bank v ČR a v zahraničí stojí 59 Kč / výběr, stejně jako u účtu COMPLETE. Také k tomuto kontu získáte debetní kartu Visa nebo MasterCard Business v ceně účtu.

Poznámka

TIP: Moneta Money Bank nabízí pro fyzické osoby spořicí účet s úrokovou sazbou 4,60 % p.a. garantovanou u vkladů do výše 1 000 000 Kč do 31. 8. 2023.

Sazebník poplatků

Online sjednání i vedení Konta PRO podnikání je zdarma včetně debetní karty a výběrů z bankomatů po celém světě.

V ceně účtu jsou také elektronické výpisy přímo v online bankovnictví, 100 elektronických tuzemských transakcí, okamžitých plateb nebo SEPA plateb, a samozřejmě internetové a mobilní bankovnictví.

Poplatky Konto PRO podnikání

  • Měsíční vedení účtu: 0 Kč
  • Příchozí tuzemské platby: 0 Kč / 7 Kč
  • Odchozí tuzemské platby: 0 Kč / 5 Kč
  • Příchozí úhrada v rámci EHP v měně EUR: 0 Kč / 7 Kč
  • Odchozí úhrada v rámci EHP v měně EUR: 0 Kč / 5 Kč
  • Provedení trvalého příkazu, SEPA platby a inkasa: 0 Kč
  • Elektronický měsíční výpis: 0 Kč
  • Výpis zaslaný poštou: 100 Kč

Do aktuálního ceníku Moneta Money Bank můžete nahlédnout na stránkách Moneta.cz.

Jak založit podnikatelský účet u Monety?

Zcela noví klienti si mohou Konto PRO podnikání od Monety Money Bank sjednat online. Pokud již jste klientem této banky, budete muset zamířit na pobočku. To stejné platí, jste-li právnická osoba, i v tomto případě musíte zajít na pobočku.

Ke sjednání budete potřebovat dva doklady totožnosti (občanský průkaz nebo jiný průkaz totožnosti), věk nad 18 let, živnostenský list nebo koncesní listinu, doklad o přidělení identifikačního čísla a u právnických osob výpis z obchodního rejstříku, případně jiný právně způsobilý doklad prokazující právní subjektivitu.

Konto PRO podnikání – přihlášení na účet

Účet lze pohodlně spravovat v internetovém bankovnictví Internet Banka nebo v mobilní aplikaci Smart Banka. V digitálním bankovnictví Monety získáte přehled o všech svých platbách, příjmech, výdajích i trvalých platbách. Můžete prostřednictvím něj spravovat své debetní a kreditní karty, sjednat si úvěr, kontokorent i další produkty.

Přihlášení do účtu probíhá na stránkách ib.moneta.cz pomocí tzv. dvoufaktorové autentizace. Stačí vyplnit vaše ID číslo heslo a potvrdit kódem z SMS. Bezpečnějším způsobem je přihlášení prostřednictvím mobilní aplikace Smart Banka pomocí biometriky a PINu.

Další produkty od Monety

Pro koho je účet vhodný?

Konto PRO podnikání od Monety Money Bank je určené pro živnostníky a právnické osoby, které hledají jednoduchý účet zdarma a bez podmínek. Výhodou je, že součástí účtu jsou výběry ze všech bankomatů v České republice a v zahraničí zdarma, 100 elektronických tuzemských transakcí, okamžitých plateb a SEPA plateb, a také jedna debetní karta Visa nebo MasterCard Business.

Poznámka

TIP: Nezaujalo vás Konto PRO podnikání od Monety Money Bank? Zajímavou alternativou může být například Česká spořitelna se svou nabídkou účtů pro podnikatele a malé firmy nebo Raiffeisenbank, která také nabízí účty pro podnikání.

Přehled poplatků a parametrů pro produkt Konto PRO podnikání

Obecné informace o produktu
Jméno produktuMoneta konto PRO podnikání
PoskytovatelMoneta
Typ účtu Účet pro podnikatele
Účty v cizích měnách
Měna účtuCZK
Účet je určený proPodnikatele a firmy
Sjednání online
Minimální vklad 1 000 Kč
Úrok0 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu 0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatkůNe
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti 0 Kč
Výběr z vlastního bankomatu0 Kč
Výběr na přepážce 100 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ0 Kč
Výběr z bankomatu EU 0 Kč
Výběr z bankomatů mimo EU0 Kč
Dotaz na zůstatek u jiné banky 30 Kč
Fyzický bankovní výpis100 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Mimořádný výpis100 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč / 7 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč / 5 Kč
Zahraniční platba odchozí 1 % z částky
Zahraniční platba příchozí 1 % z částky
Odchozí SEPA platba 0 Kč / 5 Kč
Příchozí SEPA platba 0 Kč / 7 Kč
Expresní platba200 Kč
Okamžité platby 0 Kč / 5 Kč
Platební karty
Typy vydávaných karetVisa / MasterCard Business
Platební karta k účtuDebetní karta Visa / MasterCard Business
Poplatek za kartu 0 Kč / 59 Kč / 299 Kč
Vlastní design karty
Pojištění karty
Poplatek za novou kartu 150 Kč
Kreditní karta
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízení0 Kč
Inkaso zřízení0 Kč
SIPO zřízení0 Kč
Trvalý příkaz platba 0 Kč / 8 Kč
Inkaso platby 0 Kč / 8 Kč
SIPO platby 0 Kč / 8 Kč
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu ID (přihlašovací jméno) + heslo + kód z SMS / přihlášení přes Smart Banku + biometrika + PIN kód
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Max. výše kontokorentu 2 500 000 Kč
Další informace
Bonus k účtu
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.moneta.cz/dokumenty-ke-stazeni/sazebniky
Sazebník poplatkůhttps://www.moneta.cz/dokumenty-ke-stazeni/sazebniky
Ohodnoťte produkt Moneta konto PRO podnikání
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat