Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Kryptoměnová peněženka Trezor – Recenze, porovnání modelů a zkušenosti uživatelů 2023
Trezor

Kryptoměnová peněženka Trezor – Recenze, porovnání modelů a zkušenosti uživatelů 2023

Poslední aktualizace recenze 12. 9. 2023 | Redakce Finex.cz
Hodnocení Finex.cz
95 %

Základní informace o Trezor

V češtině? Ano
Typ peněženky Hardware peněženka
Podporované kryptoměny Všechny základní kryptoměny a tisíce dalších tokenů
Cena Od 1 600 Kč

Trezor je první hardware kryptoměnová peněženka na světě. V České republice se jedná o nejpoužívanější zařízení tohoto typu a v zahraničí zaujímá pozici druhou. Recenze a zkušenosti s Trezorem napříč internetem jsou víceméně perfektní a jméno Trezor zaznívá na všech fórech zabývajících se kryptoměnami.

Proč ale Trezor používat? Jaké modely existují a který si vybrat? Kolik tato peněženka stojí?

To a mnohem více se dozvíte v této nezávislé recenzi Trezoru, tak čtěte dál!

Rychlé shrnutí

Trezor je společně s Ledgerem hegemonem mezi výrobci hardwarových kryptoměnových peněženek. Stojí za ním česká společnost SatoshiLabs založená roku 2013 bitcoinerem Markem “Slushem” Palatinem, kterého myšlenka vlastní HW peněženky napadla, když přišel o část svých bitcoinů.
 
Mezi produkty Trezoru patří zejména peněženka Trezor Model One a lepší Trezor Model T s dotykovou obrazovkou, který je asi třikrát dražší než jeho méně schopný brácha. V obou peněženkách je každopádně možné držet tisíce mincí a tokenů včetně BTC, ETH, všech ERC-20 tokenů, BNB, XRP, ADA, DOGE a mnoha, mnoha dalších.

Obsah recenze Trezoru

TIP: Pozor! Víte vůbec, jak kryptoměnové peněženky fungují a proč je vlastně mít? Dozvíte v tomto článku.
TIP: Pozor! Víte vůbec, jak kryptoměnové peněženky fungují a proč je vlastně mít? Dozvíte v tomto článku.

Hardwarová peněženka Trezor

Hardwarová peněženka Trezor je v dnešní době považována za nejlepší cestu, jak se postarat o své kryptoměny a zabezpečit je před krádeží. Na první pohled se může zdát, že se jedná o obyčejný flashdisk. Pod pokličkou tohoto malého zařízení se však skrývá velmi propracovaný počítač.

Úkol Trezoru je jednoduchý – přenést procesy spojené s kryptoměnami mimo prostředí potenciálně napadnutelného počítače.

Každý z nás má jistě zkušenost s tím, že se nám počítač postupně zanáší a při stahování různých souborů může velmi jednoduše dojít k tomu, že si k nám bez povšimnutí najde cestu i nějaký počítačový virus. Takové škodlivé programy mohou dělat různé věci – například zaměňovat kryptoměnové adresy, zaznamenávat kliknutí na klávesnici, atp. Z pohledu zabezpečení peněz se jedná o snadno napadnutelné místo.

Přesně z toho důvodu se objevil Trezor a svou existencí změnil hrací pole.

Historie Trezoru

V roce 2013 vznikla společnost SatoshiLabs. Založili ji Marek “Slush” Palatinus a Pavol “Stick” Rusnák. Jejich zájem o kryptoměny měl zanedlouho nabrat i hmotnou formu, neboť o rok později přišel na trh první Trezor Model One.

Jako jediný svého druhu byl Trezor Model One na poli kryptoměn naprostou novinkou, která si velmi rychle získala srdce takřka všech kryptoměnových uživatelů. Trezor One nabízel otevřený a veřejně dostupný zdrojový kód, perfektní standardy a způsoby zabezpečení.

V roce 2017 pak společnost vynesla na světlo světa Trezor Model T, který posunul laťku ještě o několik úrovní výše. Pánové ze SatoshiLabs vzali opratě pokroku a do dnešního dne je nepustili. Více z historie SatoshiLabs a Trezoru se můžete doslechnout v rozhovoru níže.

Pojďme se ale nyní podívat na to, co jednotlivé modely nabízí a v čem se liší.

Různé verze Trezoru – Model One a Model T

Asi jste si všimli, že se momentálně prodávají dva druhy této peněženky, přičemž jeden je více než dvakrát dražší. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl?

A) Trezor Model One

Trezor Model One
Trezor Model One

Trezor Model One byl první prodávanou HW peněženkou na světě. Jeho jednoduchost je krásou. Dvě tlačítka, jedna obrazovka a port pro Micro USB.

Byl vytvořen pro jediný účel – bezpečné uchování kryptoměn.

Když vám přijde poštou, může na první pohled působit jako laciný kus plastu. A pokud plánujete na tomto zařízení držet kryptoměny za miliony, člověku to moc důvěry nedodá. Za to má Trezor One na našem seznamu rozhodně mínus. Zápor je to ale pouze estetický a pocitový, na reálnou funkci a bezpečnost samozřejmě nemá vliv. Navíc bílá verze zvládne vypadat docela k světu.

Pro fandy techniky zde máme i konkrétní specifikace:

 • Fyzické provedení: Nárazuvzdorný plast ABS
 • Počet podporovaných kryptoměn: O něco málo méně než Model T, celkově však přes 1 800 pokud počítáme i všechny tokeny
 • Displej: 128×64 OLED
 • Procesor v zařízení: ARM Cortex-M3
 • Výkon zařízení: 120 MHz (STM32 F2)
 • Připojení: Micro USB kabel
 • Podpora: Windows 7-10, OS 10.13 +, Linux a Android
 • Shamir backup: Nepodporuje
 • Cena: +- 1 600 Kč

Klady a zápory

 • Jednoduché ovládání
 • Velmi levné v porovnání s kvalitou
 • Zabezpečení na špičkové úrovni
 • Vzhled zařízení a nevyztužený plast
 • Micro USB kabel bez podpory USB-C
 • Chybí podpora některých kryptoměn – na Trezor Model One neuložíte v jeho základní verzi např. Cardano, XRP, Tezos, Monero, EOS nebo BNB.

B) Trezor Model T

Trezor Model T
Trezor Model T

Trezor Model T je už druhou – zlepšenou – verzí těchto peněženek. Byl představen v listopadu 2017 a v prodeji je od ledna 2018. Jedná se o aktuálně nejnovější model této hardwarové peněženky podporující o něco více kryptoměn než starší Trezor Model One.

Zároveň Téčko přineslo také podstatné vylepšení uživatelské přívětivosti, neboť nabízí dotykový displej, který ulehčuje spoustu věcí.

Zde jsou technické specifikace.

 • Fyzické provedení: Vyztužený ABS+PC plast
 • Počet podporovaných kryptoměn: O něco málo více než pro Trezor Model One
 • Displej: 240×240 dotykové LCD
 • Procesor v zařízení: ARM Cortex-M4
 • Výkon zařízení: 168 MHz (STM32 F4)
 • Připojení: USB-C kabel + paměťová karta
 • Podpora: Windows 7-10, OS 10.13 +, Linux a Android
 • Shamir backup: Podporuje
 • Cena: +- 5 000 Kč

Klady a zápory

 • Dotykový displej a s ním spojené o trochu vyšší zabezpečení
 • Pevnější tělo
 • Podstatně hezčí provedení
 • Konektor je USB-C
 • Třikrát vyšší cena
 • Uživatel platí především za vzhled a za zjednodušení některých procesů, jako např. přihlašování

Porovnání: Trezor Model One a Trezor Model T

Hlavní rozdíl, kterého si všimne každý, je v první řadě displej. Trezor Model One disponuje menším černobílým displejem a Model T nabízí krásný barevný a větší displej. Největším lákadlem je však dotykové provedení obrazovky u Modelu T. Pro majitele Modelu T to znamená upravení procesu přihlašování do svých kryptoměnových peněženek.

Zatímco na Trezoru Model One je nutné zadávat pin a passphrase na počítači, uživatelé Modelu T mají možnost udělat všechny tyto kroky na samotném Trezoru. To s sebou přináší bonus lepší bezpečnosti, neboť se tak ztrácí další slabé místo, které by mohlo být pod potenciálním útokem.

Další rozdíly už jsou spíše méně podstatného charakteru:

 • Model T dokáže pracovat s větším množstvím kryptoměn než Model One.
 • USB-C kabel na Modelu T je pro spoustu uživatelů příjemnější varianta než Micro USB na Model One.
 • Model T umožňuje využití Shamir Backup, což je “jiná forma” zaznamenání seedu, díky které je možné dodatečné zabezpečení, možnost dělení seedu mezi uživatele, atp.
 • Trezor Model T umožňuje vložení microSD karty.

Pokud chcete, můžete si všechny rozdíly prohlédnout sami na této oficiální stránce společnosti Trezor.

Jaký Trezor si vybrat?

Rozhodnutí záleží na tom, co od zařízení očekáváte. Ani s jedním neuděláte chybu a z pohledu zabezpečení budete v těch nejlepších rukou, které jsou na trhu k dostání.

Ostatní faktory už jsou čisté preference a možnosti uživatele.

Trezor Model One je skvělý nástroj pro začátečníky, kteří nechtějí utrácet vyšší jednotky tisíc za zařízení, jež jim bude pravděpodobně ležet v šuplíku a čekat na tu správnou příležitost. Stejně tak se vyplatí spíše dlouhodobým investorům, kteří jednou za čas kryptoměny odešlou ze směnárny na peněženku a nic dalšího s nimi nedělají.

Trezor Model One je opravdu hodně muziky za málo peněz.

A co Trezor Model T? To je perfekcionismus sám o sobě. Dotykový displej, pocit jakési pevnosti, mnohem lepší vzhled – jestliže Trezor Model One působil jako hračka, pak má Model T podobu nedobytného hradu. Tento hrad si samozřejmě můžete vzít kamkoliv na cesty a bude vám s ním podstatně pohodlněji.

Je to tedy takový Paretův princip. V Trezoru Model One dostanete 80 % hodnoty za zhruba 1 600 Kč.

Trezor Model T vás bude stát skoro 4x tolik, avšak tato cenovka vás dostane na samotný vrchol z pohledu dnešních technologií hardwarových kryptoměnových peněženek.

Jak používat peněženku Trezor

Společně si teď projdeme základy toho, jak používat peněženky Trezor využívat. Budeme potřebovat jenom naši peněženku a počítač, ke kterému ji můžeme připojit USB kabelem.

Poznámka

Technické okénko: Vaše kryptoměny reálně na peněžence uložené nejsou. Peněženka slouží pouze k uchování veřejných a privátních klíčů. Z veřejného klíče je odvozena kryptoměnová adresa vaší peněženky a privátní klíč je něco jako podpis či heslo, které slouží pro potvrzení transakce.
 
Zařízení společně s nějakým software nám tak umožňuje pouze to, abychom se napojili na kryptoměnovou síť, kde jsou naše adresy a kryptoměny, a abychom s nimi mohli provádět nějaké transakce.

Společnost Trezor vytvořila kromě peněženek také svůj program Trezor Suite, který slouží jako skvělý klient pro práci s oběma modely Trezoru. Má dvě verze – samostatný software v desktopové verzi a podobu webové aplikace. Ať už si vyberete jakoukoliv verzi, používání a vzhled je totožný. Jediným rozdílem bude plynulý provoz těchto aplikací, kdy internetová varianta může být podstatně pomalejší, a úroveň bezpečnosti, která může teoreticky být u desktopové verze vyšší, např. kvůli potenciálně nebezpečným rozšířením nainstalovaným ve webovém prohlížeči.

Trezor Suite – Skvělý klient pro skvělé peněženky

Trezor Suite si můžete stáhnout na webové stránce vývojářů suite.trezor.io. Primárně se zde nabízí možnost stažení samostatné aplikace pro desktop. Program nezabírá mnoho místa a pokud máte tu trošku času a prostor, pak doporučujeme upřednostnit tuto verzi. Společnost vás k tomuto kroku přímo vybízí velkým zeleným tlačítkem uprostřed obrazovky na zmíněné oficiální stránce.

Lehce skrytý je pak přístup do webové aplikace Trezor Suite. Tlačítko pro přístup je možné najít v pravém horním rohu.

Zdroj: suite.trezor.io
Úvodní stránka suite.trezor.io
Úvodní stránka suite.trezor.io
Poznámka

Poznámka: Pro potřeby článku zde budou využité screenshoty ze samostatné aplikace, avšak webový klient vypadá a pracuje identicky. Není se tak čeho bát.

Jestliže už máte aplikaci staženou a připravenou na spuštění, případně využíváte webové prostředí, tak můžete přejít k dalšímu bodu. Úvodní obrazovku aplikace si můžete prohlédnout na prvním obrázku. Jakmile připojíte k počítači váš Trezor, objeví se okno na druhém obrázku.

Jak můžete vidět, při zapojení Trezor Model One vyžaduje aplikace heslo neboli PIN. To si zvolíte při zakládání nové peněženky.

Poznámka

Poznámka: Zakládání nové peněženky s pomocí Trezoru je jednoduché a rychlé. Připravili jsme pro vás také návody, viz články Aktivace Trezoru One a Aktivace Trezoru T.

V případě Model One se vám na obrazovce peněženky zobrazí náhodně rozhozená mřížka čísel od 1 do 9. Program vám na počítači ukáže slepou mřížku jako na druhém obrázku výše. Na samotném displeji Model One se vám ono rozvržení čísel zobrazí. PIN zadáte tak, že dle polohy čísel na mřížce na displeji peněženky kliknete na počítači na odpovídající políčko.

U Modelu T je rozdíl v tom, že PIN můžete zadávat přímo na dotykové obrazovce zařízení.

Jakmile zadáte správný PIN, nabídne vám aplikace zadání tzv. passphrase.

Zdroj: Trezor Suite
Trezor Suit a zadávání passphrase
Trezor Suite a zadávání passphrase

Co je to passphrase? V podstatě se jedná o prodloužení seedu sadou znaků, které si uživatel sám vybere. Zde je důležité uvědomit si rozdíl – nejedná se o heslo k Trezoru, nýbrž o prodloužení seedu.

Poznámka

Seed je sada 12 či 24 slov, které v jednoduchosti slouží jako přístupové údaje k vašim adresám. Jestliže tato slova zapomenete či ztratíte, přijdete i o možnost obnovit peněženku v případě jejího smazání či zničení. Na světě není živá duše ani program, který by tato slova zvládl obnovit.
 
Seed si proto vždy zapište pouze do fyzické podoby a dobře ho uschovejte na místo, kde se neztratí. Pokud se chcete o seedu dozvědět více, odkážeme vás na náš článek Kryptoměny: Co jsou to seedy a proč jsou pro bezpečnost vaší peněženky důležité?

Co z toho plyne? Pokud zapomenete PIN, stačí Trezor zresetovat, znovu nahrát váš seed a jste v suchu (jak na to se dozvíte zde). Avšak protože passphrase slouží jako prodloužení seedu, platí zde stejná pravidla jako u seedu samotného. Ztráta, krádež, zničení, zapomenutí – to vše se rovná tomu, že nemůžete obnovit svou peněženku a vystavujete se tak extrémně vysokému nebezpečí ztráty vašich drahocenných kryptoměn.

Na Trezoru Model One je třeba zadat passphrase na klávesnici počítače, zatímco Trezor Model T umožňuje zadání passphrase prostřednictvím dotykové obrazovky peněženky.

Po tomto kroku už stačí na Trezoru odkliknout, že passphrase potvrzujete a aplikace vás přihlásí k peněžence.

Prostředí peněženky

Jestliže se vám povedlo se k peněžence přihlásit, dostáváte se už k té zajímavější části – k samotnému rozhraní peněženky a k funkcím, které nabízí.

Zdroj: Trezor Suite
Prostředí peněženky Trezor Suite
Prostředí peněženky Trezor Suite

Zde by bylo pravděpodobně nejlepší si celou peněženku proklikat. Je zbytečné, abychom zde vypisovali každé okénko a popisovali, co zobrazuje. Pokud máte svou první peněženku, na jejíž adrese ještě nejsou žádné kryptoměny, tak vám doporučujeme, abyste si pro své vlastní dobro na 10 minut sedli a všechno si vyzkoušeli. Projděte si celou aplikaci, testujte jednotlivé možnosti a trochu si s programem pohrajte.

My se teď vrhneme na to základní a zároveň nejdůležitější – přijímání a odesílání kryptoměn.

Přijímání kryptoměn

Řekněme, že si chcete peněženku nabít nějakou kryptoměnou, například Bitcoinem. Na horním panelu na úvodní obrazovce klepněte na políčko Peněženka. Aplikace vás přenese na následující obrazovku. Zde klepněte na tlačítko Přijmout.

Zdroj: Trezor Suite
Přijímání kryptoměn v Trezor Suite
Přijímání kryptoměn v Trezor Suite

Jakmile to uděláte, Suite vám ukáže obrazovku s adresou. Zelené políčko vedle adresy vám umožní prohlédnout si ji celou. Abyste mohli adresu zkopírovat, budete jí muset potvrdit na svém fyzickém zařízení.

Pak už jen stačí jít na místo, odkud kryptoměny odesíláte (např. burza) a adresu napsat do příslušného políčka.

Odesílání kryptoměn

V případě odesílání zde budeme mít více práce. Hned vedle políčka přijmout je možnost Odeslat. Následující obrazovka obsahuje několik oken, která je třeba vyplnit.

Zdroj: Trezor Suite
Odesílání kryptoměn v Trezor Suite
Odesílání kryptoměn v Trezor Suite
 • Adresa příjemce – vždy si dejte pozor, že mince posíláte na správnou adresu, transakce jsou totiž nevratné!
 • Částka, kterou chcete odeslat – buď v korunách, nebo v dané měně. Přepočet z jednoho na druhý provede systém automaticky.
 • Poté zvolíte výši poplatku – platí, že čím nižší poplatek, tím déle může transakce trvat. Může to být až několik dní či týdnů, dejte si tedy na výši poplatku pozor.

Jakmile máte všechna políčka vyplněná, klikněte na Odeslat.

Trezor podporuje kryptoměnu, ale nevidím jí v Trezor Suite. Jak je to možné?

Důvodem může být jedna z následujících dvou možností.

Kryptoměna je tokenem (např. standardu ERC-20)

První z nich je ta, že se jedná o kryptoměnu ve formě tokenu, která běží na síti jiné kryptoměny. Nejrozšířenější jsou ERC-20 tokeny fugující na síti Etherea. K těm se dostanete tak, že si v peněžence nejprve aktivujete Ethereum. Po otevření políčka s plusem už se velmi rychle zorientujete.

Zdroj: Trezor Suite
Aktivace nové kryptoměny
Aktivace nové kryptoměny

Při otevření účtu Etherea následně vyberete možnost Tokeny a v rozbalovacím menu v podobě tří teček zvolíte možnost Přidat tokeny.Jak přidat ERC-20 token do Trezor Suite

Jak přidat ERC-20 token do Trezor Suite?

Systém po vás bude chtít adresu tokenu, kterou lze najít na internetu. Tomuto účelu může dobře posloužit stránka Coinmarketcap.com. Řekněme, že budeme chtít přidat USDC token. V tom případě půjdeme na web Coinmarketcap a ve vyhledávání si daný token najdeme. Na jeho úvodní stránce poté najdeme záložku Contracts.

Poznámka

Upozornění: Tokeny mohou existovat na různých sítích a v jiných standardech, ne nutně na Ethereu. Jelikož je v tomto případě vaším záměrem přidat kontrakt kryptoměny na síti Etherea, musíte si dát pozor, že je adresa určena pro Ethereum (jako na obrázku níže).

Zdroj: Coinmarketcap.com
Contracts adresa pro přidání ERC-20 tokenu do peněženky
Adresa kontraktu USDC na síti Etherea

Adresu už jen překopírujete do peněženky a vše by mělo být viditelné.

Je nutné využít aplikace třetí strany

Je z nějakého důvodu možné, že Trezor Suite danou kryptoměnu nepodporuje, avšak vaše hardwarové zařízení může sloužit i v jiných softwarových klientech.

Některé kryptoměny mají své vlastní peněženky a je proto nutné využít jejich nativní program. Trezor se však dá často použít i pro tyto cizí programy. Bude mít naprosto stejné funkce (uchovávání privátních klíčů). Jediným rozdílem bude to, že uživatel nebude využívat Trezor Suite.

Trezor a jeho bezpečnost

Jak jistě víte, kryptoměnové peněženky obecně slouží k bezpečnému uchovávání kryptoměn a proto by vysoká úroveň bezpečnosti měla být na prvním místě.

Ať už používáte peněženku softwarovou či hardwarovou, všechny mají za úkol to samé – zabezpečit vaše kryptoměny. Hardwarové peněženky patří k těm nejlepším možnostem jak dosáhnout bezpečného a spolehlivého uchování kryptoměn. Důvod je prostý – většina citlivých procesů pracujících nějakým způsobem se seedem či privátními klíči je přenesená mimo online prostředí na externí zařízení. Samozřejmě různé peněženky mají množství odchylek a svých vlastních funkcí.

Čím se tedy obě varianty Trezoru vyznačují z hlediska bezpečnosti?

Bezpečnostní prvky trezoru

 • Uložení seedu a u Trezor Model T možnost vytvořit Shamir Backup.
 • Pokročilé šifrování celého zařízení.
 • Vlastní procesor uvnitř zařízení – zařízení pracuje odděleně od počítače.
 • U2F – Dvoufaktorová autorizace, existence PINu a passphrase.
 • SSH – Bezpečný komunikační protokol.
 • GPG – Kryptografický software.

Jak víte, naše počítače jsou velmi náchylné k tomu, aby se do nich nepozorovaně dostal nějaký virus. Konkrétně se může jednat například o keylogger – program, který odposlouchává a odesílá vaše kliknutí na klávesnici a může tak zjistit například hesla.

Výhodou hardwarové peněženky je již výše zmíněné oddělení od počítače a tím pádem izolování veškerých procesů zahrnujících manipulaci s přístupovými údaji. Na peněžence se žádný virus neusadí a vzhledem k tomu, že všechny procesy probíhají právě tam, si můžeme být jisti, že jsme při používání hardwarové peněženky v bezpečí.

Pokud však všechno závisí na samotném zařízení Trezor, tak co se stane, když vám někdo Trezor ukradne?

Přečtěte si také: Jak nejlépe zabezpečit svůj kryptoměnový seed před katastrofou? Podívejte se na dostupné produkty.
Přečtěte si také: Jak nejlépe zabezpečit svůj kryptoměnový seed před katastrofou? Podívejte se na dostupné produkty.

Krádež peněženky Trezor

krádež peněženky trezorTrezor a jeho obsah je možné vykrást pouze tak, že by někdo podvedl jeho majitele jako takového, nebo by mu ukradl jeho zařízení včetně kódu PIN.

Je důležité zmínit, že kdyby někdo váš Trezor ukradl bez PINu či seedu, stejně se k vašim kryptoměnám nijak nedostane.

Jak už jsme si totiž pověděli, vaše peněženka ukládá pouze seed, který slouží jako přístupový údaj do sítě. Když není v peněžence seed uložen, Trezor vám k ničemu není. Když je chráněný PINem, který útočník nezná, pak je v bezpečí.

Proto si nikdy nepište PIN kód k vašemu trezoru ani jeho seed nikam do počítače. Vždy pro to využijte pouze papírek, který obdržíte přímo v krabičce s Trezorem.

Možností o level výše je gravírování seedu na žáruvzdornou ocel.

Poznámka

TIP: K seedu můžete pro vyšší stupeň ochrany připojit i tzv. passphrase, což je další slovo, bez něhož nelze zařízení použít.

Snad nemusíme podotýkat, abyste tento papírek se zapsaným seedem nebo PIN kódem nenechávali nikde poblíž samotného Trezoru. Seed je zkrátka zabezpečená záloha vašeho Trezoru ve formě několika anglických slov. Tato slova můžete zadat do nového Trezoru a obnovit tak kryptoměny z ukradeného či ztraceného zařízení.

TIP: Pro více informací o tom, jak obnovit vaše zařízení v případě jeho ztráty, rozbití či krádeže, si přečtěte tento článek.
TIP: Pro více informací o tom, jak obnovit vaše zařízení v případě jeho ztráty, rozbití či krádeže, si přečtěte tento článek.

Proč si pořídit právě peněženku Trezor?

Ještě stále nejste přesvědčeni o tom, že je Trezor nejlepší možnou volbou? Pro připomenutí jsme pro vás shrnuli základní fakta.

 • Trezor podporuje více jak 1 800 kryptoměn.
 • Ověřená a odzkoušená peněženka už od roku 2014.
 • Má několik vrstev zabezpečení a bezpečnostních opatření.
 • Rozhraní pro ovládání Trezoru je v češtině.
 • Intuitivní a moderní uživatelské rozhraní.

Kromě toho ale také potěší i fakt, že je to český výrobek, za nímž stojí Marek a Pavol ze SatoshiLabs.

Favorit redakce

Výhody
 • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
 • Vytvořena českou firmou
Nevýhody
 • Pro začátečníky může působit složitě
 • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Vlastníte Trezor peněženku a nevíte si s něčím rady? Ještě peněženku nevlastníte a potřebujete s něčím pomoct? Ať tak nebo tak – napište nám do komentářů a my se vám budeme snažit pomoci.

FAQ: Časté otázky a odpovědi na ně

Je Trezor bezpečná bitcoinová peněženka?

Na tuto otázku lze krátce odpovědět: Ano. Trezor je už z principu svého fungování jednou z nejbezpečnějších (a zároveň uživatelsky nejvíce přívětivých) variant, jak své kryptoměny uschovat. Pokud se ale sami nebudete chovat zodpovědně, může někdo váš Trezor vykrást. Nejčastější chyba uživatelů je nedostatečné zabezpečení seedu nebo situace, kdy někteří uživatelé Trezoru napíšou svůj seed na podvodnou phishingovou stránku. Více informací naleznete v kompletním článku.

Jaké kryptoměny v Trezoru mohu uschovat?

V Trezor Model One nebo Trezor T můžete uschovat zhruba 1 800 různých kryptoměn, mezi které patří např. Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin, Dogecoin, Cardano apod. Dejte si však u Model One pozor – některé ze zmíněných kryptoměn podporuje pouze model T. Většina kryptoměn je přitom uschovávána jako ERC-20 token a k uložení dalších je třeba využít uživatelské rozhraní třetí strany. Více informací naleznete v kompletním článku.

Je rozdíl mezi Trezorem Model One a Trezorem Model T?

Ano, mezi těmito zařízeními jsou jisté rozdíly. Trezor Model One je levnější, nemá dotykový displej a můžete do něho poslat méně druhů kryptoměn. Trezor Model T je naopak o něco dražší, lépe se ovládá a můžete si do něho poslat i kryptoměny, které Trezor Model One nepodporuje. Celé porovnání naleznete v kompletním článku.

Kde si můžu Trezor koupit?

My doporučujeme koupit si Trezor přímo od výrobce. Budete si tak jisti, že není zařízení nijak podvržené – to by se mohlo stát např. při koupi Trezoru na nějakém online bazaru. Také si dávejte pozor na to, aby balení, v němž vám Trezor domů přijde, bylo neporušené. Je ale možné koupit ho i od autorizovaných prodejců, jako třeba na Alze. Více informací naleznete v kompletním článku.

Další naše články, které se mohou hodit:

Návody

Další informace

Externí zdroje

Hodnocení Finex.cz

1. místo
95 %
2023

Hardware peněženka Trezor Model One + Model T

Kvalitní hardware peněženka s velkým množstvím podporovaných kryptoměn. Použití je lehce složitější, na druhou stranu je ale skvěle zabezpečená.

Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky firmy v České republice.

90%

Přívětivost platformy
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu.

95%

Dostupné možnosti
Hodnocení zahrnuje počet dostupných tříd aktiv, celkový počet aktiv, možnost obchodovat české akcie, dostupné obchodní instrumenty a další nadstandardní funkce.

90%

Bezpečnost peněženky
V tomto kritériu je zahrnuta nejen celková bezpečnost peněženky, ale také jednotlivé zabezpečovací prvky, jako například délka seedu, možnost přidat passphrase, nebo zda měla tato peněženka v minulosti nějaké problémy.

100%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, názory našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

100%

Více informací o Trezor

Jméno firmyTrezor
Hlavní výhodaVelice bezpečná peněženka
Webová stránkahttps://shop.trezor.io
V češtině?
Dohled ČNB
Vznik služby2013
ProvozovatelTrezor company s.r.o.
Sídlo společnostiPraha, Česká republika
Minimální vklad1 satoshi
Minimální obchod1 satoshi
Zákaznická podporaFAQ, fórum
Typ peněženkyHardware peněženka
Další poplatkyBez poplatků
Metody vkladuPouze kryptoměny
Metody výběruPouze kryptoměny
Měna účtuČeské koruny, eura, dolary a další
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Podporované kryptoměnyVšechny základní kryptoměny a tisíce dalších tokenů
Ohodnoťte společnost Trezor
1
0

Autor

Pod tímto profilem většinou publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další hosté, kteří nejsou stálými autory.

Můj zájem o finance začal v roce 2017. První ránu jsem dostal od kryptoměn. Jejich růst mi kouzlil úsměv na tváři, avšak propad v roce 2018 byl studenou sprchou. Jako další cestu jsem zvolil akcie, u kterých jsem zůstal dva roky. V roce 2020 se dostavil další kryptoměnový bull-run a společně s ním se znovu objevil i můj zájem o Bitcoin.

Tentokrát jsem ale věc vzal za správný konec. Nejprve vzdělávání.

Kryptoměny pro mě znamenají nový finanční systém a věřím, že se postupně dostanou i do běžných životů občanů. Psaní článků zde na Finex.cz mě především pozitivně motivuje k prohlubování znalostí, které mohu následně předat čtenářům.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (240 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Jan honzatu

Dobrý den,
Vlastním Trezor One, který umožňuje založit si několik peněženek, což bych chtěl využít. Mám 2 BTC účty, při čemž na jeden nakupuji anonymě (BTC nelze nijak spojit s mým jménem). Na druhém BTC účtu nakupuji pod svým jménem. Pokud tedy na trezoru budu chtít mít 2 peněženky zůstane skutečně jedna „anonymní“ nebo jsou vzájemně propojeny? Mate mě, že pro všechny peněženky je jeden společný seed, pokud jsem to pochopil správně. Děkuji za odpověď

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Honzo. Vaše obavy jsou na místě, nicméně pokud mezi sebou bitcoiny v rámci zmíněných dvou účtů nepřepošlete, nikdo by neměl mít možnost si tyto účty mezi sebou propojit. :-)

Jan honzatu

V tom případě mám ještě jednu nejasnost. Pokud bych trezor ztratil/zničil a chtěl si účet obnovit pomocí seedu v nějaké softwarové peněžence, tak pomocí jednoho seedu obnovím dva účty, které jsem měl předtím v trezoru?

Redakce Finex.cz

Ano, je to tak, pokud daná software peněženka bude podporovat ten samý standard jako Trezor, tak ano. V rámci peněženek funguje generování adres a klíčů deterministicky, což znamená, že s jedním seedem vždy dostanete ten samý výsledek. :-)

Erik

Dobrý den, stala se mě nemilá věc, jsem vlastníkem Trezoru ONE, necelé dva roky .. od kraje roku 2020 jsem měl na trezoru uzamčených 10 jednotek ETHEREA, trezor byl bezpečně uložen z dosahu všech, takže se nikdo k němu nemohl ani přiblížit, poslední kontrola učtu proběhla někdy na podzim minulého roku, od té doby ležel opět bezpečně uložen z dohledu všech, po nějakých 9 měsících se mrknu (co nového v trezor suite) a 10 jednotek ETH fuč, seed kód ani pin, nikde nemám v elektronické podobě, mám to vše pod zámkem, jak je možné, že se mě někdo do trezoru dostal a prodal všechno co tam mám ? … dokonce je tam i datum a čas té transakce, mohl by mě někdo prosím dát radu, jak mám postupovat dál ? sem už v koncích, měl jsem v tom nemalé peníze … děkuju , Erik

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Eriku. Sám jste ve zmíněnou dobu někdy Trezor používal, nebo bylo opravdu zavřené mimo svět? Jsme si vědomi, že před několika měsíci přes mail podvodníci často posílali phishingové odkazy a žádali o “aktualizaci” nebo “potvrzení” zařízení a lákali z lidí jejich seedy. Určitě jste nic takového nedělal?

Erik

Zdravím, už se to řeší přímo s podporou trezoru… nicméně vám rád odpovím na vaše otázky, trezor jsem použil za celou dobu sotva 4-5x… první pokus při spouštění a následné registraci produktu, druhý převod menší částky etherea, třetí a čtvrtý převod všech mincí etherea a poslední návštěva byla nedávno, když jsem si nainstaloval na pc ,,trezor suite,, a kuknul co je nového na peněžence s následným udivením, že je prázdná… měl jsem v tom hodně financí, byl jsme extrémně opatrný na případné otázky ohledně seedu a pod (mimochodem s žádnou, jsem se asi ani nepotkal)

Michal Majer

Dobrý den. Mám Trezor T. V aplikaci Trezor Suite se mi však objevují 3 bitcoinové adresy. Z toho 2 legacy účty segwit obsahující malá i velká písmena a čísla. A třetí, nejnovější bitcoinová adresa je jen s malými písmeny a čísly. Chtěl bych nakoupit trochu Bitcoinů. Uvažuji správně, že by bylo nejvhodnější použít tu nejnovější adresu pro nákup BTC? Na té nejstarší už něco málo mám. Děkuji předem za odpověď.

Daniel Vondrak

Dobrý den,Z videi jsem pochopil jak poslat z coinbase bitcoin do trezoru,ale jak pošlu bitcoin na coinbase zpátky?Každý kdo má svůj účet na coinbase má i adresu na kterou posilat bitcoin a jiné kryptoměny?Nebo to pošlu zpátky na tu adresu ze ktere byl bitcoin do trezoru přijat.Prosím o vysvětlení,moc děkuji

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Danieli. Přesně tak, jak říkáte. Pokud máte bitcoiny na Trezoru a chcete je dostat na burzu (ať už se jedná o Coinbase nebo jinou burzu), tak stačí na burze zvolit možnost Vklad BTC (Deposit BTC) a poslat BTC na adresu, kterou vám burza vygeneruje. Neposílejte bitcoiny na adresu, ze které vám přišly při výběru, o své mince byste přišel!

Redakce Finex.cz

Dobrý den, asi bychom to radši nemíchali. Nejsme si ani popravdě dokonce jisti, zda je možné v rámci jednoho účtu používat více formátů adres. Pokud již nějaké bitcoiny máte na starší adrese, nechali bychom je tam, ale chcete-li nyní používat adresu nejnovější, tak bychom pro to udělali nový “podúčet” peněženky.

Václav Lískovec

Dobrý den,
mám uložené kryptoměny v mobilní peněžence Coinomi. Nyní jsem si objednal peněženku Trezor One. Lze použít seed z peněženky Coinomi při zprovozňování peněženky Trezor One, nebo si musím nechat vygenerovat nový seed?

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Václave, mělo by to být možné jak teoreticky, tak i prakticky. Jen vám nemůžeme zaručit, že obě peněženky využívají identických postupů ke generování privátních klíčů ze seedu, a proto je možné, že některé kryptoměny byste v Trezoru takto “obnovit” mohl a jiné ne. My bychom doporučovali vytvořit novou peněženku (nový seed) a kryptoměny převést. A to už jen z bezpečnostního hlediska, kdy seed z Coinomi jste měl ve svém telefonu nezašiforvaný (narozdíl od seedu, který budete mít nově vytvořený v Trezoru).

Ota Zeman

Dobry den, mam otazku. Mam problem, ze si nemuzu vzpomenout na heslo a nemam nikde vypsané zadne slova.. existuje nejaky specialista co to dokaze otevrit a získat kryptomenu ? Dekuji

Redakce Finex.cz

Dobrý den. Pokud si nepamatujete PIN k zařízení, ani nemáte opsaný seed, pak máte problém. U kryptoměn nikdo jako specialista, který by vám pomohl PIN změnit, neexistuje. U kryptoměn je každý uživatel sám svojí bankou, což s sebou nese jak výhody (necenzurovatelnost, nezávislost,…) tak i nevýhody (zodpovědnost). Ve Vámi zmíněném případě bohužel nevíme, jak postupovat a myslíme, že proces na obnovení peněženky bez PIN a seedu neexistuje. Pokud by se objevil někdo, kdo by Vám s tím chtěl pomoci a chtěl za svoje služby platbu, pravděpodobně se bude jednat o podvodníka.

Ladislav

Předně bych pochvalil Finex za články je máte to pěkně psané.

Dál bych doporučil každému pozor tady na tu firmu. Kontakt na ně téměř nula a bál bych se co nastane až bude potřeba řešit něco vážnýho. Zboží doručují poštou to už je sám o sobě úlet. 14.12. údajně předáno na poštu v Novém Jíčíně, když jsem se tam dovolal rovnou mi bylo řečeno jestli voláte kvůli trezoru tak nevíme už jste dneska patý. S trezoru odpoveď, že mi odpoví do 14 dnů, že toho mají moc. Za mě to nebudí uplně důvěryhodnost.

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Ladislave. Děkujeme za Váš komentář. My se na druhou stranu ale musíme společnosti SatoshiLabs (která za Trezorem stojí) zastat, protože jsme za poslední roky sami provedli několik objednávek a vždy vše proběhlo tak, jak má. Věříme, že se jedná pouze o dočasný problém a přejeme, aby byl rychle vyřešen.

Marek

Dobrý den, odeslal jsem si poprvé ETH z trezoru T na na svojí burzu, bohužel jsem asi špatně zadal poplatek a vytvořil čekající transakci. Když chci navýšit poplatek nad kolonkou se mi objeví – nedostatek prostředků a poplatek tedy nejde navýšit!? Prosím o postup , nebo mám čekat až ,jestli se tranasakce vrátí ? Děkuji M.

Pavel

Dobrý den,
měl bych dotaz. Používám Trezot ONE. Přes program Suite mám krom základní segwit adresy (3*) další dvě nativní Segwit adresy (bc1). Na všech mám nějaké BTC.
Když jdu přes web wallet.trezor.io ,tak tam je jen ta původní segwit (3*).
Je to normální? Budou ty ostatní přístupné jen z programu Suite?
Když bych někdy obnovil SEED na jinou peněženku (trezor T nebo SW exodus, ad.) budu mít přístup ke všem účtům?
Děkuji

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Pavle. Dle našich informací by již Trezor měl pracovat pouze na programu Suite a Web Wallet už by dále vyvíjet neměli. Tzn. jak SatoshiLabs, tak i my doporučujeme přejít na Trezor Suite. Kdybyste peněženku obnovil pomocí seedu v jiném softwaru, pravděpodobně byste ke svým mincím přístup mít měl, ale záleží na zvoleném softwaru.

Tom

Dobrý den,
poslal jsem si CRO coin na peněženku Trezor One jako token ERC-20 v Ethereu. Zobrazuje se to, že transakce přišla. Nicméně na stránkách Trezoru není CRO jednoznačně psané, že by ho podporoval spíš to vypdá na jiný coin od crypto.com. Taky CRO má v budoucnu nebo možná už teď fungovat v Cronos Chainu. Tak bych se chtěl zeptat jestli se o své CRO nemusím bát je to takhle v pohodě bezpečí?
Moc děkuji za čas

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Tome. Pokud jste si na Trezor poslal ERC-20 token, pak se k němu dostanete snadno. Více naleznete v tomto článku. A pokud Vám na 0x… adresu poslali tokeny na Cronos chainu a nikoliv na chainu Etherea (ten již běží) tak je asi v tuto chvíli jedinou cestou, jak se k nim dostat, propojit Trezor s MetaMask a do MetaMask přidat novou síť. Tam byste měl CRO bez problému najít. :-)

Tom

Přišlo to jako ERC20 v Ethereum síti asi, protože se to v Trezoru zobrazuje.
Nebude po letech v budoucnu problém prodat CRO jako ERC20 token na burze, když už teď je primární síť Cronos (CRC20)? Díky moc :)

Redakce Finex.cz

Dobrý den. Je možné, že v budoucnu opravdu bude problém ERC-20 verzi CRO tokenů prodat. My jsme své CRO tokeny radši na Cronos přesunuli.

Pepa

Chtěl bych se zeptat, proč v trezor suite vidím 2 adresy pro BTC, jedna normální a druhá segwit, jaký je v tom rozdíl? Děkuji za odpověd

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Pepo. Jedná se o adresy, které každá funguje na trochu jiném standardu. Více informací se dozvíte např. v tomto článku o segwitu.

Michael

Dobrý den.
MÁM PROBLÉM S OBJEDNÁVKOU.
Zaplatil jsem a objednal TREZOR 31.8.2021 a momentálně je 16.9.2021 uběhlo už 17 dní a balíček stále nikde. Na online poště se objednávka sekla někde v Novém Jíčině a když jsem tam volal, tak v databázi měli uvedeno, že balíček od nich odcházel před několika dny. Nesetkal se někdo s takovým případem?
Nenašel jsem nikde ani telefonický kontakt. Je mi jasné, že za to nemůže Vaše společnost, ale byl bych rád kdyby se tu objevil někdo kdo si tímhle už prošel a mohl mi případně poradit.

Stanislav

Dobrý den, jakým způsobem vyexportuji z trezor one. QR kód peněženky, který potřebuji abych mohl do trezoru posílat penízem přímo z Bitcoinmatu?
Děkuji

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Stanislave. Ať už používáte Web Wallet nebo Trezor Suite, klikněte na tlačítko Přijmout/Receive a nechte si zobrazit přijímací adresu. Vedle adresy byste měl vidět i QR kód.

Pavel

Dobrý den, chci se prosím zeptat, 4. a 5. srpna jsem si z Coinmate posílal dvě platby. V historii HW Trezoru je každopádně jako obdržené nemám (bohužel jsem zjistil až po kontrole teď) s tím, že v předchozích cca pěti případech vše vždy dorazilo. Teď mám v historii připsanou pouze poslední platbu z 31. července. Co s tím? resp. dá se s tím vůbec něco dělat? Předem moc díky.

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Pavle. Posílal jste platby na stejnou adresu, nebo na adresu jinou? Ověřoval jste adresu i fyzicky na svém zařízení Trezor a jste si tak jistý, že jste nezkopíroval špatnou/podvrženou adresu?

Petr

Dobrý den chtěl bych se zeptat na aktivaci trezoruT.Mohu použít Linux–podpora tam je nebo je lepší W 10?Nebo je to jedno? Děkuji.Petr

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Petře. Peněženky Trezor by měly mít jak podporu Windows, tak i MacOS a Linux. :-)

Kamila

Zdravím,
převedla jsem do Trezor T Cardano přes ADA lite. Vidím jej v ADA lite, ale nezobrazuje se mi v Trezor Suite. V Trezor Suite neni ani ADA/Cardano na výběr k zobrazení , což je dosti neprakticke . Lze nějakým způsobem zobrazit v Trezor Suite i ADA ? Díky za info

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Kamilo. V tuto chvíli to bohužel možné není.

Kamila

Diky za info. Ještě jeden dotaz ohledně ADA. Nemáte informaci zda-li bude možné převést ADA rovněž do Trezor One peněženky a pokud ano kdy?
Díky

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Kamilo. Bohužel dle našich informací nebude možné ADA do Trezoru One přesunout asi nikdy, ale třeba nás pánové a dámy ze Satoshi Labs překvapí.

Milan

Dobrý den, zvažuji koupi Trezoru T a chci se jen zeptat, zda je aplikace Trezor Suite v češtině?
Zdvořile děkuji moc za odpověď

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Milane. V tuto chvíli bohužel Suite ještě v češtině není.

Přemysl

Trezor suite je v angličtině. V češtině je webové rozhraní. Nicméně, aplikace suite obsahuje anglické výrazy které zvládne i děcko ze základní školy.

Martin

Dobrý den,

Nemáte prosím někdo zkušenost s přidáváním poocoinu do trezoru T? Resp mužů tam uložit i něco co je nové a ne vylistovane – vytvořit si v Trezoru T možnost uložit coin, který není uveden v seznamu? Tusim ze ne, ale za zeptani nic nedám. :o)
Děkuji Vám.

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Martine, předpokládáme, že máte namysli BEP20 token na Binance Smart Chainu, že? Takové tokeny samozřejmě do Trezoru přidat můžete, ale je potřeba trochu více technické zručnosti. Např. propojit Trezor s Meta Mask, kam si dle návodu přidáte podporu pro BSC. Používat tedy budete rozhraní Meta Mask, ale reálně budou privátní klíče k těmto tokenům uloženy na zabezpečeném Trezoru.

Luboš

Ahoj Martine,

tak ty už jsi tak daleko? Možná poradíš, já tobě bohužel ne.
Prosím tě jak si ukládáš do trezoru t coiny etc20? Dáváš to do MyEtherWallet nebo máš jinou cestu?
Případně máš nějaký šikovný odkaz pro začátečníky?

Děkuji předem
Luboš

Jaromír

V Trezor Wallet jsem zadal výměnu z BTC na USDT Tether a jako přijímací jsem zadal tutéž adresu peněženky, ze které jsem BTC odesílal. Po cca hodině mi přistálo 0,00000546 BTC, tedy v přepočtu kolem 4 Kč. Odeslaná částka se objevila na nějakém jiném účtu, který nevlastním, ze kterého po 3 dnech zmizela na jiný, zřejmě hromadný účet.
Několikrát jsem poslal na zákaznickou podporu dotazy s žádostí o vysvětlení a vyřešení problému. Do emailu, mi pak přišly automatické zprávy o přijetí požadavku, a to je dosud vše.
Jde o podvod nebo technický problém?

Přemysl

To nechápu, ty sis poslat USDT Tether na adresu BTC????? :-)

JAROMÍR

Váš zavěr není zcela přesný.
Poslal jsem USDT do vlastní peněženky TREZOR.
Co mně zmátlo, že transakce nebyla stornována pro nepřípustnost.
Před několika dny se mi nakonec ozvali z týmu podpory a problém je již vyřešen.
USDT token čekal na OMNI síti na totožné adrese. Dostal jsem návod, jak s desktop aplikací třetí strany spárovat TREZOR a zpřistupnit si své USD.
Drobný problém byl že jsem měl v peněžence již 0 BTC, když podmínkou je mít nabito alespoň 8000 satoshi. Opět poradil tým podpory.
Za což týmu děkuji.

Kristián Königsmark

Dobrý den, koupil jsem si trezor, který mi vygeneroval klíč do peněženky, a při nákupu na simplecoin jsem ho zadal správně 3x zkontroloval a provedl transakci, bohužel po odpojení a připojení trezoru mi peněženka s daným kódem zmizela a byla tam jiná s jiným, a bitcoiny mi do teď nepřišli. Kontaktoval podporu směnárny simplecoin a tam mi řekli, že transakce proběhla úspěšně, a jsou v mé peněžence, která již není v mém trezoru. Ale dohledal jsem jí, že existuje na blockchainu a nevím jak jí najít, nebo dostat zpátky do trezoru. Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti ?
Děkuji.

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Kristiáne. Trezor je deterministická peněženka, což znamená, že na základě jednoho seedu bude vždy nabízet stejné adresy. Nemělo by se tedy stát, že by se Vám jednou ukázala jedna adresa a jindy adresa odlišná, aniž byste si sám vygeneroval novou. Zkoušel jste peněženku obnovit pomocí seedu znovu? Můžete také vyzkoušet seed zadat do jiné peněženky, např. do Coinomi. Další možnost, co mne napadá, je, že byste mohl mít v počítači virus, který upravil adresu, kterou váš Trezor ukazuje, a proto jste zkopíroval adresu špatnou. Kontroloval jste si adresu podle displeje na Trezoru, nebo jen přes počítač? Na displeji zařízení by nikdy neměla být adresa špatná.

Přemysl

Trezor automaticky po každé příchozí transakci vygeneruje další novou adresu z důvodu větší bezpečnosti a anonymity.

Kristián Königsmark

Dobrý den, adresu na displeji trezoru jsem zkontroloval, ale obnovit peněženku podle seedu jsem ještě nezkoušel. Děkuji za radu.

Pavel

Dobrý den,
prosím Vás je možné využít pro přesun Etherea z Binance na Trezor One již jednou použitou adresu?
Co se stalo. Na Trezoru One mám již umístěné nějako ethereum, které jsem si dříve poslal z Binance – dle pokynů. A vše došlo řádně.

Včera jsem na Trezoru One, Ethereu „peněžence“ si odklikl „přijmout“ a zobrazit celou adresu (z Account 1 – která byla využita pro minulý přenos etherea), kterou jsem přenesl do Binance. V Binance vše proběhlo řádně a současně se odepsalo z mého účtu…a na účet Trezoru zatím to nedošlo. Pro transfer jsem použil Binance smart chain. Délka mezi úkony je cca 28 hodin.

Otázka: Měl jsem správně pro nový přesun etherea si vytvořit nový account a tam si nechat zobrazit adresu, nebo jsem mohl použít i původní adresu z account 1?
Děkuji moc za Vaši reakci
P

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Pavle. Bohužel pletete dvě věci dohromady. Jednu adresu můžete použít vícekrát, ale na ETH síti si vždy musíte nechat posílat pouze ETH tokeny. Doporučujeme Vám přečíst si náš článek Jak vybrat síť pro výběr z Binance, který by Vám to mohl objasnit. Pokud jste si ale nechal poslat BSC token na ETH adresu, tak ho určitě v ETH peněžence neuvidíte. Pro vyřešení Vašeho problému doporučujeme postupovat dle návodu v tomto videu.

Martin

Ahojte, potreboval by som radu. Vcera som si z Trezoru T posielal eth, klasika ako vzdy do Binance, a zadal som “normal” gas price. Ale po odoslani som si vsimol ze gas price mam len 24 Gwei co je sialene maly poplatok a transakcia mi ostala v pending doteraz. Ak chcem zvysit poplatok pise mi ze nemam dostatok financii ale na trezore mam este cca 400$ v eth. ked som si transakciu otvoril tak mi ju blockchain neregistruje to znamena ze pravdepodobne sa tam ani nedostala a niekde ostala vysiet kvoli nedostatku gas price. Neviete ako dlho trva zrusenie transakcie a vratenie eth do penazenky, pripadne ako zvysit poplatok za prevod? Dakujem velmi pekne za kazdu odpoved.

Jirka

Dobrý den, když kupuji Etherum, které se mi ukládá do peněženky trezor one, tak se musí přejít do externí peněženky odkazem, funguje mi jen ten první odkaz nahoře, ale brzy se bude přecházet na ty ostatní, jak se pak dostanu do peněženky, buď mi to píše about blank a nic se nezobrazí nebo u trezor Suite mi to ukazuje, že potřebuji 64bit. Děkuji za info.

Jan

Ahoj Jirko. Taky jsem si musel nainstalovat Trezor Suit na 64 bitový systém

Jakub

Dobrý den,
Pořídil jsem si peněženku trezor oné a nainstaloval. Chtěl jsem tam poslat bitcoiny z burzy coinbase, ale když sám volbu send crypto to the another wallet, tak je zde pouze volba příjemce a požadavek na zadání email, telefon nebo adresa. Když tam dám ale edresu peněženky tak napíše že není platná. Jako by chtěl adresu bydliště. Volba zadat adresu bitcoin peněženky tam není. Dekuji za radu

Jan

Ahoj všichni. Satoshi Labs je česká firma? A proč nekomunikují v češtině, Proč nekomunikují vůbec?

PAvel

Dobrý den,mohu si na Trezor one poslat dogie coin?

Tomáš

Normálně to funguje bez problému, mám odzkoušeno

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Pavle. Ano, na Trezor One byste měl být schopen přijmout Doge bez problému. :-)

Jan

Ahoj Pavle. Nedělej to. Nejde to. Zbav se ho. Nevím kde ale směnil bych ho do BTC,LTC nebo éteru a pak do trezoru.. myslím…

Michal T.

Hezký den,
prosím, při withdraw Etherea z Binance lze zvolit ze tří možnosti:
1) Binance Chain (BNB) BEP2 / Fee $0.31
2) Binance Smart Chain (BSC) BEP20 (BSC) / Fee $0.31
3) Ethereum (ETH) ERC20 / Fee $15.81
Lze při převodu na Trezor One, použít jiná možnost než č.3?
Rozdíl v poplatcích je poměrně velký… popř. lze udělat výběr jiným způsobem, myslím tím, bez tak velkého poplatku?
Díky za info.

Karel

Dobrý den,
rád bych se informoval zda již článek není sepsaný, také by mě tato možnost zajímala.

S pozdavem
Karel

Předem děkuji za info

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Karle. Článek je již napsaný, naleznete ho zde. Upravili jsme i komentář výše, aby byl odkaz rovnou tam. Děkujeme za připomenutí, snad návod pomůže.

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Michale. Možnost využít více sítí je dobrý sluha, ale zlý pán. Pokud tomuto nastavení nerozumíte, nechte automaticky základní možnost, tedy jak sám říkáte, Ethereum ETH, s velkým poplatkem. Pokud byste zvolil síť nesprávnou, sice byste ušetřil na poplatcích, ale nemusel byste se ke svým kryptoměnám už nikdy dostat. Na toto téma můžete zde nalézt celý článek, který vše vysvětluje. :-)

Vladimír

Dobrý den
Zakoupil jsem si na Binance BTC, s tím že si jej pošlu do jiné peněženky, nejlépe do HW Trezor One. Bohužel poplatek za převod je vyšší, než můj vklad na Binace. Je nějaký způsob, jak z Binance mnou zakoupené BTC poslat s nižším poplatkem ? Nebo se s ním tzv. rozloučit ?

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Vladimíre. Nějaké možnosti, jak odeslat BTC z Binance s nižším poplatkem jsou (využít jiné sítě). Jedná se ale o pokročilejší metodu a popravdě bychom Vám je nedoporučovali, pokud si nejste v tomto světě ještě tak úplně jistý. Ve Vašem případě by pravděpodobně bylo nejlepší s převodem mimo Binance vyčkat, až se sníží poplatky BTC sítě, nebo třeba až Binance integruje Lightning Network.

Milan

Dobrý večer, držím na Anycoin.cz nějaké ADA mince (CARDANO) pokud si pořídím TREZOR model T, můžu si je bezproblémů poslat na již zmíněný trezor T? Software peněženku nemám..Děkuji zdvořile za odpověď

Redakce Finex.cz

Dobrý den, ano, do Trezoru Model T si ADA poslat můžete. Je ale třeba k tomu využít externí peněženku, např. ADA Lite, kterou s Trezorem propojíte a Vaše privátní klíče budou i tak v bezpečí.

Katka

Dobrý den,
jaký je prosím nejsnažší způsob jak dostat bitcoiny do Trezoru model T, pokud chci nakupovat anonymně přes bitcoinmat? Zkoušela jsem převod z papírové peněženky, kterou mi vytiskl bitcoinmat, to jsem převedla do aplikace Mycelium a odsud jsem to poslala do Trezoru, ale strhly se mi opravdu velké poplatky za všechny převody. Je špatný nápad, když jsem na pc přihlášená do Trezoru si telefonem vyfotit QR kód na příjem a ten pak rovnou naskenovat u bitcoinmatu z fotografie na mobilu?
Moc děkuji.

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Katko. Jistě, přijímací QR kód si klidně vyfoťte na telefon nebo vytiskněte a mělo by to fungovat bez problémů. :-)

Jan

Ahoj. Ano ” MĚLO BY TO FUNGOVAT ” Já použitím QR kodu od 28.2.stále čekám na transakci z Exodusu do Trezoru One.

Redakce Finex.cz

Dobrý den, bohužel bez více informací nejsme schopni s Vaším problémem pomoci, ale určitě spíše došlo k nedorozumění. QR kódy, které takto použijete, běžně fungují.

Mirek

Dobrý den, do standardní peněženky (bez passphrase) jsem poslal BTC. Při připojení k wallet.trezor.io mám na účtu nulu s hlášením “Žádné transakce”. Na beta verzi Trezor Suite mám správnou hodnotu. Lze důvěřovat adrese wallet.trezor.io?

Jan

Ahoj. Nelze. Já použil QR kod v Trezoru One a z Exodusu si poslal BTC 28.2. a do dněška nemám nic.

Redakce Finex.cz

Dobrý den, bohužel bez více informací nejsme schopni s Vaším problémem pomoci, ale určitě spíše došlo k nedorozumění, než že by QR kódy nefungovaly.

Martens

1.649 kryptoměn a není tam Theta? Není to aspoň v brzké budoucnosti v plánu?

Janek

Dobrý den, když odesílán z trezoru transakci na jinou peněženku, z jaké peněženky se mi transakce odečte? Dejme tomu, že mám v trezoru 3 adresy peněženek a na každé mám nějaké satosi. Případně šlo by určit, z jaké adresy chci bitcoiny odeslat? Děkuji za odpověď:-)

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Janku. Bohužel přesně neznáme metodiku, pomocí které Trezor volí adresy, kterou pro danou transakci využije. Nicméně chcete-li zvolit vlastní, tuším, že to můžete udělat např. v peněžence Exodus, kterou je možné s Trezorem propojit.

Pavel

Dobrý den,
musím říci, že po pár protrápených hodinách s modelem Trezor T jsem hodně na rozpacích. Trezor T jsem zakoupil na bezpečné uložení altcoinů, kterých výrobek údajně podporuje přes tisíc a i když se považuji za technicky celkem zdatného jedince, nejsem z toho moudrý. Peněženka Trezor podporuje pouze kolem 20 kryptoměn a ostatní je potřeba propárovat s jinými peněženkami, což bych vůbec netušil, kdybych nepročetl celou zdejší diskuzi. Informace (dle mě zavádějící) na stránkách výrobce, spolu s chybějícím návodem v češtině, zavání až klamáním spotřebitele. Za mě je Trezor T neskutečně složitý na ovládání, pokud chci ukládat i něco jiného než Bitcoin, a jakékoliv oficiální informace k obsluze chybějí. Nejrelevantnější “návod” na celém netu je nakonec tato diskuze (celkově chválím stránky Finex.cz). No, protrápím se s tím ještě přes Velikonoce a pak to případně vrátím. Každopádně, za mě nemůžu takový výrobek v žádném případě doporučit někomu, kdo chce jednoduše uložit nějaké méně známé altcoiny. Pro Bitcoin a těch pár ostatních přímo podporovaných altcoinů, to bude asi OK.

Pavel

edit.: Tak po pochopení funkčnosti a otestování musím konstatovat, že výrobek Trezor T bude asi fajn věc, pokud na něm chcete “držet” Bitcoin a těch dalších pár přímo podporovaných altcoinů Trezor peněženkou. V případě nepřímo podporovaných altcoinů (Cardano, apod.) ale vůbec nechápu smysl celého výrobku. Tyto nepřímo podporované altcoiny je nutné “držet” na jiných peněženkách a přes Trezor se pouze verifikuje převod na jinou adresu. Problém je v tom, že v aplikaci Trezoru nejsou tyto kryptoměny vůbec vidět (nebo jsem na něco nepřišel), tzn. převedu si přes Trezor, na jím podporovanou externí peněženku (AdaLite), Cardano, mám ho tedy v této externí peněžence a v aplikaci Trezoru mám u zůstatku kryptoměn 0 (nula). Tzn. důvod pořízení, abych měl vše na jednom místě, úplně ztrácí smysl, protože abych zjistil celkové zůstatky, musím se podívat do každé externí peněženky zvlášť a výrobek Trezor funguje pouze jako bezpečností prvek pro verifikaci převodů. Při použití softwarové peněženky s nastavením několikafázového ověřování, včetně biometrie, je stupeň zabezpečení téměř totožný (pokud mi někdo neusekne prst). Je možné, že jsem něco nepochopil, ale závěr je za mě jasný: při držení Bitcoinu a těch pár dalších přímo podporovaných altcoinů, to bude fajn výrobek, ale při držení nepřímo podporovaných altcoinů je to pro mě úplně k ničemu. Osobně budu výrobek vracet a zůstanu u osvědčených softwarových peněženek. Dále si myslím, že by výrobce měl upravit popis zboží, především popis toho, jak výrobek reálně funguje.

Jan

Zdravím. Už delší dobu se věnuji kryptoměnám myslím, že jsem poměrně zdatný uživatel. Nakoupil jsem BTC za několik tisíc USD na Change Investu a převedl do Exodu a Po čase se rozhodl je bezpečně uklidit. Zakoupil jsem Trezor One . Instalaci jsem několikrát zhlédnul na kanále KryptoMates a Bitcoinový kanál a úspěšně instaloval. Vygeneroval jsem si QR kod v Trezoru pro příjem BTC a v Exodu Naskenoval QR kod a potvrdil odeslání.Upozornúji, že oproti Change Investu nepožaduje Exodus potvrzení odeslání krypto e-mailem ani pinem. Odeslání je zaznamenáno v historii transakcí a na Blockchainu má transakce 8/8 potvrzení. A co se stalo? Od 28.2 2021 nemám v Trezoru ani nepotvrzenou transakci, ani čekající transakci a ani bitcoiny! Instaloval jsem i Trezor Suit(Segwit) a ani tam BTC nejsou! Opravdu už nevím co mám dělat a kam se obrátit? Z Alzy, kde jsem Trezor koupil, přeposílají e-maily do SatoshiLabs a řešení po měsíci nemám. Mohl jsem udělat chybu jako každý ,ale já jí nikde nedokážu zjistit. A ani v SatoshiLabs,jak je zřejmé.

Tomáš

Zdravím Jane.. Omlouvám se jestli už někdo reagoval stejně jako já. Nečetl jsem všechny příspěvky..

Každopádně je rozdíl v Hardwarové peněžence a ve webovém rozhraní toho samého trezoru (wallet.trezor.io vs aplikace Trezor Suite).

Pokud sis generoval odchozí BTC adresu v aplikaci Trezor Suite, pak tuhle adresu ve webovém prohlížeči (wallet.trezor.io) nenajdeš. Naopak samozřejmě stejné.. Je to prostě jiné jiné rozhraní. HW vs SW.

Možná jsem debil jenom já, ale já jsem bitcoin hledal na webu a nenapadlo mě otevřít aplikaci, kterou jsem mezi tím už vymazal :D

Jan

Ahoj Tome. Dík za info. Onu první transakci jsem dělal ve walletce přes QR kód. Údajně je native segwit, ale i po instalování suitu pro segwit jsem transakci nenašel. Prostě by měla být v trezoru wallit. ale není tam. Možná Ti s tím rozhraním nerozumím. Vlastně používám obě rozhání,ale tu transakci jsem provedl v chromu na t.wallit. Aplikace t.suit pracuje v segwit a chápu to dobře, že je to mimo rozhraní g.chrome. Přiznám se, že nevím jak ji najít?

Jaroslav

To chci vidět jak vrátíte Trezor . Zaprve jste ho uz otevřel a použil a tím i znehodnotil. Zadruhé vaše důvody jsou z neznalosti kterou jste si měl zjistit. A jestli se budete chtít odhlasit na 14 denní vracení zbozi bez udání důvodu tak asi taky neuspějete. Zboží musí být vráceno nepoškozeno v původním stavu. (což nesplňujete) ale třeba se nad vaší hloupostí smylujou a vrátí vám i tak peníze, protože takový zákazníky nepotřebují.

JITKA

Nad hlouposti nekterych lidi a aroganci vuci druhym mi zustava rozum stat. Myslim tim vas pane Jaroslave. Trezor one jsem zakoupila, rozbalila, pouzivala a pak vratila a vratili mi penize. Nebyla jsem s nim spokojena prave z duvodu co popisuje Pavel. Z vas ta nenavist vuci druhym uplni čiší a sam nevite nic.

Tom

Mozna je to neznalost, ale musím souhlasit s Pavlem. Koupil jsem Trezor na bezpečnou úschovu, ale nové mince prakticky nepodporuje nebo je to komplikované, žádný návod takže se info hledá krkolomne všude možné. Vhodne je to jen pro BTC, ETH a ERC20 tokeny a (tech par podporovanych minci v základu jenže to jsou dnes už na investice těžko použitelné polomrtve). Takže zklamání. Doporučit se to dá jen na větší obnovy pro BTC, ETH, ERC20. Ale do doby než bude ETH2.0 jsou vysoké poplatky UFO…

Patrik

Dobrý den

Vůbec tomu nerozumim. Dneska jsem koupil Trezor One, všude se píše že podporuje až 600 kryptoměn, mezi nima i ty co já tam chtěl poslat, ale po aktivaci peněženky maji na stránkách jen 13 kryptoměn a z toho většina mě odkáže na jiný weby třetích stran. Přitom tady jich maji zaškrtnutých opravdu stovky https://trezor.io/coins/. Nevíte jak je zprovoznit nebo kde bych je našel? Na trezor suite nejsou a ani na Trezor wallet. Jediný co je si tam možný poslat je Bitcoin a ETH ale taky na to maji zvlášt stránku. Jsem bezradnej.

Redakce Finex.cz

Dobrý den, na stránce, kterou jste poslal, jsou i informace, jak se k těmto měnám dostat. Protože se ale jedná o častou otázku, momentálně připravujeme návod, jak toho dosáhnout. Až bude návod hotový, objeví se na Finex.cz ve formě nového článku a ve zkrácené verzi taé zde v této recenzi výše. Prosíme zatím o trpělivost. :-)

Přemysl

Je to jednoduché. Skutečně je podporuje, ale externě. To znamená že musíš na stránky vydavatele coinu který chceš a u nich si založit peněženku a jen jí pak externě spojíš s trezorem. Jejich peněženka by to měla podporovat, když jsou na listu TREZORU

David

Je prosím možný nějaký konktrétní návod? Jsem také bezradný a navíc bych chtěl importovat z jine penezenky do trezoru- Iota. Diky

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Davide. Kryptoměnu IOTA bohužel momentálně není možné do Trezoru uschovat.

Marek

Zdravím a víte jak vložit binance coin na trezor one? Ani v trezor suite ho proste nemůžu najít a už jsem úplně bezradny . Děkuji

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Marku. Je nutné přejít na stránky oficiální peněženky a ty poté pomocí uvedených kroků propojit s Trezorem. Obávám se ale, že to je možné pouze s Trezorem T, nikoliv s Trezorem One.

Jaroslav

Binance coin podle me nejde poslat na trezor. Jediny co me napada je si treba nechat poslat litecoin na trezor a tam smenit BNB z litecoinu. BNB centralizovany coin. Zjistete si nejdriv informace nez neco kupujete

Pavel

Při čekání na příjem krypto mohu odpojit zařízení trezor a vypnout počítač ?

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Pavle. Jistě, Vaše zařízení ani počítač není pro příjem kryptoměn fakticky potřeba. Jedná se o jednoduchý převod v síti blockchainu a Vaše zařízení slouží pouze pro “náhled” do této sítě, popř. k podepisování odchozích transakcí. Pokud už máte Vaši přijímací adresu, zařízení pro příjem není nutné.

Petr

Jasan :-)

Mira

zdravím, odeslal jsem z Trezoru One BTC do jiné peněženky cca před třemi týdny, transakce je stále bez jediné confirmace nepotvrzená. Poplatek nebyl nijak extra vysoký, otázka zní : čekat a čekat, čekat, a nebo se pokusit například poslat naprosto stejné množství BTC z téže peněženky na svou (nově vytvořenou) adresu třeba do svého Trezoru, ale s dvojnásobně vysokým poplatkem? Podotýkám že jsem zkoušel rúzné Akcelerátory transakcí, ale bez úspěchu.
díky za radu, jak navýšit poplatek a tím urychlit dlouho čekajíci nepotvrzenou transakci.
Podotýkám že na straně příjemce BTC vidím, ale nepotvrzené …… čekající.
Díky

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Míro. Na téma poplatků v tuto chvíli připravujeme zvláštní článek, nicméně mohu doporučit toto video, kde je vše poměrně dobře vysvětleno: https://www.youtube.com/watch?v=6JJQLzjAF9k. “Akcelerátory” z našeho pohledu a zkušeností vůbec nefungují. Osobně bych buď čekal (pokud jste nezvolil poplatek <1 sat/vB, transakce by eventuelně měla projít) a nebo poslal transakci znovu s vyšším poplatkem (pravděpodobně z jiné peněženky, než oficiální Trezor Wallet, např. Electrum).

Kata

Přeposílám odpověď: “Žádná bitcoinová transakce ve skutečnosti nikdy neexpiruje. Nepotvrzená transakce se může potvrdit klidně po několika týdnech či měsících. Pokud byste tedy chtěli zamrzlou platbu řešit posláním nové, nezávislé transakce s tím, že stará transakce se již nepotvrdí, mohli byste o své bitcoiny přijít – tím, že byste vlastně provedli platbu dvakrát. Pokud skutečně spěcháte, využijte jednu ze tří výše zmíněných metod.”

Janek

Ta transakce se neztratí, ale jde o vytížení sítě. Pokud jsi tam dal vlastní poplatek, který byl opravdu nízký, můžeš čekat dlouho. Osobně se mi nestalo ale že by to trvalo více jak pár dní.

Tomáš

Dobrý den,

Potřeboval jsem nakoupit na Binance Vechain. Je možné dostat VET do trezoru?

Nejsem schopen dostat jakékoliv informace od výrobce, pokud je problém, který není předepsaný na webu, zdá se, že má člověk smůlu.

Mnohokrát děkuji za případnou odpověď.

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Tomáši. Dle našich informací bohužel není v tuto chvíli možné VET na Trezoru držet.

Ján

Zatiaľ Vechain (VET) trezor nepodporuje, tiež som ho tam chcel dostať no.

Adam Kučera

Zdravím,
před několika dny jsem si chtěl převést své bitcoiny na Trezor. Na webu coinmate.io, kde jsem BTC koupil, je již dávno status “completed” a i na webu blockchair.com je dohledatelné, že převod by již měl být hotov. Nejen, že ještě mé BTC na Trezoru nejsou, ale není vidět ani žádná nepotvrzená transakce, že by byly na cestě… Je nějaký způsob jak tuto situaci řešit nebo jsem o své BTC nemalé hodnoty nadobro přišel?

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Adame. Nejprve je nutné zkontrolovat adresu, na kterou jste výběr prováděl. Shoduje se s přijímací adresou, kterou máte na svém Trezoru? Je možné, že jste omylem zkopíroval špatnou adresu.

Ondra

Zdravím, chci se zeptat z jaké burzy jsou nejlevnější poplatky preposlanim crypta na trezor?

Jan

Ahoj Adame. Jsme na tom stejně. Já čekám od 28.2. a nemám čekající,nepotvrzenou a ani jinou transakci v Trezoru. Vúbec nic . Převod byl z Exodu pomocí QR skenu kodu a nic. I nízké poplatky FEE nehrají v tak dlouhé době roli. Byl to první QR převod na Trezor One a pak jsem jich uskutečnil 8 dalších a úspěšně.(na nové adresy)Trezor suit (Segwit) taky nezná onu transakci. Nikdo Ti nepomůže,to vím. Řeším s Alzou jako prodejcem, potažmo se SatoshiLabs a nic. Dokonce jsem obětoval 50 EUR a poslal z Change Investu(burza) na stejnou adresu a co myslíš? Nic se nestalo! Tedy krom toho, že Eura zmizela v nenávratnu. Bud´mi Trezor vygeneroval špatnou adresu QR kodu, nebo jsem tupec. Ale transakce jsou tak jednoduché, že si dovoluji tvrdit, že vinu nenesu. Závěrem: Ani měsíce studia prostředí kryptoměn mi nezaručil úspěch. Vyrovnám to tím, že nakupuji při konsolidaci a snad časem se mi to vyrovná. Hodně štěstí. Honza

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Ondro. Bohužel žádnou takovou komplexní statistiku nemáme. Obecně bych se spíše řídil tím, která burza je nejdůvěryhodnější a s poplatky už se nějak popral (např. menším počtem transakcí). Doporučil bych rozhodně Binance.

Petr

Dobrý den.
Poslal jsem si do trezoru menší častku BTC vse proběhlo v pořádku včetně potvrzení transakce.
Za pár dnů jsem si tam poslal skoro 0,1 BTC tyden to zeobrazovalo že transakce není potvrzená. Když jsem se do Trezoru přihlásil dnes tak už tam není vidět treansakce a ani tech 0,1 BTC. Kde je problém. Ze by výrobce Trezoru ???
Petr

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Petře. Bohužel takto na dálku bez bližších informací nemůžeme říci, co se konkrétně ve Vašem případě stalo. Můžeme ale dát ruku do ohně za to, že by výrobce Trezoru nic neukradl. Nemá k tomu ani pravomoce, protože privátní klíče potřebné k disponování s Vašimi kryptoměnami máte pouze Vy. Můžeme však poradit, abyste si ještě jednou zkontroloval adresu, na kterou jste BTC posílal a že se shoduje s adresou Vašeho trezoru.

Martin

Prosim Vas. Pri presune krypto z binance na sw penazenku si účtuje penazenka vysoke poplatky… Preto zvažujem kupu trezoru. Platia sa transakcne poplatky aj pri presune z binance do trezoru?
Vďaka za odpoveď

Redakce Finex.cz

Dobrý den, na výši poplatků nemá vliv, zda z Binance vybíráte na SW či HW peněženku. I při přesunu BTC na Trezor tedy zaplatíte poplatek.

David

SW peněženka si za transakci neúčtuje žádné poplatky. Všechny poplatky jsou poplatky, které jdou těžařům. Pár procent poplatku jde samozřejmě také binance….

Luboš

Zdravím,
Mám dotaz, když použiji pro dlouhodobé uložení cryptoměn jako HW peněženku telefon, který bude s kvalitním antivirem, bez dat s vypnutou WiFi a bluetooth, tak jak se to liší od HW Trezor? Na prvotní vložení měny se musí připojit HW Trezor také k netu a potom pro převod zpět na účet také.
Má snad HW Trezor nějaké jiné zabezpečení, že připojení k síti jí neohrozí ?
V podstatě jako HW peněženku lze použít pouze Seed kód a mohu si cryptoměnu např. po 2 letech zobrazit přímo před převodem zpět na bankovní účet.

děkuji za případné vysvětlení, nebo připomínky proč HW Trezor a ne offline telefon.

Luboš

Lukas

No , taky mě tohle už napadlo , i když vlastním trezor… popravdě ale mé krypto jsem tam ještě nepřesunul …. tak varianta takového mobilu mi přijde jednoduchší a v pohodě, ALE taky neznám pozadí co by mi stejnou myšlenku vyvrátilo

Radek

Já bych to nedělal. Někdy ke konci února jsem zapomněl asi třičtvrtě roku starý mobil přes noc v autě, mrzlo cca 10 pod nulou, a druhý den jsem ho už nenastartoval. Nevím, co se mu stalo, vyreklamovali mi ho. Kdybych v něm měl nějaké coiny bez zálohovaného seedu, tak jsem bez nich.

Jaroslav

Protože jsi lama :D Asi moc nechápeš trezor. Trezor je vyrobený hlavně jako zabezpečení bez potřeby antiviru. Je to asi podobný jako kdyby si se ptal proč nestačí si dát peníze pod parkety zadarmo než je dát do trezoru kde jsou pojištěný a za 2 metrovou ocelovou zdí.

Redakce Finex.cz

Dobrý den, zařízení Trezor má v sobě privátní klíče velmi dobře zašifrované a nikdo by se k nim tak neměl dostat ani na dálku, ani když se dostane fyzicky k Trezoru. Bohužel nejsme dostatečně kvalifikovaní na to, abychom dokázali potvrdit či vyvrátit bezpečnost mobilních telefonů, čistě teoreticky to však jedna z cest být samozřejmě může.

Jarda

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jednu nejasnost na kterou jsem nikde nenašel odpověď. Píšete cituji “Trezor má v sobě privátní klíče velmi dobře zašifrované a nikdo by se k nim tak neměl dostat ani na dálku, ani když se dostane fyzicky k Trezoru.” Pokud má v sobě trezor fyzicky uložené privátní klíče jednotlivých kryptoměn, jak je možné, že při obnově trezoru jedním seedem trezoru obnovým všechny seedy jednotlivých kryptoměn, když byly pouze na ztraceném trezoru? Jak je tedy možné vše obnovit pomocí jednoho seedu pokud by nebyli ty informace uloženy ještě někde jinde?

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Jardo. Odpověď je poměrně snadná. Jde o to, že všechny privátní klíče jsou generovány tzv. deterministickým způsobem. Tudíž stačí při obnově peněženky zadat pouze jeden Váš seed a na základě toho se ty samé privátní klíče vygenerují znovu – ke všem kryptoměnám. Proto je důležité mít seed opravdu v bezpečí, aby si někdo nepovolaný Vaše klíče pomocí Vašeho seedu nevygeneroval a kryptoměny Vám neukradl.

Pan Satoshi

Kdyz procitam diskuze tady na finex.cz tak je mi trochu smutno.
Kazdy chce investovat do kryptomen, kupovat hw penezenky, ale nikdo neobetuje kus sveho casu, aby si nastudoval nejake zaklady. Dobrych zdroju je hodne, s tech ceskych je velice dobry youtubovy “bitkojnovej kanal”. Je tam rozebrany a pospany i Vas pripad.

Ted ve zkratce. Pri prvotnim pouziti HW penezenky (inicializaci)se vam vygeneruje seed, z ktereho se matematickou operaci odvodi sada klicu (privatni a verejny).
Tj. zadanim stejneho seedu se vam pokazde vygeneruje stejna sada klicu. Tudiz nepotrebuje zadnou 3. stranu, ktera by touto informaci disponovala.
Vytvori se pouze jeden seed, ne pro kazdou penezenky pro ruzne kryptomeny(jak jste zminoval vyse). Vsechny vytvorene penezky jsou spojene s tim seedem.
Takze v pripade poruchy hw zarizeni, obnovenim pres seed na novy hw, se dostanete ke vsem penezenkam (kryptomenam), co jste mel predtim.

Snad jsem ti zopovedel Vasi otazku a dava to trochu smysl. :)
Cele je to matematika ;)

Jan

Ahoj pane Satoshi. Já čekám od 28.2. a nemám čekající,nepotvrzenou a ani jinou transakci v Trezoru. Vúbec nic . Převod byl z Exodu pomocí QR skenu kodu a nic. I nízké poplatky FEE nehrají v tak dlouhé době roli. Byl to první QR převod na Trezor One a pak jsem jich uskutečnil 8 dalších a úspěšně.(na nové adresy)Trezor suit (Segwit) taky nezná onu transakci. Nikdo Ti nepomůže,to vím. Řeším s Alzou jako prodejcem, potažmo se SatoshiLabs a nic. Dokonce jsem obětoval 50 EUR a poslal z Change Investu(burza) na stejnou adresu a co myslíš? Nic se nestalo! Tedy krom toho, že Eura zmizela v nenávratnu. Bud´mi Trezor vygeneroval špatnou adresu QR kodu, nebo jsem tupec. Ale transakce jsou tak jednoduché, že si dovoluji tvrdit, že vinu nenesu. Závěrem: Ani měsíce studia prostředí kryptoměn mi nezaručil úspěch. Vyrovnám to tím, že nakupuji při konsolidaci a snad časem se mi to vyrovná. PD Honza

Jaroslav

Jojo. Je to utrpení číst tady ty komentáře. Už do toho investuje každá lama :D
mějte se…

Jirka

Dobrý den, již několik hodin hledám na internetu odpověď na otázku “Pokud přijímám BTC pokaždé na jinou adresu vygenerovanou v jedné peněžence, tak například 10x 0,1 BTC, takže má celkem 1 BTC. Můžu odeslat např. 0,8 BTC jednou transakcí?” Nebo musím naklikat 8 transakcí, tedy z každé adresy jednu transakci na 0,1 BTC? Respektive v praxi 9 transakcí, protože je třeba ještě mít na poplatky, takže např. 0,9998 z jedné, druhé atd. Nebo peněženka zařídí, že odejde těch 9 transakcí najednou na jedno zadání, ale bude to 9x poplatek?

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Jirko. Ano, spojit bitcoiny z více adres do jedné transakce s jedním výstupem je možné. Aplikace peněženek to za vás dělají automaticky. Poplatek tedy zaplatíte pouze jeden, ale o něco vyšší než u klasické transakce s jedním vstupem. V Bitcoinové síti se totiž poplatky platí v závislosti na velikosti transakce v bytech.

Tomaš

Dobry den,
Mám jeden skromný dotaz, již druhý den nemohu informaci najít na internetu, asi hledám špatně.
Když budu mít krypto-měny na Trezoru One mohu zjistit aktuální stav měn a cenu bez připojí trezoru? Třeba na nějaké webove stránce čí aplikaci na telefonu? Nebo vždy musím připojit trezor.
Jedná se mi abych viděl můj stav (počet a cenu) i mimo trezor, bez fyzického kontaktu s Trezorem
Děkuji za odpověď

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Tomáši. Jasně, že to je možné – a možností je hned několik. Např. všechny své kryptoměny zadávat do nějaké appky pro sledování portfolia. Další možností je odpojení Trezoru od počítače a zvolení možnosti “Nezapomínat”. Tak to bude na Vašem počítači neustále vypadat, jako by byl Trezor připojen – jen nebudete moci bez jeho opětovného připojení kryptoměny odesílat.

HonzaR

Ke sledovani tvych vlastnich kryptomen a rustu nebo prodelku pouzivam skvelou app Blockfolio. Jednoduse zadas mnostvi vsech kryptomen co mas a pak uz jen sledujes ztraty nebo zisky, den, tyden a podobne.

Zdeněk

Ahoj Tome, můžeš si kontrolovat na stav jednotlivých adres na veřejných Bitcoin/Ethereum/xy exprolerech. Doporučuji tak činit ovšem přes Tor prohlížeč, aby si tvou IP adresu + browser fingerprint nespojil provozovatel veřejného explorelu s adresou, na kterou se koukáš.

Peter

Dobrý deň, obraciam sa na Vás opäť s prosbou o radu.
Mám Trezor Model T všetko zatiaľ funguje akurát mi tam chýba TETHER (USDT)
je možné nejako poslať tento coin na Trezor . V manuále je že podporuje 1000+ kryptomien ale ja tam mám len 16. Viem že ste už na túto otázku aj možno niekde zodpovedali ale nemám čas čítať 100+ komentárov.
Ďakujem za odpoveď.

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Petere. Je nám líto, že si nemáte čas si číst komentáře, ale chápeme, že jste jistě velmi vytížený, proto Vám odpovíme stejně jako Michalovi, Štěpánovi a Mirkovi níže. Na Trezoru opravdu můžete uchovávat privátní klíče k více než tisícům kryptoměn a tokenům. Zejména kvůli tomu, že naprostá většina kryptoměn jsou tzv. ERC20 tokeny, které se všechny spravují v ETH peněžence – např. MyEtherWallet nebo MyCrypto, které s Trezorem a priv. klíči uvnitř něho zabezpečeně komunikují.

Lukas

Dobrý den
a asi hloupý dotaz , ale existuje někde srozumitelný CZ návod jak tedy postupovat při ukládání zcela jiných kryptoměn, než zmíněných 16 druhů , protože taktéž jsem řešil tuhle věc a bohužel :-( nedořešil :-)
děkuji

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Lukáši. Jsme si vědomi toho, že tento problém řeší mnoho lidí. Proto jsme návod vypracovali a naleznete ho v tomto článku: Jak na Trezor poslat ERC-20 tokeny?

Petr

Dobrý večer,je nějaká možnost,jak poslat např.Cardano z Binance na Trezor One ?Děkuji,P.

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Cardano na Trezor One bohužel není možné poslat.

Petr Hemerka

Dobrý den,ještě se tedy zeptám.Není vůbec žádný způsob,jak to Cardano do Trezoru dostat ?Je tam přece uvedené mezi kryptoměnami,Děkuji H.

Redakce Finex.cz

Dobrý den, dle oficiálních stránek je Cardano podporované pouze v Trezoru T.

Radim

Zdravím. Koupil jsem si zrovna peněženku Trezor One. Musím se přiznat, že počáteční užívání je velké zklamání. I když mi angličtina docela jde, tak je vše velmi chaotické oproti peněžence, kterou mám v mobilu. Kvůli riziku jsem si koupil tuto a asi jsem o nějaké peníze přišel :-)…

Neví náhodou někdo, kde se mi poděla moje Theta? Po zaslání na peněženku Etherea, jsem si chtěl poslat také Thetu, která se mi objevila pod Ethereem. Zadal jsem si bohužel stejnou adresu u Thety jako u Etherea (pod Ethereem se mi ukázala možnost přepnout na Thetu) a mám pocit, že jsem asi o své peníze přišel. Blbé je, že se mi nezobrazilo nějaké varování či nic a bylo to pro mě značně chaotické. I když jsou jiné kryptoměny postaveny na stejném základu, měly by mít samostatné “chlívečky” pro nás blbečky :-).

Ripple se mi ukázal, že ho One nepodporuje a spoustu dalších dnes už běžných kryptoměn jako Polkadot či Chainlink není k dispozici, které jsem si tam chtěl uložit také.

Jestli by někdo poradil budu vděčný

Lukas

přesně stejný pocit jsem měl i já …….. , naštěstí jsem ještě do trezoru nic neposlal , leží mi už půl roku ve skříni , ale mám pocit , že ho tam asi ještě nechám ležet prázdný :-)………..

František

Nemohu najít jakým způsobem vložím do TREZORU T další altcoiny. Kokrétně potřebuji XLM.

Rostislav Dušek

nejjednodušší volba je propojit Trezor s peněženkou Exodus a normálně přeposlat

Michal

Dobrý den,
v trezor ONE když dám exchange BTC->USD, chápu dobře že se mi smění BTC na USD a já mohu držet v trezoru tedy i dolary?

Jaroslav

Tak to skus ne. Tvl to jsou otazky

Hynek

Dobrý den, asi to sem nepatří, ale potřeboval bych poradit, jestli je nějaká možnost získat zpět ethereum, které jsem z coinmate poslal do svého trezoru avšak na adresu ethereum calssic? Z coinmate mi odpověděli, že platba už odešla a mám se obrátit na Trezor, jenomže na supportu trezoru se nemůžu dopátrat kde položit dotaz a kam poslat případně mail. Děkuji za radu.

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Hynku. Možné to je, návod naleznete např. zde. Bohužel ale není v našich silách Vám s tím osobně pomoci. Pokud to nezvládnete sám, zkuste se optat např. ve Facebookové skupině.

Hynek

Dobrý den, děkuji za radu, nakonec jsem vše úspěšně provedl dle návodu na https://forum.ethereumclassic.org/t/ive-sent-my-etc-eth-to-the-wrong-address-on-the-wrong-network/1148
Jinak co se týká podpory samotného Trezoru, tak absolutně nereagovali na můj dotaz, takže podpora Trezoru je pro mě velkým zklamáním.

Jan

Ahoj Hynku. Tak to máš sakra pravdu.

Viktor

Dobrý den,
na stránkách Trezoru se pyšní tím, že Trezor One zvládá přes 1,000 kryptoměn. Já jich však v Trezoru vidím pouze 17. Jak si zobrazím ostatní měny, které má Trezor podporovat? Nebo dělám někde chybu? Děkuji za odpověď.

Redakce Finex.cz

Dobrý den, naprostá většina kryptoměn v tuto chvíli funguje na blockchainu Ethereum a pro jejich převod je proto třeba využít Ethereum. Jak na to naleznete např. zde.

Pedros

takže to znamená, že když budu chtít kupit měnu která není v nabidce , tam jich je 17, tak mám vygenerovat link pro etherum kdyz budu kupovat napriklad Polkadot??

Redakce Finex.cz

Dobrý den, Pedros. Pokud se jedná o ERC-20 token, pak máte pravdu. Mělo by stačit využít Vaší Ethereum přijímací adresu a tam si ERC-20 token nechat zaslat. Polkadot však ERC-20 token není a zatím bohužel do Trezoru přidat nelze.

Lukáš Vincour

Dobrý den, jsem totálně úplný začátečník…když chci převést Polka DOT do trezoru one (peněženka Ethereum) přes beta verzi ETH Wallet, a to z Krakenu, tak po vygenerování rozbalené adresy, kterou vložím do příslušného pole v Krakenu u této crypto (výběr), mi neustále poté vyskakuje hláška invalid polka dot address provided. Mám Windows 7…Musím využít MyCrypto…? Nebo dělám někde chybu? Děkuji za Vaši odpověď.

Petr

Dobrý den,
mám dotaz – lze do Trezoru nějak vložit/importovat privátní klíč z papírové peněženky? Pokud ano, je k tomu někde k dispozici srozumitelný postup jak na to ? Děkuji

Redakce Finex.cz

Dobrý den, jednoduše to můžete udělat přes peněženku Mycelium. Z papírové peněženky (cold storage) si kryptoměny “vytáhnete” do Mycelium a pak pošlete do Trezoru. V aplikaci stačí dát: nastavení (v pravém rohu) > cold storage > a vybrat odkud chcete privátní klíč importovat – QR kód například.

Je to opravdu jednoduché. Pro vaši potřebu můžete částečně využít návod z tohoto článku – https://finex.cz/jak-pouzit-btc-darkovy-poukaz/.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat. Přeji hezký den.

Jan Berka

Dobrý den, mám kousek bitcoinu v peněžence coinomi, půjde mi to poslat do HW peněženky trezor one?
Děkuji

Redakce Finex.cz

Dobrý den, ano, kryptoměny z peněženky Coinomi vám bez problémů půjdou přeposlat do vaši HW peněženky Trezor One.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat. Přeji hezký den.