Trezor

Celkové hodnocení:
100/100
Základní informace o Trezor

Podporované kryptoměny

Přes 714+ kryptoměn

Typ peněženky

Hardware peněženka

V češtině?

V České republice asi nejznámější hardwarová peněženka Trezor přišela na svět již v říjnu 2014 a pyšní se nejen titulem první HW peněženky, ale kromě toho také potěší, že je to český výrobek, za nímž stojí Martin “Slush” Palatinus a Satoshi Labs.

Satoshi Labs přinesli revoluční změnu do světa kryptoměn a v listopadu 2017 představili i jeho druhou verzi označovanou jako Trezor T, která je v prodeji dostupná od ledna 2018.

Klady

  • Bezpečná hardware peněženka
  • Česká firma

Zápory

  • Trvá, než přijde
  • Trochu dražší

Bezpečnost BTC peněženky Trezor

Hardwarová peněženka jako je Trezor je ten nejspolehlivější způsob, uchovávání kryptoměn. I v případě napadení Vašeho počítače viry, např. keyloggerem, jsou vaše kryptoměny v bezpečí. Žádný vir se totiž nedostane přímo do zabezpečeného trezoru a PINkódu, který požaduje pro potvrzení transakcí.

Krádež peněženky trezor

Trezor a jeho obsah je možné vykrást pouze tak, že by někdo podvedl jeho majitele jako takového a trezor včetně PIN by mu ukradl. Je ale důležité zmínit, že kdyby někdo váš trezor ukradl bez PINu či seedu, stejně se k vašim kryptoměnám nijak nedostane. Proto doporučujeme nikdy nepsat PIN kód vašeho trezoru ani jeho seed nikam do počítače. Vždy pro to využijte pouze papírek, který obdržíte přímo v krabičce s trezorem.

Snad nemusíme podotýkat, abyste tento papírek (zapsaný seed) nenechávali nikde poblíž trezoru. Seed je zkrátka zabezpečení trezoru pomocí několika slov. Tato slova můžete zadat do nového trezoru a obnovit tak kryptoměny z trezoru ukradeného či ztraceného.

Jak vložit kryptoměny do Trezoru?

Kryptoměny se do trezou převádí stejně jako do jakékoli jiné peněženky. Aplikace Vám tedy vygeneruje nějakou adresu peněženky, na kterou je možné nechat si kryptoměnu poslat ať už z burzy, směnárny, nebo od kohokoli jiného.

Jak funguje Trezor?

kryptoměnová peněženka trezor
První model peněženky Trezor ONE

Při zapojení do počítače si Trezor stáhne plugin Trezor Bridge, přes který komunikuje s online peněženkou MyTrezor. Zde jako v klasických peněženkách posíláte a přijímáte kryptoměny.

Do Trezoru se přihlásíte pomocí svého PIN kódu, který se ukáže na displeji Trezoru v tabulce 3×3 a tu následně vyplňujete kurzorem myši na “slepé klávesnici” na monitoru počítače. Funguje to tedy jako skvělá ochrana před hackery, kteří by odezírali činnost vaší klávesnice.

Trezor podporuje Windows 7-10, OS 10.13 + a Linux. Zálohu vytvoříte opět pomocí seedu, přičemž standardních anglických slov si můžete zvolit více než 12, a díky nim obnovíte svůj privátní klíč na novém Trezoru, kdybyste ten starý ztratili, zničili nebo by jej někdo ukradl. Navíc můžete k ochraně připojit i passphrase encryption, heslo bez něhož nelze seed samotný použít.

Jméno firmy Trezor
Hlavní výhoda Velice bezpečná peněženka
Webová stránka https://shop.trezor.io
V češtině?
Sídlo společnosti Praha, Česká republika
Demo účet
Minimální vklad 1 satoshi
Minimální obchod 1 satoshi
Zákaznická podpora Pouze FAQ
Typ peněženky Hardware peněženka
Počet aktiv 714
Poplatky Bez poplatků
Metody vkladu Pouze kryptoměny
Metody výběru Pouze kryptoměny
Měna účtu České koruny, Eura, Dolary
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Podporované kryptoměny Přes 714+ kryptoměn

Koupit

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.