Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměnové peněženky » Kryptoměnová peněženka Trezor – Recenze

Kryptoměnová peněženka Trezor – Recenze

Základní informace o Trezor

Podporované kryptoměny

Přes 1070+ kryptoměn

Typ peněženky

Hardware peněženka

V češtině?

Trezor je v České republice asi nejznámější a nejvíce využívaná hardwarová kryptoměnová peněženka. Přišla na svět v roce 2014 a pyšní se titulem první HW peněženky na světě.

Proč ale Trezor používat? Jaký model si vybrat? Kolik tato peněženka stojí? To a mnohem více se dozvíte v naší recenzi Trezoru.

Obsah recenze Trezoru

1.Bezpečnost peněženky Trezor2.Různé verze Trezoru - jakou vybrat?3.Možnost A) Trezor Model One4.Možnost B) Trezor Model T5.Jak uložit kryptoměny do Trezoru?6.Jak se používá Trezor?7.Proč právě Trezor?8.Diskuze na téma Trezor (komentáře)

Trezor peněženka a její bezpečnost

Jak jistě víte, kryptoměnové peněženky obecně slouží k bezpečnému uchovávání kryptoměn. Přeci jenom kryptoměny mají svoji hodnotu a tak byste si je měli držet v bezpečí.

Ať už používáte peněženku mobilní, nebo právě tu hardwarovou, všechny mají za úkol to samé – zabezpečit vaše kryptoměny. Hardwarové peněženky patří k těm nejbezpečnějším typům uschování kryptoměn a zrovna peněženky Trezor jsou jejich nejznámějšími zástupci.

Ale jak konkrétně se Trezor o bezpečnost vašich kryptoměn stará?

Bezpečnostní prvky trezoru

 • Sofistikovaný způsob zálohování vašich kryptoměn (seed)
 • Pokročilé šifrování celého zařízení
 • Vlastní procesor uvnitř zařízení
 • U2F – Dvou faktorová autorizace
 • SSH – Bezpečný komunikační protokol
 • GPG – Kryptografický software

I v případě napadení vašeho počítače viry (např. keyloggerem) jsou vaše kryptoměny v bezpečí. Žádný vir se totiž nedostane přímo do zabezpečeného Trezoru a k proměnlivému PINkódu, který je požadován pro potvrzení transakcí.

Pokud je ale vše zabezpečené a to právě uvnitř zařízení Trezor, tak co se stane, když vám někdo Trezor ukradne? 

Krádež trezor peněženky

krádež peněženky trezorTrezor a jeho obsah je možné vykrást pouze tak, že by někdo podvedl jeho majitele jako takového, nebo by mu ukradl jeho zařízení včetně kódu PIN.

Je důležité zmínit, že kdyby někdo váš Trezor ukradl bez PINu či seedu, stejně se k vašim kryptoměnám nijak nedostane.

Proto si nikdy nepsiště PIN kód k vašemu trezoru ani jeho seed nikam do počítače. Vždy pro to využijte pouze papírek, který obdržíte přímo v krabičce s trezorem.

Snad nemusíme podotýkat, abyste tento papírek se zapsaným seedem nebo PIN kódem nenechávali nikde poblíž samotného Trezoru. Seed je zkrátka zabezpečená záloha vašeho Trezoru ve formě několika anglických slov. Tato slova můžete zadat do nového trezoru a obnovit tak kryptoměny z ukradeného či ztraceného zařízení.

Různé verze Trezoru – jakou vybrat?

Jak Trezor zajišťuje bezpečnost vašich kryptoměn již víte. Ale věděli jste, že se momentálně prodávají dva modely této peněženky, přičemž jeden je více než dvakrát dražší?

Co se bezpečnosti týče, je prakticky jedno, jaký model Trezoru zvolíte. Obě dvě verze jsou maximálně zabezpečené. Pro SatoshiLabs by přeci nedávalo smysl prodávat produkt, o kterém by věděli, že je méně bezpečný.

Takže jaké jsou mezi nimi rozdíly? A jaký model si vybrat?

Možnost A) Trezor Model One

Trezor Model One

Trezor Model One

Model One byl první prodávanou HW peněženkou na světě a podle toho také vypadá (nic ve zlém). Byl jednoduše vytvořen pro jediný účel – bezpečné uchování kryptoměn.

Jeho provedení není žádná sláva a může na první pohled a dotek působit docela lacině.

 • Fyzické provedení: Nárazuvzdorný plast ABS
 • Displej: 128×64 OLED
 • Procesor v zařízení: ARM Cortex-M3
 • Výkon zařízení: 120 MHz (STM32 F2)
 • Připojení: Micro USB kabel
 • Podpora: Windows 7-10, OS 10.13 +, Linux a Android
 • Cena: +- 1500 Kč

Možnost B) Trezor Model T

Trezor Model T

Trezor Model T

Trezor Model T je druhou verzí této peněženky, která byla představena v listopadu 2017 a v prodeji je od ledna 2018. Jedná se o aktuálně nejnovější model této hardwarové peněženky podporující více jak 1070+ kryptoměn.

 • Fyzické provedení: Vyztužený ABS+PC plast
 • Displej: 240×240 dotykové LCD
 • Procesor v zařízení: ARM Cortex-M4
 • Výkon zařízení: 168 MHz (STM32 F4)
 • Připojení: USB-C kabel + paměťová karta
 • Podpora: Windows 7-10, OS 10.13 +, Linux a Android
 • Cena: +- 4600 Kč

Porovnání: Trezor One a Trezor T

Hlavní rozdíl, kterého si všimne každý každý, je displej těchto zařízení. Zatímco Trezor Model One disponuje menším, černobílým displejem, Model T nabízí krásný barevný dotykový displej. S tím souvisí i další faktor, který napomáhá uživatelské přívětivosti a sice styl ovládání.

Zatímco u peněženky One jste omezeni používáním dvou tlačítek, přístorj T má dotykový displej, na kterém je snazší zadávat seed, PIN i potvrzovat transakce.

Asi největší rozdíl co se týče bezpečnosti je, že u Trezoru T zadáváte všechna citlivá data (PIN, seed,..) přímo na zabezpečeném ne-hacknutelném zařízení. Naopak u Trezoru One musíte využívat váš počítač, který by mohl být zavirovaný. I přesto by však Model One měl být bezpečný.

Níže můžete vidět kompletní srovnání všech funkcí a vlastností obou modelů.

Trezor peněženka modely

Celkové srovnání vlastností Trezor Model One a Trezoru Model T

Pokud je vaším cílem kryptoměny pouze bezpečně skladovat a moc s nim nepracovat, pak je pro vás ideální verzer Trezor One. Pokud však plánujete trezor využívat častěji, na 100 %, pro vás bude, co se funkcí a příjemného ovládání týče, Model T vhodnější. Mimo to je také hezčí. :-)

A jaká je cena?

Trezor Model T

Trezor Model T

Hardwarové peněženky mají oproti těm mobilním nebo softwarovým jednu nevýhodu – stojí peníze. Ale na druhou stranu to vynahradí jejich bezpečnost.

Aktuální cena Trezor One je 59 EUR (1 500 Kč) a Trezor Model T 179 EUR (4 600 Kč).

Jak uložit kryptoměny do Trezoru?

Kryptoměny se do Trezoru převádí stejně jako do jakékoli jiné peněženky. Webové rozhraní Trezor Wallet vám vygeneruje adresu peněženky pro danou kryptoměnu, na kterou je možné nechat si kryptoměnu poslat ať už z kryptoměnové burzy, směnárny, nebo od kohokoli jiného.

Níže na obrázku je uživatelské rozhraní peněženky Trezor. Jak vidíte, vše je velice přehledné a intuitivní. Platforma je prostě skvělá.

Jednoduše si zobrazíte historii všech transakcí, aktuální zůstatky v peněženkách, nebo cokoliv jiného.

Trezor uživatelské rozhraní

Trezor uživatelské rozhraní

Jak se používá Trezor?

kryptoměnová peněženka trezor

První model peněženky Trezor ONE

Při zapojení do počítače si Trezor stáhne plugin Trezor Bridge, přes který komunikuje s online peněženkou MyTrezor. Zde jako v klasických peněženkách posíláte a přijímáte kryptoměny.

Pro Trezor One: Do Trezoru se přihlásíte pomocí svého PIN kódu, který se ukáže na displeji Trezoru v tabulce 3×3 a tu následně vyplňujete kurzorem myši na “slepé klávesnici” na monitoru počítače. To funguje jako ochrana před hackery, kteří by odezírali činnost vaší klávesnice nebo myši.

Ještě před plnou aktivací peněženky One rozhodně doporučujeme vytvořit zálohu vašeho 24-slovného seedu (jak aktivovat Model One se dozvíte v tomto článku).

Pro Trezor T: Do Trezoru se přihlásíte zadáním PIN kódu přímo na displeji zabezpečeného zařízení, takže ani hackeři s přístupem k vašemu počítači nic nemohou odhalit.

Ještě před plnou aktivací peněženky T rozhodně doporučujeme vytvořit zálohu vašeho 12-slovného seedu (článek jak aktivovat Model T momentálně připravujeme).

Proč si pořídit právě peněženku Trezor?

Ještě stále nejste přesvědčeni o tom, že je Trezor nejlepší možnou volbou? Pro připomenutí jsme pro vás shrnuli základní fakta.

 • Trezor podporuje více jak 1000 kryptoměn
 • Ověřená a odzkoušená peněženka už od roku 2014
 • Má několik vrstev zabezpečení a bezpečnostních opatření
 • Platforma Trezor je v češtině
 • Intuitivní a moderní uživatelské rozhraní

Kromě toho ale také potěší i fakt, že je to český výrobek, za nímž stojí Martin “Slush” Palatinus a Pavol Rusnák ze společnosti SatoshiLabs.

Favorit redakce
 • Bezpečná hardware peněženka
 • Česká firma
 • Dražší než ostatní peněženky
 • Pro začátečníky může působit složitě

Vlastníte Trezor peněženku a nevíte si s něčím rady? Ještě peněženku nevlastníte a potřebujete s něčím pomoct? Ať tak nebo tak – napište nám do komentářů a my se vám budeme snažit pomoci.

Další informace o Trezoru:

stars
100 %
1. místo
Výborná peněženka!
Kvalitní hardware peněženka s velkým množstvím podporovaných kryptoměn. Použití je lehce složitější, na druhou stranu je ale skvěle zabezpečená.
 • Bezpečná hardware peněženka
 • Česká firma
 • Dobře fungující produkt, který se stále zlepšuje
 • Dražší než ostatní peněženky
 • Pro začátečníky může působit složitě

✅ Jméno firmyTrezor
✅ Webová stránkahttps://shop.trezor.io
✅ V češtině?
✅ Sídlo společnostiPraha, Česká republika
✅ Demo účet
✅ Minimální vklad1 satoshi
✅ Minimální obchod1 satoshi
✅ Zákaznická podporaPouze FAQ
✅ Typ peněženkyHardware peněženka
✅ Počet aktiv1071
✅ PoplatkyBez poplatků
✅ Metody vkladuPouze kryptoměny
✅ Metody výběruPouze kryptoměny
✅ Měna účtuČeské koruny, Eura, Dolary
✅ Mobilní aplikace?
✅ Webová verze?
✅ Podporované kryptoměnyPřes 1070+ kryptoměn

Diskuze k tomuto článku: 32 komentářů
Morous

Dobrý den, chtěl bych poradit s volbou password manageru, který funguje nezávisle na PC. Tedy elektronický záznamník hesel ke všem službám, které mám. Napadl mne starý iPhone nebo android. Není vhodnější a hodně bezpečné řešení v podobě podobné, ale leb´vnější, nežli je Trazor T? Děkuji.M.

Magazín Finex

Morousi, s tímto bohužel nemáme žádné zkušenosti. Starý telefon, který nebudete připojovat k internetu a nejlépe ani bluetoothem či k operátorovi, je ale podle mne docela dobrá volba.

S pozdravem
Vojtěch, Finex.cz

Krypto Master

Zdravím vás, mám problém zda koupit levnější ledger a něco ušetřit nebo dražší trezor, co je podle vás lepší?

Magazín Finex

Dobrý den, pokud chcete kryptoměny jen koupit, vložit je do peněženky a nestarat se o ně, poslouží prakticky každá hardware peněženka stejně. Jde-li vám tedy o cenu, můžete klidně zvolit zmiňovaný nejlevnější Ledger Nano S. Trezor má však několik výhod, mezi které patří zejména přijemnější uživatelské prostřeí v češtině nebo to, že celý zdrojový kód jejich zařízení je tzv. open source – kdokoli tedy může zkontrolovat, zda tam není nějaký šotek. To u Ledgeru nejde. :-)

Radek

Dobrý den,
chci se jenujisti, že jsem blbej :-)
Poslal jsem omylem Litecoiny na Bitcoin adresu mého trezoru.
Předpokládám, že je to někde v počítačovém cloudu ztraceno a nedá se nic dělat, že?

Magazín Finex

Radku, asi bych se s nimi být vámi rozloučil. Ale! Protože LTC má velmi podobný blockchain tomu bitcoinovému, na internetu naleznete nějaké návody, jak je možné takto poslané LTC obnovit. Podívejte se např. na návod od /u/BTCTroubadour zde. Možná by se Vám to mohlo podařit! Já to ale nikdy nedělal, tak bohužel nemohu poradit. Jen si dávejte pozor, kam zadáváte svůj privátní klíč, atp. Aby se Vám to nakonec ještě nevymstilo.

Vojtěch, Finex.cz

Radek

Dobrý den, díky za odpověď. Je to neuvěřitelné, ale mám LTC zpátky! Nejdřív jsem si myslíte také, že už jsou v počítačovém nebi, ale odpověděli mi ze supportu Trezoru. Mají pro tyto případy nějaký svůj obnovovací script. Kde jsem zadal ty moje údaje a mám LTC zpět. Sice vůbec nechápu jak je to možné, ale s největší pravděpodobností to nějak souvisí s tím, že Litecoin změnil číslování svých adres. Asi proto to fungovalo.
Tak to jen pro info pro ostatní kterým by se to také podařilo. :-)

Magazín Finex

Radku, máme radost, že jsme mohli pomoct. Teď už si na ně dávejte pozor! :-)

Vojtěch, Finex.cz

Bob

Dobrý den, je dobrá peněženka trezor? Přijde mi dost drahá ale za to bezpečí to stojí, ne? Je to složité?

Magazín Finex

Dobrý den, Bobe. Například Trezor Model One můžete koupit už za cca 1400 Kč, což není vůbec špatná cena. Jak říkáte sám – za to bezpečí to stojí. Jestli máte pouze pár satoshi a k tomu půl litecoinu, asi se vám to nevyplatí. Ale pokud máte v kryptoměnách více než 10 000 Kč, určitě bych si ji být vámi pořídil. Člověk nikdy neví. :-) Instalace ani složitá není (návod zde) jen na používání si musíte maličko zvyknout. Kdybyste měl jakékoli další otázky, určitě se zeptejte zde v komentářích. Buď my, nebo jiní čtenáři, vám pomůžeme. :-)
Vojtěch, Finex.cz

Martin

Dobrý den, je bezpečně trezor koupit z druhé ruky? Má možnost nějakého factory reset? Děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den Martine, možné to samozřejmě je, ale nedoporučoval bych to. Možnost provést “factory reset” tam je, ale ani v tomto případě není vždy 100% jisté, že smaže vše potřebné. Šance, že by prodejce Trezor nějak infikoval tak, že i po hard resetu by byl nebezpečný, je sice opravdu mizivá, ale je tam. Na věci jako je Trezor bych osobně nešetřil. :-)
PS: Pokud se Trezor z druhé ruky koupit rozhodnete, pokud Vám přijde již nastaven s vygenerovaným seedem, určitě ho nepoužívejte. Možná Vám to přijde úsměvné, ale i takoví vtipálci existují.

Pavel

Dneska objednáno – Trezor model one :) Díky za super recenzi. Konečně snad budou moje kryptoměny v bezpečí.

Magazín Finex

Díky za komentář Pavle. Snad poslouží dobře. :-)

Mirek

Uvádíte, že trezor T podporuje 1070 kryptoměn? Vždyť to není pravda. Pokud se mýlím jak teda na trezor přidat např. Neo, Eos, Nano,Iota, Tron atd. V hlavní nabídce na trezoru je jen pár základních kryptoměn. Děkuji

Magazín Finex

Mirku, máte pravdu, v základní nabídce je asi 20 měn, ale ve skutečnosti přes My Ether Wallet do Trezoru můžete vložit snad všechny ERC-20 tokeny. Více zjistíte na jejich oficiálních stránkách zde: https://trezor.io/coins/ . Možná by se hodil návod jak toho využít, že? Díky za nápad :)

M.

Ceska firma, webstravky asi dostatecne funkcni.
– Jen se o jejich produktech cesky nedoctete ani slovo… :-(
M.

Magazín Finex

Bohužel, protože Trezor cílí na světový trh, vše dělají rovnou v angličitně. Pokud ale budete potřebovat s něčím poradit, určitě nám napište, třeba zde do diskuze, a my (nebo někdo další v diskuzi) se budeme snažit Vám pomoci problém vyřešit. :-)

Petr

Jak je to s Tronem, lze jej již do peněženky vložit?

Magazín Finex

Dobrý den, Petře, TRX do Trezoru zatím vložit nejde.

Petr

TRX patří mezi známé kryptoměny, oproti jiným stovkám, které lze do peněženky vložit. Je předpoklad, že bude Trezor i pro TRX a kdy?

Magazín Finex

Petře, možné to určitě je – však i peněženka Ledger TRX podporuje. Kdy to ale bude, to nevíme. Na Githubu je na to ale už něco připraveno, takže “někdy” se pravděpodobně dočkáte.

Karel Huff

Za mně OK peněženka

Marťas

Už mi konečně trezor přišel domů – čekal jsem více jak 6 měsíců. Koupit si trezor peněženku není jen tak, člověk musí být opravdu trpělivý a také to není úplně levná záležitost, co si budem… na druhou stranu, člověk by měl držet svoje kryptoměny (peníze) v bezpečí.

Magazín Finex

Marťas, Trezor jsi kupoval v předprodeji? Protože je pravda, že na začátku prodeje nového modelu byla poptávka o dost větší než nabídka, a firma nestíhala Trezory vyrábět. Nyní už je vše OK a Trezory jsou skladem i na oficiálních stránkách i na Alze. Nově objednaný Trezor by tedy měl být doručen do pár dní.

Petr Jonáš

Kolik výjde https://finex.cz/recenze/trezor/ na měsíc ?

Magazín Finex

Dobrý den Petře, Trezor je hardware zařízení, které si jednou koupíte a pak už je jeho používání zdarma. Trezor One momentálně stojí 1 399 Kč, novější model T pak 3 590 Kč.

Tomas

Dobrý den,
Chtěl jsem se prosím zeptat, zda k obnově prostředků z trezoru je zapotřebí vždy zařízení trezor nebo zařízení kompatibilní. Resp., zda vystačí znát seed a v případě nutnosti si prostředky bez trezoru vytáhnout z blockchainu nebo zda je podmínkou mít vždy zařízení – trezor.

Magazín Finex

Dobrý den Tomáši,
dobrá otázka. Sám přesnou odpověď neznám, ale něco našel i na oficiálních stránkách Satoshilabs zde. Nejjednodušší a nejsnadnější je obnovovat seed znovu na další Trezor, to pujde vždy. Kromě toho by mělo však fungovat i obnovení seedu do další peněženky, která podporuje stejný formát seedu jako Trezor, tedy BIP39. Takové peněženky jsou např. hardware peněženka Ledger Nano, software peněženka Electrum (návod zde) nebo Blockchain.info (zdroj). Nikdy jsem to sám takhle nezkoušel, takže nemůžu potvrdit, zda to opravdu jde – ale podle mého zjišťování by to mělo.

Snad jsem pomohl. :-)
Vojtěch, Finex.cz

tope

Zdravim
Rozmyslam nad kupou kryptopenazenky a neviem sa rozhodnut podla ceny by som kupil Ledger ale zaujima ma uzivatelske rozhranie.
V trezore mam online penazenku Mytrezor a pri ledgeri to ako funguje?
A ta rychlost prevodu je v trezore aka oproti Ledger?
a poplatky pri manipulacii uz niesu ziadne?
dakujem

Magazín Finex

Tope, díky za dotaz.

Ohledně software, ano Trezor má https://wallet.trezor.io na kterou se po připojení trezoru připojíš přes webový prohlížeč, a Ledger má https://www.ledger.com/pages/ledger-live .

Rychlost převodu je vždy stejná, záleží na síti dané kryptoměny. U BTC tedy klasicky 10 minut potvrzení, u LTC 2.5min, atp.

Poplatky za používání peněženek a aplikací nejsou žádné. Pouze poplatky za převod, které ale máš u všech peněženek.

Na internetu (např. youtube) je spousta návodů.

Vojtěch, Finex.cz

Magazín Finex

Nově je přímo v uživatelském rozhraní Trezoru možno provést směnu mezi měnami bez nutnoti převodu kryptoměn na burzu a zpět. Pro směnu je možno využít zprostředkovatelů směny Changelly, ShapeShift, CoinSwitch, CoinMama, ChangeNOW a PayBIS.

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Načítání obrázku...
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo