Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové peněženky » Trezor

Kryptoměnová peněženka Trezor – Recenze

Trezor je nejznámější a nejvíce využívaná hardwarová kryptoměnová peněženka v České republice. Přišla na svět v roce 2014 a pyšní se titulem první HW peněženky na světě.

Proč ale Trezor používat? Jaké modely existují a který si vybrat? Kolik tato peněženka stojí?

To a mnohem více se dozvíte v této nezávislé recenzi Trezoru, tak čtěte dál!

Obsah recenze Trezoru

1.Jak používat peněženku Trezor2.Různé verze Trezoru - jakou vybrat?Možnost A) Trezor Model OneMožnost B) Trezor Model T3.Bezpečnost peněženky Trezor4.Proč právě Trezor?5.Diskuze na téma Trezor (komentáře)

Jak používat peněženku Trezor

Při prvním zapojení zařízení k počítači si platforma stáhne plugin Trezor Bridge, přes který váš prohlížeč s připojeným zařízením komunikuje.

Ano, také mne to poprvé zaskočilo, ale Trezor se opravdu ovládá přes webový prohlížeč. Na své aplikaci/programu ale prý vývojáři pracují.

Ještě než si na peněženku Trezor pošlete své první bitcoiny, je nutné ji aktivovat. Jedná se o proces, který trvá pár minut, ale začátečník by se v něm mohl lehce ztratit. Proto jsme pro vás připravili návody krok za krokem, ty nejdete na odkazech níže:

Máte svoji peněženku aktivovanou a zabezpečenou pomocí PIN kódu? Skvělé! Nyní přejděte na adresu https://wallet.trezor.io, což je rozhraní pro ovládání této peněženky.

Na úvodní stránce vás systém vyzve, abyste svoji peněženku připojili a poté zadali PIN.

Pro Trezor One: Do Trezoru se přihlásíte pomocí svého PIN kódu, který se ukáže na displeji Trezoru v tabulce 3×3 a tu následně vyplňujete kurzorem myši na “slepé klávesnici” na monitoru počítače. To funguje jako ochrana před hackery, kteří by odezírali činnost vaší klávesnice nebo myši.

Pro Trezor T: Do Trezoru se přihlásíte zadáním PIN kódu přímo na displeji zabezpečeného zařízení, takže ani hackeři s přístupem k vašemu počítači nic nemohou odhalit.

Zadali jste správný PIN a potvrdili ho?

Teď byste měli vidět základní obrazovku této peněženky, která vypadá následovně:

jak použít rozhraní peněženky trezor
Rozhraní peněženky Trezor

Vy, pokud jste se přihlásili poprvé, samozřejmě uvidíte prázdnou peněženku, tedy budete vidět pouze jeden účet a na něm žádné transakce.

Jak se v rozhraní zorientovat?

 • Černý panel v horní části obrazovky není témeř nikdy potřeba využívat. Ale můžete si v něm změnit jazyk platformy na češtinu. Trezor se ovládá z ostatních panelů, viz níže.
 • V levém horním rohu bílé platformy si můžete v rozbalovacím menu zvolit kryptoměnu, se kterou chcete pracovat. Na výběr máte např. Bitcoin, Litecoin, Dash, apod. (Viz zde). Je dobré říci, že na jednom zařízení můžete využívat všechny nabízené měny. Mezi nimi můžete libovoně přepínat právě pomocí tohoto šikovného tlačítka.
 • Levý panel slouží pro výběr účtu, se kterým chcete pracovat. V rámci jednoho zařízení Trezor totiž můžete mít pro každou kryptoměnu více “přihrádek”, kde své mince můžete držet. To se hodí, pokud např. držíte i kryptoměny svého kamaráda.
 • V horním panelu bílé platformy volíte, co chcete zrovna dělat. Chcete si zobrazit historii transakcí? Zvolte Transakce. Potřebujete své první bitcoiny na tomto zařízení uložit (přijmout)? Zvolte Přijmout. A nebo chcete bitcoiny poslat pryč? Pak zvolte Odeslat.

Jak přijmout kryptoměny na Trezor? (Uschovat je)

Téměř všechny kryptoměny (jako např. bitcoiny) se do Trezoru převádí stejně jako do jakékoli jiné peněženky. Webové rozhraní Trezor Wallet vám po kliknutí na Přijmout (Receive) vygeneruje adresu peněženky pro danou kryptoměnu včetně jejího digitálního zobrazení ve formě QR kódu.

Tuto adresu je možné použít pro příjem dané kryptoměny. Jednoduše ji pošlete tomu, kdo vám kryptoměnu posílá, ať už se jedná o kryptoměnovou burzu, směnárnu, kamaráda, nebo kohokoli jiného.

Jak odeslat kryptoměny z Trezoru?

Možná si chcete bitcoiny či jiné mince přesunout na jinou peněženku, poslat je na směnárnu (prodat) nebo jimi něco zaplatit. Potom jednoduše klikněte na tlačítko Odeslat (Send) v horním panelu.

Do krátkého formuláře zadejte adresu příjemce (vždy si dejte pozor, že mince posíláte na správnou adresu!), komentář, který uvidíte ve svém seznamu transakcí a množství kryptoměny, kterou chcete odeslat – buď v korunách, nebo v dané měně.

Pak zvolte výši poplatku (platí, že čím nižší poplatek, tím déle bude transakce trvat – a to až několik dní). A klikněte na Odeslat!

Rozhraní vás poté vyzve, abyste převod potvrdili na zabezpečném zařízení, proto následujte pokyny na obrazovce samotného trezoru. (U modelu T podržíte tlačítko na displeji, u modelu One stisknete pravé tlačítko).

Různé verze Trezoru – jakou vybrat?

Asi jste si všimli, že se momentálně prodávají dva modely této peněženky, přičemž jeden je více než dvakrát dražší. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl?

Co se bezpečnosti týče, je prakticky jedno, jaký model Trezoru zvolíte. Obě dvě verze jsou maximálně zabezpečené. Nedávalo by přeci smysl prodávat produkt, o kterém by jeho tvůrce věděl, že je méně bezpečný. V tom tedy rozdíl nehledejte.

Takže jaké jsou mezi nimi rozdíly? A jaký model si vybrat?

Možnost A) Trezor Model One

Trezor Model One
Trezor Model One

Model One byl první prodávanou HW peněženkou na světě a podle toho také vypadá (nic ve zlém).

Byl jednoduše vytvořen pro jediný účel – bezpečné uchování kryptoměn.

Jeho provedení není žádná sláva a může na první pohled a dotek působit docela lacině.

 • Fyzické provedení: Nárazuvzdorný plast ABS
 • Displej: 128×64 OLED
 • Procesor v zařízení: ARM Cortex-M3
 • Výkon zařízení: 120 MHz (STM32 F2)
 • Připojení: Micro USB kabel
 • Podpora: Windows 7-10, OS 10.13 +, Linux a Android
 • Cena: +- 1500 Kč

Možnost B) Trezor Model T

Trezor Model T
Trezor Model T

Trezor Model T je druhou verzí této peněženky, která byla představena v listopadu 2017 a v prodeji je od ledna 2018. Jedná se o aktuálně nejnovější model této hardwarové peněženky podporující více jak 1070+ kryptoměn.

 • Fyzické provedení: Vyztužený ABS+PC plast
 • Displej: 240×240 dotykové LCD
 • Procesor v zařízení: ARM Cortex-M4
 • Výkon zařízení: 168 MHz (STM32 F4)
 • Připojení: USB-C kabel + paměťová karta
 • Podpora: Windows 7-10, OS 10.13 +, Linux a Android
 • Cena: +- 4600 Kč

Porovnání: Trezor One a Trezor T

Hlavní rozdíl, kterého si všimne každý, je displej těchto zařízení. Zatímco Trezor Model One disponuje menším černobílým displejem, Model T nabízí krásný barevný dotykový displej. S tím souvisí i další faktor, který napomáhá uživatelské přívětivosti a sice styl ovládání.

Zatímco u peněženky One jste omezeni používáním dvou tlačítek, přístroj T má dotykový displej, na kterém je snazší zadávat seed, PIN i potvrzovat transakce.

Asi největší rozdíl co se týče bezpečnosti je, že u Trezoru T zadáváte všechna citlivá data (PIN, seed,..) přímo na zabezpečeném ne-hacknutelném zařízení. Naopak u Trezoru One musíte využívat váš počítač, který by mohl být zavirovaný. I přesto by však Model One měl být bezpečný.

Níže můžete vidět kompletní srovnání všech funkcí a vlastností obou modelů.

Trezor peněženka modely
Celkové srovnání vlastností Trezor Model One a Trezoru Model T

Jaký Trezor si tedy vybrat?

Pokud je vaším cílem kryptoměny pouze bezpečně skladovat a moc s nim nepracovat, pak je pro vás ideální verzer Trezor One. Pokud však plánujete trezor využívat častěji, na 100 %, pro vás bude, co se funkcí a příjemného ovládání týče, Model T vhodnější. Mimo to je také hezčí. :-)

A jaká je jejich cena?

Hardwarové peněženky mají oproti těm mobilním nebo softwarovým jednu nespornou nevýhodu – stojí peníze. Ale na druhou stranu to vynahradí jejich bezpečnost.

Aktuální cena Trezor One je 69 EUR (1 700 Kč) a Trezor Model T 179 EUR (4 600 Kč).

Ceny se ale liší i v závislosti na probíhajících kampaních (např. vánoční sleva, black friday, apod.) nebo na zájmu o ně. Když je o peněženky vyšší zájem a prázdné sklady, cenu zvýší aby se zájem o něco zmenšil a oni je stihli vyrábět.

Trezor a jeho bezpečnost

Jak jistě víte, kryptoměnové peněženky obecně slouží k bezpečnému uchovávání kryptoměn. Přeci jenom kryptoměny mají svoji hodnotu a tak byste si je měli držet v bezpečí.

Ať už používáte peněženku mobilní, počítačovou nebo právě tu hardwarovou, všechny mají za úkol to samé – zabezpečit vaše kryptoměny. Hardwarové peněženky patří k těm nejbezpečnějším typům uschování kryptoměn a zrovna peněženky Trezor jsou jejich nejznámějšími zástupci.

Ale jak konkrétně se Trezor o bezpečnost vašich kryptoměn stará?

Bezpečnostní prvky trezoru

 • Sofistikovaný způsob zálohování vašich kryptoměn (seed)
 • Pokročilé šifrování celého zařízení
 • Vlastní procesor uvnitř zařízení
 • U2F – Dvou faktorová autorizace
 • SSH – Bezpečný komunikační protokol
 • GPG – Kryptografický software

I v případě napadení vašeho počítače viry (např. keyloggerem) jsou vaše kryptoměny v bezpečí. Žádný vir se totiž nedostane přímo do zabezpečeného Trezoru a k proměnlivému PINkódu, který je požadován pro potvrzení transakcí.

Pokud je ale vše zabezpečené a to právě uvnitř zařízení Trezor, tak co se stane, když vám někdo Trezor ukradne? 

Krádež trezor peněženky

krádež peněženky trezorTrezor a jeho obsah je možné vykrást pouze tak, že by někdo podvedl jeho majitele jako takového, nebo by mu ukradl jeho zařízení včetně kódu PIN.

Je důležité zmínit, že kdyby někdo váš Trezor ukradl bez PINu či seedu, stejně se k vašim kryptoměnám nijak nedostane.

Proto si nikdy nepsiště PIN kód k vašemu trezoru ani jeho seed nikam do počítače. Vždy pro to využijte pouze papírek, který obdržíte přímo v krabičce s trezorem.

Snad nemusíme podotýkat, abyste tento papírek se zapsaným seedem nebo PIN kódem nenechávali nikde poblíž samotného Trezoru. Seed je zkrátka zabezpečená záloha vašeho Trezoru ve formě několika anglických slov. Tato slova můžete zadat do nového trezoru a obnovit tak kryptoměny z ukradeného či ztraceného zařízení.

Proč si pořídit právě peněženku Trezor?

Ještě stále nejste přesvědčeni o tom, že je Trezor nejlepší možnou volbou? Pro připomenutí jsme pro vás shrnuli základní fakta.

 • Trezor podporuje více jak 1000 kryptoměn
 • Ověřená a odzkoušená peněženka už od roku 2014
 • Má několik vrstev zabezpečení a bezpečnostních opatření
 • Platforma Trezor je v češtině
 • Intuitivní a moderní uživatelské rozhraní

Kromě toho ale také potěší i fakt, že je to český výrobek, za nímž stojí Martin “Slush” Palatinus a Pavol Rusnák ze společnosti SatoshiLabs.

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 100 %

 • Bezpečná hardware peněženka
 • Česká firma
 • Dražší než ostatní peněženky
 • Pro začátečníky může působit složitě

Vlastníte Trezor peněženku a nevíte si s něčím rady? Ještě peněženku nevlastníte a potřebujete s něčím pomoct? Ať tak nebo tak – napište nám do komentářů a my se vám budeme snažit pomoci.

Další informace o Trezoru:

100 %
1. místo
Výborná peněženka!
Kvalitní hardware peněženka s velkým množstvím podporovaných kryptoměn. Použití je lehce složitější, na druhou stranu je ale skvěle zabezpečená.
 • Bezpečná hardware peněženka
 • Česká firma
 • Dobře fungující produkt, který se stále zlepšuje
 • Dražší než ostatní peněženky
 • Pro začátečníky může působit složitě

Jméno firmyTrezor
Webová stránkahttps://shop.trezor.io
V češtině?
Sídlo společnostiPraha, Česká republika
Minimální vklad1 satoshi
Minimální obchod1 satoshi
Zákaznická podporaPouze FAQ
Typ peněženkyHardware peněženka
Počet aktiv1181
Další poplatkyBez poplatků
Metody vkladuPouze kryptoměny
Metody výběruPouze kryptoměny
Měna účtuČeské koruny, Eura, Dolary
Mobilní verze?
Webová verze?
Podporované kryptoměnyPřes 1180+ kryptoměn

Diskuze k tomuto článku: 85 komentářů
Hynek

Dobrý den, asi to sem nepatří, ale potřeboval bych poradit, jestli je nějaká možnost získat zpět ethereum, které jsem z coinmate poslal do svého trezoru avšak na adresu ethereum calssic? Z coinmate mi odpověděli, že platba už odešla a mám se obrátit na Trezor, jenomže na supportu trezoru se nemůžu dopátrat kde položit dotaz a kam poslat případně mail. Děkuji za radu.

Viktor

Dobrý den,
na stránkách Trezoru se pyšní tím, že Trezor One zvládá přes 1,000 kryptoměn. Já jich však v Trezoru vidím pouze 17. Jak si zobrazím ostatní měny, které má Trezor podporovat? Nebo dělám někde chybu? Děkuji za odpověď.

Petr

Dobrý den,
mám dotaz – lze do Trezoru nějak vložit/importovat privátní klíč z papírové peněženky? Pokud ano, je k tomu někde k dispozici srozumitelný postup jak na to ? Děkuji

Jan Berka

Dobrý den, mám kousek bitcoinu v peněžence coinomi, půjde mi to poslat do HW peněženky trezor one?
Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, ano, kryptoměny z peněženky Coinomi vám bez problémů půjdou přeposlat do vaši HW peněženky Trezor One.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat. Přeji hezký den.

Jaronek

Znamená to že peněženka je propojena s “někým”, kdo drží informace, pro případ ztráty?

Magazín Finex

Dobrý den, informace jsou uloženy na blockchainu a v případě ztráty můžete svoji peněženku pomocí kryptoměnového seedu (co je seed?) kdykoliv obnovit. Žádná organizace nebo jedinec vaše kryptoměny nedrží, bezpečnost si zajišťujete sám. Jste sám sobě bankou.

Vaše kryptoměny nejsou nutně vázány na jednu konkrétní peněženku. K tomu, abyste s nimi mohli disponovat, stačí pouze znát váš privátní klíč. Pokud si uděláte na své peněžence zálohu, dostanete zástupné heslo k vašemu privátnímu klíči, kterému se říká seed – viz odkaz výše.

Na téma obnovení Trezoru v případě ztráty / odcizení jsme vypracovali tento článek – https://finex.cz/jak-obnovit-rozbity-ci-ztraceny-trezor-pomoci-seedu-navod/. Pokud by vás tedy zajímalo jak v “praxi” taková obnova vypadá, můžete si ho přečíst. Doporučuji také přečíst článek o privátních klíčích – https://finex.cz/kryptomeny-privatni-verejne-klice/

V případě dalších dotazů se na nás obraťte.

Přeji hezký den.

Martin

Dobrý den,

prosím o radu…můžete mi prosím vysvětlit co se děje s kryptoměnami, které mi někdo posílá na adresu hardwareové peněženky, pokud bych ji měl dlouhodobě offline? Chápu správně, že záznam o těchto transakcích zůstává uvnitř sítě a po připojení peněženky so do ní pouze zapíše, i kdybych ji připojil třeba po půl roce?

Zajímá mě to především z důvodu, že úplně nechápu výhodu fyzického nosiče, oproti situaci, kdy si vytvořím například mobilní peněženku, vygeneruji si její adresu, na kterou si nechám posílat kryproměnu a peněženku zase odinstaluji (ponechám si pouze seed). Otázka se týká samozřejmě pouze dlouhodobého uchování měny, chápu že při placení je to nepraktické.

Mockrát děkuji za vysvětlení

Magazín Finex

Dobrý den, Martine. Pokud bude Vaše hardware peněženka dlouhodobě offline, stane se přesně to, co říkáte. Transakce se zpracují na síti a Vy, i když peněženku připojíte třeba po 10 letech, transakce uvidíte. Výhoda fyzického nosiče je v tom, že není možné, aby se do něho dostal virus. Naproti tomu, když máte např. zmíněnou mobilní peněženku, tak by virus (např. nějaká jiná aplikace) mohl privátní klíč z Vašeho telefonu dostat. To se s Trezorem nestane, protože všechny klíče jsou uchovávány přímo v daném zařízení a ne v počítači či na telefonu.

Timotej

Takže ak napríklad nakúpim bitcoin povedzme na Anycoin.cz a nechám si ho poslať rovno do HW peňaženky, tak nemusím byť pripojený? Môžem mať ten trezor vypnutý? A keď sa potom znova pripojím cez usb do pc tak tam tie bitcoiny uvidím? Ďakujem

Magazín Finex

Dobrý den, ano, přesně tak. Nemusíte mít peněženku připojenou :-) Jen je třeba znát její přijímací adresu, abyste na ni mohl bitcoiny poslat a to je vše. Převod je automatický a není třeba nijak z Trezoru potvrzovat.

Sp

Ak by som stratil trezor c. 1 a kupil by som si trezor c. 2 obnovil by som ho cez seed. Čo by sa stalo s trezorom c. 1 vymazal by sa ?

Magazín Finex

Dobrý den, v tomto případě by se s Trezorem č. 1 nestalo vůbec nic. Zůstal by takový, jaký byl, když jste ho ztratil. Tzn. se správným PIN kódem by se ke kryptoměnám na něm dostal kdokoli.

Marcel

Dobrý den,

chápu tedy dobře, že v peněžence vidím jak se mi zhodnocuji a tedy i znehodnocují peníze za které jsem koupil crypto měny na základě kurzu a vývoje trhu? Do Trezoru si mohu převést i peníze z burzy, například crypto.com nebo Latoken? Je k Trezoru možnost placení kartou?
děkuji Vám za odpověď

Magazín Finex

Dobrý den, Marceli. Je to tak, jak říkáte. V peněžence vidíte aktuální počet držených kryptoměn a jejich hodnotu vyjádřenou v měně dle Vašeho uvážení – tedy např. Kč, EUR nebo USD. A do peněženky (jako třeba do Trezoru) si kryptoměny z burz převést můžete – většinou se to dělá tlačítkem Withdrawal.

Metro

Dobrý den, pokud chci převézt peníze ze své burzy na hw peněženku, dokážu se nějak vyhnout poplatku?Popřípadě kolik tento poplatek je. Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, vždy záleží na dané burze a aktuálnímu vytížení sítě. Občas mohou být poplatky i pod 10 Kč, jindy jsou zase v řádech desetikorun a občas i více. Obecně se poplatku při výběru ale vyhnout není možné.

Matus

Zdravím. Vložil som pametovu kartu do trezor T. Nikde nevidim ju zobrazenu. Ako s ňou môžem pracovat? Ďakujem

Magazín Finex

Dobrý den, záleží, k čemu danou SD kartu chcete použít. Mrkněte se na oficiální návod zde.

Pavol

Dakujem za rychlu odpoved. Za seedom (privatnym klucom) ktory vygeneruje Trezor bude teda ulozenych viac kryptomien a ak by som aj Trezor fyzicky stratil, viem si krypomeny cez seed obnovit? Tak? :-) Vdaka

Magazín Finex

Dobrý den, je to přesně tak, jak říkáte. :-)

Palo

Dobry den, chcel by som sa spytat ci si v penazenke trezor model t mozem ulozit viac kryptomien? Mozem si tam ulozit napr. BTC a potom si na tu adresu poslat aj ETH? Dakujem

Magazín Finex

Dobrý den, Palo. Ano, do Trezoru můžete vložit všechny možné kryptoměny. Dejte si ale pozor, pro každou kryptoměnu jsou jiné adresy! Nikdy neposílejte ETH na BTC peněženku nebo naopak. Stačí si v levém horním rohu kryptoměnu přepnout z BTC na jinou a poté najít přijímací adresu dané kryptoměny. Viz sekce “Jak se v rozhraní zorientovat?” v recenzi výše.

Petr

Lze pro stejný seed vytvořit 2 peněženky s různým PINem?

Magazín Finex

Dobrý den, Petře. Ačkoli je to z mého pohledu trochu nebezpečné, tak toreticky by to možné být mělo. Nevidím důvod, proč ne. Stačí mít 2 zařízení Trezor u obou provedést obnovení z téhož seedu. Nebo ho na jednom zařízení vytvořit a na druhém obnovit. Ale nikdy jsme to prakticky nezkoušeli, tak budeme rádi, když dáte vědět, zda se povedlo. :-)

Vaclav

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jaký je poplatek za nákup bitcoinů pomocí Trezor One při použití platební karty?
Děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den, Václave.

Pokud mluvíte o záložce Buy v rozhraní peněženky wallet.trezor.io, tak tam platbu kartou zprostředkovává Simplex. Za 10 000 Kč byste tímto způsobem nákupu momentálně (10. 11. 2020) získal zhruba 0,0265 BTC, což je asi o 9 % pod spotovou cenou. Kdybyste ale v tu samou chvíli provedl nákup přes naši směnárnu (při platbě převodem), pak byste za 10 000 Kč získal 0,0279 BTC. Viz porovnání zde. Snad jsme pomohli! :-)

PŘEMYSL MAREŠ

Hezký den vážení!Prosím vás,pokud se nepletu méla by být hardwer.penéženka Trezor One i Trezor T kompatibilní i se smartphonem?Je to tak?A pokud ano je připojení kabelové nebo i bezdrátové?Mám konkrétné Honor 20 Pro.Počítač nemám ,jen krom Honotu tablet;jak je to s ním?Předem díky za odpovéď!Přemek

Magazín Finex

Dobrý den, Přemku. Peněženky Trezor by skutečně měly být kompatibilní pro použití s chytrým telefonem Honor 20 Pro, nicméně osobně jsem to nezkoušel. Určitě by připojení bylo po kabelu, protože narozdíl od Ledger Nano X nemá Trezor bluetooth.

Tomáš

Dobrý den, ve vaší směnárně jsem nakoupil btc a platil převodem,to bude chvíli trvat. Musím do převodu btc ponechat Trezor připojený?

Magazín Finex

Dobrý den, Tomáši. Moc děkujeme za Vaši důvěru a za nákup na naší kryptoměnové směnárně. Abych ale odpověděl na Váš dotaz: není potřeba mít Trezor neustále připojený. Peněženky fungují tak, že Vám ukazují, kolik BTC máte na vašich adresách uložených + Vám umožňuje z Vašich adres BTC odesílat. Samotné transakce (převody BTC) ale fungují na blockchainu “automaticky” a i když nebude Trezor připojený, ničemu to nevadí. Můžete si to představit jako Váš bankovní účet, kam také mohou přijít peníze aniž byste měl otevřené své bankovnictví v telefonu či prohlížeči. :-)

Mike

Stačí mi jako rozhraní na použití trezoru mobil,nebo je nutný pc?
Díky

Magazín Finex

Dobrý den, Mike, pro používání Trezoru by měl stačit i telefon. Viz návod pro použití Trezoru na telefonu s Androidem či podporované operační systémy. Nemáme s tím ale osobní zkušenost.

Michal

Myslim si, ze Trezor je zajimavej.
– Do chvile, nez nasinec zjisti, ze “snadna sprava tisice kryptomen” je jen zbozne prani a “ceska firma” (www.SatoshiLabs.com) ho cesky “ani nepozdravi”…
M.

Magazín Finex

Dobrý den, Michale. Na Trezoru opravdu můžete uchovávat privátní klíče k více než tisícům kryptoměn a tokenům. Zejména kvůli tomu, že naprostá většina kryptoměn jsou tzv. ERC20 tokeny, které se všechny spravují v ETH peněžence – např. MyEtherWallet nebo MyCrypto, které s Trezorem a priv. klíči uvnitř něho zabezpečeně komunikují. Ohledně společnosti Satoshi Labs – viz zde. Založili ji a stále ji vedou češi. To, že dělají business na světové úrovni je spíše dobře, nebo ne? :-)

Michal

DD., Magazine Finexi.
Nic proti snaze prorazit do “Světa”! V tom se samoz. shodneme, stejne tak i v pohledu na uzitecnost TREZORU. – Fandim !
– O to vice me mrzi, ze TREZOR “na papire” vypada daleko privetiveji, nez-li ve skutecnosti a TOTALNI absence cestiny v prezentaci vyrobku/Firmy to nijak nevylepsuje.
– Otazku (mozna neumyslne) arogance 7lete firmy, ktera zapre svoji “matku” (zemi a jazyk) radeji ponechme sebekritice – treba se casem projevi a povede k naprave. :-)
M.

Jarin

S tím musím souhlasit, tohle nedokáže běžný uživatel použít, jen při nastavování mraky anj textu , takže clověk netusí co dělá, translator nedokáže vše dokonale přeložit, Chtěl jsem si poslat LTC a už jen to mne odradilo, že hláška LtC změnilo adresy a 3 možnosti nějakého konvertování, dále erc 20 tokeny, přesměrování na anj stránku kde bádám co udělat, jiné apky to nemají, vyberu co chci a posílám, tohle je přetechnizované a náročné pro uživatele méně zdatného

Magazín Finex

Dobrý den, Jarine. V pravém horním rohu peněženky na stránkách wallet.trezor.io je možné přepnout na češtinu. :-)

Viktor

Ahoj Harine, o víkendu jsem si posílal LTC a některé další měny, i mě zarazila hláška konverze adres. Nicméně jsem to neudělal, použil adresu kterou jsem měl danou a vše proběhlo v pořádku.

Zdeněk

Dobrý den
je možné už na Trezor ukládat XRP? V případě, že ne tak kdy se s tím počítá, popř. prosím doporučit náhradní řešení.
Děkuji. Zdeněk

Magazín Finex

Dobrý den, pro ukládání XRP do Trezoru lze zatím využít pouze jejich beta. Kdy to bude na “opravdové” peněžence – nevíme. Jinak pro uložení XRP můžete využít např. mobilní peněžnky Trust Wallet či Coinomi, a nebo hardware konkurenta Ledger.

Jakub

Zdravím, jaký je poplatek při odesílání transakce z této peněženky? Dočetl jsem se že se dá nastavit mnou. Jaký tedy nejmenší poplatek mohu nastavit?

Magazín Finex

Dobrý den, poplatek si můžete ve chvíli odesílání transakce sám nastavit. Nejmenší možný je 1 sat/B, což dělá zhruba 0,5 Kč. Záleží ale na více proměnných, jako třeba aktuální cena BTC nebo počet adres, ze kterých a na které transakci zasíláte.

apoptoza

Zdravím
Mám nějaké otázky ohledně hardwarových peněženek – peněženek.
1) Pochopil jsem, že peněženka se dá zabezpečit pinem. Co se stane při možné krádeži peněženky? Může zloděj zkoušet zadávat znovu a znovu pin až se trefí a potom převést prostředky z peněženky na svou peněženku/účet. 2) Zobrazí se někdy při prožívaní privátní klíč? 3) Peněženka vygeneruje veřejný klíč na který se bude posílat crypto, dá se zjistit zda na účet dorazila částka, aniž bych musel peněženku zapojovat (jako že bych si ji zazdil do zdi :D). 4) SEED který se vygeneruje při aktivaci peněženky platí pro peněženku nebo jen pro jednu cryptoměnu např. bitcoin?
Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den.
1) Ano, zařízení Trezor jsou zabezpečeny PIN kódem. V případě špatného zadání PIN kódu 15x se celá peněženka smaže a je nutné ji obnovit pomocí SEEDu. Je dobré taky podotknout, že mezi každým novým zadání PIN kódu se zdvojnásobuje čas, který je nutné vyčkat před dalším pokusem. Např. po 10 pokusu tedy musíte čekat již zhruba půl hodiny.
2) Privátní klíč se sám od sebe nezobrazuje, ale tuším, že je možné si ho nechat zobrazit, když zmáčknete tlačítko k tomu určené na stránce nastevení peněženky.
3) Ano, je to možné. Adresu peněženky stačí dát do libovolného blockchain exploreru (např. zde) a ten Vám ukáže všechny transakce. Nebo je možné při odpojení zařízení od počítač zvolit “zapamatovat zařízení”. Díky tomu uvidíte všechny transakce jako kdyby bylo zařízení připojené – jen není možné generovat nové přijímací adresy, ověřovat je, nebo odesílat transakce.
4) Seed platí pro celou peněženku. Stačí tedy uložit a používat 1 seed a tím se obnoví kompletně celá peněženka.
Vojtěch, Finex.cz

Štěpán

Dobrý den, zakoupil jsem si Trezor one, mám vše nainstalované-v pořádku. Ale v rozbalovacím menu kryptoměn mám uvedeno pouze 15 kryproměn, uvádíte v recenzích že je jich velmi mnoho. Potřeboval jsem XRP pro převod, ale tyto kryptoměny tam uvedeny nejsou. Co mám dělat? Na podporu není vhodný kontakt. Jsem z toho rozmrzelý. Mám vše aktuální. Děkuji za odpověď.

Magazín Finex

Dobrý den, Štěpáne. Ve skutečnosti úplně nejvíce (tisíce) existujících kryptoměn funguje na blockchainu Etherea, jedná se o tzv. ERC-20 tokeny. K jejich peněžence se dostanete, když v rozbalovacím menu zvolíte ETH, což vás převede na jiné stránky, které s Vaším trezorem bezpečně komunikují a kde všechny tyto kryptoměny můžete spravovat. Co se týče Ripple (XRP) tak ten ještě bohužel v “klasické peněžence” není – pro jejich správu musíte využít Beta wallet, ale to bych být vámi nedělal, pokud nevíte úplně přesně, co to znamená. Věříme, že ale XRP již brzy bude i v oficiální peněžence – v Betě je totiž už hoodně dlouho. PS: Seznam podporovaných kryptoměn naleznete zde.

Igor

Zdravim,
mam podobny problem s IOTA ako Stepan s XRP. Bude IOTA tiez podporovana? V ako vzdialenej buducnosti? dik

Magazín Finex

Dobrý den,
momentálně Trezory kryptoměnu IOTA nepodporují a nevypadá to, že by se na to v blízké budoucnosti chystali. Více info, bohužel, nemáme.

Jan holec

Zdravim takze trezor one podporuje stejny pocet krypto jako model T ?

Magazín Finex

Dobrý den Jane, máte pravdu, obě zařízení podporují stejný počet kryptoměn.

Morous

Dobrý den, chtěl bych poradit s volbou password manageru, který funguje nezávisle na PC. Tedy elektronický záznamník hesel ke všem službám, které mám. Napadl mne starý iPhone nebo android. Není vhodnější a hodně bezpečné řešení v podobě podobné, ale leb´vnější, nežli je Trazor T? Děkuji.M.

Magazín Finex

Morousi, s tímto bohužel nemáme žádné zkušenosti. Starý telefon, který nebudete připojovat k internetu a nejlépe ani bluetoothem či k operátorovi, je ale podle mne docela dobrá volba.

S pozdravem
Vojtěch, Finex.cz

Krypto Master

Zdravím vás, mám problém zda koupit levnější ledger a něco ušetřit nebo dražší trezor, co je podle vás lepší?

Magazín Finex

Dobrý den, pokud chcete kryptoměny jen koupit, vložit je do peněženky a nestarat se o ně, poslouží prakticky každá hardware peněženka stejně. Jde-li vám tedy o cenu, můžete klidně zvolit zmiňovaný nejlevnější Ledger Nano S. Trezor má však několik výhod, mezi které patří zejména přijemnější uživatelské prostřeí v češtině nebo to, že celý zdrojový kód jejich zařízení je tzv. open source – kdokoli tedy může zkontrolovat, zda tam není nějaký šotek. To u Ledgeru nejde. :-)

Radek

Dobrý den,
chci se jenujisti, že jsem blbej :-)
Poslal jsem omylem Litecoiny na Bitcoin adresu mého trezoru.
Předpokládám, že je to někde v počítačovém cloudu ztraceno a nedá se nic dělat, že?

Magazín Finex

Radku, asi bych se s nimi být vámi rozloučil. Ale! Protože LTC má velmi podobný blockchain tomu bitcoinovému, na internetu naleznete nějaké návody, jak je možné takto poslané LTC obnovit. Podívejte se např. na návod od /u/BTCTroubadour zde. Možná by se Vám to mohlo podařit! Já to ale nikdy nedělal, tak bohužel nemohu poradit. Jen si dávejte pozor, kam zadáváte svůj privátní klíč, atp. Aby se Vám to nakonec ještě nevymstilo.

Vojtěch, Finex.cz

Radek

Dobrý den, díky za odpověď. Je to neuvěřitelné, ale mám LTC zpátky! Nejdřív jsem si myslíte také, že už jsou v počítačovém nebi, ale odpověděli mi ze supportu Trezoru. Mají pro tyto případy nějaký svůj obnovovací script. Kde jsem zadal ty moje údaje a mám LTC zpět. Sice vůbec nechápu jak je to možné, ale s největší pravděpodobností to nějak souvisí s tím, že Litecoin změnil číslování svých adres. Asi proto to fungovalo.
Tak to jen pro info pro ostatní kterým by se to také podařilo. :-)

Magazín Finex

Radku, máme radost, že jsme mohli pomoct. Teď už si na ně dávejte pozor! :-)

Vojtěch, Finex.cz

Bob

Dobrý den, je dobrá peněženka trezor? Přijde mi dost drahá ale za to bezpečí to stojí, ne? Je to složité?

Magazín Finex

Dobrý den, Bobe. Například Trezor Model One můžete koupit už za cca 1400 Kč, což není vůbec špatná cena. Jak říkáte sám – za to bezpečí to stojí. Jestli máte pouze pár satoshi a k tomu půl litecoinu, asi se vám to nevyplatí. Ale pokud máte v kryptoměnách více než 10 000 Kč, určitě bych si ji být vámi pořídil. Člověk nikdy neví. :-) Instalace ani složitá není (návod zde) jen na používání si musíte maličko zvyknout. Kdybyste měl jakékoli další otázky, určitě se zeptejte zde v komentářích. Buď my, nebo jiní čtenáři, vám pomůžeme. :-)
Vojtěch, Finex.cz

Martin

Dobrý den, je bezpečně trezor koupit z druhé ruky? Má možnost nějakého factory reset? Děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den Martine, možné to samozřejmě je, ale nedoporučoval bych to. Možnost provést “factory reset” tam je, ale ani v tomto případě není vždy 100% jisté, že smaže vše potřebné. Šance, že by prodejce Trezor nějak infikoval tak, že i po hard resetu by byl nebezpečný, je sice opravdu mizivá, ale je tam. Na věci jako je Trezor bych osobně nešetřil. :-)
PS: Pokud se Trezor z druhé ruky koupit rozhodnete, pokud Vám přijde již nastaven s vygenerovaným seedem, určitě ho nepoužívejte. Možná Vám to přijde úsměvné, ale i takoví vtipálci existují.

Pavel

Dneska objednáno – Trezor model one :) Díky za super recenzi. Konečně snad budou moje kryptoměny v bezpečí.

Magazín Finex

Díky za komentář Pavle. Snad poslouží dobře. :-)

Radek

Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně trezoru, jak to přesně funguje, výběr vklad atd. Budu rád za odpověď

Mirek

Uvádíte, že trezor T podporuje 1070 kryptoměn? Vždyť to není pravda. Pokud se mýlím jak teda na trezor přidat např. Neo, Eos, Nano,Iota, Tron atd. V hlavní nabídce na trezoru je jen pár základních kryptoměn. Děkuji

Magazín Finex

Mirku, máte pravdu, v základní nabídce je asi 20 měn, ale ve skutečnosti přes My Ether Wallet do Trezoru můžete vložit snad všechny ERC-20 tokeny. Více zjistíte na jejich oficiálních stránkách zde: https://trezor.io/coins/ . Možná by se hodil návod jak toho využít, že? Díky za nápad :)

M.

Ceska firma, webstravky asi dostatecne funkcni.
– Jen se o jejich produktech cesky nedoctete ani slovo… :-(
M.

Magazín Finex

Bohužel, protože Trezor cílí na světový trh, vše dělají rovnou v angličitně. Pokud ale budete potřebovat s něčím poradit, určitě nám napište, třeba zde do diskuze, a my (nebo někdo další v diskuzi) se budeme snažit Vám pomoci problém vyřešit. :-)

Petr

Jak je to s Tronem, lze jej již do peněženky vložit?

Magazín Finex

Dobrý den, Petře, TRX do Trezoru zatím vložit nejde.

Petr

TRX patří mezi známé kryptoměny, oproti jiným stovkám, které lze do peněženky vložit. Je předpoklad, že bude Trezor i pro TRX a kdy?

Magazín Finex

Petře, možné to určitě je – však i peněženka Ledger TRX podporuje. Kdy to ale bude, to nevíme. Na Githubu je na to ale už něco připraveno, takže “někdy” se pravděpodobně dočkáte.

Karel Huff

Za mně OK peněženka

Marťas

Už mi konečně trezor přišel domů – čekal jsem více jak 6 měsíců. Koupit si trezor peněženku není jen tak, člověk musí být opravdu trpělivý a také to není úplně levná záležitost, co si budem… na druhou stranu, člověk by měl držet svoje kryptoměny (peníze) v bezpečí.

Magazín Finex

Marťas, Trezor jsi kupoval v předprodeji? Protože je pravda, že na začátku prodeje nového modelu byla poptávka o dost větší než nabídka, a firma nestíhala Trezory vyrábět. Nyní už je vše OK a Trezory jsou skladem i na oficiálních stránkách i na Alze. Nově objednaný Trezor by tedy měl být doručen do pár dní.

Petr Jonáš

Kolik výjde https://finex.cz/recenze/trezor/ na měsíc ?

Magazín Finex

Dobrý den Petře, Trezor je hardware zařízení, které si jednou koupíte a pak už je jeho používání zdarma. Trezor One momentálně stojí 1 399 Kč, novější model T pak 3 590 Kč.

Tomas

Dobrý den,
Chtěl jsem se prosím zeptat, zda k obnově prostředků z trezoru je zapotřebí vždy zařízení trezor nebo zařízení kompatibilní. Resp., zda vystačí znát seed a v případě nutnosti si prostředky bez trezoru vytáhnout z blockchainu nebo zda je podmínkou mít vždy zařízení – trezor.

Magazín Finex

Dobrý den Tomáši,
dobrá otázka. Sám přesnou odpověď neznám, ale něco našel i na oficiálních stránkách Satoshilabs zde. Nejjednodušší a nejsnadnější je obnovovat seed znovu na další Trezor, to pujde vždy. Kromě toho by mělo však fungovat i obnovení seedu do další peněženky, která podporuje stejný formát seedu jako Trezor, tedy BIP39. Takové peněženky jsou např. hardware peněženka Ledger Nano, software peněženka Electrum (návod zde) nebo Blockchain.info (zdroj). Nikdy jsem to sám takhle nezkoušel, takže nemůžu potvrdit, zda to opravdu jde – ale podle mého zjišťování by to mělo.

Snad jsem pomohl. :-)
Vojtěch, Finex.cz

tope

Zdravim
Rozmyslam nad kupou kryptopenazenky a neviem sa rozhodnut podla ceny by som kupil Ledger ale zaujima ma uzivatelske rozhranie.
V trezore mam online penazenku Mytrezor a pri ledgeri to ako funguje?
A ta rychlost prevodu je v trezore aka oproti Ledger?
a poplatky pri manipulacii uz niesu ziadne?
dakujem

Magazín Finex

Tope, díky za dotaz.

Ohledně software, ano Trezor má https://wallet.trezor.io na kterou se po připojení trezoru připojíš přes webový prohlížeč, a Ledger má https://www.ledger.com/pages/ledger-live .

Rychlost převodu je vždy stejná, záleží na síti dané kryptoměny. U BTC tedy klasicky 10 minut potvrzení, u LTC 2.5min, atp.

Poplatky za používání peněženek a aplikací nejsou žádné. Pouze poplatky za převod, které ale máš u všech peněženek.

Na internetu (např. youtube) je spousta návodů.

Vojtěch, Finex.cz

Magazín Finex

Nově je přímo v uživatelském rozhraní Trezoru možno provést směnu mezi měnami bez nutnoti převodu kryptoměn na burzu a zpět. Pro směnu je možno využít zprostředkovatelů směny Changelly, ShapeShift, CoinSwitch, CoinMama, ChangeNOW a PayBIS.

Viktor

Kde prosím Vás najdu tu směnu měn mezi sebou?

Zobrazit celou diskuzi (85)

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Nahrávaný obrázek
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo