Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměnové peněženky » Kryptoměnová peněženka Trezor – Recenze

Kryptoměnová peněženka Trezor – Recenze

Základní informace o Trezor

Podporované kryptoměny

Přes 1070+ kryptoměn

Typ peněženky

Hardware peněženka

V češtině?

Trezor peněženka

Trezor je v České republice asi nejznámější a nejvíce využívaná hardwarová kryptoměnová peněženka. První Trezor One přišel na svět již v říjnu 2014 a pyšní se titulem první HW peněženky na světě. Kromě toho ale také potěší i fakt, že je to český výrobek, za nímž stojí Martin “Slush” Palatinus a Satoshi Labs.

Satoshi Labs přinesli další revoluční změnu do světa kryptoměn a to v listopadu 2017, kdy představili i druhou verzi Trezoru s mnohem širšími možnostmi, označovanou jako Trezor Model T. Tento model Trezoru, je v prodeji od ledna 2018. Aktuálně nejnovější model (Trezor Model T) této hardwarové peněženky podporuje více jak 1070+ kryptoměn a jedná se o jeden z nejbezpečnějších způsobů uchovávání kryptoměn vůbec.

Proč používat právě kryptoměnovou peněženku Trezor? Jaký model trezoru vybrat? Kolik peněženky stojí? To a mnohem více se dozvíte v naši recenzi. 

Obsah recenze Trezoru

1.Trezor bezpečnost2.Model One, nebo Model T?3.Jak vložit kryptoměny do Trezoru?4.Jak funguje Trezor?5.Proč právě Trezor?6.Diskuze na téma Trezor (komentáře)

Trezor peněženka a její bezpečnost

Jak jistě víte, tak kryptoměnové peněženky obecně slouží k bezpečnému uchovávání kryptoměn. Přeci jenom kryptoměny mají určitou hodnotu a tak by měly být v bezpečí. Ať už je to softwarová peněženka, mobilní, nebo právě hardwarová, všechny mají za úkol to samé – zabezpečit kryptoměny. 

Hardwarové peněženky jako druh patří k těm nejvíce bezpečným a peněženky Trezor, jsou nejznámějšími zástupci. Jak se Trezor stará o bezpečnost vašich kryptoměn?

Bezpečnostní prvky trezoru

 • Sofistikovaný způsob zálohování vašich kryptoměn (seed)
 • Velice pokročilé šifrování
 • U2F – Dvou faktorová autorizace
 • SSH – Bezpečný komunikační protokol
 • GPG – Kryptografický software
 • Password manager

I v případě napadení Vašeho počítače viry, např. keyloggerem, jsou vaše kryptoměny v bezpečí. Žádný vir se totiž nedostane přímo do zabezpečeného Trezoru a k proměnlivému PINkódu, který je požadován pro potvrzení transakcí. Co když vám někdo Trezor ukradne? 

Krádež trezor peněženky

krádež peněženky trezorTrezor a jeho obsah je možné vykrást pouze tak, že by někdo podvedl jeho majitele jako takového a trezor včetně PIN by mu ukradl. Je ale důležité zmínit, že kdyby někdo váš trezor ukradl bez PINu či seedu, stejně se k vašim kryptoměnám nijak nedostane. Proto doporučujeme nikdy nepsat PIN kód vašeho trezoru ani jeho seed nikam do počítače. Vždy pro to využijte pouze papírek, který obdržíte přímo v krabičce s trezorem.

Snad nemusíme podotýkat, abyste tento papírek (zapsaný seed) nenechávali nikde poblíž trezoru. Seed je zkrátka zabezpečení trezoru pomocí několika slov. Tato slova můžete zadat do nového trezoru a obnovit tak kryptoměny z trezoru ukradeného či ztraceného.

Model One, nebo Model T?

Jak Trezor zajišťuje bezpečnost vašich kryptoměn již víte, jaký model si ale vybrat? Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Co se bezpečnosti týče, tak je prakticky jedno, jakou verzi Trezoru zvolíte. Obě dvě verze jsou maximálně zabezpečené.

Model One, jak jsme zmínili již na začátku recenze, byl první HW peněženkou na světě a podle toho také vypadá (nic ve zlém). Byl jednoduše vytvořen pro jediný účel – bezpečné uchování kryptoměn. Provedení není žádná sláva a může na první pohled a dotek působit hodně lacině.

Trezor Model T

Trezor Model T

Model T je v tomto ohledu maličko jiný, což je samozřejmě způsobené tím, že je novější. Je dotykový, barevný, sofistikovanější, víceúčelový a také lépe zpracovaný. Pokud je vaším cílem kryptoměny pouze skladovat a moc s nim nepracovat, pak je pro vás asi Trezor One ideální. Pokud však plánujete trezor využívat častěji, na 100 %, pro vás bude, co se funkcí a příjemného ovládání týče, Model T vhodnější.

Jaká je cena? Hardwarové peněženky mají oproti těm mobilním, nebo softwarovým peněženkám jednu nevýhodu – stojí peníze. Ale zase na druhou stranu, to vynahradí jejich bezpečnost. Aktuální cena Trezor One je 69 EUR (1 800 Kč) a Trezor Model T 149 EUR (3 800 Kč). Níže můžete vidět kompletní srovnání všech funkcí a vlastností obou modelů.

Trezor peněženka modely

Celkové srovnání vlastností Trezor Model One a Trezoru Model T

Jak vložit kryptoměny do Trezoru?

Kryptoměny se do Trezoru převádí stejně jako do jakékoli jiné peněženky. Aplikace Trezor vám vygeneruje adresu peněženky, na kterou je možné nechat si kryptoměnu poslat ať už z kryptoměnové burzy, směnárny, nebo od kohokoli jiného.

Níže na obrázku je uživatelské rozhraní peněženky Trezor. Jak vidíte, jak je to velice přehledné a intuitivní. Platforma je prostě skvělá. Jednoduše si zobrazíte historii všech transakcí, aktuální zůstatky v peněženkách, nebo cokoliv jiného.

Trezor uživatelské rozhraní

Trezor uživatelské rozhraní

Jak funguje Trezor?

kryptoměnová peněženka trezor

První model peněženky Trezor ONE

Při zapojení do počítače si Trezor stáhne plugin Trezor Bridge, přes který komunikuje s online peněženkou MyTrezor. Zde jako v klasických peněženkách posíláte a přijímáte kryptoměny.

Do Trezoru se přihlásíte pomocí svého PIN kódu, který se ukáže na displeji Trezoru v tabulce 3×3 a tu následně vyplňujete kurzorem myši na “slepé klávesnici” na monitoru počítače. Funguje to tedy jako skvělá ochrana před hackery, kteří by odezírali činnost vaší klávesnice.

Trezor podporuje Windows 7-10, OS 10.13 + a Linux. Zálohu vytvoříte pomocí seedu, přičemž standardních anglických slov si můžete zvolit více než 12, a díky nim obnovíte svůj privátní klíč na novém Trezoru, kdybyste ten starý ztratili, zničili nebo by jej někdo ukradl. Navíc můžete k ochraně připojit i passphrase encryption, heslo bez něhož nelze seed samotný použít.

Proč si pořídit právě peněženku Trezor?

Ještě stále nejste přesvědčeni o tom, že je Trezor nejlepší možnou volbou? Pro připomenutí jsme pro vás shrnuli základní fakta.

 • Trezor podporuje více jak 1000 kryptoměn
 • Ověřená odzkoušená peněženka
 • Má několik vrstev a bezpečnostních opatření
 • Jedná se o jednu z nejbezpečnějších peněženek vůbec
 • Platforma Trezor je v češtině
 • Skvělá technická podpora ve formě FAQ
 • Intuitivní a moderní uživatelské rozhraní
 • Český výrobek! 

Vlastníte trezor peněženku a nevíte si s něčím rady? Ještě peněženku nevlastníte a potřebujete s něčím pomoct? Ať už tak nebo tak – napište nám do komentářů a my vám pomůžeme.

Další informace o Trezoru:

stars
100 %
1. místo
Výborná peněženka!
Kvalitní hardware peněženka s velkým množstvím podporovaných kryptoměn. Použití je lehce složitější, na druhou stranu je ale skvěle zabezpečená.
 • Bezpečná hardware peněženka
 • Česká firma
 • Dobře fungující produkt, který se stále zlepšuje
 • Dražší než ostatní peněženky
 • Pro začátečníky může působit složitě

✅ Jméno firmyTrezor
✅ Webová stránkahttps://shop.trezor.io
✅ V češtině?
✅ Sídlo společnostiPraha, Česká republika
✅ Demo účet
✅ Minimální vklad1 satoshi
✅ Minimální obchod1 satoshi
✅ Zákaznická podporaPouze FAQ
✅ Typ peněženkyHardware peněženka
✅ Počet aktiv1071
✅ PoplatkyBez poplatků
✅ Metody vkladuPouze kryptoměny
✅ Metody výběruPouze kryptoměny
✅ Měna účtuČeské koruny, Eura, Dolary
✅ Mobilní aplikace?
✅ Webová verze?
✅ Podporované kryptoměnyPřes 1070+ kryptoměn

Diskuze k tomuto článku: 20 komentářů
Pavel

Dneska objednáno – Trezor model one :) Díky za super recenzi. Konečně snad budou moje kryptoměny v bezpečí.

Magazín Finex

Díky za komentář Pavle. Snad poslouží dobře. :-)

Mirek

Uvádíte, že trezor T podporuje 1070 kryptoměn? Vždyť to není pravda. Pokud se mýlím jak teda na trezor přidat např. Neo, Eos, Nano,Iota, Tron atd. V hlavní nabídce na trezoru je jen pár základních kryptoměn. Děkuji

Magazín Finex

Mirku, máte pravdu, v základní nabídce je asi 20 měn, ale ve skutečnosti přes My Ether Wallet do Trezoru můžete vložit snad všechny ERC-20 tokeny. Více zjistíte na jejich oficiálních stránkách zde: https://trezor.io/coins/ . Možná by se hodil návod jak toho využít, že? Díky za nápad :)

M.

Ceska firma, webstravky asi dostatecne funkcni.
– Jen se o jejich produktech cesky nedoctete ani slovo… :-(
M.

Magazín Finex

Bohužel, protože Trezor cílí na světový trh, vše dělají rovnou v angličitně. Pokud ale budete potřebovat s něčím poradit, určitě nám napište, třeba zde do diskuze, a my (nebo někdo další v diskuzi) se budeme snažit Vám pomoci problém vyřešit. :-)

Petr

Jak je to s Tronem, lze jej již do peněženky vložit?

Magazín Finex

Dobrý den, Petře, TRX do Trezoru zatím vložit nejde.

Petr

TRX patří mezi známé kryptoměny, oproti jiným stovkám, které lze do peněženky vložit. Je předpoklad, že bude Trezor i pro TRX a kdy?

Magazín Finex

Petře, možné to určitě je – však i peněženka Ledger TRX podporuje. Kdy to ale bude, to nevíme. Na Githubu je na to ale už něco připraveno, takže “někdy” se pravděpodobně dočkáte.

Karel Huff

Za mně OK peněženka

Marťas

Už mi konečně trezor přišel domů – čekal jsem více jak 6 měsíců. Koupit si trezor peněženku není jen tak, člověk musí být opravdu trpělivý a také to není úplně levná záležitost, co si budem… na druhou stranu, člověk by měl držet svoje kryptoměny (peníze) v bezpečí.

Magazín Finex

Marťas, Trezor jsi kupoval v předprodeji? Protože je pravda, že na začátku prodeje nového modelu byla poptávka o dost větší než nabídka, a firma nestíhala Trezory vyrábět. Nyní už je vše OK a Trezory jsou skladem i na oficiálních stránkách i na Alze. Nově objednaný Trezor by tedy měl být doručen do pár dní.

Petr Jonáš

Kolik výjde https://finex.cz/recenze/trezor/ na měsíc ?

Magazín Finex

Dobrý den Petře, Trezor je hardware zařízení, které si jednou koupíte a pak už je jeho používání zdarma. Trezor One momentálně stojí 1 399 Kč, novější model T pak 3 590 Kč.

Tomas

Dobrý den,
Chtěl jsem se prosím zeptat, zda k obnově prostředků z trezoru je zapotřebí vždy zařízení trezor nebo zařízení kompatibilní. Resp., zda vystačí znát seed a v případě nutnosti si prostředky bez trezoru vytáhnout z blockchainu nebo zda je podmínkou mít vždy zařízení – trezor.

Magazín Finex

Dobrý den Tomáši,
dobrá otázka. Sám přesnou odpověď neznám, ale něco našel i na oficiálních stránkách Satoshilabs zde. Nejjednodušší a nejsnadnější je obnovovat seed znovu na další Trezor, to pujde vždy. Kromě toho by mělo však fungovat i obnovení seedu do další peněženky, která podporuje stejný formát seedu jako Trezor, tedy BIP39. Takové peněženky jsou např. hardware peněženka Ledger Nano, software peněženka Electrum (návod zde) nebo Blockchain.info (zdroj). Nikdy jsem to sám takhle nezkoušel, takže nemůžu potvrdit, zda to opravdu jde – ale podle mého zjišťování by to mělo.

Snad jsem pomohl. :-)
Vojtěch, Finex.cz

tope

Zdravim
Rozmyslam nad kupou kryptopenazenky a neviem sa rozhodnut podla ceny by som kupil Ledger ale zaujima ma uzivatelske rozhranie.
V trezore mam online penazenku Mytrezor a pri ledgeri to ako funguje?
A ta rychlost prevodu je v trezore aka oproti Ledger?
a poplatky pri manipulacii uz niesu ziadne?
dakujem

Magazín Finex

Tope, díky za dotaz.

Ohledně software, ano Trezor má https://wallet.trezor.io na kterou se po připojení trezoru připojíš přes webový prohlížeč, a Ledger má https://www.ledger.com/pages/ledger-live .

Rychlost převodu je vždy stejná, záleží na síti dané kryptoměny. U BTC tedy klasicky 10 minut potvrzení, u LTC 2.5min, atp.

Poplatky za používání peněženek a aplikací nejsou žádné. Pouze poplatky za převod, které ale máš u všech peněženek.

Na internetu (např. youtube) je spousta návodů.

Vojtěch, Finex.cz

Magazín Finex

Nově je přímo v uživatelském rozhraní Trezoru možno provést směnu mezi měnami bez nutnoti převodu kryptoměn na burzu a zpět. Pro směnu je možno využít zprostředkovatelů směny Changelly, ShapeShift, CoinSwitch, CoinMama, ChangeNOW a PayBIS.

RECENZE

TOP Kryptoměnové směnárny

SimpleCoin logo
SimpleCoin★ 97 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coinbase logo
Coinbase★ 93 %
ccShop logo
ccShop★ 92 %
RECENZE

TOP Kryptoměnové burzy

Binance logo
Binance★ 98 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coingi logo
Coingi★ 96 %
Bitmex logo
Bitmex★ 95 %
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
RECENZE

TOP Kryptoměnové peněženky

Trezor logo
Trezor★ 100 %
Trust Wallet logo
Trust Wallet★ 96 %
Ledger Nano logo
Ledger Nano★ 95 %

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC