Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové peněženky » Trezor

Kryptoměnová peněženka Trezor – Recenze, porovnání a zkušenosti

Základní informace o Trezor

V češtině?

Ano

Typ peněženky

Hardware peněženka

Podporované kryptoměny

Přes 1600+ kryptoměn

Trezor je nejznámější a nejvíce využívaná hardwarová kryptoměnová peněženka v České republice. Přišla na svět už v roce 2014 a pyšní se titulem první HW peněženky na světě.

Proč ale Trezor používat? Jaké modely existují a který si vybrat? Kolik tato peněženka stojí?

To a mnohem více se dozvíte v této nezávislé recenzi Trezoru, tak čtěte dál!

Obsah recenze Trezoru

1.Jak používat peněženku TrezorWebová aplikace TrezorTrezor Suite2.Různé verze Trezoru – One a TMožnost A) Trezor Model OneMožnost B) Trezor Model TPorovnání: Trezor One a Trezor T3.Bezpečnost peněženky Trezor4.Proč právě Trezor?5.Časté otázky a odpovědi na ně6.Diskuze na téma Trezor (komentáře)

Jak používat peněženku Trezor

Zařízení hardwarové peněženky nám samo o sobě příliš užitečné nebude. Především nemá baterii a moc práce bychom na něm neudělali. Potřebujeme proto nějakého klienta či aplikaci, která nám dá možnost napojit peněženku k počítači a pracovat s ní.

Asi nejlepší možnost je využít příslušenství, které je Trezoru na míru šité. Firma má svého webového klienta a zároveň je dnes již dostupná plná verze vylepšené aplikace Trezor Suite. Společně se podíváme na obě možnosti, avšak na rovinu si můžeme říct, že Trezor Suite je v mnoha ohledech lepší.

Webová aplikace Trezor (Odkaz zde)

Při prvním zapojení zařízení k počítači vás platforma vyzve ke stáhnutí pluginu Trezor Bridge, přes který váš prohlížeč s připojeným zařízením komunikuje.

Ještě než si na svůj nový Trezor pošlete první bitcoiny, je nutné ji aktivovat. Jedná se o proces, který trvá pár minut, ale začátečník by se v něm mohl lehce ztratit. Proto jsme pro vás připravili návody krok za krokem. Ty najdete na odkazech níže:

Máte svoji peněženku aktivovanou a zabezpečenou pomocí PIN kódu? Skvělé! Nyní můžete přejít na adresu https://wallet.trezor.io, což je základní rozhraní pro ovládání této peněženky.

Hlavní stránka webové aplikace peněženky Trezor
Hlavní stránka webové aplikace peněženky Trezor – připojte zařízení a můžete začít!

Na úvodní stránce vás systém vyzve, abyste svoji peněženku připojili a poté zadali PIN.

Pro Trezor One: Do Trezoru se přihlásíte pomocí svého PIN kódu, který se ukáže na displeji Trezoru v tabulce 3×3 a tu následně vyplňujete kurzorem myši na “slepé klávesnici” na monitoru počítače. To funguje jako ochrana před hackery, kteří by odezírali činnost vaší klávesnice nebo myši.

Pro Trezor T: Do Trezoru se přihlásíte zadáním PIN kódu přímo na displeji zabezpečeného zařízení, takže ani hackeři s přístupem k vašemu počítači nic nemohou odhalit.

Zadali jste správný PIN a potvrdili ho?

Teď byste měli vidět základní obrazovku této peněženky, která bude vypadat podobně jako na obrázku níže. Neuvidíte však samozřejmě ještě žádné proběhlé transakce, protože máte peněženku novou.

Jak použít rozhraní peněženky trezor
Rozhraní webové aplikace Trezor Wallet

Jak se v rozhraní zorientovat?

 • Černý panel v horní části obrazovky není téměř nikdy potřeba využívat. Trezor se ovládá z ostatních panelů, viz níže. Zde si ale můžete např. změnit jazyk platformy na češtinu, což se určitě hodí.
 • V levém horním rohu bílé platformy si můžete v rozbalovacím menu zvolit kryptoměnu, se kterou chcete pracovat. Na výběr máte např. Bitcoin, Litecoin, Dash, apod. (Viz zde). Je dobré říci, že na jednom zařízení můžete využívat všechny nabízené měny. Mezi nimi můžete libovolně přepínat právě pomocí tohoto šikovného tlačítka.
 • Levý panel slouží pro výběr účtu, se kterým chcete pracovat. V rámci jednoho zařízení Trezor totiž můžete mít pro každou kryptoměnu více "přihrádek“, kde své mince můžete držet. To se hodí, pokud např. držíte i kryptoměny svého kamaráda, pro rozdělení peněženek v rodině či jako jednotlivé obálky s určitým účelem.
 • V horním panelu bílé platformy volíte, co chcete zrovna dělat. Chcete si zobrazit historii transakcí? Zvolte Transakce. Potřebujete své první bitcoiny na tomto zařízení uložit (přijmout)? Zvolte Přijmout. A nebo chcete bitcoiny poslat pryč? Pak zvolte Odeslat.

Jak přijmout kryptoměny na Trezor? (Uschovat je)

Téměř všechny kryptoměny (jako např. bitcoiny) se do Trezoru převádí stejně jako do jakékoli jiné peněženky. Webové rozhraní Trezor Wallet vám po kliknutí na Přijmout (Receive) vygeneruje adresu peněženky pro danou kryptoměnu včetně jejího digitálního zobrazení ve formě QR kódu.

Tuto adresu je možné použít pro příjem dané kryptoměny. Jednoduše ji pošlete tomu, kdo vám kryptoměnu posílá, ať už se jedná o kryptoměnovou burzu, směnárnu, kamaráda, nebo kohokoli jiného.

Až daná osoba či společnost bitcoiny na tuto adresu pošle, uvidíte v historii transakcí a na hlavní stránce novou příchozí transakci. Pokud bude transakce čerstvá a nebude mít žádné potvrzení, uvidíte ji jako nepotvrzenou. To ale nevadí. Pro potvrzení transakce nutné z vaší strany dělat nic – stačí počkat.

Jak na Trezoru spravovat ERC-20 tokeny?

Chcete na Trezor dostat i některé z kryptoměn, které v rozhraní nemají vlastní ikonku? Pravděpodobně se bude jednat o tzv. ERC-20 token. Takové tokeny jsou ve své podstatě pod-tokeny na blockchainu kryptoměny Ethereum, nemají tedy svůj vlastní blockchain a namísto toho využívají blockchain Etherea.

Dostat je do Trezoru je ale trošku složitější. Je třeba Trezor buď spojit s peněženkou třetí strany, nebo využít služeb Trezor Suite. Podrobný návod naleznete v tomto článku: Jak na Trezor uložit ERC-20 tokeny a jak s nimi dále pracovat?

Jak odeslat kryptoměny z Trezoru?

Pokud jste vše udělali správně, tak v Trezoru už nějaké bitcoiny máte a můžete s nimi nakládat, jak uznáte za vhodné.

Možná si nyní chcete bitcoin či jiné mince přesunout na jinou peněženku, poslat je na směnárnu a prodat je anebo jimi něco zaplatit. Potom stačí jednoduše kliknout na tlačítko Odeslat (Send) v horním panelu. Viz obrázek níže.

Odeslání bitcoinů z Trezoru
Odeslání bitcoinů z Trezoru

V krátkém formuláři zadáte:

 • Adresu příjemce (vždy si dejte pozor, že mince posíláte na správnou adresu – transakce jsou totiž nevratné!)
 • Komentář (popis platby, který uvidíte ve svém seznamu transakcí jenom vy, protistrana ho neuvidí)
 • Množství kryptoměny, kterou chcete odeslat – buď v korunách, nebo v dané měně. Přepočet z jednoho na druhého provede systém automaticky
 • Poté zvolíte výši poplatku (platí, že čím nižší poplatek, tím déle může transakce trvat – a to až několik dní či týdnů, dejte si tedy na výši poplatků pozor)
 • Kliknete na Odeslat.

Rozhraní vás poté vyzve, abyste převod zkontrolovali a potvrdili na zabezpečeném zařízení, proto následujte pokyny na obrazovce samotného trezoru. (U modelu T podržíte tlačítko na displeji, u modelu One stisknete pravé tlačítko na zařízení).

Trezor Suite, aneb jdeme o level výš (odkaz zde)

Výše jsme si popsali webového klienta. Není vůbec špatný a pro běžného uživatele nabízí vše potřebné. Něco v něm však může chybět a ani z hlediska bezpečnosti to není naprostá špička.

To samé se už nedá říct o aplikaci Trezor Suite. Ta je bez diskuze jednou z nejlepších cest, jak využívat hardwarové peněženky Trezor.

Trezor Suite existuje ve dvou variantách. Původní verze je program, který si uživatel musí stáhnout a nainstalovat. Tou druhou je následně internetový klient. Ve funkčnosti mezi nimi není žádný rozdíl, ale primárně se doporučuje využívat softwarovou aplikaci. Odstraníme tak další možný úhel, ze kterého nás někdo zvládne napadnout – konkrétně předejdeme phishingu a případům, kdy se uživatel překlikne či jinak dostane na falešnou stránku.

Budeme zde tedy přímo rozebírat program Trezor Suite, avšak obě verze (program i webová varianta) jsou v podstatě stejné a velmi se podobají i původní aplikaci wallet.trezor.io, na kterou jsme se podívali v první části článku.

Pozn.: Ačkoli je na všech obrázcích níže Trezor Suite v anglickém jazyce, od listopadu 2021 je Suite k dispozici i v češtině!

Úvodní obrazovka po připojení peněženky Trezor do programu Trezor Suite
Úvodní obrazovka po připojení peněženky Trezor do programu Trezor Suite
 • Prostředí Trezor Suite je velmi jednoduché a příjemné na pohled. Můžete si přepnout mezi světlým a tmavým tématem, všechny možnosti jsou snadno dostupné a orientace v aplikaci je také bez problémů.
 • Za velkou nevýhodu však považujeme nemožnost přepnutí do českého jazyka, což je škoda zejména protože SatoshiLabs, firma stojící za Trezory, je česká.

Záložka Dashboard je přehledové okno, kde uvidíte graf vývoje obnosů na jednotlivých účtech, celkové hodnoty držených kryptoměn a ve spodní části také 4 okénka, která vás informují o stavu zabezpečení našeho seedu, hardwarové peněženky a o dalších vychytávkách (například passphrase).

Odesílání a přijímání kryptoměn

Pokud chcete nějaké coiny odeslat, musíte se přesunout do záložky Accounts (horní lišta). Potom už následujete stejný postup, jako jsme rozepisovali v případě webové aplikace, v krátkém formuláři tedy zadáte:

 • Adresu příjemce (vždy si dejte pozor, že mince posíláte na správnou adresu – transakce jsou totiž nevratné!)
 • Komentář (popis platby, který uvidíte ve svém seznamu transakcí jenom vy, protistrana ho neuvidí)
 • Množství kryptoměny, kterou chcete odeslat – buď v korunách, nebo v dané měně. Přepočet z jednoho na druhého provede systém automaticky
 • Poté zvolíte výši poplatku (platí, že čím nižší poplatek, tím déle může transakce trvat – a to až několik dní či týdnů, dejte si tedy na výši poplatků pozor)
 • Kliknete na Odeslat.
Záložka Accounts - na pravé straně políčko send (odeslat), receive (přijmout) a trade
Záložka Accounts – na pravé straně políčko send (odeslat), receive (přijmout) a trade

Pojďme se nyní podívat na výhody, které Trezor Suite nabízí oproti původní webové aplikaci.

Vyšší úroveň zabezpečení a soukromí

Pokud chcete být sami sobě bankou, musíte si uvědomit, že na vašich ramenou leží i odpovědnost za soukromí a zabezpečení. Trezor Suite je v tomto ohledu velmi nápomocný.

Prvním plusem je fakt, že se jedná o samostatně běžící program. Nemusíte se bát podvodných stránek a webů, jejichž majitelé mají jediný zájem – krádež vašich kryptoměn. Sami si vzpomeňte, kolik varování dostanete od bankovních institucí ohledně problémů s podvodnými SMS, stránkami a jinými službami, které se je snaží napodobit.

Další jednoznačnou výhodou je využití sítě Tor. Pokud máte tuto v možnost v aplikaci zaškrtnutou, při práci s peněženkou je ukrytá vaše IP adresa a s ní i vaše lokace (resp. lokace poskytovatele internetového připojení). Jde tak o další bariéru, pokud by se někdo pokoušel vystopovat uživatele.

Samotný tým Trezoru se vyjadřuje tak, že další vývoj a z lepšování Trezor Suite je jednou z priorit. Můžeme tedy čekat jeho dlouhodobou podporu, zlepšování, nové funkce a mnoho dalšího.

Různé verze Trezoru – One a T

Asi jste si všimli, že se momentálně prodávají dva modely této peněženky, přičemž jeden je více než dvakrát dražší. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl?

Co se bezpečnosti týče, je prakticky jedno, jaký model Trezoru zvolíte. Obě dvě verze jsou maximálně zabezpečené. Nedávalo by přeci smysl prodávat produkt, o kterém by jeho tvůrce věděl, že bezpečný není. V tom tedy rozdíl nehledejte.

Takže jaké jsou mezi nimi rozdíly? A jaký model si vybrat?

Možnost A) Trezor Model One

Trezor Model One
Trezor Model One

Model One byl první prodávanou HW peněženkou na světě a podle toho také vypadá (nic ve zlém).

Byl jednoduše vytvořen pro jediný účel – bezpečné uchování kryptoměn.

Jeho provedení není žádná sláva a může na první pohled a dotek působit docela lacině.

 • Fyzické provedení: Nárazuvzdorný plast ABS
 • Počet podporovaných kryptoměn: O něco málo méně
 • Displej: 128×64 OLED
 • Procesor v zařízení: ARM Cortex-M3
 • Výkon zařízení: 120 MHz (STM32 F2)
 • Připojení: Micro USB kabel
 • Podpora: Windows 7-10, OS 10.13 +, Linux a Android
 • Shamir backup: Nepodporuje
 • Cena: +- 1 600 Kč

Možnost B) Trezor Model T

Trezor Model T
Trezor Model T

Trezor Model T je druhou verzí této peněženky, která byla představena v listopadu 2017 a v prodeji je od ledna 2018. Jedná se o aktuálně nejnovější model této hardwarové peněženky podporující více jak 1070+ kryptoměn.

 • Fyzické provedení: Vyztužený ABS+PC plast
 • Počet podporovaných kryptoměn: O něco málo více
 • Displej: 240×240 dotykové LCD
 • Procesor v zařízení: ARM Cortex-M4
 • Výkon zařízení: 168 MHz (STM32 F4)
 • Připojení: USB-C kabel + paměťová karta
 • Podpora: Windows 7-10, OS 10.13 +, Linux a Android
 • Shamir backup: Podporuje
 • Cena: +- 5 000 Kč

Porovnání: Trezor One a Trezor T

Hlavní rozdíl, kterého si všimne každý, je displej těchto zařízení. Trezor Model One disponuje menším černobílým displejem a Model T nabízí krásný barevný dotykový displej. S tím souvisí i další faktor, který napomáhá uživatelské přívětivosti a sice styl ovládání.

Zatímco u peněženky One jste omezeni používáním dvou tlačítek, přístroj T má dotykový displej, na kterém je snazší zadávat seed, PIN i potvrzovat transakce.

Asi největší rozdíl co se týče bezpečnosti je, že u Trezoru T zadáváte všechna citlivá data (PIN, seed,..) přímo na zabezpečeném ne-hacknutelném zařízení. Naopak u Trezoru One musíte využívat klávesnici nebo myš vašeho počítače, který by teoreticky mohl být zavirovaný. I přesto by však Model One měl být bezpečný.

Další důležitý rozdíl je, že do "Téčkové verze" Trezoru můžete uschovat o několik druhů kryptoměn více, než do levnějšího Trezoru One.

Níže můžete vidět kompletní srovnání všech funkcí a vlastností obou modelů.

Recenze - Porovnání Trezor One a Trezor T
Celkové srovnání vlastností Trezor Model One a Trezoru Model T
Zdroj: Trezor.io

Jaký Trezor si tedy vybrat?

Pokud je vaším cílem kryptoměny pouze bezpečně skladovat a moc s nimi nepracovat, pak je pro vás ideální verzí Trezor One. Pokud však plánujete svůj Trezor využívat častěji, na 100 % pro vás bude, co se funkcí a příjemného ovládání týče, Model T vhodnější. Mimo to je také hezčí. :-)

A jaká je jejich cena?

Hardwarové peněženky mají oproti těm mobilním nebo softwarovým jednu nespornou nevýhodu – stojí peníze. Ale na druhou stranu to vynahradí jejich bezpečnost.

Aktuální cena Trezor One je 64 EUR (1 600 Kč) a Trezor Model T stojí 199 EUR (5 000 Kč).

Ceny se ale liší i v závislosti na probíhajících kampaních (např. vánoční sleva, black friday, apod.) nebo na zájmu o ně. Když je o peněženky vyšší zájem a prázdné sklady, cenu zvýší aby se zájem o něco zmenšil a oni je stihli vyrábět.

Trezor a jeho bezpečnost

Jak jistě víte, kryptoměnové peněženky obecně slouží k bezpečnému uchovávání kryptoměn. Přeci jenom kryptoměny mají svoji hodnotu a tak byste si je měli držet v bezpečí.

Ať už používáte peněženku mobilní, počítačovou nebo právě tu hardwarovou, všechny mají za úkol to samé – zabezpečit vaše kryptoměny. Hardwarové peněženky patří k těm nejbezpečnějším typům uschování kryptoměn a zrovna peněženky Trezor jsou jejich nejznámějšími zástupci.

Ale jak konkrétně se Trezor o bezpečnost vašich kryptoměn stará?

Bezpečnostní prvky trezoru

 • Sofistikovaný způsob zálohování vašich kryptoměn (seed)
 • Pokročilé šifrování celého zařízení
 • Vlastní procesor uvnitř zařízení
 • U2F – Dvou-faktorová autorizace
 • SSH – Bezpečný komunikační protokol
 • GPG – Kryptografický software

I v případě napadení vašeho počítače viry (např. keyloggerem) jsou vaše kryptoměny v bezpečí. Žádný vir se totiž nedostane přímo do zabezpečeného Trezoru a k proměnlivému PINkódu, který je požadován pro potvrzení transakcí.

Pokud je ale vše zabezpečené a to právě uvnitř zařízení Trezor, tak co se stane, když vám někdo Trezor ukradne?

Krádež trezor peněženky

krádež peněženky trezorTrezor a jeho obsah je možné vykrást pouze tak, že by někdo podvedl jeho majitele jako takového, nebo by mu ukradl jeho zařízení včetně kódu PIN.

Je důležité zmínit, že kdyby někdo váš Trezor ukradl bez PINu či seedu, stejně se k vašim kryptoměnám nijak nedostane.

Proto si nikdy nepište PIN kód k vašemu trezoru ani jeho seed nikam do počítače. Vždy pro to využijte pouze papírek, který obdržíte přímo v krabičce s trezorem.

Snad nemusíme podotýkat, abyste tento papírek se zapsaným seedem nebo PIN kódem nenechávali nikde poblíž samotného Trezoru. Seed je zkrátka zabezpečená záloha vašeho Trezoru ve formě několika anglických slov. Tato slova můžete zadat do nového trezoru a obnovit tak kryptoměny z ukradeného či ztraceného zařízení.

Proč si pořídit právě peněženku Trezor?

Ještě stále nejste přesvědčeni o tom, že je Trezor nejlepší možnou volbou? Pro připomenutí jsme pro vás shrnuli základní fakta.

 • Trezor podporuje více jak 1000 kryptoměn
 • Ověřená a odzkoušená peněženka už od roku 2014
 • Má několik vrstev zabezpečení a bezpečnostních opatření
 • Platforma Trezor je v češtině
 • Intuitivní a moderní uživatelské rozhraní

Kromě toho ale také potěší i fakt, že je to český výrobek, za nímž stojí Martin “Slush” Palatinus a Pavol Rusnák ze společnosti SatoshiLabs.

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

 • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
 • Vytvořena českou firmou
 • Pro začátečníky může působit složitě
 • Je dražší než ostatní peněženky

Vlastníte Trezor peněženku a nevíte si s něčím rady? Ještě peněženku nevlastníte a potřebujete s něčím pomoct? Ať tak nebo tak – napište nám do komentářů a my se vám budeme snažit pomoci.

Časté otázky a odpovědi na ně

1️⃣ Je Trezor bezpečná bitcoinová peněženka?
Na tuto otázku lze krátce odpovědět: Ano. Trezor je už z principu svého fungování jednou z nejbezpečnějších (a zároveň uživatelsky nejvíce přívětivých) variant, jak své kryptoměny uschovat. Pokud se ale sami nebudete chovat zodpovědně, může někdo váš Trezor vykrást. Nejčastější chyba uživatelů je nedostatečné zabezpečení seedu nebo situace, kdy někteří uživatelé Trezoru napíšou svůj seed na podvodnou phishingovou stránku. Více informací naleznete v článku výše na Finex.cz.
2️⃣ Jaké kryptoměny v Trezoru mohu uschovat?
V Trezoru One nebo Trezoru T můžete uschovat zhruba 1650 různých kryptoměn, mezi které patří např. Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Dogecoin, Cardano, apod. Většina kryptoměn je přitom uschovávána jako ERC-20 token a k uschování dalších je třeba využít uživatelské rozhraní třetí strany a Trezor slouží pouze pro zabezpečení privátních klíčů. Více informací naleznete v článku výše na Finex.cz.
3️⃣ Je rozdíl mezi Trezorem One a Trezorem T?
Ano, mezi těmito zařízeními jsou jisté rozdíly. Trezor Model One je levnější, nemá dotykový displej a můžete do něho poslat méně druhů kryptoměn. Trezor Model T je naopak o něco dražší, lépe se ovládá a můžete si do něho poslat i kryptoměny, které Trezor One nezvládá. Celé porovnání naleznete v článku výše na Finex.cz.
4️⃣ Kde si můžu Trezor koupit?
My doporučujeme koupit si Trezor přímo od výrobce. Budete si tak jisti, že není zařízení nijak podvržené – to by se mohlo stát např. při koupit Trezoru na nějakém online bazaru. Přeci jen do Trezoru budete posílat drahocenné kryptoměny a tak je nutné, abyste si bezpečností byli 100% jisti. Je ale možné koupit ho i od autorizovaných prodejců, jako třeba na Alze. Více informací naleznete v článku výše na Finex.cz.

Další naše články, které se mohou hodit:

Návody

Další informace

Externí zdroje

Přívětivost pro čechy 90%
Přívětivost platformy 95%
Dostupné možnosti 90%
Bezpečnost peněženky 100%
Důvěryhodnost značky 100%
95 %
1. místo
Výborná peněženka!
Kvalitní hardware peněženka s velkým množstvím podporovaných kryptoměn. Použití je lehce složitější, na druhou stranu je ale skvěle zabezpečená.
 • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
 • Vytvořena českou firmou
 • Dobře fungující produkt, který se stále zlepšuje
 • Pro začátečníky může působit složitě
 • Je dražší než ostatní peněženky

Jméno firmyTrezor
Webová stránkahttps://shop.trezor.io
V češtině?
Sídlo společnostiPraha, Česká republika
Minimální vklad1 satoshi
Minimální obchod1 satoshi
Zákaznická podporaPouze FAQ
Typ peněženkyHardware peněženka
Počet aktiv1649
Další poplatkyBez poplatků
Metody vkladuPouze kryptoměny
Metody výběruPouze kryptoměny
Měna účtuČeské koruny, Eura, Dolary
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Podporované kryptoměnyPřes 1600+ kryptoměn

Diskuze k tomuto článku: 220 komentářů
Pavel

Dobrý den,
měl bych dotaz. Používám Trezot ONE. Přes program Suite mám krom základní segwit adresy (3*) další dvě nativní Segwit adresy (bc1). Na všech mám nějaké BTC.
Když jdu přes web wallet.trezor.io ,tak tam je jen ta původní segwit (3*).
Je to normální? Budou ty ostatní přístupné jen z programu Suite?
Když bych někdy obnovil SEED na jinou peněženku (trezor T nebo SW exodus, ad.) budu mít přístup ke všem účtům?
Děkuji

Portál Finex.cz

Dobrý den, Pavle. Dle našich informací by již Trezor měl pracovat pouze na programu Suite a Web Wallet už by dále vyvíjet neměli. Tzn. jak SatoshiLabs, tak i my doporučujeme přejít na Trezor Suite. Kdybyste peněženku obnovil pomocí seedu v jiném softwaru, pravděpodobně byste ke svým mincím přístup mít měl, ale záleží na zvoleném softwaru.

Tom

Dobrý den,
poslal jsem si CRO coin na peněženku Trezor One jako token ERC-20 v Ethereu. Zobrazuje se to, že transakce přišla. Nicméně na stránkách Trezoru není CRO jednoznačně psané, že by ho podporoval spíš to vypdá na jiný coin od crypto.com. Taky CRO má v budoucnu nebo možná už teď fungovat v Cronos Chainu. Tak bych se chtěl zeptat jestli se o své CRO nemusím bát je to takhle v pohodě bezpečí?
Moc děkuji za čas

Portál Finex.cz

Dobrý den, Tome. Pokud jste si na Trezor poslal ERC-20 token, pak se k němu dostanete snadno. Více naleznete v tomto článku. A pokud Vám na 0x… adresu poslali tokeny na Cronos chainu a nikoliv na chainu Etherea (ten již běží) tak je asi v tuto chvíli jedinou cestou, jak se k nim dostat, propojit Trezor s MetaMask a do MetaMask přidat novou síť. Tam byste měl CRO bez problému najít. :-)

Tom

Přišlo to jako ERC20 v Ethereum síti asi, protože se to v Trezoru zobrazuje.
Nebude po letech v budoucnu problém prodat CRO jako ERC20 token na burze, když už teď je primární síť Cronos (CRC20)? Díky moc :)

Pepa

Chtěl bych se zeptat, proč v trezor suite vidím 2 adresy pro BTC, jedna normální a druhá segwit, jaký je v tom rozdíl? Děkuji za odpověd

Portál Finex.cz

Dobrý den, Pepo. Jedná se o adresy, které každá funguje na trochu jiném standardu. Více informací se dozvíte např. v tomto článku o segwitu.

Michael

Dobrý den.
MÁM PROBLÉM S OBJEDNÁVKOU.
Zaplatil jsem a objednal TREZOR 31.8.2021 a momentálně je 16.9.2021 uběhlo už 17 dní a balíček stále nikde. Na online poště se objednávka sekla někde v Novém Jíčině a když jsem tam volal, tak v databázi měli uvedeno, že balíček od nich odcházel před několika dny. Nesetkal se někdo s takovým případem?
Nenašel jsem nikde ani telefonický kontakt. Je mi jasné, že za to nemůže Vaše společnost, ale byl bych rád kdyby se tu objevil někdo kdo si tímhle už prošel a mohl mi případně poradit.

Stanislav

Dobrý den, jakým způsobem vyexportuji z trezor one. QR kód peněženky, který potřebuji abych mohl do trezoru posílat penízem přímo z Bitcoinmatu?
Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, Stanislave. Ať už používáte Web Wallet nebo Trezor Suite, klikněte na tlačítko Přijmout/Receive a nechte si zobrazit přijímací adresu. Vedle adresy byste měl vidět i QR kód.

Pavel

Dobrý den, chci se prosím zeptat, 4. a 5. srpna jsem si z Coinmate posílal dvě platby. V historii HW Trezoru je každopádně jako obdržené nemám (bohužel jsem zjistil až po kontrole teď) s tím, že v předchozích cca pěti případech vše vždy dorazilo. Teď mám v historii připsanou pouze poslední platbu z 31. července. Co s tím? resp. dá se s tím vůbec něco dělat? Předem moc díky.

Magazín Finex

Dobrý den, Pavle. Posílal jste platby na stejnou adresu, nebo na adresu jinou? Ověřoval jste adresu i fyzicky na svém zařízení Trezor a jste si tak jistý, že jste nezkopíroval špatnou/podvrženou adresu?

Petr

Dobrý den chtěl bych se zeptat na aktivaci trezoruT.Mohu použít Linux–podpora tam je nebo je lepší W 10?Nebo je to jedno? Děkuji.Petr

Magazín Finex

Dobrý den, Petře. Peněženky Trezor by měly mít jak podporu Windows, tak i MacOS a Linux. :-)

Kamila

Zdravím,
převedla jsem do Trezor T Cardano přes ADA lite. Vidím jej v ADA lite, ale nezobrazuje se mi v Trezor Suite. V Trezor Suite neni ani ADA/Cardano na výběr k zobrazení , což je dosti neprakticke . Lze nějakým způsobem zobrazit v Trezor Suite i ADA ? Díky za info

Magazín Finex

Dobrý den, Kamilo. V tuto chvíli to bohužel možné není.

Kamila

Diky za info. Ještě jeden dotaz ohledně ADA. Nemáte informaci zda-li bude možné převést ADA rovněž do Trezor One peněženky a pokud ano kdy?
Díky

Portál Finex.cz

Dobrý den, Kamilo. Bohužel dle našich informací nebude možné ADA do Trezoru One přesunout asi nikdy, ale třeba nás pánové a dámy ze Satoshi Labs překvapí.

Milan

Dobrý den, zvažuji koupi Trezoru T a chci se jen zeptat, zda je aplikace Trezor Suite v češtině?
Zdvořile děkuji moc za odpověď

Přemysl

Trezor suite je v angličtině. V češtině je webové rozhraní. Nicméně, aplikace suite obsahuje anglické výrazy které zvládne i děcko ze základní školy.

Magazín Finex

Dobrý den, Milane. V tuto chvíli bohužel Suite ještě v češtině není.

Martin

Dobrý den,

Nemáte prosím někdo zkušenost s přidáváním poocoinu do trezoru T? Resp mužů tam uložit i něco co je nové a ne vylistovane – vytvořit si v Trezoru T možnost uložit coin, který není uveden v seznamu? Tusim ze ne, ale za zeptani nic nedám. :o)
Děkuji Vám.

Luboš

Ahoj Martine,

tak ty už jsi tak daleko? Možná poradíš, já tobě bohužel ne.
Prosím tě jak si ukládáš do trezoru t coiny etc20? Dáváš to do MyEtherWallet nebo máš jinou cestu?
Případně máš nějaký šikovný odkaz pro začátečníky?

Děkuji předem
Luboš

Magazín Finex

Dobrý den, Martine, předpokládáme, že máte namysli BEP20 token na Binance Smart Chainu, že? Takové tokeny samozřejmě do Trezoru přidat můžete, ale je potřeba trochu více technické zručnosti. Např. propojit Trezor s Meta Mask, kam si dle návodu přidáte podporu pro BSC. Používat tedy budete rozhraní Meta Mask, ale reálně budou privátní klíče k těmto tokenům uloženy na zabezpečeném Trezoru.

Jaromír

V Trezor Wallet jsem zadal výměnu z BTC na USDT Tether a jako přijímací jsem zadal tutéž adresu peněženky, ze které jsem BTC odesílal. Po cca hodině mi přistálo 0,00000546 BTC, tedy v přepočtu kolem 4 Kč. Odeslaná částka se objevila na nějakém jiném účtu, který nevlastním, ze kterého po 3 dnech zmizela na jiný, zřejmě hromadný účet.
Několikrát jsem poslal na zákaznickou podporu dotazy s žádostí o vysvětlení a vyřešení problému. Do emailu, mi pak přišly automatické zprávy o přijetí požadavku, a to je dosud vše.
Jde o podvod nebo technický problém?

Přemysl

To nechápu, ty sis poslat USDT Tether na adresu BTC????? :-)

JAROMÍR

Váš zavěr není zcela přesný.
Poslal jsem USDT do vlastní peněženky TREZOR.
Co mně zmátlo, že transakce nebyla stornována pro nepřípustnost.
Před několika dny se mi nakonec ozvali z týmu podpory a problém je již vyřešen.
USDT token čekal na OMNI síti na totožné adrese. Dostal jsem návod, jak s desktop aplikací třetí strany spárovat TREZOR a zpřistupnit si své USD.
Drobný problém byl že jsem měl v peněžence již 0 BTC, když podmínkou je mít nabito alespoň 8000 satoshi. Opět poradil tým podpory.
Za což týmu děkuji.

Kristián Königsmark

Dobrý den, koupil jsem si trezor, který mi vygeneroval klíč do peněženky, a při nákupu na simplecoin jsem ho zadal správně 3x zkontroloval a provedl transakci, bohužel po odpojení a připojení trezoru mi peněženka s daným kódem zmizela a byla tam jiná s jiným, a bitcoiny mi do teď nepřišli. Kontaktoval podporu směnárny simplecoin a tam mi řekli, že transakce proběhla úspěšně, a jsou v mé peněžence, která již není v mém trezoru. Ale dohledal jsem jí, že existuje na blockchainu a nevím jak jí najít, nebo dostat zpátky do trezoru. Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti ?
Děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den, Kristiáne. Trezor je deterministická peněženka, což znamená, že na základě jednoho seedu bude vždy nabízet stejné adresy. Nemělo by se tedy stát, že by se Vám jednou ukázala jedna adresa a jindy adresa odlišná, aniž byste si sám vygeneroval novou. Zkoušel jste peněženku obnovit pomocí seedu znovu? Můžete také vyzkoušet seed zadat do jiné peněženky, např. do Coinomi. Další možnost, co mne napadá, je, že byste mohl mít v počítači virus, který upravil adresu, kterou váš Trezor ukazuje, a proto jste zkopíroval adresu špatnou. Kontroloval jste si adresu podle displeje na Trezoru, nebo jen přes počítač? Na displeji zařízení by nikdy neměla být adresa špatná.

Kristián Königsmark

Dobrý den, adresu na displeji trezoru jsem zkontroloval, ale obnovit peněženku podle seedu jsem ještě nezkoušel. Děkuji za radu.

Přemysl

Trezor automaticky po každé příchozí transakci vygeneruje další novou adresu z důvodu větší bezpečnosti a anonymity.

Pavel

Dobrý den,
prosím Vás je možné využít pro přesun Etherea z Binance na Trezor One již jednou použitou adresu?
Co se stalo. Na Trezoru One mám již umístěné nějako ethereum, které jsem si dříve poslal z Binance – dle pokynů. A vše došlo řádně.

Včera jsem na Trezoru One, Ethereu „peněžence“ si odklikl „přijmout“ a zobrazit celou adresu (z Account 1 – která byla využita pro minulý přenos etherea), kterou jsem přenesl do Binance. V Binance vše proběhlo řádně a současně se odepsalo z mého účtu…a na účet Trezoru zatím to nedošlo. Pro transfer jsem použil Binance smart chain. Délka mezi úkony je cca 28 hodin.

Otázka: Měl jsem správně pro nový přesun etherea si vytvořit nový account a tam si nechat zobrazit adresu, nebo jsem mohl použít i původní adresu z account 1?
Děkuji moc za Vaši reakci
P

Magazín Finex

Dobrý den, Pavle. Bohužel pletete dvě věci dohromady. Jednu adresu můžete použít vícekrát, ale na ETH síti si vždy musíte nechat posílat pouze ETH tokeny. Doporučujeme Vám přečíst si náš článek Jak vybrat síť pro výběr z Binance, který by Vám to mohl objasnit. Pokud jste si ale nechal poslat BSC token na ETH adresu, tak ho určitě v ETH peněžence neuvidíte. Pro vyřešení Vašeho problému doporučujeme postupovat dle návodu v tomto videu.

Martin

Ahojte, potreboval by som radu. Vcera som si z Trezoru T posielal eth, klasika ako vzdy do Binance, a zadal som “normal” gas price. Ale po odoslani som si vsimol ze gas price mam len 24 Gwei co je sialene maly poplatok a transakcia mi ostala v pending doteraz. Ak chcem zvysit poplatok pise mi ze nemam dostatok financii ale na trezore mam este cca 400$ v eth. ked som si transakciu otvoril tak mi ju blockchain neregistruje to znamena ze pravdepodobne sa tam ani nedostala a niekde ostala vysiet kvoli nedostatku gas price. Neviete ako dlho trva zrusenie transakcie a vratenie eth do penazenky, pripadne ako zvysit poplatok za prevod? Dakujem velmi pekne za kazdu odpoved.

Jirka

Dobrý den, když kupuji Etherum, které se mi ukládá do peněženky trezor one, tak se musí přejít do externí peněženky odkazem, funguje mi jen ten první odkaz nahoře, ale brzy se bude přecházet na ty ostatní, jak se pak dostanu do peněženky, buď mi to píše about blank a nic se nezobrazí nebo u trezor Suite mi to ukazuje, že potřebuji 64bit. Děkuji za info.

Jan

Ahoj Jirko. Taky jsem si musel nainstalovat Trezor Suit na 64 bitový systém

Jakub

Dobrý den,
Pořídil jsem si peněženku trezor oné a nainstaloval. Chtěl jsem tam poslat bitcoiny z burzy coinbase, ale když sám volbu send crypto to the another wallet, tak je zde pouze volba příjemce a požadavek na zadání email, telefon nebo adresa. Když tam dám ale edresu peněženky tak napíše že není platná. Jako by chtěl adresu bydliště. Volba zadat adresu bitcoin peněženky tam není. Dekuji za radu

Jan

Ahoj všichni. Satoshi Labs je česká firma? A proč nekomunikují v češtině, Proč nekomunikují vůbec?

PAvel

Dobrý den,mohu si na Trezor one poslat dogie coin?

Jan

Ahoj Pavle. Nedělej to. Nejde to. Zbav se ho. Nevím kde ale směnil bych ho do BTC,LTC nebo éteru a pak do trezoru.. myslím…

Magazín Finex

Dobrý den, Pavle. Ano, na Trezor One byste měl být schopen přijmout Doge bez problému. :-)

Tomáš

Normálně to funguje bez problému, mám odzkoušeno

Michal T.

Hezký den,
prosím, při withdraw Etherea z Binance lze zvolit ze tří možnosti:
1) Binance Chain (BNB) BEP2 / Fee $0.31
2) Binance Smart Chain (BSC) BEP20 (BSC) / Fee $0.31
3) Ethereum (ETH) ERC20 / Fee $15.81
Lze při převodu na Trezor One, použít jiná možnost než č.3?
Rozdíl v poplatcích je poměrně velký… popř. lze udělat výběr jiným způsobem, myslím tím, bez tak velkého poplatku?
Díky za info.

Magazín Finex

Dobrý den, Michale. Možnost využít více sítí je dobrý sluha, ale zlý pán. Pokud tomuto nastavení nerozumíte, nechte automaticky základní možnost, tedy jak sám říkáte, Ethereum ETH, s velkým poplatkem. Pokud byste zvolil síť nesprávnou, sice byste ušetřil na poplatcích, ale nemusel byste se ke svým kryptoměnám už nikdy dostat. Na toto téma můžete zde nalézt celý článek, který vše vysvětluje. :-)

Karel

Dobrý den,
rád bych se informoval zda již článek není sepsaný, také by mě tato možnost zajímala.

S pozdavem
Karel

Předem děkuji za info

Portál Finex.cz

Dobrý den, Karle. Článek je již napsaný, naleznete ho zde. Upravili jsme i komentář výše, aby byl odkaz rovnou tam. Děkujeme za připomenutí, snad návod pomůže.

Vladimír

Dobrý den
Zakoupil jsem si na Binance BTC, s tím že si jej pošlu do jiné peněženky, nejlépe do HW Trezor One. Bohužel poplatek za převod je vyšší, než můj vklad na Binace. Je nějaký způsob, jak z Binance mnou zakoupené BTC poslat s nižším poplatkem ? Nebo se s ním tzv. rozloučit ?

Magazín Finex

Dobrý den, Vladimíre. Nějaké možnosti, jak odeslat BTC z Binance s nižším poplatkem jsou (využít jiné sítě). Jedná se ale o pokročilejší metodu a popravdě bychom Vám je nedoporučovali, pokud si nejste v tomto světě ještě tak úplně jistý. Ve Vašem případě by pravděpodobně bylo nejlepší s převodem mimo Binance vyčkat, až se sníží poplatky BTC sítě, nebo třeba až Binance integruje Lightning Network.

Milan

Dobrý večer, držím na Anycoin.cz nějaké ADA mince (CARDANO) pokud si pořídím TREZOR model T, můžu si je bezproblémů poslat na již zmíněný trezor T? Software peněženku nemám..Děkuji zdvořile za odpověď

Magazín Finex

Dobrý den, ano, do Trezoru Model T si ADA poslat můžete. Je ale třeba k tomu využít externí peněženku, např. ADA Lite, kterou s Trezorem propojíte a Vaše privátní klíče budou i tak v bezpečí.

Katka

Dobrý den,
jaký je prosím nejsnažší způsob jak dostat bitcoiny do Trezoru model T, pokud chci nakupovat anonymně přes bitcoinmat? Zkoušela jsem převod z papírové peněženky, kterou mi vytiskl bitcoinmat, to jsem převedla do aplikace Mycelium a odsud jsem to poslala do Trezoru, ale strhly se mi opravdu velké poplatky za všechny převody. Je špatný nápad, když jsem na pc přihlášená do Trezoru si telefonem vyfotit QR kód na příjem a ten pak rovnou naskenovat u bitcoinmatu z fotografie na mobilu?
Moc děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den, Katko. Jistě, přijímací QR kód si klidně vyfoťte na telefon nebo vytiskněte a mělo by to fungovat bez problémů. :-)

Jan

Ahoj. Ano “ MĚLO BY TO FUNGOVAT “ Já použitím QR kodu od 28.2.stále čekám na transakci z Exodusu do Trezoru One.

Magazín Finex

Dobrý den, bohužel bez více informací nejsme schopni s Vaším problémem pomoci, ale určitě spíše došlo k nedorozumění. QR kódy, které takto použijete, běžně fungují.

Mirek

Dobrý den, do standardní peněženky (bez passphrase) jsem poslal BTC. Při připojení k wallet.trezor.io mám na účtu nulu s hlášením „Žádné transakce“. Na beta verzi Trezor Suite mám správnou hodnotu. Lze důvěřovat adrese wallet.trezor.io?

Jan

Ahoj. Nelze. Já použil QR kod v Trezoru One a z Exodusu si poslal BTC 28.2. a do dněška nemám nic.

Magazín Finex

Dobrý den, bohužel bez více informací nejsme schopni s Vaším problémem pomoci, ale určitě spíše došlo k nedorozumění, než že by QR kódy nefungovaly.

Martens

1.649 kryptoměn a není tam Theta? Není to aspoň v brzké budoucnosti v plánu?

Janek

Dobrý den, když odesílán z trezoru transakci na jinou peněženku, z jaké peněženky se mi transakce odečte? Dejme tomu, že mám v trezoru 3 adresy peněženek a na každé mám nějaké satosi. Případně šlo by určit, z jaké adresy chci bitcoiny odeslat? Děkuji za odpověď:-)

Magazín Finex

Dobrý den, Janku. Bohužel přesně neznáme metodiku, pomocí které Trezor volí adresy, kterou pro danou transakci využije. Nicméně chcete-li zvolit vlastní, tuším, že to můžete udělat např. v peněžence Exodus, kterou je možné s Trezorem propojit.

Pavel

Dobrý den,
musím říci, že po pár protrápených hodinách s modelem Trezor T jsem hodně na rozpacích. Trezor T jsem zakoupil na bezpečné uložení altcoinů, kterých výrobek údajně podporuje přes tisíc a i když se považuji za technicky celkem zdatného jedince, nejsem z toho moudrý. Peněženka Trezor podporuje pouze kolem 20 kryptoměn a ostatní je potřeba propárovat s jinými peněženkami, což bych vůbec netušil, kdybych nepročetl celou zdejší diskuzi. Informace (dle mě zavádějící) na stránkách výrobce, spolu s chybějícím návodem v češtině, zavání až klamáním spotřebitele. Za mě je Trezor T neskutečně složitý na ovládání, pokud chci ukládat i něco jiného než Bitcoin, a jakékoliv oficiální informace k obsluze chybějí. Nejrelevantnější „návod“ na celém netu je nakonec tato diskuze (celkově chválím stránky Finex.cz). No, protrápím se s tím ještě přes Velikonoce a pak to případně vrátím. Každopádně, za mě nemůžu takový výrobek v žádném případě doporučit někomu, kdo chce jednoduše uložit nějaké méně známé altcoiny. Pro Bitcoin a těch pár ostatních přímo podporovaných altcoinů, to bude asi OK.

Pavel

edit.: Tak po pochopení funkčnosti a otestování musím konstatovat, že výrobek Trezor T bude asi fajn věc, pokud na něm chcete „držet“ Bitcoin a těch dalších pár přímo podporovaných altcoinů Trezor peněženkou. V případě nepřímo podporovaných altcoinů (Cardano, apod.) ale vůbec nechápu smysl celého výrobku. Tyto nepřímo podporované altcoiny je nutné „držet“ na jiných peněženkách a přes Trezor se pouze verifikuje převod na jinou adresu. Problém je v tom, že v aplikaci Trezoru nejsou tyto kryptoměny vůbec vidět (nebo jsem na něco nepřišel), tzn. převedu si přes Trezor, na jím podporovanou externí peněženku (AdaLite), Cardano, mám ho tedy v této externí peněžence a v aplikaci Trezoru mám u zůstatku kryptoměn 0 (nula). Tzn. důvod pořízení, abych měl vše na jednom místě, úplně ztrácí smysl, protože abych zjistil celkové zůstatky, musím se podívat do každé externí peněženky zvlášť a výrobek Trezor funguje pouze jako bezpečností prvek pro verifikaci převodů. Při použití softwarové peněženky s nastavením několikafázového ověřování, včetně biometrie, je stupeň zabezpečení téměř totožný (pokud mi někdo neusekne prst). Je možné, že jsem něco nepochopil, ale závěr je za mě jasný: při držení Bitcoinu a těch pár dalších přímo podporovaných altcoinů, to bude fajn výrobek, ale při držení nepřímo podporovaných altcoinů je to pro mě úplně k ničemu. Osobně budu výrobek vracet a zůstanu u osvědčených softwarových peněženek. Dále si myslím, že by výrobce měl upravit popis zboží, především popis toho, jak výrobek reálně funguje.

Jaroslav

To chci vidět jak vrátíte Trezor . Zaprve jste ho uz otevřel a použil a tím i znehodnotil. Zadruhé vaše důvody jsou z neznalosti kterou jste si měl zjistit. A jestli se budete chtít odhlasit na 14 denní vracení zbozi bez udání důvodu tak asi taky neuspějete. Zboží musí být vráceno nepoškozeno v původním stavu. (což nesplňujete) ale třeba se nad vaší hloupostí smylujou a vrátí vám i tak peníze, protože takový zákazníky nepotřebují.

JITKA

Nad hlouposti nekterych lidi a aroganci vuci druhym mi zustava rozum stat. Myslim tim vas pane Jaroslave. Trezor one jsem zakoupila, rozbalila, pouzivala a pak vratila a vratili mi penize. Nebyla jsem s nim spokojena prave z duvodu co popisuje Pavel. Z vas ta nenavist vuci druhym uplni čiší a sam nevite nic.

Jan

Zdravím. Už delší dobu se věnuji kryptoměnám myslím, že jsem poměrně zdatný uživatel. Nakoupil jsem BTC za několik tisíc USD na Change Investu a převedl do Exodu a Po čase se rozhodl je bezpečně uklidit. Zakoupil jsem Trezor One . Instalaci jsem několikrát zhlédnul na kanále KryptoMates a Bitcoinový kanál a úspěšně instaloval. Vygeneroval jsem si QR kod v Trezoru pro příjem BTC a v Exodu Naskenoval QR kod a potvrdil odeslání.Upozornúji, že oproti Change Investu nepožaduje Exodus potvrzení odeslání krypto e-mailem ani pinem. Odeslání je zaznamenáno v historii transakcí a na Blockchainu má transakce 8/8 potvrzení. A co se stalo? Od 28.2 2021 nemám v Trezoru ani nepotvrzenou transakci, ani čekající transakci a ani bitcoiny! Instaloval jsem i Trezor Suit(Segwit) a ani tam BTC nejsou! Opravdu už nevím co mám dělat a kam se obrátit? Z Alzy, kde jsem Trezor koupil, přeposílají e-maily do SatoshiLabs a řešení po měsíci nemám. Mohl jsem udělat chybu jako každý ,ale já jí nikde nedokážu zjistit. A ani v SatoshiLabs,jak je zřejmé.

Tomáš

Zdravím Jane.. Omlouvám se jestli už někdo reagoval stejně jako já. Nečetl jsem všechny příspěvky..

Každopádně je rozdíl v Hardwarové peněžence a ve webovém rozhraní toho samého trezoru (wallet.trezor.io vs aplikace Trezor Suite).

Pokud sis generoval odchozí BTC adresu v aplikaci Trezor Suite, pak tuhle adresu ve webovém prohlížeči (wallet.trezor.io) nenajdeš. Naopak samozřejmě stejné.. Je to prostě jiné jiné rozhraní. HW vs SW.

Možná jsem debil jenom já, ale já jsem bitcoin hledal na webu a nenapadlo mě otevřít aplikaci, kterou jsem mezi tím už vymazal :D

Jan

Ahoj Tome. Dík za info. Onu první transakci jsem dělal ve walletce přes QR kód. Údajně je native segwit, ale i po instalování suitu pro segwit jsem transakci nenašel. Prostě by měla být v trezoru wallit. ale není tam. Možná Ti s tím rozhraním nerozumím. Vlastně používám obě rozhání,ale tu transakci jsem provedl v chromu na t.wallit. Aplikace t.suit pracuje v segwit a chápu to dobře, že je to mimo rozhraní g.chrome. Přiznám se, že nevím jak ji najít?

Patrik

Dobrý den

Vůbec tomu nerozumim. Dneska jsem koupil Trezor One, všude se píše že podporuje až 600 kryptoměn, mezi nima i ty co já tam chtěl poslat, ale po aktivaci peněženky maji na stránkách jen 13 kryptoměn a z toho většina mě odkáže na jiný weby třetích stran. Přitom tady jich maji zaškrtnutých opravdu stovky https://trezor.io/coins/. Nevíte jak je zprovoznit nebo kde bych je našel? Na trezor suite nejsou a ani na Trezor wallet. Jediný co je si tam možný poslat je Bitcoin a ETH ale taky na to maji zvlášt stránku. Jsem bezradnej.

Přemysl

Je to jednoduché. Skutečně je podporuje, ale externě. To znamená že musíš na stránky vydavatele coinu který chceš a u nich si založit peněženku a jen jí pak externě spojíš s trezorem. Jejich peněženka by to měla podporovat, když jsou na listu TREZORU

David

Je prosím možný nějaký konktrétní návod? Jsem také bezradný a navíc bych chtěl importovat z jine penezenky do trezoru- Iota. Diky

Magazín Finex

Dobrý den, Davide. Kryptoměnu IOTA bohužel momentálně není možné do Trezoru uschovat.

Magazín Finex

Dobrý den, na stránce, kterou jste poslal, jsou i informace, jak se k těmto měnám dostat. Protože se ale jedná o častou otázku, momentálně připravujeme návod, jak toho dosáhnout. Až bude návod hotový, objeví se na Finex.cz ve formě nového článku a ve zkrácené verzi taé zde v této recenzi výše. Prosíme zatím o trpělivost. :-)

Marek

Zdravím a víte jak vložit binance coin na trezor one? Ani v trezor suite ho proste nemůžu najít a už jsem úplně bezradny . Děkuji

Jaroslav

Binance coin podle me nejde poslat na trezor. Jediny co me napada je si treba nechat poslat litecoin na trezor a tam smenit BNB z litecoinu. BNB centralizovany coin. Zjistete si nejdriv informace nez neco kupujete

Magazín Finex

Dobrý den, Marku. Je nutné přejít na stránky oficiální peněženky a ty poté pomocí uvedených kroků propojit s Trezorem. Obávám se ale, že to je možné pouze s Trezorem T, nikoliv s Trezorem One.

Pavel

Při čekání na příjem krypto mohu odpojit zařízení trezor a vypnout počítač ?

Petr

Jasan :-)

Magazín Finex

Dobrý den, Pavle. Jistě, Vaše zařízení ani počítač není pro příjem kryptoměn fakticky potřeba. Jedná se o jednoduchý převod v síti blockchainu a Vaše zařízení slouží pouze pro „náhled“ do této sítě, popř. k podepisování odchozích transakcí. Pokud už máte Vaši přijímací adresu, zařízení pro příjem není nutné.

Mira

zdravím, odeslal jsem z Trezoru One BTC do jiné peněženky cca před třemi týdny, transakce je stále bez jediné confirmace nepotvrzená. Poplatek nebyl nijak extra vysoký, otázka zní : čekat a čekat, čekat, a nebo se pokusit například poslat naprosto stejné množství BTC z téže peněženky na svou (nově vytvořenou) adresu třeba do svého Trezoru, ale s dvojnásobně vysokým poplatkem? Podotýkám že jsem zkoušel rúzné Akcelerátory transakcí, ale bez úspěchu.
díky za radu, jak navýšit poplatek a tím urychlit dlouho čekajíci nepotvrzenou transakci.
Podotýkám že na straně příjemce BTC vidím, ale nepotvrzené …… čekající.
Díky

Janek

Ta transakce se neztratí, ale jde o vytížení sítě. Pokud jsi tam dal vlastní poplatek, který byl opravdu nízký, můžeš čekat dlouho. Osobně se mi nestalo ale že by to trvalo více jak pár dní.

Kata

Přeposílám odpověď: „Žádná bitcoinová transakce ve skutečnosti nikdy neexpiruje. Nepotvrzená transakce se může potvrdit klidně po několika týdnech či měsících. Pokud byste tedy chtěli zamrzlou platbu řešit posláním nové, nezávislé transakce s tím, že stará transakce se již nepotvrdí, mohli byste o své bitcoiny přijít – tím, že byste vlastně provedli platbu dvakrát. Pokud skutečně spěcháte, využijte jednu ze tří výše zmíněných metod.“

Magazín Finex

Dobrý den, Míro. Na téma poplatků v tuto chvíli připravujeme zvláštní článek, nicméně mohu doporučit toto video, kde je vše poměrně dobře vysvětleno: https://www.youtube.com/watch?v=6JJQLzjAF9k. „Akcelerátory“ z našeho pohledu a zkušeností vůbec nefungují. Osobně bych buď čekal (pokud jste nezvolil poplatek <1 sat/vB, transakce by eventuelně měla projít) a nebo poslal transakci znovu s vyšším poplatkem (pravděpodobně z jiné peněženky, než oficiální Trezor Wallet, např. Electrum).

Tomáš

Dobrý den,

Potřeboval jsem nakoupit na Binance Vechain. Je možné dostat VET do trezoru?

Nejsem schopen dostat jakékoliv informace od výrobce, pokud je problém, který není předepsaný na webu, zdá se, že má člověk smůlu.

Mnohokrát děkuji za případnou odpověď.

Ján

Zatiaľ Vechain (VET) trezor nepodporuje, tiež som ho tam chcel dostať no.

Magazín Finex

Dobrý den, Tomáši. Dle našich informací bohužel není v tuto chvíli možné VET na Trezoru držet.

bjornguifes@gmail.com

Zdravím,
před několika dny jsem si chtěl převést své bitcoiny na Trezor. Na webu coinmate.io, kde jsem BTC koupil, je již dávno status „completed“ a i na webu blockchair.com je dohledatelné, že převod by již měl být hotov. Nejen, že ještě mé BTC na Trezoru nejsou, ale není vidět ani žádná nepotvrzená transakce, že by byly na cestě… Je nějaký způsob jak tuto situaci řešit nebo jsem o své BTC nemalé hodnoty nadobro přišel?

Magazín Finex

Dobrý den, Adame. Nejprve je nutné zkontrolovat adresu, na kterou jste výběr prováděl. Shoduje se s přijímací adresou, kterou máte na svém Trezoru? Je možné, že jste omylem zkopíroval špatnou adresu.

Ondra

Zdravím, chci se zeptat z jaké burzy jsou nejlevnější poplatky preposlanim crypta na trezor?

Magazín Finex

Dobrý den, Ondro. Bohužel žádnou takovou komplexní statistiku nemáme. Obecně bych se spíše řídil tím, která burza je nejdůvěryhodnější a s poplatky už se nějak popral (např. menším počtem transakcí). Doporučil bych rozhodně Binance.

Jan

Ahoj Adame. Jsme na tom stejně. Já čekám od 28.2. a nemám čekající,nepotvrzenou a ani jinou transakci v Trezoru. Vúbec nic . Převod byl z Exodu pomocí QR skenu kodu a nic. I nízké poplatky FEE nehrají v tak dlouhé době roli. Byl to první QR převod na Trezor One a pak jsem jich uskutečnil 8 dalších a úspěšně.(na nové adresy)Trezor suit (Segwit) taky nezná onu transakci. Nikdo Ti nepomůže,to vím. Řeším s Alzou jako prodejcem, potažmo se SatoshiLabs a nic. Dokonce jsem obětoval 50 EUR a poslal z Change Investu(burza) na stejnou adresu a co myslíš? Nic se nestalo! Tedy krom toho, že Eura zmizela v nenávratnu. Bud´mi Trezor vygeneroval špatnou adresu QR kodu, nebo jsem tupec. Ale transakce jsou tak jednoduché, že si dovoluji tvrdit, že vinu nenesu. Závěrem: Ani měsíce studia prostředí kryptoměn mi nezaručil úspěch. Vyrovnám to tím, že nakupuji při konsolidaci a snad časem se mi to vyrovná. Hodně štěstí. Honza

Petr

Dobrý den.
Poslal jsem si do trezoru menší častku BTC vse proběhlo v pořádku včetně potvrzení transakce.
Za pár dnů jsem si tam poslal skoro 0,1 BTC tyden to zeobrazovalo že transakce není potvrzená. Když jsem se do Trezoru přihlásil dnes tak už tam není vidět treansakce a ani tech 0,1 BTC. Kde je problém. Ze by výrobce Trezoru ???
Petr

Magazín Finex

Dobrý den, Petře. Bohužel takto na dálku bez bližších informací nemůžeme říci, co se konkrétně ve Vašem případě stalo. Můžeme ale dát ruku do ohně za to, že by výrobce Trezoru nic neukradl. Nemá k tomu ani pravomoce, protože privátní klíče potřebné k disponování s Vašimi kryptoměnami máte pouze Vy. Můžeme však poradit, abyste si ještě jednou zkontroloval adresu, na kterou jste BTC posílal a že se shoduje s adresou Vašeho trezoru.

Martin

Prosim Vas. Pri presune krypto z binance na sw penazenku si účtuje penazenka vysoke poplatky… Preto zvažujem kupu trezoru. Platia sa transakcne poplatky aj pri presune z binance do trezoru?
Vďaka za odpoveď

David

SW peněženka si za transakci neúčtuje žádné poplatky. Všechny poplatky jsou poplatky, které jdou těžařům. Pár procent poplatku jde samozřejmě také binance….

Magazín Finex

Dobrý den, na výši poplatků nemá vliv, zda z Binance vybíráte na SW či HW peněženku. I při přesunu BTC na Trezor tedy zaplatíte poplatek.

Luboš

Zdravím,
Mám dotaz, když použiji pro dlouhodobé uložení cryptoměn jako HW peněženku telefon, který bude s kvalitním antivirem, bez dat s vypnutou WiFi a bluetooth, tak jak se to liší od HW Trezor? Na prvotní vložení měny se musí připojit HW Trezor také k netu a potom pro převod zpět na účet také.
Má snad HW Trezor nějaké jiné zabezpečení, že připojení k síti jí neohrozí ?
V podstatě jako HW peněženku lze použít pouze Seed kód a mohu si cryptoměnu např. po 2 letech zobrazit přímo před převodem zpět na bankovní účet.

děkuji za případné vysvětlení, nebo připomínky proč HW Trezor a ne offline telefon.

Luboš

Magazín Finex

Dobrý den, zařízení Trezor má v sobě privátní klíče velmi dobře zašifrované a nikdo by se k nim tak neměl dostat ani na dálku, ani když se dostane fyzicky k Trezoru. Bohužel nejsme dostatečně kvalifikovaní na to, abychom dokázali potvrdit či vyvrátit bezpečnost mobilních telefonů, čistě teoreticky to však jedna z cest být samozřejmě může.

Jarda

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jednu nejasnost na kterou jsem nikde nenašel odpověď. Píšete cituji „Trezor má v sobě privátní klíče velmi dobře zašifrované a nikdo by se k nim tak neměl dostat ani na dálku, ani když se dostane fyzicky k Trezoru.“ Pokud má v sobě trezor fyzicky uložené privátní klíče jednotlivých kryptoměn, jak je možné, že při obnově trezoru jedním seedem trezoru obnovým všechny seedy jednotlivých kryptoměn, když byly pouze na ztraceném trezoru? Jak je tedy možné vše obnovit pomocí jednoho seedu pokud by nebyli ty informace uloženy ještě někde jinde?

Pan Satoshi

Kdyz procitam diskuze tady na finex.cz tak je mi trochu smutno.
Kazdy chce investovat do kryptomen, kupovat hw penezenky, ale nikdo neobetuje kus sveho casu, aby si nastudoval nejake zaklady. Dobrych zdroju je hodne, s tech ceskych je velice dobry youtubovy „bitkojnovej kanal“. Je tam rozebrany a pospany i Vas pripad.

Ted ve zkratce. Pri prvotnim pouziti HW penezenky (inicializaci)se vam vygeneruje seed, z ktereho se matematickou operaci odvodi sada klicu (privatni a verejny).
Tj. zadanim stejneho seedu se vam pokazde vygeneruje stejna sada klicu. Tudiz nepotrebuje zadnou 3. stranu, ktera by touto informaci disponovala.
Vytvori se pouze jeden seed, ne pro kazdou penezenky pro ruzne kryptomeny(jak jste zminoval vyse). Vsechny vytvorene penezky jsou spojene s tim seedem.
Takze v pripade poruchy hw zarizeni, obnovenim pres seed na novy hw, se dostanete ke vsem penezenkam (kryptomenam), co jste mel predtim.

Snad jsem ti zopovedel Vasi otazku a dava to trochu smysl. :)
Cele je to matematika ;)

Jaroslav

Jojo. Je to utrpení číst tady ty komentáře. Už do toho investuje každá lama :D
mějte se…

Jan

Ahoj pane Satoshi. Já čekám od 28.2. a nemám čekající,nepotvrzenou a ani jinou transakci v Trezoru. Vúbec nic . Převod byl z Exodu pomocí QR skenu kodu a nic. I nízké poplatky FEE nehrají v tak dlouhé době roli. Byl to první QR převod na Trezor One a pak jsem jich uskutečnil 8 dalších a úspěšně.(na nové adresy)Trezor suit (Segwit) taky nezná onu transakci. Nikdo Ti nepomůže,to vím. Řeším s Alzou jako prodejcem, potažmo se SatoshiLabs a nic. Dokonce jsem obětoval 50 EUR a poslal z Change Investu(burza) na stejnou adresu a co myslíš? Nic se nestalo! Tedy krom toho, že Eura zmizela v nenávratnu. Bud´mi Trezor vygeneroval špatnou adresu QR kodu, nebo jsem tupec. Ale transakce jsou tak jednoduché, že si dovoluji tvrdit, že vinu nenesu. Závěrem: Ani měsíce studia prostředí kryptoměn mi nezaručil úspěch. Vyrovnám to tím, že nakupuji při konsolidaci a snad časem se mi to vyrovná. PD Honza

Magazín Finex

Dobrý den, Jardo. Odpověď je poměrně snadná. Jde o to, že všechny privátní klíče jsou generovány tzv. deterministickým způsobem. Tudíž stačí při obnově peněženky zadat pouze jeden Váš seed a na základě toho se ty samé privátní klíče vygenerují znovu – ke všem kryptoměnám. Proto je důležité mít seed opravdu v bezpečí, aby si někdo nepovolaný Vaše klíče pomocí Vašeho seedu nevygeneroval a kryptoměny Vám neukradl.

Lukas

No , taky mě tohle už napadlo , i když vlastním trezor… popravdě ale mé krypto jsem tam ještě nepřesunul …. tak varianta takového mobilu mi přijde jednoduchší a v pohodě, ALE taky neznám pozadí co by mi stejnou myšlenku vyvrátilo

Jaroslav

Protože jsi lama :D Asi moc nechápeš trezor. Trezor je vyrobený hlavně jako zabezpečení bez potřeby antiviru. Je to asi podobný jako kdyby si se ptal proč nestačí si dát peníze pod parkety zadarmo než je dát do trezoru kde jsou pojištěný a za 2 metrovou ocelovou zdí.

Radek

Já bych to nedělal. Někdy ke konci února jsem zapomněl asi třičtvrtě roku starý mobil přes noc v autě, mrzlo cca 10 pod nulou, a druhý den jsem ho už nenastartoval. Nevím, co se mu stalo, vyreklamovali mi ho. Kdybych v něm měl nějaké coiny bez zálohovaného seedu, tak jsem bez nich.

Jirka

Dobrý den, již několik hodin hledám na internetu odpověď na otázku „Pokud přijímám BTC pokaždé na jinou adresu vygenerovanou v jedné peněžence, tak například 10x 0,1 BTC, takže má celkem 1 BTC. Můžu odeslat např. 0,8 BTC jednou transakcí?“ Nebo musím naklikat 8 transakcí, tedy z každé adresy jednu transakci na 0,1 BTC? Respektive v praxi 9 transakcí, protože je třeba ještě mít na poplatky, takže např. 0,9998 z jedné, druhé atd. Nebo peněženka zařídí, že odejde těch 9 transakcí najednou na jedno zadání, ale bude to 9x poplatek?

Magazín Finex

Dobrý den, Jirko. Ano, spojit bitcoiny z více adres do jedné transakce s jedním výstupem je možné. Aplikace peněženek to za vás dělají automaticky. Poplatek tedy zaplatíte pouze jeden, ale o něco vyšší než u klasické transakce s jedním vstupem. V Bitcoinové síti se totiž poplatky platí v závislosti na velikosti transakce v bytech.

Tomaš

Dobry den,
Mám jeden skromný dotaz, již druhý den nemohu informaci najít na internetu, asi hledám špatně.
Když budu mít krypto-měny na Trezoru One mohu zjistit aktuální stav měn a cenu bez připojí trezoru? Třeba na nějaké webove stránce čí aplikaci na telefonu? Nebo vždy musím připojit trezor.
Jedná se mi abych viděl můj stav (počet a cenu) i mimo trezor, bez fyzického kontaktu s Trezorem
Děkuji za odpověď

Zdeněk

Ahoj Tome, můžeš si kontrolovat na stav jednotlivých adres na veřejných Bitcoin/Ethereum/xy exprolerech. Doporučuji tak činit ovšem přes Tor prohlížeč, aby si tvou IP adresu + browser fingerprint nespojil provozovatel veřejného explorelu s adresou, na kterou se koukáš.

Magazín Finex

Dobrý den, Tomáši. Jasně, že to je možné – a možností je hned několik. Např. všechny své kryptoměny zadávat do nějaké appky pro sledování portfolia. Další možností je odpojení Trezoru od počítače a zvolení možnosti „Nezapomínat“. Tak to bude na Vašem počítači neustále vypadat, jako by byl Trezor připojen – jen nebudete moci bez jeho opětovného připojení kryptoměny odesílat.

HonzaR

Ke sledovani tvych vlastnich kryptomen a rustu nebo prodelku pouzivam skvelou app Blockfolio. Jednoduse zadas mnostvi vsech kryptomen co mas a pak uz jen sledujes ztraty nebo zisky, den, tyden a podobne.

Peter

Dobrý deň, obraciam sa na Vás opäť s prosbou o radu.
Mám Trezor Model T všetko zatiaľ funguje akurát mi tam chýba TETHER (USDT)
je možné nejako poslať tento coin na Trezor . V manuále je že podporuje 1000+ kryptomien ale ja tam mám len 16. Viem že ste už na túto otázku aj možno niekde zodpovedali ale nemám čas čítať 100+ komentárov.
Ďakujem za odpoveď.

Magazín Finex

Dobrý den, Petere. Je nám líto, že si nemáte čas si číst komentáře, ale chápeme, že jste jistě velmi vytížený, proto Vám odpovíme stejně jako Michalovi, Štěpánovi a Mirkovi níže. Na Trezoru opravdu můžete uchovávat privátní klíče k více než tisícům kryptoměn a tokenům. Zejména kvůli tomu, že naprostá většina kryptoměn jsou tzv. ERC20 tokeny, které se všechny spravují v ETH peněžence – např. MyEtherWallet nebo MyCrypto, které s Trezorem a priv. klíči uvnitř něho zabezpečeně komunikují.

Lukas

Dobrý den
a asi hloupý dotaz , ale existuje někde srozumitelný CZ návod jak tedy postupovat při ukládání zcela jiných kryptoměn, než zmíněných 16 druhů , protože taktéž jsem řešil tuhle věc a bohužel :-( nedořešil :-)
děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, Lukáši. Jsme si vědomi toho, že tento problém řeší mnoho lidí. Proto jsme návod vypracovali a naleznete ho v tomto článku: Jak na Trezor poslat ERC-20 tokeny?

Petr

Dobrý večer,je nějaká možnost,jak poslat např.Cardano z Binance na Trezor One ?Děkuji,P.

Magazín Finex

Dobrý den, Cardano na Trezor One bohužel není možné poslat.

phmrk@centrum.cz

Dobrý den,ještě se tedy zeptám.Není vůbec žádný způsob,jak to Cardano do Trezoru dostat ?Je tam přece uvedené mezi kryptoměnami,Děkuji H.

Magazín Finex

Dobrý den, dle oficiálních stránek je Cardano podporované pouze v Trezoru T.

Radim

Zdravím. Koupil jsem si zrovna peněženku Trezor One. Musím se přiznat, že počáteční užívání je velké zklamání. I když mi angličtina docela jde, tak je vše velmi chaotické oproti peněžence, kterou mám v mobilu. Kvůli riziku jsem si koupil tuto a asi jsem o nějaké peníze přišel :-)…

Neví náhodou někdo, kde se mi poděla moje Theta? Po zaslání na peněženku Etherea, jsem si chtěl poslat také Thetu, která se mi objevila pod Ethereem. Zadal jsem si bohužel stejnou adresu u Thety jako u Etherea (pod Ethereem se mi ukázala možnost přepnout na Thetu) a mám pocit, že jsem asi o své peníze přišel. Blbé je, že se mi nezobrazilo nějaké varování či nic a bylo to pro mě značně chaotické. I když jsou jiné kryptoměny postaveny na stejném základu, měly by mít samostatné „chlívečky“ pro nás blbečky :-).

Ripple se mi ukázal, že ho One nepodporuje a spoustu dalších dnes už běžných kryptoměn jako Polkadot či Chainlink není k dispozici, které jsem si tam chtěl uložit také.

Jestli by někdo poradil budu vděčný

Lukas

přesně stejný pocit jsem měl i já …….. , naštěstí jsem ještě do trezoru nic neposlal , leží mi už půl roku ve skříni , ale mám pocit , že ho tam asi ještě nechám ležet prázdný :-)………..

František

Nemohu najít jakým způsobem vložím do TREZORU T další altcoiny. Kokrétně potřebuji XLM.

608031032@seznam.cz

nejjednodušší volba je propojit Trezor s peněženkou Exodus a normálně přeposlat

Michal

Dobrý den,
v trezor ONE když dám exchange BTC->USD, chápu dobře že se mi smění BTC na USD a já mohu držet v trezoru tedy i dolary?

Jaroslav

Tak to skus ne. Tvl to jsou otazky

Hynek

Dobrý den, asi to sem nepatří, ale potřeboval bych poradit, jestli je nějaká možnost získat zpět ethereum, které jsem z coinmate poslal do svého trezoru avšak na adresu ethereum calssic? Z coinmate mi odpověděli, že platba už odešla a mám se obrátit na Trezor, jenomže na supportu trezoru se nemůžu dopátrat kde položit dotaz a kam poslat případně mail. Děkuji za radu.

Magazín Finex

Dobrý den, Hynku. Možné to je, návod naleznete např. zde. Bohužel ale není v našich silách Vám s tím osobně pomoci. Pokud to nezvládnete sám, zkuste se optat např. ve Facebookové skupině.

Hynek

Dobrý den, děkuji za radu, nakonec jsem vše úspěšně provedl dle návodu na https://forum.ethereumclassic.org/t/ive-sent-my-etc-eth-to-the-wrong-address-on-the-wrong-network/1148
Jinak co se týká podpory samotného Trezoru, tak absolutně nereagovali na můj dotaz, takže podpora Trezoru je pro mě velkým zklamáním.

Jan

Ahoj Hynku. Tak to máš sakra pravdu.

Viktor

Dobrý den,
na stránkách Trezoru se pyšní tím, že Trezor One zvládá přes 1,000 kryptoměn. Já jich však v Trezoru vidím pouze 17. Jak si zobrazím ostatní měny, které má Trezor podporovat? Nebo dělám někde chybu? Děkuji za odpověď.

Magazín Finex

Dobrý den, naprostá většina kryptoměn v tuto chvíli funguje na blockchainu Ethereum a pro jejich převod je proto třeba využít Ethereum. Jak na to naleznete např. zde.

ruocniv@seznam.cz

Dobrý den, jsem totálně úplný začátečník…když chci převést Polka DOT do trezoru one (peněženka Ethereum) přes beta verzi ETH Wallet, a to z Krakenu, tak po vygenerování rozbalené adresy, kterou vložím do příslušného pole v Krakenu u této crypto (výběr), mi neustále poté vyskakuje hláška invalid polka dot address provided. Mám Windows 7…Musím využít MyCrypto…? Nebo dělám někde chybu? Děkuji za Vaši odpověď.

Pedros

takže to znamená, že když budu chtít kupit měnu která není v nabidce , tam jich je 17, tak mám vygenerovat link pro etherum kdyz budu kupovat napriklad Polkadot??

Magazín Finex

Dobrý den, Pedros. Pokud se jedná o ERC-20 token, pak máte pravdu. Mělo by stačit využít Vaší Ethereum přijímací adresu a tam si ERC-20 token nechat zaslat. Polkadot však ERC-20 token není a zatím bohužel do Trezoru přidat nelze.

Petr

Dobrý den,
mám dotaz – lze do Trezoru nějak vložit/importovat privátní klíč z papírové peněženky? Pokud ano, je k tomu někde k dispozici srozumitelný postup jak na to ? Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, jednoduše to můžete udělat přes peněženku Mycelium. Z papírové peněženky (cold storage) si kryptoměny „vytáhnete“ do Mycelium a pak pošlete do Trezoru. V aplikaci stačí dát: nastavení (v pravém rohu) > cold storage > a vybrat odkud chcete privátní klíč importovat – QR kód například.

Je to opravdu jednoduché. Pro vaši potřebu můžete částečně využít návod z tohoto článku – https://finex.cz/jak-pouzit-btc-darkovy-poukaz/.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat. Přeji hezký den.

Jan Berka

Dobrý den, mám kousek bitcoinu v peněžence coinomi, půjde mi to poslat do HW peněženky trezor one?
Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, ano, kryptoměny z peněženky Coinomi vám bez problémů půjdou přeposlat do vaši HW peněženky Trezor One.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat. Přeji hezký den.

Jaronek

Znamená to že peněženka je propojena s „někým“, kdo drží informace, pro případ ztráty?

Magazín Finex

Dobrý den, informace jsou uloženy na blockchainu a v případě ztráty můžete svoji peněženku pomocí kryptoměnového seedu (co je seed?) kdykoliv obnovit. Žádná organizace nebo jedinec vaše kryptoměny nedrží, bezpečnost si zajišťujete sám. Jste sám sobě bankou.

Vaše kryptoměny nejsou nutně vázány na jednu konkrétní peněženku. K tomu, abyste s nimi mohli disponovat, stačí pouze znát váš privátní klíč. Pokud si uděláte na své peněžence zálohu, dostanete zástupné heslo k vašemu privátnímu klíči, kterému se říká seed – viz odkaz výše.

Na téma obnovení Trezoru v případě ztráty / odcizení jsme vypracovali tento článek – https://finex.cz/jak-obnovit-rozbity-ci-ztraceny-trezor-pomoci-seedu-navod/. Pokud by vás tedy zajímalo jak v „praxi“ taková obnova vypadá, můžete si ho přečíst. Doporučuji také přečíst článek o privátních klíčích – https://finex.cz/kryptomeny-privatni-verejne-klice/

V případě dalších dotazů se na nás obraťte.

Přeji hezký den.

Martin

Dobrý den,

prosím o radu…můžete mi prosím vysvětlit co se děje s kryptoměnami, které mi někdo posílá na adresu hardwareové peněženky, pokud bych ji měl dlouhodobě offline? Chápu správně, že záznam o těchto transakcích zůstává uvnitř sítě a po připojení peněženky so do ní pouze zapíše, i kdybych ji připojil třeba po půl roce?

Zajímá mě to především z důvodu, že úplně nechápu výhodu fyzického nosiče, oproti situaci, kdy si vytvořím například mobilní peněženku, vygeneruji si její adresu, na kterou si nechám posílat kryproměnu a peněženku zase odinstaluji (ponechám si pouze seed). Otázka se týká samozřejmě pouze dlouhodobého uchování měny, chápu že při placení je to nepraktické.

Mockrát děkuji za vysvětlení

Magazín Finex

Dobrý den, Martine. Pokud bude Vaše hardware peněženka dlouhodobě offline, stane se přesně to, co říkáte. Transakce se zpracují na síti a Vy, i když peněženku připojíte třeba po 10 letech, transakce uvidíte. Výhoda fyzického nosiče je v tom, že není možné, aby se do něho dostal virus. Naproti tomu, když máte např. zmíněnou mobilní peněženku, tak by virus (např. nějaká jiná aplikace) mohl privátní klíč z Vašeho telefonu dostat. To se s Trezorem nestane, protože všechny klíče jsou uchovávány přímo v daném zařízení a ne v počítači či na telefonu.

Timotej

Takže ak napríklad nakúpim bitcoin povedzme na Anycoin.cz a nechám si ho poslať rovno do HW peňaženky, tak nemusím byť pripojený? Môžem mať ten trezor vypnutý? A keď sa potom znova pripojím cez usb do pc tak tam tie bitcoiny uvidím? Ďakujem

Magazín Finex

Dobrý den, ano, přesně tak. Nemusíte mít peněženku připojenou :-) Jen je třeba znát její přijímací adresu, abyste na ni mohl bitcoiny poslat a to je vše. Převod je automatický a není třeba nijak z Trezoru potvrzovat.

Jakub

Co se týká bezpečnosti, tak je to špička na trhu, ale co se týče kryptoměn, tak je to už slabší. Takové kryptoměny jako, Polkadot, Avalanche, Theta, Nano, Tron a další, poměrně silné kryptoměny, už nepodporuje. Což mě docela mrzí a brání mi v nákupu Trezoru.

Sp

Ak by som stratil trezor c. 1 a kupil by som si trezor c. 2 obnovil by som ho cez seed. Čo by sa stalo s trezorom c. 1 vymazal by sa ?

Magazín Finex

Dobrý den, v tomto případě by se s Trezorem č. 1 nestalo vůbec nic. Zůstal by takový, jaký byl, když jste ho ztratil. Tzn. se správným PIN kódem by se ke kryptoměnám na něm dostal kdokoli.

Marcel

Dobrý den,

chápu tedy dobře, že v peněžence vidím jak se mi zhodnocuji a tedy i znehodnocují peníze za které jsem koupil crypto měny na základě kurzu a vývoje trhu? Do Trezoru si mohu převést i peníze z burzy, například crypto.com nebo Latoken? Je k Trezoru možnost placení kartou?
děkuji Vám za odpověď

Magazín Finex

Dobrý den, Marceli. Je to tak, jak říkáte. V peněžence vidíte aktuální počet držených kryptoměn a jejich hodnotu vyjádřenou v měně dle Vašeho uvážení – tedy např. Kč, EUR nebo USD. A do peněženky (jako třeba do Trezoru) si kryptoměny z burz převést můžete – většinou se to dělá tlačítkem Withdrawal.

Metro

Dobrý den, pokud chci převézt peníze ze své burzy na hw peněženku, dokážu se nějak vyhnout poplatku?Popřípadě kolik tento poplatek je. Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, vždy záleží na dané burze a aktuálnímu vytížení sítě. Občas mohou být poplatky i pod 10 Kč, jindy jsou zase v řádech desetikorun a občas i více. Obecně se poplatku při výběru ale vyhnout není možné.

Matus

Zdravím. Vložil som pametovu kartu do trezor T. Nikde nevidim ju zobrazenu. Ako s ňou môžem pracovat? Ďakujem

Magazín Finex

Dobrý den, záleží, k čemu danou SD kartu chcete použít. Mrkněte se na oficiální návod zde.

Pavol

Dakujem za rychlu odpoved. Za seedom (privatnym klucom) ktory vygeneruje Trezor bude teda ulozenych viac kryptomien a ak by som aj Trezor fyzicky stratil, viem si krypomeny cez seed obnovit? Tak? :-) Vdaka

Magazín Finex

Dobrý den, je to přesně tak, jak říkáte. :-)

Palo

Dobry den, chcel by som sa spytat ci si v penazenke trezor model t mozem ulozit viac kryptomien? Mozem si tam ulozit napr. BTC a potom si na tu adresu poslat aj ETH? Dakujem

Magazín Finex

Dobrý den, Palo. Ano, do Trezoru můžete vložit všechny možné kryptoměny. Dejte si ale pozor, pro každou kryptoměnu jsou jiné adresy! Nikdy neposílejte ETH na BTC peněženku nebo naopak. Stačí si v levém horním rohu kryptoměnu přepnout z BTC na jinou a poté najít přijímací adresu dané kryptoměny. Viz sekce „Jak se v rozhraní zorientovat?“ v recenzi výše.

Petr

Lze pro stejný seed vytvořit 2 peněženky s různým PINem?

Magazín Finex

Dobrý den, Petře. Ačkoli je to z mého pohledu trochu nebezpečné, tak toreticky by to možné být mělo. Nevidím důvod, proč ne. Stačí mít 2 zařízení Trezor u obou provedést obnovení z téhož seedu. Nebo ho na jednom zařízení vytvořit a na druhém obnovit. Ale nikdy jsme to prakticky nezkoušeli, tak budeme rádi, když dáte vědět, zda se povedlo. :-)

Vaclav

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jaký je poplatek za nákup bitcoinů pomocí Trezor One při použití platební karty?
Děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den, Václave.

Pokud mluvíte o záložce Buy v rozhraní peněženky wallet.trezor.io, tak tam platbu kartou zprostředkovává Simplex. Za 10 000 Kč byste tímto způsobem nákupu momentálně (10. 11. 2020) získal zhruba 0,0265 BTC, což je asi o 9 % pod spotovou cenou. Kdybyste ale v tu samou chvíli provedl nákup přes naši směnárnu (při platbě převodem), pak byste za 10 000 Kč získal 0,0279 BTC. Viz porovnání zde. Snad jsme pomohli! :-)

PŘEMYSL MAREŠ

Hezký den vážení!Prosím vás,pokud se nepletu méla by být hardwer.penéženka Trezor One i Trezor T kompatibilní i se smartphonem?Je to tak?A pokud ano je připojení kabelové nebo i bezdrátové?Mám konkrétné Honor 20 Pro.Počítač nemám ,jen krom Honotu tablet;jak je to s ním?Předem díky za odpovéď!Přemek

Magazín Finex

Dobrý den, Přemku. Peněženky Trezor by skutečně měly být kompatibilní pro použití s chytrým telefonem Honor 20 Pro, nicméně osobně jsem to nezkoušel. Určitě by připojení bylo po kabelu, protože narozdíl od Ledger Nano X nemá Trezor bluetooth.

Tomáš

Dobrý den, ve vaší směnárně jsem nakoupil btc a platil převodem,to bude chvíli trvat. Musím do převodu btc ponechat Trezor připojený?

Magazín Finex

Dobrý den, Tomáši. Moc děkujeme za Vaši důvěru a za nákup na naší kryptoměnové směnárně. Abych ale odpověděl na Váš dotaz: není potřeba mít Trezor neustále připojený. Peněženky fungují tak, že Vám ukazují, kolik BTC máte na vašich adresách uložených + Vám umožňuje z Vašich adres BTC odesílat. Samotné transakce (převody BTC) ale fungují na blockchainu „automaticky“ a i když nebude Trezor připojený, ničemu to nevadí. Můžete si to představit jako Váš bankovní účet, kam také mohou přijít peníze aniž byste měl otevřené své bankovnictví v telefonu či prohlížeči. :-)

Mike

Stačí mi jako rozhraní na použití trezoru mobil,nebo je nutný pc?
Díky

Magazín Finex

Dobrý den, Mike, pro používání Trezoru by měl stačit i telefon. Viz návod pro použití Trezoru na telefonu s Androidem či podporované operační systémy. Nemáme s tím ale osobní zkušenost.

Michal

Myslim si, ze Trezor je zajimavej.
– Do chvile, nez nasinec zjisti, ze „snadna sprava tisice kryptomen“ je jen zbozne prani a „ceska firma“ (www.SatoshiLabs.com) ho cesky „ani nepozdravi“…
M.

Magazín Finex

Dobrý den, Michale. Na Trezoru opravdu můžete uchovávat privátní klíče k více než tisícům kryptoměn a tokenům. Zejména kvůli tomu, že naprostá většina kryptoměn jsou tzv. ERC20 tokeny, které se všechny spravují v ETH peněžence – např. MyEtherWallet nebo MyCrypto, které s Trezorem a priv. klíči uvnitř něho zabezpečeně komunikují. Návod proto např. zde: Jak na Trezor uložit ERC-20 tokeny a jak s nimi dále pracovat?

Ohledně společnosti Satoshi Labs – viz zde. Založili ji a stále ji vedou češi. To, že dělají business na světové úrovni je spíše dobře, nebo ne? :-)

Michal

DD., Magazine Finexi.
Nic proti snaze prorazit do „Světa“! V tom se samoz. shodneme, stejne tak i v pohledu na uzitecnost TREZORU. – Fandim !
– O to vice me mrzi, ze TREZOR „na papire“ vypada daleko privetiveji, nez-li ve skutecnosti a TOTALNI absence cestiny v prezentaci vyrobku/Firmy to nijak nevylepsuje.
– Otazku (mozna neumyslne) arogance 7lete firmy, ktera zapre svoji „matku“ (zemi a jazyk) radeji ponechme sebekritice – treba se casem projevi a povede k naprave. :-)
M.

Jarin

S tím musím souhlasit, tohle nedokáže běžný uživatel použít, jen při nastavování mraky anj textu , takže clověk netusí co dělá, translator nedokáže vše dokonale přeložit, Chtěl jsem si poslat LTC a už jen to mne odradilo, že hláška LtC změnilo adresy a 3 možnosti nějakého konvertování, dále erc 20 tokeny, přesměrování na anj stránku kde bádám co udělat, jiné apky to nemají, vyberu co chci a posílám, tohle je přetechnizované a náročné pro uživatele méně zdatného

Magazín Finex

Dobrý den, Jarine. V pravém horním rohu peněženky na stránkách wallet.trezor.io je možné přepnout na češtinu. :-)

Viktor

Ahoj Harine, o víkendu jsem si posílal LTC a některé další měny, i mě zarazila hláška konverze adres. Nicméně jsem to neudělal, použil adresu kterou jsem měl danou a vše proběhlo v pořádku.

Zdeněk

Dobrý den
je možné už na Trezor ukládat XRP? V případě, že ne tak kdy se s tím počítá, popř. prosím doporučit náhradní řešení.
Děkuji. Zdeněk

Magazín Finex

Dobrý den, pro ukládání XRP do Trezoru lze zatím využít pouze jejich beta. Kdy to bude na „opravdové“ peněžence – nevíme. Jinak pro uložení XRP můžete využít např. mobilní peněžnky Trust Wallet či Coinomi, a nebo hardware konkurenta Ledger.

Jakub

Zdravím, jaký je poplatek při odesílání transakce z této peněženky? Dočetl jsem se že se dá nastavit mnou. Jaký tedy nejmenší poplatek mohu nastavit?

Magazín Finex

Dobrý den, poplatek si můžete ve chvíli odesílání transakce sám nastavit. Nejmenší možný je 1 sat/B, což dělá zhruba 0,5 Kč. Záleží ale na více proměnných, jako třeba aktuální cena BTC nebo počet adres, ze kterých a na které transakci zasíláte.

apoptoza

Zdravím
Mám nějaké otázky ohledně hardwarových peněženek – peněženek.
1) Pochopil jsem, že peněženka se dá zabezpečit pinem. Co se stane při možné krádeži peněženky? Může zloděj zkoušet zadávat znovu a znovu pin až se trefí a potom převést prostředky z peněženky na svou peněženku/účet. 2) Zobrazí se někdy při prožívaní privátní klíč? 3) Peněženka vygeneruje veřejný klíč na který se bude posílat crypto, dá se zjistit zda na účet dorazila částka, aniž bych musel peněženku zapojovat (jako že bych si ji zazdil do zdi :D). 4) SEED který se vygeneruje při aktivaci peněženky platí pro peněženku nebo jen pro jednu cryptoměnu např. bitcoin?
Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den.
1) Ano, zařízení Trezor jsou zabezpečeny PIN kódem. V případě špatného zadání PIN kódu 15x se celá peněženka smaže a je nutné ji obnovit pomocí SEEDu. Je dobré taky podotknout, že mezi každým novým zadání PIN kódu se zdvojnásobuje čas, který je nutné vyčkat před dalším pokusem. Např. po 10 pokusu tedy musíte čekat již zhruba půl hodiny.
2) Privátní klíč se sám od sebe nezobrazuje, ale tuším, že je možné si ho nechat zobrazit, když zmáčknete tlačítko k tomu určené na stránce nastevení peněženky.
3) Ano, je to možné. Adresu peněženky stačí dát do libovolného blockchain exploreru (např. zde) a ten Vám ukáže všechny transakce. Nebo je možné při odpojení zařízení od počítač zvolit „zapamatovat zařízení“. Díky tomu uvidíte všechny transakce jako kdyby bylo zařízení připojené – jen není možné generovat nové přijímací adresy, ověřovat je, nebo odesílat transakce.
4) Seed platí pro celou peněženku. Stačí tedy uložit a používat 1 seed a tím se obnoví kompletně celá peněženka.
Vojtěch, Finex.cz

Štěpán

Dobrý den, zakoupil jsem si Trezor one, mám vše nainstalované-v pořádku. Ale v rozbalovacím menu kryptoměn mám uvedeno pouze 15 kryproměn, uvádíte v recenzích že je jich velmi mnoho. Potřeboval jsem XRP pro převod, ale tyto kryptoměny tam uvedeny nejsou. Co mám dělat? Na podporu není vhodný kontakt. Jsem z toho rozmrzelý. Mám vše aktuální. Děkuji za odpověď.

Magazín Finex

Dobrý den, Štěpáne. Ve skutečnosti úplně nejvíce (tisíce) existujících kryptoměn funguje na blockchainu Etherea, jedná se o tzv. ERC-20 tokeny. K jejich peněžence se dostanete, když v rozbalovacím menu zvolíte ETH, což vás převede na jiné stránky, které s Vaším trezorem bezpečně komunikují a kde všechny tyto kryptoměny můžete spravovat. Návod na to naleznete zde: Jak pracovat s ERC-20 tokeny na Trezoru?

Co se týče Ripple (XRP) tak ten ještě bohužel v „klasické peněžence“ není – pro jejich správu musíte využít Beta wallet, ale to bych být vámi nedělal, pokud nevíte úplně přesně, co to znamená. Věříme, že ale XRP již brzy bude i v oficiální peněžence – v Betě je totiž už hoodně dlouho. PS: Seznam podporovaných kryptoměn naleznete zde.

Igor

Zdravim,
mam podobny problem s IOTA ako Stepan s XRP. Bude IOTA tiez podporovana? V ako vzdialenej buducnosti? dik

Magazín Finex

Dobrý den,
momentálně Trezory kryptoměnu IOTA nepodporují a nevypadá to, že by se na to v blízké budoucnosti chystali. Více info, bohužel, nemáme.

Jan holec

Zdravim takze trezor one podporuje stejny pocet krypto jako model T ?

Magazín Finex

Dobrý den Jane, máte pravdu, obě zařízení podporují stejný počet kryptoměn.

Morous

Dobrý den, chtěl bych poradit s volbou password manageru, který funguje nezávisle na PC. Tedy elektronický záznamník hesel ke všem službám, které mám. Napadl mne starý iPhone nebo android. Není vhodnější a hodně bezpečné řešení v podobě podobné, ale leb´vnější, nežli je Trazor T? Děkuji.M.

Magazín Finex

Morousi, s tímto bohužel nemáme žádné zkušenosti. Starý telefon, který nebudete připojovat k internetu a nejlépe ani bluetoothem či k operátorovi, je ale podle mne docela dobrá volba.

S pozdravem
Vojtěch, Finex.cz

Krypto Master

Zdravím vás, mám problém zda koupit levnější ledger a něco ušetřit nebo dražší trezor, co je podle vás lepší?

Magazín Finex

Dobrý den, pokud chcete kryptoměny jen koupit, vložit je do peněženky a nestarat se o ně, poslouží prakticky každá hardware peněženka stejně. Jde-li vám tedy o cenu, můžete klidně zvolit zmiňovaný nejlevnější Ledger Nano S. Trezor má však několik výhod, mezi které patří zejména přijemnější uživatelské prostřeí v češtině nebo to, že celý zdrojový kód jejich zařízení je tzv. open source – kdokoli tedy může zkontrolovat, zda tam není nějaký šotek. To u Ledgeru nejde. :-)

Radek

Dobrý den,
chci se jenujisti, že jsem blbej :-)
Poslal jsem omylem Litecoiny na Bitcoin adresu mého trezoru.
Předpokládám, že je to někde v počítačovém cloudu ztraceno a nedá se nic dělat, že?

Magazín Finex

Radku, asi bych se s nimi být vámi rozloučil. Ale! Protože LTC má velmi podobný blockchain tomu bitcoinovému, na internetu naleznete nějaké návody, jak je možné takto poslané LTC obnovit. Podívejte se např. na návod od /u/BTCTroubadour zde. Možná by se Vám to mohlo podařit! Já to ale nikdy nedělal, tak bohužel nemohu poradit. Jen si dávejte pozor, kam zadáváte svůj privátní klíč, atp. Aby se Vám to nakonec ještě nevymstilo.

Vojtěch, Finex.cz

Radek

Dobrý den, díky za odpověď. Je to neuvěřitelné, ale mám LTC zpátky! Nejdřív jsem si myslíte také, že už jsou v počítačovém nebi, ale odpověděli mi ze supportu Trezoru. Mají pro tyto případy nějaký svůj obnovovací script. Kde jsem zadal ty moje údaje a mám LTC zpět. Sice vůbec nechápu jak je to možné, ale s největší pravděpodobností to nějak souvisí s tím, že Litecoin změnil číslování svých adres. Asi proto to fungovalo.
Tak to jen pro info pro ostatní kterým by se to také podařilo. :-)

Magazín Finex

Radku, máme radost, že jsme mohli pomoct. Teď už si na ně dávejte pozor! :-)

Vojtěch, Finex.cz

Bob

Dobrý den, je dobrá peněženka trezor? Přijde mi dost drahá ale za to bezpečí to stojí, ne? Je to složité?

Magazín Finex

Dobrý den, Bobe. Například Trezor Model One můžete koupit už za cca 1400 Kč, což není vůbec špatná cena. Jak říkáte sám – za to bezpečí to stojí. Jestli máte pouze pár satoshi a k tomu půl litecoinu, asi se vám to nevyplatí. Ale pokud máte v kryptoměnách více než 10 000 Kč, určitě bych si ji být vámi pořídil. Člověk nikdy neví. :-) Instalace ani složitá není (návod zde) jen na používání si musíte maličko zvyknout. Kdybyste měl jakékoli další otázky, určitě se zeptejte zde v komentářích. Buď my, nebo jiní čtenáři, vám pomůžeme. :-)
Vojtěch, Finex.cz

Martin

Dobrý den, je bezpečně trezor koupit z druhé ruky? Má možnost nějakého factory reset? Děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den Martine, možné to samozřejmě je, ale nedoporučoval bych to. Možnost provést „factory reset“ tam je, ale ani v tomto případě není vždy 100% jisté, že smaže vše potřebné. Šance, že by prodejce Trezor nějak infikoval tak, že i po hard resetu by byl nebezpečný, je sice opravdu mizivá, ale je tam. Na věci jako je Trezor bych osobně nešetřil. :-)
PS: Pokud se Trezor z druhé ruky koupit rozhodnete, pokud Vám přijde již nastaven s vygenerovaným seedem, určitě ho nepoužívejte. Možná Vám to přijde úsměvné, ale i takoví vtipálci existují.

Pavel

Dneska objednáno – Trezor model one :) Díky za super recenzi. Konečně snad budou moje kryptoměny v bezpečí.

Magazín Finex

Díky za komentář Pavle. Snad poslouží dobře. :-)

Radek

Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně trezoru, jak to přesně funguje, výběr vklad atd. Budu rád za odpověď

Mirek

Uvádíte, že trezor T podporuje 1070 kryptoměn? Vždyť to není pravda. Pokud se mýlím jak teda na trezor přidat např. Neo, Eos, Nano,Iota, Tron atd. V hlavní nabídce na trezoru je jen pár základních kryptoměn. Děkuji

Magazín Finex

Mirku, máte pravdu, v základní nabídce je asi 20 měn, ale ve skutečnosti přes My Ether Wallet do Trezoru můžete vložit snad všechny ERC-20 tokeny. Více zjistíte na jejich oficiálních stránkách zde: https://trezor.io/coins/ . Možná by se hodil návod jak toho využít, že? Díky za nápad :)

M.

Ceska firma, webstravky asi dostatecne funkcni.
– Jen se o jejich produktech cesky nedoctete ani slovo… :-(
M.

Magazín Finex

Bohužel, protože Trezor cílí na světový trh, vše dělají rovnou v angličitně. Pokud ale budete potřebovat s něčím poradit, určitě nám napište, třeba zde do diskuze, a my (nebo někdo další v diskuzi) se budeme snažit Vám pomoci problém vyřešit. :-)

Petr

Jak je to s Tronem, lze jej již do peněženky vložit?

Magazín Finex

Dobrý den, Petře, TRX do Trezoru zatím vložit nejde.

Petr

TRX patří mezi známé kryptoměny, oproti jiným stovkám, které lze do peněženky vložit. Je předpoklad, že bude Trezor i pro TRX a kdy?

Magazín Finex

Petře, možné to určitě je – však i peněženka Ledger TRX podporuje. Kdy to ale bude, to nevíme. Na Githubu je na to ale už něco připraveno, takže „někdy“ se pravděpodobně dočkáte.

Karel Huff

Za mně OK peněženka

Marťas

Už mi konečně trezor přišel domů – čekal jsem více jak 6 měsíců. Koupit si trezor peněženku není jen tak, člověk musí být opravdu trpělivý a také to není úplně levná záležitost, co si budem… na druhou stranu, člověk by měl držet svoje kryptoměny (peníze) v bezpečí.

Magazín Finex

Marťas, Trezor jsi kupoval v předprodeji? Protože je pravda, že na začátku prodeje nového modelu byla poptávka o dost větší než nabídka, a firma nestíhala Trezory vyrábět. Nyní už je vše OK a Trezory jsou skladem i na oficiálních stránkách i na Alze. Nově objednaný Trezor by tedy měl být doručen do pár dní.

Petr Jonáš

Kolik výjde https://finex.cz/recenze/trezor/ na měsíc ?

Magazín Finex

Dobrý den Petře, Trezor je hardware zařízení, které si jednou koupíte a pak už je jeho používání zdarma. Trezor One momentálně stojí 1 399 Kč, novější model T pak 3 590 Kč.

Tomas

Dobrý den,
Chtěl jsem se prosím zeptat, zda k obnově prostředků z trezoru je zapotřebí vždy zařízení trezor nebo zařízení kompatibilní. Resp., zda vystačí znát seed a v případě nutnosti si prostředky bez trezoru vytáhnout z blockchainu nebo zda je podmínkou mít vždy zařízení – trezor.

Magazín Finex

Dobrý den Tomáši,
dobrá otázka. Sám přesnou odpověď neznám, ale něco našel i na oficiálních stránkách Satoshilabs zde. Nejjednodušší a nejsnadnější je obnovovat seed znovu na další Trezor, to pujde vždy. Kromě toho by mělo však fungovat i obnovení seedu do další peněženky, která podporuje stejný formát seedu jako Trezor, tedy BIP39. Takové peněženky jsou např. hardware peněženka Ledger Nano, software peněženka Electrum (návod zde) nebo Blockchain.info (zdroj). Nikdy jsem to sám takhle nezkoušel, takže nemůžu potvrdit, zda to opravdu jde – ale podle mého zjišťování by to mělo.

Snad jsem pomohl. :-)
Vojtěch, Finex.cz

tope

Zdravim
Rozmyslam nad kupou kryptopenazenky a neviem sa rozhodnut podla ceny by som kupil Ledger ale zaujima ma uzivatelske rozhranie.
V trezore mam online penazenku Mytrezor a pri ledgeri to ako funguje?
A ta rychlost prevodu je v trezore aka oproti Ledger?
a poplatky pri manipulacii uz niesu ziadne?
dakujem

Magazín Finex

Tope, díky za dotaz.

Ohledně software, ano Trezor má https://wallet.trezor.io na kterou se po připojení trezoru připojíš přes webový prohlížeč, a Ledger má https://www.ledger.com/pages/ledger-live .

Rychlost převodu je vždy stejná, záleží na síti dané kryptoměny. U BTC tedy klasicky 10 minut potvrzení, u LTC 2.5min, atp.

Poplatky za používání peněženek a aplikací nejsou žádné. Pouze poplatky za převod, které ale máš u všech peněženek.

Na internetu (např. youtube) je spousta návodů.

Vojtěch, Finex.cz

Magazín Finex

Nově je přímo v uživatelském rozhraní Trezoru možno provést směnu mezi měnami bez nutnosti převodu kryptoměn na burzu a zpět. Pro směnu je možno využít zprostředkovatelů směny Changelly, ShapeShift, CoinSwitch, CoinMama, ChangeNOW a PayBIS.

Viktor

Kde prosím Vás najdu tu směnu měn mezi sebou?

Magazín Finex

Dobrý den, stačí v horním menu peněženky zvolit možnost Exchange.

Zobrazit celou diskuzi (220)
Připojte se k diskuzi

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo