Binance

Celkové hodnocení:
96/100
Základní informace o Binance

Hlavní výhoda

Největší burza na světě

Počet aktiv

149

Poplatky

Až 0.1%

Binance je mladou a velmi oblíbenou kryptoměnovou burzou, která se rozvíjí skutečně závratnou rychlostí. Během pěti měsíců od založení v roce 2017 se dostala na desáté místo v žebříčku světových kryptosměnáren a třebaže zpočátku bylo její pole působnosti omezeno pouze na čínský trh, nyní sídlí na kryptoměnám přívětivé Maltě a je velmi oblíbena celosvětovou blockchainovou komunitou.

Nyní (říjen 2018) je Binance z pohledu zobchodovaného objemu peněz na 2. místě, hned za BitMEXem, který však nelze považovat za burzu jako takovou.

Klady

 • Spousta kryptoměn na výběr
 • Opravdu funkční platforma
 • Vysoká likvidita
 • Vklady a výběry až 2 BTC bez ověření účtu
 • Nízké poplatky

Zápory

 • Zatím nepřijímá vklady ve fiat měnách
 • Zákaznická podpora má dlouhou odezvu

Svou oblibu si Binance zasloužila zejména širokou nabídkou obchodovatelných kryptoměn, nízkými poplatky, dostupností v mnoha jazycích, přívětivým uživatelským rozhraním a rychlostí zpracování objednávek, což ji staví do pozice výborné alternativy starší směnárny Bittrex (založené 2013).

Na burze Binance zatím nelze převést klasické fiat měny (koruny, eura či dolary) za to však můžete manipulovat s opravdu širokou škálou kryptoměn, tedy vkládat, vybírat a obchodovat. Binance v měsíci červenci 2017 získala za své tokeny (BNB) 15 milionů USD od dvaceti tisíc registrovaných uživatelů.

Nemožnost převést klasické fiat měny je u Binance stále považováno za velké mínus. Zřejmě ale nebude trvat dlouho a bude tomu jinak. Dne 15. září 2018 totiž sám zakladatel Binance, Changpeng Zhao, na Twitteru oznámil, že brzy na Singapuru začne beta test krypto-fiat směny.

Platfroma Binance

Již od svého založení má binance stejnou platformu, a to hned ve dvou formách. První forma je tzv. Basic Exchange, tedy základní platforma burzy. Vidět ji můžete na obrázku níže.

Binance základní platforma
Základní platforma Binance

Jak vidíte na obrázku výše, platforma nabízí všechny základní funkce. V levém sloupci se nachází order book a aktuální cena daného aktiva, uprostřed pak graf a políčko pro zadávání příkazů. V pravém sloupci pak najdete seznam dalšách aktiv a historii obchodů, ať už vašich nebo ostatních obchodníků.

Mně osobně se platforma moc nelíbí. Hlavní věc, kterou bych ji vytknul, je málo přizpůsobitelný graf. Je takový pevný a těžkopádný. Nelze pořádně oddálit ani přiblížit, nebo upravovat velikost a vzhled indikátorů. Do grafu nelze ani zanášet důležité linie, nebo nástroje jako Fibonacciho linie. To by pro technického intradenního obchodníka mohl být velký problém. Když si platformu porovnáte např. s tou od Bitfinexu nebo IQ Option, rozdíl je obrovský.

A jaká je ta druhá platforma, kterou Binance nabízí?

Binance Pokročilá (Advanced) Platforma
Pokročilá

Druhou platformou je myšlena tzv. Advanced Exchange, neboli platforma pro pokročilé. Moc to ale nechápu, protože i pokročilá verze nabízí úplně stejné nástroje, jako ta základní. Jsou jen trochu jinak přeskládané a celý vzhled je lazen do tmavých barev.

Platforma binance je dobrá!

Ale abych Binance pouze nehanil, na druhou stranu je třeba říci, že se platforma vůbec nezasekává, ani nijak jinak neblbne. Pro používání jako takové je naopak velice vhodná. Nikdy jsem nezažil ani žádné zamrznutí, to se mi naopak např. u Bitfinexu občas stává.

Registrace na Binance: návod, jak kryptoměny obchodovat a posílat peníze

Jako první si musíte, stejně jako u jiných burz, založit účet. Registrace je zdarma a dostanete se k ní po kliknutí na tento odkaz. Sama registrace je velmi jednoduchá a rychlá.

 • V prvé řadě si vyplníte email a zadáte heslo.
 • Následně vám bude zaslán email s potvrzovacím odkazem, na který když kliknete, účet aktivujete.
 • Po aktivaci přichází na řadu zabezpečení účtu, k čemuž můžete využít například dvoufázového ověřování (2FA), ke kterému slouží specifická mobilní aplikace, kterou s vaším účtem propojíte.
Tato mobilní aplikace vám pak bude při každém přihlášení generovat nový kód, který zadáte při přihlášení společně s heslem. Používat 2FA důrazně doporučujeme.

Ihned po registraci budete mít k dispozici plnohodnotný účet s denním limitem na vklady a výběry ve výši až 2 BTC, který si však můžete jednoduše navýšit na 100 BTC projitím verifikačního KYC procesu. Ten se skládá z předložením osobního dokladu (pas či občanský průkaz).

Verifikační proces na Binance spočívá v tom, že Binance poskytnete své celé jméno, zemi původu, pohlaví, naskenovaný doklad totožnosti a abyste dokázali, že jste to skutečně, tak ještě selfie s dokladem přiloženým vedle tváře. Pokud se stane, že denně budete chtít vybrat více jak 100 BTC, můžete si s klientskou podporou vyjednat individuální podmínky.

Abyste s obchodováním na Binance mohli začít, potřebujete k tomu finanční prostředky, které si vložíte na svůj účet přes Deposit v záložce Funds. Na stránce Deposit si zvolíte měnu, kterou na účet požadujete poslat a kliknete na tlačítko Deposit. Tímto obdržíte veřejnou adresu peněženky, kam pošlete své finanční prostředky ve zvolené kryptoměně.

Pozor: na Binance nelze vkládat fiat měny (např. dolary či koruny). Vystačit si musíte pouze s kryptoměnami. Alespoň pro začátek doporučujeme vybrat si Bitcoin anebo Litecoin, jelikož obě tyto kryptoměny jsou velice známé a používané a pravděpodobně s nimi umíte zacházet.

TIP: Teoreticky lze na Binance vložit prostředky i pomocí kreditní karty. Stačí na přejít na směnárnu Changelly a provést nákup kryptoměny USDT či TUSD pomocí kreditní karty a jako adresu pro vklad zvolit adresu, kterou burza Binance vygenerovala jako adresu pro deposit v této kryptoměně.

O společnosti Binance

Binance je velmi mladou kryptoměnovou burzou, která vznikla teprve v polovině roku 2017 v Hongkongu a poté přesídlila do japonského Tokia. Kvůli zpřísnění regulací na japonském a čínském trhu se burza Binance rozhodla přesunout svou centrálu z Tokia na Maltu a současně plánuje na evropském trhu rozšířit svůj vliv.

Za společností stojí jednačtyřicetiletý čínský Kanaďan Changpeng Zhao, známý pod svými iniciály CZ. Společnost má i navzdory své krátké historii velmi dobrou pověst, a to zejména díky tomu, že se burza zatím nestala obětí žádného velkého hackerského útoku, třebaže jeden opravdu velký pokus hackerů proběhl v březnu 2018 a také díky samotnému jménu zakladatele, který se v oboru pohybuje již dlouhá léta (v minulosti pracoval jako vedoucí vývoje Blockchain a je spoluzakladatelem firem BijieTech a OKCoin).

Binance nyní funguje ve 14 různých jazycích, přičemž lze očekávat, že v dohlednu budou, také vzhledem k nedávnému přesunu na evropský kontinent, další jazyky přibývat. Čeština mezi těmito čtrnácti jazyky bohužel zatím chybí. Český jazyk přirozeně tak nepodporuje ani zákaznická linka Binance, kterou lze kontaktovat na jejich webových stránkách.

Binance logo

Celkové hodnocení

96/100

Hlavní výhoda

Největší burza na světě

 • Spousta kryptoměn na výběr
 • Opravdu funkční platforma
 • Zatím nepřijímá vklady ve fiat měnách
 • Zákaznická podpora má dlouhou odezvu

Hlavní výhoda

Největší burza na světě

Důvěryhodnost, zabezpečení, reference a zkušenosti s Binance

Binance na důvěryhodnosti s ohledem na svůj věk rozhodně nijak netratí. V odborných kuloárech se o ní hovoří jako o dobře zabezpečené a důvěryhodné společnosti, která nyní platí za adekvátní alternativu k burze Bittrex.

S držením financí je to na Binance podobné jako v případě ostatních směnáren. Ani Binance není k dlouhodobějšímu držení finančních prostředků vhodná, k tomu vám nejlépe poslouží hardwarová anebo online kryptoměnová peněženka. Své peníze budete mít v bezpečí i v kryptoměnové peněžence Trezor.

Zkušenosti s Binance

Recenze a zkušenosti uživatelů s Binance jsou ve většině případů velmi kladné. I přestože Binance funguje relativně krátce, toto kladné hodnocení uživatelů důvěryhodnost burzy podtrhává. Občas se sice objeví zprávy o napadených a vykradených účtech, ale při tom velkém množství uživatelů se jedná o zanedbatelné množství a dá se předpokládat, že chyba zřejmě většinou byla na straně uživatele. Ohrožení financí navíc stoupá, pokud uživatel nechává ležet své virtuální peníze na burze (to je riziko u všech, nejen Binance). Nejbezpečněji si své virtuální jmění ohlídáte v hardwarové peněžence.

Jak už bylo zmíněno výše v části Platforma Binance, Já osobně nikdy neměl s Binance jediný problém a to ani z pohledu tradingu, padající platformy, ale ani zaseknutých výběrů či vkladů. Mohu tedy tuto burzu jen doporučit. Nevýhodou této burzy je však absence možnosti obchodovat s pákou.

Jméno firmy Binance
Hlavní výhoda Největší burza na světě
Webová stránka https://binance.com
V češtině?
Sídlo společnosti Malta
Demo účet
Minimální vklad 1 satoshi
Minimální obchod 0,000001 BTC
Zákaznická podpora FAQ + Emailová podpora
Počet aktiv 149
Páka Nenabízí páku
Poplatky Až 0.1%
Metody vkladu Pouze kryptoměny
Metody výběru Pouze kryptoměny
Měna účtu Bitcoin
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Možnost obchodovat 149+ kryptoměn

Otevřít účet

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.