Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové burzy » Binance

Recenze burzy Binance - Návod, zkušenosti, poplatky

Základní informace o Binance

Hlavní výhoda

Největší krypto-burza na světě

Podporované kryptoměny

Bitcoin, Ethereum, BNB a 600+ dalších

Poplatky za obchod

Až 0.1%, možno snížit

Binance je celosvětově oblíbená kryptoměnová burza, která se rozvíjí skutečně závratnou rychlostí. Během pěti měsíců od svého založení v roce 2017 se dostala na desáté místo v žebříčku světových burz a zanedlouho poté se dostala na místo první, kde si své místo stále drží.

Jaké funkce Binance nabízí a jak se v jejich platformě zorientovat? Je Binance důvěryhodnou společností? Přečtěte si naše zkušenosti s Binance níže.

Obsah recenze Binance

1.Seznámení s Binance a jejich historie2.Platforma burzy Binance3.Obchodní platformy burzy BinanceJak obchodovat v obchodních platformách na Binance?4.Registrace na Binance – jak začít?Jak se zaregistrovat na BinanceOvěření účtu na Binance (KYC verifikace)Vklad peněz na BinanceVýběr peněz nebo kryptoměn z Binance5.Recenze dalších produktů a funkcí BinanceMarže na BinanceBinance FuturesBinance EarnBinance NFTOpce na BinanceSpoření na Binance6.Ekosystém BNB Chainu7.Důvěryhodnost, zabezpečení, reference a zkušenosti s Binance8.Binance – Recenze a zkušenosti9.Často kladené otázky ohledně Binance (FAQ)10.Vaše zkušenosti s Binance (komentáře)

Novinky o Binance

Seznámení s Binance a jejich historie

Zakladatel Binance - Changpeng Zhao
Changpeng Zhao

Za společností Binance stojí čínský Kanaďan Changpeng Zhao, známý pod svými iniciály CZ. Ten se v oboru burzovního obchodování a internetových technologií pohybuje již dlouhá léta.

Svoji první práci si našel přímo na Tokijské akciové burze, odkud přešel do známé americké společnosti Bloomberg.

Poté se rozhodl ze zaměstnání odejít a založit vlastní firmu zaměřenou na poskytování brokerských obchodních systémů. To mu ale překazil právě Bitcoin, se kterým se v roce 2013 setkal a doslova se do něho zamiloval.

Zhao do Bitcoinu investoval veškeré svoje peníze (včetně peněz za svůj dům, který kvůli investici prodal) a od té doby je toto prostředí jeho celým životem. Znovu se vrátil do pozice zaměstnance, tentokrát ve velkých firmách jako BijieTech a OKCoin, odkud posléze odešel, aby v roce 2017 začal svůj vlastní kryptoměnový projekt – Binance.

Binance po svém spuštění v červenci 2017 začala strmě stoupat na popularitě a to navzdory tomu, že neměla potřebné licence pro nakládání s běžnými měnami a uživatelé na Binance směňovali pouze různé kryptoměny mezi sebou.

To však již dlouho není pravda a nyní Binance zpracovává kromě převodů a obchodů s kryptoměnami i širokou škálu běžných měn, jako jsou eura, dolary či libry.

Ačkoli vedení účtu v českých korunách zatím není možné, vklady z českých účtů můžete provést buď pomocí platební karty (přičemž systém vaše koruny na dolary či eura automaticky smění) nebo pomocí SEPA eurové platby, kde koruny na eura automaticky smění vaše banka.

Svou oblibu si burza Binance zasloužila zejména díky těmto vlastnostem:

 • široká nabídka obchodovatelných kryptoměn,
 • nízké poplatky,
 • dostupnost v mnoha jazycích (vč. češtiny),
 • přívětivé uživatelské rozhraní,
 • velká škála nabízených služeb.

Všechny tyto faktory staví Binance do pozice výborné alternativy starších a již zaběhlých kryptoměnových burz, jako je Bitfinex (založen 2012), Bittrex (založen 2013) nebo Kraken (založen 2011), které vypadají, jako by usnuly na vavřínech, a nyní pomalu upadají.

Binance má mezi ostatními kryptoměnovými burzami relativně dobrou pověst. Za celý svůj život burza utrpěla jeden jediný hack v roce 2019, kdy přišla bezmála o 7 000 bitcoinů. Hackerských útoků ovšem odrazila více a všechny poškozené kompenzovala.

Platforma burzy Binance

Hned poté, co přejdete na stránky Binance, si jistě všimnete obrovského množství elementů, tlačítek a informací.

Hlavní stránka Binance
Hlavní stránka Binance
Zdroj: binance.com

Aby také ne. Binance totiž v tomto odvětví patří mezi nejrychleji se vyvíjející společnosti. Své služby rozšiřuje a dále posouvá téměř každým dnem.

To je na jednu stranu obrovská výhoda, protože jako uživatel Binance máte přístup prakticky ke všemu, co kryptoměnový trh nabízí, na jednom místě, na druhou stranu ale velké množství funkcí může nové nezkušené investory vyděsit.

Pojďme se ale na platformu Binance podívat konkrétněji. A vezmeme to od toho nejdůležitějšího – obchodní platformy, kde se kryptoměny kupují, prodávají nebo směňují mezi sebou.

Obchodní platformy burzy Binance

Binance nabízí několik možností, jak kryptoměny kupovat. Úplně nejsnazší z nich je možnost Směnárna Binance. Kryptoměny zde můžete jednoduše prodat nebo koupit bez složitého zadávání příkazů pro obchodování.

Na tuto platformu se dostanete přes tlačítka Obchodování > Směnárna Binance.

Směnárna Binance
Směnárna Binance – nejjednodušší místo pro obchodování kryptoměn
Zdroj: binance.com

V této platformě opravdu nehledejte nic složitého. Zvolíte, za kterou měnu chcete nakupovat (ať už se jedná o fiat měny jako euro nebo dolary) a měnu, kterou chcete koupit. Poté zadáte množství, které chcete utratit nebo které chcete naopak ze směny získat. Automaticky se dopočítá zbytek a směna se provede. Nic víc, nic míň. Prostě rychlý nákup kryptoměn.

Další v řadě je Klasická platforma, která už je o poznání složitější. Viz obrázek níže. Na tuto platformu se dostanete přes tlačítka Obchodování > Spotový trh.

Klasická platforma pro obchodování na Binance
Klasická platforma pro obchodování na Binance
Zdroj: binance.com

Jak vidíte, platforma nabízí všechny důležité funkce, které budou stačit 90 % všech investorů či obchodníků. V levém sloupci se nachází order book a aktuální cena daného aktiva, uprostřed pak svíčkový graf a formulář pro zadávání nákupních či prodejních příkazů.

Do grafu, pokud si ho přepnete na verzi TradingView, lze kreslit, vkládat a upravovat nejrůznější indikátory a zanášet vlastní linie či využívat další dostupné funkce, kterých je opravdu mnoho.

V pravém sloupci pak najdete seznam dalších aktiv (například chcete-li obchodovat s jinými kryptoměnami) a historii provedených obchodů, a to jak vašich, tak i ostatních obchodníků.

Mobilní aplikace Binance

Binance kromě webových platforem, které jsme představili výše, nabízí také velmi dobře propracovanou Mobilní aplikaci.

Binance mobilní aplikace
Mobilní aplikace Binance

Jak vidíte na obrázku výše, v aplikaci máte velkou škálu možností. A protože v Binance ví, že svět se neustále vyvíjí, aplikace nabízí možná ještě více funkcí, než webová verze. Ale nechceme o tom dlouze psát – to si prostě musíte vyzkoušet sami. Stáhněte si ji na jejich stránkách.

Jak obchodovat v obchodních platformách na Binance?

Všechny burzovní platformy, ať už u Binance nebo jinde, nabízí 3 základní obchodní příkazy (orders). Jsou jimi:

 1. Market order (Trochu nešťastně přeloženo jako Trh)
  Jedná se o nejjednodušší nákupní/prodejní příkaz, díky kterému lze ihned nakoupit anebo prodat danou kryptoměnu za momentálně nejvýhodnější cenu na trhu. Objednávka se na burzu odešle ihned a tam je spárována s nejvýhodnější nabídkou. Pokud tedy nechcete čekat na "lepší cenu" (která by ani nemusela přijít), využijte příkaz MARKET, který je zpracován okamžitě. Stačí pouze buď na levé straně zvolit množství EUR, za které chcete BTC nakoupit, nebo naopak vpravo množství BTC, jež zamýšlíte prodat.

  Tržní příkaz na spotovém trhu na Binance
  Tržní příkaz na spotovém trhu na Binance
  Zdroj: binance.com
 1. Limit order
  Naopak u příkazu typu Limit máte možnost nastavit si konkrétní cenu, za kterou chcete určité množství kryptoměny koupit anebo prodat. Platforma váš nákupní či prodejní příkaz přijme a zařadí ho do tzv. order booku. Tam bude příkaz čekat, až některý jiný obchodník bude s vaší nabídkou souhlasit. V tu chvíli směna mezi vámi dvěma proběhne. To se může stát do pár minut, ale příkaz se také nemusí vyplnit nikdy – záleží na vámi zadané ceně a pohybu ceny v budoucnosti. Oproti tržnímu příkazu tu musíme nastavit i práh ceny, na kterém se limitní příkaz spustí. To nastavíme v políčku Cena.

  Nastavování limitního příkazu na spotovém trhu na Binance
  Nastavování limitního příkazu na spotovém trhu na Binance
  Zdroj: binance.com
 2. Stop limit
  Příkaz STOP LIMIT je takový limit příkaz na druhou. Slouží k vytvoření limitního příkazu, ale to až v případě, že cena zvolené kryptoměny dosáhne předem specifikované hodnoty.
  Tzn. u Stop limit příkazu nastavíte cenu (Stop-Price), při kterém příkaz teprve vstoupí do order booku a pak se z objednávky stává příkaz typu Limit (viz výše). Cenu, na níž je příkaz vytvořen, můžete nastavit v kolonce Stop a samotnou požadovanou cena pro prodej nebo nákup pak v kolonce Omezení. Ta je vlastně stejná jako kolonka Cena u běžného limitního příkazu.

  Stop limit order na Binance
  Nastavování stop limit příkazu na spotovém trhu na Binance
  Zdroj: binance.com

Pěkné vysvětlení nabízí také přímo Binance ve formě obrázku níže, který publikovali na svém oficiálním CZ/SK twitteru.

Vysvětlení typů příkazů u Binance
Vysvětlení typů příkazů na Binance
Zdroj: Binance CZ/SK, Twitter.com

Video: Jak koupit Bitcoin na Binance?

Registrace na Binance – jak začít?

Ještě než se pustíte do nakupování či prodávání kryptoměn, jako první si musíte založit účet. Registrace je zdarma a dostanete se k ní buď po kliknutí na tento odkaz, nebo na zelené tlačítko výše. Samotná registrace je velmi jednoduchá a rychlá.

Menší zdržení však nastane až v případě verifikace vaší identity – ale o tom až později.

Jak se zaregistrovat na Binance

 1. V prvé řadě v registračním formuláři vyplníte email a zadáte heslo, poté posunutím puzzlíku potvrďte, že nejste robot a podívejte se do své emailové schránky (stránku s registračním formulářem nezavírejte!).
 2. Do pár vteřin, max. minut, byste měli emailem obdržet potvrzovací zprávu, ve které najdete šestimístný kód – ten zadejte do nově otevřeného políčka na registrační stránce.
 3. To je vše, co bylo potřeba. Váš účet je nyní aktivní!
 4. Po aktivaci účtu byste ale určitě měli svůj účet zabezpečit. Ostatně vám to i sama burza nabídne. K tomu doporučujeme využít 2FA pomocí aplikace Google Authenticator nebo SMS.

Princip dvoufaktorové autentizace (2FA) spočívá ve dvojím potvrzení identity uživatele při přihlašování do systému. Obvykle se jedná o kombinaci něčeho, co znáte (hesla) a něčeho, co vlastníte (např. kódu na vašem telefonu).

Aplikace Google Authenticator, která se pro 2FA používá, generuje jednorázové přístupové kódy, které je nutné opsat ještě po zadání hesla. To znamená, že aby se hacker do vašeho účtu dostal, potřeboval by nejen vaše heslo, ale i přístup k vašemu telefonu.

Ihned po registraci vás burza Binance vyzve k ověření totožnosti pomocí KYC procesu. Dříve Binance ověření totožnosti plošně nevyžadovala, vzhledem ale k neustále se zpřísňujícím AML regulacím (evropské zákony proti praní špinavých peněz) už své zákazníky musí kontrolovat všeobecně. Rozhraní burzy vás tedy před dokončením ověření totožnosti k účtu nepustí.

Binance KYC
Ověření identity je nutné provést ihned po vytvoření účtu
Zdroj: binance.com

Ověření účtu na Binance (KYC verifikace)

Chcete-li Binance jakkoli využívat – tedy vkládat a vybírat peníze či kryptoměny, obchodovat, nebo používat další jejich nástroje, je nutné projít tzv. KYC verifikací.

Verifikační KYC proces na Binance spočívá v tom, že Binance poskytnete své celé jméno, zemi původu, pohlaví, naskenovaný doklad totožnosti, vyplněný dotazník a abyste dokázali, že jste to skutečně vy, tak ještě vaše selfie.

Jak projít KYC verifikací na Binance?

 1. Nejdříve je třeba potvrdit zemi bydliště.
 2. Poté nahrajete fotografii vašeho dokladu totožnosti (zpředu i zezadu).
 3. V dalším kroku se pomocí webkamery nebo mobilního telefonu vyfotíte, aby bylo vidět, že občanský průkaz, řidičský průkaz či pas nahraný v předešlém kroku je opravdu váš.
 4. A to je vše! Nyní je jen třeba čekat, až vás systém ověří. Většina ověření je hotova do několika hodin, ale v závislosti na dalších faktorech může ověření trvat i několik dní. Binance si rezervuje maximální lhůtu 10 dní.
 5. TIP: V komentářích pod touto recenzí někteří čtenáři zmiňovali, že měli s verifikací přes počítač problém. V tom případě je doporučeno vyzkoušet verifikaci pomocí mobilní appky Binance, protože má trochu jiný software a občas verifikaci usnadní.

Video: Jak začít s Binance?

Vklad peněz na Binance

Abyste s obchodováním na Binance mohli začít, potřebujete k tomu finanční prostředky. Ty si na svůj účet můžete vložit přes tlačítko Vklad (Deposit), které naleznete pod záložkami Peněženka (Wallet) > Přehled (Overview).

Ačkoli dříve nebylo možné na Binance vložit nic jiného než kryptoměny, nyní už je všechno jinak. Vložit můžete i EUR či USD, a to bankovním převodem nebo platební kartou.

Je třeba podotknout, že vklad platební kartou, stejně jako nákup kryptoměn platební kartou, je u Binance zatížen poplatkem. Jeho výše se občas mění v závislosti na jejich poskytovateli platební brány a také na různých promo-akcích, ale počítejte zhruba s 1,8% poplatkem.

Možné způsoby vložení prostředků na Binance
Možné způsoby vložení prostředků na Binance
Zdroj: binance.com

Vklad fiat měn

Pokud zvolíte možnost Vklad fiat měny, máte na výběr několik metod (viz obrázek níže). Mezi doporučené metody se řadí SEPA platba nebo platba pomocí kreditní karty. V sekci jiných metod naleznete již zmíněnou P2P variantu.

Způsoby vkladu fiat měn na Binance
Způsoby vkladu fiat měn na Binance
Zdroj: binance.com

Vklad kryptoměn

Pokud zvolíte možnost Vklad kryptoměn, pak máte na výběr několik stovek kryptoměn, které Binance podporuje. Ať už se jedná o BTC, ETH, MANA, nebo třeba YFI, vkládat můžete téměř vše.

Vklad BTC na Binance
Vklad BTC na Binance
Zdroj: binance.com

Na obrázku výše můžete vidět příklad vkládání Bitcoinu. Po výběru kryptoměny (BTC) a sítě (Bitcoin) se nám ukáže adresa a zároveň počet potvrzení, po nichž budeme s bitcoiny moci manipulovat (2).

Při vkladu jakékoliv kryptoměny vám Binance automaticky vygeneruje adresu, na kterou kryptoměny odešlete. Je důležité mít na paměti, že se adresa může lišit v závislosti na tom, ze které sítě kryptoměnu odesíláte. Jinou adresu bude mít např. kryptoměna MATIC vkládaná ze sítě Etherea a jinou z nativní sítě Polygonu.

Výběr peněz nebo kryptoměn z Binance

Ať už chcete z Binance získat peníze na svůj bankovní účet nebo si kryptoměny odeslat na svou peněženku, proces je poměrně snadný.

Výběr fiat měn

Stačí začít přihlášením do vašeho účtu a pokračovat přechodem na výpis své spotové peněženky. Zvolte tedy tlačítka PeněženkaPřehled. Poté zvolte tlačítko Vybrat.

Výběr fiat měn na burze Binance
Výběr fiat měn na burze Binance
Zdroj: binance.com

Automaticky byste měli být přesměrováni na stránku s formulářem pro výběr fiat měn. Postup výběru jednotlivých měn se trochu liší. Výběr můžete provést např. v USD přes platební systém SWIFT (zde počítejte s trochu vyšším poplatkem). Stačí pouze zadat IBAN a peníze do pár dní obdržíte. Při výběru v EUR je opět nejjednodušší cestou bankovní převod přes SEPA platbu.

Výběr kryptoměn

Pokud chcete namísto peněz vybírat kryptoměny, je nutné se tlačítkem Vybrat kryptoměnu překliknout na jiný formulář. Nyní byste se měli ocitnout na stránce, kde zvolíte, jakou ze svých vlastněných kryptoměn chcete z účtu vybrat.

Výběr kryptoměny USDT na Binance
Výběr kryptoměny USDT na Binance
Zdroj: binance.com

Po zvolení kryptoměny, např. USDT, je třeba zadat přijímací adresu, na kterou budou vaše tokeny/mince odeslány. Kryptoměny tak můžete odeslat např. na jinou burzu (u té je adresa peněženky adresa pro vklad) nebo na adresu vaší vlastní kryptoměnové peněženky, ať už hardwarové, nebo softwarové.

Zmíněnou síť musíte při výběru kryptoměn zvolit vždy. Jedná se o blockchain, na kterém vámi vybíraná kryptoměna existuje. Je tedy rozdíl např. mezi tokenem USDT na síti Etherea či na síti Solana, Avalanche nebo TRON, kde také existuje. Tyto sítě se sebou nekomunikují (kromě speciálního propojení přes kryptoměnové mosty), musíte tedy zvolit tu, na které se nachází vaše peněženka.

Znovu opakujeme, že při volbě špatné sítě jsou kryptoměny ztraceny.

Pokud tedy máte např. MetaMask existující na nativní síti Etherea a vybíráte právě Ethereum, musíte zvolit správnou síť (ERC-20). Při volbě jiné sítě (např. BEP-20 nebo TRON) jsou vaše ethery navždy pryč.

Binance po mnohých negativních zkušenostech uživatelů přidala do rozhraní detekci druhů jednotlivých adres a sítě by měla volit automaticky. I tak si je pro jistotu vždy zkontrolujte.

Poté výběr potvrdíte kódem z e-mailu, sms či aplikace (dle nastavení vašeho profilu) a kryptoměny budou do několika minut odeslány.

Favorit redakce
 • Opravdu propracovaná a funkční platforma
 • Nízké poplatky
 • Kontakt zákaznické podpory bývá složitý
 • Platforma může na nové uživatele působit příliš složitě

Poplatky u Binance

Binance si za své služby (zprostředkování směny kryptoměn) samozřejmě účtuje poplatky. Základním poplatkem je 0,1 % z každé maker i taker transakce, což už tak je jeden z nejnižších poplatků na trhu.

Poplatky u Binance je však možné několika způsoby radikálně snížit.

Hrazení poplatků pomocí BNB

První způsob, jak poplatky snížit, je jejich hrazení pomocí BNB. Binance má svoji vlastní kryptoměnu s názvem BNB. Stačí tuto kryptoměnu za pár dolarů nakoupit, držet ji v peněžence a zapnout si BNB poplatky dole na stránce Ovládacího panelu vašeho účtu nebo na stránce s výpisem poplatků.

Poplatky za obchodování na Binance
Poplatky za obchodování na Binance
Zdroj: binance.com

Při dalším obchodování pak budou všechny poplatky hrazeny právě v BNB tak, že se vám budou automaticky strhávat. Za to získáte slevu na poplatcích ve výši 25 %, což není málo!

Snížení poplatků skrze vyšší objem obchodů

Další způsob pro snížení poplatků je obchodovat pouze na jejich platformě. Platforma jednoduše odměňuje větší obchodníky. Čím více poplatků zaplatíte, tím více vám je sníží (podívejte se níže na obrázek struktury poplatků).

Objemy obchodů však dosahují celkem vysokých čísel a platí zde zároveň podmínka, že uživatelé musí držet určité množství BNB. Např. pro dosažení 3. VIP úrovně a poplatků 0,07 % pro maker ordery a nezměněných 0,1 % pro taker ordery musí být zobchodováno více než 20 000 000 BUSD a drženo více než 250 BNB.

Sazby poplatků dle dosazené úrovně VIP
Sazby poplatků dle dosazené úrovně VIP
Zdroj: binance.com

Poplatky za vklady a výběry kryptoměn

Kromě poplatku za obchodování si také Binance účtuje nějaké poplatky za výběry, kterých se nelze "zbavit". Jedná se totiž o poplatky dané kryptoměnové sítě za vytvoření transakce a její zapsání do blockchainu.

Poplatky za výběr

Tyto poplatky existují pouze pro výběry, vklady jsou zcela zdarma. Důvod je jednoduchý. Když kryptoměny na burzu vkládáte, jste to vy, kdo v blockchainu iniciuje transakci a poplatek tedy platíte rovnou vy. Když ale kdyptoměny vybíráte, transakci musí iniciovat burza a musí tedy poplatek zaplatit ona. Aby si ztrátu kompenzovala, účtuje vám poplatek za výběr.

Recenze dalších produktů a funkcí Binance

Binance už dávno není pouze jednoduchá kryptoměnová burza, kde by mezi sebou její uživatelé směňovali kryptoměny a tokeny. Kromě toho totiž v portfoliu Binance.com naleznete produkty jako jsou:

Marže na Binance

binance marginBinance nabízí také "margin trading", což jednoduše znamená obchodování s využitím pákového efektu. Platforma pro obchodování s marží je prakticky totožná s tou pro spotový trh, což usnadňuje přechod mezi nimi.

Na maržovní obchody se dostanete buď přechodem na záložku Marže v sekci Obchodování (ihned pod Spotovým trhem) nebo přímo ze Spotového trhu překliknutím na záložky pro kombinované či izolované příkazy.

Binance marže
Na maržovní obchodování se dostanete přes záložku Marže
Zdroj: binance.com

Maržovní a spotové obchody mají v zákaznických účtech separátní peněženky. Proto si nejdříve budete muset kryptoměny převést ze spotové peněženky na maržovní kliknutím na tlačítko Převod.

Rozhraní pro maržovní obchodování na Binance
Rozhraní pro maržovní obchodování na Binance
Zdroj: binance.com

Jak margin trading u Binance funguje?

Představte si, že cena 1 BTC = 10 000 USD. Vy si chcete 1 BTC koupit, máte však na svém účtě pouze 2 000 USD. To nevadí! Stačí si přepnout na pětinásobnou páku. Svých 2 000 dolarů tak využijete jako zástavu pro půjčku dalších 8 000 USD a můžete si koupit přesně 1 BTC.

Pokud se cena BTC zvedne na 15 000 USD a vy obchod uzavřete, na účtě budete mít cca 7 000 USD (2 000, které jste do obchodu vložili + 5 000 USD, které jste získali úspěšným obchodem). Pozor ale – kdyby cena klesala, stačí, aby klesla na 8 000 USD a celý váš obchod je tzv. zlikvidován a o 2 000 USD přijdete.

Pro kombinované obchody je dostupná trojnásobná páka, pro izolované až desetinásobná, což je příjemný rozdíl oproti původním 5x. Zdá se vám obchodování s pákou zajímavé, ale páka 5x vám přijde nic moc? S Binance Futures můžete využít páku až 50x!

Binance Futures

Binance futuresBinance nabízí také obchodní platformu pro obchodování futures, Binance Futures, která obchodníkům na většině párů umožňuje využívat pákového efektu až 50x a otevírat dlouhé (long = nákup) i krátké (short = prodej) pozice.

Platforma pro obchodování futures je velmi podobná platformě pro spotový trh, což velmi usnadňuje přechod mezi nimi. Lehce matoucí je pouze překlad limitního obchodu, který se nachází pod záložkou Omezení ihned vedle spotového trhu. Binance nabízí čtvrtletní či permanentní kontrakty vypořádávané jak v kryptoměnách, tak ve fiatu (přesněji řečeno stablecoinech USDT a BUSD).

Otevřete si Futures účet ZDE
Zadejte při otevírání účtu referral kód finexcz a získejte 5% slevu na poplatky!
Platforma Binance Futures
Platforma Binance Futures
Zdroj: binance.com

Na platformě Binance Futures můžete u některých párů obchodovat až s pákou 125x, zejména tedy u páru BTC/USDT.

V praxi to znamená, že na nakoupení 1 BTC vám bude na futures platformě stačit obnos rovnající se ceně pouze 0,008 BTC.

Pokud je tedy cena 1 BTC = 20 000 USD a vy máte na účtě pouze 160 dolarů, můžete zde spekulovat na obchod ve výši až 1 BTC.

Růst ceny na 1 BTC = 21 000 USD by pro vás tak znamenal zisk 1000 USD. Pozor ale, stačilo by, aby cena klesla na 19 840 USD a vaše pozice by musela být uzavřena a na účtě byste měli nulu.

Z tohoto důvodu jsou futures dobrou možností pro využití velkých pohybů na trhu pro svůj prospěch a zisk. V případě špatného obchodu však velmi rychle můžete o svůj účet přijít.

Binance Futures nastavování páky
Na Futures platformě si můžete výši finanční páky nastavit podle sebe
Zdroj: binance.com

Binance neustále rozšiřuje nabídku obchodních párů. V dubnu 2022 měli tradeři k dispozici přes 500 obchodních párů, přičemž nejvíce se samozřejmě obchoduje BTC-USDT a ETH-USDT pár. Na své si ale přijdou i milovníci altcoinů, protože na této platformě můžete obchodovat i ADA, YFI, ETC, AAVE, DOGE a další kryptoměny.

Otevřete si Futures účet ZDE
Zadejte při otevírání účtu referral kód finexcz a získejte 5% slevu na poplatky!

Video: Jak na Binance obchodovat futures?

Binance Earn

binance earnJedním z dalších vychytaných nástrojů, které na Binance najdete, je sekce Binance Earn.

Staking na Binance

Tato sekce funguje jako takový kryptoměnový spořicí účet nebo termínovaný vklad. Své kryptoměny zde můžete "uzamknout" a nechávat je úročit. Po jejich uzamčení je pak Binance může použít dle svého uvážení (např. použít pro uživatele obchodující na páku), ale ve chvíli, kdy si je chcete vzít zpět, je zase dostanete.

Tímto způsobem si můžete přijít až na více než 20% roční zhodnocení, takže určitě stojí za to se na to alespoň podívat. Jedná se tak svým způsobem o varianty yield farmingu a stakingu přímo na centralizované burze.

Posledními novinkami je také poskytování likvidity pro některé obchodované páry a automatická investice.

Poskytování likvidity

Je zde nutné podotknout, že Binance uzamčené prostředky pro zvýšení likvidity na trhu využívá sama, nicméně s touto možností si mohou uživatelé samostatně zvolit, do jakého konkrétního páru chtějí likviditu sami přispívat.

Liquidity providing na Binance
Liquidity providing na Binance pro méně známé páry
Zdroj: binance.com

Automatická investice

Pod poněkud zvláštním názvem se nachází pouze prosté pravidelné příkazy pro nákup nějaké kryptoměny. V sekci automatických investic vám Binance příjemně zobrazí dostupné kryptoměny, pro které můžete příkaz vytvořit, a ukáže vám historickou návratnost investice (ROI) u všech aktiv.

Automatické investování na Binance
Automatické investování na Binance
Zdroj: binance.com

Takto nakoupené kryptoměny můžete dále zhodnocovat skrze programy popsané výše.

Binance NFT

Binance NFT tržištěOd léta 2021 má své místo v portfoliu produktů Binance také Binance NFT tržiště.

Jedná se o platformu, kde mohou uživatelé vytvářet, kupovat a prodávat NFT. Binance NFT nabízí nezaměnitelné tokeny jak na BNB Smart Chainu (BSC), tak i na blockchainu Etherea. Je také možné očekávat, že v budoucnu přibude podpora dalších blockchainů.

Binance NFT je tržiště, které nabízí několik kategorií NFT včetně her, sportů, zábavy, umění a dokonce i jejich tzv. Mystery Boxů, kde mohou uživatelé Binance sbírat NFT s různými raritami a s odměnou uvnitř. V době psaní recenze ale na tržišti nenaleznete největší a nejzajímavější NFT kolekce jako třeba Crypto Punks nebo Bored Ape Yacht Club. To je škoda a doufáme, že se to brzy změní.

Opce na Binance

Binance nabízí také obchodní platformu pro opce, na Binance můžete obchodovat přímo vanilla opce evropského typu.

Při koupi takové opce zaplatíte poplatek (premium) za to, že budete mít právo nakoupit či prodat dané podkladové aktivum (BTC či ETH) za předem stanovenou cenu v budoucnu. Pokud se tedy cena výrazně hne, budete mít možnost v budoucnu nakoupit za výhodnější cenu.

Rozhraní pro obchodování opcí na Binance
Rozhraní pro obchodování opcí na Binance
Zdroj: binance.com

Je pravda, že se jedná o celkem sofistikovanou funkci, kterou využijí jen pokročilí obchodníci. To je také jeden z důvodů, proč rozhraní pro opce nenalezneme v češtině.

Spoření na Binance

Aby mohly produkty maržovního obchodování a Futures vůbec fungovat – aby obchodníkům někdo mohl půjčit peníze, které jsou pro obchodování na páku potřeba – je třeba ještě další produkt, který samozřejmě v nabídce této burzy najdete.

Díky Binance Savings můžete své nepoužívané kryptoměny na nějakou dobu uzamknout a ty budou používány ostatními obchodníky. Vy za to jste odměněni podílem z poplatků, které obchodníci z půjčených peněz zaplatí. Binance s vámi vloženými prostředky tedy nakládá podobně jako jakákoliv jiná banka – půjčuje je dále a inkasuje za to další sazby, z nich pak částečně vyplácí vás v rámci úroků.

Flexibilní i časově fixní spoření na Binance
Flexibilní i časově fixní spoření na Binance
Zdroj: binance.com

Binance DEX

binance dexBinance DEX je open-source decentralizovaná burza založená na blockchainu BNB Beacon Chain, forku sítě Cosmos. Jedná se o jeden ze starších produktů Binance, který ovšem stále funguje.

Jedná se o celkem málo využívanou decentralizovanou burzu, jejíž denní objemy podle agregátorů v době psaní článku nedosahují ani půl milionu dolarů.

Rozdíl mezi burzami Binance a Binance DEX je jasný – při používání DEX máte své prostředky (coiny a tokeny) neustále na své kryptoměnové peněžence. V případě Binance je musíte svěřit do správy samotné burze.

Binance Inkubátor Labs

binance labs incubatorDalším produktem je tzv. inkubační program Binance Labs, který má za cíl pomoci vývojářům nových projektů.

Binance Labs poskytují vybraným projektům veškerou nezbytnou podporu a mentoring – od založení startupu, regulačního/právního poradenství, náboru, technického provedení, fundraisingu, po marketing/PR a další.

Peněženka Trust

binance trust walletBinance má rovněž svoji oficiální mobilní peněženku s názvem Trust Wallet, kterou i my na Finexu doporučujeme a sami používáme.

Do této peněženky vložíte jak klasické měny jako je Bitcoin, Litecoin, Ethereum a další, tak samozřejmě i všechny ERC-20 tokeny a tokeny fungující na BNB Smart Chainu. Navíc má trust mnoho zabezpečovacích funkcí a její chod je naprosto bezproblémový.

Ekosystém BNB Chainu

V březnu roku 2022 Binance změnila název svého smart chainu Binance Smart Chain na BNB Smart Chain a svého druhého chainu Binance Chain na BNB Beacon Chain. Tyto dva řetězce se sjednotily pod souhrnný pojem BNB Chain. 

Tento radikální marketingový krok burza podnikla kvůli tomu, aby její vlastní ekosystém lépe držel krok s posledními trendy ve světě kryptoměn, jako jsou vyvíjející se DeFi, Play 2 Earn hry, GameFi, NFT a metaverse. Z technického hlediska příliš změn nenastalo, uživatelé ale nyní mají vše z BSC na jednom místě.

DappBay: Find Upcoming dApps and Screen Risk Level
Jeden z projektů BNB Chainu – DappBay

Na portálu bnbchain.org nalezneme informace o nově připravovaných projektech na síti BSC, které Binance sama prověřila, a spoustu užitečných nástrojů, jako je např. hodnocení různých dAppek, NFT kolekcí, tokenů a podobně.

Důvěryhodnost, zabezpečení, reference a zkušenosti s Binance

Tak jako snad všechny známé velké kryptoměnové burzy, i Binance se za svůj život nevyhla hackerským útokům. I tak má oproti jiným burzám relativně dobré skóre.

Bezpečnostní pochybení

Za svůj život prošla pouze jedním velkým hackem v květnu roku 2019, kdy bylo odcizeno 7 000 bitcoinů v celkové hodnotě přes 40 milionů dolarů. Burza poškozené ihned odškodnila. V průběhu let odrazila řadu dalších hackerským útoků.

Prostředky burzy jsou proti útokům pojištěny do výše 1 miliardy dolarů, o bezpečnost se stará její vlastní bezpečnostní tým.

Burza také trpí skutečností, že se přes ní často hackeři snaží propašovat ukradené peníze. Dle Reuters přes Binance k roku 2022 prošlo více než 2 miliardy dolarů v odcizených kryptoměnách. Ačkoliv se Binance snaží své zákazníky ověřovat, útočníci jí to moc neusnadňují.

Binance se snaží proti hackerům jakkoliv bojovat a odhalené špinavé peníze vracet. Např. po hacku Roninu roku 2022, ve kterém bylo odcizeno více než 600 milionů dolarů, Binance část objevila a vrátila poškozeným.

Stížnosti uživatelů

V internetových diskuzích najdete ale také několik zpráv o uživatelích, jejichž účty byly na burze vykradeny. Jedná se ale o ojedinělé případy a s největší pravděpodobností vždy nastala chyba takříkajíc "mezi klávesnicí a židlí", tedy uživatelé doplatili na své špatné zabezpečení – nepoužívání 2FA nebo použití snadného hesla typu "heslo123".

S držením financí je to na Binance podobné jako v případě ostatních burz či směnáren. Ani Binance není k dlouhodobějšímu držení finančních prostředků úplně vhodná – k tomu vám nejlépe poslouží hardwarová anebo online kryptoměnová peněženka. Své peníze budete mít v bezpečí i v kryptoměnové peněžence Trezor.

Binance – Recenze a zkušenosti

Binance recenze a zkušenosti uživatelů jsou ve většině případů velmi kladné.

Občas se sice objeví zprávy o napadených a vykradených účtech, ale při tom velkém množství uživatelů se jedná o zanedbatelné množství a dá se předpokládat, že chyba zřejmě většinou byla na straně uživatele. V historii se dokonce stalo i to, že byly účty na burze vykradeny chybou slabého zabezpečení samotné burzy. Takové účty však Binance téměř ihned odškodnila a uživatelé tak nepřišli k žádné úhoně. Bavíme se zde však o událostech v raných letech burzy.

Osobně ve Finex.cz jsme aktivními uživateli Binance a nikdy jsme nezaznamenali jediný problém ať už se vklady či výběry, či s tradingem samotným. A to ji používáme téměř na denní bázi již od roku 2017. Můžeme tedy tuto burzu s klidným svědomím doporučit.

Teď už jí chybí jen jedna věc k dokonalosti – možnost vkládat peníze z českých bankovních účtů v českých korunách bez nutnosti převádět peníze na eura. Ale věříme, že i to se brzy změní. Taková je prostě Binance.

Často kladené otázky ohledně Binance (FAQ)

Níže naleznete stručný přehled často kladených otázek a odpovědí ohledně burzy Binance.

1️⃣ Je burza Binance spolehlivá?
Krátká odpověď: Ano. Ve světě kryptoměn byste těžko hledali burzu s lepším přístupem k byznysu i k zákazníkům. Je sice pravda, že z burzy Binance v historii již byly prostředky některých uživatelů odcizeny, vždy ale uživatelé ihned dostali náhradu škody a každý z těchto incidentů tuto burzu ještě více posílil. Jedná se proto pravděpodobně o nejlepší kryptoměnovou burzu současnosti. Pro více informací se podívejte na celý článek na Finex.cz
2️⃣ Mohu na Binance koupit bitcoiny?
Ano, samozřejmě je na Binance možné kupovat bitcoiny. Můžete je dokonce koupit i za fiat peníze (eura či dolary), které na svůj Binance účet vložíte bankovním převodem nebo kartou. Pro více informací se podívejte na celý článek na Finex.cz
3️⃣ Jak mohu na Binance vložit peníze?
Na Binance můžete peníze vložit buď bankovním převodem, platební kartou a nebo v kryptoměnách, pokud už nějaké máte. Binance ale zatím nepodporuje českou měnu, budete tedy muset vkládat v eurech, což se může pojit s dalším menším poplatkem. Pokud chcete kupovat bitcoiny za Kč, vyzkoušejte naši směnárnu Finex.cz. Pro více informací se podívejte na celý článek na Finex.cz
4️⃣ Jak začít obchodovat na Binance
Založení si obchodního účtu na Binance je otázka pár minut. Pokud už máte nějaké své kryptoměny, na svůj Binance účet je převedete po pár kliknutích. Pokud ještě žádné nemáte, můžete si je zde i koupit. Pro více informací se podívejte na celý článek na Finex.cz
5️⃣ Co je to BNB (dříve Binance Coin)?
BNB (dřívě Binance Coin) je kryptoměna navázaná na burzu Binance a na jejich vlastní blockchain BNB Smart Chain. BNB mince mohou jejich držitelé využít například k úhradě poplatků spojených s obchodováním na této burze a dosáhnout tak až na 50% slevu na poplatcích. Pro více informací se podívejte na celý článek na Finex.cz
Přívětivost pro Čechy 85%
Přívětivost platformy 95%
Poplatky 97%
Dostupné možnosti 97%
Registrace a verifikace 95%
Důvěryhodnost značky 100%
95 %
1. místo
Pravděpodobně nejlepší burza!
Burza Binance je již dlouhou dobu tou největší a pravděpodobně i nejkvalitnější kryptoměnovou burzou na světě. Zaujme širokou nabídkou aktiv, velkou likviditou, možností vkládat i vybírat fiat měny, nadstandardními funkcemi a možnosti obchodovat až se 20x pákou.
 • Opravdu propracovaná a funkční platforma
 • Nízké poplatky
 • Možnost vkládat a vybírat fiat měny
 • Vysoká likvidita pro obchodování většiny kryptoměn
 • Neustálý vývoj aplikace a burzy
 • Nadstandardní funkce, jako staking, opce, soutěže
 • Kontakt zákaznické podpory bývá složitý
 • Platforma může na nové uživatele působit příliš složitě
 • Pro použití Binance je třeba projít KYC verifikací

Více informací o Binance

Jméno firmyBinance
Hlavní výhodaNejvětší krypto-burza na světě
Webová stránkahttps://binance.com
V češtině?
Dohled ČNB
Sídlo společnostiKajmanské ostrovy
Minimální vklad1 satoshi
Minimální obchod0.0001 BTC
Zákaznická podporaFAQ + Emailová podpora
Počet aktiv600
PákaAž 1:20
Poplatky za obchodAž 0.1%, možno snížit
Poplatky za vklad/výběr0.0004 BTC, 0.003 ETH, 0.001 BNB, 0.98 USDT
Metody vkladuKryptoměny, platební karta, bankovní převod
Metody výběruKryptoměny, platební karta, bankovní převod
Měna účtuEUR, USD, Kryptoměny
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Podporované kryptoměnyBitcoin, Ethereum, BNB a 600+ dalších
Sekundární trh
Vlastní tokenBNB
Nabízené službySměna, trading, půjčky, platební karta a úročení kryptoměn

Ohodnoťte společnost Binance


Diskuze k článku 326
Petra Kropáčková

Dobrý den, chtěla bych si ověřit zkušenosti se společností Arielsystem.
Velice děkuji, Petra

Portál Finex.cz
Odpověď na Petra Kropáčková

Dobrý den, jedná se o podvod, který de facto nemá s Binance nic společného. Více informací o podvodech jako je tento naleznete např. v našem článku zde.

Katarína Valková

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať ako vracajú Binance peniaze späť pri odcudzení peňazí. Dnes sa mi ozval pracovník Binance s tým že mi chcú vrátiť späť peniaze ale mal zvláštny ukrajinský prízvuk tak sa bojím či to nie je klamstvo. Ďakujem Katarína

Portál Finex.cz
Odpověď na Katarína Valková

Dobrý den, s největší pravděpodobností to opravdu podvod bude. Binance své zákazníky v 99,9 % případů sama nekontaktuje a čeká na to, až se ozvou sami. Můžeme se zeptat, jakým způsobem Vás tento člověk kontaktoval? Pokud přes jakoukoliv sociální síť, pak je to určitě podvod. Pokud přes e-mail a na konci jeho e-mailu nebylo @binance.com, znovu se určitě jedná o podvod. A pokud telefonicky, pak se zcela jistě jedná o podvod také, protože dle našich informací v tuto chvíli u Binance nejsou žádní zaměstnanci, kteří by do České republiky volali.

My bychom s tímto člověkem na Vašem místě určitě dále nekomunikovali, protože se dost pravděpodobně jedná o pofidérního vykuka, který se chce přiživit na dobrém jméně Binance. Více informací o podvodech naleznete např. v našem článku zde.

Pavol Stuchlik

Dobrý den,

již druhý měsíc se neúspěšně pokouším vybrat FIAT(eur) z mého Binance účtu. Cca před dvěmi měsíci jsem chtěl koupit BTC a napsali mi že moje transakce jsou zablokované, jak nákup Krypta tak výběr FIAT a že mám vyplnit formulář Source of Wealth Declaration co jsem udělal. Musel jsem dokonce na dvakrát, protože mi podpora sdělila že napoprvé nic neobdržela. Každopádně jsem ani po druhém vyplnění formuláře žádnou zprávu nedostal a Eur mám nadále nedostupné pro převod na můj bankovní účet. Jejich podpora funguje tragicky. Vedl jsem s nimi několik chatů a vždy to trvalo více než týden a k ničemu nevedlo. Ten poslední trvá již 3 týden. Stále se odvolávali že potřebují ještě jeden den a ještě jeden a že to posílají k řešení dalšímu relevantnímu týmu. Vyzkoušel je kontaktovat i přes Twitter ale je to to samé. Jinak na žádnou konkrétní odpovědnou osobu kontakt nemám a na chatu se střídají stále nový lidé. Po dvou měsících jsem z toho docela nervózní a netuším, jak se k penězům dostanu. Máte někdo podobné zkušenosti? Případně prosím o radu jak se dá dále postupovat. Děkuji za odpověď.

Alena Krutinová

Dobrý den, při zaslání větší sumy z burzy do Binance peněženky mi přišel níže uvedený e-mail. Setkali jste se s tím už? Kde najdu tu transfer peněženku? V aplikaci nic o této transakci nevidím.

[email protected]

Increase in limits
Hello. You have received a payment in the amount of USD  60,000.00 (2,94 BTC) which has been sent to your transit wallet.

link Code: xxxxxx

Since you have not yet received large cryptocurrency payments to your wallet, it cannot accept a transaction of this size.

The money is in your transit wallet, but this transaction cannot be confirmed because your limit is lower than the arrival amount.

To increase the limit, you need to have an initial transaction of 15% ($9, 000.00 USD) in bitcoins equivalent to the block in which the transaction resides within 96 hours:

The entire amount of $ 60,000.00 and your remittance of $9,000.00 will be automatically returned to your wallet number within 1 work day.

1. Transfer $9, 000.00 to your Binance account.

2. Buy bitcoins for the full amount.

3. Send bitcoin to your assigned transit wallet which we will send you after the confirmation of your financial rotation.

After going through this process, you should send a confirmation email with the words APPROVE, after which the Binance system will automatically send an email with a crypto wallet in which you should make a speculative transaction to increase your limit

*Pay attention:This is NOT PAYMENT! The amount of reserve required is only to increase your limits.

The period of free storage of funds in our transit account is 3 days, after which you will be charged a storage fee.

If you have any further questions, please reply to this email and we will get back to you.

Like Weasley.Binance Transit Transfer Department.

Portál Finex.cz
Odpověď na Alena Krutinová

Dobrý den, Aleno. Se 100% jistotou vám můžeme říci, že se jedná o podvod. Tento e-mail vám neposlal nikdo z Binance, ale podvodník, který se Vás snaží napálit a bezostyšně okrást. Rozhodně s těmito lidmi nemůžeme doporučit dále komunikovat a už vůbec jim neposílat žádné peníze. Více informací naleznete např. v našem článku o podvodech s kryptoměnami.

Jan Dobeš

Zdravím,

lze na binance zrušit účet, nebo je to schválně uděláno tak, že jde jen deaktivovat a už nadosmrti mě budou obtěžovat jejich emaily a ukrajinci/poláci, obvolávajíc mě, že je na mém účtu 0,3 BTC (přičemž účet jsem nevyužil nakonec) a nadávat mi dále? Velmi chytré, že na binance nemůžete psát emaily… alespoň pro takovéhle prasácké firmy.

Děkuji za informaci.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jan Dobeš

Dobrý den, Honzo. Binance je legitimní firma a to, co popisujete, rozhodně nedělá. Podobné taktiky používají pouze podvodníci, o kterých píšeme např. v našem článku o podvodech – na ně si rozhodně dejte pozor, ti ale s Binance nemají nic společného a pouze se za ně vydávají. Podobné triky zkouší i vydávajíc se za Coinbase, Blockchain.com a další důvěryhodné společnosti.

Tomas G

Uz jsem chtěl stáhnout aplikaci ale hodnocení na Gplay jen 2,8* z 650000 recenzí jsem snad ještě neviděl, zda se ze se téměř nikomu nedari projit overenim a kdyz ano apka zamrzá a dělá problémy

Portál Finex.cz
Odpověď na Tomas G

Aplikaci si můžete sám stáhnout a vyzkoušet, my s ní za X let používání neměli jediný problém… Jinak aktuálně na Google Play vidíme 3,5 hvězdiček, na App Store pak 4,7.

Rastislav ROZKOŠ

Zdravim,
chcel by som sa opýtať, či existuje na Binance nejaká podpora, hot-line, alebo chat. Mam problem so zadanou residental adresou, potrebujem ju zmeniť, nenašiel som spôsob. Support som našiel iba automat, ktorý podľa “keyword” adresa vyhodí stále rovnakú odpoveď (If the residential address you provided is not correct, please provide the correct address). Vedeli by ste mi poradiť ako kontaktovať živý support, resp. poradiť ako zmeniť adresu ?
Ďakujem

Portál Finex.cz
Odpověď na Rastislav ROZKOŠ

Dobrý den, Rastislave. Binance by měli nabízet zákaznickou podporu ve formě online chatu. V pravém dolním rohu obrazovky (na počítači) je po přihlášení tlačítko s bublinou, které chat otevře. Na telefonu se tam dostanete po kliknutí na tlačítko, které je v horní části úvodní stránky aplikace a vypadá jako sluchátka s mikrofonem. Je pravda, že se rozložení prvků čas od času změní, ale v tuto chvíli se tam dostanete bez problému. Nejdříve je třeba “proskákat” zmiňovaným robotem, ale měl byste být schopný se dostat i k živé podpoře.

Robert Mandik

Dobrý večer,
poplatky na Futures, píše se 0,02 až 0,04% ale např. abailable mám 500USDT, udělám pozici s pákou 20x – take profil např cca 2USDT, v trade history mi to sice vypíše, ale zhruba 6-10USDT mi celkově z účtu Available odečte a zustane mi např 494USDT.
Může mi někdo vysvětlit prosím co dělám špatně prosím?

Portál Finex.cz
Odpověď na Robert Mandik

Dobrý den, Roberte. Pokud máte na účtě 500 USDT a otevřete pozici s pákou 20x, pak obchodujete s celk. kapitálem 10 000 USDT. Poplatek za taker pozici ve výši 0,04 % znamená 4 USDT při otevření a 4 USDT při zavření pozice. Pokud máte profit 2 USD, reálně jste přišel o 6 USD na poplatcích a z 500 USDT máte 494 USDT. Tedy situace je přesně tak, jak píšete, a je to správně.

SuperRaketak

Dobrý den,

chci se zeptat pochopil jsem, že pokud koupím Crypto na Binance za CZK (omezený výběr) tak nákup nemusím danit ale pokud crypto směním za jiné Crypto tato povinnost vzniká ?

Uvedu příklad za 40 tisíc CZK koupím BTC, Ether nebo USDT ty směním za nějaké jiné crypto které chci vlastnit. Poté pošlu na nějakou virtuální peněženku třeba Trezor – Ledger nebo jakákoliv jiná peněženka. Musím to zdanit ? a pokud ano tak kde ? Když nakoupím v USA ale posílám to do ČR. Tudíž výměna proběhla v zahraničí ne na území České republiky.

Děkuji za odpoveď

Krypto Policajt
Odpověď na SuperRaketak

No tak to v tom máš pěknej guláš. Nákup nikdy nedaníš. Daníš až zisk – a to jen když je realizovanej. A v teorii je jedno, jak zisk realizuješ, jestli výběrem fiatu na účet, nákupem auta nebo nákupem další kryptoměny. Prostě pokud koupíš kryptoměnu na nějaké hodnotě a pak ji prodáš ve chvíli, kdy má vyšší hodnotu, tak daníš rozdíl těch hodnot.

BTW to jestli kupuješ v USA nebo ČR nehraje vůbec žádnou roli. A poslední detail, Binance není americká.

Portál Finex.cz
Odpověď na SuperRaketak

Dobrý den, Rakeťáku. Více informací naleznete v našem článku o danění kryptoměn. Na váš konkrétně zmíněný případ můžeme říct, že v případě, že byste kupoval kryptoměny za CZK, není co danit. Nevznikl vám žádný zisk. Kdybyste ale koupil třeba 1 ETH za 1000 USD a jeho cena stoupla na 2000 USD, a vy byste za toto 1 ETH chtěl koupit BTC, tak pak byste měl ten 1000 USD zdanit, protože jste tímto nákupem realizoval zisk, který vám plynul ze zhodnocení ETH které jste držel. Nákup jako takový nedaníte, daníte prodej (se ziskem). A to, kde se nákup/prodej uskuteční, je jedno.

pavel S

Dobrý den,
má někdo problém s Re-verifikací svého účtu u Binance?
mně osobně nepřišel žádný email s výzvou na Re-verifikace s ohledem na nové podmínky zemí EU, nyní mám účet u binance bloklý jen pro výběr, nikoliv pro vklady a obchody. na identification účtu není uveden žádný link na provedení re-verifikace. Máte s tím prosím zkušenost? děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na pavel S

Dobrý den, Pavle. Zkuste se do účtu přihlásit jak z webového rozhraní na počítači, případně i z aplikace. Měl byste v sekci svého profilu vidět tlačítko na verifikaci a i stav, zda aktuálně jste, nebo nejste verifikován. Pokud tam tlačítko opravdu nikde není, pak doporučujeme obrátit se přímo na zákaznickou podporu.

Honza J

Dobrý den, při snaze vybrat Fiat (eura) z binance uctu mám na výběr buď možnost kreditní karty nebo advcash. Po vyplnění Mastercard kreditky vyjede hláška že není podporována, Visu nemám. Nějaké zkušenosti, rád bych se vyhnul zakládání advcash. Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Honza J

Dobrý den, cca od 26. 1. 2022 by Binance již měli pomalu zpřístupňovat vklady a výběry EUR přes SEPA platby. Zkuste se na to podívat. :-)

Milan

Dobrý den, na Binance nově vyžadují u nákupu krypto odsouhlasení nových podmínek, že budou sdílet osobní údaje s doklady do nějaké firmy Bifinity UAB. Nevíte nějaké bližší informace o tomto? Je vůbec Binance ještě bezpečná? Ještě nedávno tam společnost Bifinity UAB nefigurovala. Nic bližšího se mi nedaří k tomu dohledat, pouze na twitteru se na to dotazuje pár uživatelů přímo binance, ale žádná odpověď tam není.

Portál Finex.cz
Odpověď na Milan

Dobrý den, Milane. S největší pravděpodobností se jedná o nějakou dceřinou/sesterskou společnost, ale jistí si nejsme. Více informací k tomuto zatím bohužel nemáme a pokud chcete pokračovat, pravděpodobně bude nutné tyto podmínky odsouhlasit. My v redakci s tím, upřímně, nemáme problém, protože Binance věříme. Je možné se domnívat, že tyto šachy souvisí s některými legislativními/regulatorními problémy.

Petr

Dobrý den, jde na binance najít datum a čas uvedení nových kryptoměn?

pavel

Dobrý den,
máte prosím pozitivní zkušenosti s peněženkou Adv cash, tj. z převodem financí na tuto peněžku a následně vklad na účet fiat u Binance? je ADV cash bezpečná? (binance neumožňuje již delší dopu Sepa převodu Fiat měn). děkuji za info.

Portál Finex.cz
Odpověď na pavel

Dobrý den, Pavle. Dle našich informací je pro Binance zpřístupnění SEPA plateb prioritou číslo jedna a měli bychom se toho dočkat v následujících týdnech. Do té doby by mělo být možné vybírat si z účtu dolary – na Binance účtě mít BUSD a zvolit výběr USD (máme ozkoušeno a mělo by fungovat). Co se týče služby ADVcash, s tou bohužel zkušenosti nemáme.

Aktualizace 8. 3. 2022: Binance již SEPA platby zpřístupnila. Více informací naleznete zde.

Pavel
Odpověď na Portál Finex.cz

zdravím a děkuji za info. jde mi vklad do wallet, tj. nikoliv o výběr. nechce se mi dělat transakci přes ADV cash, pochybné pozadí, byť i binance umožňuje, resp. podporuje. jediná možná cesta vložit FIAT do binance je asi nyní ADV cash. Každopádně děkuji za zpětnou vazbu.

Pavel
Odpověď na Portál Finex.cz

dobrý den, k dané problematice nemožnosti posílat FIAT měnu Sepa převodem do Wallet na Binance: jaká je jiná cesta vkladu, opomenu-li zmíněný ADV cash či kreditní kartu? současně mi jde o nákup usdt, jež umožňuje následně více možných transakcí za různé coiny. Velmi děkuji předem za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Dobrý den, Pavle. V tuto chvíli bohužel alternativa přímo na Binance asi neexistuje. Můžete ale vložit BTC/USDT odkudkoli jinde. Tzn. provést vklad fiatu na jiné služby, jako Crypto.com, Kraken či třeba české Simplecoin či Coinmate. A poté si kryptoměny BTC/USDT/.. přeposlat na Binance.

Zobrazit další odpovědi (1)
Sarkozi

Dobry den z Binance jsem poslal shiba inu ale nedopatřením sem spletl sít,z binance je to odeslano a coinbase prej k tomu přístup nema.Je možno jak vratit spet vyber?

Portál Finex.cz
Odpověď na Sarkozi

Dobrý den, Sarkozi. Pokud jste vybral špatnou síť a kryptoměny odešly na adresu vedenou u Coinbase, ale po špatné síti, pak není jiná možnost, než urgovat Coinbase, aby Vám s obnovením kryptoměn pomohla. Zda to je nebo není možné nejsme v tuto chvíli schopni říci, protože neznáme jejich interní pravidla.

L K
Odpověď na Sarkozi

Dobrý večer, prosím o radu. V pátek mne kontakovala Veronika Novakova z Binance ohledně výběru. Pro ověření chtěla můj přístup do Binance a predautorizaci poplatek, který mi strhli z banky. Prosím je to běžné nebo jsem naletela a přišla o peníze. Moc děkuji LK

Portál Finex.cz
Odpověď na L K

Dobrý den, toto rozhodně není běžná situace a opravdu máme podezření, že jste se stala terčem podvodu. V Binance dle našich informací Veronika Novakova nepracuje a v žádném případě by oficiální podpora burzy neměla vyžadovat přístup k účtu nebo zaplacení zmíněného “předautorizačního poplatku”. Pokud budete chtít, můžete nás kontaktovat přímo a sdělit nám více informací. Budeme se snažit Vám pomoci.

Anita

Dobry den,

zacala jsem obchodovat na Binance. Nakoupila jsem i BNB, abych mela mensi poplatky. Mam i zaskrtnuto v nastaveni, aby poplatky byly placeny z BNB a bohuzel to nefunguje. Poplatky mi jdou porad z eur. Kde delam chybu?

Ondra

Dobrý dem,

tak po několik týdnech mi Binance dovolilo dokončit ověřejí a ejhle další problém. Díky ověření jsem si mohl nahrát eura na účet (cca 200€), jenže když si chci nahrát nějaké podobné peníze opět, tak to chce po mně další ověření a poslání výpisu ze svého účtu! To jako Binance chce vědět o mě úplně vše? Proč to potřebuje vědět? A proč se nezeptá Googla,(ten ví o všech vše) :)

Portál Finex.cz
Odpověď na Ondra

Dobrý den, Ondro. Jedná se o proces s názvem know your customer a ten je Binance (podobně jako naprostá většina kryptoměnových burz a směnáren, ne-li všechny) ze zákona povinna provádět. Pokud něco takového podstoupit nechcete, samozřejmě to chápeme a je to Vaše volba. :-) Potom budete ale kryptoměny muset kupovat jinými způsoby než přes centralizované burzy… Např. přes Bisq.

Petr

dobrý den,
na 3 počítačích jsem se snažil ověřit účet (kyc verification) ale ani na jednom se mi to nepovedlo. Podle mě není nahrána dostatečně kvalitní kopie dokladu totožnosti, protože se mi to vždy zdá lehce rozmazané. Nicméně dostal jsem se až k foto selfie, též jsem musel otvírat pusu a kroutit hlavou. Ale nakonec ověření stále neúspěšné. Poradíte, jak toto úspěšně dokončit? Díky

David

Dobrý den, prosím, v otázce crypto měn a prodeje/nákupu jsem nováček. Hledám něco ve stylu – zainvetstuji nejaky menší kapitál (do 50euro napr) a buď to cele prodělam, nebo třeba během par dni o 150% zhodnotim. Je binance správná cesta, kde to zkusit? Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na David

Dobrý den, Davide. Je celkem složité na něco takového odpovědět. :-) U Binance máte možnost koupit si několik stovek různých kryptoměn a cena každé z nich se samozřejmě nějak vyvíjí. Pokud ale opravdu vyloženě hledáte “riskantní sázky”, pak bychom asi doporučili vyzkoušet Binance Futures platformu, kde můžete obchodovat s využitím vysokého pákového efektu, což by mohlo Vámi požadovaný efekt mít. :-)

Patrik

Zdravím,

Pokud byla výhoda Binance, že vklady peněz je nulový poplatek, a teď je to jinak. Tudíž je otázka, zda je nadále Binance skvělá burza.

Jaké jsou alternativy? A v čem je síla Binance oproti ostatním burzam?

Petr Škvor

Obchoduje prosím burza Binance s kryptem Solana? Díky

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr Škvor

Dobrý den, Petře. Ano, Solanu je možné na Binance koupit také, najdete ji pod značkou SOL.

Ondra

Nejhorší burza ever, nemohu nahrát peníze, protože nemám dokončené ověření. Jenže ověření nejde dokončit už několik týdnů. Kontakt na ně nemohu najít. Očividně kašlou na uživatele. Nedoporučuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Ondra

Dobrý den, Ondro. Pro kontakt s Binance využijte výhradně live-chat, který nabízí jak ve své aplikaci, tak i na webových stránkách.

Tomas
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobry den nakoupil jsem krypto na binancich z účtu penize bylo strzeny ale krypto na uver nedorazilo jak mam postupovat predtim vzdy dorazilo v poradku diky

Jiří

Dobrý den,

rád bych se Vás touto cestou zeptal na několik otázek k krypto burze Binance k aktuální situaci/stavu možností vkladu a výběrů fiat měny.
Konkrétně se jedná o následující:
1) Vklad fiat měny přes SEPA platbu – zakázán a mimo provoz. Nevíte do kdy? Tato metoda vkladu zůstane nefunkční?

2) Vklad fiat měny pomocí karty – do nedávna byl vklad touto cestou zdarma a poplatek byl nulový (dokonce na to, že Binance vklady žádným způsobem nezpoplatňuje byly uváděny reklamy), nyní zpoplatněn 1,8% – včera jsem zjistil a popravdě jsem utrpěl šok. Je to opravdu tak? Víte o tom? Jak tato změna vznikla?

3) Výběr fiat měny přes SEPA platbu – mimo provoz. Nevíte do kdy? Tato metoda vkladu zůstane nefunkční?

4) Výběr fiat měny pomocí karty s poplatkem 1%. Ale zde mám problém, že mi konzole hlásí, abych zadal novou kartu, že mnou nastavená karta není v dané (v jaké?) zemi podporována… Co toto znamená? V jaké zemi? Přitom tuto kartu jsem normálně používal pro vklady a fungovala bez problému. Bankovní ústav, který mi vystavoval tuto kartu, je FIO banka.

Chtěl bych Vás poprosit, jestli byste mi mohli odpovědět na mé dotazy ve výše uvedených bodech. Dále mě trápí nově zavedený poplatek za vklady pomocí karty, tyto nebyly a objevily se až nyní. Máte k tomuto nějaké informace? A v neposlední řadě, a hlavně, jak mám mou fiat měnu dostat z Binance směrem na můj bankovní účet ve FIO bance. A o možnosti nakoupit krypto, to přesunout jinam a tam prodat a odtam si přesunout fiat měnu na bankovní účet vím, ale nyní kupovat krypto nehodlám. Naopak chci získat vydělanou fiat měnu zpět k sobě. Co znamená, že mou kartu v dané zemi nepodporují? A přitom ke vkladům s ní nemám žádný problém…co mám, při současné nefunkčnosti výběr přes SEPA, udělat??

Předem vám moc děkuji za Vaše odpovědi, pomoc a zpětnou vazbu.

S pozdravem,

Jiří.

Honza
Odpověď na Jiří

Já to teď studuju a uvažuju o zřízení účtu, ovšem nefunkčnost SEPA plateb je docela zásadní. Na webu Binance visí už od minulého roku tohle:

Binance
2020-11-19 12:06
⚠️Binance is temporarily suspending EUR deposits via SEPA Bank Transfers. You are still able to deposit EUR and/or buy cryptocurrencies via credit or debit cards on Binance. Any deposits attempted via SEPA in the meantime will be returned within 7 working days.

Tj. “temporarily” je v tomto případě spíš “for good”:) Nejspíš si tam tedy účet nezřídím. Honza

Portál Finex.cz
Odpověď na Honza

Dobrý den, Honzo. Binance se opravdu momentálně potýká s problémy co se odesílání a přijímání EUR na obchodní účet týče. Je těžké odhadnout, kdy budou tyto problémy vyřešeny – ani samotní zaměstnanci to neví. Věříme ale, že to nebude mít dlouhého trvání. :-) Vybírat a vkládat na obchodní účet kryptoměny jde však stále bez problémů, stejně jako vkládat peníze platební kartou.

Aktualizace 8. 3. 2022: Binance již SEPA platby zpřístupnila. Více informací naleznete zde.

Stan
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den,
.. a je tedy momentálně nějaký vhodný způsob vybrání fin. prostředků (fiat) z Binance?
Také mi přijde nehorázné, že vložit peníze kartou tam lze, ale vybrat je pak na kartu zpět je problém!
Myslím, že toto by mělo být v kladech a minusech a ve vašem hodnocení binance jasně řečeno. Je to dost zásadní problém, který již rok neřeší.
Ale jinak díky za pěkný článek.

Portál Finex.cz
Odpověď na Stan

Dobrý den, Stane. Dle našich informací je pro Binance zpřístupnění SEPA plateb prioritou číslo jedna a měli bychom se toho dočkat v následujících týdnech. Do té doby by mělo být možné vybírat si z účtu dolary – na Binance účtě mít BUSD a zvolit výběr USD (máme ozkoušeno a mělo by fungovat). Další možností je převést si kryptoměny k jiné společnosti, která EUR platby zpracovává bez problému, např. Coinbase nebo Kraken.

Aktualizace 8. 3. 2022: Binance již SEPA platby zpřístupnila. Více informací naleznete zde.

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Kateřina

Dobrý den, potřebovala bych poradit, máte někdo zkušenost s podáním stížnosti na binance, případně žaloby? Připravili mě nejspíš nějakou jejich systémovou chybou o 633 usd , tak nevím kam se obrátit – na chatu si mě 4 hodiny přehazovali a přestali komunikovat. Po emailu mohu sdělit podrobnosti. Díky

Michal
Odpověď na Kateřina

To bych neřešil. Kdo posílá peníze do kryptoměn, automaticky se počítá s tím, že jsou to peníze o které může přijít. Nikde žádné garance a pojištění není.

Ondra

Dobrý den,
existuje limit pro zpětný výběr vložených peněz na účet BINANCE? Z 3000EUR se mi podařilo poslat zpět jen 1.500EUR. Nikde jsem nedohledal jestli existuje nějaký limit. SEPA platba byla pozastavena a výběr lze provést jen na VISA kartu.
Děkuji za odpověď…

Portál Finex.cz
Odpověď na Ondra

Dobrý den, Ondro. Binance má v tuto chvíli bohužel problémy s příjmem i odesíláním SEPA plateb, což je pravděpodobně důvod, proč Vám to nejde. Pro výběr SEPA platbou bude nutné chvilku počkat, než vše vrátí do pořádku. Jinak je možné vybrat si kryptoměny (např. BTC) a ten pak prodat jinde.

Aktualizace 8. 3. 2022: Binance již SEPA platby zpřístupnila. Více informací naleznete zde.

Jakub

Dobrý den,

moc rád bych se Vás zeptal, zda víte, jestli při prodání kryptoměn (cca 60.000€) na burze Binance je nějaké doložení příjmů či pozastavení účtu kvůli takto vysoké částce, děkuji mockrát za jakoukoliv odpověď,

Houdek J. 

Portál Finex.cz
Odpověď na Jakub

Dobrý den, Jakube. Obecně nic takového vyžadováno není, ale při příjmu peněz na bankovní účet se může stát, že to po Vás banka (ne Binance) vyžadovat bude. Potom Vám nezbyde nic jiného, než jim poslat výpis z Binance – a mělo by jim to stačit. :-)

Tom

Teď jsem se chtěl registrovat pod svým e-mailem, jenomže mi ho formulář neuzná evidentně z toho důvodu, že obsahuje jiný znak než písmeno a číslo (tj. spojovník mezi jménem a příjmením). To mě hned ze začátku celkem odradilo. Vidím, že je to problém i na této stránce, tak jsem musel uvést jiný e-mail… S tím jsem se fakt ještě nikde nesetkal.

Barča

Dobrý den,
Mám otázku ohledně poplatků na binance…. Je nějak možné udělat aby binance strhávala poplatky formou fiat měny?
Strhává mi to v cryptu ať už BTC nebo ETH a mě to pak dělá bordel v účetnictví. Je to asi hloupé ale dokud jsem kupovala na coinbase, kde se mi to odečítalo normálně z fiat měny tak nebyl problém. Teď si Everytrady myslí, že mám profit, což se mi uplně nelíbí… Nějaká rada co s tím?
Předem děkuji :)

Portál Finex.cz
Odpověď na Barča

Dobrý den, Barčo. Dle našich dostupných informací to bohužel možné není. Jediné co, tak je možné platit poplatky v BNB, za což pak máte na poplatky dokonce slevu.

Marek

Dobrý den,

jak dlouho maximálně budu na Binance čekat na dokončení obchodu, když ho mám mezi “Otevřenými příkazy”? Už mi tam stojí jeden obchod přes 24h a stále se nepřevedl. Obchoduji v klasickém obchodování. Děkuji moc!

Portál Finex.cz
Odpověď na Marek

Dobrý den, Marku. Pokud jste zadal příkaz typu “limit”, pak bude čekat do té doby, dokud nebude odbaven. Takový příkaz je ale možné později změnit nebo dokonce zrušit. Pokud chcete nákup/prodej provést ihned, zvolte příkaz typu “market”.

Hana

Zdravím, mám problém a nevím si s ním rady.
Zadala jsem při registraci do svojí adresy “Kromeriz”, ale na nejvyšší stupeň verifikace chce systém doložit nějaký doklad o adrese, které mám pouze s “Kroměříž”, což systém to opakovaně odmítá.
Prosím o radu, kde nebo jak bych mohla adresu opravit, aby systém akceptoval doloženou fakturu s adresou.
Moc děkuji.
Hana

Portál Finex.cz
Odpověď na Hana

Dobrý den, Hano. S tím Vám bohužel nepomůžeme. Budete muset kontaktovat přímo zákaznickou podporu Binance, které problém popíšete – věřím, že se s tím už nějak poperou.

vašek kuba
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den
Možná se ptám hloupé,ale může cizí subjekt nebo osoba vložit finance na můj účet Binance nebo musím finance u něj cíleně koupit?

Děkuji Vaclav

Portál Finex.cz
Odpověď na vašek kuba

Dobrý den, čistě teoreticky to možné je – na Binance je možné vkládat kryptoměny z libovolné kryptoměnové peněženky. Nejdříve byste této osobě ale musel sdělit adresu pro vklad dané kryptoměny. Co se týče vkladu fiat peněz, tedy dolarů a eur, tak to možné není. Vklad peněz na Binance musí kvůli regulacím o praní špinavých peněz být prováděn z bankovního účtu vedeného na stejné jméno, jako je uvedeno u účtu na Binance. V posledních dnech jsme ale zaznamenali pár případů, kdy se podvodník snažil uživatele Binance přesvědčit o tom, že jim pošle peníze, a poté z nich lákal nesmyslné “poplatky”, které samozřejmě poté ukradl. Je velmi důležité zapojit selský rozum – proč by vám někdo dával peníze/kryptoměny zdarma? Rozhodně si dejte pozor.

Zobrazit další odpovědi (1)
Michal

Dobrý den, nakoupil jsem kartou SOL za 50 USD, peníze z účtu strženy, ale status Failed i po 3 pracovních dnech. Kde se stala chyba? Děkuji za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Michal

Dobrý den, Michale, bohužel s tímto problémem Vám nejsme schopni pomoci. Budete se muset obrátit na zákaznickou podporu Binance.

Lukáš

Dobrý den,
jde si poslat do binance peněženky XRP z Coinbase, kde ho již nepodporují? Děkuji za odpověď

Aleš

Dobrý den,
dnes jsem z binance vybíral peníze a posílal na svůj bankovní účet vedený v ČR. Doba připsání byla 30 min, ale ani po 6 hodinách peníze nepřišli a na binance je transakce schválená.

Portál Finex.cz
Odpověď na Aleš

Dobrý den, Aleši. Není možné očekávat od bank takovouto rychlost. :-) Pokud je transakce schválena ze strany Binance, už ji odeslali, ale ještě ji nestihla zpracovat Vaše banka. Počkal bych pár hodin, max. dní, a peníze byste na svém účtě měl mít. A kdyby ne, stačí kontaktovat zákaznickou podporu Binance a ti by Vám měli být schopni pomoci v případě, že tam bude nějaký problém.

Lucka
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den, nevíte kdy a zda budou opet fungovat sepa vybery na binance?..objevuji se mi 2 moznosti vyberu fiatu..na kartu, ale ta je zamrzla a nefunkci a pak metoda kterou neznam…muzete mi poradit? Dekuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Lucka

Dobrý den, Lucko. Binance má bohužel aktuálně se SEPA platbami menší problémy (jak pro výběr, tak i pro vklad). Ty se ale snaží co nejrychleji vyřešit a co nejrychleji znovu zpřístupnit. Do té doby bohužel musíme čekat.

Zobrazit další odpovědi (1)
Janka Kentošová
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý deň, chcem sa spýtať pred 12h boli posielane peniaze z Bitcentra na Binance a stále neprišli.Kde mohol nastať problém a ako sa to dá riešiť?? Ďakujem

Portál Finex.cz
Odpověď na Janka Kentošová

Dobrý den, Janko. Nechceme Vás zbytečně strašit, ale v posledních dnech se na nás obracelo několik čtenářů s problémy týkajícími se Bitcentra. Přiznáme se, že jsme o této firmě nikdy předtím neslyšeli, ale po krátkém prozkoumání se dost pravděpodobně jedná o jeden z typů podvodů. Pokud jste jim platila nějaké peníze, které oni Vám teď mají poslat, rozhodně nemůžeme doporučit jim žádné další peníze posílat, protože šance jejich návratu je mizivá – ať už “pánové poradci” říkají cokoliv. Stejně tak pokud Vám do počítače nainstalovali nějaký program (většinou to bývá Anydesk nebo TeamViewer) tak musíme doporučit tyto programy smazat.

Zobrazit další odpovědi (1)
Ondra

Dobrý den,

je nějaká možnost jak se vyhnout poplatku (cca 450kč u BTC, cca 700kč u ETH), při převodu krypta z burzy na vlastní hardwerovou peněženku? Díky za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Ondra

Dobrý den, Ondro. Pokud chcete vybírat skutečně mince BTC na Bitcoinové síti, pak není možnost, jak se poplatku za transakci vyhnout.

Jerrydex
Odpověď na Portál Finex.cz

Také by mě varianta výběrů zajímala, zkoušel někdo možnost využití převodů pomocí jejich síťí BEP2, BSC (BEP20)? Ceny transakcí jsou úplně jiné. Např s Trezorem by to mělo fungovat, ale nemáte zkušenosti?

Portál Finex.cz
Odpověď na Jerrydex

Dobrý den, Jerrydexi. Rozdíl v sítích při výběru vysvětlujeme v našem nejnovějším článku: Výběr kryptoměn z burzy Binance: Jakou síť pro výběr zvolit?. Doporučujeme si ho tedy přečíst.

Zobrazit další odpovědi (1)
Lenka

Ahoj,

asi jsem idiot. Včera jsem si stáhla binance, cvičně jsem si tak kartou nahrála 15 EUR. V peněžence je normálně vidět EUR 14,72 (minus poplatek), ale když chci koupit dogecoin (nebo cokoli), říká to, že tam nemám dostatečný vklad, i když to podle kurzu bohatě stačí. Co dělám špatně? Dík

Jarda
Odpověď na Lenka

Ahoj Lenko, no je to jednoduché proč Ti to nejde. Minimální částka pro nákup je 15 Euro, takže nemáš dostatečný kredit pro obchodování. U každé měny máš rozsah od – do, za kolik můžeš nakupovat či prodávat, konkrétně Doge to je od 15 do 5000 Euro. Když si koupila cca pře 3 dny a pak prodala, tak byl zisk skoro 30 %. Teď to jde dolů, ale jsou to vlny nahoru a dolů, docela mne to baví sledovat :-)

Jarda
Odpověď na Lenka

A nenech se zmást, protože něco máš zobrazeno v dolarech a něco v eurech :-p

Viera

Dobry den, poprosim instrukciu – navod, ako si zmenim cast kryptomeny (nie vsetko, co mam v penazenke) napr. ETH na eura, aby som si ich mohla poslat na svoj bankovy ucet? dakujem za odpoved

Portál Finex.cz
Odpověď na Viera

Dobrý den, Viero. Stačí přejít na platformu Binance, najít obchodní pár ETH/EUR a zvolit prodej takového počtu ETH, kolik chcete prodat. Poté už si můžete eura, která získáte prodejem, poslat na svůj bank. účet pomocí tlačítek Spot (Fiat) Wallet -> Withdrawal.

Ales

Dobrý den,
Lze na Binance prodávat kryptoměnu jinak než přes P2P? Nelze prodat kryptoměnu přímo na burze, stejně jako jsem ji nakoupil? Při prodeji mě to navedlo na nabídku přes Skrill, kde když jsem měl kryptoměnu např. v hodnotě 100USD, tak nabídka na prodej byla 98USD z čehož by byl ještě 3USD poplatek. Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Ales

Dobrý den, Aleši. Rozhodně na Binance můžete prodat kryptoměny i jinak než přes P2P. Zkuste např. tento odkaz, který Vás zavede na spotové obchodování, kde můžete BTC prodat za EUR.

Jirka

Dobrý den, chci se optat, už jsem si koupil na Binance cca za 50 000 Kč ETH a něco málo DOGE. Existuje někde v profilu stránka, kde vidím, za kolik jsem to nakoupil a kolik jsem od nákupu na dané krypto vydělal/prodělal? Já si proklikával celý profil a nabídky na webu, ale nikde jsem to neobjevil, ale přece to tam někde být musí :-)

Pavel
Odpověď na Jirka

Dobrý den, tohle by mne taky zajímalo. Nepřišel jste na to? Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Dobrý den, pánové. Takový přehled bohužel Binance zatím nenabízí. Pro přehled zisku/ztráty a vývoj výše Vašeho portfolia tedy budete muset využít jiné služby, jako např. Blockfolio, Crypto Pro nebo CryptoCompare.

Petr

dobrý den,

včera jsem vložil přes bankovní převod 2K USD, šlo to jako SWIFT platba (pozor, CSOB si naúčtovala 1%), ale v peněžence stále je 0, ačkoliv banka už mi hned dnes ráno platbu strhla. Někde jsem četl, že nelze dělat převod přes SWIFT platbu, což právě tohle byla SWIFT platba. Je to tak? Díky, Petr

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr

Dobrý den, Petře. S tímto Vám zde na Finexu bohužel nepomůžeme, protože nevidíme ani do Vašeho bankovního účtu, ani do Vašeho účtu na Binance. Doporučujeme se obrátit přímo na oficiální zákaznickou podporu Binance.

Mirek

Dobry den,
kolik je poplatek za vklad hotovosti platební kartou?

richard
Odpověď na Mirek

dnes jsem posílal 5000kč a platil 100kč poplatek

Portál Finex.cz
Odpověď na Mirek

Dobrý den, Mirku. Tato sazba se za posledních několik měsíců už párkrát změnila, je tedy pravděpodobné, že se v budoucnu zase změní. Ale v tuto chvíli je za vklad platební kartou v EUR a GBP účtován poplatek ve výši 1,8 %.

bugr

možná hloupý dotaz, má binance menší spread na XRP než XTB? Já tu mám otevřená dvě okna vedle sebe a nejsem z toho moudrý. teda jestli to jde takhle jedoduše říct. Pokud nepočítám držení krypta přes noc kdy se tam načítá swap.

Portál Finex.cz
Odpověď na bugr

Dobrý den, lepšího spreadu byste vždy měl dosáhnout u Binance, protože je to opravdová burza, ale XTB oproti tomu pouze příkazy na reálný trh teprve přeposílá. Dokážeme si sice představit i situaci, kdy by mohlo dojít k opaku, ale to by byla opravdu jen velmi krátkodobý výjimka.

Pavel

Dobrý den,
Na ověření mám 60 s mail mi dojde většinou do 2 min. můžete mi poradit co na to
Děkuji

Lukas
Odpověď na Pavel

Mám úplně ten stejný problém, nejde někde nastavit ověření pouze google code? Nikde jsem tuto možnost, resp. vypnutí ověření mailem nenašel.

richard
Odpověď na Lukas

určitě to jde vypnout, akorát že to musí projít aspon jednou tím emailem aby se to nastavení uložilo

Marek
Odpověď na Pavel

Ja som sa musel registrovať cez gmail, ked som dal napr. centrum, email mi prišiel aj vyše po hodine ….

Lukas

Binance chce ode mně oveření 2FA , ale neposílají SMS to je snad FÓR…….
takže to nejde. Dříve jsem normálně platil kartou, ale ode dneška mi to nejde.
nemáte prosím někdo zkušenosti?

josef
Odpověď na Lukas

skušenosti zatim s binance nemam ale vim že pro authentication 2FA je třeba si pořidit Authy (mobilní aplikace ktera se ma propojit s serverem Twilio ja s toho byl taky jelen když jsem tim projiždel poprve ale jestli umite anglicky tak určite zjistite jak si aktivovat 2FA

Míra

Dobrý den
Vložil jsem kartou USD a nejde mi s nimi obchodovat ani je poslat nazpět. Stejným způsobem vkládám EUR a nemám s tím problém. Co se s tím dá dělat?

Portál Finex.cz
Odpověď na Míra

Dobrý den, Míro. Bohužel s tímto Vám nejsme schopni pomoci, budete se tedy muset obrátit přímo na zákaznickou podporu Binance.

josef
Odpověď na Portál Finex.cz

jo Binance ma skvěly zakaznicky servis jestli umite anglicky stačí si přečist recenze timto spusobem přišlo o penize spousta lidi :-(

okradeni
Odpověď na Míra

neverte jim,ozvou se a pak vas navedou aby ste je pustil na svuj ucet vymuzou po vas kody kuctu a pak vas okradou.mne konkretne za par chvil o100 000!!!!!!!!! nic jim neposkytujte ,jsou podvodnici.POZOR

Portál Finex.cz
Odpověď na okradeni

Dobrý den, je nám moc líto, co se Vám stalo, nicméně bohužel to, o čem mluvíte, není podvod ze strany Binance, ale podvod ze strany podvodníků, kteří se za Binance vydávají. Více informací o tomto podvodu naleznete v našem článku Nejčastější podvody s Bitcoinem. Na toto si dejte pozor! Aktuální 2021.

Katarína Valková
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý deň. Chcela by som poprosiť o radu ako mám postupovať keď ma kontaktoval falošný zástupca a ja som s ním zriadila účet a poslala aj peniaze a tie boli obratom poslané na iný účet

Portál Finex.cz
Odpověď na Katarína Valková

Dobrý den, Kataríno. Binance žádné telefonické operátory v ČR nemá a všichni, kteří se tak mohou představovat, jsou podvodníci. Bohužel toto je jeden z poslední dobou známých podvodů. Mrzí nás to, ale pokud jste komunikovala s “poradcem” a posílala peníze dle jeho návodu, bohužel už s největší pravděpodobností není žádná cesta, jak peníze obnovit. Nemůžeme doporučit s tímto člověkem už jinak dále komunikovat a v případě, že jste si do počítače nainstalovala jeho program Anydesk či TeamViewer, tak ho smazat. Pro jistotu v duši bychom i změnili heslo k internet bankingu a nechali zavřít účet na Binance.

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
JH

Dobry den, velice rad bych se zeptal , pokud na binance karte budu mit napr 10 BNB kryptomen a pujdu si vybrat hotovost ve VISA atm, tak vyberu napr. 100 eur, takze od mych 10 BNB se odecte 100 EUR a budu mit napr 9,5 BNB? Ci jak funguji tyto vybery, potrebuji mit na Karte jen eura?

Portál Finex.cz
Odpověď na JH

Dobrý den, JH. Je to přesně tak, jak říkáte. V případě platby jejich kartou nebo výběru hotovosti se kryptoměny automaticky prodají za EUR.

Popely Benjamin

Zdravim. Mam problem s Binance. Urobil som precod z Coinbase ale pri prevode som bohuzial urobil chybu. Dlhe čislo co je adresa je spravna ale yo 10 ciferne cislo som urobil špatne. Viete my pomoct čo mam urobit aby som dostal spät svoje peniaze? Gde mozem napisat binance kvoli tomu. ? Nasiel som nejake asset recovery Application aj som vlozil vsetko ale nechce my uznat Deposit Amount. Preco?

Portál Finex.cz
Odpověď na Popely Benjamin

Dobrý den, v tomto případě můžeme doporučit pouze kontaktovat zákaznickou podporu Binance (zde), protože jedině ti Vám mohou pomoci.

r.pavelka

A už vůbec nenajdu nikde způsob, jak převést krypto z binance směnárny do mé trust wallet peněženky. Postup prostě nenachízím – nebo přesněji možná jo – najdu něco jako vybrat kryptoměny a adresu příjemce – jenže to je děsně složitý údaj, který z mobilu do počítače dostanu jednoduše jak? splést se je tak snadné.
Očekával bych že na Binance směnárně bude něco jako – připoj se k své peněýence tust wallet, ale opět se dostanu maximálně tak daleko jako je správa adres, ale ta neumí adresu uložit z platby kterou jsem si poslal z wallet peněženky do binance směnárny. Což bych považoval z jednoduchou operaci – ulož adresu odesílatele z příchozí platby – můžete prosím k tomu něco napsat? Jak to dělat s postupem a obrázky?.

r.pavelka

no tak to mi teda řeknětě, kde je na binance ofocialni peneženka trust wallet.. NIkde jsme ji za pět dní nenašel – je tam pouze peněženka Direct. NA ofocialnim navodu se to hemží pojmy, ale člověk aby to v té angličtině (CZE neexistuje) pohledal.

Portál Finex.cz
Odpověď na r.pavelka

Dobrý den, více informací o spojení Trust Wallet a Binance naleznete například zde nebo zde. Tyto informace spolu s tím, že Binance sami Trust Wallet ve svých článcích zmiňují a doporučují, nám ukazují, že se skutečně jedná o jejich peněženku.

Co se týče Vašeho dalšího dotazu: výběr z Binance na TrustWallet skutečně provedete tak, že v TrustWallet překopírujete přijímací peněženku a tu zadáte do políčka ve chvíli výběru (Withdrawal) z Binance. Tuto adresu z mobilu do počítače dostanete např. pomocí Pastebin, nebo stačí si ji sám sobě poslat na Messenger či e-mailem…

Patrik
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat… Ověřuji si u binance adresu pomocí výpisu z účtu… Dokument který mi všude berou mi tady zamítli a když jsem nahrál znova větší dokument s více informacemi…. Už čekám 3 dny a stále mi to hlásí, že se to ověřuje.. Přitom první pokus byl řešen hned do hodiny od podání.

Zdeněk

Dobrý den, provedl jsem ověření a od té doby nelze nakoupit Fiat měnu. V kolonce 2.Podrobnosti platby mi neustále vyskakuje hláška Ověření totožnosti. Totožnost je při tom ověřena. Při nákupu kryptoměny přes platební kartu (dříve mi to šlo) to teď píše hlášku “Váš dostupný zůstatek je menší než minimální limit.” Můžete mi poradit?

Pavel
Odpověď na Zdeněk

Stejný problém, už týden nevyřešeno…

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Dobrý den, pánové. V tomto Vám bohužel poradit nemůžeme. Doporučujeme obrátit se na zákaznickou podporu Binance.

Ondra
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den, a kde jim mohu napsat? Nikde na ně nevidím kontakt, jen odkazy do nejčastější dotazy. Prostě burza k ničem. 0%

Zobrazit další odpovědi (1)
Tomas
Odpověď na Zdeněk

Stalo se mi to stejné když jsem měl nastavený jazyk na češtinu. Tak jsem se přepnul do angličtiny a tam už jsem mohl zadat částku.

Martin

Dobrý den zakoupil jsem si BTC na Binance přes kartu / pustilo mě to pouze asi na 6000,- CZK / a nevím jak ho potom převést do trezoru . neporadil by jste mi nekdo díky

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den, Martine. Stačí se na Binance přihlásit, poté otevřít Spot Wallet, zvolit možnost Withdrawal, tam vybrat Bitcoin, do formuláře překopírovat přijímací adresu z Trezoru a pak výběr BTC potvrdit. :-)

Lubos

Zdravim nejdu mi poslat peniaze na ucet z binance viete mi nejak stym pomoc? Zadam ciastku da mi ze prevod pozastaveny ze to overuju a potom mi da za cca 3 hodinky ze zamietnute uz som tam aj pisal ziadna odpoved neviem si syym rady skusal som to aj na kartu poslat aj na cislo uctu stale to iste nechapem za odpoved dakujem

Portál Finex.cz
Odpověď na Lubos

Dobrý den, Luboši. Bohužel dle Vámi popsaného problému nejsme schopni Vám poradit. Doporučili bychom se obrátit na oficiální podporu Binance.

Martin

Co se týká poplatků, tak to je brutal. Poslal jsem si 2000 euro pres SEPA (54000Kč) , na binance směnil za BTC a poslal na peněženku Trust. Poplatek měl být 0.0005 btc (asi 600 Kč), ale na trust mi došlo pouze 51200kč. Kurz btc zůstal zhruba stejný. To je tak velký poplatek za blockchain? I když binance psali ve výpisu, že poplatek síti je 0.0005?Jak je to možné?

Martin
Odpověď na Martin

Dobrý večer, Binance je skvělá ale jen mi vadí, že mi při každém obchodu, při prodeji nějakého krypta na třeba bnb zůstane nějaká malá část která nejde prodat. Nevím proč, dělám něco špatně?

Ondra
Odpověď na Martin

Dobrý den. Mám ten stejný problém zatím sem nenašel nic co by mě to nějak vysvětlilo. Třeba jsem čekal že se to strhnu po nějké době ale zatím nic. Většinou mě zůstane 0,009. Může někdo prosím poradit?

Portál Finex.cz
Odpověď na Ondra

Dobrý den, Martine a Ondro, bohužel tak to je u Binance vždy. Tyto malé části (kterým se říká dust, prach nebo small balances) můžete pomocí funkce “Convert” na jedno kliknutí směnit na BNB.

Binouš
Odpověď na Portál Finex.cz

Jaký prach? To je jako by mi v bance řekli, že 10 Kč zůstatek už mi nevrátí. Koukejte s tím něco udělat. To jako, že tím, že nikdo za nic nezodpovídá mohou okrádat lidi? V tom množství jsou to miliony. Vybírat poplatky za převody, přeposílky, konverze do “vlastních měn” A 0.0005 btc za převod? No tak kde to jsme, když manipulace v fiat měnama je všude v porovnání téměř zadarmo. Nechceme pořád něco konvertovat a tratit na poplatcích. Na co jsou mi lepší poplatky při použití BNB, když ho dnes koupím za 300 a za dva měsíce bude 150…

Portál Finex.cz
Odpověď na Binouš

Dobrý den, Binouši. Dust můžete jedním kliknutím převést na BNB a ten můžete prodat třeba za eura, která si pošlete na účet.

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Daniel
Odpověď na Martin

Dobry den,
dopatral jste se, co stoji za temi 2800kc nakladku. Binance si bere 600kc+0,1% za transakci, tedy 54kc. A co ten zbytek – poplatek banky za prevod CZK NA EU? Zadne jine poplatky jsem nenasel. Takhle by vyhodneji vychazela smenarna Finex – 2,5% – tj 1350kc. Take zvazuji, kde nejlepe nakoupit a nechci zbytecne prochazet KYC registraci, obzvlast pokud to nakonec na Finexu vychazi vyhodneji.

Martin
Odpověď na Daniel

Ano, skutečně se jednalo o převod z czk na eura v rámci banky. Kurz byl 26.1 a banka použila na převod kurz 27. Zbytek byl převod na trust (650) a drobná změna kurzu btc, než jsem převod dokončil. V tomto případě se rozhodně vyplatí směnárna, než bankovní převod z cz účtu.

Driji Jiji
Odpověď na Martin

Poplatek 600 za poslání na peněženku je opravdu dost z toho důvodu jsme se vrátil na Coinbase pro kde je mnohem nižší např. u 140€ to bylo 0.000023.

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den, Martine. Bohužel Vám nemůžeme konkrétně poradit, protože nemáme žádný kompletní výpis Vašeho účtu a nevidíme tedy přesně, co se tam stalo. Je možné, že jste něco zmáčkl špatně. Dále je také důležité, že Trust může kryptoměny oceňovat trochu jinak, stejně jako můžou používat jiný kurz pro EUR/CZK, takže těch míst, kde se může “chyba” vyskytnout je mnoho, ale z našich zkušeností věřím, že se nejedná o nějaký přehnaný poplatek či nekalé praktiky Binance, spíše jen nějaké nedorozumění.

Eva

Dobrý večer, potrebujem poradiť…som na Binance len krátko. 1. kúpila som si cez bankovú kartu BTC za €. Hodilo ma to aj na internetbanking a kým som tam všetko vyplnila a odposlala platbu, na Binance mi vypísalo, že môj časový limit vypršal, ale peniaze už boli fuč. Už týždeň visí v hostórii transakcií, že sa spracováva…BTC v peňaženke nie sú a podľa ID mi ich nevie nájsť ani na blokchainoch. Poslala som aj vyplnený formulár, na čo mi prišla odpoveď “Application rejjected”. Na chate mi žiadna normálna odpoveď neprichádza,….posielala som aj screenshoty obrazoviek…a nič. Vedel by mi niekto poradiť, ako sa dostanem k mojim peniazom…BTC alebo €???

Portál Finex.cz
Odpověď na Eva

Dobrý den, bohužel s tímto Vám pomůže pouze Binance. Doporučujeme tedy kontaktovat jejich podporu. Chápeme, že je to ubíjející, ale v tuto chvíli mají opravdu velký nápor a může chvíli trvat, než se k Vám někdo dostane. Držíme palce, aby to dobře (a rychle) dopadlo.

Nekupovat
Odpověď na Eva

Kdyby se tohle stalo v normální bance, tak ji rozcupují napříč médii. Tady se k tomu nikdo nehlásí. Nemít možnost se x dní dostat ke svému majetku. Ano je to decentralizované, takže porad si sám…buď se to spraví nebo si počkej a doufej. Proč tedy všichni lákají lidi, aby nakupovali, konvertovali atd… ? no aby je oškubali. Youtubeři, kteří se vyrojili a snědli koláč chytrosti hlásají xxx to the moon a dav se chytá. Ceny se teď vyhypují i u coinů, která jsou polomrtvé, lidi neví, co kupují…. a pak šup oškubat ovečky :-)

Richard

Dobrý den,
mohl bych se zeptat, jak mohu zrušit účet u Binance.com? Jediné řešení vidím je zablokovat účet, ale to se pravděpodobně využívá jen v případě, že máme podezření na nějaké neočekávané aktivity na účtu. Chtěl bych se tedy zeptat, zda existuje nějaká cesta jak účet u Binance zrušit?

Jantar
Odpověď na Richard

Přesně jak píšeš, lze pouze zablokovat. Určitě ti ho nezruší. Mají dost důvodů proč si tvoje data ponechat.

Portál Finex.cz
Odpověď na Richard

Dobrý den, Richarde. Pokud víme, toto je momentálně jediná možnost zrušení účtu. O jiné možnosti v tuto chvíli nevíme.

MK

“Ve světě kryptoměn byste těžko hledali burzu s lepším přístupem k byznysu i k zákazníkům.”

To je asi vtip, ne? Tahle burza je jeden velky chaos, podpora naprosto nefunkcní. https://www.reddit.com/r/binance/

Libor
Odpověď na MK

Neni vtip. Za me nejlepsi a ma sidlo v EU…Presouvam aktivity z Krakenu protoze ma privetivejsi platformu.
A ten manik co se divi kdyz tam posle coin co nepodporuji….ma to za 2 tydny zpatky …to by mel byt spise rad…

MK
Odpověď na Libor

Jak jsem psal, za mě je to naprosto nefunkční burza. Proces overovani byl jeden velky porod – naprosty chaos. Například pro oveřeni adresy to vypisovalo jakesi nesmyslne hlasky o platebnim kanalu pro karty. Kdyz jsem to hlasku googlil, ziskal jsem od jinych uzivatelu adresu pro nahrani dokumentu potvrzujicich adresu. Ta byla skryta a pres UI nedostupna. A co se stalo, kdyz jsem mel vsechno overeno? Prestal fungovat vklad / vyber pres SEPA. Totez pres karty. Podpora reaguje s tydennim zpozdenim a naprosto nesmyslne (posilaji prepripravene rady, ktere nemaji s vasim problemem nic spolecneho). Zlaty Bitstamp nebo Bitfinex…

Nekupovat
Odpověď na MK

Přesně tak, cílem je teď využít mánii a ostříhat ovečky o poplatky na všemožné přesuny a konverze.

bugr
Odpověď na MK

já ověření vzdal, třikrát to umřelo na fotce. A to jsem se přepnul do mobilu, fotku to schválilo, prý ok. A příští přihlášení na pc a a abych od začátku ověřil identitu. fakt na tohle nemám čas ani nervy.

Zobrazit další odpovědi (2)
Alena

Dobrý den, mám vklad na účtu 2400 EUR, správce účtu je nedostupný, nereaguje, takže neobchoduji. Chci Eura vrátit na svůj BÚ. Když dám výběr nespáruje se mi to s vkladem, přitom vklad tam vidím. Poradí mi někdo jak dostat penbíze zpět? Děkuji Alena

Portál Finex.cz
Odpověď na Alena

Dobrý den, Aleno. U Binance ve skutečnosti žádný správce účtu neexistuje. Jste si 100% jistá, že mluvíte o stránkách Binance.com? Nejedná se o nějakou jinou službu?

Nekupovat
Odpověď na Alena

Proč posíláte peníze do pochybných investic? Jen, že si myslíte, že budete milionář? Nenechte se manipulovat davem…

Jan Kutil

Dobrý den,
velmi trefná a poučná recenze na kryptoměnovou burzu Binance.
Mohl bych se zeptat, zdali je na vaší stránce (potom, co už jsem si založil účet, abych content pravidelně odebírat) nějaký seznam všech vámi udělaných srovnání? Srovnáváte burzy, brokery, investiční platformy, krypto-peněženky, což vše velmi oceňuji, ale ještě více bych ocenil, kdyby někde na stránce byla rubrika, kde by byli “uskladněny” všechny nejaktuálnější srovnání, která na stránce máte (“top brokeři 2021”; “top krypto-burzy 2021”, “top krypto-peněženky 2020” atd.)

Velice děkuji za případnou odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jan Kutil

Dobrý den, Jane. Děkujeme za Váš komentář. Popravdě žádný takový seznam momentálně nemáme, ale je možné, že se brzy objeví. :-)

František Procházka

Dobrý den Koupil jsem na Binance Chainlink a chci i ho převezt do Coinomi peněženky a nevím jakou platformu zasat nabízí mi to tři 1. Binance Chain BNB BEP2 2. Binance Smart Chain BSC BEP 20 a ta třetí je Etherum ETH ERC20 Moje peněženka BIP32 M/44H/60H/0H Jsem z toho trochu zmateny Děkuji Procházka

Portál Finex.cz
Odpověď na František Procházka

Dobrý den, Františku. Informace ohledně rozdílu sítí u výběru u vysvětlujeme v našem článku: Výběr kryptoměn z burzy Binance: Jakou síť pro výběr zvolit?. Doporučujeme si ho tedy přečíst.

Petr

Zdravím, chci se zeptat, zda získat od binance historii obchodů od registrace až do ted,cca 3roky?

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr

Dobrý den, Petře. Mělo by být možné si seznam Vašich obchodů vyexportovat. Pro export po přihlášení přejděte na záložku Orders > Trade History > Generate All Trade Statement. Je také možné, že se během času tento postup maličko změní, tak mne neberte nutně úplně doslovně.

Michael

Zdravím začal jsem binance užívat teprve krátce k tradovani dogecoinů/BUSD. Co mě zarazilo je, že mi neúčtují žádné poplatky, ikdyž se pohybuji ve stovkách dolarů. Nikde jsem se nedočetl, jakto že je fee u těchto tradů nula. Nemáte k tomuto nějaké vyjádření? D9KY

Libor
Odpověď na Michael

A jste si jisty? Dle me to oductuji rovnou pri obchodu a pri tech drobnych to v te swume neni videt…

Jantar
Odpověď na Michael

Podívej se do výpisu trades. Fee je uveden přímo u transakce, nejedná se o samostatnou transakci. Feečka ti určitě účtují.

Radim

Dobrý den, jak si můžu u jednotlivých měn, které podporují stakování tuto možnost zapnout. Vím, že např. u AAve je možnost stakovat, ale automaticky se tato možnost u mé AAve nezapnula jako např. u mé peněženky Trust Wallet. Děkuji za info…

Portál Finex.cz
Odpověď na Radim

Dobrý den, Radime. Pro využití možnosti stakingu u Binance je třeba v menu tuto možnost zvolit. Protože se ale Binance neustále rozvíjí a své uživatelské rozhraní často trochu mění, nechceme říkat, kde přesně tuto možnost najdete, protože je možné, že za pár dní už tam nebude. Obecně ale hledejte záložky Earn/Saving či Staking a měl byste se dopracovat k tomu správnému.

Michaela

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jakým způsobem vyberu peníze přímo z Binance a nemusím mít jinou aplikaci nebo využít bitcoin bankomatu?
Děkuji.

Miroslav
Odpověď na Michaela

Taky bych to rad vedel. Rozemenil sem si v obchodech z btc na eura ale neni zpusob jak to dostat na platebni kartu od airbank nazpet… Hlavne ze nakup pres tu kartu na binance sel. System dela ze tu kartu tam ma ale je zhasnuta pri vyberech. Celej den sem na tom fakt zklamani

Portál Finex.cz
Odpověď na Miroslav

Dobrý den, Miroslave. Vyzkoušejte výběr pomocí převodu na bankovní účet (Wire transfer). Pokud máte u Binance účet ověřený průkazem totožnosti, měl byste tuto možnost mít vždy.

frank
Odpověď na Portál Finex.cz

Zdravim v recenzii máte písané že vyberať sa dajú iba kryptomeny. Dajú sa teda vybrať aj eura na bankový účet z ktorého sa vkladali?

Libor
Odpověď na frank

Ano daji. Syn loni bez problemu vybiral na ucet ve Fio. Ja si to pripravuji…a pro ty co jim to nejde….musi byt overeny ucet, myslim na vyssi uroven nez zaklad – poslat sken nejake faktury na vase jmeno s adresou….
Ale vse je celkem dobre popsane v navodech k jednotlivym krokum…

Portál Finex.cz
Odpověď na frank

Dobrý den, Franku. Děkujeme za upozornění, tuto informaci jsme v recenzi opravili. Z Binance je možné vybírat i fiat měny.

Zobrazit další odpovědi (2)
Zobrazit další odpovědi (1)
Radek
Odpověď na Michaela

Dobrý večer
mám podobný problém s BTC, kdy nejsem schopen poslat BTC do TREZORU.
Stále dokola ztroskotávám na dvoufázovém ověření kdy po zadání kodu z mobilu a zadáním kodu z emailu stránka zbělá a celou akci můžu tak akorát začít znova, ovšem jen do okamžiku, kdy mě ověřovací okno napíše, že jsem vyčerpal dnešní ověřovací sms. Už mě to fakt štve, vím že dělám stále dokola nějakou chybu ale nevím jakou ???

Miroslav
Odpověď na Radek

Dělám to tak, že mám telefon a email ,,připravený,, a kódy pro ověření nechávám zasílat současně. Pak je to otázka sekund a rychlosti přenosu dat. Nastavený časový limit ověření se dá s půlminutovou rezervou splnit.

Portál Finex.cz
Odpověď na Michaela

Dobrý den, Michaelo. Pokud máte na Binance účet ověřený zasláním průkazu totožnosti, pak byste měla mít přistupné tlačítko Výběr (Withdrawal) pomocí kterého můžete požádat o zaslání EUR na Váš bankovní účet. Před tím, než to ale uděláte, musíte ale samozřejmě kryptoměny (např. BTC) za EUR prodat.

Michal

Zdravím, moc díky za článek. Je možné zaregistrovat pokud je mi 17 let nebo člověk musí být plnoletý? Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Michal

Dobrý den, na svých oficiálních stránkách Binance uvádí, že minimální požadovaný věk je 18 let.

Jirin

Ahoj, pěkně udělaná stránka, děkuji za cenné informace! Už jsem se také stal členem Binance komunity, jen bych měl jeden dotaz, vlastně dva:

1) Umím si zobrazit přehled zisků a ztrát po dnech. Čísílka, grafíčky, vše super. Ale mám rozjeté momentálně tři kryptoměny a ani za boha v tom přehledu nejsem schopen zjistit, která mi kolik vydělala. Vidím jen, že mám za včerejšek +50 Kč, ale kolik těch Kč bylo z které kryptoměny, to neumím najít. Jsem slepý?

2) Na mobilu (verzi Lite nepoužívám), nejsem schopen najít ani ten přehled, kolik byly zisky/ztráty za jednotlivé dny. Taky jsem slepý?

Díky za rady a ať vám to sype. Jiřin.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jirin

Dobrý den, Jiřine. Myslím si, že takové přehledy v aplikaci ani na webu neexistují, pokud neobchodujete futures, ale máte kryptoměny pouze ve spotové peněžence.

Jiří
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den,

tak jsem to vyřešil nakonec registrací na http://www.coingecko.com, kdyby měl někdo stejný “problém”. Vyberu si měny, které mám, vyplním, kolik jsem kdy koupil a za kolik a online vidím stav každé :)

Tomáš
Odpověď na Jiří

Zdravím,

Mám stejný problém, takže děkuji za doporučení Coingecka. Každopádně se ani za boha nemůžu dopátrat, kde se to tam nastavuje. Kolik jsem kdy koupil a za kolik… mohl byste mi prosím poradit? Děkuji moc. :)

Zobrazit další odpovědi (1)
Portál Finex.cz
Odpověď na Michal

Dobrý den, Michale. Více informací o futures si můžete přečíst v následujících článcích:

Zobrazit další odpovědi (1)
Martin

Dobrý den,
prosím vidím, že zde diskuze funguje. Mám dva dotazy..nemohu se nikde dopátrat odpovědi.
1. Jak získám měnu USDT? Nahrávám na binance Eura, ale ně všechny altcoiny jdou koupit za eura a nemohu přijít na to, jak směnit Eura na USDT.
2. Z toho důvodu jsem tam něco zkoušel a omylem jsem si ve Futures vypůjčil. USDT. Jak tuto operaci vrátim zpět? Děkuji

Radek
Odpověď na Martin

Ahoj Martine.
Po vložení Eur si jednoduše rozklikneš Na hlavní stránce Trhy/ Spotové trhy/Fiat trhy kde si vyhledáš pár EURUSDT a eura si směníš.
Na Futures trhy je na youtube návod, tam najdeš jak splatit USDT ( doporučuju vyřešit co nejrychleji) půjčení = poplatky :-)))

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den, Martine. USDT je klasický stablecoin a můžete si ho na Binance normálně koupit za EUR, vyhledejte tedy obchodní pár USDT/EUR. :-) Co se týče vrácení vypůjčených USDT, mělo by stačit ve Vaší peněžence na Binance zvolit možnost Repayment.

Vladimír

Je výhodnější z hlediska kurzu nakupovat na Binance za Kč či eura?

Honza
Odpověď na Vladimír

Dobra otazka, taky si pockam na odpoved. Dle meho se nikde nevyplati kupovat za Kc, ale vzdy je to lepsi za USD nebo EUR. Ale pockam si na fundovanou odpoved.

Portál Finex.cz
Odpověď na Vladimír

Dobrý den, protože na Binance momentálně neexistují obchodní páry s CZK, tak ke konverzi na EUR dojde vždy. Otázkou pak už je, s jakým kurzem. Výhodnější by to tedy vždy mělo být za EUR, pokud si dokážete (např. přes Revolut) zajistit dobrý směnný kurz.

David
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den, lze tedy přes Revolut posílat platbu v EUR na binance účet a zase zpět? Dekuji za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na David

Dobrý den, Davide. Ano, mělo by to jít. Před několika měsíci jsme to zkoušeli a bylo to bez problémů. Nezapomeňte ale uvést všechny požadované informace, ať Binance mohou platbu spárovat.

Zobrazit další odpovědi (1)
Tadeáš

Včera jsem měl problém s připojením k účtu, potom jsem si všiml, že na mobilu jsem měl napsáno, že se mi na účet přihlásil někdo z jiného zařízení. Nešlo mi se tam přihlásit, na emailu nemám ani žádné maily z binance o přihlášení například, nemám tam ani jeden mail prostě od bibance, což nechápu. Po té jsem zkusil dát zapomenuté heslo, na mobil ani na mail mi kód nepřišel. Po té jsem zkusil dát novou registraci a napsal jsem tam stejnou email. adresu a heslo, jako jsem měl předtím, abych zjistil, jestli je ten účet na binance už používán, což by měl být, když jsem byl předtím přes něj přihlášen. Nic takového mi to nenapsalo a poslalo mi to kód na mail k potvrzení přihlášení tohoto účtu. Zkusil jsem se na něj přihlásit, ale je to prostě jen novej účet na kterým nic není. A můj starý účet, jakoby zmizel. Absolutně to nechápu, protože jsem tam neměl ani 5K, tak kdo by chtěl ukrást takovou částku… No počítám s tím, že už ty peníze nikdy neuvidim…

Leonardo
Odpověď na Tadeáš

1. Požádej o pomoc na stránce binance.com Zákaznickou podporu
2. Požádej o pomoc na [email protected]
3. Dej dotaz na Facebooku na Binance Czech & Slovak
4. Dej dotaz na Telegram https://t.me/BinanceCzechoSlovakia

Christian

Dobrý den vybral jsem si z binance peníze (eur) na účet, ale zatím mi nic nepřišlo už je to pár hodin. Jak dlouho trvá než dorazí? Děkuji

Libor
Odpověď na Christian

SEPA chodi nejdrive druhy (nevim zda i o vikendu…)

Honza

Dobry den,
chci zacit pravidelne v mensim mnozstvi (tisicovky mesicne) nakupovat BTC. Hledam si pro me vyhodnou burzu. Koukam i na Binance a trochu me desi ten poplatek za vyber. Chapu spravne, ze pokud bych si vybiral BTC a poslal si ho treba k sobe do penezenky, je tam poplatek za vyber 0.0005 BTC? Protoze to mi pri cene treba 32.000 USD za BTC vychazi na 16 USD. Nekde v komentarich pisete, ze je to vetsinou par desetikorun. Tak jak to tedy je?
Poradite jinak pro mne vhodnou burzu? Mam pres Revolut jednu SEPA platbu mesicne zdarma, takze si poslat nekam SEPA platbou rovnou EUR neni problem. Jde mi o to kazdy mesic nakoupit a drzet dlouhodobe. Cili co nejmensi poplatky za “nabiti” penez, co nejmensi poplatky za nakup BTC a prijatelne poplatky (presne tech par desetikorun) za preposlani BTC do me penezenky.
Diky.

Jakub
Odpověď na Honza

Cau, 16USD poplatek při častce 32000 USD ti přijde hodně ?

Honza
Odpověď na Jakub

Jakube pokud dobre chapu cenik, tak poplatek v teto vysi je za prevod jakehokoliv mnozstvi BTC. Takze kdyz si poslu BTC treba za 10 000 Kc do vlastni penezenky, tak zaplatim (v dnesni cenne BTC) za ten prevod cca 500 Kc. Ano pokud bych si tam poslal cely jeden BTC za milion a zaplatil poplatek 500 Kc, tak s tim bych problem nemel, ale tak to dle meho neni.

Portál Finex.cz
Odpověď na Honza

Dobrý den, Honzo. Je to tak, jak říkáte. Poplatek je fixní pro libovolné množství BTC, tedy zaplatíte stejný poplatek pro výběr 0,001 BTC i 10 BTC. Chápeme, že pro převody menších částek je poplatek obrovský, nicméně taková je bohužel dnešní situace a nedá se s tím nic dělat.

Libor
Odpověď na Portál Finex.cz

Udelat konverzi na ETH a prevest v ETH…taky reseni.
Ale pokud chce drzet BTC neni jine cesty.

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Portál Finex.cz
Odpověď na Honza

Dobrý den, Honzo. Ano, je to tak, jak říkáte. Situace se bohužel často mění a Bitcoinová síť je stále vytíženější, poplatky rostou a roste i jejich výše vyjádřená v dolarech (potažmo korunách). Protože Binance chce, aby jejich výběry probíhaly co nejrychleji, bohužel je nutné za to tímto způsobem zaplatit. Tento poplatek se ale dle vývoje situace může znovu měnit a to jak směrem nahoru, tak i dolů. Ve Vašem případě bychom nicméně doporučili využít Binance a pokud se nejedná o částky v řádech tisíců korun a výše, tak výběr BTC na vlastní peněženku provádět jen jednou za čas, čímž poplatek do jisté míry zmenšíte. :-) A nebo, chcete-li kupovat za nižší částky a vždy mít bitcoiny ve své peněžence, zkuste využít směnárny ze seznamu zde.

Honza
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobry den,
dekuji za odpoved. Ano to dava smysl, preposilat si to do penezenky jen jednou za cas a tim poplatek zmensit. Podivam se na to.

Jakub

Zdravím,
pořídil jsem si Trezor one, chci tam poslat z Binance ADA, ale v Trezoru mě to
hlásím že budu přetransferován na ADA wallet někam mimo trezor ?
Díky za odpověď

Portál Finex.cz
Odpověď na Jakub

Dobrý den, Jakube. To je běžná praxe, Trezor zatím nenabízí přímo rozhraní pro práci s ADA. Je možné ho ale využít tak, jak říkáte, tedy pro komunikaci s externí peněženkou, přičemž privátní klíče máte bezpečně u sebe v Trezoru. Více info naleznete např. v tomto videu.

SIMON

Zdravím, ja použivam binance lite čiže tú jednoduchšiu verziu. Ale keď chcem predať Chainlink tak to prepne na btc.. ale ja chcem predat Chainlink a nechať peniaze v depozite. Viete mi poradiť?
Ďakujem

Kamil H.

Dobrý den,
prosím rád bych se zeptal jak je to s převodem CRYPTO měn (konkrétně BTC) na BINANCE do HW(Trezor One, fw:1.9.3)/SW(Exodus) peněženky s dosažením co nejmenších poplatků. Zarazilo mne, že při převodu BTC je jediná možnost využít transfer typu “BTC”, kde je poplatek 0.0005 BTC, což činí aktuálně 15.46 Eur za převod. Nabízejí se tu i jiné typy převodu, kde jsou poplatky ale daleko menší, tj. BNB/BEP2 za 0.0000011 BTC/0.034016 Eur, nebo BSC/BEP20 za 0.0000022 BTC/0.0.68033 Eur. Volbu “Using BNB Reduction” mám aktivní. Děkuji moc za odpověď.

Pepe
Odpověď na Kamil H.

Zdravím Kamil.H,
já mám Exodus SW peněženku a nemůžu najít ,,štítek”. V binance si chci nastavit, aby při hackerském útoku mohly peníze odejít jen do Exodus, ale v nastavení té funkce v Binance, to chce po mě ten štítek peněženky. Nevíte, kde se štítek nachází ?

Driji Jiji
Odpověď na Kamil H.

To bohužel není , proto jsem přešel na Coinbase pro. Protože tam jsou poplatky řádově nižší. V mém případě kdy jedu DAC a často posílám menší částky na peněženku je to na …….

Michal

Dobrý den,
nedaří se mi tranfer z EU na Futures, zřejmě mi vypadl nějaký mezikrok, EU mám ve spotové peněžence.
Děkuji

Michal

Dobrý den,
vložil jsem si na účet 50 EU a chci to teď převést do USTD futures, ale nedaří se mi. Transfer dělám Z fiat a spot DO Futures USD-M, coin mám USDT, částku když vyplním 50, píše mi chybu, že překračuji dostupný limit.
Dovodete mě prosím navést k úspěšnému převodu, abych mohl tradovat.
Děkuji

Jiri

Dobry den, prosim o rsdu. Na binanc0e jsem uskutecnil nekolik nakuou pres platebni kartu. Ackoliv jsem nedosahl limitu sve karty a i prestoze jsem verifikovan, tak maximalne jsem nakoupil za 55000 kc . Dal me to pres kartu nepusti a transakce pres binsnce neprojde.
Je ze strany binancec nastaven nejaky limit pro platby kartou

Libor
Odpověď na Jiri

Nekde tam jsem videl denni (a mesicni) limit jak pro vklad tak pro vyber podle typu urovne…ale nevim zda to je tolik…

Alexandr

Dobrý den, prosím o radu poslal jsem se ethereum z binance na ledger ale ethereum se mi nepřipsalo adresa ledgeru je spravně ale TxID na blockchainu není, našel jsem jen že se to odeslalo jako BEP20 Token, na podporu binance už jsem psal a bez odezvy

Portál Finex.cz
Odpověď na Alexandr

Dobrý den, Alexandře. Informace ohledně rozdílu sítí u výběru u vysvětlujeme v našem článku: Výběr kryptoměn z burzy Binance: Jakou síť pro výběr zvolit?. Doporučujeme si ho tedy přečíst.

SIMON

Dobrý deň, chcem sa spýtať som na binance lite mal som tam kupene ETH. Potom so ho predal a peniaze som nechal v total balance. Teraz chcem kúpiť znova, ale keď už zadám že kolko tak mi dáva len možnosť aby som zniva platil z kreditnej karty a nie z toho total balancu. Viete mi poradiť? Ďakujem

Portál Finex.cz
Odpověď na SIMON

Dobrý den, Simone. Bohužel to vypadá, že možnost pro změnu zdroje peněz v Binance Lite opravdu momentálně chybí. Doporučuji na chvíli přepnout aplikaci do běžné verze a zkusit to tam. :-)

Marek

Mám otázku k “Binance Futures”
Teoreticky stačí mať malé množstvo peňazí a skúsiť šťastie s najvyššou hodnotou páky a ak aj klesne hodnota BTC ale môj účet do záporu nepôjde len vynuluje a ak sa zvýši okamžite mám mnohonásobný zisk. Rozumiem tomu správne ?

Portál Finex.cz
Odpověď na Marek

Dobrý den, Marku. Máte pravdu. Do záporu by se Váš Binance Futures účet neměl dostat nikdy. Zda je však Vámi zmíněná strategie ideální – to nemůžeme posoudit. :-)

jana

Dobrý den,
nevíte prosím jak dlouho může trvat verifikace adresy v Binance? Děkuji za odpověď

Portál Finex.cz
Odpověď na jana

Dobrý den, verifikace na Binance může trvat 1-3 pracovní dny.

Většinou je to však rychlejší (v řádu pár hodin), můžete tak být verifikována třeba za 1 hodinu. Záleží na aktuálním vytížení a dalších faktorech.

Přeji hezký den.

Tomáš

Dobrý den, nakoupil jsem níže uvedené měna na binance (Chainlink) a COMP (Compound). Následně jsem se dočetl, že na burzách je špatné mít měny, tak jsem si vytvořil na mobilu jejich trust wallet. Následně jsem převedel tyto měny do peněženky s tím, že je tam na výběr vícero možností (BNB, BSC a ETH). U první možnosti mi při zadání adresy pro výběr hlasí, že výběr není možný a u ETH je poplatek za převod opravdu vysoký. Zvolil jsem tedy možnost BSC. Následně jsem v peněžence zjistil, že mi finanční prostředky dorazily, ale ve fortmatu BEP20. Co s tím mám nyní dělat. Jak odeslat případně zpátky do binance nebo do jiné peněženky?

Velmi Vám děkuji. Doufám, že jsem o finance nepřišel.

Tomáš

Portál Finex.cz
Odpověď na Tomáš

Dobrý den, pokud tyto tokeny chcete pouze držet dokud nevzrostou na hodnotě a poté je znovu prodat, nemusíte s tím dělat nic. Vyřešit to pujde snadno – bude stačit převést tyto tokeny zpět na Binance – jen si dejte pozor na to, že při Depositu budete chtít tokeny posílat na BEP20 adresu, nikoli ERC20 adresu, aby vše prošlo v pořádku. :-)

Petr

Dobry den,
potřebují poradit , jak preposlat BTC z Binance na Trezor One.
Predem dekuji za radu.
Petr

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr

Dobrý den, Petře. Stačí v Binance na záložce Wallet -> Spot zvolit tlačítko Withdrawal. Poté zadáte adresu Vašeho Trezoru One a potvrdíte. Do několika minut by měl výběr proběhnout a BTC byste měl mít na svém Trezoru.

Petr

Zdravim, jde prosim primo na Binance prodat kryptomena za realne penize?

Radim
Odpověď na Petr

Je možné si zažádat o debetní kartu zcela zdarma. Takže podle mě nejlepší a nejrychlejší je vybírat krypto touhle cestou. Když jsem včera zkoušel dávat výběr na fiat, psalo mi to že v naší zemi tato volba není dostupná

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr

Dobrý den, Petře. Ano, na Binance můžete prodat kryptoměny třeba za eura, které si poté můžete pomocí tlačítka Withdrawal poslat na svůj bankovní účet.

mk
Odpověď na Portál Finex.cz

A jste si jisti, ze to funguje i pro ceske ucty?

Portál Finex.cz
Odpověď na mk

Dobrý den, MK. Ano, jsme si jisti, protože s tím sami máme zkušenost. Je však nutné v žádosti zadávat číslo účtu v mezinárodním formátu IBAN. Jaký máte IBAN můžete pomocí svého běžného čísla účtu zjistit např. v oficiální kalkulačce od ČNB zde.

mk
Odpověď na Portál Finex.cz

Ja totiz po registraci a plnem overeni uctu mam na Binance zablokovane vklady jak pres SEPA, tak i pres kartu. Podpora samozrejme nefunkcni a nereaguje.

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Juri

Dobrý den,
prosím Vás po několika nákupech a následném odeslání do peněženky mi při dalším pokusu o odeslání vyskočila hláška,že výběry byly dočasně deaktivovány z důvodu kontroly rizika, nevíte prosím co může být za problém?

Předem děkuji za odpověď

Jozin_z_Bazin

Dobrý den,
chci se zeptat, jestli je možné při nákupu Bitcoinu pres tuto burzu,
prevest si Bitcoiny na hardwarovou penezenku a nedrzet je na burze.
A jaký si za tento převod uctuji poplatek ?
Jestli pak neni levnejsi/vyhodnejši si vymenit Bitcoiny jenom pres smenarnu.
Protoze uz jenom za smenu na burze si uctuji poplatek a pak jeste plus poplatek za prevod mimo burzu.
Takze bych rad vedel kolik to je, abych to propocital co je vyhodnejsi.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jozin_z_Bazin

Dobrý den, Jožine z Bažin. Samozřejmě, že je to možné. Stačí po jejich nakoupení zvolit možnost Withdrawal. Poté už jen zadáte adresu Vaší hardware peněženky a potvrdíte. A je to, do několika minut by měl převod být realizován. Poplatek si za to Binance účtují, ale ten se v závislosti na vytížení sítě může měnit. Je to ale většinou v řádech desetikorun. Stačí si najet na tu stránku Withdrawal a poplatek tam uvidíte. :-)

Vojta
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den, v řádech desetikorun? Jste si jistí? 0,0005 BTC?

Portál Finex.cz
Odpověď na Vojta

Dobrý den, Vojto. Poplatky se stále mění v závislosti na vytížení BTC sítě a také v závislosti na růstu ceny BTC.

Zobrazit další odpovědi (1)
Martin

Dobrý den,
otevřel jsem si účet na Binance a mám asi hloupý dotaz… na stránce klasického obchodování (Trade – Classic) mám graf Bitcoinu. Jak si graf změním na jinou kryptoměnu, případně přidám další grafy? Asi hloupý dotaz, ale prostě jsem na to nepřišel. Třeba XTB se mi zdá uživatelsky jednodušší.
Děkuji za pomoc :-)

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den, Martine. Buď můžete změnit měny přímo v URL v prohlížeči, tedy např. adresu binance.com/en/trade/BTC_USDT přepíšete na binance.com/en/trade/ETH_USDT a nebo si danou kryptoměnu vyberete ve sloupečku úplně vpravo. Je tam i hledání. :-)

Lukáš
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den,nakoupil jsem na Binance nějaké Dogecoiny a chtěl jsem si jich na zkoušku poslat 100 do svojí peněženky Exodus,je běžná praxe,že si za převod účtují 50 Dogecoinu a tudíž mi přišlo jen 50, popřípadně dá se to nějak snížit.Dekuji za odpověď

Portál Finex.cz
Odpověď na Lukáš

Dobrý den, Lukáši, bohužel je to tak, že si u Binance účtují 50 DOGE za zpracování výběru. U většiny burz je to podobně – ale upozorňují na to už při vyplňování žádosti o výběr.

Lukáš
Odpověď na Portál Finex.cz

Díky za odpověď,měl bych ještě jeden dotaz.
Koupil jsem na Binance na zkoušku nějaké BNB a když si ho chci poslat do peněženky Exodus,tak se mě to ptá,jestli to chci poslat jako ERC20,BEP2 nebo BEP20.Koukal jsem,že tam jsou trošku rozdílné poplatky..Je jedno co zvolím a Exodus si s tím pak poradí nebo můžu při špatném zadání ty BNB přijít?
Díky moc

Portál Finex.cz
Odpověď na Lukáš

Dobrý den, Lukáši. S peněženkou Exodus nemáme moc zkušeností, takže se omlouváme, ale nemůžeme odpovědět konkrétně na Váš dotaz. Můžeme ale říci obecně, že využívat byste vždy měl typ převodu v závislosti na vaší peněžence. Pokud využijete špatnou možnost, je možné, že o tokeny přijdete, takže pozor na to. Ve Vaší peněžence byste měl vidět, zda se jedná o ERC20, BEP2 nebo BEP20 adresu… ERC-20 adresy začínají na “0x….“, BEP2 i BEP20 by měly začínat na “bnb1….” – já bych ale volil BEP2, protože se jedná o převod přímo tokenu BNB, v případě ERC20 i BEP20 se jedná pouze o jakýsi token reprezentující určité množství BNB. Jedná se ale o trochu složitější problematiku, takže doporučuji nastudovat… :-)

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Monika

Další novinka Binance má vlastní platební Visa kartu s ní můžete platit vašimi kryptoměnami a zdá se, že prozatím zdarma bez poplatků. Zatím byla platební karta pouze od Wirexu.

Portál Finex.cz
Odpověď na Monika

Dobrý den, situaci sledujeme a dokonce už máme i Binance kartu objednanou. Zatím ale nepřišla – až přijde, můžete se těšit na její recenzi zde na Finex.cz

Monika
Odpověď na Portál Finex.cz

Jupíí, tak to se moc těší a moc děkuji za informaci.

Milos

Dobrý večer, je u obchodovaní s pákou na Binance ochrana proti zápornému zůstatku? Děkuji za odpověď

Romana

Už několik týdnů nelze uskutečnit přihlášení. Jsem na stránce pro zalogování, zadám e-mail a heslo, posunu puzzli, nechám si zaslat kod na telefon, ten během chvíle přijde, a po zadání kodu naskočí prázdná bílá stránka a dál se neděje nic.

Portál Finex.cz
Odpověď na Romana

Dobrý den, Romano. Já se dnes do Binance přihlašoval bez problémů. Můžete, prosím, vyzkoušet se přihlásit přes jiný prohlížeč? Např. Chrome, Edge, Safari… prostě vyzkoušet jiný. Pokud to nepomůže, můžete ještě zkusit smazat si cache (na Google najdete spoustu návodů). Kdyby ani to nepomohlo, zkusíme vymyslet ještě něco dalšího.

Leonardo
Odpověď na Romana

Mám stejný problém, mám starý Firefox a přes ten se mi nedá přihlásit na Binance. Tak jsem se přihlašoval přes Microsoft Edge. Pak jsem to vyřešil tím, že jsem si stáhnul binance. exe a nainstaloval jsem si aplikaci přímo do počítače.
https://www.binance.com/en/download

Lenka

Dobrý den, ráda bych věděla více informace ohledně Binance? Od Kolika koruna minimálně má být vklad? Kolik asi? Třeba 500korun nebo hodně vysoké ceny? Kdyby vysoké ceny na vklad, musím odmítnout, protože nemám jistotu, jestli funguje dále? Jen mám obavu, aby se nestalo. A navíc nerozumím tomu, jak Binance všechno dělá? Uvažuji si tam registrovat, zatím na sebe bráním. Děkuji za radu.

Portál Finex.cz
Odpověď na Lenka

Dobrý den, minimální vklad na Binance je momentálně 1 €, tedy asi 25 Kč. Ale nemůžeme zaručit, že se tato částka v budoucnu nezmění. :-)

Monika

Všimla jsem si, že asi nově je Binance v českém jazyku a dá se platit i českými korunami.

Portál Finex.cz
Odpověď na Monika

Dobrý den, Moniko. Máte pravdu, je to tak, děkujeme za upozornění.

Coobs

Ahoj do redakce,
musím říct, že mám s Binance velmi špatnou zkušenost. Zřídil jsem si nový účet, uživatelsky super, komplexní, ale srozumitelné. Vložil jsem SEPA platbou necelých 400 EUR a po více než týdnu nikde nic. Dnes je to 9. den od uskutečnění platby, deposit nikde a jejich customer care dělá, že neexistuje. Opakovaně jsem kontroloval detaily SEPA platby, vše sedí s detaily k platbě v mém Binance účtu. Začínal jsem na Coinbase Pro, chtěl zkusit další altcoiny, ale tohle mi naprosto sebralo v Binance důvěru. Na Coinbase Pro je vždy druhý den od zadání fiat v účtu. Inu, zajímavá zkušenost. Začal jsem to řešit přes svou banku. Ať to dopadne jakkoliv, z Binance rozhodně odcházím. Budu případně velmi vděčen, pokud byste měli nějakou radu, co by mohlo pomoci celou věc vyřešit. Díky a fajn den všem.

Portál Finex.cz
Odpověď na Coobs

Dobrý den,
děkujeme za zveřejnění Vaší zkušenosti. Vzniklá situace nás mrzí, nicméně věříme, že je někde opravdu jen nějaký šotek. Platba za Vašeho účtu opravdu v plné výši odešla a to na správný účet příjemce a se správnými údaji, jako reference number, apod? Můžete to ještě u své banky ověřit? Nevrátila se platba zpět?

Coobs
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den do redakce,
díky za reakci. Detaily platby opravdu sedí, odešla, nevrátila se. Řeším teď s bankou, co se dá dělat. Jsem si jist, že to je zmiňovaný šotek, protože Binance určitě nezbohatne na mých 400 Eur :-), tyto platební procesy budou určitě všechny plně automatizované. Dokonce i věřím, že se podaří dříve nebo později vyřešit. Spíše mi jde o fungování Binance customer supportu, který prostě nereaguje. Jsem mikroinvestor/především hodler, a když si představím, že bych za pár let chtěl řešit problém týkající se násobně vyšších částek a dostal stejnou (=žádnou) podporu, to prostě nechcete. Jinak musím ještě pochválit vás. Krom zmiňované rychlé reakce pod letitým článkem, nabízíte opravdu super obsah. Díky za to a fajn den :-).

Portál Finex.cz
Odpověď na Coobs

Dobrý den, děkujeme za komentář i za pochvalu. Držíme palce, aby se vše brzy vyřešilo. Mějte se hezky a hodlu zdar :-)

Roman
Odpověď na Coobs

Dobrý den,
Mám podobnou zkušenost. Vložil jsem na účet binance peníze přes kartu, transakce proběhla, ale na účtu binance zůstala nula. Tak jsem to zkusil převodem v eurech a stejný výsledek, pořád je na účtu nula, i když všude(na mém účtu odešlo a na binance proběhlo. Můžete mi poradit jak reklamovat vklad? Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Roman

Dobrý den, verifikoval jste svou identitu? Platby kartou jsou dostupné pouze uživatelům s verifikovanou identitou.

Mohlo se také stát, že vám peníze z účtu ve skutečnosti odečteny nebyly – jsou pouze zablokované pro další použití. A pokud jste nákup nedokončil (např. kdybyste v průběhu objednávky zavřel stránku s transakcí nebo nedokončil právě zmíněnou potřebnou verifikaci) pak Vám do několika hodin budou peníze znovu odblokovány. Na výpisu byste tedy neměli vidět příchozí platbu, ale ani platbu odchozí. Bude to vypadat, jako by se vůbec nic nestalo. Měl jste při placení nějaký takový problém?

V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit.

Přeji hezký den.

Roman
Odpověď na Roman

Dobrý den,
Děkuji za reakci.
Žádný problém nebyl. peníze z účtu i z karty byly odečteny, ale na účtu binance se neobjevily. Na binance je transakce jako provedena. Můžete mi poradit jak transakce reklamovat? Děkuji Roman

Portál Finex.cz
Odpověď na Roman

Dobrý den, v tomto případě bude nezbytné kontaktovat zákaznickou podporu Binance. Jinak mne ještě napadá – díval jste se do všech Vašich “wallets“? Je možné, že nakoupené kryptoměny máte schované v jiné wallet, doporučuji tedy v rychlosti projet peněženky Spot, Margin, Futures,….

Zobrazit další odpovědi (1)
Roman
Odpověď na Roman

Dobrý den, když jsem najel na zákaznickou podporu, vyskočily mi jen odkazy na různé nápovědy. Potřeboval bych telefónní kontakt na podporu v češtině. Děkuji Roman

Portál Finex.cz
Odpověď na Roman

Dobrý den, Romane. Bohužel Binance v tuto chvíli nenabízí telefonickou zákaznickou podporu v češtině. Na této stránce byste se ale (v pravém dolním rohu) měl být schopný dostat na chat v angličtině.

Zobrazit další odpovědi (1)
Leonardo
Odpověď na Roman

Zkus napsat na tento e-mail [email protected]
Doporučuji facebook Binance Czech & Slovak, jsou tam také kontakty a jiné zajímavosti.

Zobrazit další odpovědi (4)
Zobrazit další odpovědi (2)
Tom
Odpověď na Coobs

On si člověk asi úplně nevybere. Já se takto nachytal zase u Coinbase, kdy jsem přišel o 180 Euro, kdy jsem tam posílal peníze z Revolutu. De facto totožná situace jako u vás. Vše zkontrolováno, čísla x krát zkontrolovány, a člověk si řekne, že je vše ok. Jenže ok to přestalo být v době, kdy ani po sedmi pracovních dnech peníze na účet nedorazily. A poté se dohadujete s Revolutem přes nějaký chat, nebo přes automat na Coinbase. Ostatně ani nevíte, na koho se v tomto případě pořádně obrátit. To je případ ode zdi ke zdi, kde stejně nic nevyřešíte. Holt jak se říká, kryptotrh je velice rizikový :))

Coobs
Odpověď na Tom

Ojoj, Tome, tak to mě mrzí. Vím, že na Redditu někdo řešil s Revolutem podobný problém. Snad se podaří vyřešit. Já jsem utekl hrobníkovi z lopaty, protože jsem sehnal nějakého borce z Binance právě na Redditu. Napsal jsem mu DM, že standardní customer support nereaguje a zda dokáže pomoci. Inu, a do 2 hodin byly peníze na Binance účtu. Možná zkuste podobnou cestu, Reddit je myslím reputačně pro burzy důležitý a možná seženete někoho takového z Coinbase, kdo nebude robot :-), tj. může pomoci. Držím pěsti. Jinak ještě koment pro ostatní, kdo mikrohodlují jako já. Binance je extrémně drahá z hlediska withdrawal fees. Ve výsledku to v mém případě totálně převálcuje Binance úsporu na transakčních poplatcích vs. Coinbase. Docela jsem koukal, že withdrawal BTC a ETH/ERC20 na Binance o řád dražší než na Coinbase…

Martin
Odpověď na Coobs

Zdravím, mám stejný problém. Poslal jsem 300€ z Revolut na Binance a po týdnu ještě nic. Přišli jste na toho šotka? Ověření mám, referenční číslo jsem do platby zadal. Vše jsem několikrát kontroloval.
Budu moc rád za nějaký info.
Díky.

Zobrazit další odpovědi (1)
Petr

Dobrý den, při vložení peněz do peněženky se mi aplikace kousla.
Co mám dělat?

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr

Dobrý den, Petře. Abychom Vám mohli pomoci, potřebovali bychom více informací. Jakou metodou jste peníze převáděl? Jakou měnu jste převáděl? Po restartování telefonu aplikace již běží?

Lopous

Dobry den,
chci se zeptat, jestli registraci u teto burzy musim uvadet svoje prave jmeno a dalsi udaje, jestli to pak ma vliv na vybirani bitcoinu prevodem
na ucet.
Mam strach ze zneuziti osobnich udaju.
Hadam, ze tam jde platit v CZK jenom kartou, ne ?
Z toho mam taky strach, aby nedoslo ke zneuziti.

Portál Finex.cz
Odpověď na Lopous

Dobrý den. Když se registrujete, prakticky nemusíte uvádět žádné své pravé osobní údaje. Ale pak máte účet omezený a rozhodně nemůžete nakupovat ani prodávat za fiat měny – jen směňovat kryptoměny za kryptoměny. Další nevýhoda je, že kdybyste s účtem měl problém a chtěl s podporou Binance vyřešit obnovení přístupu – nijak neprokážete vlastnictví tohoto účtu – protože údaje u účtu budou smyšlené. Bohužel je ověření identity celkem důležité, ale kdybych měl některé z burz důvěřovat, byla by Binance rozhodně jedna z prvních. Osobně mám účty ověřené svými osobními údaji snad u všech burz, na které na Finexu naleznete recenzi, a nikdy jsem žádný problém nezaznamenal.

Vojtěch, Finex.cz

Patrik

Dobrý den,
Nevíte proč se mi na binance zobrazuje místo exchange spot? Popř. Jaký je rozdíl. Díky

Portál Finex.cz
Odpověď na Patrik

Dobrý den, nyní už je Exchange přejmenována na Spot – rozdíl tam není. Dříve byla na Binance právě jenom Spot platforma, proto se jmenovala exchange (z angl. burza). Ale nyní, když na Binance lze obchodovat i futures, opce a další instrumenty, je třeba je odlišit. :-)

PS: Definice z Investopedie říká: “Spotový obchod, známý také jako spotová transakce, označuje nákup nebo prodej cizí měny, finančního nástroje nebo komodity za účelem okamžitého dodání k určitému datu spotu.

Kamil

Dobrý den, jaké jsou prosím limity při výběru.Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Kamil

Dobrý den, max. výběr pro uživatele bez KYC je 2 BTC denně. Pokud jste KYC provedl, pak je max. výběr 100 BTC denně.

Jakub

Dobrý den, zkoušel jsem obchodovat na futures. Vložil jsem si na učet bitcoin v hodnotě 15 000 kč, a abych mohl obchodovat tak jsem to musel převézt na USDT. Měl jsem tam poplatek 30%. Dá se to nějak snížit ? Předem díky za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jakub

Dobrý den, poplatek 30 % by tam být opravdu neměl. Mělo by stačit převést BTC z margin wallet do spot wallet a pak ji na klasické spot burze prodat, tam je poplatek asi 0,25 %. Kde jste tento převod prováděl?

Jakub
Odpověď na Portál Finex.cz

Přímo v futures walllet tam napravo v tom převodniku z btc na usdt

Portál Finex.cz
Odpověď na Jakub

Aha, tak už to chápu! Pozor na to, Jakube, to není převodník z BTC na USDT, ale cross colateral. Tedy nesmění Vám to BTC na USDT, místo toho využijete BTC jako zástavu a nějakou část (70 %) z aktuální hodnoty zastavených BTC v USDT si od Binance vypůjčíte. A pak je musíte zase vrátit. :-) Lepší pro Vás bude směnit BTC na USDT na spot platformě a ty si poté převést tlačítkem Transfer na stránce futures wallet. Snad jsem pomohl!

Vojtěch, Finex.cz

Zobrazit další odpovědi (1)
Portál Finex.cz

Dobrý den. Těchto 0.0004 BTC za výběr z Binance je bohužel poplatek, které si účtuje Binance a nic se s ním nedá dělat. A máte pravdu, kdybyste chtěl Bitcoin znovu prodat právě na Binance, budete si je muset na burzu z Trezoru poslat. Tam byste ale zaplatil pouze poplatek Bitcoinové síti, což pokud nespěcháte, dělá pár desítek haléřů. Nebo můžete využít jiný způsob, jak BTC prodat. Seznam naleznete zde.

Tom

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jsem totiž . Založil jsem si účet na binance a nakoupil vstupně (abych to vyzkoušel) malý obnos BTC (asi za 40 dolarů), placeno kreditkou takže nejakych 3,5% poplatek z transakce. Mám i peněženku Trezor, a chtěl jsem tam pak to menší mnozstvi přesunout, nicméně zarazil mě poplatek 0,0004BTC ( v současnosti cca 100kc) což při tak malé částce je relativně dost. Myslel jsem že přesun prostředků do vlastní peněženky je levnejsi. Pokud tomu dobře rozumím, budu muset pak při převodu zpět na FIAT menu převést BTC zpátky z peněženky na burzu a při výplatě na ucet zaplatit poplatek opět? Díky moc za odpověď

FreshZdenek

Dobrý de, chci se zeptat proč když jsem na Binance vložil peníze, a snažil se je vybrat do peněženky, tak mi to zobrazilo ( We have locked your …. BTC crypto purchased assets through your credit card. Please try withdrawing again after your assets are unlocked (24hours after purchased time). Status mám verified level 2. Teprve dnes sem se zaregistroval. Děkuji vám za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na FreshZdenek

Dobrý den, jedná se o bezpečnostní mechanismus, díky kterému se Binance snaží minimalizovat podvody. Bohužel je třeba vydržet 24h a poté pujdou BTC vybrat normálně. Vzhledem k tomu, že jste komentář psal před pár dny, už by to mělo jít. Je vše v pořádku?

Dan J.

Dobrý den,

jsem trochu zmaten co se týče možnosti nákupu crypto za FIAT měnu na trhu (exchange). Po diskuzích a článcích se často dočtu, že to u binance nelze, přitom v účtu u Spot Wallet mám možnost vkladu jak crypto tak FIAT měny.

Pokud chci provést nějaký vklad – kromě převodu přes kartu (kde je poplatek 3%) jsem chtěl využít možnost SEPA platby. Při přechodu do druhého kroku platby SEPA se mi však vypíší jen údaje o bankovním účtu binance (IBAN, ACC jméno a adresa, bank jméno a adresa) a další krok nebo jiné info tam není.
To mi přijde poněkud divné, neboť tam chybí nějaký variabilní symbol čím by platbu spárovali s mým účtem. Proto se mi platbu zatím realizovat nechce, tak bych se rád zeptal, jestli s tímto nemáte zkušenosti? :)

Předpokládám, že poté co dostanu nějaké to euro do peněženky, budu moci na trh zobchodovat např. pár BTC/EUR tedy crypto / fiat – alespoň vizuálně mi přijde, že to tak možné je (zatím co si jen proklikávám). Je tento předpoklad správný?

Děkuji moc za odpověď
PS: Super web se spoustou informací, jako nováček tu často brouzdám, gj :)

Portál Finex.cz
Odpověď na Dan J.

Dobrý den, Dane. V prvé řadě děkujeme za pochvalu :-) Co se týče Vaší otázky: Binance funguje od roku 2017 a zpočátku neměla možnost pracovat s fiat měnami vůbec – bylo zde možné pouze směňovat BTC/ETH na menší altcoiny. Pak pomalu přidali možnost směnit fiat (platba kartou) za bitcoiny, což fungovalo jako jistá metoda vkladu fiatu, který ale zákazníci na účtě nikdy neměli – ihned nakoupili krypto, se kterým dále pracovali. Nyní to vypadá, že nově nabízí dokonce i možnost vložit EUR a dalších pár měn (ale ne USD) přímo. Až tuto možnost prozkoumáme blíže, rozhodně text v recenzi výše upravíme – děkujeme za upozornění. Osobně jsem ale ještě EUR na Binance nevkládal a sám bych se toho bál – radši bych počkal, až tuto novou funkci 100% odladí. :-) Váš předpoklad je ale správný – dokonce už BTC/EUR pár existuje a vypadá, že je aktivní. Jen bych si na to zatím dal pozor. Snad byla moje odpověď dostatečně srozumitelná, kdyby něco, ptejte se.
Vojtěch, Finex.cz

Tom
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den,

našli jste už čas na vyzkoušení toho depositu na Binance?

Mam stejný problém jako tazatel výše. Binance generuje pouze základní údaje bez nějakého unikátního klíče na spárování.
Tom

Crypto
Odpověď na Tom

Dobrý den,
zkusil sem na ten vygenerovaný IBAN poslat EURa, tak uvidíme jestli dorazí. Předpokládám, že když tam nejsou žádné doplňující info k identifikaci platby, tak že je tím identifikátorem právě to číslo účtu a nebo třeba jméno vlastníka účtu (zahlédl jsem tam nějakou poznámku, že platba má být provedena z vlastního účtu).

Crypto
Odpověď na Crypto

Toto je můj první pokus s tou přímou SEPA platbou na Binance. Doposud jsem to řešil: CZK z běžné banky na Revolut (tam směna CZK na EUR) -> Coinbase (EUR na BTC) -> Binance (BTC na cokoliv)

Tom
Odpověď na Crypto

No o to mě právě jde.
Že jméno není unikátní identifikátor. Například BitStamp má právě ID MSG pro příjemce.
Dále co řeším, je to jestli to právě bude akceptovat Revolut.

Crypto
Odpověď na Crypto

UPDATE: Eura dorazily, takže žádný další identifikátor není třeba. Skutečně stačí pouze to co Binance “vygeneruje”..tzn. IBAN, název/adresa banky (to se mi vyplnilo samo na základě IBANu), název účtu příjemce “Binance”, do adresy příjemce jsem opět zadal adresu banky v té formě se ukázalo na Binance (nic jiného jsem neměl). Poslal jsem to z účtu psaného na moje jméno (to může mít také vliv).
Co se kurzu týče, vyjde to takto trochu nevýhodněji než moje předchozí zdlouhavá cesta přes Revolut a Coinbase, ale nic hrozného (tou delší cestou se dá ušetřit cca 1 kč na 1 euro).

Crypto
Odpověď na Crypto

jo a posílal sem to z AirBank. Myslím si, že z Revolutu by to snad taky neměl být problém.

Crypto
Odpověď na Crypto

A ještě jedna (snad) užitečná rada. Dnes mi přišel z Binance infomail, že do zítřka (30 Jun 2020) mají nákup crypta VISA kartou bez poplatku. A Revolut má VISA kartu, takže to se mi teď jeví jako ideální a nejrychlejší volba.

Zdeny
Odpověď na Crypto

Moje osobní zkušenost, poslány eura z Revolutu a napřed přišly zpět na Revolut. Měl jsem špatně jméno příjemce, to je prostě jen Binance, ne název banky. Pro spárování s vaším účtem slouží vyplnění kolonky Refence. Smežete větu “Odesláno z Revolut” a dáte tam svý Reference číslo. Poté už vše proběhlo v řádu minut, včetně připsání do Spot wallet.

Zobrazit další odpovědi (6)
Crypto
Odpověď na Tom

viz. odpovědi pod mým postem (přidávám reakci na váš původní post pro případ, že Vám chodí oznámení na mail)

Mick
Odpověď na Crypto

Jde to tedy z revolutu na Binance ?
Nějak mám zmatek v tom jakým druhem platby to tam poslat. Revolut mi tam cpe kartu mé banky ze které si posílám peníze na Revolut-to se mi zdá že je špatně. Jde mi o to jak co nejlevněji dostat fiat na Binance.
Předem dik za rady( trochu se v tom ztrácím )

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (2)
Jan

Dobrý den,
chápu dobře, že pokud budu chtít otevřít trady stop-limit na BTC/USD a ETH/USD a k tomu ještě například EOS/USD, tak už mi tento 3 trade se stop-limit pro USD nepovolí? Nebo se otevření 2 tradu pro stejný pár bere pouze například pro BTC/USD, kdy mohu otevřít 2x stop-limit trade a 3 stop-limit pro BTC/USD už nemohu? A například pro ETH/USD mohu otevřít další 2 stop-limit trady?
Předem děkuji za odpověď

Portál Finex.cz
Odpověď na Jan

Dobrý den, přiznám se, že přesně nevím, na co touto otázkou narážíte. Nevidím důvod, proč byste nemohl mít 3 otevřené příkazy na různých obchodních párech. A také – mluvíte o spotovém, margin nebo futures obchodování? Jak Vás napadlo, že by to nešlo?
Vojtěch, Finex.cz

PN

Dobry den, nevite nekdo k cemu presne ma slouzit zalozka “fiat” buy/sell crypto v jedne z poslednich aktualizaci applikace binance pro mobil? Lze tam prevest btc atd na fiat – eur. Ty pak jdou poslat na klasicky ucet v bance? Nebo jaky ma tato zalozka smysl?

Dekuji

Portál Finex.cz
Odpověď na PN

Dobrý den – pravděpodobně bude již brzy opravdu možné na Binance převést a vybrat fiat měny bez nutnosti okamžité směny za kryptoměny. Zatím to však možné není, ale nemyslíme si, že by to trvalo dlouho (viz tento tweet od Binance).

Michal
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den, je možé vybrat Eura z binance pomocí SEPA platby?
Byl jsem požádát o adresátův ZIP code (pro Brno jsem tedy zadal 60200), ale vyskočila na mne chyba, že nemám dokončenou authentikaci adresy. Zadal jsem tedy “utility bill” v pdf který po mě chtělí a již je tam 4 pracovní den “pending”.
Je toto jenom otázka času, a nebo Binance SEPy do ČR momentálně nepodporuje?
Děkuji moc.

Portál Finex.cz
Odpověď na Michal

Dobrý den, Michale. Ano, vybrat EUR z Binance by mělo být možné, a to i do ČR. Je však třeba mít 100% dokončenou KYC verifikaci, na čemž jste se pravděpodobně zasekl.

Zobrazit další odpovědi (1)
Arnold

Dobrý den,

zkusil jsem jen tak ze srandy něco málo na Binance a trochu mě zaskočilo, že jde prodávat u některých měn jen částky celých čísel. Koupil jsem 6 LINK, ale zpátky mi šlo prodat již jen 5 LINK, přičemž nyní mi zůstává v této měně k dispozici 0.99400000 se kterými nejde nic udělat. Mohu je zpětně nějak přeměnit na Bitcoiny nebo tento zůstatek zůstane vždy zamrazen, pokud se nerozhodnu ho odeslat do peněženky?
Díky.

Portál Finex.cz
Odpověď na Arnold

Dobrý den, Arnolde. Pro tento kryptoměnový prach můžete využít funkci “convert to BNB”, kterou naleznete na záložce My Spot Wallet. To převede i ty nejtitěrnější zůstatky na BNB.

Ivana

Dobrý den,
zkoušela jsem poslat eura na Binance, platba kartou, vždy mi byla platba zamítnuta ikdyž jsem zadala vše, jak požadovali. Prosím o informaci, jak postupovat, kde může být chyba. Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Ivana

Dobrý den, Ivano. Na obchodní účet u Binance bohužel nelze vložit eura ani žádnou jinou fiat měnu. Můžete vkládat pouze kryptoměny. Ty si ale kartou přes jejich platformu můžete koupit. To jen abychom byli na stejné vlně. Máte povolené platby kartou na internetu? Nebo máte nastavený dostatečný limit? Kdyby ani jedno nepomohlo – pošlete nám, prosím, důvod zamítnutí, který platforma ukazuje. Mimochodem, Binance nově podporují i CZK, tak to zkuste v korunách – minimálně ušetříte za poplatek za převod měny.
Vojtěch, Finex.cz

Andrea

Zdravím som nováčik zalozila som si ucet na binance ,poradili by ste mi prosim vas ako si prevediem btc naspat na moj učet v banke ? a aky je tam poplatokk za vyber ? dakujem pekne .

Portál Finex.cz
Odpověď na Andrea

Dobrý den, Andreo. Pro více informací o tom, jak směnit BTC na účet doporučujeme přečíst tento článek: Jak prodat bitcoiny? Hezký den, Finex.cz

Trader100

u binance traduji hned od té doby co zavedli možnost obchodování na páku – přechod z bitfinexu – a musím to pochválit děkuji a doporučuji

Tomáš R.

Dobrý den.. kdysi jsem si poslal na binance jedno BSV.. je možno ho nějak na burze vyměnit na BTC a poslat si ho na mojí peněženku? Na binance jsem nikdy neobchodoval a vklad byl jen to jedno BSV.. díky Tomas

Portál Finex.cz
Odpověď na Tomáš R.

Zdravím Tomáši. Bohužel mám špatnou zprávu – Binance už BSV delistovalo kvůli jeho problémům a postoji CSW. Na konci článku ještě uvádí, že “Withdrawals of these coins and tokens from Binance will continue to be supported until 2019/07/22” což už je asi pozdě. Pokud BSV nevidíte na Binance ve své Wallet, nevím, co se s tím dá dělat. Doporučuji kontaktovat podporu a sdělit jim váš požadavek o výběr BSV. Snad Vám pomohou. Ten byste si vybral na jinou burzu, kde proti BTC obchodovatelný je.

PETR U.

Dobrý den, měl bych zájem o investování do kryptoměn snažím se číst různé články zájem mám o BTC a XRP (asi více) přístup Finexu mi přijde jako velmi seriozní … rozumím tomu dobře že první nákup musím udělat přes směnárnu kde jsou vyšší poplatky a pak se případně můžu registrovat na burzu Binance , už jsem si koupil Trezor (jen nechci udělat chybu jako jsem udělal ohledně akcií v případě spolupráce se společností TOPFOREX kde jsem dostával dost “nepřesné” informace a většina zisku zůstala u nich, začal jsem spolupracovat s Patrii a jsem spokojen…) jen nechci znova naletět, moc děkuji za radu a pomoc

Portál Finex.cz
Odpověď na PETR U.

Dobrý den, Petře. Jak už jsme odpovídali i na Váš email, pro začátek bychom Vám určitě doporučili seznámit se s tím, jak směnárny a burzy fungují. Pak bych na Vašem místě provedl menší nákup a vyzkoušel, jak převody kryptoměn fungují a zda je vše OK. Až poté bych nakoupil za větší částku. Ale postup je samozřejmě na Vás – posílám také odkaz na návod Jak koupit bitcoiny. Nákup hardware peněženky Trezor je určitě dobrý krok. Držíme palce.

Petr

Dobrý den,

mám založený účet na Binance a chtěl bych si kryptoměny převést na peníze a vybrat. Doporučili byste mi na to nějaký návod. Petr

Vojtěch Machek
Odpověď na Petr

Dobrý den, Petře.
Prodat kryptoměny za CZK a vybrat si je na účet je poměrně snadné. Nejdříve je ale třeba všechny (pokud máte) altcoiny převést na BTC. Takže na Binance vždy najděte pár té dané měny oproti /BTC. Např. VET/BTC pro VeChain.
Až budete mít na účtu BTC v hodnotě, kterou chcete vybrat, musíte je převést na směnárnu, nebo burzu podporující CZK. Směnárny jsou např. ccShop či SimpleCoin, burzy zase Coinmate a Coingi. Pracovat se zmíněnými směnárnami je snazší, ale oproti burzám to znamená zaplatit vyšší poplatky.
Abyste to udělal, jděte na Binance na stránku Withdrawal, kam zadáte BTC adresu peněženky, na kterou chcete kryptoměnu poslat. U SimpleCoin by to byla adresa, která je vám vygenerována po provedení objednávky pro prodej, u Coinmate zase adresa, která je vygenerována jako deposit address.

Kdybyste měl ještě nějaké další otázky, určitě se zeptejte. :-)

Venca

Jsem začátečník a mám Bitcoiny jen v Revolut . Vyplatí se mi vstoupit na burzu a proč?

Portál Finex.cz
Odpověď na Venca

Venco, mít Bicoiny v Revolutce je sice snadné, ale ve skutečnosti žádné opravdové BTC nevlastníte. Nemůžete je z Trezoru vybrat, ani si je tam vložit, poplatky jsou zbytečně velké a nikdo neví, odkud Revolut ceny krypta vůbec feeduje. Doporučuji přečíst diskuzi dole pod jejich oficiálním článkem. Na burzu jako Binance se vyplatí vstoupit a to hlavně kvůli nizším poplatkům a přístupu k reálným kryptoměnám (a jejich výběr na libovolnou peněženku či jinou burzu).

Kamil

Takhle podle mě má vypadat plnohodnotná recenze. Né ty rádoby „recenze“ na které všude na netu narazíte jen aby se někdo proklikl přes ref. link. Díky.

Libor
Odpověď na Kamil

Dobry den, chtel bych se zeptat, kdyz mam ucet na binance a mam tam vice kryptomen, nekdo to keckne. Vybere mi vsechny kryptomeny nebo pouze jednu? Dekuji za info.

Vašek

Vyplatí se nakupovat kryptoměny na binance, nebo byste mi doporučili jinou směnárnu?

Portál Finex.cz
Odpověď na Vašek

Vašku, pokud chcete koupit jen nějaké základní kryptoměny, jako je Bitcoin či Ethereum, vyplatí se asi spíše využít služeb SimpleCoin nebo třeba Coinbase. Binance ale nabízí desítky dalších kryptoměn, které u zmiňovaných směnáren nenajdete.

Roman
Odpověď na Portál Finex.cz

Myslíte si, že je dobré začátečníkům doporučovat burzy s vysokými poplatky a pomalým supportem ? Většina začátečníků vám nevyjmenuje ani 10 altů. Za mě bych na rozkoulání doporučoval coinmate.io, support ceskych bank. Transferu, nizke poplatky jak maker tak taker. Bezpecna s koreny v cesku.

Portál Finex.cz
Odpověď na Roman

Zdravím Vás, Romane. Máte pravdu – a z toho důvodu také začátečníkům doporučujeme první směny dělat u SimpleCoin, kde je vše hezky česky vysvětleno (oproti CoinMate, kde je vše anglicky) + není třeba pro menší objednávky provádět KYC proceduru. Poté, až se člověk trochu rozkouká, Binance je za nás momentálně nejlepší burzou na světě a poplatky na binance jsou 0.1 % s tím, že je možné je snížit až na 0.05% – to Vám přijde jako vysoké? :-)

Vojtěch, Finex.cz

Lenka
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobry den, jak chápat ten poplatek za transakci, 0.1 u buy 1 btc je 0,1 htc tedy v reálu 23000 to předpokládám že ne, můžete mi to vysvětlit děkuji L.

A coinmate ma poplatky nižší?

Děkuji moc za odpoved

Portál Finex.cz
Odpověď na Lenka

Dobrý den, Lenko. Zřejmě jste se překoukla – poplatek u Binance je 0.1 procenta, tedy z nákupu 1 BTC je poplatek 0.001 BTC, což ve vámi uvedeném příkladu se jedná o 230 Kč, ne 23 000 Kč.

Ohledně druhé otázky – výši jejich poplatků také uvádíme v recenzi Coinmate, tam se jedná zhruba o 0.3 % – tedy poplatky jsou 3x vyšší než u Binance. Ke CoinMate však levněji a rychleji převedete české koruny, což je jejich nesporná výhoda.

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Kupka

Jak je to s těmi krypto burzami? Četl jsem na internetu, že už pár z nich vykradli a tak by mě zajímalo jak to je s jejich bezpečností …. Přece jenom mám na coinmate nějaké krypto a nerad bych o ně přišel. Případně, jakou peněženku byste mi doporučovali?

Portál Finex.cz
Odpověď na Kupka

Kupko, je pravda, že snad každá existující kryptoměnová burza byla někdy v minulosti nahackována a některé prostředky byly z uživatelských účtů odcizeny. Někdy burzy uživatelům z vlastních peněz prostředky vrátí (jako to udělal např. Bitfinex), ale není to pravidlem. Ačkoli burzy každým měsícem utrácí vysoké sumy za neustálé zlepšování jejich bezpečnostních mechanismů, i tak je obecně doporučováno na burze nedržet vysoké částky a radši si je převést na nějaké vlastní peněženky. My používáme a doporučujeme zejména Trezor.

Je ale třeba si uvědomit, že hack burzy není to samé, co hack uživatelského účtu, za který si často může uživatel sám. To se stává zejména kvůli použití slabého hesla, nevyužívání 2FA autentizace, stejného hesla na burzu jako na jiné služby, nebo instalací virů na vlastní počítač.
Vojtěch, Finex.cz

Jakub

Dobrý, slyšel jsem že prý binance je dobrý na nákup kryptoměn pro začátečníky. Je to pravda, nebo je úplně jedno, kde kryptoměny nakoupím?

Portál Finex.cz
Odpověď na Jakub

Dobrý den Jakube,
binance je sice hodně dobrá burza, ale nemyslím si, že by byla úplně vhodná pro začátečníky. Pokud ještě žádné kryptoměny nemáte, doporučuji je koupit nejdříve na směnárnách, jako jsou CoinBase (kartou) nebo SimpleCoin (převodem). Až uděláte první nákup a pár prvních převodů (např. do peněženky), můžete zkusit i nějakou burzu jako již zmíněnou Binance.
Vojtěch, Finex.cz

Novák Ladislav

Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat, jestli vy sami z finexu máte zkušenosti s touto burzou, nebo jste jí sem přidaly jen tak? Kupujete tam taky kryptoměny, je to spolehlivé?

Portál Finex.cz
Odpověď na Novák Ladislav

Dobrý den Ladislave,
ano, samozřejmě, že s Binance máme zkušenosti. Sám jsem na burze provedl desítky, ne-li stovky obchodů. Jak najdeš i v recenzi výše, nikdy jsem s nimi neměl žádný problém. Myslím si, že nejčastější problém, který lidé s burzami mají (nahackování účtu) je pouze otázkou bezpečnosti samotného uživatele. Pokud je něčí heslo “