Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Binance

Burza BinanceRecenze, návod, zkušenosti, poplatky 2024

Autor recenze
Ověřeno
Poslední aktualizace
15. 5. 2024
Logo Binance

Hodnocení Finex.cz

- 1. místo -
95 %
Poslední aktualizace
15. 5. 2024

Pravděpodobně nejlepší burza!

Burza Binance je již od roku 2017 tou největší a pravděpodobně i nejkvalitnější kryptoměnovou burzou na světě. Zaujme širokou nabídkou aktiv, velkou likviditou, možností vkládat i vybírat fiat měny, nadstandardními funkcemi a možnosti obchodovat až se 125x pákou.

Logo Binance

Hodnocení Finex.cz

- 1. místo -
95 %
Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky firmy v České republice.

85%

Přívětivost platformy
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu.

95%

Poplatky
Hodnoceny jsou průměrné spready, poplatky za otevření/uzavření obchodu, swapy, poplatky za vklad či výběr peněz a další. Vpotaz je brána nejen průměrná, ale i minimální výše poplatku.

97%

Dostupné možnosti
Hodnocení zahrnuje počet dostupných tříd aktiv, celkový počet aktiv, možnost obchodovat české akcie, dostupné obchodní instrumenty a další nadstandardní funkce.

97%

Registrace a verifikace
V tomto kritériu je zohledněna celková rychlost a jednoduchost procesu registrace, popř. procesu ověřování totožnosti, je-li to vyžadováno.

95%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, názory našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

100%

Základní informace o Binance

V češtině Ano
Vznik burzy 2017
Podporované kryptoměny BTC, XRP, ETH, SOL + 400 dalších
Poplatek za obchod na spotové burze 0,1 %
Nabízené služby Směna, trading, půjčky, copy trading, launchpady, DCA investice, staking, opce, futures, cloud těžba
Nutnost KYC Ano

Binance je celosvětově oblíbená kryptoměnová burza, která se rozvíjí skutečně závratnou rychlostí. Během pěti měsíců od svého založení v roce 2017 se dostala na desáté místo v žebříčku světových burz a zanedlouho poté se dostala na místo první, kde si své místo stále drží.

Jaké funkce Binance nabízí a jak se v jejich platformě zorientovat? Je Binance důvěryhodnou společností? Přečtěte si naše zkušenosti s Binance níže.

Rychlé shrnutí

Binance je největší kryptoměnová burza na světě dlouhodobě zaujímající nadpoloviční podíl na trhu centralizovaných burz. Založena byla roku 2017 kanadským bitcoinerem s čínskými kořeny Changpengem Zhaem.

Kromě spotové burzy nabízí řadu dalších produktů, např. obchodování derivátů na platformě Binance Futures s až 125x pákou, spoření a úročení kryptoměn na Binance Earn nebo možnost koupit digitální mince v předprodeji v rámci programů Binance Launchpad nebo Launchpool.

Poplatky na spotové burze činí 0,1 %, případně 0 % na vybraných párech. Na burze s deriváty začínají na 0,02 % pro makery a 0,04 % pro takery. Poplatky je možno snížit v případě placení burzovním coinem BNB (BNB), který je nativní kryptoměnou stejnojmenného blockchainu.

Burza je považována za bezpečnou a spolehlivou. V minulosti utrpěla jen 1 hackerský útok, konkrétně v roce 2019, všechny oběti však kompenzovala.

Obsah recenze Binance

Seznámení s Binance a jejich historie

Zakladatel Binance - Changpeng Zhao
Changpeng Zhao

Za společností Binance stojí čínský Kanaďan Changpeng Zhao, známý pod svými iniciály CZ. Ten se v oboru burzovního obchodování a internetových technologií pohybuje již dlouhá léta.

Svoji první práci si našel přímo na Tokijské akciové burze, odkud přešel do známé americké společnosti Bloomberg.

Poté se rozhodl ze zaměstnání odejít a založit vlastní firmu zaměřenou na poskytování brokerských obchodních systémů. To mu ale překazil právě Bitcoin, se kterým se v roce 2013 setkal a doslova se do něho zamiloval.

Zhao do Bitcoinu investoval veškeré svoje peníze (včetně peněz za svůj dům, který kvůli investici prodal) a od té doby je toto prostředí jeho celým životem. Znovu se vrátil do pozice zaměstnance, tentokrát ve velkých firmách jako BijieTech a OKCoin, odkud posléze odešel, aby v roce 2017 začal svůj vlastní kryptoměnový projekt – Binance.

Binance po svém spuštění v červenci 2017 začala strmě stoupat na popularitě a to navzdory tomu, že neměla potřebné licence pro nakládání s běžnými měnami a uživatelé na Binance směňovali pouze různé kryptoměny mezi sebou.

To však již dlouho není pravda a nyní Binance zpracovává kromě převodů a obchodů s kryptoměnami i širokou škálu běžných měn, jako jsou eura, dolary či libry.

Ačkoli vedení účtu v českých korunách zatím není možné, vklady z českých účtů můžete provést buď pomocí platební karty (přičemž systém vaše koruny na dolary či eura automaticky smění) nebo pomocí SEPA eurové platby, kde koruny na eura automaticky smění vaše banka.

Svou oblibu si burza Binance zasloužila zejména díky těmto vlastnostem:

 • široká nabídka obchodovatelných kryptoměn,
 • nízké poplatky,
 • dostupnost v mnoha jazycích (vč. češtiny),
 • přívětivé uživatelské rozhraní,
 • velká škála nabízených služeb.

Všechny tyto faktory staví Binance do pozice výborné alternativy starších a již zaběhlých kryptoměnových burz, jako je Bitfinex (založen 2012), Bittrex (založen 2013) nebo Kraken (založen 2011), které vypadají, jako by usnuly na vavřínech, a nyní pomalu upadají.

Binance má mezi ostatními kryptoměnovými burzami relativně dobrou pověst. Za celý svůj život burza utrpěla jeden jediný hack v roce 2019, kdy přišla bezmála o 7 000 bitcoinů. Hackerských útoků ovšem odrazila více a všechny poškozené kompenzovala.

Platforma burzy Binance

Hned poté, co přejdete na stránky Binance, si jistě všimnete obrovského množství elementů, tlačítek a informací.

Zdroj: binance.com
Hlavní stránka Binance
Hlavní stránka Binance

Aby také ne. Binance totiž v tomto odvětví patří mezi nejrychleji se vyvíjející společnosti. Své služby rozšiřuje a dále posouvá téměř každým dnem.

To je na jednu stranu obrovská výhoda, protože jako uživatel Binance máte přístup prakticky ke všemu, co kryptoměnový trh nabízí, na jednom místě, na druhou stranu ale velké množství funkcí může nové nezkušené investory vyděsit.

Pojďme se ale na platformu Binance podívat konkrétněji. A vezmeme to od toho nejdůležitějšího – obchodní platformy, kde se kryptoměny kupují, prodávají nebo směňují mezi sebou.

Obchodní platformy burzy Binance

Binance nabízí několik možností, jak kryptoměny kupovat. Úplně nejsnazší z nich je možnost Směnárna Binance. Kryptoměny zde můžete jednoduše prodat nebo koupit bez složitého zadávání příkazů pro obchodování.

Na tuto platformu se dostanete přes tlačítka Obchodování > Směnárna Binance.

Zdroj: binance.com
Směnárna Binance
Směnárna Binance – nejjednodušší místo pro obchodování kryptoměn

V této platformě opravdu nehledejte nic složitého. Zvolíte, za kterou měnu chcete nakupovat (ať už se jedná o fiat měny jako euro nebo dolary) a měnu, kterou chcete koupit. Poté zadáte množství, které chcete utratit nebo které chcete naopak ze směny získat. Automaticky se dopočítá zbytek a směna se provede. Nic víc, nic míň. Prostě rychlý nákup kryptoměn.

Další v řadě je Klasická platforma, která už je o poznání složitější. Viz obrázek níže. Na tuto platformu se dostanete přes tlačítka Obchodování > Spotový trh.

Zdroj: binance.com
Klasická platforma pro obchodování na Binance
Klasická platforma pro obchodování na Binance

Jak vidíte, platforma nabízí všechny důležité funkce, které budou stačit 90 % všech investorů či obchodníků. V levém sloupci se nachází order book a aktuální cena daného aktiva, uprostřed pak svíčkový graf a formulář pro zadávání nákupních či prodejních příkazů.

Do grafu, pokud si ho přepnete na verzi TradingView, lze kreslit, vkládat a upravovat nejrůznější indikátory a zanášet vlastní linie či využívat další dostupné funkce, kterých je opravdu mnoho.

V pravém sloupci pak najdete seznam dalších aktiv (například chcete-li obchodovat s jinými kryptoměnami) a historii provedených obchodů, a to jak vašich, tak i ostatních obchodníků.

Poznámka

V dřívějším rozhraní Binance byla platforma spotového trhu rozdělena na klasickou a pokročilou, nyní již veškeré funkce obou platforem najdeme souhrnně v záložce Spotový trh.

Binance svůj vzhled a funkce velmi často vylepšuje a trochu mění. Proto se aktuální vzhled platformy, který vidíte na jejich stránkách, možná trochu liší od obrázků v této recenzi.

Mobilní aplikace Binance

Binance kromě webových platforem, které jsme představili výše, nabízí také velmi dobře propracovanou Mobilní aplikaci.

Binance mobilní aplikace
Mobilní aplikace Binance

Jak vidíte na obrázku výše, v aplikaci máte velkou škálu možností. A protože v Binance ví, že svět se neustále vyvíjí, aplikace nabízí možná ještě více funkcí, než webová verze. Ale nechceme o tom dlouze psát – to si prostě musíte vyzkoušet sami. Stáhněte si ji na jejich stránkách.

Jak obchodovat v obchodních platformách na Binance?

Všechny burzovní platformy, ať už u Binance nebo jinde, nabízí 3 základní obchodní příkazy (orders). Jsou jimi:

 1. Market order (Trochu nešťastně přeloženo jako Trh)
  Jedná se o nejjednodušší nákupní/prodejní příkaz, díky kterému lze ihned nakoupit anebo prodat danou kryptoměnu za momentálně nejvýhodnější cenu na trhu. Objednávka se na burzu odešle ihned a tam je spárována s nejvýhodnější nabídkou. Pokud tedy nechcete čekat na “lepší cenu” (která by ani nemusela přijít), využijte příkaz MARKET, který je zpracován okamžitě. Stačí pouze buď na levé straně zvolit množství EUR, za které chcete BTC nakoupit, nebo naopak vpravo množství BTC, jež zamýšlíte prodat.
Zdroj: binance.com
Tržní příkaz na spotovém trhu na Binance
Tržní příkaz na spotovém trhu na Binance
Poznámka

V době psaní článku byly poplatky za obchodování 13 párů s Bitcoinem sníženy na nulu.

 1. Limit order
  Naopak u příkazu typu Limit máte možnost nastavit si konkrétní cenu, za kterou chcete určité množství kryptoměny koupit anebo prodat. Platforma váš nákupní či prodejní příkaz přijme a zařadí ho do tzv. order booku. Tam bude příkaz čekat, až některý jiný obchodník bude s vaší nabídkou souhlasit. V tu chvíli směna mezi vámi dvěma proběhne. To se může stát do pár minut, ale příkaz se také nemusí vyplnit nikdy – záleží na vámi zadané ceně a pohybu ceny v budoucnosti. Oproti tržnímu příkazu tu musíme nastavit i práh ceny, na kterém se limitní příkaz spustí. To nastavíme v políčku Cena.
Zdroj: binance.com
Nastavování limitního příkazu na spotovém trhu na Binance
Nastavování limitního příkazu na spotovém trhu na Binance
 1. Stop limit
  Příkaz STOP LIMIT je takový limit příkaz na druhou. Slouží k vytvoření limitního příkazu, ale to až v případě, že cena zvolené kryptoměny dosáhne předem specifikované hodnoty.
  Tzn. u Stop limit příkazu nastavíte cenu (Stop-Price), při kterém příkaz teprve vstoupí do order booku a pak se z objednávky stává příkaz typu Limit (viz výše). Cenu, na níž je příkaz vytvořen, můžete nastavit v kolonce Stop a samotnou požadovanou cena pro prodej nebo nákup pak v kolonce Omezení. Ta je vlastně stejná jako kolonka Cena u běžného limitního příkazu.
Zdroj: binance.com
Stop limit order na Binance
Nastavování stop limit příkazu na spotovém trhu na Binance

Pěkné vysvětlení nabízí také přímo Binance ve formě obrázku níže, který publikovali na svém oficiálním CZ/SK twitteru.

Zdroj: Binance CZ/SK, Twitter.com
Vysvětlení typů příkazů u Binance
Vysvětlení typů příkazů na Binance

Video: Jak koupit Bitcoin na Binance?

Registrace na Binance – jak začít?

Ještě než se pustíte do nakupování či prodávání kryptoměn, jako první si musíte založit účet. Registrace je zdarma a dostanete se k ní buď po kliknutí na tento odkaz, nebo na zelené tlačítko výše. Samotná registrace je velmi jednoduchá a rychlá.

Menší zdržení však nastane až v případě verifikace vaší identity – ale o tom až později.

Jak se zaregistrovat na Binance

 1. V prvé řadě v registračním formuláři vyplníte email a zadáte heslo, poté posunutím puzzlíku potvrďte, že nejste robot a podívejte se do své emailové schránky (stránku s registračním formulářem nezavírejte!).
 2. Do pár vteřin, max. minut, byste měli emailem obdržet potvrzovací zprávu, ve které najdete šestimístný kód – ten zadejte do nově otevřeného políčka na registrační stránce.
 3. To je vše, co bylo potřeba. Váš účet je nyní aktivní!
 4. Po aktivaci účtu byste ale určitě měli svůj účet zabezpečit. Ostatně vám to i sama burza nabídne. K tomu doporučujeme využít 2FA pomocí aplikace Google Authenticator nebo SMS.

Princip dvoufaktorové autentizace (2FA) spočívá ve dvojím potvrzení identity uživatele při přihlašování do systému. Obvykle se jedná o kombinaci něčeho, co znáte (hesla) a něčeho, co vlastníte (např. kódu na vašem telefonu).

Aplikace Google Authenticator, která se pro 2FA používá, generuje jednorázové přístupové kódy, které je nutné opsat ještě po zadání hesla. To znamená, že aby se hacker do vašeho účtu dostal, potřeboval by nejen vaše heslo, ale i přístup k vašemu telefonu.

Ihned po registraci vás burza Binance vyzve k ověření totožnosti pomocí KYC procesu. Dříve Binance ověření totožnosti plošně nevyžadovala, vzhledem ale k neustále se zpřísňujícím AML regulacím (evropské zákony proti praní špinavých peněz) už své zákazníky musí kontrolovat všeobecně. Rozhraní burzy vás tedy před dokončením ověření totožnosti k účtu nepustí.

Zdroj: binance.com
Binance KYC
Ověření identity je nutné provést ihned po vytvoření účtu

Ověření účtu na Binance (KYC verifikace)

Chcete-li Binance jakkoli využívat – tedy vkládat a vybírat peníze či kryptoměny, obchodovat, nebo používat další jejich nástroje, je nutné projít tzv. KYC verifikací.

Verifikační KYC proces na Binance spočívá v tom, že Binance poskytnete své celé jméno, zemi původu, pohlaví, naskenovaný doklad totožnosti, vyplněný dotazník a abyste dokázali, že jste to skutečně vy, tak ještě vaše selfie.

Jak projít KYC verifikací na Binance?

 1. Nejdříve je třeba potvrdit zemi bydliště.
 2. Poté nahrajete fotografii vašeho dokladu totožnosti (zpředu i zezadu).
 3. V dalším kroku se pomocí webkamery nebo mobilního telefonu vyfotíte, aby bylo vidět, že občanský průkaz, řidičský průkaz či pas nahraný v předešlém kroku je opravdu váš.
 4. A to je vše! Nyní je jen třeba čekat, až vás systém ověří. Většina ověření je hotova do několika hodin, ale v závislosti na dalších faktorech může ověření trvat i několik dní. Binance si rezervuje maximální lhůtu 10 dní.
 5. TIP: V komentářích pod touto recenzí někteří čtenáři zmiňovali, že měli s verifikací přes počítač problém. V tom případě je doporučeno vyzkoušet verifikaci pomocí mobilní appky Binance, protože má trochu jiný software a občas verifikaci usnadní.

[infoboxtitle=”Poznámka”]Pokud se náhodou stane, že denně budete chtít vybrat více jak 100 BTC, můžete si s klientskou podporou vyjednat individuální podmínky.[/infobox]

Video: Jak začít s Binance?

Vklad peněz na Binance

Abyste s obchodováním na Binance mohli začít, potřebujete k tomu finanční prostředky. Ty si na svůj účet můžete vložit přes tlačítko Vklad (Deposit), které naleznete pod záložkami Peněženka (Wallet) > Přehled (Overview).

Ačkoli dříve nebylo možné na Binance vložit nic jiného než kryptoměny, nyní už je všechno jinak. Vložit můžete i EUR či USD, a to bankovním převodem nebo platební kartou.

Je třeba podotknout, že vklad platební kartou, stejně jako nákup kryptoměn platební kartou, je u Binance zatížen poplatkem. Jeho výše se občas mění v závislosti na jejich poskytovateli platební brány a také na různých promo-akcích, ale počítejte zhruba s 1,8% poplatkem.

Zdroj: binance.com
Možné způsoby vložení prostředků na Binance
Možné způsoby vložení prostředků na Binance
Poznámka

Jestli si chcete rovnou nakoupit nějaké kryptoměny, můžete zvolit možnost nákupu kryptoměn přímo přes kreditní kartu.

Alternativou je ještě uzavření obchodu přes P2P trh. To znamená, že si sami najdete protistranu, od které kryptoměny přímo na Binance zakoupíte. Jedná se ovšem o pokročilejší formu nákupu, protože si každého inzerenta musíte ověřit. V případě více objemných transakcí se, při volbě správného inzerenta, peer-to-peer varianta může vyplatit skrze nižší poplatky.

Vklad fiat měn

Pokud zvolíte možnost Vklad fiat měny, máte na výběr několik metod (viz obrázek níže). Mezi doporučené metody se řadí SEPA platba nebo platba pomocí kreditní karty. V sekci jiných metod naleznete již zmíněnou P2P variantu.

Zdroj: binance.com
Způsoby vkladu fiat měn na Binance
Způsoby vkladu fiat měn na Binance
Pozor

Pokud vkládáte fiat peníze, musíte je vždy posílat z účtu vedeného na stejné jméno, jako je účet na Binance!

Vklad kryptoměn

Pokud zvolíte možnost Vklad kryptoměn, pak máte na výběr několik stovek kryptoměn, které Binance podporuje. Ať už se jedná o BTC, ETH, MANA, nebo třeba YFI, vkládat můžete téměř vše.

Zdroj: binance.com
Vklad BTC na Binance
Vklad BTC na Binance

Na obrázku výše můžete vidět příklad vkládání Bitcoinu. Po výběru kryptoměny (BTC) a sítě (Bitcoin) se nám ukáže adresa a zároveň počet potvrzení, po nichž budeme s bitcoiny moci manipulovat (2).

Při vkladu jakékoliv kryptoměny vám Binance automaticky vygeneruje adresu, na kterou kryptoměny odešlete. Je důležité mít na paměti, že se adresa může lišit v závislosti na tom, ze které sítě kryptoměnu odesíláte. Jinou adresu bude mít např. kryptoměna MATIC vkládaná ze sítě Etherea a jinou z nativní sítě Polygonu.

Pozor

Správná volba sítě kryproměny je velmi důležitá. Pokud náhodou odešlete kryptoměny na jinou síť, než kterou reprezentuje adresa, navždy o ně přijdete. Více informacích naleznete v tomto článku.

Výběr peněz nebo kryptoměn z Binance

Ať už chcete z Binance získat peníze na svůj bankovní účet nebo si kryptoměny odeslat na svou peněženku, proces je poměrně snadný.

Výběr fiat měn

Stačí začít přihlášením do vašeho účtu a pokračovat přechodem na výpis své spotové peněženky. Zvolte tedy tlačítka PeněženkaPřehled. Poté zvolte tlačítko Vybrat.

Zdroj: binance.com
Výběr fiat měn na burze Binance
Výběr fiat měn na burze Binance

Automaticky byste měli být přesměrováni na stránku s formulářem pro výběr fiat měn. Postup výběru jednotlivých měn se trochu liší. Výběr můžete provést např. v USD přes platební systém SWIFT (zde počítejte s trochu vyšším poplatkem). Stačí pouze zadat IBAN a peníze do pár dní obdržíte. Při výběru v EUR je opět nejjednodušší cestou bankovní převod přes SEPA platbu.

Upozornění

Podle různých možností výběru (zejména tedy při SEPA platbě) můžete být požádáni k poskytnutí dodatečných informací jako je např. doklad o adrese pobytu.

Výběr kryptoměn

Pokud chcete namísto peněz vybírat kryptoměny, je nutné se tlačítkem Vybrat kryptoměnu překliknout na jiný formulář. Nyní byste se měli ocitnout na stránce, kde zvolíte, jakou ze svých vlastněných kryptoměn chcete z účtu vybrat.

Zdroj: binance.com
Výběr kryptoměny USDT na Binance
Výběr kryptoměny USDT na Binance

Po zvolení kryptoměny, např. USDT, je třeba zadat přijímací adresu, na kterou budou vaše tokeny/mince odeslány. Kryptoměny tak můžete odeslat např. na jinou burzu (u té je adresa peněženky adresa pro vklad) nebo na adresu vaší vlastní kryptoměnové peněženky, ať už hardwarové, nebo softwarové.

Poznámka

Binance nově umožňuje využít tzv. Seznam povolených adres, příklad můžete vidět na obrázku výše. Funguje to tak, že si Binance adresu vaší kryptoměnové peněženky zapamatuje společně i s její sítí a v budoucnu umožní vklad pouze na některou z vámi přidaných a ověřených adres.

Eliminuje se tím riziko překlepu při vkládání hashe adresy nebo volby sítě.

Zmíněnou síť musíte při výběru kryptoměn zvolit vždy. Jedná se o blockchain, na kterém vámi vybíraná kryptoměna existuje. Je tedy rozdíl např. mezi tokenem USDT na síti Etherea či na síti Solana, Avalanche nebo TRON, kde také existuje. Tyto sítě se sebou nekomunikují (kromě speciálního propojení přes kryptoměnové mosty), musíte tedy zvolit tu, na které se nachází vaše peněženka.

Znovu opakujeme, že při volbě špatné sítě jsou kryptoměny ztraceny.

Pokud tedy máte např. MetaMask existující na nativní síti Etherea a vybíráte právě Ethereum, musíte zvolit správnou síť (ERC-20). Při volbě jiné sítě (např. BEP-20 nebo TRON) jsou vaše ethery navždy pryč.

Binance po mnohých negativních zkušenostech uživatelů přidala do rozhraní detekci druhů jednotlivých adres a sítě by měla volit automaticky. I tak si je pro jistotu vždy zkontrolujte.

Poté výběr potvrdíte kódem z e-mailu, sms či aplikace (dle nastavení vašeho profilu) a kryptoměny budou do několika minut odeslány.

Favorit redakce

Výhody
 • Opravdu propracovaná a funkční platforma
 • Nízké poplatky
Nevýhody
 • Kontakt zákaznické podpory může být složitý a na dlouho
 • Platforma může na nové uživatele působit příliš složitě

Poplatky u Binance

Binance si za své služby (zprostředkování směny kryptoměn) samozřejmě účtuje poplatky. Základním poplatkem je 0,1 % z každé maker i taker transakce, což už tak je jeden z nejnižších poplatků na trhu.

Poznámka

Od 8.7. 2022 jsou až do odvolání kompletně vynulovány poplatky obchodování BTC v jeho 13 párech na spotovém trhu.

Poplatky u Binance je však možné několika způsoby radikálně snížit.

Hrazení poplatků pomocí BNB

První způsob, jak poplatky snížit, je jejich hrazení pomocí BNB. Binance má svoji vlastní kryptoměnu s názvem BNB. Stačí tuto kryptoměnu za pár dolarů nakoupit, držet ji v peněžence a zapnout si BNB poplatky dole na stránce Ovládacího panelu vašeho účtu nebo na stránce s výpisem poplatků.

Zdroj: binance.com
Poplatky za obchodování na Binance
Poplatky za obchodování na Binance

Při dalším obchodování pak budou všechny poplatky hrazeny právě v BNB tak, že se vám budou automaticky strhávat. Za to získáte slevu na poplatcích ve výši 25 %, což není málo!

Poznámka

Asi není nutné podotýkat, že je třeba dát si pozor na to, abyste na svém účtě vždy měli dostatek BNB pro uhrazení konkrétního poplatku, jinak není možné tuto slevu využít.

Snížení poplatků skrze vyšší objem obchodů

Další způsob pro snížení poplatků je obchodovat pouze na jejich platformě. Platforma jednoduše odměňuje větší obchodníky. Čím více poplatků zaplatíte, tím více vám je sníží (podívejte se níže na obrázek struktury poplatků).

Objemy obchodů však dosahují celkem vysokých čísel a platí zde zároveň podmínka, že uživatelé musí držet určité množství BNB. Např. pro dosažení 3. VIP úrovně a poplatků 0,07 % pro maker ordery a nezměněných 0,1 % pro taker ordery musí být zobchodováno více než 20 000 000 BUSD a drženo více než 250 BNB.

Zdroj: binance.com
Sazby poplatků dle dosazené úrovně VIP
Sazby poplatků dle dosazené úrovně VIP

Poplatky za vklady a výběry kryptoměn

Kromě poplatku za obchodování si také Binance účtuje nějaké poplatky za výběry, kterých se nelze “zbavit”. Jedná se totiž o poplatky dané kryptoměnové sítě za vytvoření transakce a její zapsání do blockchainu.

Poplatky za výběr

Tyto poplatky existují pouze pro výběry, vklady jsou zcela zdarma. Důvod je jednoduchý. Když kryptoměny na burzu vkládáte, jste to vy, kdo v blockchainu iniciuje transakci a poplatek tedy platíte rovnou vy. Když ale kdyptoměny vybíráte, transakci musí iniciovat burza a musí tedy poplatek zaplatit ona. Aby si ztrátu kompenzovala, účtuje vám poplatek za výběr.

Poznámka

Pro kompletní seznam poplatků pro výběry kryptoměn zavítejte na oficiální stránky burzy Binance.

Recenze dalších produktů a funkcí Binance

Binance už dávno není pouze jednoduchá kryptoměnová burza, kde by mezi sebou její uživatelé směňovali kryptoměny a tokeny. Kromě toho totiž v portfoliu Binance.com naleznete produkty jako jsou:

Marže na Binance

binance marginBinance nabízí také “margin trading”, což jednoduše znamená obchodování s využitím pákového efektu. Platforma pro obchodování s marží je prakticky totožná s tou pro spotový trh, což usnadňuje přechod mezi nimi.

Na maržovní obchody se dostanete buď přechodem na záložku Marže v sekci Obchodování (ihned pod Spotovým trhem) nebo přímo ze Spotového trhu překliknutím na záložky pro kombinované či izolované příkazy.

Zdroj: binance.com
Binance marže
Na maržovní obchodování se dostanete přes záložku Marže

Maržovní a spotové obchody mají v zákaznických účtech separátní peněženky. Proto si nejdříve budete muset kryptoměny převést ze spotové peněženky na maržovní kliknutím na tlačítko Převod.

Zdroj: binance.com
Rozhraní pro maržovní obchodování na Binance
Rozhraní pro maržovní obchodování na Binance

Jak margin trading u Binance funguje?

Představte si, že cena 1 BTC = 10 000 USD. Vy si chcete 1 BTC koupit, máte však na svém účtě pouze 2 000 USD. To nevadí! Stačí si přepnout na pětinásobnou páku. Svých 2 000 dolarů tak využijete jako zástavu pro půjčku dalších 8 000 USD a můžete si koupit přesně 1 BTC.

Pokud se cena BTC zvedne na 15 000 USD a vy obchod uzavřete, na účtě budete mít cca 7 000 USD (2 000, které jste do obchodu vložili + 5 000 USD, které jste získali úspěšným obchodem). Pozor ale – kdyby cena klesala, stačí, aby klesla na 8 000 USD a celý váš obchod je tzv. zlikvidován a o 2 000 USD přijdete.

Poznámka

Pákové obchody fungují ve dvou režimech – v izolovaném (isolated) a kombinovaném či křížovém (cross). Rozdíl spočívá pouze ve využití dostupných aktiv – pokud se rozhodnete otevřít pozici pro daný kryptoměnový pár v izolovaném režimu, potenciální likvidace a dorovnávání marže pochází pouze z prostředků vyhraněných pro pozici. V případě křížového obchodu je marže závislá na celém účtu. To umožňuje nižší práh likvidace (pokud je na vašem účtu více dostupných prostředků, než kolik je alokováno do pozice), ale také ohrožuje celý zůstatek na samotném účtu.

Pokud bude vaše pozice zlikvidována v režimu křížovém, přijdete o vše.

Pro kombinované obchody je dostupná trojnásobná páka, pro izolované až desetinásobná, což je příjemný rozdíl oproti původním 5x. Zdá se vám obchodování s pákou zajímavé, ale páka 5x vám přijde nic moc? S Binance Futures můžete využít páku až 50x!

Binance Futures

Binance futuresBinance nabízí také obchodní platformu pro obchodování futures, Binance Futures, která obchodníkům na většině párů umožňuje využívat pákového efektu až 50x a otevírat dlouhé (long = nákup) i krátké (short = prodej) pozice.

Platforma pro obchodování futures je velmi podobná platformě pro spotový trh, což velmi usnadňuje přechod mezi nimi. Lehce matoucí je pouze překlad limitního obchodu, který se nachází pod záložkou Omezení ihned vedle spotového trhu. Binance nabízí čtvrtletní či permanentní kontrakty vypořádávané jak v kryptoměnách, tak ve fiatu (přesněji řečeno stablecoinech USDT a BUSD).

Zadejte při otevírání účtu referral kód finexcz a získejte 5% slevu na poplatky!
Zdroj: binance.com
Platforma Binance Futures
Platforma Binance Futures

Na platformě Binance Futures můžete u některých párů obchodovat až s pákou 125x, zejména tedy u páru BTC/USDT.

V praxi to znamená, že na nakoupení 1 BTC vám bude na futures platformě stačit obnos rovnající se ceně pouze 0,008 BTC.

Pokud je tedy cena 1 BTC = 20 000 USD a vy máte na účtě pouze 160 dolarů, můžete zde spekulovat na obchod ve výši až 1 BTC.

Růst ceny na 1 BTC = 21 000 USD by pro vás tak znamenal zisk 1000 USD. Pozor ale, stačilo by, aby cena klesla na 19 840 USD a vaše pozice by musela být uzavřena a na účtě byste měli nulu.

Z tohoto důvodu jsou futures dobrou možností pro využití velkých pohybů na trhu pro svůj prospěch a zisk. V případě špatného obchodu však velmi rychle můžete o svůj účet přijít.

Zdroj: binance.com
Binance Futures nastavování páky
Na Futures platformě si můžete výši finanční páky nastavit podle sebe

Binance neustále rozšiřuje nabídku obchodních párů. V dubnu 2022 měli tradeři k dispozici přes 500 obchodních párů, přičemž nejvíce se samozřejmě obchoduje BTC-USDT a ETH-USDT pár. Na své si ale přijdou i milovníci altcoinů, protože na této platformě můžete obchodovat i ADA, YFI, ETC, AAVE, DOGE a další kryptoměny.

Zadejte při otevírání účtu referral kód finexcz a získejte 5% slevu na poplatky!

Video: Jak na Binance obchodovat futures?

Binance Earn

binance earnJedním z dalších vychytaných nástrojů, které na Binance najdete, je sekce Binance Earn.

Staking na Binance

Tato sekce funguje jako takový kryptoměnový spořicí účet nebo termínovaný vklad. Své kryptoměny zde můžete “uzamknout” a nechávat je úročit. Po jejich uzamčení je pak Binance může použít dle svého uvážení (např. použít pro uživatele obchodující na páku), ale ve chvíli, kdy si je chcete vzít zpět, je zase dostanete.

Tímto způsobem si můžete přijít až na více než 20% roční zhodnocení, takže určitě stojí za to se na to alespoň podívat. Jedná se tak svým způsobem o varianty yield farmingu a stakingu přímo na centralizované burze.

Posledními novinkami je také poskytování likvidity pro některé obchodované páry a automatická investice.

Poskytování likvidity

Je zde nutné podotknout, že Binance uzamčené prostředky pro zvýšení likvidity na trhu využívá sama, nicméně s touto možností si mohou uživatelé samostatně zvolit, do jakého konkrétního páru chtějí likviditu sami přispívat.

Zdroj: binance.com
Liquidity providing na Binance
Liquidity providing na Binance pro méně známé páry
Poznámka

U velkých liquidity poolů známých kryptoměn, např. ETH/DAI nebo MATIC/BUSD je zhodnocení v oblasti udržitelných 5 – 20 %. Jedná se o rozumný balanc mezi potenciálním zhodnocením a mírou rizika.

Vysoké procentuální zhodnocení naleznete většinou u méně známých a málo likvidních párů, je vykoupeno vysokým rizikem změny ceny samotného tokenu, jinými slovy impermanent loss, před níž neutečete ani na centralizované burze.

Velmi nízké riziko je už z principu impermanent loss přítomné v liquidity poolech stablecoinů nebo wrapped tokenů, zde téměř žádné výkyvy ceny nejsou. To je ovšem také důvod, proč mají tyto páry malé zhodnocení, většinou ne větší než 3 %.

Automatická investice

Pod poněkud zvláštním názvem se nachází pouze prosté pravidelné příkazy pro nákup nějaké kryptoměny. V sekci automatických investic vám Binance příjemně zobrazí dostupné kryptoměny, pro které můžete příkaz vytvořit, a ukáže vám historickou návratnost investice (ROI) u všech aktiv.

Zdroj: binance.com
Automatické investování na Binance
Automatické investování na Binance
Poznámka

Pokud bychom po dobu 3 let využívali pravidelné nákupy Etherea, byli bychom v plusu o téměř 200 %.

Takto nakoupené kryptoměny můžete dále zhodnocovat skrze programy popsané výše.

Binance NFT

Binance NFT tržištěOd léta 2021 má své místo v portfoliu produktů Binance také Binance NFT tržiště.

Jedná se o platformu, kde mohou uživatelé vytvářet, kupovat a prodávat NFT. Binance NFT nabízí nezaměnitelné tokeny jak na BNB Smart Chainu (BSC), tak i na blockchainu Etherea. Je také možné očekávat, že v budoucnu přibude podpora dalších blockchainů.

Binance NFT je tržiště, které nabízí několik kategorií NFT včetně her, sportů, zábavy, umění a dokonce i jejich tzv. Mystery Boxů, kde mohou uživatelé Binance sbírat NFT s různými raritami a s odměnou uvnitř. V době psaní recenze ale na tržišti nenaleznete největší a nejzajímavější NFT kolekce jako třeba Crypto Punks nebo Bored Ape Yacht Club. To je škoda a doufáme, že se to brzy změní.

Opce na Binance

Binance nabízí také obchodní platformu pro opce, na Binance můžete obchodovat přímo vanilla opce evropského typu.

Při koupi takové opce zaplatíte poplatek (premium) za to, že budete mít právo nakoupit či prodat dané podkladové aktivum (BTC či ETH) za předem stanovenou cenu v budoucnu. Pokud se tedy cena výrazně hne, budete mít možnost v budoucnu nakoupit za výhodnější cenu.

Zdroj: binance.com
Rozhraní pro obchodování opcí na Binance
Rozhraní pro obchodování opcí na Binance

Je pravda, že se jedná o celkem sofistikovanou funkci, kterou využijí jen pokročilí obchodníci. To je také jeden z důvodů, proč rozhraní pro opce nenalezneme v češtině.

Spoření na Binance

Aby mohly produkty maržovního obchodování a Futures vůbec fungovat – aby obchodníkům někdo mohl půjčit peníze, které jsou pro obchodování na páku potřeba – je třeba ještě další produkt, který samozřejmě v nabídce této burzy najdete.

Díky Binance Savings můžete své nepoužívané kryptoměny na nějakou dobu uzamknout a ty budou používány ostatními obchodníky. Vy za to jste odměněni podílem z poplatků, které obchodníci z půjčených peněz zaplatí. Binance s vámi vloženými prostředky tedy nakládá podobně jako jakákoliv jiná banka – půjčuje je dále a inkasuje za to další sazby, z nich pak částečně vyplácí vás v rámci úroků.

Zdroj: binance.com
Flexibilní i časově fixní spoření na Binance
Flexibilní i časově fixní spoření na Binance
Vysvětlení

I když je variant zhodnocování kryptoměn mnoho (staking, yield farming, spoření, poskytování likvidity), pro uživatele Binance většinou funguje velmi podobně.

Odlišnosti jsou v tom, jakým způsobem Binance s prostředky uživatele nakládá. Např. v případě spoření má Binance téměř volnou ruku a může kryptoměny dále půjčovat, u stakingu v některých případech kryptoměny uzamyká přímo do stakovacího protokolu a např. v případě poskytování likvidity uživatel vyloženě ví, do jakého obchodovaného páru likviditu poskytuje.

Ve všech případech ale dostává určité procentuální zhodnocení. Prakticky tedy to jediné, v čem se produkty z pohledu uživatele liší, je míra a druh rizika.

Binance DEX

binance dexBinance DEX je open-source decentralizovaná burza založená na blockchainu BNB Beacon Chain, forku sítě Cosmos. Jedná se o jeden ze starších produktů Binance, který ovšem stále funguje.

Jedná se o celkem málo využívanou decentralizovanou burzu, jejíž denní objemy podle agregátorů v době psaní článku nedosahují ani půl milionu dolarů.

Pro srovnání

Průměrný denní objem na Uniswapu běžně převyšuje 60 milionů dolarů a to pouze na své starší menší verzi (v2). Na jeho nové verzi v3 se ale denně protočí více než 1 miliarda dolarů. To je oproti pár stovkám tisíců dolarů na Binance DEX velmi velký rozdíl.

Rozdíl mezi burzami Binance a Binance DEX je jasný – při používání DEX máte své prostředky (coiny a tokeny) neustále na své kryptoměnové peněžence. V případě Binance je musíte svěřit do správy samotné burze.

Binance Inkubátor Labs

binance labs incubatorDalším produktem je tzv. inkubační program Binance Labs, který má za cíl pomoci vývojářům nových projektů.

Binance Labs poskytují vybraným projektům veškerou nezbytnou podporu a mentoring – od založení startupu, regulačního/právního poradenství, náboru, technického provedení, fundraisingu, po marketing/PR a další.

Peněženka Trust

binance trust walletBinance má rovněž svoji oficiální mobilní peněženku s názvem Trust Wallet, kterou i my na Finexu doporučujeme a sami používáme.

Do této peněženky vložíte jak klasické měny jako je Bitcoin, Litecoin, Ethereum a další, tak samozřejmě i všechny ERC-20 tokeny a tokeny fungující na BNB Smart Chainu. Navíc má trust mnoho zabezpečovacích funkcí a její chod je naprosto bezproblémový.

Ekosystém BNB Chainu

V březnu roku 2022 Binance změnila název svého smart chainu Binance Smart Chain na BNB Smart Chain a svého druhého chainu Binance Chain na BNB Beacon Chain. Tyto dva řetězce se sjednotily pod souhrnný pojem BNB Chain. 

Tento radikální marketingový krok burza podnikla kvůli tomu, aby její vlastní ekosystém lépe držel krok s posledními trendy ve světě kryptoměn, jako jsou vyvíjející se DeFi, Play 2 Earn hry, GameFi, NFT a metaverse. Z technického hlediska příliš změn nenastalo, uživatelé ale nyní mají vše z BSC na jednom místě.

Na portálu bnbchain.org nalezneme informace o nově připravovaných projektech na síti BSC, které Binance sama prověřila, a spoustu užitečných nástrojů, jako je např. hodnocení různých dAppek, NFT kolekcí, tokenů a podobně.

Důvěryhodnost, zabezpečení, reference a zkušenosti s Binance

Tak jako snad všechny známé velké kryptoměnové burzy, i Binance se za svůj život nevyhla hackerským útokům. I tak má oproti jiným burzám relativně dobré skóre.

Bezpečnostní pochybení

Za svůj život prošla pouze jedním velkým hackem v květnu roku 2019, kdy bylo odcizeno 7 000 bitcoinů v celkové hodnotě přes 40 milionů dolarů. Burza poškozené ihned odškodnila. V průběhu let odrazila řadu dalších hackerským útoků.

Prostředky burzy jsou proti útokům pojištěny do výše 1 miliardy dolarů, o bezpečnost se stará její vlastní bezpečnostní tým.

Poznámka

Díky bezpečnostnímu týmu Binance byl např. odhalen důkaz o hacku policejní databáze v Šanghaji v červnu roku 2022. Útočníci na darkwebu nabízeli identitu až 1 miliardy lidí, jednalo se o více než 23 TB dat, za které chtěli 10 bitcoinů.

Burza také trpí skutečností, že se přes ní často hackeři snaží propašovat ukradené peníze. Dle Reuters přes Binance k roku 2022 prošlo více než 2 miliardy dolarů v odcizených kryptoměnách. Ačkoliv se Binance snaží své zákazníky ověřovat, útočníci jí to moc neusnadňují.

Binance se snaží proti hackerům jakkoliv bojovat a odhalené špinavé peníze vracet. Např. po hacku Roninu roku 2022, ve kterém bylo odcizeno více než 600 milionů dolarů, Binance část objevila a vrátila poškozeným.

Stížnosti uživatelů

V internetových diskuzích najdete ale také několik zpráv o uživatelích, jejichž účty byly na burze vykradeny. Jedná se ale o ojedinělé případy a s největší pravděpodobností vždy nastala chyba takříkajíc “mezi klávesnicí a židlí”, tedy uživatelé doplatili na své špatné zabezpečení – nepoužívání 2FA nebo použití snadného hesla typu “heslo123“.

S držením financí je to na Binance podobné jako v případě ostatních burz či směnáren. Ani Binance není k dlouhodobějšímu držení finančních prostředků úplně vhodná – k tomu vám nejlépe poslouží hardwarová anebo online kryptoměnová peněženka. Své peníze budete mít v bezpečí i v kryptoměnové peněžence Trezor.

TIP

Pro některé uživatele (zejména nezkušené) je paradoxně možná vhodnější držet kryptoměny na Binance než na své vlastní peněžence.

Pokud si svůj Binance účet totiž dostatečně zabezpečíte, neměl by se k němu nikdy nikdo dostat – a to je možná lepší, než snažit se zprovoznit vlastní hardware peněženku ale kvůli vlastní nešikovnosti např. ztratit seed.

Binance – Recenze a zkušenosti

Binance recenze a zkušenosti uživatelů jsou ve většině případů velmi kladné.

Občas se sice objeví zprávy o napadených a vykradených účtech, ale při tom velkém množství uživatelů se jedná o zanedbatelné množství a dá se předpokládat, že chyba zřejmě většinou byla na straně uživatele. V historii se dokonce stalo i to, že byly účty na burze vykradeny chybou slabého zabezpečení samotné burzy. Takové účty však Binance téměř ihned odškodnila a uživatelé tak nepřišli k žádné úhoně. Bavíme se zde však o událostech v raných letech burzy.

Osobně ve Finex.cz jsme aktivními uživateli Binance a nikdy jsme nezaznamenali jediný problém ať už se vklady či výběry, či s tradingem samotným. A to ji používáme téměř na denní bázi již od roku 2017. Můžeme tedy tuto burzu s klidným svědomím doporučit.

Teď už jí chybí jen jedna věc k dokonalosti – možnost vkládat peníze z českých bankovních účtů v českých korunách bez nutnosti převádět peníze na eura. Ale věříme, že i to se brzy změní. Taková je prostě Binance.

FAQ: Často kladené otázky ohledně burzy Binance

Je burza Binance spolehlivá?

Krátká odpověď: Ano. Ve světě kryptoměn byste těžko hledali burzu s lepším přístupem k byznysu i k zákazníkům. Je sice pravda, že z burzy Binance v historii již byly prostředky některých uživatelů odcizeny, vždy ale uživatelé ihned dostali náhradu škody a každý z těchto incidentů tuto burzu ještě více posílil. Jedná se proto pravděpodobně o nejlepší kryptoměnovou burzu současnosti. Pro více informací se podívejte na celý článek na Finex.cz

Mohu na Binance koupit bitcoiny?

Ano, samozřejmě je na Binance možné kupovat bitcoiny. Můžete je dokonce koupit i za fiat peníze (eura či dolary), které na svůj Binance účet vložíte bankovním převodem nebo kartou. Pro více informací se podívejte na celý článek na Finex.cz

Jak mohu na Binance vložit peníze?

Na Binance můžete peníze vložit buď bankovním převodem, platební kartou a nebo v kryptoměnách, pokud už nějaké máte. Binance ale zatím nepodporuje českou měnu, budete tedy muset vkládat v eurech, což se může pojit s dalším menším poplatkem. Pokud chcete kupovat bitcoiny za Kč, vyzkoušejte naši směnárnu Finex.cz. Pro více informací se podívejte na celý článek na Finex.cz

Jak začít obchodovat na Binance

Založení si obchodního účtu na Binance je otázka pár minut. Pokud už máte nějaké své kryptoměny, na svůj Binance účet je převedete po pár kliknutích. Pokud ještě žádné nemáte, můžete si je zde i koupit. Pro více informací se podívejte na celý článek na Finex.cz

Co je to BNB (dříve Binance Coin)?

BNB (dřívě Binance Coin) je kryptoměna navázaná na burzu Binance a na jejich vlastní blockchain BNB Smart Chain. BNB mince mohou jejich držitelé využít například k úhradě poplatků spojených s obchodováním na této burze a dosáhnout tak až na 50% slevu na poplatcích. Pro více informací se podívejte na celý článek na Finex.cz

Nezaujala vás burza Binance? Podívejte se na jiné prověřené možnosti. Například: Bitfinex, Kraken, BitMEX, nebo BitStamp.

Více informací o Binance

Jméno firmyBinance
Základní informace o burze
Vznik burzy2017
Počet klientů170 mil.
Webová stránkahttps://www.binance.com/
Typ burzyCentralizovaná burza
Vlastní tokenBNB
V češtině
Česká koruna
Dohled ČNB
Provozovatel společnostiBinance Holdings Ltd.
ŘeditelstvíRemote-first společnost, UAE
Sídlo pro EUMalta
Důležité informace pro investora
Nabízené službySměna, trading, půjčky, copy trading, launchpady, DCA investice, staking, opce, futures, cloud těžba
Minimální vklad1 satoshi
Minimální investice (objednávka)0.0001 BTC
Počet kryptoměn400+
Podporované kryptoměnyBTC, XRP, ETH, SOL + 400 dalších
Měna účtu EUR, USD, GBP + další měny
Nutnost KYC
Pojištění vkladů
Nástroje a nabízené služby
Finanční páka
Futures
Opce
P2P Obchodování
Kopírování obchodníků
Obchodovací boti
Pravidelné investice (DCA)
Staking (Earn programy)
Půjčky
Launchpady
Launchpooly
OTC Trading
Demo trading
Vlastní platební krypto karta
Vlastní peněženka
Další službyMining Pool, Cloud mining, NFT market, Binance Pay, Binance DEX
Poplatky za obchodování
Poplatek za obchod na spotové burze 0,1 %
Poplatek za obchod na derivátové burze 0,02 %
Poplatek za nákup platební kartou Od 2 %
Vklad a výběr peněz
Metody vkladuSEPA (bankovní převod), Kryptoměny, Platební karta
Metody výběruSEPA (bankovní převod), Kryptoměny, Platební karta
Poplatky za vklady a výběry
Vklad bankovním převodem1 EUR (SEPA) / 15 USD (SWIFT)
Vklad platební kartou Od 2 %
Vklad kryptoměnZdarma
Výběr bankovním převodem1 EUR (SEPA) / 15 USD (SWIFT)
Výběr platební kartou Od 2 %
Výběr kryptoměn Variabilní
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Desktopová aplikace
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyFAQ, Chat
Ohodnoťte společnost Binance
13
2

Autor

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Sdílejte tento článek

Diskuze (330 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

dge15

Dobrý den, chci se prosím zeptat, Binance mi brání ve výběru BTC na vygenerovanou adresu peněženkou Trezor. Zdůvodňují to rizikem podvodu a vždy mne zablokují na 1h, naposledy dokonce na 24h. Jsem u nich plně ověřen, KYC atd.. Adresy mám uloženy v seznamu povolených adres na Binance. Neznáte