Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměnové burzy » Recenze burzy Binance – Návod, zkušenosti, poplatky

Recenze burzy Binance – Návod, zkušenosti, poplatky

Základní informace o Binance

Hlavní výhoda

Největší burza na světě

Počet aktiv

149

Poplatky

Až 0.1%

Binance je mladou a velmi oblíbenou kryptoměnovou burzou, která se rozvíjí skutečně závratnou rychlostí. Během pěti měsíců od založení v roce 2017 se dostala na desáté místo v žebříčku světových burz. Ačkoli zpočátku bylo její pole působnosti omezeno pouze na čínský trh, nyní sídlí na kryptoměnám přívětivé Maltě a je velmi oblíbena celosvětovou blockchainovou komunitou.

Nyní, dva roky od svého spuštění, se Binance burza z pohledu zobchodovaného objemu peněz dle CoinMarketCap stále pohybuje na 1. místě.

Obsah recenze Binance

1.Seznámení s Binance2.Binance platforma3.Jak na Binance nakoupit?4.Zebezpečení burzy Binance5.Binance - Recenze a zkušenosti6.Vaše zkušenosti s Binance (komentáře)

Seznámení s Binance

Svou oblibu si Binance zasloužila zejména širokou nabídkou obchodovatelných kryptoměn, nízkými poplatky, dostupností v mnoha jazycích, přívětivým uživatelským rozhraním a rychlostí zpracování objednávek, což ji staví do pozice výborné alternativy starší směnárny Bittrex (založené 2013).

Za společností stojí jednačtyřicetiletý čínský Kanaďan Changpeng Zhao, známý pod svými iniciály CZ. Společnost má i navzdory své krátké historii velmi dobrou pověst, a to zejména díky tomu, že se burza zatím nestala obětí žádného velkého hackerského útoku, třebaže jeden opravdu velký pokus hackerů proběhl v březnu 2018 a také díky samotnému jménu zakladatele, který se v oboru pohybuje již dlouhá léta (v minulosti pracoval jako vedoucí vývoje Blockchain a je spoluzakladatelem firem BijieTech a OKCoin).

Na burze Binance zatím nelze převést klasické fiat měny (koruny, eura či dolary) převodem, zao však můžete manipulovat s opravdu širokou škálou kryptoměn, tedy vkládat, vybírat a obchodovat. Binance v měsíci červenci 2017 získala za své tokeny (BNB) 15 milionů USD od dvaceti tisíc registrovaných uživatelů.

Nemožnost převést klasické fiat měny je u Binance stále považováno za velké minus. Můžete sice provést vklad pomocí kreditní/platební karty, ale vklad bude ihned převeden na měnu BTC a bude Vám naúčtován poplatek. Ale jde to.

Binance nyní funguje ve 14 různých jazycích, přičemž lze očekávat, že v dohlednu budou, také vzhledem k nedávnému přesunu na evropský kontinent, další jazyky přibývat. Čeština mezi těmito čtrnácti jazyky bohužel zatím chybí. Český jazyk přirozeně tak nepodporuje ani zákaznická linka Binance, kterou lze kontaktovat na jejich webových stránkách.

Binance platforma

Již od svého založení má binance téměř stejnou platformu, a to hned ve dvou formách. První forma je tzv. Basic Exchange, tedy základní platforma burzy. Vidět ji můžete na obrázku níže.

Binance základní platforma

Základní platforma Binance

Jak vidíte na obrázku výše, platforma nabízí všechny základní funkce. V levém sloupci se nachází order book a aktuální cena daného aktiva, uprostřed pak graf a políčko pro zadávání příkazů. V pravém sloupci pak najdete seznam dalšách aktiv a historii obchodů, ať už vašich nebo ostatních obchodníků.

Mně osobně se platforma moc nelíbí. Hlavní věc, kterou bych ji vytknul, je málo přizpůsobitelný graf. Je takový pevný a těžkopádný. Nelze pořádně oddálit ani přiblížit, nebo upravovat velikost a vzhled indikátorů. Do grafu nelze ani zanášet důležité linie, nebo nástroje jako Fibonacciho linie. To by pro technického intradenního obchodníka mohl být velký problém. Když si platformu porovnáte např. s tou od Bitfinexu nebo IQ Option, rozdíl je obrovský.

A jaká je ta druhá platforma, kterou Binance nabízí?

Binance Pokročilá (Advanced) Platforma

Pokročilá

Druhou platformou je myšlena tzv. Advanced Exchange, neboli platforma pro pokročilé. Moc to ale nechápu, protože i pokročilá verze nabízí úplně stejné nástroje, jako ta základní. Jsou jen trochu jinak přeskládané a celý vzhled je lazen do tmavých barev.

Platforma binance je ale dobrá!

Ale abych Binance pouze nehanil, na druhou stranu je třeba říci, že se platforma vůbec nezasekává, ani nijak jinak neblbne. Pro používání jako takové je naopak velice vhodná. Nikdy jsem nezažil ani žádné zamrznutí, to se mi naopak např. u Bitfinexu občas stává.

Registrace na Binance návod – Jak začít obchodovat a nakupovat?

Jako první si musíte, stejně jako u jiných burz, založit účet. Registrace je zdarma a dostanete se k ní po kliknutí na tento odkaz. Sama registrace je velmi jednoduchá a rychlá. Abychom vám ale celý proces registrace usnadnili, vytvořili jsme pro vás návod, který vás procesem registrace a nákupu kryptoměn na Binance provede, krok za krokem.

  • V prvé řadě si vyplníte email a zadáte heslo.
  • Následně vám bude zaslán email s potvrzovacím odkazem, na který když kliknete, účet aktivujete.
  • Po aktivaci přichází na řadu zabezpečení účtu, k čemuž můžete využít například dvoufázového ověřování (2FA), ke kterému slouží specifická mobilní aplikace, kterou s vaším účtem propojíte.

Ihned po registraci budete mít k dispozici plnohodnotný účet s denním limitem na vklady a výběry ve výši až 2 BTC, který si však můžete jednoduše navýšit na 100 BTC projitím verifikačního KYC procesu. Ten se skládá z předložením osobního dokladu (pas či občanský průkaz).

Verifikační proces na Binance spočívá v tom, že Binance poskytnete své celé jméno, zemi původu, pohlaví, naskenovaný doklad totožnosti a abyste dokázali, že jste to skutečně, tak ještě selfie s dokladem přiloženým vedle tváře. Pokud se stane, že denně budete chtít vybrat více jak 100 BTC, můžete si s klientskou podporou vyjednat individuální podmínky.

Abyste s obchodováním na Binance mohli začít, potřebujete k tomu finanční prostředky, které si vložíte na svůj účet přes Deposit v záložce Funds. Na stránce Deposit si zvolíte měnu, kterou na účet požadujete poslat a kliknete na tlačítko Deposit. Tímto obdržíte veřejnou adresu peněženky, kam pošlete své finanční prostředky ve zvolené kryptoměně.

Pozor: na Binance nelze vkládat fiat měny (např. dolary či koruny). Vystačit si musíte pouze s kryptoměnami. Alespoň pro začátek doporučujeme vybrat si Bitcoin anebo Litecoin, jelikož obě tyto kryptoměny jsou velice známé a používané a pravděpodobně s nimi umíte zacházet.

Důvěryhodnost, zabezpečení, reference a zkušenosti s Binance

Binance na důvěryhodnosti s ohledem na svůj věk rozhodně nijak netratí. V odborných kuloárech se o ní hovoří jako o dobře zabezpečené a důvěryhodné společnosti, která nyní platí za adekvátní alternativu k burze Bittrex.

S držením financí je to na Binance podobné jako v případě ostatních směnáren. Ani Binance není k dlouhodobějšímu držení finančních prostředků vhodná, k tomu vám nejlépe poslouží hardwarová anebo online kryptoměnová peněženka. Své peníze budete mít v bezpečí i v kryptoměnové peněžence Trezor.

Binance – Recenze a zkušenosti

Binance recenze a zkušenosti uživatelů s Binance jsou ve většině případů velmi kladné. I přestože Binance funguje relativně krátce, toto kladné hodnocení uživatelů důvěryhodnost burzy podtrhává. Občas se sice objeví zprávy o napadených a vykradených účtech, ale při tom velkém množství uživatelů se jedná o zanedbatelné množství a dá se předpokládat, že chyba zřejmě většinou byla na straně uživatele. Ohrožení financí navíc stoupá, pokud uživatel nechává ležet své virtuální peníze na burze (to je riziko u všech, nejen Binance). Nejbezpečněji si své virtuální jmění ohlídáte v hardwarové peněžence.

Jak už bylo zmíněno výše v části Platforma Binance, Já osobně nikdy neměl s Binance jediný problém a to ani z pohledu tradingu, padající platformy, ale ani zaseknutých výběrů či vkladů. Mohu tedy tuto burzu jen doporučit. Nevýhodou této burzy je však absence možnosti obchodovat s pákou.

stars
98 %
1. místo
Výborné!
Burza Binance je největší a asi i nejkvalitnější krypto-burza na světě. Nenabízí sice obchodování na páku, ale zaujme širokou nabídkou aktiv a obrovskou likviditou.
  • Spousta kryptoměn na výběr
  • Opravdu funkční platforma
  • Vysoká likvidita
  • Vklady a výběry až 2 BTC bez ověření účtu
  • Nízké poplatky
  • Zákaznická podpora má dlouhou odezvu
  • Vklad fiatu je zatížen poplatkem

✅ Jméno firmyBinance
✅ Webová stránkahttps://binance.com
✅ V češtině?
✅ Sídlo společnostiMalta
✅ Demo účet
✅ Minimální vklad1 satoshi
✅ Minimální obchod0.0001 BTC
✅ Zákaznická podporaFAQ + Emailová podpora
✅ Počet aktiv149
✅ PákaNenabízí páku
✅ PoplatkyAž 0.1%
✅ Metody vkladuKryptoměny + platební karta
✅ Metody výběruPouze kryptoměny
✅ Měna účtuBitcoin + stablecoiny
✅ Mobilní aplikace?
✅ Webová verze?
✅ Možnost obchodovat149+ kryptoměn

Diskuze k tomuto článku: 18 komentářů
Petr

Dobrý den,

mám založený účet na Binance a chtěl bych si kryptoměny převést na peníze a vybrat. Doporučili byste mi na to nějaký návod. Petr

Vojtěch Machek

Dobrý den, Petře.
Prodat kryptoměny za CZK a vybrat si je na účet je poměrně snadné. Nejdříve je ale třeba všechny (pokud máte) altcoiny převést na BTC. Takže na Binance vždy najděte pár té dané měny oproti /BTC. Např. VET/BTC pro VeChain.
Až budete mít na účtu BTC v hodnotě, kterou chcete vybrat, musíte je převést na směnárnu, nebo burzu podporující CZK. Směnárny jsou např. ccShop či SimpleCoin, burzy zase Coinmate a Coingi. Pracovat se zmíněnými směnárnami je snazší, ale oproti burzám to znamená zaplatit vyšší poplatky.
Abyste to udělal, jděte na Binance na stránku Withdrawal, kam zadáte BTC adresu peněženky, na kterou chcete kryptoměnu poslat. U SimpleCoin by to byla adresa, která je vám vygenerována po provedení objednávky pro prodej, u Coinmate zase adresa, která je vygenerována jako deposit address.

Kdybyste měl ještě nějaké další otázky, určitě se zeptejte. :-)

Venca

Jsem začátečník a mám Bitcoiny jen v Revolut . Vyplatí se mi vstoupit na burzu a proč?

Magazín Finex

Venco, mít Bicoiny v Revolutce je sice snadné, ale ve skutečnosti žádné opravdové BTC nevlastníte. Nemůžete je z Trezoru vybrat, ani si je tam vložit, poplatky jsou zbytečně velké a nikdo neví, odkud Revolut ceny krypta vůbec feeduje. Doporučuji přečíst diskuzi dole pod jejich oficiálním článkem. Na burzu jako Binance se vyplatí vstoupit a to hlavně kvůli nizším poplatkům a přístupu k reálným kryptoměnám (a jejich výběr na libovolnou peněženku či jinou burzu).

Kamil

Takhle podle mě má vypadat plnohodnotná recenze. Né ty rádoby „recenze“ na které všude na netu narazíte jen aby se někdo proklikl přes ref. link. Díky.

Libor

Dobry den, chtel bych se zeptat, kdyz mam ucet na binance a mam tam vice kryptomen, nekdo to keckne. Vybere mi vsechny kryptomeny nebo pouze jednu? Dekuji za info.

Vašek

Vyplatí se nakupovat kryptoměny na binance, nebo byste mi doporučili jinou směnárnu?

Magazín Finex

Vašku, pokud chcete koupit jen nějaké základní kryptoměny, jako je Bitcoin či Ethereum, vyplatí se asi spíše využít služeb SimpleCoin nebo třeba Coinbase. Binance ale nabízí desítky dalších kryptoměn, které u zmiňovaných směnáren nenajdete.

Roman

Myslíte si, že je dobré začátečníkům doporučovat burzy s vysokými poplatky a pomalým supportem ? Většina začátečníků vám nevyjmenuje ani 10 altů. Za mě bych na rozkoulání doporučoval coinmate.io, support ceskych bank. Transferu, nizke poplatky jak maker tak taker. Bezpecna s koreny v cesku.

Magazín Finex

Zdravím Vás, Romane. Máte pravdu – a z toho důvodu také začátečníkům doporučujeme první směny dělat u SimpleCoin, kde je vše hezky česky vysvětleno (oproti CoinMate, kde je vše anglicky) + není třeba pro menší objednávky provádět KYC proceduru. Poté, až se člověk trochu rozkouká, Binance je za nás momentálně nejlepší burzou na světě a poplatky na binance jsou 0.1 % s tím, že je možné je snížit až na 0.05% – to Vám přijde jako vysoké? :-)

Vojtěch, Finex.cz

Kupka

Jak je to s těmi krypto burzami? Četl jsem na internetu, že už pár z nich vykradli a tak by mě zajímalo jak to je s jejich bezpečností …. Přece jenom mám na coinmate nějaké krypto a nerad bych o ně přišel. Případně, jakou peněženku byste mi doporučovali?

Magazín Finex

Kupko, je pravda, že snad každá existující kryptoměnová burza byla někdy v minulosti nahackována a některé prostředky byly z uživatelských účtů odcizeny. Někdy burzy uživatelům z vlastních peněz prostředky vrátí (jako to udělal např. Bitfinex), ale není to pravidlem. Ačkoli burzy každým měsícem utrácí vysoké sumy za neustálé zlepšování jejich bezpečnostních mechanismů, i tak je obecně doporučováno na burze nedržet vysoké částky a radši si je převést na nějaké vlastní peněženky. My používáme a doporučujeme zejména Trezor.

Je ale třeba si uvědomit, že hack burzy není to samé, co hack uživatelského účtu, za který si často může uživatel sám. To se stává zejména kvůli použití slabého hesla, nevyužívání 2FA autentizace, stejného hesla na burzu jako na jiné služby, nebo instalací virů na vlastní počítač.
Vojtěch, Finex.cz

Jakub

Dobrý, slyšel jsem že prý binance je dobrý na nákup kryptoměn pro začátečníky. Je to pravda, nebo je úplně jedno, kde kryptoměny nakoupím?

Magazín Finex

Dobrý den Jakube,
binance je sice hodně dobrá burza, ale nemyslím si, že by byla úplně vhodná pro začátečníky. Pokud ještě žádné kryptoměny nemáte, doporučuji je koupit nejdříve na směnárnách, jako jsou CoinBase (kartou) nebo SimpleCoin (převodem). Až uděláte první nákup a pár prvních převodů (např. do peněženky), můžete zkusit i nějakou burzu jako již zmíněnou Binance.
Vojtěch, Finex.cz

Novák Ladislav

Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat, jestli vy sami z finexu máte zkušenosti s touto burzou, nebo jste jí sem přidaly jen tak? Kupujete tam taky kryptoměny, je to spolehlivé?

Magazín Finex

Dobrý den Ladislave,
ano, samozřejmě, že s Binance máme zkušenosti. Sám jsem na burze provedl desítky, ne-li stovky obchodů. Jak najdeš i v recenzi výše, nikdy jsem s nimi neměl žádný problém. Myslím si, že nejčastější problém, který lidé s burzami mají (nahackování účtu) je pouze otázkou bezpečnosti samotného uživatele. Pokud je něčí heslo “heslo123” a ještě k tomu je stejné do emailu i na burzu a dotyčný nepoužívá 2FA ověřování, sám sebe takový uživatel vystavuje zbytečně riziku a s tím burza nemá šanci nic udělat, i když bude sebelepší.

Vojtěch, Finex.cz

Háze

Jak dlouho zhruba trvá, když si peníze pošlu na binance a nebo pak zpátky? Je to rychlé, nebo žádná sláva? Nechci aby to někde zůstalo trčet…

Magazín Finex

Díky za otázku. Jak uvádíme v recenzi výše, na burzu Binance lze poslat pouze kryptoměny. Všechny převody jsou zautomatizované, takže při vkladu se po určitém počtu potvrzení se transakce sama připíše do account balance. Výběry jsou skoro instantní. Nikdy jsem neměl problém se zatoulanou platbou.

Pamatuji si ale, že když jsem posílal Stellar Lumens z Binance na Bitfinex, musel jsem použít správné memo i správnou adresu, což např. při provádění BTC či LTC transakcí není. Takže jsem nad tím pár minutek dumal, ale vše fungovalo jak mělo a to bleskově rychle.

Vojtěch, Finex.cz

RECENZE

TOP Kryptoměnové směnárny

SimpleCoin logo
SimpleCoin★ 97 %
Coinbase logo
Coinbase★ 95 %
ccShop logo
ccShop★ 93 %
Bitbeli logo
Bitbeli★ 92 %
RECENZE

TOP Kryptoměnové burzy

Binance logo
Binance★ 98 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coingi logo
Coingi★ 96 %
Bitmex logo
Bitmex★ 95 %
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
RECENZE

TOP Kryptoměnové peněženky

Trezor logo
Trezor★ 100 %
Trust Wallet logo
Trust Wallet★ 96 %
Ledger Nano logo
Ledger Nano★ 95 %

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC