Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměnové burzy » Recenze burzy Binance – Návod, zkušenosti, poplatky

Recenze burzy Binance – Návod, zkušenosti, poplatky

Základní informace o Binance

Hlavní výhoda

Největší krypto-burza na světě

Počet aktiv

149

Poplatky

Až 0.1%

Binance je velmi oblíbenou kryptoměnovou burzou, která se rozvíjí skutečně závratnou rychlostí. Během pěti měsíců od založení v roce 2017 se dostala na desáté místo v žebříčku světových burz a brzy se umistila na místě prvním.

Ačkoli zpočátku bylo její pole působnosti omezeno pouze na čínský trh, nyní sídlí na kryptoměnám přívětivé Maltě a je velmi oblíbena celosvětovou blockchainovou komunitou.

Nyní, dva roky od svého spuštění, se Binance burza z pohledu zobchodovaného objemu a peněz a likvidity dle CoinMarketCap stále pohybuje mezi 1. a 3. místem.

Obsah recenze Binance

1.Seznámení s Binance2.Binance platforma3.Jak na Binance nakoupit?4.Zebezpečení burzy Binance5.Binance - Recenze a zkušenosti6.FAQ ohledně brokera XTB7.Vaše zkušenosti s Binance (komentáře)

Seznámení s Binance

Svou oblibu si Binance zasloužila zejména širokou nabídkou obchodovatelných kryptoměn, nízkými poplatky, dostupností v mnoha jazycích, přívětivým uživatelským rozhraním a rychlostí zpracování objednávek, což ji staví do pozice výborné alternativy starších směnáren Bittrex (založené 2013) a Kraken, které pomalu upadají.

Za společností Binance stojí jednačtyřicetiletý čínský Kanaďan Changpeng Zhao, známý pod svými iniciály CZ. Společnost má i navzdory své krátké historii velmi dobrou pověst, a to zejména díky tomu, že se burza zatím nestala obětí žádného velkého hackerského útoku, třebaže jeden opravdu velký pokus hackerů proběhl v březnu 2018 a také díky samotnému jménu zakladatele, který se v oboru pohybuje již dlouhá léta (v minulosti pracoval jako vedoucí vývoje Blockchain a je spoluzakladatelem firem BijieTech a OKCoin).

Na burzu Binance zatím nelze převést klasické fiat měny (koruny, eura či dolary) bankovním převodem, zato však můžete manipulovat s opravdu širokou škálou kryptoměn, tedy vkládat, vybírat a obchodovat. Binance v měsíci červenci 2017 získala za ICO svého tokenu BNB 15 milionů USD od dvaceti tisíc registrovaných uživatelů.

Nemožnost vložit na svůj účet klasické fiat měny je u Binance stále považováno za velké minus. Můžete sice provést vklad pomocí platební karty, ale vklad bude ihned převeden na měnu BTC a bude vám naúčtován poplatek.

Binance platforma

Již od svého založení má binance téměř stejnou platformu, a to hned ve dvou formách. První forma je tzv. Basic Exchange, tedy základní burzovní platforma. Vidět ji můžete na obrázku níže.

Binance základní platforma

Základní platforma burzy Binance – recenze

Jak vidíte na obrázku, platforma nabízí všechny základní funkce. V levém sloupci se nachází order book a aktuální cena daného aktiva, uprostřed pak graf a políčko pro zadávání příkazů. V pravém sloupci pak najdete seznam dalšách aktiv a historii obchodů, ať už vašich nebo ostatních obchodníků.

Mně osobně se platforma moc nelíbí. Hlavní věc, kterou bych ji vytknul, je málo přizpůsobitelný graf. Je takový pevný a těžkopádný. Nelze pořádně oddálit ani přiblížit, nebo upravovat velikost a vzhled indikátorů.

Do grafu nelze ani zanášet důležité linie, nebo nástroje jako Fibonacciho linie. To by pro technického intradenního obchodníka mohl být velký problém. Když si platformu porovnáte např. s tou od Bitfinexu nebo IQ Option, rozdíl je obrovský.

A jaká je ta druhá platforma, kterou Binance nabízí?

Binance Pokročilá (Advanced) Platforma

Pokročilá platfroma Binance Advanced Exchange

Druhou platformou je myšlena tzv. Advanced Exchange, neboli platforma pro pokročilé. Moc to ale nechápu, protože i pokročilá verze nabízí úplně stejné nástroje, jako ta základní. Jsou jen trochu jinak přeskládané a celý vzhled je lazen do tmavých barev.

Platforma Binance je ale dobrá!

Ale abych Binance pouze nehanil, na druhou stranu je třeba říci, že se platforma vůbec nezasekává, ani nijak jinak neblbne. Pro používání jako takové je naopak velice vhodná.

Nikdy jsem u Binance nezažil žádné zamrznutí ani zásek, to se mi naopak např. u Bitfinexu či BitMEXu občas stává.

Další produkty Binance

Binance ale už dávno není pouze jednoduchá kryptoměnová burza. Kromě toho totiž do portfolia Binance.com naleznete produkty jako jsou:

Binance DEX

binance dexBinance DEX je open-source decentralizovaná burza založená na blockchainu Binance Chain, forku sítě Cosmos. Tato burza využívá grafy TradingView a v posledních měsících rychle rozšířila své obchodní páry a objemy.

Rozdíl mezi burzami Binance a Binance DEX je jasný – při používání DEX máte své prostředky (coiny a tokeny) neustále na své hardware peněžence. V případě Binance je musíte svěřit do správy samotné burze. Na druhou stranu ale DEX nemá ani zdaleka takovou likviditu.

Binance Futures

Binance futuresBinance nedávno spustila také obchodní platformu pro futures – Binance Futures – která obchodníkům umožňuje využívat pákového efektu až 125x a otevírat dlouhé (long = nákup) i krátké (short = prodej) pozice.

Platforma je velmi podobná klasické Bianance burze, což usnadňuje přechod mezi nimi.

Binance Inkubátor Labs

binance labs incubatorInkubační program Binance Labs má za cíl pomoci síti BUIDLerů v Blockchainovém světě.

Binance Labs poskytují vybraným projektům veškerou nezbytnou podporu a mentoring – od založení startupu, regulačního/právního poradenství, náboru, technického provedení, fundraisingu, po marketing / PR a další.

Peněženka Trust

binance trust walletBianance má rovněž svoji oficiální mobilní peněženku s názvem Trust Wallet, kterou i my na Finexu doporučujeme a sami používáme.

Registrace na Binance návod – Jak začít obchodovat a nakupovat?

Jako první si musíte, stejně jako u jiných burz, založit účet. Registrace je zdarma a dostanete se k ní po kliknutí na tento odkaz. Sama registrace je velmi jednoduchá a rychlá.

Abychom vám ale celý proces registrace usnadnili, vytvořili jsme pro vás návod, který vás procesem registrace a nákupu kryptoměn na Binance provede, krok za krokem.

 • V prvé řadě si vyplníte email a zadáte heslo.
 • Následně vám bude zaslán email s potvrzovacím odkazem, na který když kliknete, účet aktivujete.
 • Po aktivaci přichází na řadu zabezpečení účtu, k čemuž můžete využít například dvoufázového ověřování (2FA), ke kterému slouží mobilní aplikace Google Authenticator, kterou s vaším účtem propojíte.

Ihned po registraci budete mít k dispozici plnohodnotný účet s denním limitem na vklady a výběry ve výši až 2 BTC, který si však můžete jednoduše navýšit na 100 BTC projitím verifikačního KYC procesu.

Verifikační KYC proces na Binance spočívá v tom, že Binance poskytnete své celé jméno, zemi původu, pohlaví, naskenovaný doklad totožnosti a abyste dokázali, že jste to skutečně, tak ještě selfie s dokladem přiloženým vedle tváře. Pokud se stane, že denně budete chtít vybrat více jak 100 BTC, můžete si s klientskou podporou vyjednat individuální podmínky.

Abyste s obchodováním na Binance mohli začít, potřebujete k tomu finanční prostředky, které si vložíte na svůj účet přes Deposit v záložce Funds. Na stránce Deposit si zvolíte měnu, kterou na účet požadujete poslat a kliknete na tlačítko Deposit. Tímto obdržíte veřejnou adresu peněženky, kam pošlete své finanční prostředky ve zvolené kryptoměně.

Pozor: na Binance nelze vkládat fiat měny (např. dolary či koruny). Vystačit si musíte pouze s kryptoměnami. Alespoň pro začátek doporučujeme vybrat si Bitcoin anebo Litecoin, jelikož obě tyto kryptoměny jsou velice známé a používané a pravděpodobně s nimi umíte zacházet.

Favorit redakce
 • Spousta kryptoměn na výběr
 • Opravdu funkční platforma
 • Zákaznická podpora má dlouhou odezvu
 • Vklad fiatu je zatížen poplatkem

Důvěryhodnost, zabezpečení, reference a zkušenosti s Binance

Binance na důvěryhodnosti s ohledem na svůj věk rozhodně nijak netratí. V odborných kuloárech se o ní hovoří jako o dobře zabezpečené a důvěryhodné společnosti, která nyní platí za adekvátní alternativu k burze Bittrex.

S držením financí je to na Binance podobné jako v případě ostatních směnáren. Ani Binance není k dlouhodobějšímu držení finančních prostředků vhodná, k tomu vám nejlépe poslouží hardwarová anebo online kryptoměnová peněženka. Své peníze budete mít v bezpečí i v kryptoměnové peněžence Trezor.

Binance – Recenze a zkušenosti

Binance recenze a zkušenosti uživatelů s Binance jsou ve většině případů velmi kladné. I přestože Binance funguje relativně krátce, toto kladné hodnocení uživatelů důvěryhodnost burzy podtrhává. Občas se sice objeví zprávy o napadených a vykradených účtech, ale při tom velkém množství uživatelů se jedná o zanedbatelné množství a dá se předpokládat, že chyba zřejmě většinou byla na straně uživatele.

Ohrožení financí navíc stoupá, pokud uživatel nechává ležet své virtuální peníze na burze (to je riziko u všech, nejen Binance). Nejbezpečněji si své virtuální jmění ohlídáte v hardwarové peněžence.

Jak už bylo zmíněno výše v části Platforma Binance, Já osobně nikdy neměl s Binance jediný problém a to ani z pohledu tradingu, padající platformy, ale ani zaseknutých výběrů či vkladů. Mohu tedy tuto burzu jen doporučit. Nevýhodou této burzy je však absence možnosti obchodovat s pákou.

Často kladené otázky ohledně Binance (FAQ)

Níže naleznete stručný přehled často kladených otázek a odpovědí ohledně burzy Coinbase.

Je burza Binance spolehlivá?
Krátká odpověď: Ano. Ve světě kryptoměn byste těžko hledali burzu s lepším přístupem k byznysu i k zákazníkům. Ačkoli je pravda, že z burzy Binance v historii již byly prostředky uživatelů odcizeny, vždy ale uživatelé ihned dostali náhradu škody a každý z těchto indicentů burzu ještě více posílil. Jedná se pravděpodobně o nejlepší kryptoměnovou burzu současnosti.
Co je to Binance Coin?
Binance Coin (BNB) je kryptoměna navázaná na burzu Binance a její obchodní aktivity. Binance Coin mohou jejich držitelé využít k úhradě poplatků spojených s obchodováním digitální tokenů a fiat aktiv. Předností BNB je verifikace až 1,4 milionu transakcí za sekundu a možnost nižších transakčních poplatků (při platbě poplatků v BNB lze dosáhnout až 50% slevy).
stars
98 %
1. místo
Výborné!
Burza Binance je největší a asi i nejkvalitnější krypto-burza na světě. Nenabízí sice obchodování na páku, ale zaujme širokou nabídkou aktiv a obrovskou likviditou.
 • Spousta kryptoměn na výběr
 • Opravdu funkční platforma
 • Vysoká likvidita
 • Vklady a výběry až 2 BTC bez ověření účtu
 • Nízké poplatky
 • Zákaznická podpora má dlouhou odezvu
 • Vklad fiatu je zatížen poplatkem

✅ Jméno firmyBinance
✅ Webová stránkahttps://binance.com
✅ V češtině?
✅ Sídlo společnostiMalta
✅ Demo účet
✅ Minimální vklad1 satoshi
✅ Minimální obchod0.0001 BTC
✅ Zákaznická podporaFAQ + Emailová podpora
✅ Počet aktiv149
✅ PákaNenabízí páku
✅ PoplatkyAž 0.1%
✅ Metody vkladuKryptoměny + platební karta
✅ Metody výběruPouze kryptoměny
✅ Měna účtuBitcoin + stablecoiny
✅ Mobilní aplikace?
✅ Webová verze?
✅ Možnost obchodovat167+ kryptoměn

Diskuze k tomuto článku: 22 komentářů
Tomáš R.

Dobrý den.. kdysi jsem si poslal na binance jedno BSV.. je možno ho nějak na burze vyměnit na BTC a poslat si ho na mojí peněženku? Na binance jsem nikdy neobchodoval a vklad byl jen to jedno BSV.. díky Tomas

Magazín Finex

Zdravím Tomáši. Bohužel mám špatnou zprávu – Binance už BSV delistovalo kvůli jeho problémům a postoji CSW. Na konci článku ještě uvádí, že “Withdrawals of these coins and tokens from Binance will continue to be supported until 2019/07/22” což už je asi pozdě. Pokud BSV nevidíte na Binance ve své Wallet, nevím, co se s tím dá dělat. Doporučuji kontaktovat podporu a sdělit jim váš požadavek o výběr BSV. Snad Vám pomohou. Ten byste si vybral na jinou burzu, kde proti BTC obchodovatelný je.

PETR U.

Dobrý den, měl bych zájem o investování do kryptoměn snažím se číst různé články zájem mám o BTC a XRP (asi více) přístup Finexu mi přijde jako velmi seriozní … rozumím tomu dobře že první nákup musím udělat přes směnárnu kde jsou vyšší poplatky a pak se případně můžu registrovat na burzu Binance , už jsem si koupil Trezor (jen nechci udělat chybu jako jsem udělal ohledně akcií v případě spolupráce se společností TOPFOREX kde jsem dostával dost “nepřesné” informace a většina zisku zůstala u nich, začal jsem spolupracovat s Patrii a jsem spokojen…) jen nechci znova naletět, moc děkuji za radu a pomoc

Magazín Finex

Dobrý den, Petře. Jak už jsme odpovídali i na Váš email, pro začátek bychom Vám určitě doporučili seznámit se s tím, jak směnárny a burzy fungují. Pak bych na Vašem místě provedl menší nákup a vyzkoušel, jak převody kryptoměn fungují a zda je vše OK. Až poté bych nakoupil za větší částku. Ale postup je samozřejmě na Vás – posílám také odkaz na návod Jak koupit bitcoiny. Nákup hardware peněženky Trezor je určitě dobrý krok. Držíme palce.

Petr

Dobrý den,

mám založený účet na Binance a chtěl bych si kryptoměny převést na peníze a vybrat. Doporučili byste mi na to nějaký návod. Petr

Vojtěch Machek

Dobrý den, Petře.
Prodat kryptoměny za CZK a vybrat si je na účet je poměrně snadné. Nejdříve je ale třeba všechny (pokud máte) altcoiny převést na BTC. Takže na Binance vždy najděte pár té dané měny oproti /BTC. Např. VET/BTC pro VeChain.
Až budete mít na účtu BTC v hodnotě, kterou chcete vybrat, musíte je převést na směnárnu, nebo burzu podporující CZK. Směnárny jsou např. ccShop či SimpleCoin, burzy zase Coinmate a Coingi. Pracovat se zmíněnými směnárnami je snazší, ale oproti burzám to znamená zaplatit vyšší poplatky.
Abyste to udělal, jděte na Binance na stránku Withdrawal, kam zadáte BTC adresu peněženky, na kterou chcete kryptoměnu poslat. U SimpleCoin by to byla adresa, která je vám vygenerována po provedení objednávky pro prodej, u Coinmate zase adresa, která je vygenerována jako deposit address.

Kdybyste měl ještě nějaké další otázky, určitě se zeptejte. :-)

Venca

Jsem začátečník a mám Bitcoiny jen v Revolut . Vyplatí se mi vstoupit na burzu a proč?

Magazín Finex

Venco, mít Bicoiny v Revolutce je sice snadné, ale ve skutečnosti žádné opravdové BTC nevlastníte. Nemůžete je z Trezoru vybrat, ani si je tam vložit, poplatky jsou zbytečně velké a nikdo neví, odkud Revolut ceny krypta vůbec feeduje. Doporučuji přečíst diskuzi dole pod jejich oficiálním článkem. Na burzu jako Binance se vyplatí vstoupit a to hlavně kvůli nizším poplatkům a přístupu k reálným kryptoměnám (a jejich výběr na libovolnou peněženku či jinou burzu).

Kamil

Takhle podle mě má vypadat plnohodnotná recenze. Né ty rádoby „recenze“ na které všude na netu narazíte jen aby se někdo proklikl přes ref. link. Díky.

Libor

Dobry den, chtel bych se zeptat, kdyz mam ucet na binance a mam tam vice kryptomen, nekdo to keckne. Vybere mi vsechny kryptomeny nebo pouze jednu? Dekuji za info.

Vašek

Vyplatí se nakupovat kryptoměny na binance, nebo byste mi doporučili jinou směnárnu?

Magazín Finex

Vašku, pokud chcete koupit jen nějaké základní kryptoměny, jako je Bitcoin či Ethereum, vyplatí se asi spíše využít služeb SimpleCoin nebo třeba Coinbase. Binance ale nabízí desítky dalších kryptoměn, které u zmiňovaných směnáren nenajdete.

Roman

Myslíte si, že je dobré začátečníkům doporučovat burzy s vysokými poplatky a pomalým supportem ? Většina začátečníků vám nevyjmenuje ani 10 altů. Za mě bych na rozkoulání doporučoval coinmate.io, support ceskych bank. Transferu, nizke poplatky jak maker tak taker. Bezpecna s koreny v cesku.

Magazín Finex

Zdravím Vás, Romane. Máte pravdu – a z toho důvodu také začátečníkům doporučujeme první směny dělat u SimpleCoin, kde je vše hezky česky vysvětleno (oproti CoinMate, kde je vše anglicky) + není třeba pro menší objednávky provádět KYC proceduru. Poté, až se člověk trochu rozkouká, Binance je za nás momentálně nejlepší burzou na světě a poplatky na binance jsou 0.1 % s tím, že je možné je snížit až na 0.05% – to Vám přijde jako vysoké? :-)

Vojtěch, Finex.cz

Kupka

Jak je to s těmi krypto burzami? Četl jsem na internetu, že už pár z nich vykradli a tak by mě zajímalo jak to je s jejich bezpečností …. Přece jenom mám na coinmate nějaké krypto a nerad bych o ně přišel. Případně, jakou peněženku byste mi doporučovali?

Magazín Finex

Kupko, je pravda, že snad každá existující kryptoměnová burza byla někdy v minulosti nahackována a některé prostředky byly z uživatelských účtů odcizeny. Někdy burzy uživatelům z vlastních peněz prostředky vrátí (jako to udělal např. Bitfinex), ale není to pravidlem. Ačkoli burzy každým měsícem utrácí vysoké sumy za neustálé zlepšování jejich bezpečnostních mechanismů, i tak je obecně doporučováno na burze nedržet vysoké částky a radši si je převést na nějaké vlastní peněženky. My používáme a doporučujeme zejména Trezor.

Je ale třeba si uvědomit, že hack burzy není to samé, co hack uživatelského účtu, za který si často může uživatel sám. To se stává zejména kvůli použití slabého hesla, nevyužívání 2FA autentizace, stejného hesla na burzu jako na jiné služby, nebo instalací virů na vlastní počítač.
Vojtěch, Finex.cz

Jakub

Dobrý, slyšel jsem že prý binance je dobrý na nákup kryptoměn pro začátečníky. Je to pravda, nebo je úplně jedno, kde kryptoměny nakoupím?

Magazín Finex

Dobrý den Jakube,
binance je sice hodně dobrá burza, ale nemyslím si, že by byla úplně vhodná pro začátečníky. Pokud ještě žádné kryptoměny nemáte, doporučuji je koupit nejdříve na směnárnách, jako jsou CoinBase (kartou) nebo SimpleCoin (převodem). Až uděláte první nákup a pár prvních převodů (např. do peněženky), můžete zkusit i nějakou burzu jako již zmíněnou Binance.
Vojtěch, Finex.cz

Novák Ladislav

Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat, jestli vy sami z finexu máte zkušenosti s touto burzou, nebo jste jí sem přidaly jen tak? Kupujete tam taky kryptoměny, je to spolehlivé?

Magazín Finex

Dobrý den Ladislave,
ano, samozřejmě, že s Binance máme zkušenosti. Sám jsem na burze provedl desítky, ne-li stovky obchodů. Jak najdeš i v recenzi výše, nikdy jsem s nimi neměl žádný problém. Myslím si, že nejčastější problém, který lidé s burzami mají (nahackování účtu) je pouze otázkou bezpečnosti samotného uživatele. Pokud je něčí heslo “heslo123” a ještě k tomu je stejné do emailu i na burzu a dotyčný nepoužívá 2FA ověřování, sám sebe takový uživatel vystavuje zbytečně riziku a s tím burza nemá šanci nic udělat, i když bude sebelepší.

Vojtěch, Finex.cz

Háze

Jak dlouho zhruba trvá, když si peníze pošlu na binance a nebo pak zpátky? Je to rychlé, nebo žádná sláva? Nechci aby to někde zůstalo trčet…

Magazín Finex

Díky za otázku. Jak uvádíme v recenzi výše, na burzu Binance lze poslat pouze kryptoměny. Všechny převody jsou zautomatizované, takže při vkladu se po určitém počtu potvrzení se transakce sama připíše do account balance. Výběry jsou skoro instantní. Nikdy jsem neměl problém se zatoulanou platbou.

Pamatuji si ale, že když jsem posílal Stellar Lumens z Binance na Bitfinex, musel jsem použít správné memo i správnou adresu, což např. při provádění BTC či LTC transakcí není. Takže jsem nad tím pár minutek dumal, ale vše fungovalo jak mělo a to bleskově rychle.

Vojtěch, Finex.cz

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Načítání obrázku...
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo