Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Recenze burzy Binance – Návod, zkušenosti, poplatky
Binance

Recenze burzy Binance – Návod, zkušenosti, poplatky

Poslední aktualizace recenze 26. 10. 2023 | Redakce Finex

Základní informace o Binance

Hlavní výhoda Největší krypto-burza na světě
Podporované kryptoměny Bitcoin, Ethereum, BNB a 600+ dalších
Poplatky za obchod Až 0.1%, možno snížit

Binance je celosvětově oblíbená kryptoměnová burza, která se rozvíjí skutečně závratnou rychlostí. Během pěti měsíců od svého založení v roce 2017 se dostala na desáté místo v žebříčku světových burz a zanedlouho poté se dostala na místo první, kde si své místo stále drží.

Jaké funkce Binance nabízí a jak se v jejich platformě zorientovat? Je Binance důvěryhodnou společností? Přečtěte si naše zkušenosti s Binance níže.

TIP: Získejte až 300 USD za registraci u Binance. Více info ZDE.
Rychlé shrnutí

Binance je největší kryptoměnová burza na světě dlouhodobě zaujímající nadpoloviční podíl na trhu centralizovaných burz. Založena byla roku 2017 kanadským bitcoinerem s čínskými kořeny Changpengem Zhaem.
 
Kromě spotové burzy nabízí řadu dalších produktů, např. obchodování derivátů na platformě Binance Futures s až 125x pákou, spoření a úročení kryptoměn na Binance Earn nebo možnost koupit digitální mince v předprodeji v rámci programů Binance Launchpad nebo Launchpool.
 
Poplatky na spotové burze činí 0,1 %, případně 0 % na vybraných párech. Na burze s deriváty začínají na 0,02 % pro makery a 0,04 % pro takery. Poplatky je možno snížit burzovním coinem BNB (BNB), který je nativní kryptoměnou stejnojmenného blockchainu.
 
Burza je považována za bezpečnou a spolehlivou. V minulosti utrpěla jen 1 hackerský útok, konkrétně v roce 2019, všechny oběti však kompenzovala.

Obsah recenze Binance

Seznámení s Binance a jejich historie

Zakladatel Binance - Changpeng Zhao
Changpeng Zhao

Za společností Binance stojí čínský Kanaďan Changpeng Zhao, známý pod svými iniciály CZ. Ten se v oboru burzovního obchodování a internetových technologií pohybuje již dlouhá léta.

Svoji první práci si našel přímo na Tokijské akciové burze, odkud přešel do známé americké společnosti Bloomberg.

Poté se rozhodl ze zaměstnání odejít a založit vlastní firmu zaměřenou na poskytování brokerských obchodních systémů. To mu ale překazil právě Bitcoin, se kterým se v roce 2013 setkal a doslova se do něho zamiloval.

Zhao do Bitcoinu investoval veškeré svoje peníze (včetně peněz za svůj dům, který kvůli investici prodal) a od té doby je toto prostředí jeho celým životem. Znovu se vrátil do pozice zaměstnance, tentokrát ve velkých firmách jako BijieTech a OKCoin, odkud posléze odešel, aby v roce 2017 začal svůj vlastní kryptoměnový projekt – Binance.

Binance po svém spuštění v červenci 2017 začala strmě stoupat na popularitě a to navzdory tomu, že neměla potřebné licence pro nakládání s běžnými měnami a uživatelé na Binance směňovali pouze různé kryptoměny mezi sebou.

To však již dlouho není pravda a nyní Binance zpracovává kromě převodů a obchodů s kryptoměnami i širokou škálu běžných měn, jako jsou eura, dolary či libry.

Ačkoli vedení účtu v českých korunách zatím není možné, vklady z českých účtů můžete provést buď pomocí platební karty (přičemž systém vaše koruny na dolary či eura automaticky smění) nebo pomocí SEPA eurové platby, kde koruny na eura automaticky smění vaše banka.

Svou oblibu si burza Binance zasloužila zejména díky těmto vlastnostem:

 • široká nabídka obchodovatelných kryptoměn,
 • nízké poplatky,
 • dostupnost v mnoha jazycích (vč. češtiny),
 • přívětivé uživatelské rozhraní,
 • velká škála nabízených služeb.

Všechny tyto faktory staví Binance do pozice výborné alternativy starších a již zaběhlých kryptoměnových burz, jako je Bitfinex (založen 2012), Bittrex (založen 2013) nebo Kraken (založen 2011), které vypadají, jako by usnuly na vavřínech, a nyní pomalu upadají.

Binance má mezi ostatními kryptoměnovými burzami relativně dobrou pověst. Za celý svůj život burza utrpěla jeden jediný hack v roce 2019, kdy přišla bezmála o 7 000 bitcoinů. Hackerských útoků ovšem odrazila více a všechny poškozené kompenzovala.

Platforma burzy Binance

Hned poté, co přejdete na stránky Binance, si jistě všimnete obrovského množství elementů, tlačítek a informací.

Zdroj: binance.com
Hlavní stránka Binance
Hlavní stránka Binance

Aby také ne. Binance totiž v tomto odvětví patří mezi nejrychleji se vyvíjející společnosti. Své služby rozšiřuje a dále posouvá téměř každým dnem.

To je na jednu stranu obrovská výhoda, protože jako uživatel Binance máte přístup prakticky ke všemu, co kryptoměnový trh nabízí, na jednom místě, na druhou stranu ale velké množství funkcí může nové nezkušené investory vyděsit.

Pojďme se ale na platformu Binance podívat konkrétněji. A vezmeme to od toho nejdůležitějšího – obchodní platformy, kde se kryptoměny kupují, prodávají nebo směňují mezi sebou.

Obchodní platformy burzy Binance

Binance nabízí několik možností, jak kryptoměny kupovat. Úplně nejsnazší z nich je možnost Směnárna Binance. Kryptoměny zde můžete jednoduše prodat nebo koupit bez složitého zadávání příkazů pro obchodování.

Na tuto platformu se dostanete přes tlačítka Obchodování > Směnárna Binance.

Zdroj: binance.com
Směnárna Binance
Směnárna Binance – nejjednodušší místo pro obchodování kryptoměn

V této platformě opravdu nehledejte nic složitého. Zvolíte, za kterou měnu chcete nakupovat (ať už se jedná o fiat měny jako euro nebo dolary) a měnu, kterou chcete koupit. Poté zadáte množství, které chcete utratit nebo které chcete naopak ze směny získat. Automaticky se dopočítá zbytek a směna se provede. Nic víc, nic míň. Prostě rychlý nákup kryptoměn.

Další v řadě je Klasická platforma, která už je o poznání složitější. Viz obrázek níže. Na tuto platformu se dostanete přes tlačítka Obchodování > Spotový trh.

Zdroj: binance.com
Klasická platforma pro obchodování na Binance
Klasická platforma pro obchodování na Binance

Jak vidíte, platforma nabízí všechny důležité funkce, které budou stačit 90 % všech investorů či obchodníků. V levém sloupci se nachází order book a aktuální cena daného aktiva, uprostřed pak svíčkový graf a formulář pro zadávání nákupních či prodejních příkazů.

Do grafu, pokud si ho přepnete na verzi TradingView, lze kreslit, vkládat a upravovat nejrůznější indikátory a zanášet vlastní linie či využívat další dostupné funkce, kterých je opravdu mnoho.

V pravém sloupci pak najdete seznam dalších aktiv (například chcete-li obchodovat s jinými kryptoměnami) a historii provedených obchodů, a to jak vašich, tak i ostatních obchodníků.

Poznámka

Poznámka: V dřívějším rozhraní Binance byla platforma spotového trhu rozdělena na klasickou a pokročilou, nyní již veškeré funkce obou platforem najdeme souhrnně v záložce Spotový trh.
 
 
Binance svůj vzhled a funkce velmi často vylepšuje a trochu mění. Proto se aktuální vzhled platformy, který vidíte na jejich stránkách, možná trochu liší od obrázků v této recenzi.

Mobilní aplikace Binance

Binance kromě webových platforem, které jsme představili výše, nabízí také velmi dobře propracovanou Mobilní aplikaci.

Binance mobilní aplikace
Mobilní aplikace Binance

Jak vidíte na obrázku výše, v aplikaci máte velkou škálu možností. A protože v Binance ví, že svět se neustále vyvíjí, aplikace nabízí možná ještě více funkcí, než webová verze. Ale nechceme o tom dlouze psát – to si prostě musíte vyzkoušet sami. Stáhněte si ji na jejich stránkách.

Jak obchodovat v obchodních platformách na Binance?

Všechny burzovní platformy, ať už u Binance nebo jinde, nabízí 3 základní obchodní příkazy (orders). Jsou jimi:

 1. Market order (Trochu nešťastně přeloženo jako Trh)
  Jedná se o nejjednodušší nákupní/prodejní příkaz, díky kterému lze ihned nakoupit anebo prodat danou kryptoměnu za momentálně nejvýhodnější cenu na trhu. Objednávka se na burzu odešle ihned a tam je spárována s nejvýhodnější nabídkou. Pokud tedy nechcete čekat na “lepší cenu” (která by ani nemusela přijít), využijte příkaz MARKET, který je zpracován okamžitě. Stačí pouze buď na levé straně zvolit množství EUR, za které chcete BTC nakoupit, nebo naopak vpravo množství BTC, jež zamýšlíte prodat.

  Zdroj: binance.com
  Tržní příkaz na spotovém trhu na Binance
  Tržní příkaz na spotovém trhu na Binance
Poznámka

Poznámka: V době psaní článku byly poplatky za obchodování 13 párů s Bitcoinem sníženy na nulu.

 1. Limit order
  Naopak u příkazu typu Limit máte možnost nastavit si konkrétní cenu, za kterou chcete určité množství kryptoměny koupit anebo prodat. Platforma váš nákupní či prodejní příkaz přijme a zařadí ho do tzv. order booku. Tam bude příkaz čekat, až některý jiný obchodník bude s vaší nabídkou souhlasit. V tu chvíli směna mezi vámi dvěma proběhne. To se může stát do pár minut, ale příkaz se také nemusí vyplnit nikdy – záleží na vámi zadané ceně a pohybu ceny v budoucnosti. Oproti tržnímu příkazu tu musíme nastavit i práh ceny, na kterém se limitní příkaz spustí. To nastavíme v políčku Cena.

  Zdroj: binance.com
  Nastavování limitního příkazu na spotovém trhu na Binance
  Nastavování limitního příkazu na spotovém trhu na Binance
 2. Stop limit
  Příkaz STOP LIMIT je takový limit příkaz na druhou. Slouží k vytvoření limitního příkazu, ale to až v případě, že cena zvolené kryptoměny dosáhne předem specifikované hodnoty.
  Tzn. u Stop limit příkazu nastavíte cenu (Stop-Price), při kterém příkaz teprve vstoupí do order booku a pak se z objednávky stává příkaz typu Limit (viz výše). Cenu, na níž je příkaz vytvořen, můžete nastavit v kolonce Stop a samotnou požadovanou cena pro prodej nebo nákup pak v kolonce Omezení. Ta je vlastně stejná jako kolonka Cena u běžného limitního příkazu.

  Zdroj: binance.com
  Stop limit order na Binance
  Nastavování stop limit příkazu na spotovém trhu na Binance

Pěkné vysvětlení nabízí také přímo Binance ve formě obrázku níže, který publikovali na svém oficiálním CZ/SK twitteru.

Zdroj: Binance CZ/SK, Twitter.com
Vysvětlení typů příkazů u Binance
Vysvětlení typů příkazů na Binance

Video: Jak koupit Bitcoin na Binance?

Registrace na Binance – jak začít?

Ještě než se pustíte do nakupování či prodávání kryptoměn, jako první si musíte založit účet. Registrace je zdarma a dostanete se k ní buď po kliknutí na tento odkaz, nebo na zelené tlačítko výše. Samotná registrace je velmi jednoduchá a rychlá.

Menší zdržení však nastane až v případě verifikace vaší identity – ale o tom až později.

Jak se zaregistrovat na Binance

 1. V prvé řadě v registračním formuláři vyplníte email a zadáte heslo, poté posunutím puzzlíku potvrďte, že nejste robot a podívejte se do své emailové schránky (stránku s registračním formulářem nezavírejte!).
 2. Do pár vteřin, max. minut, byste měli emailem obdržet potvrzovací zprávu, ve které najdete šestimístný kód – ten zadejte do nově otevřeného políčka na registrační stránce.
 3. To je vše, co bylo potřeba. Váš účet je nyní aktivní!
 4. Po aktivaci účtu byste ale určitě měli svůj účet zabezpečit. Ostatně vám to i sama burza nabídne. K tomu doporučujeme využít 2FA pomocí aplikace Google Authenticator nebo SMS.

Princip dvoufaktorové autentizace (2FA) spočívá ve dvojím potvrzení identity uživatele při přihlašování do systému. Obvykle se jedná o kombinaci něčeho, co znáte (hesla) a něčeho, co vlastníte (např. kódu na vašem telefonu).

Aplikace Google Authenticator, která se pro 2FA používá, generuje jednorázové přístupové kódy, které je nutné opsat ještě po zadání hesla. To znamená, že aby se hacker do vašeho účtu dostal, potřeboval by nejen vaše heslo, ale i přístup k vašemu telefonu.

Ihned po registraci vás burza Binance vyzve k ověření totožnosti pomocí KYC procesu. Dříve Binance ověření totožnosti plošně nevyžadovala, vzhledem ale k neustále se zpřísňujícím AML regulacím (evropské zákony proti praní špinavých peněz) už své zákazníky musí kontrolovat všeobecně. Rozhraní burzy vás tedy před dokončením ověření totožnosti k účtu nepustí.

Zdroj: binance.com
Binance KYC
Ověření identity je nutné provést ihned po vytvoření účtu

Ověření účtu na Binance (KYC verifikace)

Chcete-li Binance jakkoli využívat – tedy vkládat a vybírat peníze či kryptoměny, obchodovat, nebo používat další jejich nástroje, je nutné projít tzv. KYC verifikací.

Verifikační KYC proces na Binance spočívá v tom, že Binance poskytnete své celé jméno, zemi původu, pohlaví, naskenovaný doklad totožnosti, vyplněný dotazník a abyste dokázali, že jste to skutečně vy, tak ještě vaše selfie.

Jak projít KYC verifikací na Binance?

 1. Nejdříve je třeba potvrdit zemi bydliště.
 2. Poté nahrajete fotografii vašeho dokladu totožnosti (zpředu i zezadu).
 3. V dalším kroku se pomocí webkamery nebo mobilního telefonu vyfotíte, aby bylo vidět, že občanský průkaz, řidičský průkaz či pas nahraný v předešlém kroku je opravdu váš.
 4. A to je vše! Nyní je jen třeba čekat, až vás systém ověří. Většina ověření je hotova do několika hodin, ale v závislosti na dalších faktorech může ověření trvat i několik dní. Binance si rezervuje maximální lhůtu 10 dní.
 5. TIP: V komentářích pod touto recenzí někteří čtenáři zmiňovali, že měli s verifikací přes počítač problém. V tom případě je doporučeno vyzkoušet verifikaci pomocí mobilní appky Binance, protože má trochu jiný software a občas verifikaci usnadní.
Poznámka

Poznámka: Pokud se náhodou stane, že denně budete chtít vybrat více jak 100 BTC, můžete si s klientskou podporou vyjednat individuální podmínky.

Video: Jak začít s Binance?

Vklad peněz na Binance

Abyste s obchodováním na Binance mohli začít, potřebujete k tomu finanční prostředky. Ty si na svůj účet můžete vložit přes tlačítko Vklad (Deposit), které naleznete pod záložkami Peněženka (Wallet) > Přehled (Overview).

Ačkoli dříve nebylo možné na Binance vložit nic jiného než kryptoměny, nyní už je všechno jinak. Vložit můžete i EUR či USD, a to bankovním převodem nebo platební kartou.

Je třeba podotknout, že vklad platební kartou, stejně jako nákup kryptoměn platební kartou, je u Binance zatížen poplatkem. Jeho výše se občas mění v závislosti na jejich poskytovateli platební brány a také na různých promo-akcích, ale počítejte zhruba s 1,8% poplatkem.

Zdroj: binance.com
Možné způsoby vložení prostředků na Binance
Možné způsoby vložení prostředků na Binance
Poznámka

Poznámka: Jestli si chcete rovnou nakoupit nějaké kryptoměny, můžete zvolit možnost nákupu kryptoměn přímo přes kreditní kartu.
 
Alternativou je ještě uzavření obchodu přes P2P trh. To znamená, že si sami najdete protistranu, od které kryptoměny přímo na Binance zakoupíte. Jedná se ovšem o pokročilejší formu nákupu, protože si každého inzerenta musíte ověřit. V případě více objemných transakcí se, při volbě správného inzerenta, peer-to-peer varianta může vyplatit skrze nižší poplatky.

Vklad fiat měn

Pokud zvolíte možnost Vklad fiat měny, máte na výběr několik metod (viz obrázek níže). Mezi doporučené metody se řadí SEPA platba nebo platba pomocí kreditní karty. V sekci jiných metod naleznete již zmíněnou P2P variantu.

Zdroj: binance.com
Způsoby vkladu fiat měn na Binance
Způsoby vkladu fiat měn na Binance
Poznámka

Pozor: Pokud vkládáte fiat peníze, musíte je vždy posílat z účtu vedeného na stejné jméno, jako je účet na Binance!

Vklad kryptoměn

Pokud zvolíte možnost Vklad kryptoměn, pak máte na výběr několik stovek kryptoměn, které Binance podporuje. Ať už se jedná o BTC, ETH, MANA, nebo třeba YFI, vkládat můžete téměř vše.

Zdroj: binance.com
Vklad BTC na Binance
Vklad BTC na Binance

Na obrázku výše můžete vidět příklad vkládání Bitcoinu. Po výběru kryptoměny (BTC) a sítě (Bitcoin) se nám ukáže adresa a zároveň počet potvrzení, po nichž budeme s bitcoiny moci manipulovat (2).

Při vkladu jakékoliv kryptoměny vám Binance automaticky vygeneruje adresu, na kterou kryptoměny odešlete. Je důležité mít na paměti, že se adresa může lišit v závislosti na tom, ze které sítě kryptoměnu odesíláte. Jinou adresu bude mít např. kryptoměna MATIC vkládaná ze sítě Etherea a jinou z nativní sítě Polygonu.

Poznámka

POZOR: Správná volba sítě kryproměny je velmi důležitá. Pokud náhodou odešlete kryptoměny na jinou síť, než kterou reprezentuje adresa, navždy o ně přijdete. Více informacích naleznete v tomto článku.

Výběr peněz nebo kryptoměn z Binance

Ať už chcete z Binance získat peníze na svůj bankovní účet nebo si kryptoměny odeslat na svou peněženku, proces je poměrně snadný.

Výběr fiat měn

Stačí začít přihlášením do vašeho účtu a pokračovat přechodem na výpis své spotové peněženky. Zvolte tedy tlačítka PeněženkaPřehled. Poté zvolte tlačítko Vybrat.

Zdroj: binance.com
Výběr fiat měn na burze Binance
Výběr fiat měn na burze Binance

Automaticky byste měli být přesměrováni na stránku s formulářem pro výběr fiat měn. Postup výběru jednotlivých měn se trochu liší. Výběr můžete provést např. v USD přes platební systém SWIFT (zde počítejte s trochu vyšším poplatkem). Stačí pouze zadat IBAN a peníze do pár dní obdržíte. Při výběru v EUR je opět nejjednodušší cestou bankovní převod přes SEPA platbu.

Poznámka

Upozornění: Podle různých možností výběru (zejména tedy při SEPA platbě) můžete být požádáni k poskytnutí dodatečných informací jako je např. doklad o adrese pobytu.

Výběr kryptoměn

Pokud chcete namísto peněz vybírat kryptoměny, je nutné se tlačítkem Vybrat kryptoměnu překliknout na jiný formulář. Nyní byste se měli ocitnout na stránce, kde zvolíte, jakou ze svých vlastněných kryptoměn chcete z účtu vybrat.

Zdroj: binance.com
Výběr kryptoměny USDT na Binance
Výběr kryptoměny USDT na Binance

Po zvolení kryptoměny, např. USDT, je třeba zadat přijímací adresu, na kterou budou vaše tokeny/mince odeslány. Kryptoměny tak můžete odeslat např. na jinou burzu (u té je adresa peněženky adresa pro vklad) nebo na adresu vaší vlastní kryptoměnové peněženky, ať už hardwarové, nebo softwarové.

Poznámka

Poznámka: Binance nově umožňuje využít tzv. Seznam povolených adres, příklad můžete vidět na obrázku výše. Funguje to tak, že si Binance adresu vaší kryptoměnové peněženky zapamatuje společně i s její sítí a v budoucnu umožní vklad pouze na některou z vámi přidaných a ověřených adres.
 
Eliminuje se tím riziko překlepu při vkládání hashe adresy nebo volby sítě.

Zmíněnou síť musíte při výběru kryptoměn zvolit vždy. Jedná se o blockchain, na kterém vámi vybíraná kryptoměna existuje. Je tedy rozdíl např. mezi tokenem USDT na síti Etherea či na síti Solana, Avalanche nebo TRON, kde také existuje. Tyto sítě se sebou nekomunikují (kromě speciálního propojení přes kryptoměnové mosty), musíte tedy zvolit tu, na které se nachází vaše peněženka.

Znovu opakujeme, že při volbě špatné sítě jsou kryptoměny ztraceny.

Pokud tedy máte např. MetaMask existující na nativní síti Etherea a vybíráte právě Ethereum, musíte zvolit správnou síť (ERC-20). Při volbě jiné sítě (např. BEP-20 nebo TRON) jsou vaše ethery navždy pryč.

Binance po mnohých negativních zkušenostech uživatelů přidala do rozhraní detekci druhů jednotlivých adres a sítě by měla volit automaticky. I tak si je pro jistotu vždy zkontrolujte.

Poté výběr potvrdíte kódem z e-mailu, sms či aplikace (dle nastavení vašeho profilu) a kryptoměny budou do několika minut odeslány.

TIP: Tápete-li v tom, jakou síť pro výběr kryptoměn z burzy Binance zvolit, přečtěte si naše kompletní vysvětlení ZDE.
TIP: Tápete-li v tom, jakou síť pro výběr kryptoměn z burzy Binance zvolit, přečtěte si naše kompletní vysvětlení ZDE.

Favorit redakce

Výhody
 • Opravdu propracovaná a funkční platforma
 • Nízké poplatky
Nevýhody
 • Kontakt zákaznické podpory bývá složitý
 • Platforma může na nové uživatele působit příliš složitě

Poplatky u Binance

Binance si za své služby (zprostředkování směny kryptoměn) samozřejmě účtuje poplatky. Základním poplatkem je 0,1 % z každé maker i taker transakce, což už tak je jeden z nejnižších poplatků na trhu.

Poznámka

Poznámka: Od 8.7. 2022 jsou až do odvolání kompletně vynulovány poplatky obchodování BTC v jeho 13 párech na spotovém trhu.

Poplatky u Binance je však možné několika způsoby radikálně snížit.

Hrazení poplatků pomocí BNB

První způsob, jak poplatky snížit, je jejich hrazení pomocí BNB. Binance má svoji vlastní kryptoměnu s názvem BNB. Stačí tuto kryptoměnu za pár dolarů nakoupit, držet ji v peněžence a zapnout si BNB poplatky dole na stránce Ovládacího panelu vašeho účtu nebo na stránce s výpisem poplatků.

Zdroj: binance.com
Poplatky za obchodování na Binance
Poplatky za obchodování na Binance

Při dalším obchodování pak budou všechny poplatky hrazeny právě v BNB tak, že se vám budou automaticky strhávat. Za to získáte slevu na poplatcích ve výši 25 %, což není málo!

Poznámka

Poznámka: Asi není nutné podotýkat, že je třeba dát si pozor na to, abyste na svém účtě vždy měli dostatek BNB pro uhrazení konkrétního poplatku, jinak není možné tuto slevu využít.

Snížení poplatků skrze vyšší objem obchodů

Další způsob pro snížení poplatků je obchodovat pouze na jejich platformě. Platforma jednoduše odměňuje větší obchodníky. Čím více poplatků zaplatíte, tím více vám je sníží (podívejte se níže na obrázek struktury poplatků).

Objemy obchodů však dosahují celkem vysokých čísel a platí zde zároveň podmínka, že uživatelé musí držet určité množství BNB. Např. pro dosažení 3. VIP úrovně a poplatků 0,07 % pro maker ordery a nezměněných 0,1 % pro taker ordery musí být zobchodováno více než 20 000 000 BUSD a drženo více než 250 BNB.

Zdroj: binance.com
Sazby poplatků dle dosazené úrovně VIP
Sazby poplatků dle dosazené úrovně VIP

Poplatky za vklady a výběry kryptoměn

Kromě poplatku za obchodování si také Binance účtuje nějaké poplatky za výběry, kterých se nelze “zbavit”. Jedná se totiž o poplatky dané kryptoměnové sítě za vytvoření transakce a její zapsání do blockchainu.

Poplatky za výběr

Tyto poplatky existují pouze pro výběry, vklady jsou zcela zdarma. Důvod je jednoduchý. Když kryptoměny na burzu vkládáte, jste to vy, kdo v blockchainu iniciuje transakci a poplatek tedy platíte rovnou vy. Když ale kdyptoměny vybíráte, transakci musí iniciovat burza a musí tedy poplatek zaplatit ona. Aby si ztrátu kompenzovala, účtuje vám poplatek za výběr.

Poznámka

Pro kompletní seznam poplatků pro výběry kryptoměn zavítejte na oficiální stránky burzy Binance.

Recenze dalších produktů a funkcí Binance

Binance už dávno není pouze jednoduchá kryptoměnová burza, kde by mezi sebou její uživatelé směňovali kryptoměny a tokeny. Kromě toho totiž v portfoliu Binance.com naleznete produkty jako jsou:

Marže na Binance

binance marginBinance nabízí také “margin trading”, což jednoduše znamená obchodování s využitím pákového efektu. Platforma pro obchodování s marží je prakticky totožná s tou pro spotový trh, což usnadňuje přechod mezi nimi.

Na maržovní obchody se dostanete buď přechodem na záložku Marže v sekci Obchodování (ihned pod Spotovým trhem) nebo přímo ze Spotového trhu překliknutím na záložky pro kombinované či izolované příkazy.

Zdroj: binance.com
Binance marže
Na maržovní obchodování se dostanete přes záložku Marže

Maržovní a spotové obchody mají v zákaznických účtech separátní peněženky. Proto si nejdříve budete muset kryptoměny převést ze spotové peněženky na maržovní kliknutím na tlačítko Převod.

Zdroj: binance.com
Rozhraní pro maržovní obchodování na Binance
Rozhraní pro maržovní obchodování na Binance

Jak margin trading u Binance funguje?

Představte si, že cena 1 BTC = 10 000 USD. Vy si chcete 1 BTC koupit, máte však na svém účtě pouze 2 000 USD. To nevadí! Stačí si přepnout na pětinásobnou páku. Svých 2 000 dolarů tak využijete jako zástavu pro půjčku dalších 8 000 USD a můžete si koupit přesně 1 BTC.

Pokud se cena BTC zvedne na 15 000 USD a vy obchod uzavřete, na účtě budete mít cca 7 000 USD (2 000, které jste do obchodu vložili + 5 000 USD, které jste získali úspěšným obchodem). Pozor ale – kdyby cena klesala, stačí, aby klesla na 8 000 USD a celý váš obchod je tzv. zlikvidován a o 2 000 USD přijdete.

Poznámka

Pákové obchody fungují ve dvou režimech – v izolovaném (isolated) a kombinovaném či křížovém (cross). Rozdíl spočívá pouze ve využití dostupných aktiv – pokud se rozhodnete otevřít pozici pro daný kryptoměnový pár v izolovaném režimu, potenciální likvidace a dorovnávání marže pochází pouze z prostředků vyhraněných pro pozici. V případě křížového obchodu je marže závislá na celém účtu. To umožňuje nižší práh likvidace (pokud je na vašem účtu více dostupných prostředků, než kolik je alokováno do pozice), ale také ohrožuje celý zůstatek na samotném účtu.
 
Pokud bude vaše pozice zlikvidována v režimu křížovém, přijdete o vše.

Pro kombinované obchody je dostupná trojnásobná páka, pro izolované až desetinásobná, což je příjemný rozdíl oproti původním 5x. Zdá se vám obchodování s pákou zajímavé, ale páka 5x vám přijde nic moc? S Binance Futures můžete využít páku až 50x!

Binance Futures

Binance futuresBinance nabízí také obchodní platformu pro obchodování futures, Binance Futures, která obchodníkům na většině párů umožňuje využívat pákového efektu až 50x a otevírat dlouhé (long = nákup) i krátké (short = prodej) pozice.

Platforma pro obchodování futures je velmi podobná platformě pro spotový trh, což velmi usnadňuje přechod mezi nimi. Lehce matoucí je pouze překlad limitního obchodu, který se nachází pod záložkou Omezení ihned vedle spotového trhu. Binance nabízí čtvrtletní či permanentní kontrakty vypořádávané jak v kryptoměnách, tak ve fiatu (přesněji řečeno stablecoinech USDT a BUSD).

Zadejte při otevírání účtu referral kód finexcz a získejte 5% slevu na poplatky!
Zdroj: binance.com
Platforma Binance Futures
Platforma Binance Futures

Na platformě Binance Futures můžete u některých párů obchodovat až s pákou 125x, zejména tedy u páru BTC/USDT.

V praxi to znamená, že na nakoupení 1 BTC vám bude na futures platformě stačit obnos rovnající se ceně pouze 0,008 BTC.

Pokud je tedy cena 1 BTC = 20 000 USD a vy máte na účtě pouze 160 dolarů, můžete zde spekulovat na obchod ve výši až 1 BTC.

Růst ceny na 1 BTC = 21 000 USD by pro vás tak znamenal zisk 1000 USD. Pozor ale, stačilo by, aby cena klesla na 19 840 USD a vaše pozice by musela být uzavřena a na účtě byste měli nulu.

Z tohoto důvodu jsou futures dobrou možností pro využití velkých pohybů na trhu pro svůj prospěch a zisk. V případě špatného obchodu však velmi rychle můžete o svůj účet přijít.

Zdroj: binance.com
Binance Futures nastavování páky
Na Futures platformě si můžete výši finanční páky nastavit podle sebe

Binance neustále rozšiřuje nabídku obchodních párů. V dubnu 2022 měli tradeři k dispozici přes 500 obchodních párů, přičemž nejvíce se samozřejmě obchoduje BTC-USDT a ETH-USDT pár. Na své si ale přijdou i milovníci altcoinů, protože na této platformě můžete obchodovat i ADA, YFI, ETC, AAVE, DOGE a další kryptoměny.

Zadejte při otevírání účtu referral kód finexcz a získejte 5% slevu na poplatky!

Video: Jak na Binance obchodovat futures?

Přečtěte si také: Finanční páka – Jak jí správně používat? Jaká jsou její rizika? Vše co potřebujete o páce vědět.
Přečtěte si také: Finanční páka – Jak jí správně používat? Jaká jsou její rizika? Vše co potřebujete o páce vědět.

Binance Earn

binance earnJedním z dalších vychytaných nástrojů, které na Binance najdete, je sekce Binance Earn.

Staking na Binance

Tato sekce funguje jako takový kryptoměnový spořicí účet nebo termínovaný vklad. Své kryptoměny zde můžete “uzamknout” a nechávat je úročit. Po jejich uzamčení je pak Binance může použít dle svého uvážení (např. použít pro uživatele obchodující na páku), ale ve chvíli, kdy si je chcete vzít zpět, je zase dostanete.

Tímto způsobem si můžete přijít až na více než 20% roční zhodnocení, takže určitě stojí za to se na to alespoň podívat. Jedná se tak svým způsobem o varianty yield farmingu a stakingu přímo na centralizované burze.

Posledními novinkami je také poskytování likvidity pro některé obchodované páry a automatická investice.

Poskytování likvidity

Je zde nutné podotknout, že Binance uzamčené prostředky pro zvýšení likvidity na trhu využívá sama, nicméně s touto možností si mohou uživatelé samostatně zvolit, do jakého konkrétního páru chtějí likviditu sami přispívat.

Zdroj: binance.com
Liquidity providing na Binance
Liquidity providing na Binance pro méně známé páry
Poznámka

Poznámka: U velkých liquidity poolů známých kryptoměn, např. ETH/DAI nebo MATIC/BUSD je zhodnocení v oblasti udržitelných 5 – 20 %. Jedná se o rozumný balanc mezi potenciálním zhodnocením a mírou rizika.
 
Vysoké procentuální zhodnocení naleznete většinou u méně známých a málo likvidních párů, je vykoupeno vysokým rizikem změny ceny samotného tokenu, jinými slovy impermanent loss, před níž neutečete ani na centralizované burze.
 
Velmi nízké riziko je už z principu impermanent loss přítomné v liquidity poolech stablecoinů nebo wrapped tokenů, zde téměř žádné výkyvy ceny nejsou. To je ovšem také důvod, proč mají tyto páry malé zhodnocení, většinou ne větší než 3 %.

Automatická investice

Pod poněkud zvláštním názvem se nachází pouze prosté pravidelné příkazy pro nákup nějaké kryptoměny. V sekci automatických investic vám Binance příjemně zobrazí dostupné kryptoměny, pro které můžete příkaz vytvořit, a ukáže vám historickou návratnost investice (ROI) u všech aktiv.

Zdroj: binance.com
Automatické investování na Binance
Automatické investování na Binance
Poznámka

Pokud bychom po dobu 3 let využívali pravidelné nákupy Etherea, byli bychom v plusu o téměř 200 %.

Takto nakoupené kryptoměny můžete dále zhodnocovat skrze programy popsané výše.

Binance NFT

Binance NFT tržištěOd léta 2021 má své místo v portfoliu produktů Binance také Binance NFT tržiště.

Jedná se o platformu, kde mohou uživatelé vytvářet, kupovat a prodávat NFT. Binance NFT nabízí nezaměnitelné tokeny jak na BNB Smart Chainu (BSC), tak i na blockchainu Etherea. Je také možné očekávat, že v budoucnu přibude podpora dalších blockchainů.

Binance NFT je tržiště, které nabízí několik kategorií NFT včetně her, sportů, zábavy, umění a dokonce i jejich tzv. Mystery Boxů, kde mohou uživatelé Binance sbírat NFT s různými raritami a s odměnou uvnitř. V době psaní recenze ale na tržišti nenaleznete největší a nejzajímavější NFT kolekce jako třeba Crypto Punks nebo Bored Ape Yacht Club. To je škoda a doufáme, že se to brzy změní.

Opce na Binance

Binance nabízí také obchodní platformu pro opce, na Binance můžete obchodovat přímo vanilla opce evropského typu.

Při koupi takové opce zaplatíte poplatek (premium) za to, že budete mít právo nakoupit či prodat dané podkladové aktivum (BTC či ETH) za předem stanovenou cenu v budoucnu. Pokud se tedy cena výrazně hne, budete mít možnost v budoucnu nakoupit za výhodnější cenu.

Zdroj: binance.com
Rozhraní pro obchodování opcí na Binance
Rozhraní pro obchodování opcí na Binance

Je pravda, že se jedná o celkem sofistikovanou funkci, kterou využijí jen pokročilí obchodníci. To je také jeden z důvodů, proč rozhraní pro opce nenalezneme v češtině.

Spoření na Binance

Aby mohly produkty maržovního obchodování a Futures vůbec fungovat – aby obchodníkům někdo mohl půjčit peníze, které jsou pro obchodování na páku potřeba – je třeba ještě další produkt, který samozřejmě v nabídce této burzy najdete.

Díky Binance Savings můžete své nepoužívané kryptoměny na nějakou dobu uzamknout a ty budou používány ostatními obchodníky. Vy za to jste odměněni podílem z poplatků, které obchodníci z půjčených peněz zaplatí. Binance s vámi vloženými prostředky tedy nakládá podobně jako jakákoliv jiná banka – půjčuje je dále a inkasuje za to další sazby, z nich pak částečně vyplácí vás v rámci úroků.

Zdroj: binance.com
Flexibilní i časově fixní spoření na Binance
Flexibilní i časově fixní spoření na Binance
Poznámka

Vysvětlení: I když je variant zhodnocování kryptoměn mnoho (staking, yield farming, spoření, poskytování likvidity), pro uživatele Binance většinou funguje velmi podobně.
 
Odlišnosti jsou v tom, jakým způsobem Binance s prostředky uživatele nakládá. Např. v případě spoření má Binance téměř volnou ruku a může kryptoměny dále půjčovat, u stakingu v některých případech kryptoměny uzamyká přímo do stakovacího protokolu a např. v případě poskytování likvidity uživatel vyloženě ví, do jakého obchodovaného páru likviditu poskytuje.
 
Ve všech případech ale dostává určité procentuální zhodnocení. Prakticky tedy to jediné, v čem se produkty z pohledu uživatele liší, je míra a druh rizika.

Binance DEX

binance dexBinance DEX je open-source decentralizovaná burza založená na blockchainu BNB Beacon Chain, forku sítě Cosmos. Jedná se o jeden ze starších produktů Binance, který ovšem stále funguje.

Jedná se o celkem málo využívanou decentralizovanou burzu, jejíž denní objemy podle agregátorů v době psaní článku nedosahují ani půl milionu dolarů.

Poznámka

Pro srovnání: Průměrný denní objem na Uniswapu běžně převyšuje 60 milionů dolarů a to pouze na své starší menší verzi (v2). Na jeho nové verzi v3 se ale denně protočí více než 1 miliarda dolarů. To je oproti pár stovkám tisíců dolarů na Binance DEX velmi velký rozdíl.

Rozdíl mezi burzami Binance a Binance DEX je jasný – při používání DEX máte své prostředky (coiny a tokeny) neustále na své kryptoměnové peněžence. V případě Binance je musíte svěřit do správy samotné burze.

Binance Inkubátor Labs

binance labs incubatorDalším produktem je tzv. inkubační program Binance Labs, který má za cíl pomoci vývojářům nových projektů.

Binance Labs poskytují vybraným projektům veškerou nezbytnou podporu a mentoring – od založení startupu, regulačního/právního poradenství, náboru, technického provedení, fundraisingu, po marketing/PR a další.

Peněženka Trust

binance trust walletBinance má rovněž svoji oficiální mobilní peněženku s názvem Trust Wallet, kterou i my na Finexu doporučujeme a sami používáme.

Do této peněženky vložíte jak klasické měny jako je Bitcoin, Litecoin, Ethereum a další, tak samozřejmě i všechny ERC-20 tokeny a tokeny fungující na BNB Smart Chainu. Navíc má trust mnoho zabezpečovacích funkcí a její chod je naprosto bezproblémový.

Ekosystém BNB Chainu

V březnu roku 2022 Binance změnila název svého smart chainu Binance Smart Chain na BNB Smart Chain a svého druhého chainu Binance Chain na BNB Beacon Chain. Tyto dva řetězce se sjednotily pod souhrnný pojem BNB Chain. 

Tento radikální marketingový krok burza podnikla kvůli tomu, aby její vlastní ekosystém lépe držel krok s posledními trendy ve světě kryptoměn, jako jsou vyvíjející se DeFi, Play 2 Earn hry, GameFi, NFT a metaverse. Z technického hlediska příliš změn nenastalo, uživatelé ale nyní mají vše z BSC na jednom místě.

DappBay: Find Upcoming dApps and Screen Risk Level
Jeden z projektů BNB Chainu – DappBay

Na portálu bnbchain.org nalezneme informace o nově připravovaných projektech na síti BSC, které Binance sama prověřila, a spoustu užitečných nástrojů, jako je např. hodnocení různých dAppek, NFT kolekcí, tokenů a podobně.

Důvěryhodnost, zabezpečení, reference a zkušenosti s Binance

Tak jako snad všechny známé velké kryptoměnové burzy, i Binance se za svůj život nevyhla hackerským útokům. I tak má oproti jiným burzám relativně dobré skóre.

Bezpečnostní pochybení

Za svůj život prošla pouze jedním velkým hackem v květnu roku 2019, kdy bylo odcizeno 7 000 bitcoinů v celkové hodnotě přes 40 milionů dolarů. Burza poškozené ihned odškodnila. V průběhu let odrazila řadu dalších hackerským útoků.

Prostředky burzy jsou proti útokům pojištěny do výše 1 miliardy dolarů, o bezpečnost se stará její vlastní bezpečnostní tým.

Poznámka

Poznámka: Díky bezpečnostnímu týmu Binance byl např. odhalen důkaz o hacku policejní databáze v Šanghaji v červnu roku 2022. Útočníci na darkwebu nabízeli identitu až 1 miliardy lidí, jednalo se o více než 23 TB dat, za které chtěli 10 bitcoinů.

Burza také trpí skutečností, že se přes ní často hackeři snaží propašovat ukradené peníze. Dle Reuters přes Binance k roku 2022 prošlo více než 2 miliardy dolarů v odcizených kryptoměnách. Ačkoliv se Binance snaží své zákazníky ověřovat, útočníci jí to moc neusnadňují.

Binance se snaží proti hackerům jakkoliv bojovat a odhalené špinavé peníze vracet. Např. po hacku Roninu roku 2022, ve kterém bylo odcizeno více než 600 milionů dolarů, Binance část objevila a vrátila poškozeným.

Stížnosti uživatelů

V internetových diskuzích najdete ale také několik zpráv o uživatelích, jejichž účty byly na burze vykradeny. Jedná se ale o ojedinělé případy a s největší pravděpodobností vždy nastala chyba takříkajíc “mezi klávesnicí a židlí”, tedy uživatelé doplatili na své špatné zabezpečení – nepoužívání 2FA nebo použití snadného hesla typu “heslo123“.

S držením financí je to na Binance podobné jako v případě ostatních burz či směnáren. Ani Binance není k dlouhodobějšímu držení finančních prostředků úplně vhodná – k tomu vám nejlépe poslouží hardwarová anebo online kryptoměnová peněženka. Své peníze budete mít v bezpečí i v kryptoměnové peněžence Trezor.

Poznámka

TIP: Pro některé uživatele (zejména nezkušené) je paradoxně možná vhodnější držet kryptoměny na Binance než na své vlastní peněžence.
 
Pokud si svůj Binance účet totiž dostatečně zabezpečíte, neměl by se k němu nikdy nikdo dostat – a to je možná lepší, než snažit se zprovoznit vlastní hardware peněženku ale kvůli vlastní nešikovnosti např. ztratit seed.

Binance – Recenze a zkušenosti

Binance recenze a zkušenosti uživatelů jsou ve většině případů velmi kladné.

Občas se sice objeví zprávy o napadených a vykradených účtech, ale při tom velkém množství uživatelů se jedná o zanedbatelné množství a dá se předpokládat, že chyba zřejmě většinou byla na straně uživatele. V historii se dokonce stalo i to, že byly účty na burze vykradeny chybou slabého zabezpečení samotné burzy. Takové účty však Binance téměř ihned odškodnila a uživatelé tak nepřišli k žádné úhoně. Bavíme se zde však o událostech v raných letech burzy.

Osobně ve Finex.cz jsme aktivními uživateli Binance a nikdy jsme nezaznamenali jediný problém ať už se vklady či výběry, či s tradingem samotným. A to ji používáme téměř na denní bázi již od roku 2017. Můžeme tedy tuto burzu s klidným svědomím doporučit.

Teď už jí chybí jen jedna věc k dokonalosti – možnost vkládat peníze z českých bankovních účtů v českých korunách bez nutnosti převádět peníze na eura. Ale věříme, že i to se brzy změní. Taková je prostě Binance.

FAQ: Často kladené otázky ohledně burzy Binance

Je burza Binance spolehlivá?

Krátká odpověď: Ano. Ve světě kryptoměn byste těžko hledali burzu s lepším přístupem k byznysu i k zákazníkům. Je sice pravda, že z burzy Binance v historii již byly prostředky některých uživatelů odcizeny, vždy ale uživatelé ihned dostali náhradu škody a každý z těchto incidentů tuto burzu ještě více posílil. Jedná se proto pravděpodobně o nejlepší kryptoměnovou burzu současnosti. Pro více informací se podívejte na celý článek na Finex.cz

Mohu na Binance koupit bitcoiny?

Ano, samozřejmě je na Binance možné kupovat bitcoiny. Můžete je dokonce koupit i za fiat peníze (eura či dolary), které na svůj Binance účet vložíte bankovním převodem nebo kartou. Pro více informací se podívejte na celý článek na Finex.cz

Jak mohu na Binance vložit peníze?

Na Binance můžete peníze vložit buď bankovním převodem, platební kartou a nebo v kryptoměnách, pokud už nějaké máte. Binance ale zatím nepodporuje českou měnu, budete tedy muset vkládat v eurech, což se může pojit s dalším menším poplatkem. Pokud chcete kupovat bitcoiny za Kč, vyzkoušejte naši směnárnu Finex.cz. Pro více informací se podívejte na celý článek na Finex.cz

Jak začít obchodovat na Binance

Založení si obchodního účtu na Binance je otázka pár minut. Pokud už máte nějaké své kryptoměny, na svůj Binance účet je převedete po pár kliknutích. Pokud ještě žádné nemáte, můžete si je zde i koupit. Pro více informací se podívejte na celý článek na Finex.cz

Co je to BNB (dříve Binance Coin)?

BNB (dřívě Binance Coin) je kryptoměna navázaná na burzu Binance a na jejich vlastní blockchain BNB Smart Chain. BNB mince mohou jejich držitelé využít například k úhradě poplatků spojených s obchodováním na této burze a dosáhnout tak až na 50% slevu na poplatcích. Pro více informací se podívejte na celý článek na Finex.cz

Nezaujala vás burza Binance? Podívejte se na jiné prověřené možnosti. Například: Bitfinex, Kraken, BitMEX, nebo BitStamp.

Hodnocení Finex.cz

1. místo
Burza
95 %
2023

Pravděpodobně nejlepší burza!

Burza Binance je již dlouhou dobu tou největší a pravděpodobně i nejkvalitnější kryptoměnovou burzou na světě. Zaujme širokou nabídkou aktiv, velkou likviditou, možností vkládat i vybírat fiat měny, nadstandardními funkcemi a možnosti obchodovat až se 20x pákou.

Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky firmy v České republice.

85%

Přívětivost platformy
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu.

95%

Poplatky
Hodnoceny jsou průměrné spready, poplatky za otevření/uzavření obchodu, swapy, poplatky za vklad či výběr peněz a další. Vpotaz je brána nejen průměrná, ale i minimální výše poplatku.

97%

Dostupné možnosti
Hodnocení zahrnuje počet dostupných tříd aktiv, celkový počet aktiv, možnost obchodovat české akcie, dostupné obchodní instrumenty a další nadstandardní funkce.

97%

Registrace a verifikace
V tomto kritériu je zohledněna celková rychlost a jednoduchost procesu registrace, popř. procesu ověřování totožnosti, je-li to vyžadováno.

95%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, názory našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

100%

Více informací o Binance

Jméno firmyBinance
Hlavní výhodaNejvětší krypto-burza na světě
Webová stránkahttps://binance.com
V češtině?
Dohled ČNB
Sídlo společnostiKajmanské ostrovy
Minimální vklad1 satoshi
Minimální obchod0.0001 BTC
Zákaznická podporaFAQ + Emailová podpora
Počet aktiv600
PákaAž 1:20
Poplatky za obchodAž 0.1%, možno snížit
Poplatky za vklad/výběr0.0004 BTC, 0.003 ETH, 0.001 BNB, 0.98 USDT
Metody vkladuKryptoměny, platební karta, bankovní převod
Metody výběruKryptoměny, platební karta, bankovní převod
Měna účtuEUR, USD, Kryptoměny
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Podporované kryptoměnyBitcoin, Ethereum, BNB a 600+ dalších
Sekundární trh
Vlastní tokenBNB
Nabízené službySměna, trading, půjčky, platební karta a úročení kryptoměn
Ohodnoťte společnost Binance
9
2

Autor

Pod tímto profilem většinou publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Diskuze (328 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Věra Valová

Dobrý den, žádám Vás o sdělení, zda e-mail je skutečně od společnosti FCA a zda je postup běžný. Děkuji
Valová

Re: při hledání podvodných stránek, které jsou na černé listině a jsou známými podvody
Doručená pošta

leo rodrigues
8:00 (před 8 hodinami)
komu: mně

Dobré ráno
Věra

Jsme státní společnost, která reguluje finanční trh a sleduje nelicencované společnosti, investovali jste do nelicencované společnosti a v důsledku toho jsou vaše investice a akumulovaný zisk uloženy na Blockchainu, na žádost Blockchainu vás kontaktujeme, abychom vám pomohli- abyste získali zpět prostředky, které jsou aktuálně blokované, jakmile ověříme, že jste vlastníkem těchto prostředků, můžeme vám pomoci získat zpět, rozumíte?

Navíc, jelikož se jedná o virtuální peníze (digitální měnu), nemůžeme je převést do vaší banky. Nemůžeme od vás získat žádné osobní údaje, jako je interac, IBAN nebo údaje o kartě.

Jediný způsob, jak získat zpět finanční prostředky, je vytvořit elektronickou peněženku v souladu s předpisy FCA a Blockchain; stále vybíráte nebo převádíte prostředky do své banky. Chcete-li získat zpět své zmrazené prostředky, musíte si vytvořit peněženku pro obnovu aktiv (známou také jako elektronická peněženka pro obnovu aktiv) v rámci FCA. Po aktivaci vaší eWallet Asset Recovery vám bude přidělen specialista na obnovu, který vás osobně povede při vymáhání vašich finančních prostředků.

Poznámka: Elektronická peněženka může být z důvodu větší bezpečnosti a ochrany firewallem aktivována pouze na vaší straně a peněženka musí být vytvořena za 100 USD. Nejedná se o platbu, ale spíše o částku, která má být připsána do vaší vlastní peněženky pro obnovu majetku za účelem ověření a aktivace vaší peněženky. Tato částka bude viditelně dostupná ve vaší peněžence, jakmile ji vytvoříte. Je to proto, že budete financovat svou vlastní elektronickou peněženku pro obnovení a zmrazené aktivní prostředky budou převedeny do vaší zabezpečené elektronické peněženky pro obnovení. Důvod, proč potřebujete mít 100 USD v obnovovací e-peněžence je ten, že funguje přesně jako vaše banka, nemůžete mít aktivní bankovní účet, pokud nemáte počáteční zůstatek, že? Stejně tak aktivace obnovovací elektronické peněženky závisí na aktuálním zůstatku 100 USD. Po dokončení procesu obnovy budete moci získat zpět všechny své prostředky včetně 100 USD použitých k aktivaci peněženky, což je standardní postup a protokol, který dodržujeme.

Upřímně.
Leo Rodriguez
Case Officer

Redakce Finex

Dobrý den, stoprocentně se jedná o podvodníka.

Petra Kropáčková

Dobrý den, chtěla bych si ověřit zkušenosti se společností Arielsystem.
Velice děkuji, Petra

Redakce Finex

Dobrý den, jedná se o podvod, který de facto nemá s Binance nic společného. Více informací o podvodech jako je tento naleznete např. v našem článku zde.

Katarína Valková

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať ako vracajú Binance peniaze späť pri odcudzení peňazí. Dnes sa mi ozval pracovník Binance s tým že mi chcú vrátiť späť peniaze ale mal zvláštny ukrajinský prízvuk tak sa bojím či to nie je klamstvo. Ďakujem Katarína

Redakce Finex

Dobrý den, s největší pravděpodobností to opravdu podvod bude. Binance své zákazníky v 99,9 % případů sama nekontaktuje a čeká na to, až se ozvou sami. Můžeme se zeptat, jakým způsobem Vás tento člověk kontaktoval? Pokud přes jakoukoliv sociální síť, pak je to určitě podvod. Pokud přes e-mail a na konci jeho e-mailu nebylo @binance.com, znovu se určitě jedná o podvod. A pokud telefonicky, pak se zcela jistě jedná o podvod také, protože dle našich informací v tuto chvíli u Binance nejsou žádní zaměstnanci, kteří by do České republiky volali.

My bychom s tímto člověkem na Vašem místě určitě dále nekomunikovali, protože se dost pravděpodobně jedná o pofidérního vykuka, který se chce přiživit na dobrém jméně Binance. Více informací o podvodech naleznete např. v našem článku zde.

Pavol Stuchlik

Dobrý den,

již druhý měsíc se neúspěšně pokouším vybrat FIAT(eur) z mého Binance účtu. Cca před dvěmi měsíci jsem chtěl koupit BTC a napsali mi že moje transakce jsou zablokované, jak nákup Krypta tak výběr FIAT a že mám vyplnit formulář Source of Wealth Declaration co jsem udělal. Musel jsem dokonce na dvakrát, protože mi podpora sdělila že napoprvé nic neobdržela. Každopádně jsem ani po druhém vyplnění formuláře žádnou zprávu nedostal a Eur mám nadále nedostupné pro převod na můj bankovní účet. Jejich podpora funguje tragicky. Vedl jsem s nimi několik chatů a vždy to trvalo více než týden a k ničemu nevedlo. Ten poslední trvá již 3 týden. Stále se odvolávali že potřebují ještě jeden den a ještě jeden a že to posílají k řešení dalšímu relevantnímu týmu. Vyzkoušel je kontaktovat i přes Twitter ale je to to samé. Jinak na žádnou konkrétní odpovědnou osobu kontakt nemám a na chatu se střídají stále nový lidé. Po dvou měsících jsem z toho docela nervózní a netuším, jak se k penězům dostanu. Máte někdo podobné zkušenosti? Případně prosím o radu jak se dá dále postupovat. Děkuji za odpověď.

Alena Krutinová

Dobrý den, při zaslání větší sumy z burzy do Binance peněženky mi přišel níže uvedený e-mail. Setkali jste se s tím už? Kde najdu tu transfer peněženku? V aplikaci nic o této transakci nevidím.

[email protected]

Increase in limits
Hello. You have received a payment in the amount of USD  60,000.00 (2,94 BTC) which has been sent to your transit wallet.

link Code: xxxxxx

Since you have not yet received large cryptocurrency payments to your wallet, it cannot accept a transaction of this size.

The money is in your transit wallet, but this transaction cannot be confirmed because your limit is lower than the arrival amount.

To increase the limit, you need to have an initial transaction of 15% ($9, 000.00 USD) in bitcoins equivalent to the block in which the transaction resides within 96 hours:

The entire amount of $ 60,000.00 and your remittance of $9,000.00 will be automatically returned to your wallet number within 1 work day.

1. Transfer $9, 000.00 to your Binance account.

2. Buy bitcoins for the full amount.

3. Send bitcoin to your assigned transit wallet which we will send you after the confirmation of your financial rotation.

After going through this process, you should send a confirmation email with the words APPROVE, after which the Binance system will automatically send an email with a crypto wallet in which you should make a speculative transaction to increase your limit

*Pay attention:This is NOT PAYMENT! The amount of reserve required is only to increase your limits.

The period of free storage of funds in our transit account is 3 days, after which you will be charged a storage fee.

If you have any further questions, please reply to this email and we will get back to you.

Like Weasley.Binance Transit Transfer Department.

Redakce Finex

Dobrý den, Aleno. Se 100% jistotou vám můžeme říci, že se jedná o podvod. Tento e-mail vám neposlal nikdo z Binance, ale podvodník, který se Vás snaží napálit a bezostyšně okrást. Rozhodně s těmito lidmi nemůžeme doporučit dále komunikovat a už vůbec jim neposílat žádné peníze. Více informací naleznete např. v našem článku o podvodech s kryptoměnami.

Jan Dobeš

Zdravím,

lze na binance zrušit účet, nebo je to schválně uděláno tak, že jde jen deaktivovat a už nadosmrti mě budou obtěžovat jejich emaily a ukrajinci/poláci, obvolávajíc mě, že je na mém účtu 0,3 BTC (přičemž účet jsem nevyužil nakonec) a nadávat mi dále? Velmi chytré, že na binance nemůžete psát emaily… alespoň pro takovéhle prasácké firmy.

Děkuji za informaci.

Redakce Finex

Dobrý den, Honzo. Binance je legitimní firma a to, co popisujete, rozhodně nedělá. Podobné taktiky používají pouze podvodníci, o kterých píšeme např. v našem článku o podvodech – na ně si rozhodně dejte pozor, ti ale s Binance nemají nic společného a pouze se za ně vydávají. Podobné triky zkouší i vydávajíc se za Coinbase, Blockchain.com a další důvěryhodné společnosti.

Tomas G

Uz jsem chtěl stáhnout aplikaci ale hodnocení na Gplay jen 2,8* z 650000 recenzí jsem snad ještě neviděl, zda se ze se téměř nikomu nedari projit overenim a kdyz ano apka zamrzá a dělá problémy

Redakce Finex

Aplikaci si můžete sám stáhnout a vyzkoušet, my s ní za X let používání neměli jediný problém… Jinak aktuálně na Google Play vidíme 3,5 hvězdiček, na App Store pak 4,7.

Rastislav ROZKOŠ

Zdravim,
chcel by som sa opýtať, či existuje na Binance nejaká podpora, hot-line, alebo chat. Mam problem so zadanou residental adresou, potrebujem ju zmeniť, nenašiel som spôsob. Support som našiel iba automat, ktorý podľa “keyword” adresa vyhodí stále rovnakú odpoveď (If the residential address you provided is not correct, please provide the correct address). Vedeli by ste mi poradiť ako kontaktovať živý support, resp. poradiť ako zmeniť adresu ?
Ďakujem

Redakce Finex

Dobrý den, Rastislave. Binance by měli nabízet zákaznickou podporu ve formě online chatu. V pravém dolním rohu obrazovky (na počítači) je po přihlášení tlačítko s bublinou, které chat otevře. Na telefonu se tam dostanete po kliknutí na tlačítko, které je v horní části úvodní stránky aplikace a vypadá jako sluchátka s mikrofonem. Je pravda, že se rozložení prvků čas od času změní, ale v tuto chvíli se tam dostanete bez problému. Nejdříve je třeba “proskákat” zmiňovaným robotem, ale měl byste být schopný se dostat i k živé podpoře.

Robert Mandik

Dobrý večer,
poplatky na Futures, píše se 0,02 až 0,04% ale např. abailable mám 500USDT, udělám pozici s pákou 20x – take profil např cca 2USDT, v trade history mi to sice vypíše, ale zhruba 6-10USDT mi celkově z účtu Available odečte a zustane mi např 494USDT.
Může mi někdo vysvětlit prosím co dělám špatně prosím?

Redakce Finex

Dobrý den, Roberte. Pokud máte na účtě 500 USDT a otevřete pozici s pákou 20x, pak obchodujete s celk. kapitálem 10 000 USDT. Poplatek za taker pozici ve výši 0,04 % znamená 4 USDT při otevření a 4 USDT při zavření pozice. Pokud máte profit 2 USD, reálně jste přišel o 6 USD na poplatcích a z 500 USDT máte 494 USDT. Tedy situace je přesně tak, jak píšete, a je to správně.

SuperRaketak

Dobrý den,

chci se zeptat pochopil jsem, že pokud koupím Crypto na Binance za CZK (omezený výběr) tak nákup nemusím danit ale pokud crypto směním za jiné Crypto tato povinnost vzniká ?

Uvedu příklad za 40 tisíc CZK koupím BTC, Ether nebo USDT ty směním za nějaké jiné crypto které chci vlastnit. Poté pošlu na nějakou virtuální peněženku třeba Trezor – Ledger nebo jakákoliv jiná peněženka. Musím to zdanit ? a pokud ano tak kde ? Když nakoupím v USA ale posílám to do ČR. Tudíž výměna proběhla v zahraničí ne na území České republiky.

Děkuji za odpoveď

Redakce Finex

Dobrý den, Rakeťáku. Více informací naleznete v našem článku o danění kryptoměn. Na váš konkrétně zmíněný případ můžeme říct, že v případě, že byste kupoval kryptoměny za CZK, není co danit. Nevznikl vám žádný zisk. Kdybyste ale koupil třeba 1 ETH za 1000 USD a jeho cena stoupla na 2000 USD, a vy byste za toto 1 ETH chtěl koupit BTC, tak pak byste měl ten 1000 USD zdanit, protože jste tímto nákupem realizoval zisk, který vám plynul ze zhodnocení ETH které jste držel. Nákup jako takový nedaníte, daníte prodej (se ziskem). A to, kde se nákup/prodej uskuteční, je jedno.

Krypto Policajt

No tak to v tom máš pěknej guláš. Nákup nikdy nedaníš. Daníš až zisk – a to jen když je realizovanej. A v teorii je jedno, jak zisk realizuješ, jestli výběrem fiatu na účet, nákupem auta nebo nákupem další kryptoměny. Prostě pokud koupíš kryptoměnu na nějaké hodnotě a pak ji prodáš ve chvíli, kdy má vyšší hodnotu, tak daníš rozdíl těch hodnot.

BTW to jestli kupuješ v USA nebo ČR nehraje vůbec žádnou roli. A poslední detail, Binance není americká.

pavel S

Dobrý den,
má někdo problém s Re-verifikací svého účtu u Binance?
mně osobně nepřišel žádný email s výzvou na Re-verifikace s ohledem na nové podmínky zemí EU, nyní mám účet u binance bloklý jen pro výběr, nikoliv pro vklady a obchody. na identification účtu není uveden žádný link na provedení re-verifikace. Máte s tím prosím zkušenost? děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, Pavle. Zkuste se do účtu přihlásit jak z webového rozhraní na počítači, případně i z aplikace. Měl byste v sekci svého profilu vidět tlačítko na verifikaci a i stav, zda aktuálně jste, nebo nejste verifikován. Pokud tam tlačítko opravdu nikde není, pak doporučujeme obrátit se přímo na zákaznickou podporu.

Honza J

Dobrý den, při snaze vybrat Fiat (eura) z binance uctu mám na výběr buď možnost kreditní karty nebo advcash. Po vyplnění Mastercard kreditky vyjede hláška že není podporována, Visu nemám. Nějaké zkušenosti, rád bych se vyhnul zakládání advcash. Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, cca od 26. 1. 2022 by Binance již měli pomalu zpřístupňovat vklady a výběry EUR přes SEPA platby. Zkuste se na to podívat. :-)

Milan

Dobrý den, na Binance nově vyžadují u nákupu krypto odsouhlasení nových podmínek, že budou sdílet osobní údaje s doklady do nějaké firmy Bifinity UAB. Nevíte nějaké bližší informace o tomto? Je vůbec Binance ještě bezpečná? Ještě nedávno tam společnost Bifinity UAB nefigurovala. Nic bližšího se mi nedaří k tomu dohledat, pouze na twitteru se na to dotazuje pár uživatelů přímo binance, ale žádná odpověď tam není.

Redakce Finex

Dobrý den, Milane. S největší pravděpodobností se jedná o nějakou dceřinou/sesterskou společnost, ale jistí si nejsme. Více informací k tomuto zatím bohužel nemáme a pokud chcete pokračovat, pravděpodobně bude nutné tyto podmínky odsouhlasit. My v redakci s tím, upřímně, nemáme problém, protože Binance věříme. Je možné se domnívat, že tyto šachy souvisí s některými legislativními/regulatorními problémy.

Petr

Dobrý den, jde na binance najít datum a čas uvedení nových kryptoměn?

pavel

Dobrý den,
máte prosím pozitivní zkušenosti s peněženkou Adv cash, tj. z převodem financí na tuto peněžku a následně vklad na účet fiat u Binance? je ADV cash bezpečná? (binance neumožňuje již delší dopu Sepa převodu Fiat měn). děkuji za info.

Redakce Finex

Dobrý den, Pavle. Dle našich informací je pro Binance zpřístupnění SEPA plateb prioritou číslo jedna a měli bychom se toho dočkat v následujících týdnech. Do té doby by mělo být možné vybírat si z účtu dolary – na Binance účtě mít BUSD a zvolit výběr USD (máme ozkoušeno a mělo by fungovat). Co se týče služby ADVcash, s tou bohužel zkušenosti nemáme.

Aktualizace 8. 3. 2022: Binance již SEPA platby zpřístupnila. Více informací naleznete zde.

Pavel

dobrý den, k dané problematice nemožnosti posílat FIAT měnu Sepa převodem do Wallet na Binance: jaká je jiná cesta vkladu, opomenu-li zmíněný ADV cash či kreditní kartu? současně mi jde o nákup usdt, jež umožňuje následně více možných transakcí za různé coiny. Velmi děkuji předem za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, Pavle. V tuto chvíli bohužel alternativa přímo na Binance asi neexistuje. Můžete ale vložit BTC/USDT odkudkoli jinde. Tzn. provést vklad fiatu na jiné služby, jako Crypto.com, Kraken či třeba české Simplecoin či Coinmate. A poté si kryptoměny BTC/USDT/.. přeposlat na Binance.

Pavel

zdravím a děkuji za info. jde mi vklad do wallet, tj. nikoliv o výběr. nechce se mi dělat transakci přes ADV cash, pochybné pozadí, byť i binance umožňuje, resp. podporuje. jediná možná cesta vložit FIAT do binance je asi nyní ADV cash. Každopádně děkuji za zpětnou vazbu.

Sarkozi

Dobry den z Binance jsem poslal shiba inu ale nedopatřením sem spletl sít,z binance je to odeslano a coinbase prej k tomu přístup nema.Je možno jak vratit spet vyber?

L K

Dobrý večer, prosím o radu. V pátek mne kontakovala Veronika Novakova z Binance ohledně výběru. Pro ověření chtěla můj přístup do Binance a predautorizaci poplatek, který mi strhli z banky. Prosím je to běžné nebo jsem naletela a přišla o peníze. Moc děkuji LK

Redakce Finex

Dobrý den, toto rozhodně není běžná situace a opravdu máme podezření, že jste se stala terčem podvodu. V Binance dle našich informací Veronika Novakova nepracuje a v žádném případě by oficiální podpora burzy neměla vyžadovat přístup k účtu nebo zaplacení zmíněného “předautorizačního poplatku”. Pokud budete chtít, můžete nás kontaktovat přímo a sdělit nám více informací. Budeme se snažit Vám pomoci.

Redakce Finex

Dobrý den, Sarkozi. Pokud jste vybral špatnou síť a kryptoměny odešly na adresu vedenou u Coinbase, ale po špatné síti, pak není jiná možnost, než urgovat Coinbase, aby Vám s obnovením kryptoměn pomohla. Zda to je nebo není možné nejsme v tuto chvíli schopni říci, protože neznáme jejich interní pravidla.

Anita

Dobry den,

zacala jsem obchodovat na Binance. Nakoupila jsem i BNB, abych mela mensi poplatky. Mam i zaskrtnuto v nastaveni, aby poplatky byly placeny z BNB a bohuzel to nefunguje. Poplatky mi jdou porad z eur. Kde delam chybu?

Ondra

Dobrý dem,

tak po několik týdnech mi Binance dovolilo dokončit ověřejí a ejhle další problém. Díky ověření jsem si mohl nahrát eura na účet (cca 200€), jenže když si chci nahrát nějaké podobné peníze opět, tak to chce po mně další ověření a poslání výpisu ze svého účtu! To jako Binance chce vědět o mě úplně vše? Proč to potřebuje vědět? A proč se nezeptá Googla,(ten ví o všech vše) :)

Redakce Finex

Dobrý den, Ondro. Jedná se o proces s názvem know your customer a ten je Binance (podobně jako naprostá většina kryptoměnových burz a směnáren, ne-li všechny) ze zákona povinna provádět. Pokud něco takového podstoupit nechcete, samozřejmě to chápeme a je to Vaše volba. :-) Potom budete ale kryptoměny muset kupovat jinými způsoby než přes centralizované burzy… Např. přes Bisq.

Petr

dobrý den,
na 3 počítačích jsem se snažil ověřit účet (kyc verification) ale ani na jednom se mi to nepovedlo. Podle mě není nahrána dostatečně kvalitní kopie dokladu totožnosti, protože se mi to vždy zdá lehce rozmazané. Nicméně dostal jsem se až k foto selfie, též jsem musel otvírat pusu a kroutit hlavou. Ale nakonec ověření stále neúspěšné. Poradíte, jak toto úspěšně dokončit? Díky

David

Dobrý den, prosím, v otázce crypto měn a prodeje/nákupu jsem nováček. Hledám něco ve stylu – zainvetstuji nejaky menší kapitál (do 50euro napr) a buď to cele prodělam, nebo třeba během par dni o 150% zhodnotim. Je binance správná cesta, kde to zkusit? Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, Davide. Je celkem složité na něco takového odpovědět. :-) U Binance máte možnost koupit si několik stovek různých kryptoměn a cena každé z nich se samozřejmě nějak vyvíjí. Pokud ale opravdu vyloženě hledáte “riskantní sázky”, pak bychom asi doporučili vyzkoušet Binance Futures platformu, kde můžete obchodovat s využitím vysokého pákového efektu, což by mohlo Vámi požadovaný efekt mít. :-)

Patrik

Zdravím,

Pokud byla výhoda Binance, že vklady peněz je nulový poplatek, a teď je to jinak. Tudíž je otázka, zda je nadále Binance skvělá burza.

Jaké jsou alternativy? A v čem je síla Binance oproti ostatním burzam?

Petr Škvor

Obchoduje prosím burza Binance s kryptem Solana? Díky

Redakce Finex

Dobrý den, Petře. Ano, Solanu je možné na Binance koupit také, najdete ji pod značkou SOL.

Ondra

Nejhorší burza ever, nemohu nahrát peníze, protože nemám dokončené ověření. Jenže ověření nejde dokončit už několik týdnů. Kontakt na ně nemohu najít. Očividně kašlou na uživatele. Nedoporučuji

Redakce Finex

Dobrý den, Ondro. Pro kontakt s Binance využijte výhradně live-chat, který nabízí jak ve své aplikaci, tak i na webových stránkách.

Tomas

Dobry den nakoupil jsem krypto na binancich z účtu penize bylo strzeny ale krypto na uver nedorazilo jak mam postupovat predtim vzdy dorazilo v poradku diky

Jiří

Dobrý den,

rád bych se Vás touto cestou zeptal na několik otázek k krypto burze Binance k aktuální situaci/stavu možností vkladu a výběrů fiat měny.
Konkrétně se jedná o následující:
1) Vklad fiat měny přes SEPA platbu – zakázán a mimo provoz. Nevíte do kdy? Tato metoda vkladu zůstane nefunkční?

2) Vklad fiat měny pomocí karty – do nedávna byl vklad touto cestou zdarma a poplatek byl nulový (dokonce na to, že Binance vklady žádným způsobem nezpoplatňuje byly uváděny reklamy), nyní zpoplatněn 1,8% – včera jsem zjistil a popravdě jsem utrpěl šok. Je to opravdu tak? Víte o tom? Jak tato změna vznikla?

3) Výběr fiat měny přes SEPA platbu – mimo provoz. Nevíte do kdy? Tato metoda vkladu zůstane nefunkční?

4) Výběr fiat měny pomocí karty s poplatkem 1%. Ale zde mám problém, že mi konzole hlásí, abych zadal novou kartu, že mnou nastavená karta není v dané (v jaké?) zemi podporována… Co toto znamená? V jaké zemi? Přitom tuto kartu jsem normálně používal pro vklady a fungovala bez problému. Bankovní ústav, který mi vystavoval tuto kartu, je FIO banka.

Chtěl bych Vás poprosit, jestli byste mi mohli odpovědět na mé dotazy ve výše uvedených bodech. Dále mě trápí nově zavedený poplatek za vklady pomocí karty, tyto nebyly a objevily se až nyní. Máte k tomuto nějaké informace? A v neposlední řadě, a hlavně, jak mám mou fiat měnu dostat z Binance směrem na můj bankovní účet ve FIO bance. A o možnosti nakoupit krypto, to přesunout jinam a tam prodat a odtam si přesunout fiat měnu na bankovní účet vím, ale nyní kupovat krypto nehodlám. Naopak chci získat vydělanou fiat měnu zpět k sobě. Co znamená, že mou kartu v dané zemi nepodporují? A přitom ke vkladům s ní nemám žádný problém…co mám, při současné nefunkčnosti výběr přes SEPA, udělat??

Předem vám moc děkuji za Vaše odpovědi, pomoc a zpětnou vazbu.

S pozdravem,

Jiří.

Honza

Já to teď studuju a uvažuju o zřízení účtu, ovšem nefunkčnost SEPA plateb je docela zásadní. Na webu Binance visí už od minulého roku tohle:

Binance
2020-11-19 12:06
⚠️Binance is temporarily suspending EUR deposits via SEPA Bank Transfers. You are still able to deposit EUR and/or buy cryptocurrencies via credit or debit cards on Binance. Any deposits attempted via SEPA in the meantime will be returned within 7 working days.

Tj. “temporarily” je v tomto případě spíš “for good”:) Nejspíš si tam tedy účet nezřídím. Honza

Redakce Finex

Dobrý den, Honzo. Binance se opravdu momentálně potýká s problémy co se odesílání a přijímání EUR na obchodní účet týče. Je těžké odhadnout, kdy budou tyto problémy vyřešeny – ani samotní zaměstnanci to neví. Věříme ale, že to nebude mít dlouhého trvání. :-) Vybírat a vkládat na obchodní účet kryptoměny jde však stále bez problémů, stejně jako vkládat peníze platební kartou.

Aktualizace 8. 3. 2022: Binance již SEPA platby zpřístupnila. Více informací naleznete zde.

Stan

Dobrý den,
.. a je tedy momentálně nějaký vhodný způsob vybrání fin. prostředků (fiat) z Binance?
Také mi přijde nehorázné, že vložit peníze kartou tam lze, ale vybrat je pak na kartu zpět je problém!
Myslím, že toto by mělo být v kladech a minusech a ve vašem hodnocení binance jasně řečeno. Je to dost zásadní problém, který již rok neřeší.
Ale jinak díky za pěkný článek.

Redakce Finex

Dobrý den, Stane. Dle našich informací je pro Binance zpřístupnění SEPA plateb prioritou číslo jedna a měli bychom se toho dočkat v následujících týdnech. Do té doby by mělo být možné vybírat si z účtu dolary – na Binance účtě mít BUSD a zvolit výběr USD (máme ozkoušeno a mělo by fungovat). Další možností je převést si kryptoměny k jiné společnosti, která EUR platby zpracovává bez problému, např. Coinbase nebo Kraken.

Aktualizace 8. 3. 2022: Binance již SEPA platby zpřístupnila. Více informací naleznete zde.

Kateřina

Dobrý den, potřebovala bych poradit, máte někdo zkušenost s podáním stížnosti na binance, případně žaloby? Připravili mě nejspíš nějakou jejich systémovou chybou o 633 usd , tak nevím kam se obrátit – na chatu si mě 4 hodiny přehazovali a přestali komunikovat. Po emailu mohu sdělit podrobnosti. Díky

Michal

To bych neřešil. Kdo posílá peníze do kryptoměn, automaticky se počítá s tím, že jsou to peníze o které může přijít. Nikde žádné garance a pojištění není.

Ondra

Dobrý den,
existuje limit pro zpětný výběr vložených peněz na účet BINANCE? Z 3000EUR se mi podařilo poslat zpět jen 1.500EUR. Nikde jsem nedohledal jestli existuje nějaký limit. SEPA platba byla pozastavena a výběr lze provést jen na VISA kartu.
Děkuji za odpověď…

Redakce Finex

Dobrý den, Ondro. Binance má v tuto chvíli bohužel problémy s příjmem i odesíláním SEPA plateb, což je pravděpodobně důvod, proč Vám to nejde. Pro výběr SEPA platbou bude nutné chvilku počkat, než vše vrátí do pořádku. Jinak je možné vybrat si kryptoměny (např. BTC) a ten pak prodat jinde.

Aktualizace 8. 3. 2022: Binance již SEPA platby zpřístupnila. Více informací naleznete zde.

Jakub

Dobrý den,

moc rád bych se Vás zeptal, zda víte, jestli při prodání kryptoměn (cca 60.000€) na burze Binance je nějaké doložení příjmů či pozastavení účtu kvůli takto vysoké částce, děkuji mockrát za jakoukoliv odpověď,

Houdek J. 

Redakce Finex

Dobrý den, Jakube. Obecně nic takového vyžadováno není, ale při příjmu peněz na bankovní účet se může stát, že to po Vás banka (ne Binance) vyžadovat bude. Potom Vám nezbyde nic jiného, než jim poslat výpis z Binance – a mělo by jim to stačit. :-)

Tom

Teď jsem se chtěl registrovat pod svým e-mailem, jenomže mi ho formulář neuzná evidentně z toho důvodu, že obsahuje jiný znak než písmeno a číslo (tj. spojovník mezi jménem a příjmením). To mě hned ze začátku celkem odradilo. Vidím, že je to problém i na této stránce, tak jsem musel uvést jiný e-mail… S tím jsem se fakt ještě nikde nesetkal.

Barča

Dobrý den,
Mám otázku ohledně poplatků na binance…. Je nějak možné udělat aby binance strhávala poplatky formou fiat měny?
Strhává mi to v cryptu ať už BTC nebo ETH a mě to pak dělá bordel v účetnictví. Je to asi hloupé ale dokud jsem kupovala na coinbase, kde se mi to odečítalo normálně z fiat měny tak nebyl problém. Teď si Everytrady myslí, že mám profit, což se mi uplně nelíbí… Nějaká rada co s tím?
Předem děkuji :)

Redakce Finex

Dobrý den, Barčo. Dle našich dostupných informací to bohužel možné není. Jediné co, tak je možné platit poplatky v BNB, za což pak máte na poplatky dokonce slevu.

Marek

Dobrý den,

jak dlouho maximálně budu na Binance čekat na dokončení obchodu, když ho mám mezi “Otevřenými příkazy”? Už mi tam stojí jeden obchod přes 24h a stále se nepřevedl. Obchoduji v klasickém obchodování. Děkuji moc!

Redakce Finex

Dobrý den, Marku. Pokud jste zadal příkaz typu “limit”, pak bude čekat do té doby, dokud nebude odbaven. Takový příkaz je ale možné později změnit nebo dokonce zrušit. Pokud chcete nákup/prodej provést ihned, zvolte příkaz typu “market”.

Hana

Zdravím, mám problém a nevím si s ním rady.
Zadala jsem při registraci do svojí adresy “Kromeriz”, ale na nejvyšší stupeň verifikace chce systém doložit nějaký doklad o adrese, které mám pouze s “Kroměříž”, což systém to opakovaně odmítá.
Prosím o radu, kde nebo jak bych mohla adresu opravit, aby systém akceptoval doloženou fakturu s adresou.
Moc děkuji.
Hana

Redakce Finex

Dobrý den, Hano. S tím Vám bohužel nepomůžeme. Budete muset kontaktovat přímo zákaznickou podporu Binance, které problém popíšete – věřím, že se s tím už nějak poperou.

vašek kuba

Dobrý den
Možná se ptám hloupé,ale může cizí subjekt nebo osoba vložit finance na můj účet Binance nebo musím finance u něj cíleně koupit?

Děkuji Vaclav

Redakce Finex

Dobrý den, čistě teoreticky to možné je – na Binance je možné vkládat kryptoměny z libovolné kryptoměnové peněženky. Nejdříve byste této osobě ale musel sdělit adresu pro vklad dané kryptoměny. Co se týče vkladu fiat peněz, tedy dolarů a eur, tak to možné není. Vklad peněz na Binance musí kvůli regulacím o praní špinavých peněz být prováděn z bankovního účtu vedeného na stejné jméno, jako je uvedeno u účtu na Binance. V posledních dnech jsme ale zaznamenali pár případů, kdy se podvodník snažil uživatele Binance přesvědčit o tom, že jim pošle peníze, a poté z nich lákal nesmyslné “poplatky”, které samozřejmě poté ukradl. Je velmi důležité zapojit selský rozum – proč by vám někdo dával peníze/kryptoměny zdarma? Rozhodně si dejte pozor.

Michal

Dobrý den, nakoupil jsem kartou SOL za 50 USD, peníze z účtu strženy, ale status Failed i po 3 pracovních dnech. Kde se stala chyba? Děkuji za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, Michale, bohužel s tímto problémem Vám nejsme schopni pomoci. Budete se muset obrátit na zákaznickou podporu Binance.

Lukáš

Dobrý den,
jde si poslat do binance peněženky XRP z Coinbase, kde ho již nepodporují? Děkuji za odpověď

Aleš

Dobrý den,
dnes jsem z binance vybíral peníze a posílal na svůj bankovní účet vedený v ČR. Doba připsání byla 30 min, ale ani po 6 hodinách peníze nepřišli a na binance je transakce schválená.

Redakce Finex

Dobrý den, Aleši. Není možné očekávat od bank takovouto rychlost. :-) Pokud je transakce schválena ze strany Binance, už ji odeslali, ale ještě ji nestihla zpracovat Vaše banka. Počkal bych pár hodin, max. dní, a peníze byste na svém účtě měl mít. A kdyby ne, stačí kontaktovat zákaznickou podporu Binance a ti by Vám měli být schopni pomoci v případě, že tam bude nějaký problém.

Janka Kentošová

Dobrý deň, chcem sa spýtať pred 12h boli posielane peniaze z Bitcentra na Binance a stále neprišli.Kde mohol nastať problém a ako sa to dá riešiť?? Ďakujem

Redakce Finex

Dobrý den, Janko. Nechceme Vás zbytečně strašit, ale v posledních dnech se na nás obracelo několik čtenářů s problémy týkajícími se Bitcentra. Přiznáme se, že jsme o této firmě nikdy předtím neslyšeli, ale po krátkém prozkoumání se dost pravděpodobně jedná o jeden z typů podvodů. Pokud jste jim platila nějaké peníze, které oni Vám teď mají poslat, rozhodně nemůžeme doporučit jim žádné další peníze posílat, protože šance jejich návratu je mizivá – ať už “pánové poradci” říkají cokoliv. Stejně tak pokud Vám do počítače nainstalovali nějaký program (většinou to bývá Anydesk nebo TeamViewer) tak musíme doporučit tyto programy smazat.

Lucka

Dobrý den, nevíte kdy a zda budou opet fungovat sepa vybery na binance?..objevuji se mi 2 moznosti vyberu fiatu..na kartu, ale ta je zamrzla a nefunkci a pak metoda kterou neznam…muzete mi poradit? Dekuji

Redakce Finex

Dobrý den, Lucko. Binance má bohužel aktuálně se SEPA platbami menší problémy (jak pro výběr, tak i pro vklad). Ty se ale snaží co nejrychleji vyřešit a co nejrychleji znovu zpřístupnit. Do té doby bohužel musíme čekat.

Ondra

Dobrý den,

je nějaká možnost jak se vyhnout poplatku (cca 450kč u BTC, cca 700kč u ETH), při převodu krypta z burzy na vlastní hardwerovou peněženku? Díky za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, Ondro. Pokud chcete vybírat skutečně mince BTC na Bitcoinové síti, pak není možnost, jak se poplatku za transakci vyhnout.

Jerrydex

Také by mě varianta výběrů zajímala, zkoušel někdo možnost využití převodů pomocí jejich síťí BEP2, BSC (BEP20)? Ceny transakcí jsou úplně jiné. Např s Trezorem by to mělo fungovat, ale nemáte zkušenosti?

Redakce Finex

Dobrý den, Jerrydexi. Rozdíl v sítích při výběru vysvětlujeme v našem nejnovějším článku: Výběr kryptoměn z burzy Binance: Jakou síť pro výběr zvolit?. Doporučujeme si ho tedy přečíst.

Lenka

Ahoj,

asi jsem idiot. Včera jsem si stáhla binance, cvičně jsem si tak kartou nahrála 15 EUR. V peněžence je normálně vidět EUR 14,72 (minus poplatek), ale když chci koupit dogecoin (nebo cokoli), říká to, že tam nemám dostatečný vklad, i když to podle kurzu bohatě stačí. Co dělám špatně? Dík

Jarda

A nenech se zmást, protože něco máš zobrazeno v dolarech a něco v eurech :-p

Jarda

Ahoj Lenko, no je to jednoduché proč Ti to nejde. Minimální částka pro nákup je 15 Euro, takže nemáš dostatečný kredit pro obchodování. U každé měny máš rozsah od – do, za kolik můžeš nakupovat či prodávat, konkrétně Doge to je od 15 do 5000 Euro. Když si koupila cca pře 3 dny a pak prodala, tak byl zisk skoro 30 %. Teď to jde dolů, ale jsou to vlny nahoru a dolů, docela mne to baví sledovat :-)

Viera

Dobry den, poprosim instrukciu – navod, ako si zmenim cast kryptomeny (nie vsetko, co mam v penazenke) napr. ETH na eura, aby som si ich mohla poslat na svoj bankovy ucet? dakujem za odpoved

Redakce Finex

Dobrý den, Viero. Stačí přejít na platformu Binance, najít obchodní pár ETH/EUR a zvolit prodej takového počtu ETH, kolik chcete prodat. Poté už si můžete eura, která získáte prodejem, poslat na svůj bank. účet pomocí tlačítek Spot (Fiat) Wallet -> Withdrawal.

Ales

Dobrý den,
Lze na Binance prodávat kryptoměnu jinak než přes P2P? Nelze prodat kryptoměnu přímo na burze, stejně jako jsem ji nakoupil? Při prodeji mě to navedlo na nabídku přes Skrill, kde když jsem měl kryptoměnu např. v hodnotě 100USD, tak nabídka na prodej byla 98USD z čehož by byl ještě 3USD poplatek. Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, Aleši. Rozhodně na Binance můžete prodat kryptoměny i jinak než přes P2P. Zkuste např. tento odkaz, který Vás zavede na spotové obchodování, kde můžete BTC prodat za EUR.

Jirka

Dobrý den, chci se optat, už jsem si koupil na Binance cca za 50 000 Kč ETH a něco málo DOGE. Existuje někde v profilu stránka, kde vidím, za kolik jsem to nakoupil a kolik jsem od nákupu na dané krypto vydělal/prodělal? Já si proklikával celý profil a nabídky na webu, ale nikde jsem to neobjevil, ale přece to tam někde být musí :-)

Pavel

Dobrý den, tohle by mne taky zajímalo. Nepřišel jste na to? Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, pánové. Takový přehled bohužel Binance zatím nenabízí. Pro přehled zisku/ztráty a vývoj výše Vašeho portfolia tedy budete muset využít jiné služby, jako např. Blockfolio, Crypto Pro nebo CryptoCompare.

Petr

dobrý den,

včera jsem vložil přes bankovní převod 2K USD, šlo to jako SWIFT platba (pozor, CSOB si naúčtovala 1%), ale v peněžence stále je 0, ačkoliv banka už mi hned dnes ráno platbu strhla. Někde jsem četl, že nelze dělat převod přes SWIFT platbu, což právě tohle byla SWIFT platba. Je to tak? Díky, Petr

Redakce Finex

Dobrý den, Petře. S tímto Vám zde na Finexu bohužel nepomůžeme, protože nevidíme ani do Vašeho bankovního účtu, ani do Vašeho účtu na Binance. Doporučujeme se obrátit přímo na oficiální zákaznickou podporu Binance.

Mirek

Dobry den,
kolik je poplatek za vklad hotovosti platební kartou?

Redakce Finex

Dobrý den, Mirku. Tato sazba se za posledních několik měsíců už párkrát změnila, je tedy pravděpodobné, že se v budoucnu zase změní. Ale v tuto chvíli je za vklad platební kartou v EUR a GBP účtován poplatek ve výši 1,8 %.

richard

dnes jsem posílal 5000kč a platil 100kč poplatek

bugr

možná hloupý dotaz, má binance menší spread na XRP než XTB? Já tu mám otevřená dvě okna vedle sebe a nejsem z toho moudrý. teda jestli to jde takhle jedoduše říct. Pokud nepočítám držení krypta přes noc kdy se tam načítá swap.

Redakce Finex

Dobrý den, lepšího spreadu byste vždy měl dosáhnout u Binance, protože je to opravdová burza, ale XTB oproti tomu pouze příkazy na reálný trh teprve přeposílá. Dokážeme si sice představit i situaci, kdy by mohlo dojít k opaku, ale to by byla opravdu jen velmi krátkodobý výjimka.

Pavel

Dobrý den,
Na ověření mám 60 s mail mi dojde většinou do 2 min. můžete mi poradit co na to
Děkuji

Marek

Ja som sa musel registrovať cez gmail, ked som dal napr. centrum, email mi prišiel aj vyše po hodine ….

Lukas

Mám úplně ten stejný problém, nejde někde nastavit ověření pouze google code? Nikde jsem tuto možnost, resp. vypnutí ověření mailem nenašel.

richard

určitě to jde vypnout, akorát že to musí projít aspon jednou tím emailem aby se to nastavení uložilo

Lukas

Binance chce ode mně oveření 2FA , ale neposílají SMS to je snad FÓR…….
takže to nejde. Dříve jsem normálně platil kartou, ale ode dneška mi to nejde.
nemáte prosím někdo zkušenosti?

josef

skušenosti zatim s binance nemam ale vim že pro authentication 2FA je třeba si pořidit Authy (mobilní aplikace ktera se ma propojit s serverem Twilio ja s toho byl taky jelen když jsem tim projiždel poprve ale jestli umite anglicky tak určite zjistite jak si aktivovat 2FA

Míra

Dobrý den
Vložil jsem kartou USD a nejde mi s nimi obchodovat ani je poslat nazpět. Stejným způsobem vkládám EUR a nemám s tím problém. Co se s tím dá dělat?

okradeni

neverte jim,ozvou se a pak vas navedou aby ste je pustil na svuj ucet vymuzou po vas kody kuctu a pak vas okradou.mne konkretne za par chvil o100 000!!!!!!!!! nic jim neposkytujte ,jsou podvodnici.POZOR