Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové burzy » Binance

Recenze burzy Binance – Návod, zkušenosti, poplatky

Základní informace o Binance

Hlavní výhoda

Největší krypto-burza na světě

Počet aktiv

184

Poplatky za obchod

Až 0.1%

Binance je velmi oblíbenou světovou kryptoměnovou burzou, která se rozvíjí skutečně závratnou rychlostí. Během pěti měsíců od založení v roce 2017 se dostala na desáté místo v žebříčku světových burz a zanedlouho poté se dostala na místo první. A tam zůstala až doposud.

Ačkoli zpočátku bylo její pole působnosti omezeno pouze na čínský trh, nyní sídlí na kryptoměnám přívětivé Maltě a je velmi oblíbena celosvětovou blockchainovou komunitou.

Obsah recenze Binance

1.Seznámení s Binance2.Platforma burzy Binance3.Registrace na Binance - jak začít?Jak se zaregistrovat na BinanceOvěření účtu na Binance (KYC verifikace)Vklad peněz na Binance4.Recenze dalších produktů a funkcí BinanceBinance MarginBinance Futures5.Důvěryhodnost, zabezpečení, reference a zkušenosti s Binance6.Binance - Recenze a zkušenosti7.Často kladené otázky ohledně Binance (FAQ)8.Vaše zkušenosti s Binance (komentáře)

Seznámení s Binance

Svou oblibu si Binance zasloužila zejména širokou nabídkou obchodovatelných kryptoměn, nízkými poplatky, dostupností v mnoha jazycích, přívětivým uživatelským rozhraním a rychlostí zpracování objednávek, což ji staví do pozice výborné alternativy starších směnáren Bittrex (založené 2013) a Kraken, které pomalu upadají.

Za společností Binance stojí jednačtyřicetiletý čínský Kanaďan Changpeng Zhao, známý pod svými iniciály CZ. Společnost má i navzdory své krátké historii velmi dobrou pověst, a to zejména díky tomu, že se burza zatím nestala obětí žádného velkého hackerského útoku, třebaže jeden opravdu velký pokus hackerů proběhl v březnu 2018 a také díky samotnému jménu zakladatele, který se v oboru pohybuje již dlouhá léta (v minulosti pracoval jako vedoucí vývoje Blockchain a je spoluzakladatelem firem BijieTech a OKCoin).

Binance po svém spuštění v červenci 2017 vybrala za ICO svého tokenu BNB 15 milionů USD od dvaceti tisíc registrovaných uživatelů.

Platforma burzy Binance

Již od svého založení má binance téměř stejnou platformu, a to hned v několika formách. První forma je tzv. Classic Spot Exchange, tedy základní burzovní platforma.

Vidět ji můžete na obrázku níže:

Recenze Binance - Classic platforma
Základní platforma burzy Binance – Classic

Jak vidíte na obrázku, platforma nabízí všechny základní funkce. V levém sloupci se nachází order book a aktuální cena daného aktiva, uprostřed pak graf a políčko pro zadávání příkazů.

V pravém sloupci pak najdete seznam dalšách aktiv a historii obchodů, ať už vašich nebo ostatních obchodníků. Grafy do platformy Binance dodává společnost TradingView, kterou určitě znáte.

Do grafu lze kreslit, využívat indikátory a zanášet nejrůznější linie a další funkce. Platforma od svého vzniku v roce 2017 prošla mnoha změnami a stále funguje velmi dobře.

A jaká je ta druhá platforma, kterou Binance nabízí?

Binance recenze platformy advanced
Pokročilá platforma burzy Binance – Advanced Platform

Druhou platformou je myšlena tzv. Advanced Spot Exchange, neboli pokročilá burzovní platforma. Ta ale nabízí prakticky úplně stejné nástroje, jako ta základní. Jsou jen trochu jinak přeskládané.

Jedno však zmínit musíme. Nikdy jsem na platformě Binance nezažil žádné zamrznutí ani zásek. To se naopak např. u Bitfinexu či BitMEXu občas stává, a za to musí Binance dostat palec nahoru. Občas jde při obchodování vyloženě o sekundy a v Binance si toho jsou vědomi.

Co vše v obchodní platformě lze dělat?

Všechny platformy, ať už ta základní, nebo pokročilá, nabízí 3 základní obchodní příkazy (orders). Jsou jimi:

 1. Market order – nejjednodušší nákupní/prodejní příkaz
  Díky tomuto příkazu lze ihned nakoupit anebo prodat danou kryptoměnu za momentálně nejvýhodnější cenu na trhu. Objednávka se na burzu odešle hned a tam je spárována s nejvýhodnější nabídkou. Pokud tedy nechcete dlouze čekat na “lepší cenu”, která by ani nemusela přijít, využijte příkaz MARKET, který je zpracován hned.
 2. Limit order
  Naopak u příkazu typu LIMIT máte možnost nastavit si konkrétní cenu, za kterou chcete určité množství kryptoměny koupit anebo prodat. Platforma příkaz přijme a zařadí do tzv. order book. Tam bude příkaz čekat, až některý obchodník bude s vaší nabídkou souhlasit a směnu mezi vámi vytvoří. To se může stát do pár minut, ale příkaz se také nemusí vyplnit nikdy – záleží na vámi zadané ceně a pohybu cenyv budoucnosti.
 3. Stop limit
  Příkaz STOP LIMIT slouží k provedení příkazu až v případě, že kurz určité kryptoměny dosáhne vámi předem specifikované hodnoty. U příkazu nastavíte kurz (Stop-Price), při kterém příkaz teprve vstoupí do order booku a pak se z objednávky stává příkaz typu Limit (viz výše).
  Na jeden obchodní pár u Binance můžete současně vytvořit pouze 2 objednávky typu Stop limit s tím, že pokud je nastavíte jako OCO (One Cancels The Other), tak vyplnění jednoho příkazu druhý přikaz odebere a ten se tak nenaplní. To je možno využít např. v případě, chcete-li platformě říci “buď prodej kryptoměnu A se ziskem 20 %, a nebo ji pro jistotu prodej už při ztrátě 5 %“.
binance co je market
Vysvětlení toho nejjednoduššího typu příkazu (Market order)

Registrace na Binance – jak začít?

Ještě než se vrhnete do směňování kryptoměn nebo obchodování na páku, jako první si musíte založit účet. Registrace je zdarma a dostanete se k ní po kliknutí na tento odkaz. Sama registrace je velmi jednoduchá a rychlá.

Jak se zaregistrovat na Binance

 1. V prvé řadě v registračním formuláři vyplníte email a zadáte heslo, poté posunutím puzzlíku potvrďte, že nejste robot a podívejte se do své emailové schránky (stránku s registračním formulářem nezavírejte!).
 2. Do pár vteřin, max. minut, byste měli emailem potvrzovací zprávu, ve které najdete šestimístný kód – ten zadejte do nově otevřeného políčka na registrační stránce.
 3. To je vše, co bylo potřeba. Váš účet je nyní aktivní!
 4. Po aktivaci účtu byste ale určitě měli svůj účet zabezpečit. Ostatně vám to i sama burza nabídne. K tomu doporučujeme využít 2FA pomocí aplikace Google Authenticator, nebo SMS.

Princip dvoufaktorové autentizace (2FA) spočívá ve dvojím potvrzení identity uživatele při přihlašování do systému. Obvykle se jedná o kombinaci něčeho, co znáte (hesla) a něčeho, co vlastníte (např. kódu na vašem telefonu).

Aplikace Google Authenticator, která se pro 2FA používá, generuje jednorázové přístupové kódy, které je nutné opsat ještě po zadání hesla. To znamená, že aby se hacker do vašeho účtu dostal, potřeboval by nejen vaše heslo, ale i přístup k vašemu telefonu.

Ihned po registraci na Binance budete mít k dispozici plnohodnotný účet s denním limitem na vklady a výběry ve výši až 2 BTC, který si však můžete jednoduše navýšit na 100 BTC projitím verifikačního KYC procesu. Ten však není vůbec nutný absolvovat, nechcete-li využívat fiat měny.

Ověření účtu na Binance (KYC verifikace)

Verifikační KYC proces na Binance spočívá v tom, že Binance poskytnete své celé jméno, zemi původu, pohlaví, naskenovaný doklad totožnosti a abyste dokázali, že jste to skutečně vy, tak ještě vaše selfie.

Jak projít KYC verifikací na Binance?

 1. Nejdříve je třeba potvrdit zemi bydliště.
 2. Poté nahrajete fotografii Vašeho dokladu totožnosti (zpředu i zezadu).
 3. V dalším kroku se pomocí webkamery nebo mobilního telefonu vyfotíte, aby bylo vidět, že občanský průkaz, řidičský průkaz či pas nahraný v předešlém kroku je opravdu váš.
 4. A to je vše! Nyní je jen třeba čekat, až Vás systém ověří. Většina ověření je hotova do několika hodin, ale v závislosti na několika dalších faktorech může ověření trvat i několik dní.

Obrázky z platformy (proces verifikace)

Vklad peněz na Binance

Abyste s obchodováním na Binance mohli začít, potřebujete k tomu finanční prostředky, které si vložíte na svůj účet přes tlačítko Deposit v záložce Wallet > Overview.

Ačkoli dříve nebylo možné na Binance vložit nic jiného než kryptoměny, nyní už je všechno jinak. Vložit můžete i EUR či USD, a to bankovním převodem nebo platební kartou.

Je třeba podotknout, že vklad platební kartou, stejně jako nákup kryptoměn platební kartou, je u Binance zatížen poplatkem.

Jak vložit peníze na Binance
Jak vložit peníze na Binance

Pokud zvolíte možnost Deposit Cash, máte na výběr několik metod (viz obrázek níže). Ať už SEPA platba v EUR, využití platební brány nebo využití platební karty.

Pokud zvolíte možnost Deposit Crypto, máte na výběr několik stovek kryptoměn, které Binance nabízí. Ať už se jedná o BTC, ETH, MANA, nebo třeba YFI, vkládat můžete téměř vše.

Vklad kryptoměn na Binance
Vklad kryptoměn na Binance

Je dobré podotknout, že vpravo nad QR kódem a adresou deposit adresy naleznete i přepínací tlačítka pro kryptoměny, které existují na více “chainech”. To se hodí zejména u USDT, BNB a BTC. Dejte si vždy pozor, jaký chain zrovna využíváte.

Favorit redakce
 • Opravdu propracovaná a funkční platforma
 • Možnost vkládat a vybírat fiat měny
 • Zákaznická podpora mívá dlouhou odezvu
 • Pro vklad fiat měny je třeba projít KYC verifikací

Poplatky u Binance

Binance si za své služby (zprostředkování směny kryptoměn) samozřejmě účtuje poplatky. Základním poplatkem je 0,1 % z každé maker i taker transakce.

Poplatky u Binance je však možné několika způsoby radikálně snížit.

plaťte u binance poplatky v BNBPrvní způsob, jak poplatky snížit: hradit je pomocí BNB. Binance má svoji vlastní kryptoměnu s názvem Binance Coin (BNB). Stačí tuto kryptoměnu za pár dolarů nakoupit, držet ji v peněžence a zapnout si BNB poplatky dole na stránce vašeho účtu.

Při dalším obchodování pak budou všechny poplatky hrazeny právě v BNB tak, že se vám budou automaticky strhávat. Za to získáte slevu na poplatcích ve výši 25 %, což není málo!

Další způsob pro snížení poplatků je: obchodovat pouze na jejich platformě. Platforma jednoduše odměňuje větší obchodníky. Čím více poplatků zaplatíte, tím více vám je sníží (podívejte se níže na obrázek struktury poplatků).

Například pokud měsíčně provedete obchody v hodnotě 150 000 BTC, jsou vaše poplatky v průměru 0,03 %, což odpovídá slevě 70 %, kterou ještě můžete o 25 % snížit, když je budete platit v BNB (viz první způsob výše).

binance poplatky
Poplatky u Binance v závislosti na zobchodovaném objemu.

Kromě poplatku za obchodování si také Binance účtuje malé poplatky za výběry. Detailní přehled poplatků naleznete na této stránce.

Recenze dalších produktů a funkcí Binance

Binance ale už dávno není pouze jednoduchá kryptoměnová burza, kde by mezi sebou její uživatelé směňovali kryptoměny a tokeny. Kromě toho totiž v portfoliu Binance.com naleznete produkty jako jsou:

Binance Margin

binance marginBinance nabízí také “margin trading”, což jednoduše znamená obchodování s využitím pákového efektu. Platforma pro binance margin trading je prakticky totožná s klasickou Basic platformou, což usnadňuje přechod mezi nimi.

Jediné, co je třeba pro přechod udělat, je přehodit si před otevřením obchodu záložku z EXCHANGE na MARGIN. To vám umožní využít až 5X pákového efektu. Za ten samý obnos tak budete moci otevřít až 5x velkou pozici.

přechod na binance margin
Přechod na Binance margin v klasické platformě

Jak margin trading u Binance funguje?

Představte si, že cena 1 BTC = 10 000 USD. Vy si chcete 1 BTC koupit, máte však na svém účtě pouze 2 000 USD. To nevadí! Stačí si přepnout na 5X MARGIN a zvolit Mode: Borrow. Svých 2 000 dolarů tak využijete jako zástavu pro půjčku dalších 8 000 USD a můžete si koupit přesně 1 BTC.

Pokud se cena BTC zvedne na 15 000 USD a vy obchod uzavřete, na účtě budete mít cca 7 000 USD (2 000, které jste do obchodu vložili + 5 000 USD, které jste získali úspěšným obchodem). Pozor ale – kdyby cena klesala, stačí, aby klesla na 8 000 USD a celý váš obchod je tzv. zlikvidován a nemáte na účtě nic.

Zdá se Vám obchodování s pákou zajímavé, ale páka 5X vám přijde nic moc? S Binance Futures můžete využít páku až 125X!

Binance Futures

Binance futuresBinance nedávno spustila také obchodní platformu pro futures – Binance Futures – která obchodníkům umožňuje využívat pákového efektu až 125x a otevírat dlouhé (long = nákup) i krátké (short = prodej) pozice.

Platforma pro obchodování futures je velmi podobná jejich pokročilé platformě, což velmi usnadňuje přechod mezi nimi. Možná bychom dokonce řekli, že si je můžete omylem splést, takže pozor na to.

Otevřete si Futures účet ZDE
Zadejte při otevírání účtu referral kód finex a získejte 10 % slevu na poplatky!
Recenze Binance Futures platformy
Recenze Binance Futures platformy

Na platformě Binance Futures můžete obchodovat s finanční pákou, kterou si můžete nastavit až na 1:125.

V praxi to znamená, že na nakoupení 1 BTC vám bude na futures platformě stačit obnos rovnající se ceně pouze 0,008 BTC.

Pokud je tedy cena 1 BTC = 20 000 USD a vy máte na účtě pouze 160 dolarů, můžete zde spekulovat na obchod ve výši až 1 BTC.

Růst ceny na 1 BTC = 21 000 USD by pro vás tak znamenal zisk 1000 USD. Pozor ale, stačilo by, aby cena klesla na 19 840 USD a vaše pozice by musela být uzavřena a na účtě byste měli nulu.

Z tohoto důvodu jsou futures dobrou možností pro využití velkých pohybů na trhu pro svůj prospěch a zisk. V případě špatného obchodu však velmi rychle můžete o svůj účet přijít.

Na Futures platformě si můžete výši finanční páky nastavit podle sebe
Na Futures platformě si můžete výši finanční páky nastavit podle sebe

Binance neustále rozšiřuje nabídku obchodních párů. Dne 25. 11. 2020 měli tradeři k dispozici přes 75 obchodních párů, přičemž nejvíce se samozřejmě obchoduje BTC-USDT a ETH-USDT pár. Na své si ale přijdou i milovníci altcoinů, protože na této platformě můžete obchodovat i ADA, YFI, ETC, AAVE, DOGE a další kryptoměny.

Otevřete si Futures účet ZDE
Zadejte při otevírání účtu referral kód finex a získejte 10 % slevu na poplatky!

Binance Options

binance optionsBinance nabízí také obchodní platformu pro opce, která se nazývá Binance Options. V době aktualizace tohoto článku dne 21. 7. 2020 byla tato platforma dostupná pouze v mobilní aplikaci – ne online.

Při koupi takové opce, zaplatíte poplatek (premium) za to, že budete mít právo nakoupit či prodat dané podkladové aktivum (BTC či ETH) za předem stanovenou cenu v budoucnu. Pokud se tedy cena výrazně hne, budete mít možnost v budoucnu nakoupit za výhodnější cenu.

Je pravda, že se jedná o celkem sofistikovanou funkci, kterou využijí jen pokročilí obchodníci. To ale ukazuje, jak moc a jak rychle je firma Binance schopná se vyvíjet a kráčet stále vpřed. A to jak z pohledu nováčka, tak i z pohledu zkušených traderů.

Binance Lending

Vydělávání na Binance lendingAby mohly produkty Margin a Futures vůbec fungovat – aby obchodníkům někdo mohl půjčit peníze, které jsou pro obchodování na páku potřeba, je třeba ještě další produkt, který samozřejmě v nabídce této burzy najdete.

Díky Lending platformě můžete své nepoužívané kryptoměny na nějakou dobu uzamknout a ty budou používány ostatními obchodníky. Vy za to jste odměněni podílem z poplatků, které obchodníci z půjčených peněz zaplatí. Momentálně je uváděna sazba zhruba 2,5 % p.a.. Tedy uzamknete-li 1 BTC, za rok byste měli mít 1,025 BTC.

Binance DEX

binance dexBinance DEX je open-source decentralizovaná burza založená na blockchainu Binance Chain, forku sítě Cosmos. Tato burza využívá grafy TradingView a v posledních měsících rychle rozšířila své obchodní páry a objemy.

Rozdíl mezi burzami Binance a Binance DEX je jasný – při používání DEX máte své prostředky (coiny a tokeny) neustále na své hardware peněžence. V případě Binance je musíte svěřit do správy samotné burze. Na druhou stranu ale DEX nemá ani zdaleka takovou likviditu.

Binance Inkubátor Labs

binance labs incubatorDalším produktem je tzv. inkubační program Binance Labs, který má za cíl pomoci síti BUIDLerů v Blockchainovém světě.

Binance Labs poskytují vybraným projektům veškerou nezbytnou podporu a mentoring – od založení startupu, regulačního/právního poradenství, náboru, technického provedení, fundraisingu, po marketing / PR a další.

Peněženka Trust

binance trust walletBinance má rovněž svoji oficiální mobilní peněženku s názvem Trust Wallet, kterou i my na Finexu doporučujeme a sami používáme.

Do této peněženky vložíte jak klasické měny jako je Bitcoin, Litecoin, Ethereum a další, tak samozřejmě i všechny ERC-20 tokeny a tokeny fungující na Binance Chainu. Navíc má trust mnoho zabezpečovacích funkcí a její chod je naprosto bezproblémový.

Důvěryhodnost, zabezpečení, reference a zkušenosti s Binance

Binance na důvěryhodnosti s ohledem na svůj věk rozhodně nijak netratí. Na odborných fórech a v diskuzích se o ní hovoří jako o dobře zabezpečené a důvěryhodné společnosti, která nyní platí za adekvátní alternativu k starším burzám Bittrex či Bitfinex.

V internetových diskuzích najdete ale také několik zpráv o uživatelích, jejichž účty byly na burze vykradeny. Jedná se ale o ojedinělé případy a s největší pravděpodobností vždy nastala chyba takříkajíc “mezi klávesnicí a židlí”, tedy uživatelé doplatili na své špatné zabezpečení – nepoužívání 2FA nebo použití snadného hesla typu “heslo123“.

S držením financí je to na Binance podobné jako v případě ostatních směnáren. Ani Binance není k dlouhodobějšímu držení finančních prostředků vhodná, k tomu vám nejlépe poslouží hardwarová anebo online kryptoměnová peněženka. Své peníze budete mít v bezpečí i v kryptoměnové peněžence Trezor.

Binance – Recenze a zkušenosti

Binance recenze a zkušenosti uživatelů s Binance jsou ve většině případů velmi kladné. I přestože Binance funguje relativně krátce, toto kladné hodnocení uživatelů důvěryhodnost burzy podtrhává.

Občas se sice objeví zprávy o napadených a vykradených účtech, ale při tom velkém množství uživatelů se jedná o zanedbatelné množství a dá se předpokládat, že chyba zřejmě většinou byla na straně uživatele. V historii se dokonce stalo i to, že byly účty na burze vykradeny chybou slabého zabezpeční samotné burzy. Takové účty však Binance téměř ihned odškodnila a uživatelé tak nepřišli k žádné úhoně.

Jak už bylo zmíněno výše v části Platforma Binance, my na Finex.cz jsme nikdy neměli s Binance jediný problém a to ani z pohledu tradingu, padající platformy, ale ani zaseknutých výběrů či vkladů. A to ji používáme téměř na denní bázi již od roku 2017. Můžeme tedy tuto burzu s klidným svědomím doporučit.

Teď už jí chybí jen jedna věc k dokonalosti – možnost vkládat peníze z českých bankovních účtů. Ale víme, že i to se brzy změní. Taková je prostě Binance.

Často kladené otázky ohledně Binance (FAQ)

Níže naleznete stručný přehled často kladených otázek a odpovědí ohledně burzy Coinbase.

Je burza Binance spolehlivá?
Krátká odpověď: Ano. Ve světě kryptoměn byste těžko hledali burzu s lepším přístupem k byznysu i k zákazníkům. Ačkoli je pravda, že z burzy Binance v historii již byly prostředky uživatelů odcizeny, vždy ale uživatelé ihned dostali náhradu škody a každý z těchto indicentů burzu ještě více posílil. Jedná se pravděpodobně o nejlepší kryptoměnovou burzu současnosti. Pro více informací se podívejte na celý článek na Finex.cz
Mohu na Binance koupit bitcoiny?
Ano, samozřejmě je na Binance možné kupovat bitcoiny. Můžete je dokonce koupit i za fiat peníze (eura či dolary), které na svůj Binance účet vložíte bankovním převodem nebo kartou. Pro více informací se podívejte na celý článek na Finex.cz
Jak mohu na Binance vložit peníze?
Na Binance můžete peníze vložit buď bankovním převodem, platbní kartou, a nebo v kryptoměnách, pokud už nějaké máte. Binance ale zatím nepodporuje českou měnu. Pokud chcete kupovat bitcoiny za Kč, vyzkoušejte naši směnárnu Finex.cz. Pro více informací se podívejte na celý článek na Finex.cz
Jak začít obchodovat na Binance
Založení si obchodního účtu na binance je otázka pár minut. Pokud už máte nějaké své kryptoměny, na svůj binance účet je převedete během několika minut. Pokud ještě žádné nemáte, můžete si je zde i koupit. Pro více informací se podívejte na celý článek na Finex.cz
Co je to Binance Coin?
Binance Coin (BNB) je kryptoměna navázaná na burzu Binance a její obchodní aktivity. Binance Coin mohou jejich držitelé využít k úhradě poplatků spojených s obchodováním digitální tokenů a fiat aktiv. Předností BNB je verifikace až 1,4 milionu transakcí za sekundu a možnost nižších transakčních poplatků (při platbě poplatků v BNB lze dosáhnout až 50% slevy). Pro více informací se podívejte na celý článek na Finex.cz

Přívětivost pro čechy 75%
Přívětivost platformy 95%
Poplatky 99%
Dostupné možnosti 100%
Registrace a verifikace 95%
Důvěryhodnost značky 100%
94 %
1. místo
Pravděpodobně nejlepší burza!
Burza Binance je největší a asi i nejkvalitnější krypto-burza na světě. Zaujme širokou nabídkou aktiv, obrovskou likviditou, možností vkládat i vybírat fiat měny a možnosti obchodovat až se 125x pákou.
 • Opravdu propracovaná a funkční platforma
 • Možnost vkládat a vybírat fiat měny
 • Nízké poplatky
 • Vklady a výběry až 2 BTC bez ověření účtu
 • Vysoká likvidita na většinu kryptoměn
 • Neustálý vývoj aplikace a burzy
 • Zákaznická podpora mívá dlouhou odezvu
 • Pro vklad fiat měny je třeba projít KYC verifikací

Jméno firmyBinance
Webová stránkahttps://binance.com
V češtině?
Sídlo společnostiMalta
Demo účet
Minimální vklad1 satoshi
Minimální obchod0.0001 BTC
Zákaznická podporaFAQ + Emailová podpora
Počet aktiv184
PákaAž 1:125
Poplatky za obchodAž 0.1%
Poplatky za vklad/výběr0.0004 BTC, 0.003 ETH, 0.001 BNB, 0.98 USDT
Metody vkladuKryptoměny, platební karta, bankovní převod
Metody výběruKryptoměny, platební karta, bankovní převod
Měna účtuEUR, USD, Kryptoměny
Mobilní verze?
Webová verze?
Možnost obchodovat167+ kryptoměn

Diskuze k tomuto článku: 205 komentářů
benpopely@gmail.com

Zdravim. Mam problem s Binance. Urobil som precod z Coinbase ale pri prevode som bohuzial urobil chybu. Dlhe čislo co je adresa je spravna ale yo 10 ciferne cislo som urobil špatne. Viete my pomoct čo mam urobit aby som dostal spät svoje peniaze? Gde mozem napisat binance kvoli tomu. ? Nasiel som nejake asset recovery Application aj som vlozil vsetko ale nechce my uznat Deposit Amount. Preco?

Magazín Finex

Dobrý den, v tomto případě můžeme doporučit pouze kontaktovat zákaznickou podporu Binance (zde), protože jedině ti Vám mohou pomoci.

r.pavelka

A už vůbec nenajdu nikde způsob, jak převést krypto z binance směnárny do mé trust wallet peněženky. Postup prostě nenachízím – nebo přesněji možná jo – najdu něco jako vybrat kryptoměny a adresu příjemce – jenže to je děsně složitý údaj, který z mobilu do počítače dostanu jednoduše jak? splést se je tak snadné.
Očekával bych že na Binance směnárně bude něco jako – připoj se k své peněýence tust wallet, ale opět se dostanu maximálně tak daleko jako je správa adres, ale ta neumí adresu uložit z platby kterou jsem si poslal z wallet peněženky do binance směnárny. Což bych považoval z jednoduchou operaci – ulož adresu odesílatele z příchozí platby – můžete prosím k tomu něco napsat? Jak to dělat s postupem a obrázky?.

r.pavelka

no tak to mi teda řeknětě, kde je na binance ofocialni peneženka trust wallet.. NIkde jsme ji za pět dní nenašel – je tam pouze peněženka Direct. NA ofocialnim navodu se to hemží pojmy, ale člověk aby to v té angličtině (CZE neexistuje) pohledal.

Magazín Finex

Dobrý den, více informací o spojení Trust Wallet a Binance naleznete například zde nebo zde. Tyto informace spolu s tím, že Binance sami Trust Wallet ve svých článcích zmiňují a doporučují, nám ukazují, že se skutečně jedná o jejich peněženku.

Co se týče Vašeho dalšího dotazu: výběr z Binance na TrustWallet skutečně provedete tak, že v TrustWallet překopírujete přijímací peněženku a tu zadáte do políčka ve chvíli výběru (Withdrawal) z Binance. Tuto adresu z mobilu do počítače dostanete např. pomocí Pastebin, nebo stačí si ji sám sobě poslat na Messenger či e-mailem…

Zdeněk

Dobrý den, provedl jsem ověření a od té doby nelze nakoupit Fiat měnu. V kolonce 2.Podrobnosti platby mi neustále vyskakuje hláška Ověření totožnosti. Totožnost je při tom ověřena. Při nákupu kryptoměny přes platební kartu (dříve mi to šlo) to teď píše hlášku “Váš dostupný zůstatek je menší než minimální limit.” Můžete mi poradit?

Pavel

Stejný problém, už týden nevyřešeno…

Magazín Finex

Dobrý den, pánové. V tomto Vám bohužel poradit nemůžeme. Doporučujeme obrátit se na zákaznickou podporu Binance.

Martin

Dobrý den zakoupil jsem si BTC na Binance přes kartu / pustilo mě to pouze asi na 6000,- CZK / a nevím jak ho potom převést do trezoru . neporadil by jste mi nekdo díky

Magazín Finex

Dobrý den, Martine. Stačí se na Binance přihlásit, poté otevřít Spot Wallet, zvolit možnost Withdrawal, tam vybrat Bitcoin, do formuláře překopírovat přijímací adresu z Trezoru a pak výběr BTC potvrdit. :-)

Lubos

Zdravim nejdu mi poslat peniaze na ucet z binance viete mi nejak stym pomoc? Zadam ciastku da mi ze prevod pozastaveny ze to overuju a potom mi da za cca 3 hodinky ze zamietnute uz som tam aj pisal ziadna odpoved neviem si syym rady skusal som to aj na kartu poslat aj na cislo uctu stale to iste nechapem za odpoved dakujem

Magazín Finex

Dobrý den, Luboši. Bohužel dle Vámi popsaného problému nejsme schopni Vám poradit. Doporučili bychom se obrátit na oficiální podporu Binance.

Martin

Co se týká poplatků, tak to je brutal. Poslal jsem si 2000 euro pres SEPA (54000Kč) , na binance směnil za BTC a poslal na peněženku Trust. Poplatek měl být 0.0005 btc (asi 600 Kč), ale na trust mi došlo pouze 51200kč. Kurz btc zůstal zhruba stejný. To je tak velký poplatek za blockchain? I když binance psali ve výpisu, že poplatek síti je 0.0005?Jak je to možné?

Martin

Dobrý večer, Binance je skvělá ale jen mi vadí, že mi při každém obchodu, při prodeji nějakého krypta na třeba bnb zůstane nějaká malá část která nejde prodat. Nevím proč, dělám něco špatně?

Ondra

Dobrý den. Mám ten stejný problém zatím sem nenašel nic co by mě to nějak vysvětlilo. Třeba jsem čekal že se to strhnu po nějké době ale zatím nic. Většinou mě zůstane 0,009. Může někdo prosím poradit?

Magazín Finex

Dobrý den, Martine a Ondro, bohužel tak to je u Binance vždy. Tyto malé části (kterým se říká dust, prach nebo small balances) můžete pomocí funkce “Convert” na jedno kliknutí směnit na BNB.

Binouš

Jaký prach? To je jako by mi v bance řekli, že 10 Kč zůstatek už mi nevrátí. Koukejte s tím něco udělat. To jako, že tím, že nikdo za nic nezodpovídá mohou okrádat lidi? V tom množství jsou to miliony. Vybírat poplatky za převody, přeposílky, konverze do “vlastních měn” A 0.0005 btc za převod? No tak kde to jsme, když manipulace v fiat měnama je všude v porovnání téměř zadarmo. Nechceme pořád něco konvertovat a tratit na poplatcích. Na co jsou mi lepší poplatky při použití BNB, když ho dnes koupím za 300 a za dva měsíce bude 150…

Daniel

Dobry den,
dopatral jste se, co stoji za temi 2800kc nakladku. Binance si bere 600kc+0,1% za transakci, tedy 54kc. A co ten zbytek – poplatek banky za prevod CZK NA EU? Zadne jine poplatky jsem nenasel. Takhle by vyhodneji vychazela smenarna Finex – 2,5% – tj 1350kc. Take zvazuji, kde nejlepe nakoupit a nechci zbytecne prochazet KYC registraci, obzvlast pokud to nakonec na Finexu vychazi vyhodneji.

jiri.drinek@gmail.com

Poplatek 600 za poslání na peněženku je opravdu dost z toho důvodu jsme se vrátil na Coinbase pro kde je mnohem nižší např. u 140€ to bylo 0.000023.

Magazín Finex

Dobrý den, Martine. Bohužel Vám nemůžeme konkrétně poradit, protože nemáme žádný kompletní výpis Vašeho účtu a nevidíme tedy přesně, co se tam stalo. Je možné, že jste něco zmáčkl špatně. Dále je také důležité, že Trust může kryptoměny oceňovat trochu jinak, stejně jako můžou používat jiný kurz pro EUR/CZK, takže těch míst, kde se může “chyba” vyskytnout je mnoho, ale z našich zkušeností věřím, že se nejedná o nějaký přehnaný poplatek či nekalé praktiky Binance, spíše jen nějaké nedorozumění.

Eva

Dobrý večer, potrebujem poradiť…som na Binance len krátko. 1. kúpila som si cez bankovú kartu BTC za €. Hodilo ma to aj na internetbanking a kým som tam všetko vyplnila a odposlala platbu, na Binance mi vypísalo, že môj časový limit vypršal, ale peniaze už boli fuč. Už týždeň visí v hostórii transakcií, že sa spracováva…BTC v peňaženke nie sú a podľa ID mi ich nevie nájsť ani na blokchainoch. Poslala som aj vyplnený formulár, na čo mi prišla odpoveď “Application rejjected”. Na chate mi žiadna normálna odpoveď neprichádza,….posielala som aj screenshoty obrazoviek…a nič. Vedel by mi niekto poradiť, ako sa dostanem k mojim peniazom…BTC alebo €???

Magazín Finex

Dobrý den, bohužel s tímto Vám pomůže pouze Binance. Doporučujeme tedy kontaktovat jejich podporu. Chápeme, že je to ubíjející, ale v tuto chvíli mají opravdu velký nápor a může chvíli trvat, než se k Vám někdo dostane. Držíme palce, aby to dobře (a rychle) dopadlo.

Nekupovat

Kdyby se tohle stalo v normální bance, tak ji rozcupují napříč médii. Tady se k tomu nikdo nehlásí. Nemít možnost se x dní dostat ke svému majetku. Ano je to decentralizované, takže porad si sám…buď se to spraví nebo si počkej a doufej. Proč tedy všichni lákají lidi, aby nakupovali, konvertovali atd… ? no aby je oškubali. Youtubeři, kteří se vyrojili a snědli koláč chytrosti hlásají xxx to the moon a dav se chytá. Ceny se teď vyhypují i u coinů, která jsou polomrtvé, lidi neví, co kupují…. a pak šup oškubat ovečky :-)

Richard

Dobrý den,
mohl bych se zeptat, jak mohu zrušit účet u Binance.com? Jediné řešení vidím je zablokovat účet, ale to se pravděpodobně využívá jen v případě, že máme podezření na nějaké neočekávané aktivity na účtu. Chtěl bych se tedy zeptat, zda existuje nějaká cesta jak účet u Binance zrušit?

Jantar

Přesně jak píšeš, lze pouze zablokovat. Určitě ti ho nezruší. Mají dost důvodů proč si tvoje data ponechat.

Magazín Finex

Dobrý den, Richarde. Pokud víme, toto je momentálně jediná možnost zrušení účtu. O jiné možnosti v tuto chvíli nevíme.

MK

“Ve světě kryptoměn byste těžko hledali burzu s lepším přístupem k byznysu i k zákazníkům.”

To je asi vtip, ne? Tahle burza je jeden velky chaos, podpora naprosto nefunkcní. https://www.reddit.com/r/binance/

Libor

Neni vtip. Za me nejlepsi a ma sidlo v EU…Presouvam aktivity z Krakenu protoze ma privetivejsi platformu.
A ten manik co se divi kdyz tam posle coin co nepodporuji….ma to za 2 tydny zpatky …to by mel byt spise rad…

MK

Jak jsem psal, za mě je to naprosto nefunkční burza. Proces overovani byl jeden velky porod – naprosty chaos. Například pro oveřeni adresy to vypisovalo jakesi nesmyslne hlasky o platebnim kanalu pro karty. Kdyz jsem to hlasku googlil, ziskal jsem od jinych uzivatelu adresu pro nahrani dokumentu potvrzujicich adresu. Ta byla skryta a pres UI nedostupna. A co se stalo, kdyz jsem mel vsechno overeno? Prestal fungovat vklad / vyber pres SEPA. Totez pres karty. Podpora reaguje s tydennim zpozdenim a naprosto nesmyslne (posilaji prepripravene rady, ktere nemaji s vasim problemem nic spolecneho). Zlaty Bitstamp nebo Bitfinex…

Nekupovat

Přesně tak, cílem je teď využít mánii a ostříhat ovečky o poplatky na všemožné přesuny a konverze.

Alena

Dobrý den, mám vklad na účtu 2400 EUR, správce účtu je nedostupný, nereaguje, takže neobchoduji. Chci Eura vrátit na svůj BÚ. Když dám výběr nespáruje se mi to s vkladem, přitom vklad tam vidím. Poradí mi někdo jak dostat penbíze zpět? Děkuji Alena

Magazín Finex

Dobrý den, Aleno. U Binance ve skutečnosti žádný správce účtu neexistuje. Jste si 100% jistá, že mluvíte o stránkách Binance.com? Nejedná se o nějakou jinou službu?

Nekupovat

Proč posíláte peníze do pochybných investic? Jen, že si myslíte, že budete milionář? Nenechte se manipulovat davem…

hokutzigurat@gmail.com

Dobrý den,
velmi trefná a poučná recenze na kryptoměnovou burzu Binance.
Mohl bych se zeptat, zdali je na vaší stránce (potom, co už jsem si založil účet, abych content pravidelně odebírat) nějaký seznam všech vámi udělaných srovnání? Srovnáváte burzy, brokery, investiční platformy, krypto-peněženky, což vše velmi oceňuji, ale ještě více bych ocenil, kdyby někde na stránce byla rubrika, kde by byli “uskladněny” všechny nejaktuálnější srovnání, která na stránce máte (“top brokeři 2021”; “top krypto-burzy 2021”, “top krypto-peněženky 2020” atd.)

Velice děkuji za případnou odpověď.

Magazín Finex

Dobrý den, Jane. Děkujeme za Váš komentář. Popravdě žádný takový seznam momentálně nemáme, ale je možné, že se brzy objeví. :-)

prochazka108@seznam.cz

Dobrý den Koupil jsem na Binance Chainlink a chci i ho převezt do Coinomi peněženky a nevím jakou platformu zasat nabízí mi to tři 1. Binance Chain BNB BEP2 2. Binance Smart Chain BSC BEP 20 a ta třetí je Etherum ETH ERC20 Moje peněženka BIP32 M/44H/60H/0H Jsem z toho trochu zmateny Děkuji Procházka

Petr

Zdravím, chci se zeptat, zda získat od binance historii obchodů od registrace až do ted,cca 3roky?

Magazín Finex

Dobrý den, Petře. Mělo by být možné si seznam Vašich obchodů vyexportovat. Pro export po přihlášení přejděte na záložku Orders > Trade History > Generate All Trade Statement. Je také možné, že se během času tento postup maličko změní, tak mne neberte nutně úplně doslovně.

Michael

Zdravím začal jsem binance užívat teprve krátce k tradovani dogecoinů/BUSD. Co mě zarazilo je, že mi neúčtují žádné poplatky, ikdyž se pohybuji ve stovkách dolarů. Nikde jsem se nedočetl, jakto že je fee u těchto tradů nula. Nemáte k tomuto nějaké vyjádření? D9KY

Libor

A jste si jisty? Dle me to oductuji rovnou pri obchodu a pri tech drobnych to v te swume neni videt…

Jantar

Podívej se do výpisu trades. Fee je uveden přímo u transakce, nejedná se o samostatnou transakci. Feečka ti určitě účtují.

Radim

Dobrý den, jak si můžu u jednotlivých měn, které podporují stakování tuto možnost zapnout. Vím, že např. u AAve je možnost stakovat, ale automaticky se tato možnost u mé AAve nezapnula jako např. u mé peněženky Trust Wallet. Děkuji za info…

Magazín Finex

Dobrý den, Radime. Pro využití možnosti stakingu u Binance je třeba v menu tuto možnost zvolit. Protože se ale Binance neustále rozvíjí a své uživatelské rozhraní často trochu mění, nechceme říkat, kde přesně tuto možnost najdete, protože je možné, že za pár dní už tam nebude. Obecně ale hledejte záložky Earn/Saving či Staking a měl byste se dopracovat k tomu správnému.

Michaela

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jakým způsobem vyberu peníze přímo z Binance a nemusím mít jinou aplikaci nebo využít bitcoin bankomatu?
Děkuji.

Miroslav

Taky bych to rad vedel. Rozemenil sem si v obchodech z btc na eura ale neni zpusob jak to dostat na platebni kartu od airbank nazpet… Hlavne ze nakup pres tu kartu na binance sel. System dela ze tu kartu tam ma ale je zhasnuta pri vyberech. Celej den sem na tom fakt zklamani

Magazín Finex

Dobrý den, Miroslave. Vyzkoušejte výběr pomocí převodu na bankovní účet (Wire transfer). Pokud máte u Binance účet ověřený průkazem totožnosti, měl byste tuto možnost mít vždy.

frank

Zdravim v recenzii máte písané že vyberať sa dajú iba kryptomeny. Dajú sa teda vybrať aj eura na bankový účet z ktorého sa vkladali?

Libor

Ano daji. Syn loni bez problemu vybiral na ucet ve Fio. Ja si to pripravuji…a pro ty co jim to nejde….musi byt overeny ucet, myslim na vyssi uroven nez zaklad – poslat sken nejake faktury na vase jmeno s adresou….
Ale vse je celkem dobre popsane v navodech k jednotlivym krokum…

Magazín Finex

Dobrý den, Franku. Děkujeme za upozornění, tuto informaci jsme v recenzi opravili. Z Binance je možné vybírat i fiat měny.

Radek

Dobrý večer
mám podobný problém s BTC, kdy nejsem schopen poslat BTC do TREZORU.
Stále dokola ztroskotávám na dvoufázovém ověření kdy po zadání kodu z mobilu a zadáním kodu z emailu stránka zbělá a celou akci můžu tak akorát začít znova, ovšem jen do okamžiku, kdy mě ověřovací okno napíše, že jsem vyčerpal dnešní ověřovací sms. Už mě to fakt štve, vím že dělám stále dokola nějakou chybu ale nevím jakou ???

Miroslav

Dělám to tak, že mám telefon a email ,,připravený,, a kódy pro ověření nechávám zasílat současně. Pak je to otázka sekund a rychlosti přenosu dat. Nastavený časový limit ověření se dá s půlminutovou rezervou splnit.

Magazín Finex

Dobrý den, Michaelo. Pokud máte na Binance účet ověřený zasláním průkazu totožnosti, pak byste měla mít přistupné tlačítko Výběr (Withdrawal) pomocí kterého můžete požádat o zaslání EUR na Váš bankovní účet. Před tím, než to ale uděláte, musíte ale samozřejmě kryptoměny (např. BTC) za EUR prodat.

Michal

Zdravím, moc díky za článek. Je možné zaregistrovat pokud je mi 17 let nebo člověk musí být plnoletý? Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, na svých oficiálních stránkách Binance uvádí, že minimální požadovaný věk je 18 let.

Jirin

Ahoj, pěkně udělaná stránka, děkuji za cenné informace! Už jsem se také stal členem Binance komunity, jen bych měl jeden dotaz, vlastně dva:

1) Umím si zobrazit přehled zisků a ztrát po dnech. Čísílka, grafíčky, vše super. Ale mám rozjeté momentálně tři kryptoměny a ani za boha v tom přehledu nejsem schopen zjistit, která mi kolik vydělala. Vidím jen, že mám za včerejšek +50 Kč, ale kolik těch Kč bylo z které kryptoměny, to neumím najít. Jsem slepý?

2) Na mobilu (verzi Lite nepoužívám), nejsem schopen najít ani ten přehled, kolik byly zisky/ztráty za jednotlivé dny. Taky jsem slepý?

Díky za rady a ať vám to sype. Jiřin.

Magazín Finex

Dobrý den, Jiřine. Myslím si, že takové přehledy v aplikaci ani na webu neexistují, pokud neobchodujete futures, ale máte kryptoměny pouze ve spotové peněžence.

Jiří

Dobrý den,

tak jsem to vyřešil nakonec registrací na http://www.coingecko.com, kdyby měl někdo stejný “problém”. Vyberu si měny, které mám, vyplním, kolik jsem kdy koupil a za kolik a online vidím stav každé :)

Tomáš

Zdravím,

Mám stejný problém, takže děkuji za doporučení Coingecka. Každopádně se ani za boha nemůžu dopátrat, kde se to tam nastavuje. Kolik jsem kdy koupil a za kolik… mohl byste mi prosím poradit? Děkuji moc. :)

Michal

Co znamená futures? Díky

Magazín Finex

Dobrý den, Michale. Více informací o futures si můžete přečíst v následujících článcích:

Martin

Dobrý den,
prosím vidím, že zde diskuze funguje. Mám dva dotazy..nemohu se nikde dopátrat odpovědi.
1. Jak získám měnu USDT? Nahrávám na binance Eura, ale ně všechny altcoiny jdou koupit za eura a nemohu přijít na to, jak směnit Eura na USDT.
2. Z toho důvodu jsem tam něco zkoušel a omylem jsem si ve Futures vypůjčil. USDT. Jak tuto operaci vrátim zpět? Děkuji

Radek

Ahoj Martine.
Po vložení Eur si jednoduše rozklikneš Na hlavní stránce Trhy/ Spotové trhy/Fiat trhy kde si vyhledáš pár EURUSDT a eura si směníš.
Na Futures trhy je na youtube návod, tam najdeš jak splatit USDT ( doporučuju vyřešit co nejrychleji) půjčení = poplatky :-)))

Magazín Finex

Dobrý den, Martine. USDT je klasický stablecoin a můžete si ho na Binance normálně koupit za EUR, vyhledejte tedy obchodní pár USDT/EUR. :-) Co se týče vrácení vypůjčených USDT, mělo by stačit ve Vaší peněžence na Binance zvolit možnost Repayment.

Vladimír

Je výhodnější z hlediska kurzu nakupovat na Binance za Kč či eura?

Honza

Dobra otazka, taky si pockam na odpoved. Dle meho se nikde nevyplati kupovat za Kc, ale vzdy je to lepsi za USD nebo EUR. Ale pockam si na fundovanou odpoved.

Magazín Finex

Dobrý den, protože na Binance momentálně neexistují obchodní páry s CZK, tak ke konverzi na EUR dojde vždy. Otázkou pak už je, s jakým kurzem. Výhodnější by to tedy vždy mělo být za EUR, pokud si dokážete (např. přes Revolut) zajistit dobrý směnný kurz.

Tadeáš

Včera jsem měl problém s připojením k účtu, potom jsem si všiml, že na mobilu jsem měl napsáno, že se mi na účet přihlásil někdo z jiného zařízení. Nešlo mi se tam přihlásit, na emailu nemám ani žádné maily z binance o přihlášení například, nemám tam ani jeden mail prostě od bibance, což nechápu. Po té jsem zkusil dát zapomenuté heslo, na mobil ani na mail mi kód nepřišel. Po té jsem zkusil dát novou registraci a napsal jsem tam stejnou email. adresu a heslo, jako jsem měl předtím, abych zjistil, jestli je ten účet na binance už používán, což by měl být, když jsem byl předtím přes něj přihlášen. Nic takového mi to nenapsalo a poslalo mi to kód na mail k potvrzení přihlášení tohoto účtu. Zkusil jsem se na něj přihlásit, ale je to prostě jen novej účet na kterým nic není. A můj starý účet, jakoby zmizel. Absolutně to nechápu, protože jsem tam neměl ani 5K, tak kdo by chtěl ukrást takovou částku… No počítám s tím, že už ty peníze nikdy neuvidim…

Leonardo

1. Požádej o pomoc na stránce binance.com Zákaznickou podporu
2. Požádej o pomoc na ahoj@binance.com
3. Dej dotaz na Facebooku na Binance Czech & Slovak
4. Dej dotaz na Telegram https://t.me/BinanceCzechoSlovakia

Christian

Dobrý den vybral jsem si z binance peníze (eur) na účet, ale zatím mi nic nepřišlo už je to pár hodin. Jak dlouho trvá než dorazí? Děkuji

Libor

SEPA chodi nejdrive druhy (nevim zda i o vikendu…)

Honza

Dobry den,
chci zacit pravidelne v mensim mnozstvi (tisicovky mesicne) nakupovat BTC. Hledam si pro me vyhodnou burzu. Koukam i na Binance a trochu me desi ten poplatek za vyber. Chapu spravne, ze pokud bych si vybiral BTC a poslal si ho treba k sobe do penezenky, je tam poplatek za vyber 0.0005 BTC? Protoze to mi pri cene treba 32.000 USD za BTC vychazi na 16 USD. Nekde v komentarich pisete, ze je to vetsinou par desetikorun. Tak jak to tedy je?
Poradite jinak pro mne vhodnou burzu? Mam pres Revolut jednu SEPA platbu mesicne zdarma, takze si poslat nekam SEPA platbou rovnou EUR neni problem. Jde mi o to kazdy mesic nakoupit a drzet dlouhodobe. Cili co nejmensi poplatky za “nabiti” penez, co nejmensi poplatky za nakup BTC a prijatelne poplatky (presne tech par desetikorun) za preposlani BTC do me penezenky.
Diky.

Jakub

Cau, 16USD poplatek při častce 32000 USD ti přijde hodně ?

Honza

Jakube pokud dobre chapu cenik, tak poplatek v teto vysi je za prevod jakehokoliv mnozstvi BTC. Takze kdyz si poslu BTC treba za 10 000 Kc do vlastni penezenky, tak zaplatim (v dnesni cenne BTC) za ten prevod cca 500 Kc. Ano pokud bych si tam poslal cely jeden BTC za milion a zaplatil poplatek 500 Kc, tak s tim bych problem nemel, ale tak to dle meho neni.

Magazín Finex

Dobrý den, Honzo. Je to tak, jak říkáte. Poplatek je fixní pro libovolné množství BTC, tedy zaplatíte stejný poplatek pro výběr 0,001 BTC i 10 BTC. Chápeme, že pro převody menších částek je poplatek obrovský, nicméně taková je bohužel dnešní situace a nedá se s tím nic dělat.

Libor

Udelat konverzi na ETH a prevest v ETH…taky reseni.
Ale pokud chce drzet BTC neni jine cesty.

Magazín Finex

Dobrý den, Honzo. Ano, je to tak, jak říkáte. Situace se bohužel často mění a Bitcoinová síť je stále vytíženější, poplatky rostou a roste i jejich výše vyjádřená v dolarech (potažmo korunách). Protože Binance chce, aby jejich výběry probíhaly co nejrychleji, bohužel je nutné za to tímto způsobem zaplatit. Tento poplatek se ale dle vývoje situace může znovu měnit a to jak směrem nahoru, tak i dolů. Ve Vašem případě bychom nicméně doporučili využít Binance a pokud se nejedná o částky v řádech tisíců korun a výše, tak výběr BTC na vlastní peněženku provádět jen jednou za čas, čímž poplatek do jisté míry zmenšíte. :-) A nebo, chcete-li kupovat za nižší částky a vždy mít bitcoiny ve své peněžence, zkuste využít směnárny ze seznamu zde.

Honza

Dobry den,
dekuji za odpoved. Ano to dava smysl, preposilat si to do penezenky jen jednou za cas a tim poplatek zmensit. Podivam se na to.

Jakub

Zdravím,
pořídil jsem si Trezor one, chci tam poslat z Binance ADA, ale v Trezoru mě to
hlásím že budu přetransferován na ADA wallet někam mimo trezor ?
Díky za odpověď

Magazín Finex

Dobrý den, Jakube. To je běžná praxe, Trezor zatím nenabízí přímo rozhraní pro práci s ADA. Je možné ho ale využít tak, jak říkáte, tedy pro komunikaci s externí peněženkou, přičemž privátní klíče máte bezpečně u sebe v Trezoru. Více info naleznete např. v tomto videu.

SIMON

Zdravím, ja použivam binance lite čiže tú jednoduchšiu verziu. Ale keď chcem predať Chainlink tak to prepne na btc.. ale ja chcem predat Chainlink a nechať peniaze v depozite. Viete mi poradiť?
Ďakujem

Kamil H.

Dobrý den,
prosím rád bych se zeptal jak je to s převodem CRYPTO měn (konkrétně BTC) na BINANCE do HW(Trezor One, fw:1.9.3)/SW(Exodus) peněženky s dosažením co nejmenších poplatků. Zarazilo mne, že při převodu BTC je jediná možnost využít transfer typu “BTC”, kde je poplatek 0.0005 BTC, což činí aktuálně 15.46 Eur za převod. Nabízejí se tu i jiné typy převodu, kde jsou poplatky ale daleko menší, tj. BNB/BEP2 za 0.0000011 BTC/0.034016 Eur, nebo BSC/BEP20 za 0.0000022 BTC/0.0.68033 Eur. Volbu “Using BNB Reduction” mám aktivní. Děkuji moc za odpověď.

Pepe

Zdravím Kamil.H,
já mám Exodus SW peněženku a nemůžu najít ,,štítek”. V binance si chci nastavit, aby při hackerském útoku mohly peníze odejít jen do Exodus, ale v nastavení té funkce v Binance, to chce po mě ten štítek peněženky. Nevíte, kde se štítek nachází ?

jiri.drinek@gmail.com

To bohužel není , proto jsem přešel na Coinbase pro. Protože tam jsou poplatky řádově nižší. V mém případě kdy jedu DAC a často posílám menší částky na peněženku je to na …….

Michal

Dobrý den,
nedaří se mi tranfer z EU na Futures, zřejmě mi vypadl nějaký mezikrok, EU mám ve spotové peněžence.
Děkuji

Michal

Dobrý den,
vložil jsem si na účet 50 EU a chci to teď převést do USTD futures, ale nedaří se mi. Transfer dělám Z fiat a spot DO Futures USD-M, coin mám USDT, částku když vyplním 50, píše mi chybu, že překračuji dostupný limit.
Dovodete mě prosím navést k úspěšnému převodu, abych mohl tradovat.
Děkuji

Jiri

Dobry den, prosim o rsdu. Na binanc0e jsem uskutecnil nekolik nakuou pres platebni kartu. Ackoliv jsem nedosahl limitu sve karty a i prestoze jsem verifikovan, tak maximalne jsem nakoupil za 55000 kc . Dal me to pres kartu nepusti a transakce pres binsnce neprojde.
Je ze strany binancec nastaven nejaky limit pro platby kartou

Libor

Nekde tam jsem videl denni (a mesicni) limit jak pro vklad tak pro vyber podle typu urovne…ale nevim zda to je tolik…

Alexandr

Dobrý den, prosím o radu poslal jsem se ethereum z binance na ledger ale ethereum se mi nepřipsalo adresa ledgeru je spravně ale TxID na blockchainu není, našel jsem jen že se to odeslalo jako BEP20 Token, na podporu binance už jsem psal a bez odezvy

SIMON

Dobrý deň, chcem sa spýtať som na binance lite mal som tam kupene ETH. Potom so ho predal a peniaze som nechal v total balance. Teraz chcem kúpiť znova, ale keď už zadám že kolko tak mi dáva len možnosť aby som zniva platil z kreditnej karty a nie z toho total balancu. Viete mi poradiť? Ďakujem

Magazín Finex

Dobrý den, Simone. Bohužel to vypadá, že možnost pro změnu zdroje peněz v Binance Lite opravdu momentálně chybí. Doporučuji na chvíli přepnout aplikaci do běžné verze a zkusit to tam. :-)

Marek

Mám otázku k “Binance Futures”
Teoreticky stačí mať malé množstvo peňazí a skúsiť šťastie s najvyššou hodnotou páky a ak aj klesne hodnota BTC ale môj účet do záporu nepôjde len vynuluje a ak sa zvýši okamžite mám mnohonásobný zisk. Rozumiem tomu správne ?

Magazín Finex

Dobrý den, Marku. Máte pravdu. Do záporu by se Váš Binance Futures účet neměl dostat nikdy. Zda je však Vámi zmíněná strategie ideální – to nemůžeme posoudit. :-)

jana

Dobrý den,
nevíte prosím jak dlouho může trvat verifikace adresy v Binance? Děkuji za odpověď

Magazín Finex

Dobrý den, verifikace na Binance může trvat 1-3 pracovní dny.

Většinou je to však rychlejší (v řádu pár hodin), můžete tak být verifikována třeba za 1 hodinu. Záleží na aktuálním vytížení a dalších faktorech.

Přeji hezký den.

Tomáš

Dobrý den, nakoupil jsem níže uvedené měna na binance (Chainlink) a COMP (Compound). Následně jsem se dočetl, že na burzách je špatné mít měny, tak jsem si vytvořil na mobilu jejich trust wallet. Následně jsem převedel tyto měny do peněženky s tím, že je tam na výběr vícero možností (BNB, BSC a ETH). U první možnosti mi při zadání adresy pro výběr hlasí, že výběr není možný a u ETH je poplatek za převod opravdu vysoký. Zvolil jsem tedy možnost BSC. Následně jsem v peněžence zjistil, že mi finanční prostředky dorazily, ale ve fortmatu BEP20. Co s tím mám nyní dělat. Jak odeslat případně zpátky do binance nebo do jiné peněženky?

Velmi Vám děkuji. Doufám, že jsem o finance nepřišel.

Tomáš

Magazín Finex

Dobrý den, pokud tyto tokeny chcete pouze držet dokud nevzrostou na hodnotě a poté je znovu prodat, nemusíte s tím dělat nic. Vyřešit to pujde snadno – bude stačit převést tyto tokeny zpět na Binance – jen si dejte pozor na to, že při Depositu budete chtít tokeny posílat na BEP20 adresu, nikoli ERC20 adresu, aby vše prošlo v pořádku. :-)

Petr

Dobry den,
potřebují poradit , jak preposlat BTC z Binance na Trezor One.
Predem dekuji za radu.
Petr

Magazín Finex

Dobrý den, Petře. Stačí v Binance na záložce Wallet -> Spot zvolit tlačítko Withdrawal. Poté zadáte adresu Vašeho Trezoru One a potvrdíte. Do několika minut by měl výběr proběhnout a BTC byste měl mít na svém Trezoru.

Petr

Zdravim, jde prosim primo na Binance prodat kryptomena za realne penize?

Radim

Je možné si zažádat o debetní kartu zcela zdarma. Takže podle mě nejlepší a nejrychlejší je vybírat krypto touhle cestou. Když jsem včera zkoušel dávat výběr na fiat, psalo mi to že v naší zemi tato volba není dostupná

Magazín Finex

Dobrý den, Petře. Ano, na Binance můžete prodat kryptoměny třeba za eura, které si poté můžete pomocí tlačítka Withdrawal poslat na svůj bankovní účet.

mk

A jste si jisti, ze to funguje i pro ceske ucty?

Magazín Finex

Dobrý den, MK. Ano, jsme si jisti, protože s tím sami máme zkušenost. Je však nutné v žádosti zadávat číslo účtu v mezinárodním formátu IBAN. Jaký máte IBAN můžete pomocí svého běžného čísla účtu zjistit např. v oficiální kalkulačce od ČNB zde.

mk

Ja totiz po registraci a plnem overeni uctu mam na Binance zablokovane vklady jak pres SEPA, tak i pres kartu. Podpora samozrejme nefunkcni a nereaguje.

Juri

Dobrý den,
prosím Vás po několika nákupech a následném odeslání do peněženky mi při dalším pokusu o odeslání vyskočila hláška,že výběry byly dočasně deaktivovány z důvodu kontroly rizika, nevíte prosím co může být za problém?

Předem děkuji za odpověď

Jozin_z_Bazin

Dobrý den,
chci se zeptat, jestli je možné při nákupu Bitcoinu pres tuto burzu,
prevest si Bitcoiny na hardwarovou penezenku a nedrzet je na burze.
A jaký si za tento převod uctuji poplatek ?
Jestli pak neni levnejsi/vyhodnejši si vymenit Bitcoiny jenom pres smenarnu.
Protoze uz jenom za smenu na burze si uctuji poplatek a pak jeste plus poplatek za prevod mimo burzu.
Takze bych rad vedel kolik to je, abych to propocital co je vyhodnejsi.

Magazín Finex

Dobrý den, Jožine z Bažin. Samozřejmě, že je to možné. Stačí po jejich nakoupení zvolit možnost Withdrawal. Poté už jen zadáte adresu Vaší hardware peněženky a potvrdíte. A je to, do několika minut by měl převod být realizován. Poplatek si za to Binance účtují, ale ten se v závislosti na vytížení sítě může měnit. Je to ale většinou v řádech desetikorun. Stačí si najet na tu stránku Withdrawal a poplatek tam uvidíte. :-)

Vojta

Dobrý den, v řádech desetikorun? Jste si jistí? 0,0005 BTC?

Magazín Finex

Dobrý den, Vojto. Poplatky se stále mění v závislosti na vytížení BTC sítě a také v závislosti na růstu ceny BTC.

Martin

Dobrý den,
otevřel jsem si účet na Binance a mám asi hloupý dotaz… na stránce klasického obchodování (Trade – Classic) mám graf Bitcoinu. Jak si graf změním na jinou kryptoměnu, případně přidám další grafy? Asi hloupý dotaz, ale prostě jsem na to nepřišel. Třeba XTB se mi zdá uživatelsky jednodušší.
Děkuji za pomoc :-)

Magazín Finex

Dobrý den, Martine. Buď můžete změnit měny přímo v URL v prohlížeči, tedy např. adresu binance.com/en/trade/BTC_USDT přepíšete na binance.com/en/trade/ETH_USDT a nebo si danou kryptoměnu vyberete ve sloupečku úplně vpravo. Je tam i hledání. :-)

Lukáš

Dobrý den,nakoupil jsem na Binance nějaké Dogecoiny a chtěl jsem si jich na zkoušku poslat 100 do svojí peněženky Exodus,je běžná praxe,že si za převod účtují 50 Dogecoinu a tudíž mi přišlo jen 50, popřípadně dá se to nějak snížit.Dekuji za odpověď

Magazín Finex

Dobrý den, Lukáši, bohužel je to tak, že si u Binance účtují 50 DOGE za zpracování výběru. U většiny burz je to podobně – ale upozorňují na to už při vyplňování žádosti o výběr.

Lukáš

Díky za odpověď,měl bych ještě jeden dotaz.
Koupil jsem na Binance na zkoušku nějaké BNB a když si ho chci poslat do peněženky Exodus,tak se mě to ptá,jestli to chci poslat jako ERC20,BEP2 nebo BEP20.Koukal jsem,že tam jsou trošku rozdílné poplatky..Je jedno co zvolím a Exodus si s tím pak poradí nebo můžu při špatném zadání ty BNB přijít?
Díky moc

Magazín Finex

Dobrý den, Lukáši. S peněženkou Exodus nemáme moc zkušeností, takže se omlouváme, ale nemůžeme odpovědět konkrétně na Váš dotaz. Můžeme ale říci obecně, že využívat byste vždy měl typ převodu v závislosti na vaší peněžence. Pokud využijete špatnou možnost, je možné, že o tokeny přijdete, takže pozor na to. Ve Vaší peněžence byste měl vidět, zda se jedná o ERC20, BEP2 nebo BEP20 adresu… ERC-20 adresy začínají na “0x….“, BEP2 i BEP20 by měly začínat na “bnb1….” – já bych ale volil BEP2, protože se jedná o převod přímo tokenu BNB, v případě ERC20 i BEP20 se jedná pouze o jakýsi token reprezentující určité množství BNB. Jedná se ale o trochu složitější problematiku, takže doporučuji nastudovat… :-)

Monika

Další novinka Binance má vlastní platební Visa kartu s ní můžete platit vašimi kryptoměnami a zdá se, že prozatím zdarma bez poplatků. Zatím byla platební karta pouze od Wirexu.

Magazín Finex

Dobrý den, situaci sledujeme a dokonce už máme i Binance kartu objednanou. Zatím ale nepřišla – až přijde, můžete se těšit na její recenzi zde na Finex.cz

Monika

Jupíí, tak to se moc těší a moc děkuji za informaci.

Milos

Dobrý večer, je u obchodovaní s pákou na Binance ochrana proti zápornému zůstatku? Děkuji za odpověď

Romana

Už několik týdnů nelze uskutečnit přihlášení. Jsem na stránce pro zalogování, zadám e-mail a heslo, posunu puzzli, nechám si zaslat kod na telefon, ten během chvíle přijde, a po zadání kodu naskočí prázdná bílá stránka a dál se neděje nic.

Magazín Finex

Dobrý den, Romano. Já se dnes do Binance přihlašoval bez problémů. Můžete, prosím, vyzkoušet se přihlásit přes jiný prohlížeč? Např. Chrome, Edge, Safari… prostě vyzkoušet jiný. Pokud to nepomůže, můžete ještě zkusit smazat si cache (na Google najdete spoustu návodů). Kdyby ani to nepomohlo, zkusíme vymyslet ještě něco dalšího.

Leonardo

Mám stejný problém, mám starý Firefox a přes ten se mi nedá přihlásit na Binance. Tak jsem se přihlašoval přes Microsoft Edge. Pak jsem to vyřešil tím, že jsem si stáhnul binance. exe a nainstaloval jsem si aplikaci přímo do počítače.
https://www.binance.com/en/download

Lenka

Dobrý den, ráda bych věděla více informace ohledně Binance? Od Kolika koruna minimálně má být vklad? Kolik asi? Třeba 500korun nebo hodně vysoké ceny? Kdyby vysoké ceny na vklad, musím odmítnout, protože nemám jistotu, jestli funguje dále? Jen mám obavu, aby se nestalo. A navíc nerozumím tomu, jak Binance všechno dělá? Uvažuji si tam registrovat, zatím na sebe bráním. Děkuji za radu.

Magazín Finex

Dobrý den, minimální vklad na Binance je momentálně 1 €, tedy asi 25 Kč. Ale nemůžeme zaručit, že se tato částka v budoucnu nezmění. :-)

Monika

Všimla jsem si, že asi nově je Binance v českém jazyku a dá se platit i českými korunami.

Magazín Finex

Dobrý den, Moniko. Máte pravdu, je to tak, děkujeme za upozornění.

Coobs

Ahoj do redakce,
musím říct, že mám s Binance velmi špatnou zkušenost. Zřídil jsem si nový účet, uživatelsky super, komplexní, ale srozumitelné. Vložil jsem SEPA platbou necelých 400 EUR a po více než týdnu nikde nic. Dnes je to 9. den od uskutečnění platby, deposit nikde a jejich customer care dělá, že neexistuje. Opakovaně jsem kontroloval detaily SEPA platby, vše sedí s detaily k platbě v mém Binance účtu. Začínal jsem na Coinbase Pro, chtěl zkusit další altcoiny, ale tohle mi naprosto sebralo v Binance důvěru. Na Coinbase Pro je vždy druhý den od zadání fiat v účtu. Inu, zajímavá zkušenost. Začal jsem to řešit přes svou banku. Ať to dopadne jakkoliv, z Binance rozhodně odcházím. Budu případně velmi vděčen, pokud byste měli nějakou radu, co by mohlo pomoci celou věc vyřešit. Díky a fajn den všem.

Magazín Finex

Dobrý den,
děkujeme za zveřejnění Vaší zkušenosti. Vzniklá situace nás mrzí, nicméně věříme, že je někde opravdu jen nějaký šotek. Platba za Vašeho účtu opravdu v plné výši odešla a to na správný účet příjemce a se správnými údaji, jako reference number, apod? Můžete to ještě u své banky ověřit? Nevrátila se platba zpět?

Coobs

Dobrý den do redakce,
díky za reakci. Detaily platby opravdu sedí, odešla, nevrátila se. Řeším teď s bankou, co se dá dělat. Jsem si jist, že to je zmiňovaný šotek, protože Binance určitě nezbohatne na mých 400 Eur :-), tyto platební procesy budou určitě všechny plně automatizované. Dokonce i věřím, že se podaří dříve nebo později vyřešit. Spíše mi jde o fungování Binance customer supportu, který prostě nereaguje. Jsem mikroinvestor/především hodler, a když si představím, že bych za pár let chtěl řešit problém týkající se násobně vyšších částek a dostal stejnou (=žádnou) podporu, to prostě nechcete. Jinak musím ještě pochválit vás. Krom zmiňované rychlé reakce pod letitým článkem, nabízíte opravdu super obsah. Díky za to a fajn den :-).

Magazín Finex

Dobrý den, děkujeme za komentář i za pochvalu. Držíme palce, aby se vše brzy vyřešilo. Mějte se hezky a hodlu zdar :-)

Roman

Dobrý den,
Mám podobnou zkušenost. Vložil jsem na účet binance peníze přes kartu, transakce proběhla, ale na účtu binance zůstala nula. Tak jsem to zkusil převodem v eurech a stejný výsledek, pořád je na účtu nula, i když všude(na mém účtu odešlo a na binance proběhlo. Můžete mi poradit jak reklamovat vklad? Děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den, verifikoval jste svou identitu? Platby kartou jsou dostupné pouze uživatelům s verifikovanou identitou.

Mohlo se také stát, že vám peníze z účtu ve skutečnosti odečteny nebyly – jsou pouze zablokované pro další použití. A pokud jste nákup nedokončil (např. kdybyste v průběhu objednávky zavřel stránku s transakcí nebo nedokončil právě zmíněnou potřebnou verifikaci) pak Vám do několika hodin budou peníze znovu odblokovány. Na výpisu byste tedy neměli vidět příchozí platbu, ale ani platbu odchozí. Bude to vypadat, jako by se vůbec nic nestalo. Měl jste při placení nějaký takový problém?

V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit.

Přeji hezký den.

Roman

Dobrý den,
Děkuji za reakci.
Žádný problém nebyl. peníze z účtu i z karty byly odečteny, ale na účtu binance se neobjevily. Na binance je transakce jako provedena. Můžete mi poradit jak transakce reklamovat? Děkuji Roman

Magazín Finex

Dobrý den, v tomto případě bude nezbytné kontaktovat zákaznickou podporu Binance. Jinak mne ještě napadá – díval jste se do všech Vašich “wallets“? Je možné, že nakoupené kryptoměny máte schované v jiné wallet, doporučuji tedy v rychlosti projet peněženky Spot, Margin, Futures,….

Roman

Dobrý den, když jsem najel na zákaznickou podporu, vyskočily mi jen odkazy na různé nápovědy. Potřeboval bych telefónní kontakt na podporu v češtině. Děkuji Roman

Magazín Finex

Dobrý den, Romane. Bohužel Binance v tuto chvíli nenabízí telefonickou zákaznickou podporu v češtině. Na této stránce byste se ale (v pravém dolním rohu) měl být schopný dostat na chat v angličtině.

Leonardo

Zkus napsat na tento e-mail ahoj@binance.com
Doporučuji facebook Binance Czech & Slovak, jsou tam také kontakty a jiné zajímavosti.

Tom

On si člověk asi úplně nevybere. Já se takto nachytal zase u Coinbase, kdy jsem přišel o 180 Euro, kdy jsem tam posílal peníze z Revolutu. De facto totožná situace jako u vás. Vše zkontrolováno, čísla x krát zkontrolovány, a člověk si řekne, že je vše ok. Jenže ok to přestalo být v době, kdy ani po sedmi pracovních dnech peníze na účet nedorazily. A poté se dohadujete s Revolutem přes nějaký chat, nebo přes automat na Coinbase. Ostatně ani nevíte, na koho se v tomto případě pořádně obrátit. To je případ ode zdi ke zdi, kde stejně nic nevyřešíte. Holt jak se říká, kryptotrh je velice rizikový :))

Coobs

Ojoj, Tome, tak to mě mrzí. Vím, že na Redditu někdo řešil s Revolutem podobný problém. Snad se podaří vyřešit. Já jsem utekl hrobníkovi z lopaty, protože jsem sehnal nějakého borce z Binance právě na Redditu. Napsal jsem mu DM, že standardní customer support nereaguje a zda dokáže pomoci. Inu, a do 2 hodin byly peníze na Binance účtu. Možná zkuste podobnou cestu, Reddit je myslím reputačně pro burzy důležitý a možná seženete někoho takového z Coinbase, kdo nebude robot :-), tj. může pomoci. Držím pěsti. Jinak ještě koment pro ostatní, kdo mikrohodlují jako já. Binance je extrémně drahá z hlediska withdrawal fees. Ve výsledku to v mém případě totálně převálcuje Binance úsporu na transakčních poplatcích vs. Coinbase. Docela jsem koukal, že withdrawal BTC a ETH/ERC20 na Binance o řád dražší než na Coinbase…

Martin

Zdravím, mám stejný problém. Poslal jsem 300€ z Revolut na Binance a po týdnu ještě nic. Přišli jste na toho šotka? Ověření mám, referenční číslo jsem do platby zadal. Vše jsem několikrát kontroloval.
Budu moc rád za nějaký info.
Díky.

Petr

Dobrý den, při vložení peněz do peněženky se mi aplikace kousla.
Co mám dělat?

Magazín Finex

Dobrý den, Petře. Abychom Vám mohli pomoci, potřebovali bychom více informací. Jakou metodou jste peníze převáděl? Jakou měnu jste převáděl? Po restartování telefonu aplikace již běží?

Lopous

Dobry den,
chci se zeptat, jestli registraci u teto burzy musim uvadet svoje prave jmeno a dalsi udaje, jestli to pak ma vliv na vybirani bitcoinu prevodem
na ucet.
Mam strach ze zneuziti osobnich udaju.
Hadam, ze tam jde platit v CZK jenom kartou, ne ?
Z toho mam taky strach, aby nedoslo ke zneuziti.

Magazín Finex

Dobrý den. Když se registrujete, prakticky nemusíte uvádět žádné své pravé osobní údaje. Ale pak máte účet omezený a rozhodně nemůžete nakupovat ani prodávat za fiat měny – jen směňovat kryptoměny za kryptoměny. Další nevýhoda je, že kdybyste s účtem měl problém a chtěl s podporou Binance vyřešit obnovení přístupu – nijak neprokážete vlastnictví tohoto účtu – protože údaje u účtu budou smyšlené. Bohužel je ověření identity celkem důležité, ale kdybych měl některé z burz důvěřovat, byla by Binance rozhodně jedna z prvních. Osobně mám účty ověřené svými osobními údaji snad u všech burz, na které na Finexu naleznete recenzi, a nikdy jsem žádný problém nezaznamenal.

Vojtěch, Finex.cz

Patrik

Dobrý den,
Nevíte proč se mi na binance zobrazuje místo exchange spot? Popř. Jaký je rozdíl. Díky

Magazín Finex

Dobrý den, nyní už je Exchange přejmenována na Spot – rozdíl tam není. Dříve byla na Binance právě jenom Spot platforma, proto se jmenovala exchange (z angl. burza). Ale nyní, když na Binance lze obchodovat i futures, opce a další instrumenty, je třeba je odlišit. :-)

PS: Definice z Investopedie říká: “Spotový obchod, známý také jako spotová transakce, označuje nákup nebo prodej cizí měny, finančního nástroje nebo komodity za účelem okamžitého dodání k určitému datu spotu.

Kamil

Dobrý den, jaké jsou prosím limity při výběru.Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, max. výběr pro uživatele bez KYC je 2 BTC denně. Pokud jste KYC provedl, pak je max. výběr 100 BTC denně.

Jakub

Dobrý den, zkoušel jsem obchodovat na futures. Vložil jsem si na učet bitcoin v hodnotě 15 000 kč, a abych mohl obchodovat tak jsem to musel převézt na USDT. Měl jsem tam poplatek 30%. Dá se to nějak snížit ? Předem díky za odpověď.

Magazín Finex

Dobrý den, poplatek 30 % by tam být opravdu neměl. Mělo by stačit převést BTC z margin wallet do spot wallet a pak ji na klasické spot burze prodat, tam je poplatek asi 0,25 %. Kde jste tento převod prováděl?

Jakub

Přímo v futures walllet tam napravo v tom převodniku z btc na usdt

Magazín Finex

Aha, tak už to chápu! Pozor na to, Jakube, to není převodník z BTC na USDT, ale cross colateral. Tedy nesmění Vám to BTC na USDT, místo toho využijete BTC jako zástavu a nějakou část (70 %) z aktuální hodnoty zastavených BTC v USDT si od Binance vypůjčíte. A pak je musíte zase vrátit. :-) Lepší pro Vás bude směnit BTC na USDT na spot platformě a ty si poté převést tlačítkem Transfer na stránce futures wallet. Snad jsem pomohl!

Vojtěch, Finex.cz

Magazín Finex

Dobrý den. Těchto 0.0004 BTC za výběr z Binance je bohužel poplatek, které si účtuje Binance a nic se s ním nedá dělat. A máte pravdu, kdybyste chtěl Bitcoin znovu prodat právě na Binance, budete si je muset na burzu z Trezoru poslat. Tam byste ale zaplatil pouze poplatek Bitcoinové síti, což pokud nespěcháte, dělá pár desítek haléřů. Nebo můžete využít jiný způsob, jak BTC prodat. Seznam naleznete zde.

Tom

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jsem totiž . Založil jsem si účet na binance a nakoupil vstupně (abych to vyzkoušel) malý obnos BTC (asi za 40 dolarů), placeno kreditkou takže nejakych 3,5% poplatek z transakce. Mám i peněženku Trezor, a chtěl jsem tam pak to menší mnozstvi přesunout, nicméně zarazil mě poplatek 0,0004BTC ( v současnosti cca 100kc) což při tak malé částce je relativně dost. Myslel jsem že přesun prostředků do vlastní peněženky je levnejsi. Pokud tomu dobře rozumím, budu muset pak při převodu zpět na FIAT menu převést BTC zpátky z peněženky na burzu a při výplatě na ucet zaplatit poplatek opět? Díky moc za odpověď

FreshZdenek

Dobrý de, chci se zeptat proč když jsem na Binance vložil peníze, a snažil se je vybrat do peněženky, tak mi to zobrazilo ( We have locked your …. BTC crypto purchased assets through your credit card. Please try withdrawing again after your assets are unlocked (24hours after purchased time). Status mám verified level 2. Teprve dnes sem se zaregistroval. Děkuji vám za odpověď.

Magazín Finex

Dobrý den, jedná se o bezpečnostní mechanismus, díky kterému se Binance snaží minimalizovat podvody. Bohužel je třeba vydržet 24h a poté pujdou BTC vybrat normálně. Vzhledem k tomu, že jste komentář psal před pár dny, už by to mělo jít. Je vše v pořádku?

Dan J.

Dobrý den,

jsem trochu zmaten co se týče možnosti nákupu crypto za FIAT měnu na trhu (exchange). Po diskuzích a článcích se často dočtu, že to u binance nelze, přitom v účtu u Spot Wallet mám možnost vkladu jak crypto tak FIAT měny.

Pokud chci provést nějaký vklad – kromě převodu přes kartu (kde je poplatek 3%) jsem chtěl využít možnost SEPA platby. Při přechodu do druhého kroku platby SEPA se mi však vypíší jen údaje o bankovním účtu binance (IBAN, ACC jméno a adresa, bank jméno a adresa) a další krok nebo jiné info tam není.
To mi přijde poněkud divné, neboť tam chybí nějaký variabilní symbol čím by platbu spárovali s mým účtem. Proto se mi platbu zatím realizovat nechce, tak bych se rád zeptal, jestli s tímto nemáte zkušenosti? :)

Předpokládám, že poté co dostanu nějaké to euro do peněženky, budu moci na trh zobchodovat např. pár BTC/EUR tedy crypto / fiat – alespoň vizuálně mi přijde, že to tak možné je (zatím co si jen proklikávám). Je tento předpoklad správný?

Děkuji moc za odpověď
PS: Super web se spoustou informací, jako nováček tu často brouzdám, gj :)

Magazín Finex

Dobrý den, Dane. V prvé řadě děkujeme za pochvalu :-) Co se týče Vaší otázky: Binance funguje od roku 2017 a zpočátku neměla možnost pracovat s fiat měnami vůbec – bylo zde možné pouze směňovat BTC/ETH na menší altcoiny. Pak pomalu přidali možnost směnit fiat (platba kartou) za bitcoiny, což fungovalo jako jistá metoda vkladu fiatu, který ale zákazníci na účtě nikdy neměli – ihned nakoupili krypto, se kterým dále pracovali. Nyní to vypadá, že nově nabízí dokonce i možnost vložit EUR a dalších pár měn (ale ne USD) přímo. Až tuto možnost prozkoumáme blíže, rozhodně text v recenzi výše upravíme – děkujeme za upozornění. Osobně jsem ale ještě EUR na Binance nevkládal a sám bych se toho bál – radši bych počkal, až tuto novou funkci 100% odladí. :-) Váš předpoklad je ale správný – dokonce už BTC/EUR pár existuje a vypadá, že je aktivní. Jen bych si na to zatím dal pozor. Snad byla moje odpověď dostatečně srozumitelná, kdyby něco, ptejte se.
Vojtěch, Finex.cz

Tom

Dobrý den,

našli jste už čas na vyzkoušení toho depositu na Binance?

Mam stejný problém jako tazatel výše. Binance generuje pouze základní údaje bez nějakého unikátního klíče na spárování.
Tom

Crypto

Dobrý den,
zkusil sem na ten vygenerovaný IBAN poslat EURa, tak uvidíme jestli dorazí. Předpokládám, že když tam nejsou žádné doplňující info k identifikaci platby, tak že je tím identifikátorem právě to číslo účtu a nebo třeba jméno vlastníka účtu (zahlédl jsem tam nějakou poznámku, že platba má být provedena z vlastního účtu).

Crypto

Toto je můj první pokus s tou přímou SEPA platbou na Binance. Doposud jsem to řešil: CZK z běžné banky na Revolut (tam směna CZK na EUR) -> Coinbase (EUR na BTC) -> Binance (BTC na cokoliv)

Tom

No o to mě právě jde.
Že jméno není unikátní identifikátor. Například BitStamp má právě ID MSG pro příjemce.
Dále co řeším, je to jestli to právě bude akceptovat Revolut.

Crypto

UPDATE: Eura dorazily, takže žádný další identifikátor není třeba. Skutečně stačí pouze to co Binance “vygeneruje”..tzn. IBAN, název/adresa banky (to se mi vyplnilo samo na základě IBANu), název účtu příjemce “Binance”, do adresy příjemce jsem opět zadal adresu banky v té formě se ukázalo na Binance (nic jiného jsem neměl). Poslal jsem to z účtu psaného na moje jméno (to může mít také vliv).
Co se kurzu týče, vyjde to takto trochu nevýhodněji než moje předchozí zdlouhavá cesta přes Revolut a Coinbase, ale nic hrozného (tou delší cestou se dá ušetřit cca 1 kč na 1 euro).

Crypto

jo a posílal sem to z AirBank. Myslím si, že z Revolutu by to snad taky neměl být problém.

Crypto

A ještě jedna (snad) užitečná rada. Dnes mi přišel z Binance infomail, že do zítřka (30 Jun 2020) mají nákup crypta VISA kartou bez poplatku. A Revolut má VISA kartu, takže to se mi teď jeví jako ideální a nejrychlejší volba.

Zdeny

Moje osobní zkušenost, poslány eura z Revolutu a napřed přišly zpět na Revolut. Měl jsem špatně jméno příjemce, to je prostě jen Binance, ne název banky. Pro spárování s vaším účtem slouží vyplnění kolonky Refence. Smežete větu “Odesláno z Revolut” a dáte tam svý Reference číslo. Poté už vše proběhlo v řádu minut, včetně připsání do Spot wallet.

Crypto

viz. odpovědi pod mým postem (přidávám reakci na váš původní post pro případ, že Vám chodí oznámení na mail)

Mick

Jde to tedy z revolutu na Binance ?
Nějak mám zmatek v tom jakým druhem platby to tam poslat. Revolut mi tam cpe kartu mé banky ze které si posílám peníze na Revolut-to se mi zdá že je špatně. Jde mi o to jak co nejlevněji dostat fiat na Binance.
Předem dik za rady( trochu se v tom ztrácím )

Jan

Dobrý den,
chápu dobře, že pokud budu chtít otevřít trady stop-limit na BTC/USD a ETH/USD a k tomu ještě například EOS/USD, tak už mi tento 3 trade se stop-limit pro USD nepovolí? Nebo se otevření 2 tradu pro stejný pár bere pouze například pro BTC/USD, kdy mohu otevřít 2x stop-limit trade a 3 stop-limit pro BTC/USD už nemohu? A například pro ETH/USD mohu otevřít další 2 stop-limit trady?
Předem děkuji za odpověď

Magazín Finex

Dobrý den, přiznám se, že přesně nevím, na co touto otázkou narážíte. Nevidím důvod, proč byste nemohl mít 3 otevřené příkazy na různých obchodních párech. A také – mluvíte o spotovém, margin nebo futures obchodování? Jak Vás napadlo, že by to nešlo?
Vojtěch, Finex.cz

PN

Dobry den, nevite nekdo k cemu presne ma slouzit zalozka “fiat” buy/sell crypto v jedne z poslednich aktualizaci applikace binance pro mobil? Lze tam prevest btc atd na fiat – eur. Ty pak jdou poslat na klasicky ucet v bance? Nebo jaky ma tato zalozka smysl?

Dekuji

Magazín Finex

Dobrý den – pravděpodobně bude již brzy opravdu možné na Binance převést a vybrat fiat měny bez nutnosti okamžité směny za kryptoměny. Zatím to však možné není, ale nemyslíme si, že by to trvalo dlouho (viz tento tweet od Binance).

Michal

Dobrý den, je možé vybrat Eura z binance pomocí SEPA platby?
Byl jsem požádát o adresátův ZIP code (pro Brno jsem tedy zadal 60200), ale vyskočila na mne chyba, že nemám dokončenou authentikaci adresy. Zadal jsem tedy “utility bill” v pdf který po mě chtělí a již je tam 4 pracovní den “pending”.
Je toto jenom otázka času, a nebo Binance SEPy do ČR momentálně nepodporuje?
Děkuji moc.

Magazín Finex

Dobrý den, Michale. Ano, vybrat EUR z Binance by mělo být možné, a to i do ČR. Je však třeba mít 100% dokončenou KYC verifikaci, na čemž jste se pravděpodobně zasekl.

Arnold

Dobrý den,

zkusil jsem jen tak ze srandy něco málo na Binance a trochu mě zaskočilo, že jde prodávat u některých měn jen částky celých čísel. Koupil jsem 6 LINK, ale zpátky mi šlo prodat již jen 5 LINK, přičemž nyní mi zůstává v této měně k dispozici 0.99400000 se kterými nejde nic udělat. Mohu je zpětně nějak přeměnit na Bitcoiny nebo tento zůstatek zůstane vždy zamrazen, pokud se nerozhodnu ho odeslat do peněženky?
Díky.

Magazín Finex

Dobrý den, Arnolde. Pro tento kryptoměnový prach můžete využít funkci “convert to BNB”, kterou naleznete na záložce My Spot Wallet. To převede i ty nejtitěrnější zůstatky na BNB.

Ivana

Dobrý den,
zkoušela jsem poslat eura na Binance, platba kartou, vždy mi byla platba zamítnuta ikdyž jsem zadala vše, jak požadovali. Prosím o informaci, jak postupovat, kde může být chyba. Děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den, Ivano. Na obchodní účet u Binance bohužel nelze vložit eura ani žádnou jinou fiat měnu. Můžete vkládat pouze kryptoměny. Ty si ale kartou přes jejich platformu můžete koupit. To jen abychom byli na stejné vlně. Máte povolené platby kartou na internetu? Nebo máte nastavený dostatečný limit? Kdyby ani jedno nepomohlo – pošlete nám, prosím, důvod zamítnutí, který platforma ukazuje. Mimochodem, Binance nově podporují i CZK, tak to zkuste v korunách – minimálně ušetříte za poplatek za převod měny.
Vojtěch, Finex.cz

Andrea

Zdravím som nováčik zalozila som si ucet na binance ,poradili by ste mi prosim vas ako si prevediem btc naspat na moj učet v banke ? a aky je tam poplatokk za vyber ? dakujem pekne .

Magazín Finex

Dobrý den, Andreo. Pro více informací o tom, jak směnit BTC na účet doporučujeme přečíst tento článek: Jak prodat bitcoiny? Hezký den, Finex.cz

Trader100

u binance traduji hned od té doby co zavedli možnost obchodování na páku – přechod z bitfinexu – a musím to pochválit děkuji a doporučuji

Tomáš R.

Dobrý den.. kdysi jsem si poslal na binance jedno BSV.. je možno ho nějak na burze vyměnit na BTC a poslat si ho na mojí peněženku? Na binance jsem nikdy neobchodoval a vklad byl jen to jedno BSV.. díky Tomas

Magazín Finex

Zdravím Tomáši. Bohužel mám špatnou zprávu – Binance už BSV delistovalo kvůli jeho problémům a postoji CSW. Na konci článku ještě uvádí, že “Withdrawals of these coins and tokens from Binance will continue to be supported until 2019/07/22” což už je asi pozdě. Pokud BSV nevidíte na Binance ve své Wallet, nevím, co se s tím dá dělat. Doporučuji kontaktovat podporu a sdělit jim váš požadavek o výběr BSV. Snad Vám pomohou. Ten byste si vybral na jinou burzu, kde proti BTC obchodovatelný je.

PETR U.

Dobrý den, měl bych zájem o investování do kryptoměn snažím se číst různé články zájem mám o BTC a XRP (asi více) přístup Finexu mi přijde jako velmi seriozní … rozumím tomu dobře že první nákup musím udělat přes směnárnu kde jsou vyšší poplatky a pak se případně můžu registrovat na burzu Binance , už jsem si koupil Trezor (jen nechci udělat chybu jako jsem udělal ohledně akcií v případě spolupráce se společností TOPFOREX kde jsem dostával dost “nepřesné” informace a většina zisku zůstala u nich, začal jsem spolupracovat s Patrii a jsem spokojen…) jen nechci znova naletět, moc děkuji za radu a pomoc

Magazín Finex

Dobrý den, Petře. Jak už jsme odpovídali i na Váš email, pro začátek bychom Vám určitě doporučili seznámit se s tím, jak směnárny a burzy fungují. Pak bych na Vašem místě provedl menší nákup a vyzkoušel, jak převody kryptoměn fungují a zda je vše OK. Až poté bych nakoupil za větší částku. Ale postup je samozřejmě na Vás – posílám také odkaz na návod Jak koupit bitcoiny. Nákup hardware peněženky Trezor je určitě dobrý krok. Držíme palce.

Petr

Dobrý den,

mám založený účet na Binance a chtěl bych si kryptoměny převést na peníze a vybrat. Doporučili byste mi na to nějaký návod. Petr

Vojtěch Machek

Dobrý den, Petře.
Prodat kryptoměny za CZK a vybrat si je na účet je poměrně snadné. Nejdříve je ale třeba všechny (pokud máte) altcoiny převést na BTC. Takže na Binance vždy najděte pár té dané měny oproti /BTC. Např. VET/BTC pro VeChain.
Až budete mít na účtu BTC v hodnotě, kterou chcete vybrat, musíte je převést na směnárnu, nebo burzu podporující CZK. Směnárny jsou např. ccShop či SimpleCoin, burzy zase Coinmate a Coingi. Pracovat se zmíněnými směnárnami je snazší, ale oproti burzám to znamená zaplatit vyšší poplatky.
Abyste to udělal, jděte na Binance na stránku Withdrawal, kam zadáte BTC adresu peněženky, na kterou chcete kryptoměnu poslat. U SimpleCoin by to byla adresa, která je vám vygenerována po provedení objednávky pro prodej, u Coinmate zase adresa, která je vygenerována jako deposit address.

Kdybyste měl ještě nějaké další otázky, určitě se zeptejte. :-)

Venca

Jsem začátečník a mám Bitcoiny jen v Revolut . Vyplatí se mi vstoupit na burzu a proč?

Magazín Finex

Venco, mít Bicoiny v Revolutce je sice snadné, ale ve skutečnosti žádné opravdové BTC nevlastníte. Nemůžete je z Trezoru vybrat, ani si je tam vložit, poplatky jsou zbytečně velké a nikdo neví, odkud Revolut ceny krypta vůbec feeduje. Doporučuji přečíst diskuzi dole pod jejich oficiálním článkem. Na burzu jako Binance se vyplatí vstoupit a to hlavně kvůli nizším poplatkům a přístupu k reálným kryptoměnám (a jejich výběr na libovolnou peněženku či jinou burzu).

Kamil

Takhle podle mě má vypadat plnohodnotná recenze. Né ty rádoby „recenze“ na které všude na netu narazíte jen aby se někdo proklikl přes ref. link. Díky.

Libor

Dobry den, chtel bych se zeptat, kdyz mam ucet na binance a mam tam vice kryptomen, nekdo to keckne. Vybere mi vsechny kryptomeny nebo pouze jednu? Dekuji za info.

Vašek

Vyplatí se nakupovat kryptoměny na binance, nebo byste mi doporučili jinou směnárnu?

Magazín Finex

Vašku, pokud chcete koupit jen nějaké základní kryptoměny, jako je Bitcoin či Ethereum, vyplatí se asi spíše využít služeb SimpleCoin nebo třeba Coinbase. Binance ale nabízí desítky dalších kryptoměn, které u zmiňovaných směnáren nenajdete.

Roman

Myslíte si, že je dobré začátečníkům doporučovat burzy s vysokými poplatky a pomalým supportem ? Většina začátečníků vám nevyjmenuje ani 10 altů. Za mě bych na rozkoulání doporučoval coinmate.io, support ceskych bank. Transferu, nizke poplatky jak maker tak taker. Bezpecna s koreny v cesku.

Magazín Finex

Zdravím Vás, Romane. Máte pravdu – a z toho důvodu také začátečníkům doporučujeme první směny dělat u SimpleCoin, kde je vše hezky česky vysvětleno (oproti CoinMate, kde je vše anglicky) + není třeba pro menší objednávky provádět KYC proceduru. Poté, až se člověk trochu rozkouká, Binance je za nás momentálně nejlepší burzou na světě a poplatky na binance jsou 0.1 % s tím, že je možné je snížit až na 0.05% – to Vám přijde jako vysoké? :-)

Vojtěch, Finex.cz

Lenka

Dobry den, jak chápat ten poplatek za transakci, 0.1 u buy 1 btc je 0,1 htc tedy v reálu 23000 to předpokládám že ne, můžete mi to vysvětlit děkuji L.

A coinmate ma poplatky nižší?

Děkuji moc za odpoved

Magazín Finex

Dobrý den, Lenko. Zřejmě jste se překoukla – poplatek u Binance je 0.1 procenta, tedy z nákupu 1 BTC je poplatek 0.001 BTC, což ve vámi uvedeném příkladu se jedná o 230 Kč, ne 23 000 Kč.

Ohledně druhé otázky – výši jejich poplatků také uvádíme v recenzi Coinmate, tam se jedná zhruba o 0.3 % – tedy poplatky jsou 3x vyšší než u Binance. Ke CoinMate však levněji a rychleji převedete české koruny, což je jejich nesporná výhoda.

Kupka

Jak je to s těmi krypto burzami? Četl jsem na internetu, že už pár z nich vykradli a tak by mě zajímalo jak to je s jejich bezpečností …. Přece jenom mám na coinmate nějaké krypto a nerad bych o ně přišel. Případně, jakou peněženku byste mi doporučovali?

Magazín Finex

Kupko, je pravda, že snad každá existující kryptoměnová burza byla někdy v minulosti nahackována a některé prostředky byly z uživatelských účtů odcizeny. Někdy burzy uživatelům z vlastních peněz prostředky vrátí (jako to udělal např. Bitfinex), ale není to pravidlem. Ačkoli burzy každým měsícem utrácí vysoké sumy za neustálé zlepšování jejich bezpečnostních mechanismů, i tak je obecně doporučováno na burze nedržet vysoké částky a radši si je převést na nějaké vlastní peněženky. My používáme a doporučujeme zejména Trezor.

Je ale třeba si uvědomit, že hack burzy není to samé, co hack uživatelského účtu, za který si často může uživatel sám. To se stává zejména kvůli použití slabého hesla, nevyužívání 2FA autentizace, stejného hesla na burzu jako na jiné služby, nebo instalací virů na vlastní počítač.
Vojtěch, Finex.cz

Jakub

Dobrý, slyšel jsem že prý binance je dobrý na nákup kryptoměn pro začátečníky. Je to pravda, nebo je úplně jedno, kde kryptoměny nakoupím?

Magazín Finex

Dobrý den Jakube,
binance je sice hodně dobrá burza, ale nemyslím si, že by byla úplně vhodná pro začátečníky. Pokud ještě žádné kryptoměny nemáte, doporučuji je koupit nejdříve na směnárnách, jako jsou CoinBase (kartou) nebo SimpleCoin (převodem). Až uděláte první nákup a pár prvních převodů (např. do peněženky), můžete zkusit i nějakou burzu jako již zmíněnou Binance.
Vojtěch, Finex.cz

Novák Ladislav

Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat, jestli vy sami z finexu máte zkušenosti s touto burzou, nebo jste jí sem přidaly jen tak? Kupujete tam taky kryptoměny, je to spolehlivé?

Magazín Finex

Dobrý den Ladislave,
ano, samozřejmě, že s Binance máme zkušenosti. Sám jsem na burze provedl desítky, ne-li stovky obchodů. Jak najdeš i v recenzi výše, nikdy jsem s nimi neměl žádný problém. Myslím si, že nejčastější problém, který lidé s burzami mají (nahackování účtu) je pouze otázkou bezpečnosti samotného uživatele. Pokud je něčí heslo “heslo123” a ještě k tomu je stejné do emailu i na burzu a dotyčný nepoužívá 2FA ověřování, sám sebe takový uživatel vystavuje zbytečně riziku a s tím burza nemá šanci nic udělat, i když bude sebelepší.

Vojtěch, Finex.cz

Háze

Jak dlouho zhruba trvá, když si peníze pošlu na binance a nebo pak zpátky? Je to rychlé, nebo žádná sláva? Nechci aby to někde zůstalo trčet…

Magazín Finex

Díky za otázku. Jak uvádíme v recenzi výše, na burzu Binance lze poslat pouze kryptoměny. Všechny převody jsou zautomatizované, takže při vkladu se po určitém počtu potvrzení se transakce sama připíše do account balance. Výběry jsou skoro instantní. Nikdy jsem neměl problém se zatoulanou platbou.

Pamatuji si ale, že když jsem posílal Stellar Lumens z Binance na Bitfinex, musel jsem použít správné memo i správnou adresu, což např. při provádění BTC či LTC transakcí není. Takže jsem nad tím pár minutek dumal, ale vše fungovalo jak mělo a to bleskově rychle.

Vojtěch, Finex.cz

Zobrazit celou diskuzi (205)

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Nahrávaný obrázek
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo