Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové peněženky » Trust Wallet

Mobilní kryptoměnová peněženka Trust Wallet - Recenze a návod 2023

Základní informace o Trust Wallet

Typ peněženky

Mobilní aplikace, rozšíření do prohlížeče

V češtině?

Ne

Podporované kryptoměny

Bitcoin, Ethereum a mnoho dalších

Trust Wallet je jednou z nejlepších mobilních self-custody kryptoměnových peněženek. Velmi jí k tomu pomáhá i fakt, že je přímo napojená na společnost Binance a na jejich celosvětově uznávané služby.

Co všechno peněženka Trust Wallet ale nabízí a jak se používá? Pojďme se na to podívat zblízka.

Obsah recenze peněženky Trust Wallet

1.Perfektní peněženka pro každého2.Jaké kryptoměny lze na peněžence držet?3.Podpora dApps a NFT4.Návod: Jak s Trust Wallet pracovat?A) Založení peněženkyB) Jak kryptoměny přijímat, odesílat, nakupovat a obchodovat?VIDEO: Jak použít peněženku Trust Wallet5.Webové rozšíření peněženky Trust Wallet do vašeho prohlížeče6.Integrace Binance Pay a Coinbase Pay do peněženky Trust Wallet7.Zkušenosti uživatelů s Trust Wallet8.Shrnutí o Trust Wallet9.Diskuze k Trust Wallet (komentáře)

Perfektní peněženka pro každého

Peněženka Trust Wallet, kterou si zdarma můžete nainstalovat do svého Android či Apple telefonu, se vyznačuje několika zásadními vlastnostmi.

Naprostá jednoduchost

První z výhod, která bude brnkat na struny především nováčkům. I když aplikace umožňuje směnu kryptoměn dokonce i přes limitní příkazy a využití různých decentralizovaných platforem, skrze hlavní stránku se jednoduchým způsobem prezentuje vše podstatné: kromě jednotlivých zůstatků i jak si kryptoměny na peněženku odeslat a jak je naopak vybrat.

Velký plus vidíme zejména v přehledné kategorizaci kryptoměn na jednotlivých chainech. Není nutné dokola přehazovat blockchainové sítě (kromě připojování na dApps), protože je Trust Wallet kategorizuje samostatně.

Zabezpečení a self-custody

Tyto dvě věci spolu velmi souvisí.

Self-custody jednoduše znamená, že privátní klíče/seed jsou uschované na vašem zařízení. Nedrží je žádná firma a nejsou zálohované někde na cloudovém úložišti. Díky tomu se v podstatě úplně vytratilo riziko, kdy společnost podlehne nějakému hackerskému útoku a uniknou jí data – zejména privátní klíče, a vaše kryptoměny kvůli chybě třetí strany někdo odcizí.

Avšak nic není zadarmo.

Pokud si necháte kryptoměny na účtu, který máte na burze, leží odpovědnost za zabezpečení vašich úspor na ramenou burzy. Pokud je ale seed uložený na vašem zařízení, musíte se o něj starat vy. Nikdo jiný to za vás neudělá a všechna vina jde na vaší hlavu.

Kryptoměnová peněženka je proto jen tak bezpečná, jako je bezpečné zařízení, na kterém je nainstalovaná. Zavirovaný telefon či nezodpovědný uživatel je recept na problémy.

Kromě úschovy seedu nabízí peněženka i jiné prvky zabezpečení. Zejména se jedná o nastavení pinu či nějakého biometrického skenu jako je otisk prstu či Face ID.

Nakupujte kryptoměny pomocí karty přímo do peněženky
Nakupujte kryptoměny pomocí karty přímo do peněženky
Zdroj: trustwallet.com

Kvůli výše popsanému principu, na kterém peněženka Trust Wallet funguje, nepodporuje webové rozhraní, což znamená, že ji lze používat pouze ve vašem mobilním zařízení.

Propojení s Binance a zaměření na Ethereum

V roce 2018 největší kryptoměnová burza Binance koupila společnost stojící za Trust Wallet jako svoji první akvizici. Od té doby je doposud jejím majitelem a na peněžence stále pracuje.

Přímo z peněženky je proto možné nakupovat kryptoměny a samotná aplikace je napojená na decentralizovanou burzu Binance DEX, která umožňuje směňovat tokeny bez účasti třetích stran.

To vše je možné především díky zaměření na síť Etherea a BSC. Díky podpoře smart kontraktů umožňují tvorbu decentralizovaných aplikací (tou jsou například decentralizované burzy). Na Ethereu také běží ohromné množství ERC-20 tokenů a NFT trh.

Jen některé z kryptoměn, které je možné na peněžence uchovávat.
Jen některé z kryptoměn, které je možné na peněžence uchovávat
Zdroj: trustwallet.com

Jaké kryptoměny lze na peněžence držet?

Trust Wallet je primárně ETH peněženka s podporou nativních blockchainů Binance. Proto, samozřejmě kromě naprosto standardních kryptoměn jako Bitcoin či Litecoin, nám dává možnost uchovávat a spravovat i ERC-20, BEP-2 a BEP-20 tokeny, kterých jsou dnes již tisíce.

Při využívání sítí BSC (pro BEP-20 tokeny) a ETH (pro ERC-20 tokeny) je nutné myslet na skutečnost, že tyto tokeny nemají vlastní blockchain a poplatky za transakce se platí v nativní kryptoměně sítě. Na síti BSC se platí poplatky v kryptoměně BNB a na síti Etherea v ETH.

V návaznosti na to je nutné upozornit, že poplatky na síti Etherea občas dosahují značných hodnot. V dobách bear marketu, kdy je síť méně aktivní, běžné transakce ERC-20 tokenů mohou vyjít na pár dolarů, při větším vytížení sítě se však dostaneme klidně i na desítky a v extrému i stovky. Síť BSC tyto problémy nemá kvůli lepší škálovatelnosti.

Sítě BNB Chainu

Vedle BNB Smart Chainu zmíněného výše zde nalezneme podporu i druhého blockchainu Binance, BNB Beacon Chainu pro BEP-2 tokeny (dříve Binance Smart Chain). Protože je Trust Wallet přímo pod křídly Binance, najdeme zde přirozeně podporu celého jejího ekosystému zvaného BNB Chain (BSC i BNB Beacon Chain dohromady).

Na rozdíl od jiných peněženek (např. již zmíněná MetaMask) zde nemusíme složitě nastavovat parametry pro další sítě – připojení na oba BNB Chainy je již integrováno přímo do Trust Wallet.

Trust Wallet BNB Chain
Oba BNB Chainy jsou v Trust Wallet již předem připraveny
Zdroj: Trust Wallet

Oba dva zůstatky BNB na obrázku výše fungují vlastně jako dvě kryptoměnové peněženky nižší úrovně, se kterými Trust Wallet pracuje. Pokud tedy budete chtít využívat nějaké decentralizované aplikace na BSC, budete muset vložit nějaké BNB do sekce BNB Smart Chain. Odtud pak budou placeny veškeré poplatky.

Podpora dApps a NFT

Trust Wallet využívá potenciál jak Etherea, tak i BSC v plné míře. V době psaní recenze podporuje masivních 65 blockchainů a více než 4,5 milionů různých kryptoměn i tokenů.

Můžeme se tak těšit i z podpory různých decentralizovaných platforem, ke kterým se můžeme připojit na několik způsobů. Primárně zde tedy najdeme decentralizované aplikace pro Ethereum a BSC.

Připojení na dApps je možné provést buď přímo přes tlačítko Trust Wallet (pokud to daná DeFi platforma umožňuje), nebo skrze protokol Wallet Connect.

trust wallet decentralizované aplikace
Trust Wallet nabízí širokou škálu podporovaných decentralizovaných aplikací
Zdroj: Trust Wallet

Mezi nejoblíbenějšími dApps, které Trust Wallet ve svém výběru zahrnuje, se nachází např. burzy PancakeSwap a Uniswap, NFT tržiště LooksRare nebo Rarible, zápůjčný protokol AAVE nebo stakovací protokol Lido.

Obrovskou výhodou je zde skutečnost, že při kliknutí na jakoukoliv z nabízených aplikací se Trust Wallet připojí buď automaticky, nebo po prostém kliknutí na Trust Wallet nebo Wallet Connect a následném výběru Trust Wallet.

Nyní, když už víte, co Trust Wallet představuje a nabízí, se můžeme konečně vrhnout i na její používání.

A) Založení peněženky

Založení peněženky probíhá naprosto standardním postupem. Pokud jste to ale nikdy nedělali, můžete si projít náš návod níže.

Cesta k osobní peněžence začíná přes souhlas s podmínkami užití. Není to nic zvláštního, firma si tím pouze kryje vlastní záda. Ihned poté zvolte možnést Create a New Wallet.

Založení nové peněženky Trust Wallet
Založení nové peněženky Trust Wallet
Zdroj: Trust Wallet

Další krok vás už navede k seedu. Toto je pravděpodobně nejdůležitější část celého procesu. Jak už jsme si řekli výše, seed představuje jakési přístupové údaje ke kryptoměnám drženým na peněžence. Pomocí seedu se dá peněženka také obnovit při případném zničení či ztrátě zařízení. Toho však může využít i zloděj, kterému se do rukou seed dostane. Nezbývá proto nic jiného, než apelovat na odpovědnost uživatelů.

Trust wallet zálohování peněženky
Vždy si zálohujte váš seed. Nejlepší je pro tyto účely kousek papíru a propiska nebo produkty k tomu určené.
Zdroj: Trust Wallet

Seed si vždy zapište na nějaké fyzické místo – nejlépe na papír pomocí propisky. Využít můžete také nějakou formu kovové destičky, do které se seed vyryje, viz např. tyto produkty.

Když si svůj seed vyfotíte či přepíšete např. do cloudu, je o dost větší šance na jeho zcizení a na následnou krádež kryptoměn, proto buďte se seedem opravdu opatrní.

Tímto krokem celé základní založení končí.

Každý uživatel by si měl zapnout ještě nějaké další prvky ochrany. Uděláte to v nastavení. Na spodní liště stačí přejít do záložky Settings a následně třetí položka Security. Zde klepněte na Passcode a nastavte si pin. Po potvrzení se zde objeví další možnosti jako automatický zámek či přidání možnosti odemykání aplikace biometrickými údaji (např. otisk prstu či sken obličeje), pokud tyto funkce váš telefon podporuje.

Doporučujeme také ponechat zapnutou volbu Ask authentication for: Transaction Signing, což bude vyžadovat opětovné ověření uživatele při provedení transakce.

B) Jak kryptoměny přijímat, odesílat, nakupovat a obchodovat?

Díky jednoduchosti peněženky se jedná o naprosto banální věc. Pokud se podíváte na horní lištu, uvidíte zde tlačítka Send a Receive. Jak už překlad z angličtiny napovídá, první slouží k odesílání kryptoměn, zatímco to druhé k jejich přijímání.

Hlavní rozhraní peněženky Trust Wallet
Hlavní rozhraní peněženky Trust Wallet
Zdroj: Trust Wallet

Další dvě tlačítka nám umožní kryptoměny buď nakoupit nebo směnit.

Přijímání kryptoměn

Vklad kryptoměn na Trust Wallet můžete provést následujícím způsobem:

 1. Klikněte na ikonu Receive.
 2. Zvolte kryptoměnu, kterou chcete přijmout.
 3. Systém vám sám vygeneruje všechny potřebné údaje. Jestliže může druhá strana oskenovat QR kód, pak použijte ten. Pokud odesílatel tuto možnost nemá, stačí mu odeslat přímo kryptoměnovou adresu. Tu najdete pod QR kódem.
Přijímání kryptoměn na Trust Wallet
Přijímání kryptoměn na Trust Wallet
Zdroj: Trust Wallet

Při přijímání můžete nastavit i požadované množství, to může urychlit transakci při naskenování QR kódu. Na adrese po nastavení množství žádnou změnu nenajdete, jedná se pouze o úpravu QR kódu.

Odesílání kryptoměn

Odesílání kryptoměn funguje velmi podobně. Musíte zde pouze dávat pozor na jaké síti se kryptoměna nachází. Pokud se např. jedná o ERC-20 token, Trust Wallet vám to pod jeho názvem oznámí, při skenování adresy příjemce je na tuto skutečnost nutné dávat velký pozor. Při odeslání na špatnou síť o kryptoměny navždy přijdete.

 1. Klikněte na ikonu Send.
 2. Zvolte kryptoměnu, kterou chcete odeslat.
 3. Navolte odesílané množství a adresu příjemce. Adresu můžete nahrát i pomocí QR kódu, který fotografickým aparátem telefonu naskenujete.
 4. Systém vám zobrazí podrobné údaje o platbě. Tu stačí už jen potvrdit a odeslat.

Je třeba počítat s tím, že za odeslání kryptoměn se platí určitý poplatek. Ten však nejde přímo Trust Wallet, ale je nutné ho zaplatit kryptoměnovým těžařům. Bez toho by totiž vaše transakce neproběhla, protože by ji žádný těžař nechtěl do bloku zařadit.

Pokud víte, jak na to, a chcete nastavit vlastní výši poplatků a např. tak urychlit transakci, můžete tak ještě před odesláním učinit kliknutím na tlačítko ozubeného kolečka v pravém horním rohu.

Nákup kryptoměn

Kryptoměny můžete nakoupit přímo v Trust Wallet po kliknutí na tlačítko Buy. Trust Wallet během času díky široké podpoře blockchainů integrovala služby několika platebních poskytovatelů a umožňuje tak nákup velmi velkého množství kryptoměn skrze platební kartu.

 1. Klikněte na ikonu Buy.
 2. Zvolte kryptoměnu, kterou chcete koupit.
 3. Zvolte požadovanou částku a vyberte si platebního poskytovatele, pokud je jich více.
 4. Dokončete nákup na stránkách daného platebního poskytovatele pomocí platební karty.
Nákup Etherea v Trust Wallet
Nákup Etherea v Trust Wallet
Zdroj: Trust Wallet

Maximální jednorázový nákup je omezen na 20 000 USD.

Směna kryptoměn

Poslední možností, jak s kryptoměnami v Trust Wallet nakládat, je jejich směna. Po kliknutí na záložku Swap na hlavní stránce je možné ji provést buď jednoduchým swapem ve směnárně Trust Wallet (další záložka SWAP), nebo vytvořit order přímo na její burze (záložka EXCHANGE), což využijí ti zkušenější.

Swap na Trust Wallet
Swap kryptoměn MANA a ETH na Trust Wallet
Zdroj: Trust Wallet

Na burze v Trust Wallet můžeme vytvářet limit ordery (příkazy pro nákup či prodej na námi zvolené ceně). Market order zde vytvořit nemůžeme, od toho však máme možnost jednoduché směny v záložce SWAP.

Obchodování páru kryptoměn ADA a BUSD
Obchodování páru kryptoměn ADA a BUSD
Zdroj: Trust Wallet

Pro obchodování využívá Trust Wallet agregátor 1inch pro hledání těch nejvýhodnějších obchodních nabídek. Funguje úzce s Binance DEX, decentralizovanou burzou přímo od Binance. Obě dvě varianty jsou plně non-custodial, což znamená, že i při limitních obchodech vaše kryptoměny neprocházejí přes žádné centralizované platformy.

VIDEO: Jak použít peněženku Trust Wallet

Webové rozšíření peněženky Trust Wallet do vašeho prohlížeče

V listopadu roku 2022 přišel tým stojící za Trust Wallet s horkou novinkou – peněženka Trust Wallet bude nově fungovat i jako rozšíření do webového prohlížeče, podobně jako její nejznámější konkurent na poli softwarových peněženek, MetaMask. Toto rozšíření je dostupné pro nejpoužívanější prohlížeče, mezi které patří Chrome, Brave, Edge nebo Opera.

Rozhraní webového rozšíření peněženky Trust Wallet
Rozhraní webového rozšíření peněženky Trust Wallet
Zdroj: Trust Wallet
Kliknutím na možnost webového rozšíření se dAppka automaticky spáruje s peněženkou Trust Wallet
Kliknutím na možnost webového rozšíření se Uniswap automaticky spáruje s peněženkou Trust Wallet
Zdroj: Uniswap

Rozhraní peněženky je téměř identické s tím z aplikace na mobilním telefonu. V době spuštění bylo připojení přes webové rozhraní již integrováno do řady dAppek – např. do Uniswapu, Venus Finance, X2Y2, PancakeSwapu či SushiSwapu.

Jakožto pravá multichainová peněženka Trust Wallet podporuje napojení na všechny EVM Chainy a Solanu, vyznačuje se však funkcí automatického napojení na novou síť. To uživatelům umožňuje automaticky se připojit na jakoukoliv dAppku běžící na EVM chainu bez nutnosti manuálně zadávat údaje sítě, podobně jako na peněžence MetaMask.

Integrace Binance Pay a Coinbase Pay do peněženky Trust Wallet

Krátce po oznámení o spuštění webového rozšíření peněženka oznámila také skutečnost, že do svých služeb integruje Binance Pay a Coinbase Pay, platební služby burz umožňující snadné odesílání kryptoměn ze zákaznického účtu. O propojení služeb informovala také burza Binance.

V době psaní recenze je dostupná prozatím pouze Binance Pay a jen ve verzi aplikace běžící na Androidu. V budoucnu se očekává také spuštění Coinbase Pay. Možnost je přístupná jednoduše přes položku Receive konkrétní kryptoměny.

Trust Wallet - vklad z Binance Pay či Coinbase Pay
Kliknutím na Deposit from exchange v dolní části obrazovky budete přemístěni do aplikace burzy
Zdroj: Trust Wallet

Na spodní části obrazovky naleznete tlačítko Deposit from exchange, po jehož stisknutí se vám zobrazí možnost Binance a v budoucnu snad i Coinbase, po jejímž zvolení budete přemístěni přímo do aplikace konkrétní burzy, kde přesun pouze potvrdíte.

Převod kryptoměn tímto způsobem ze zákaznického účtu burzy přímo do vaší nehostované peněženky není nijak zpoplatněn, zaplatíte tedy pouze poplatky validátorům blockchainové sítě za uskutečnění transakce.

Zkušenosti uživatelů s Trust Wallet

Hodnocení jsou povětšinou pozitivní a aplikace si získává v průměru kolem 4,7 hvězdiček z 5 skrze oba obchody (Google Play a App Store).

Recenze Trust Wallet na Google Play
Recenze Trust Wallet na Google Play
Zdroj: google.com

Psané recenze jsou též vesměs velmi pozitivní, i když se občas najde nějaký uživatel s problémem. Nejde úplně generalizovat, avšak ve většině případů jsou u takto "vyhlášených" peněženek problémy spíše na straně uživatele.

My na Finexu máme s Trust Wallet zkušenosti jenom dobré a můžeme ji s klidným srdcem doporučit.

Jste-li dostatečně zodpovědní, Trust Wallet je určitě o mnoho lepší způsob uchování vyššího množství mincí či tokenů, než je držet na burze. Bezpečnostně však stále nemá na hardwarové peněženky jako je Trezor či Ledger. Pokud tedy v kryptoměnách máte větší obnos, určitě doporučujeme pořídit ty.

Favorit redakce
 • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
 • Vytvořena českou firmou
 • Pro začátečníky může působit složitě
 • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Shrnutí o Trust Wallet

Trust Wallet je jedna z předních non-custodial peněženek s velmi širokou podporou dostupných kryptoměn. Privátní klíče drží samotní uživatelé i přes to, že peněženku vyvíjí největší světová kryptoměnová burza Binance.

S tím souvisí i to, že je Trust Wallet pravděpodobně tou nejlepší možnou variantou pro použití s BNB Smart Chainem (BSC), jedním z největších sidechainů co se týče počtu uživatelů a decentralizovaných aplikací ihned po samotném Ethereu. Proto ji najdete ve většině všech decentralizovaných aplikací, množstvím uživatelům šlape na paty nejoblíbenější softwarové peněžence MetaMask.

Svou jednoduchostí osloví zejména méně zkušené uživatele kryptoměn. Na rozdíl např. od MetaMasky, ve které si spoustu věcí musí uživatel nastavit sám, se Trust Wallet o většinu postará sama.

Přívětivost pro Čechy 70%
Přívětivost platformy 96%
Dostupné možnosti 97%
Bezpečnost peněženky 96%
Důvěryhodnost značky 98%
91 %
1. místo
Trust Wallet
Trust Wallet je velmi oblíbená a pro nováčky vhodná kryptoměnová peněženka, která se vyznačuje velmi jednoduchým rozhraním a podporou opravdu širokého množství kryptoměn a blockchainů. Z nich je nejvýznamější asi Ethereum a BNB Chain, se kterým Trust Wallet funguje perfektně. V Trust Wallet vedle běžných kryptoměn a tokenů můžete držet i NFT.
 • Podpora spousty kryptoměn a tokenů
 • Podpora práce s NFT
 • Privátní klíče ve vašich rukou
 • Pouze v angličtině
 • V případě ztráty seedu jste v maléru
 • Pouze v telefonu

Více informací o Trust Wallet

Jméno firmyTrust Wallet
Webová stránkahttps://trustwallet.com/
V češtině?
Dohled ČNB
Vznik služby2017
ProvozovatelTrust Wallet
Typ peněženkyMobilní aplikace, rozšíření do prohlížeče
Počet aktiv4500000
Další poplatkyPoplatky kryptoměnovým sítím
Metody vkladuPouze kryptoměny
Metody výběruPouze kryptoměny
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Podporované kryptoměnyBitcoin, Ethereum a mnoho dalších
Podporované blockchainyEthereum, BNB Chain a 63 dalších
Sekundární trh
Vlastní tokenTWT

Ohodnoťte společnost Trust Wallet


Diskuze k článku 104
Pan George

Dobrý den , chtěl jsem vás zeptat , potřeboval jsem poslat 300 usdt na jeden účet a ono mi to neukazuje send . Nevíte proč to tak je ? Jestli jsem pochopil správně chteji poplatek ? Ještě poslat přímo na ten účet ?

Pan George
Odpověď na Pan George

Ještě ktomu chtel jsem. poslat na účet usdt trc-20 . A dam tam pokračovat ukazuje mi top up tron místo send . BTC na svou bitnouvo peněženku jsem si to normálně poslal . Ale usdt mi zaseklo poradil byste mi prosím .

Matouš Vondrák
Odpověď na Pan George

Dobrý den, tlačítko “Send” byste měl vidět vždy. Pokud nějakou kryptoměnu odesíláte, za transakci zaplatíte poplatek pokaždé. Tento poplatek jde validátorům a těžařům v blockchainové síti za ověření transakce. V případě, že vidíte “Top up”, pravděpodobně jste se dostal do sekce pro nákup kryptoměny. Pokud potřebujete stále pomoci, potřebovali bychom vědět více informací. :) Dejte vědět, jestli vše proběhlo v pořádku.

Pan George
Odpověď na Matouš Vondrák

Dobrý den pěkné ,
Potřebuji to poslat na účet . Koupil jsem Usdt Trx. A zamklo se mi to na úctě . Když dam částku 300usdt . Tak dam šipku doprava a pak místo toho aby jsem viděl send vidím Top up a pod tým (you dont have enough tron trx cover network wees) .

Matouš Vondrák
Odpověď na Pan George

Dobrý den, pokud jste si koupil USDT na síti TRX (tedy USDT token standardu TRC-20), měl byste ho vidět v rozhraní Trust Wallet (pokud vše proběhlo správně). Jestli ho tam nevidíte, pravděpodobně se při nákupu něco pokazilo (můžete si to ověřit tím, že přes tlačítko “Add token” si USDT na TRC-20 manuálně přidáte – když je tam 0, na vaší adrese žádné USDT na síti TRC-20 nejsou).

Nejsem si teď jist, co “šipkou doprava” myslíte, ale pokud jste na hlavní stránce Trust Wallet a kliknete na USDT (TRC-20), uvidíte tam zůstatek a tlačítko pro odeslání (Send) a příjem (Receive). Já osobně “Top up” ve své verzi Trust Wallet nevidím, je možné, že máte nějakou starší. Nicméně “Top up” znamená nabití peněženky, takže prakticky příjem nebo nákup USDT přímo přes peněženku. Rozhraní USDT na TRC-20 v Trust Wallet u mě vypadá takto (je tam 0, protože já žádné USDT na TRC-20 nedržím): https://finex.cz/wp-content/uploads/2022/12/trust-wallet-usdt-trc20.jpg

K poplatkům – hlášku “you dont have enough tron trx to cover network fees” vidíte pravděpodobně kvůli tomu, že na vaší adrese nedržíte žádné tokeny Tron (TRX). TRX je nativní coin blockchainu Tron, což je blockchain pro všechny tokeny TRC-20, stejně jako je Ethereum pro tokeny ERC-20. Abyste tedy mohl své USDT na síti TRC-20 ze své peněženky odeslat, musíte nějaké tokeny TRX držet, abyste za transakci zaplatil validátorům blockchainu Tron. Pro jednu transakci mějte v peněžence TRX v hodnotě alespoň 1 dolaru.

Stačí to takto? :) Klidně se ptejte, pokud něco není jasné.

Pan George
Odpověď na Matouš Vondrák

Dobrý den , moc krát děkuji .
Ať se vám daří .Doporučuji všem ✅

Zobrazit další odpovědi (1)
Gabika Lencesova
Odpověď na Pan George

Prepáčte neviem kde mám napísať svoju otázku.
Stiahla som si aplikáciu Trust Wallet , je tam 12 slov a upozornenie, že ich nikomu neposkytovať. Preto sa chcem opýtať, ak by niekto vedel tieto slová vie sa prihlásiť do mojej peňaženky? Ďakujem za odpoveď

Portál Finex.cz
Odpověď na Gabika Lencesova

Dobrý den, jak už píšeme v recenzi výše, těchto 24 slov (seed) slouží jako podpis k vašim adresám. Aby se uživatel mohl do peněženky a k adresám připojit, potřebuje mít v peněžence uložený seed. Kdokoliv tedy tento seed vlastní, má plnou kontrolu nad prostředky na této peněžence. Více informací naleznete např. v našem článku o seedu.

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (2)
Zobrazit další odpovědi (1)
Václav Nováček

Dobrý den,
mám private key na BTC v papírové formě. Nevíte prosím někdo v které peněžence se dá BTC importovat do peněženky? Ať hledám jak hledám tak jsem zatím nenašel nějakou spolehlivou peněženku, která by import “papírového” BTC umožňovala.
Předem děkuji za odpověď.
Václav Nováček

Portál Finex.cz
Odpověď na Václav Nováček

Dobrý den, Václave. Tuto možnost má např. peněženka Mycelium, odkud můžete tímto způsobem importované bitcoiny hned přeposlat na jinou peněženku (např. Vám příjemnější, jako Trust Wallet či Trezor).

Antonín Karas

Dobrý den.
Mám pár dotazů. Nakoupil jsem na coinbase bitcoin za 100$. Poté jsem je poslal jednomu investorovi který mi slíbil že z těch 100$ udělá větší částku. Hned po odeslání jsem si stáhl peněženku trust wallet, ale na radu investora jsem na začátku nedal create a new wallet, ale i already have a wallet (žádnou kryptoměnovou peněženku jsem nikdy neměl). Po tom co jsem se dostal do peněženky, tak tam byla částka 2000$ BNB beacon chaine (částka se pořád hýbe a peněženku mám pod svým heslem a svojí biometrikou). Ale když jsem chtěl částku vybrat, tak mi bylo řečeno že musím nejdřív zaplatit poplatek 1100$.
Můj dotaz zní jestli opravdu půjde peněženka vybrat a směnit za reálné peníze? A jestli jsou opravdu někde takhle vysoké poplatky?
A nebo je to celé podvod.
Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Antonín Karas

Dobrý den, bohužel Vámi popsaná situace, je celkem novým typem podvodu, se kterým jsme se setkali teprve párkrát. Nemáme o něm tedy moc informací, ale jsme přesvědčeni o tom, že se dále nevyplatí s tímto člověkem komunikovat. Tímto způsobem nainstalovanou Trust Wallet již nepoužívejte a bohužel s penězi, které jste na ni poslal, se budete muset rozloučit – ať vám daný člověk slibuje cokoliv, s největší pravděpodobností lže jen proto, aby z vás vylákal další peníze.

Kristýna Tothová
Odpověď na Portál Finex.cz

Zdravím, mám úplně stejný problém s takovým typem podvodníka. Mohla bych se zeptat, zda jdou nějak smazat údaje z té aplikace Trust? Jelikož po mne chtěli vyfotit obcanku a mám strach, aby se k ni nějakým způsobem nedostali. Nebo jde úplně smazat můj účet tam? Děkuji moc za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Kristýna Tothová

Dobrý den, do Trust Wallet se občanský průkaz fotit určitě nemusí a dle našich informací to ani nejde. Musela jste tedy s podvodníkem pravděpodobně komunikovat i jiným způsobem, než přes peněženku Trust Wallet. Pokud mají podvodníci Vaší fotku občan. průkazu, bohužel už jim ji nebude možné vzít zpět.

Kristýna Tothová
Odpověď na Portál Finex.cz

No tak to je divné, každopádně jsem si už šla udělat pro jistotu jinou, aby nedošlo k nějakým malerum. Ono šlo o to, ze jsem si měla stáhnout tuto aplikaci, registrovala jsem se a pak mi oni poslali těch jejich 12 klicovych slov, jako ze jsou jen zprostredkovatel. Ale chtělo to po mne vyfotit občanský průkaz nebo jiný průkaz totožnosti. Tak tomu nerozumím a každopádně děkuji za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Kristýna Tothová

Dobrý den, Kristýno. To je rozhodně podezřelé a musíme říct, že používat bezpečnostní frázi (12slovný seed) od někoho jiného a ještě mu poslat své doklady je velmi, velmi nebezpečné. My bychom stoprocentně zašli na úřad zaslané dokumenty zneplatnit, protože je na 99 % jasné, že komunikujete s podvodníkem.

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Antonín Karas
Odpověď na Antonín Karas

Dobrý den. Děkuji za potvrzení mého podezření. Naštěstí jsem do té peněženky nic neposlal. Tedy kromě zmíněných 100$.
Jinak s dotyčným jsem pořád v kontaktu. Žádné další peníze po mě nechce (ani bych mu žádné neposlal) jenom se vymlouvá proč ještě neposlal peníze zpět a že je co nejdříve pošle.
Ještě jednou děkuji.

Jarmila Kováčová

Dobrý den.
Na Trust Walet jsem se ocitla náhodou a vubec tomu nerozumím ani se nechci tomu věnovat.
Začalo to tak, že jsem byla podvedena brokerem a všude možně jsem hledala pomoc. Z FB jsem dostala radu obrátit se na antifraudhelpdesk.co.uk@*****.com. Jejich agent mě navedl na trust walet a po mnohých útrapách mi tam poslal, alespoň to tvrdí, mé ztracené peníze v kryptoměně. Ukazuje mi to jakési Minereum BSC 150,000 MNEB ve sloupci NFTs. Ve sloupci tokens mi to ukazuje nějaké dolary u Bitcoins,Ethereum,BNB Beacon Chain,BNB Smart chain .Teď ten agent po mě chce, abych aktivovala trust walet a dala tam 150 dolaru. To tvrdí i jejich helpdesk. Je to pravda, že tam musím dát peníze, abych mohla převést tu kryptoměnu na normální peníze, nebo je to zas další podfuk?
Děkuji za odpověď.
Jarmila

Portál Finex.cz
Odpověď na Jarmila Kováčová

Dobrý den, Jarmilo. Dle Vaší zprávy to vypadá, že úplně všichni lidé, s kterými jste byla v kontaktu, byli podvodníci. Ačkoli Trust Wallet sama o sobě je důvěryhodná aplikace a bezpečná kryptoměnová peněženka, způsob, kterým jste si ji nainstalovala, je velmi nebezpečný. Nemůžeme Vám doporučit na tuto peněženku žádné peníze posílat, protože byste o ně s téměř stoprocentní jistotou přišla. Stejně tak nemůžeme v žádném případě doporučit komunikovat s těmito lidmi, kteří se Vás tímto způsobem očividně snaží okrást.

Jarmila Kováčová
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den,děkuji,jen jsem si potvrdila podezření.Jednala jsem s nimi jen dokud nechtěli poslat peníze. Od začátku měli tu drzost vystupovat pod hlavičkou FBI a s jejich logem mi i poslali dokument,ve kterém tvrdí ,že vypátrali moje peníze a budou mi je vracet. Trust wallet odinstaluju.Nevím ale,co znamená to 150,000MNEB ve sloupci NFT

Portál Finex.cz
Odpověď na Jarmila Kováčová

Dobrý den, dobře jste udělala, jsou to šmejdi a dejte si na ně velký pozor. Snaží se působit důvěryhodně, vydávat se za důvěryhodné organizace, a bohužel někdo méně zkušený jim na to občas skočí. :-(

Jarmila Kováčová
Odpověď na Portál Finex.cz

Teď mi psala ta osoba,která se schovává za antifraudhelpdesk,že mám naplnit trust wallet,jinak o ty peníze,které mi tam vrátili od podvodného brokera přijdu.
Zároveň tvrdí,že je to moje peněženka a nikdo k ní nemá přístup bez mého ID. Jak mi tedy mužou zmizet peníze?Ještě se ta osoba uráží,že jí mám za zloděje.
Další pokus o podvod?

Portál Finex.cz
Odpověď na Jarmila Kováčová

Dobrý den, dle toho, co píšete, se opravdu jedná o lži. Ale takhle “z dálky” se to ne vždy dobře poznává. Rádi Vám pomůžeme konkrétně, když nám na e-mail (viz stránka Kontaktujte nás) pošlete co nejvíce informací. Jaké tokeny v peněžence máte, co Vám daná osoba říká, atp.

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
David Hromas

Dobrý den,
Mám problém nakoupil jsem ETH cca za 24k swapnul jsem to na pTokens BTC mena se převedla,ale místo 23k (zbytek poplatek) mi pripsalo pouze 9k.
Ukázalo mi to a stále ukazuje nějaký SMART CONTRACT CALL.
Nevíte prosím co to znamená? A zda ty peníze okolo 16 tisíc se mi daji nějak vrátit? Vůbec nechápu co ten smart contract call znamená a proč se mi to stalo.
Díky za odpověď
D.

Jan Jurča

Dobrý den, chci se zeptat, jak z TrustW zase dostanu cryptoměnu na účet v korunách?
Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Jan Jurča

Dobrý den, Honzo. Záleží, jakou kryptoměnu máte, ale v obecné rovině stačí ji prodat na nějaké kryptoměnové směnárně. Návod, jak na to, posíláme zde: Jak prodat bitcoiny a jiné kryptoměny?

Robert J.

Dobrý den, chci se zeptat, když posílám BEP20 tokeny z burzy na Trust Wallet, síť BSC, je potřeba mít na Trust Walletu BNB pro nižší poplatky?! pomůže to? Poslal jsem totiž token, na TW dorazilo, ale množství je podstatně nižší než avizovala burza před potvrzením k odeslání (rozdíl z původně avizovaného fee cca 10$ na finální fee 63$)otázka tedy zní, zda to že bude na Trust Wallet treba 10$ v BNB, sníží tyto fee poplatk?! .děkuji Vám za odpověď, popřípadě radu jak dosáhnout nižšího poplatku 😉

Portál Finex.cz
Odpověď na Robert J.

Dobrý den, pokud chcete posílat BEP20 tokeny ze své peněženky pryč, je přímo nutné na té peněžence nějaké BNB mít, protože byste jinak vůbec nemohl uhradit transakční poplatek za odeslání BNB. Takový poplatek je ale zpravidla menší než 1 dolar.

Robert J.
Odpověď na Portál Finex.cz

..ano tomu rozumím, ale když posíláte do peněženky, a není tam v tom čase BNB, ovlivní to výši fee, nebo ne?! Děkuji Vám, r.

Portál Finex.cz
Odpověď na Robert J.

Dobrý den. Ne, výši transakčního poplatku to neovlivní vůbec nijak.

Zobrazit další odpovědi (1)
Michal Michal

Dobrý den, posílal jsem si peníze z CoinBank na Trust, příšel mi i potvrzující email že peníze byly odeslány ale na Trust ještě nic po hodině nepřišlo.. díky

Portál Finex.cz
Odpověď na Michal Michal

Dobrý den, bohužel k vašemu případu my jakožto nezúčastněný subjekt nemáme více informací. Doporučujeme tedy obrátit se přímo na jejich zákaznickou podporu. S ní máme ale dobré zkušenosti a věříme, že nebude problém vše vyřešit.

Jan

Dobrý den, mám peněženku ve starém telefonu, potřebují peněženku nahrát do nového telefonu. Lze ji nějak přetáhnout i s uloženou měnou, nebo musím založit novou peněženku v novém telefonu a tam přeposlat mince ze starého telefonu? Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Jan

Dobrý den, Jane. Ano je to možné. Stačí v novém telefonu nainstalovat peněženku Trust Wallet a namísto vytvoření nové peněženky zvolit možnost Obnovit peněženku pomocí seedu (tzv. recovery phrase).

Lukáš

Dobry den, potrebuji radu, poslal jsem si na trustwallet Cardano a Cake. Jak je ted mam poslat treba na binance nebo jinou burzu. Pise mi to ze nemam dostatek BNB. Dekuji za odpoved

Portál Finex.cz
Odpověď na Lukáš

Dobrý den, Lukáši. Pokud jste si na Trust Wallet poslal ADA a CAKE ve formě BEP20 tokenů, pak je pro jejich odeslání pryč nutné zaplatit poplatek síti BSC. Ten se platí v BNB. Většinou je poplatek ve výši do jednoho dolaru, tedy např. 0,002 BNB, takže vám stačí opravdu malé množství BNB. Více informací naleznete např. v našem článku o BEP 20 tokenech.

Michal

Dobry den chci se zeptat v trist wallet lue za pouziti tlacitka u eth swap premenit na usdt?

Portál Finex.cz
Odpověď na Michal

Dobrý den, Michale. Ano, swap ETH na USDT by měl v Trust Wallet být přístupný.

jan

dobrý den mám trust peněženku a v ni uluženo par coinu. když si uložím hesla a peněženku smažu a za pár let budu chtít ověřit co vlastním lze se dostat ke svým coinum pomoci hesla i přes jinou peněženku?

Portál Finex.cz
Odpověď na jan

Dobrý den, Honzo. Zásadní je uložit si recovery seed (obnovovací frázi). Tu můžete pak použít k obnovení kryptoměn takřka v libovolné peněžence podporující stejné měny.

Crowl

Dobrý deň, dneska som si vytvoril peňaženku Trust a poslal som tam bitcoin v hodnote cca 5€, všetko prebehlo ako má. V historii transakcii mám zaznačenú túto transakciu no napriek tomu mi ukazuje že mám na peňaženke 0 € ( 0 btc) . Neviete kde sa stala chyba? Seed mám odpísaný a verejnú adresu som 100% použil na btc. Keď rozkliknem bitcoin tak v historii transakcii tam je zaznačené.

Portál Finex.cz
Odpověď na Crowl

Dobrý den, předpokládáme, že transakce zatím stále čeká na potvrzení. Viz tento článek. Pokud je to skutečně tak, pak by se vše mělo vyřešit během pár minut.

Crowl
Odpověď na Portál Finex.cz

Zaujímavé, chyba bola asi v peňaženke. Skúšal som hneď odinštalovať peňaženku a nainštaloval som exodus, po zadaní seedu mi na exoduse ukazovalo všetko ako malo.

Silvie

Dobry den
mam dotaz….pouzivam Trust Wallet a Binance. Binance jsme s ejiz naucila ovladat ale mam obavy co bude s Binance do budoucna . Spis nez obavy ctu news a uplne neumim vyhodnotit
Mohu Trust walet pouzit na jine crypto burzy ? (nechci coin base, uvazuji o E toro )
dekuji z aodpoved a preji hezky den
Silvie

Portál Finex.cz
Odpověď na Silvie

Dobrý den, Silvie. Už z principu bude Trust Wallet fungovat i bez Binance, tedy kryptoměny si na ni můžete poslat z libovolné burzy, nebo třeba od svého kamaráda. A kdyby i Trust Wallet ukončila svoji činnost, stále existuje další spousta peněženek, do kterých stačí vložit Váš seed (který jste si zapsala při vytváření Trust Wallet) a můžete své kryptoměny používat i nadále.

Jarda

Dobrý den, mám tuto krypto peněženku, jsem sní spokojen, jen na maličkost. Poslal jsem jsi na ni SHIB v síti BEP20, tokeny mi přišli, ale nevím proč mi peněženka nechce ukázat cenu SHIB. Mám tam i jiné tokeny a ať jsou v jakékoliv sítí poslané, tak mi ukazují vždy celkovou částku.

Tom

Dobry den,

vcera som si zalozil penazenku cez stranku trustwallet.com kde mi ukazalo seed, ktory som si zapisal len na papier (nikde inde). Potom som si stiahol do android telefonu appku a vytvoril passcode a este pouzil aj biometriu. Pred chvilkou sa mi stala zvlastna vec. Najprv mi piplo upozornenie z appky ze mi prislo cca 1,38 BNB, comu som nerozumel, pretoze som si tam nic neposlal. A este zvlastnejsie mi prislo ze asi do pol hodinky mi piplo druhe upozornenie, kedy tieto BNB boli odoslane z walletky prec. Ked si kliknem v appke na BNB, tak mi tieto dve spominane transakcie ukazuje aj v historii. Je normalne aby sa nieco taketo dialo? Momentalne neviem ci mam tejto aplikacii verit. Dakujem vsetkym za reakcie.

Portál Finex.cz
Odpověď na Tom

Dobrý den, Tome. O situaci, o které mluvíte, jsme ještě nikdy neslyšeli. Je možné, že se jednalo pouze o nějakou technickou chybu zobrazení. Aplikace Trust Wallet je jinak důvěryhodná, ale je nutné vždy jednat bezpečně – tedy seed generovat pouze sám sobě na svém vlastním zařízení, ideálně bez přístupu k internetu, a nikomu ho nesdělovat nebo nepoužívat seed, který je Vám vygenerován někým jiným.

Richard

Dobr den. Mám tento problém. Obnovoval jsem do nového telefonu peněženku. I když jsem pouzil záložní seed, tak se mě peněženka nečetla jako puvodní. Zmizly všechny BNB. Koukl jsem na přijímací adresu BNB a ta je oproti té původní jiná. Tak tomu nerozumím. Seed v pořádku,ale adresa jiná. Nechápu. Můžete poradit? Děkuji

David

Dobrý den, mám v peněžence Trust Wallet 29 USDT (Tether), ale nejde poslat do Binance ani převést na jiný token. Jsou tam velké poplatky asi, pořád to přepíná na Euthereum. Je nějaká možnost to vyřešit? Děkuji Rieger

Portál Finex.cz
Odpověď na David

Dobrý den, Davide. Pokud máte v peněžence pouze ERC-20 token USDT a žádné ETH, pak bude potřeba na peněženku předem nějaké ETH poslat, aby z nich mohly být uhrazeny poplatky. Více info o fungování poplatků v síti Ethereum naleznete v tomto článku.

emil

zdravim, obnovoval som si telefon, pricom som si nezapisal 12 miestny kod z trust wallet…da sa k nemu nejak dostat?

Portál Finex.cz
Odpověď na emil

Dobrý den, Emile. Pokud jste si seed při zakládání peněženky neopsal vůbec (což je mimochodem vždy první věc, kterou všechny aplikace i články doporučují!) a k peněžence již nemáte přístup, pak se obávám, že jsou vaše kryptoměny ztraceny. Pokud se ale k peněžence ještě dostanete, tak si seed můžete nechat zobrazit v sekci Nastavení > Zabezpečení.

Ivan

Ahojte, chcel by som sa opýtať, nakúpil som si na peňaženku shitcoin, kde zistím vlastne aký mám stav na peňaženke toho coinu? Nikde to tam neviem nájsť. V zozname ho mám aj s počtom kusom. ďakujem

Patrik

Dobrý deň, chcem sa opýtať , mám na binance eth, chcel by som ho previesť do trustwallet aby som zaň mohol kúpiť nejaké shitcoiny ktoré sa riešia cez eth, mám tam binance Smart chain , nvm akú mám použiť prenosovú sieť , a či bude možné nakúpiť coiny čo idú cez eth alebo potrebujem založiť novú peňaženku , a nvm či to bude fungovať cez klasické eth alebo treba kúpiť eth token /erc20/, ďakujem za odpoveď

Portál Finex.cz
Odpověď na Patrik

Dobrý den, Patriku. Bohužel Vám nemůžeme poradit se 100% jistotou, protože nevíme, čeho přesně se snažíte docílit, takže můžeme dát pouze obecnou radu: Pokud chcete nakládat s ETH na klasické síti Ethereum a poté je např. přes Uniswap směňovat na jiné ERC20 tokeny, využijte síť ETH. Pokud chcete využít síť BSC a směňovat si tokeny např. přes Pancakeswap, pak využijte BSC (BEP20). Dejte si ale pozor, vždy musíte mít i správnou přijímací adresu, tedy pro ERC-20 token využít ETH adresu a pro BEP-20 token využít BSC adresu, jinak se může stát, že o své tokeny přijdete!

Jirka

crypto nakupuji pres pancakeswap, u poslednich dvou TAXIMOON a NFTCoin se zobrazuje jen pocet, nezobrazuje se cena, v cem je problem?

Honza

Dobrý den, poslal jsem omylem ETH z Binance do coinomi, ovšem přes nesprávnou síť. Hodnotu měny vidím v Trust Wallet pod BSC (postupoval jsem podle instrukci, které jsem četl na coinomi). Chtěl bych se Vás zeptat – pokud je to vůbec ještě možné – jak poslat ztracenou měnu zpět na Binance? Děkuji za odpověď. Honza

Portál Finex.cz
Odpověď na Honza

Dobrý den, Honzo. Pokud ethery v peněžence normálně vidíte, pak by neměl být problém je na Binance znovu poslat jako deposit přes BSC síť.

Misa

Dobrý den, založila jsem si Trust Wallet a poslala si do ni z jedné aplikace kde se těží erc20 tokeny. Chci se zeptat zda je možné si je převést na nějakou kryptoměnu případně kde a jak to udělat.
Předem děkuji za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Misa

Dobrý den, Miso. Jaké tokeny jste si do Trust Wallet převedla a na jaké tokeny je chcete směnit? To jste bohužel neuvedla, takže Vám konkrétně poradit nemůžeme. Obecně bychom se podívali na stránky coinmarketcap, tam bychom vyhledali tokeny, které máte, a poté bychom se na záložce Markets podívali, na jaké burze je lze směňovat. No a pak už můžete jít na tu danou burzu a směnit je tam. :-)

Michal

Dobrý den, dnes jsem zjistil, že mi z peněženky zmizela kryptoměna KAVA. Před tydnem ještě vše na místě, teďka vše fuč, není tam ani žádné info o transakcích nic, prostě jako kdyby tam nikdy nic nebylo. Je možné zjistit co se stalo? Děkuji moc za informace.

Portál Finex.cz
Odpověď na Michal

Dobrý den, Michale. Bohužel pouze z těchto informací je těžké odhadnout, co se stalo. Osobně bych vyzkoušel aplikaci reinstalovat a obnovit peněženku pomocí seedu. Mohlo by to pomoci.

Ota

Dobrý den,
ze směnárny Simplecoin jsem zakoupil Litecoin, ale omylem jsem zadal svou adresu kryptopeněženky Wirex s tagem určeným pro Bitecoin. Okamžitě jsem kontaktoval Simplecoin i Wirex ale oba tvrdí se vzdávají odpovědnosti či snahy to napravit. Opakuji, že jsem zadal adresu mé vlastní kryptopeněženky, jen je určena pro Bitecoin a ne Litecoin. Co mohu udělat pro to aby mi byly vráceny peníze či Litecoin doputoval do mé kryptopeněženky? Nebyla to malá částka a určitě nejsem ojedinělý případ. Děkuji. Ota

Portál Finex.cz
Odpověď na Ota

Dobrý den, Oto – v tomto případě určitě kontaktujte Wirex. Oni jsou jediní, kdo Vám v tuto chvíli může pomoci. Oni totiž drží privátní klíče k těmto adresám.

Jirka

Dobrý den, s největší pravděpodobností jsem nebyl dostatečně opatrný a rozvážný při zakládání peněženky z které mne byl odcizen zlomek btc ..kamenem úrazu bylo uložení seedu na nesprávném místě… Je možné nějak dopátrat nebo získat zpět zmizelé kryptomeny?.. předem díky za odpověď..

Portál Finex.cz
Odpověď na Jirka

Dobrý den, Jirko. Bohužel v tomto případě se obávám, že pachatele svými silami nedopadnete. Určité páky na to jsou, ale pak už bude záležet na množství odcizených kryptoměn. Kdyby se např. jednalo o množství v řádech statisíců Kč nebo i více, mohla by Vám pomoci policie. Pokud se jedná o pár stovek či tisíc korun, bohužel bych tomu moc šancí nedával.

hisam

zdravim, viete mi niekto poradit lebo mam v tom dost zmetok.. davnejsie som kupil cez coinbase bitcoin. rad by som teraz za to vymenil nejake ine kryptomeny ale to nepodporuje coinbase. a teraz neviem ci si zriadit novu penazenku alebo ako to spravit, lebo ani sam neviem ci coinbase je penazenka alebo burza. respektve ci si mam zalozit novu penazenku aj novu burzu kde by som vedel zmenit tie kryptomeny. dakujem

Miroslav Novák

Dobry den, jsem zacatecnik, vcera jsem si stahnul Trust penezenku. Pri nakupu to po mne chce adresu. Muzete mi poradit kde ji najdu nebo co tam mam zadat. Dekuji, omlouvam se, pisu z mobilu. Hezky vecer Mira

Portál Finex.cz
Odpověď na Miroslav Novák

Dobrý den, adresu pro příjem kryptoměn do Trust Wallet naleznete hned po přihlášení pod tlačítkem “Receive”. Vyberete si měnu, kterou si tam budete posílat a objeví se vám tam QR kód s adresou pro příjem.

Pozor na to, abyste třeba omylem nezvolil ETH adresu a neposílal si BTC, to by byl problém. Pokud chci dostat BTC musí to být BTC adresa.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Hezký den.

Tomas

Zdravím , na vaše doporučení jsem si založil trust wallet a poslal si tam zlomky bitcoinu. Po pár dnech bitcoiny zmizely asi na jinou penezenku . V historii transakcí dnes ráno . Nevím jak je to možné , 12 slov mám napsaný offline . Můžu stim něco dělat ?

Portál Finex.cz
Odpověď na Tomas

Dobrý den, nerad bych vás strašil, je ale možné, že byly vaše kryptoměny odcizeny.

Je možné, že jste si seed (těch 12 slov) vyfotil nebo někam nahrál online (do cloudu, emailu, mobilu atp.)? To může být totiž kámen úrazu. Seed by neměl existovat jinde než na papíře.

Více informací o tom, jak uchovat svůj seed v bezpečí a kde tedy mohl nastat problém se můžete dozvědět v tomto článku – https://finex.cz/co-jsou-kryptomenove-seedy-a-proc-jsou-pro-vas-dulezite/

Snad společně problém nějak vyřešíme. Budu čekat na vaši zprávu.

Hezký den.

Michal

Dobrý den,
chci se zeptat zde je možnost převést do trustwallet a třeba za pár dní do hardware peněženky?

Platí se za to?

Děkuji Michal

Portál Finex.cz
Odpověď na Michal

Dobrý den, ano, to je samozřejmě možné. Za samotné převody je třeba odvést poplatek síti, který se započítá automaticky. Záleží na aktuálním vytížení sítě, přičemž poplatek většinou je někde mezi 1 USD – 3 USD.

Pavel

Dobrý den,
Potřeboval bych poradit. Chtěl jsem si poslat z vaší peněženky XRP na můj Coinbase účet, ale napsal jsem špatný destination tag. Navzdory tomu se i tak XRP odeslalo, ale zřejmě někam jinam. Je možné je nějakým způsobem získat zpět? Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Dobrý den, Pavle. Jak Coinbase zmiňuje na svých stránkách (zde) je naprosto nezbytné uvést správný tag. Ještě by ale nemuselo být vše ztraceno. Nejlepší bude teď co nejrychleji kontaktovat Coinbase a sdělit jim všechno info, které máte. Adresu a tag, na který jste XRP poslal, kdy to bylo, kolik to bylo, a tak dále. Měli by být schopni Vám pomoci.

Pavel
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den, kontaktoval jsem podporu Coinbase a aby mohli dále prošetřovat mojí transakci, potřebují adresu URL hash transakce. Kde a jak získám adresu URL hash transakce? Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Dobrý den, stačí otevřít Trust Wallet, poté rozkliknout XRP, zvolit příslušnou transakci a hash vč. odkazu by měl být napsaný tam.

Daniel
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den,
jak funguje výběr z této peněženky ? Dejme tomu že mám určitý počet tokenů a chci je vybrat – poslat si je třeba na platební kartu – jak ?
Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Daniel

Dobrý den, Danieli. Pokud chcete své kryptoměny prodat, mrkněte se na náš článek Jak prodat bitcoin a jiné kryptoměny.

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Michal

Dobrý den,
chci se zeptat zda jde na Trust Wallet převést ETH z Papper Wallet? Nebo je potřeba nejprve založit peněženku na blockchain.com, převést tam a pak z této peněženky převést na Trust Wallet?
Děkuji za informaci.

Portál Finex.cz
Odpověď na Michal

Dobrý den, určitě je možné ETH převést na Trust Wallet přímo z papírové peněženky. Potřebujete k tomu jen aplikaci, která umí papírovou peněženku tzv. sweepnout. Měla by to umět např. Coinomi. Pro bližší info ale bohužel zatím zde na Finexu nemáme žádný návod, takže se budete muset spolehnout na Google, nebo třeba na nějakou Facebookovou diskuzní skupinu.

Ctibor

Dobrý den v aplikaci Crowd 1 jsem si chtěl převést bitcoiny do peněženky krást wallet ale aplikace mi hlásí, že adresa je nesprávná jak mám dál postupovat? A v případě že bych bitcoinovou adresu zadal do aplikace která mi toto nenahlásí můžu o peníze přijít?

Portál Finex.cz
Odpověď na Ctibor

Dobrý den, bohužel přesně nevíme, co Crowd1 přesně dělá a nemáme s nimi zkušenost. Vidíme to však na problém v typu adresy – vyzkoušejte, prosím, aplikaci Coinomi, kde si můžete vybrat mezi 3 druhy adres – liší se podle toho, co je na jejich začátku. Buď je to “1” nebo “3” a neb “bc1”. Trust Wallet používá pouze “bc1” adresy, které jsou nejnovější, ale zároveň s nejmenší podporou mezi platformami.

Jirka

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Mám v peněžence TRUST WALLET v multi wallet BTC a chci si je ve swapu převést třeba na TRON (TRX) ale nejde mi to. V nabídce na převod se mi nedaří vložit do políčka kryptoměna BTC. Nevím jak postupovat. Můžete poradit? Přitom v peněžence COINOMI to nebyl problém … vyměnit BTC za jiné krypto.
Děkuji za odpověď. Jirka

Portál Finex.cz
Odpověď na Jirka

Dobrý den, pokud vím, tato funkce swapu je možná pouze pro ERC 20 tokeny, Bitcoin tam tedy z podstaty fungování ani dát nepujde. U Coinomi, tuším, že to funguje trochu jinak. Osobně takové jednoduché přesuny dělám vždy přes Changelly – zkuste to. Stačí zadat měny Z a NA, počet daných měn a adresu přijímací peněženky. Pak odeslat původní měnu na vygenerovanou adresu a za chvilku je vše hotovo. :-) Changelly má navíc pouze minimální poplatek ve výši 0,5 %, což mi přijde dost fér.

Pavel

Dobrý den, měl jsem v peněžence TRUST WALLET nakoupeny zlomky Bitcoinů. Přešel jsem na nové iOS zařízení, peněženku pomocí seedu obnovil a nic v ní není … ani v historii pohybu transakcí. Máte nějakou podobnou zkušenost, resp. návod, jak dostat Bitcoiny zpět?
Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Dobrý den, Pavle. Postupoval jste správně při obnově peněženky ze seedu? Zkuste to ještě dle oficiálního návodu zde. Jste si jistý, že jste seed zadal správně? Při obnově by nikdy neměl být problém. Popř. můžete vyzkoušet nainstalovat peněženku Coinomi a zadat seed tam, měl by být kompatibilní s oběma.

Adam

Zdravím, nevím kde dělám chybu, při pokusu nakoupit BTC přes SIMPLECOIN mi to nechce brát adresu peněženky začínajíci na …bc1… a píše to: Tato adresa je ve formátu bech32, který není doposud v Trezor peněžence plně podporován. Pro plnou funkčnost prosím vyberte typ účtu “Segwit accounts” nebo “Legacy accounts”. Adresu ve formátu bech32 lze nyní použít s peněženkou electrum.org.
Lze nějak v této peněžence změnit formát adresy, aby začínala 1,3 ak mi bylo doporučeno ze SIMPLECOIN.

Portál Finex.cz
Odpověď na Adam

Dobrý den, bohužel v tomto ohledu jsem měl také problém. Trust používá nejnovější typ adres, které ještě některé směnárny či burzy nepodporují. Naopak třeba u mobilní peněženky Coinomi si můžete vybrat z “1”, “3”, nebo “bc1” adresy jedním kliknutím, ale u Trust to nejde. Teoreticky ale můžete přijmout platbu ze Simplecoin na Coinomi a ihned po jejím přijetí si ji přeposlat na Trust s nízkým poplatkem. Bude vás to stát pár haléřů nebo korun, ale hlavně o jeden krok navíc. Jiné řešení mě bohužel nenapadá. Snad to brzy Simplecoin vychytají.

Martin

Dobrý den.
Chápu to správně, že peněženka TRUST WALLET je spojena s nějakým fyzickým účtem v bance a mohu tím pádem poslat/odeslat peníze do bankovního účtu?

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den Martine. Ne, tak to není. Co Vás k této myšlence vedlo? Možná máme něco v recenzi výše nesprávně popsáno.

Trust wallet je pouze kryptoměnová peněženka a nelze na ni vložit peníze bankovním převodem. Pro tyto služby můžeme doporučit Wirex.

Martin
Odpověď na Portál Finex.cz

Níže se psalo, že lze Ether převést na koruny. Ale možná jsem to špatně pochopil. Jak tedy dostanu své peníze (ve formě Ether nebo Bitcoin) do své banky a posléze je vyberu v hotovosti?

Lukáš

Dobrý den,
prosím o radu, koupil jsem na Simplecoin XRP a nedaří se mi to přijmout
do peněženky Trust Wallet. Můžete mi poradit co dělám špatně?
Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Lukáš

Dobrý den, Lukáši. Byly XRP již ze strany SimpleCoin odeslány? Pokud ano, můžete nám poslat ID transakce? Podíváme se na to. Pokud odeslány nebyly, píše SimpleCoin něco o chybě? O jakou chybu se jedná? U Ripple by to v Trust Wallet mělo být snadné.

Lukáš
Odpověď na Portál Finex.cz

Zpráva od SimpleCoin přišla, že je přijatá platba ode mě a že směr je pozastaveno, ale není určeto z jakého důvodu.

Lukáš
Odpověď na Lukáš

Tak už se mi to připsalo, trochu jsem to sám pomotal ve zpracování objednávky.
Každopádně děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Lukáš

To máme radost. Snad budou XRP sloužit. PS: Dejte si pozor na to, že z peněženky posledních 20 XRP nebude možné odeslat. (viz zde)

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Samer
Odpověď na Lukáš

Dobrý den,
Jak prosím získat z trust wallet peníze na osobní účet v CZK? Potřeboval bych vybrat část peněz . Díky

Portál Finex.cz
Odpověď na Samer

Dobrý den, Samere. Podívejte se na náš článek jak prodat bitcoin. Je tam několik možností, jak toho dosáhnout. Jistě si vyberete.

Petr

Dobrý den,
mám tuto aplikaci a investoval jsem do Etherea a chci se zeptat jak dostanu investici z trhu zpět na svůj účet ? Musím převést na jinou kryptoměnu, která jde vybrat nebo ?

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr

Zdravím Petře.
Pokud máte své tokeny ETH právě v aplikaci Trust, je to poměrně snadné. Stačí jít na směnárnu (např. stránky Simplecoin) a vytvořit objednávku.

Budete směňovat ETH za CZK, takže to tam navolte a do políčka Z napište počet ETH, které chcete prodat. Následně Vám bude vygenerována adresa (cca 40 písmenek a čísel a pravděpodobně bude začínat 0x…..), na kterou tokeny pomocí aplikace pošlete (v aplikaci rozklikněte Ethereum a zvolte tlačítko Send. Do prvního řádku zkopírujte ETH adresu, kterou dostanete na směnárně a do druhého řádku množství, které chcete prodat. Můžete také využít načtení QR kódu pro rychlejší přepis.

Potvrďte a počkejte na zpracování směnárnou! Do pár hodin, max. dní byste měl mít peníze na svém účtě. :-)

Zobrazit celou diskuzi (104)
Připojte se k diskuzi

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo