Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Trust Wallet
Softwarová peněženka Trust Wallet
Logo Trust Wallet
Trust Wallet
Logo Trust Wallet

Softwarová peněženka Trust WalletRecenze a návod 2024

Autor recenze
Ověřeno
Poslední aktualizace
1. 7. 2024
Logo Trust Wallet

Hodnocení Finex.cz

- 1. místo -
91 %
Poslední aktualizace
1. 7. 2024

Peněženka pro úplně všechny kryptoměny

Trust Wallet je peněženka podporovaná největší kryptoměnovou burzou světa, Binance. Její hlavní předností je, že zvládne pracovat pravděpodobně se všemi sítěmi a tokeny, které vás napadnou. Přes Trust Wallet lze kryptoměny i nakoupit, a to pomocí platební karty. Také vás upozorní na pochybné transakce, bohužel ne v češtině.

Logo Trust Wallet

Hodnocení Finex.cz

- 1. místo -
91 %
Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky brokera v České republice.

70%

Obchodní platforma
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu. V hodnocení je kladen velký důraz také na mobilní aplikaci.

96%

Dostupné instrumenty a aktiva
Hodnocení zahrnuje počet dostupných obchodních instrumentů, tříd aktiv, celkový počet aktiv a možnost obchodovat české akcie.

97%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení daného brokera, velikost jeho uživatelské základny, kvalita zákaznické podpory, názory našich čtenářů, prohřešky brokera v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

98%

Bezpečnost peněženky
V tomto kritériu je zahrnuta celková bezpečnost peněženky a jednotlivé zabezpečovací prvky, jako například délka seedu, možnost přidat passphrase, shamir backup aj. Hodnotíme také kvalitu zákaznické podpory, prohřešky v minulosti, hodnocení a názory našich čtenářů.

96%

Základní informace o Trust Wallet

Vznik 2017
V češtině Ne
Typ úschovy (zabezpečení) Self-custodial
Počet kryptoměn Miliony
Cena peněženky Zdarma
Možnost nákupu kryptoměn Ano

Trust Wallet je jednou z nejlepších mobilních self-custody kryptoměnových peněženek. Velmi jí k tomu pomáhá i fakt, že je přímo napojená na společnost Binance a na jejich celosvětově uznávané služby.

Co všechno peněženka Trust Wallet ale nabízí a jak se používá? Pojďme se na to podívat zblízka.

Obsah recenze peněženky Trust Wallet

Perfektní peněženka pro každého

Peněženka Trust Wallet, kterou si zdarma můžete nainstalovat do svého Android či Apple telefonu, se vyznačuje několika zásadními vlastnostmi.

Naprostá jednoduchost

První z výhod, která bude brnkat na struny především nováčkům. I když aplikace umožňuje směnu kryptoměn dokonce i přes limitní příkazy a využití různých decentralizovaných platforem, skrze hlavní stránku se jednoduchým způsobem prezentuje vše podstatné: kromě jednotlivých zůstatků i jak si kryptoměny na peněženku odeslat a jak je naopak vybrat.

Velký plus vidíme zejména v přehledné kategorizaci kryptoměn na jednotlivých chainech. Není nutné dokola přehazovat blockchainové sítě (kromě připojování na dApps), protože je Trust Wallet kategorizuje samostatně.

Poznámka

Vysvětlení: Pod rouškou jednoduchého rozhraní má Trust Wallet velké množství svých vlastních “podpeněženek” na jednotlivých chainech spárovaných s tou hlavní (s tou, kterou uživatel vidí). Uživateli prezentuje pouze přehledná data o tom, jaké kryptoměny a kolik jich na daných sítích drží.

Zabezpečení a self-custody

Tyto dvě věci spolu velmi souvisí.

Self-custody jednoduše znamená, že privátní klíče/seed jsou uschované na vašem zařízení. Nedrží je žádná firma a nejsou zálohované někde na cloudovém úložišti. Díky tomu se v podstatě úplně vytratilo riziko, kdy společnost podlehne nějakému hackerskému útoku a uniknou jí data – zejména privátní klíče, a vaše kryptoměny kvůli chybě třetí strany někdo odcizí.

Poznámka

Pozor: Vyloučení dat softwarové peněženky z algoritmu zálohování na cloudové úložiště už v historii několikrát selhalo. S těmito problémy se např. potýkala konkurence Trust Wallet, peněženka MetaMask.

Privátní klíče uložené v JSON souboru byly v telefonech od společnosti Apple považovány jako uživatelská data a byly proto zálohovány, což znamená, že se jejich duplikát nacházel na serverech Apple. To nemusí nutně znamenat katastrofický scénář, nicméně je zde už riziko, že se někdo do serverů centralizované společnosti může nabourat a privátních klíčů se zmocnit.

Trust Wallet zatím tyto problémy nikdy neměla.

Avšak nic není zadarmo.

Pokud si necháte kryptoměny na účtu, který máte na burze, leží odpovědnost za zabezpečení vašich úspor na ramenou burzy. Pokud je ale seed uložený na vašem zařízení, musíte se o něj starat vy. Nikdo jiný to za vás neudělá a všechna vina jde na vaší hlavu.

Poznámka

Poznámka: Seed slouží jako podpis k vašim adresám, který se skládá z 12 či 24 anglických slov. Aby se uživatel mohl do peněženky a k adresám připojit, potřebuje mít v peněžence uložený seed. Kdokoliv tento seed vlastní, má plnou kontrolu nad prostředky na této peněžence.

Kryptoměnová peněženka je proto jen tak bezpečná, jako je bezpečné zařízení, na kterém je nainstalovaná. Zavirovaný telefon či nezodpovědný uživatel je recept na problémy.

Kromě úschovy seedu nabízí peněženka i jiné prvky zabezpečení. Zejména se jedná o nastavení pinu či nějakého biometrického skenu jako je otisk prstu či Face ID.

Zdroj: trustwallet.com
Nakupujte kryptoměny pomocí karty přímo do peněženky
Nakupujte kryptoměny pomocí karty přímo do peněženky

Kvůli výše popsanému principu, na kterém peněženka Trust Wallet funguje, nepodporuje webové rozhraní, což znamená, že ji lze používat pouze ve vašem mobilním zařízení.

Propojení s Binance a zaměření na Ethereum

V roce 2018 největší kryptoměnová burza Binance koupila společnost stojící za Trust Wallet jako svoji první akvizici. Od té doby je doposud jejím majitelem a na peněžence stále pracuje.

Přímo z peněženky je proto možné nakupovat kryptoměny a samotná aplikace je napojená na decentralizovanou burzu Binance DEX, která umožňuje směňovat tokeny bez účasti třetích stran.

To vše je možné především díky zaměření na síť Etherea a BSC. Díky podpoře smart kontraktů umožňují tvorbu decentralizovaných aplikací (tou jsou například decentralizované burzy). Na Ethereu také běží ohromné množství ERC-20 tokenů a NFT trh.

Zdroj: trustwallet.com
Jen některé z kryptoměn, které je možné na peněžence uchovávat.
Jen některé z kryptoměn, které je možné na peněžence uchovávat

Jaké kryptoměny lze na peněžence držet?

Trust Wallet je primárně ETH peněženka s podporou nativních blockchainů Binance. Proto, samozřejmě kromě naprosto standardních kryptoměn jako Bitcoin či Litecoin, nám dává možnost uchovávat a spravovat i ERC-20, BEP-2 a BEP-20 tokeny, kterých jsou dnes již tisíce.

Při využívání sítí BSC (pro BEP-20 tokeny) a ETH (pro ERC-20 tokeny) je nutné myslet na skutečnost, že tyto tokeny nemají vlastní blockchain a poplatky za transakce se platí v nativní kryptoměně sítě. Na síti BSC se platí poplatky v kryptoměně BNB a na síti Etherea v ETH.

V návaznosti na to je nutné upozornit, že poplatky na síti Etherea občas dosahují značných hodnot. V dobách bear marketu, kdy je síť méně aktivní, běžné transakce ERC-20 tokenů mohou vyjít na pár dolarů, při větším vytížení sítě se však dostaneme klidně i na desítky a v extrému i stovky. Síť BSC tyto problémy nemá kvůli lepší škálovatelnosti.

Sítě BNB Chainu

Vedle BNB Smart Chainu zmíněného výše zde nalezneme podporu i druhého blockchainu Binance, BNB Beacon Chainu pro BEP-2 tokeny (dříve Binance Smart Chain). Protože je Trust Wallet přímo pod křídly Binance, najdeme zde přirozeně podporu celého jejího ekosystému zvaného BNB Chain (BSC i BNB Beacon Chain dohromady).

Na rozdíl od jiných peněženek (např. již zmíněná MetaMask) zde nemusíme složitě nastavovat parametry pro další sítě – připojení na oba BNB Chainy je již integrováno přímo do Trust Wallet.

Zdroj: Trust Wallet
Trust Wallet BNB Chain
Oba BNB Chainy jsou v Trust Wallet již předem připraveny

Oba dva zůstatky BNB na obrázku výše fungují vlastně jako dvě kryptoměnové peněženky nižší úrovně, se kterými Trust Wallet pracuje. Pokud tedy budete chtít využívat nějaké decentralizované aplikace na BSC, budete muset vložit nějaké BNB do sekce BNB Smart Chain. Odtud pak budou placeny veškeré poplatky.

Poznámka

Poznámka: Pokud byste omylem vložili BNB do BNB Beacon Chainu, nebude je možné na placení poplatků na síti BSC použít. Jedná se o kompletně odlišný blockchain s jiným tokenovým standardem.

Podpora dApps a NFT

Trust Wallet využívá potenciál jak Etherea, tak i BSC v plné míře. V době psaní recenze podporuje masivních 65 blockchainů a více než 4,5 milionů různých kryptoměn i tokenů.

Poznámka

Poznámka: Do celkového počtu jsou zahrnovány všechny coiny a tokeny (včetně NFT), zejména ty standardu ERC-20 a BEP-20, ale i z jiných blockchainů.

Není překvapením, že právě tokeny tvoří drtivou většinu celkového počtu. Na serveru coinmarketcap.com najdeme informace jen o “pouhých” necelých 10 000 kryptoměn. Spoustu z nich je tedy obtížně dohledatelných, nicméně nepopíráme, že z hlediska marketingu takové velké číslo působí velmi zajímavě.

Můžeme se tak těšit i z podpory různých decentralizovaných platforem, ke kterým se můžeme připojit na několik způsobů. Primárně zde tedy najdeme decentralizované aplikace pro Ethereum a BSC.

Připojení na dApps je možné provést buď přímo přes tlačítko Trust Wallet (pokud to daná DeFi platforma umožňuje), nebo skrze protokol Wallet Connect.

Zdroj: Trust Wallet
trust wallet decentralizované aplikace
Trust Wallet nabízí širokou škálu podporovaných decentralizovaných aplikací

Mezi nejoblíbenějšími dApps, které Trust Wallet ve svém výběru zahrnuje, se nachází např. burzy PancakeSwap a Uniswap, NFT tržiště LooksRare nebo Rarible, zápůjčný protokol AAVE nebo stakovací protokol Lido.

Obrovskou výhodou je zde skutečnost, že při kliknutí na jakoukoliv z nabízených aplikací se Trust Wallet připojí buď automaticky, nebo po prostém kliknutí na Trust Wallet nebo Wallet Connect a následném výběru Trust Wallet.

Poznámka

Poznámka: Některé jiné mobilní kryptoměnové peněženky toto neumožňují a vyžadují použití běžného webového prohlížeče a následně z něj vyslaný dotaz na aplikaci peněženky, což zbytečně otevírá prostor pro chyby.

Nyní, když už víte, co Trust Wallet představuje a nabízí, se můžeme konečně vrhnout i na její používání.

A) Založení peněženky

Založení peněženky probíhá naprosto standardním postupem. Pokud jste to ale nikdy nedělali, můžete si projít náš návod níže.

Cesta k osobní peněžence začíná přes souhlas s podmínkami užití. Není to nic zvláštního, firma si tím pouze kryje vlastní záda. Ihned poté zvolte možnost Create a New Wallet.

Zdroj: Trust Wallet
Založení nové peněženky Trust Wallet
Založení nové peněženky Trust Wallet

Další krok vás už navede k seedu. Toto je pravděpodobně nejdůležitější část celého procesu. Jak už jsme si řekli výše, seed představuje jakési přístupové údaje ke kryptoměnám drženým na peněžence. Pomocí seedu se dá peněženka také obnovit při případném zničení či ztrátě zařízení. Toho však může využít i zloděj, kterému se do rukou seed dostane. Nezbývá proto nic jiného, než apelovat na odpovědnost uživatelů.

Zdroj: Trust Wallet
Trust wallet zálohování peněženky
Vždy si zálohujte váš seed. Nejlepší je pro tyto účely kousek papíru a propiska nebo produkty k tomu určené.

Seed si vždy zapište na nějaké fyzické místo – nejlépe na papír pomocí propisky. Využít můžete také nějakou formu kovové destičky, do které se seed vyryje, viz např. tyto produkty.

Když si svůj seed vyfotíte či přepíšete např. do cloudu, je o dost větší šance na jeho zcizení a na následnou krádež kryptoměn, proto buďte se seedem opravdu opatrní.

Poznámka

Poznámka: Pokud už jste dříve nějakou peněženku měli a chcete jí obnovit, místo vytvoření nové peněženky zvolte I already have a wallet na druhém obrázku výše. Celý proces spočívá vlastně jen v jedné věci: Systém se vás zeptá na seed, vy ho ve správném pořadí přepíšete do určené kolonky a peněženka už vás automaticky připojí ke kryptoměnovým sítím a ukáže kryptoměny, které na své peněžence máte.

Tímto krokem celé základní založení končí.

Každý uživatel by si měl zapnout ještě nějaké další prvky ochrany. Uděláte to v nastavení. Na spodní liště stačí přejít do záložky Settings a následně třetí položka Security. Zde klepněte na Passcode a nastavte si pin. Po potvrzení se zde objeví další možnosti jako automatický zámek či přidání možnosti odemykání aplikace biometrickými údaji (např. otisk prstu či sken obličeje), pokud tyto funkce váš telefon podporuje.

Doporučujeme také ponechat zapnutou volbu Ask authentication for: Transaction Signing, což bude vyžadovat opětovné ověření uživatele při provedení transakce.

B) Jak kryptoměny přijímat, odesílat, nakupovat a obchodovat?

Díky jednoduchosti peněženky se jedná o naprosto banální věc. Pokud se podíváte na horní lištu, uvidíte zde tlačítka Send a Receive. Jak už překlad z angličtiny napovídá, první slouží k odesílání kryptoměn, zatímco to druhé k jejich přijímání.

Zdroj: Trust Wallet
Hlavní rozhraní peněženky Trust Wallet
Hlavní rozhraní peněženky Trust Wallet

Další dvě tlačítka nám umožní kryptoměny buď nakoupit nebo směnit.

Přijímání kryptoměn

Vklad kryptoměn na Trust Wallet můžete provést následujícím způsobem:

 1. Klikněte na ikonu Receive.
 2. Zvolte kryptoměnu, kterou chcete přijmout.
 3. Systém vám sám vygeneruje všechny potřebné údaje. Jestliže může druhá strana oskenovat QR kód, pak použijte ten. Pokud odesílatel tuto možnost nemá, stačí mu odeslat přímo kryptoměnovou adresu. Tu najdete pod QR kódem.
Zdroj: Trust Wallet
Přijímání kryptoměn na Trust Wallet
Přijímání kryptoměn na Trust Wallet

Při přijímání můžete nastavit i požadované množství, to může urychlit transakci při naskenování QR kódu. Na adrese po nastavení množství žádnou změnu nenajdete, jedná se pouze o úpravu QR kódu.

Odesílání kryptoměn

Odesílání kryptoměn funguje velmi podobně. Musíte zde pouze dávat pozor na jaké síti se kryptoměna nachází. Pokud se např. jedná o ERC-20 token, Trust Wallet vám to pod jeho názvem oznámí, při skenování adresy příjemce je na tuto skutečnost nutné dávat velký pozor. Při odeslání na špatnou síť o kryptoměny navždy přijdete.

 1. Klikněte na ikonu Send.
 2. Zvolte kryptoměnu, kterou chcete odeslat.
 3. Navolte odesílané množství a adresu příjemce. Adresu můžete nahrát i pomocí QR kódu, který fotografickým aparátem telefonu naskenujete.
 4. Systém vám zobrazí podrobné údaje o platbě. Tu stačí už jen potvrdit a odeslat.

Je třeba počítat s tím, že za odeslání kryptoměn se platí určitý poplatek. Ten však nejde přímo Trust Wallet, ale je nutné ho zaplatit kryptoměnovým těžařům. Bez toho by totiž vaše transakce neproběhla, protože by ji žádný těžař nechtěl do bloku zařadit.

Pokud víte, jak na to, a chcete nastavit vlastní výši poplatků a např. tak urychlit transakci, můžete tak ještě před odesláním učinit kliknutím na tlačítko ozubeného kolečka v pravém horním rohu.

Poznámka

Důležitá poznámka: Všechny úkony s kryptoměnami jsou v zásadě nevratné. Vždy si před odesláním kryptoměn překontrolujte, jestli zadaná adresa sedí s tou, na kterou chcete coiny odeslat. Pokud v nich bude byť jen jediná chyba, o své kryptoměny pravděpodobně přijdete.

Nákup kryptoměn

Kryptoměny můžete nakoupit přímo v Trust Wallet po kliknutí na tlačítko Buy. Trust Wallet během času díky široké podpoře blockchainů integrovala služby několika platebních poskytovatelů a umožňuje tak nákup velmi velkého množství kryptoměn skrze platební kartu.

Poznámka

Poznámka: Mezi poskytovatele, se kterými Trust Wallet smluvně spolupracuje, patří např. Moon Pay, Transak nebo Ramp (pro velké peněžní částky).

 1. Klikněte na ikonu Buy.
 2. Zvolte kryptoměnu, kterou chcete koupit.
 3. Zvolte požadovanou částku a vyberte si platebního poskytovatele, pokud je jich více.
 4. Dokončete nákup na stránkách daného platebního poskytovatele pomocí platební karty.
Zdroj: Trust Wallet
Nákup Etherea v Trust Wallet
Nákup Etherea v Trust Wallet

Maximální jednorázový nákup je omezen na 20 000 USD.

Směna kryptoměn

Poslední možností, jak s kryptoměnami v Trust Wallet nakládat, je jejich směna. Po kliknutí na záložku Swap na hlavní stránce je možné ji provést buď jednoduchým swapem ve směnárně Trust Wallet (další záložka SWAP), nebo vytvořit order přímo na její burze (záložka EXCHANGE), což využijí ti zkušenější.

Zdroj: Trust Wallet
Swap na Trust Wallet
Swap kryptoměn MANA a ETH na Trust Wallet

Na burze v Trust Wallet můžeme vytvářet limit ordery (příkazy pro nákup či prodej na námi zvolené ceně). Market order zde vytvořit nemůžeme, od toho však máme možnost jednoduché směny v záložce SWAP.

Zdroj: Trust Wallet
Obchodování páru kryptoměn ADA a BUSD
Obchodování páru kryptoměn ADA a BUSD

Pro obchodování využívá Trust Wallet agregátor 1inch pro hledání těch nejvýhodnějších obchodních nabídek. Funguje úzce s Binance DEX, decentralizovanou burzou přímo od Binance. Obě dvě varianty jsou plně non-custodial, což znamená, že i při limitních obchodech vaše kryptoměny neprocházejí přes žádné centralizované platformy.

VIDEO: Jak použít peněženku Trust Wallet

Webové rozšíření peněženky Trust Wallet do vašeho prohlížeče

V listopadu roku 2022 přišel tým stojící za Trust Wallet s horkou novinkou – peněženka Trust Wallet bude nově fungovat i jako rozšíření do webového prohlížeče, podobně jako její nejznámější konkurent na poli softwarových peněženek, MetaMask. Toto rozšíření je dostupné pro nejpoužívanější prohlížeče, mezi které patří Chrome, Brave, Edge nebo Opera.

Zdroj: Trust Wallet
Rozhraní webového rozšíření peněženky Trust Wallet
Rozhraní webového rozšíření peněženky Trust Wallet
Zdroj: Uniswap
Kliknutím na možnost webového rozšíření se dAppka automaticky spáruje s peněženkou Trust Wallet
Kliknutím na možnost webového rozšíření se Uniswap automaticky spáruje s peněženkou Trust Wallet

Rozhraní peněženky je téměř identické s tím z aplikace na mobilním telefonu. V době spuštění bylo připojení přes webové rozhraní již integrováno do řady dAppek – např. do Uniswapu, Venus Finance, X2Y2, PancakeSwapu či SushiSwapu.

Jakožto pravá multichainová peněženka Trust Wallet podporuje napojení na všechny EVM Chainy a Solanu, vyznačuje se však funkcí automatického napojení na novou síť. To uživatelům umožňuje automaticky se připojit na jakoukoliv dAppku běžící na EVM chainu bez nutnosti manuálně zadávat údaje sítě, podobně jako na peněžence MetaMask.

Integrace Binance Pay a Coinbase Pay do peněženky Trust Wallet

Krátce po oznámení o spuštění webového rozšíření peněženka oznámila také skutečnost, že do svých služeb integruje Binance Pay a Coinbase Pay, platební služby burz umožňující snadné odesílání kryptoměn ze zákaznického účtu. O propojení služeb informovala také burza Binance.

V době psaní recenze je dostupná prozatím pouze Binance Pay a jen ve verzi aplikace běžící na Androidu. V budoucnu se očekává také spuštění Coinbase Pay. Možnost je přístupná jednoduše přes položku Receive konkrétní kryptoměny.

Zdroj: Trust Wallet
Trust Wallet - vklad z Binance Pay či Coinbase Pay
Kliknutím na Deposit from exchange v dolní části obrazovky budete přemístěni do aplikace burzy

Na spodní části obrazovky naleznete tlačítko Deposit from exchange, po jehož stisknutí se vám zobrazí možnost Binance a v budoucnu snad i Coinbase, po jejímž zvolení budete přemístěni přímo do aplikace konkrétní burzy, kde přesun pouze potvrdíte.

Převod kryptoměn tímto způsobem ze zákaznického účtu burzy přímo do vaší nehostované peněženky není nijak zpoplatněn, zaplatíte tedy pouze poplatky validátorům blockchainové sítě za uskutečnění transakce.

Zkušenosti uživatelů s Trust Wallet

Hodnocení jsou povětšinou pozitivní a aplikace si získává v průměru kolem 4,7 hvězdiček z 5 skrze oba obchody (Google Play a App Store).

Zdroj: google.com
Recenze Trust Wallet na Google Play
Recenze Trust Wallet na Google Play

Psané recenze jsou též vesměs velmi pozitivní, i když se občas najde nějaký uživatel s problémem. Nejde úplně generalizovat, avšak ve většině případů jsou u takto “vyhlášených” peněženek problémy spíše na straně uživatele.

My na Finexu máme s Trust Wallet zkušenosti jenom dobré a můžeme ji s klidným srdcem doporučit.

Jste-li dostatečně zodpovědní, Trust Wallet je určitě o mnoho lepší způsob uchování vyššího množství mincí či tokenů, než je držet na burze. Bezpečnostně však stále nemá na hardwarové peněženky jako je Trezor či Ledger. Pokud tedy v kryptoměnách máte větší obnos, určitě doporučujeme pořídit ty.

Favorit redakce

Výhody
 • Český výrobek
 • Na rozdíl od Ledgeru je v češtině
Nevýhody
 • Pro začátečníky může působit složitě
 • Společnost musela zrušit kdysi oblíbený coinjoin (mixér)

Shrnutí o Trust Wallet

Trust Wallet je jedna z předních non-custodial peněženek s velmi širokou podporou dostupných kryptoměn. Privátní klíče drží samotní uživatelé i přes to, že peněženku vyvíjí největší světová kryptoměnová burza Binance.

S tím souvisí i to, že je Trust Wallet pravděpodobně tou nejlepší možnou variantou pro použití s BNB Smart Chainem (BSC), jedním z největších sidechainů co se týče počtu uživatelů a decentralizovaných aplikací ihned po samotném Ethereu. Proto ji najdete ve většině všech decentralizovaných aplikací, množstvím uživatelům šlape na paty nejoblíbenější softwarové peněžence MetaMask.

Svou jednoduchostí osloví zejména méně zkušené uživatele kryptoměn. Na rozdíl např. od MetaMask, kde si spoustu věcí musí uživatel nastavit sám, se Trust Wallet o většinu postará sama.

Více informací o Trust Wallet

Jméno firmyTrust Wallet
Kryptoměnové peněženky
Základní informace o peněžence
Vznik2017
Počet klientů100 milionů stažení
Webová stránkahttps://trustwallet.com/
V češtině
ProvozovatelDapps Platform, Inc.
Sídlo společnostiUSA
Základní charakteristika peněženky
Typ peněženkySoftwarová peněženka
Typ úschovy (zabezpečení)Self-custodial
Cena peněženkyZdarma
Další poplatkyBez poplatků
Počet kryptoměnMiliony
Nástroje a funkce peněženky
Možnost nákupu kryptoměn
Poplatek za nákupSměny bez poplatku, při platbě kartou jednotky procent
Pravidelné investice (DCA)
Vlastní token
Staking (earn)
Coinjoin
NFT a dApps
Další funkceUpozorňování na nebezpečné transakce
Vklad a výběr peněz
Vklad penězKryptoměny, platební karta, bankovní převod (SEPA)
Výběr penězKryptoměny
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Desktopová verze
Rozšíření do prohlížeče
Vícefaktorová autentizace
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyFAQ, Chatbot, e-mail
Email[email protected]
Telefonní kontaktNeuvádí
Ohodnoťte společnost Trust Wallet
8
0

Autor

Můj zájem o finance začal v roce 2017. První ránu jsem dostal od kryptoměn. Jejich růst mi kouzlil úsměv na tváři, avšak propad v roce 2018 byl studenou sprchou. Jako další cestu jsem zvolil akcie, u kterých jsem zůstal dva roky. V roce 2020 se dostavil další kryptoměnový bull-run a společně s ním se znovu objevil i můj zájem o Bitcoin.

Tentokrát jsem ale věc vzal za správný konec. Nejprve vzdělávání.

Kryptoměny pro mě znamenají nový finanční systém a věřím, že se postupně dostanou i do běžných životů občanů. Psaní článků zde na Finex.cz mě především pozitivně motivuje k prohlubování znalostí, které mohu následně předat čtenářům.

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (118 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Leoš Zouhar

Dobrý den – prosím o info —
1. Mám v peněžence 3.500 BEP20 USD – jde to nějak směnit na reálné peníze?
2. obchodník mi nabízí převést z mého účtu na finanční platformě “andefinance” nějaké dolary, ale chce zaplatit 10% daň (prý ve spojeném království – to tak je – nejdřív zaplatit daň a pak se to může vybrat) — je to normální obchodní praxe? nebo se jedná nejspíš o podvod?

Díky za rychlé info

Redakce Finex

Dobrý den, dle Vámi zaslaných informací to na 99 % vypadá, že komunikujete s podvodníkem!!! Dejte si pozor. Více informací naleznete např. zde (a v komentářích pod článkem): https://finex.cz/nejcastejsi-podvody-s-bitcoinem-na-toto-si-dejte-pozor/

Pat Pet

Dobrý den,
prosím o info:
Jakou má Trust Wallet licenci a kde. Na webu ani ve článku jsem to nenašel.
Druhá otázka, tato společnost vznikla nebo byla vyvinuta u nás v ČR, dle info ve článku?

Redakce Finex

Dobrý den, nejsme si vědomi žádné licence, kterou by Trust Wallet měla. A to už jen z principu fungování, kdy si prozatím nedokážeme předstvit, že by existovala nějaká autorita, která by mobilní kryptoměnové peněženky licencovala. Nejedná se o český produkt, tato informace snad v článku výše ani není. Kde ji vidíte? (Možná si Trust Wallet pletete s Trezor?)

Pavel Trávníček

Zdravím… mě taky na whatsapp začali chodit zprávy a musím potvrdit že od Dana a Michael..
Bohužel jsem nenarazil ještě předtím na tyhle komentáře a tak jsem si peněženku trust wallet nainstaloval sám a poslal na ni 5.000 USDT a krypto v hodnotě 100$, druhý den 5.000 USDT zmizelo, zůstalo jen krypto, Dana ani nikdo na skupině nereaguje a do těžebního fondu přes odkaz co mi poslala Dana už se taky nedostanu jak psala Jolana…Jen nechápu, jak si to z peněženky mohli sami stáhnout.. Zřejmě díky tomu těžebnímu odkazu, je to možné?
Těžební fond byl od 2.11. do 2.12. po přihlášení toho 2.12. mi vyskočila tabulka, že mám zaplatit daň 1087$ do 48h, jinak o své prostředky přijdu, když jsem se chtěl 3.12 přihlásit už mi aplikace trust wallet hlásila že se jedná o podvodnou stránku, proč mi to trust wallet nehlásila od počátku?..
Každopádně jak čtu, tak jsem pravděpodobně o svých 125.000, Kč přišel, je to tak…?? Děkuji za info.

Redakce Finex

Dobrý den, Pavle. Bohužel je to tak, jak říkáte. Určitě se jedná o podvodníky, kteří do Vaší peněženky měli přístup, protože jste (předpokládáme) si ji instaloval s její pomocí. Např. výše v naší recenzi v sekci zabezpečení uvidíte, že je velmi důležité dávat si velký pozor na svá přístupová hesla a bezpečnostní frázi, protože kdokoliv s přístupem k ní se dostane i k Vašim kryptoměnám.

Rozhodně nemůžeme doporučit s těmito lidmi jakkoliv dále komunikovat ani jim posílat peníze – a to i kdyby oni (nebo kdokoli další) slibovali, že Vám ztracené peníze pomohou zachránit. To je totiž často jen další trik, pomocí kterého z Vás dostanou ještě další obnos.

Pavel Trávníček

Předpokládám že mi teď nepomůže nic a nikdo, ani PČR..? Peněženku jsem instaloval sám a pokud nemonitorovali můj display, tak nemohli vědět ani heslo ani frázi.. myslím že přístup k peněžence byl přes ten odkaz na prohlížeč v peněžence…Ale je zajímavý, že si vzali jen usdt a ostatní krypto zůstalo…
Je možné, že se mi do peněženky můžou nabourat i dále, nebo bude bezpečnější si krypto poslat na jinou peněženku?..
Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, z naší zkušenosti PČR nepomůže, ale když to nahlásíte, špatně to také nebude. Alespoň se o tom bude vědět. A když bude poškozených více, možná by se něco mohlo začít dít. Rozhodně doporučujeme převést všechno krypto na jinou peněženku. Že by si vzali pouze část se nám zdá divné. Rádi poradíme detailněji na e-mailu.

Jolana Přikrylová

Dobrý den,

na WhatsApp mi začali chodit zprávy od Binance České Aa7, že Binance dává k dispozici těžbu DeFi. Má to na starosti Michael a Dana kteří jsou zodpovědni za všecho ve skupině. Jsou to údajně zaměstnanci Binance. Je tam také chat s mnoha lidma s telefonními čísly. Jsou tam fotky z těžebního portálu se zisky určitých osob. Stáhla jsem si peněženku Trust a zřídila si těžební fond s určitým vkladem peněz. Už včera jsem se na těžebního portálu nedostala, psalo to, že tato adresa není bezpečná. Psala jsem Daně, ale neodepisuje mi. Volala jsem na některá telefonní čísla z chatu a ani jedno číslo není dostupné. Jsou to všechno fiktivní čísla. Těžební portál jsem zatím neotevřela. Mám strach. Je možnost se dostat do těžebního portálu a dostat ještě zpět peníze? Moc Vás prosím, pomozte mi.

Redakce Finex

Dobrý den, je nám líto, ale musíme potvrdit, že se 100% jedná o podvod. S Binance jsme v pravidelném kontaktu a jsme si jisti, že žádné takové služby nenabízí a tito lidé nejsou jejich zaměstnanci. Z našeho pohledu je velmi nebezpečné s těmito lidmi dále jakkoliv komunikovat nebo jim nedej bože posílat peníze.

Pavla Sommerová

Dobrý den, poslala jsem ze svého účtu Revoltu btc v hodnotě 1600 dollar na trust wallet, ale jen jsem dostala maila, že to odešlo, ale když jsem se podívala do své peněženky v trust, tak se hned zaslaly jinam. Jak je to možné. Hned se to převedlo na jinou adresu,

Redakce Finex

Dobrý den, je možné, že Vám s instalací Trust Wallet někdo pomáhal? Pokud ano a pokud zná Vaši bezpečnostní frázi (seed) pak je možné, že právě on Vám peníze vzal!

Pan George

Dobrý den , chtěl jsem vás zeptat , potřeboval jsem poslat 300 usdt na jeden účet a ono mi to neukazuje send . Nevíte proč to tak je ? Jestli jsem pochopil správně chteji poplatek ? Ještě poslat přímo na ten účet ?

Pan George

Ještě ktomu chtel jsem. poslat na účet usdt trc-20 . A dam tam pokračovat ukazuje mi top up tron místo send . BTC na svou bitnouvo peněženku jsem si to normálně poslal . Ale usdt mi zaseklo poradil byste mi prosím .

Matouš Vondrák

Dobrý den, tlačítko “Send” byste měl vidět vždy. Pokud nějakou kryptoměnu odesíláte, za transakci zaplatíte poplatek pokaždé. Tento poplatek jde validátorům a těžařům v blockchainové síti za ověření transakce. V případě, že vidíte “Top up”, pravděpodobně jste se dostal do sekce pro nákup kryptoměny. Pokud potřebujete stále pomoci, potřebovali bychom vědět více informací. :) Dejte vědět, jestli vše proběhlo v pořádku.

Pan George

Dobrý den pěkné ,
Potřebuji to poslat na účet . Koupil jsem Usdt Trx. A zamklo se mi to na úctě . Když dam částku 300usdt . Tak dam šipku doprava a pak místo toho aby jsem viděl send vidím Top up a pod tým (you dont have enough tron trx cover network wees) .

Gabika Lencesova

Prepáčte neviem kde mám napísať svoju otázku.
Stiahla som si aplikáciu Trust Wallet , je tam 12 slov a upozornenie, že ich nikomu neposkytovať. Preto sa chcem opýtať, ak by niekto vedel tieto slová vie sa prihlásiť do mojej peňaženky? Ďakujem za odpoveď

Redakce Finex

Dobrý den, jak už píšeme v recenzi výše, těchto 24 slov (seed) slouží jako podpis k vašim adresám. Aby se uživatel mohl do peněženky a k adresám připojit, potřebuje mít v peněžence uložený seed. Kdokoliv tedy tento seed vlastní, má plnou kontrolu nad prostředky na této peněžence. Více informací naleznete např. v našem článku o seedu.

Matouš Vondrák

Dobrý den, pokud jste si koupil USDT na síti TRX (tedy USDT token standardu TRC-20), měl byste ho vidět v rozhraní Trust Wallet (pokud vše proběhlo správně). Jestli ho tam nevidíte, pravděpodobně se při nákupu něco pokazilo (můžete si to ověřit tím, že přes tlačítko “Add token” si USDT na TRC-20 manuálně přidáte – když je tam 0, na vaší adrese žádné USDT na síti TRC-20 nejsou).

Nejsem si teď jist, co “šipkou doprava” myslíte, ale pokud jste na hlavní stránce Trust Wallet a kliknete na USDT (TRC-20), uvidíte tam zůstatek a tlačítko pro odeslání (Send) a příjem (Receive). Já osobně “Top up” ve své verzi Trust Wallet nevidím, je možné, že máte nějakou starší. Nicméně “Top up” znamená nabití peněženky, takže prakticky příjem nebo nákup USDT přímo přes peněženku. Rozhraní USDT na TRC-20 v Trust Wallet u mě vypadá takto (je tam 0, protože já žádné USDT na TRC-20 nedržím): https://finex.cz/wp-content/uploads/2022/12/trust-wallet-usdt-trc20.jpg

K poplatkům – hlášku “you dont have enough tron trx to cover network fees” vidíte pravděpodobně kvůli tomu, že na vaší adrese nedržíte žádné tokeny Tron (TRX). TRX je nativní coin blockchainu Tron, což je blockchain pro všechny tokeny TRC-20, stejně jako je Ethereum pro tokeny ERC-20. Abyste tedy mohl své USDT na síti TRC-20 ze své peněženky odeslat, musíte nějaké tokeny TRX držet, abyste za transakci zaplatil validátorům blockchainu Tron. Pro jednu transakci mějte v peněžence TRX v hodnotě alespoň 1 dolaru.

Stačí to takto? :) Klidně se ptejte, pokud něco není jasné.

Pan George

Dobrý den , moc krát děkuji .
Ať se vám daří .Doporučuji všem ✅

Václav Nováček

Dobrý den,
mám private key na BTC v papírové formě. Nevíte prosím někdo v které peněžence se dá BTC importovat do peněženky? Ať hledám jak hledám tak jsem zatím nenašel nějakou spolehlivou peněženku, která by import “papírového” BTC umožňovala.
Předem děkuji za odpověď.
Václav Nováček

Redakce Finex

Dobrý den, Václave. Tuto možnost má např. peněženka Mycelium, odkud můžete tímto způsobem importované bitcoiny hned přeposlat na jinou peněženku (např. Vám příjemnější, jako Trust Wallet či Trezor).

Antonín Karas

Dobrý den.
Mám pár dotazů. Nakoupil jsem na coinbase bitcoin za 100$. Poté jsem je poslal jednomu investorovi který mi slíbil že z těch 100$ udělá větší částku. Hned po odeslání jsem si stáhl peněženku trust wallet, ale na radu investora jsem na začátku nedal create a new wallet, ale i already have a wallet (žádnou kryptoměnovou peněženku jsem nikdy neměl). Po tom co jsem se dostal do peněženky, tak tam byla částka 2000$ BNB beacon chaine (částka se pořád hýbe a peněženku mám pod svým heslem a svojí biometrikou). Ale když jsem chtěl částku vybrat, tak mi bylo řečeno že musím nejdřív zaplatit poplatek 1100$.
Můj dotaz zní jestli opravdu půjde peněženka vybrat a směnit za reálné peníze? A jestli jsou opravdu někde takhle vysoké poplatky?
A nebo je to celé podvod.
Děkuji.

Antonín Karas

Dobrý den. Děkuji za potvrzení mého podezření. Naštěstí jsem do té peněženky nic neposlal. Tedy kromě zmíněných 100$.
Jinak s dotyčným jsem pořád v kontaktu. Žádné další peníze po mě nechce (ani bych mu žádné neposlal) jenom se vymlouvá proč ještě neposlal peníze zpět a že je co nejdříve pošle.
Ještě jednou děkuji.

Redakce Finex

Dobrý den, bohužel Vámi popsaná situace, je celkem novým typem podvodu, se kterým jsme se setkali teprve párkrát. Nemáme o něm tedy moc informací, ale jsme přesvědčeni o tom, že se dále nevyplatí s tímto člověkem komunikovat. Tímto způsobem nainstalovanou Trust Wallet již nepoužívejte a bohužel s penězi, které jste na ni poslal, se budete muset rozloučit – ať vám daný člověk slibuje cokoliv, s největší pravděpodobností lže jen proto, aby z vás vylákal další peníze.

Zlata Procházková

Dobry den, můj tatinek má podobně zkušenosti. Nyní komunikuje s někým z Trust Wallet Support s tím, ze jeho investice našli, ze si má nainstalovat tuto peněženku, zaplatit 2% a ze mu pak peníze vrátí. Já mu říkám, ze se jedna o podvod. Nebo má Wallet i takovou službu? Dekuji za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, jsme rádi, že jste se chtěla ujistit. Stoprocentně se jedná o podvod. Žádnou takovou službu oficiálně Trust Wallet nenabízí a Váš tatínek tedy komunikuje s podvodníkem.

Kristýna Tothová

Zdravím, mám úplně stejný problém s takovým typem podvodníka. Mohla bych se zeptat, zda jdou nějak smazat údaje z té aplikace Trust? Jelikož po mne chtěli vyfotit obcanku a mám strach, aby se k ni nějakým způsobem nedostali. Nebo jde úplně smazat můj účet tam? Děkuji moc za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, do Trust Wallet se občanský průkaz fotit určitě nemusí a dle našich informací to ani nejde. Musela jste tedy s podvodníkem pravděpodobně komunikovat i jiným způsobem, než přes peněženku Trust Wallet. Pokud mají podvodníci Vaší fotku občan. průkazu, bohužel už jim ji nebude možné vzít zpět.

Kristýna Tothová

No tak to je divné, každopádně jsem si už šla udělat pro jistotu jinou, aby nedošlo k nějakým maler