Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové peněženky » Trust Wallet

Mobilní kryptoměnová peněženka Trust Wallet - Recenze a návod 2022

Základní informace o Trust Wallet

Typ peněženky

Mobilní peněženka

V češtině?

Ne

Podporované kryptoměny

Bitcoin, Ethereum a mnoho dalších

Trust Wallet je jednou z nejlepších mobilních self-custody kryptoměnových peněženek. Velmi jí k tomu pomáhá i fakt, že je přímo napojená na společnost Binance a na jejich celosvětově uznávané služby.

Co všechno peněženka Trust Wallet ale nabízí a jak se používá? Pojďme se na to podívat zblízka.

1.Perfektní peněženka pro každého2.Jaké kryptoměny lze na peněžence držet?3.Podpora DApps a NFT4.Návod: Jak s Trust Wallet pracovat?A) Založení peněženkyB) Jak kryptoměny přijímat a odesílatVIDEO: Jak použít peněženku Trust Wallet5.Zkušenosti uživatelů s Trust Wallet6.Kde získat kryptoměny do Trust Wallet?7.Diskuze k Trust Wallet (komentáře)

Perfektní peněženka pro každého

Peněženka Trust Wallet, kterou si zdarma můžete nainstalovat do svého Android či Apple telefonu, se vyznačuje několika zásadními vlastnostmi.

Naprostá jednoduchost

První z výhod, která bude brnkat na struny především nováčkům. V aplikaci nenajdete žádné zbytečné ukazatele či nadstandardní možnosti, nikde tedy nic vizuálně nepřebývá – ale ani nechybí. Vše, co by uživatel mohl potřebovat, máte přehledně a na dosah ruky.

Zabezpečení a self-custody

Tyto dvě věci spolu velmi souvisí.

Self-custody jednoduše znamená, že privátní klíče/seed jsou uschované na vašem zařízení. Nedrží je žádná firma, nejsou zálohované někde na cloudovém úložišti. Díky tomu se v podstatě úplně vytratilo riziko, kdy společnost podlehne nějakému hackerskému útoku a uniknou jí data – zejména privátní klíče, a vaše kryptoměny kvůli chybě třetí strany někdo odcizí.

Avšak nic není zadarmo.

Pokud si necháte kryptoměny na účtu, který máte na burze, leží odpovědnost za zabezpečení vašich úspor na jejich ramenou. Pokud je ale seed uložený na vašem zařízení, musíte se o něj starat vy. Nikdo jiný to za nás neudělá a všechna vina jde na naší hlavu.

Kryptoměnová peněženka je proto jen tak bezpečná, jako je bezpečné zařízení na kterém je nainstalovaná. Zavirovaný telefon či nezodpovědný uživatel je recept na problémy.

Kromě úschovy seedu nabízí peněženka i jiné prvky zabezpečení. Zejména se jedná o nastavení pinu či nějakého biometrického skenu jako je otisk prstu či Face ID.

Nakupujte kryptoměny pomocí karty přímo do peněženky
Nakupujte kryptoměny pomocí karty přímo do peněženky
Zdroj: trustwallet.com

Kvůli výše popsanému principu, na kterém peněženka Trust Wallet funguje, nepodporuje webové rozhraní, což znamená, že ji lze používat pouze ve vašem mobilním zařízení.

Propojení s Binance a zaměření na Ethereum

V roce 2018 největší kryptoměnová burza Binance koupila společnost stojící za Trust Wallet jako svoji první akvizici. A od té doby je jejím majitelem doposud a na peněžence stále pracuje.

Přímo z peněženky je proto možné nakupovat kryptoměny a samotná aplikace je napojená na decentralizovanou burzu Binance, která umožňuje směňovat tokeny bez účasti třetích stran.

To vše je možné především díky zaměření na ethereovou síť a BSC. Díky své podstatě umožňují tvorbu decentralizovaných aplikací (tou jsou například decentralizované burzy). Na Ethereu také běží ohromné množství ERC-20 tokenů a NFT trh.

Jen některé z kryptoměn, které je možné na peněžence uchovávat.
Jen některé z kryptoměn, které je možné na peněžence uchovávat
Zdroj: trustwallet.com

Jaké kryptoměny lze na peněžence držet?

Trust Wallet je primárně ETH peněženka. Proto, samozřejmě kromě naprosto standardních kryptoměn jako Bitcoin či Litecoin, nám dává možnost uchovávat a spravovat i ERC-20 tokeny, kterých jsou dnes již tisíce.

Dejte si ale pozor na dvě věci, které mohou být lehce matoucí.

 • Adresa pro ethery a ERC-20 tokeny je pouze jedna. Všechny kryptoměny tohoto typu se odesílají na stejnou adresu.
 • Druhá věc vyplývá ze samotné podstaty ERC-20 tokenů. Jedná se o kryptoměny, které jsou postavené na síti Etherea. To znamená, že jejich používání vyžaduje platbu poplatků právě v etheru. Pokud si tedy nějaké tokeny chcete koupit, mějte na paměti, že si musíte na peněženku odeslat i nějaký ether kvůli poplatkům.

Podpora DApps a NFT

Taková ethereová peněženka umí spoustu věcí. Kromě uchovávání kryptoměn a ERC-20 tokenů se můžeme těšit i z podpory různých decentralizovaných platforem, ke kterým se můžeme připojit na několik způsobů.

Buď napřímo přes tlačítko Trust Wallet (pokud to daná DeFi platforma umožňuje), nebo skrze Wallet Connect.

Mezi podobné služby patří například i Rarible, díky kterému se můžeme ponořit i do světa NFT tokenů – ty jsou taktéž uchovávány na peněžence.

Nyní, když už víte, co Trust Wallet představuje a namízí, se můžeme konečně vrhnout i na její používání.

A) Založení peněženky

Založení peněženky probíhá naprosto standardním postupem. Pokud jste to ale nikdy nedělali, můžete si projít náš návod níže.

Cesta k osobní peněžence začíná přes souhlas s podmínkami užití. Není to nic zvláštního, firma si tím pouze kryje vlastní záda.

Další krok vás už navede k seedu. Toto je pravděpodobně nejdůležitější část celého procesu. Jak už jsme si řekli výše, seed představuje jakési přístupové údaje k kryptoměnám drženým na peněžence. Pomocí seedu se dá peněženka také obnovit při případném zničení či ztrátě zařízení. Toho však může využít i zloděj, kterému se do rukou seed dostane. Nezbývá proto nic jiného, než apelovat na odpovědnost uživatelů.

Vždy si zálohujte váš seed. Nejlepší je pro tyto účely kousek papíru a propiska.
Vždy si zálohujte váš seed. Nejlepší je pro tyto účely kousek papíru a propiska nebo produkty k tomu určené

Seed si vždy zapište na nějaké fyzické místo – nejlépe na papír pomocí propisky. Využít můžete také nějakou formu kovové destičky, do které se seed vyryje, viz např. tyto produkty.

Když si svůj seed vyfotíte či přepíšete např. do cloudu, je o dost větší šance na jeho zcizení a na následnou krádež kryptoměn, proto buďte se seedem opravdu opatrní.

Tímto krokem celé základní založení končí.

Každý uživatel by si měl zapnout ještě nějaké další prvky ochrany. Uděláte to v nastavení. Na spodní liště stačí přejít do záložky Settings a následně třetí položka Security. Zde klepněte na Passcode a nastavte si pin. Po potvrzení se zde objeví další možnosti jako automatický zámek či přidání možnosti odemykání aplikace biometrickými údaji, jako je otisk prstu či sken obličeje, pokud tyto funkce váš telefon podporuje.

B) Jak kryptoměny přijímat a odesílat

Díky jednoduchosti peněženky se jedná o naprosto banální věc. Pokud se podíváte na horní lištu, uvidíte zde tlačítka Send a Receive. Jak už překlad z angličtiny napovídá, první slouží k odesílání kryptoměn, zatímco to druhé k jejich přijímání.

Úvodní obrazovka aplikace Trust Wallet
Úvodní obrazovka aplikace Trust Wallet

Přijímání kryptoměn

 1. Klikněte na ikonu Receive
 2. Zvolte kryptoměnu, kterou chcete přijmout
 3. Systém vám sám vygeneruje všechny potřebné údaje. Jestliže může druhá strana oskenovat QR kód, pak použijte ten. Pokud odesilatel tuto možnost nemá, stačí mu odeslat přímo kryptoměnovou adresu. Tu najdete pod QR kódem

Odesílání kryptoměn

 1. Klepněte na ikonu Send
 2. Zvolte kryptoměnu, jenž chcete odeslat
 3. Navolte odesílané množství a adresu příjemce. Adresu můžete nahrát i pomocí QR kódu, který foťákem telefonu naskenujete
 4. Systém vám zobrazí podrobné údaje o platbě. Tu stačí už jen potvrdit a odeslat

Je třeba počítat s tím, že za odeslání kryptoměn se platí určitý poplatek. Ten však nejde přímo Trust Wallet, ale je nutné ho zaplatit kryptoměnovým těžařům. Bez toho by totiž vaše transakce neproběhla, protože by ji žádný těžař nechtěl do bloku zařadit.

Pokud víte, jak na to, a chcete nastavit vlastní výši poplatků, můžete tak ještě před odesláním udělat klepnutím na tlačítko ozubeného kolečka v pravém horním rohu. Pro jistotu ale doporučujeme předem přečíst si např. náš článek Poplatky u kryptoměnových transakcí – jak fungují? Kolik se za převody bitcoinů platí?

VIDEO: Jak použít peněženku Trust Wallet

 

Hodnocení peněženky na Google Play
Hodnocení peněženky na Google Play
Zdroj: play.google.com

Zkušenosti uživatelů s Trust Wallet

Hodnocení jsou povětšinou pozitivní a aplikace si získává v průměru kolem 4,6 hvězdiček z 5 skrze oba obchody (Google Play a App Store).

I psané recenze jsou vesměs velmi pozitivní, i když se občas najde nějaký uživatel s problémem. Nejde úplně generalizovat, avšak ve většině případů jsou u takto "vyhlášených" peněženek problémy spíše na straně uživatele.

My na Finexu máme s Trust Wallet zkušenosti jenom dobré a můžeme ji s klidným srdcem doporučit.

Jste-li dostatečně zodpovědní, Trust Wallet je určitě o mnoho lepší způsob uchování vyššího množství mincí či tokenů, než je držet na burze. Bezpečnostně však stále nemá na hardwarové peněženky jako je Trezor či Ledger. Pokud tedy v kryptoměnách máte větší obnos, určitě doporučujeme pořídit ty.

Kde získat kryptoměny do Trust Wallet?

Z podstaty aplikace vyplývá, že aby vám k něčemu byla, budete potřebovat nějaké bitcoiny, litecoiny, nebo jiné kryptoměny, nakoupit. Pokud ještě žádné kryptoměny nemáte, nevadí!

Můžete si je buď nechat poslat od jednoho z vašich přátel pomocí funkce Receive, kterou jsme popisovali výše, nebo je nakoupit na burze a pomocí stejné funkce je z burzy na peněženku vybrat (více o tom zde).

Námi doporučené TOP 3 kryptoměnové směnárny

Favorit redakce
Bonus za nákup kryptoměn u CoinBank až 400 Kč. Více info v recenzi.
 • Nízké poplatky
 • Možnost opakovaných nákupů skrze trvalý příkaz v bance
 • Nelze nakupovat platební kartou
Bonus za nákup kryptoměn u CoinBank až 400 Kč. Více info v recenzi.
Směnárna Finex logo

Směnárna Finex

★ 91 %

Bonus za doporučení přátel: 200 Kč za každou objednávku! Více info v recenzi.‎

Kromě směnáren uvedených výše ale samozřejmě můžete využít např. i kryptoměnových automatů rozmístěných všude po světě včetně mnoha měst v České republice.

Další možností je kryptoměny koupit přímo v aplikaci, což aplikace také nabízí! Je třeba pro to využít platební kartu. Nevýhoda je, že je nákup zatížen poměrně vysokým poplatkem, který může být i více než 5 % v případě nákupu malé částky.

Přívětivost pro čechy 70%
Přívětivost platformy 95%
Dostupné možnosti 95%
Bezpečnost peněženky 90%
Důvěryhodnost značky 95%
89 %
3. místo
Nejlepší mobilní peněženka
Trust Wallet má všechno, co by mohl běžný uživatel chtít. Jedná se o bezpečnou plně self-custody kryptoměnovou peněženku, která je přinejmenším velmi příjemná a jednoduchá na použití. Rozhodně se jedná o skvělou aplikaci, avšak nenabízí nic převratného, přesto se řadí na pomyslný vrchol žebříčku.
 • Podpora spousty kryptoměn a tokenů
 • Podpora práce s NFT
 • Privátní klíče ve vašich rukou
 • Pouze v angličtině
 • V případě ztráty seedu jste v maléru

Více informací o Trust Wallet

Jméno firmyTrust Wallet
Webová stránkahttps://trustwallet.com/
V češtině?
Typ peněženkyMobilní peněženka
Počet aktiv2000
Další poplatkyPoplatky kryptoměnovým sítím
Metody vkladuPouze kryptoměny
Metody výběruPouze kryptoměny
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Podporované kryptoměnyBitcoin, Ethereum a mnoho dalších

Ohodnoťte Trust Wallet


Diskuze k tomuto článku: 77 komentářů
Robert J.

Dobrý den, chci se zeptat, když posílám BEP20 tokeny z burzy na Trust Wallet, síť BSC, je potřeba mít na Trust Walletu BNB pro nižší poplatky?! pomůže to? Poslal jsem totiž token, na TW dorazilo, ale množství je podstatně nižší než avizovala burza před potvrzením k odeslání (rozdíl z původně avizovaného fee cca 10$ na finální fee 63$)otázka tedy zní, zda to že bude na Trust Wallet treba 10$ v BNB, sníží tyto fee poplatk?! .děkuji Vám za odpověď, popřípadě radu jak dosáhnout nižšího poplatku 😉

Portál Finex.cz
Odpověď na Robert J.

Dobrý den, pokud chcete posílat BEP20 tokeny ze své peněženky pryč, je přímo nutné na té peněžence nějaké BNB mít, protože byste jinak vůbec nemohl uhradit transakční poplatek za odeslání BNB. Takový poplatek je ale zpravidla menší než 1 dolar.

Robert J.
Odpověď na Portál Finex.cz

..ano tomu rozumím, ale když posíláte do peněženky, a není tam v tom čase BNB, ovlivní to výši fee, nebo ne?! Děkuji Vám, r.

Portál Finex.cz
Odpověď na Robert J.

Dobrý den. Ne, výši transakčního poplatku to neovlivní vůbec nijak.

Zobrazit další odpovědi (1)
Michal Michal

Dobrý den, posílal jsem si peníze z CoinBank na Trust, příšel mi i potvrzující email že peníze byly odeslány ale na Trust ještě nic po hodině nepřišlo.. díky

Portál Finex.cz
Odpověď na Michal Michal

Dobrý den, bohužel k vašemu případu my jakožto nezúčastněný subjekt nemáme více informací. Doporučujeme tedy obrátit se přímo na jejich zákaznickou podporu. S ní máme ale dobré zkušenosti a věříme, že nebude problém vše vyřešit.

Jan

Dobrý den, mám peněženku ve starém telefonu, potřebují peněženku nahrát do nového telefonu. Lze ji nějak přetáhnout i s uloženou měnou, nebo musím založit novou peněženku v novém telefonu a tam přeposlat mince ze starého telefonu? Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Jan

Dobrý den, Jane. Ano je to možné. Stačí v novém telefonu nainstalovat peněženku Trust Wallet a namísto vytvoření nové peněženky zvolit možnost Obnovit peněženku pomocí seedu (tzv. recovery phrase).

Lukáš

Dobry den, potrebuji radu, poslal jsem si na trustwallet Cardano a Cake. Jak je ted mam poslat treba na binance nebo jinou burzu. Pise mi to ze nemam dostatek BNB. Dekuji za odpoved

Portál Finex.cz
Odpověď na Lukáš

Dobrý den, Lukáši. Pokud jste si na Trust Wallet poslal ADA a CAKE ve formě BEP20 tokenů, pak je pro jejich odeslání pryč nutné zaplatit poplatek síti BSC. Ten se platí v BNB. Většinou je poplatek ve výši do jednoho dolaru, tedy např. 0,002 BNB, takže vám stačí opravdu malé množství BNB. Více informací naleznete např. v našem článku o BEP 20 tokenech.

Michal

Dobry den chci se zeptat v trist wallet lue za pouziti tlacitka u eth swap premenit na usdt?

Portál Finex.cz
Odpověď na Michal

Dobrý den, Michale. Ano, swap ETH na USDT by měl v Trust Wallet být přístupný.

jan

dobrý den mám trust peněženku a v ni uluženo par coinu. když si uložím hesla a peněženku smažu a za pár let budu chtít ověřit co vlastním lze se dostat ke svým coinum pomoci hesla i přes jinou peněženku?

Portál Finex.cz
Odpověď na jan

Dobrý den, Honzo. Zásadní je uložit si recovery seed (obnovovací frázi). Tu můžete pak použít k obnovení kryptoměn takřka v libovolné peněžence podporující stejné měny.

Crowl

Dobrý deň, dneska som si vytvoril peňaženku Trust a poslal som tam bitcoin v hodnote cca 5€, všetko prebehlo ako má. V historii transakcii mám zaznačenú túto transakciu no napriek tomu mi ukazuje že mám na peňaženke 0 € ( 0 btc) . Neviete kde sa stala chyba? Seed mám odpísaný a verejnú adresu som 100% použil na btc. Keď rozkliknem bitcoin tak v historii transakcii tam je zaznačené.

Portál Finex.cz
Odpověď na Crowl

Dobrý den, předpokládáme, že transakce zatím stále čeká na potvrzení. Viz tento článek. Pokud je to skutečně tak, pak by se vše mělo vyřešit během pár minut.

Crowl
Odpověď na Portál Finex.cz

Zaujímavé, chyba bola asi v peňaženke. Skúšal som hneď odinštalovať peňaženku a nainštaloval som exodus, po zadaní seedu mi na exoduse ukazovalo všetko ako malo.

Silvie

Dobry den
mam dotaz….pouzivam Trust Wallet a Binance. Binance jsme s ejiz naucila ovladat ale mam obavy co bude s Binance do budoucna . Spis nez obavy ctu news a uplne neumim vyhodnotit
Mohu Trust walet pouzit na jine crypto burzy ? (nechci coin base, uvazuji o E toro )
dekuji z aodpoved a preji hezky den
Silvie

Portál Finex.cz
Odpověď na Silvie

Dobrý den, Silvie. Už z principu bude Trust Wallet fungovat i bez Binance, tedy kryptoměny si na ni můžete poslat z libovolné burzy, nebo třeba od svého kamaráda. A kdyby i Trust Wallet ukončila svoji činnost, stále existuje další spousta peněženek, do kterých stačí vložit Váš seed (který jste si zapsala při vytváření Trust Wallet) a můžete své kryptoměny používat i nadále.

Jarda

Dobrý den, mám tuto krypto peněženku, jsem sní spokojen, jen na maličkost. Poslal jsem jsi na ni SHIB v síti BEP20, tokeny mi přišli, ale nevím proč mi peněženka nechce ukázat cenu SHIB. Mám tam i jiné tokeny a ať jsou v jakékoliv sítí poslané, tak mi ukazují vždy celkovou částku.

Tom

Dobry den,

vcera som si zalozil penazenku cez stranku trustwallet.com kde mi ukazalo seed, ktory som si zapisal len na papier (nikde inde). Potom som si stiahol do android telefonu appku a vytvoril passcode a este pouzil aj biometriu. Pred chvilkou sa mi stala zvlastna vec. Najprv mi piplo upozornenie z appky ze mi prislo cca 1,38 BNB, comu som nerozumel, pretoze som si tam nic neposlal. A este zvlastnejsie mi prislo ze asi do pol hodinky mi piplo druhe upozornenie, kedy tieto BNB boli odoslane z walletky prec. Ked si kliknem v appke na BNB, tak mi tieto dve spominane transakcie ukazuje aj v historii. Je normalne aby sa nieco taketo dialo? Momentalne neviem ci mam tejto aplikacii verit. Dakujem vsetkym za reakcie.

Portál Finex.cz
Odpověď na Tom

Dobrý den, Tome. O situaci, o které mluvíte, jsme ještě nikdy neslyšeli. Je možné, že se jednalo pouze o nějakou technickou chybu zobrazení. Aplikace Trust Wallet je jinak důvěryhodná, ale je nutné vždy jednat bezpečně – tedy seed generovat pouze sám sobě na svém vlastním zařízení, ideálně bez přístupu k internetu, a nikomu ho nesdělovat nebo nepoužívat seed, který je Vám vygenerován někým jiným.

Richard

Dobr den. Mám tento problém. Obnovoval jsem do nového telefonu peněženku. I když jsem pouzil záložní seed, tak se mě peněženka nečetla jako puvodní. Zmizly všechny BNB. Koukl jsem na přijímací adresu BNB a ta je oproti té původní jiná. Tak tomu nerozumím. Seed v pořádku,ale adresa jiná. Nechápu. Můžete poradit? Děkuji

David

Dobrý den, mám v peněžence Trust Wallet 29 USDT (Tether), ale nejde poslat do Binance ani převést na jiný token. Jsou tam velké poplatky asi, pořád to přepíná na Euthereum. Je nějaká možnost to vyřešit? Děkuji Rieger

Portál Finex.cz
Odpověď na David

Dobrý den, Davide. Pokud máte v peněžence pouze ERC-20 token USDT a žádné ETH, pak bude potřeba na peněženku předem nějaké ETH poslat, aby z nich mohly být uhrazeny poplatky. Více info o fungování poplatků v síti Ethereum naleznete v tomto článku.

emil

zdravim, obnovoval som si telefon, pricom som si nezapisal 12 miestny kod z trust wallet…da sa k nemu nejak dostat?

Portál Finex.cz
Odpověď na emil

Dobrý den, Emile. Pokud jste si seed při zakládání peněženky neopsal vůbec (což je mimochodem vždy první věc, kterou všechny aplikace i články doporučují!) a k peněžence již nemáte přístup, pak se obávám, že jsou vaše kryptoměny ztraceny. Pokud se ale k peněžence ještě dostanete, tak si seed můžete nechat zobrazit v sekci Nastavení > Zabezpečení.

Ivan

Ahojte, chcel by som sa opýtať, nakúpil som si na peňaženku shitcoin, kde zistím vlastne aký mám stav na peňaženke toho coinu? Nikde to tam neviem nájsť. V zozname ho mám aj s počtom kusom. ďakujem

Patrik

Dobrý deň, chcem sa opýtať , mám na binance eth, chcel by som ho previesť do trustwallet aby som zaň mohol kúpiť nejaké shitcoiny ktoré sa riešia cez eth, mám tam binance Smart chain , nvm akú mám použiť prenosovú sieť , a či bude možné nakúpiť coiny čo idú cez eth alebo potrebujem založiť novú peňaženku , a nvm či to bude fungovať cez klasické eth alebo treba kúpiť eth token /erc20/, ďakujem za odpoveď

Portál Finex.cz
Odpověď na Patrik

Dobrý den, Patriku. Bohužel Vám nemůžeme poradit se 100% jistotou, protože nevíme, čeho přesně se snažíte docílit, takže můžeme dát pouze obecnou radu: Pokud chcete nakládat s ETH na klasické síti Ethereum a poté je např. přes Uniswap směňovat na jiné ERC20 tokeny, využijte síť ETH. Pokud chcete využít síť BSC a směňovat si tokeny např. přes Pancakeswap, pak využijte BSC (BEP20). Dejte si ale pozor, vždy musíte mít i správnou přijímací adresu, tedy pro ERC-20 token využít ETH adresu a pro BEP-20 token využít BSC adresu, jinak se může stát, že o své tokeny přijdete!

Jirka

crypto nakupuji pres pancakeswap, u poslednich dvou TAXIMOON a NFTCoin se zobrazuje jen pocet, nezobrazuje se cena, v cem je problem?

Honza

Dobrý den, poslal jsem omylem ETH z Binance do coinomi, ovšem přes nesprávnou síť. Hodnotu měny vidím v Trust Wallet pod BSC (postupoval jsem podle instrukci, které jsem četl na coinomi). Chtěl bych se Vás zeptat – pokud je to vůbec ještě možné – jak poslat ztracenou měnu zpět na Binance? Děkuji za odpověď. Honza

Portál Finex.cz
Odpověď na Honza

Dobrý den, Honzo. Pokud ethery v peněžence normálně vidíte, pak by neměl být problém je na Binance znovu poslat jako deposit přes BSC síť.

Misa

Dobrý den, založila jsem si Trust Wallet a poslala si do ni z jedné aplikace kde se těží erc20 tokeny. Chci se zeptat zda je možné si je převést na nějakou kryptoměnu případně kde a jak to udělat.
Předem děkuji za odpověď.

Portál Finex.cz
Odpověď na Misa

Dobrý den, Miso. Jaké tokeny jste si do Trust Wallet převedla a na jaké tokeny je chcete směnit? To jste bohužel neuvedla, takže Vám konkrétně poradit nemůžeme. Obecně bychom se podívali na stránky coinmarketcap, tam bychom vyhledali tokeny, které máte, a poté bychom se na záložce Markets podívali, na jaké burze je lze směňovat. No a pak už můžete jít na tu danou burzu a směnit je tam. :-)

Michal

Dobrý den, dnes jsem zjistil, že mi z peněženky zmizela kryptoměna KAVA. Před tydnem ještě vše na místě, teďka vše fuč, není tam ani žádné info o transakcích nic, prostě jako kdyby tam nikdy nic nebylo. Je možné zjistit co se stalo? Děkuji moc za informace.

Portál Finex.cz
Odpověď na Michal

Dobrý den, Michale. Bohužel pouze z těchto informací je těžké odhadnout, co se stalo. Osobně bych vyzkoušel aplikaci reinstalovat a obnovit peněženku pomocí seedu. Mohlo by to pomoci.

Ota

Dobrý den,
ze směnárny Simplecoin jsem zakoupil Litecoin, ale omylem jsem zadal svou adresu kryptopeněženky Wirex s tagem určeným pro Bitecoin. Okamžitě jsem kontaktoval Simplecoin i Wirex ale oba tvrdí se vzdávají odpovědnosti či snahy to napravit. Opakuji, že jsem zadal adresu mé vlastní kryptopeněženky, jen je určena pro Bitecoin a ne Litecoin. Co mohu udělat pro to aby mi byly vráceny peníze či Litecoin doputoval do mé kryptopeněženky? Nebyla to malá částka a určitě nejsem ojedinělý případ. Děkuji. Ota

Portál Finex.cz
Odpověď na Ota

Dobrý den, Oto – v tomto případě určitě kontaktujte Wirex. Oni jsou jediní, kdo Vám v tuto chvíli může pomoci. Oni totiž drží privátní klíče k těmto adresám.

Jirka

Dobrý den, s největší pravděpodobností jsem nebyl dostatečně opatrný a rozvážný při zakládání peněženky z které mne byl odcizen zlomek btc ..kamenem úrazu bylo uložení seedu na nesprávném místě… Je možné nějak dopátrat nebo získat zpět zmizelé kryptomeny?.. předem díky za odpověď..

Portál Finex.cz
Odpověď na Jirka

Dobrý den, Jirko. Bohužel v tomto případě se obávám, že pachatele svými silami nedopadnete. Určité páky na to jsou, ale pak už bude záležet na množství odcizených kryptoměn. Kdyby se např. jednalo o množství v řádech statisíců Kč nebo i více, mohla by Vám pomoci policie. Pokud se jedná o pár stovek či tisíc korun, bohužel bych tomu moc šancí nedával.

hisam

zdravim, viete mi niekto poradit lebo mam v tom dost zmetok.. davnejsie som kupil cez coinbase bitcoin. rad by som teraz za to vymenil nejake ine kryptomeny ale to nepodporuje coinbase. a teraz neviem ci si zriadit novu penazenku alebo ako to spravit, lebo ani sam neviem ci coinbase je penazenka alebo burza. respektve ci si mam zalozit novu penazenku aj novu burzu kde by som vedel zmenit tie kryptomeny. dakujem

Miroslav Novák

Dobry den, jsem zacatecnik, vcera jsem si stahnul Trust penezenku. Pri nakupu to po mne chce adresu. Muzete mi poradit kde ji najdu nebo co tam mam zadat. Dekuji, omlouvam se, pisu z mobilu. Hezky vecer Mira

Portál Finex.cz
Odpověď na Miroslav Novák

Dobrý den, adresu pro příjem kryptoměn do Trust Wallet naleznete hned po přihlášení pod tlačítkem „Receive“. Vyberete si měnu, kterou si tam budete posílat a objeví se vám tam QR kód s adresou pro příjem.

Pozor na to, abyste třeba omylem nezvolil ETH adresu a neposílal si BTC, to by byl problém. Pokud chci dostat BTC musí to být BTC adresa.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Hezký den.

Tomas

Zdravím , na vaše doporučení jsem si založil trust wallet a poslal si tam zlomky bitcoinu. Po pár dnech bitcoiny zmizely asi na jinou penezenku . V historii transakcí dnes ráno . Nevím jak je to možné , 12 slov mám napsaný offline . Můžu stim něco dělat ?

Portál Finex.cz
Odpověď na Tomas

Dobrý den, nerad bych vás strašil, je ale možné, že byly vaše kryptoměny odcizeny.

Je možné, že jste si seed (těch 12 slov) vyfotil nebo někam nahrál online (do cloudu, emailu, mobilu atp.)? To může být totiž kámen úrazu. Seed by neměl existovat jinde než na papíře.

Více informací o tom, jak uchovat svůj seed v bezpečí a kde tedy mohl nastat problém se můžete dozvědět v tomto článku – https://finex.cz/co-jsou-kryptomenove-seedy-a-proc-jsou-pro-vas-dulezite/

Snad společně problém nějak vyřešíme. Budu čekat na vaši zprávu.

Hezký den.

Michal

Dobrý den,
chci se zeptat zde je možnost převést do trustwallet a třeba za pár dní do hardware peněženky?

Platí se za to?

Děkuji Michal

Portál Finex.cz
Odpověď na Michal

Dobrý den, ano, to je samozřejmě možné. Za samotné převody je třeba odvést poplatek síti, který se započítá automaticky. Záleží na aktuálním vytížení sítě, přičemž poplatek většinou je někde mezi 1 USD – 3 USD.

Pavel

Dobrý den,
Potřeboval bych poradit. Chtěl jsem si poslat z vaší peněženky XRP na můj Coinbase účet, ale napsal jsem špatný destination tag. Navzdory tomu se i tak XRP odeslalo, ale zřejmě někam jinam. Je možné je nějakým způsobem získat zpět? Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Dobrý den, Pavle. Jak Coinbase zmiňuje na svých stránkách (zde) je naprosto nezbytné uvést správný tag. Ještě by ale nemuselo být vše ztraceno. Nejlepší bude teď co nejrychleji kontaktovat Coinbase a sdělit jim všechno info, které máte. Adresu a tag, na který jste XRP poslal, kdy to bylo, kolik to bylo, a tak dále. Měli by být schopni Vám pomoci.

Pavel
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den, kontaktoval jsem podporu Coinbase a aby mohli dále prošetřovat mojí transakci, potřebují adresu URL hash transakce. Kde a jak získám adresu URL hash transakce? Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Dobrý den, stačí otevřít Trust Wallet, poté rozkliknout XRP, zvolit příslušnou transakci a hash vč. odkazu by měl být napsaný tam.

Daniel
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den,
jak funguje výběr z této peněženky ? Dejme tomu že mám určitý počet tokenů a chci je vybrat – poslat si je třeba na platební kartu – jak ?
Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Daniel

Dobrý den, Danieli. Pokud chcete své kryptoměny prodat, mrkněte se na náš článek Jak prodat bitcoin a jiné kryptoměny.

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Michal

Dobrý den,
chci se zeptat zda jde na Trust Wallet převést ETH z Papper Wallet? Nebo je potřeba nejprve založit peněženku na blockchain.com, převést tam a pak z této peněženky převést na Trust Wallet?
Děkuji za informaci.

Portál Finex.cz
Odpověď na Michal

Dobrý den, určitě je možné ETH převést na Trust Wallet přímo z papírové peněženky. Potřebujete k tomu jen aplikaci, která umí papírovou peněženku tzv. sweepnout. Měla by to umět např. Coinomi. Pro bližší info ale bohužel zatím zde na Finexu nemáme žádný návod, takže se budete muset spolehnout na Google, nebo třeba na nějakou Facebookovou diskuzní skupinu.

Ctibor

Dobrý den v aplikaci Crowd 1 jsem si chtěl převést bitcoiny do peněženky krást wallet ale aplikace mi hlásí, že adresa je nesprávná jak mám dál postupovat? A v případě že bych bitcoinovou adresu zadal do aplikace která mi toto nenahlásí můžu o peníze přijít?

Portál Finex.cz
Odpověď na Ctibor

Dobrý den, bohužel přesně nevíme, co Crowd1 přesně dělá a nemáme s nimi zkušenost. Vidíme to však na problém v typu adresy – vyzkoušejte, prosím, aplikaci Coinomi, kde si můžete vybrat mezi 3 druhy adres – liší se podle toho, co je na jejich začátku. Buď je to „1“ nebo „3“ a neb „bc1“. Trust Wallet používá pouze „bc1“ adresy, které jsou nejnovější, ale zároveň s nejmenší podporou mezi platformami.

Jirka

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Mám v peněžence TRUST WALLET v multi wallet BTC a chci si je ve swapu převést třeba na TRON (TRX) ale nejde mi to. V nabídce na převod se mi nedaří vložit do políčka kryptoměna BTC. Nevím jak postupovat. Můžete poradit? Přitom v peněžence COINOMI to nebyl problém … vyměnit BTC za jiné krypto.
Děkuji za odpověď. Jirka

Portál Finex.cz
Odpověď na Jirka

Dobrý den, pokud vím, tato funkce swapu je možná pouze pro ERC 20 tokeny, Bitcoin tam tedy z podstaty fungování ani dát nepujde. U Coinomi, tuším, že to funguje trochu jinak. Osobně takové jednoduché přesuny dělám vždy přes Changelly – zkuste to. Stačí zadat měny Z a NA, počet daných měn a adresu přijímací peněženky. Pak odeslat původní měnu na vygenerovanou adresu a za chvilku je vše hotovo. :-) Changelly má navíc pouze minimální poplatek ve výši 0,5 %, což mi přijde dost fér.

Pavel

Dobrý den, měl jsem v peněžence TRUST WALLET nakoupeny zlomky Bitcoinů. Přešel jsem na nové iOS zařízení, peněženku pomocí seedu obnovil a nic v ní není … ani v historii pohybu transakcí. Máte nějakou podobnou zkušenost, resp. návod, jak dostat Bitcoiny zpět?
Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Dobrý den, Pavle. Postupoval jste správně při obnově peněženky ze seedu? Zkuste to ještě dle oficiálního návodu zde. Jste si jistý, že jste seed zadal správně? Při obnově by nikdy neměl být problém. Popř. můžete vyzkoušet nainstalovat peněženku Coinomi a zadat seed tam, měl by být kompatibilní s oběma.

Adam

Zdravím, nevím kde dělám chybu, při pokusu nakoupit BTC přes SIMPLECOIN mi to nechce brát adresu peněženky začínajíci na …bc1… a píše to: Tato adresa je ve formátu bech32, který není doposud v Trezor peněžence plně podporován. Pro plnou funkčnost prosím vyberte typ účtu „Segwit accounts“ nebo „Legacy accounts“. Adresu ve formátu bech32 lze nyní použít s peněženkou electrum.org.
Lze nějak v této peněžence změnit formát adresy, aby začínala 1,3 ak mi bylo doporučeno ze SIMPLECOIN.

Portál Finex.cz
Odpověď na Adam

Dobrý den, bohužel v tomto ohledu jsem měl také problém. Trust používá nejnovější typ adres, které ještě některé směnárny či burzy nepodporují. Naopak třeba u mobilní peněženky Coinomi si můžete vybrat z „1“, „3“, nebo „bc1“ adresy jedním kliknutím, ale u Trust to nejde. Teoreticky ale můžete přijmout platbu ze Simplecoin na Coinomi a ihned po jejím přijetí si ji přeposlat na Trust s nízkým poplatkem. Bude vás to stát pár haléřů nebo korun, ale hlavně o jeden krok navíc. Jiné řešení mě bohužel nenapadá. Snad to brzy Simplecoin vychytají.

Martin

Dobrý den.
Chápu to správně, že peněženka TRUST WALLET je spojena s nějakým fyzickým účtem v bance a mohu tím pádem poslat/odeslat peníze do bankovního účtu?

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den Martine. Ne, tak to není. Co Vás k této myšlence vedlo? Možná máme něco v recenzi výše nesprávně popsáno.

Trust wallet je pouze kryptoměnová peněženka a nelze na ni vložit peníze bankovním převodem. Pro tyto služby můžeme doporučit Wirex.

Martin
Odpověď na Portál Finex.cz

Níže se psalo, že lze Ether převést na koruny. Ale možná jsem to špatně pochopil. Jak tedy dostanu své peníze (ve formě Ether nebo Bitcoin) do své banky a posléze je vyberu v hotovosti?

Lukáš

Dobrý den,
prosím o radu, koupil jsem na Simplecoin XRP a nedaří se mi to přijmout
do peněženky Trust Wallet. Můžete mi poradit co dělám špatně?
Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Lukáš

Dobrý den, Lukáši. Byly XRP již ze strany SimpleCoin odeslány? Pokud ano, můžete nám poslat ID transakce? Podíváme se na to. Pokud odeslány nebyly, píše SimpleCoin něco o chybě? O jakou chybu se jedná? U Ripple by to v Trust Wallet mělo být snadné.

Lukáš
Odpověď na Portál Finex.cz

Zpráva od SimpleCoin přišla, že je přijatá platba ode mě a že směr je pozastaveno, ale není určeto z jakého důvodu.

Lukáš
Odpověď na Lukáš

Tak už se mi to připsalo, trochu jsem to sám pomotal ve zpracování objednávky.
Každopádně děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Lukáš

To máme radost. Snad budou XRP sloužit. PS: Dejte si pozor na to, že z peněženky posledních 20 XRP nebude možné odeslat. (viz zde)

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (1)
Samer
Odpověď na Lukáš

Dobrý den,
Jak prosím získat z trust wallet peníze na osobní účet v CZK? Potřeboval bych vybrat část peněz . Díky

Portál Finex.cz
Odpověď na Samer

Dobrý den, Samere. Podívejte se na náš článek jak prodat bitcoin. Je tam několik možností, jak toho dosáhnout. Jistě si vyberete.

Petr

Dobrý den,
mám tuto aplikaci a investoval jsem do Etherea a chci se zeptat jak dostanu investici z trhu zpět na svůj účet ? Musím převést na jinou kryptoměnu, která jde vybrat nebo ?

Portál Finex.cz
Odpověď na Petr

Zdravím Petře.
Pokud máte své tokeny ETH právě v aplikaci Trust, je to poměrně snadné. Stačí jít na směnárnu (např. stránky Simplecoin) a vytvořit objednávku.

Budete směňovat ETH za CZK, takže to tam navolte a do políčka Z napište počet ETH, které chcete prodat. Následně Vám bude vygenerována adresa (cca 40 písmenek a čísel a pravděpodobně bude začínat 0x…..), na kterou tokeny pomocí aplikace pošlete (v aplikaci rozklikněte Ethereum a zvolte tlačítko Send. Do prvního řádku zkopírujte ETH adresu, kterou dostanete na směnárně a do druhého řádku množství, které chcete prodat. Můžete také využít načtení QR kódu pro rychlejší přepis.

Potvrďte a počkejte na zpracování směnárnou! Do pár hodin, max. dní byste měl mít peníze na svém účtě. :-)

Zobrazit celou diskuzi (77)
Připojte se k diskuzi

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo