Finex.cz logo
Menu
Finex » 📈 Akcie » ČEZ

Akcie ČEZ (CEZ) - Aktuální cena, graf, dividendy, kde koupit

Váš kapitál může být ohrožen*

Graf ceny akcií ČEZu

Cena akcií ČEZ (CEZ)
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Novinky o akciích ČEZ

Informace o ČEZ

Akcie ČEZu patří mezi Čechy k velice oblíbeným a nejčastěji obchodovaným titulům Pražské burzy. Možná je to proto, že jako Češi tíhneme k akciím, které známe nejlépe. Respektive, které jsou naše, české. Pokud patříte mezi ty, kteří dávají přednost tuzemských akciím, určitě by akcie společnosti ČEZ neměli ve vašem investičním portfoliu chybět.

Atraktivnost tohoto českého titulu v kombinaci se štědrou dividendou vedou k tomu, že se podle burzy cenných papíru v Praze (PSE), jedná o nejvíce obchodované akcie. A to posledních 6 let za sebou.

Potenciál v obchodování a nakupování těchto akcií je stále obrovský. Jak obchodovat akcie takovéto velké společnosti? Na co si dát pozor a čeho při obchodování využít? To a ještě mnohem více se dozvíte právě nyní.

Obsah

1.Co byste o společnosti ČEZ měli vědět2.Vývoj ceny akcií ČEZ3.ČEZ dividendy4.Jak investovat do akcií ČEZPrvní možnost: nákup akcií ČEZuDruhá možnost: aktivní obchodování akcií ČEZJak na to?5.Diskuze o akciích ČEZ (komentáře)

Co byste o společnosti ČEZ měli vědět

akcie cezAť už chcete akcie obchodovat nebo do nich investovat, měli byste o dané společnosti vědět co nejvíce informací. Není úplně ideální investovat do něčeho, o čem nevíte vůbec nic. Nemáte pak potřebné informace na zhodnocení rizik a potenciálních zisků.

ČEZ největší Česká energetická společnost, která se zabývá produkcí, distribucí a prodejem elektrické a tepelné energie. ČEZ se zabývá těžbou uhlí, provozem elektráren, distribucí i prodejem koncovým zákazníkům.

Úspěšně funguje v Polsku, Bulharsku, Rumunsku a dalších zemích. V České republice jde o druhou největší firmu dle tržeb (první je Škoda Auto spadající pod německý koncern Volkswagen). Celkově zaměstnává ČEZ více jak 31 tisíc zaměstnanců (dle účetní závěrky 2018).

U této akciové společnosti nesmíte zapomenout ještě na jednu důležitou věc a to je vlastnická struktura ČEZu. Ta k polovině roku 2018 měla následující rozložení:

cez vlastnicka struktura
Vlastnická struktura společnosti ČEZ. Zdroj: CEZ.cz

Je skvělé vidět, že stále nejvýznamnějším akcionářem je Česká republika s podílem na základním kapitálu skoro 70 %.

Zajímavé je i číslo objemu obchodů akcií ČEZ vzhledem k celkovému objemu obchodů pražské burzy. ČEZ tvoří cca 15 procent všech obchodů.

Vývoj ceny akcií ČEZ

Nabídka a poptávka, to je úplně základní faktor ovlivňující cenu jakéhokoliv aktiva. Avšak konkrétně v případě ČEZu je cena a její vývoj poměrně silně závislá na vývoji ceny elektřiny. Jestliže cena elektřiny klesá, sníží se tržby ČEZu a obvykle do jisté míry s tím i cena akcií. Zároveň naopak při růstu ceny elektřiny mohou růst i akcie.

Není to však jediný faktor, který je ve hře. Mezi další faktory, které rozhodují o ceně akcií ČEZu pak patří finanční výsledky, rozhodnutí státu – dotace, znárodnění nebo "jen" silná regulace.

Rovněž na cenu akcií působí vývoj ekonomiky, který ovlivňuje obecně všechny akciové tituly. Názorně si toho lze všimnou na grafu níže, kde v první polovině roku 2020 vidíte velmi prudký propad.

Tehdy kvůli pandemie koronaviru a útlumu ekonomiky spadly akcie z cca 500 na méně než 380 Kč za pouhých pár týdnů.

Vývoj ceny akcií ČEZ v letech 2016-2020
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Nezkušený investor by se takového propadu mohl zaleknou ve zmatku (i třeba ve ztrátě prodávat), avšak zkušenější investor neváhá nakupovat. Proč? Každý propad akcií, které jsou jinak kvalitní (jako právě např. ČEZ), znamená příležitost nakoupit "ve slevě". Brzy po tomto propadu následoval rychlý růst.

ČEZ dividendy

Pokud byste se rozhodli investovat do akcií dlouhodobě a držet je, má pro vás ČEZ další skvělou výhodu. Od roku 2001 svým akcionářům vyplácí dividendy. Výplaty probíhají jednou ročně.

Více o dividendách se dozvíte zde: Co jsou to dividendy akcí na burze a jak fungují?

CEZ-vyplata-dividen-2006-2019
Výše dividend akcií ČEZ. Zdroj: CEZ.cz

Jak investovat do akcií ČEZ

Nyní vám ukážeme dvě možnosti, jak do akcií ČEZ investovat. První možností je dlouhodobá investice formou nákupu akcií jako takových a druhou možnost představuje aktivní obchodování s těmito akciemi. Jaký je mezi tím rozdíl?

První možnost: nákup akcií ČEZu

Tento přístup je nejjednodušší, časově nenáročný a pro nezkušené investory mnohdy může být i nejúspěšnější.

V principu se jedná o prostý nákup fyzických akcií dané společnosti, po kterém se kupující stane akcionářem. Akcionář (i když z hlediska investovaných prostředků úplně malinký) je v podstatě jedním z majitelů dané firmy a podílí se tak na zisku této společnosti, který je mu vyplácen formou dividend.

Jak investice formou nákupu akcií funguje?

Zajímá vás, jak taková investice funguje? Co všechno k ní potřebujete a co z toho pro vás plyne? Podívejte se na názorný příklad níže.

Příklad: Dejme tomu, že cena akcií ČEZ je 400 Kč za kus, jak tomu bylo např. po pandemickém propadu zmiňovaném výše. Vy máte na investici připravených rovných 12 000 Kč a můžete si tedy koupit přesně 30 ks akcií.

V případě, že po určité době cena akcií vzroste o 25 % na 500 Kč, což se může stát v zásadě během několika týdnů či měsíců, z prodeje vašich 30 akcií byste inkasovali celkem 15 000 Kč.

Hodnotu svého obchodního účtu byste takovým obchodem zvýšili o 3 000 Kč, které si ihned můžete vybrat na svůj bankovní účet.

V případě, že byste akcie drželi o něco déle, třeba 2 roky, by vám byla 2x vyplacena dividenda. Např. za rok 2018 24 Kč a za rok 2019 34 Kč. Celkem tedy 58 Kč na akcii, takže byste si za ty dva roky se svými akciemi přišli na další 1 740 Kč (před zdaněním).

Kde koupit akcie ČEZ?

Abyste mohli nákup provést, je potřeba mít obchodní účet u jednoho z brokerů. My jsme ty nejlepší brokery otestovali a ty ozkoušené naleznete v tabulce níže:

Favorit redakce
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
 • Nákup a prodej akcií a ETF bez poplatku
 • Dobrá zákaznická podpora v češtině
 • Při obchodování menších objemů jsou větší poplatky (kromě akcií a ETF)
 • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo

RoboMarkets

★ 92 %

U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo

eToro

★ 90 %

U 78 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Protože ČEZ je převážně vlastněn státem, jedná se o jednu z nejbezpečnějších investic do českých akcií. Navíc vyplácí dividendu, která vám zajistí příjem a výnos navíc mimo samotný pohyb ceny akcií.

Druhá možnost: aktivní obchodování akcií ČEZ

Aktivní obchodování má oproti prostému nákupu popsanému výše jednu zásadní výhodu. Je možné využít pákového efektu, čímž se potenciální zhodnocení investice může zvětšit a zrychlit.

Takové obchodování "s pákou" v zásadě znamená, že můžete nakoupit více akcií, než na kolik máte momentálně dostupné prostředky. Podívejte se na příklad níže:

Příklad: Pokud je cena akcií znovu 400 Kč a vy na obchodním účtu máte k dispozici 12 000 Kč, s využitím pákového efektu 1:5 můžete disponovat s celkem 60 000 Kč (pětinásobkem).

Mohli byste si tedy koupit rovných 150 akcií. Pokud budeme počítat se stejnou změnou ceny, tedy růst ze 400 Kč na 500 Kč, tak váš zisk by zde nebyl 3 000 Kč, ale 15 000 Kč.

Proč? Protože jste koupili 150 akcií a zhodnocení každé z nich je 100 Kč. V případě uzavření obchodu (prodeji všech akcií) byste tedy na účtu měli celkem 27 000 Kč (12 000 Kč se kterými jste začali a 15 000 Kč jako zisk z uskutečněného obchodu).

Na tomto příkladu je krásně vidět výhoda CFD obchodování a hlavně pak páky, kterou brokeři nabízí. Pozor ale! Sice finanční páka zvyšuje možný zisk, ale také případnou ztrátu.

Je ale nutné podotknout, že stejně rychle, jako se investice zhodnocuje, se může také propadat. Propad ceny akcií ze 600 Kč na 500 Kč by pro vás znamenal ztrátu 10 000 Kč, což je skoro celých 12 000 Kč, které jste měli v původně. A kdyby cena padala ještě dál, může obchod být vynuceně uzavřen a váš obchodní účet by tak skončil na nule.

K obchodování určitě doporučujeme nastudovat a využívat technickou a fundamentální analýzu. Možná se může zdát, že se jedná o primitivní druhy strategií, ale často jsou nejefektivnější. Fundamentální analýza, o které jsme se již bavili na začátku článku, je skvělým pomocníkem. Stačí využívat aktuální informace o společnosti a selský rozum.

Když se dočtete, že ČEZ propouští 20 tisíc zaměstnanců, tak to na cenu akcií patrně bude mít negativní vliv (extrémní příklad).

Obrovskou výhodou u obchodování akcií ČEZu mohou být také všechny možné materiály v češtině, které společnost publikuje. Samozřejmě ČEZ působí i v zahraničí a některé materiály najdete pouze v angličtině, případně nejprve v jiném jazyce s následným překladem, ale vše důležité zpravidla máte i v češtině.

Jak na to?

Základní informace o společnosti, co ovlivňuje cenu akcií a na co se při obchodování zaměřit, jíž víte. Jak byste tedy měli postupovat, ať už chcete akcie nakoupit, nebo aktivně obchodovat?

Je to jednoduché. Postup je následující:

 • Otevřít si účet u brokerské společnosti, která obchodování akcií ČEZu nabízí. Kvalitní, ověřený broker v češtině, který obchodování akcií firmy ČEZ nabízí je XTB. Registraci provedete zde.
 • Verifikace a nahrání prostředků. Za předpokladu, že máte ověřený účet, tedy poslané dokumenty a nahrané peníze do vašeho obchodního účtu, můžete pokračovat dále.
 • Rozmyšlení strategie a postupu. Nyní byste si měli rozmyslet, kolik vlastně chcete investovat nebo podle čeho budete obchodovat. Respektive, na čem je založená vaše predikce na budoucí vývoj ceny akcie.
 • Zadání obchodního příkazu. No a nakonec to nejsladší, na co jste celou dobu čekali. Stačí už pouze zadat obchodní příkaz na "nákup", nebo "prodej". A je to!
 • Inkasování výdělku. Pokud byl váš obchod úspěšný, inkasujete peníze, které si můžete bez problému vyplatit na váš obchodní účet a užívat si je. To vše díky akciím.

Zaujaly vás akcie ČEZ a chtěli byste je zkusit obchodovat? Můžete to zkusit u jednoho z ověřených brokerů:

Favorit redakce
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
 • Nákup a prodej akcií a ETF bez poplatku
 • Dobrá zákaznická podpora v češtině
 • Při obchodování menších objemů jsou větší poplatky (kromě akcií a ETF)
 • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo

RoboMarkets

★ 92 %

U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo

eToro

★ 90 %

U 78 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Níže se můžete podívat na video, které vám ukáže, v čem se liší klasický nákup akcií a obchodování akcií prostřednictvím CFD kontraktů. Obchody na videu jsou prováděny u brokera XTB.

Video: Vzorový nákup akcií ČEZ u brokera XTB

Více informací o ČEZu

Pokud byste o obchodování akcií, nebo konkrétně akcií ČEZu měli nějaké otázky, napište nám dolů do komentářů. Rádi vám poradíme!


Více informací o ČEZ

JménoČEZ
TickerCEZ
Webové stránkyhttps://www.cez.cz/
Založeno1. dubna 2003
SektorUtility - distribuční služby
PrůmyslŠiroká škála distribučních služeb/produktů
Vyplácí dividendy?

Vývoj ceny akcie ČEZ za posl. 2 týdny

Datum Hodnota Jednotka
02. 10. 2022 Načítání... CEZ
01. 10. 2022 Načítání... CEZ
30. 09. 2022 Načítání... CEZ
29. 09. 2022 Načítání... CEZ
28. 09. 2022 Načítání... CEZ
27. 09. 2022 Načítání... CEZ
26. 09. 2022 Načítání... CEZ
25. 09. 2022 Načítání... CEZ
24. 09. 2022 Načítání... CEZ
23. 09. 2022 Načítání... CEZ
22. 09. 2022 Načítání... CEZ
21. 09. 2022 Načítání... CEZ
20. 09. 2022 Načítání... CEZ
19. 09. 2022 Načítání... CEZ

Ohodnoťte akcie firmy ČEZ


Diskuze k tomuto článku: 31 komentářů
Jirka

Dobrý den, mám akcie ČEZ. Nevím ani přesně kolik. Jak a kde, prosím Vás, o tom získám nějaký doklad nebo „potvrzení“, pokud bych s nimi chtěl obchodovat? Děkuji za odpověď.

Arnošt

Stal jsem se vlastníkem akcií ČEZ které vlastnila moje zemřelá manželka Jindřiška Pilátová, která zesnula 28.4.2020. Manželka, která měla svůj účet v České spořitelně dostávala každoročně dopis – zpravidla na jaře nebo v první polovině roku – se sdělením, že dividendu si může vyzvednout v pobočce České spořitelny v Prostějově, která za jejího života vedla její osobní účet.
Rozhodnutím Okresního soudu v Prostějově (34 D 567/2020-35 ND 164/2020) zastoupeného pověřeným notářem Mgr. Ondřejem Krejčovským, jsem se stal dědicem a vlastníkem akcií dříve vlastněných zesnulou manželkou.
Doposud jsem však nedostal dopis s vyrozuměním opravňujícím mne k vyzvednutí a převzetí dividend zemřelé manželky v České spořitelně, Prostějov, jaký dostávala pravidelně za života manželka, případně se sdělením kdy bude problém vyřešen.
Moje adresa je tatáž jaká byla za života manželky (Prostějov, Rumunská 37). Případné bych uvítal sdělení, kdy bude zasílání opravňujících dopisů či převedení vlastnictví akcií vyřešeno.
S pozdravem RNDr. Arnošt Pilát

Eva
Odpověď na Arnošt

Jako každý rok, čekám na dopis o možnosti výběru dividend ČEZ za loňský rok. Vždy bylo možno dividendy vybrat od 1.8. následujícího roku. Letos jsem ještě žádný dopis neobdržela. Došlo k nějaké změně???????????
Děkuji za odpověď!

Ladislava Eiblová
Odpověď na Arnošt

Chci nahlásit změnu trvalého bydliště pro vzájemnou komunikaci. Co mám pro to udělat?

Kristina

Pozor, Brokera XTB sice doporučuje redakce, ale není to tak skvělá volba u českých akciíí nebo vlastně jakýchkoli dividendových akcií, kvůli vysokému zdanění – u čs akcií je to 35%! u US 30%.
Na Rtraderu se sice dividendy z US daní 15%, ale česká burza tam vůbec není, takže nevím proč je v tomto případě doporučován také..

Anna

Nemohu nikde zjistit, kdy je rozhodný den pro dividendy ČEZ.
Můžete mi poradit?
Děkuji,vAnna

Portál Finex.cz
Odpověď na Anna

Dobrý den, Anno. Výše dividend čezu za rok 2020 ani rozhodný den pro jejich výplatu v tuto chvíli ještě není znám.

Marián

Po svojej nebohej sestre som zdedil cca 60 akcií ČEZ. Chcel by som ich prepísať na svoje meno. Ako mám postupovať? Okrem oznámenia Českej spořitelny o výplate dividend nemám nič k dispozícii a ČS mi oznámila, že služby ako prevod akcií neprevádza. Notársku zápisnicu o nadobudnutí dedičstva mám.
Ďakujem

Portál Finex.cz
Odpověď na Marián

Dobrý den, Mariáne, zkoušel jste postupovat dle informací uvedených na stránce CDCP?

Jiřina

Dobrý den, chtěla bych převést akcie čezu na jinou osobu, kde to mohu provést?Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jiřina

Dobrý den, to záleží, kde akcie držíte. Máte je u nějakého online brokera, u své banky, nebo ještě jinde?

Jiřina
Odpověď na Portál Finex.cz

Dříve se to jmenovalo RM systém?Nevím co je to dnes?

Portál Finex.cz
Odpověď na Jiřina

Dobrý den, pak doporučujeme vybrat si z kontaktů zde a řešit tento problém přímo s RM Systémem.

Zobrazit další odpovědi (1)
Věra

Dobrý den, vlastním akcie Čezu necelých 20 let, ale v loňském roce mne velmi zklamala dividenda, která byla dosud nejnižší za celou dobu, vlivem koronaviru klesly všechny akcie, rovněž velmi citelně i Čezu, jaký vývoj se očekává a jaká budou dividenda za loňský úspěšný rok?

Portál Finex.cz
Odpověď na Věra

Dobrý den, Věro. O výši dividendy musí rozhodnout valná hromada. Až bude rozhodnuto a informace bude veřejná, naleznete ji zde. Co se týká budoucího vývoje ceny akcií čezu, tak to Vám bohužel nikdo neřekne.

Václav Valeška

Zdravím,nejde mi do hlavy že cena El. neustále roste ale cena akcií a dividendy klesá. Nebylo by dobré vyměnit celé vedení ČEZ. Kdo je za to odpovědný, jiné firmy by stoho dávno vyvodily důsledky. Jaký zájem tím ČEZ sledujte. Sám jsem nakupoval akcie až za 1250 Kč nini mám propad – 25%

Portál Finex.cz
Odpověď na Václav Valeška

Dobrý den, Václave. To, že roste cena elektřiny nemusí nutně znamenat, že rostou marže (a zisky) ČEZu. A dokonce by to mohlo být naopak, že by růst ceny firma brzdila na úkor své marže. Více Vám k tomu ale bohužel neřekneme – na elektřinu experti nejsme. :-) Ale předpokládáme, že Daniel Beneš, generální ředitel ČEZu, je profesionál a ví, co dělá.

Valeska Vaclav
Odpověď na Portál Finex.cz

Zdravim,jak jsem již psal akcie ČEZ držím již řadu let za tu dobu mám propad -25 procent. Kdo za to může,innvestice v Bulharsku,Albanii atd.. Nebylo by dobré už někoho poslat do teplaku?

jaromír

Před 20 léty jsem nakupoval kcie po 1250 za kus, čez mezitím zvyšuje zisky ale cena akcií se naopak snižuje a snížují se i dividenda. Tak si myslím , že je někdo ma v úmyslu levně nakoupit. S pozdravem

karel řehák
Odpověď na jaromír

To já zase kdysidávno koupi akcie čezu za cca 90Kč a zase zaváhal, kdy ze vyhouply na 1500Kč /kus

Karlo

Dobrý den, chtěl jsem si koupit akcie čez u xtb, je to pro mě výhodné?

Portál Finex.cz
Odpověď na Karlo

Dobrý den, Karlo. Kdybychom to brali pouze co se týče poplatků, najdete i lepší brokery než vámi zmíněné XTB. Podívejte se např. na LYNX či Degiro. Na druhou stranu ale z naší zkušenosti musíme říct, že u XTB je vše maximálně přehledné a jednoduché a nabízí špičkovou zákaznickou podporu ve formě live-chatu nebo podpoře na telefonu, takže když si s něčím jako začátečník nebudete vědět rady, pomohou vám prakticky ihned – což je jejich obrovské plus.

Michala
Odpověď na Portál Finex.cz

Dobrý den, je to sice starší příspěvěk, ale stále aktuální. Myslím, že na české akcie je u nás dobré tak akorát FIO banka. XTB zdaní dividendy 30% a ani nejsou schopní to na výpise uvést. Takže pro FÚ nemáte nic v ruce (pochybuji, že jim odkaz na smluvní podmínky, kde je danění dividend uvedené, bude stačit) a aby vás pak nemohl FÚ popotahovat, tak to musíte zdanit znovu. To u FIO je pořešené. Degiro a eToro je to samé. Na české dividendové akcie (ono obecně na dividendové akcie) to je bída a všude byste měl kontaktovat zahraniční FÚ.
S pozdravem
Michala

Vašek

Moc tomu nerozumím, proč máte pod grafem toto:

„Cena akcií ČEZu graf. Cena za posledních pár let klesá. Bude v tomto trendu pokračovat?“

Když se podívám, kde byla cena před 2-3 lety, tak jde cena nahoru…
Myslím si, že 543,-Kč je více než 393,-Kč.
Kde udělali soudruzi chybu?

Portál Finex.cz
Odpověď na Vašek

Vašku, děkujeme za upozornění. Opravdu se jednalo o chybku – už jsme ji napravili. :)

Roman

Přeji krásný den. Nikdy jsem své finance moc neřešil, ale poslední dobou jsem si uvědomil, že je to asi špatně. Říkal jsem si, že by určitě bylo vhodné se o ně nějak začít starat. Popravdě ale nevím jak. Na internetu je toho tolik, že se v tom prostě nevyznám a nevím co je pro mě nejlepší. Četl jsem o akciích, komoditách, spořicích účtech, atd… popravdě, nemám prakticky žádnou finanční gramotnost a tak bych se nerad pouštěl například do zlata, nebo nějakých akcií. Říkal jsem si, že začít s takovým spořicím účtem by mohl být dobrý začátek. Tak trochu si osahat svět financí a začít zhodnocovat své peníze. Co myslíte, je to dobrý nápad, nebo bych od toho měl ustoupit? Předem děkuji za vaše rady. Budu se těšit na vaši odpověď. Roman.

Portál Finex.cz
Odpověď na Roman

Zdravím Romane, je skvělé, že jste se rozhodl se svými penězi něco dělat. Spousta lidí na to zapomíná, nebo je to prostě nezajímá, což je špatně.

Existuje mnoho skvělých způsobů, jak zhodnotit své peníze. Některé jsou více rizikové a některé méně, záleží na vašich možnostech a cíli. Akcie jsou rozhodně zajímavé, stejně tak jako komodity nebo kryptoměny. Jedná se ale o poměrně rizikové druhy investování/spoření, pokud to porovnáme například se spořicím účtem nebo termínovaným vkladem. U tradičních druhů spoření však nedosáhnete takového zhodnocení. Ono ale ve výsledku třeba nakoupit kryptoměny není nic složitého.

Doporučuji prostudovat tyto naše články. Sám uvidíte, co vás zaujme nejvíce:

 • Termínované vklady – Jak vybrat ten nejlepší? Aktuální srovnání 2019
 • Spořicí účty – Jaký je nejlepší? Aktuální srovnání 2019
 • Videonávod jak nakoupit kryptoměny (v případě, že by vás kryptoměny zaujaly).
 • Pokud byste potřeboval nějakou další radu, ozvěte se. Rádi vám pomůžeme.

  Leopold Huňka

  Dobrý den. Mám akcie ČEZu a přestěhoval jsem se. Prosím o informaci, kam nahlásit novou adresu. Děkuji.

  Portál Finex.cz
  Odpověď na Leopold Huňka

  Dobrý den, z oficiálních stránek ČEZ kopíruji odpověď níže.

  Evidenční údaje (jméno, příjmení, adresa a další) můžete změnit pouze prostřednictvím účastníka CDCP. Pro tento účel je nutné vybrat si a navštívit účastníka CDCP v ČR a požádat o provedení změny. Tato změna je ze strany účastníků zpoplatněna, přičemž konečné ceny za služby, jakož i podmínky jejich poskytování, jsou v kompetenci jednotlivých účastníků. Seznam účastníků CDCP naleznete na webových stránkách https://www.cdcp.cz/index.php/cz/seznam-ucastniku. Mezi účastníky CDCP patří většina českých bank a dále někteří obchodníci s cennými papíry. Banky i obchodníci s cennými papíry poskytují své služby spojené s vedením účtů s cennými papíry na svých pobočkách po celé ČR (poplatky za jejich služby se různí).

  S pozdravem
  Vojtěch, Finex.cz

  Jaroslava

  Dobrý den, jakou má dividendu akcie čezu? Vyplatí se kvůli dividend. kupovat?

  Portál Finex.cz
  Odpověď na Jaroslava

  Dobrý den Jaroslavo, letos (r. 2019) vyplatil ČEZ historicky nejnižší dividendu za posledních 12 let a jednalo se o 24 Kč na akcii. A vzhledem k tomu, že tuto dividendu ještě musíte zdanit a zároveň taky zaplatit poplatek za koupi a následný prodej akcií, tak myslím, že jen kvůli jedné dividendě se akcie kupovat nevyplatí. Vyplatilo by se to v případě, že byste akcie držela více let a jejich cena stoupla. Zda se to stane, to nikdo neví.

  Připojte se k diskuzi

  Další Akcie, které by vás mohly zajímat

  RECENZE

  TOP Akcioví brokeři

  eToro logo
  eToro Reklama
  U 78 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
  XTB logo
  XTB ★ 93 %
  U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
  RoboMarkets logo
  RoboMarkets ★ 92 %
  U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
  Degiro logo
  Degiro ★ 89 %
  Investování zahrnuje rizika ztrát.

  Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

  Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
  Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
  Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
  Facebook icon Jít na Facebook
  Finex logo