Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Proč stříbro aktuální září ještě více, než rekordy trhající zlato?

Stříbro dosahuje několikaletých maxim, což naznačuje, že tento kov získává na síle. Ačkoliv je stále vzdáleno od svého historického maxima, roste výrazně rychleji než zlato. Co za tím stojí?

Publikováno
Proč stříbro aktuální září ještě více, než rekordy trhající zlato?

Přestože stříbro bývá většinou zastíněno výkony zlata, v poslední době je tomu naopak. Ceny stříbra v dubnu slibně rostou a dosahují hodnot, které jsme neviděli od roku 2021.

K jeho růstu přitom přispívá hned několik faktorů.

V prvé řadě roste průmyslová poptávka po stříbru. To se totiž stává nezbytným v mnoha odvětvích, od výroby čipů po výrobu solárních panelů.

Tato poptávka podněcuje růst ceny a láká tak další investory, kteří vidí výhodu stříbra v zajímavé možnosti diverzifikace svých portfolií.

Dále zde máme trvající geopolitická rizika, která podněcují zájem o bezpečné uchovatele hodnoty. Stříbro je, podobně jako zlato, tradičně považováno za bezpečné útočiště v období nestability a nejistoty na trzích.

Stříbro láká investory, kteří hledají ochranu svých investic v nejistých časech.

Dalším důvodem je inflace. Stříbro má pověst efektivního nástroje ochrany proti inflaci. Když rostou ceny, investoři se často obrací k hledání aktiv, která jim pomohou udržet reálnou hodnotu finančních prostředků.

Stříbro se v tomto směru jeví jako atraktivní volba a v porovnání se zlatem momentálně ještě víc.

Porovnání se zlatem

Klíčovým faktorem je poměr mezi cenou zlata a stříbra, který je momentálně výhodně nakloněn stříbru.

Poměr 83 uncí stříbra za jednu unci zlata stále převyšuje 30letý průměr, který se pohybuje okolo 67 uncí. Tento rozdíl láká investory, kteří tak u ceny zlata vidí potenciální růstový prostor.

Porovnání dubnového růstu cen obou drahých kovů

Aktuální cena
Změna
Stříbro / 1 oz stříbra
Načítání
Načítání
Načítání
Zlato / 1 oz zlata
Načítání
Načítání
Načítání

Co můžeme očekávat v budoucnu? Podle analytiků by cena stříbra mohla najít support kolem hladiny 26 dolarů během případných korekcí. Na druhé straně by investoři měli sledovat také rezistenci okolo hodnoty 29,75 dolaru.

Jestliže se bude ekonomická situace nadále vyvíjet s určitou stabilitou a geopolitická rizika zůstanou v popředí, není vyloučeno, že stříbro bude pokračovat ve svém vzestupném trendu. Hodnotu zmíněné rezistence prorazí, která se následně stane jeho novým supportem.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
9
3

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎