Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Odborníci prozradili, zda Dogecoin dosáhne ceny 1 dolaru

Dogecoin má k paritě s dolarem hodně daleko, ale někteří se domnívají, že jí dosáhne. Co bude větrem do plachet největšího memecoinu a co ho naopak může brzdit?

Publikováno
Odborníci prozradili, zda Dogecoin dosáhne ceny 1 dolaru
Zdroj: depositphotos.com

V očekávání růstové fáze tržního cyklu se množí nejrůznější předpovědi, kam až mohou jednotlivé kryptoměny vyrůst.

Dogecoin (DOGE) vyniká mezi memecoiny svou už velmi dlouho trvající silnou podporou komunity. Navzdory vzniku mnoha nových memecoinů se oddaní příznivci Dogecoinu zasloužili o udržení jeho pozice na trhu už přes deset let.

Poznámka

Dogecoin vznikl 6. prosince 2013, tedy ještě dříve než například Ethereum.

A někteří se dokonce domnívají, že by v současném cyklu mohl dosáhnout parity s dolarem a navíc, že prudký růst, který ho čeká, je už za rohem.

Jaké má Dogecoin šance?

Ve srovnání s velkými memecoiny podává DOGE zatím slabý výkon.

Tři největší memecoiny podle tržní kapitalizace za DOGEm rostly v posledním týdnu násobně rychleji. Shiba Inu (SHIB) povyrostla o necelých 20 %, PEPE (PEPE) byl svědkem 50% nárůstu a Dogwifhat (WIF) zaznamenal ve stejném časovém rámci téměř 35% zisk. Dogecoin naproti tomu nevyrostl ani o 10 %.

Aktuální cena
Změna
Shiba Inu / SHIB
Načítání
Načítání
Načítání
Pepe / PEPE
Načítání
Načítání
Načítání
Dogwifhat / WIF
Načítání
Načítání
Načítání

Doge by musel začít růst o hodně rychleji, aby dosáhl parity s dolarem v rámci současného cyklu. Při současné ceně kolem 0,15 USD (v době psaní článku) by musel připsat 566 %.

Někteří příznivci ale věří, že je to možné. Například pseudonymní obchodník s kryptoměnami Blockchain Mane ve svém příspěvku na X z 24. dubna upozornil, že Dogecoin obvykle zažívá největší růst ceny v květnu.

Z historických dat potom vyzdvihuje májový průměr růstu ve výši 85 % a rekordní růst o 535 % během jednoho z deseti květnových období.

Známý obchodník Rekt Capital si rovněž zachovává optimistický výhled a vyjádřil své přesvědčení, že starty nových memecoinů neohrožují silnou pozici DOGE, který popisuje jako “jeden z nejvíce cyklických altcoinů”.

Překážky na obzoru

Pav Hundal, vedoucí analytik australské kryptoburzy Swyftx, nabízí o poznání skeptičtější pohled. Hundal sice uznává, že Dogecoin má významnou uživatelskou základnu, ale varuje, že rychlý růst by mohl být následován prudkými výprodeji.

Existují totiž miliony investorů, kteří Dogecoin nakoupili v roce 2021, kdy dosáhl svého historického maxima ve výši 0,76 USD a nyní drží již třetím rokem ztrátové pozice.

Kolem stávajícího ATH se tak dá očekávat silná rezistence, protože jakmile se pozice stanou ziskovými, je vybírání zisků, na které investoři tak dlouho čekali, vysoce pravděpodobné.

Hundal také upozorňuje, že hloubka trhu s Dogecoinem není taková jako v předchozím cyklu a poukazuje na 56% pokles open interestu (OI) na trhu s deriváty od začátku dubna.

Podle CoinGlass se open interest pro Dogecoin, který představuje celkovou hodnotu všech nevypořádaných kontraktů na DOGE, snížil z 2,1 miliardy USD na 930 milionů USD.

S podporou Elona Muska už se nedá počítat?

Dogecoin navíc možná ztrácí další ze svých růstových katalyzátorů v rámci podpory komunity. Jeho nejvýznamnější podporovatel, Elon Musk, nedávno v rozhovoru s Cathie Woodovou z Ark Invest uvedl, že se už kryptoměnami moc nezaobírá.

“Přemýšlením o kryptoměnách netrávím mnoho času. Téměř žádný,” řekl Elon Musk.

Musk byl dříve dokonce obviněn, že provozoval pyramidové schéma na podporu Dogecoinu a rovněž si sám řekl o přezdívku The Dogefather a mnozí se domnívají, že bez jeho podpory by se DOGE sotva dostal tam, kde je.

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
1

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.