Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
logo fio banka
Fio banka podnikatelský a firemní účet – Recenze, poplatky, podmínky
logo fio banka
Fio podnikatelský a firemní účet
logo fio banka

Fio banka podnikatelský a firemní účet – Recenze, poplatky, podmínky

Poslední aktualizace recenze 14. 11. 2023 | Veronika Cvejnová

Základní informace o Fio podnikatelský a firemní účet

Typ účtu Podnikatelský účet
Sjednání online Ne
Poplatek za vedení účtu 0 Kč

Fio banka nabízí podnikatelům, živnostníkům a firmám běžné bankovní účty se stejnými podmínkami jako fyzickým osobám. Fio podnikatelský a firemní účet umožňuje množství neomezených platebních operací, převody peněz bez poplatků a vedení až ve 14 měnách.

Součástí jsou dvě platební karty Visa nebo MasterCard, výběry z bankomatů Fio banky zdarma a neomezené výběry z bankomatů v ČR i v zahraničí kartou Visa.

Poznámka

TIP: Pokud hledáte běžný účet pro fyzické osoby, podívejte se na Běžný účet Fio. Nabídne vám vedení zdarma, dvě bezkontaktní platební karty a možnost vést účet až ve 14 měnách.

Recenze Fio banky

Fio banka vznikla v roce 1993 a byla původně zaměřená na obchodování s cennými papíry. O tři roky později se z ní stala družstevní záložna a teprve až v roce 2010 se stala bankou. Jedná se o ryze českou banku s českými majiteli. Svým klientům nabízí běžné bankovní produkty pro osobní i firemní finance. A jejich počet neustále roste. V roce 2015 měla 500 000 klientů, ke konci roku 2022 už se ale pyšnila 1 250 000 klientů.

Ve Fio bance se soustředí především na poskytování kvalitní bankovních služeb a zároveň zprostředkovávají obchod s cennými papíry. Jelikož poskytují účty zdarma, jejich zisk plyne především z úroků z hypoték, podnikatelských úvěrů nebo ze zprostředkování obchodů na burzách.

O kvalitě banky dostatečně hovoří pravidelně získaná ocenění. V roce 2022 si dokonce vydobyla trojnásobné nejvyšší umístění v soutěži Zlatá koruna 2022. První místo si odnesl osobní účet, podnikatelský úvěr a investiční aplikace e-Broker. Stříbrnou korunu pak získal účet pro podnikatele.

Fio banka se zaměřuje na různé finanční oblasti a výčet jejich aktivit je velmi obsáhlý. Veškeré informace o bance si můžete přečíst v naší podrobné recenzi.

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co nabídne Podnikatelský účet od Fio banky? Jak jej založit? A skutečně vás nic nestojí?

Co nabízí Podnikatelský účet od Fio banky?

Za základní služby se u Fio banky neplatí, ať už jde o vklady na pobočce, výběry (od 1 000 Kč) nebo tuzemské platby. K Podnikatelskému účtu získáte až dvě platební karty Visa nebo MasterCard zdarma (jednu z nich pro disponenta). Každá další už stojí 99 Kč.

U obou účtů jsou výběry z bankomatů Fio banky zdarma a neomezené výběry zdarma z libovolného bankomatu v ČR i v zahraničí s kartou Visa.

Máte-li platební kartu MasterCard, získáte dva výběry měsíčně zdarma. Další výběry zdarma můžete získat za každé celé 4 000 Kč v součtu vyúčtované prostřednictvím platebních terminálů nebo internetových platebních bran za jeden uzavřený kalendářní měsíc. Počet výběrů zdarma je omezen na pět v jednom měsíci. Pokud vyčerpáte počet výběrů zdarma, u karty MasterCard platíte 25 Kč za jeden výběr.

Součástí účtu jsou také všechny odchozí i příchozí tuzemské platby v CZK zdarma, platby mezi ČR a SR v EUR a standardní SEPA platby v EUR. Neomezené a zdarma jsou také trvalé příkazy, SIPO a inkasa.

Jaké jsou další výhody Fio podnikatelského účtu?

Fio banka provádí převody mezi účty vedenými u sebe v ČR a na Slovensku zdarma a online, 24/7 včetně svátků a víkendů. Příchozí a odchozí Europlatby jsou, jak již jsme zmínili, zdarma.

Platby v ostatních cizích měnách probíhají za výhodnějších podmínek. K účtu pro podnikatele si navíc lze sjednat Podnikatelský kontokorent bez poplatku za přistavení či obnovu, s úrokem již od 4,9 %.

Pro všechny nové podnikatele, ale i uživatele osobních účtů platí, že si můžete u Fio banky zvolit své číslo účtu na přání.

Navíc lze používat pohodlné platby mobilem, a to s Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay. Konto je úročeno sazbou 0 % p.a.

Poznámka

TIP: Máte volné prostředky, které byste rádi někam uložili mimo Podnikatelský účet? Vyzkoušejte spořicí účet Fio konto pro podnikatele s bezkontaktní platební kartou a maximální úrokovou sazbou 4 % p.a. (pro fyzické osoby podnikající) a 3 % p.a. (pro právnické osoby). Více se dozvíte v recenzi spořicího účtu, kde najdete odstavec s informacemi právě o podnikatelském spořicím účtu Fio.

Sazebník poplatků

Jaké poplatky vás čekají u Fio Podnikatelského účtu? Moc jich naštěstí není. Přesvědčte se sami.

 • Vedení účtu: 0 Kč
 • Příchozí platby v ČR: 0 Kč
 • Odchozí platby v ČR: 0 Kč
 • Výběry z bankomatů Fio banky: 0 Kč
 • Výběry z cizích bankomatů v ČR i v zahraničí: 0 Kč / 25 Kč

Podrobné a pravidelně aktualizované informace o cenách najdete v sazebníku banky.

Založení účtu pro podnikatele

Podnikatelský účet u Fio banky si lze sjednat pouze na pobočce. Co k tomu budete potřebovat?

Fyzická osoba podnikající

 • Průkaz totožnosti + živnostenský list nebo výpis ze ŽL
 • Banka akceptuje elektronicky podepsané výpisy z ŽL distribuované prostřednictvím portálu rzp.cz

Právnická osoba

 • Průkaz totožnosti + živnostenský list nebo výpis z obchodního rejstříku (VOR)
 • Banka akceptuje elektronicky podepsané VOR distribuované prostřednictvím portálu justice.cz
 • Rovněž akceptuje VOR vytvořené na pobočkách Czech Pointu ne starší 6 měsíců

Fio banka přihlášení k účtu

Na stránkách www.fio.cz kliknete pod nadpisem Internetbanking na kolonku “Přihlásit se” a zobrazí se vám obrazovka s přihlášením. Zadejte své přihlašovací údaje, ověřte kódem z SMS zprávy a je hotovo. Mobilní aplikaci nejdříve musíte aktivovat přes internetové bankovnictví v PC.

Internetové bankovnictví u Fio banky je velmi povedené. Vypadá skvěle po grafické stránce, ale zároveň je jednoduché pro uživatele a přehledné. V Internetbankingu lze požádat o kontokorent, kreditní kartu, debetní kartu, sjednat si spořicí účet, cestovní pojištění ke kartě nebo pojištění krádeže a ztráty karty.

Následně se už můžete přihlašovat podle potřeby zadáním autorizačního hesla. Pro přihlašování a podepisování plateb můžete využít také otisk prstu nebo sken obličeje. Pokud si chcete bankovnictví jen vyzkoušet, můžete se přihlásit do dema, které Fio nabízí.

Banka podnikatelům také nabízí Fio API Bankovnictví, které umožňuje automatizované zpracování výpisů a pohybů na účtech u Fio. Nemusíte se tak hned přihlašovat do svého internetového bankovnictví a získáte okamžitý přehled.

I když lze u Fio banky vyřešit drtivou většinu věcí online, stále je mnoho lidí, kteří potřebují mít jistotu v podobě pobočky. V České republice jich je více než 80.

Další účty od Fio banky 

 • Dětský účet do 15 let – účet, který je ideální na první seznámení s penězi a vedením rozpočtu. Děti se učí reálně pracovat s financemi, poznají hodnotu peněz a dokáží s nimi zacházet zodpovědně. Na své jméno může mít dítě účet hned od narození. Má zdarma všechny příchozí i odchozí tuzemské platby a neomezené výběry z bankomatů Fio banky.
 • Studentský účet od 15 do 18 let – účet zdarma pro mladé lidi, kteří už mohou s účtem pracovat prakticky stejně jako dospělí. Limity pro platby kartou a výběry z bankomatu ve výši 15 000 Kč za týden, neomezené výběry z bankomatů Fio a platební karta k dispozici.
 • Běžný účet od Fio – jedná se o osobní konto bez poplatků za založení, vedení nebo zrušení účtu. Velkou výhodou je možnost rozdělení financí na vícero účtů podle účelu. Jeden může být určený rodinným financím, další osobním, na dovolenou apod. Zdarma dostanete dvě bezkontaktní platební karty. Účet můžete otevřít v korunách a dalších 14 cizích měnách.
 • Spořicí účet Fio konto – spořicí účet vhodný pro odkládání peněz na krátkodobou rezervu, která je kdykoliv dostupná. Zřízení, vedení a zrušení účtu je zdarma. U Fio konta nelze využít SIPO platby a inkaso. Peníze z něj lze převádět pouze na jeden externí účet. Ten můžete kdykoliv elektronicky zdarma změnit. Klient získá bezkontaktní platební kartu Visa nebo Mastercard a neomezené výběry z bankomatů Fio banky.
 • Termínovaný vklad Fio: jedná se o termínovaný vklad s automatickou obnovou. To znamená, že dokud není vklad zcela zrušen, bude obnoven za podmínek platných ke dni jeho obnovy. Zřízení i vedení termínovaného vkladu je zdarma, vklad je možné sjednat na pobočce nebo v Internetbankingu. Maximální úroková sazba na termínovaném vkladu Fio banky činí 4,10 % p.a.
 • Rodinný účet Fio: tento účet je určený pro správu rodinných financí, které lze spravovat v jednom internetovém bankovnictví. Vše lze snadno propojit také se spořicím účtem, nastavovat přístupy dalším členům rodiny, pořizovat platební karty k účtům, a především získat dobrý přehled o rodinných příjmech a výdajích. Veškeré aktivity na účtu jsou zdarma, včetně jejich vedení. Ideální pro všechny v rodině i děti a studenty.

Pro koho je vhodný účet pro podnikatele od Fio?

Podnikatelský účet od Fio banky je vhodný pro všechny, kdo hledají bankovní účet se stejnými podmínkami jako účet pro fyzické osoby. U Fio oceníte především neomezené množství operací, které můžete provádět zdarma, možnost otevřít si účet až ve 14 měnách nebo výběry z bankomatů Fio či kartou Visa zdarma.

Nezaujal vás Podnikatelský účet Fio? Možná by pro vás byl vhodnější variantou Podnikatelský účet Online od ČSOB, který je určen pro fyzické osoby podnikající. Vedení účtu je zdarma bez podmínek, součástí jsou výběry z více než 1 000 bankomatů ČSOB, neomezený počet tuzemských plateb a bezkontaktní platební karta.

Hodnocení Finex.cz

Podnikatelský účet až ve 14 světových měnách

Podnikatelský a firemní účet od Fio banky funguje na stejném principu, jako běžné bankovní účty pro fyzické osoby. Banka podnikatelům tedy nabízí to stejné, co běžným občanům. A tím je vedení účtu zdarma, výběry z bankomatů Fio banky a platební kartou Visa neomezeně zdarma, dvě platební karty MasterCard nebo neomezené platby v ČR v CZK i mezi ČR a SR v EUR. Nevýhodou je, že pro sjednání účtu musíte zajít na pobočku. Velkým bonusem je možnost účet otevřít až ve 14 měnách. Konto bude vyhovovat všem, kdo hledají podnikatelský účet bez omezení a zbytečných poplatků.

Přehled poplatků a parametrů pro produkt Podnikatelský a firemní účet

Obecné informace o produktu
Jméno produktuFio podnikatelský a firemní účet
PoskytovatelFio banka
Typ účtu Podnikatelský účet
Účty v cizích měnách
Měna účtu CZK, AUD, CAD, DKK, EUR, GBP, HRK, HUF, CHF, JPY, NOK, PLN, SEK, USD
Účet je určený proPodnikatele, živnostníky a firmy
Sjednání online
Minimální vklad 100 Kč
Úrok0 % p.a.
Poplatky spojené s účtem
Poplatek za vedení účtu0 Kč
Max. poplatek za vedení účtu0 Kč
Podmínky pro neúčtování běžných poplatkůNe
Účet bez běžných poplatků
Poplatek za vklad hotovosti 0 Kč
Výběr z vlastního bankomatu0 Kč
Výběr na přepážce 0 Kč / 30 Kč
Výběr z cizího bankomatu CZ 0 Kč / 25 Kč
Výběr z bankomatu EU 0 Kč / 25 Kč
Výběr z bankomatů mimo EU 0 Kč / 25 Kč
Dotaz na zůstatek u jiné banky 9 Kč
Fyzický bankovní výpis25 Kč
Elektronický výpis 0 Kč
Mimořádný výpis120 Kč
Poplatky spojené s platbami
Příchozí platby ČR 0 Kč
Odchozí platby ČR 0 Kč
Zahraniční platba odchozí 200 Kč
Zahraniční platba příchozí 100 Kč
Odchozí SEPA platba0 Kč
Příchozí SEPA platba 0 Kč
Expresní platba29 Kč
Okamžité platby 0 Kč
Platební karty
Typy vydávaných karetVisa, MasterCard
Platební karta k účtu Visa Business nebo MaterCard Business
Poplatek za kartu 0 Kč / 99 Kč jednorázově každá další
Vlastní design karty
Pojištění karty
Poplatek za novou kartu 99 Kč
Kreditní karta
Příkazy / SIPO / Inkaso
Trvalý příkaz zřízení0 Kč
Inkaso zřízení0 Kč
SIPO zřízení0 Kč
Trvalý příkaz platba0 Kč
Inkaso platby 0 Kč
SIPO platby 0 Kč
Možnosti placení
Google Pay
Apple Pay
Fitbit Pay
Garmin Pay
Bankovnictví
Internet banking
Zabezpečení bankingu Uživatelské jméno + heslo / elektronický klíč
iOS aplikace
Android aplikace
Kontokorent
Kontokorent
Max. výše kontokorentu Až 6 000 000 Kč
Další informace
Bonus k účtu
Pojištění vkladů
Sazebník úrokových sazeb https://www.fio.cz/o-nas/dokumenty-ceniky/ceniky-sazebniky
Sazebník poplatkůhttps://www.fio.cz/o-nas/dokumenty-ceniky/ceniky-sazebniky
Ohodnoťte produkt Fio podnikatelský a firemní účet
1
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Produkty, které by vás mohly zajímat