Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové směnárny » Kriptomat

Krypto směnárna Kriptomat - Recenze, zkušenosti, poplatky, diskuze

Při registraci využijte promo kód FINEX10 a po nákupu kryptoměn za 100 € získáte během pár dní 10 € zdarma!
Základní informace o Kriptomat

V češtině?

Ano

Minimální obchod

500 Kč

Počet aktiv

365

V této recenzi se pěkně z blízka podíváme na evropskou kryptoměnovou směnárnu Kriptomat, která umožňuje nakupovat a směňovat široké spektrum kryptoměn.

Obsah recenze směnárny Kriptomat

1.Kriptomat ve zkratce – O čem Kriptomat je?2.BONUS: Získejte od Kriptomatu 10 € zdarma!3.Co Kriptomat nabízí?Nadstandardní funkce – Úspory na Kriptomatu4.NÁVOD: Jak směnárnu Kriptomat používat?Jak probíhá registrace na Kriptomatu?Verifikace uživatelského účtu (KYC)Možnosti vkladu na KriptomatuVýběry na KriptomatuSměna kryptoměn na Kriptomatu5.Jak je to na Kriptomatu s poplatky a limity?6.Kdo za projektem Kriptomat stojí?7.Význačné vlastnosti Kriptomatu a jeho zabezpečení8.Zákaznická podpora9.Výhody a nevýhody platformy Kriptomat10.Závěr – Jaké máme s Kriptomatem zkušenosti?11.Diskuze o směnárně Kriptomat (komentáře)

Kriptomat ve zkratce – O čem Kriptomat je?

Z počátku se investování do kryptoměn může zdát jako složité nebo až nebezpečné. Jakmile ale objevíte uživatelsky přívětivou platformu, kde můžete kryptoměny obchodovat a směňovat, vše do sebe začne zapadat a vlastně zjistíte, že to není nic složitého.

V tomto článku proto najdete recenzi směnárny Kriptomat. Povíme vám, zda právě tato směnárna vaše očekávání uspokojí, či nikoliv. Zaměříme se přitom hlavně na to, kdo za touto platformou stojí, jaká je úroveň bezpečnosti při používání i jak jsou na tom poplatky, které jsou neméně důležité, a také jestli se dají kryptoměny na Kriptomatu nějakým zajímavým způsobem zhodnotit. Bude toho ale ještě více, proto čtěte pozorně.

BONUS: Získejte od Kriptomatu 10 € zdarma!

Díky tomu, že naše stránky Finex.cz navštěvuje spousta lidí, jsme byli schopni s Kriptomatem domluvit pro naše čtenáře speciální akci.

Investujte přes Kriptomat alespoň 100 € a do několika dní od vaší investice obdržíte 10 € ZDARMA na váš Kriptomat účet.

Jediné, co musíte udělat, je zadat při registraci propagační kód FINEX10.

Kriptomat registrace propagační kód FINEX10
Pro obdržení 10€ bonusu je nutné při registraci na Kriptomat zadat tento propagační kód: FINEX10
Zdroj: kriptomat.io

Co Kriptomat nabízí?

Kriptomat má opravdu jednoduchou a přehlednou platformu, která je dokonce i v českém jazyce. Zorientovat by se v ní měl téměř každý.

Po založení a ověření účtu budete mít na výběr 3 základní možnosti – nákup kryptoměn, prodej kryptoměn a jejich vzájemnou směnu.

Nákup, prodej a směna kryptoměn u Kriptomatu
Nákup, prodej a směna kryptoměn na Kriptomatu
Zdroj: kriptomat.io

Asi vás nepřekvapí, že abyste mohli začít platformu využívat, je potřeba nejdříve nastavit vámi preferované platební metody a vložit na svůj účet na Kriptomatu nějaké prostředky.

Ať už pošlete peníze na směnárnu bankovním převodem, přes internetovou peněženku, nebo na svůj účet pošlete kryptoměny, které budete chtít prodat, Kriptomat se snaží svým uživatelům vše maximálně zjednodušit a proto věříme, že to zvládnete bez problémů. Jak už jsme zmínili, navíc je vše v češtině.

Které kryptoměny lze na Kriptomatu obchodovat?

Na Kriptomatu můžete obchodovat, směňovat a nakupovat zhruba 365 různých kryptoměn. Kompletní seznam podporovaných kryptoměn je k dispozici v záložce Ceny.

Výběr nejznámějších kryptoměn dostupných na Kriptomatu
Výběr nejznámějších kryptoměn dostupných na Kriptomatu
Zdroj: kriptomat.io

Dalšími známými kryptoměnami dostupnými na Kriptomatu jsou např. EOS, Litecoin, Bitcoin Cash, Monero, Dai, Cosmos, Algorand, Tezos a další. Zdá se, že každý běžný uživatel si přijde na své.

Nadstandardní funkce – Úspory na Kriptomatu

Až na svém účtu budete mít nějaké kryptoměny, můžete je dále zhodnocovat skrze program KriptoEarn. Jednoduše si takovou funkci můžete představit jako takový kryptoměnový spořicí účet – stačí u Kriptomatu držet své kryptoměny a ty se vám budou pomalu zhodnocovat.

Jedná se o velmi zjednodušenou metodu stakingu kryptoměn, pouze s tím rozdílem, že se nejedná o nativní staking Proof of Stake protokolu, ale spíše o obchodní program směnárny. Kriptomat vámi poskytnuté kryptoměny bude dále využívat dle svého uvážení a vám na oplátku vyplácet úroky.

Staking na Kriptomatu
Staking na Kriptomatu
Zdroj: kriptomat.io

Ačkoliv ve svých začátcích nebyl staking na Kriptomatu vůbec lukrativní, to se již změnilo. Nyní na některých kryptoměnách nabízí celkem zajímavá procenta – zejména více než 13 % na Polkadot v době psaní této recenze.

Velmi zajímavých je i 8,5 % na stablecoinech USDT a USDC, pro které na jiných platformách naleznete většinou menší zhodnocení.

Vzhledem k tomu, že se jedná o staking na centralizované platformě, nevlastníte k vašim kryptoměnám privátní klíče a jste tedy zcela odkázáni na osud třetí strany, což se ve svém původním principu kryptoměny snaží eliminovat.

To je jedna z nevýhod centralizovaného stakingu, nicméně pokud jste ochotni toto riziko akceptovat, zhodnocování kryptoměn na Kriptomatu se nemusí jevit jako špatná volba.

NÁVOD: Jak směnárnu Kriptomat používat?

Když už nyní víte, co vám Kriptomat může nabídnout, nezbývá, než se pustit do registrace a následného obchodování.

Jak probíhá registrace na Kriptomatu?

Proces samotné registrace a ověřování účtu u Kriptomatu není nijak zvlášť odlišný od toho, co známe z jiných platforem. Pokud si chcete vytvořit účet na směnárně Kriptomat, postupovat můžete podle níže uvedených kroků:

 1. Přejděte na registrační stránku a vyplňte požadované údaje. Dejte si pozor na to, aby vaše jméno a příjmení bylo napsáno přesně ve stejné podobě, v jaké je uvedeno ve vašich osobních dokumentech, které budete používat při ověření totožnosti.
 2. Kliknutím na zaškrtávací políčko potvrďte, že je vám alespoň 18 let a souhlasíte s uživatelskou smlouvou a zásadami ochrany osobních údajů.
 3. Klikněte na Vytvořit účet. Kriptomat vám zašle ověřovací e-mail na vámi zadanou e-mailovou adresu.
 4. Přejděte do své e-mailové schránky a otevřete přijatou zprávu. Najdete zde potvrzovací kód pro dokončení registrace, ten zadejte do dialogu při registraci a pokračujte dále.
 5. Otevře se stránka pro ověření telefonu. Vyberte svůj kód země (+420 pro ČR) a jednoduše zadejte své telefonní číslo. Poté klikněte na Odeslat kód.
 6. Zkontrolujte v telefonu kód SMS. Zadejte kód do vstupního pole a klikněte na tlačítko Ověřit.
 7. To je vše, váš účet by měl být otevřen.

Video: oficiální průvodce registrací

Verifikace uživatelského účtu (KYC)

Po úspěšné registraci vašeho účtu vás asi nepřekvapí, že budete-li chtít na Kriptomatu kupovat nebo prodávat kryptoměny, bude po vás vyžadováno tzv. KYC ověření. Pro jeho zahájení stačí pouze kliknout na Zahajte proces ověření na hlavní stránce, kam budete po dokončení registrace automaticky přesměrováni.

kriptomat kyc ověření
Pro využívání účtu je potřeba dokončit ověření totožnosti
Zdroj: kriptomat.io

Proces KYC u Kriptomatu je celkem snadný, stačí provést 3 kroky:

 • vyplnit základní údaje o sobě (bydliště),
 • nahrát fotografii či sken dokumentu potvrzující vaší totožnost (např. občanský průkaz, řidičský průkaz či cestovní pas),
 • a nakonec udělat selfie.
Proces KYC ověření na Kriptomatu
Proces KYC ověření na Kriptomatu
Zdroj: kriptomat.io

Kriptomat si na procesu dal záležet a vše je opravdu velmi jednoduché. I nezkušený uživatel by měl být schopen ověřením projít během několika minut.

Po vyplnění všech nutností už je potřeba jen počkat, až platforma vše ověří a plně vám odemkne své funkce. Ověření by mělo být max. do pár hodin hotové.

Možnosti vkladu na Kriptomatu

Pro vklad fiatu či kryptoměn stačí pouze přejít na záložku Vklad v pravé horní části obrazovky. Jak jsme už nakousli, malá nevýhoda Kriptomatu je, že vklady můžete udělat v eurech nebo českých korunách, ale výběry již pouze v eurech.

Možnosti vkladu na Kriptomatu
Možnosti vkladu na Kriptomatu
Zdroj: kriptomat.io

Koruny jsou automaticky na eura převedeny hned po vkladu, samotné obchodování tedy v českých korunách neprobíhá.

Co se týče samotných forem vkladů peněžních prostředků, je možností daleko více:

 • bankovní převod v korunách (avšak pomocí zahraniční platby a koruny jsou po vkladu převedeny na eura, min vklad touto cestou je zhruba 900 Kč, přesná částka kolísá podle kurzu),
 • bankovní převod v eurech (SEPA platbou, přičemž min. vklad touto cestou je 35 eur),
 • kreditní či debetní kartou v eurech (u částek pod 100 eur mohou vznikat dodatečné poplatky),
 • Skrill,
 • Neteller.
Vklad v českých korunách pomocí SEPA platby
Vklad v českých korunách pomocí SEPA platby
Zdroj: kriptomat.io

Mnoho lidí se ptá, kolik je bude používání Kriptomatu stát. Pro ty z vás máme dobrou zprávu. Jakmile si založíte účet na Kriptomatu, můžete jej používat zcela zdarma. O poplatcích za jednotlivé transakce si můžete přečíst více níže.

Na samotný převod (výběr či vklad) prostřednictvím SEPA plateb si Kriptomat vyhrazuje 1-3 dny, běžně ale proběhne v řádu hodin nebo ještě ten den.

Vklad kryptoměn

Pokud již nějaké kryptoměny držíte a na Kriptomatu byste je chtěli prodat či směnit za jiné, můžete místo fiatu vložit právě kryptoměny. Ve výběru vkladů na obrázku výše stačí pouze zvolit možnost Kryptoměna.

Výběr několika kryptoměn pro vklad na kriptomatu
Výběr několika kryptoměn pro vklad
Zdroj: kriptomat.io

Mějte na paměti, že pro každou vkládanou kryptoměnu musíte zvolit síť, ze které ji odesíláte, dle toho vám Kriptomat vygeneruje odpovídající adresu pro vklad.

Např. USDT je na Kriptomat možné vložit až z 5 sítíEthereum (ERC-20), BNB Smart Chain (BEP-20), TRON (TRC-20), Avalanche (C-Chain) a Polygon.

Pokud pro vklad zvolíte jednu (např. ERC-20) a USDT odesíláte z peněženky existující na druhé síti, např. na BNB Chainu (BEP-20), transakce bude neplatná (a samozřejmě nevratná), o kryptoměny tedy přijdete.

Výběry na Kriptomatu

Výběry fiatu i kryptoměn jsou na Kriptomatu stejně jednoduché jako nákupy. Jakmile již nějaké eura či kryptoměny na Kriptomatu držíte a chcete je převést zpět na svůj bankovní účet, zavítejte do záložky Peněženky na horní liště a do sekce Moje peněženky.

Výběr EUR na Kriptomatu zpět na bankovní účet
Výběr EUR na Kriptomatu zpět na bankovní účet
Zdroj: kriptomat.io

Pro výběr daného aktiva stačí kliknout na tři tečky v sekci Akce a zvolit výběr. Zobrazí se vám dialog, ve kterém pouze zvolíte bankovní účet a částku, kterou chcete vybrat.

Nastavení parametrů pro výběr EUR
Nastavení parametrů pro výběr EUR
Zdroj: kriptomat.io

Pak je nutné transakci potvrdit přes kód z SMS odeslané na váš mobilní telefon či kód z Google Authenticatoru, pokud jste si jej nastavili jako primární metodu pro dvoufaktorové ověření.

Výběr kryptoměn

Pro výběr libovolné kryptoměny můžete opět kliknout na tři tečky ve sloupci Akce v sekci Moje peněženky, nebo si profil dané kryptoměny rozkliknout a dále kliknout na tlačítko Odeslat.

Výběr Bitcoinu na Kriptomatu
Výběr Bitcoinu na Kriptomatu
Zdroj: kriptomat.io

Dále zadáte veškeré potřebné údaje – množství BTC pro výběr a adresu peněženky. Je také nutné myslet na nastavení správné sítě, to platí zejména pro jiné kryptoměny (např. již zmiňovaný USDT).

Nastavení výběru Bitcoinu Kriptomat
Nastavení výběru Bitcoinu
Zdroj: kriptomat.io

Součástí výběru je poplatek, který ovšem nejde do rukou Kriptomatu, ale kryptoměnovým těžařům za ověření transakce.

Bez toho se transakce v kryptoměnovém světě neobejdou a Kriptomat s tím bohužel nic neudělá.

Směna kryptoměn na Kriptomatu

Poslední možností, jak s kryptoměnami na Kriptomatu nakládat, je samozřejmě jejich směna. Směnit kryptoměny mezi sebou můžete v záložce Směna ihned vedle prodeje a nákupu.

Směna BTC a ETH na směnárně Kriptomat
Směna BTC a ETH na směnárně Kriptomat
Zdroj: kriptomat.io

Směna na Kriptomatu běžně trvá maximálně několik minut, po jejím odsouhlasení v náhledu transakce její vývoj budete moci sledovat na hlavní stránce v pravé části obrazovky v seznamu provedených transakcí.

Jak je to na Kriptomatu s poplatky a limity?

Na Kriptomatu nejsou žádné poplatky za vedení účtu, ani prémiový účet nebo něco podobného. Zpoplatněny jsou pouze samotné transakce (vklady a výběry, mimobankovní převody a obchodování).

Politika poplatků je nastavena celkem jednoduše:

 • Za nákup kryptoměn zaplatíte 0,45 % (minimálně však 1,45 €).
 • Za prodej kryptoměn zaplatíte 0,45 % (minimálně však 1,45 €).
 • Při nákupu kryptoměn platební kartou si však připravte 2,45 %, protože platební brána si účtuje poplatky nad rámec poplatku pro Kriptomat.
 • Při vkladu peněžních prostředků přes platební kartu si Kriptomat účtuje poplatek 1,99 %.
 • Směna dvou kryptoměn mezi sebou je s 0% poplatkem, ale pravděpodobně dojde ke "slippage", takže pro jistotu počítejte alespoň s 1 %. Minimální výše transakce směny kryptoměny za kryptoměnu se dynamicky mění a vždy se vám ukáže před uskutečněním obchodu. Obvykle se jedná o ekvivalent 15-25 euro.
 • Při nákupu přes další peněženky (např. Skrill nebo Neteller) už jsou poplatky vyšší. Proto takové směny nedoporučujeme.
 • Výběry kryptoměn jsou zpoplatněny fixně, v průběhu času však Kriptomat může hodnoty mírně upravovat v závislosti na vytíženosti trhu. Je také nutné zmínit, že pro některé kryptoměny výběr není možný, to může být ovšem jen dočasný problém.
  • Ve vytíženém trhu mohou poplatky za výběr dosahovat vyšších úrovní, za to ovšem nenese chybu Kriptomat, ale zahlcení kryptoměnové sítě, které vede k přeplácení těžařů za ověřování transakcí.

Vizte oficiální tabulku níže:

Poplatky za používání směnárny Kriptomat
Poplatky za používání směnárny Kriptomat
Zdroj: Kriptomat.io

Limity pro transakce

Transakce na Kriptomatu jsou omezeny jednak denním limitem a jednak měsíčním. Ale nebojte, naprostá většina uživatelů s tím nejspíše žádný problém mít nebude.

Denní vklad a výběr pomocí SEPA plateb je limitován na *15 tis. – 1,5 mil. EUR v závislosti na více faktorech. Měsíční limity jsou pak mezi *15 tis. – 10 mil. EUR.

Denní limit pro ostatní platební metody se pak pohybuje od *500 EUR-30 tis. EUR a měsíční od *5 tis. – 300 tis. EUR.

Vklad a výběr v kryptoměnách je limitován od 15 tis. EUR, ale můžete dosáhnout až na neomezený limit.

*To, zda narazíte na nižší nebo vyšší limity z rozmezí zmíněného výše, záleží na vaší předchozí aktivitě na Kriptomatu, státu, ze kterého se přihlašujete, apod.

Pokud však chcete obchodovat větší částky, doporučujeme založit si účet u kryptoměnové burzy Binance. Tam byste po plném ověření neměli mít problém žádný.

Kdo za projektem Kriptomat stojí?

Projekt Kriptomat založili nadšenci kryptoměn ze Slovinska 7. února roku 2018. Firma má sídlo v Estonsku. Pro Estonsko se rozhodla zejména kvůli příznivým legislativním podmínkám.

Na společnost Kriptomat dohlíží estonské Ministerstvo financí, FIU (Financial Intelligence Unit) a Police and Border Guard Board of Financial Intelligence Unit.

Jak Estonsko, tak i Slovinsko jsou v této oblasti kryptoměn poměrně zainteresované a z rukou zkušených zakladatelů pocházejí projekty jako Bitstamp, Iconomi, NiceHash, Viberate aj.

A co je tedy cílem těchto Slovinských mladíků z Kriptomatu? Vybudovat největší evropskou směnárnu kryptoměn.

Jak se můžete přesvědčit na této stránce, země, kde je tato platforma dostupná, jsou po celém světě a je jich skutečně hodně. Česká republika tam patří rovněž.

Význačné vlastnosti Kriptomatu a jeho zabezpečení

Platforma je na první pohled velmi přehledná a jednoduchá, čehož je docíleno také absencí sofistikovaných vychytávek, jako je např. obchodování na páku, Bitcoin futures aj. Zdá se ale, že to vůbec nevadí, jelikož vše funguje dobře.

Další předností je transparentnost, zabezpečení a důvěryhodnost, jak jsme uvedli výše, zakladatelé Kriptomatu jsou totiž úspěšní zakladatelé i jiných známých projektů. Mimoto samotná platforma obdržela licenci od Financial Intelligence Unit pro poskytování služeb směnárny virtuálních měn (kryptoměn) mezi sebou a také na klasické fiat měny.

Zabezpečení a licence Kriptomatu
Zabezpečení a licence Kriptomatu
Zdroj: Kriptomat.io

Ověření transakcí na účtu je již od jeho založení přednastaveno na dvoufázovou (2FA) úroveň, tedy pomocí nejen vašeho hesla, ale také SMS zprávy, alternativou je ještě využití Google Authenticatoru. Bez hesla a současně vašeho mobilu tedy nebude ani přístup k účtu.

Navíc jsou prostředky všech klientů uloženy offline v hardwarových peněženkách, čímž se zabraňuje neoprávněnému přístupu. Dalšími ochrannými body jsou pravidelný interní monitoring a bezpečnostní vyhodnocování.

Detaily ochrany, ať už fyzické nebo virtuální, samozřejmě nejsou veřejné, ale je patrné, že na ně Kriptomat klade (oprávněně) vysoký tlak.

Jeden z prvků zabezpečení je také ochrana před praním špinavých peněz, což se projevuje především povinným KYC ověřením. V tomto směru Kriptomat nemá moc na výběr, protože to vyžaduje evropská legislativa skrze AML (anti money laundering) regulace.

Zákaznická podpora

Dokud vše funguje, není zákaznické podpory potřeba. A u Kriptomatu většinou vše funguje. Jenže jakmile se něco stane, stává se z tohoto faktoru u mnoha velkých společností palčivá otázka.

Kriptomat je na tom naštěstí dobře, jelikož nabízí online podporu pomocí live-chatu a také je můžete kdykoliv kontaktovat napřímo pomocí e-mailu, a to klidně v češtině.

Z pasivní zákaznické podpory se vám nabízí řada návodů, včetně ukázkových videí. Často tedy není potřeba kontaktovat podporu vůbec, stačí si jen projet jejich často kladené otázky.

Výhody a nevýhody platformy Kriptomat

Výhody

 • Uživatelsky přívětivá platforma: Kriptomat je celý kompletně v češtině a jeho rozhraní je velmi přehledné. Pokud si něčím nejste jisti, pomohou vám obsáhlé návody v jejich znalostní bázi přímo na oficiální stránkách či zákaznická podpora.
 • Dostupnost ve 25 jazycích a ve více jak 70 zemích: Kriptomat se snaží stát tou největší evropskou kryptoměnovou směnárnou a má dobře našlápnuto. Velmi mu v tom pomáhá podpora lokálních měn a spousta jazykových mutací.
 • Kvalitní zabezpečení: V managementu rizik je implementována ISO 27001:2013, probíhají pravidelné interní kontroly a téměř veškeré prostředky investorů jsou drženy na hardwarových peněženkách, což značně snižuje možná rizika. Ke každému účtu je už od jeho založení také přiřazeno dvoufaktorové ověření pomocí SMS, je možné využít i Google Authenticator.
 • Poměrně nízké poplatky: Další konkurenční výhoda nad ostatními směnárnami. Při nákupech pomocí SEPA platby či kreditní karty jsou poplatky relativně nízké, to se ovšem nedá říct o využití internetových peněženek (např. Skrill), zde poplatky dosahují více než 4 %. Kriptomat naopak boduje v nulových poplatcích za směny, účtuje si pouze mírná procenta za prodej a nákup kryptoměn.
 • KriptoEarn: I když je Kriptomat pouhou směnárnou, i tak nabízí dodatečné služby ve formě centralizovaného stakingu. Své kryptoměny si tak můžete dodatečně zhodnotit, v některých případech (např. Polkadot) i o celkem zajímavé částky.

Nevýhody

 • Chybí sofistikovanější prvky: Na Kriptomatu neprovedete žádné limitní obchody, nenaleznete zde termínové smlouvy a ani neuvidíte hodnotu spreadu při směně. To však nováčci a méně nároční uživatelé nebudou postrádat, platforma je díky tomu jednoduchá, funkční a velmi přehledná.
 • Centralizovanost: Tím se bohužel částečně neguje jinak velká výhoda kryptoměn – decentralizace. Každá mince má dvě strany – v případě DeFi riskujeme zejména chyby ve smart kontraktech, v případě centralizovaných služeb zase málo možných bodů selhání a tím pádem velké riziko úspěšných hacků, zároveň musíme centralizovaným společnostem "věřit". Na druhou stranu, Kriptomat nabízí skvělou zákaznickou podporu, spoustu návodů a na kontě zatím žádné bezpečnostní pochybení nemá.
 • Fiat peněženka je vedena v eurech: Vkládat koruny sice můžete, ale obchodovat s nimi už ne. To je možné pouze v eurech a to, bohužel, platí i pro výběry. Ačkoliv dříve Kriptomat výběry v korunách podporoval, jeho nynější bankovní účty to neumožňují.

Závěr – Jaké máme s Kriptomatem zkušenosti?

Ačkoli se nejedná o směnárnu, u které bychom nějak často aktivně směňovali kryptoměny, po prvních několika dnech testování můžeme říct, že se v Kriptomatu opravdu snaží o skvělý uživatelský zážitek.

Od registrace, přes KYC ověření až po první nákup či prodej kryptoměn jde vše hladce, rychle, s nízkými poplatky a dokonce v češtině. Zároveň zde naleznete více než 360 kryptoměn, což je pro směnárnu podporující vklady v českých korunách velmi zajímavé číslo.

Pokud hledáte jednoduchou směnárnu, kde můžete nakupovat, držet, prodávat a směňovat kryptoměny s přijatelným poplatkem, Kriptomat je dobrá volba.

Přívětivost pro Čechy 90%
Přívětivost platformy 88%
Poplatky 92%
Dostupné možnosti 90%
Registrace a verifikace 90%
Důvěryhodnost značky 85%
89 %
6. místo
Jednoduchá směnárna
Kriptomat je fungující směnárna, která překvapí svou jednoduchostí a rychlostí. Jedná se sice o zahraniční firmu, platforma je ale plně v češtině. Nevýhodou může být směna pouze v EUR, s čímž se mohou pojit další poplatky.
 • Platforma v češtině
 • Přijatelné poplatky
 • Jednoduchý proces registrace i směny
 • Nadstandardní funkce zhodnocování kryptoměn
 • Vedení účtu pouze v EUR, i když vklad je možné provést v Kč

Více informací o Kriptomat

Jméno firmyKriptomat
V češtině?
Dohled ČNB
Vznik služby2018
Sídlo společnostiTallinn, Estonsko
Minimální vklad900 Kč
Minimální obchod500 Kč
Zákaznická podporaFAQ, Email, Live-chat
Počet aktiv365
PákaNenabízí páku
Poplatky za obchodOd 1,45 %
Poplatky za vklad/výběrPřevodem bez poplatku
Další poplatkyKryptoměny za kryptoměny bez poplatku
Metody vkladuBankovní převod, platební karta, Skrill, Neteller
Měna účtuPouze EUR
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Možnost obchodovat365 kryptoměn

Ohodnoťte společnost Kriptomat


Diskuze k článku 9
G Abarik Martin

Poslal som tam 1500 eur , fajn prešlo nakúpil Bitcoin a poslal na binance , tam to spackal ale poučil sa tak … poslal som tam 4 300 eur na kryptomat (čiže nad 1500 eur aktuálne), zadržali mi peniaze a dostal som kompletnú previerku všetkých transakcií kam kre posielam 3 hodiny občianky,… doklady … všetky uložené čísla Bitcoin peňaženky nechcú mi vrátiť peniaze späť na pôvodný účet naďalej… teraz chcú screnshoty. Každý email odpoveď čakám 3 dni. Za mňa končím s nimi. Klamú aj o kurze ktorý je lepší ako burza , ale poplatky to hravo preplatia nie su o mic drahsi ako konkuremcia

Silvie

Dobrý den, chtěla bych prosím vědět Váš názor. Je lepší si zařídit Kriptomat nebo Coinbase?

Portál Finex.cz
Odpověď na Silvie

Dobrý den, Silvie. Není snadné jednoduše říci, co je lepší, protože vždy záleží na preferencích zákazníka. Kriptomat má dost výhod – stránky v češtině a platba kartou v korunách. Coinbase je oproti tomu sice v angličtině a s platbami pouze v dolarech/eurech, ale zato se jedná o déle fungující firmu s mnohem více zákazníky. Volba už je ale na vás.

marta

Dobrý deň,
ak by som sa rozhodla skončiť s tým, ako sa dostanem k tým eurám späť?

Portál Finex.cz
Odpověď na marta

Dobrý den, Marto. Ano, pokud máte na svém Kriptomat účtu ověřený Váš bankovní účet, pak je možné si eura jednoduše nechat poslat ven.

Peter

Chcel som sa opýtať či mal niekto problém rovnaký problém ako ja. Keď chcem vybrať €€ neponukne mi možnosť vyber iba vklad!!!Pozeral som aj video,ale vôbec mi to nechce povoliť výber

Portál Finex.cz
Odpověď na Peter

Dobrý den, Petere, možnost výběru eur je pravděpodobně deaktivována, protože nejprve musíte mít ověřený bankovní účet. Svůj bankovní účet můžete ověřit posláním vkladu jako SEPA platbu ze svého bankovního účtu na Kriptomat. Tímto způsobem prokážete vlastnictví připojeného bankovního účtu a bude automaticky přidán na váš účet Kriptomat. Pokud jste prováděli nákupy pouze platební kartou, váš bankovní účet je tedy proto stále neověřený.

vinty

Poplatky 1.45% hodnotite ako plus?!?

Portál Finex.cz
Odpověď na vinty

Dobrý den, Vinty. Je dobré připomenout si rozdíl mezi směnárnou (jako např. právě Kriptomat) a burzou (jako např. Binance). Je pravda, že na burzách se za obchodování platí menší poplatky, ale je také nutné přihlížet k dalším okolnostem, jako je mnohem složitější uživatelské rozhraní burz, nutná registrace podmíněná složitým KYC procesem, nutnost obchodovat v cizí měně (přičemž mimochodem jen skrytý poplatek bank ve formě nevýhodného kurzu za směnu měn z českého účtu na dolary nebo eura, se kterými poté obchodujete na burze, je běžně ve výši 1,5-2 %), atp. Pokud je uživatel technicky zdatný a umí dobře anglicky, nemůžeme než doporučit využít světové kryptoměnové burzy. Pro ty ostatní uživatele jsou ale vhodné spíše směnárny, kde si jednoduše na pár kliků zvolí, kolik Kč chtějí na bitcoiny či jinou kryptoměnu směnit, peníze pošlou z účtu, a o zbytek se postará směnárna.

Připojte se k diskuzi

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo