Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Kriptomat
Směnárna Kriptomat
Logo Kriptomat
Kriptomat
Logo Kriptomat

Směnárna KriptomatRecenze, poplatky, návod a zkušenosti 2024

Autor recenze
Ověřeno
Poslední aktualizace
10. 6. 2024
Logo Kriptomat

Hodnocení Finex.cz

- 3. místo -
91 %
Poslední aktualizace
10. 6. 2024

Uživatelsky velmi přívětivá směnárna

Kriptomat je směrnárna sídlící v Estonsku, kterou od jejího založení v roce 2018 využilo přes 400 000 uživatelů ze všech možných evropských zemí. Nákup a prodej kryptoměn probíhá na moderní, přehledné a intuitivní platformě v češtině. Vedení účtu je však možné pouze v eurech. Uživatelé mohou využít také širokou škálu doplňkových služeb jako např. úročení kryptoměn s roční odměnou až 15 %.

Logo Kriptomat

Hodnocení Finex.cz

- 3. místo -
91 %
Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky brokera v České republice.

85%

Obchodní platforma
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu. V hodnocení je kladen velký důraz také na mobilní aplikaci.

95%

Poplatky a podmínky
Hodnoceny jsou průměrné spready, poplatky za otevření/uzavření obchodu, swapy, poplatky za směnu, vklad či výběr peněz, poplatek za neaktivitu, výše zdanění CZ a US dividend a další. V potaz je brána nejen průměrná, ale i minimální výše poplatku.

95%

Dostupné instrumenty a aktiva
Hodnocení zahrnuje počet dostupných obchodních instrumentů, tříd aktiv, celkový počet aktiv a možnost obchodovat české akcie.

95%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení daného brokera, velikost jeho uživatelské základny, kvalita zákaznické podpory, názory našich čtenářů, prohřešky brokera v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

85%

Registrace a verifikace
V tomto kritériu je zohledněna celková rychlost a jednoduchost procesu registrace, popř. procesu ověřování totožnosti, je-li to vyžadováno.

90%

Promo akce

Získejte 10 €

Při registraci využijte promo kód FINEX10 a po nákupu kryptoměn za 100 € získáte během pár dní 10 € zdarma!

Základní informace o Kriptomat

V češtině Ano
Vznik 2018
Rychlost směny Platební kartou v řádu minut
Minimální vklad Bank. účet bez omezení, karta 300 EUR
Minimální investice 50 EUR
Počet kryptoměn 300+
Možnost limitního příkazu Ano
Nutnost KYC Ano

Kriptomat je kryptoměnová směnárna sídlící v Estonsku. Své služby poskytuje od roku 2018 zejména v Evropě, ale i několika mimoevropských zemích.

Motto Kriptomatu zní “crypto but simple”. A skutečně, hlavní předností směnárny je jednoduchost, přehlednost a uživatelská přívětivost platformy, na které k nákupu a prodeji kryptoměn dochází.

Oproti svým konkurentům dále vyniká širokou nabídkou kryptoměn, poměrně nízkými poplatky a rozsáhlou škálou doplňkových funkcí jako např. spořením a úročením kryptoměn či vlastní kryptoměnovou peněženkou. To vše navíc v češtině a i v rámci mobilní aplikace.

BONUS: Získejte od Kriptomatu 10 € zdarma!

Díky tomu, že naše stránky navštěvuje spousta lidí, jsme byli schopni s Kriptomatem domluvit pro naše čtenáře speciální akci.

Investujte přes Kriptomat alespoň 100 € a navíc ZDARMA obdržíte 10 € na váš účet. Jediné, co musíte udělat, je zadat při registraci kód FINEX10.

Zdroj: kriptomat.io
Pro obdržení bonusu 10 € je nutné při registraci na Kriptomat zadat tento propagační kód: FINEX10

Obsah recenze směnárny Kriptomat

Společnost Kriptomat a její historie

Zdroj: x.com/srdanmahmutovic
CEO Kriptomatu Srdjanem Mahmutovic
CEO Kriptomatu Srdjan Mahmutovic

Společnost FintechX stojící za směnárnou Kriptomat byla založena v Estonsku v únoru 2018 slovinským internetovým podnikatelem Srdjanem Mahmutovičem, který ji z pozice generálního ředitele vede dodnes.

Kriptomat se v oblasti směny kryptoměn vypracoval až na světového hráče. Jeho služby využilo přes 400 000 zákazníků a zaměstnává přes 50 lidí.

FintechX je soukromá společnost, přesto si velmi zakládá na transparentnosti a snaží se ujistit uživatele, že Kriptomat je v jinak nebezpečném světě kryptoměn bezpečným přístavem splňujícím přísné regulace a certifikovaný hned několika standardy ISO.

Zdroj: kriptomat.io
Kriptomat získal hned několik mezinárodních certifikátů ISO

Představení platformy Kriptomat

Kriptomat nabízí uživatelsky velmi přívětivou platformu, jež byla přeložena do více než 25 jazyků včetně češtiny. Průměrný uživatel na ní najde dostatek funkcí, akorát tolik, aby si zachovala svoji přehlednost a jednoduchost. Krom své desktopové verze nabízí i plnohodnotnou mobilní aplikaci pro iOS i Android.

Zdroj: play.google.com
Prezentace aplikace Kriptomat v Google Play
Prezentace aplikace Kriptomat v Google Play

Ať už chcete nakoupit svůj první Bitcoin, některý z více než 350 altcoinů nebo na Kritptomatu pravidelně investovat např. metodou DCA třeba každý týden či měsíc, je třeba se první zaregistrovat a ověřit svoji identitu (anonymní nákupy nejsou na Kriptomatu možné). Pojďme se nyní podívat, jak na to.

Registrace a ověření identity (verifikace)

Po načtení webu Kriptomat na vás čeká registrace skládající se ze dvou kroků – registrace účtu a následného ověření identity (KYC).

 1. Jako první vyplníte své jméno, příjmení, uživatelské jméno, heslo, kód FINEX10 pro získání bonusu 10 EUR a potvrdíte, že je vám 18 let a souhlasíte s podmínkami služby. Na mail vám přijde kód, jehož zadáním ověříte svůj mail.
  • Lze se registrovat i přes váš Google či Apple účet.
 2. Následně vás čeká ověření identity. To dnes vyžaduje již každá kryptoměnová směnárna zejména kvůli souladu s předpisy EU směřujícím proti praní peněz (AML) a financování terorismu (CFT). Potom, co zahájíte ověření vás Kriptomat bude celým procesem navigovat a postupně si od vás vyžádá tyto 3 údaje:
  1. osobní údaje včetně adresy,
  2. fotografii přední a zadní strany vašeho osobního dokladu, jímž může být občanský průkaz nebo cestovní pas
  3. a video selfie vašeho obličeje.
Zdroj: kriptomat.io
Po registraci vás čeká zahájení procesu ověřování

Po odeslání informací probíhá proces verifikace automaticky a trvá 1 až 3 minuty. Celý proces shrnuje i informační video přímo od Kriptomatu:

NÁVOD: Jak na Kriptomatu nakoupit kryptoměny?

Kryptoměny můžete na Kriptomatu nakoupit dvěma způsoby. Jedná se o standard, který nabízí prakticky každá kryptoměnová směnárna.

Buďto si první dobijete svůj Kriptomat účet přes platební kartu nebo z bankovního účtu (v obou případech se účet dobije eury) a pak budete nakupovat kryptoměny z vašeho zůstatku na platformě nebo si vyberete konkrétní kryptoměnu a za tu zaplatíte platební kartou napřímo (částka se ukazuje v korunách).

1a. Vklad –⁠ dobití účtu

Dobití Kriptomat účtu je jednoduché, skrze platební kartu to hravě ihned zvládne každý, kdo už někdy nakupoval na internetu. Je však třeba počítat s vyšším poplatkem. Minimální vklad pro platební kartu je 300 EUR, maximální denní pak 2 500 EUR a měsíční 15 000 EUR. Částka je připsána do 1 minuty.

Dobíjení přes bankovní účet je zdlouhavější, jelikož je třeba vyplnit řadu údajů, aby platba správně došla. Kriptomat přijímá pouze převody v eurech, je tedy nutné využít SEPA platbu a to nejlépe okamžitou. Ideální situace je mít zřízen eurový bankovní účet, vyhnete se tak poplatkům za směnu z korun na eura. Denní limit pro vklad přes účet je 25 000 EUR a zpracování platby proběhne do 1 až 2 hodin, někdy i rychleji.

Při odesílání vkladu na účet Kriptomatu je nejdůležitějším bodem celé akce vyplnit poznámku/referenci. Tento unikátní kód spojí právě vaši transakci s vaším Kriptomat účtem. Bez něj Kriptomat automaticky nerozpozná, kdo mu platbu odeslal a spárování se značně zkomplikuje.

Zdroj: kriptomat.io
Návod na vklad peněz na Kriptomat
Údaje pro banky a příjemce, nezapomeňte na vaše jedinečné referenční číslo!
Varování

Je důležité upozornit, že platby musí proběhnout z účtu vedeného na vaše jméno a z karty vedené na vaše jméno, nikdo vám tedy nemůže dobít účet např. jako dárek.

S vkladem vám pomůže i následující video:

Na Kriptomat účet lze vkládat i kryptoměny. Toho můžete využít např. pakliže obvykle kryptoměny držíte na hardwarové peněžence a nyní jste se je rozhodli poslat na Kriptomat a prodat. Při vkladu kryptoměn neplatíte žádné poplatky.

1b. Nákup kryptoměn po dobití účtu

Nyní jste si svůj účet úspěšně dobili a není nic jednoduššího než ve vyhledávání nebo některé z položek menu najít vaši oblíbenou kryptoměnu, zkouknout aktuální graf a cenu a nakoupit. V nákupním políčku si můžete jednoduše přepnout, zda chcete nakupovat určitý počet kusů kryptoměny nebo za určitý počet eur.

Minimální hodnota obchodu je 50 euro.

Zdroj: kriptomat.io
Nákup kryptoměn na Kriptomatu
Na profilech aktiv v rámci rychlého nákupu bohužel nelze zvolit limitní objednávku

Ne všechny nákupní formuláře bohužel nabízejí také výběr druhu vaší objednávky, tedy jestli chcete nakoupit za okamžitou tržní cenu (Market) nebo si počkat, až se cena dostane na vaši předem stanovenou cenu (Limit) a potom nakoupit.

Pokud však platformu důkladně prozkoumáte, limitní objednávky tam najdete – stačí otevřít plný formulář pro nákup a nevyužívat zrychlený nákup v pravém sloupci.

Zdroj: kriptomat.io
Výběr druhu objednávky nákupu kryptoměn na Kriptomatu
Výběr druhu objednávky

2. Nákup kryptoměn přes platební kartu napřímo

Při každém nákupu se vás Kriptomat ptá, zda chcete nakupovat za prostředky, které máte na svém účtu (tedy za eura) nebo již výše zmíněným druhým způsobem, přes platební kartu.

Pokud vyberete platební kartu, probíhá nákup úplně stejně jako když si dobíjíte účet. Pouze přeskočíte mezikrok a namísto nákupu eur kupujete rovnou kryptoměnu.

Prodej kryptoměn a výběr prostředků

Prodej kryptoměn na Kriptomatu je stejně jednoduchý jako jejich nákup a v podstatě totožný. Jakmile jste kryptoměny prodali, ideálně se ziskem a chcete svůj profit převést zpátky do banky, je třeba v menu najít záložku Peněženky, rozkliknout váš eurový zůstatek a následně najít políčko Výběr.

Kriptomat vás opět postaví před dvě možnosti –⁠ peníze si můžete vybrat buď na bankovní účet, což trvá 0 až 3 dny, nebo okamžitě na platební kartu.

Zdroj: kriptomat.io
výběr peněz z kriptomatu
Výběr lze provést na bankovní účet nebo na kartu

Minimální částka pro výběr na bankovní účet je 10 EUR, denní limit je 25 000 EUR, poplatek je 1 euro. Minimální částka pro výběr přes kartu je také 10 EUR.

Procesem vás opět provede ukázkové video:

Výběr kryptoměn probíhá obdobně. V záložce Peněženky rozkliknete kryptoměnu, kterou chcete vybrat a kliknete na tlačítko Odeslat.

Potom zadáte svoji adresu, na kterou chcete kryptoměnu přijmout, a zvolíte síť, tedy blockchain, na který kryptoměnu posíláte. Zadáte kolik mincí či tokenů chcete odeslat a Kriptomat vám zobrazí transakční poplatek (gas) za odeslání.

Tento poplatek si Kriptomat účtuje proto, že jej následně platí těžařům nebo validátorům, kteří ověřují transakce na blockchainu a přidávají je do bloků.

Zdroj: kriptomat.io
výběr kryptoměny na kriptomatu
Ukázka výběru kryptoměny SHIB na síti Ethereum (ERC-20)

Další služby, které Kriptomat nabízí

Kriptomat ale není pouze směnárna. Nabízí i další funkce a nástroje, které se i běžným uživatelům hodí. Jejich výčet přinášíme níže.

KriptoEarn

Pokud se rozhodnete své kryptoměny ponechat na svém Kriptomat účtu, proč je tam rovnou nezačít úročit? Směnárna nabízí úročení hned několika populárních altcoinů, mezi nimiž nechybí Ethereum (ETH), Solana (SOL) či Cardano (ADA).

Roční sazba odměny za přidání vašich mincí do KriptoEarn se pohybuje mezi 5 – 15 % a úroky se připisují každé 1 až 2 dny. Každá kryptoměna má také svoji minimální dobu, po kterou musí být na KriptoEarn ponechána, viz tabulka níže.

Pokud se ptáte, v čem spočívá zhodnocování vaší investice, odpověď na tuto otázku zní jednoduše: staking. Staking je způsob zabezpečování sítě uzamykáním kryptoměn, více o něm naleznete zde.

Kriptomat vašimi mincemi pomáhá k validování transakcí na síti, ke které daná kryptoměna patří, za což dostává odměnu a tu pak téměř v celé výši připíše vám.

Zdroj: kriptomat.io
Produkty KriptoEarn dostupné k lednu 2024

Inteligentní portfolia

Nová služba Inteligentních portfolií umožňuje zákazníkům směnárny diverzifikovat své portfolio dle několika předem připravených košů podobných ETF či indexům v akciovém světě.

U každého z košů je uvedena jeho historická výkonnost. Člověk se tak může rozhodnout, zda zvolí spíše defensivní variantu investování, tedy např. koš “Největších 10 kryptoměn”, ve kterém jsou mince zastoupeny i dle své dominance (tzn. Bitcoin zabírá nadpoloviční většinu) nebo přistoupí na vyšší míru rizika a zkusí třeba dynamičtější koš “Hlavní hybatelé”.

Zdroj: kriptomat.io
Koše kryptoměn dostupné k lednu 2024

Web3 peněženka pro přístup k DeFi a NFTs

Kriptomat jde s dobou a pro své uživatele připravil i softwarovou peněženku, která jim zpřístupní svět decentralizovaných aplikací a NFTs.

Web3 peněženka je součástí mobilní aplikace Kriptomat pro Android a Apple. Nepleťte si ji však s “Peněženkou” v rámci vašeho Kriptomat účtu, jedná se o dvě zcela odlišné peněženky. Zatímco na směnárně Kriptomat se o úschovu a správu vašich kryptoměn stará Kriptomat, ve Web3 peněžence jsou uloženy na vaší adrese a jejich správa i co se týče zabezpečení je ponechána ve vašich rukách.

Díky integraci Web3 peněženky je možné jednoduše přejít z vašeho Kriptomat účtu např. na nejoblíbenější decentralizovanou směnárnu Uniswap nebo populární NFT tržiště OpenSea a to vše v rámci jediné mobilní aplikace.

Zdroj: kriptomat.io
Web3 peněženka Kriptomat
Web3 peněženka otevírá cestu do světa dApps

Směna kryptoměn mezi sebou (Convert)

Na Kriptomatu můžete směňovat i kryptoměny navzájem mezi sebou a to v rámci služby na jiných směnárnách a burzách známé jako Convert. Na Kriptomatu ji najdete pod záložkou “Směnit” a bohužel funguje velmi omezeně.

“Směnit” vám nedovolí vyměňovat libovolné kryptoměny mezi sebou, ale pouze směnu za určité, nejpopulárnější mince. Například většinu altcoinů směníte pouze za stablecoin Tether (USDT). O směnu do jiné kryptoměny je nutné zažádat –⁠ a nebo použít mezikrok přes eura.

Poplatky

Na Kriptomatu nejsou žádné poplatky za vedení účtu. Zpoplatněny jsou pouze samotné transakce (vklady a výběry, mimobankovní převody a obchodování).

Kriptomat poplatky na svých stránkách přesně nevyčísluje, zmiňuje, že závisí na různých okolnostech a neustále se lehce mění. Dále také Kriptomat uvádí, že v závislosti na tržních podmínkách, likviditě aktiva, se kterým obchodujete, a velikosti vašeho příkazu může do ceny kromě poplatku být zahrnutý.

Před potvrzením transakce se však v okně náhledu transakce vždy zobrazí aktuální cena, kterou dostáváte, a všechny případné poplatky.

V lednu 2024 při našem testování jsme viděli následující poplatky:

 • 1,4% poplatek při nákupu za 100 EUR
 • 0,4% poplatek při nákupu za 1000 EUR
  (+případná 2,45 % v případě platby kartou)

Výběry kryptoměn na vlastní peněženku jsou pak zpoplatněny fixně, v průběhu času však Kriptomat může hodnoty mírně upravovat v závislosti na vytíženosti trhu. Ve vytíženém trhu mohou poplatky za výběr dosahovat vyšších úrovní, za to ovšem nenese chybu Kriptomat, ale zahlcení kryptoměnové sítě, které vede k přeplácení těžařů za ověřování transakcí. Více informací o poplatcích transakcí se dozvíte v našich článcích o poplatcích u Bitcoinu nebo o poplatcích u Ethereum.

Je Kriptomat bezpečná a spolehlivá směnárna?

Kriptomat sám o sobě lze považovat za bezpečnou a důvěryhodnou směnárnu. Od jeho založení jej nepostihl jediný bezpečnostní problém, na webu lze transparentně dohledat veškeré informace týkající se regulace a poskytnutých licencí a prostředky uživatelů jsou drženy na off-line (cold) hardwarových peněženkách.

Co se týče uživatelského zabezpečení, nabízí Kriptomat jen zcela základní dvoufázové ověření (2FA) přes SMS nebo Google Authenticator, které je nutné vykonávat při přihlašování nebo výběru prostředků. V této oblasti by tak směnárna nejspíše mohla po vzoru kryptoměnových burz přidat a zavést i jiné pokročilé bezpečnostní prvky, které by uživatelům přidaly vyšší stupeň ochrany jejich účtu.

Důležitým bodem, jak poznat důvěryhodného partnera při investování či obchodování kryptoměn je i jeho komunikace s uživateli. Co se týče zákaznické podpory nabídne Kriptomat live chat, rozsáhlé FAQ v češtině i možnost kontaktu přes e-mail [email protected] a to klidně také v češtině.

Výhody a nevýhody směnárny Kriptomat

Výhody

 • Široká nabídka kryptoměn: Kriptomat nabízí na směnárnu opravdu bohatý výběr z více než 350 altcoinů. Ze seznamu nově přidaných mincí a tokenů je také vidět, že Kriptomat neusnul na vavřínech, sleduje trendy a v rozumném čase listuje všechny nově vzniklé a vhodné kryptoměny.
 • Jednoduchá a uživatelsky přívětivá platforma: Své heslo “crypto but simple” plní Kriptomat na jedničku. Prostředí směnárny je moderní, intuitivní a plynulé. Není mu co vytknout.
 • Široká jazyková podpora: Ačkoli společnost operuje téměř po celém světě, evropský trh je pro ni stěžejní, proto je prostředí směnárny přeloženy do češtiny i slovenštiny.
 • Sympatické doplňkové služby: Produkty KriptoEarn, Inteligentní portfolia nebo Web3 peněženka dělají z Kriptomatu pěkný ekosystém, ve kterém průměrně náročnému kryptoměnovému uživateli nebude snad nic chybět.

Nevýhody

 • Chybí pokročilé funkce: Ne že bychom je na platformě směnárny hledali. Obchodování s pákou, margin, copy trading, TWAP nebo grid na Kriptomatu opravdu nehledejte. Za těmito funkcemi budete muset na burzu.
 • Vklady jen v EUR: I pokud si účet dobijete přes platební kartu, koruny se vám okamžitě převedou na eura. Platby přes bankovní účet lze posílat pouze v eurech.
 • Omezená směna kryptoměn navzájem mezi sebou: Kriptomat tuto funkci, u jiných obchodníků známou jakou Convert, nabízí, ale pouze v omezeném vydání. Většinu altcoinů tak ve skutečnosti směníte pouze za stablecoin USDT.

Poznámka

TIP: Nezaujala vás směrnána Kriptomat? Podívejte se na jiné prověřené možnosti, například: Anycoin, Coinmate, nebo Simplecoin.

Více informací o Kriptomat

Jméno firmyKriptomat
Základní informace o směnárně
Vznik2018
Počet klientů500 000+
Webová stránkahttps://kriptomat.io/cs/
V češtině
Dohled ČNB
Provozovatel směnárnyFintechX OÜ
Sídlo společnostiTallinn, Estonsko
Důležité informace pro investora
Rychlost směny Platební kartou v řádu minut
Minimální vkladBank. účet bez omezení, karta 300 EUR
Minimální investice50 EUR
Počet kryptoměn300+
Měna účtuEUR
Možnost uschování kryptoměn
Nutnost KYC
Pojištění vkladů
Možnosti investování
Možnost limitního příkazu
Pravidelné investice (DCA)
Staking (Earn)
Finanční páka
Další službySlužba inteligentní portfolia (představené investice) a služba trezor (obdoba spořicího účtu)
Poplatky směnárny
Poplatek za vedení účtuZdarma
Poplatek za obchodování Od 0,45 %
Vklad bankovním převodem1 EUR
Výběr bankovním převodem1 EUR
Vklad platební kartou Od 1,99 %
Výběr platební kartou Od 1,99 %
Další poplatkyNejsou
Metody vkladu a výběru peněz
Metody vkladu Bankovní převod, platební karta, Skrill
Metody výběru Bankovní převod, platební karta
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Vícefaktorová autentizace
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyEmail, Chat, kontaktní formulář
Email[email protected]
Telefonní kontaktNelze využít
Ohodnoťte společnost Kriptomat
7
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (9 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

G Abarik Martin

Poslal som tam 1500 eur , fajn prešlo nakúpil Bitcoin a poslal na binance , tam to spackal ale poučil sa tak … poslal som tam 4 300 eur na kryptomat (čiže nad 1500 eur aktuálne), zadržali mi peniaze a dostal som kompletnú previerku všetkých transakcií kam kre posielam 3 hodiny občianky,… doklady … všetky uložené čísla Bitcoin peňaženky nechcú mi vrátiť peniaze späť na pôvodný účet naďalej… teraz chcú screnshoty. Každý email odpoveď čakám 3 dni. Za mňa končím s nimi. Klamú aj o kurze ktorý je lepší ako burza , ale poplatky to hravo preplatia nie su o mic drahsi ako konkuremcia

Silvie

Dobrý den, chtěla bych prosím vědět Váš názor. Je lepší si zařídit Kriptomat nebo Coinbase?

Redakce Finex

Dobrý den, Silvie. Není snadné jednoduše říci, co je lepší, protože vždy záleží na preferencích zákazníka. Kriptomat má dost výhod – stránky v češtině a platba kartou v korunách. Coinbase je oproti tomu sice v angličtině a s platbami pouze v dolarech/eurech, ale zato se jedná o déle fungující firmu s mnohem více zákazníky. Volba už je ale na vás.

marta

Dobrý deň,
ak by som sa rozhodla skončiť s tým, ako sa dostanem k tým eurám späť?

Redakce Finex

Dobrý den, Marto. Ano, pokud máte na svém Kriptomat účtu ověřený Váš bankovní účet, pak je možné si eura jednoduše nechat poslat ven.

Peter

Chcel som sa opýtať či mal niekto problém rovnaký problém ako ja. Keď chcem vybrať €€ neponukne mi možnosť vyber iba vklad!!!Pozeral som aj video,ale vôbec mi to nechce povoliť výber

Redakce Finex

Dobrý den, Petere, možnost výběru eur je pravděpodobně deaktivována, protože nejprve musíte mít ověřený bankovní účet. Svůj bankovní účet můžete ověřit posláním vkladu jako SEPA platbu ze svého bankovního účtu na Kriptomat. Tímto způsobem prokážete vlastnictví připojeného bankovního účtu a bude automaticky přidán na váš účet Kriptomat. Pokud jste prováděli nákupy pouze platební kartou, váš bankovní účet je tedy proto stále neověřený.

vinty

Poplatky 1.45% hodnotite ako plus?!?

Redakce Finex

Dobrý den, Vinty. Je dobré připomenout si rozdíl mezi směnárnou (jako např. právě Kriptomat) a burzou (jako např. Binance). Je pravda, že na burzách se za obchodování platí menší poplatky, ale je také nutné přihlížet k dalším okolnostem, jako je mnohem složitější uživatelské rozhraní burz, nutná registrace podmíněná složitým KYC procesem, nutnost obchodovat v cizí měně (přičemž mimochodem jen skrytý poplatek bank ve formě nevýhodného kurzu za směnu měn z českého účtu na dolary nebo eura, se kterými poté obchodujete na burze, je běžně ve výši 1,5-2 %), atp. Pokud je uživatel technicky zdatný a umí dobře anglicky, nemůžeme než doporučit využít světové kryptoměnové burzy. Pro ty ostatní uživatele jsou ale vhodné spíše směnárny, kde si jednoduše na pár kliků zvolí, kolik Kč chtějí na bitcoiny či jinou kryptoměnu směnit, peníze pošlou z účtu, a o zbytek se postará směnárna.