Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Kryptoměnové směnárny » Kriptomat

Krypto směnárna Kriptomat – Recenze, zkušenosti, poplatky, diskuze

Při registraci využijte promo kód FINEX10 a po nákupu kryptoměn za 100 € získáte během pár dní 10 € zdarma!
Základní informace o Kriptomat

V češtině?

Ano

Minimální obchod

20 EUR

Počet aktiv

58

V této recenzi se pěkně z blízka podíváme na evropskou kryptoměnovou směnárnu Kriptomat, která umožňuje nakupovat a směňovat široké spektrum kryptoměn.

Obsah recenze směnárny Kriptomat

1.Kriptomat ve zkratce – o čem Kriptomat je?2.BONUS: Získejte od Kriptomatu 10 € zdarma!3.Platforma směnárny Kriptomat4.Kdo za projektem Kriptomat stojí?5.Výhody a nevýhody platformy Kriptomat6.Základní aspekty Kriptomatu a její zabezpečení7.Jak probíhá registrace na Kriptomatu?Video: oficiální průvodce registrací8.Verifikace uživatelského účtu (KYC)9.Možnosti vkladu a výběru na Kriptomatu10.Jaké máme s Kriptomatem zkušenosti?11.Diskuze o směnárně Kriptomat (komentáře)

Kriptomat ve zkratce – o čem Kriptomat je?

Z počátku se investování do kryptoměn může zdát jako složité nebo až nebezpečné. Jakmile ale objevíte uživatelsky přívětivou platformu, kde můžete kryptoměny obchodovat a měnit, vše do sebe začne zapadat a vlastně zjistíte, že to není nic složitého.

V tomto článku proto najdete recenzi směnárny Kriptomat. Povíme vám, zda právě tato směnárna vaše očekávání uspokojí, či nikoliv. Zaměříme se přitom hlavně na to, kdo za touto platformou stojí, jaká je úroveň bezpečnosti při používání i jak jsou na tom poplatky, které jsou neméně důležité. Bude toho ale ještě více, proto čtěte pozorně.

BONUS: Získejte od Kriptomatu 10 € zdarma!

Díky tomu, že naše stránky Finex.cz navštěvuje spousta lidí, jsme byli schopni s Kriptomatem domluvit pro naše čtenáře speciální akci.

Investujte přes Kriptomat alespoň 100 € a do několika dní od vaší investice obdržíte 10 € ZDARMA na váš Kriptomat účet.

Jediné, co musíte udělat, je zadat při registraci propagační kód FINEX10.

Registrace u Kriptomatu bonus
Pro obdržení 10€ bonusu je nutné při registraci na Kriptomat zadat tento propagační kód: FINEX10

Platforma směnárny Kriptomat

Kriptomat má opravdu jednoduchou a přehlednou platformu, která je dokonce i v českém jazyce. Zorientovat by se v ní měl téměř každý.

Po založení a ověření účtu budete mít na výběr 3 základní možnosti – nákup kryptoměn, prodej kryptoměn a jejich vzájemnou směnu.

Nákup, prodej a směna kryptoměn u Kriptomatu
Nákup, prodej a směna kryptoměn u Kriptomatu

Asi vás nepřekvapí, že abyste mohli začít platformu využívat, je potřeba nejdříve nastavit vámi preferované platební metody a vložit na svůj účet na Kriptomatu nějaké prostředky.

Ať už pošlete peníze na směnárnu bankovním převodem, přes internetovou peněženku, nebo na svůj účet pošlete kryptoměny, které budete chtít prodat, Kriptomat se snaží svým uživatelům vše maximálně zjednodušit a proto věříme, že to zvládnete bez problémů. Jak už jsme zmínili, navíc je vše v češtině.

Nadstandardní funkce – úspory

Pěknou funkcí, kterou Kriptomat nabízí, je tzv. funkce úspor. Jednoduše si takovou funkci můžete představut jako takový kryptoměnový spořicí účet – stačí u Kriptomatu držet své kryptoměny a ty se vám budou pomalu zhodnocovat.

Jedná se o velmi zjednodušenou metodu stakingu kryptoměn, ale popravdě bychom tuto funkci asi nedoporučili. Jak vidíte na obrázku níže, odhadované roční zhodnocení je u většiny kryptoměn pod 1 %, což je v tomto odvětví celkem nízká sazba. Ostatní společnosti jsou schopné nabídnout několikanásobně více. Navíc své kryptoměny nemáte na své peněžence, nevlastníte k nim privátní klíče a jste tedy zcela odkázáni na osud třetí strany, což se ve svém původním principu kryptoměny snaží eliminovat.

Kriptomat úspory - "staking"
Kriptomat úspory – "staking"

Kdo za projektem Kriptomat stojí?

Projekt Kriptomat založili nadšenci kryptoměn ze Slovinska 7. února roku 2018 – jedná se tedy o poměrně mladý projekt (avšak to jsou prakticky všechny z oblasti kryptoměn). Firma má sídlo v Estonsku, můžete si ji tedy najít na stránkách estonského rejstříku pod registračním kódem 14424637.

Když slyšíte Estonsko, mohlo by to ve vás vzbuzovat podezření, ale ve skutečnosti není důvod k obavám. Estonsko je, co se kryptoměn a jejich právní regulace týče, jedna z nejrozvinutějších zemí Evropy.

Na společnost Kriptomat dohlíží estonské Ministerstvo financí, FIU (Financial Intelligence Unit) a Police and Border Guard Board of Financial Intelligence Unit.

Jak Estonsko, tak i Slovinsko jsou v této oblasti kryptoměn poměrně zainteresované a z rukou zkušených zakladatelů pocházejí projekty jako Bitstamp, Iconomi, NiceHash, Viberate aj.

Hlavním důvodem umístění do Estonska je s největší pravděpodobností prostě příjemnější legislativa. Ne z důvodu potenciálních krádeží ani ilegálních činností, ale jen, protože např. u nás je právně mnohem obtížnější podobné projekty zakládat a provozovat (pokud je to vůbec možné).

A co je tedy cílem těchto Slovinských mladíků z Kriptomatu? Vybudovat největší evropskou směnárnu kryptoměn.

Jak se můžete přesvědčit na této stránce, země, kde je tato platforma dostupná, jsou po celém světě a je jich skutečně hodně. Česká republika tam patří rovněž.

Výhody a nevýhody platformy Kriptomat

 • Uživatelsky přívětivá platforma
 • Dostupnost ve 22 jazycích a ve více jak 80 zemích
 • Kvalitní zabezpečení (v managementu rizik je implementována ISO 27001:2013, probíhají pravidelné interní kontroly atd.)
 • Poměrně nízké poplatky
 • Uchovávání 98 % aktiv investorů na „cold wallets“ (ochrana před odcizením, pro vás ale dostupné jsou)
 • Pěkně zpracovaná nápověda na stránkách Jak Kriptomat funguje (videa v češtině)
 • Chybí sofistikovanější prvky (ty však nováčci a méně nároční uživatelé nebudou postrádat, platforma je tím ale jednoduchá, funkční a velmi přehledná)
 • Centralizovanost (tím se bohužel částečně neguje jinak velká výhoda kryptoměn – decentralizace, transakce jsou uskutečňovány přes prostředníka – Kriptomat)
 • Jediná podporovaná fiat měna je euro (pro vklady a výběry)

Základní aspekty Kriptomatu a její zabezpečení

Platforma je na první pohled velmi přehledná a jednoduchá, čehož je docíleno také absencí sofistikovaných vychytávek, jako jsou např. obchodování na páku, Bitcoin futures aj. Zdá se ale, že to vůbec nevadí, jelikož vše funguje dobře.

Další předností je transparentnost, zabezpečení a důvěryhodnost, jak jsme uvedli výše, zakladatelé Kriptomatu jsou totiž úspěšní zakladatelé i jiných známých projektů. Mimoto samotná platforma obdržela licenci od Financial Intelligence Unit pro poskytování služeb směnárny virtuálních měn (kryptoměn) mezi sebou a také na klasické fiat měny.

Zabezpečení a licence Kriptomatu
Zabezpečení a licence Kriptomatu
Zdroj: Kriptomat.io

Ověření transakcí na účtu je již od jeho založení přednastaveno na dvoufázovou (2FA) úroveň, tedy pomocí nejen vašeho hesla, ale také SMS zprávy. Bez hesla a současně vašeho mobilu tedy nebude ani přístup k účtu. Mimoto jsou prostředky všech klientů uloženy offline, čímž se zabraňuje neoprávněnému přístupu. Dalšími ochrannými body jsou pravidelný interní monitoring a bezpečnostní vyhodnocování.

Detaily ochrany, ať už fyzické nebo virtuální, samozřejmě nejsou veřejné, ale je patrné, že na ně Kriptomat klade (oprávněně) vysoký tlak.

Prakticky už samozřejmostí, která nikoho z nás v Evropě asi nepřekvapí, je, že splňují obecné podmínky nakládání s daty „GDPR“.

Jeden z prvků zabezpečení je také ochrana před praním špinavých peněz, což se projevuje především tím, že svůj účet budete muset při jeho zakládání verifikovat (ověřit) – podrobněji níže.

Jak probíhá registrace na Kriptomatu?

Proces samotné registrace a ověřování účtu u Kriptomatu není nijak zvlášť odlišný od toho, co známe z jiných platforem. Pokud si chcete vytvořit účet na směnárně Kriptomat, postupovat můžete podle níže uvedených kroků:

 1. Přejděte na registrační stránku (zde) a vyplňte požadované údaje. Dejte si pozor na to, aby vaše jméno a příjmení bylo napsáno přesně ve stejné podobě, v jaké je uvedeno ve vašich osobních dokumentech, které budete používat při ověření totožnosti.
 2. Kliknutím na zaškrtávací políčko potvrďte, že je vám alespoň 18 let a souhlasíte s uživatelskou smlouvou a zásadami ochrany osobních údajů.
 3. Klikněte na Vytvořit účet. Kriptomat vám zašle ověřovací e-mail na vámi zadanou e-mailovou adresu.
 4. Přejděte do své e-mailové schránky a otevřete zprávu, která vám přišla. Klikněte na Ověřit svou e-mailovou adresu. Takto prokážete, že tuto e-mailovou adresu vlastníte.
 5. Otevře se stránka pro ověření telefonu. Vyberte svůj kód země (+420 pro ČR) a jednoduše zadejte své telefonní číslo. Poté klikněte na Odeslat kód.
 6. Zkontrolujte v telefonu kód SMS. Zadejte kód do vstupního pole a klikněte na tlačítko Ověřit.
 7. To je vše, váš účet by měl být otevřen.

Video: oficiální průvodce registrací

Verifikace uživatelského účtu (KYC)

Po úspěšné registraci vašeho účtu vás asi nepřekvapí, že budete-li chtít na Kriptomatu kupovat nebo prodávat kryptoměny, bude po vás vyžadováno tzv. KYC ověření.

Proces u Kriptomatu je celkem snadný, stačí provést 3 kroky:

 • Vyplnit základní údaje o sobě (bydliště)
 • Nahrát fotografii či sken dokumentu potvrzující vaší totožnost (např. občanský průkaz či cestovní pas)
 • Udělat selfie

Kriptomat si na procesu dal záležet a vše je opravdu velmi jednoduché. I nezkušený uživatel by měl být schopen ověřením projít během několika minut.

Po vyplnění všech nutností už je potřeba jen počkat, až platforma vše ověří a plně vám odemkne své funkce. Ověření by mělo být max. do pár hodin hotové.

Možnosti vkladu a výběru na Kriptomatu

Jak jsme už nakousli, malá nevýhoda Kriptomatu je, že vklady a výběry můžete udělat pouze v eurech. Jakmile ale máte peněžní prostředky vloženy, můžete směňovat jak jen chcete.

Co se týče samotných forem vkladů, je možností daleko více:

 • Bankovní převod (SEPA, přičemž min. vklad touto cestou je 35 €)
 • Kreditní či debetní kartou (pod 100 euro mohou vznikat dodatečné poplatky)
 • Skrill peněženka
 • Sofort
 • Neteller

Mnoho lidí se ptá, kolik je bude používání Kriptomatu stát. Pro ty z vás máme dobrou zprávu. Jakmile si založíte účet na Kriptomatu, můžete jej používat zcela zdarma. O poplatcích za jednotlivé transakce si můžete přečíst více níže.

Na samotný převod (výběr či vklad) prostřednictvím SEPA plateb si Kriptomat vyhrazuje 1-3 dny, běžně ale proběhne v řádu hodin nebo ještě ten den.

Které kryptoměny lze na této platformě obchodovat?

Na Kriptomatu můžete obchodovat, směňovat a nakupovat okolo 100 různých kryptoměn. Kompletní seznam naleznete na oficiálních stránkách.

O jaké kryptoměny se jedná? Namátkou ty asi nejznámější jsou např. Bitcoin, Ripple, Ethereum, EOS, Litecoin, Bitcoin Cash, Cardano, Monero a další. Zdá se, že každý běžný uživatel si přijde na své.

Jak je to na Kriptomatu s poplatky?

Jakmile se úspěšně zaregistrujete a ověříte svou totožnost, můžete svůj účet plně používat. Jenže kolik vás to vlastně bude stát?

Nejsou zde žádné poplatky za vedení účtu, ani prémiový účet nebo něco podobného. Zpoplatněny jsou pouze samotné transakce (vklady a výběry, mimobankovní převody, a obchodování).

Politika poplatků je nastavena celkem jednoduše:

 • Za nákup kryptoměn zaplatíte 1,45 % (minimálně však 1,45 €)
 • Za prodej kryptoměn zaplatíte 1,45 % (minimálně však 1,45 €)
 • Při nákupu kryptoměn platební kartou si však připravte 3,7 %, protože platební brána si účtuje poplatky nad rámec poplatku pro Kriptomat
 • Směna dvou kryptoměn mezi sebou je s 0% poplatkem, ale pravděpodobně dojde ke "slippage", takže pro jistotu počítejte alespoň s 1 %. Minimální výše transakce směny kryptoměny za kryptoměnu se dynamicky mění a vždy se vám ukáže před uskutečněním obchodu. Obvykle se jedná o ekvivalent 15-25 euro.
 • Při nákupu přes další peněženky už jsou poplatky vyšší. Proto takové směny nedoporučujeme.

Viz oficiální tabulka níže:

Poplatky za používání směnárny Kriptomat
Poplatky za používání směnárny Kriptomat
Zdroj: Kriptomat.io

Mějte na paměti, že poplatky jsou zaokrouhlovány na dvě desetiny eura nahoru, např. 1,124 bude zaokrouhleno na 1,13. To ale tak jako tak bude jen minimální rozdíl.

Pokud byste se chtěli podívat na aktuální, kompletní přehled poplatků, využijte k tomu oficiální stránku Kriptomatu (bohužel pouze v angličtině).

Poplatky za vklady a výběry

 • Bankovní vklady a výběry
  Bez poplatků a v minimální výši 35 EUR, avšak mějte na paměti, že vaše banka si může účtovat poplatky, a to i za převod EUR z/na CZK – to ale platforma Kriptomat neovlivní
 • Vklad přes Sofort
  3,95 % + dalších fixních 0,35 EUR

Výběr kryptoměn na svoji vlastní peněženku se pojí s poplatky, které bohužel (nebo možná bohudík?) nejsou nastaveny jako procentuální, ale absolutně, což může vzhledem k rychlému růstu cen být trochu problém.

 • Poplatky za výběr kryptoměny na vlastní peněženku
  0,0005 BTC
  0,006 ETH
  0,001 LTC
  5,0 USDT
  apod… Pozor, některé kryptoměny bohužel není možné z platformy vybrat a je třeba je držet na účtu u Kriptomatu.

Takto se zdá, že o poznání nejvýhodnější budou vklady a výběry pomocí bankovního převodu.

Limity pro transakce

Transakce na Kriptomatu jsou omezeny jednak denním limitem jednak měsíčním. Ale nebojte, naprostá většina uživatelů s tím nejspíše žádný problém mít nebude.

Denní vklad a výběr SEPA plateb je limitován na 25 tis. EUR, měsíční na 200 tis. EUR. Výběr v kryptoměnách limitován není. Někomu, kdo obchoduje skutečně velké objemy, by to mohlo vadit. Denní limit pro ostatní platební metody je 500 EUR, měsíční 5 tis. EUR.

Pokud však chcete obchodovat větší částky, doporučujeme založit si účet u kryptoměnové burzy Binance. Tam byste po plném ověření neměli mít problém žádný.

Zákaznická podpora

Dokud vše funguje, není zákaznické podpory potřeba. A u Kriptomatu většinou vše funguje. Jenže jakmile se něco stane, stává se z tohoto faktoru poměrně palčivá otázka.

Kriptomat je na tom naštěstí dobře, jelikož nabízí online podporu pomocí live-chatu a také je můžete kdykoliv kontaktovat napřímo pomocí e-mailu. A to klidně v češtině.

Z pasivní zákaznické podpory se vám nabízí řada návodů, včetně ukázkových videí např. pod odkazem zde. Často tedy není potřeba kontaktovat podporu vůbec, stačí si jen projet jejich často kladené otázky.

Jaké máme s Kriptomatem zkušenosti?

Ačkoli se nejedná o směnárnu, u které bychom nějak často aktivně měnili kryptoměny, po prvních několika dnech používání můžeme říct, že se v Kriptomatu opravdu snaží o skvělý uživatelský zážitek.

Od registrace, přes KYC ověření až po první nákup či prodej kryptoměn jde vše hladce, rychle, s nízkými poplatky a dokonce v češtině.

Pokud hledáte jednoduchou směnárnu, kde můžete nakupovat, držet, prodávat a směňovat kryptoměny s přijatelným poplatkem, Kriptomat je dobrá volba.

Na závěr vám dáme odpověď na dvě palčivé otázky:

 • Je Kriptomat legální?
 • Je Kriptomat bezpečný?

Na obě otázky můžeme s klidným svědomím odpovědět: ano. Pokud se ale stále ptáte proč, přečtěte si tuto recenzi ještě jednou. :-)

Přívětivost pro čechy 90%
Přívětivost platformy 88%
Poplatky 88%
Dostupné možnosti 90%
Registrace a verifikace 90%
Důvěryhodnost značky 85%
89 %
4. místo
Jednoduchá směnárna
Kriptomat je fungující směnárna, která překvapí svou jednoduchostí a rychlostí. Jedná se sice o zahraniční firmu, platforma je ale plně v češtině. Nevýhodou může být směna pouze v EUR, s čímž se mohou pojit další poplatky.
 • Platforma v češtině
 • Přijatelné poplatky
 • Jednoduchý proces registrace i směny
 • Nadstandardní funkce zhodnocování kryptoměn
 • Vedení účtu pouze v EUR

Jméno firmyKriptomat
V češtině?
Sídlo společnostiTallinn, Estonsko
Minimální vklad35 EUR
Minimální obchod20 EUR
Zákaznická podporaFAQ, Email, Live-chat
Počet aktiv58
PákaNenabízí páku
Poplatky za obchodOd 1,45 %
Poplatky za vklad/výběrPřevodem bez poplatku
Další poplatkyKryptoměny za kryptoměny bez poplatku
Metody vkladuBankovní převod, platební karta, Skrill
Měna účtuPouze EUR
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Možnost obchodovat58 kryptoměn

Diskuze k tomuto článku: 4 komentáře
Peter

Chcel som sa opýtať či mal niekto problém rovnaký problém ako ja. Keď chcem vybrať €€ neponukne mi možnosť vyber iba vklad!!!Pozeral som aj video,ale vôbec mi to nechce povoliť výber

Portál Finex.cz

Dobrý den, Petere, možnost výběru eur je pravděpodobně deaktivována, protože nejprve musíte mít ověřený bankovní účet. Svůj bankovní účet můžete ověřit posláním vkladu jako SEPA platbu ze svého bankovního účtu na Kriptomat. Tímto způsobem prokážete vlastnictví připojeného bankovního účtu a bude automaticky přidán na váš účet Kriptomat. Pokud jste prováděli nákupy pouze platební kartou, váš bankovní účet je tedy proto stále neověřený.

vinty

Poplatky 1.45% hodnotite ako plus?!?

Magazín Finex

Dobrý den, Vinty. Je dobré připomenout si rozdíl mezi směnárnou (jako např. právě Kriptomat) a burzou (jako např. Binance). Je pravda, že na burzách se za obchodování platí menší poplatky, ale je také nutné přihlížet k dalším okolnostem, jako je mnohem složitější uživatelské rozhraní burz, nutná registrace podmíněná složitým KYC procesem, nutnost obchodovat v cizí měně (přičemž mimochodem jen skrytý poplatek bank ve formě nevýhodného kurzu za směnu měn z českého účtu na dolary nebo eura, se kterými poté obchodujete na burze, je běžně ve výši 1,5-2 %), atp. Pokud je uživatel technicky zdatný a umí dobře anglicky, nemůžeme než doporučit využít světové kryptoměnové burzy. Pro ty ostatní uživatele jsou ale vhodné spíše směnárny, kde si jednoduše na pár kliků zvolí, kolik Kč chtějí na bitcoiny či jinou kryptoměnu směnit, peníze pošlou z účtu, a o zbytek se postará směnárna.

Připojte se k diskuzi

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo