Domů » Kryptoměny - Seznam, kurzy, investice » Směnárny: Kde koupit kryptoměny

Směnárny: Kde koupit kryptoměny

Kryptoměny lze koupit několika způsoby. Téměř vždy se pak jedná o způsob, který využívá nějakou třetí stranu, jako je směnárna či burza. Ne všechny směnárny a burzy jsou ale však úplně legitimní. Proto je třeba používat pouze ověřené třetí strany.

Všechny firmy, které zde na webu uvádíme, jsme pro Vás ověřili. Jsou důvěryhodné, sami je používáme a jsou na špičkové úrovni!

Kryptoměny: Nákup je možný provést zde

CoinMate logo

Hlavní výhoda

Přijímá Kč!

Celkové hodnocení

98/100

Simplecoin logo

Hlavní výhoda

Česká firma

Celkové hodnocení

92/100

Changelly logo

Hlavní výhoda

Velký výběr kryptoměn

Celkové hodnocení

91/100

CoinBase logo

Hlavní výhoda

10 USD zdarma!

Celkové hodnocení

90/100

Výčet způsobů nákupu kryptoměn si můžete přečíst níže. U každého způsobu navíc najdete rychlý přehled výhod a nevýhod

 • Nákup u směnárny
  Směnárny si často účtují nějaký poplatek ve formě spreadu. Někdy to může být pod 1 % z částky, což je super, ale může to být i přes 5 %. Směnárny také nejčastěji nabízejí pouze pár hlavních kryptoměn. Výhodou směnáren je rychlý nákup za Kč kartou, v hotovosti či převodem. Směnárny jsou uvedeny výše, např. CoinMate.
 • Nákup na burze
  Burzy mají nejmenší poplatky a nabízejí největší množství nejrůznějších kryptoměn. Je však třeba se registrovat a ověřovat svůj účet. Pouze na některé burzy je možné vkládat České koruny či Eura (tzv. fiat měny). Je tedy dobré využívat burzy až pro směnu z Bitcoinu na alternativní kryptoměny. Dobré burzy jsou např. Bitfinex či Binance.
 • Nákup v peněžence
  Poměrně novou záležitostí je nákup kryptoměn přímo v rámci Vaší peněženky. To umožňují např. Hodly, Wirex či Bread. Je to většinou snadné, ale za nákup tímto způsobem zaplatíte větší poplatky, než na burze či ve směnárně. Odpadá tak ale nutnost mít 2 registrace a kryptoměny převádět. Nakoupíte a držíte.
 • Nákup v automatu
  Po celé české republice se vyskytují bitcoinové automaty, do kterých lze vložit hotovost a naskenovat QR kód vaší peněženky. Do pár minut Vám automat peníze na bitcoiny přemění a převede. Jedná se o pravděpodobně nejdražší typ nákupu, protože automaty mohou mít spread i 10 %. Návod můžete nalézt zde: Jak koupit bitcoin v automatu?
 • Nákup od další osoby
  Asi posledním způsobem, jak kryptoměny nakoupit, je využít tak někoho dalšího. Ať už se jedná o vaše známé, kryptoměnové překupníky (k nalezení např. na LocalBitcoins.com) a nebo někoho z Facebookových skupin. Je však třeba si danou osobu prověřit a důvěřovat ji – pozor, zde tedy vzniká prostor na nějaké podvody.

Stejně jako u všech ostatních firem na internetu je třeba i v případě kryptoměnových směnáren dávat pozor na to, o jakou směnárnu se jedná.

Na internetu jsou jisté směnárny, které nejsou dostatečně zabezbepčeny, nebo jsou dokonce i podvodné. Všechny směnárny uvedené výše jsme ozkoušeli a doporučujeme tedy vybírat si právě z tohoto seznamu.

Všechny články z kategorie Směnárny: Kde koupit kryptoměny

kryptoměnová směnárna coinbase

Kryptoměnové transakce pomocí Coinbase

Peněženka společnosti CoinBase vám umožňuje ukládat, odesílat a přijímat různé kryptoměny snadno, rychle a poměrně bezpečně. K odeslání měn typu bitcoin, ethereum či litecoin...
kryptoměnová směnárna coinmate

Strategie na CoinMate: jak na maximalizaci zisku?

Chcete obchodovat s bitcoiny svižně a s nízkými poplatky? Platforma CoinMate se řadí mezi ty rychlejší a bezpečnější burzy. V porovnání s ostatními navíc...
kryptoměnová směnárna coinbase

Krok za krokem: Nákup kryptoměn u CoinBase

Kryptoměny jsou v posledních týdnech poměrně horké téma - to určitě víte. Téměř každý by s nimi chtěl obchodovat, nebo alespoň si nějaký ten...