Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Kryptoměny » Směnárny

Kryptoměnové směnárny - Kde koupit kryptoměny?

Kryptoměny lze koupit mnoha způsoby, přičemž vždy se jedná o způsob, který využívá nějakou třetí stranu, většinou kryptoměnovou směnárnu či burzu. Ne všechny směnárny a burzy jsou ale však úplně legitimní. Proto je třeba používat pouze ověřené firmy, aby Vaše investice nevyšla vniveč.

Všechny otestované směnárny a jejich recenze

Porovnání kryptoměnových směnáren
Směnárna Počet aktiv V češtině? Minimální obchod Mobilní aplikace? Skóre 
Směnárna Finex.cz logo Recenze 82 000 Kč
94 %
Koupit kryptoměny
SimpleCoin logo Recenze 61 250 Kč
92 %
Otevřít účet
Kriptomat logo Recenze 5820 EUR
90 %
Otevřít účet
CoinBank logo Recenze 200300 Kč
90 %
Otevřít účet
Bitbeli logo Recenze 55 000 Kč
88 %
Otevřít účet
Coinbase logo Recenze 5950 Kč
83 %
Otevřít účet
ccShop logo Recenze 141 100 Kč
81 %
Otevřít účet
Changelly logo Recenze 97100 USD
75 %
Otevřít účet
LocalBitcoins logo Recenze 1400 Kč
68 %
Otevřít účet

Kryptoměnové směnárny ale nejsou jedinou možností, jak můžete kryptoměny nakoupit. Seznam dalších způsobů nákupu kryptoměn si můžete přečíst níže. U každého způsobu navíc najdete  také rychlý přehled výhod a nevýhod.

 • Nákup u směnárny
  Směnárny si většinou účtují nejvyšší poplatky ze všech možností uvedených v tomto seznamu. Někdy to může být pod 2 % z celkové částky k nákupu, ale mohou narůst i na více než 5 %. Směnárny také nejčastěji nabízejí pouze pár hlavních kryptoměn. Jejich výhodou však je většinou jednoduchý a rychlý proces nákupu, a mnohdy také možnost nakupovat za české koruny, a to kartou nebo bankovním převodem.
 • Nákup na burze
  Burzy mají ze všech možností poplatky nejnižší a nabízí také největší množství nejrůznějších kryptoměn. Je však třeba se registrovat a ověřovat svůj účet. Pouze na některé burzy je možné vkládat české koruny, k ostatním je nutné vkládat dolary či eura. Některé burzy navíc fiat měny vůbec nepřijímají a je možné je využít až pro směnu mezi kryptoměnami – např. z bitcoinu na ethery.
 • Nákup v peněžence
  Poměrně novou záležitostí je nákup kryptoměn přímo v aplikaci vaší kryptoměnové peněženky. To umožňují např. peněženky Coinomi nebo Trust Wallet. Je to většinou snadné, ale za kryptoměny nakoupené tímto způsobem většinou zaplatíte větší poplatky než na burze či ve směnárně. Odpadá tak ale nutnost mít 2 registrace a kryptoměny převádět.
 • Nákup v automatu
  Po celé České republice se vyskytují bitcoinové automaty, do kterých lze vložit hotovost a naskenovat QR kód vaší peněženky. Do pár minut vám automat peníze na bitcoiny přemění a převede. Jedná se o pravděpodobně nejdražší typ nákupu, protože automaty mohou mít poplatek ve výši 10 % nebo i více. Návod na použití takového automatu můžete nalézt např. zde: Jak koupit bitcoin v automatu?
 • Nákup od další osoby
  Asi posledním způsobem, jak kryptoměny nakoupit, je využít tak někoho dalšího. Ať už se jedná o vaše známé, kryptoměnové překupníky (k nalezení např. na LocalBitcoins.com) a nebo někoho z Facebookových skupin. Je však třeba si danou osobu prověřit a důvěřovat jí.

Stejně jako u všech ostatních firem na internetu je třeba i v případě kryptoměnových směnáren dávat pozor na to, o jakou směnárnu se jedná.

Na internetu se vyskytují firmy, které nejsou dostatečně zabezpečeny, nebo jsou dokonce i podvodné. Všechny směnárny uvedené v našem seznamu výše jsme ale sami ozkoušeli a čas od času je používáme. Doporučujeme tedy vybírat si právě z tohoto seznamu.

Mezi nejlepší směnárny se řadí:

Jak v takovém množství krypto směnáren najít tu pravou?

V případě, že se ve světě kryptoměn pohybujete teprve krátce, není snadné najít tu správnou kryptoměnovou směnárnu, a to zvláště když jich na trhu existuje tolik. Všechny z nich totiž mají své výhody i nevýhody.

Je velmi důležité odpovědět si, proč vlastně kryptoměny nakupujete – hledáte dobrý způsob jak investovat anebo jimi chcete někomu něco zaplatit? Chcete si koupit pouze bitcoiny, nebo hledáte směnárnu, která nabízí kryptoměn stovky? Máte zájem studiu kryptoměn věnovat čas a nevadí vám postupně testovat všechny možné funkce? Nebo je to pro vás jen jedna za řady investic a hledáte tak co nejjednodušší a nejrychlejší cestu k nim?

Jaká je tedy odpověď na otázku, která směnárna je k nákupu kryptoměn nejlepší? Taková odpověď neexistuje. Každá směnárna je jiná a liší se např. v poplatcích, přijímaných platebních metodách, dostupných kryptoměnách, atd.

Proto jsme pro vás ty nejdůležitější směnárny prověřili a napsali důkladnou recenzi každé z nich. Jejich seznam naleznete výše. Seznam je seřazený od nejlepších směnáren po ty horší, ale každý preferuje něco jiného a proto určitě doporučujeme projet si recenzí několik.

Často kladené otázky ke krypto směnárnám

Lidé se nás mnohdy ptají na několik základních informací. Proto jsme se rozhodli odpovědi zpracovat přehledně a veřejně. Odpovědi na často kladené otázky ohledně kryptoměnových směnáren naleznete níže.

1️⃣ Kde se bitcoiny kupují?
Bitcoiny je nejlepší zakoupit na online kryptoměnových směnárnách. Mezi dobré směnárny patří např. naše směnárna Finex.cz, ale jsou i další české stránky, jako je třeba SimpleCoin. Bitcoin je také možno koupit na kryptoměnových burzách. Ty ale požadují ověření totožnosti obchodníka např. pomocí výpisu z účtu nebo fotografií dokladu prokazující totožnost. Hodí se spíše pro pokročilé obchodníky.
2️⃣ Jakou kryptoměnu si mám koupit?
Je pravda, že kryptoměn existují tisíce. Vyznat se v nich může proto být velmi složité, zejména pokud jste v tomto světě noví. Pouze pár z nich má skutečný potenciál adopce a růstu ceny. Rad si v tomto odvětví můžete přečíst nespočet, ale nikdo se za ně nikdy nezaručí, protože jednoduše řečeno nikdo si nemůže být jistý tím, které kryptoměny uspějí a které ne. Proto, pokud s kryptoměnami teprve začínáte, bychom doporučili držet se těch největších projektů, které naleznete na nejvrchnějších příčkách našeho seznamu kryptoměn s jejich kurzy.
3️⃣ Kde je možné bitcoiny a jiné měny prodat?
Kryptoměny prodáte stejně jednoduše jako je koupíte. Třeba u kryptoměnových směnáren uvedených v seznamu výše. Stačí pouze místo tlačítka Nákup stisknout tlačítko Prodej a potom postupovat dle instrukcí na obrazovce. Více info o prodeji bitcoinů naleznete např. v návodu jak a kde prodat bitcoin.

Ohodnoťte tuto rubriku

Články v kategorii Kryptoměnové směnárny - Kde koupit kryptoměny?
Zobrazit další
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo