Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Směnárny

Kryptoměnové směnárny - Kde koupit kryptoměny? Srovnání pro rok 2022

Kryptoměny lze koupit mnoha způsoby. Mezi ty nejoblíbenější patří nákup kryptoměn přes kryptoměnové směnárny. Ne všechny krypto směnárny jsou ale důvěryhodné a občas se dokonce jedná o úplné podvody. Proto je důležité vybrat si pouze ověřené firmy, které vás o vaše peníze neokradou.

Všechny námi otestované krypto směnárny a jejich recenze

Všechny kryptoměnové směnárny, které ve srovnání níže uvádíme, jsme pro vás otestovali. Jsou tedy důvěryhodné, sami je používáme a je možné jim s klidem věřit!

Reklama
Porovnání kryptoměnových směnáren
Směnárna Počet aktiv V češtině? Minimální obchod Mobilní aplikace? Skóre 
Anycoin logo Recenze 130 70 Kč
95 %
Otevřít účet
Bonus za nákup kryptoměn u Anycoin až 300 Kč. Více info v recenzi.‎
SimpleCoin logo Recenze 6 1 250 Kč
93 %
Otevřít účet
CoinBank logo Recenze 240 300 Kč
90 %
Otevřít účet
Bonus za nákup kryptoměn u CoinBank až 400 Kč. Více info v recenzi.‎
Směnárna Finex logo Recenze 1 3 500 Kč
90 %
Koupit kryptoměny
Bonus za doporučení přátel: 200 Kč za každou objednávku! Více info v recenzi.‎‎
Bit.plus logo Recenze 1 1000 Kč
86 %
Otevřít účet
Coinbase logo Recenze 59 50 Kč
83 %
Otevřít účet
ccShop logo Recenze 14 1 100 Kč
81 %
Otevřít účet
Changelly logo Recenze 97 100 USD
75 %
Otevřít účet
LocalBitcoins logo Recenze 1 400 Kč
68 %
Otevřít účet

Jak v takovém množství krypto směnáren najít tu pravou?

V případě, že se ve světě kryptoměn pohybujete teprve krátce, není snadné najít tu správnou kryptoměnovou směnárnu, a to zvláště když jich na trhu existuje tolik. Všechny z nich totiž mají své výhody i nevýhody.

Je velmi důležité odpovědět si, proč vlastně kryptoměny nakupujete – hledáte dobrý způsob jak investovat anebo jimi chcete někomu něco zaplatit? Chcete si koupit pouze bitcoiny, nebo hledáte směnárnu, která nabízí kryptoměn stovky? Máte zájem studiu kryptoměn věnovat čas a nevadí vám postupně testovat všechny možné funkce? Nebo je to pro vás jen jedna za řady investic a hledáte tak co nejjednodušší a nejrychlejší cestu k nim?

Jaká je tedy odpověď na otázku, která směnárna je k nákupu kryptoměn nejlepší? Taková odpověď neexistuje. Každá směnárna je jiná a liší se např. v poplatcích, přijímaných platebních metodách, dostupných kryptoměnách, atd.

Proto jsme pro vás ty nejdůležitější směnárny prověřili a napsali důkladnou recenzi každé z nich. Jejich seznam naleznete výše. Seznam je seřazený od nejlepších směnáren po ty horší, ale každý preferuje něco jiného a proto určitě doporučujeme projet si recenzí několik.

Další možnosti nákupu kryptoměn

Kryptoměnové směnárny ale nejsou jedinou možností, jak můžete kryptoměny nakoupit. Seznam dalších způsobů nákupu kryptoměn si můžete přečíst níže. U každého způsobu navíc najdete také rychlý přehled výhod a nevýhod.

 • Nákup u směnárny
  Směnárny si většinou účtují nejvyšší poplatky ze všech možností uvedených v tomto seznamu. Někdy to může být pod 2 % z celkové částky k nákupu, ale mohou narůst i na více než 5 %. Směnárny také nejčastěji nabízejí pouze pár hlavních kryptoměn. Jejich výhodou však je většinou jednoduchý a rychlý proces nákupu, a mnohdy také možnost nakupovat za české koruny, a to kartou nebo bankovním převodem.
 • Nákup na burze
  Burzy mají ze všech možností poplatky nejnižší a nabízí také největší množství nejrůznějších kryptoměn. Je však třeba se registrovat a ověřovat svůj účet. Pouze na některé burzy je možné vkládat české koruny, k ostatním je nutné vkládat dolary či eura. Některé burzy navíc fiat měny vůbec nepřijímají a je možné je využít až pro směnu mezi kryptoměnami – např. z bitcoinu na ethery.
 • Nákup v peněžence
  Poměrně jednoduchou záležitostí je nákup kryptoměn přímo v aplikaci vaší kryptoměnové peněženky. To umožňují např. peněženky Coinomi nebo Trust Wallet. Za kryptoměny nakoupené tímto způsobem ovšem většinou zaplatíte větší poplatky než v případě nákupu na burze či směnárně. Odpadá ale nutnost mít 2 registrace a kryptoměny mezi burzou a peněženkou složitě přeposílat tam a zpět.
 • Nákup v automatu
  Po celé České republice se vyskytují bitcoinové automaty, do kterých lze vložit hotovost a naskenovat QR kód vaší peněženky. Do pár minut vám automat peníze na bitcoiny přemění a převede. Jedná se o pravděpodobně nejdražší typ nákupu, protože automaty mohou mít poplatek ve výši 10 % nebo i více. Návod na použití takového automatu můžete nalézt např. zde: Jak koupit bitcoin v automatu?
 • Nákup od další osoby
  Asi posledním způsobem, jak kryptoměny nakoupit, je využít tak někoho dalšího. Ať už se jedná o vaše známé, kryptoměnové překupníky (k nalezení např. na LocalBitcoins.com) a nebo někoho z Facebookových skupin. Je však třeba si danou osobu prověřit a důvěřovat jí.

Stejně jako u všech ostatních firem na internetu je třeba i v případě kryptoměnových směnáren dávat pozor na to, o jakou směnárnu se jedná.

Na internetu se vyskytují firmy, které nejsou dostatečně zabezpečeny, nebo jsou dokonce i podvodné. Všechny směnárny uvedené v našem seznamu výše jsme ale sami ozkoušeli a čas od času je používáme. Doporučujeme tedy vybírat si právě z tohoto seznamu.

Mezi nejlepší směnárny se řadí:

Často kladené otázky ke krypto směnárnám

Lidé se nás mnohdy ptají na několik základních informací. Proto jsme se rozhodli odpovědi zpracovat přehledně a veřejně. Odpovědi na často kladené otázky ohledně kryptoměnových směnáren naleznete níže.

1️⃣ Kde se bitcoiny kupují?
Bitcoiny je nejlepší zakoupit na online kryptoměnových směnárnách. Mezi dobré směnárny patří např. naše směnárna Finex.cz, ale jsou i další české stránky, jako je třeba SimpleCoin. Bitcoin je také možno koupit na kryptoměnových burzách. Ty ale požadují ověření totožnosti obchodníka např. pomocí výpisu z účtu nebo fotografií dokladu prokazující totožnost. Hodí se spíše pro pokročilé obchodníky.
2️⃣ Jakou kryptoměnu si mám koupit?
Je pravda, že kryptoměn existují tisíce. Vyznat se v nich může proto být velmi složité, zejména pokud jste v tomto světě noví. Pouze pár z nich má skutečný potenciál adopce a růstu ceny. Rad si v tomto odvětví můžete přečíst nespočet, ale nikdo se za ně nikdy nezaručí, protože jednoduše řečeno nikdo si nemůže být jistý tím, které kryptoměny uspějí a které ne. Proto, pokud s kryptoměnami teprve začínáte, bychom doporučili držet se těch největších projektů, které naleznete na nejvrchnějších příčkách našeho seznamu kryptoměn s jejich kurzy.
3️⃣ Kde je možné bitcoiny a jiné měny prodat?
Kryptoměny prodáte stejně jednoduše jako je koupíte. Třeba u kryptoměnových směnáren uvedených v seznamu výše. Stačí pouze místo tlačítka Nákup stisknout tlačítko Prodej a potom postupovat dle instrukcí na obrazovce. Více info o prodeji bitcoinů naleznete např. v návodu jak a kde prodat bitcoin.

Ohodnoťte tuto rubriku

Články v kategorii Kryptoměnové směnárny - Kde koupit kryptoměny? Srovnání pro rok 2022
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo