Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo CoinBank
Směnárna CoinBank
Logo CoinBank
CoinBank
Logo CoinBank

Směnárna CoinBankRecenze, návod, zkušenosti, poplatky, diskuze 2024

Poslední aktualizace
15. 5. 2024
Autor recenze
Ověřeno
Poslední aktualizace
15. 5. 2024
Logo CoinBank

Hodnocení Finex.cz

- 3. místo -
90 %

Průměrná směnárna

CoinBank – jednoduché nakupování kryptoměn vhodné především pro nenáročné uživatele, kteří ocení kompletní češtinu a chtějí investovat dlouhodobě. Největší nevýhodu spatřujeme ve vysokém spreadu, který by měl odradit obchodníky, kteří budou často nakupovat a prodávat.

Logo CoinBank

Hodnocení Finex.cz

- 3. místo -
90 %
Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky firmy v České republice.

100%

Přívětivost platformy
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu.

100%

Poplatky
Hodnoceny jsou průměrné spready, poplatky za otevření/uzavření obchodu, swapy, poplatky za vklad či výběr peněz a další. Vpotaz je brána nejen průměrná, ale i minimální výše poplatku.

75%

Dostupné možnosti
Hodnocení zahrnuje počet dostupných tříd aktiv, celkový počet aktiv, možnost obchodovat české akcie, dostupné obchodní instrumenty a další nadstandardní funkce.

85%

Registrace a verifikace
V tomto kritériu je zohledněna celková rychlost a jednoduchost procesu registrace, popř. procesu ověřování totožnosti, je-li to vyžadováno.

95%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, názory našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

87%

Promo akce

Získejte až 400 Kč

Bonus za nákup kryptoměn u CoinBank až 400 Kč. Více info v recenzi.

Základní informace o CoinBank

V češtině Ano
Vznik 2017
Rychlost směny Po připsání peněz na účet CoinBank okamžitě
Minimální vklad 1 Kč
Minimální investice Cca 200 Kč
Počet kryptoměn 200+
Možnost limitního příkazu Ano
Nutnost KYC Ano

CoinBank je česká společnost založená již v roce 2017. Nabízí služby kryptoměnové směnárny na přehledné platformě, která je kompletně v češtině. CoinBank drží prostředky u českých bank a můžete zde směňovat nejen za české koruny, ale i za eura.

Kryptoměny lze u CoinBank nakupovat i prodávat “bez poplatku”. Vyskytuje se zde ale rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou, který se pohybuje od 5 % (u likvidních kryptoměn jako BTC) až po 15 % (u málo likvidních a volatilních tokenů).

CoinBank má v nabídce přes 200 kryptoměn a za dobu její existence její služby využilo téměř 30 000 klientů.

Nákup a prodej kryptoměn snadno, rychle a bezpečně bez potřeby vlastní peněženky.” Alespoň tak to píšou na svém webu. Co je na tom pravdy se podíváme v této podrobné recenzi CoinBank.

Obsah recenze směnárny Coinbank

CoinBank ve zkratce – o čem směnárna CoinBank je?

Asi nejdůležitější informace ohledně CoinBank zní: CoinBank umožňuje nákup více než 200 různých kryptoměn, přičemž jedna z hlavních výhod je, že tuto směnárnu provozuje česká společnost. To může být zásadní výhoda zejména pro neanglicky hovořící uživatele, nebo uživatele, kteří už jen z principu radši budou peníze posílat v rámci naší země, než za její hranice.

Další výhodou CoinBank je, že nakoupené kryptoměny si můžete buď nechat uložené přímo u nich, nebo si je můžete poslat na svou vlastní peněženku.

Zdroj: CoinBank.cz
Bitcoiny uložené na účtu u Coinbank
Bitcoiny uložené na účtu u Coinbank

Vklad, nákup a prodej je údajně v případě této kryptoměnové směnárny bez poplatků, ale na to se podrobněji podíváme ještě níže.

Jakmile máte prostředky vloženy na svém obchodním účtu, transakce jsou prováděny víceméně ihned (po odeslání objednávky na nákup či prodej je transakce uskutečněna během několika sekund). To je bezesporu dobře, ale ne tak úplně výhoda, spíše takový standard, který bychom od podobných služeb očekávali.

Je dobré zmínit, že kryptoměny nenakupujete přímo od CoinBank, ta “pouze” zprostředkuje transakci. Kryptoměny reálně nakupuje u světových burz jako Binance, Kraken či Bittrex. Kromě toho v dubnu 2021 CoinBank spustila burzu CoinBank TRADER, kde můžete směňovat kryptoměny mezi dalšími obchodníky (burza zde vystupuje pouze jako zprostředkovatel) – poplatek za takové transakce je však ve výši 1 %, a to je oproti konkurenci dost. Např. na kryptoměnové burze Binance lze s ostatními obchodovat už od poplatku ve výši 0,1 %).

BONUS: Získejte od CoinBank 400 Kč zdarma!

Díky tomu, že naše stránky navštěvuje a čte spousta lidí, jsme byli schopni s CoinBank domluvit pro všechny naše čtenáře speciální akci:

Nakupte přes CoinBank kryptoměny v hodnotě alespoň 10 000 Kč a automaticky se na vašem účtě objeví bonus ve výši 400 Kč zdarma.

Jediné, co musíte udělat, je registrovat se přes zelené tlačítko v recenzi na těchto stránkách. Naleznete ho třeba hned níže:

Favorit redakce

Výhody
 • Česká firma se zákaznickou podporou zcela v češtině
 • Přehledná webová platforma
Nevýhody
 • Nelze nakupovat bez registrace
 • U řady kryptoměn je spread nepřiměřeně vysoký

Platforma směnárny CoinBank

CoinBank sice umožňuje uchovávat kryptoměny u nich, tedy nemusíte mít svou vlastní peněženku, ale i tak doporučují, abyste si zakoupené kryptoměny převedli k sobě. Není se čemu divit, konec konců to je jeden z prvních principů, které se ve světě kryptoměn dočtete.

Jak se říká, not your keys, not your bitcoin. Pokud máte kryptoměny přímo pod svou kontrolou, je potom jenom na vás, co s nimi učiníte. Zároveň je ale na vás i jejich dostatečné zabezpečení (více o kryptoměnových peněženkách zde).

Zdroj: CoinBank.cz
Recenze Coinbank - Platforma
Platforma směnárny CoinBank je opravdu jednoduchá. Vyberte si měnu a nakupujte.

Na platformě směnárny CoinBank nehledejte žádné složitosti. Jedná se o velmi jednoduché a příjemné uživatelské prostředí, kde nakoupíte kryptoměny, které zrovna chcete. Nákup probíhá intuitivně na pár tlačítek, přičemž na výběr máte většinu z těch největších a nejznámějších kryptoměn. Při poslední aktualizaci této recenze se jednalo o kryptoměn.

I navigace v nastavení účtu a ověření identity je naprosto jednoduchá, takže za to má od nás CoinBank palec nahoru.

Na obrázku výše vidíte výpis dostupných kryptoměn po zadání vyhledávacího hesla “bitc“. Kromě Bitcoinu (BTC) u CoinBank nakoupíte také Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Gold (BTG) a další forky. K dispozici je zde ale i několik stovek dalších alternativních kryptoměn, jako Dogecoin (DOGE) nebo Litecoin (LTC).

Po vyhledání vaší oblíbené kryptoměny stačí jen kliknout na tlačítko na pravé straně (Nakoupit nebo Prodat), která vám vyhodí malé potvrzovací okénko, kam zadáte částku, uvidíte aktuální kurz a přesné množství měny, kterou obdržíte, a akci dokončíte potvrzením.

Zdroj: CoinBank.cz
Zkušenosti s nákupem BTC u Coinbank
Formulář pro nákup BTC za 1000 Kč

Do několika sekund od potvrzení se z vašeho obchodního účtu odečtou koruny a kryptoměny se na něj naopak přičtou. Vývoj hodnoty vašeho konta pak naleznete pod záložkou Můj účet.

Pravidelné nákupy na CoinBank

V roce 2022 přišla směnárna Coin Bank s šikovnou funkcí pravidelných nákupů. Ale o co se vlastně jedná?

Oficiální propagační materiály uvádí následující: Princip spočívá v tom, že ve svém online bankovnictví zadáte pravidelnou platbu (trvalý příkaz) a uvedete příslušnou zprávu pro příjemce. Text této zprávy najdete na stránkách Coin Bank v sekci Pravidelný nákup. Jakmile vaše pravidelná platba dorazí na bankovní účet směnárny, automaticky se předem zvolená kryptoměna nakoupí za tržní cenu, a to ať posíláte platby čtvrtletně, měsíčně, nebo třeba každý druhý den. Po každém obchodu obdržíte potvrzující e-mailovou zprávu.

Pravidelný nákup kryptoměn u CoinBank
Nastavení pravidelného nákupu kryptoměn u CoinBank

Díky této šikovné funkci má zákazník jistotu, že nezapomene na svůj pravidelný nákup a může tak jednoduše a bez starostí investovat stylem DCA (který můžeme jen doporučit). Tato funkce zákazníkům ušetří čas spočívající v realizaci pravidelných obchodů.

Staking kryptoměn na CoinBank

Od listopadu 2023 nabízí CoinBank i službu Stakování, produkt, díky kterému mohou zákazníci jednoduše úročit své držené kryptoměny.

Staking na CoinBank je zdarma, bez jakýchkoli poplatků. Odměny se pak na uživatelský účet připisují zpravidla 1x za 168 hodin, tedy 1x týdně, v některých případech ale i častěji. Navíc se jedná o případ složeného úročení, z nově získaných kryptoměn tak ihned po jejich připsání opět získáváte další úrok, což je z dlouhodobého hlediska velice výhodné.

V nabídce kryptoměn, které lze na CoinBank úročit, se samozřejmě Ethereum (ETH), téměř dvě desítky altcoinů, ale i stablecoiny Tether (USDT) a USD Coin (USDC).

Zdroj: coinbank.cz
Staking CoinBank
Nabídka služby Stakování je velice pestrá

Poplatky, vklady, výběry, limity a kurzy CoinBank

Z hlediska samotných poplatků můžeme CoinBank hodnotit velmi kladně. Vklady (uskutečnitelné v CZK, EUR pouze bankovním převodem) jsou zcela bez poplatků, stejně jako vklady kryptoměn. Nákup a prodej kryptoměn je rovněž bez poplatků a ani výběr v CZK a EUR není nijak postihnut.

Poznámka

TIP: CoinBank mají v moment psaní této recenze bank. účet u Fio banky a Equa bank. V dnešní době Okamžitých plateb, které podporují téměř všechny banky, je ale vklad fiatu připsán na účet CoinBank téměř vždy do několika málo minut a to z naprosté většiny bank.

Poplatek ale zaplatíte za výběr kryptoměn, ten je však způsoben transakčními náklady na světových kryptoměnových burzách a samotná CoinBank jej nemůže ovlivnit.

Minimální výše vkladu není nijak omezena. Maximum (denní i měsíční limit) vidíte na obrázku níže. Minimální výběr prakticky neexistuje – v případě USD je to 1 cent, tedy 0,01 USD, v případě koruny zase 0,01 CZK. U kryptoměn je to např. 0,001 BTC, 2 ADA, 0,05 ETH atd.

Pro úplný a aktuální přehled poplatků doporučujeme navštívit oficiální stránky zde.

Zdroj: CoinBank.cz
Limity výběrů na CoinBank - Recenze
Limity výběrů na CoinBank

Co by však každého zákazníka zajímat mělo, je rozdíl nákupní a prodejní ceny různých kryptoměn. Ten je určen nejen aktuálními nabídkami na světových burzách, které CoinBank využívá, ale také marží CoinBank. Jedná se tak trochu o skrytý poplatek – obchodování nikdy a nikde není zcela zdarma.

Aktuální spread vybraných kryptoměn vždy uvidíte na domovské stránce nebo na seznamu měn ke koupi. Toto je asi největší nevýhoda CoinBank, jelikož rozdíly nákupních a prodejních cen (spready) jsou zde poměrně vysoké (zvláště při srovnání s konkurencí).

Například u nejznámější kryptoměny (BTC) byl v den psaní této recenze rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou na úrovni 4,57 %, odchylka od středové ceny je tedy zhruba 2,3 %. Jak ale tento rozdíl chápat?

Jelikož se zde se samotným obchodem kryptoměny nepojí žádné další poplatky, nákup a okamžitý prodej by vás stál okolo 4,5 % z dané transakce. Abyste zůstali na stejném, musela by cena mezi nákupem a prodejem vzrůst alespoň o oněch cca 4,5 %. Možná si říkáte, že 4,5 % ještě nemusí být tak velký rozdíl – a máte pravdu. Na české poměry je to víceméně standard a možná se jedná i o jednu z výhodnějších možností, které tuzemský trh nabízí.

Avšak v případě kryptoměny Ethereum je už rozdíl okolo 10 % a třeba u Cardana se jedná o více než 14 %. Zejména některé altcoiny mohou u CoinBank mít spread poněkud vysoký.

Zdroj: CoinBank.cz
Spready vybraných kryptoměn
Spready vybraných kryptoměn

Jak probíhá registrace na CoinBank?

Je škoda, že u CoinBank nelze obchodovat bez registrace, ale ani to není žádná extra velká nevýhoda. Samotná registrace vám totiž zabere jen pár minut.

 1. V prvním kroku stačí zadat své jméno, e-mailovou adresu a vytvořit si heslo.
 2. Poté je třeba kliknout na odkaz, který vám do e-mailové schránky přijde a to je vše – nyní se můžete přihlásit.

Pak už jen musíte vložit peníze na svůj obchodní účet – to uděláte bankovním převodem, který může být celkem rychlý, hlavně pokud máte Fio banku. Náš první vklad byl potvrzen do 10 minut.

Verifikace uživatelského účtu (KYC)

U CoinBank můžete s malými částkami (od pár stovek) začít nakupovat reálně už za několik minut od registrace. Pokud ale budete chtít dělat obchody za vyšší částky, ani zde se nevyhnete verifikaci svého účtu.

V uživatelském profilu se dozvíte, že pokud se chystáte provádět obchody za více jak 25 000 CZK, tak dle Zákona č. 253/2008 Sb. (Zákon o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu) musíte ověřit svoji identitu, aby směnárna věděla, s kým má tu čest.

O své osobní údaje se prý nemusíte bát, protože jsou bezpečně uloženy na serveru CoinBank a přístup k nim má pouze osoba provádějící ověření. S osobními údaji klientů CoinBank prý samozřejmě nakládá v souladu s nařízením GDPR.

Verifikace se skládá z doložení:

 • jména a příjmení,
 • adresy trvalého bydliště,
 • rodného čísla,
 • telefonního čísla,
 • čísla občanského průkazu a druhého průkazu totožnosti (např. řidičský průkaz nebo cestovní pas).

Tyto informace je třeba zadat do připraveného formuláře na stránce Nastavení v sekci Ověření účtu v platformě CoinBank, kam se dostanete po úspěšné registraci.

K tomu je ještě potřeba odpovědět na pár otázek a doložit fotografii nebo scan osobních dokladů.

Zdroj: CoinBank.cz
Ověření účtu u CoinBank (KYC)
Ověření účtu u CoinBank (KYC)
Poznámka

Pozor: Jak už víme ze zkušeností s ostatními směnárnami a burzami, podrobnosti ověření účtu se mohou změnit z hodiny na hodinu. Je tedy možné, že ve chvíli, kdy tuto recenzi čtete, už je verifikace prováděna trochu jinak a s jinými podrobnostmi. Recenze se snažíme vždy držet aktuální, ale ne vždy to stihneme.

Video: oficiální průvodce registrací

Pokud byste i tak měli s registrací problém, využijte možnost kontaktovat českou podporu pod tímto odkazem. Jestliže by vás zajímaly další informace, můžete je zkusit dohledat v oficiálních obchodních podmínkách.

Kdo za CoinBank stojí?

CoinBank, kromě toho, že je českou firmou založenou v roce 2017 se sídlem na Místecké ulici v Praze, má na svém kontě už více jak 20 tis. zákazníků, kteří za první 3 roky uskutečnili téměř 700 tis. obchodů. To je přibližně 35 obchodů na zákazníka. Pokud by tedy byli vyloženě nespokojení, asi by své obchody tolik neopakovali…

Samotný CoinBank provozuje společnost MipSoftware, která staví na technologiích od Microsoftu. Jedná se sice o spíše menší spol. s r.o. založenou v roce 2010, což nemusí vzbuzovat přílišnou důvěru, ale dle účetních závěrek se jeví jako přiměřeně prosperující. V posledních letech se pouze kromě dalších služeb začali pohybovat i v odvětví kryptoměn. Z těchto důvodů zde nevidíme žádný problém.

V online diskuzích a referencích se toho o CoinBank moc najít nedá. Pokud ano, vesměs se všichni shodují na férovém přístupu, ale stěžují si na vyšší spread (podrobněji níže).

Kromě toho CoinBank spolupracuje s řadou institucí, např. známé české banky Fio a Equa (kvůli převodům vkladů a výběrů).

Zdroj: CoinBank.cz
Recenze CoinBank směnárny - Společnosti, se kterými CoinBank spolupracuje
Společnosti, se kterými CoinBank spolupracuje

Shrnutí: Jaké máme s CoinBank zkušenosti?

Směnárna CoinBank a její platforma je poměrně jednoduchá a přehledná, což patrně ocení méně nároční a spíše nezkušení uživatelé. Kompletní čeština je skvělý argument pro ty, kteří nedisponují angličtinou. Za velké plus považujeme velmi širokou nabídku alternativních kryptoměn a možnost kontaktovat podporu, pokud byste rádi jakoukoliv další měnu přidali.

Dejte si ale pozor, protože ačkoli je zde obchodování s bitcoiny a dalšími kryptoměnami jednoduché, rychlé a levné, u některých menších alternativních kryptoměn jsou spready doslova extrémní v porovnání s tím, že CoinBank zmiňuje, že si neúčtuje žádné poplatky.

Výhody zmíněné v předchozích odstavcích mohou některé uživatele (a to právem) přesvědčit. Jestliže ale plánujete denně aktivně obchodovat, nevýhoda vyššího spreadu převáží a může být vhodnější hledat jinde. Pokud chcete tu a tam zainvestovat a to spíše s delším časovým horizontem, může pro Vás být CoinBank zajímavou volbou.

Další informace o směnárně CoinBank

Jméno firmyCoinBank
Kryptoměnové směnárny
Základní informace o směnárně
Vznik2017
Počet klientů30 000+
Webová stránkahttps://coinbank.cz/
V češtině
Dohled ČNB
Provozovatel směnárnyMipSoftware s.r.o.
Sídlo společnostiMístecká 371, 199 00, Praha 9, ČR
Důležité informace pro investora
Rychlost směnyPo připsání peněz na účet CoinBank okamžitě
Minimální vklad1 Kč
Minimální investice Cca 200 Kč
Počet kryptoměn200+
Měna účtuCZK, EUR, USD
Možnost uschování kryptoměn
Nutnost KYC
Pojištění vkladů
Možnosti investování
Možnost limitního příkazu
Pravidelné investice (DCA)
Staking (Earn)
Finanční páka
Další službyPodporuje Lightning Network, umožňuje sestavení balíčků kryptoměn (a jejich následné darování)
Poplatky směnárny
Poplatek za vedení účtuNe
Poplatek za obchodováníNe, avšak spread od 2,5 % a výše
Vklad bankovním převodem Zdarma
Výběr bankovním převodem Zdarma
Vklad platební kartouNeumožňuje
Výběr platební kartouNeumožňuje
Metody vkladu a výběru peněz
Metody vkladuBankovní převod, kryptoměny
Metody výběruBankovní převod, kryptoměny
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Vícefaktorová autentizace
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyEmail, telefon, řada kontaktů na jednotlivá provozní oddělení
Email[email protected]
Telefonní kontakt+420 725 393 497
Ohodnoťte společnost CoinBank
8
3

Autor

Vystudovaný ekonom s vášnivým zájmem o pasivní investování a americké akcie. Zkušenosti nabyté ve finančním sektoru využívá pro vytváření stabilních investičních portfolií. Jeho cílem je dosáhnout finanční svobody prostřednictvím dlouhodobého investičního přístupu. Fanoušek hnutí FIRE a Roberta Kiyosakiho.

Přečíst více

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Sdílejte tento článek

Diskuze (20 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Tomáš Kučera

Používám coinbank 3 roky…za tuto dobu prošla směnárna i její aplikace velkou proměnou.pamatuju si jeste ty starsi/časy.. platforma velice přívětivá jednoduchá na ovládání. Poplatek 1% z nákupu .radši podpoříme českou firmu než cizince…řešili jsme velký problém s účtem a vše bylo vyřešeno ochotně.pani michalova i paterová velmi vstřícné jednání.ja nemám zadna negativa.snad jen jedno…. staking etheru ten by mel byt rozjety hnedka jako tahak stakingu.za mě velice dobrá Česká společnost…jsem naprosto spokojen a zůstanu nadále věrný.drzte se !

Jan Jan

Katastrofa píšou do 25 tisíc bez ověření poslal jsem si cca 6000 Kč v usdt do binance a několik dní nic a pak email že chtějí ověření. Nedoporučuji

Jan Vrchota

Píšu vám o své osobní zkušenosti. Velmi špatná společnost. Přestali komunikovat, jakmile jsem chtěl poslat své peníze do Binance. Skrývají se a nereagují na hovory. Oddělení podpory úplně zablokovalo moje číslo. Všechny pokusy dostat své peníze na Binance nejsou zodpovězeny. Neustále chtějí dokumenty od mé banky. Přestal jsem kvůli nim spát, už jsem pár dní na nervy. Buďte s nimi opatrní.

Veronika Michalová

Dobrý den, pane Vrchoto,
je nám líto, že jste měl takový pocit z našich služeb. Ráda bych Vám poskytla podrobnější informace o situaci, která nastala.

V případě, který jste popsal jsme pečlivě zkoumali Vaši transakci, neboť na základě několika znaků, které jí doprovázely, jsme měli obavy ohledně její bezpečnosti. Naší prioritou je ochrana finančních prostředků našich klientů před potencionálním podvodem. Proto jsme v souladu s našimi bezpečnostními postupy a českým právním řádem provedení transakce pozdrželi a zahájili tzv. kontrolu klienta v souladu se zákonem č. 253/2008 Sb., proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu.

Během tohoto procesu jsme se snažili udržovat co nejrychlejší a také efektivní komunikaci. Obdržel jste minimálně dva e-maily denně a byl jste informován o celém procesu, včetně důvodu kontroly a toho, co bude následovat. Celý proces kontroly trval tři dny.

Chápeme, že situace mohla být pro Vás frustrující. Naše klienty se snažíme obtěžovat co nejméně, ale ve velmi výjimečných situacích, kdy transakci doprovází několik rizikových znaků a klient neposkytne jejich logické vysvětlení, jsme ze zákona povinni provést výše uvedenou kontrolu a transakci dočasně pozdržet.

Dodržování těchto pro některé klienty obtěžujících zákonných postupů chráníme nejen jejich prostředky, ale také nám zaručuje dlouhodobé a bezproblémové poskytování našich služeb v oblasti zprostředkovávání obchodů s kryptoměnami.

Děkuji za Vaše pochopení a v případě dalším dotazů nás neváhejte kontaktovat https://coinbank.cz/kontakty.

Veronika Michalová, CoinBank

Jan Vrchota

Poskytl jsem Vám veškeré doklady o původu prostředků a obdržel jsem od Vás informaci, že jste původ prostředků potvrdili. jsou to opravdu moje peníze. Proč jste potvrdili 1 transakci do mé peněženky na Binance, ale podruhé jste ji odmítli? co říknete na tohle?

Jan Vrchota

tak co? žádná odpověď?ať to o vás všichni vidí

Jan -

Služba jako taková je skvělá, ale vklady a výběry jsou děs a je to vlastně jediná (a bohužel klíčová) věc, která mi u CoinBank vadí. Při vkladu v internetovém bankovnictví sice je, že peníze obdrží do 10 sekund, ale někdy čekám na vklad (i výběr) i několik dní…což si myslím, že ve volatilním krypto světě (kde někdy i dny rozhodují o ceně kryptoměny), je důležitá věc…pokud i tohle zlepší, tak za mě super.

Veronika Michalová

Dobrý den, Jane,
děkujeme za váš názor a sdílení svých zkušeností. Jsme potěšeni, že vám naše služba jako taková vyhovuje.

Co se týče vaší negativní zkušenosti s rychlostí vkladů a výběrů fiat měn, tak bychom vás rádi ujistili, že vklady jsou na klientský účet v CoinBank vloženy okamžitě po připsání platby na náš bankovní účet ve Fio bance. Při odeslání “okamžitou” platbou můžete provádět nákupy již za několik desítek sekund. Výběry nejsou z bezpečnostních důvodů prováděny automaticky, ale jsou prováděny několikrát denně ve vlnách. Platby odesíláme “okamžitým” typem, klient má většinou své finanční prostředky k dispozici ještě tentýž den včetně svátků a víkendů.

Je mi líto, že ve vašem konkrétním případě došlo k takové prodlevě. Předpokládám, že tam musel být problém na straně dlouhotrvajícího bankovního převodu, jehož rychlost nemůžeme ovlivnit.

Pokud budete mít jakékoli další otázky nebo připomínky, neváhejte nás kontaktovat ([email protected]).

Děkujeme za vaši důvěru Veronika Michalová, CoinBank

Redakce Finex

Dobrý den, Honzo. Děkujeme za sdílení Vaší zkušenosti. Ať se daří!

Matouš Vondrák

Dobrý den, Jane,

Rozumím Vám, nicméně musím konstatovat, že dlouhotrvající transakce bankovním převodem je bohužel něco, s čím CoinBank (a ani jiná směnárna či burza) bohužel nic nenadělá. CoinBank má vedené účty u Fio, Equa Bank a Komerční Banky, je tedy možné, že pokud peníze vkládáte či výbíráte na účet u jiné banky, k delší prodlevě může nastat, k tomu se navíc ještě může přidat další prodloužení, pokud transakce probíhá o víkendu.

Pokud se tomuto chcete vyvarovat, můžete vyzkoušet jiné směnárny, u nichž je dostupný nákup kreditní kartou, v tom případě ovšem zaplatíte mírně vyšší poplatky. Tyto služby poskytuje např. Kriptomat. A nebo můžeme doporučit poslat si na CoinBank peníze předčasně a poté nákup provést prakticky hned až budete potřebovat. Může to být trochu nepraktické, ale problém to vyřeší.

Josef

Pár dní používám CoinBank Trader pro obchodování s Bitcoinem.
Na rozdíl od některých předchozích komentářů (až si kladu otázku zda nejde o konkurenční očerňování) mám pozitivní zkušenost. Pro malé a střední obchodníky z CZ výborné. Velcí “tradeři” půjdou jinam…

Redakce Finex

Dobrý den, Josefe, děkujeme za sdílení zkušeností a můžeme s nimi jen souhlasit.

Vlasta

Peníze do peněženky neposílají, navíc mi zrušili účet a okradli mě o 20 tisíc korun.

Tomáš Michal

Dobrý den, je-li problém reálný a chcete-li ho vyřešit, tak se nám prosím ozvěte.. https://coinbank.cz/kontakty nebo přímo mně na telefon 777 299 806. Účet jsme nikdy nikomu nezrušili a také jsme nikdy nikoho neokradli.

Tomáš Michal, Coinbank

Mirek

Dobrý den, jaký podstatný rozdíl spatřujete mezi ….
(1)COINBANK vs (2)COINBANK TRADER ,
….otázka více či méně zní, když budu chtít vybrat např. položku 100 Polkadot a převést na osobní účet v CZK….jak se budou lišit poplatky mezi platformou 1 a 2 za výběr? Protože konkrétně za Polkadot je u Coinbank poplatek vysoký.
Děkuji za odpověď
Mirek

Redakce Finex

Dobrý den, produkt Coinbank Trader je o něco složitější, dle našich informací ale nabízí nižší poplatky.

Tomáš

Nákup a prodej kryptoměn je s poplatkem 1% uvádíte nepravdivé a zavádějící informace. Žádám Vás o předělání informací. Děkuji.

Redakce Finex

Dobrý den, Tomáši. Informace, které v recenzi výše naleznete, jsme právě kontrolovali a vše je správně. Je rozdíl mezi platformou Coinbank a Coinbank TRADER, tato recenze se soustředí pouze na “běžnou verzi” Coinbank.

Martin

Klientská podpora 0. Na email neodpovídají, telefonicky jsem se nedovolal :-(

Veronika

Dobrý den, pane Martine,
mrzí nás Vaše špatná zkušenost. Nevíme, kde se stala chyba. Na zprávy odeslané přes kontaktní formulář a příchozí e-maily na naší adresu ([email protected]) odpovídáme co nejdříve. Na naprostou většinu dotazů reagujeme ještě téhož dne a na zbývající dotazy nejdéle do dvou dnů.

V případě, že byste rád získal odpověď na svůj dotaz okamžitě, tak můžete kdykoliv zavolat na telefonní číslo klientské podpory (+420 725 393 497) a v případě našeho nezastižení voláme zpět.

Každopádně se omlouváme za Vaše komplikace s kontaktováním klientské podpory.

Za tým CoinBank.cz Veronika