Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové směnárny » CoinBank

Kryptoměnová směnárna Coinbank - Recenze, zkušenosti, poplatky, diskuze

Bonus za nákup kryptoměn u CoinBank až 400 Kč. Více info v recenzi.
Základní informace o CoinBank

V češtině?

Ano

Minimální obchod

300 Kč

Počet aktiv

240

Hlavní výhoda

Bonus 400 Kč za nákup kryptoměn v hodnotě 10 000 Kč. Více info níže

CoinBank je česká značka založená v roce 2017, pomocí které společnost MipSoftware s.r.o. nabízí směnu kryptoměn svým českým zákazníkům.

"Nákup a prodej kryptoměn snadno, rychle a bezpečně bez potřeby vlastní peněženky." Alespoň tak to píšou na svém webu. Co je na tom pravdy se podíváme v této podrobné recenzi kryptoměnové peněženky CoinBank.

Jak směnárna CoinBank funguje? Jedná se o bezpečnou směnárnu? A jak je na tom CoinBank co se týče poplatků? Čtěte dál.

Obsah recenze směnárny Coinbank

1.CoinBank ve zkratce – o čem směnárna CoinBank je?2.BONUS: Získejte od CoinBank 400 Kč zdarma!3.Platforma směnárny CoinBank4.Pravidelné nákupy na CoinBank5.Poplatky, vklady, výběry, limity a kurzy CoinBank6.Jak probíhá registrace na CoinBank?Verifikace uživatelského účtu (KYC)7.Kdo za CoinBank stojí?8.Shrnutí: Jaké máme s CoinBank zkušenosti?9.Vaše zkušenosti s CoinBank (komentáře)

CoinBank ve zkratce – o čem směnárna CoinBank je?

Asi nejdůležitější informace ohledně CoinBank zní: CoinBank umožňuje nákup více než 200 různých kryptoměn, přičemž jedna z hlavních výhod je, že tuto směnárnu provozuje česká společnost. To může být zásadní výhoda zejména pro neanglicky hovořící uživatele, nebo uživatele, kteří už jen z principu radši budou peníze posílat v rámci naší země, než za její hranice.

Další výhodou CoinBank je, že nakoupené kryptoměny si můžete buď nechat uložené přímo u nich, nebo si je můžete poslat na svou vlastní peněženku.

Bitcoiny uložené na účtu u Coinbank
Bitcoiny uložené na účtu u Coinbank
Zdroj: CoinBank.cz

Vklad, nákup a prodej je údajně v případě této kryptoměnové směnárny bez poplatků, ale na to se podrobněji podíváme ještě níže.

Jakmile máte prostředky vloženy na svém obchodním účtu, transakce jsou prováděny víceméně ihned (po odeslání objednávky na nákup či prodej je transakce uskutečněna během několika sekund). To je bezesporu dobře, ale ne tak úplně výhoda, spíše takový standard, který bychom od podobných služeb očekávali.

Je dobré zmínit, že kryptoměny nenakupujete přímo od CoinBank, ta "pouze" zprostředkuje transakci. Kryptoměny reálně nakupuje u světových burz jako Binance, Kraken či Bittrex. Kromě toho v dubnu 2021 CoinBank spustila burzu CoinBank TRADER, kde můžete směňovat kryptoměny mezi dalšími obchodníky (burza zde vystupuje pouze jako zprostředkovatel) – poplatek za takové transakce je však ve výši 1 %, a to je oproti konkurenci dost. Např. na kryptoměnové burze Binance lze s ostatními obchodovat už od poplatku ve výši 0,1 %).

BONUS: Získejte od CoinBank 400 Kč zdarma!

Díky tomu, že naše stránky navštěvuje a čte spousta lidí, jsme byli schopni s CoinBank domluvit pro všechny naše čtenáře speciální akci:

Nakupte přes CoinBank kryptoměny v hodnotě alespoň 10 000 Kč a automaticky se na vašem účtě objeví bonus ve výši 400 Kč zdarma.

Jediné, co musíte udělat, je registrovat se přes zelené tlačítko v recenzi na těchto stránkách. Naleznete ho třeba hned níže:

Favorit redakce
Bonus za nákup kryptoměn u CoinBank až 400 Kč. Více info v recenzi.
 • Česká firma se zákaznickou podporou zcela v češtině
 • Přehledná webová platforma
 • Nelze nakupovat bez registrace
 • U řady kryptoměn je spread nepřiměřeně vysoký
Bonus za nákup kryptoměn u CoinBank až 400 Kč. Více info v recenzi.

Platforma směnárny CoinBank

CoinBank sice umožňuje uchovávat kryptoměny u nich, tedy nemusíte mít svou vlastní peněženku, ale i tak doporučují, abyste si zakoupené kryptoměny převedli k sobě. Není se čemu divit, konec konců to je jeden z prvních principů, které se ve světě kryptoměn dočtete.

Jak se říká, not your keys, not your bitcoin. Pokud máte kryptoměny přímo pod svou kontrolou, je potom jenom na vás, co s nimi učiníte. Zároveň je ale na vás i jejich dostatečné zabezpečení (více o kryptoměnových peněženkách zde).

Recenze Coinbank - Platforma
Platforma směnárny CoinBank je opravdu jednoduchá. Vyberte si měnu a nakupujte.
Zdroj: CoinBank.cz

Na platformě směnárny CoinBank nehledejte žádné složitosti. Jedná se o velmi jednoduché a příjemné uživatelské prostředí, kde nakoupíte kryptoměny, které zrovna chcete. Nákup probíhá intuitivně na pár tlačítek, přičemž na výběr máte většinu z těch největších a nejznámějších kryptoměn. Při poslední aktualizaci této recenze se jednalo o 240 kryptoměn.

I navigace v nastavení účtu a ověření identity je naprosto jednoduchá, takže za to má od nás CoinBank palec nahoru.

Na obrázku výše vidíte výpis dostupných kryptoměn po zadání vyhledávacího hesla "bitc". Kromě Bitcoinu (BTC) u CoinBank nakoupíte také Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Gold (BTG) a další forky. K dispozici je zde ale i několik stovek dalších alternativních kryptoměn, jako Dogecoin (DOGE) nebo Litecoin (LTC).

Po vyhledání vaší oblíbené kryptoměny stačí jen kliknout na tlačítko na pravé straně (Nakoupit nebo Prodat), která vám vyhodí malé potvrzovací okénko, kam zadáte částku, uvidíte aktuální kurz a přesné množství měny, kterou obdržíte, a akci dokončíte potvrzením.

Zkušenosti s nákupem BTC u Coinbank
Formulář pro nákup BTC za 1000 Kč
Zdroj: CoinBank.cz

Do několika sekund od potvrzení se z vašeho obchodního účtu odečtou koruny a kryptoměny se na něj naopak přičtou. Vývoj hodnoty vašeho konta pak naleznete pod záložkou Můj účet.

Pravidelné nákupy na CoinBank

V roce 2022 přišla směnárna Coin Bank s šikovnou funkcí pravidelných nákupů. Ale o co se vlastně jedná?

Oficiální propagační materiály uvádí následující: Princip spočívá v tom, že ve svém online bankovnictví zadáte pravidelnou platbu (trvalý příkaz) a uvedete příslušnou zprávu pro příjemce. Text této zprávy najdete na stránkách Coin Bank v sekci Pravidelný nákup. Jakmile vaše pravidelná platba dorazí na bankovní účet směnárny, automaticky se předem zvolená kryptoměna nakoupí za tržní cenu, a to ať posíláte platby čtvrtletně, měsíčně, nebo třeba každý druhý den. Po každém obchodu obdržíte potvrzující e-mailovou zprávu.

Pravidelný nákup kryptoměn u CoinBank
Nastavení pravidelného nákupu kryptoměn u CoinBank
Díky této šikovné funkci má zákazník jistotu, že nezapomene na svůj pravidelný nákup a může tak jednoduše a bez starostí investovat stylem DCA (který můžeme jen doporučit). Tato funkce zákazníkům ušetří čas spočívající v realizaci pravidelných obchodů.

Poplatky, vklady, výběry, limity a kurzy CoinBank

Z hlediska samotných poplatků můžeme CoinBank hodnotit velmi kladně. Vklady (uskutečnitelné v CZK, EUR pouze bankovním převodem) jsou zcela bez poplatků, stejně jako vklady kryptoměn. Nákup a prodej kryptoměn je rovněž bez poplatků a ani výběr v CZK a EUR není nijak postihnut.

Poplatek ale zaplatíte za výběr kryptoměn, ten je však způsoben transakčními náklady na světových kryptoměnových burzách a samotná CoinBank jej nemůže ovlivnit.

Minimální výše vkladu není nijak omezena. Maximum (denní i měsíční limit) vidíte na obrázku níže. Minimální výběr prakticky neexistuje – v případě USD je to 1 cent, tedy 0,01 USD, v případě koruny zase 0,01 CZK. U kryptoměn je to např. 0,001 BTC, 2 ADA, 0,05 ETH atd.

Pro úplný a aktuální přehled poplatků doporučujeme navštívit oficiální stránky zde.

Limity výběrů na CoinBank - Recenze
Limity výběrů na CoinBank
Zdroj: CoinBank.cz

Co by však každého zákazníka zajímat mělo, je rozdíl nákupní a prodejní ceny různých kryptoměn. Ten je určen nejen aktuálními nabídkami na světových burzách, které CoinBank využívá, ale také marží CoinBank. Jedná se tak trochu o skrytý poplatek – obchodování nikdy a nikde není zcela zdarma.

Aktuální spread vybraných kryptoměn vždy uvidíte na domovské stránce nebo na seznamu měn ke koupi. Toto je asi největší nevýhoda CoinBank, jelikož rozdíly nákupních a prodejních cen (spready) jsou zde poměrně vysoké (zvláště při srovnání s konkurencí).

Například u nejznámější kryptoměny (BTC) byl v den psaní této recenze rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou na úrovni 4,57 %, odchylka od středové ceny je tedy zhruba 2,3 %. Jak ale tento rozdíl chápat?

Jelikož se zde se samotným obchodem kryptoměny nepojí žádné další poplatky, nákup a okamžitý prodej by vás stál okolo 4,5 % z dané transakce. Abyste zůstali na stejném, musela by cena mezi nákupem a prodejem vzrůst alespoň o oněch cca 4,5 %. Možná si říkáte, že 4,5 % ještě nemusí být tak velký rozdíl – a máte pravdu. Na české poměry je to víceméně standard a možná se jedná i o jednu z výhodnějších možností, které tuzemský trh nabízí.

Avšak v případě kryptoměny Ethereum je už rozdíl okolo 10 % a třeba u Cardana se jedná o více než 14 %. Zejména některé altcoiny mohou u CoinBank mít spread poněkud vysoký.

Spready vybraných kryptoměn
Spready vybraných kryptoměn
Zdroj: CoinBank.cz

Jak probíhá registrace na CoinBank?

Je škoda, že u CoinBank nelze obchodovat bez registrace, ale ani to není žádná extra velká nevýhoda. Samotná registrace vám totiž zabere jen pár minut.

 1. V prvním kroku stačí zadat své jméno, e-mailovou adresu a vytvořit si heslo.
 2. Poté je třeba kliknout na odkaz, který vám do e-mailové schránky přijde a to je vše – nyní se můžete přihlásit.

Pak už jen musíte vložit peníze na svůj obchodní účet – to uděláte bankovním převodem, který může být celkem rychlý, hlavně pokud máte Fio banku. Náš první vklad byl potvrzen do 10 minut.

Verifikace uživatelského účtu (KYC)

U Coinbank můžete s malými částkami (od pár stovek) začít nakupovat reálně už za několik minut od registrace. Pokud ale budete chtít dělat obchody za vyšší částky, ani zde se nevyhnete verifikaci svého účtu.

V uživatelském profilu se dozvíte, že pokud se chystáte provádět obchody za více jak 25 000 CZK, tak dle Zákona č. 253/2008 Sb. (Zákon o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu) musíte ověřit svoji identitu, aby směnárna věděla, s kým má tu čest.

O své osobní údaje se prý nemusíte bát, protože jsou bezpečně uloženy na serveru CoinBank a přístup k nim má pouze osoba provádějící ověření. S osobními údaji klientů CoinBank prý samozřejmě nakládá v souladu s nařízením GDPR.

Verifikace se skládá z doložení:

 • jména a příjmení,
 • adresy trvalého bydliště,
 • rodného čísla,
 • telefonního čísla,
 • čísla občanského průkazu a druhého průkazu totožnosti (např. řidičský průkaz nebo cestovní pas).

Tyto informace je třeba zadat do připraveného formuláře na stránce Nastavení v sekci Ověření účtu v platformě CoinBank, kam se dostanete po úspěšné registraci.

K tomu je ještě potřeba odpovědět na pár otázek a doložit fotografii nebo scan osobních dokladů.

Ověření účtu u CoinBank (KYC)
Ověření účtu u CoinBank (KYC)
Zdroj: CoinBank.cz

Video: oficiální průvodce registrací

Pokud byste i tak měli s registrací problém, využijte možnost kontaktovat českou podporu pod tímto odkazem. Jestliže by vás zajímaly další informace, můžete je zkusit dohledat v oficiálních obchodních podmínkách.

Kdo za CoinBank stojí?

CoinBank, kromě toho, že je českou firmou založenou v roce 2017 se sídlem na Místecké ulici v Praze, má na svém kontě už více jak 20 tis. zákazníků, kteří za první 3 roky uskutečnili téměř 700 tis. obchodů. To je přibližně 35 obchodů na zákazníka. Pokud by tedy byli vyloženě nespokojení, asi by své obchody tolik neopakovali…

Samotný CoinBank provozuje společnost MipSoftware, která staví na technologiích od Microsoftu. Jedná se sice o spíše menší spol. s r.o. založenou v roce 2010, což nemusí vzbuzovat přílišnou důvěru, ale dle účetních závěrek se jeví jako přiměřeně prosperující. V posledních letech se pouze kromě dalších služeb začali pohybovat i v odvětví kryptoměn. Z těchto důvodů zde nevidíme žádný problém.

V online diskuzích a referencích se toho o CoinBank moc najít nedá. Pokud ano, vesměs se všichni shodují na férovém přístupu, ale stěžují si na vyšší spread (podrobněji níže).

Kromě toho CoinBank spolupracuje s řadou institucí, např. známé české banky Fio a Equa (kvůli převodům vkladů a výběrů).

Recenze CoinBank směnárny - Společnosti, se kterými CoinBank spolupracuje
Společnosti, se kterými CoinBank spolupracuje
Zdroj: CoinBank.cz

Shrnutí: Jaké máme s CoinBank zkušenosti?

Směnárna CoinBank a její platforma je poměrně jednoduchá a přehledná, což patrně ocení méně nároční a spíše nezkušení uživatelé. Kompletní čeština je skvělý argument pro ty, kteří nedisponují angličtinou. Za velké plus považujeme velmi širokou nabídku alternativních kryptoměn a možnost kontaktovat podporu, pokud byste rádi jakoukoliv další měnu přidali.

Dejte si ale pozor, protože ačkoli je zde obchodování s bitcoiny a dalšími kryptoměnami jednoduché, rychlé a levné, u některých menších alternativních kryptoměn jsou spready doslova extrémní v porovnání s tím, že CoinBank zmiňuje, že si neúčtuje žádné poplatky.

Výhody zmíněné v předchozích odstavcích mohou některé uživatele (a to právem) přesvědčit. Jestliže ale plánujete denně aktivně obchodovat, nevýhoda vyššího spreadu převáží a může být vhodnější hledat jinde. Pokud chcete tu a tam zainvestovat a to spíše s delším časovým horizontem, může pro Vás být CoinBank zajímavou volbou.

Přívětivost pro Čechy 100%
Přívětivost platformy 100%
Poplatky 75%
Dostupné možnosti 85%
Registrace a verifikace 95%
Důvěryhodnost značky 87%
90 %
3. místo
Průměrná směnárna
CoinBank – jednoduché nakupování kryptoměn vhodné především pro nenáročné uživatele, kteří ocení kompletní češtinu a chtějí investovat dlouhodobě. Největší nevýhodu spatřujeme ve vysokém spreadu, který by měl odradit obchodníky, kteří budou často nakupovat a prodávat.
 • Česká firma se zákaznickou podporou zcela v češtině
 • Přehledná webová platforma
 • Obchody jsou bez poplatků (kromě spreadu kryptoměn)
 • Vklady a výběry v CZK, EUR a kryptoměnách
 • Přístup k více jak 200 kryptoměn – ocení hlavně příznivci altcoinů
 • Kryptoměny lze uchovávat přímo u CoinBank nebo převést do vlastní peněženky
 • Nelze nakupovat bez registrace
 • U řady kryptoměn je spread nepřiměřeně vysoký

Další informace o směnárně CoinBank

Jméno firmyCoinBank
Hlavní výhodaBonus 400 Kč za nákup kryptoměn v hodnotě 10 000 Kč. Více info níže
Webová stránkahttps://coinbank.cz/
V češtině?
Dohled ČNB
Sídlo společnostiMístecká 371, Praha
Minimální vklad1 Kč
Minimální obchod300 Kč
Počet aktiv240
Mobilní aplikace?
Webová verze?

Ohodnoťte společnost CoinBank


Diskuze k článku 13
Jan -

Služba jako taková je skvělá, ale vklady a výběry jsou děs a je to vlastně jediná (a bohužel klíčová) věc, která mi u CoinBank vadí. Při vkladu v internetovém bankovnictví sice je, že peníze obdrží do 10 sekund, ale někdy čekám na vklad (i výběr) i několik dní…což si myslím, že ve volatilním krypto světě (kde někdy i dny rozhodují o ceně kryptoměny), je důležitá věc…pokud i tohle zlepší, tak za mě super.

Matouš Vondrák
Odpověď na Jan -

Dobrý den, Jane,

Rozumím Vám, nicméně musím konstatovat, že dlouhotrvající transakce bankovním převodem je bohužel něco, s čím CoinBank (a ani jiná směnárna či burza) bohužel nic nenadělá. CoinBank má vedené účty u Fio, Equa Bank a Komerční Banky, je tedy možné, že pokud peníze vkládáte či výbíráte na účet u jiné banky, k delší prodlevě může nastat, k tomu se navíc ještě může přidat další prodloužení, pokud transakce probíhá o víkendu.

Pokud se tomuto chcete vyvarovat, můžete vyzkoušet jiné směnárny, u nichž je dostupný nákup kreditní kartou, v tom případě ovšem zaplatíte mírně vyšší poplatky. Tyto služby poskytuje např. Kriptomat. A nebo můžeme doporučit poslat si na CoinBank peníze předčasně a poté nákup provést prakticky hned až budete potřebovat. Může to být trochu nepraktické, ale problém to vyřeší.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jan -

Dobrý den, Honzo. Děkujeme za sdílení Vaší zkušenosti. Ať se daří!

Josef

Pár dní používám CoinBank Trader pro obchodování s Bitcoinem.
Na rozdíl od některých předchozích komentářů (až si kladu otázku zda nejde o konkurenční očerňování) mám pozitivní zkušenost. Pro malé a střední obchodníky z CZ výborné. Velcí “tradeři” půjdou jinam…

Portál Finex.cz
Odpověď na Josef

Dobrý den, Josefe, děkujeme za sdílení zkušeností a můžeme s nimi jen souhlasit.

Vlasta

Peníze do peněženky neposílají, navíc mi zrušili účet a okradli mě o 20 tisíc korun.

Tomáš Michal
Odpověď na Vlasta

Dobrý den, je-li problém reálný a chcete-li ho vyřešit, tak se nám prosím ozvěte.. https://coinbank.cz/kontakty nebo přímo mně na telefon 777 299 806. Účet jsme nikdy nikomu nezrušili a také jsme nikdy nikoho neokradli.

Tomáš Michal, Coinbank

Mirek

Dobrý den, jaký podstatný rozdíl spatřujete mezi ….
(1)COINBANK vs (2)COINBANK TRADER ,
….otázka více či méně zní, když budu chtít vybrat např. položku 100 Polkadot a převést na osobní účet v CZK….jak se budou lišit poplatky mezi platformou 1 a 2 za výběr? Protože konkrétně za Polkadot je u Coinbank poplatek vysoký.
Děkuji za odpověď
Mirek

Portál Finex.cz
Odpověď na Mirek

Dobrý den, produkt Coinbank Trader je o něco složitější, dle našich informací ale nabízí nižší poplatky.

Tomáš

Nákup a prodej kryptoměn je s poplatkem 1% uvádíte nepravdivé a zavádějící informace. Žádám Vás o předělání informací. Děkuji.

Portál Finex.cz
Odpověď na Tomáš

Dobrý den, Tomáši. Informace, které v recenzi výše naleznete, jsme právě kontrolovali a vše je správně. Je rozdíl mezi platformou Coinbank a Coinbank TRADER, tato recenze se soustředí pouze na “běžnou verzi” Coinbank.

Martin

Klientská podpora 0. Na email neodpovídají, telefonicky jsem se nedovolal :-(

Veronika
Odpověď na Martin

Dobrý den, pane Martine,
mrzí nás Vaše špatná zkušenost. Nevíme, kde se stala chyba. Na zprávy odeslané přes kontaktní formulář a příchozí e-maily na naší adresu ([email protected]) odpovídáme co nejdříve. Na naprostou většinu dotazů reagujeme ještě téhož dne a na zbývající dotazy nejdéle do dvou dnů.

V případě, že byste rád získal odpověď na svůj dotaz okamžitě, tak můžete kdykoliv zavolat na telefonní číslo klientské podpory (+420 725 393 497) a v případě našeho nezastižení voláme zpět.

Každopádně se omlouváme za Vaše komplikace s kontaktováním klientské podpory.

Za tým CoinBank.cz Veronika

Připojte se k diskuzi

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo