Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové směnárny » ccShop

Recenze ccShop.cz - Naše zkušenosti, poplatky, diskuze

Základní informace o ccShop

V češtině?

Ano

Minimální obchod

1 100 Kč

Počet aktiv

14

Kryptoměnová směnárna ccShop.cz funguje od roku 2017, kdy začala provádět směny čtyř kryptoměn. Od té doby přidali další a nyní je díky ccShopu možné koupit či prodat celkem 14 krypotměn.

Je tato směnárna ale výhodná? Dočtete se v recenzi níže.

Obsah recenze ccShop

1.Platforma ccShop2.Nákup kryptoměn u ccShopVideo: Jak nakoupit XRP (Ripple) u ccShop?3.Naše zkušenosti se směnárnou ccShop4.Vaše zkušenosti s ccShopem (komentáře)

Platforma ccShop

Webové stránky ccShop.cz
Webové stránky ccShop.cz

Tato směnárna funguje trochu jinak, než jste možná zvyklí od jiných směnáren, kde zadáte částku v korunách, za kterou chcete kryptoměnu zakoupit.

Kryptoměny, které si můžete u této směnárny momentálně (1. 5. 2019) koupit, jsou: Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP, Dash, IOTA, NEO, Stellar Lumens, Monero, Ethereum Classic, Dogecoin, Zcash, Steem

Nákup kryptoměn u ccShop

ccshop směnárna litecoin
Formulář pro nákup litecoinů u ccShop

1) Nejprve si na hlavní stránce zvolíte kryptoměnu, kterou chcete koupit. Poté zadáváte částku přímo v kryptoměně, kterou chcete kupovat a následně se vám dopočítá cena v korunách, kterou za dané množství zaplatíte.

V našem případě na obrázku vidíte, že jsme si chtěli koupit 420 mLTC (=0.42 LTC) a vypočítána nám byla cena 880 Kč.

2) Dokončení objednávky: Po potvrzení tlačítkem Koupit se dostanete na stránku, kde vyplníte údaje o sobě (email) a o své kryptoměnové peněžence.

3) Zaplacení objednávky: Po pár minutách od dokončení objednávky vám na email přijdou instrukce k platbě. Platba je třeba provést bankovním převodem pokud možno co nejdříve, aby mohla být garantována cena.

Po obdržení platby ze strany směnárna a následném potvrzení objednávky je kryptoměna odeslána na adresu peněženky, kterou jste zadali při registraci.

Video: Jak nakoupit XRP (Ripple) u ccShop?

Jakou využít peněženku?

Proč doporučujeme využít vaši vlastní kryptoměnovou peněženku a ne nechat si generovat peněženku od směnárny?

Jednoduše: je to bezpečnější. Pokud totiž privátní klíče od peněženky posíláte přes email a jeden z účastníků nemá dostatečně zabezpečenou emailovou schránku nebo internetové připojení, můžete se jednoduše stát terčem útoku hackerů.

Ať chcete nebo nechcete, peněženku si pravděpodobně budete někdy muset někdy vytvořit tak i tak. Doporučujeme to tedy udělat ještě před nákupem – není na tom nic složitého.

Naše zkušenosti se směnárnou ccShop

Naše zkušnosti s nimi jsou dobré. Zaplacené kryptoměny jsme obdrželi a to nebylo třeba se registrovat ani potvrzovat totožnost – a na příští nákup budeme mít slevu.

Jak tedy dopadl nákup 0.420 LTC z našeho příkladu?

  • Nákup jsme provedli dne 25. 4. 2019 v 13:37.
  • O 6 minut později nám na email přišly insktrukce k platbě. O 5 minut později jsme provedli platbu přes bankovní účet z Fio banky na ČSOB.
  • Druhý den v 11:37 byly litecoiny na naší peněžence.

Sečteno podtrženo: nákup včetně převodů trval ani ne 24 hodin, což není vůbec špatné. Ale protože stále kvalitu služeb ccShopu monitorujeme, provedli jsme i další obchody a musíme říci, že i všechny ostatní byly vyřízeny do 24 hodin.

Na druhou stranu kdybychom se rozhodli LTC koupit u CoinMate, kde máme registrovaný a ověřený účet, trvalo by to asi 10 minut i s výběrem na vlastní peněženku. Ale to jen díky tomu, že máme ještě účet u Fio banky. Z ostatních bank by i převod na CoinMate trval standardní 1-2 pracovní dny.

Pokud ale nakupujete u ccShop a máte účet u stejné banky (momentálně Komerční banka), tak je převod stejně rychlý, jako na Coinmate přes Fio – tedy téměř instantní.

Čili zde v reálu žádný rozdíl není (dalo by se možná naopak říct, že protože více lidí má zřejmě účet v Komerční bance než ve Fio, tak je v tomto ohledu v podstatě pro více lidí výhodnější ccShop než CoinMate).

Rozdíly cen směnáren

Kolik LTC dostanete za 880 Kč v jeden a ten samý moment u konkurenčních směnáren? (Test prováděn 25. 4. 2019)

Jak je vidět na obrázcích výše, ccShop je pro nového uživatele nejméně výhodný. To je nevýhoda této směnárny. Na druhou stranu má nejširší nabídku dostupných kryptoměn a nabídne vám výhodnější cenu v případě více nákupů. Tam to teprve začíná být zajímavé.

Hned na druhou objednávku u ccShop budete mít slevu 5 %. Pokud se na směnárně zaregistrujete a ověříte svoji totožnost, získáte celkovou slevu ve výši 10 % a budete-li nakupovat častěji, můžete si započíst slevu až 15 %! Více informací naleznete na stránce Cenové úrovně.

Další informace

Zakladatelé směnárny ccShop provozují také stránky www.skolabitcoinu.cz, což považujeme za dobrý krok. Je určitě dobré veřejnost a hlavně jejich uživatele vzdělávat v oblasti Bitcoinu a obecně kryptoměn.

Podle stránek ccShopu jsou také členy České fintech asociace a dodržují vysoké standardy péče o klienty a Etický kodex asociace a splňují ta nejpřísnější kritéria kybernetické bezpečnosti. To se nám ale nepodařilo objektivně z pohledu zákazníka ověřit, ale ani vyvrátit.

Kladně musíme také hodnotit to, že zakladatel ccShopu pečlivě sleduje diskuzi zde pod článkem a když se objeví nějaká otázka, odpoví na ni a vše vyřeší.

Přívětivost pro čechy 100%
Přívětivost platformy 75%
Poplatky 75%
Dostupné možnosti 80%
Registrace a verifikace 85%
Důvěryhodnost značky 70%
81 %
9. místo
Průměrná směnárna
ccShop je podle nás průměrná směnárna, která nabízí poměrně rychlou směnu i pro anonymní uživatele. ccShop také nabízí dobrou zákaznickou podporu a pro stálé zákazníky výhodnější ceny kryptoměn.
  • Velice snadné použití
  • Není třeba registrace (částečná anonymita)
  • Objednávka může trvat i 24h
  • O něco méně výhodné ceny
  • V minulosti problém s hackem

Více informací o ccShop

Jméno firmyccShop
Webová stránkahttps://www.ccshop.cz/
V češtině?
Sídlo společnostiBrno, Česká republika
Minimální obchod1 100 Kč
Počet aktiv14
Další poplatkyCca 9 %
Metody vkladuBankovní převod v Kč
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Možnost obchodovat14 kryptoměn
Podporované kryptoměnyBitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP, Dash, IOTA, NEO, Stellar Lumens, Monero, Ethereum Classic, Dogecoin, Zcash, Steem

Ohodnoťte ccShop


Diskuze k tomuto článku: 55 komentářů
Lukáš

Áno je to celkom dobré spracované a vyzná sa v tom aj úplný lajk,ale tie ceny to je úplne choré,ked to porovnám s inou zmenárňou tak rozdiel je v cene bitcoinu aj vyše 200 000kč.To mi príde úplná zlodejina, a za mňa už nikdy viac.

Matous

Nakup na ccshopu jsem udelal 2x, jednou z toho jsem se bohuzel stal obeti hackerskeho utoku. S panem Chvajou jsem se domluvil na vraceni. Dostal se do nezavidihodne situace a urcite pro nakup vyuziji znovu.

Milan K.

Bohužel tato firma nic nevrátila, co měla, komunikace mizerná.

ccShop.cz
Odpověď na Milan K.

Dobrý den, pane Milane. Nedokážu Vás takto podle jména dohledat. Můžete se nám prosím ozvat ve Slacku? Komunikujeme se všemi, rádi budeme komunikovat i s Vámi.

Jiří B.

CCShop je zejména pro začátečníky a lidi ne příliš znalé, vhodným způsobem, jak se zapojit do „krypto businnessu“. Rychlé, snadné, přehledné. I když jsem se i já v roce 2017 bohužel stal obětí hackerského útoku, tak mi nakonec byly veškeré vložené prostředky po vzájemné dohodě vráceny.

Orsolya Molnárová
Odpověď na Jiří B.

Mohu se zeptat jak dlouho jste čekal na vrácení? Taky jsem se stala obětí toho útoku a pořád mi nic nevrátili. Děkuji

ccShop.cz
Odpověď na Orsolya Molnárová

Dobrý den,

paní Orsolya se nám poprvé ozvala koncem minulého týdne – již spolu komunikujeme.

Orsolya
Odpověď na ccShop.cz

Ano, potvrzuji že od doby co jsem se ccShopu ozvala jsem zařazená do pořadníku lidí kterým mají být vrácené prostředky. Předpokládala jsem, že tam automaticky budou všichni které přišli o své kryptoměny, ale jsou tam jen ty, které je pořád chtějí mít zpátky.

Zobrazit další odpovědi (1)
Petr

Až na občasné prodlevy v komunikaci jsem byl odškodněn. Vše proběhlo, jak jsme byli domluveni. Ať se daří.

František Procházka

Dobrý den budete přidávat další měnu? a kdy prosím děkuji Procházka

ccShop.cz
Odpověď na František Procházka

Dobrý den,

ano připravujeme Polka DOT, termín zatím upřesnit neumím.

Obecně se však s námi dá individuálně dohodnout na koupi téměř jakékoli kryptoměny, individuální obchody děláme od částky 10 000,- Kč výše.

Petr

Jste podvodníci. V lednu 2018 jste informovali, že budete automaticky provádět náhradu za ukradené měny. V lednu 20. Jste po urgenci odpověděli že bylo nutné se přihlásit do programu o náhradu do 2019. Zcela neseriózní jednání

FM

Všechny BTC co jsem u nich nakoupil jsou vytunelovány. Divím se jak je můžete ještě propagovat.

ccShop.cz
Odpověď na FM

Nešlo pochopitelně o žádné „tunelování“, ale o to, že jsme byli 28.12.2017 napadeni hackerem, což jsme veřejně přiznali, včetně detailů o tom, jak budeme dále postupovat.
Krádež byla řešena Policií ČR na základě našeho podnětu, řešilo ji Odd. kybernetické kriminality, KŘP JmK, Brno.
V první polovině roku 2018 jsme spustili program vyplácení náhrad škod, do kterého jsme zapojili všechny, jejichž peněženky byly problémem dotčeny. Program dodnes běží a v jeho rámci jsou vypláceny desítky částek každý měsíc – všichni zapojení klienti tuto informaci vidí v systému, který jsme pro vyplácení náhrad připravili, a můžou s námi diskutovat o všech záležitostech týkajících se programu. V systému jsou rovněž zveřejněny všechny podrobnosti o proběhlém policejním vyšetřování, včetně všech protokolů a znaleckých posudků.

Petr
Odpověď na ccShop.cz

Lžete. Náhrada nebyla nikdy provedena. Rozhodně jste nezapojil všechny poškozené.

Kamil
Odpověď na Petr

Ani já nebyl nikdy odškodněn. Nikdo na mé upomínky na zmíněné platformě nereagoval… dodnes mi chybí desetitisíce korun…. Ani nepotřebuji ty peníze, stačí mi ty XRP, lytecoiny, dodgecoiny atd. co jsem nakoupil… Ty kryptoměny mají nyní 100-1000 násobné hodnoty..
A pokud jste už odškodnění ukončili, tak je mi to zvláštní, protože ze začátku mám emaily, že mě evidujete jako postiženého…

ccShop.cz
Odpověď na Petr

Dobrý den, Petře. Obviňovat ze lži je tak snadné, že? Nic to nestojí.

Ve svých odpovědích píšu, že program stále běží, nikoli že jsme již všechny odškodnili. Měsíčně vyplácíme poškozeným desítky plateb a v systému je máte dokonce zveřejněny. Zapojili jsme ihned všechny poškozené, o kterých jsme věděli. Následně i ty, kteří se sami ozvali.

Pokud si přejete, abychom celou situaci řešili jinak, lze kdykoli přijít s nápadem, jak – jsme otevřeni návrhům a s klienty o nich i často diskutujeme, odkaz do chatu jste již od nás získal.

Pane Kamile, reagujeme všem, reagovali jsme i Vám byť asi ne tak rychle jak jste si přál.

Zobrazit další odpovědi (2)
Martin

Dobrý den,
pro začátečníka ccshop.cz velmi dobré. Mají vše vysvětleno i pro lajka. Výběr z několika měn. Nákup bez registrace, převodem, anonymně, což je příčinou vyššího kurzu. Nicméně kompenzují možné slevy. Již po druhém nákupu jsem využil slevu 5 procent. Poměrně rychlé vyřízení, během pár hodin máte privátní klíče a můžete importovat měnu do své peněženky. Zatím spokojenost.

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den, Martine. Děkujeme za sdílení Vaší zkušenosti. Přejeme hezký den.

Martin
Odpověď na Portál Finex.cz

Jen doplnim ze nakup jiz cca od 500kc, posledni 3 meny zatim nejsou. Uvital bych i Cardano nebo Polkadot.

ccShop.cz
Odpověď na Martin

Martine, díky za tip. Cardano jsme měli v hledáčku již déle, ale zatím z technických důvodů nelze realizovat.
Na Polkadot se již pracuje.

Zobrazit další odpovědi (1)
Marek

Mohu potvrdit,že ccShop funguje jak má a dodává, co slíbí.
M

Pavel Očenáš

Dobrý den,
také jsem jeden z těch , který přišel o něco málo v roce 2017. Poslední komunikace s ccShopem 17.5.2018 a od té doby nic. Před koncem roku jsem si na to vzpoměl, leč na žádný můj dotaz firma nereaguje.
S pozdravem P.O.

Jan

S ccShopem jsem s krypto měnami začínal a musím potvrdit, že se s nimi dobře spolupracuje a fungují rychle. Mohu doporučit.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jan

Dobrý den, Jane, děkujeme za Váš komentář. Podobnou zkušenost s ccShop máme také.

Jaroslav Tkadlec
Odpověď na Jan

Nejak se zapomnělo na krádež na konci roku 2017 z nezabezpečeného serveru tohoto eshopu. Co pan Chvaja nasliboval, jak to bude postupně vracet a skutek utek. Jen kecy v kleci.

Honza

ccShop mi přijde jako zlodějina. Zkusil jsem nákup BTC. Dal jsem 10000 Kč a získal BTC v hodnotě 8000 Kč!

Portál Finex.cz
Odpověď na Honza

Dobrý den, Honzo.
V recenzi výše doslova zmiňujeme: „Abyste za své peníze dostali co nejvíce kryptoměn, doporučujeme začít nákupem “na zkoušku” a poté provést druhý nákup s větší částkou, na kterou si uplatníte 5-10% slevu„.

Pro své vysoké poplatky také ccShop není tou nejlépe hodnocenou směnárnou na našich stránkách. Jsou spíše dobří pro začátečníky s menšími zkušenostmi a nákupy s nižšími částkami. Navíc svým klientům zdarma založí peněženku a pomohou s ní. Za tento „luxus“ se ale bohužel platí.

Pavel

Dobrý den. Když tu čtu jak nekteří zde přisli v roce 2017 při útoku hekrů o zakoupené kryptoměny,tak i já jsem byl jedním z poškozených.Vše se ale v krátké době vyrešilo k mé spokojenosti a krypto už mám zase spět.Je to prostě riziko a tato směnárna není jediná která byla napadena. Za mě jakožto naprostého neználka v této oblasti mohu říct,že jsem s ccshopem plně spokojen a pro podobně začínající s kryptoměnou je ccshop super. Přeji všem pohodlné investování s tímto shopem.

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Dobrý den Pavle, děkujeme za komentář. I Vám přejeme hezký den a ať Vaše portfolio roste. :-)

Jaroslav
Odpověď na Pavel

Tak to jste byl ten z těch šťastných. Právě jsem mu volal a stále stejné kecy, nakonec mi to položil. No co už, karma je zdarma a jednou ho to doběhne.

Denis
Odpověď na Jaroslav

Na první dojem mně zaujal zakaznický servis. Na email vám odpoví celkem rychle. Mé hodnocení je 10 z 10, hlavně za jednoduchost.

Jindřiška

Dobrý den ,prosím jak se zakládá vlastní peněženka ?

Portál Finex.cz
Odpověď na Jindřiška

Dobrý den Jindřiško, založení vlastní peněženky není nic složitého. Podívejte se např. na článek zde.

tomáš

dobrý den, je lepší ethereum nebo bitcoin? jsou to největší měny, tak by mě zajímalo zda koupit třeba jen jednu nebo třeba obě půl / půl? jsem v kryptu nový, nechci přešlápnou a už vůbec ne kupovat pofidérní kryptoměny co stojí 2 centy.děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na tomáš

Dobrý den, Tomáši. Myslím si, že jako začátečník byste měl začít hlavně s bitcoiny. Jsou nejstarší, nejotestovanější, a možná i nejsnazší na pochopení. Kupte si btc za pár stovek korun a zkoušejte si je převádět mezi peněženkami, na burzu, a tak dále. Až po nějakém měsíci bych se teprve díval na další měny.
S pozdravem Vojtěch, Finex.cz

PS: Podívejte se na náš seznam kryptoměn – máme tam spoustu detailních článků a ke každé měně i cenu a graf. ;-)

Banda

Já nevím jak ostatní, ale už jsem u ccshopu koupil X tisíc ripplů a všechno je OK, musím doporučit

Semerak Oldřich

12.12.2017jsem zakoupil za nemalé peníze u ccshop. cz kryptomenu. Díky hekrum jsem o vše přišel. Dodnes nemám nic. Jen výmluvy slibovani a konečný slib pana Chvaji že se ozve taky vysumel. Obrázek o důvěře k této firmě si můžete udělat sami.

Adam Chvaja
Odpověď na Semerak Oldřich

Dobrý den, pane Semeráku,

komunikovali jsme s Vámi stejně jako se všemi ostatními (naposledy jsem Vám psal minulý týden), pouze jsem nevyhověl Vašemu požadavku na osobní schůzku.

Klienti, kterých se hackerský útok před 2 lety týkal, měli možnost zapojit se do programu vyplácení náhrad a většina z nich již náhradu od nás dostala.

Pavel Mráz
Odpověď na Adam Chvaja

Dobrý den,

Během hackerského útoku v roce 2017 jsem přišel o zakoupenou kryptoměnu i já. Ohledně vyplácení náhrad mě ale dosud nikdo neinformoval. Nikdo mi také nesdělil nic o možnosti zapojit se do tohoto programu.

Adam Chvaja
Odpověď na Pavel Mráz

Dobrý den, pane Mrázi,

podle jména Vás tam nedokážu dohledat, zkuste nám napsat na [email protected] a podíváme se na to.

Pitger
Odpověď na Adam Chvaja

Dobrý den všem,
i já jsem byl okraden o měnu v peněžence zde zmiňované směnárny a také čekám na slibované vrácení obnosu, ať už kryptoměny nebo Kč.

S pozdravem
Z. P.

Adam Chvaja
Odpověď na Adam Chvaja

Dobrý den, pane Pitgere,

ano, potvrzuji i touto cestou, že Vás máme v evidenci. Ohledně detailů vyplacení se prosím spojme přes Slack.

Děkuji

Zobrazit další odpovědi (2)
Zobrazit další odpovědi (1)
Helena Kubinová

Dobrý den, koupila jsem už 2 balíčky xrp. v ceně 1900 Kč, není to oč, ale bohužel se v grafech které jsou k dispozici na internetu neorentuji. Je možné tyto xrp převést na cc Shop? Nevím jak dál postupovat. Prosím o odpověď na email.

Portál Finex.cz
Odpověď na Helena Kubinová

Dobrý den, Heleno.
Na ccShop nemají žádnou peněženku, není možno tam tokeny držet. Proto je tam nelze nijak „převést.“ Doporučuji si stáhnout mobilní peněženku Trust Wallet či Coinomi, kam si tokeny převést a držet můžete. Na ccShop je pošlete až ve chvíli, kdy je chcete prodat a na bankovní účet obdržet koruny.
Vojtěch
Finex.cz

Lucka

Kolik kryptoměn už jste na ccShop koupili? Jestli se to vyplatí nebo mám jít radši k Simple nebo Coinmate

Andy

Já nemám narozdíl od pánů v diskusi žádný problém, jsem tam stálým zákazníkem a vše funguje jak má.

Ondra Č

Před cca 1,5 rokem údajně vinnou hackerů a jejich chybného zabezpečení bylo okradeno několik klientů. Na maily nereagují, peníze ani krypto mi nevrátili. NEDOPORUČUJI!!!

Adam Chvaja
Odpověď na Ondra Č

Dobrý den,

k hackerskému útoku v roce 2017 skutečně došlo, nikoliv však vinou chybného zabezpečení, šlo tehdy spíše o lidský faktor. Bezpečnost ccShopu byla a je na špičkové úrovni (ne náhodou je ccShop členem České fintech asociace, která sdružuje špičkové firmy z oboru financí a technologií, a kam se dostanou jen ty nejlepší značky).

Se všemi klienty, kterých se událost týkala, jsme od počátku komunikovali, a velká většina z nich již dostala své peníze zpět. Nejsem si vědom toho, že by některému klientovi nebylo odpovězeno na e-mail.

Ondřeji, když se nám ozvete na e-mail [email protected], jistě Vám odpovíme.

Viktor Nachtnebl
Odpověď na Adam Chvaja

Dobrý den, mně také nebylo nic do dneška vráceno a nikdo se mnou nekomunikuje.

ccShop.cz
Odpověď na Viktor Nachtnebl

Dobrý den, pane Nachtneble,

na Váš páteční mailový dotaz jsme dnes odpověděli, a Vaše aktuální sobotní objednávka byla taktéž již vyřízena.

FM
Odpověď na Viktor Nachtnebl

Lžete jak když tiskne pane Chvajo s okradenými jste vůbec nekomunikoval ve věci náhrady škody, pouze jste poslal další klíč, na kterém nic nebylo

ccShop.cz
Odpověď na FM

Ihned po zjištění incidentu 29.12.2017 jsme přegenerovali všechny peněženky, k nimž byly v okamžiku incidentu v systému klíče. O přiřazení těchto nových peněženek jsme všechny klienty pochopitelně informovali.
V první polovině roku 2018 jsme spustili program vyplácení náhrad škod, do kterého jsme zapojili všechny, jejichž peněženky byly problémem dotčeny. Protože však šlo o ruční kontroly nad stovkami záznamů, tak se vyskytly jednotky případů, kdy klienti tuto informaci o spuštění programu od nás nedostali. Většina se jich však sama v průběhu následujícího roku ozvala.
Program dodnes běží a v jeho rámci jsou vypláceny desítky částek každý měsíc – všichni zapojení klienti tuto informaci vidí v systému, který jsme pro vyplácení náhrad připravili, a můžou s námi diskutovat o parametrech vyplácení.

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (2)
MilanCH.

Proč bych měl nakupovat na ccShopu a ne na Simplecoinu? Nebo naopak, to je jedno.

Portál Finex.cz
Odpověď na MilanCH.

Milane, je to jedno. Záleží, co vyhovuje Vám. Simplecoin má o něco lepší kurzy a směna je prováděna rychleji. ccShop ale nabízí více jiných kryptoměn, tak možná proto. :-)

Vojtěch, Finex.cz

Připojte se k diskuzi

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo