Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové směnárny » ccShop

Recenze kryptoměnové směnárny ccShop.cz - Zkušenosti, poplatky, diskuze

Základní informace o ccShop

V češtině?

Ano

Minimální obchod

Cca 500 Kč

Počet aktiv

14

Český projekt ccShop patří mezi jednu z kryptoměnových směnáren nabízejících možnost koupit nebo prodat až 14 digitálních aktiv v uživatelsky přívětivém prostředí a za české koruny.

Uživatelům, kteří ještě nemají svou vlastní kryptoměnovou peněženku, vytvoří směnárna peněženku sama a privátní klíč uživatelům předá po obdržení platby za objednávku.

Jak ccShop funguje, jaké služby nabízí a jaké si účtuje ccShopu poplatky? To vše, včetně praktických ukázek, se dozvíte v následující ccShop recenzi.

Obsah recenze ccShop

1.Co je to ccShop?2.Nákup kryptoměn bez registrace3.Prodej kryptoměn bez registrace4.Nákup a prodej s registracíVideo: Jak nakoupit XRP (Ripple) u ccShop?5.Co když si soukromý klíč nestihnete vyzvednout?6.Poplatky a slevové úrovně u směnárny ccShopJak slevu uplatním?7.Kdo stojí za ccShopem?8.Důvěryhodnost směnárny ccShop9.Zákaznická podpora10.Vyplatí se nákup kryptoměn na ccShop?11.Závěr recenze12.Diskuze (komentáře)

Co je to ccShop?

Crypto Currency Shop (zkráceně ccShop) je česká kryptoměnová směnárna, která se prezentuje jako e-shop s kryptoměnami. Zakládá si zejména na jednoduchém rozhraní a snadném nákupu bez zbytečných podmínek.

Uživatel zkrátka navštíví webové stránky, zadá požadované množství zvolené kryptoměny a po provedení pár kroků, jež si popíšeme níže, digitální aktiva jednoduše nakoupí.

Historie ccShopu sahá do roku 2017, kdy směnárna mnoha funkcemi neoplývala a byla ještě takříkajíc v plenkách. Jak už bylo řečeno, ccShop pochází z České republiky a jeho zakladatelem je Adam Chvaja, který rovněž působí jako předseda České kryptoměnové asociace (ČKMA).

Od svého založení obsloužila tato kryptoměnová směnárna téměř 15 000 zákazníků.

POZOR: Směnárna zažila na vrcholu kryptoměnové horečky v roce 2017 hackerský útok, který vedl ke ztrátě privátních klíčů k několika stům peněženek. Dotčené zákazníky však během několika měsíců odškodnila ze svých vlastních zdrojů.

Jelikož se v případě ccShopu už jedná o celoevropskou síť podobně laděných "e-shopů", čeští zájemci mohou kryptoměny nakoupit i pomocí lokální měny – české koruny, přičemž naopak slovenské publikum objednávku provede pomocí eur.

Na směnárně máte na výběr ze 13 kryptoměn, mezi které patří aktiva jako Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Shiba Inu, XRP či BNB. Pokud provedete objednávku do 25 000 českých korun, vyhnete se tak ověření totožnosti (KYC), které je vyžadováno evropskými směrnicemi (nařízení o praní špinavých peněz – AML).

Pokud přesáhnete výše zmíněnou částku, bude po vás v rámci AML vyžadováno jméno a příjmení, fotografie dvou dokladů totožnosti z obou stran a hlavička bankovního účtu včetně informování o tom, zda jste nebo nejste politicky exponovaná osoba.

Nákup kryptoměn bez registrace

Když se ocitnete na domovské stránce ccShopu, uvidíte zde výběr ze 13 kryptoměn nabízených směnárnou. Jak lze vidět na obrázku níže, u každého digitálního aktiva naleznete informace o tržní kapitalizaci, kurzu směnárny, jednoduchý popis dané kryptoměny a především si navolíte množství, které máte v plánu koupit. To vidíte společně s cenou, kterou za zvolené množství zaplatíte.

Některé z nabízených kryptoměn na směnárně ccShop
Některé z nabízených kryptoměn na směnárně ccShop
Zdroj: ccshop.cz

Minimálním obnosem pro nákup jsou kryptoměny v hodnotě kolem 500 korun, částka se ale pro každou kryptoměnu mírně liší. Naopak horní hranice pro limit objednávky je stanovena na 5 milionech Kč. Do pole množství je možné vkládat pouze celá kladná čísla, celkové množství je však už předem převedeno na menší zlomky celých mincí.

Pokud patříte mezi náročnější uživatele, můžete rozkliknout pole s více informacemi. Zde naleznete detailnější popis a graf ceny dané kryptoměny. V dolní části grafu se nachází obchodovaný objem za zvolené časové období, data o cenách kryptoměn jsou přiváděny z agregátoru CryptoCompare.com.

Po kliknutí na tlačítko Koupit budete přesměrováni do další sekce, v níž vyplníte veškeré údaje pro dokončení objednávky. Musíte se také rozhodnout, zda si chcete nechat vytvořit peněženku směnárnou na způsob papírové peněženky, nebo použijete vlastní.

V případě, že si necháte peněženku přidělit, musíte vyplnit heslo, které vám poté jednorázově poslouží ke stažení privátního (soukromého) klíče prostřednictvím odkazu. Heslo si tedy poznamenejte nebo zapamatujte!

Jakmile váš privátní klíč přes odkaz získáte, peněženka vytvořená směnárnou tak přejde plně do vaší správy s tím, že ccShop dle oficiálního vyjádření následně záznamy o vašem privátním klíči ze svých systémů vymaže.

Klíč si stáhnete v PDF souboru, v němž naleznete QR kód, který po načtení mobilním telefonem odhalí zmiňovaný klíč k peněžence.

Velká výhoda u této možnosti spočívá v tom, že kryptoměna je do peněženky přesunuta už při vytvoření objednávky. Můžete si tedy před zaplacením zkontrolovat, zda se vámi nakoupené kryptoměny v připravené peněžence skutečně nachází. Tak můžete učinit na různých kryptoměnových prohlížečích – pro Ethereum můžete využít např. etherscan.io nebo blockchain.com pro Bitcoin.

Ukázka adresy
Ukázka kryptoměnové adresy v emailové schránce

Pokud zvolíte druhou možnost nákupu, tedy odeslání kryptoměn na vaší vlastní kryptoměnovou peněženku, budou kryptoměny odeslány až po uhrazení částky za objednávku. Dle obchodních podmínek má k přesunu prostředků na peněženku dojít během několika málo hodin po obdržení platby.

Prodej kryptoměn bez registrace

Na směnárně ccShop je možné provést kompletně bez registrace i prodej kryptoměn, samozřejmě v limitu definovaným AML zákony, podobně jako v případě nákupu.

K prodeji stačí pouze kliknout na nápis CHCI PRODAT na horní menu liště. Poté je nutné vyplnit potřebné údaje jako je emailová adresa a číslo bankovního účtu pro odeslání finančních prostředků.

Prodej Bitcoinu na ccShopu
Prodej Bitcoinu na ccShopu
Zdroj: ccshop.cz

Na ccShopu můžete prodat všechny kryptoměny nabízené ke koupi a navíc i stablecoin USDT. Na vaši emailovou adresu následně dostanete potvrzení objednávky včetně instrukcí pro provedení transakce.

Jestliže dojde k úspěšnému převodu aktiva do peněženky ccShopu, bude vám odeslán odpovídající obnos finančních prostředků na zvolený účet. Jak prodejní, tak nákupní objednávky jsou podle obchodních podmínek vyřízeny do několika hodin. V období od 8 do 20h včetně víkendových dní jsou objednávky vyřízeny ještě tentýž den.

Nákup a prodej s registrací

Existují dva důvody, proč se registrovat do systému ccShopu. Jeden z nich jsme zmiňovali již v úvodu – týká se povinnosti ověření totožnosti klienta z důvodu, že objednávka překročila hranici 25 000 Kč. Jedná se o nutný postup vyžadovaný evropskými směrnicemi v rámci nařízení o praní špinavých peněz (AML), ccShop tedy nemá na výběr.

Důvod druhý je na dobrovolné bázi a plynou s ním úlevy na poplatcích. Směnárna ccShop totiž rozlišuje "úrovně důvěry zákazníka", o kterých si více povíme v sekci Poplatky a cenové úrovně. Při poskytnutí příslušných dokumentů o vaší identitě se hned po 1. objednávce přesunete rovnou do úrovně 2, která s sebou nese 10% slevu na poplatky.

Jak můžete vidět níže, bude po vás při ověření vyžadováno jméno a příjmení, fotografie dvou dokladů z obou stran a hlavička bankovního účtu včetně vyplnění dalšího políčka tázajícího se, zda jste politicky exponovaná osoba.

Ověření totožnosti zákazníka
Ověření totožnosti zákazníka
Zdroj: ccshop.cz

Během registrace není potřeba zadávat heslo, neboť směnárna o vás uchovává pouze údaje o osobní totožnosti.

Žádný zákaznický účet pro uložení kryptoměn na ccShopu neexistuje, při nákupu či prodeji je pouze vyžadována emailová adresa a jednorázové heslo pro stažení privátního klíče.

Jakmile poskytnete potřebné dokumenty, ať už dobrovolně či z důvodu překročení hranice objednávky, je postup pro nákup či prodej identický jako ve variantě bez registrace, nyní ovšem s nižšími poplatky.

Video: Jak nakoupit XRP (Ripple) u ccShop?

Co když si soukromý klíč nestihnete vyzvednout?

Určitě vás napadlo, co se stane, když si nevyzvednete na odkazu váš soukromý klíč. Dle obchodních podmínek máte na vyzvednutí 3 pracovní dny, po této uplynuté době dojde z bezpečnostních důvodů k přesunu do zvláštního úložiště mimo peněženku zákazníka, určeného pro "dlouhodobé bezpečné skladování kryptoměn".

Pokud k tomuto scénáři dojde, můžete kdykoli projevit vůli k převodu nakoupených kryptoměn do vlastní peněženky z onoho dlouhodobého úložiště, přičemž směnárna má povinnost takto učinit do pěti pracovních dnů od doručení výzvy.

Avšak náklady spojené s přesunem aktiv do dlouhodobého úložiště a zpět do vaší peněženky musíte ccShopu uhradit z vlastní kapsy, což je poměrně logický krok.

Poplatky a slevové úrovně u směnárny ccShop

Aby kryptoměnová směnárna mohla fungovat, musí si účtovat dodatečné poplatky, které zákazník platí jako kompenzaci za naprosto jednoduchou a příjemnou formu nákupu či prodeje kryptoměn. Směnárna si účtuje při nákupu i odkupu tzv. spread (rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou).

Spread je jinými slovy ztráta, kterou byste realizovali, pokud byste ihned po nákupu aktivum znovu prodali. U ccShopu se spread u jednotlivých párů liší v jednotkách procent, ale stabilně se pohybuje, pokud jste nový zákazník úrovně 0 bez nároku na jakékoliv slevy, kolem 20 %.

Pro pravidelné zákazníky směnárny jsou naštěstí k dispozici cenové úrovně, které finální rozdíl od ceny na trhu sníží. K tomu, abyste dosáhli na nějakou z úrovní, není zapotřebí vynaložit enormní úsilí. Výjimkou je pouze poslední položka "Top klient" a potřebných 250 000 Kč.

Jednotlivé cenové úrovně
Jednotlivé cenové úrovně
Zdroj: ccshop.cz

Směnárna rozlišuje celkem čtyři úrovně – nový, spolehlivý, identifikovaný a významný zákazník. Jak už jsme zmínili výše, jako nový zákazník úrovně 0 nemáte nárok na žádnou slevu, neboť jsou podle informací na oficiálních stránkách anonymní a neprověření klienti relativně riskantními obchodními partnery a jejich obsluha je spojena s vyššími náklady.

Kryptoměnové směnárny a burzy jsou totiž často terčem útoků nejen hackerů, ale hlavně zlodějů a podvodníků, kteří chtějí zmíněné platformy využít k praní špinavých peněz.

Např. dle Reuters přes burzu Binance k roku 2022 prošly více než 2 miliardy dolarů v odcizených kryptoměnách.

Aby se z vás stal spolehlivý zákazník úrovně 1, stačí, abyste realizovali alespoň jednu úspěšnou objednávku a automaticky máte při dalším obchodu nárok na 5% slevu celé objednávky. Při větším počtu objednávek poté existuje pravidlo, že bez storna musí být provedena více než polovina.

Na identifikovaného zákazníka úrovně 2 se poté dostanete, jak už vyplývá z názvu, po poskytnutí vašich osobních údajů. Nárok na tuto slevu vzniká v okamžiku, kdy jsou dokumenty zákazníka schváleny. Při této úrovni se jedná o 10% slevu z objednávky.

Finální 3. úrovně významného zákazníka dosáhnete tím způsobem, že budete nakupovat pravidelně. Za realizování objednávky v každém kalendářním měsíci, více nákupů během jednoho měsíce či překročení hranice 250 000 Kč u všech objednávek se po součtu jednotlivých slev můžete dostat až na 15 %.

Při vašem prvním nákupu kryptoměn na ccShopu se vysokému spreadu bohužel nevyhnete, neboť je třeba nejprve zrealizovat běžnou objednávku (v úrovni 0) bez storna a teprve při další objednávce lze dosáhnout na vyšší slevy.

Jednotlivé úrovně rovněž nelze přeskakovat, tudíž nejprve je potřeba stát se spolehlivým zákazníkem (více než polovina objednávek bez storna) a až poté se lze přesunout na další úroveň. To znamená, že i když poskytnete směnárně osobní údaje ihned na začátku, na slevu druhé zákaznické úrovně nedosáhnete. Směnárna si také vyhrazuje právo slevy neposkytnout bez udání důvodu.

Jak už jsme zmínili výše, slevy plynoucích z jednotlivých úrovní nejsou aplikovatelné u odkupu digitálních aktiv. Zde si směnárna opět účtuje spread, který není tak vysoký jako u nákupu, ale u altcoinů se pohybuje kolem 10 %, přičemž u Bitcoinu je o 3 procentní body nižší.

Jak slevu uplatním?

Uplatnění slev probíhá automaticky po zadání správného emailu při odeslání objednávky. Jejich výše se zákazníkovi vždy ukáže při doručení objednávky do emailové schránky, kde je vidět i jejich rozpis.

Abyste tedy slevy mohli využívat pravidelně, musíte objednávky provádět z té samé emailové schránky.

Je možné si zároveň slevy zobrazit i před odesláním objednávky a to zadáním ID klienta pod volbou "Uplatnit slevu" v objednávkovém formuláři.

Pole pro vyplnění ID zákazníka
Pole pro vyplnění ID zákazníka
Zdroj: ccshop.cz

ID klienta naleznete v patičce emailu shrnujícího celou objednávku. Jde o kombinaci dvou slov, která vás jednoznačně identifikuje jako zákazníka (nahrazuje tak číselné ID či login).

Kdo stojí za ccShopem?

Adam Chvaja
Adam Chvaja
Zdroj: adam.chvaja.cz

Česká kryptoměnová směnárna ccShop vznikla v červenci roku 2017. Je provozována společností Lomeka s.r.o. se sídlem ve Starém Petříně, přičemž mezi jednatele patří Adam Chvaja a Mária Chvajová Staňková.

Jak už jsme zmínili na začátku, ccShop nepůsobí pouze na českém trhu, ale na celoevropském s tím, že lokalizovaná verze (vnitrostátní bankovní převody) je k dispozici pouze pro české a slovenské publikum. Pro ostatní státy je k dispozici tedy jednotná anglická verze využívající SEPA platby.

Směnárna provozovala svou lokalizovanou směnárnu i ve Španělsku uzpůsobenou pro místní trh. Nicméně tam byla partnery v roce 2020 donucena přestat poskytovat své služby.

Snaha byla také expandovat do Velké Británie a došlo dokonce k založení speciální verze, ale při provozu, podle vyjádření na webu, 99% všech objednávek pocházelo z nečistých zdrojů a boj s nimi byl údajně vyčerpávající.

Mezi vedlejší projekty společnosti stojící za směnárnou patří také Škola Bitcoinu. Jedná se o vzdělávací web s informacemi a návody pro začátečníky. Na čtenáře zde čekají tři série vysvětlující co je Bitcoin, lehké základy o kryptoměnové terminologii a bezpečnost spolu s peněženkou pro úschovu digitálních aktiv.

Důvěryhodnost směnárny ccShop

Směnárna ccShop působí na trhu již dlouhou dobu a bohužel, hned po pár měsících provozu na vrcholu kryptoměnového cyklu na konci roku 2017, došlo k pochybení ohledně bezpečnosti. Neznámému útočníkovi se podařilo zcizit klíče k několika stům peněženek a způsobit tak projektu obrovskou ztrátu a narušení budované prestiže.

Co naopak důvěryhodnost směnárny významně posiluje, je členství v České fintech asociaci, kam patří rovněž velcí hráči jako Česká spořitelna nebo platební brána GoPay. Směnárna se dále řadí i mezi zakládajícího člena České kryptoměnové asociace (ČKMA), které předsedá sám provozovatel ccShopu – Adam Chvaja.

Další fakt přidávající na důvěryhodnosti je, že před zaplacením objednávky kryptoměn na poskytnutou peněženku ze strany směnárny si uživatel může dohledat, zda se na peněžence kryptoměny skutečně nachází.

Problémovým úsekem je však ono vyzvednutí privátního klíče, při němž má obchodník pouze slovo směnárny, že záznamy o privátním klíči po jeho vyzvednutí obchodníkem smaže.

Zákaznická podpora

Pokud nastanou nějaké problémy, ať už ze strany zákazníka, nebo směnárny, vždy je užitečné se mít na koho obrátit. Směnárna ccShop proto poskytuje zákaznickou podporu jak na telefonu +420 228 224 386, tak emailem na adrese [email protected].

Na webovém rozhraní lze rovněž položit dotaz zadáním čísla objednávky a odpověď poté přijde do vaší emailové schránky. Operátory lze oslovit pouze v pracovních dnech mezi 9-17 hodinou.

ccShop – zkušenosti uživatelů

Na internetu kolují spousty recenzí a zkušeností uživatelů, které jsou jak pozitivní, tak i negativní. Ty negativní jsou většinou zapříčiněny zmiňovaným hackerským útokem, kdy byly odcizeny prostředky mnoha klientů. Je v nich zmiňována i chabá komunikace směnárny. Dle vyjádření společnosti to však bylo způsobeno krušným obdobím krátce po hacku, z něhož se směnárna dostávala celý leden roku 2018.

Dle slov samotného zakladatele, Adama Chvaji, byl také v první polovině roku 2018 spuštěn program výplaty náhrad škody, jež běží dodnes a kam se mohl zapojit každý poškozený. Ovšem i na toto téma se dají najít negativní novější recenze, v nichž uživatelé tvrdí, že se vrácených kryptoměn ještě nedočkali. Jsou však poměrně vzácné, v mnohem větší míře jsou nové recenze pozitivní.

Dá se tedy říci, že se směnárna z temných událostí silně poučila a její úroveň zabezpečení a jednání se zákazníky je na vyšší úrovni než dříve.

Vyplatí se nákup kryptoměn na ccShop?

Abyste mohli zvážit výhody a nevýhody této kryptoměnové směnárny, přinášíme jejích rychlý přehled.

Výhody

 • Rozhraní: Uživatelské rozhraní je uzpůsobeno začátečníkům a po důkladném přečtení by nákup či odkup digitálních aktiv měl proběhnout bez problémů.
 • Nákup bez registrace: Jako u ostatních směnáren lze bez registrace (do 25 000 Kč) provést nákup a následně si je odeslat na svou vlastní kryptoměnovou peněženku.
 • Platby v CZK: Zákazníci z Česka a Slovenska mohou využít vnitrostátních bankovních převodů v českých korunách nebo eurech.
 • Poskytnutí peněženky: Při nákupu kryptoměnových prostředků je zákazníkům, pokud chtějí, vytvořena jejich vlastní peněženka bez jakýchkoliv nákladů, kterou poté mají ve vlastní správě.
 • Ověření prostředků: Před zaplacením objednávky jsou ze strany směnárny prostředky již převedeny a zákazník si daný obnos v peněžence může prověřit.
 • Člen České fintech asociace: Důvěryhodnost platformy dodává členství v České fintech asociaci a České kryptoměnové asociaci, které předsedá samotný CEO a zakladatel ccShopu – Adam Chvaja.

Nevýhody

 • Vysoký spread: Značně vysoký spread, tedy rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou, který se při první nákupní objednávce pohybuje téměř kolem 20 %. Při odkupu kryptoměn pak okolo hranice 10 %. Jedná se o velmi vysoké hodnoty. Řada konkurenčních směnáren nabízí poplatky mnohem nižší, např. Anycoin nabízí poplatky do "pouhých" 3 %. Je pravdou, že první zákaznické úrovně lze dosáhnout celkem snadno, stále to ale znamená zhruba 15% spread do té doby, dokud neověříte svou totožnost.
 • Reputace: Poničená reputace projektu vlivem hackerského útoku, který se odehrál v roce 2017, má vliv na recenze uživatelů po internetu.
 • Privátní klíče: Při nákupu kryptoměn bez kryptoměnové peněženky vám ji směnárna sama vytvoří, to ale znamená, že k ní drží privátní klíč. Když objednávku směnárně zaplatíte, směnárna vám privátní klíč poskytne. Sporným bodem je následný postup – směnárna vám dá své slovo, že údaje o vašem privátním klíči smaže.
 • Zákaznická podpora: Zákaznická podpora není pro zákazníky dostupná mimo pracovní dny.

Závěr recenze

Pokud jste začínajícím investorem do kryptoměn, který bude nákupy provádět párkrát za rok, pak je kryptoměnová směnárna ccShop jednou z mnoha možných variant. Ke koupi je v nabídce až 13 digitálních aktiv, přičemž k odkupu pak 14. Kromě Bitcoinu se mezi ně řadí např. i Ethereum, XRP, BNB, Dogecoin, Shiba Inu, Litecoin, Dash nebo NEO.

Výměnou za příjemné uživatelské rozhraní a podporu české koruny na zákazníky čeká velmi velký spread, který se při nákupu pohybuje kolem 20 % a při odkupu kryptoměn pak kolem 10 %. Po dosažení první zákaznické úrovně, což je celkem snadné, zůstanete stále u zhruba 15% spreadu do té doby, dokud směnárna neověří vaši totožnost. To je, společně s trochu pokazenou historií směnárny, asi tou hlavní nevýhodou. Zároveň je velmi sporný koncept manipulace s privátními klíči peněženek zákazníků – po jejich poskytnutí neexistuje žádný ověřitelný důkaz toho, že směnárna jejich záznamy ze svých systémů smaže.

Pozitivním aspektem jsou rostoucí úrovně zákazníka. Jakmile dosáhnete vyšších úrovní, masivní spread se hodně sníží. Abyste těchto úrovní však dosáhli, budete muset pár obchodů provést a zároveň ověřit svou totožnost.

Pokud vás tyto negativní aspekty od nákupu kryptoměn na směnárně ccShop odrazují, můžeme doporučit alternativní české směnárny jako Anycoin, SimpleCoin, Kriptomat či CoinBank.

Jste-li spíše obchodník a očekáváte proto frekventovanější nákupy či prodeje kryptoměn, mnohem vhodnější variantou jsou kryptoměnové burzy, na nichž naleznete mnohem nižší poplatky. Příkladem může být česká Coinmate nebo např. zahraniční Binance (také v češtině) a Crypto.com.

Přívětivost pro Čechy 100%
Přívětivost platformy 85%
Poplatky 55%
Dostupné možnosti 70%
Registrace a verifikace 85%
Důvěryhodnost značky 60%
76 %
10. místo
Průměrná směnárna
ccShop je podle nás průměrná směnárna, která nabízí poměrně rychlou směnu i pro anonymní uživatele. ccShop také nabízí dobrou zákaznickou podporu a pro stálé zákazníky výhodnější ceny kryptoměn. Mezi nevýhody směnárny řadíme vysoké poplatky pro nové uživatele a pochybný způsob manipulace s privátními klíči peněženek zákazníků.
 • Jednoduché rozhraní
 • Malé poplatky je možné provést bez registrace
 • Na stránkách směnárny je k dispozici i znalostní báze, společnost je také autorem naučného webu skolabitcoinu.cz
 • Pošramocená pověst kvůli hacku ke konci roku 2017
 • Nestandardní způsob nakládání s privátními klíči zákazníků
 • Velmi vysoké poplatky pro nové uživatele

Více informací o směnárně ccShop

Jméno firmyccShop
Hlavní výhodaSnadný nákup kryptoměn
Webová stránkahttps://www.ccshop.cz/
V češtině?
Dohled ČNB
Vznik služby2017
Sídlo společnostiBrno, Česká republika
Minimální obchodCca 500 Kč
Maximální obchod5 milionů Kč
Zákaznická podporaTelefon i email
Počet aktiv14
Další poplatkyBez slevy až 20 %
Metody vkladuBankovní převod v Kč
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Možnost obchodovat14 kryptoměn
Podporované kryptoměnyBitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP, Dash, NEO, Stellar Lumens, Monero, Ethereum Classic, Dogecoin, BNB, Shiba Inu, pro prodej i Tether (USDT)

Ohodnoťte společnost ccShop


Diskuze k článku 56
Lukáš

Áno je to celkom dobré spracované a vyzná sa v tom aj úplný lajk,ale tie ceny to je úplne choré,ked to porovnám s inou zmenárňou tak rozdiel je v cene bitcoinu aj vyše 200 000kč.To mi príde úplná zlodejina, a za mňa už nikdy viac.

směnárna ccShop.cz
Odpověď na Lukáš

Dobrý den, zřejmě zde reagujete na ceny, které jsou pouze pro riskantní klienty (noví uživatelé, anonymní, bez historie). Běžný, identifikovaný klient naší směnárny, který pro nás není rizikem, má úplně jiné ceny, a při větších nákupech domlouváme ceny i individuálně, takže se dostanete na kurzy lepší než u konkurence.
Směnárny dnes již většinou vůbec obchodování s anonymními klienty neumožňují, je to pro každou firmu v oboru velké riziko, které je potřeba nějak eliminovat nebo ošetřit.

Matous

Nakup na ccshopu jsem udelal 2x, jednou z toho jsem se bohuzel stal obeti hackerskeho utoku. S panem Chvajou jsem se domluvil na vraceni. Dostal se do nezavidihodne situace a urcite pro nakup vyuziji znovu.

Milan K.

Bohužel tato firma nic nevrátila, co měla, komunikace mizerná.

ccShop.cz
Odpověď na Milan K.

Dobrý den, pane Milane. Nedokážu Vás takto podle jména dohledat. Můžete se nám prosím ozvat ve Slacku? Komunikujeme se všemi, rádi budeme komunikovat i s Vámi.

Jiří B.

CCShop je zejména pro začátečníky a lidi ne příliš znalé, vhodným způsobem, jak se zapojit do “krypto businnessu”. Rychlé, snadné, přehledné. I když jsem se i já v roce 2017 bohužel stal obětí hackerského útoku, tak mi nakonec byly veškeré vložené prostředky po vzájemné dohodě vráceny.

Orsolya Molnárová
Odpověď na Jiří B.

Mohu se zeptat jak dlouho jste čekal na vrácení? Taky jsem se stala obětí toho útoku a pořád mi nic nevrátili. Děkuji

ccShop.cz
Odpověď na Orsolya Molnárová

Dobrý den,

paní Orsolya se nám poprvé ozvala koncem minulého týdne – již spolu komunikujeme.

Orsolya
Odpověď na ccShop.cz

Ano, potvrzuji že od doby co jsem se ccShopu ozvala jsem zařazená do pořadníku lidí kterým mají být vrácené prostředky. Předpokládala jsem, že tam automaticky budou všichni které přišli o své kryptoměny, ale jsou tam jen ty, které je pořád chtějí mít zpátky.

Zobrazit další odpovědi (1)
Petr

Až na občasné prodlevy v komunikaci jsem byl odškodněn. Vše proběhlo, jak jsme byli domluveni. Ať se daří.

František Procházka

Dobrý den budete přidávat další měnu? a kdy prosím děkuji Procházka

ccShop.cz
Odpověď na František Procházka

Dobrý den,

ano připravujeme Polka DOT, termín zatím upřesnit neumím.

Obecně se však s námi dá individuálně dohodnout na koupi téměř jakékoli kryptoměny, individuální obchody děláme od částky 10 000,- Kč výše.

Petr

Jste podvodníci. V lednu 2018 jste informovali, že budete automaticky provádět náhradu za ukradené měny. V lednu 20. Jste po urgenci odpověděli že bylo nutné se přihlásit do programu o náhradu do 2019. Zcela neseriózní jednání

FM

Všechny BTC co jsem u nich nakoupil jsou vytunelovány. Divím se jak je můžete ještě propagovat.

ccShop.cz
Odpověď na FM

Nešlo pochopitelně o žádné “tunelování”, ale o to, že jsme byli 28.12.2017 napadeni hackerem, což jsme veřejně přiznali, včetně detailů o tom, jak budeme dále postupovat.
Krádež byla řešena Policií ČR na základě našeho podnětu, řešilo ji Odd. kybernetické kriminality, KŘP JmK, Brno.
V první polovině roku 2018 jsme spustili program vyplácení náhrad škod, do kterého jsme zapojili všechny, jejichž peněženky byly problémem dotčeny. Program dodnes běží a v jeho rámci jsou vypláceny desítky částek každý měsíc – všichni zapojení klienti tuto informaci vidí v systému, který jsme pro vyplácení náhrad připravili, a můžou s námi diskutovat o všech záležitostech týkajících se programu. V systému jsou rovněž zveřejněny všechny podrobnosti o proběhlém policejním vyšetřování, včetně všech protokolů a znaleckých posudků.

Petr
Odpověď na ccShop.cz

Lžete. Náhrada nebyla nikdy provedena. Rozhodně jste nezapojil všechny poškozené.

Kamil
Odpověď na Petr

Ani já nebyl nikdy odškodněn. Nikdo na mé upomínky na zmíněné platformě nereagoval… dodnes mi chybí desetitisíce korun…. Ani nepotřebuji ty peníze, stačí mi ty XRP, lytecoiny, dodgecoiny atd. co jsem nakoupil… Ty kryptoměny mají nyní 100-1000 násobné hodnoty..
A pokud jste už odškodnění ukončili, tak je mi to zvláštní, protože ze začátku mám emaily, že mě evidujete jako postiženého…

ccShop.cz
Odpověď na Petr

Dobrý den, Petře. Obviňovat ze lži je tak snadné, že? Nic to nestojí.

Ve svých odpovědích píšu, že program stále běží, nikoli že jsme již všechny odškodnili. Měsíčně vyplácíme poškozeným desítky plateb a v systému je máte dokonce zveřejněny. Zapojili jsme ihned všechny poškozené, o kterých jsme věděli. Následně i ty, kteří se sami ozvali.

Pokud si přejete, abychom celou situaci řešili jinak, lze kdykoli přijít s nápadem, jak – jsme otevřeni návrhům a s klienty o nich i často diskutujeme, odkaz do chatu jste již od nás získal.

Pane Kamile, reagujeme všem, reagovali jsme i Vám byť asi ne tak rychle jak jste si přál.

Zobrazit další odpovědi (2)
Martin

Dobrý den,
pro začátečníka ccshop.cz velmi dobré. Mají vše vysvětleno i pro lajka. Výběr z několika měn. Nákup bez registrace, převodem, anonymně, což je příčinou vyššího kurzu. Nicméně kompenzují možné slevy. Již po druhém nákupu jsem využil slevu 5 procent. Poměrně rychlé vyřízení, během pár hodin máte privátní klíče a můžete importovat měnu do své peněženky. Zatím spokojenost.

Portál Finex.cz
Odpověď na Martin

Dobrý den, Martine. Děkujeme za sdílení Vaší zkušenosti. Přejeme hezký den.

Martin
Odpověď na Portál Finex.cz

Jen doplnim ze nakup jiz cca od 500kc, posledni 3 meny zatim nejsou. Uvital bych i Cardano nebo Polkadot.

ccShop.cz
Odpověď na Martin

Martine, díky za tip. Cardano jsme měli v hledáčku již déle, ale zatím z technických důvodů nelze realizovat.
Na Polkadot se již pracuje.

Zobrazit další odpovědi (1)
Marek

Mohu potvrdit,že ccShop funguje jak má a dodává, co slíbí.
M

Pavel Očenáš

Dobrý den,
také jsem jeden z těch , který přišel o něco málo v roce 2017. Poslední komunikace s ccShopem 17.5.2018 a od té doby nic. Před koncem roku jsem si na to vzpoměl, leč na žádný můj dotaz firma nereaguje.
S pozdravem P.O.

Jan

S ccShopem jsem s krypto měnami začínal a musím potvrdit, že se s nimi dobře spolupracuje a fungují rychle. Mohu doporučit.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jan

Dobrý den, Jane, děkujeme za Váš komentář. Podobnou zkušenost s ccShop máme také.

Jaroslav Tkadlec
Odpověď na Jan

Nejak se zapomnělo na krádež na konci roku 2017 z nezabezpečeného serveru tohoto eshopu. Co pan Chvaja nasliboval, jak to bude postupně vracet a skutek utek. Jen kecy v kleci.

Honza

ccShop mi přijde jako zlodějina. Zkusil jsem nákup BTC. Dal jsem 10000 Kč a získal BTC v hodnotě 8000 Kč!

Portál Finex.cz
Odpověď na Honza

Dobrý den, Honzo.
V recenzi výše doslova zmiňujeme: “Abyste za své peníze dostali co nejvíce kryptoměn, doporučujeme začít nákupem “na zkoušku” a poté provést druhý nákup s větší částkou, na kterou si uplatníte 5-10% slevu“.

Pro své vysoké poplatky také ccShop není tou nejlépe hodnocenou směnárnou na našich stránkách. Jsou spíše dobří pro začátečníky s menšími zkušenostmi a nákupy s nižšími částkami. Navíc svým klientům zdarma založí peněženku a pomohou s ní. Za tento “luxus” se ale bohužel platí.

Pavel

Dobrý den. Když tu čtu jak nekteří zde přisli v roce 2017 při útoku hekrů o zakoupené kryptoměny,tak i já jsem byl jedním z poškozených.Vše se ale v krátké době vyrešilo k mé spokojenosti a krypto už mám zase spět.Je to prostě riziko a tato směnárna není jediná která byla napadena. Za mě jakožto naprostého neználka v této oblasti mohu říct,že jsem s ccshopem plně spokojen a pro podobně začínající s kryptoměnou je ccshop super. Přeji všem pohodlné investování s tímto shopem.

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel

Dobrý den Pavle, děkujeme za komentář. I Vám přejeme hezký den a ať Vaše portfolio roste. :-)

Jaroslav
Odpověď na Pavel

Tak to jste byl ten z těch šťastných. Právě jsem mu volal a stále stejné kecy, nakonec mi to položil. No co už, karma je zdarma a jednou ho to doběhne.

Denis
Odpověď na Jaroslav

Na první dojem mně zaujal zakaznický servis. Na email vám odpoví celkem rychle. Mé hodnocení je 10 z 10, hlavně za jednoduchost.

Jindřiška

Dobrý den ,prosím jak se zakládá vlastní peněženka ?

Portál Finex.cz
Odpověď na Jindřiška

Dobrý den Jindřiško, založení vlastní peněženky není nic složitého. Podívejte se např. na článek zde.

tomáš

dobrý den, je lepší ethereum nebo bitcoin? jsou to největší měny, tak by mě zajímalo zda koupit třeba jen jednu nebo třeba obě půl / půl? jsem v kryptu nový, nechci přešlápnou a už vůbec ne kupovat pofidérní kryptoměny co stojí 2 centy.děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na tomáš

Dobrý den, Tomáši. Myslím si, že jako začátečník byste měl začít hlavně s bitcoiny. Jsou nejstarší, nejotestovanější, a možná i nejsnazší na pochopení. Kupte si btc za pár stovek korun a zkoušejte si je převádět mezi peněženkami, na burzu, a tak dále. Až po nějakém měsíci bych se teprve díval na další měny.
S pozdravem Vojtěch, Finex.cz

PS: Podívejte se na náš seznam kryptoměn – máme tam spoustu detailních článků a ke každé měně i cenu a graf. ;-)

Banda

Já nevím jak ostatní, ale už jsem u ccshopu koupil X tisíc ripplů a všechno je OK, musím doporučit

Semerak Oldřich

12.12.2017jsem zakoupil za nemalé peníze u ccshop. cz kryptomenu. Díky hekrum jsem o vše přišel. Dodnes nemám nic. Jen výmluvy slibovani a konečný slib pana Chvaji že se ozve taky vysumel. Obrázek o důvěře k této firmě si můžete udělat sami.

Adam Chvaja
Odpověď na Semerak Oldřich

Dobrý den, pane Semeráku,

komunikovali jsme s Vámi stejně jako se všemi ostatními (naposledy jsem Vám psal minulý týden), pouze jsem nevyhověl Vašemu požadavku na osobní schůzku.

Klienti, kterých se hackerský útok před 2 lety týkal, měli možnost zapojit se do programu vyplácení náhrad a většina z nich již náhradu od nás dostala.

Pavel Mráz
Odpověď na Adam Chvaja

Dobrý den,

Během hackerského útoku v roce 2017 jsem přišel o zakoupenou kryptoměnu i já. Ohledně vyplácení náhrad mě ale dosud nikdo neinformoval. Nikdo mi také nesdělil nic o možnosti zapojit se do tohoto programu.

Adam Chvaja
Odpověď na Pavel Mráz

Dobrý den, pane Mrázi,

podle jména Vás tam nedokážu dohledat, zkuste nám napsat na [email protected] a podíváme se na to.

Pitger
Odpověď na Adam Chvaja

Dobrý den všem,
i já jsem byl okraden o měnu v peněžence zde zmiňované směnárny a také čekám na slibované vrácení obnosu, ať už kryptoměny nebo Kč.

S pozdravem
Z. P.

Adam Chvaja
Odpověď na Adam Chvaja

Dobrý den, pane Pitgere,

ano, potvrzuji i touto cestou, že Vás máme v evidenci. Ohledně detailů vyplacení se prosím spojme přes Slack.

Děkuji

Zobrazit další odpovědi (2)
Zobrazit další odpovědi (1)
Helena Kubinová

Dobrý den, koupila jsem už 2 balíčky xrp. v ceně 1900 Kč, není to oč, ale bohužel se v grafech které jsou k dispozici na internetu neorentuji. Je možné tyto xrp převést na cc Shop? Nevím jak dál postupovat. Prosím o odpověď na email.

Portál Finex.cz
Odpověď na Helena Kubinová

Dobrý den, Heleno.
Na ccShop nemají žádnou peněženku, není možno tam tokeny držet. Proto je tam nelze nijak “převést.” Doporučuji si stáhnout mobilní peněženku Trust Wallet či Coinomi, kam si tokeny převést a držet můžete. Na ccShop je pošlete až ve chvíli, kdy je chcete prodat a na bankovní účet obdržet koruny.
Vojtěch
Finex.cz

Lucka

Kolik kryptoměn už jste na ccShop koupili? Jestli se to vyplatí nebo mám jít radši k Simple nebo Coinmate

Andy

Já nemám narozdíl od pánů v diskusi žádný problém, jsem tam stálým zákazníkem a vše funguje jak má.

Ondra Č

Před cca 1,5 rokem údajně vinnou hackerů a jejich chybného zabezpečení bylo okradeno několik klientů. Na maily nereagují, peníze ani krypto mi nevrátili. NEDOPORUČUJI!!!

Adam Chvaja
Odpověď na Ondra Č

Dobrý den,

k hackerskému útoku v roce 2017 skutečně došlo, nikoliv však vinou chybného zabezpečení, šlo tehdy spíše o lidský faktor. Bezpečnost ccShopu byla a je na špičkové úrovni (ne náhodou je ccShop členem České fintech asociace, která sdružuje špičkové firmy z oboru financí a technologií, a kam se dostanou jen ty nejlepší značky).

Se všemi klienty, kterých se událost týkala, jsme od počátku komunikovali, a velká většina z nich již dostala své peníze zpět. Nejsem si vědom toho, že by některému klientovi nebylo odpovězeno na e-mail.

Ondřeji, když se nám ozvete na e-mail [email protected], jistě Vám odpovíme.

Viktor Nachtnebl
Odpověď na Adam Chvaja

Dobrý den, mně také nebylo nic do dneška vráceno a nikdo se mnou nekomunikuje.

ccShop.cz
Odpověď na Viktor Nachtnebl

Dobrý den, pane Nachtneble,

na Váš páteční mailový dotaz jsme dnes odpověděli, a Vaše aktuální sobotní objednávka byla taktéž již vyřízena.

FM
Odpověď na Viktor Nachtnebl

Lžete jak když tiskne pane Chvajo s okradenými jste vůbec nekomunikoval ve věci náhrady škody, pouze jste poslal další klíč, na kterém nic nebylo

ccShop.cz
Odpověď na FM

Ihned po zjištění incidentu 29.12.2017 jsme přegenerovali všechny peněženky, k nimž byly v okamžiku incidentu v systému klíče. O přiřazení těchto nových peněženek jsme všechny klienty pochopitelně informovali.
V první polovině roku 2018 jsme spustili program vyplácení náhrad škod, do kterého jsme zapojili všechny, jejichž peněženky byly problémem dotčeny. Protože však šlo o ruční kontroly nad stovkami záznamů, tak se vyskytly jednotky případů, kdy klienti tuto informaci o spuštění programu od nás nedostali. Většina se jich však sama v průběhu následujícího roku ozvala.
Program dodnes běží a v jeho rámci jsou vypláceny desítky částek každý měsíc – všichni zapojení klienti tuto informaci vidí v systému, který jsme pro vyplácení náhrad připravili, a můžou s námi diskutovat o parametrech vyplácení.

Zobrazit další odpovědi (1)
Zobrazit další odpovědi (2)
MilanCH.

Proč bych měl nakupovat na ccShopu a ne na Simplecoinu? Nebo naopak, to je jedno.

Portál Finex.cz
Odpověď na MilanCH.

Milane, je to jedno. Záleží, co vyhovuje Vám. Simplecoin má o něco lepší kurzy a směna je prováděna rychleji. ccShop ale nabízí více jiných kryptoměn, tak možná proto. :-)

Vojtěch, Finex.cz

Připojte se k diskuzi

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo