Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměnové směnárny » ccShop

Recenze ccShop.cz – Naše zkušenosti, poplatky, diskuze

Základní informace o ccShop

V češtině?

Minimální obchod

500 Kč

Počet aktiv

14

Kryptoměnová směnárna ccShop.cz funguje od roku 2017, kdy začala provádět směny čtyř kryptoměn. Od té doby přidali další a nyní je díky ccShopu možné koupit či prodat celkem 14 krypotměn.

Je tato směnárna ale výhodná? Dočtete se v recenzi níže.

Obsah recenze ccShop

1.Platforma ccShop2.Nákup kryptoměn u ccShop3.Video: Jak nakoupit XRP (Ripple) u ccShop?4.Naše zkušenosti se směnárnou ccShop5.Vaše zkušenosti s ccShopem (komentáře)

Platforma ccShop

Webové stránky ccShop.cz

Webové stránky ccShop.cz

Tato směnárna funguje trochu jinak, než jste možná zvyklí od jiných směnáren, kde zadáte částku v korunách, za kterou chcete kryptoměnu zakoupit.

Kryptoměny, které si můžete u této směnárny momentálně (1. 5. 2019) koupit, jsou: Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP, Dash, IOTA, NEO, Stellar Lumens, Monero, Ethereum Classic, Dogecoin, Zcash, Steem

Nákup kryptoměn u ccShop

ccshop směnárna litecoin

Formulář pro nákup litecoinů u ccShop

1) Nejprve si na hlavní stránce zvolíte kryptoměnu, kterou chcete koupit. Poté zadáváte částku přímo v kryptoměně, kterou chcete kupovat a následně se vám dopočítá cena v korunách, kterou za dané množství zaplatíte.

V našem případě na obrázku vidíte, že jsme si chtěli koupit 420 mLTC (=0.42 LTC) a vypočítána nám byla cena 880 Kč.

2) Dokončení objednávky: Po potvrzení tlačítkem Koupit se dostanete na stránku, kde vyplníte údaje o sobě (email) a o své kryptoměnové peněžence.

3) Zaplacení objednávky: Po pár minutách od dokončení objednávky vám na email přijdou instrukce k platbě. Platba je třeba provést bankovním převodem pokud možno co nejdříve, aby mohla být garantována cena.

Po obdržení platby ze strany směnárna a následném potvrzení objednávky je kryptoměna odeslána na adresu peněženky, kterou jste zadali při registraci.

Video: Jak nakoupit XRP (Ripple) u ccShop?

Jakou využít peněženku?

Proč doporučujeme využít vaši vlastní kryptoměnovou peněženku a ne nechat si generovat peněženku od směnárny?

Jednoduše: je to bezpečnější. Pokud totiž privátní klíče od peněženky posíláte přes email a jeden z účastníků nemá dostatečně zabezpečenou emailovou schránku nebo internetové připojení, můžete se jednoduše stát terčem útoku hackerů.

Ať chcete nebo nechcete, peněženku si pravděpodobně budete někdy muset někdy vytvořit tak i tak. Doporučujeme to tedy udělat ještě před nákupem – není na tom nic složitého.

Naše zkušenosti se směnárnou ccShop

Naše zkušnosti s nimi jsou dobré. Zaplacené kryptoměny jsme obdrželi a to nebylo třeba se registrovat ani potvrzovat totožnost – a na příští nákup budeme mít slevu.

Jak tedy dopadl nákup 0.420 LTC z našeho příkladu?

  • Nákup jsme provedli dne 25. 4. 2019 v 13:37.
  • O 6 minut později nám na email přišly insktrukce k platbě. O 5 minut později jsme provedli platbu přes bankovní účet z Fio banky na ČSOB.
  • Druhý den v 11:37 byly litecoiny na naší peněžence.

Sečteno podtrženo: nákup včetně převodů trval ani ne 24 hodin, což není vůbec špatné. Ale protože stále kvalitu služeb ccShopu monitorujeme, provedli jsme i další obchody a musíme říci, že i všechny ostatní byly vyřízeny do 24 hodin.

Na druhou stranu kdybychom se rozhodli LTC koupit u CoinMate, kde máme registrovaný a ověřený účet, trvalo by to asi 10 minut i s výběrem na vlastní peněženku. Ale to jen díky tomu, že máme ještě účet u Fio banky. Z ostatních bank by i převod na CoinMate trval standardní 1-2 pracovní dny.

Pokud ale nakupujete u ccShop a máte účet u stejné banky (momentálně Komerční banka), tak je převod stejně rychlý, jako na Coinmate přes Fio – tedy téměř instantní.

Čili zde v reálu žádný rozdíl není (dalo by se možná naopak říct, že protože více lidí má zřejmě účet v Komerční bance než ve Fio, tak je v tomto ohledu v podstatě pro více lidí výhodnější ccShop než CoinMate).

Rozdíly cen směnáren

Kolik LTC dostanete za 880 Kč v jeden a ten samý moment u konkurenčních směnáren? (Test prováděn 25. 4. 2019)

Jak je vidět na obrázcích výše, ccShop je pro nového uživatele nejméně výhodný. To je nevýhoda této směnárny. Na druhou stranu má nejširší nabídku dostupných kryptoměn a nabídne vám výhodnější cenu v případě více nákupů. Tam to teprve začíná být zajímavé.

Hned na druhou objednávku u ccShop budete mít slevu 5 %. Pokud se na směnárně zaregistrujete a ověříte svoji totožnost, získáte celkovou slevu ve výši 10 % a budete-li nakupovat častěji, můžete si započíst slevu až 15 %! Více informací naleznete na stránce Cenové úrovně.

Další informace

Zakladatelé směnárny ccShop provozují také stránky www.skolabitcoinu.cz, což považujeme za dobrý krok. Je určitě dobré veřejnost a hlavně jejich uživatele vzdělávat v oblasti Bitcoinu a obecně kryptoměn.

Podle stránek ccShopu jsou také členy České fintech asociace a dodržují vysoké standardy péče o klienty a Etický kodex asociace a splňují ta nejpřísnější kritéria kybernetické bezpečnosti. To se nám ale nepodařilo objektivně z pohledu zákazníka ověřit, ale ani vyvrátit.

Kladně musíme také hodnotit to, že zakladatel ccShopu pečlivě sleduje diskuzi zde pod článkem a když se objeví nějaká otázka, odpoví na ni a vše vyřeší.

stars
92 %
5. místo
Průměrná směnárna
ccShop je podle nás průměrná směnárna, která nabízí poměrně rychlou směnu i pro anonymní uživatele. ccShop také nabízí dobrou zákaznickou podporu a pro stálé zákazníky výhodnější ceny kryptoměn.
  • Velice snadné použití
  • Není třeba registrace (částečná anonymita)
  • Objednávka trvá max 24h
  • O něco méně výhodné ceny

Jméno firmyccShop
Webová stránkahttps://www.ccshop.cz/
V češtině?
Sídlo společnostiBrno, Česká republika
Minimální obchod500 Kč
Počet aktiv14
Další poplatkyCca 9 %
Metody vkladuBankovní převod v Kč
Mobilní verze?
Webová verze?
Možnost obchodovat14 kryptoměn
Podporované kryptoměnyBitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP, Dash, IOTA, NEO, Stellar Lumens, Monero, Ethereum Classic, Dogecoin, Zcash, Steem

Diskuze k tomuto článku: 27 komentářů
Jan

S ccShopem jsem s krypto měnami začínal a musím potvrdit, že se s nimi dobře spolupracuje a fungují rychle. Mohu doporučit.

Magazín Finex

Dobrý den, Jane, děkujeme za Váš komentář. Podobnou zkušenost s ccShop máme také.

Honza

ccShop mi přijde jako zlodějina. Zkusil jsem nákup BTC. Dal jsem 10000 Kč a získal BTC v hodnotě 8000 Kč!

Magazín Finex

Dobrý den, Honzo.
V recenzi výše doslova zmiňujeme: “Abyste za své peníze dostali co nejvíce kryptoměn, doporučujeme začít nákupem “na zkoušku” a poté provést druhý nákup s větší částkou, na kterou si uplatníte 5-10% slevu“.

Pro své vysoké poplatky také ccShop není tou nejlépe hodnocenou směnárnou na našich stránkách. Jsou spíše dobří pro začátečníky s menšími zkušenostmi a nákupy s nižšími částkami. Navíc svým klientům zdarma založí peněženku a pomohou s ní. Za tento “luxus” se ale bohužel platí.

Pavel

Dobrý den. Když tu čtu jak nekteří zde přisli v roce 2017 při útoku hekrů o zakoupené kryptoměny,tak i já jsem byl jedním z poškozených.Vše se ale v krátké době vyrešilo k mé spokojenosti a krypto už mám zase spět.Je to prostě riziko a tato směnárna není jediná která byla napadena. Za mě jakožto naprostého neználka v této oblasti mohu říct,že jsem s ccshopem plně spokojen a pro podobně začínající s kryptoměnou je ccshop super. Přeji všem pohodlné investování s tímto shopem.

Magazín Finex

Dobrý den Pavle, děkujeme za komentář. I Vám přejeme hezký den a ať Vaše portfolio roste. :-)

Jindřiška

Dobrý den ,prosím jak se zakládá vlastní peněženka ?

Magazín Finex

Dobrý den Jindřiško, založení vlastní peněženky není nic složitého. Podívejte se např. na článek zde.

tomáš

dobrý den, je lepší ethereum nebo bitcoin? jsou to největší měny, tak by mě zajímalo zda koupit třeba jen jednu nebo třeba obě půl / půl? jsem v kryptu nový, nechci přešlápnou a už vůbec ne kupovat pofidérní kryptoměny co stojí 2 centy.děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, Tomáši. Myslím si, že jako začátečník byste měl začít hlavně s bitcoiny. Jsou nejstarší, nejotestovanější, a možná i nejsnazší na pochopení. Kupte si btc za pár stovek korun a zkoušejte si je převádět mezi peněženkami, na burzu, a tak dále. Až po nějakém měsíci bych se teprve díval na další měny.
S pozdravem Vojtěch, Finex.cz

PS: Podívejte se na náš seznam kryptoměn – máme tam spoustu detailních článků a ke každé měně i cenu a graf. ;-)

Banda

Já nevím jak ostatní, ale už jsem u ccshopu koupil X tisíc ripplů a všechno je OK, musím doporučit

Semerak Oldřich

12.12.2017jsem zakoupil za nemalé peníze u ccshop. cz kryptomenu. Díky hekrum jsem o vše přišel. Dodnes nemám nic. Jen výmluvy slibovani a konečný slib pana Chvaji že se ozve taky vysumel. Obrázek o důvěře k této firmě si můžete udělat sami.

Adam Chvaja

Dobrý den, pane Semeráku,

komunikovali jsme s Vámi stejně jako se všemi ostatními (naposledy jsem Vám psal minulý týden), pouze jsem nevyhověl Vašemu požadavku na osobní schůzku.

Klienti, kterých se hackerský útok před 2 lety týkal, měli možnost zapojit se do programu vyplácení náhrad a většina z nich již náhradu od nás dostala.

Pavel Mráz

Dobrý den,

Během hackerského útoku v roce 2017 jsem přišel o zakoupenou kryptoměnu i já. Ohledně vyplácení náhrad mě ale dosud nikdo neinformoval. Nikdo mi také nesdělil nic o možnosti zapojit se do tohoto programu.

Adam Chvaja

Dobrý den, pane Mrázi,

podle jména Vás tam nedokážu dohledat, zkuste nám napsat na info@ccshop.cz a podíváme se na to.

Pitger

Dobrý den všem,
i já jsem byl okraden o měnu v peněžence zde zmiňované směnárny a také čekám na slibované vrácení obnosu, ať už kryptoměny nebo Kč.

S pozdravem
Z. P.

Adam Chvaja

Dobrý den, pane Pitgere,

ano, potvrzuji i touto cestou, že Vás máme v evidenci. Ohledně detailů vyplacení se prosím spojme přes Slack.

Děkuji

Helena Kubinová

Dobrý den, koupila jsem už 2 balíčky xrp. v ceně 1900 Kč, není to oč, ale bohužel se v grafech které jsou k dispozici na internetu neorentuji. Je možné tyto xrp převést na cc Shop? Nevím jak dál postupovat. Prosím o odpověď na email.

Magazín Finex

Dobrý den, Heleno.
Na ccShop nemají žádnou peněženku, není možno tam tokeny držet. Proto je tam nelze nijak “převést.” Doporučuji si stáhnout mobilní peněženku Trust Wallet či Coinomi, kam si tokeny převést a držet můžete. Na ccShop je pošlete až ve chvíli, kdy je chcete prodat a na bankovní účet obdržet koruny.
Vojtěch
Finex.cz

Lucka

Kolik kryptoměn už jste na ccShop koupili? Jestli se to vyplatí nebo mám jít radši k Simple nebo Coinmate

Andy

Já nemám narozdíl od pánů v diskusi žádný problém, jsem tam stálým zákazníkem a vše funguje jak má.

Ondra Č

Před cca 1,5 rokem údajně vinnou hackerů a jejich chybného zabezpečení bylo okradeno několik klientů. Na maily nereagují, peníze ani krypto mi nevrátili. NEDOPORUČUJI!!!

Adam Chvaja

Dobrý den,

k hackerskému útoku v roce 2017 skutečně došlo, nikoliv však vinou chybného zabezpečení, šlo tehdy spíše o lidský faktor. Bezpečnost ccShopu byla a je na špičkové úrovni (ne náhodou je ccShop členem České fintech asociace, která sdružuje špičkové firmy z oboru financí a technologií, a kam se dostanou jen ty nejlepší značky).

Se všemi klienty, kterých se událost týkala, jsme od počátku komunikovali, a velká většina z nich již dostala své peníze zpět. Nejsem si vědom toho, že by některému klientovi nebylo odpovězeno na e-mail.

Ondřeji, když se nám ozvete na e-mail info@ccshop.cz, jistě Vám odpovíme.

Viktor Nachtnebl

Dobrý den, mně také nebylo nic do dneška vráceno a nikdo se mnou nekomunikuje.

ccShop.cz

Dobrý den, pane Nachtneble,

na Váš páteční mailový dotaz jsme dnes odpověděli, a Vaše aktuální sobotní objednávka byla taktéž již vyřízena.

MilanCH.

Proč bych měl nakupovat na ccShopu a ne na Simplecoinu? Nebo naopak, to je jedno.

Magazín Finex

Milane, je to jedno. Záleží, co vyhovuje Vám. Simplecoin má o něco lepší kurzy a směna je prováděna rychleji. ccShop ale nabízí více jiných kryptoměn, tak možná proto. :-)

Vojtěch, Finex.cz

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Nahrávaný obrázek
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo