Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměnové směnárny » Recenze ccShop.cz – Naše zkušenosti, poplatky, diskuze

Recenze ccShop.cz – Naše zkušenosti, poplatky, diskuze

Základní informace o ccShop

V češtině?

Minimální obchod

500 Kč

Počet aktiv

14

Kryptoměnová směnárna ccShop.cz funguje od roku 2017, kdy začala provádět směny čtyř kryptoměn. Od té doby přidali další a nyní je díky ccShopu možné koupit či prodat celkem 14 krypotměn.

Je tato směnárna ale výhodná? Dočtete se v recenzi níže.

Obsah recenze ccShop

1.Platforma ccShop2.Nákup kryptoměn u ccShop3.Naše zkušenosti se směnárnou ccShop4.Vaše zkušenosti s ccShopem (komentáře)

Platforma ccShop

Webové stránky ccShop.cz

Webové stránky ccShop.cz

Tato směnárna funguje trochu jinak, než jste možná zvyklí od jiných směnáren, kde zadáte částku v korunách, za kterou chcete kryptoměnu zakoupit.

Kryptoměny, které si můžete u této směnárny momentálně (1. 5. 2010) koupit, jsou: Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP, Dash, IOTA, NEO, Stellar Lumens, Monero, Ethereum Classic, Dogecoin, Zcash, Steem

Nákup kryptoměn u ccShop

1) Nejprve si na hlavní stránce zvolíte kryptoměnu, kterou chcete koupit. Poté zadáváte částku přímo v kryptoměně, kterou chcete kupovat a následně se vám dopočítá cena v korunách, kterou za dané množství zaplatíte.

ccshop směnárna litecoin

Formulář pro nákup litecoinů u ccShop

V našem případě na obrázku vidíte, že jsme si chtěli koupit 420 mLTC (=0.42 LTC) a vypočítána nám byla cena 880 Kč.

2) Dokončení objednávky: Po potvrzení tlačítkem Koupit se dostanete na stránku, kde vyplníte údaje o sobě (email) a o své kryptoměnové peněžence.

V případě že peněženku nemáte vám ji ccShop zřídí. Tuto možnost ale využívat nedoporučujeme (Proč? Čtěte dál.)

3) Zaplacení objednávky: Po pár minutách od dokončení objednávky vám na email přijdou instrukce k platbě. Platba je třeba provést bankovním převodem pokud možno co nejdříve, aby mohla být garantována cena.

Po obdržení platby ze strany směnárna a následném potvrzení objednávky je kryptoměna odeslána na adresu peněženky, kterou jste zadali při registraci.

Proč doporučujeme využít vaši vlastní kryptoměnovou peněženku a ne nechat si generovat peněženku od směnárny?

Jednoduše: je to bezpečnější. Pokud totiž privátní klíče od peněženky posíláte přes email a jeden z účastníků nemá dostatečně zabezpečenou emailovou schránku, můžete se jednoduše stát terčem útoku hackerů.

Ať chcete nebo nechcete, peněženku si budete muset někdy vytvořit tak i tak. Doporučujeme to tedy udělat ještě před nákupem.

Naše zkušenosti se směnárnou ccShop

Naše zkušnosti s nimi jsou dobré. Zaplacené kryptoměny jsme obdrželi a to nebylo třeba se registrovat ani potvrzovat totožnost – a na příští nákup budeme mít slevu.

Jak tedy dopadl nákup 0.420 LTC z našeho příkladu?

  • Nákup jsme provedli dne 25. 4. 2019 v 13:37.
  • O 6 minut později nám na email přišly insktrukce k platbě. O 5 minut později jsme provedli platbu přes bankovní účet z Fio banky na ČSOB.
  • Druhý den v 11:37 byly litecoiny na naší peněžence.

Sečteno podtrženo: nákup včetně převodů trval ani ne 24 hodin, což není vůbec špatné.

Na druhou stranu kdybychom se rozhodli LTC koupit u CoinMate, kde máme registrovaný a ověřený účet, trvalo by to asi 10 minut i s výběrem na vlastní peněženku. Ale to jen díky tomu, že máme ještě účet u Fio banky. Z ostatních bank by i převod na CoinMate trval standardní 1-2 pracovní dny. Pokud ale nakupujete u ccShop a máte účet u stejné banky (momentálně Česká spořitelna), tak je objednávka stejně rychlá, jako na Coinmate přes Fio – tedy téměř instantní.

Čili zde v reálu žádný rozdíl není (dalo by se možná naopak říct, že protože více lidí má zřejmě účet v České spořitelně než ve Fio, tak je v tomto ohledu v podstatě pro více lidí výhodnější ccShop než CoinMate).

Rozdíly cen směnáren

Kolik LTC dostanete za 880 Kč v jeden a ten samý moment u konkurenčních směnáren? (Test prováděn 25. 4. 2019)

Jak je vidět na obrázcích výše, ccShop je pro nového uživatele nejméně výhodný. To je nevýhoda této směnárny. Na druhou stranu má nejširší nabídku dostupných kryptoměn a nabídne vám výhodnější cenu v případě více nákupů a tam to začíná být zajímavé.

Hned na druhou objednávku budete mít slevu 5 %. Pokud se ke směnárně registrujete a ověříte svoji totožnost, získáte celkovou slevu ve výši 10 % a budete-li nakupovat častěji, můžete si započíst slevu 15 %. Více informací naleznete na stránce Cenové úrovně.

Další informace

Majitelé směnárny ccShop provozují také stránky www.skolabitcoinu.cz, což považuji za dobrý krok. Je určitě dobré veřejnost a hlavně jejich uživatele vzdělávat v oblasti Bitcoinu a obecně kryptoměn.

Podle stránek ccShopu jsou také členy České fintech asociace a dodržují vysoké standardy péče o klienty a Etický kodex asociace a splňují ta nejpřísnější kritéria kybernetické bezpečnosti. To se nám ale nepodařilo objektivně ověřit.

Kladně musíme také hodnotit to, že zakladatel ccShopu pečlivě sleduje diskuzi zde pod článkem a když se objeví nějaká otázka, odpoví na ni a vše vyřeší.

stars
92 %
4. místo
Průměrná směnárna
ccShop je podle nás průměrná směnárna, která nabízí poměrně rychlou směnu i pro anonymní uživatele. ccShop také nabízí dobrou zákaznickou podporu a pro stálé zákazníky výhodnější ceny kryptoměn.
  • Velice snadné použití
  • Není třeba registrace (částečná anonymita)
  • Objednávka trvá max 24h
  • O něco méně výhodné ceny

✅ Jméno firmyccShop
✅ Webová stránkahttps://www.ccshop.cz/
✅ V češtině?
✅ Sídlo společnostiBrno, Česká republika
✅ Demo účet
✅ Minimální obchod500 Kč
✅ Počet aktiv14
✅ Metody vkladuBankovní převod v Kč
✅ Mobilní aplikace?
✅ Webová verze?
✅ Možnost obchodovat14 kryptoměn
✅ Podporované kryptoměnyBitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP, Dash, IOTA, NEO, Stellar Lumens, Monero, Ethereum Classic, Dogecoin, Zcash, Steem

Diskuze k tomuto článku: 8 komentářů
Lucka

Kolik kryptoměn už jste na ccShop koupili? Jestli se to vyplatí nebo mám jít radši k Simple nebo Coinmate

Andy

Já nemám narozdíl od pánů v diskusi žádný problém, jsem tam stálým zákazníkem a vše funguje jak má.

Ondra Č

Před cca 1,5 rokem údajně vinnou hackerů a jejich chybného zabezpečení bylo okradeno několik klientů. Na maily nereagují, peníze ani krypto mi nevrátili. NEDOPORUČUJI!!!

Adam Chvaja

Dobrý den,

k hackerskému útoku v roce 2017 skutečně došlo, nikoliv však vinou chybného zabezpečení, šlo tehdy spíše o lidský faktor. Bezpečnost ccShopu byla a je na špičkové úrovni (ne náhodou je ccShop členem České fintech asociace, která sdružuje špičkové firmy z oboru financí a technologií, a kam se dostanou jen ty nejlepší značky).

Se všemi klienty, kterých se událost týkala, jsme od počátku komunikovali, a velká většina z nich již dostala své peníze zpět. Nejsem si vědom toho, že by některému klientovi nebylo odpovězeno na e-mail.

Ondřeji, když se nám ozvete na e-mail info@ccshop.cz, jistě Vám odpovíme.

Viktor Nachtnebl

Dobrý den, mně také nebylo nic do dneška vráceno a nikdo se mnou nekomunikuje.

ccShop.cz

Dobrý den, pane Nachtneble,

na Váš páteční mailový dotaz jsme dnes odpověděli, a Vaše aktuální sobotní objednávka byla taktéž již vyřízena.

MilanCH.

Proč bych měl nakupovat na ccShopu a ne na Simplecoinu? Nebo naopak, to je jedno.

Magazín Finex

Milane, je to jedno. Záleží, co vyhovuje Vám. Simplecoin má o něco lepší kurzy a směna je prováděna rychleji. ccShop ale nabízí více jiných kryptoměn, tak možná proto. :-)

Vojtěch, Finex.cz

RECENZE

TOP Kryptoměnové směnárny

SimpleCoin logo
SimpleCoin★ 97 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coinbase logo
Coinbase★ 93 %
ccShop logo
ccShop★ 92 %
RECENZE

TOP Kryptoměnové burzy

Binance logo
Binance★ 98 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coingi logo
Coingi★ 96 %
Bitmex logo
Bitmex★ 95 %
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
RECENZE

TOP Kryptoměnové peněženky

Trezor logo
Trezor★ 100 %
Trust Wallet logo
Trust Wallet★ 96 %
Ledger Nano logo
Ledger Nano★ 95 %

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC