Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nonstop obchodování akcií? Newyorská burza uvažuje o zavedení obchodování 24/7

NYSE zvažuje zavedení obchodování akcií 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, což přináší potenciální výhody i rizika. Přinese to revoluci v obchodování s akciemi?

Publikováno
Nonstop obchodování akcií? Newyorská burza uvažuje o zavedení obchodování 24/7
Zdroj: depositphotos.com

Newyorská burza (NYSE) zvažuje významnou změnu ve svých operacích, která by mohla změnit dynamiku obchodování s akciemi.

Tento odvážný krok, v jehož čele stojí významný manažer hedgeových fondů Steve Cohen, zahrnuje zkoumání modelu obchodování 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, podobně jako je tomu u obchodování na trzích kryptoměn (Forex se obchoduje 24 hodin denně, 5 dní v týdnu).

Tato iniciativa úzce souvisí se založením burzy 24 Exchange sídlící na Bermudách, kterou právě Cohen vede.

Změna by přinesla benefity i rizika

Ve fungování burzy 24 Exchange došlo k významným změnám, včetně ukončení obchodování s kryptoměnovými produkty a předchozí snahy o usnadnění obchodování s americkými akciemi.

Nedávné oživení snah o zpřístupnění akciového trhu je však v souladu s historickými úvahami NYSE o nepřetržitém obchodování.

Tuto koncepci původně navrhl v roce 1990 předseda NYSE John Phelan Jr. a představoval si budoucnost, kdy burza bude fungovat nepřetržitě a reagovat tak na rostoucí konkurenci mezinárodních trhů.

Potenciální výhody nepřetržitého trhu jsou značné a soustřeďují se především na okamžité informování ohledně cen akcií.

Tento posun by odstranil současné zpoždění v reakcích obchodníků na významné zpravodajské události, ke kterým dochází mimo standardní obchodní hodiny (viz aktuální hospodářské výsledky Tesly nebo společnosti Meta).

Mohl by však přinést i problémy, jako je nižší likvidita a zvýšená volatilita během víkendových obchodních seancí.

Přestože i dnes někteří brokeři (například eToro) nabízejí prodlouženou obchodní dobu, úplný přechod na nepřetržitý trh by měl zásadní důsledky.

U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Vyžadoval by neustálou ostražitost, jak vedoucích pracovníků jednotlivých společností, tak obchodníků. Tvůrci trhu a vysokofrekvenční obchodníci by také mohli pocítit výraznou změnu ve svých rolích při zvládání změn v dynamice trhu.

Tento návrh však tak vyvolává relevantní otázky týkající se možného dopadu na stabilitu trhu, rizika vyhoření jednotlivých obchodníků a nezbytných podpůrných mechanismů pro tak rozsáhlý obchodní harmonogram.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎