Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nejlepší termínované vklady duben 2024. Kde získáte úrok 10,80 % p.a.?

Jaký termínovaný vklad vám nabídne nejvyšší úrok v dubnu 2024? Podívejte se na naše aktuální srovnání 5 nejlepších termínovaných vkladů.

Publikováno
Nejlepší termínované vklady duben 2024. Kde získáte úrok 10,80 % p.a.?
Zdroj: Depositphotos.com

Česká národní banka pokračuje ve snižování základní úrokové sazby a na posledním zasedání, které se konalo 20. března, ji snížila o 0,5 procentního bodu na 5,75 %. Změny v klíčových úrokových sazbách mají zásadní vliv na celý bankovní sektor.

V reakci na to banky postupně upravují úrokové sazby na spořicích účtech a termínovaných vkladech. Místo toho přicházejí s různými marketingovými kampaněmi, jejichž podmínky mohou podle flexibilně upravovat podle aktuální situace.

Ke snížení již přistoupily například banky jako je Banka Creditas, Komerční bankaJ&T Banka, NEY spořitelní družstvo a další.

Přesto stále existují banky, které nabízejí úrokové sazby na vkladových účtech okolo 6 % p.a. či dokonce více. Nicméně je důležité mít na paměti, že dosažení těchto úrokových sazeb vyžaduje splnění specifických podmínek stanovených danou bankou.

Které termínované vklady mohou v dubnu 2024 nabídnout nejlepší úrokové sazby?

Termínovaný vklad s nejvyšším úrokem až 10,80 % p.a.

Na posledním zasedání bankovní rady České národní banky (ČNB) dne 20. března 2024 bylo rozhodnuto o snížení klíčových úrokových sazeb. Dvoutýdenní repo sazba byla snížena o 0,5procentního bodu na 5,75 %, diskontní sazba byla snížena na 4,75 % a lombardní sazba na 6,75 %.

Tato opatření ze strany centrální banky mají za cíl oživit ekonomiku. Snížení úrokových sazeb umožní lidem získat levnější půjčky, a zároveň sníží výhodnost spoření, což by je mělo motivovat k větší spotřebě.

Očekává se tedy, že tyto kroky povedou k postupnému poklesu úrokových sazeb, které banky nabízejí na spořicích účtech. Do konce roku úrokové sazby na spořicích účtech a vkladech dle dle predikcí klesnou o více než tři procentní body ve srovnání s aktuálními sazbami.

Nejlepších 5 termínovaných vkladů v dubnu

Přestože úrokové sazby u termínovaných vkladů klesají pomaleji než u spořicích účtů, NEY duální vklad od Spořitelního družstva stále nabízí lákavou sazbu 10,80 % p.a. Je však důležité zmínit, že NEY Spořitelní družstvo má specifické podmínky pro členské vklady a minimální částka pro vklad je 100 000 Kč.

Na druhém místě se nachází termínovaný účet Bonus Invest od Komerční banky s výhodnou sazbou 6,00 % p.a. pro vklady do 3 000 000 Kč, s podmínkou investice do podílových fondů ve výši vkladu nebo vyšší. Třetí pozici drží termínovaný vklad od NEY Spořitelního družstva se sazbou 5,50 % p.a. pro šestiměsíční nebo tříměsíční vklad.

Jaké termínované vklady nabízí nejatraktivnější úrokovou sazbu? Zajímá vás, jak přesně fungují a jaké podmínky jsou s nimi spojené? Detailní informace a odpovědi na všechny tyto otázky naleznete v našem článku!

Srovnání termínovaných vkladů 2024

Produkt Maximální úrok Minimální vklad Hodnocení
Logo Bonus Invest termínovaný účet
Maximální úrok: 6,00 % p.a., Minimální vklad : 5 000 Kč
komercni-banka-logo
6,00 % p.a. 5 000 Kč
Hvězdička hodnocení (zlatá) 90 %

Recenze

Logo Banka Creditas termínovaný vklad
Maximální úrok: 5,30 % p.a., Minimální vklad : 5 000 Kč
creditas banka logo
5,30 % p.a. 5 000 Kč
Hvězdička hodnocení (zlatá) 90 %

Recenze

Logo Creditas termínovaný vklad pro podnikatele
Maximální úrok: 5,30 % p.a., Minimální vklad : 5 000 Kč
creditas banka logo
5,30 % p.a. 5 000 Kč
Hvězdička hodnocení (zlatá) 90 %

Recenze

Logo NEY termínovaný vklad
Maximální úrok: 5,00 % p.a., Minimální vklad : 20 000 Kč
ney sporitelni druzstvo logo
5,00 % p.a. 20 000 Kč
Hvězdička hodnocení (stříbrná) 85 %

Recenze

Logo NEY duální vklad
Maximální úrok: 10,80 % p.a., Minimální vklad : 100 000 Kč
ney sporitelni druzstvo logo
10,80 % p.a. 100 000 Kč
Hvězdička hodnocení (stříbrná) 85 %

Recenze

Filtry
Řazení
Produkt
Maximální úrok
Minimální vklad
Hodnocení

 

NEY duální vklad Spořitelní družstvo

NEY duální vklad od NEY Spořitelního družstva nabízí garantované zhodnocení až 10,8 % p.a. Minimální výše vkladu je 100 000 Kč a uzavírá se na 1 rok. Stejně jako u ostatních spořicích produktů od NEY je i zde podmínkou složit základní a další členský vklad. Základní vklad činí 1 000 Kč a je vratný. Tyto členské vklady nejsou pojištěné ani úročené.

Po složení základního členského vkladu ve výši 1 000 Kč vložíte termínovaný vklad v minimální výši 100 000 Kč, u něhož je úroková sazba závislá na procentuální výši dalšího členského vkladu.

Tedy kromě uvedeného základního členského vkladu musíte do družstva vložit ještě další vklad v procentuální výši (nesmí se měnit), která se vztahuje k samotnému termínovanému vkladu. Na základě toho získáte dané zhodnocení, viz tabulka:

Zdroj: ney.cz
Úrokové sazby NEY duální vklad.
Úrokové sazby NEY duální vklad.

Maximální garantované zhodnocení až 10,80 % p.a. získáte, pokud tedy k již vloženému termínovanému vkladu ještě vložíte zmíněný další členský vklad ve výši 50 % z obnosu vloženého na termínovaný vklad.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Termínovaný účet Bonus Invest Komerční Banka

Termínovaný účet Bonus Invest je v pásmu vkladů do 3 000 000 Kč při době uložení na 6 měsíců úročen maximální úrokovou sazbou 6,00 % p.a.

Podmínkou pro získání této sazby je uložení vkladu a vložení stejné nebo vyšší částky v českých korunách do podílových fondů, a to nejpozději do konce 2. měsíce následujícího po měsíci, ve kterém byl sjednán termínovaný účet.

Minimální vklad činí 5 000 Kč. Při splnění všech výše zmíněných podmínek vám bude navýšená základní úroková sazba 4,00 % p.a. o 2,00 % p.a. na zmíněných 6,00 % p.a. Sazba je pevná po celou dobu vkladu. Peníze vložené do investic se zhodnocují dle situace na trhu.

Pokud nesplníte podmínku investování, zvýhodněné úročení se neuplatní a získáte pouze základní sazbu 4,00 % p.a.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Termínovaný vklad NEY Spořitelní družstvo

Na třetí příčce našeho srovnání se umístil Termínovaný vklad NEY Spořitelní družstvo, na kterém lze dosáhnout maximální úrokové sazby 5,50 % p.a. při uložení na 3 nebo 6 měsíců. Termínovaný vklad je ze zákona pojištěn až do výše 100 000 EUR.

Sjednání i vedení vkladu je zdarma, zpoplatněn je předčasný výběr částkou 1 500 Kč. U NEY Spořitelního družstva je podmínkou vložit minimální vklad ve výši 20 000 Kč.

Abyste si mohli založit termínovaný vklad NEY, musíte se stát členem družstva, což s sebou pak přináší další již zmíněné podmínky. Mezi ty patří složení základního členského vkladu 1 000 Kč a dalšího členského vkladu. Oba vklady ve svém součtu musí představovat 1/10 výše termínovaného vkladu.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Termínovaný vklad Banka CREDITAS

Banka CREDITAS nabízí termínovaný vklad s úrokovou sazbou garantovanou po celou dobu vkladu. Pokud své finance uložíte na 1 měsíc, získáte maximální úrokovou sazbu 5,30 % p.a. Samozřejmostí je, že vaše úspory chrání pojištění.

Termínovaný vklad si můžete sjednat online, v mobilní aplikaci nebo na pobočce. Vybrat si můžete jednorázový nebo opakovaný termínovaný vklad. Podmínkou je sjednat si nejprve běžný účet.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Termínovaný vklad pro podnikatele Banka Creditas

Banka CREDITAS nabízí také termínovaný vklad pro podnikatele s úrokovou sazbou garantovanou po celou dobu vkladu. Pokud své finance uložíte na 1 měsíc, získáte maximální úrokovou sazbu 5,30 % p.a.

Výhodou je, že předem víte, jaký výnos získáte. Samozřejmostí je, že vaše úspory chrání pojištění.

Termínovaný vklad si můžete sjednat v Regionálním firemním centru a na pobočce, nebo za vámi přijede bankéř. Podmínkou je sjednat si nejprve běžný účet. Banka také nabízí vedení vkladu v měně EUR, přičemž termínovaný vklad na 1 rok v měně EUR je od 1. srpna 2023 úročen 3 % p.a. namísto původních 0,1 % p.a.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Jak fungují termínované vklady?

Termínované vklady jsou dlouhodobou a konzervativní variantou spoření. Finance jsou na nich vázány na určitou předem stanovenou dobu. Proto se také nazývají termínované vklady. Peníze na ně jednorázově vložíte, určitou dobu se vám úročí a po uplynutí stanovené lhůty je můžete vybrat.

Vklady jsou ze zákona pojištěny (jak pojištění vkladů funguje?) do ekvivalentu 100 000 EUR, a právě proto se termínované vklady považují za nerizikový druh spoření. Úrokové sazby termínovaných vkladů aktuálně dosahují výše až 6 % p.a., ale některé nabídnout i více. Úroková sazba je závislá především na zvolené době a počátečním vkladu, ale ne vždy tomu tak je.

Termínovaný vklad si mohou sjednat fyzické i právnické osoby. Mezi základní rozdělení termínovaných vkladů podle doby trvání patří:

 • Krátkodobé termínované vklady – Doba trvání do 1 roku
 • Střednědobé termínované vklady – Doba trvání do 4 let
 • Dlouhodobé termínované vklady – Doba trvání 4 a více let

Naspořené peníze (úroky) vyplácí banka buďto v den splatnosti, nebo pravidelně, což probíhá každých x měsíců. Záleží na vámi zvoleném produktu.

Jaké jsou výhody a nevýhody?

 • Nabízí lepší zhodnocení oproti běžnému nebo spořicímu účtu
 • Peníze jsou ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR
 • Zřízení a vedení účtu bývá většinou zdarma
 • Vklad je jednorázový. Nemusíte neustále přemýšlet, zda jste daný měsíc poslali peníze

  • Za předčasný výběr zaplatíte vysoké částky (sankční poplatek)
  • Předčasný výběr někdy není vůbec možný
  • Jste povinni zaplatit srážkovou daň ve výši 15 %
  • Banky si obvykle stanovují minimální vklad, který musíte splnit

  Zajímá vás kompletní nabídka termínovaných vkladů na českém trhu, jak termínované vklady fungují a jaký je nejlepší? Podívejte se na naše velké srovnání termínovaných vkladů pro rok 2024.

  Líbil se vám tento článek?
  6
  3

  Autor

  Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

  Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

  “Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

  Přečíst více

  Sdílejte tento článek

  Mohlo by vás zajímat

  Diskuze (0 komentářů)

  Připojte se k diskuzi

  Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

  Recenze
  TOP Nejlepší brokeři
  Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
  U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
  Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
  U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
  Investování zahrnuje rizika ztrát.‎