Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Fumbi
Investiční platforma Fumbi – Recenze, zkušenosti a názory
Logo Fumbi
Fumbi
Logo Fumbi

Investiční platforma Fumbi – Recenze, zkušenosti a názory

Poslední aktualizace recenze 27. 3. 2024 | Matouš Vondrák
Hodnocení Finex.cz
91 %
Promo akce
Při registraci využijte promo kód finexcz a ihned získáte 100 Kč na svoji první investici a 7% slevu na poplatky!

Základní informace o Fumbi

Možnosti investování Kryptoměny
Aktiv pod správou 1,1 bilionu EUR
Historické výnosy 122 % ročně
Minimální vklad 1 400 Kč
Poplatek investora od 1,95 % / 0 % / 3,49 % ročně
Otevření a vedení účtu Zdarma

Fumbi je oproti svým konkurentům v tomto odvětví poměrně netradiční investiční platforma. Fumbi na rozdíl od konkurence, která většinou využívá ETF či akcie, přináší jednoduchý a konzervativní způsob, jak investovat do kryptoměn – a to bezpečně a pohodlně. Jejich hlavním produktem je tzv. Fumbi Index Portfolio, které je řízeno jejich vlastním Fumbi algoritmem.

Portfolio každého investora tak sestává z celého koše jednotlivých kryptoměn. Předem nastavený poměr kryptoměn se díky softwarovému algoritmu automaticky rebalancuje.

Zdali tedy vložené peníze investora budou růst tak díky tomu nezávisí na kolísání cen jednotlivých kryptoměn, ale pouze na jediné věci – na tom, zda bude růst kryptoměnový trh jako celek.

Nejedná se však o jediný produkt platformy. Nově Fumbi nabízí i možnost stakingu, sestavení vlastního portfolia, prostou úschovu kryptoměn a dokonce i expozici vůči zlatu skrze investici do stablecoinu PAX Gold.

Jak tedy investiční platforma Fumbi skutečně funguje, jestli je pro vás vhodná a jestli se snad něčeho obávat, na to se v této recenzi dopodrobna podíváme.

Obsah recenze platformy Fumbi

Novinky o Fumbi

Seznámení s platformou Fumbi

Fumbi je slovenský start-up, který byl založen v lednu 2019 a od té doby již stihl expandovat do Česka, Polska a Maďarska. Za první tři roky svého působení získal přes 100 tisíc zákazníků a s rostoucími cenami kryptoměn stále rychle přibývají další a další.

Zdroj: fumbi.network
Náhled webových stránek Fumbi
Náhled webových stránek Fumbi

Na svých stránkách Fumbi informuje, že investuje do portfolia více než 20 největších kryptoměn. Platforma Fumbi je dost podobná známějším investičním platformám, jako jsou Portu nebo Fondee, v tom, že využívá automatický softwarový algoritmus k rebalancování portfolia.

Poznámka

Co je to rebalancování?

Algoritmus investiční platformy automaticky prodává kryptoměny, které ztrácí na hodnotě, a naopak přikupuje ty kryptoměny, které na hodnotě rostou.

Tím je zajištěno, že investor, který kupuje kryptoměny přes Fumbi, má ve svém portfoliu vždy ty nejhodnotnější kryptoměny a nemusí se o nic starat.

Rebalancování portfolia je v kontextu této platformy důležité hlavně z toho důvodu, že Fumbi usiluje o kopírování výkonu celého kryptoměnového trhu co se týče jeho tržní hodnoty.

Firma díky tomu drží celkem široké portfolio, sestávající v říjnu roku 2022 celkově z 23 kryptoměn. Nicméně je třeba dodat, že díky usilování o kopírování tržních hodnot portfoliu dominuje jen několik měn – např. Bitcoin tvoří okolo 70 % hodnoty celého portfolia.

Hlavní výhodou je to, že hodnota investice zákazníka není závislá na momentální ceně jednotlivých kryptoměn. Investice zkrátka kopíruje celý trh. A zároveň s Fumbi investujete vždy jen do prověřených a smysluplných kryptoměn. Tím se investice částečně i zbavuje rizikové volatility, která je pro kryptoměny jinak typická.

Strategie v podstatě připomíná pasivní strategii burzovně obchodovaných fondů, které kopírují např. index S&P nebo index Nasdaq.

Při registraci využijte promo kód finexcz a ihned získáte 100 Kč na svoji první investici a 7% slevu na poplatky!

Kdo za Fumbi stojí?

Zdroj: jurajforgacs.blog.sme.sk
Juraj Forgács
Zakladatel Juraj Forgács

Start-up založil v roce 2018 Juraj Forgács, inženýr ekonomie se slušně vypadající praxí finančního manažera (pracoval též např. v IBM).

Juraj Forgács stále zastává funkci ředitele společnosti a též je hlavní postavou, která firmu reprezentuje navenek.

Ze známých osobností ve Fumbi také jako technický ředitel působí David Stancel, velmi aktivní postava světové kryptoměnové scény – mimo jiné konzultant, řečník, investor a přednášející na několika univerzitách.

Správní radu tvoří právník Peter Šuba a Roland Tauchner, což je ředitel švýcarské společnosti BaseTech Ventures, která je v současné době jediným investorem společnosti. Celý hlavní tým v současnosti čítá deset osob.

PitchBook prozrazuje, že v rané fázi do společnosti kapitálově vstoupily a tím ji v podstatě pomohly vybudovat tři investoři – dvě společnosti ze Švýcarska a jedna z USA.

V červenci roku 2021 společnost Fumbi prošla již třetím kolem financování, v němž obdržela dalších 1,5 milionu eur již tradičně od jejího dřívějšího investora BaseTech Ventures a od několika menších investorů na Slovensku.

Jak investice funguje?

O něco výše jsme pasivní investování, které Fumbi provádí, přirovnávali k ETF fondům, které se snaží kopírovat akciový index. Tak nějak skutečně funguje i Fumbi.

Takový pasivní ETF fond kopíruje akciový index tím, že se snaží nakupovat a prodávat akcie tak, aby měl fond složení odpovídající akciím v daném indexu, a to v poměru, který odpovídá tržní kapitalizacím jednotlivých akcií.

To samé dělá i Fumbi na trhu s kryptoměnami. Díky speciálnímu algoritmu se tak může Fumbi chlubit téměř přesným kopírováním trhu. Odchylka podle jejich slov činí méně než 0,14 %. V rámci transparentnosti ohledně výkonnosti Fumbi v říjnu roku 2022 uvádí, že se za rok 2021 jejich Fumbi Index Portfolio zhodnotilo až o 146,23 %, což je oproti 62,34 %, které si připsal samotný Bitcoin, velký rozdíl.

Celý kryptoměnový trh však v podstatě kopírovat nelze. V současné době existuje přes 20 000 různých kryptoměn, drtivá většina z nich má naprosto zanedbatelný tržní podíl. Navíc, pokud bychom uvažovali veškeré tokeny, přehoupli bychom se velmi rychle nad hranici několika milionů.

Poznámka

Znalcům statistiky možná něco řekne tvrzení, že zde platí Paretovo pravidlo, tedy, že 80 % tržní hodnoty dominuje 20 % kryptoměn. Ve skutečnosti bude nepoměr u kryptoměn ještě daleko větší.

Fumbi tedy investuje jen do těch nejvýznamnějších z nich. Pro zařazení do portfolia musí ovšem kryptoměna splňovat předem určená kritéria.

Předně se musí jednat o kryptoměnu patřící do seznamu TOP 50 kryptoměn na základě tržní kapitalizace. Mezi další kritéria patří například její bezpečnost, tým stojící za ní a její likvidita.

Vyloučeny jsou naopak měny, které mohou představovat určitá etická rizika nebo které jsou vázány na fiat peníze. Výběr konkrétních kryptoměn tedy spočívá na odborníkovi, který kvartálně přezkoumává všechny fundamenty.

BONUS: Získejte 100 Kč + 7% slevu na poplatky!

Díky tomu, že naše stránky navštěvuje a čte spousta lidí, jsme byli schopni domluvit pro všechny naše čtenáře speciální akci:

Registrujte se u Fumbi ještě teď a při registraci uveďte promo kód FINEXCZ.

Pokud se rozhodnete Fumbi využít, zaplatíte tak o 7 % nižší poplatky a ke své první investici získáte 100 Kč zdarma. Pokud se rozmyslíte, nic vás to nestojí. A to se vyplatí!

Favorit redakce

Výhody
  • Bezpečná investice do kryptoměn i bez předchozích znalostí
  • Automatický rebalancing
Nevýhody
  • Nadprůměrné poplatky
  • Custodial řešení - uživatelé nedrží privátní klíče

Je kopírování trhu hedging?

Kopírování celého kryptoměnového trhu se může zdát jako relativně bezpečná strategie, je ale nutné říci, že nedochází k ničemu takovému jako je hedging, což je nejjednodušší a nejpoužívanější způsob zajištění vůči riziku.

Hedging je postaven na strategii provedení opačného obchodu, tedy zde při nákupu kryptoměn by se uplatňoval tehdy, pokud by u kryptoměn platila tzv. negativní korelace (hodnota jedné měny stoupá právě tehdy, když hodnota druhé klesá).

To ale u kryptoměn neplatí – ba spíše naopak. Ukazuje se, že hodnota kryptoměn velmi silně vzájemně koreluje. Kryptoměny tedy mají tendenci posilovat nebo oslabovat společně. Zkrátka pokud půjde dolů jedna měna, půjde dolů i měna druhá.

Na druhou stranu je nutné dodat i to, že podle některých dat k určité (nicméně spíše malé) konkurenci (a tedy i k negativní korelaci) na trhu dochází mezi Bitcoinem jako hlavní kryptoměnou a ostatními digitálními měnami.

Alespoň z takového úhlu pohledu by částečně mohlo platit, že nákupem portfolia kryptoměn se zde uplatňuje strategie hedgingu.

Návratnost investovaných peněz

Nyní si zodpovíme tu nejdůležitější otázku – s jakou výnosností je možné u Fumbi počítat?

Předně je nutné zopakovat pořád dokola omílanou poučku – minulé výnosy nejsou žádnou zárukou výnosů budoucích – a u tak volatilního trhu jako jsou kryptoměny to platí ještě víc.

Pokud tedy dokáže tato služba kopírovat trh, a to se zanedbatelnou odchylkou, jak firma tvrdí, odpovídalo by to výnosnosti až 342 % p.a. v rámci bullmarketu na konci roku 2020, což je výnosnost z říše snů. Je otázkou, zda číslu věřit. Reálně se může stát, že bude výnosnost o něco menší, a to z důvodu poplatků, ke kterým se ještě vrátíme.

Společnost na svých stránkách uvádí kalkulačku, která je schopna z očekávaného nárůstu trhu a všech poplatků vygenerovat sumu, kterou nám po ukončení investování pošle zpět na účet.

Zdroj: fumbi.network
Fumbi kalkulačka
Kolik nám přijde na účet dle vkladu a očekávaného růstu kryptoměnového trhu?

V případě, že bychom dosáhli za dobu naší investice nárůstu o 50 %, čisté zhodnocení našeho vkladu by činilo 8 601,69 eur s tím, že 1 124,31 eur bychom zaplatili Fumbi na poplatcích. Je třeba však počítat s tím, že kryptoměny jsou jedním z nejvolatilnějších trhů a reálný výnos může být v podstatě jakýkoliv.

Při registraci využijte promo kód finexcz a ihned získáte 100 Kč na svoji první investici a 7% slevu na poplatky!

Další produkty platformy Fumbi

Ačkoli Fumbi na trh přišlo se svým Fumbi Index Portfoliem, už dávno to není jediný produkt platformy. Dnes Fumbi nabízí i možnost stakingu, sestavení vlastního portfolia, prostou úschovu kryptoměn a dokonce i expozici vůči zlatu skrze investici do stablecoinu následujícího cenu zlata.

Fumbi Staking Portfolio

Vedle investice do kryptoměn cestou nákupu skrze Fumbi Index Portfolio nabízí platforma i další produkt – svou vlastní variantu stakingu předních kryptoměn. Podobně jako u Fumbi Index Portfolia, i zde platforma vaše vložené peníze rozdělí mezi 10 kryptoměn, u nichž staking praktikuje – jedná se o kryptoměny jako Cosmos, Cardano, Polkadot, Kava, Kusama, Polygon, Mina, Secret, Solana a Tezos. V rámci všech kryptoměn Fumbi očekává zhodnocení přibližně o 5 – 7 % za rok.

Zdroj: fumbi.network
Fumbi Staking
Fumbi Staking

Samotná platforma Fumbi upozorňuje, že se jedná o menší kryptoměny než Bitcoin, s čímž se pojí vyšší riziko, ale zároveň i potenciál vyššího zisku. Rebalancování tu tedy neprobíhá aktivně, ale pouze jednorázově při vkladu – vaše finance jsou pak poměrně rozděleny mezi všechny kryptoměny a uzamčeny do stakingu.

Výhodou tohoto produktu jsou nižší poplatky – platíte pouze při výběru, samotným poplatkům se však budeme věnovat níže.

Fumbi Vlastní Volba

Neláká vás příliš automatický algoritmus ve Fumbi Index Portfoliu? S produktem Fumbi Vlastní Volba si můžete svou investici do kryptoměn rozdělit dle svého uvážení. V rámci tohoto produktu nabízí Fumbi investici do 5 kryptoměn – do Bitcoinu, Etherea, Cardana, Polkadotu a Avalanche.

Můžete si tak sami sestavit portfolio dle svých představ. Takto nakoupené kryptoměny Fumbi uschovává, stejně jako v případě dalších produktů, prostřednictvím Ledger Vaultu, podnikového řešení Ledgeru, předního výrobce hardwarových peněženek. Takto své kryptoměny uschovávají např. i burzy Crypto.com a Bitstamp, jedná se tedy o prověřenou technologii, na níž sází i ti největší hráči na trhu. Všechny vaše kryptoměny jsou tak uloženy v offline peněženkách s tím, že Fumbi figuruje pouze jako správce.

Fumbi Úschova

Máte nakoupené kryptoměny za více než 280 000 Kč a hledáte bezpečné místo, kde je uschovat? Pokud vám nevyhovuje varianta domácí úschovy prostřednictvím hardwarových peněženek, např. Trezoru nebo Ledgeru, můžete využít i Fumbi a její produkt Úschova.

Od minulého produktu se Úschova liší v tom, že místo peněz na účet Fumbi vkládáte pouze vaše nakoupené kryptoměny. Fumbi je následně uloží do svého Ledger Vaultu a stará se o jejich bezpečnost. V rámci placených poplatků máte k dispozici služby osobního poradce, průběžně prováděný nezávislý audit od společnosti SGS a vysoké pojištění od Arch & Lloyd.

Poznámka

Poznámka: I za službu úschovy si Fumbi samozřejmě účtuje mírný poplatek kolem jednoho procenta. Pokud vás zpoplatněná a zároveň centralizovaná forma uložení kryptoměn neláká, doporučujeme vám jednorázovou investici do kryptoměnových peněženek Trezor či Ledger. Jedná se o tu nejvyšší formu bezpečnosti, kterou v kryptoměnovém světě můžete nalézt – společně s tím, že privátní klíče držíte přímo vy sami.

Fumbi Bitcoin a Zlato

Světově unikátní a zároveň velmi zajímavý produkt kombinující investici do přední kryptoměny a stablecoinu sledujícího cenu zlata. Jedná se tak o skvělou volbu pro odvážné, ovšem stále konzervativní investory, kteří chtějí svou investici rozložit jak mezi zlato, tak i Bitcoin za účelem vyššího potenciálního zhodnocení vzhledem k expozici na kryptoměnový trh. Z hlediska experimentu se může jednat i o vhodnou variantu pro investory pozorující v Bitcoinu potenciál hedgingu vůči inflaci, a chtějí z tohoto pohledu sázet jak na zlato, tak i jeho alternativu.

Fumbi skrze produkt Bitcoin a Zlato fyzické zlato nenakupuje, nýbrž jeho přítomnost nahrazuje stablecoinem PAX Gold, jedním z předních IOU stablecoinů, jenž následuje cenu zlata.

Poznámka

Upozornění: Jelikož se nejedná o expozici vůči skutečnému zlatu, je zde nutné upozornit, že se k již přítomným rizikům samotné investice přidává i riziko stablecoinů, respektive jejich schopnosti udržet cenovou vazbu na sledované aktivum.

Poplatky a limity u Fumbi

U Fumbi jsou bohužel poplatky spojené s využíváním služby relativně vysoké. V internetových diskuzích jsou často zmiňovány jako velká a hlavní nevýhoda služby Fumbi. Níže se podíváme na to, jak se liší pro jednotlivé služby včetně jejich limitů.

Poplatky a limity služby Fumbi Index Portfolio

V rámci služby Fumbi Index Portfolio platíme 1,49 % jako poplatek za konverzi z Kč do kryptoměn a naopak, tento poplatek je označován jako Výměnný poplatek a je účtován jak při vkladu, tak při výběru pro jakoukoliv velikost částky.

Zdroj: fumbi.network
Ceník služby Fumbi Index Portfolio
Ceník služby Fumbi Index Portfolio

Druhým poplatkem je Portfoliový poplatek placený ročně, jedná se prakticky o poplatek za vykonávanou správu financí a je placen vždy – i když trh klesá a jste ve ztrátě.

Poznámka

Poznámka: Od 1. 2. 2023 Portfoliový poplatek Fumbi navýšila o 1 %, za správu vložených prostředků v hodnotě např. do 14 999 Kč tedy nyní zaplatíte 3,99 %. Po tomto datu byly částečně navýšeny i poplatky většiny služeb popsané níže.

Posledním poplatkem účtovaným při výběru je Poplatek ze zisku. Ačkoliv se může jednat o vysoké částky, je nutné podotknout, že řada jiných společností zaměřujících se na správu financí si účtuje poplatky ze zisku mnohem vyšší. Je pouze jednorázový, účtuje se při výběru a jeho základ tvoří čistý zisk – tedy rozdíl vybírané částky a částky vložené. Pokud zisk při výběru nerealizujete, poplatek neplatíte.

Z hlediska je limitů je minimální vložená částka stanovena na 1 400 Kč, respektive na 50 eurech. Tato samá částka je i minimem pro výběr, zde ovšem platí podmínka, že i po tomto výběru vám na účtu musí alespoň 1 400 Kč zůstat, pokud je vaším záměrem produkt nadále využívat. Abyste si možnost částečného výběru zpřístupnili, musí být kumulativní hodnota vašich vkladů vyšší než 14 000 Kč.

Poplatky a limity služby Fumbi Vlastní Volba

V rámci služby Vlastní Volba platíte pouze úschovný poplatek, který principiálně funguje jako Portfoliový poplatek výše. Ovšem zde není využíván žádný algoritmus rebalancování a do portfolia není, kromě vámi, nijak zasahováno, poplatek je tedy nižší. Výměnný poplatek za transakci je stejný jako v případě Index Portfolia.

Zdroj: fumbi.network
Poplatky u služby Fumbi Vlastní Volba
Poplatky u služby Fumbi Vlastní Volba

Limity pro výběr a vklad jsou se službou Fumbi Index Portfolio identické.

Poplatky a limity služby Fumbi Úschova

Koncepčně podobné poplatky se liší zejména v částkách vkladu, neboť se jedná o produkt mířený na movitější investory. Na jednu stranu zde neplatíte Fumbi za to, že za vás kryptoměny nakoupí, platíte ale zase za poradce a některé dodatečné služby.

Zdroj: fumbi.network
Poplatky a limity služby Fumbi Úschova
Poplatky a limity služby Fumbi Úschova

Služba Fumbi Úschova má pouze jediný limit – je dostupná od 280 000 Kč výše.

Poplatky a limity služby Fumbi Staking Portfolio

Služba stakingu se v rámci poplatků a limitů trochu vymyká svou koncepcí. Velkým plusem je, že zde investory nečekají žádné poplatky při vkladu či roční poplatky správy kryptoměn – může se tak jednat o vhodnou alternativu, pokud vás odrazují poplatky u produktů výše.

Zdroj: fumbi.network
Poplatky a limity služby Fumbi Staking Portfolio
Poplatky a limity služby Fumbi Staking Portfolio

Je zde pouze účtován poplatek za výběr kryptoměn a za zisk, podobně jako u produktů výše, zde však nezávisle na finančním obnosu. Odměny za staking jsou uživateli na účet připisovány každý týden s tím, že očekávaná (nikoliv zaručená) odměna se nachází mezi 5% – 7% zhodnocením.

Limity pro výběr a vklad jsou se službou Fumbi Index Portfolio identické.

TIP: Při registraci využijte promo kód finexcz a ihned získáte 100 Kč na svoji první investici a 7% slevu na poplatky!

Jak reálně začít?

Firma jako dvě hlavní devizy, kterými se snaží zaujmout, představuje bezpečnost a jednoduchost investování. Ovšem i na Fumbi dolehl vytrvalý tlak státních regulací a i zde od vás platforma při registraci bude vyžadovat ověření totožnosti (KYC).

Zdroj: fumbi.network
Založení uživatelského účtu ve Fumbi
Založení uživatelského účtu ve Fumbi

Jakmile si účet pomocí e-mailové adresy a hesla založíte, stačí jen projít skrze zmíněné ověření. V rámci ověření po vás Fumbi bude požadovat více osobních informací, naskenování dokladů totožnosti a pravděpodobně i doložení zdroje příjmů.

Zdroj: fumbi.network
Ověření totožnosti (KYC) u Fumbi
Ověření totožnosti (KYC) u Fumbi

Jakmile ověření úspěšně dokončíte, zpřístupní se vám rozhraní, v němž můžete ihned provést svůj první vklad do jakéhokoliv z nabízených produktů. Informace o vašich financích v přehledné formě (dohromady ze všech produktů) uvidíte na hlavní stránce.

Profil investora na investiční platformě Fumbi (recenze)
Profil investora na investiční platformě Fumbi

Účet může připomínat např. internetové bankovnictví. K platbě za první vklad je možné použít bankovní převod, kreditní kartu, ať už Visa či Mastercard, anebo PayPal. Pokud si nastavíte trvalý příkaz, můžete Fumbi chápat jako takový spořicí účet. Využívat možnost pravidelně investovat určitou částku přes Fumbi je určitě jednodušší, než pravidelně nakupovat portfolio kryptoměn v určitém poměru.

Bezpečnost platformy Fumbi

Co se týče bezpečnosti, firma si staví na tom, že splňuje veškeré zákony a právní předpisy všech zemí, ve kterých podniká, což u technologických novinek není vždy snadné.

Kryptoměny byly donedávna uschovávány na papírových peněženkách v sejfu, od léta roku 2020 funguje spolupráce s firmou Ledger Vault, která je světovým lídrem ve správě kryptoměn. Jejich systém umožňuje institucionální nastavení a několika úrovňovou správu.

Zároveň Ledger Vault poskytuje svým klientům i pojištění do výše 150 milionů dolarů.

Z hlediska bezpečnosti úschovy nakoupených měn tedy v podstatě není čeho se bát.

Jak funguje výběr peněz z Fumbi?

Pokud už kryptoměnovému trhu nevěříte a myslíte si, že kurzy kryptoměn již neporostou, nebo jednoduše potřebujete peníze na něco jiného, můžete si je z Fumbi vybrat na pár kliknutí. Bude vám stačit, když po přihlášení do svého účtu zvolíte v horním menu možnost Výběr a vyplníte formulář.

Formulář pro výběr peněz z Fumbi
Formulář pro výběr peněz z Fumbi

Po vyplnění formuláře už bude následovat jenom hláška potvrzující váš výběr, která vám přijde i do e-mailu. Do pár dní byste poté měli mít peníze na svém účtu.

výběr peněz z Fumbi
Potvrzení výběru peněz
Poznámka

Někteří ocení i mobilní aplikaci, která byla vydána v 1. polovině roku 2022 a umožňuje velmi snadný přístup svým uživatelům, což činí investování do kryptoměn na této platformě ještě pohodlnějším.

Shrnutí platformy Fumbi

Fumbi je možné celkově shrnout jako zajímavou a bezpečnou platformu, jejímž určitým minusem jsou o něco vyšší poplatky, které mohou případný výnos snížit. Na druhou stranu, pokud se investor o kryptoměny nezajímá do hloubky, je toto poměrně snadný způsob investice, při kterém se možná vyplatí poplatky zaplatit.

Hlavním know-how, které může být případným důvodem do platformy vstoupit, je široké dynamické portfolio, jeho automatické balancování a zabezpečení držených kryptoměn.

To může alespoň částečně snížit riziko a volatilitu, která je pro kryptoměny typická, a může být velkým plusem hlavně pro širokou veřejnost, která nemá kapacitu sledovat dění na trhu.

Kryptoměnoví nováčci také ocení Fumbi Academy, vzdělávací portál vytvořený společností Fumbi vysvětlující základy kryptoměnového světa polopatě. Je zdarma pro všechny registrované uživatele.

Alternativa? Samostatný nákup kryptoměn

Je třeba se ale zamyslet nad tím, jestli je vůbec nabízená služba dostatečně potřebná pro konečného spotřebitele. Alternativou používání služby Fumbi je prostý nákup několika kryptoměn v kryptoměnové směnárně v nějakém poměru a její uložení do své vlastní peněženky.

Favorit redakce

Výhody
  • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
  • Vytvořena českou firmou
Nevýhody
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Taková úschova je osvobozena od jakýchkoli licenčních poplatků nebo poplatků ze zisku. Je pravda, že hodnota bude více volatilní a nemusí se vám úplně povést načasování trhu. Je však třeba pamatovat na úskalí volby samostatné správy a úschovy kryptoměn. Špatný výběr kryptoměn nebo ztráta privátních klíčů, respektive seedu může vést k úplné ztrátě majetku. Rovněž musíte mít určité jazykové a technické znalosti, pokud se rozhodnete pro tento rok.

Tyto problémy u Fumbi řešit nemusíte, je zde nicméně riziko centralizovaného poskytovatele. Tím, že své peníze či kryptoměny odešlete na Fumbi, vkládáte do platformy důvěru. Historicky se však ukázalo, že se podobný přístup nemusí vždy vyplatit.

Komu Fumbi doporučit?

Pro běžného člověka, který se snaží zainvestovat své drobnější úspory, je zde spíše Fondee nebo Portu, které investují do bezpečnějších aktiv.

Investiční platforma Fumbi si ale své příznivce, respektive klienty, rozhodně najde. Půjde ale spíše o jedince, kteří chtějí dlouhodobě a pravidelně investovat do kryptoměn a tím si okořenit své investiční portfolio. Neodradí je ani o něco vyšší poplatky a spíš je berou jako daň za to, že investování je zabezpečené a hlavně jednoduché. Pro zkušenější investory Fumbi dokonce nabízí sestavení vlastního portfolia, uzamčení kryptoměn do stakingu a dokonce i expozici vůči Bitcoinu a zlatu zároveň.

Při registraci využijte promo kód finexcz a ihned získáte 100 Kč na svoji první investici a 7% slevu na poplatky!

Hodnocení Finex.cz

4. místo
Investiční platforma
91 %
2024

Zajímavá investiční platforma

Zajímavá investiční platforma pro uživatele, kteří chtějí investovat do kryptoměn i bez potřebných znalostí či zkušeností. Služba disponuje oproti konkurenci vyššími poplatky, stále se však nejedná o nic drastického. Vedle svého hlavního produktu Index Portfolio nabízí Fumbi i možnost stakingu a úschovy kryptoměn.

Jednoduchost použití

95%

Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky firmy v České republice.

90%

Přívětivost platformy
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu.

90%

Poplatky
Hodnoceny jsou průměrné spready, poplatky za otevření/uzavření obchodu, swapy, poplatky za vklad či výběr peněz a další. Vpotaz je brána nejen průměrná, ale i minimální výše poplatku.

85%

Dostupné možnosti
Hodnocení zahrnuje počet dostupných tříd aktiv, celkový počet aktiv, možnost obchodovat české akcie, dostupné obchodní instrumenty a další nadstandardní funkce.

90%

Registrace a verifikace
V tomto kritériu je zohledněna celková rychlost a jednoduchost procesu registrace, popř. procesu ověřování totožnosti, je-li to vyžadováno.

100%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, názory našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

85%

Více informací o Fumbi

Jméno firmyFumbi
Vznik platformy2018
Počet klientů100 000+
Aktiv pod správou 1,1 bilionu EUR
Webová stránkahttps://fumbi.network/cs/
V češtině
Dohled ČNB
Kdo za společností stojíFUMBI NETWORK j. s. a.
Sídlo společnostiFUMBI NETWORK j. s. a, odštěpný závod Korunní 2569/108, Vinohrady, 101 00 Praha 10
Důležité informace pro investora
Možnosti investování Kryptoměny
Historické výnosy 122 % ročně
Měna účtuCZK, EUR
Minimální vklad 1 400 Kč
Minimální investice 1 400 Kč
Pojištění vkladů
Nabídka platformy
ETF
Jednotlivé akcie
České akcie
Dětský účet
DIP (dlouhodobý investiční produkt)
Kryptoměny
Firemní účet
Další nabídkaFumbi Staking Portfolio, úschova kryptoměn, Bitcoin a zlato
Možnosti investování
Portfolia na míru
Vlastní portfolia
Možnost trvalého příkazu
Měnové zajištění
Automatické rebalancování portfolia
Vícefaktorová autentizace
Poplatky platformy
Poplatek investora od 1,95 % / 0 % / 3,49 % ročně
Otevření a vedení účtu Zdarma
Vstupní poplatek Není
Výstupní poplatek Není
Směna měnZdarma
Úschova cenných papírů 3,49 %
Výkonnostní poplatekNení
Vklad bankovním převodem 0 % / 3,49 %
Vklad platební kartou 0 % / 2,9 % / 3,49 %
Výběr bankovním převodem 1,49 % / 1,99 % / 1,99 %
Výběr platební kartouNelze využít platební kartu
Metody vkladu a výběru peněz
Metody vkladuBankovní převod, platební karta, zrychlený převod prostřednictvím platební brány Everifin
Metody výběru Bankovní převod
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyEmail, Telefon, Chat, Kontaktní formulář
Email[email protected]
Telefonní číslo+420 510 015 100
Ohodnoťte společnost Fumbi
1
1

Autor

Bývalý šéfredaktor, softwarový architekt a nadšenec do kryptografie, kyberbezpečnosti a blockchainu. V rámci Finexu se zaměřuje zejména na technická témata v oblasti kryptoměn. V současnosti působí také jako správce financí v rámci investiční skupiny Icecaps Capital, v níž se zaměřuje na využití strojového učení v algoritmickém obchodování.

Kryptoměny považuje za platidlo budoucnosti řešící řadu problémů s centralizovanou náturou existujících platebních prostředků. DeFi svět považuje za úchvatný a nabízející spoustu skvělých příležitostí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (8 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Jan

Platforma se mi líbí, nicméně plánovaná investice se nekoná. Platforma aktuálně nepodporuje qr-kód. Z mého pohledu neomluvitelné ve fintechu investujícího do krypto. Chválím alespoň support, který reaguje okamžitě, i když “qr připravujeme..” Ach jo.

Peto

Ak investovat jedine fumbi je to jednoducje a bez starosti pri vybere kryptomien o vsetko sa postaraju. pecka ja som v klude a nemusim sa stresovat

Honza

prosím o upřesnění, slevový kód Vámi poskytnutý je na první transakci nebo po celou dobu investování na fumbi účtem registrovaným s použitím kódu?
Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, Honzo, pokud se registrujete a zadáte slevový kód finex15, 15% sleva by k Vašemu účtu měla být přiřazena doživotně. :-)

Jirka

Kam se zadá slevový kód? Nikde jsem žádnou kolonku naviděl.

Redakce Finex

Dobrý den, Jirko. Kód je nutné zadat hned v prvním registračním formuláři. Je tam kolonka s názvem “PROMO KÓD (NEPOVINNÉ)”.

Ivana

S Fumbi jsem začala investovat asi před rokem a půl. Byla jsem velmi spokojena, pro začátečníky, kteří se ještě neorientují a bojí nakupovat na burze, ideální. Poplatky jsou sice vyšší, ale je to bez práce a přemýšlení. Problém nastane, pokud po nějaké době zkušenosti získáte a jste schopni to, co dělá Fumbi, dělat sami, na svou zodpovědnost a na svůj účet. V tu chvíli vás napadne, že nechcete prodat to, co je na Fumbi, ale chcete převést na svou peněženku, abyste möhli se svými coiny hospodařit dle svého uvážení. A teď nastane problém – v aplikaci Fumbi je sice možnost zrušení úschovy, otevře se formulář, kam musíte vyplnit 30 různých adres peněženek pro každý coin zvlášť. Pokud se vám to podaří, domníváte se, že je splněno – ve svém účtu, ověřeni, přihlášeni svým heslem, jste vyplnili formulář. v jejich pravidlech se píše

4.4 Zrušení FUMBI Služeb Úschovy
Jste oprávněn zrušit FUMBI Služby Úschovy a vybrat veškerou své Kryptoměny. Zakliknutím příslušného tlačítka („Žádost o Zrušení Úschovy“) budete přesměrováni na formulář, ve kterém vyplníte veřejné adresy, na které chcete zaslat Vámi vybrané Kryptoměny. FUMBI Network ověří takové veřejné adresy a doručí Vaše Kryptoměny na veřejné adresy ve lhůtě jednoho (1) týdne ode dne Žádosti o Zrušení Úschovy. Vzhledem k tomu, že dojde k výběru všech Vašich Kryptoměn a zrušení FUMBI Služeb Úschovy, FUMBI Network zruší také Váš FUMBI Profil

ale pro vás platí mailem sdělené toto :

Formulář s Vašimi adresami je nutné notářsky ověřit a poté zaslat na adresu našeho sídla: Fumbi Network j. s. a., Krasovského 14, 851 01 Bratislava. Děkujeme.

Takže obstrukce, neochota, v dnešní době budu tisknou formulář a běžet k notáři ho ověřit a posílat poštou ? O tom se v jejich pravidlech nic nepíše.

Tak jen pro info, až budete chtít zrušit úschovu u Fumbi, dobře si to rozmyslete resp. dobře si rozmyslete, jestli s nimi chcete vůbec spolupracovat. Já tedy už rozhodně ne…

Miloslav

Do investic ve Fumbi jsem se pustil před měsícem. Perfektní. snad ani ty poplatky nejsou tak děsné. Vřele doporučuji. Po dvou pravidelných investicích už máme výnos. Je to jednoduché. Vše si nastavíte při tvorbě ůčtu, nebo později po jeho vytvoření. Zkouším 1500Kč měsíčně. Po půlroce se rozhodnu, co dál. Zatím spokojenost. Když něco potřebuji vysvětlit, napíšou. Investice v CZK posílám na jejich účet u FIO banky v ČR. Mám též účet u FIO, tak provádím investice převodem tzv. uvnitř banky. Je to bezpečnější a hlavně rychlejší!

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎