Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Akcioví brokeři » Degiro – Recenze, poplatky a naše zkušenosti

Degiro – Recenze, poplatky a naše zkušenosti

Základní informace o Degiro

Možnost obchodovat

Evropské akcie, Americké akcie

V češtině?

Poplatky

Podle aktiva, cca 0.5€

Investiční společnost Degiro patří ve své kategorii k těm nejoblíbenějším. A aby taky ne. Na trhu je už poměrně dlouho, byla totiž založena v roce 2008, přičemž v roce 2013 začala nabízet své služby i drobným investorům. Možná jste o ní také slyšeli v souvislosti s kauzou příliš vysokých poplatků, třebaže se Degiro paradoxně prezentuje svými extrémně nízkými poplatky.

Tak jak to vlastně je? Je či není Degiro důvěryhodným brokerem? Pojďme se na něj podívat zblízka v této recenzi.

Obsah recenze Degiro

1.Degiro obchodní platforma2.Co jednotlivé typy objednávek znamenají?3.Obchodní instrumenty Degiro4.Typy účtů u Degiro5.Vklad a výběr u Degiro6.Nákup akcií ihned po provedení vkladu7.Nízké poplatky? Až na výjimky8.Vaše zkušenosti s Degiro

Investiční společnost Degiro byla založena roku 2008 v Nizozemsku. Od té doby expandovala od 18 evropských zemí a stala se velmi oblíbenou zejména pro své nízké poplatky jak mezi profesionálními, nadšenými tak i začínajícími obchodníky.

Dohled nad Degirem drží Úřad pro finanční trhy, Nizozemská státní banka, podléhá regulaci britského Financial Conduct Authority a má povolení k činnosti od České národní banky.

Za zmínku rozhodně stojí zákaznická podpora na telefonu, která je v češtině a je velmi ochotná. Volal jsem tam jednou kvůli problému s převodem peněz a pán mi mile a stručně vysvětlil, kde se stala chyba.

Obchodní platforma na Degiro

Degiro umožňuje obchodování na velmi jednoduché platformě WebTrader, a to nejen na počítači, ale také na mobilním telefonu anebo tabletu. Mezi její nesporné výhody patří fakt, že ji není nutné stahovat do počítače a jakkoli instalovat. I přestože je relativně jednoduchá, nabízí velké množství užitečných funkcí a nástrojů. Nemusí však vyhovovat profesionálním obchodníkům, pro které bude pravděpodobně ono množství funkcí a nástrojů stále nedostatečné.

WebTrader platforma splečnosti Degiro

WebTrader platforma splečnosti Degiro

Zadávání objednávek a tedy nákup i prodej akcií je vskutu hračka.

zadání objednávky akcií u degiro

Políčko Quick order pro tvorbu objednávky

Jako první je třeba se přihlásit do svého investorského účtu. Pak můžete rychle zvolit modré tlačítko Quick order, kde už jen vyhledáte jedo z tisíců aktiv a vyberete si, zda chcete nakoupit či prodat.

Na výběr máte ze 4 typů objednávek: Limit, Market, Stoploss a Stop-limit.

Co jednotlivé typy objednávek znamenají?

 • Market objednávka provede nákup či prodej ihned a to za nejlepší možnou aktuální cenu. Vzhledem k tomu, že systém se neumí podívat do order booku, pro jistotu si k ceně připočte 30 %, aby bylo jasné, že máte dostatek financí. Ve skutečnosti se vám ale těchto 30 % z účtu neodeberou, není se tedy třeba bát.
 • Limitní objednávka vloží příkaz na prodej či nákup do knihy objednávek a to na Vámi stanovenou cenu. Jakmile se aktuální cena dotkne vámi nastavené limit ceny, příkaz se provede. Do té doby je objednávka vedena pouze jako “čekající na vyřízení”.
 • Stoploss určitě znáte. Jedná se o příkaz, který vás dostane pryč z trhu (prodá vaše akcie) v případě, že cena klesne na vámi předem stanovenou hranici. Pokud tedy nakoupíte akcie za 100 dolarů a maximální ztráta, kterou jste schopni akceptovat, je 10 %, nastavíte si stoploss na 90 dolarů a níže váš účet neklesne.
 • Stop-limit je trochu komplikovanější. Je třeba nastavit si nejen stop cenu, ale i limit cenu. Nejprve se po zasažení limitní ceny vytvoří stoploss objednávka a až poté po zasažení stop ceny se vaše akcie prodají.

Obchodní instrumenty Degiro

U degiro máte opravdu širokou škálu aktiv, ze kterých si můžete vybírat a které můžete obchodovat. Je důležité zmínit, že u Degiro kupujete skutečné akcie, nejedná se tedy o nějaké CFD kontrakty kde se platí swap (poplatek za držení přes noc či přes víkend).

 • Akcie
 • Dluhopisy
 • Opce
 • Futures
 • ETFs

Typy účtů u Degiro

Na výběr máte ze 3 typů účtů: Basic, Active a Trader. Jejich shrnutí vidíte na obrázku níže, avšak pokud chcete jen nakoupit několik akcií a těžit z růstu jejich ceny případně dividend, naprosto vám postačí účet Profil Basic.

Typy účtů u brokera degiro

Typy účtů k výběru u brokera Degiro

Vklad a výběr u Degiro

Pro českého obchodníka je jistě přívětivé, že broker do jisté míry podporuje české koruny. Vklad na účet provádíte bankovním převodem v Kč na jejich účet u české pobočky Deutsche bank.

Vklad a výběr peněz lze provádět jednoduše bankovním převodem. Náš první vklad byl zpracován po pár hodinách od odeslání platby. Minimální výše je 1 Kč, ale vzhledem k minimální velikosti objednávky 1 akcie je nesmysl 1 Kč vkládat, protože byste si za ni nic nemohli koupit.

Náš výběr peněz byl zpracován den po požádání a na účet peníze přišly následující cen, celkem tedy asi po 36 hodinách od požádání.

Nákup akcií ihned po provedení vkladu

Obchody musíte provádět v EURech. Převod na EURa proběhne automaticky v půlnoci den po vašem vkladu a to za středový kurz a bez poplatku. Nebo můžete převod provést sami v platformě, když zvolíte Objednávky > Převod měn.

V případě, že si peníze z Kč na EUR nesměníte, všechny vaše objednávky budou odmítnuty s hláškou “Přesáhl/a jste Váš Volný prostor.“. To lze ale vyřešit jednoduše a to převodem, který jsme nastínili výše.

Nízké poplatky? Až na výjimky

Tak jak burza slibuje, tak plní. Poplatky jsou u Degira skutečně nízké, běžně za obchod zaplatíte méně než 1 euro, zatímco většina jiných bank strhává 10-20 euro za transakci + měsíční poplatky. Osobně jsem za poslední nákup 30 akcií z USA v hodnotě 200 euro zaplatil asi 0.60€ poplatek.

Jenomže jste možná také na internetu zaznamenali kritiku, že s těmi nízkými poplatky to není Degira tak růžové, jak se zpočátku zdá.

Věc se má tak, že jeden český obchodník u Degira nakoupil akcie jedné malé těžařské společnosti na kanadské burze TSX Venture Exchange hodnotě okolo 24 tisíc Kč, přičemž Degiro mu za tuto transakci strhlo téměř 10 tisíc Kč na poplatcích, tedy 41 % ceny jeho investice. To je hodně a není se čemu divit, že byl tento český obchodník vytočený.

Ovšem rozhodně to nebyla podpásovka ze strany Degira, který kompletní přehled poplatků uvádí na svých webových stránkách. Chybu udělal bohužel sám obchodník, který si poplatky u Degira neprostudoval, jak sám přiznal. Kdyby to totiž udělal, věděl by, že si Degiro účtuje 2 eura + 0,01 kanadských dolarů za akcii. A nikoli poplatek v řádech 100 korun za obchod, jak se dotyčný původně mylně domníval.

degiro poplatky

Výpis poplatků za obchodování akcií u Degiro. Poplatek se skládá ze 2 částí a to: Poplatek za obchod + poplatek za akcii.

Český obchodník z příběhu výše měl bohužel smůlu. Pro další obchodníky, nejen na Degiro, ale u jakéhokoli jiného brokera, platí, že je potřeba prostudovat si všechny poplatky a obchodní podmínky, abyste nebyli podobně nemile překvapeni. Abyste se vyvarovali podobným potížím či chybám, sledujte naše recenze a články, které se pro vás snažíme dělat maximálně přínosné a aktuální.

stars
95 %
1. místo
Výborný broker
Nízké poplatky, jednoduchá platforma a široká nabídka dostupných akcií dělají z Degiro kvalitní společnost, kterou můžeme jedině doporučit.
 • Podporuje CZK
 • Umožňuje obchodování akcií
 • Česká uživatelský podpora
 • Jednoduchá obchodní platforma
 • Nízké poplatky
 • Neumožňuje obchodování kryptoměn
 • "Nízké poplatky" nemusí být v některých případech až tak nízké
 • Nedostatečné funkce a nástroje pro náročné obchodníky
 • Zdaňování dividend je kvůli komplikované struktuře společnosti náročnější

✅ Jméno firmyDegiro
✅ Webová stránkahttps://www.degiro.cz/
✅ V češtině?
✅ Sídlo společnostiAmsterdam, Nizozemsko
✅ Demo účet
✅ Minimální vklad1 Kč
✅ Minimální obchod1 akcie
✅ Zákaznická podporaAno, v češtině
✅ Počet aktiv5000
✅ PákaNenabízí páku
✅ PoplatkyPodle aktiva, cca 0.5€
✅ Metody vkladuBankovní převod v Kč
✅ Metody výběruBankovní převod v Kč
✅ Měna účtuEura
✅ Mobilní aplikace?
✅ Webová verze?
✅ Možnost obchodovatEvropské akcie, Americké akcie

Diskuze k tomuto článku: 17 komentářů
Martin

Dobrý den,
předně bych chtěl poděkovat za užitečný souhrn k obchodníkovi Degiro. Před nějakým časem jsem si u něj založil účet a s překvapení (nemilým) zjistil, že mnou plánovaný nákup ETF do fyzického zlata nelze u tohoto obchodníka nakoupit. (PHAU; GLD; IAU).
Poradíte mi prosím nějakou alternativu k výše uvedeným ETF? Díky

Jakub

Jaký je prosím Vás přesně problém se zdaňováním dividend?

Magazín Finex

Dobrý den Jakube, Degiro nemá možnost vystavit koncové UBO pro české akcie, takže není možné doložit, že je vlastníte vy jako individuání investor.
A jelikož Degiro je zahraniční společnost, vztahuje na se na ně vyšší zdanění dividend, tedy 35 %. (Viz zde druhý odstavec – to u Degiro není možné) Více info zde.

Daniel

Dobrý den a jak je to se zdaněním US dividend? Jsou tam nějaké problémy? Nebo je to normálně 15%. Děkuji

Míša

Po podepsání W8BEN klasicky 15 %

Ondřej

Zdravím, jdou na Degiro obchodovat penny stocks? Moc díky za odpověď.

Magazín Finex

Zdravím Ondřeji,
pokud chcete koupit nějaké penny stocks, které jsou obchodovatelné např. na NASDAQ nebo NYSE, tak ty u Degiro naleznete. :-)

Vojtěch, Finex.cz

Jarda

diky! za pekny clanek. mam dotaz. Ma nekdo zkusenosti vlastní, postřehy, doplňky ke srovnani Degira a Lynxu??

David

0.01 CAD za akcii je naopak hrozně málo. Takový poplatek vás bude omezovat maximálně v tom, že si nebudete kupovat velmi levné a rizikové akcie. Jestliže pán zaplatil 41% poplatek při fixním poplatku 0.01 CAD, pak daná akcie stála 0.024 CAD. Kdo si toto pohlídá, tak nemůže být překvapen. Díky za recenzi, založím si u nich účet.

Magazín Finex

To je pravda Davide. Poplatky u Degiro jsou opravdu hodně nízké.

Jindra Pechal

Dobry den,
zalozil jsem si Degiro – ucet Custody, ale jeste jsem na nej nezaslal zadne penize. Mam moznost poslat penize v Eur primo z ceskeho euroveho uctu, nebo mam jeste CAD na fintechovem uctu Transferwise. Rad bych pouzil ty CAD a casem nakoupil par akcii na CAD nebo US burze, ale nevim zda toto Degiro umoznuje, nebo budu muset aktivovat pouze ten cesky ucet ve spojeni se s brokerem? Navic pokud jsem spravne pochopil, tak pokud nakupuji pouze hodnotnejsi akcie, poplatek bude relativne maly, proti evropskym burzam. Rad bych zacal pouze ve velmi malem objemu a zkusil nejake ETF, dividendove akcie. Moc dekuji za info a preji vsem uspesne investovani. S pozdravem Jindra

Magazín Finex

Zdravím Jindro, já bohužel zatím vkládal pouze v CZK, takže s tím nemám přímou zkušenost. Teoreticky by vklad měl být ale proveditelný v jakékoli měně, stačí si přidat nový bankovní účet v dané měně v: Nastavení > Připojené bankovní účty. Jinak TransferWise, pokud vím, poskytuje hodně výhodné kurzy pro směnu měn, takže by neměl být ani problém Vaše CAD převést na EUR či CZK, ne? :-)

Jindra

Děkuji za odpověď,
jedná se mi o to, že při zakládání účtu jsem měl možnost pouze založení české verze degira, tedy primárně vedenou v CZK s možností investic v EUR (nikoliv však již výběrů v EUR).
Psal jsem tedy na zákaznickou podporu, ale bohužel mi bylo sděleno, že platby z transferwise nepřijímají, ačkoliv můj EUR účet u transferwise se chová jako ‘kamenná banka’ má IBAN i vše potřebné, takže nechápu, že mi bylo řečeno, že toto nejde.
Měl bych tedy i přesto zkusit v nastavení přidat tento účet a odeslat zkušební částku a počkat jestli bude připsána na degiro? Jinak mě potom napadá už jen varianta založení bankovního účtu vedeného v EUR v zahraničí a komplet nová registrace na degiro.
Moc děkuju
Zdraví
Jindra

Jindra

tak nakonec vyreseno zalozenim banky N26. Sparovani s degirem je podle degiro podpory bez problemu.

Zdravi

Jindra

Magazín Finex

Děkujeme za zprávu, máme radost, že se to vyřešilo.

mmmm

David
7. 2. 2019, 11:32
0.01 CAD za akcii je naopak hrozně málo. Takový poplatek vás bude omezovat maximálně v tom, že si nebudete kupovat velmi levné a rizikové akcie. Jestliže pán zaplatil 41% poplatek při fixním poplatku 0.01 CAD, pak daná akcie stála 0.024 CAD. Kdo si toto pohlídá, tak nemůže být překvapen. Díky za recenzi, založím si u nich účet.

a četl si ten řádek pozorně? poplatek 2 eura PLUS 0,01 cad za AKCII! takže za 100 akcii zaplatíš 200 eur plus 1 CAD. kapišto? proboha lidi čtete a vnimejte co čtete pak nebudou takove kraviny na internetu a jinde

Honza

Degiro je supr, nikdy žádný problém a to jsem tam roky…

RECENZE

TOP Forex a CFD brokeři

XTB logo
XTB★ 98 %
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 93 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 91 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 98 %
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 95 %
Patria Finance logo
Patria Finance★ 90 %

Při obchodování s rozdílovými smlouvami dochází u 74–89 % účtů retailových investorů ke vzniku finanční ztráty. *

Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC