Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Akcioví brokeři » Degiro

Degiro – Recenze, poplatky a naše zkušenosti

Investování zahrnuje rizika ztrát.
Základní informace o Degiro

V češtině?

Možnost obchodovat

Evropské akcie, Americké akcie, ETF

Poplatky za obchod

Od 15 Kč (0,5 €)

Investiční společnost Degiro patří ve své kategorii k těm nejoblíbenějším. A aby taky ne. Na trhu je už poměrně dlouho, byla totiž založena v roce 2008, přičemž v roce 2013 začala nabízet své služby i drobným investorům. Možná jste o ní také slyšeli v souvislosti s kauzou příliš vysokých poplatků, třebaže se Degiro paradoxně prezentuje svými extrémně nízkými poplatky.

Tak jak to vlastně je? Je či není Degiro důvěryhodným brokerem? Pojďme se na něj podívat zblízka v této recenzi.

Obsah recenze Degiro

1.Degiro obchodní platforma2.Co jednotlivé typy objednávek znamenají?3.Obchodní instrumenty Degiro4.Typy účtů u Degiro5.Vklad a výběr u Degiro6.Nákup akcií ihned po provedení vkladu7.Nízké poplatky? Až na výjimky8.Vaše zkušenosti s Degiro

Investiční společnost Degiro byla založena roku 2008 v Nizozemsku. Od té doby expandovala od 18 evropských zemí a stala se velmi oblíbenou zejména pro své nízké poplatky jak mezi profesionálními, nadšenými tak i začínajícími obchodníky.

Degiro je pod dohledem Úřadu pro finanční trhy (AFM), který dohlíží na její poskytované služby, a pod dohledem Nizozemské státní banky (DNB), která dohlíží na ostatní aspekty jejího podnikání.

Za zmínku rozhodně stojí zákaznická podpora na telefonu, která je v češtině a je velmi ochotná. Volal jsem tam jednou kvůli problému s převodem peněz a pán mi mile a stručně vysvětlil, kde se stala chyba.

Obchodní platforma na Degiro

Degiro umožňuje obchodování na velmi jednoduché platformě WebTrader, a to nejen na počítači, ale také na mobilním telefonu anebo tabletu. Mezi její nesporné výhody patří fakt, že ji není nutné stahovat do počítače a jakkoli instalovat.

I přestože je relativně jednoduchá, nabízí velké množství užitečných funkcí a nástrojů. Nemusí však vyhovovat profesionálním obchodníkům, pro které bude pravděpodobně ono množství funkcí a nástrojů stále nedostatečné.

WebTrader platforma splečnosti Degiro

WebTrader platforma splečnosti Degiro

Zadávání objednávek a tedy nákup i prodej akcií je u Degiro opravdu hračka.

formulář pro vytvoření objednávky (nákup či prodej)

Objednávkový formulář

Jako první je třeba se přihlásit do svého investorského účtu. Pak můžete rychle zvolit modré tlačítko + vpravo nahoře nebo využít políčko pro hledání v levém horním rohu, kde jen vyhledáte jedo z tisíců aktiv, která jsou k dispozici, a vyberete si, zda chcete nakoupit či prodat.

Na výběr máte ze 4 typů objednávek: Limit, Market, Stoploss a Stop-limit.

Co jednotlivé typy objednávek znamenají?

 • Market objednávka provede nákup či prodej ihned a to za nejlepší možnou aktuální cenu. Vzhledem k tomu, že systém se neumí podívat do order booku, pro jistotu si k ceně připočte několik % navíc, aby bylo jasné, že máte dostatek financí. Ve skutečnosti se vám ale těchto několik procent z účtu neodebere, není se tedy třeba bát.
 • Limitní objednávka vloží příkaz na prodej či nákup do knihy objednávek a to na Vámi stanovenou cenu. Jakmile se aktuální cena dotkne vámi nastavené limit ceny, příkaz se provede. Do té doby je objednávka vedena pouze jako “čekající na vyřízení”.
 • Stoploss určitě znáte. Jedná se o příkaz, který vás dostane pryč z trhu (prodá vaše akcie) v případě, že jejich cena klesne na vámi předem stanovenou hranici. Pokud tedy nakoupíte akcie za 100 dolarů a maximální ztráta, kterou jste schopni akceptovat, je 10 %, nastavíte si stoploss na 90 dolarů. Ve chvíli, kdy se cena daných akcií dostane na nastavených 90 dolarů, jsou vytvořeny Market objednávky na prodej vašich akcií a jsou tedy odprodány co nejdříve za co nejlepší aktuální cenu.
 • Stop-limit je trochu komplikovanější. Je třeba nastavit si nejen stop cenu, ale i limit cenu. Nejprve je po zasažení stop ceny vytvořena stoploss objednávka a až poté po zasažení limitní ceny se vaše akcie prodají.

Obchodní instrumenty Degiro

U degiro máte opravdu širokou škálu aktiv, ze kterých si můžete vybírat a které můžete obchodovat. Je důležité zmínit, že u Degiro kupujete skutečné akcie, nejedná se tedy o nějaké CFD kontrakty kde se platí swap (poplatek za držení přes noc či přes víkend).

 • Akcie
 • Dluhopisy
 • Opce
 • Futures
 • ETF

Typy účtů u Degiro

Na výběr máte ze 3 typů účtů: Basic, Active a Trader. Jejich shrnutí vidíte na obrázku níže, avšak pokud chcete jen nakoupit několik akcií a těžit z růstu jejich ceny případně dividend, naprosto vám postačí účet Profil Basic.

Typy účtů u brokera degiro

Typy účtů k výběru u brokera Degiro

Vklad a výběr u Degiro

Pro českého obchodníka je jistě přívětivé, že broker do jisté míry podporuje české koruny. Vklad na účet provádíte bankovním převodem v Kč na jejich účet u české pobočky Deutsche bank.

Vklad a výběr peněz lze provádět jednoduše bankovním převodem. Náš první vklad byl zpracován po pár hodinách od odeslání platby. Minimální výše je 1 Kč, ale vzhledem k minimální velikosti objednávky 1 akcie je nesmysl 1 Kč vkládat, protože byste si za ni nic nemohli koupit.

Náš výběr peněz byl zpracován den po požádání a na účet peníze přišly následující cen, celkem tedy asi po 36 hodinách od požádání.

Co se stane s penězmi po vkladu k Degiro?

Samo Degiro uvádí, že není bankou, ale investiční společností. Nemůže tedy (naopak od bank) vužít peníze svých klientů pro vlastní podnikání, půjčky, nebo na investice.

Jelikož klienti banky podstupují riziko ztráty svých finančních prostředků, existuje u bankovních vkladů také systém bankovní garance.

A protože společnost Degiro není bankou, nemá povoleno držet peníze klientů na svých účtech nebo je využít pro své vlastní investice. Vaše peníze tak nejsou drženy u Degiro. Peníze, které si na svůj obchodní účet zašlete, jsou okamžitě investovány do tzv. fondu peněžního trhu, přičemž fondy peněžního trhu jsou investiční fondy, jejichž cílem je s co nejnižším rizikem dosáhnout výnosu, který je mírně nižší než obvyklá tržní sazba v příslušné měně.

Hodnota těchto fondů může kolísat, stejně jako u jakékoli jiné investice. Pokud nechcete investovat do fondu peněžního trhu vůbec či méně, můžete investovat hodnotu svých investic ve fondu peněžního trhu do jiných finančních nástrojů dle vašeho výběru.

Nákup akcií ihned po provedení vkladu

Obchody musíte provádět v EURech. Převod na EURa proběhne automaticky v půlnoci den po vašem vkladu a to za středový kurz a bez poplatku. Nebo můžete převod provést sami v platformě, když zvolíte Objednávky > Převod měn.

V případě, že si peníze z Kč na EUR nesměníte, všechny vaše objednávky budou odmítnuty s hláškou “Přesáhl/a jste Váš Volný prostor.

To lze ale vyřešit jednoduše manuálním převodem, který jsme nastínili výše.

Nízké poplatky? Až na výjimky

Tak jak burza slibuje, tak plní. Poplatky jsou u Degira skutečně nízké, běžně za obchod zaplatíte méně než 1 euro, zatímco většina jiných bank strhává 10-20 euro za transakci + měsíční poplatky. Osobně jsem za poslední nákup 30 akcií z USA v hodnotě 200 euro zaplatil asi 0.60€ poplatek.

Jenomže jste možná také na internetu zaznamenali kritiku, že s těmi nízkými poplatky to není Degira tak růžové, jak se zpočátku zdá.

Věc se má tak, že jeden český obchodník u Degira nakoupil akcie jedné malé těžařské společnosti na kanadské burze TSX Venture Exchange hodnotě okolo 24 tisíc Kč, přičemž Degiro mu za tuto transakci strhlo téměř 10 tisíc Kč na poplatcích, tedy 41 % ceny jeho investice. To je hodně a není se čemu divit, že byl tento český obchodník vytočený.

Ovšem rozhodně to nebyla podpásovka ze strany Degira, který kompletní přehled poplatků uvádí na svých webových stránkách. Chybu udělal bohužel sám obchodník, který si poplatky u Degira neprostudoval, jak sám přiznal. Kdyby to totiž udělal, věděl by, že si Degiro účtuje 2 eura + 0,01 kanadských dolarů za akcii. A nikoli poplatek v řádech 100 korun za obchod, jak se dotyčný původně mylně domníval.

Recenze Degiro - poplatky za obchodování akcií, etf

Výpis poplatků za obchodování akcií u Degiro. Poplatek se skládá ze 2 částí a to: Poplatek za obchod + poplatek za akcii.

Český obchodník z příběhu výše měl bohužel smůlu. Pro další obchodníky, nejen na Degiro, ale u jakéhokoli jiného brokera, platí, že je potřeba prostudovat si všechny poplatky a obchodní podmínky, abyste nebyli podobně nemile překvapeni. Abyste se vyvarovali podobným potížím či chybám, sledujte naše recenze a články, které se pro vás snažíme dělat maximálně přínosné a aktuální.

stars
90 %
4. místo
Výborný broker
Nízké poplatky, jednoduchá platforma a široká nabídka dostupných akcií dělají z Degiro kvalitní společnost, kterou můžeme jedině doporučit.
 • Podporuje CZK
 • Umožňuje obchodování akcií
 • Česká uživatelský podpora
 • Jednoduchá obchodní platforma
 • Nízké poplatky
 • Neumožňuje obchodování kryptoměn
 • "Nízké poplatky" nemusí být v některých případech až tak nízké
 • Nedostatečné funkce a nástroje pro náročné obchodníky
 • Zdaňování dividend je kvůli komplikované struktuře společnosti náročnější

Jméno firmyDegiro
Webová stránkahttps://www.degiro.cz/
V češtině?
Sídlo společnostiAmsterdam, Nizozemsko
Minimální vklad1 Kč
Minimální obchod1 akcie
Zákaznická podporaAno, v češtině
Počet aktiv1000000
PákaAž 1:5
Poplatky za obchodOd 15 Kč (0,5 €)
Poplatky za vklad/výběrVklad a výběr zdarma
Další poplatkyPoplatky se liší dle burzy
Metody vkladuBankovní převod v Kč
Metody výběruBankovní převod v Kč
Měna účtuEura
Možnost obchodovatEvropské akcie, Americké akcie, ETF
Typ brokeraSTP - Direct Market Access

Diskuze k tomuto článku: 60 komentářů
Zuzana

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli se na Degiro jde obchodovat s indexy a REITs.

Magazín Finex

Dobrý den, Zuzano. Ano, u Degiro by mělo být možné investovat do indexů (formou ETF) i REIT.

Pepa

Dobrý den,

je Degiro platforma vhodná pro drobného pravidelného investora? Založil jsem si účet a vložil 1000kč. Nakoupil jednu akcii a vyšlo mi to ta tak. Za měsíc, až vložím dalších 1000kč bude cena třeba výše, a já už jednu akcii za stejnou částku nenakopím? Nejde nakupovat 0,8 akcie nebo 1,2 akcie? Snad jsem otázku moc nezacuchal a je srozumitelná. Děkuji za podpověd Pepa

Magazín Finex

Dobrý den, Pepo. To vždy záleží na konkrétním investorovi, protože všichni mají jiné představy a požadavky. Nicméně kupovat zlomky akcií bohužel u Degiro ani jiného opravdového brokera nelze. Je to možné (co momentálně vím) pouze u Revolut, kde nejste reálným vlastníkem těchto akcií – jejich vlastníkem je Revolut a mezi své uživatele je tedy takto může i “rozdělit”.

Přemysl

A co Etoro? Tam mohu zlomky nakupovat, nebo ne?

Magazín Finex

Dobrý den. Díky za dotaz. Podíval jsem se na to a u eToro, jak sami zmiňují zde, to možné je. Co jsem se tak dočetl, vypadá to, že eToro v takovém případě koupí celou akcii “na sebe” a po částech ji přeprodají jednotlivým zákazníkům. Přinejmenším mi to přijde zvláštní, ale pokud jim to funguje, tak proč ne… :-)

David

Dobry den,
Zajimalo by me, jak je s vlastnenim akcii na degiro. Nekde jsem cetl, ze na degiru nejsem opravdovym vlastnikem akcii. Avsak jsem nenasel konkretni vyjadrezeni. Vite, jak to je?

Dekuji

Magazín Finex

Dobrý den, Davide, u Degiro se nákupem akcií stáváte jejich vlastníkem. Můžete si je pak např. převést k jinému brokerovi.

ondrej

Nízké poplatky, možnost investovat i z telefonu, všechno v pohodě dokud člověk něco nechce po supportu nebo neudělá chybu.

29.4. jsem Degiru poslal z Revolutu 50 000 CZK, brzy jsem zjistil, že vklady z Revolutu nejsou podporovány, tak jsem hned psal na podporu. Neuměli peníze prostě poslat zpět, chtěli spoustu důkazů … teď, o 2 měsíce později, po několika urgencích, se pouze dozvím, že support opět čeká na nějaké oddělení.

Stav jejich podpory je tristní, šablonovité odpovědi, na přímé dotazy buď neodpoví nebo odpoví obloukem a nejkonkrétnější odpověď vypadá asi takhle:
To be transparent, the status is a follows: Ouyr internal department will make a decision on the details genrated to send the transfer back to.

Poohlédnu se raději po brokerovi s funkčním supportem, Degiro má možná nejnižší poplatky, tuhle výhodu ale dokáže smazat jediná vaše chyba….

Magazín Finex

Dobrý den, děkujeme za Váš názor a komentář. Bohužel jsme se s tímto konkrétním problémem ještě nesetkali – doufáme a věříme, že se Vaše situace brzy vyřeší. Nejlepší podporu a zákaznický servis má asi XTB, ale ti mají zase vcelku vysoké poplatky. Co takhle vyzkoušet RoboMarkets? S jejich podporou jsme komunikovali několikrát a vše bylo bez problému. A poplatky mají skvělé.

ondrej

Díky za tip na RoboMarkets, vyzkouším.

Tento problém je dost specifický, a uznávám, že je má chyba, že jsem si to neověřil. Nicméně pro mě je to alespoň ukázka, jak Degiro funguje, když věci nejdou podle plánu.

O stejném problému se píše i zde – https://community.revolut.com/t/usage-with-degiro/41562/18.

Josef

Dobrý den, je převod CZK->EUR opravdu stále podle středového kurzu bez poplatku? V poplatcích je totiž uvedeno 10€+0.02% za manuální převod a
0.1% za auto FX

Magazín Finex

Dobrý den. Podle mého je to stále bez poplatku, protože se odeslané CZK automaticky přesunou do tzv. Fondu peněžního trhu (více zde) a nejedná se tedy o FX konverzi. Bohužel jsem ale u Degiro již přes rok žádnou transakci nedělal, tak to nevím na 100 %. Kdybyste to zjistil, budeme rádi, když dáte vědět.

Vojtěch, Finex.cz

Johny

Dobrý den, trošku mě mate ten příklad naštvaného obchodníka s investicí v Kanadě. V ceníku DEGIRA jsou polatky v USA i Kanadě napsané stejně, takže přece není možné, aby v USA byl fixní poplatek 0,5 eur za transakci plus navýšení o 0,004 usd za akcii a v Kanadaě najednou za každou jednu akcii 2 eura plus 0,01 cad. Něco mi uniká? Děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den, ten případ, o kterém mluvíte, je už opravdu asi 5+ let starý. Pravděpodobně se od té doby sazby výrazně změnily.

Jirka

Dobrý den,
jen 2x technická:
1/ pokud jsem pochopil, obchodní účet musí být vždy v EUR.. nicméně pokud chci obchodovat US akcie, které jsou obchodované v USD, tak nad rámec poplatků, jaký je tam konverzní kurz? Aplikuje se nějaký “střed” EUR/USD na forexu v okamžiku nákupu/prodeje..?
2/ zdanění dividend – někdo už to tu uváděl – pokud chci zdanění 15%, lze online vyplnit příslušný formulář W8BEN nebo je třeba z mé strany nějaké další “akce”..?
díky za reakce..

Magazín Finex

Dobrý den, je to přesně tak, jak říkáte. V momentě nákupu akcií za jinou měnu by se měla eura ihned za středový kurz převést v přesně požadovaném množství. Ohledně zdanění dividend se podívejte na tuto stránku, kde naleznete více info. Obávám se, že W8BEN formulář u Degiro vyplnit nelze – ale mohu se mýlit. Já to však nedělal.
Vojtěch, Finex.cz

Jitka

Dobrý den, formulář W8BEN pro USA se u Degiro vyplňuje, dividendy chodí zdaněné 15%.

pan karamel

Dobry den,
mel bych nejake doplnujici otazky

1.) je nejaky poplatek za prodej akcii? – treba mam 100ks, a pozdej chci 50 prodat… je tam nejaky extra poplatek jako v pripade nakupu?

2.) prevody jsou skutecne za stredovy kurz? stejny jako ma treba Revolut?

3.) nevi se nahodou kdy umozni vybery EUR?

Magazín Finex

Dobrý den, pane Karamele. 1) poplatek za prodej akcií je stejný jako v případě jejich koupě. Tedy pokud koupíte 100 ks akcií na české burze, zaplatíte poplatek 20 Kč + 0,11 % z hodnoty těch 100 ks (max. ale 830 Kč). Při prodeji 50 ks pak zaplatíte 20 Kč + 0,11 % z hodnoty těch 50 ks (max. ale znovu 830 Kč). 2) Dle našich informací ano. Naopak Revolut, pokud vím, středový kurz nenabízí a je tedy dražší. 3) Bohužel, takové informace nemáme.

Honza

Zkouším prvně na Degiro použití funkce stoploss. Dle toho co jsem se dočetl jsem to
chápal tak, že stoploss zadávám při nákupu.Např.budu kupovat akcie, které nyní stojí 100 a zadám stoploss 95,tak když později cena spadne pod 95, tak se automaticky aktivuje příkaz k prodeji. Tedy mne to chrání v případě poklesu ceny před hlubšími ztrátami. Tedy tím vyplněním částky stoploss při nákupním příkazu zároveň aktivuji i budoucí případný prodejní pokyn, když akcie spadne pod částku ve stoplossu uvedenou, je to tak? Toto jsem na Degiru zkoušel, ale příkaz byl pokaždé odmítnut. Když jsem však vyzkoušel zadat do okénka stoploss cenu vyšší než současná tržní, tak se příkaz aktivoval, což mi ale přišlo nelogické. (abych věc ještě více zkomplikoval, tak po výběru příkazu „stoploss“ se mi otevřela dvě okénka a sice –napravo od stoploos okénko „“stopprijs(usd)“ a pod ním okénko „částka (€)“, tedy ani nevím,do kterého okénka vepsat cenu „stoploss“ a tedy nač je to druhé okénko (vepíšu –li do okénka byl „“stopprijs(usd)“ cenu, tak v okénku pod ním se automaticky vyplní cena nižší o cca 7,5%).

martin

Dobry den, rad bych si poridil konkretni akcie obchodovane na Tokijske, US a DE burze. Konkretne se jedna o akcie Konica Minolta. Nicmene v seznamu Degira jsem je nenasel. Cim to?

martin

jedna se o: KNCAF, KNCAY a KPI1.F

Magazín Finex

Dobrý den, Martine. Zkuste do vyhledavače akcií u Degiro zadat “Konica”. Teď jsem to zkoušel a vidím tam jak německou, tak i japonskou burzu. Nehledejte tedy podle tickeru, ale podle jména společnosti. Nebo zkuste vyhledat kód “JP3300600008”. Snad to pomůže. :-)

Vojtěch, Finex.cz

Sony

Dobrý den,
zdá se mi ten “skrytý poplatkový způsob” na 1 akcii zavedli i na USA trh? https://www.degiro.cz/data/pdf/cs/Prehled_poplatku.pdf

Původně jsem myslel, že to platí pouze na kanadský trh, ale jestli to platí i na USA akcie, tak nechápu, v jakém případě by bylo pro investora výhodné k tomuto brokerovi přejít či u něj zůstat.

Jaký na toto máte názor? Děkuji.

Magazín Finex

Dobrý den, mohu poprosit o více informací, jak to myslíte? Dle ceníku, který posíláte, je poplatek za obchodování US akcií 0,5 € + 0,004 USD za akcii. Za libovolných 1000 akcií je to tedy dohromady zhruba 10 dolarů. U jakých akcií by se Vám to, Sony, nevyplatilo?

Sony

Dobrý den,

nejspíše jsem špatně pochopil ceník. Takže poplatek za jednotlivou akcii je pouze 0,004 USD a víceméně 0,5 € za transakci? Tj. vzorec ve vašem případě:

0,5 € + (0,004USD * 1000akcií) = mně to vychází ale cca na 5USD a ne 10USD

Moje původní myšlenka byla, že je celkový poplatek uvedený za každou akcii. Tj. vzorec:
(0,5 € + 0,004USD)* 1000akcií = přes 650USD

Pokud se tedy jedná o první případ, tak to je přijatelné. Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, máte pravdu, moje omluva, špatně jsem to sečetl, místo 0,5 € jsem na dolary převáděl 5 €. Je to tak, jak říkáte, tedy 0,5 € + (0,004USD * 1000akcií). :-)

Vojtěch, Finex.cz

Tomáš

Dobrý den,
pokud to chápu dobře tak při nákupu 30000 akcií na NYSE zaplatím poplatek 0,5€ + 120USD (30000x 0,004USD) Je to tak.

Prosím o odpověď.

Předem Děkuji
S pozdravem Tomáš Kotek

Magazín Finex

Dobrý den, ano, mělo by to tak být.

Roman

0,5 € + (1000*0,004 USD) je tak 5 $ max ne?

Martin

Zapadla tu jedna důležitá věc, a tou jsou daňové dopady výběru z Degira.
Pokud jsou peníze klientů u Degira drženy ve fondech, tak jakýkoliv výběr je zřejmě vlastně prodej cenných papírů, a počítá se do ročního limitu úhrnu prodeje 100 000 Kč, aby byl příjem z prodeje osvobozen.
Mohu se jen domnívat, jak je řešen samotný nákup akcií. Nedochází nejprve k odprodeji části fondu, aby bylo za co akcie nakoupit? To by dále příjmy z prodeje zvyšovalo.

Kdo máte více zkušeností, můžete se podělit.

Andrej

Takže pošlu CZK na účet v Degiro, ony se konvertují do EUR, a pak koupím na PBCP korunové akcie, a zase bude konverze?

Magazín Finex

Andreji, pokud chcete kupovat akcie kótované v CZK, není samozřejmě třeba na EUR směňovat vůbec. Mimochodem, směna vždy probíhá za středový kurz a bez poplatku, takže i kdyby, tak to vlastně ani moc “nevadí”.

Martin

V recenzi této délky bych si předsatvoval trochu pečlivější rozebrání vašeho evidentně nejoblíbenějšího brokera. Pouhým zmíněním negativní zkušenosti bez detailního rozebrání nedostatečné. V recenzi tothoto formátu bych si přdstavit, že čtenáře upozorníte, že ze zmiňovaného vyplývá, že DeGiro není vhodný na obchodování větších objemů akcií – tedy MicroCap a SmallCap akcie vyjdou u “nejlevnějšího” brokera pěkně draho. Navíc, fakt, že dochází k automatickému převodu vložených prostředků na EUR je nejen zarážející, ale hlavně pro obchodníka dost nevýhodná, pokud nehodlá obchodovat pouze tituly vedené v EUR měně. To by si rozhodně zasloužilo minimálně podrobnější odstavec. Další nevýhodou, kterou zdá se buď nevíte nebo záměrně opomíjíte uvést je fakt, že broker vybírá poplatek za držení akcií na mimoevropských burzách – čili i US burzy.

Martin

Dobrý den,

Jak je to s poplatkem u Degira u ETF? Srovnávám to se společnosti Colloseum, kde je vstupní poplatek 3% z cílové částky plus 1,8% ročně za správu investic.
Je u Degira nějaké omezení z hlediska nabídky ETF?

Magazín Finex

Dobrý den, Martine. Samotné Degiro ve svých materiálech uvádí: “Každý kalendářní měsíc je první obchod do ETF ze seznamu uvedeného níže zdarma bez ohledu na velikost a směru tohoto obchodu” (Seznam zde). U ostatních ETF je poplatek naprosto mizivý (pod 1 %) a roční management fee za správu, tuším, že tam žádné není. Více info o poplatcích naleznete zde.

pivonka

Obchodujete na burze v Rijádu

Petr

Degiro mám již půl roku a jsem velmi spokojený, poplatky opravdu nízké a pro ty kteří chtějí jako já akcie z USA platí pouze opravdu jen 0,5 Eura. Za mě top.

Martin

Dobrý den,
předně bych chtěl poděkovat za užitečný souhrn k obchodníkovi Degiro. Před nějakým časem jsem si u něj založil účet a s překvapení (nemilým) zjistil, že mnou plánovaný nákup ETF do fyzického zlata nelze u tohoto obchodníka nakoupit. (PHAU; GLD; IAU).
Poradíte mi prosím nějakou alternativu k výše uvedeným ETF? Díky

Martin

Žádný broker vám nesmí díky EU prodávat celou řadu zahraničních fondů, které se nepodřídily nesmyslné regulaci ze strany EU ohledně dokumentů s popisem fondu přímo pro EU retailové obchodníky (jako kdyby těch informací nebylo všude k dohledání volně na internetu pro ostatní investory). Máte tedy 2 možnosti: 1) stát se profesionálním investorem (založit si fond a pod); 2) otevřít si účet přímo u některého amerického brokera (např u TD Ameritrade to donedávna nebyl problém a nakupovat v EU zapovězené fondy a REITs u nich šlo)

Magazín Finex

Dobrý den Martine, moc děkujeme za přínosný komentář. Recenzi jistě budeme brzy upravovat a zmíníme i toto.

Jakub

Jaký je prosím Vás přesně problém se zdaňováním dividend?

Magazín Finex

Dobrý den Jakube, Degiro nemá možnost vystavit koncové UBO pro české akcie, takže není možné doložit, že je vlastníte vy jako individuání investor.
A jelikož Degiro je zahraniční společnost, vztahuje na se na ně vyšší zdanění dividend, tedy 35 %. (Viz zde druhý odstavec – to u Degiro není možné) Více info zde.

Daniel

Dobrý den a jak je to se zdaněním US dividend? Jsou tam nějaké problémy? Nebo je to normálně 15%. Děkuji

Míša

Po podepsání W8BEN klasicky 15 %

Ondřej

Zdravím, jdou na Degiro obchodovat penny stocks? Moc díky za odpověď.

Magazín Finex

Zdravím Ondřeji,
pokud chcete koupit nějaké penny stocks, které jsou obchodovatelné např. na NASDAQ nebo NYSE, tak ty u Degiro naleznete. :-)

Vojtěch, Finex.cz

Jarda

diky! za pekny clanek. mam dotaz. Ma nekdo zkusenosti vlastní, postřehy, doplňky ke srovnani Degira a Lynxu??

David

0.01 CAD za akcii je naopak hrozně málo. Takový poplatek vás bude omezovat maximálně v tom, že si nebudete kupovat velmi levné a rizikové akcie. Jestliže pán zaplatil 41% poplatek při fixním poplatku 0.01 CAD, pak daná akcie stála 0.024 CAD. Kdo si toto pohlídá, tak nemůže být překvapen. Díky za recenzi, založím si u nich účet.

Magazín Finex

To je pravda Davide. Poplatky u Degiro jsou opravdu hodně nízké.

Ondra

Krasny den! Rad bych zde uvedl, ze nizka cena akcie neznamena, ze je dana akcie rizikova. To je trochu jina kapitola, ktera nema nic spolecneho s cenou, ktera se odrazi predevsim v objemu akcii, pe, eps za posledni roky aj. Takze z daneho vypliva, ze nevyhoda obchodovani u degiro nastava tehdy, kdyz obchodnik ma zajem koupit akcie s nizsi cenou. Napriklad s jiz zminenych 0,024 CAD na akcii se stane 0,034 CAD. Naopak, bude-li cena akcie 24 CAD, stane se navyseni o poplatek 0,01 CAD za akcii uplne zanedbatelny, tedy velmi vyhodny…

Jindra Pechal

Dobry den,
zalozil jsem si Degiro – ucet Custody, ale jeste jsem na nej nezaslal zadne penize. Mam moznost poslat penize v Eur primo z ceskeho euroveho uctu, nebo mam jeste CAD na fintechovem uctu Transferwise. Rad bych pouzil ty CAD a casem nakoupil par akcii na CAD nebo US burze, ale nevim zda toto Degiro umoznuje, nebo budu muset aktivovat pouze ten cesky ucet ve spojeni se s brokerem? Navic pokud jsem spravne pochopil, tak pokud nakupuji pouze hodnotnejsi akcie, poplatek bude relativne maly, proti evropskym burzam. Rad bych zacal pouze ve velmi malem objemu a zkusil nejake ETF, dividendove akcie. Moc dekuji za info a preji vsem uspesne investovani. S pozdravem Jindra

Magazín Finex

Zdravím Jindro, já bohužel zatím vkládal pouze v CZK, takže s tím nemám přímou zkušenost. Teoreticky by vklad měl být ale proveditelný v jakékoli měně, stačí si přidat nový bankovní účet v dané měně v: Nastavení > Připojené bankovní účty. Jinak TransferWise, pokud vím, poskytuje hodně výhodné kurzy pro směnu měn, takže by neměl být ani problém Vaše CAD převést na EUR či CZK, ne? :-)

Jindra

Děkuji za odpověď,
jedná se mi o to, že při zakládání účtu jsem měl možnost pouze založení české verze degira, tedy primárně vedenou v CZK s možností investic v EUR (nikoliv však již výběrů v EUR).
Psal jsem tedy na zákaznickou podporu, ale bohužel mi bylo sděleno, že platby z transferwise nepřijímají, ačkoliv můj EUR účet u transferwise se chová jako ‘kamenná banka’ má IBAN i vše potřebné, takže nechápu, že mi bylo řečeno, že toto nejde.
Měl bych tedy i přesto zkusit v nastavení přidat tento účet a odeslat zkušební částku a počkat jestli bude připsána na degiro? Jinak mě potom napadá už jen varianta založení bankovního účtu vedeného v EUR v zahraničí a komplet nová registrace na degiro.
Moc děkuju
Zdraví
Jindra

Jindra

tak nakonec vyreseno zalozenim banky N26. Sparovani s degirem je podle degiro podpory bez problemu.

Zdravi

Jindra

Magazín Finex

Děkujeme za zprávu, máme radost, že se to vyřešilo.

mmmm

David
7. 2. 2019, 11:32
0.01 CAD za akcii je naopak hrozně málo. Takový poplatek vás bude omezovat maximálně v tom, že si nebudete kupovat velmi levné a rizikové akcie. Jestliže pán zaplatil 41% poplatek při fixním poplatku 0.01 CAD, pak daná akcie stála 0.024 CAD. Kdo si toto pohlídá, tak nemůže být překvapen. Díky za recenzi, založím si u nich účet.

a četl si ten řádek pozorně? poplatek 2 eura PLUS 0,01 cad za AKCII! takže za 100 akcii zaplatíš 200 eur plus 1 CAD. kapišto? proboha lidi čtete a vnimejte co čtete pak nebudou takove kraviny na internetu a jinde

Kolouš

:D hlavně vy poučujte o tom, jak pozorně číst.
Fixní poplatek 2 EUR je za uskutečněný obchod, k tomu se připočítává variabilní poplatek 0,01 CAD za akcii.
Takže nákup 100 akcií je 2 EUR + 1 CAD
Nicméně nákup 1 akcie je 2 EUR + 0,01 CAD
Váš výpočet platí pouze v případě, že koupíte 100 akcií pomocí 100 jednotlivých příkazů.

Honza

Degiro je supr, nikdy žádný problém a to jsem tam roky…

RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 98 %
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 96 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
LYNX Broker logo
LYNX Broker★ 92 %
Investování na finančních trzích zahrnuje rizika.
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo