Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Degiro
Degiro – Recenze, poplatky, zkušenosti, ETF bez poplatků
Logo Degiro
Degiro
Investování zahrnuje rizika ztrát.
Logo Degiro

Degiro – Recenze, poplatky, zkušenosti, ETF bez poplatků

Poslední aktualizace recenze 13. 3. 2024 | Ing. Jiří Vencl
Hodnocení Finex.cz
88 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Základní informace o Degiro

Možnost obchodovat Fyzické akcie a ETF. Investiční fondy, Futures, Dluhopisy, Opce, Warranty a investiční certifikáty
Poplatky za obchodování Opce a futures od 0,75 EUR za smlouvu
Minimální vklad Není stanoven
V češtině? Ano
České akcie Ano
Demo účet Ne
W-8BEN formulář Ano
Frakční akcie Ne

Investiční společnost Degiro patří ve své kategorii k těm nejoblíbenějším. A aby taky ne. Na trhu je už poměrně dlouho, byla totiž založena v roce 2008, přičemž v roce 2013 začala nabízet své služby i drobným investorům. Možná jste o ní také slyšeli v souvislosti s kauzou příliš vysokých poplatků, třebaže se Degiro paradoxně prezentuje svými extrémně nízkými poplatky.

Tak jak to vlastně je? Je či není Degiro důvěryhodným brokerem? Pojďme se na něj podívat zblízka v této recenzi.

Neradi čtete? Pusťte si aktuální VIDEORECENZI platformy Degiro!

Obsah recenze Degiro

Investiční společnost Degiro byla založena roku 2008 v Nizozemsku. Od té doby expandovala do 18 evropských zemí a stala se velmi oblíbenou zejména pro své nízké poplatky jak mezi profesionálními, nadšenými tak i začínajícími obchodníky. Svou nabídkou finančních instrumentů dostupných za poměrně rozumné poplatky již společnost oslovila přes 2 miliony klientů. 

Broker Degiro je součástí banky flatexDEGIRO Bank Dutch Branch, což je nizozemská pobočka flatexDEGIRO Bank AG. Jako v Německu regulovaná banka, je flatexDEGIRO Bank AG pod dohledem německého finančního regulátora Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht (BaFin), což je německý ekvivalent nizozemského Úřadu pro finanční trhy (AFM). FlatexDEGIRO Bank AG navíc spadá pod nepřímý dohled Evropské centrální banky (ECB). V Nizozemsku má nizozemská centrální banka (DNB) za úkol dohlížet na integritu společnosti Degiro a Degiro podléhá dohledu ze strany AFM.

Za zmínku hned takto na začátku rozhodně stojí zákaznická podpora na telefonu, která je v češtině a je velmi ochotná. Volal jsem tam jednou kvůli problému s převodem peněz a pán mi mile a stručně vysvětlil, kde se stala chyba.

Obchodní platforma na Degiro

Degiro umožňuje obchodování na velmi jednoduché platformě WebTrader, a to nejen na počítači, ale také na mobilním telefonu anebo tabletu. Mezi její nesporné výhody patří fakt, že ji není nutné stahovat do počítače a jakkoli instalovat.

I přestože je relativně jednoduchá, nabízí velké množství užitečných funkcí a nástrojů. Nemusí však vyhovovat profesionálním obchodníkům, pro které bude pravděpodobně ono množství funkcí a nástrojů stále nedostatečné.

WebTrader platforma splečnosti Degiro
WebTrader platforma společnosti Degiro

Zadávání objednávek a tedy nákup i prodej akcií je u Degiro opravdu hračka.

formulář pro vytvoření objednávky (nákup či prodej)
Objednávkový formulář

Jako první je třeba se přihlásit do svého investorského účtu. Pak můžete rychle zvolit modré tlačítko + vpravo nahoře nebo využít políčko pro hledání v levém horním rohu, kde jen vyhledáte jedno z tisíců aktiv, která jsou k dispozici, a vyberete si, zda chcete nakoupit či prodat.

Na výběr máte ze 4 typů objednávek: Limit, Market, Stoploss a Stop-limit.

Co jednotlivé typy objednávek znamenají?

  • Market objednávka provede nákup či prodej ihned a to za nejlepší možnou aktuální cenu. Vzhledem k tomu, že systém se neumí podívat do order booku, pro jistotu si k ceně připočte několik % navíc, aby bylo jasné, že máte dostatek financí. Ve skutečnosti se vám ale těchto několik procent z účtu neodebere, není se tedy třeba bát.
  • Limitní objednávka vloží příkaz na prodej či nákup do knihy objednávek a to na Vámi stanovenou cenu. Jakmile se aktuální cena dotkne vámi nastavené limit ceny, příkaz se provede. Do té doby je objednávka vedena pouze jako “čekající na vyřízení”.
  • Stoploss určitě znáte. Jedná se o příkaz, který vás dostane pryč z trhu (prodá vaše akcie) v případě, že jejich cena klesne na vámi předem stanovenou hranici. Pokud tedy nakoupíte akcie za 100 dolarů a maximální ztráta, kterou jste schopni akceptovat, je 10 %, nastavíte si stoploss na 90 dolarů. Ve chvíli, kdy se cena daných akcií dostane na nastavených 90 dolarů, jsou vytvořeny Market objednávky na prodej vašich akcií a jsou tedy odprodány co nejdříve za co nejlepší aktuální cenu.
  • Stop-limit je trochu komplikovanější. Je třeba nastavit si nejen stop cenu, ale i limit cenu. Nejprve je po zasažení stop ceny vytvořena stoploss objednávka a až poté po zasažení limitní ceny se vaše akcie prodají.

Mezi hlavní benefity obchodní platformy Degiro patří:

  • Rychlost obchodování: Objednávku vašeho obchodu můžete zadat jediný kliknutím na tlačítko QuickOrder a ta je okamžitě vyřízena.
  • Přístup k reálným tržním datům: Broker Degiro nabízí svým klientům přístup k reálným tržním datům pro hlavní evropské a americké burzy bez časového zpoždění.
  • Transparentní výše spreadů: Na burze Euronext si můžete zobrazit hloubku trhu až na 5 úrovní.
  • Okamžitě vidíte, jakou částku v eurech za nákup zaplatíte: Okamžitě vidíte, za jakou částku nakupujete nebo prodáváte cenné papíry, neboť objednávkový systém zobrazuje přesnou částku již po konverzi měny.

Obchodní instrumenty Degiro

Degiro nabízí opravdu širokou škálu aktiv, ze kterých si můžete vybírat a které můžete obchodovat. Je důležité zmínit, že u tohoto brokera kupujete skutečné akcie, nikoliv CFD kontrakty, kde se platí swap (poplatek za držení přes noc či přes víkend).

Výhodou nákupu fyzických akcií rovněž je, že vaše investice může splnit tzv. časový test – to znamená, že po třech letech od nákupu těchto cenných papírů nemusíte z jejich prodeje odvádět daň z příjmu.

V DEGIRO máte přístup na mnoho trhů a můžete obchodovat s mnoha různými produkty. CFD a forex však nejsou k dispozici.

  • Akcie a ETF: Můžete obchodovat tisíce akcií a více než 5 000 ETF, které jsou listované na 31 burzách po celém světě, včetně pražské burzy. Tento výběr tak zahrnuje největší mezinárodní trhy i několik menších evropských burz. Na rozdíl od některých jiných brokerů můžete u DEGIRO obchodovat téměř se všemi kótovanými společnostmi, nikoliv jen s několika vybranými. Na druhou stranu v současné době nenabízí přístup na americké Pink Sheets nebo americké mimoburzovní trhy (OTC). Prodej nakrátko je u některých produktů omezen, například u amerických cenných papírů.
  • Dluhopisy: Degiro nabízí k obchodování více než 600 dluhopisů na 5 evropských burzách, což je velmi zajímavé číslo, například Lynx je však v této oblasti přeci jenom silnější.
  • Opce: U Degiro můžete obchodovat na 12 opčních trzích. To je poměrně konkurenceschopná nabídka, i když ne nejlepší na trhu.
  • Futures: Pokrytí trhu s futures je u Degiro také dobré, i když stále zaostává za pokrytím trhu u Lynx.
  • Investiční fondy: Výběr poskytovatelů fondů společnosti DEGIRO nepatří k nejlepším na trhu. Přesto si můžete vybrat z podílových fondů nabízených velkými hráči, jako jsou BlackRock nebo Vanguard. V nabídce jich najdete kolem 60.
  • Warranty: Obchodované na 11 burzách v Evropě a USA

Typy účtů u Degiro

Na výběr máte aktuálně ze 4 typů účtů: Basic, Active, Trader a Day Trader, přičemž pro každý typ účtu (Degiro je nazývá Profily) platí určité rozdíly v rizikovosti, nákladech a obchodních službách. Při zakládání účtu, pokud sami nezvolíte jiný typ profilu, vám bude automaticky otevřen účet typu Basic.

Jejich rozdíly naleznete níže, avšak pokud chcete jen nakoupit několik akcií a těžit z růstu jejich ceny případně dividend, naprosto vám postačí účet Basic nebo Active.

Poznámka

TIP: Je také dobré vědět, že u Degiro si můžete otevřít více než jeden typ účtu. To vám umožňuje investovat s odlišnými rizikovými profily. Můžete například držet velkou část svých dlouhodobých investic pod profilem Custody, zatímco pro aktivní obchodování s omezenými částkami, které odpovídají vaší finanční situaci, můžete například zvolit Profil Trader.

Custody (již není v nabídce)

Pozor! Účet typu Custody již Degiro nenabízí. Pro dosavadní držitele tohoto typu účtu se však nic nemění.

S účtem typu Custody, můžete využívat všech Investičních služeb společnosti DEGIRO kromě služeb debit money, deriváty a shortování cenných papírů.

U profilu Custody tedy budete tedy moci držet pouze dlouhé (nákupní) pozice v cenných papírech. Cenné papíry, které jsou drženy v rámci účtu Custody, nebudou propůjčovány společností DEGIRO a proto jsou takové cenné papíry chráněny proti úpadku DEGIRO a primárních makléřů a správců aktiv najatých DEGIRO.

Účet typu Custody je nejbezpečnějším Profilem, který DEGIRO nabízí.

1. Basic

U účtů typu Basic máte přístup ke všem produktům společnosti DEGIRO, kromě derivátů, debit money a shortování cenných papírů. S typem tohoto účtu tedy můžete držet dlouhé (nákupní) pozice v cenných papírech, přičemž Degiro je bude moci půjčovat.

Účet typu Basic je dobrou volbou pro držení části vašich investic, do kterých chcete investovat aktivním způsobem s nízkými poplatky, ale bez rizik spojených se službami debit money, deriváty a shortování cenných papírů.

2. Active

U účtu Active máte přístup ke všem produktům společnosti DEGIRO a to včetně derivátů, debit money a shortování cenných papírů.

Účet typu Active je dobrou volbou pro držení části vašich investic, do kterých chcete investovat aktivním způsobem s nízkými poplatky a s omezením využitím i nadstandardních služeb typu debit money, deriváty a shortování cenných papírů.

3. Trader

S účtem typu Trader máte přístup ke všem produktům společnosti DEGIRO, přičemž využití služeb debit money a shortování cenných papírů není nijak omezeno.

Účet typu Trader je dobrou volbou pro držení investic, do kterých chcete investovat aktivním způsobem s nízkými poplatky a plným využitím služeb debit money, deriváty a shortování cenných papírů.

4. Day Trader

Účet typu Day Trader umožňuje klientům Degira obchodovat aktivněji než předchozí typy. Traderovi je umožněno více riskovat a otevírat víc pozic, protože účet pracuje s jinými restrikcemi pro margin.

Tento typ účtu je vhodný zejména pro zkušené obchodníky, kteří chtějí dělat několik rychlých obchodů denně a potřebují k tomu naprostou volnost. Větší volnost však znamená i vyšší riziko ztráty, takže účet Day Trader doporučujeme jen těm, kdo opravdu vědí, co dělají.

Vklad a výběr prostředků u Degiro

Pro českého obchodníka je jistě přívětivé, že broker do jisté míry podporuje české koruny. Vklad na účet provádíte bankovním převodem v Kč na jejich účet u české pobočky Deutsche bank.

Vklad a výběr peněz lze provádět jednoduše bankovním převodem. Náš první vklad byl zpracován po pár hodinách od odeslání platby. Minimální výše je 1 Kč, ale vzhledem k minimální velikosti objednávky 1 akcie je nesmysl 1 Kč vkládat, protože byste si za ni nic nemohli koupit.

Náš výběr peněz byl zpracován den po požádání a na účet peníze přišly následující den, celkem tedy asi po 36 hodinách od požádání. Teoreticky by měla být vybraná částka převedena na váš bankovní účet vždy do 3 pracovních dnů. Peníze přitom můžete vybírat pouze na účty, které jsou vedeny na vaše jméno a to následujícím způsobem:

  • Klikněte na tlačítko “Vklad/výběr prostředků” a vyberte záložku “Výběr”
  • Vyberte příslušný účet Degiro a bankovní účet pro transakci
  • Zadejte částku a popis
  • Klikněte na tlačítko “Převést”

Vkládat peníze na obchodní účet je možné rovněž prostřednictvím elektronických peněženek. Další oblíbená platební metoda – vklad debetní či kreditní kartou však k dispozici není.

Nákup akcií ihned po provedení vkladu

Obchody musíte provádět v eurech. Převod na eura proběhne automaticky v půlnoci den po vašem vkladu. Nebo můžete převod provést sami v platformě, když zvolíte Objednávky > Převod měn.

V případě, že si peníze z Kč na EUR nesměníte, všechny vaše objednávky budou odmítnuty s hláškou “Přesáhl/a jste Váš Volný prostor.

To lze ale vyřešit jednoduše manuálním převodem, který jsme nastínili výše. Za převody mezi eury a korunami si Degiro neúčtuje žádné poplatky.

Poznámka

Pozor: Pokud FX Sweep (konverze měn) ještě neproběhl automaticky, ale očekává se, že proběhne, pokusy o manuální konverzi CZK na EUR mohou vést k dvojí konverzi. V takovém případě může být nutné provést konverzi z EUR zpět na CZK, aby došlo k nápravě. To lze provést ručně nebo prostřednictvím služby AutoFX následující den. Jak již bylo zmíněno, AutoFX i manuální konverze mezi CZK a EUR jsou bezplatné.

Standardní poplatek za AutoFX mezi ostatními měnovými páry je 0,25 % z převáděné částky. Standardní sazba za manuální konverzi mezi jinými měnovými páry je 10 EUR + 0,25 % z převáděné částky.

Co se stane s penězi po vkladu k Degiro?

Když si založíte u Degiro investiční účet, broker automaticky na vaše jméno otevře bankovní účet (peněžní účet) u banky flatexDEGIRO. Všechny vaše neinvestované peníze pak budou uloženy na odděleném osobním bankovním účtu s osobním IBAN.

Jedním z důležitých důsledků tohoto nastavení je, že až 100 000 EUR vašich neinvestovaných peněz bude chráněno německým systémem pojištění vkladů (Entschädigungseinrichtung deutscher Banken). Váš nový peněžní účet bude přímo propojen s vaším stávajícím investičním účtem Degiro. Tento peněžní účet není možné používat k jiným bankovním záležitostem, neobdržíte fyzickou kartu ani nebudete moci tento účet nastavit k platebním službám, jako je např. Apple Pay. Můžete jej používat pouze k uložení peněz na financování všech činností na svém investičním účtu.

S vedením peněžních účtů ani s vkládáním/výběrem peněz nejsou spojeny žádné náklady. Hotovostní účty – stejně jako všechny ostatní bankovní účty, které jsou závislé na úrokových sazbách stanovených Evropskou centrální bankou – mají bohužel jednu nevýhodu. A sice možnost záporné úrokové sazby. Od 1. srpna 2022 však záporná úroková sazba na peněžních účtech vedených v eurech neexistuje. Pokud by se v budoucnu úroková sazba opět snížila, veškeré informace o kompenzaci záporného úroku najdete zde. S peněžními účty nejsou spojeny žádné vstupní, výstupní ani jiné náklady.

Poplatky za obchodování u Degiro

Degiro si účtuje za nákup amerických akcií jednorázovou komisi ve výši 1 euro a další 1 euro si účtuje jako manipulační poplatek. Bez ohledu na velikost transakce vás tak nákup amerických akcií vyjde na 2 eura. Díky tomu tak Degiro stále prohrává s nabídkou konkurenčních brokerů, jako jsou XTBeToro, Interactive Brokers nebo Revolut, kteří nákup veškerých fyzických akcií a ETF zprostředkují bez poplatku.

Uživatelé Degiro však mají nyní možnost obchodovat více než 5000 amerických akcií na největších amerických burzách NASDAQ a NYSE výrazně levněji, než u dalších konkurenčních brokerů jako jsou Fio eBroker nebo LYNX broker.

Jak potom můžete vidět na obrázku níže, provize za nákup akcií od 3,9 do 5 eur si Degiro účtuje i za nákup akcií na dalších burzách.

Zdroj: degiro.cz
Provize za nákup akcií na jednotlivých burzách
Provize za nákup akcií na jednotlivých burzách

Čeští obchodníci pak mají možnost obchodovat bez provize jednou měsíčně vybraná ETF ze seznamu ETF Core Selection, opět se ovšem nevyhnou manipulačnímu poplatku ve výši 1 eura. Nákup ostatních globálních ETF je pak zatížen provizí 2 eura plus 1 euro manipulační poplatek.

Poplatek 30 Kč za nákup na Pražské burze

U nákupů akcií na Pražské burze si účtuje jednorázový poplatek 20 Kč (provize) + 10 Kč (manipulační poplatek). Transakční poplatek u nákupu opcí a futures činí 0,75 EUR za kontrakt.

Zdroj: degiro.cz
Výše vybraných poplatků na platformě Degiro
Výše vybraných poplatků na platformě Degiro

Na Degiru zaplatíte také 2,5 EUR ročně za každou burzu (vyjma domácí Pražské burzy), jejíž instrumenty využíváte. Výše jsme vám uvedli ty hlavní, avšak nejedná se o kompletní seznam, více se o poplatcích dozvíte v oficiálním sazebníku, který je platný od 15. 5. 2023. .

Neobchodní poplatky Degiro

Kromě klasických obchodních poplatků si většina brokerů účtuje i další tzv. neobchodní poplatky, které často platíte, aniž byste provedli jakýkoliv nákupní příkaz. V tomto ohledu patří broker Degiro ke špičce mezi akciovými brokery.

Degiro si neúčtuje žádný poplatek za vklady ani výběr, stejně tak si neúčtuje žádné peníze za úschovu cenných papírů. Obchodníkova neaktivita rovněž není žádným způsobem zpoplatněna. Jediný neobchodní poplatek, se kterým se setkáte tak je poplatek za konverzi měny, který činí 10 EUR + 0,25 %. Konverze českých korun na eura je však bez poplatku.

Zdroj: Degiro
Neobchodní poplatky u Degiro
Neobchodní poplatky u Degiro
Poznámka

Poznámka: Od 1. 12. 2022 přibyl poplatek za kotaci na pražské burze cenných papírů. Po mnoha letech poskytování bezplatných kotací v reálném čase přistoupil broker Degiro ke zpoplatnění této služby. Poplatek činí 5,50 EUR měsíčně. Pokud si službu nezaplatíte, data budete mít 15 minut zpožděná.

Pokud byste si pak chtěli převést své portfolio k tomuto brokerovi nebo naopak, účtuje si Degiro poplatek ve výši 10,00 eur za každou pozici převedenou do společnosti nebo z ní. U odchozích převodů přenáší Degiro na klienta také externí náklady spojené s převodem. Například pro pozici na newyorské burze činí externí náklady 46,00 EUR. U příchozích převodů přebírá tyto externí náklady broker Degiro. Váš současný makléř si může účtovat další poplatky.

Pokud chcete převést (některé) své pozice z jednoho účtu Degiro na jiný účet Degiro, můžete požádat o interní převod tak, že kontaktujete Service Desk společnosti prostřednictvím e-mailu. V žádosti nezapomeňte uvést následující údaje.

  • Uživatelské jméno odesílajícího účtu
  • Uživatelské jméno přijímajícího účtu
  • Název a ISIN a počet pozic, které mají být převedeny
  • Váš souhlas s úhradou vzniklých nákladů

Převody cenných papírů zahrnující změnu skutečného vlastníka jsou však vyloučeny – lze převádět pouze cenné papíry mezi účty stejného vlastníka. Při převodu cenných papírů z účtu Degiro na jiný účet Degiro vám bude účtován poplatek ve výši 7,50 eur za pozici. V žádosti musíte uvést, z jakého účtu mohou být poplatky odečteny. Dokončení interního převodu obvykle trvá přibližně 3 až 5 pracovních dnů. Další informace naleznete v sazebníku poplatků. 

Degiro registrace

Než začnete obchodovat prostřednictvím brokera Degiro, je samozřejmě zapotřebí si otevřít obchodní účet. Nejedná se o nic složitého. Abychom vám však vše usnadnili, projdeme si níže proces registrace krok za krokem:

  1. Nejprve je třeba kliknou na žluté tlačítko v pravého horním rohu webové stránky brokera s textem “Otevřít účet”.

    Zdroj: Degiro.cz
    Degiro
    Degiro průběh registrace – krok 1.
  2. Následně se dostanete na stránku, kde vyplníte základní informace nezbytné k registraci – email, uživatelské jméno a heslo. Následně obdržíte od společnosti Degiro email s aktivačním odkazem, na který je třeba kliknout.

    Zdroj: Degiro.cz
    Degiro
    Degiro průběh registrace – krok 2.
  3. Po kliknutí na odkaz v mailu se přihlaste do svého uživatelského účtu.

    Zdroj: Degiro.cz
    Degiro
    Degiro průběh registrace – krok 3.
  4. Následně je třeba vyplnit osobní údaje. Nejprve jméno a příjmení (bez diakritiky), tak aby se shodovaly s údaji na vašem dokladu totožnosti. Posléze telefonní číslo, na které vám přijde ověřovací SMS.

    Zdroj: Degiro.cz
    Degiro
    Degiro průběh registrace – krok 4.
  5. V dalším kroku procesu registrace je třeba uvést adresu trvalého bydliště (opět bez diakritiky).

    Zdroj: Degiro.cz
    Degiro
    Degiro průběh registrace – krok 5.
  6. Následně možná přijde drobné překvapení, neboť je třeba si stáhnout mobilní aplikaci Degiro, abyste mohli pokračovat, s čímž se u většiny ostatních brokerů nesetkáte. Do aplikace se přihlásíte prostřednictvím přihlašovacích údajů zadaných v úvodu.

    Zdroj: Degiro.cz
    Degiro
    Degiro průběh registrace – krok 6.
  7. Po přihlášení do aplikace po vás bude broker požadovat fotografii dokladu totožnosti – na výběr máte občanský průkaz nebo pas – řidičský průkaz není podporován. Výhodou je, že doklady totožnosti oskenujete prostřednictvím telefonu velmi snadno a rychle.

    Zdroj: Degiro.cz
    Degiro
    Degiro průběh registrace – krok 7.
  8. Na závěr je třeba ještě nafotit (případně nahrát v PDF) kopii výpisu z vašeho bankovního účtu, ze kterého bude váš obchodní účet financován, vyplnit standardní investiční dotazník a posléze už můžete na obchodní účet zaslat finanční prostředky a začít investovat.

Zákaznická podpora Degiro

Kvalita zákaznické podpory společnosti Degiro je poměrně dobrá, má však i své mouchy. Zákaznický servis je dostupný v mnoha jazycích (včetně českého jazyka) a telefonická podpora je skvělá. Broker však nenabízí živý chat ani nepřetržitou dostupnost.

Zákaznická podpora brokera Degiro je dostupná pouze ve všední dny mezi 7:00 a 21:00 místního času. Mimo “otevírací dobu” vám nezbývá než kontaktovat brokera prostřednictvím emailu a vyčkat na reakci.

Celkově je však kvalita zákaznické podpory Degiro nadprůměrná – zejména vezmeme-li v úvahu, že je dostupná i v českém jazyce. Reakční doba telefonické podpory je rychlá, přičemž vám je schopná poskytnout užitečné a relevantní odpovědi. Emailová podpora je však průměrná, protože se její průměrná doba odezvy pohybuje okolo 2 dnů.

Možnosti výzkumu aktiv u Degiro

Degiro poskytuje pouze omezené výzkumné funkce. Patří mezi ně základní zpravodajský kanál, nástroje pro tvorbu grafů a některé fundamentální údaje o akciích, ale žádné investiční doporučení, jak už dnes můžete u některých konkurenčních brokerů vidět.

  • Investiční doporučení: Degiro v současné době neposkytuje žádné investiční doporučení. U akcií můžete na kartě “Názory analytiků” vidět, kolik doporučení koupit/prodat/podržet má konkrétní akcie v současné době nebo kolik jich měla v minulosti. Chybí však aktuální cílové ceny. U některých konkurentů Degiro, je tato funkce k dispozici a zobrazuje, kdo dal investiční doporučení dané akcii a s jakou cílovou cenou (např. Morgan Stanley, Sell, cílová cena 10 EUR).
  • Fundamentální údaje: Degiro poskytuje fundamentální údaje o akciích. Po výběru akcie se pod grafem zobrazí klíčové údaje a poměrové ukazatele. Pokud vyberete záložku “Finanční údaje”, můžete porovnat ukazatele uvedené ve výkazu zisku a ztráty, rozvaze a výkazu peněžních toků společnosti.
  • Nástroje pro tvorbu grafů: Nástroj pro tvorbu grafů je poměrně základní, ale pro obchodní platformu určenou pouze k provádění transakcí dostačující. Snadno se používá a je vybaven více než 10 technickými ukazateli.
  • Zpravodajský kanál: Na webové i mobilní platformě máte přístup ke zpravodajskému panelu s krátkými zprávami. Ty jsou k dispozici na hlavní stránce obchodní platformy a také v informačním listu produktů, ke kterým se vztahují nějaké novinky.

Vzdělávací materiály

Degiro nabízí řadu vzdělávacích nástrojů o investování a o tom, jak používat jeho platformu. Jednoznačně však chybí možnost zřízení demo účtu, což je u ostatních brokerů naprostý standard.

U Degiro se můžete vzdělávat následujícími způsoby:

  • Výuková videa k platformě
  • Obecná vzdělávací videa o investování
  • Blog
  • Průvodci produkty
  • Dokumentární seriály o základech investování

Vzdělávací materiály společnosti Degiro naleznete na jejích webových stránkách v záložce “Znalosti”. Její součástí je “Akademie pro investory”, jež se skládá z 10 základních lekcí, které vám pomocí textů a videí pomohou nastartovat vaši cestu investora.

Zdroj: Degiro.cz
Degiro
Příklad výukových videí u brokera Degiro.

Sekce “Produkty a burzy” vás seznámí se všemi třídami aktiv, které jsou u Degiro k dispozici, zatímco “Strategie” vás naučí, jak používat technickou a fundamentální analýzu, jak obchodovat s opcemi a mnoho dalšího. Na stránkách najdete také obecná videa, která se věnují základním tématům, jako jsou třídy aktiv, diverzifikace a termíny týkající se obchodních příkazů.

V nabídce “Investování s Degiro” najdete videa o obchodních platformách – vysvětlují například, jak můžete nakupovat akcie prostřednictvím webové platformy Degiro.

Pokud se ponoříte do výukové sekce hlouběji, uvidíte nabídku “Dokumenty”. Degiro se spojilo se společností Discovery a vytvořilo čtyřdílný dokumentární seriál, který se zabývá tématy aktivní versus pasivní investování, diverzifikace, krize a bubliny a dopadové investice. Jedná se o poměrně kvalitní výukový materiál a skvělý začátek pro nováčky. Degiro má také blog s kvalitními články o trzích, aktualizovaný každý měsíc.

Absence demo účtu je však velkým mínusem. Možnost otevření demo účtu je totiž nejlepší způsob, jak se seznámit s obchodní platformou. Někteří investoři zároveň mohou postrádat živé webináře, to jsou oblasti, kde mohlo Degiro ještě zabrat.

Zdroj: Degiro.cz
Degiro
Degiro – sekce dokumenty

Proč si otevřít účet právě u brokera Degiro?

Degiro je německo-nizozemský online diskontní makléř s poměrně dlouhou historií. Na začátku roku 2021 se Degiro spojilo s flatexDEGIRO Bank AG, čímž vznikl největší online broker s vlastní bankovní licencí. Společnost Degiro je regulována špičkovými finančními orgány, jako je Spolkový úřad pro finanční dohled (Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht, BaFin) v Německu.

Broker nabízí jedny z nejnižších poplatků na trhu ve všech třídách aktiv, přičemž jeho webové a mobilní obchodní platformy jsou dobře navrženy a snadno se používají. Proces otevření účtu u Degiro je rychlý, plně digitální a není vyžadován žádný minimální vklad. Kromě jiného je pak možné u tohoto brokera nakupovat i české akcie.

Degiro je dobrou volbou, pokud chcete jednoduchou platformu a nechcete příliš utrácet za poplatky. Transakční náklady jsou obecně velmi nízké. Kromě toho je i proces otevření účtu poměrně rychlý.

Na druhou stranu, protože je Degiro broker zaměřený pouze na provádění transakcí, jeho výzkumné nástroje jsou omezené. Měli bychom také zmínit, že nenabízí žádné forexové obchodování a většina klientů může vkládat a vybírat peníze pouze bankovním převodem. Broker dále nenabízí také demo účet a obchodování CFD derivátů (co jsou CFD kontrakty?).

Celkově vzato je však Degiro skvělý online broker. Nemá žádný minimální vklad ani poplatek za nečinnost, takže neváhejte a vyzkoušejte ho.

Poznámka

TIP: Nezaujal vás broker Degiro? Podívejte se na jiné ověřené brokery. Například: XTB, eToro, LYNX nebo Patria.

Hodnocení Finex.cz

6. místo
Broker
88 %
2024

Velmi konkurenceschopný a oblíbený akciový broker

Nízké poplatky, jednoduchá platforma a široká nabídka dostupných instrumentů a aktiv dělají z Degiro kvalitní společnost, kterou můžeme jedině doporučit.

Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky firmy v České republice.

94%

Přívětivost platformy
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu.

83%

Poplatky
Hodnoceny jsou průměrné spready, poplatky za otevření/uzavření obchodu, swapy, poplatky za vklad či výběr peněz a další. Vpotaz je brána nejen průměrná, ale i minimální výše poplatku.

90%

Dostupné možnosti
Hodnocení zahrnuje počet dostupných tříd aktiv, celkový počet aktiv, možnost obchodovat české akcie, dostupné obchodní instrumenty a další nadstandardní funkce.

86%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, názory našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

88%

Více informací o Degiro

Jméno firmyDegiro
Základní informace o brokerovi
V češtině?
Vznik brokera2013
ProvozovatelflatexDEGIRO Bank AG
Počet klientů2 500 000+
Webová stránkahttps://www.degiro.cz/
Sídlo brokeraAmsterdam, Nizozemsko
Počet aktiv1 000 000+
Typ brokeraSTP
Důležité informace pro investora
Možnost obchodovatFyzické akcie a ETF. Investiční fondy, Futures, Dluhopisy, Opce, Warranty a investiční certifikáty
Dohled ČNB
Demo účet
Měna účtu EUR
Minimální vkladNení stanoven
Minimální obchod1 akcie / 1 kontrakt
W-8BEN formulář
Výše zdanění US dividend15 %
Výše zdanění CZ dividend35 %
Pojištění vkladů
Obchodní platforma Degiro
Typy účtůCustody, Basic, Active, Trader
Informace k obchodování
Poplatky za fyzické akcie a ETF Od 2 EUR za obchod
Poplatky za obchodování Opce a futures od 0,75 EUR za smlouvu
Páka Až 1:5
SpreadOd 0,1 %
SwapOd 0,1 %
Nabídka brokera
České akcie
Fyzické akcie
ETF
Kryptoměny
Forex
Komodity
CFD
Futures
Opce
Podílové fondy
Warranty
Dluhopisy
Funkce a nástroje
Podpora MT4
Frakční akcie
Copy trading
Investiční portfolia
Úročení neinvestovaných prostředků
Poplatky brokera
Otevření a vedení účtuZdarma
Poplatek za vklad bankovním převodemZdarma
Poplatek za vklad kartouNelze vkládat kartou
Poplatek za výběr bankovním převodemZdarma
Poplatek za výběr kartouNelze vybírat kartou
Poplatek za konverzi měn 0,25 %
Vklad a výběr peněz
Metody vkladu Bankovní převod
Metody výběru Bankovní převod
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyEmail, Telefon
Email[email protected]
Telefon +31 20 261 3072
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Ohodnoťte společnost Degiro
9
2

Autor

S tradingem jsem aktivně začal v roce 2011, kdy jsem si otevřel první reálný obchodní účet. Po cca ročních zkušenostech s krátkodobými obchody na forexu jsem se přesunul na opce, později zamířil na akcie a komodity.

Dnes mám trading jako koníček a i z těchto důvodů vyhledávám dlouhodobé investice napříč instrumenty. Obchodování je mým dlouhodobým zájmem, o čemž svědčí i moje bakalářská a diplomová práce věnová forexu a tvorbě fundamentální a technické analýzy pro co nejpřesnější predikci. I když se obchodování nevěnuji na plný úvazek, působím ve financích a s chutí publikuji i na těchto webových stránkách.

Přečíst více

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (171 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Jan Taussig

Dobrý den, poradíte mi? Mám účet u Degiro a nakoupil jsem Vanguard ETF USD, společnost už s nimi neobchoduje a nelze přikupovat, takže bych ty podíly chtěl převést jinam. Jde to? Nebo to musím odprodat a koupit podíly jinde? Díky za radu.

Pavel Dománek

Dobrý den,
na DEGIRU jsem si založil účet a začal investovat(jsem úplný začátečník),po nějaké době se u jedné pozice objevilo non tradeable, zmizely tlačítka nákup/prodej, graf a jiné údaje, zobrazuje se jen výkonnost (mimochodem +40%), takže nemohu ani akcie prodat. Chtěl jsem se proto zeptat, zda nevíte, co to znamená, anglicky neumím, proto se ani neodvažuji tam zavolat a po odeslání emailu v češtině se pošta vrátí nedoručena, adresa nenalezena.
Dík za případnou radu

Redakce Finex

Dobrý den, můžete nám říci, o jaké konkrétní akcie se jedná?

Pavel Dománek

Jedná se o akcie Western Digital Corp

Redakce Finex

Dobrý den, to je zvláštní. Když se sami připojíme na Degiro, tyto akcie vypadají úplně v pořádku a je možné je nakoupit i prodat. V tomto případě Vám nemůžeme doporučit nic jiného, než kontaktovat oficiální zákaznickou podporu. Z naší zkušenosti je relativně vstřícná. Věříme, že s použitím např. Google Překladače by to mělo být v pořádku.

Pavel Dománek

Ok a děkuji, zkusím to tedy znovu.

Pavel Dománek

Dobrý den,
měl bych ještě jednu prosbu, nemáte k dispozici funkční e-mailovou adresu? Pokusil jsem se znovu Degiro kontaktovat na adrese [email protected], kterou mají uvedenou na svých stránkách, ale opět(již poněkolikáté) se zpráva vrátila s hláškou “adresa nebyla nalezena”
Děkuji.

Tomáš Staněk

Zdravím,
Jeden (možná) lamáckej dotaz. Na Degiru mám ve volném prostoru částku 20,24 Eur. Když si chci např 10,24 Eur převést na koruny a poslat si je na svůj bankovní učet, Degiro při převodu oné částky vyhodí hlášku ,,Zadejte hodnotu, která odpovídá požadovánému formátu,, tzn. že mě to nechce pustit kvůli těm 0,24. Jinak celá částka bez desetinných míst jde převést v pořádku. Dělám někde chybu já, nebo drobný vybrat nejde? Zkoušel jsem ty drobný rozdělit čárkou/tečkou, ale bez výsledku.

Ing. Patrik Kudláček

Dobrý den, Tomáši. Napadá mě jeden problém. Pokud jste si posílal peníze na účet Degiro z korunového účtu, bude třeba konvertovat finanční prostředky před výběrem z eur na koruny.

Y. Kas

Dobrý den,

chtěl bych se podělit o své zkušenosti, které neodpovídají recenzím, které se člověk na webu dočte:

1) ztotožnění uživatele: původně Degiro umělo poslat kurýra – člověka, který na základě občanky provedl ztotožnění. Teď je k tomu potřeba mobilní aplikace (to ještě není tak hrozné), ale ta aplikace v době focení selfie potřebuje přístup k poloze, a ještě přístup ke Google services. Takže kdovíkam v tu dobu vaše fotka putuje. Rozhodně to není jen mezi vaším mobilem a tou aplikací.

2) Degiro už nenabízí Custody účet, jen Basic. Tedy máte účet, ze kterého broker může půjčovat akcie na short obchody jiných uživatelů. Což v zásadě není nic proti ničemu, dokud nedojde k nějaké extrémní situaci typu zastavení obchodování na burze a podobně (viz nikl na LME před pář měsíci). Pro investora typu buy and hold, který ale chce mít svou investici fakt svou, je to problematické.

Snad to někomu pomůže.

-Y.

Ing. Patrik Kudláček

Děkujeme za komentář…

ad 1) kam přesně putuje vaše fotografie netuším, ale brokeři by měli chránit vaše osobní údaje a podobným způsobem – přes aplikace – postupují i další brokeři – například LYNX, takže se nejedná o nic neobvyklého kvůli čemu byste si měl dělat starost.

ad 2) díky za zpětnou vazbu ohledně účtů, věřím, že dlouhodobí investoři, tuto informaci budou brát v úvahu a případně dají na základě svého uvážení přednost jinému brokerovi.

přeji pěkný den Patrik

Josef Jansa

Dobrý den
Chtěl bych se zeptat jestli Degiro má zákaznickou podporu v češtině popřípadně o kontakt.
Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, pánové. Kontakt na zákaznickou podporu naleznete na oficiálních webových stránkách v sekci Kontakt. Je možné, že se URL stránky této sekce v budoucnu změní a námi zaslaný odkaz již nebude fungovat, nyní ale funguje bez problému.

Dříve byla zákaznická linka opravdu i v češtině (případně bylo kdysi možné využít mail [email protected]), v tuto chvíli však informace o tom, že by vyloženě českou podporu nabízeli, nemáme a ani Degiro to na svých webových stránkách bohužel neuvádí.

Jindřich Ryba

Dobrý den připojuji se k tomuto dotazu pana Jansy .
Nevládnu angličtinou a při telefonátu na kontaktní tel. byl hovor v Angličtině . V článku píšete že s Vámi mluvili Česky – mohu se zeptat jaké číslo jste tedy volala ??? Děkuji za odpověď

Jiří Mach

Dobrý den,
zaregistroval jsem se u brokera Degiro a chtěl jsem provést první aktivační platbu ve výši 1Kč. Provedl jsem platbu na “účet” IBAN banky Deutsche Bank
(IBANCZ1179100000004042500001). Provedl jsem to formou zahraniční platby protože tuzemská platba chce klasické číslo účtu, ne IBAN. V bance mi to strhlo poplatek 220Kč. Jak se prosím správně tato aktivační platba provádí? Proč Degiro nemá klasické číslo účtu?

Redakce Finex

Dobrý den, když u Degiro zvolíte vklad, ve vyskakovacím okně byste měl vidět následující informaci: “Pokud si přejete provést platbu v CZK, je potřeba provést tuzemský převod z Vašeho CZK účtu na DEGIRO CZK účet v ČR ***********/****“. Mělo by tedy být možné vložit koruny platbou na český účet a to běžným převodem.

PS: Věci jako vzhled platformy, umístění informací v rámci webových stránek a bankovní číslo pro vklad k brokerovi, apod. se často mění. Proto je nutné vždy spoléhat na aktuální informace přímo od brokera a komentáře, jako je tento, brát pouze jako pomocné.

Jaroslav Cap

Z IBANu se dá “klasické číslo účtu” zpětně odvodit. V tomhle konkrétním případě je to 4042500001/7910 – lze ověřit u ČNB např. tady https://www.cnb.cz/en/payments/iban/iban-calculator-czech-republic/

Radek Kubelka

Dobrý den,
pro připojení bankovního účtu mi to opakovaně hlásí nesprávný formát.
Ač nestandardně (kód banky a číslo účtu), tak obvykle, s lomítkem nebo bez.
Žádná alternativa neprojde.
Děkuji Radek

lemmy

Vložte IBAN, je to matoucí. Také jsem s tím bojoval.

Lukáš Růžička

Dobrý den,
dle zkušenosti musíte vložit IBAN.

Matyáš

Dobrý den, chtěl bych vás poprosit o radu, založil jsem si účet ovšem jsem udělal chybu a účet se vede v eurech. Dá se to někde změnit abych si změnil měnu na czk, nebo mám zrušit účet a založit nový?

Redakce Finex

Dobrý den, Matyáši. Dle oficiálních informací v tuto chvíli není možné změnit základní měnu svého účtu. Doporučujeme tedy kontaktovat zákaznickou podporu, zda by Vám poradili udělat to samé.

Josef Jansa

Mohl bych se zeptat na kontak zakaznicke linky na Degiro

Redakce Finex

Dobrý den, Josefe, kontakt na zákaznickou podporu naleznete na oficiálních webových stránkách v sekci Kontakt. Je možné, že se URL stránky této sekce ale v budoucnu změní a námi zaslaný odkaz již nebude fungovat, nyní ale funguje bez problému.

Josef

Dobrý den proč u vás nejdou koupit akcie Realty Income Corporation předem děkuji za odpověd

Redakce Finex

Dobrý den, Josefe. Situaci jsme právě kontrolovali a dle dostupných informací by mělo být možné Realty Income u Degiro koupit. Pokud s nákupem máte stále problém, doporučujeme obrátit se přímo na zákaznickou podporu Degiri.

Michaela

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Ráda bych investovala do ETF fondu, vybrala jsem Vanguard S&P UCITS. Otevřela jsem si účet u Degiro, jenže po zadání ISINu jsou nabídnuty tři varianty. Liší se měnami (EUR, USD a GBP), ale také dalšími zkratkami LSE/VUSD, LSE/VUSA a EAM/VUSA. Poradíte prosím, který vybrat, aby to bylo pro někoho jako já (chci pravidelně vkládat 1 000 korun) nejvýhodnější? I z hlediska zdanění atd. Děkuji moc!

Redakce Finex

Dobrý den, Michaelo, Regíno a Alexi. V zásadě by se mělo jednat o totožný fond, pouze obchodovaný na jiných burzách a v jiných měnách, neměl by v nich ale být jiný rozdíl. My bychom zvolili buď variantu v EUR nebo USD.

Regína

Připojuji se k dotazu, do ETF jsem chtěla investovat taktéž takto pravidelně menší částky, ale zatím jsem se neprokousala k tomu, jak vložit jen menší částku, než je celková hodnota (415 EUR).

Aleš

Potřebujete brokera, který nabízí frakční nákupy (nákup části akcie), já pro tyto účely používám Trading 212.

Alex

Dobrý den, podařilo se Vám k tomu už nějak “prokousat”? Mně zatím bohužel ne. Díky

Stanislav

Dobrý den, u Degira jsem založil účet, vložil peníze a nakoupil 10ks akcií Altria GRP INC. a 3ks Rio Tinto Ltd. na Frankfurtské burze, dle ceníku Degira za transakční poplatky 7,50 EUR + 0,09% za objem nákupu. Předpokládám, že toť vše; nebo se mýlím? Ve Vašem příspěvku píšete, že jste za nákup akcií z USA v hodnotě 200 euro zaplatil asi 0,60 euro poplatek. Byl by pro mne výhodnější nákup na burze NSY a nikoli na FRA,… nebo jsou nákupy na NSY zatíženy ještě poplatkem za držení pozice, takže se to ve výsledku prakticky vyrovná ??? Děkuji za ochotu Stanislav

Martin

Zdravím, jakým způsobem se v tuto chvíli dají převést peníze na účet degiro tuzemským převodem popřípadě se nějakým způsobem vyhnout poplatku za převod na zahraniční účet ? Můj účet je zřízen přes cz stránky, ale účet je v německé bance tedy IBAN začínající DE z toho vyplívá platba do zahraničí…

Redakce Finex

Dobrý den, Martine. Když se osobně podívám na můj Degiro účet, vidím IBAN v české bance (CZ1179100000004042500001). Doporučil bych Vám tedy obrátit se přímo na oficiální zákaznickou podporu Degiro, která je z mé zkušenosti poměrně rychlá a informovaná. :-) Vojtěch, Finex.cz

mirka

Dobrý den, jaký z nabízených druhů účtu je nejlepší , co se týká dividend, poplatků , nákupu i prodeje akcií a opcí…
Děkuji Mirka

Redakce Finex

Dobrý den, Mirko. To bohužel není možné říci takto obecně, protože každý z investorů má své vlastní požadavky. Rozdíly jednotlivých účtů naleznete v recenzu výše, ale jak už také v recenzi zmiňujeme, pokud chcete jen nakoupit několik akcií a těžit z růstu jejich ceny případně dividend, měl by Vám postačit účet Basic nebo Custody.

Nika

Dobry den. Nevite nekdo, jak je to na Degiro aktualne s formularem w8ben. Nekde sem se docetla, ze uz ho neuznavaji a dividendy chodi zdanene 35%ty. Mate nekdo zkusenost? Diky za odpoved

Ivana

Nedávno jsem formulář W-8BEN musela zase vyplnit. V účtu mám u toho uvedeno:
Česká republika 04/08/2021 Přijato: výhody daňové smlouvy jsou uplatňovány.
Takže asi v poho :-)

Standa

To se ale dle mě týká davidend US akcií, ČR se nadále daní 35%, což je pěkná prasárna.

Michal

Záleží odkud dividendy jsou. Pokud se jedná o české akcie, tak ty degiro daní 35.USA dividendy zase povětšinou jenom 15.Zálezí na zemi odkud je daná společnost vyplácející dividendu .Celý seznam seznam, kde a kolik daní mají na stánkách.

Martin

Dobry den,

neviem si poradit ale..

mam par ETF tie su OK
ked ale chcem kupit napr akciu coca cola za market price 54,25 USD po kliknuti na zadat objednavku mi vyskoci okno kde je cena 52,5 EUR a to je o dost vic nez kurzovy rozdiel.. viete mi poradit preco je to tak drahe?
Dakujem

Ivana

U ceny za “market price” přece cenu dopředu nevíš. Zadáváš tam jen počet. Pokud nakupuješ za svou cenu (limit order), tak ten je v USD, ale celková cena objednávky je pak v eurech.

Michal

To je nějaké divné, upřímně nevím, zkuste zavolat nebo napsat na podporu.

Daniel

Dobry den, musim podavat danove priznani, i kdyz nemam zadny prijem, pouze jsem pres degiro investovat vice nez 100000. Degiro nedrzi penize na svem ucte, ale jsou investovany, to znamena ze pokud klient nakoupi produkt, dochazi k prodeji z ftp.

Tomas

Ano, bohužel. Nákup akcií automaticky znamená prodej z peněžního fondu, který se počítá do limitu. Největší problém tedy je pokud nakoupím samotné akcie např. za 60k, pak je prodám za 90k se ziskem 30k, tak bych za normálních okolností nemusel daně platit. Bohužel kvůli jejich peněžnímu fondu musím zaplatit 15 % ze 30k takze 4.500 CZ vyhozeno z okna… mam ucet rok a myslel ze to rozkopu kdyz jsem to zjistil. A v této recenzi se o tom nedočtete ani slovo a ani v souhrnu nevýhod to není zmíněno.

Jaroslav

Když akcie držíte déle jak 3roky jste osvobozený o daně v případě degira. Jsou pak akcie cfds a tam to neplatí (XTB) To co píšete za nevýhodu je úplně normální všude na světě, takže to psát jako výhodu/ nevýhodu je zcestný.

tomáš

Dobrý den,

z hlediska bezpečnosti jsem si automaticky založil účet CUSTODY. Bohužel jsem si nepropočítal veškeré poplatky, především z připsáním dividend. Je nějaká možnost, jak změnit účet na profil BASIC?

Roman

Ahoj Tomáši, provedl jsem před nějakou dobou úplně stejný krok. Co mám info od různých diskutérů, změnit profil nejde. Jediným způsobem je založit si nový, tak jak to aktuálně provádím i já. Starý účet tam nechám bez aktivního obchodování.

tomáš

Díky, myslel jsem si to. Hlásí to nějaký problém, když mám v jednu dobu aktivní dva účty na jednu občanku? Rád bych stávající pozice převedl na nový účet (dividendové).

Roman

Žádný problém mít nebudeš, akorát je nutností mít jiné uživatelské jméno, což je logické. Každopádně jsem se zasekl u rozhodnutí, jaký účet tam vytvořit, zda v CZK anebo €. Někdo radí to, další zase ono. Dokonce mi v rozhodnutí prozatím nepomohla ani videa na youtube.

Barbora

Dobrý den,
chtěla jsem si založit účet u Degiro a když jsem postupně vyplňovala vše, co chtěli, tak jsem se zasekla na bodu ověřování účtu, kdy se mi tam stále točí kolečko už přes hodinu a stále se to načítá a nic se neděje. Je u toho napsáno, že to obvykle trvá jen několik okamžiků, ale já už to tam mám takhle přes hodinu. Nevíte, co s tím?

Martina

Dobrý den,
mám stejný problém. Jak jste ho nakonec vyřešila?
Děkuji

Martina

Dobrý den ještě jednou,
kdyby náhodou někdo zbytečně panikařil jako já se stejným problémem… Já a očividně i paní Barbora jsme registraci na Degiru prováděly večer. Aplikaci s nekonečně se točícím kolečkem jen zavřete a počkejte do rána. Váš účet bude pravděpodobně ověřen až druhý den v dopoledních hodinách a vy budete moci pokračovat v dokončení registrace.
Hezký den

Roman

Taky jsem narazil na stejný problém, ale zakládám to v poledne, kolečko se už při ověření EBANu točí už 2 hodiny a nejde s tím nic dělat. Jak na webu tak v telefonu nemohu dělat nic jiného, dokud se přes číslo účtu nepotvrdí údaje o držiteli. Zatím není kam tu korunu nebo víc převést, protože se nikam nedostanu na kde by mi dali parametry platby – takže to je běh na dlouhou trať, uvidím, zda se to zítra dořeší.

Alena

Mám to také tak. Oskenovala jste nfc čip, nebo zaslala foto? Už máte potvrzení, nebo jste musela kontaktovat podporu?

Petr

Dobrý den, registroval jsem se nedávno a nevzpomínám si, že bych měl stejný problém. Ověření účtu proběhlo prvotní platbou.

Petr

Dobrý den, momentálně nefunguje česká podpora, alespoň tedy ne v mém případě (a to ani formou emailu), podpora funguje pouze v angličtině. Což by asi nemusel být takový problém. Horší je, že “odpověď” (byť docela svižná) na můj dotaz mi nic neobjasnila, a na můj následný dotaz už nikdo nereagoval.
Konkrétně se mi jedná o to, že v přehledu portfolia se mi po převedení CZK na degiro objevila položka -140 EUR v Pěněžních fondec , která mi nedává smysl. Objevilo se to asi den po převedení a nemůže jít o pokles hodnoty FPT (to by byl pokles v řádu jednotek procent za den).

Standa

Dobry den, na dlouhodobe drzeni ceskych akcii (predevsim na dividendy) jsem si otevrel ucet u Patria Finance. Jakeho brokera byste mi doporucili na dlouhodobe drzeni americkych akcii napr. dividendovych aristokratu pripadne dividendovych ETF (zdaneni dividend, poplatky, regulace). Dekuji.

Redakce Finex

Dobrý den, Stando. Z osobní zkušenosti mohu doporučit LYNX, RoboMarkets, nebo klidně i Degiro. Nicméně je důležité podotknout, že se jedná o obecné doporučení. Každý člověk má jiné priority a potřeby a bude k volbě brokera přistupovat jinak.

Belli

Dobrý den,

při registraci po mě Degiro chce DIČ (rodné číslo). Podnikám jako OSVČ, mám IČ a do daňového přiznání ho vyplňuji do políčka DIČ. Do Degira ale zadat nešlo (špatný formát), musím tam zadat opravdu to rodné číslo?

Je mi asi jedno, co tam vyplním, ale aby si pak FÚ nemyslel, že příjmy z prodejů akcií, nebo dividend nedaním? Nebo si to na FÚ přeberou a spárujou s mým přiznáním, kde jako DIČ mám vyplněné CZ + IČ?

Předem děkuji za odpověď.

Wlada

Nejsem sice daňový poradce, ale také OSVČ a v daňovém přiznání se IČ nevyplňuje. Pokud jako plátce DPH máte přiděleno DIČ, tak je stejné jako rodné číslo jen s CZ na začátku, pokud DIČ přiděleno nemáte vyplňujete v DAP rodné číslo. Takže problém by neměl nastat.

Redakce Finex

Dobrý den, toto bych doporučoval řešit přímo s daňovým poradcem, nicméně z našeho pohledu by to neměl být problém.

Petr

Dobrý den, dividenty z českých akcií jsou již na Degiru zdaněny nebo si je musím zdanit sám? Podle toho co čtu tak by měli být české dividenty již zdaněny. Kde je pravda?

Redakce Finex

Dobrý den, vyplacené dividendy jsou na Degiru již srážkovou daní zdaněny.

Jan

Dobrý den, jenže tyto české dividendy jsou prý zdaněny 35%!
Ne 15ti% jak by to mělo v ČR být, říkám to správně?
Děkuju

Lubík

Ahoj,to neplatí u všech akcií z jiných států tam se to musí doplatit.

strateq

Poradíte mi prosím, když bych chtěl investovat do amerických akcií, ale v malých částkách (100 koruny), a kupovat třeba jen zlomky akcií, který broker se mi vyplatí nejlépe, vzhledem k poplatkům?

Děkuji.

Redakce Finex

Dobrý den, ve Vašem případě bych asi použil služeb Revolut.

David

Trading 212, XTB, Robomarkets. Jsou bez poplatků za nákup akcií.

Míra

Dobrý den, kromě akcií chci obchodovat i opce, jakého brokera byste doporučili? Degiro zřejmě přichází v úvahu…
Děkuji!

Redakce Finex

Dobrý den, přemýšlel jste nad Interactive Brokers? Jedná se o dobrého brokera, ale je třeba mít větší kapitál.

Míra

Děkuji za reakci. Přemýšlel, ta platforma mi připadá na začátek trochu složitá-možná tam nakonec taky udělám registraci. Nevíte někdo jestli se v Degiru dají ty opce obchodovat na jednotlivé akcie (například Apple) ? Nikde to tam nemůžu nejít, jen nějaké indexy.

Iva

Nezjistil jste náhodou, kde se ty opce dají v platformě u Degira najít? Také vidím jen nějaké indexy. Mám účet Trader, složila jsem test a také jsem si možnost obchodovat opce zapla.

Michal

Dobrý den,
zákaznická podpora neodpovídá, zkusím se zeptat tedy zde.
Založil jsem si Degiro účet Basic, vložil peníze a koupil akcie 3 společností. Vše normální akcie označené Kategorie C. Teď chci koupit normální akcie další jiné společnosti, stejná kategorie C a nejde to.
Vyskakuje mi hláška: Tato produktová skupina je aktuálně deaktivována (Standardní akcie). Zdá se, že jste tuto produktovou skupinu nepovolili k obchodování. A směruje mě to na test způsobilosti. Testoval jsem akcie kategorie A a ty mi to neblokuje. Opakuji že jsem nic neměnil.
Peníze tam samozřejmě mám, postupuji stále stejně. Nevíte někdo proč to nejde ?

Iva

Zkuste udělat ten test a pak si to zapnout v nastavení.

Alex

Dobrý den. Mam koupene akce. Chci je prodat za 30$. Kdyz zadavam vícedenní limit objednavku na prodej, vyskakuje okno s hláškou “Zadávaná cena 30.0000 je příliš vysoká oproti poslední zobchodované ceně 21.8800. Horní hranice je 26.2560” Je to divni.

Iva

U Degiro to takto je, nejde zadat prodejní příkaz za mnohem vyšší cenu, než je zrovna v tu dobu na trhu. Můžete tedy zadat za tu cenu, co Degiro nabízí a až cena stoupne, dát ji výš. nebo příkaz zatím nezadávat vůbec.

Martin

Dobrý den,
podpora Degira mě několik dní ignoruje, tak se zkusím s takovým obecným dotazem zeptat zde.

Když si zadám vyhledat nějakou společnost, vyskočí mi třeba 3 druhy akcií k té stejné společnosti. Liší se třeba v obchodovatelné měně. USD vs. EUR. Liší se také v nějakém označení tří písmen na začátku, což je asi označení burzy?..
Ty grafy někdy vypadají úplně stejně, cena akcie je stejná. Někdy vidím rozdíly ale i zde. Ale pořád jde o stejnou společnost. Dokazují to odkazy na zprávy v profilu společnosti pod grafem.
Zajímá mě podle jakého klíče potom mám vybrat tu správnou ze těch cca 2-4 typů akcií pro tu stejnou společnost. Je to tak, že když jsem investor z České republiky, dávám vždy přednost akciím z Evropské burzy nebo je to úplně jedno? Říkám si, že třeba investor z Japonska asi bude vybírat jinak, než já z ČR. Podle čeho se v takovém případě vybírá?

Marek

Jj to je na jaké burze se to obchoduje a rozdíl je tam třeba v poplatcích tak pozor na to ale jinak je to víceméně jedno

Kolouš

Strašlivá zákaznická podpora – nereguje na emaily, na telefony nikdo neodpovídá

Iva

Já mám také zkušenosti, že reagují rychle. Psala jsem v noci a ráno už jsem měla odpověď a to již poněkolikáté. Píšu svou nedokonalou angličtinou a vždy se domluvíme.

Honza

Nesouhlasím. Omylem jsem svůj vklad provedl bez uvedení ID. Kontaktoval jsem podporu pomoci web chatu a do hodiny bylo vyřešeno. Včetně připsání částky na účtu degiro.

Roman

Dobrý den,

nejsem si jistý, zda byl tento dotaz již položen. Každopádně bych se rád zeptal, zda jsem u Degira skutečným vlastníkem akcie a mohu si ji případně převést k jinému brokerovi? Děkuji za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, v případě obchodování akcií u Degiro jste skutečným vlastníkem a na požádání si můžete nechat převést akcie k jinému brokerovi.

Přeji hezký den.

RADEK

Dobrý den,
pokud nakoupím třeba 10 akcií TSLA za účelem tyto akcie dlouhodobě vlastnit. Platím nějaký poplatek za jejich držení(swap)? Díky

Redakce Finex

Dobrý den, u Degiro kupujete skutečné akcie, nejedná se tedy o CFD kontrakty, kde se platí swap (poplatek za držení přes noc či přes víkend).

V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit.

Přeji hezký den.

Jaromír Šulc

Nedoporučuji tohoto brkera.
Již se obracím na orgán ESMA se dvěma stížnostmi. Mně osobně Degiro odmítalo 3 měsíce provést příkaz na prodej akcie s jediným vysvětlením “smůla, u nás jste tu akcii sice koupil, ale u nás příkaz na podej nezadáte, převěďte si to k jinému brokerovi” (vím, zní to zcela neiuvěřitelně až absurdně, ale vše jsem schopen doložit) a po zažádání o převod akcií jinam a dvou urgnecích během měsíce mi najednou akcie z portfolia zmizí ze ztrátou 75% oproti datu, kdy jsem se pokusil ji poprvé prodat, a se ztrátou 50% oproti času, kdy jsem žádal o převod k jinému brokerovi.
Vysvětlení jsem nedostal.

Iva

Nejednalo se o akcie, které byly delistovány? Já toto měla u KMPH, ale už je to zpátky :-)

Ondrej Melichar

POZOR!

Snažím se už 9 dní vybrat neůspěšně peníze u účtu. €5000 nejsem schopen vybrat už 9 dní, tahle platforma je podle mě obrovskej scam/podvod. Zrovna když ty peníze potřebuji…

Luboš

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, zda je nějaká nová informace ohledně výběrů? Degiro mám a četl jsem převážně pozitivní recenze, ale neviděl jsem zpětnou vazbu jak moc složité je vybrat částku zpět na svůj účet v bance. Zkoušel ještě někdo vybírat větší finanční obnos a neměl problém?

Iva

Já mám nastavený u všech měn AutoFix a nemusím se o nic starat.

Michal

Dobrý den,
měl jsem ten samý problém. Kontaktoval jsem zákaznickou podporu a napsali mi: “Výběry z české platformy jsou možné pouze v CZK. Jste povinni převést EUR na CZK. Nástroj k tomu je v pravém horním rohu (Převod měn) vaší platformy a DEGIRO se vzdá poplatku za převod. Můžete převést pouze celou částku (bez desetinných míst) a ruční převod není v noci možný.”
Po provedení to už šlo.

Redakce Finex

Dobrý den, Ondřeji. Kontaktoval jste zákaznickou podporu Degiro? Věříme, že se vše vyřeší a určitě se jedná jen o nedorozumění. Budeme rádi, když nás budete informovat o dalším průběhu.

Adam Zeleny

Hezký den,

nevíte někdo o brokerovi, který nabízí páku 1:20 na akcie? Mám v úmyslu scalpovat.

Díky

Karel

Dobrý den,
pokouším se vybrat peníze z DEGIRO. Vždy při pokusu o vybrání mi DEGIRO napíše: Nemáte dostatek financí na svém účtu.
Zůstatek však hlásí vše v pořádku.
Je potřeb překonvertov EUR do CZK za poplatek ? Myslel jsem že toto je zdarma řešeno

Redakce Finex

Dobrý den, těch problémů může být více – doporučuji kontaktovat jejich zákaznickou podporu, odpovídají celkem ochotně a i v češtině. :-) Budeme rádi, když pak dáte vědět, co byl problém.

Pavel

Dobrý den,
měl bych otázku k danění.
To danění při prodeji akcie/akcií se provádí automaticky přímo firmou Degiro?
Nebo se to musí nějak dokládat k dani z příjmu?

Díky moc!
Pavel

Redakce Finex

Dobrý den, Pavle. Daň z příjmu při prodání akcií se ziskem musíte odvést sám. Degiro za Vás daní pouze připsané dividendy. Více info naleznete v našem článku danění příjmů akcií.

Honza

Dobrý den,
mohl bych poprosit o radu, který broker je nejvhodnější pro malého investora začátečníka, který chce obchodovat české akcie za nižší měsíční částky okolo 1000 Kč? Komunikace v češtině, měna Kč.
Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, Honzo, pokud chcete investovat nižší částky CZK s malými poplatky a v češtině, doporučuji RoboMarkets nebo XTB. Podívejte se ale na jejich poplatky předem, abyste nebyl překvapen. Držím palce, ať Vám vše dobře vyjde. Vojtěch

Zuzana

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli se na Degiro jde obchodovat s indexy a REITs.

Redakce Finex

Dobrý den, Zuzano. Ano, u Degiro by mělo být možné investovat do indexů (formou ETF) i REIT.

Pepa

Dobrý den,

je Degiro platforma vhodná pro drobného pravidelného investora? Založil jsem si účet a vložil 1000kč. Nakoupil jednu akcii a vyšlo mi to ta tak. Za měsíc, až vložím dalších 1000kč bude cena třeba výše, a já už jednu akcii za stejnou částku nenakopím? Nejde nakupovat 0,8 akcie nebo 1,2 akcie? Snad jsem otázku moc nezacuchal a je srozumitelná. Děkuji za podpověd Pepa

Redakce Finex

Dobrý den, Pepo. To vždy záleží na konkrétním investorovi, protože všichni mají jiné představy a požadavky. Nicméně kupovat zlomky akcií bohužel u Degiro ani jiného opravdového brokera nelze. Je to možné (co momentálně vím) pouze u Revolut, kde nejste reálným vlastníkem těchto akcií – jejich vlastníkem je Revolut a mezi své uživatele je tedy takto může i “rozdělit”.

Choze

Dobrý den, vaše tvrzení ohledně Revolut není pravda. U Revolut jste skutečným vlastníkem akcií. Máte hlasovací práva a chodí vám pozvánky na valné hromady. Skutečným vlastníkem nejste např. u etoro a xtb.

David

Jak jste přišel na to, že u XTB nejste vlastníkem akcií?

Adam

Dobrý den, u ETF platí to samé, že se dá koupit pouze celé a ne část?

Redakce Finex

Dobrý den, ano, u Degira toto platí jak u akcií, tak u ETF.

Přemysl

A co Etoro? Tam mohu zlomky nakupovat, nebo ne?

Redakce Finex

Dobrý den. Díky za dotaz. Podíval jsem se na to a u eToro, jak sami zmiňují zde, to možné je. Co jsem se tak dočetl, vypadá to, že eToro v takovém případě koupí celou akcii “na sebe” a po částech ji přeprodají jednotlivým zákazníkům. Přinejmenším mi to přijde zvláštní, ale pokud jim to funguje, tak proč ne… :-)

David

Dobry den,
Zajimalo by me, jak je s vlastnenim akcii na degiro. Nekde jsem cetl, ze na degiru nejsem opravdovym vlastnikem akcii. Avsak jsem nenasel konkretni vyjadrezeni. Vite, jak to je?

Dekuji

Redakce Finex

Dobrý den, Davide, u Degiro se nákupem akcií stáváte jejich vlastníkem. Můžete si je pak např. převést k jinému brokerovi.

ondrej

Nízké poplatky, možnost investovat i z telefonu, všechno v pohodě dokud člověk něco nechce po supportu nebo neudělá chybu.

29.4. jsem Degiru poslal z Revolutu 50 000 CZK, brzy jsem zjistil, že vklady z Revolutu nejsou podporovány, tak jsem hned psal na podporu. Neuměli peníze prostě poslat zpět, chtěli spoustu důkazů … teď, o 2 měsíce později, po několika urgencích, se pouze dozvím, že support opět čeká na nějaké oddělení.

Stav jejich podpory je tristní, šablonovité odpovědi, na přímé dotazy buď neodpoví nebo odpoví obloukem a nejkonkrétnější odpověď vypadá asi takhle:
To be transparent, the status is a follows: Ouyr internal department will make a decision on the details genrated to send the transfer back to.

Poohlédnu se raději po brokerovi s funkčním supportem, Degiro má možná nejnižší poplatky, tuhle výhodu ale dokáže smazat jediná vaše chyba….

vaclav

Dobry den,
pokud jste daval pri zjednavani uctu pozor, Degiro vysvetluje, ze penize prijima pouze z autorizovaneho bankovniho uctu. tzn. Ze pri registraci poslete 1 Euro, pomoci specialniho kodu a tim svuj ucet bankovni ucet u degira autorizujete. Penize pak lze do Degiro posilat jen a pouze z tohot bankovniho uctu.
Stejne jako z Revolut nelze tedy penize posilat do Degiro ani z paypalu a dalsich podobnych virtualnich financnich nastroju.
Neni to proto, ze by to neumeli zprovoznit, ale z duvodu ochrany pred pranim spinavych penez, ktere je po nich pozadovano legislativou.
Jako se vsim, vzdy si nalezite prectete “navod k pouziti”.

Kazdopadne dekuji za informaci o limitech zakaznicke podpory. Je to dobre vedet.

Redakce Finex

Dobrý den, děkujeme za Váš názor a komentář. Bohužel jsme se s tímto konkrétním problémem ještě nesetkali – doufáme a věříme, že se Vaše situace brzy vyřeší. Nejlepší podporu a zákaznický servis má asi XTB, ale ti mají zase vcelku vysoké poplatky. Co takhle vyzkoušet RoboMarkets? S jejich podporou jsme komunikovali několikrát a vše bylo bez problému. A poplatky mají skvělé.

ondrej

Díky za tip na RoboMarkets, vyzkouším.

Tento problém je dost specifický, a uznávám, že je má chyba, že jsem si to neověřil. Nicméně pro mě je to alespoň ukázka, jak Degiro funguje, když věci nejdou podle plánu.

O stejném problému se píše i zde – https://community.revolut.com/t/usage-with-degiro/41562/18.

Josef

Dobrý den, je převod CZK->EUR opravdu stále podle středového kurzu bez poplatku? V poplatcích je totiž uvedeno 10€+0.02% za manuální převod a
0.1% za auto FX

Redakce Finex

Dobrý den. Podle mého je to stále bez poplatku, protože se odeslané CZK automaticky přesunou do tzv. Fondu peněžního trhu (více zde) a nejedná se tedy o FX konverzi. Bohužel jsem ale u Degiro již přes rok žádnou transakci nedělal, tak to nevím na 100 %. Kdybyste to zjistil, budeme rádi, když dáte vědět.

Vojtěch, Finex.cz

Johny

Dobrý den, trošku mě mate ten příklad naštvaného obchodníka s investicí v Kanadě. V ceníku DEGIRA jsou polatky v USA i Kanadě napsané stejně, takže přece není možné, aby v USA byl fixní poplatek 0,5 eur za transakci plus navýšení o 0,004 usd za akcii a v Kanadaě najednou za každou jednu akcii 2 eura plus 0,01 cad. Něco mi uniká? Děkuji.

Redakce Finex

Dobrý den, ten případ, o kterém mluvíte, je už opravdu asi 5+ let starý. Pravděpodobně se od té doby sazby výrazně změnily.

Jirka

Dobrý den,
jen 2x technická:
1/ pokud jsem pochopil, obchodní účet musí být vždy v EUR.. nicméně pokud chci obchodovat US akcie, které jsou obchodované v USD, tak nad rámec poplatků, jaký je tam konverzní kurz? Aplikuje se nějaký “střed” EUR/USD na forexu v okamžiku nákupu/prodeje..?
2/ zdanění dividend – někdo už to tu uváděl – pokud chci zdanění 15%, lze online vyplnit příslušný formulář W8BEN nebo je třeba z mé strany nějaké další “akce”..?
díky za reakce..

Redakce Finex

Dobrý den, je to přesně tak, jak říkáte. V momentě nákupu akcií za jinou měnu by se měla eura ihned za středový kurz převést v přesně požadovaném množství. Ohledně zdanění dividend se podívejte na tuto stránku, kde naleznete více info. Obávám se, že W8BEN formulář u Degiro vyplnit nelze – ale mohu se mýlit. Já to však nedělal.
Vojtěch, Finex.cz

Leoš

Chápu to správně, že pošlu koruny, degiro je automaticky převede na eura (nebo to udělám já manuálně za poplatek) a když provedu obchod na US burze, tak degiro potřebnou částku převede za střed na dolary? To mi přijde z pohledu nákladů na FX celkem výhodné. Fio mě odrazuje svým spread USDCZK kolem 2.8%.

Redakce Finex

Dobrý den, Leoši. Mělo by to být přesně tak, jak říkáte. Alespoň když jsme to naposledy zkoumali, bylo to tak. Mohlo se to ale za posledních pár měsíců trochu změnit a proto radši doporučuji kontaktovat přímo jejich podporu, která je i v češtině a měla by mít aktuální informace. :-)

Leoš

Děkuji. Jak je to s US ETF? Podle Lynx v Evropě nelze obchodovat s americkými ETF, kromě Česka na výjimku ČNB (Fio). Proč to nejde? Kde můžu obchodovat s US ETF jako jsou VGT či VTI?

Redakce Finex

Dobrý den, Leoši. Kvůli tomu, že americké ETF většinou nemají KID, tak z Evropy není možné je kvůli regulacím koupit. Situace ohledně těchto ETF není úplně jednoduchá. Existují nějaké US ETF, pro které KID jsou k dispozici, ale skutečně existují i nějaké US ETF, pro které KID podle evropské regulace k dispozici nejsou, jak říkáte. Tyto instrumenty tedy nesmí broker poskytovat evropskému retailovému klientovi. Na druhou stranu existují evropská ETF, která jsou přesně identická jako ta americká, která KID nemají. Ty nabízí třeba XTB. Mrkněte zde – v poslední sekci ETF naleznete odkazy na jednotlivé KIDs jednotlivých vydavatelů těchto investičních instrumentů, a na zmíněné ETF SPY (americké) se dá najít identická evropská alternativa, která příslušný KID má, např. instrument “SPY5.uk”. Jak přesně to je u Degiro ale teď z hlavy bohužel nevím, to se budete muset zeptat na jejich zákaznické podpoře. Nicméně když se dívám do její platformy, vidím tam několik tisíc dostupných ETF, takže problém by to snad být neměl. :-)

Jitka

Dobrý den, formulář W8BEN pro USA se u Degiro vyplňuje, dividendy chodí zdaněné 15%.

pan karamel

Dobry den,
mel bych nejake doplnujici otazky

1.) je nejaky poplatek za prodej akcii? – treba mam 100ks, a pozdej chci 50 prodat… je tam nejaky extra poplatek jako v pripade nakupu?

2.) prevody jsou skutecne za stredovy kurz? stejny jako ma treba Revolut?

3.) nevi se nahodou kdy umozni vybery EUR?

Redakce Finex

Dobrý den, pane Karamele. 1) poplatek za prodej akcií je stejný jako v případě jejich koupě. Tedy pokud koupíte 100 ks akcií na české burze, zaplatíte poplatek 20 Kč + 0,11 % z hodnoty těch 100 ks (max. ale 830 Kč). Při prodeji 50 ks pak zaplatíte 20 Kč + 0,11 % z hodnoty těch 50 ks (max. ale znovu 830 Kč). 2) Dle našich informací ano. Naopak Revolut, pokud vím, středový kurz nenabízí a je tedy dražší. 3) Bohužel, takové informace nemáme.

Honza

Zkouším prvně na Degiro použití funkce stoploss. Dle toho co jsem se dočetl jsem to
chápal tak, že stoploss zadávám při nákupu.Např.budu kupovat akcie, které nyní stojí 100 a zadám stoploss 95,tak když později cena spadne pod 95, tak se automaticky aktivuje příkaz k prodeji. Tedy mne to chrání v případě poklesu ceny před hlubšími ztrátami. Tedy tím vyplněním částky stoploss při nákupním příkazu zároveň aktivuji i budoucí případný prodejní pokyn, když akcie spadne pod částku ve stoplossu uvedenou, je to tak? Toto jsem na Degiru zkoušel, ale příkaz byl pokaždé odmítnut. Když jsem však vyzkoušel zadat do okénka stoploss cenu vyšší než současná tržní, tak se příkaz aktivoval, což mi ale přišlo nelogické. (abych věc ještě více zkomplikoval, tak po výběru příkazu „stoploss“ se mi otevřela dvě okénka a sice –napravo od stoploos okénko „“stopprijs(usd)“ a pod ním okénko „částka (€)“, tedy ani nevím,do kterého okénka vepsat cenu „stoploss“ a tedy nač je to druhé okénko (vepíšu –li do okénka byl „“stopprijs(usd)“ cenu, tak v okénku pod ním se automaticky vyplní cena nižší o cca 7,5%).

martin

Dobry den, rad bych si poridil konkretni akcie obchodovane na Tokijske, US a DE burze. Konkretne se jedna o akcie Konica Minolta. Nicmene v seznamu Degira jsem je nenasel. Cim to?

Redakce Finex

Dobrý den, Martine. Zkuste do vyhledavače akcií u Degiro zadat “Konica”. Teď jsem to zkoušel a vidím tam jak německou, tak i japonskou burzu. Nehledejte tedy podle tickeru, ale podle jména společnosti. Nebo zkuste vyhledat kód “JP3300600008”. Snad to pomůže. :-)

Vojtěch, Finex.cz

martin

jedna se o: KNCAF, KNCAY a KPI1.F

Sony

Dobrý den,
zdá se mi ten “skrytý poplatkový způsob” na 1 akcii zavedli i na USA trh? https://www.degiro.cz/data/pdf/cs/Prehled_poplatku.pdf

Původně jsem myslel, že to platí pouze na kanadský trh, ale jestli to platí i na USA akcie, tak nechápu, v jakém případě by bylo pro investora výhodné k tomuto brokerovi přejít či u něj zůstat.

Jaký na toto máte názor? Děkuji.

Redakce Finex

Dobrý den, mohu poprosit o více informací, jak to myslíte? Dle ceníku, který posíláte, je poplatek za obchodování US akcií 0,5 € + 0,004 USD za akcii. Za libovolných 1000 akcií je to tedy dohromady zhruba 10 dolarů. U jakých akcií by se Vám to, Sony, nevyplatilo?

Roman

0,5 € + (1000*0,004 USD) je tak 5 $ max ne?

Sony

Dobrý den,

nejspíše jsem špatně pochopil ceník. Takže poplatek za jednotlivou akcii je pouze 0,004 USD a víceméně 0,5 € za transakci? Tj. vzorec ve vašem případě:

0,5 € + (0,004USD * 1000akcií) = mně to vychází ale cca na 5USD a ne 10USD

Moje původní myšlenka byla, že je celkový poplatek uvedený za každou akcii. Tj. vzorec:
(0,5 € + 0,004USD)* 1000akcií = přes 650USD

Pokud se tedy jedná o první případ, tak to je přijatelné. Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, máte pravdu, moje omluva, špatně jsem to sečetl, místo 0,5 € jsem na dolary převáděl 5 €. Je to tak, jak říkáte, tedy 0,5 € + (0,004USD * 1000akcií). :-)

Vojtěch, Finex.cz

Tomáš

Dobrý den,
pokud to chápu dobře tak při nákupu 30000 akcií na NYSE zaplatím poplatek 0,5€ + 120USD (30000x 0,004USD) Je to tak.

Prosím o odpověď.

Předem Děkuji
S pozdravem Tomáš Kotek

Redakce Finex

Dobrý den, ano, mělo by to tak být.

Martin

Zapadla tu jedna důležitá věc, a tou jsou daňové dopady výběru z Degira.
Pokud jsou peníze klientů u Degira drženy ve fondech, tak jakýkoliv výběr je zřejmě vlastně prodej cenných papírů, a počítá se do ročního limitu úhrnu prodeje 100 000 Kč, aby byl příjem z prodeje osvobozen.
Mohu se jen domnívat, jak je řešen samotný nákup akcií. Nedochází nejprve k odprodeji části fondu, aby bylo za co akcie nakoupit? To by dále příjmy z prodeje zvyšovalo.

Kdo máte více zkušeností, můžete se podělit.

Andrej

Takže pošlu CZK na účet v Degiro, ony se konvertují do EUR, a pak koupím na PBCP korunové akcie, a zase bude konverze?

Redakce Finex

Andreji, pokud chcete kupovat akcie kótované v CZK, není samozřejmě třeba na EUR směňovat vůbec. Mimochodem, směna vždy probíhá za středový kurz a bez poplatku, takže i kdyby, tak to vlastně ani moc “nevadí”.

Sam

Je mi líto, ale názor, že to moc nevadí je naprosto chybný, neboť to při změně kurzu může být velmi citelné. U EUR/CZK to může být klidně i 5 a dokonce i více %. Při obchodování instrumentů kotovaných v jiné měně než EUR se vždy jedná o oboustrannou konverzi a to už může zcela eliminovat výhodu nízkých poplatků. Zásadním nedostatkem tohoto brokera je to, že u něho nelze vést také účty v jiných měnách Ve všech dostupných recenzích je tato skutečnost nedoceněná. Zdravím Sam

Redakce Finex

Dobrý den, Same. Máte samozřejmě pravdu – některému investorovi to vadit může, jinému nemusí. Vždy je to o konkrétní osobě a konkrétní situaci. Např. v březnu 2020 by to naopak bylo hezké, když euro stouplo během pár dní z 25 Kč na 28 Kč (což je 12 %). Ale souhlasíme s Vámi, že by bylo rozhodně lepší, kdyby bylo u Degiro možné mít více měn, jako je to např. u LYNX.

Martin

V recenzi této délky bych si předsatvoval trochu pečlivější rozebrání vašeho evidentně nejoblíbenějšího brokera. Pouhým zmíněním negativní zkušenosti bez detailního rozebrání nedostatečné. V recenzi tothoto formátu bych si přdstavit, že čtenáře upozorníte, že ze zmiňovaného vyplývá, že DeGiro není vhodný na obchodování větších objemů akcií – tedy MicroCap a SmallCap akcie vyjdou u “nejlevnějšího” brokera pěkně draho. Navíc, fakt, že dochází k automatickému převodu vložených prostředků na EUR je nejen zarážející, ale hlavně pro obchodníka dost nevýhodná, pokud nehodlá obchodovat pouze tituly vedené v EUR měně. To by si rozhodně zasloužilo minimálně podrobnější odstavec. Další nevýhodou, kterou zdá se buď nevíte nebo záměrně opomíjíte uvést je fakt, že broker vybírá poplatek za držení akcií na mimoevropských burzách – čili i US burzy.

Martin

Dobrý den,

Jak je to s poplatkem u Degira u ETF? Srovnávám to se společnosti Colloseum, kde je vstupní poplatek 3% z cílové částky plus 1,8% ročně za správu investic.
Je u Degira nějaké omezení z hlediska nabídky ETF?

Redakce Finex

Dobrý den, Martine. Samotné Degiro ve svých materiálech uvádí: “Každý kalendářní měsíc je první obchod do ETF ze seznamu uvedeného níže zdarma bez ohledu na velikost a směru tohoto obchodu” (Seznam zde). U ostatních ETF je poplatek naprosto mizivý (pod 1 %) a roční management fee za správu, tuším, že tam žádné není. Více info o poplatcích naleznete zde.

pivonka

Obchodujete na burze v Rijádu

Petr

Degiro mám již půl roku a jsem velmi spokojený, poplatky opravdu nízké a pro ty kteří chtějí jako já akcie z USA platí pouze opravdu jen 0,5 Eura. Za mě top.

Martin

Dobrý den,
předně bych chtěl poděkovat za užitečný souhrn k obchodníkovi Degiro. Před nějakým časem jsem si u něj založil účet a s překvapení (nemilým) zjistil, že mnou plánovaný nákup ETF do fyzického zlata nelze u tohoto obchodníka nakoupit. (PHAU; GLD; IAU).
Poradíte mi prosím nějakou alternativu k výše uvedeným ETF? Díky

Martin

Žádný broker vám nesmí díky EU prodávat celou řadu zahraničních fondů, které se nepodřídily nesmyslné regulaci ze strany EU ohledně dokumentů s popisem fondu přímo pro EU retailové obchodníky (jako kdyby těch informací nebylo všude k dohledání volně na internetu pro ostatní investory). Máte tedy 2 možnosti: 1) stát se profesionálním investorem (založit si fond a pod); 2) otevřít si účet přímo u některého amerického brokera (např u TD Ameritrade to donedávna nebyl problém a nakupovat v EU zapovězené fondy a REITs u nich šlo)

Redakce Finex

Dobrý den Martine, moc děkujeme za přínosný komentář. Recenzi jistě budeme brzy upravovat a zmíníme i toto.

Jakub

Jaký je prosím Vás přesně problém se zdaňováním dividend?

Redakce Finex

Dobrý den Jakube, Degiro nemá možnost vystavit koncové UBO pro české akcie, takže není možné doložit, že je vlastníte vy jako individuání investor.
A jelikož Degiro je zahraniční společnost, vztahuje na se na ně vyšší zdanění dividend, tedy 35 %. (Viz zde druhý odstavec – to u Degiro není možné) Více info zde.

Daniel

Dobrý den a jak je to se zdaněním US dividend? Jsou tam nějaké problémy? Nebo je to normálně 15%. Děkuji

Míša

Po podepsání W8BEN klasicky 15 %

Ondřej

Zdravím, jdou na Degiro obchodovat penny stocks? Moc díky za odpověď.

Redakce Finex

Zdravím Ondřeji,
pokud chcete koupit nějaké penny stocks, které jsou obchodovatelné např. na NASDAQ nebo NYSE, tak ty u Degiro naleznete. :-)

Vojtěch, Finex.cz

Jarda

diky! za pekny clanek. mam dotaz. Ma nekdo zkusenosti vlastní, postřehy, doplňky ke srovnani Degira a Lynxu??

David

0.01 CAD za akcii je naopak hrozně málo. Takový poplatek vás bude omezovat maximálně v tom, že si nebudete kupovat velmi levné a rizikové akcie. Jestliže pán zaplatil 41% poplatek při fixním poplatku 0.01 CAD, pak daná akcie stála 0.024 CAD. Kdo si toto pohlídá, tak nemůže být překvapen. Díky za recenzi, založím si u nich účet.

mmmm

David
7. 2. 2019, 11:32
0.01 CAD za akcii je naopak hrozně málo. Takový poplatek vás bude omezovat maximálně v tom, že si nebudete kupovat velmi levné a rizikové akcie. Jestliže pán zaplatil 41% poplatek při fixním poplatku 0.01 CAD, pak daná akcie stála 0.024 CAD. Kdo si toto pohlídá, tak nemůže být překvapen. Díky za recenzi, založím si u nich účet.

a četl si ten řádek pozorně? poplatek 2 eura PLUS 0,01 cad za AKCII! takže za 100 akcii zaplatíš 200 eur plus 1 CAD. kapišto? proboha lidi čtete a vnimejte co čtete pak nebudou takove kraviny na internetu a jinde

Kolouš

:D hlavně vy poučujte o tom, jak pozorně číst.
Fixní poplatek 2 EUR je za uskutečněný obchod, k tomu se připočítává variabilní poplatek 0,01 CAD za akcii.
Takže nákup 100 akcií je 2 EUR + 1 CAD
Nicméně nákup 1 akcie je 2 EUR + 0,01 CAD
Váš výpočet platí pouze v případě, že koupíte 100 akcií pomocí 100 jednotlivých příkazů.

Jindra Pechal

Dobry den,
zalozil jsem si Degiro – ucet Custody, ale jeste jsem na nej nezaslal zadne penize. Mam moznost poslat penize v Eur primo z ceskeho euroveho uctu, nebo mam jeste CAD na fintechovem uctu Transferwise. Rad bych pouzil ty CAD a casem nakoupil par akcii na CAD nebo US burze, ale nevim zda toto Degiro umoznuje, nebo budu muset aktivovat pouze ten cesky ucet ve spojeni se s brokerem? Navic pokud jsem spravne pochopil, tak pokud nakupuji pouze hodnotnejsi akcie, poplatek bude relativne maly, proti evropskym burzam. Rad bych zacal pouze ve velmi malem objemu a zkusil nejake ETF, dividendove akcie. Moc dekuji za info a preji vsem uspesne investovani. S pozdravem Jindra

Redakce Finex

Zdravím Jindro, já bohužel zatím vkládal pouze v CZK, takže s tím nemám přímou zkušenost. Teoreticky by vklad měl být ale proveditelný v jakékoli měně, stačí si přidat nový bankovní účet v dané měně v: Nastavení > Připojené bankovní účty. Jinak TransferWise, pokud vím, poskytuje hodně výhodné kurzy pro směnu měn, takže by neměl být ani problém Vaše CAD převést na EUR či CZK, ne? :-)

Jindra

Děkuji za odpověď,
jedná se mi o to, že při zakládání účtu jsem měl možnost pouze založení české verze degira, tedy primárně vedenou v CZK s možností investic v EUR (nikoliv však již výběrů v EUR).
Psal jsem tedy na zákaznickou podporu, ale bohužel mi bylo sděleno, že platby z transferwise nepřijímají, ačkoliv můj EUR účet u transferwise se chová jako ‘kamenná banka’ má IBAN i vše potřebné, takže nechápu, že mi bylo řečeno, že toto nejde.
Měl bych tedy i přesto zkusit v nastavení přidat tento účet a odeslat zkušební částku a počkat jestli bude připsána na degiro? Jinak mě potom napadá už jen varianta založení bankovního účtu vedeného v EUR v zahraničí a komplet nová registrace na degiro.
Moc děkuju
Zdraví
Jindra

Redakce Finex

Děkujeme za zprávu, máme radost, že se to vyřešilo.

Jindra

tak nakonec vyreseno zalozenim banky N26. Sparovani s degirem je podle degiro podpory bez problemu.

Zdravi

Jindra

Redakce Finex

To je pravda Davide. Poplatky u Degiro jsou opravdu hodně nízké.

Ondra

Krasny den! Rad bych zde uvedl, ze nizka cena akcie neznamena, ze je dana akcie rizikova. To je trochu jina kapitola, ktera nema nic spolecneho s cenou, ktera se odrazi predevsim v objemu akcii, pe, eps za posledni roky aj. Takze z daneho vypliva, ze nevyhoda obchodovani u degiro nastava tehdy, kdyz obchodnik ma zajem koupit akcie s nizsi cenou. Napriklad s jiz zminenych 0,024 CAD na akcii se stane 0,034 CAD. Naopak, bude-li cena akcie 24 CAD, stane se navyseni o poplatek 0,01 CAD za akcii uplne zanedbatelny, tedy velmi vyhodny…

Honza

Degiro je supr, nikdy žádný problém a to jsem tam roky…

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎