Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo iShares Core MSCI World UCITS
EUNL
iShares Core MSCI World UCITS
Váš kapitál může být ohrožen*

94,05€ (2 326 Kč)

+1,08 % za 7 dní

Logo iShares Core MSCI World UCITS

iShares Core MSCI World UCITS

Cena ETF EUNL
Graf EUNL

94,05€ (2 326 Kč)

+1,08 % za 7 dní

Váš kapitál může být ohrožen*

Uváděná cena a graf jsou pouze orientační.

Graf ceny fondu iShares Core MSCI World UCITS

Informace o fondu iShares Core MSCI World UCITS

iShares Core MSCI World UCITS je akciové ETF obchodované pod tickerem EUNL, jehož hlavním cílem je investorům poskytnout možnost investovat do nejdůležitějších akcií z více než 23 vyspělých zemí. Zároveň se snaží dosahovat i výkonnosti benchmarkového indexu MSCI World.

Krátká historie fondu iShares Core MSCI World UCITS ETF

iShares Core MSCI World UCITS ETF bylo založeno v roce 2009 v Irsku investiční společností iShares, která je zároveň vedena jako dceřiná společnost známé americké investiční společnosti BlackRock.

Jeho investičním cílem je tak poskytnout investorům výkonnost benchmarkového indexu MSCI World, který reprezentuje akcie více než 23 vyspělých zemí z celého světa.

Narozdíl od jiných fondů však tento fond aplikuje jinou strategii pro kopírování vybraného indexu. V tomto případě nenakupuje všechny akcie obsažené v indexu, ale vybírá pouze ty nejdůležitější a nejsilnější z každé země zvlášť.

Co ovlivňuje cenu tohoto ETF?

Tento fond se řadí mezi takzvaná akciová ETF, jejichž cena závisí právě na ceně a výkonnosti akcií, která spravují. Ty můžou být ovlivněny jak vývojem ekonomiky, tak i obchodními válkami nebo politickými neshodami.

V jeho portfoliu tak můžeme na prvních příčkách najít především přední giganty na poli technologií jako je Apple, Microsoft, Amazon, Facebook, Alphabet ale i další akcie jako je Johnson & Johnson, Nestle nebo VISA.

Jak obchodovat toto ETF

Toto ETF je vhodné podle samotného emitenta především pro dlouhodobé investory, kteří tak mohou spoléhat na dlouhodobý růst tohoto fondu a reinvestující dividendy.

Celkově je tak v portfoliu tohoto ETF více než 1600 akcií z více než 23 rozvinutých zemí, přičemž fond pokrývá přibližně 85 % všech kótovaných akcií v každé ze zemí.

Při porovnání výkonnosti samotného fondu a benchmarkové indexu se fondu daří kopírovat jeho výkonnost přesně. Samotná cena fondu navíc meziročně až na malé výkyvy roste.

Obchodní hodiny iShares Core MSCI World UCITS ETF

Pro obchodováni tohoto ETF je potřeba využít burzu, na které bylo emitováno. V tomto případě se jedná o London Stock Exchange, na které je možné obchodovat ve všední dny od 9:00 do 17:30 hodin našeho času. Výjimkou jsou však státní svátky, kdy je burza vždy uzavřena a není tak možné s čímkoli obchodovat.

Obchodujte toto ETF

Jako prostředníka mezi vámi a burzou můžete využít některé z akciových brokerů, kteří toto ETF nabízí. Mezi takové brokery s řadí např. XTB nebo Robomarkets.

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Shrnutí k iShares Core MSCI World UCITS ETF

iShares Core MSCI World UCITS ETF nabízí investorům zajímavou příležitost investovat do více než 1600 akciových titulů těch nejdůležitějších společností po celém světě bez nutnosti spravovat takto velké portfolio na vlastní pěst.

Jeho hlavním plusem je přesné kopírování benchmarkového indexu ale i jeho zaměření na dlouhodobý růst. Právě kvůli tomu je tento fond vhodný především pro střednědobé až dlouhodobé investory.

Více informací o iShares Core MSCI World UCITS

JménoiShares Core MSCI World UCITS
TickerEUNL
Oficiální webové stránkyhttps://www.ishares.com/uk/individual/en/products/251882/ishares-msci-world-ucits-etf-acc-fund
Emitováno2009
Investiční společnostiShares by BlackRock
ISINIE00B4L5Y983
TER0,20 %
Ohodnoťte ETF iShares Core MSCI World UCITS
18
5

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Další ETF, které by vás mohly zajímat