Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
creditas banka logo
Banka CREDITAS recenze – Přehled produktů a zkušenosti
creditas banka logo
Creditas
Kód banky: 2250
creditas banka logo

Banka CREDITAS recenze – Přehled produktů a zkušenosti

Poslední aktualizace recenze 4. 4. 2024 | Veronika Cvejnová
Hodnocení Finex.cz
89 %
Kód banky: 2250

Banka CREDITAS je česká banka, která na náš trh vstoupila poměrně nedávno. Je první záložnou, která získala bankovní licenci. Předtím působila jako spořitelní a úvěrní družstvo pod názvem 1. Třebíčská záložna.

Jak se Bance CREDITAS daří na bankovním trhu? Je úspěšná nebo spadá spíš pod průměr? A jaké produkty nabízí? Pojďme se společně podívat zblízka na tuto poměrně mladou banku, ale rozhodně ne nováčka finančních služeb!

Více se dozvíte v této recenzi banky CREDITAS.

Obsah recenze banky CREDITAS

Představení banky CREDITAS

creditas bankaBanka CREDITAS spadající pod investiční skupinu UNICAPITAL, byla založena v roce 1996 jako 1. Třebíčská záložna, ,,spořitelní a úvěrní družstvo.” Název CREDITAS banka začala používat až od roku 2010, kdy se přesunula do Olomouce.

V roce 2016 získala od ČNB bankovní licenci a již o rok později se mohla pyšnit pozitivním hospodářským výsledkem – čistým ziskem ve výši 66 milionů korun.

Této bance se celkem daří, na konci podzimu roku 2019 měla přes 90 tisíc klientů, za první dva roky na bankovním trhu se jí podařilo počet klientů až zčtyřnásobit. Její obliba tedy roste, a to přisuzujeme zejména modernímu přístupu a inovacím, které banka vykazuje.

Čím se banka CREDITAS zabývá?

Soustředí se zejména na zajišťování služeb platebního styku, financování českých firemních projektů, spoření a termínované vklady.

Banka se snaží jít s dobou a přichází s novinkami. Jednou z nich je určitě Richee účet, který spojuje všechny banky v jedné aplikaci.

Banka CREDITAS je již více jak 23 let na trhu, vlastní více jak 35 poboček po celé ČR a zaměstnává více jak 300 lidí. Jak vidíte, nejedná se o malého hráče.

Jak na tom jsou finanční produkty banky CREDITAS? Mají za těch pár let šanci konkurovat bankám s obrovskou tradicí?

creditas produkty

Finanční produkty banky CREDITAS

Banka CREDITAS se zabývá zejména poskytováním služeb platebního styku a zhodnocováním úspor.

V jejím portfoliu tedy nalezneme osobní účty, spoření a investice, úvěry i směnárnu. Pojďme si jednotlivé produkty blíže představit.

1) Běžný účet CREDITAS

Běžný účet CREDITAS je bez poplatků a bez podmínek. Založení účtu, jeho vedení, transakce v rámci ČR i výběry ze všech bankomatů po ČR, i v zahraničí, jsou zcela zdarma. Překvapením je, že zdarma jsou také okamžité platby. Prostřednictvím běžného účtu můžete realizovat běžné transakce, SEPA platby i zahraniční platby.

K účtu získáte embosovanou platební kartu Mastercard. Skvělý je také výhodný směnný kurz. Účet lze založit snadno online a spravovat pomocí internetového bankovnictví CREDITAS nebo pomocí aplikace v mobilu. Platit můžete nejen platební kartou, ale také pomocí služby Google Pay, Apple Pay nebo bezkontaktní nálepkou.

2) CREDITAS Spořicí účet +

Banka láká na svůj Spořicí účet+ s úrokovou sazbou až 5,20 % p.a. pro vklady do 500 000 Kč. Spoření u CREDITAS má i další plus. Výši a četnost vkladů banka nijak neomezuje.

Spořicí účet u CREDITAS je navíc bez poplatků za založení, vedení i příchozí a odchozí platby. Peníze máte navíc kdykoliv k dispozici, doba spoření je pouze na vás. Podle v recenzích uvedených zkušeností je spořicí účet CREDITAS mezi klienty docela oblíbený.

Poznámka

TIP: Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2024!

3) CREDITAS Termínované vklady

Banka nabízí také termínované vklady v CZK a EUR k uložení po dobu 1 roku až 10 let. Termínovaný vklad CREDITAS je založen k běžnému účtu a jeho vedení je zdarma.

Minimální výše vkladu je 5 000 Kč nebo 250 EUR. Počet vkladů není nijak omezen, úroky se připisují každý měsíc nebo na konci vkladu. Termínované vklady si lze snadno založit v internetovém bankovnictví.

O tom, jak přesně termínované vklady fungují, si můžete přečíst zde.

4) CREDITAS Dluhopisy

V současné době banka CREDITAS nabízí korporátní dluhopisy eminentů, investujících do stabilních sektorů v rámci České republiky.

Může se jednat o energetiku, zdravotnictví, development nebo finanční služby. Banka podléhá dohledu ČNB a má licenci k poskytování investičních služeb. Pozor, investice do dluhopisů není pojištěna a můžete tak přijít o celou investici.

Poznámka

Tip: Víte, co jsou a jak dluhopisy fungují? Pokud ne, přečtěte si tento článek.

5) Investiční fondy

Banka má v portfoliu investiční fond do nemovitostí, které jsou zacíleny převážně na nemovitosti na území České republiky. Fond se nazývá CREDITAS Nemovitostní l, podfond SICAV.

V dlouhodobém horizontu se zhodnocení pohybuje nad 5 % p.a. Minimální investiční horizont činí 5 let a minimální objem jednorázové investice 100 000 Kč. Investovat lze pouze v CZK. Vstupní a výstupní poplatek činí 5 % z hodnoty akcií. Více si o CREDITAS fondu můžete přečíst zde.

6) CREDITAS produkty pro děti

 • Účet a karta pro děti

Pro děti a studenty od 6 do 17 let banka nabízí Richee účet junior s platební kartou. Účet je s nulovými poplatky, nabízí zajímavé úročení 4,50 % p.a. do výše zůstatku 50 000 Kč a Richee kartu junior zdarma, s výběry z bankomatů po celém světě též zdarma.

Účet lze spravovat prostřednictvím internetového bankovnictví a mobilní aplikace Richee.

 • Spořicí účet Richee Junior

Banka nabízí také spořicí účet Richee Junior pro děti s výhodnou úrokovou sazbou 5,20 % p.a. pro vklady do 350 000 Kč. Založení, vedení i zrušení účtu je zcela zdarma. Není vyžadován ani minimální vklad a spořit může dítěti kdokoliv.

Vklady lze provádět hotovostně i bezhotovostně. Dohled na spořením mají rodiče prostřednictvím internetbankingu CREDITAS nebo prostřednictvím aplikace Richee.

Zdroj: depositphotos.cz

hypoteky

7) Hypotéka na bydlení

V nabídce produktů banky CREDITAS naleznete také hypotéku na bydlení s úrokovou sazbou od 5,89 % p.a. Výhodou hypotečního úvěru je správa úvěru a možnost jej kdykoliv předčasně splatit zdarma. Zpracování úvěru je zdarma.

CREDITAS nabízí také možnost refinancování se stejnými podmínkami jako pro hypotéku. Úroková sazba se pohybuje od 5,79 % p.a. Výhodou je rychlé vyřízení žádosti, vedení běžného účtu zdarma i správa úvěru a mimořádná splátka bez poplatků.

Ani zde není poplatek zpracování úvěru a smluvní dokumentace.

8) Americká hypotéka CREDITAS

Banka nabízí také americkou hypotéku s úrokem od 6,39 % p.a., jejíž výhodou je možnost půjčit si na cokoliv bez uvedení důvodu. Hypotéku si tedy můžete vzít na nové auto, novou kuchyň i cokoliv jiného.

Zpracování úvěru a smluvní dokumentace je také zde bez poplatku. Správa úvěru, vedení i zrušení účtu i mimořádná splátka jsou zdarma. Za zřízení jistotního účtu zaplatíte 3 000 Kč.

Internetové a mobilní bankovnictví CREDITAS

Internetové bankovnictví CREDITAS je moderní a přehledné. Nabízí komplexní správu účtu od běžných platebních transakcí až po úpravu nebo nastavení platebních příkazů.

Banka navíc jako první spustila služby otevřeného bankovnictví a umožňuje integraci účtů od jiných bank do vlastního bankovnictví. Internet banka CREDITAS je navíc zcela zdarma.

Co internetové bankovnictví od CREDITAS umožňuje?

 • Bezpečné přihlášení – totožnost se ověřuje prostřednictvím autorizační SMS nebo PIN kódu
 • Přehlednost – na úvodní stránce naleznete všechny své produkty
 • Snadné a intuitivní platby

Přístup k bankovnictví získáte na pobočce nebo při založení běžného účtu online.

Přihlášení k internetovému bankovnictví banky CREDITAS probíhá na adrese: https://ib.creditas.cz

banka creditas internetove bankovnictvi
Přihlášení do internetového bankovnictví CREDITAS

Mobilní bankovnictví Creditas Banking

Mobilní aplikace Creditas Banking představuje plnohodnotné bankovnictví. Najdete v ní vše, co od všestranného mobilního bankovnictví očekáváte.

 • Získáte detailní přehled o svých financích.
 • Propojíte si v aplikaci bankovní účty různých bank.
 • Aplikace roztřídí vaše platby do kategorií.

Apple Pay, Google Pay a Garmin Pay

Banka Creditas podporuje platby pomocí Google Pay a Apple Pay. K aktivaci Google Pay stačí zaregistrovat jakoukoliv platební kartu od CREDITAS do mobilní aplikace Google Pay. Tato služba je dostupná i pro držitele Richee karty.

Aktivace Apple Pay probíhá prakticky stejným způsobem, jako u Google Pay, a to v aplikaci CREDITAS Banking nebo Wallet.

Banka umožňuje také platbu hodinkami – tedy Garmin Pay. Díky tomu s sebou nemusíte nosit peněženku. Hodinkami lze nejen platit v obchodech, ale navíc i vybírat v bankomatech.

Ke službě Garmin Pay potřebujete chytré hodinky Garmin s technologií NFC, jakoukoliv debetní kartu vydanou CREDITAS (i Richee kartu) a Garmin connect aplikaci v mobilu. Banka si za tuto službu neúčtuje žádný poplatek.

creditas placeni mobilem

Pobočky a bankomaty banky CREDITAS

Banka CREDITAS má 37 poboček po celé České republice. Pobočky CREDITAS naleznete v Praze, v Brně, v Olomouci, v Liberci, v Plzni a dalších 30 městech. Počet poboček se neustále zvyšuje, jenom za rok 2021 přibyly 2.

Bankomaty CREDITAS bohužel nenajdete, jelikož banka žádné vlastní nemá. Svým klientům ale nabízí možnost výběrů ze všech bankomatů v ČR a ze zahraničních bankomatů zdarma.

Výhody a nevýhody banky CREDITAS

Výhody banky CREDITAS

 • Běžný účet a spořicí účet bez poplatků
 • Poměrně výhodné úročení na spořicím účtu
 • Neomezená výše vkladů a doba spoření u spořicího účtu
 • Moderní a stabilní finanční společnost
 • Výhodné směnné kurzy bez poplatků
 • Možnost investic, dluhopisů a termínovaných vkladů
 • Inovace – např. mobilní aplikace Creditas Banking
 • Výběry ze všech bankomatů v ČR a ve světě zdarma
 • Přehledné internetové bankovnictví i webové stránky
 • Možnost založit i spravovat účet online
 • Nízké úroky u hypoték

Nevýhody banky CREDITAS

 • Poměrně nízký počet poboček (ale každým rokem se počet poboček zvyšuje)
 • Spořicí účet je platební účet s omezením (lze uskutečňovat běžné platby, ale nelze provádět trvalé platby, inkaso a SIPO)

Získaná ocenění banky

Banka CREDITAS za svou dobrou práci získala několik zajímavých ocenění. V roce 2019 získala tato ocenění:

 • Ocenění Lemur – České ceny za Public Relations

Oceněna zde byla kampaň značky Richee, která zde obsadila 2. místo v kategorii Finanční trh a finanční služby

 • Ocenění Elán Awards – Unikátní inovace

Toto ocenění banka CREDITAS získala za kartu MasterCard Real Gold, kterou na trh uvedla v červnu 2018.

 • Ocenění AppleCrunch – TOP 10 aplikací

Do seznamu 10 nejlepších aplikací umístil online magazín AppleCrunch také multibankovní aplikaci Richee.

Za rok 2018 je nutné zmínit tato ocenění:

 • Dvě ocenění Finaparady a Cena veřejnosti.

Finparada.cz ohodnotila banku CREDITAS hned třikrát. Spořicí účet se stal vítězem a získal Cenu veřejnosti 2018.

Cenu Finaparády 2018 získala multibankovní aplikace Richee a termínované vklady se umístily na 3. místě v soutěži o Finanční produkt roku 2018.

Je vám banka CREDITAS povědomá a nevíte odkud? U CREDITAS jste se mohli setkat třeba s touto reklamou:

Naše hodnocení banky CREDITAS

Ačkoliv mnozí považují CREDITAS za novou a mladou banku, je třeba si uvědomit, že je na trhu již od roku 1996.

Díky tomu ji lze brát za silnou a stabilní společnost, která se dokázala z 1. Třebíčské záložny “přeměnit” na moderní a inovativní bankovní instituci.

Obdivuhodné je také to, že od své změny na banku v roce 2016 dokázala dosáhnout ihned po roce pozitivního hospodářského výsledku 66 milionů korun.

Také rapidně se zvyšující počet klientů ukazuje, že se bance na trhu daří. Ani se vlastně nedivíme, každým rokem prochází inovacemi, přináší novinky na trh (multibankovní aplikace Richee) a mnoho skvělých výhod, ať již se jedná o běžný a spořicí účet bez poplatků, výběry z bankomatů po ČR i v zahraničí zdarma nebo výhodné hypotéky.

Pochválit musíme také internetové bankovnictví CREDITAS, které je intuitivní, přehledné a má celkově kladné uživatelské recenze. Klienti banky také oceňují termínované vklady, dluhopisy či spoření pro děti. Banka CREDITAS má tedy mezi svými uživateli dobré hodnocení.

Samozřejmě, že bychom u CREDITAS našli i nějaké nevýhody. Může se jednat o celkem úzké portfolio produktů, nízký počet poboček, nebo omezení plateb na spořicím účtu. Ale jinak je banka CREDITAS poměrně úspěšná a dokáže uspokojit finanční potřeby běžného i firemního klienta.

Závěrečný výběr banky, nebo konkrétního produktu ale záleží na každém zvlášť, na základě vašich požadavků a potřeb.

A co třeba Moneta Money Bank?

Nezaujala vás banka Creditas z důvodu úzké nabídky produktů? Podívejte se například na recenzi Monety Money Bank, která má poměrně širokou nabídku produktů a snaží se je neustále inovovat.

Pokud byste ohledně banky CREDITAS měli nějaké dotazy, tak se nás zeptejte. Rádi vám pomůžeme.

Hodnocení Finex.cz

9. místo
89 %
2024

Zajímavé produkty a inovativní banka

Banka CREDITAS nabízí velice zajímavé a oproti konkurenci často výhodnější produkty. Také je vidět, že se CREDITAS chce stát velkým hráčem na trhu, což je pro nás klienty jenom dobře. Pokud se aktuálně koukáte po nějakém novém produktu, rozhodně nezapomeňte nahlédnout i do CREDITAS nabídky.

Pokrytí obchodní sítě
Hodnocení zahrnuje počet bankomatů, poboček a počet vkladomatů na území České republiky včetně koncentrace obchodní sítě v menších městech a obcích.

60%

Přívětivost a bezpečnost bankingu
Hodnocena je především přívětivost internetového a mobilního bankovnictví, jeho logické uspořádání, moderní design a rychlost odezvy. V potaz bereme také názory a hodnocení uživatelů. Hodnotíme též možnosti zabezpečení přístupů z těchto aplikací do bankingu a dostupnost uživatelské podpory či nápovědy. Dále se zaměřujeme na obtížnost instalace a nastavení nových funkcí a klíčů.

95%

Digitalizace bankovnictví
V této kategorii hodnotíme, zda je banka digitální či nikoliv. Umožňuje sjednat služby či produkty jednoduše online nebo je nutné docházet na pobočku a řešit spousty byrokracie? Je snadné obsluhovat své finance prostřednictvím bankovnictví nebo má banka tyto možnosti omezené?

95%

Běžné poplatky
Hodnotíme poplatky za běžné platby, SEPA platby, výběry hotovosti, vklady hotovosti, poplatky za vedení účtu, výběry u cizích bank atp. Důraz klademe na poplatky (případně podmínky) u standardních transakcí a obecně na běžném účtu, jelikož ten využívá nejvíce lidí.

97%

Nabídka produktů
V hodnocení se soustředíme na počet produktů, které banka nabízí. Řadí se sem produkty standardní, investiční, úvěrové, spořicí produkty, pojištění a další nadstandardní (inovační) produkty. Kromě kvantity produktů hodnotíme také jejich kvalitu. Přinesla banka na trh inovativní produkt? Poskytuje účet na míru klientům?

90%

Důvěryhodnost a stabilita značky
Hodnocení důvěryhodnosti banky zahrnuje dobu působení dané značky na trhu, velikost její uživatelské základny, hodnocení našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty), získaná ocenění bankou a obecnou reputaci. V této kategorii bereme také v potaz, zda za bankou stojí silná finanční skupina či nikoliv.

97%

Více informací o Creditas

NázevCreditas
Založení banky1996
Kód banky2245
BIC kód (SWIFT) CTASCZ22
Webové stránkyhttps://www.creditas.cz/
Internetové bankovnictvíhttps://ib.creditas.cz/
Informace o běžném účtu banky
Vedení účtuZDARMA
Poplatek za výběr 0 Kč
Online založení
Základní informace o bance
Počet bankomatů Žádné
Počet vkladomatůŽádné
Počet poboček37
Hotovostní podklady (možnost výběru)37
Počet klientů110 tis.
Kontakt na podporu800 888 009
Sídlo bankySokolovská 675/9 186 00 Praha 8
Odkaz na sazebník poplatkůhttps://www.creditas.cz/dulezite-dokumenty/#sazebniky
Odkaz na sazebník úrokových sazebhttps://www.creditas.cz/dulezite-dokumenty/#sazebniky
Služby a produkty nabízené bankou
Běžný účet
Spořicí účet
Termínovaný vklad
Stavební spotření
Podílové fondy
Půjčky
Hypotéky
Vlastní bankomaty
Platební karty
Dluhopisy
Produkty pro děti
Směnárna
Ohodnoťte banku Creditas
50
11

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (8 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Martin Richta

Způsob hodnocení jednotlivých bank je trochu zavádějící a neobjektivní. Například pokrytí obchodní sítě je hodnota dnes téměř k ničemu, protože i když banka nemá žádné vlastní bankomaty, není problém vybírat z jiných zdarma. Zrovna u této banky tak uměle ničíte jinak výborné hodnocení. To samozřejmě platí i u jiných bank.

Hana

Od rána se nemohu přihlásit do internetového bankovnictví: Neví někdo co se děje? Má příjít SMS ale kde nic tu nic. Mám docela strach, že ……

Petr

No zrovna jsem zjistil ze ten ucet je v podstate zadrzovani penez bez velkych moznosti je vybrat. Je pevne dan tydeni limit 500 na karte / 2000 na ucet, ale ani jako rodic mu ho nemuzete jednorazove zvednout (treba aby si mohl koupit neco (tel/notas) z nasporenych penez). Takze misto toho si to bude po 500 tydne vybirat, nebo muze posilat 2000 tydne nekam..no k hovnu.

Ilona

Účet pro školní dítě…..myslíte že je vhodný,jednoduchý na ovládání……..zajímalo by mě jestli někdo má pro dítě,spokojenost??? Díky Ilona

Pepa

Zdravím, ten spořicí účet vypadá celkem zajímavě, máte s ním někdo osobní zkušenosti? Přemýšlím, že bych si nějaký zřídil a tenhle mě zaujal.

Jan

Ta doba už je pryč už je také na nic

Prokop

Známý mě přesvědčuje o podílových fondech, mají smysl?

Redakce Finex

Dobrý den, Prokope. Na toto téma máme zde na Finexu hned několik článků. Doporučujeme si je projít – kdybyste pak měl ještě nějaké další otázky, neváhejte se zeptat přímo pod konkrétním článkem. :-)

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Banky, které by vás mohly zajímat