Finex.cz logo
Menu
Finex » 📈 Kryptoměny » Litecoin

Litecoin (LTC) - Kurz, graf ceny, peněženka, jak koupit

Graf kurzu Litecoin

Kurz Litecoin
CZK
USD
EUR
BTC
Normální osa
Logaritmická osa
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Kalkulačka: LTC to CZK

LTC
CZK
USD
CZK
EUR

Informace o Litecoin

Litecoin je alternativní kryptoměnou, která se zaměřuje na bezhotovostní a decentralizované transakce – podobně jako Bitcoin, ze kterého LTC vychází. V porovnání se svým starším a slavnějším sourozencem vyřídí Litecoin za sekundu až 8krát více transakcí (56 převodů) a jeho transakční poplatky jsou (ke konci září 2019) až 25krát nižší.

Předností Litecoinu je jeho relativně masové rozšíření i mimo kryptoměnovou komunitu. Transakční platforma je také průkopníkem v zavádění nových technologií – Litecoin jako první kryptoměna uvedl do ostrého provozu SegWit a Lightning Network. Na druhou stranu má za sebou platforma také řadu přešlapů (viz dále).

Litecoin se však od BTC odlišuje i jinak, například využívá rozdílný algoritmus pro těžbu, tzv. Scrypt mining. Proč Litecoin vznikl? Vyplatí se do něho investovat, nebo je to pouhý nevýznamný klon Bitcoinu?

Na této stránce se o této kryptoměně dozvíte více, takže čtěte dál!

Obsah článku o LTC

1.K čemu Litecoin (LTC) slouží?2.Litecoin (LTC): výhody a nevýhody3.Historie Litecoinu (LTC)4.Shrnutí: Litecoin vs. Bitcoin5.Jak na Litecoinu vydělat peníze?6.Kde získat Litecoin (LTC)?Litecoin: kde provést nákup7.Litecoin peněženka8.Obchodujte s Litecoinem9.Budoucnost Litecoinu10.Diskuze o LTC

K čemu Litecoin (LTC) slouží?

Za Litecoinem stojí myšlenka odlehčené decentralizované kryptoměny, která by zvládla převod hodnoty (jednotlivých mincí) rychleji a levněji než Bitcoin. (Litecoin = „light coin“). Na kódu nejstarší digitální měny ostatně litecoinový blockchain staví – je ale upravený s ohledem na cíle LTC platformy:

Bitcoin Litecoin
Tvorba bloku: 10 minut 2,5 minuty
Max. počet transakcí za (1 s): až 7 transakcí až 56 transakcí
Konečný počet mincí: 21 000 000 84 000 000
Těžební algoritmus: SHA-256 Scrypt

Ekosystém Litecoinu je poměrně rozšířený. LTC přijímá celá řada společností – z českých můžeme jmenovat Alzu nebo Paralelní Polis, v zahraničí litecoiny zaplatíte ubytování nebo letenku (portál TravelbyBit).

Od roku 2017 na Litecoinu funguje technologie Segregated Witness (SegWit). Ta částečně řeší problém škálování kryptoměn, který mj. stojí (např. u Bitcoinu) za vysokými transakčními poplatky v době velké poptávky. SegWit mění strukturu transakčních dat – v jednom bloku je díky tomu možné ověřit větší množství převodů.

SegWit také řeší problém tzv. malleability – technického nedostatku, který umožňuje během převodu změnit digitální podpis transakce (digital signature) a tím ji zneplatnit.

Díky zavedení SegWit můžete pro převod litecoinů využívat také Lightning Network, síť zaměřenou na mikrotransakce. LN vyřizuje převod mincí prostřednictvím platebních kanálů. Do blockchainu se zapíše až konečný součet všech transakcí (např. stovky zákaznických plateb v kavárně). Poplatky za jednotlivé transakce jsou tak minimální.

Video: Co je to lightning network?

Litecoin (LTC): výhody a nevýhody

Hlavní předností Litecoinu je (především v porovnání s Bitcoinem) jeho transakční rychlost. Existuje ovšem řada kryptoměn, které za sekundy vyřídí řádově větší počet převodů (např. EOS nebo XRP).

rychlost platební sítě xrp paypal
Porovnání rychlosti sítě platebních systémů

K těžbě litecoinu a ověření transakcí využívá Litecoin algoritmus Scrypt, který funguje na principu proof-of-work.

Předností Litecoinu je i relativně nízký transakční poplatek (v září 2019 se pohyboval okolo 0,035 dolaru). Díky tomu má platforma – hlavně v porovnání s Bitcoinem – vyšší šanci na masové rozšíření mezi běžné zákazníky. Částečně se už tak děje; jen v Česku koupíte litecoiny v bankomatech na desítkách různých míst.

Kryptoměně nahrává do karet i její popularita ve finančním světě. S Litecoinem obchoduje prakticky každá kryptoměnová burza. Provozovatelé LTC se nebojí ani technických inovací, jako první implementovali SegWit do ostrého provozu na blockchainu. Ke konci září 2019 byla prostřednictvím Segregated Witness provedena více než polovina všech transakcí:

Poměr transakcí Litecoin využívajících SegWit
Poměr transakcí využívajících SegWit (LTC vs BTC)

Litecoin je také přední kryptoměnou v používání Lightning Network – a to i přesto, že má zatím (září 2019) jen necelou stovku aktivních nodes s platebními kanály.

Negativa kryptoměny se pojí mj. s osobou zakladatele Litecoinu, Charlese Leeho. Po jeho výroku, že platforma další vývoj nepotřebuje, se od Litecoinu v roce 2014 řada těžařů odvrátila. Během následujících týdnů se měna propadla o více než 60 % a její hodnota si 14. ledna 2015 sáhla na historické minimum (1,11 $/LTC).

Postoj části komunity je k Litecoinu kritický i kvůli tomu, že k rozvoji kryptoměn nepřispívá žádnými zásadními myšlenkami. LTC se od svého počátku „veze“ na úspěchu a technických inovacích Bitcoinu – to se odráží i v jeho ceně, která se podobá vývoji tržní kapitalizace BTC.

Litecoin také zatím nepodporuje chytré kontrakty a neumožňuje uživatelům provádět privátní transakce.

Historie Litecoinu (LTC)

Charlie Lee - Zakladatel litecoinu
Charles Lee – Zakladatel Litecoinu

Litecoin vytvořil Charles Lee, bývalý vývojář společnosti Google. Spuštění kryptoměny proběhlo 7.10. 2011, její těžební algoritmus Scrypt vyvinul už v roce 2009 programátor Colin Percival, který mj. stojí také za zálohovou službou Tarsnap.

Na vývoj blockchainu, implementaci novinek a marketing dohlíží nezisková organizace Litecoin Foundation. Zásadním obratem ve vývoji platformy se v lednu 2017 stalo Leeovo prohlášení o započetí vývoje Segregated Witness (spuštěno v květnu 2017) a Lightning Networks (od června 2017) Litecoinu.

Ve stejný rok se Litecoin Foundation stala 9,9% vlastníkem německé WEG Bank. Na konci února 2018 pak organizace – ve spolupráci s partnerskou společností – spustila ambiciózní platformu LitePay, která měla umožnit platbu litecoiny v obchodech a výběr peněz z LTC účtů pomocí bankomatů. Systém se ale potýkal s řadou problémů a už po měsíci oznámili společnost LitePay oznámila ukončení činnosti.

Od června 2019 je Litecoin oficiální partnerem serveru TravelbyBit, který umožňuje platit kryptoměnami mj. za pobyt ve více než milionu ubytovacích míst. Na spadnutí je také spuštění litecoinové debetní karty. Vedle toho pracuje Litecoin Foundation na zavedení dalších funkcí, mj. atomic swaps nebo již zmíněných anonymních transakcí a chytrých kontraktů.

Od svého vzniku prošel Litecoin mnoha kryptoměnovými forky, které vygenerovaly řadu obskurních měn bez reálné hodnoty – např. Junkcoin (JKC), Luckycoin (LKY) nebo Litecoin Cash (LCC).

Mezi zajímavé forky patří Monacoin (MONA), který si k 27. 9. 2019 při hodnotě 1,13 $ za minci drží tržní kapitalizaci 74,3 milionu dolarů. Kultovní status si vydobyl Dogecoin (DOGE), na kterém trvá těžba bloku v průměru 60 sekund. Přestože je Dogecoin od počátku spíš recesí, dosáhla jeho tržní kapitalizace ke konci září 2019 částky 270 milionů $.

Litecoin – vývoj ceny

Od října 2011 do listopadu 2013 se cena litecoinů pohybovala mezi 2 a 5 dolary. Prvního výraznějšího zhodnocení dosáhly litecoiny na konci listopadu 2013, kdy se jejich hodnota během jediného týdne vyšplhala ze 4,5 na 53,15 $/LTC. Následoval postupný propad – až na 1,5 $ za LTC (leden 2015).

Kurz litecoin, vývoj ceny
Vývoj ceny Litecoinu od založení do 3. 10. 2019

Opětovný zájem o Litecoin nastartovalo prohlášení Charlese Leeho, zakladatele kryptoměny, o započetí vývoje technologií Segregated Witness a Lightning Network. 2. 9. 2017 dosáhla se litecoin obchodoval za 91,32 dolaru. Dosavadní cenový vrchol pak přišel během kryptoměnového bull-runu v zimě 2017/18. Na dosavadní historické maximum si Litecoin sáhl 19. prosince 2017 (375,29 $/LTC). K 25. září 2019 se Litecoin obchodoval za 58,69 dolaru.

Litecoin je vhodná měna nejen k používání pro platby, ale i k obchodování. Vydělat na ni můžete jak na růstu kurzu, tak na jeho poklesu. A díky použití finanční páky lze vydělat i díky malým změnám cen.

Shrnutí: Litecoin vs. Bitcoin

litecoin vs bitcoinLitecoin je vytvořen na bází Bitcoinu, ale i přesto je mezi nimi možno najít řadu rozdílů. Jedním z hlavních rozdílů je v celkovém počtu "mincí", které tyto kryptoměny umožní vytěžit.

Bitcoin nepřekročí hranici 21 milionů minci, Litecoin naopak umožní vytěžit rovnou 4x tolik = 84 milionů mincí. Bitcoin se potýká s problémy s počtem transakcí v síti a řada lidí přechází k jiným kryptoměnám a jednou z alternativ je právě Litecoin.

Litecoin je stejně jako Bitcoin systémem pro transakce. Je možné posílat kryptoměnu Litecoin prostřednictvím peněženky. Bitcoin využívá algoritmus SHA–256d, zatímco Litecoin již zmíněný Scrypt.

Litecoin má oproti Bitcoinu mnohem rychlejší transakce. Bitcoin totiž generuje bloky po 10 minutách, u Litecoinu to je za 2,5 minuty.

Litecoin pro své těžaře nabízí motivační program, který je pohání. Motivace je založena na rychlosti, kdy první těžař, který zvaliduje blok získá odměnu 12,5 litecoinu. Na začátku to však bylo celých 50 LTC. Tento počet se ale každé cca 4 roky sníží na polovinu kvůli tzv. halvingu.

Mírnější jsou i poplatky za platbu, které jsou u LTC oproti BTC zlomkové. Zaplatit s ním můžete např. i za kávu v pražských Holešovicích, nebo za zboží na největším českém internetovém obchodu Alza.

Jak probíhají transakce?

litecoin mining těžbaTransakce v síti Litecoinu jsou hodně podobné těm, které probíhají i na Bitcoinu. Všechno zpracování stojí na takzvaných těžařích (miners) a těžení (miningu). Těžba kryptoměn zjednodušeně funguje tak, že uživatelům na jejich počítači běží program, který sleduje síť Litecoinu.

Pokud se objeví nějaká nová transakce, tedy někdo někomu chce nějaké litecoiny poslat, těžaři na to jsou upozorněni. Zkontrolují, zda je vše OK a eventuelně transakci potvrdí a ta se zapíše do blockchainu (=zašifrovaná účetní kniha, která obsahuje všechny transakce, které v této síti od jejího vzniku proběhly)

Aby těžbu ale vůbec někdo prováděl a sám utrácel za elektřinu a hardware, na kterém těžba Litecoinu probíhá, jsou za to těžaři odměňováni. Každá transakce zahrnuje miniaturní poplatek, který si těžaři nechají jako odměnu za svoji práci a přispívání k funkčnosti sítě. Když se ale nakupí tisíce transakcí, poplatky pak pro těžaře už znamenají zajímavou sumu.

Jak na Litecoinu vydělat peníze?

Stejně jako u spousty dalších kryptoměn, nejjednodušší strategií pro výdělek peněz pomocí Litecoinu je tzv. HODL (holding). Znamená to, že si jednoduše koupíte jeden, dva, nebo více litecoinů a nic s nimi neděláte. Můžete si je nechat ležet na účtu na burze (například burzy Coingi nebo CoinMate) nebo si je nechat poslat na jinou Litecoin peněženku, popřípadě Trezor.

V ideálních podmínkách se cena Litecoinu bude zvedat, stejně jako se zvedala doposud (mrkněte se na graf níže). Proto byste za nějaký čas za své nakoupené litecoiny měli při prodeji získat více peněz, než za kolik jste si je koupili. Vzhledem k tomu, že kurz Bitcoinu je momentálně asi 110x větší, než kurz Litecoinu, si myslím, že nákupem 1, 2, nebo 5 litecoinů do budoucna nemůžete prohloupit.

Kde získat Litecoin (LTC)?

Určitě se ptáte, jak získat Litecoin. Litecoin, stejně jako většina dalších kryptoměn, je volně směnitelný za jakoukoliv měnu, nejčastěji je ovšem jeho hodnota udávána k dolaru či bitcoinu.

Vyměnit reálné peníze za litecoiny je snadné – a stejně tak i nazpátek. Využít můžete kryptoměnové automaty ve větších městech, nebo si koupit litecoin můžete i online a to na řadě jak českých, tak i zahraničních směnárnách.

Litecoin: kde provést nákup

Takže jak můžete získat litecoiny? Koupit si je. Litcoiny je možné zakoupit na řadě kryptoměnových směnáren. My máme ozkoušeny tyto:

Anycoin logo

Anycoin

★ 95 %

Bonus za nákup kryptoměn u CoinBank až 400 Kč. Více info v recenzi.
Směnárna Finex logo

Směnárna Finex

★ 91 %

Bonus za doporučení přátel: 200 Kč za každou objednávku! Více info v recenzi.‎
  • CoinMate: CoinMate je anglická firma na nákup kryptoměn a prodej kryptoměn, kterou založili 2 češi. Jejich bankovní účet je v České republice – u FIO banky. Pokud máte FIO banku, převody jsou instantní. Jinak si počkáte až pár dní. Bohužel nelze použít kreditní kartu.
  • Coingi: Coingi je též anglická firma, která má bankovní účet u FIO banky a převody jsou tedy také instantní. Navíc mají pokročilý bezpečnostní systém, který ji řadí mezi top burzy i pro český trh.
  • CoinBase: CoinBase je americká firma na nákup a prodej kryptoměn. Narozdíl od CoinMate kromě bankovního převodu můžete použít i platební kartu a koupit tak kryptoměny tedy ihned po registraci. Bohužel mají ale o něco větší poplatky.
  • SimpleCoin: Simplecoin je česká firma s českými stránkami a akceptující české koruny. Funguje již od roku 2013 a za tu dobu proces směny Kč -> Krypto zdokonalila na maximum. Není třeba se registrovat a stačí provést objednávku, zaplatit pomocí bankovního převodu a nechat si tak hned po zpracování platby převést LTC přímo do peněženky.
  • ccShop: Česká firma založená roku 2017, která je absolutně jednoduchá na použití – nákup kryptoměn probíhá téměř jako nákup zboží z eshopu. Při více objednávkách nabízí slevu až 15 %. Neakceptuje karty, pouze platbu převodem.

Na burze CoinMate (Recenze coinmate) lze koupit jak Litecoin, tak i Bitcoin a to za i za koruny převodem na účet.

Stačí si zaregistrovat účet, potvrdit ho, vložit peníze převodem (nejrychlejší je to z Fio banky) a pak jen směnit Kč za BTC, popřípadě LTC.

Litecoin peněženka

Každý, kdo chce vlastnit Litecoin, musí mít nějakou svoji adresu se 34 znaky. Ta slouží k identifikaci vaší tzv. peněženky. Můžete si to představit jako číslo účtu, ale anonymní. Např: Lc2McBicWzrNDmDp3VtSaTjkyvbzpVRotE. S daným kódem je sice spárován účet a všechny transakce účtu, ale kód nemá žádnou další spojitost s uživatelem – jako je jméno či další údaje.

Nikdo tedy neví, komu daný kód zrovna patří.

Pokud se rozhodnete si nějaké litecoiny koupit, měli byste si je umět někde uschovat. Ať už se jedná o peněženku v mobilu (např. Lite Wallet), "papírovou peněženku" či opravdu bezpečný Trezor.

Zaregistrujte se a kupte si LTC

Dalším způsobem je obchodování Litecoinu jako CFD. To lze např. u brokerů IQ Option a XTB.

Radím vám ale, dejte si pozor na to, s jakou pákou obchodujete. Ano, je pravda, že vám může zmnohonásobit vaše výdělky, stejně tak ale můžete o své peníze mnohem rychleji přijít.

Obchodujte s Litecoinem

Kromě výše zmíněné taktiky tzv. buy and hold, tedy taktiky, kdy si kryptoměnu koupíte a dál s ní nic neděláte, existuje ještě jedna možnost, jak na růstu Litecoinu vydělat peníze.

Litecoin lze obchodovat i u forexových brokerů. Při tomto typu obchodování máte výhodu v tom, že můžete použít páku. Maximální páka, která je momentálně možná je 1:300. Ale co to znamená?

Pokud obchodujete s pákou, dokážete si koupit několikanásobně více, než si můžete dovolit. Máte peníze pouze na 0.1 (10%) LTC? Využijte páku a kupte si ho celý. Za celý litecoin tedy zaplatíte pouze jednu desetinu ceny. Pokud cena poroste, budete inkasovat zisk, jakobyste měli celý jeden LTC!

Příklad LONG: 1 litecoin stojí 3 000 Kč a obchodujete s pákou 1:10. Na účtě máte 10 000 Kč. I tak můžete otevřít pozici "long" (spekulující na růst) s hodnotou 33 litecoinů. Pokud cena stoupne, dejme tomu, na 5 000 Kč, na svém obchodním účtě budete mít 10 000 Kč + 66 000 Kč, tedy = 76 000 Kč.

Nevýhoda však je, že pokud bude cena klesat, stejně tak se budete dostávat i do větší ztráty. Stačí tedy, aby jeho cena spadla o 10% a celý váš obchodní účet bude na nule. Je proto třeba opřít se před nákupem o nějakou strategii.

Příklad SHORT: 11 litecoin stojí 3 000 Kč a obchodujete s pákou 1:10. Na účtě máte 10 000 Kč. I tak můžete otevřít pozici "short" (spekulující na pokles) s hodnotou 33 litecoinů. Pokud cena klesne na 2 000 Kč, na svém obchodním účtě budete mít 10 000 Kč + 33 000 Kč zisk, tedy = 43 000 Kč.

Na druhou stranu… Myslíte si, že cena litecoinu už je dost vysoko a v žádném případě nahoru dál nepoleze? Při obchodování jako CFD můžete vydělat i v tomto případě! Jednoduše stačí provést tzv. short pozici (dolů) a s každým pohybem ceny ve směru dolů vyděláte.

Obchodovat krypto jako CFD lze u těchto brokerů

XTB logo

XTB

★ 93 %

U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo

eToro

★ 90 %

U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Plus500 logo

Plus500

★ 84 %

U 77 % účtů retailových investorů došlo ke vzniku finanční ztráty.

Budoucnost Litecoinu

Mnohdy v diskusích padá otázka: Jakou má Litecoin budoucnost? Na tuto otázku není snadné odpovědět. Nikdo neví, zda se kryptoměny jako takové uchytí, nebo ne. Jedno ale jisté je: pokud se kryptoměny opravdu uchytí a budou veřejností přijímány, Litecoin bude bezesporu jednou z největších kryptoměn.

Vycházíme z toho, že jeho transakce jsou rychlejší a levnější, než v případě mnohokrát větší kryptoměny: bitcoinu. Ano, pravda, litecoinů existuje 4x více, než bitcoinů – ale to by mělo cenu teoreticky snížit maximálně 4x. Ve skutečnosti je cena ale více, než 100x nižší a to i přes to, že je Litecoin výhodnější. Podle nás Litecoin čeká ještě zářná budoucnost.

Litecoin
Litecoin je stálicí kryptoměnového trhu. Svým designem se podobá Bitcoinu, má ale vyšší transakční rychlost a nižší poplatky za převod. Na druhou stranu platformě škodí mnohdy kontroverzní výroky jejího zakladatele.
  • Rychlá, levná a spolehlivá kryptoměna
  • Do velké míry stojí Litecoin na jméně Charles Lee

Více informací o Litecoin

KryptoměnaLitecoin
Vytvořeno7. 10. 2011
Webové stránkyhttps://litecoin.com/
ZakladatelCharles Lee
JednotkaLTC
Typ těžbyAlgoritmus Scrypt (Proof-of-work)
Tvorba blokuCca 2.5 minuty
Aktuální počet tokenů70 325 196
Maximální počet tokenů84 000 000
Tržní kapitalizace$4 971 062 359

Kurz kryptoměny Litecoin za poslední 2 týdny

Datum Hodnota Jednotka
26. 05. 2022 Načítání... LTC
25. 05. 2022 Načítání... LTC
24. 05. 2022 Načítání... LTC
23. 05. 2022 Načítání... LTC
22. 05. 2022 Načítání... LTC
21. 05. 2022 Načítání... LTC
20. 05. 2022 Načítání... LTC
19. 05. 2022 Načítání... LTC
18. 05. 2022 Načítání... LTC
17. 05. 2022 Načítání... LTC
16. 05. 2022 Načítání... LTC
15. 05. 2022 Načítání... LTC
14. 05. 2022 Načítání... LTC
13. 05. 2022 Načítání... LTC

Ohodnoťte kryptoměnu Litecoin


Diskuze k tomuto článku: 19 komentářů
Milan

Zdravím všechny, chtěl jsem se poradit, jestli když nakoupím nějakou menu na Revolut stačí ji tam nechat nebo je potřeba ji převést do některé z peněženek. Díky moc za názory.

Portál Finex.cz
Odpověď na Milan

Dobrý den, Milane. V tuto chvíli ani kryptoměny z Revolut do vlastní peněženky nemůžete, protože to Revolut neumožňuje. Prý se to chystají zpřístupnit, ale to bude ještě trvat.

Jirka

Jaký vliv bude mít Muskův výrok na krypta proof of work?
Oblíbil jsem si Litecoin, ale ten je také na této bázi.

Portál Finex.cz
Odpověď na Jirka

Dobrý den, Jirko. Podobným výrokům se říká FUD a jsou to jen takové „výkřiky do tmy“. Věříme, že téměř žádný dlouhodobý dopad na Bitcoin ani Litecoin tyto konkrétní výroky Elona Muska nebudou mít dopad.

Jirka

Dobrý den, uvažuji o koupi kryptoměny, je lepší Ethereum nebo Litecoin? Ethereum se zdá, že jde neustále nahoru. Co je papírová peněženka?

Portál Finex.cz
Odpověď na Jirka

Dobrý den, Jirko. Vysvětlení papírové peněženky naleznete v tomto článku: Jak funguje paper wallet. Co se týče toho, která kryptoměna je „lepší“ – na to nejde nijak odpovědět. :-) To je jako byste se ptal, zda je lepší Slavie nebo Sparta. Každý má své argumenty a své důvody, proč má nebo nemá danou kryptoměnu rád. Budete se do toho muset ponořit, pozjišťovat si informace a odpovědět si sám.

Pavel Sláb

Chtěl bych si koupit své první kryptoměny a přemýšlím, jestli jít do litecoinu, nebo bitcoinu, co byste mi doporučili a proč? Díky za radu.

Portál Finex.cz
Odpověď na Pavel Sláb

Dobrý den, Pavle. Myslím si, že jako začátečník byste měl začít hlavně s bitcoiny. Jsou nejstarší, nejotestovanější, a možná i nejsnazší na pochopení. Kupte si zlomek btc za pár stovek korun a zkoušejte si je převádět mezi peněženkami, na burzu, kde je směníte za nějakou jinou měnu a pak zpět, a tak dále. Až po nějakém měsíci bych se teprve díval na další měny. Litecoin je sice hodně podobný a hlavně levnější, ale mohlo by vás to trochu zamotat. Být vámi jdu krůček po krůčku. :-)
S pozdravem Vojtěch, Finex.cz

PS: Podívejte se na náš seznam kryptoměn – máme tam spoustu detailních článků a ke každé měně i cenu a graf. ;-)

Peta

Litecoin je super, VŽDY když přesouvám krypto mezi burzami tak jedině v litecoinu.. doporučuji – NENÍ to mrtvola ! :-)

Mirek

Dobrý den, lze litecoin obchodovat u xtb, nebo musím na nějakou tu burzu? u xtb mám účet tak by to tam mělo jít nějak?

Portál Finex.cz
Odpověď na Mirek

Zdravím Mirku, obchodovat Litecoin můžete snad u všech CFD brokerů, jako je zmiňovaný XTB. U těchto firem však pouze spekulujete na vývoj ceny. Pokud chcete reálně LTC kupovat a prodávat (s možností je na burzu vložit/z ní vybrat) pak si musíte vybrat opravdovou kryptoměnovou burzu, jako např. Binance či Bitfinex.

ForbesMan92

Dobrý den, jaké jsou na coinbase poplatky, jsou zanedbatelné, nebo ne? Rád bych nakoupil nějaké digitální měny (LTC, XMR) a tak sháním nejlepší krypto burzu, díky za doporučení.

Portál Finex.cz
Odpověď na ForbesMan92

Dobrý den, Coinbase je jednou z trochu dražších směnáren (z hlediska poplatků), má to však tu výhodu, že je osvědčená a dovoluje nakupovat pomocí platební karty (ne jen převodem). Alternativou ke Coinbase by mohl být např Simplecoin či ccShop.

Ivan

ahoj, som prihlaseny na BDSwiss, neda sa mi tam kupit Litecoin,
viete mi poradit ako na to, dakujem

Štěpán Petřivý
Odpověď na Ivan

Ahoj, Litecoin koupíš na coinbase, české coinmate anebo instantně bez registrace hned do peněženky na SimpleCoinu.

Josef
Odpověď na Ivan

Chtěl bych obchodovat na této burze.Může mě někdo vysvětlit co to je vůbec kryptoměna a ty různé její názvy díky Josef

Jirka

Pokud vidím dobře tak na CoinMate nejdou kupovat litecoiny za koruny

Štěpán Petřivý
Odpověď na Jirka

Ahoj Jirko. Ano to nejde, ale můžeš si převést CZK na BTC a během sekund za nakoupené BTC koupit LTC. Ano, do jisté míry je to nevýhodné, protože zaplatíš trochu navíc, protože budeš platit spread 2x. Ale jedná se max. o jednotky procent, takže to je podle mě zanedbatelné. Sám určitě víš, že v kryptu můžeš dosáhnout stovek procent zhodnocení během pár dní.

Připojte se k diskuzi

Další Kryptoměny, které by vás mohly zajímat

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo