Finex.cz logo
Menu
Finex » Banky » Moneta Money Bank

Moneta Money Bank recenze - Přehled produktů a zkušenosti

Kód banky: 0600

Rozcestník produktů

Moneta Money Bank vznikla z původní finanční společnosti Agrobanka. Osamostatnila se a stala se z ní ryze česká banka, u které je ale znát, že byla založena na pevných základech. Je velmi úspěšná, pracuje na svém rozvoji a snaží se nabízet stále nové produkty.

Nejoblíbenějším produktem z její nabídky je mobilní aplikace Smart Banka, která získala mnoho ocenění a sklízí velký úspěch mezi uživateli.

Pojďme se podívat, co vám Moneta může nabídnout a jaké jsou její výhody? Stojí za to si u ní založit účet nebo sjednat půjčku?

Tyto a další věci budete moci posoudit po přečtení naší recenze.

Osnova recenze Moneta

1.Představení Monety Money Bank2.Finanční produkty Moneta Money BankÚčty a karty Moneta Money BankSpoření a investiceStavební spoření MonetaPůjčky a úvěry od MonetyMoneta hypotékaPojištění od MonetyMoneta směnárna3.Internetové a mobilní bankovnictví Moneta Money Bank4.Výhody a nevýhody Moneta Money Bank5.Pobočky, vkladomaty a bankomaty Moneta Money Bank6.Naše hodnocení Monety Money Bank7.Vaše zkušenosti s Moneta Money Bank (diskuze)

Představení Monety Money Bank

Moneta Money Bank se na trhu objevila v roce 2016. Má více než 1 400 000 klientů a jejich počet nadále stoupá. Díky tomu je jednou z největších bank v České republice.

Speciální nabídka spořicích účtů od Monety a také bezkonkurenční mobilní bankovnictví dodávají Monetě na velké popularitě.

Moneta Money Bank je zajímavá svým moderním přístupem, ale současně pevnou stabilní základnou. Neustále se rozvíjí, inovuje svou nabídku produktů a zároveň poměrně rychle přestoupila na moderní technologie.

Má přehledné mobilní a internetové bankovnictví, umí vytvořit originální reklamní kampaň s kocourem a současně disponuje širokým portfoliem finančních produktů. Je něco, v čem Moneta pokulhává? Na to se také podíváme!

Trochu z historie Monety Money Bank

Moneta Money Bank pochází z původní finanční společnosti Agrobanka, která byla založena v roce 1990. Agrobanka byla roku 1997 odkoupena americkou korporací General Electric a přejmenována na divizi GE Capital Bank.

V roce 2005 se z ní stala GE Money Bank. V roce 2016 GE prodává všechny své finanční divize a vzniká ryze česká banka – Moneta Money Bank.

Historie Moneta Money Bank
Historie Moneta Money Bank. Zdroj: Moneta.cz

Za rok 2021 vykázala Moneta Money Bank čistý zisk ve výši 4 miliard Kč. Došlo tak k meziročnímu nárůstu o 53 procent, to představuje zisk na jednu akcii ve výši 7,8 koruny. Skupina vytvořila provozní výnosy ve výši 11,2 miliardy korun, meziročně je to více o 4,6 procenta. Provozní náklady zůstaly stabilní na úrovni 5,5 miliardy korun.

Veřejně publikovaná čísla dokazují, že se bance velmi dobře daří a její obliba mezi uživateli roste. Řadí se k vedoucím bankám na českém trhu a stále se vyvíjí v podnikatelském segmentu v ČR.

Stabilní a silná pozice na trhu je u banky to nejdůležitější. Člověk se nemusí bát o své peníze.

Finanční produkty Moneta Money Bank

Moneta Money Bank je moderní banka, která nabízí přehledné finanční produkty. Její nabídka je poměrně široká, každý si u této banky najde produkt, který bude vyhovovat jeho potřebám. Banka se věnuje osobnímu i firemnímu bankovnictví.

V nabídce Monety naleznete: Spořicí i osobní účty, karty, půjčky a úvěry, hypotéky, různé druhy spoření a investic. Dokonce i pojištění.

Pojďme se na jednotlivé produkty podívat detailněji.

1) Účty a karty Moneta Money Bank

Moneta Money Bank nabízí několik typů běžných účtů a kreditní kartu SMART. Pro osobní bankovnictví je tu běžný účet Tom Plus, dětský účet Genius a cizoměnový účet. Pro firemní uživatele jsou poté k dispozici podnikatelské účty: účet PRO podnikání, účet KOMFORT a účet COMPLETE. Banka má v nabídce i další účty pro specifické obory.

Běžný účet Tom je bankovní účet bez poplatků, který lze sjednat plně online nebo na pobočce. Vedení účtu je zcela zdarma a bez podmínek.

Účty můžete prostřednictvím internetového bankovnictví Moneta Money Bank nebo v bankovní aplikaci Smart Banka.

jak vydelat penize na internetu

2) Spoření a investice – Termínované vklady, penzijní spoření a spořicí účet

U Moneta Money Bank můžete spořit peníze hned několika způsoby. Můžete si sjednat klasické spoření, začít investovat do podílových fondů, nebo si založit doplňkové penzijní spoření či spořicí účet pro podnikatele.

Moneta Money Bank také nabízí jednorázový termínovaný vklad s neomezenou maximální částkou vkladu, stačí vložit alespoň 40 000 Kč / 1 500 EUR / 1 500 USD. Úroková sazba činí až 5,3 % p.a. při uložení peněz na 3, 6 nebo 12 měsíců, a je platná na celý zůstatek.

Spořicí účet Moneta poskytuje úrokovou sazbu 5,3 % p.a. do 1 milionu bez zbytečných podmínek. Sjednání účtu je možné zcela online, vedení účtu mají klienti zdarma a není nutné zakládat si běžný účet jako tomu je u jiných bank.

Podmínkou není ani minimální měsíční vklad nebo daný počet plateb kartou. Peníze jsou k dispozici ihned a přehled o Moneta spořicím účtu získáte v Internet Bance nebo v aplikaci Smart Banka.

Investovani s Moneta Money Bank
Co si pohlídat při investování. Zdroj: Moneta.cz

Nevíte, jak vybrat ten správný investiční fond a na co si dát pozor? Přečtěte si náš článek o investičních fondech!

3) Stavební spoření Moneta

Moneta Stavební spořitelna má ve své nabídce stavební spoření, které lze sjednat plně online i pro nové klienty. Vklady jsou pojištěné až do výše 100 000 EUR.

Moneta stavební spoření dokonce získalo ocenění Zlatá koruna 2022 v kategorii stavebních spoření.

Garantovaná roční úroková sazba u stavebního spoření Moneta činí 2,5 % p.a. z vkladů. Jedná se o úrok bez státní podpory a dalších bonusů. Sazba je garantována na 6 let.

S garantovaným úrokem, státní podporou a jednorázovým bonusem (2 000 Kč) získáte maximální úrokovou sazbu až 6,55 % p.a.

4) Moneta půjčky a úvěry

Součástí nabídky finančních produktů Moneta Money Bank je Půjčka na cokoliv s úrokovou sazbou od 6,3 % ročně. Půjčku si lze sjednat plně online zdarma, na pobočce nebo po telefonu pak za poplatek 1 995 Kč a půjčit si můžete až 1 500 000 Kč. U této banky si také můžete sloučit půjčky, založit kreditní účet nebo sjednat půjčku na nové auto.

Pro živnostníky jsou k dispozici úvěry do 2,5 milionu korun i nad 2,5 milionu korun.

moneta pujcka
Proč si půjčit přes Monetu? Zdroj: Moneta.cz

5) Moneta hypotéka

Moneta Money Bank nabízí také hypotéku, americkou hypotéku, živnostenskou hypotéku i refinancování hypotéky.

Hlavními výhodami hypotéky od Monety jsou: zvýhodněný úrok a flexibilní splácení. Platí zde, že čím vyšší zůstatek, tím nižší úrok.

Hypotéka od Monety je velmi flexibilní, umožňuje každý rok splatit až 50 % z výše půjčené částky. Půjčit si navíc můžete nejen na bydlení, ale na cokoliv chcete. Úrok se pohybuje od 5,59 % ročně.

Moneta hypotéka navíc získala mnoho ocenění, mezi ta poslední patří ocenění od Zlaté koruny 2022, konkrétně 1. místo v kategorii Novinka roku za online hypotéku Moneta a 3. místo v kategorii Hypotéka též za online hypotéku.

6) Pojištění od Monety

Banka svým klientům nabízí také pojistné produkty. V její nabídce naleznete cestovní pojištění, povinné ručení, havarijní pojištění a další. Vybrat si můžete pojištění dle účelu.

 • Pojištění osobních věcí
 • Pojištění schopnosti splácet spotřebitelský úvěr
 • Pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr
 • Úrazové pojištění
 • Pojištění splátek a výdajů
 • Pojištění vyčerpané částky kreditní karty
 • Povinné ručení
 • Pojištění majetku
 • Životní pojištění
 • A další pojištění

Pojistku si sjednáte na pár kliků v aplikaci Smart Banka nebo v internetovém bankovnictví Moneta Internet Banka.

7) Moneta směnárna

Moneta Money Bank nabízí také online směnárnu pro směnu cizí měny. Můžete tak získat nejvýhodnější kurz v reálném čase, a to bez poplatků. Své peníze spravujete plně online v dlouhodobě nejlepší mobilní aplikaci Smart Banka.

Finance máte po převodu ihned k dispozici, nemusíte na pobočku ani do kamenné směnárny. Kurz je navíc výhodnější než v ostatních bankovních aplikacích.

Směnárna se vám aktivuje, pokud máte korunový a alespoň jeden cizoměnový účet u Moneta Money Bank.

Internetové a mobilní bankovnictví Moneta Money Bank

Moneta Money Bank poskytuje své služby prostřednictvím internetového a mobilního bankovnictví, které je považováno za nejpokročilejší nástroj pro obsluhu financí na českém trhu. Souzeno dle nezávislé studie Deloitte 2018.

moneta internet banka
Vlastnosti internetové bankovnictví Moneta Money Bank. Zdroj: Moneta.cz

Pro přístup k bankovnímu účtu prostřednictvím stolního počítače nebo notebooku slouží Moneta Internet Banka. Chcete-li využívat bankovnictví v telefonu, je k tomu určená mobilní aplikace Smart Banka.

Moneta Internet Banka – Online bankovnictví na Vašem stolním počítači

Internetové bankovnictví Internet Banka nabízí mnoho pokročilých funkcí, jednoduchou a pohodlnou obsluhu, bezpečnou komunikaci i sjednání produktů online. Internet Banku si založíte na pobočce.

Internetove bankovnictvi Moneta Money Bank
Vlastnosti internetového bankovnictví Monety Money Bank. Zdroj: Moneta.cz

Smart Banka – Online bankovnictví na Vašem chytrém telefonu

Smart Banka je moderní bankovní aplikace s prvotřídním zabezpečením, která vám nabídne mnoho užitečných funkcí. V aplikaci můžete spravovat všechny své účty na jednom místě, snadno zadávat platby včetně využití platebních šablon či QR kódů i spravovat své platební karty.

Video: Co vše umí Smart Banka? Zdroj: Youtube Moneta Money Bank

Smart Banka má mimořádně výborné hodnocení a získala také mnoho významných ocenění.

Google Pay a Apple Pay

Moderní banka Moneta Money Bank má pro své klienty k dispozici snadné placení mobilním telefonem pomocí Google Pay a Apple Pay. Díky tomu můžete platit přiložením mobilního telefonu k platebnímu terminálu.

Majitelé iPhonu s technologií NFC mohou využívat Apple Pay, pokud vlastníte mobilní telefon s operačním systémem Android a technologií NFC, můžete platit pomocí Google Pay. Obě možnosti si snadno nastavíte přímo ve Smart Bance a můžete vyrazit nakupovat!

Banka také umožňuje placení chytrými hodinkami s Garmin Pay a Fitbit Pay. S hodinkami můžete platit v obchodech s bezkontaktním terminálem.

Výhody a nevýhody Moneta Money Bank

Výhody Monety

 • Běžný účet Tom zdarma a bez podmínek
 • Moderní metody placení
 • Výhodné úročení u půjček a hypoték
 • Nejlepší bankovní aplikace Smart Banka
 • Moderní a přehledné bankovnictví Internet Banka
 • Nejlepší online směnárna
 • Výběry ze všech bankomatů v zahraničí zdarma
 • Výběry z bankomatů Monety zdarma

Nevýhody Monety

Pobočky, vkladomaty a bankomaty Moneta Money Bank

Moneta se může pyšnit širokou sítí poboček a bankomatů. Aktuálně má v České republice 154 poboček a více než 558 bankomatů. Přes 164 bankomatů Monety funguje současně jako vkladový bankomat (vkladomat).

Mapa pobocek Moneta
Mapa poboček Monety Money Bank. Zdroj: Moneta.cz

Získaná ocenění Monety Money Bank

Úspěšnost Monety dokazuje také široká škála získaných ocenění. Pojďme se podívat na některá ocenění, která banka získala v roce 2020 a 2021.

Získaná ocenění v roce 2020 a 2021:

 • Nejlepší banka roku 2021 – Soutěž Hospodářských novin
 • 1. místo v kategorii Online aplikace za produkt Smart Banka – Soutěž Zlatá koruna 2020
 • 1. místo v kategorii Stavební spoření za produkt Stavební spoření Kamarád+ – Soutěž Zlatá koruna 2020
 • 2. místo v kategorii Cena veřejnosti za nejlepší finanční produkt Smart Banka – Soutěž Zlatá koruna 2020
moneta money bank oceneni
Získáná ocenění Moneta Money Bank. Zdroj: Moneta.cz

Naše hodnocení Monety Money Bank

Moneta Money Bank je moderní banka se stabilní základnou, vysokým počtem klientů a bohatou sítí bankomatů i poboček. Je oblíbená zejména pro svoji bezkonkurenční mobilní aplikaci a širokou nabídku finančních produktů.

Z jejích produktů je důležité zmínit běžný účet Tom Plus, který je zcela bez poplatků (bez podmínek) i spořicí účet Moneta s úrokovou sazbou 5,3 % p.a. do 1 milionu, také bez podmínek. Banka má přehledné internetové bankovnictví a sjednání běžného či spořicího účtu je možné zcela online.

A co můžeme Monetě vytknout? Široká nabídka produktů způsobila, že má tato banka celkem nepřehledný sazebník. Pro mnoho klientů mohou být poplatky a ceny za služby téměř nedohledatelné.

Drahý je například výběr na přepážce banky, ale vzhledem k dostatečnému počtu bankomatů věříme, že výběr na pobočce příliš často potřebovat nebudete.

Nezaujala vás Moneta Money Bank? Co zkusit mBank?

Podobně moderní a inovativní je také banka mBank, která prosazuje tzv. přímé bankovnictví a v mnohém se odlišuje. mBank je moderní internetová banka, která se snaží poskytovat dostupné služby a finanční produkty bez poplatků. Jedním takovým produktem je i velmi oblíbené mKonto, účet bez poplatků s výhodnými platbami v zahraničí.

V nabídce mBank naleznete široký výběr bankovních produktů, od běžných účtů, až po spoření, úvěry, karty, hypotéky a pojištění.

Hlavními znaky služeb této banky jsou nulové poplatky za vedení účtu a prosazování tzv. přímého bankovnictví.

Banka poskytuje nejen osobní bankovní služby, ale také služby pro podnikatele. Nabízí podnikatelské účty, spořicí účty pro podnikatele, úvěry či karty a další služby. Má velmi přehledné internetové a mobilní bankovnictví.

Chcete se dozvědět více o mBank? Podívejte se na naši recenzi mBank.

Máte-li nějaké dotazy nebo vás zajímá něco konkrétního o Moneta Money Bank, neváhejte se nás zeptat. Rádi vám pomůžeme.

Pokrytí obchodní sítě 100%
Přívětivost a bezpečnost bankingu 95%
Digitalizace bankovnictví 100%
Běžné poplatky 92%
Nabídka produktů 100%
Důvěryhodnost a stabilita značky 100%
98 %
1. místo
Stabilní banka s bezkonkurenční mobilní aplikací
Moneta Money Bank je úspěšná stabilní banka s širokou nabídkou produktů. Díky své propracované mobilní aplikaci Smart Banka a kvalitním službám zaznamenává výrazný nárůst nových klientů. Dokáže uspokojit potřeby privátní i firemní klientely a nabízí řešení na míru. Používá moderní technologie a klade důraz na férové podmínky. 

Více informací o Moneta Money Bank

NázevMoneta Money Bank
Založení bankyAgrobanka – 1990, přeměna na Monetu – 2016 
Kód banky0600
BIC kód (SWIFT) AGBACZPP
Webové stránkyhttps://www.moneta.cz/
Internetové bankovnictvíhttps://ibs.internetbanka.cz/
Počet bankomatů558
Počet vkladomatů164
Počet poboček154
Hotovostní podklady (možnost výběru)Neuvádí
Počet klientů1,4 mil.
Kontakt na podporu224 443 636
Sídlo bankyVyskočilova 1442/1b 140 28 Praha 4 Michle
Odkaz na sazebník poplatkůhttps://www.moneta.cz/dokumenty-ke-stazeni/sazebniky
Odkaz na sazebník úrokových sazebhttps://www.moneta.cz/dokumenty-ke-stazeni/sazebniky
Služby a produkty nabízené bankou
Běžný účet
Spořicí účet
Termínovaný vklad
Stavební spotření
Podílové fondy
Půjčky
Hypotéky
Vlastní bankomaty
Platební karty
Dluhopisy
Produkty pro děti
Směnárna

Ohodnoťte banku Moneta Money Bank


Diskuze k článku 2
Petra

Zdravím,mam otázku.Kde najdu QR kod od moneta.Dekuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Petra

Dobrý den, pokud máte na mysli platbu pomocí QR kódu, tak ten byste v mobilní aplikaci měla vidět na panelu na úvodní stránce po přihlášení.

Je to to, co hledáte?

Přeji hezký den.

Připojte se k diskuzi

Další Banky, které by vás mohly zajímat

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.
Trading212 logo
Trading212 ★ 88 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo